2019-08-13 19:30:24

Pod Giewontem

To już jest wielki paraliż Zakopanego (WIDEO)

Reklama

O godz. 17 Zakopane dosłownie stanęło w korkach.

Zatory nie tworzyły się już na tych ulicach co zwykle - na Nowotarskiej, Alejach 3 Maja, Kościuszki, ale także na ulicach nawet w czasie wakacji wolnych od korków.


Zapchana samochodami w obie strony była ulica Grunwaldzka, Makuszyńskiego, Tetmajera.

Piszcie w komentarzach jakie widzicie rozwiązanie takiej sytuacji?

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
gondole 2019-08-16 08:05:03
Tyle komentarzy, a brak najważniejszego. Może wypowie się w temacie Władza miejscowa. Bo po prawdzie, sprawa dotyczy nie tylko Mieszkańców Zakopanego, ale potencjalnych Turystów, czy Wczasowiczów. Na przykład zastanawiam się czy warto swoje pieniądze wydać na Podhalu i wrócić nie zadowolony do domu. Ale znając życie, odpowiedzi prawdopodobnie się nie doczekam. Pozdrawiam Leszek kumor
spd 2019-08-14 21:10:49
Rozwiązanie problemu taki podobny pomysł był w latach 70 tych ubiegłego wieku.

