2019-08-08 12:24:23
Pożegnania
Alina Tarnecka, s. Nazarena
Z głębokim żalem przekazujemy smutną informację.
Są tacy co się z tego cieszą ( n.p. czytelnicy 24tp.pl fotografujący kominy z dymkiem). Tymczasem Greta Thunberg spędziła 21 dni w trosce o czyste powietrze na żaglówce, by dopłynąć z USA na szczyt klimatyczny w Portugalii.
Zaś w wydawanym w Madrycie"El Confidencial" czytamy - "na drugim planie, dyskretnie za szwedzką nastolatką, znajdującą się obecnie na czele walki klimatycznej, stoją duże fundusze finansowe oraz firmy zainteresowane eliminowaniem użycia węgla."
Istny bajzel na tym świecie!!! 2019-12-09 06:54 4. @Abeto, cóż za ogromny z Twojej strony, akt desperacji i poświęcenia. Można Cię porównać do Rejtana i mieć nadzieję, że Nasz Tygodnik po tym fakcie nie upadnie. Do zobaczenia pod innym Twoim nickiem. 2019-12-09 06:31 5. Teraz tylko brakuje żeby w Sylwestra w Zakopanem poszła informacja z ostrzeżeniem ze przekroczone są stężenia zanieczyszczeń i zaleca się pozostanie w domach, 2019-12-09 06:17 6. W Zakopanem nie ma już architektury podhalańskiej tylko styl tak zwany ,, nastyrmane" . 2019-12-09 00:37 7. Skladamy najblizszym Zmarlego kodolencje . A gdzie przedstawiciele Zwiazku Podhalan ? 2019-12-08 23:36 8. Taka wypowiedź wojewódzkiego konserwatora zabytków to już czysta bezczelność !!! Przestrzeń publiczna ? A gdzie był wojewódzki konserwator zabytków gdy jego podwładny konserwator zabytków w Zakopanem dopuścił się zaakceptowania budownictwa deweloperskiego w strefie parku kulturowego ujętego w planach zagospodarowania miasta . Posłuchaj człowieczku mały przestań pitolić farmazony !!!! Razem z zakopiańskim konserwatorem zabytków winniście wylecieć na zbity pysk z zakazem pełnienia funkcji !!!! 2019-12-08 23:11 9. Teraz to mnie łoswieciło Franek zo drogi to nie łon poli śmieciami ino jakośi korporacija wruco mu cosi do pieca ,i temu śmierdzi wieczorem przed chałpom. A juz miłek mu przydzwonić a to nie jego wina . 2019-12-08 22:52 10. Temat rzeka. Mógłbym napisać książkę o tym ile negatywnych mechanizmów pielęgnowało się przez lata i ile z nich działa w najlepsze do dzisiaj. Nie bez powodu nas - rdzennych mieszkańców jest 18% z perspektywą malejącą. P.S. Bezguście przyszło za torami w te strony.
- Kolejne uratowane kocie życie. Leczone, udomowione, nauczone czystości. Kto zechce przygarnąć do domu takie cudne stworzenie?
- Fundacja "Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości", Redakcja kwartalnika "Konteksty" Instytutu Sztuki PAN, Wydawnictwo Czarne i Muzeum Tatrzańskie zapraszają na 9 Zakopiańskie Spotkania Antropologiczne, zatytułowane: "Archiwa. Spisane (?) będą czyny i rozmowy". Spotkania odbędą się w dniach 5-8 grudnia w willi Oksza, filii Muzeum Tatrzańskiego, przy ulicy Zamoyskiego 25. Program poniżej. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
- GODny. KURS POZYTYWNEGO MYŚLENIA lekcja 1: PRZED POZYTYWNYM MYŚLENIEM JEST DOBRE NASTAWIENIE
- Świat jest bardziej zielony niż 20 lat temu, a dane z satelitów NASA ujawniły, że wiele nowych terenów zielonych powstało w Chinach i Indiach. Nowe badanie pokazuje, że dwa kraje o największej populacji na świecie przewodzą wzrostowi zazieleniania. Efekt wynika głównie z ambitnych programów sadzenia drzew w Chinach i intensywnego rolnictwa w obu krajach.
- Dromomania, poriomania, drapetomania, czyli obłęd wędrowczy albo ruchliwość chorobowa. Skłonność do bezcelowego wędrowania, kiedy nie można się zatrzymać, nie można odpocząć. Szaleństwo czy norma, błogosławieństwo czy przekleństwo? Opowie o tym Wojciech Nowicki, autor książki ""Cieśniny", podczas kolejnego spotkania z cyklu „Czarne na białym”. 23 listopada, w sobotę, o godzinie 18:00 w kawiarni „Kmicic” w Zakopanem, przy ulicy Staszica 11a. Zapraszamy!
- Zima według prognoz ma być luta. Kolejne 6. bezdomnych kociąt szuka swojego miejsca na ziemi
- Kotki urodziły sie nieopodal Muzeum Hasiora. Dzisiaj maja chwilowe schronienie, ale bardzo pilnie potrzebują domów.
- Jesienią wspominam mój letni wyjazd do Włoch - sierpień 2019
- Jak wydziały ochrony środowiska w gminach chronią środowisko?
- Zanim pod Tatrami zaczęli się regularnie pojawiać turyści, Zakopane zamieszkiwał „lud na pół dziki, chytry i chciwy”. Rafał Malczewski pisał zaś, że „zmienna aura Zakopanego kładła zdrowego w bety, halny wiatr wytracał chorych na płuca, z silniejszych robił alkoholików”. Jak więc doszło do tego, że to miejsce niebezpieczne dla kieszeni i groźne dla zdrowia stało się ulubionym celem turystycznym Polaków, a dla wielu artystów, pisarzy, kompozytorów – domem?
- Kolejna część niebiańskich przygód Mariana Rzepiskiego. Jak odnajdzie się w rzeczywistości, do której tak skwapliwie dążył?
- Zapraszamy Was do obejrzenia jak w dniu wczorajszym prezentowały się Tatry i co nad nimi się działo...