Parking zaporowy w Szaflarach koło stacji PKP Szaflary Wieś za symboliczną za opłatą. (wykupić teren za godziwe pieniądze ).
Rozbudować stacje o 2-4 peronów zrobić szynobus do Zakopanego co 10- 15 min i normalną komunikację miejską publiczną i prywatną.
W sezonie letnim i zimowym podwyżka cen za parkingi i zakaz poruszania się samochodami turystów ( dla przeciwników informuje że w Krakowie drogie parkingi spowodowały iż mniej aut parkuje w centrum a od jesieni cena za godzinę parkowania to 6pln!!!) .
Należy wybudować obwodnicę lub tunel z Poronina w kierunku Suchego Kościeliska Chochołowa po północnej stronie Pasma Gubałowskiego .
lolek 2019-08-14 13:23:20
W TYM MIEŚCIE NIKT NAD NICZYM NIE PANUJE,JEDNO WIELKIE ZAKORKOWANE ZASMRODZONE ŚMIETNISKO.
Kacha 2019-08-14 11:48:11
Ja też jestem za zakazem jazdy po mieście obcych rejestracji, przecież można zostawić auto na posesji docelowej i poruszać się po mieście pieszo albo komunikacją miejską. Wszyscy się podusimy w tych spalinach a my mieszkańcy mamy problem z dojazdem do pracy, przedszkola czy do lekarza. Wczoraj z małym dzieckiem szłam na nogach z przedszkola i mój wnuczek mówi mi że nie ma jak oddychać i że jest mu niedobrze. Więc zawinelam mu buzię swetrem bo szliśmy przez centrum Zakopanego gdzie wszystko stało. Tylko ja do przedszkola mam z dzieckiem 4 km więc jak mam dojść na nogach,? Może władze miasta coś zrobią w tej kwestii!!!!! I proszę mi nie mówić że żyjemy z turystyki bo raczej przez turystykę w takim wydaniu to choruje y i powoli umieramy.
Kacha 2019-08-14 11:31:49
Ja też jestem za zakazem jazdy po mi
Mti 2019-08-14 11:16:29
Wprowadzic strefy dla ludzi z zewnatrz jak w Krakowie i zacznie ubywac aut. Tam nie ma az takiego problemu.
lolek 2019-08-14 10:36:55
WCZORAJ PRZEJEŻDZAŁEM KOŁO NOWO BUDOWANEGO RONDA NIE BYŁO TAM 1 PRACOWNIKA NIC SIĘ NIE DZIAŁO,NIKT TAM NIC NIE ROBIŁ W NORMALNYM KRAJU W NORMALNYM MIEŚCIE TAKI ZA PRZEPROSZENIEM PIERD@LNIK ROBI SIĘ W 1 MIESIĄC.
lolek 2019-08-14 10:34:44
DO ZWYKŁY OBSERWATOR-CZEGO TY OD NICH OCZEKUJESZ IMPREZY TYPU SKOKI POWINNI ZROBIĆ WE WRZEŚNIU ,ŻEBY ŚCIĄGNĄĆ LUDZI KIEDY BĘDZIE PO ŚCISŁYM SEZONIE TU JEST NA ODWRÓT.
lolek 2019-08-14 10:32:39
DO WSZYSTKICH KTÓRZY MAJĄ PROBLEM Z ZAMKNIĘCIEM CENTRUM MIASTA NAPISZE WAM KRÓTKO-KRAKÓW CENTRUM-DA SIĘ DA SIĘ.
lolek 2019-08-14 10:27:33
DO KOLEGI JD JAK COŚ PISZESZ TO TRZEBA MIEĆ WIEDZE DLACZEGO STAWKI SA WYSOKIE.SKUP SIĘ TERAZ W KRAKOWIE TAXI ROBI KURS Z PUNKTU A DO PUNKTU B NASTĘPNIE CZEKA I Z PUNKTU B DO PUNKTU C I TAK DALEJ-ROZUMIESZ?????ZRÓB LICENCJE WEŻ KURS NA OLCZĘ I SPRÓBUJ WRÓCIĆ Z LUDZMI NA KRUPÓWKI.PO PROSTU TAXI W ZAKOPANEM JEST 2 RAZY DROŻSZE BO KLIENT PŁACI TAM I SPOWROTEM.DO 900 TAXÓWEK DOLICZ SOBIE 300 BUSÓW WYSTARCZYŁO BY 10 AUTOBUSÓW KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ I SPRAWA KOMUNIKACJI W TYM MIEŚCIE JEST ZAMKNIETA.
Seb 2019-08-14 10:23:00
Komunikacja miejska, komunikacja miejska. No dobra, a skąd na tę komunikację miejską środki? Żeby komunikacja miejska była wydajna, potrzeba kilkadziesiąt autobusów, do tego kierowcy, mechanicy, baza obsługi, postojowa itd.
O ile taki ruch jak w wakacje trwałby cały rok, to miało by to rację bytu, ale za co to wszystko utrzymać po sezonie???
zwykly obserwator 2019-08-14 09:52:26
Podstawowe pytanie- kto wymyslił date długiego weekendu na organizowanie letnich SKOKÓW NARCIARSKICH? Czy kalendarz ma tak malo dni? Mozna bylo w jedna albo druga strone.. Dodatkowo rozpoczecie Festiwalu Folkloru 17 sierpnia. Od zawsze twierdze, ze jak Jesien Tatrzanska to powinna byc jesienią..... we wrzesniu jak dawniej, z tradycją a i gosci mialoby wtedy wiecej Zakopane. No ale nie - to tak jakby upchac wszystko na długi weekend majowy albo w sylwestra. Zobaczycie co bedzie 18 sierpnia to dopiero Zakopane stanie w korku jak zaczną wszyscy wyjezdzac.... Pochwalam wiele spraw jakie robi obecna władza, robi dużo w Zakopanem ale w kwestii takiej logistyki właśnie to już nie mam pytań.Przesada. Trochę pomyślunku.
piańczyk 2019-08-14 09:38:16
piszecie te hejty, wieszacie te psy po magistracie, a większość z was ma pokoje pod wynajem i sami jesteście sprawcą tych korków, wynajmując kwatery za parę Złotych, czy są targi takie czy śmiakie zawsze jest tendencja taka , że dużo ludzi przyjeżdża pod Tatry właśnie w sierpniu.To duże apartamentowce, co nie płacą podatków, extra gigantyczne hotele gdzie samochodem można wjechać prawie do pokoju w centrum , tanie wsie jak bioły dujajec , są sprawcą mega korków.Gdyby każdy uczciwie odprowadzał podatki do tego magistratu, płacił klimatyczne region mógłby się lepiej rozwinąć, szybciej powstałyby parkingi zaporowe, nowe regularne połączenia komunikacji doruloautobusami nawet do sąsiednich wsi, ale sam Dorulex niewiele może( i tak dużo zrobił), a gminom chyba średnio zależy na poprawie infrastruktury w regionie. do mojej wsi na mojej ulicy nie jeździ już bus , przez to goście nie chcą spać w okolicy , wolą przystanek pod nosem. Pochwalam koment "asdfgh" i " Zakopiańczyk"a i "Gogo". Moi drodzy nauczmy się MĄDRZE korzystać z przywilejów demokracji pzdr.
pozostałe PN 2019-08-14 09:26:08
Zgadzam się z "Dada". Ponadto zapytam przewrotnie. Może należy chronić pozostałe parki narodowe, jeszcze nie rozdeptane. Jest szansa na nowe podejście do tematu w ujęciu ogólnonarodowym. Pozdrawiam Leszek Kumor
Dada 2019-08-14 09:01:15
Przykre to wszystko i żal wielki. Już 8 lat temu stałem w korku ze 2 godziny dojeżdżając od Bukowiny w powszedni dzień. Jak Wy rdzenni mieszkańcy to wytrzymujecie?? Ukisicie się w spalinach ! Co zobaczą nasze wnuki ??
Coście uczynili włodarze z Tą krainą ??
Już 60 lat temu pp. prof. Goetel i red. Krygowski ostrzegali przed tym stanem. Park ulega dewastacji i Otulina tak samo :(

Moim zdaniem absolutny zakaz wjazdu dla obcych rejestracji oraz mega parkingi na obrzeżach. I litości - czy wszyscy muszą naraz zobaczyć Tatry ? Inne polskie PN to też ojczysty skarb.
dziadek 2019-08-14 08:34:20
Mądre eksperty się wypowiedziały, to i ja prosty cłek cosi napise.
Jeszcze z pieluchą w majtkach chodziłem, jak już o parkingu zaporowym na Ustupie baby pod sklepem gadały. Nawet teren był zarezerwowany, nie dali ludziom budować.
Dzisiaj też o tym głośno wrzeszczą ci co ---- sami chcą po drogach jeździć.
Jak to widzicie te "parkingi zaporowe."
Będzie parking, będzie SZLABAN, i co dalej?
Jacyś szlabanowi (pewnie w mundurach) będą sprawdzać kto może, a kto halt.
200 metrów dalej tacy po cywilu w długich płaszczach będą sprawdzać, czy ci w mundurach przez pomyłkę w (postaci kawałka papieru z napisem 100) nie wpuszczają tych bez uprawnień.
Do tego trzeba dołożyć dyskryminacje ze względu na miejsce zamieszkania czuli ksenofobia, co na to RPO, komisje europejskie i moje ciotki co w Poroninie siedzom.
czopek 2019-08-14 08:30:57
KATASTROFA CYWILIZACYJNA. Kto jest winny? - My wszyscy. Nie ma żadnego rozwiązania - musimy polubić.
godole 2019-08-14 08:28:31
Jedynym rozwiązaniem, to chyba wagoniki gondolowe wzdłuż głównych ulic, z jednoczesnym zakazem ruchu samochodowego w Zakopanem. Wyjątki, to służby ratownicze i sanepid. Dla przyjezdnych i bez stałego miejsca zameldowania, to podziemne parkingi w rejonie Nowego Targu. Natomiast bezwzględnie, na wzór "Trójmiasta", szybka kolej, nazwijmy umownie "miejska", na wydzielonym dwutorowym szlaku, relacji Nowy Targ - Zakopane.To tak ogólnie. Aha. W latach 80. XX wieku mieszkałem kilkakrotnie na Grunwaldzkiej. Było cicho i spokojnie. Pozdrawiam Władze Zakopanego, Leszek Kumor
Marucha 2019-08-14 07:19:24
Na Słowacji od kilkuset lat jest kolejka wzdłuż Tatr.
Pod Reglami jest miejsce na kolejkę elektryczną.
J 2019-08-14 05:57:06
Całkiem niedawno byłam z rodziną na urlopie w Zakopanem owszem bywały korki ale co do transportu korzystaliśmy z busów czy chodzenia pieszo. Popieram pomysł z korzystaniem komunikacji miejskiej jest na tyle rozwinięta i czestotliwa, że przy odrobinie chęci wystarczy dla wszystkich. Z tego co słyszałam od okolicznych mieszkańców parkingi w centrum od rana zapełnione a już o godzinie 20.00 niema praktycznie nikogo świadczy samo przez się. Miłego dnia życzę i pozdrawiam. ????
Obwodnica Centrum Zakopnego 2019-08-14 05:12:31
Nowe drogi połaczenie Olczy i Stasikowki /Bukowina/ od skoczni/ wzdłuz sciezki pod Reglami/ do Koscieliska i wreszcie temat obwodnicy i parkingow zaporowych.A wystarczy /polatac/ nad Zakopanym wytyczyc nowe szlaki komuniacyjne pare domow wybuzyc /zaplacic godziwe odszkodowania/i budowc drogi.
cipcipcip 2019-08-14 01:09:00
jak tam się ma komendant straży miejskiej i jego wojownicy?...pochowali się??
Ola 2019-08-13 22:50:39
My przyjechaliśmy do Zakopanego pociągiem i dzisiaj właśnie szliśmy pieszo i samochody nie były szybciej od Nas :) Nie wyobrażam sobie jazdy autem w takich warunkach.
JD 2019-08-13 22:44:17
Kolego lolek, doskonałe wskazanie problemu. Jednak błędne wnioski.

Większość ludzi ma na tyle rozumu, ze nie będzie wydawało absurdalnych kwot na taxi (jedne z najwyższych cenników w kraju), skoro za te same pieniądze, albo i taniej (mimo stania w korku i opłat parkingowych), może dotrzeć tam gdzie chce. Szczególnie, gdy jest to jedna lub dwie osoby i kosmiczny koszt taksówki nie ma się jak rozłożyć.

Tak naprawdę przejazd taxi opłaca się dopiero przy podróży grupowej taxi-busem w pełnym obłożeniu. W pozostałych przypadkach, mimo niedogodności z parkowaniem i tak ludzie wolą jechać swoim 25 letnim gruzem w gazie. A do tego nie muszą czekać na taksówkę, tylko wsiadają w dowolnym momencie i jadą (lub stoją w korku. Ale to akurat również dotyczy taxi)

Swoją drogą, co by rozwiązało to, że ludzie przesiedliby się na taksówki? Absolutnie nic, ponieważ w takiej sytuacji, musiałoby być więcej taksówek, żeby ich obsłużyć. Więc ilość żelastwa korkującego drogi, byłaby identyczna.
byby 2019-08-13 22:08:55
"Wszyscy żyjemy z turystyki." Żyjecie tam jeszcze? Jak tam woda i powietrze? Jak tam możliwość dojazdu do szpitala? To naprawdę jest dobre życie?
lolek 2019-08-13 21:45:57
DO KOLEGI JD JANUSZ Z GRAZYNOM JEŻDZĄ SWOIMI SAMOCHODAMI BO IM SZKODA NA TAXI,W ZAKOPANEM JEST WYDANYCH 900 LICENCJI NA TAXI JAKI KLIENT TAKIE ZŁOMY 25 LETNIE ZGNITE.
Marucha 2019-08-13 21:41:17
Wystarczy kolejka krzesełkowa wzdłuż Cichej Wody i Potoku Bystrego napędzana turbinami wodnymi.
asdfgh 2019-08-13 21:24:23
Każdy narzeka na korki, a po swojej posesji drogi nie da wybudować. Każdemu przeszkadza słabe ciśnienie wody ale magistrali nie dadzą przekopać po swoim. Puknijcie się w głowę wszyscy. Najpierw trzeba było dostrzec problem, żeby zacząć go rozwiązywać. Teraz to już jest za późno. Już po nas. Wszystkich.
lolek 2019-08-13 21:14:20
W ZIMIE ZNOWU SE POPISZECIE.
JD 2019-08-13 20:52:51
Przede wszystkim wywalić całkowicie busy i zastąpić to cywilizowaną komunikacją miejską, kursującą co 15 minut + autobusy nocne, kursujące co 30 minut.

Aktualnie, pojazdy przewożące turystów mają standardy zarówno obsługi linii (czas i regularność przejazdów), jak i jakość przewozu pasażerów, gorszą niż trzoda chlewna. Nawet świń nie można przewozić legalnie w tak podłych warunkach. Nie mówiąc już o tym, że poza sezonem rozkład nie istnieje. Oczywiście busiarze kar za to nie doświadczają.
Z resztą wystarczy zobaczyć co się dzieje z "komunikacją miejską" w momencie, gdy ITD przyjeżdża na polowanie.

Dlatego nie należy być zdziwionym czemu ludzie wolą tkwić w korkach swoimi samochodami. Tam przynajmniej mają klimatyzację i nie śmierdzi + jadąc powoli w korku, przynajmniej jakkolwiek jedziesz.
Alternatywnie czekasz jak idiota, na busa który prawdopodobnie: i tak nie przyjedzie (bo się nie opłaca)/jest przepełniony i nie weźmie już więcej (wybierz jedno, adekwatnie do pory roku/dnia)

Dopiero w momencie rozwiązania powyższego, ogromnego problemu, można zastanawiać się co dalej.

Prawdopodobnie najskuteczniejszym i jedynym słusznym rozwiązaniem, będzie wprowadzenie stref ograniczenia ruchu. Czyli zakaz wjazdu do danej części miasta, jeśli nie jest się mieszkańcem (tu zameldowanie, własność nieruchomości, lub umowa wynajmu mieszkania - w celu weryfikacji). Do tego ogromne, wielopiętrowe parkingi przed wjazdem do miasta. Płatne symbolicznie, strzeżone i z zapewnioną całodobową komunikacją miejską - A dokładniej dojazdem do dworca autobusowego, skąd można byłoby się przesiąść do innych linii, obsługujących całe Zakopane i najbliższą okolicę.

Na początek wystarczy.
Zakopianczyk 2019-08-13 20:36:35
Brak Obwodnicy Centrum Zakopanego generuje korki wszyscy jadą ul Nowotarską Alejami Koscieliska .
tubylec 2019-08-13 19:54:32
Wystarczy wprowadzić zakaz wjazdu samochodami do centrum miasta z poza regionu a wprowadzić komunikacje zastępczą wybudować duży parking przed wjazdem do Zakopanego gdzie każdy mógłby zostawić samochód oczywiście odpłatnie tak żeby pokryć koszty bezpłatnego przejazdu komunikacją .
Gogo 2019-08-13 19:31:41
Przede wszystkim ograniczenie wynajmu apartamentów,które nie płacą podatków od działalności.A osoby,które zaakceptowały plan zagospodarowania z przekształceniem tak duźej ilości działek na budownictwo wielorodzinne do odpowiedzialności i.Czy powstała chociaź j alternatywną droga?Mieszkańcy przeźywają horror.Władze muszą wiedzieć,źe nie wszyscy źyją z turystyki.
TED 2019-08-13 19:24:58
O 15.40 wyruszyłem z Marusarzówny w kierunku dworców. Po godzinie byłem"już" koło Watry. 700 M /godzinę. Po kolejnych 30 min wysadziłem mojego gościa z Kanady przy górnej równi Krupowej skąd truchtem udał się na dworzec.
Gdyby nie konieczność dotarcia do Balic na samolot do Kopenhagi i dalej zrezygnowałby z wyjazdu. Komentarze o włodarzach miasta i policji drogowej oraz straży miejskiej w kontekście organizacji ruchu nie nadają się do opublikowania. Organizujcie w tym samym czasie festiwale, kino letnie,targi żywności , targi książki, skoki narciarskie, korowody i jeszcze kilka innych imprez sami zwijając żagle i znikając z miasta a tłuszcza niech się buja...
Tomek 2019-08-13 18:24:02
Parking zaporowy na Ustupie + komunikacja autobusami do centrum. W centrum parkingi po 35zł za godzinę co skutecznie powinno zniechęcić do wjazdu samochodem do centrum. Musi się ?nie opłacać? wjeżdżać do centrum. To powinno również skutecznie zachęcić do rezerwowania miejsc w Zakopanem a nie w jego najbliższych okolicach, bo to wówczas może się będzie bardziej ?opłacać?.
Gural 2019-08-13 18:15:21
Dorula i ten jego zakichany magistrat powinien podać się do dymisji...Należy jak najszybciej stworzyć parkingi zaporowe w Rej.Brzezin w rejonie Poronina i w rejonie Polany Biały Potok sprawna komunikacja miejska na drodze do Morskiego oka ,Kuźnic Chochołowska,busy i taksówki jedynie elektryczne lub hybrydy , wjazd do Zakopanego tylko dla stałych mieszkańców i będzie po problemie...
lolek 2019-08-13 17:51:41
NALEŻY ZŁOZYĆ SIĘ PO SEZONIE I KUPIC BURMISTRZOWI ZŁOTĄ CIUPAGĘ A RADZIE MIASTA PO ZŁOTYM OSCYPIE.
lolek 2019-08-13 17:45:42
NALEŻY ZATAŃCZYĆ NA RADZIE MIASTA W RYTM DISCO POLO.

Reklama
 • PRACA | dam
  Poszukiwana opiekun(ka) do starszej osoby na całotygodniowo w godzinach rannych i południowych.Warunki pracy i płacy telefonicznie
  Tel.: 530606474
 • PRACA | dam
  KELNERKA/KELNER Restauracja TaTradycja w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni na stałe kelnerkę/ kelnera. Elastyczny grafik pracy, stabilne warunki zatrudnienia.
  Tel.: 889817408
  E-mail: ks.bukowina@nat.pl
 • PRACA | dam
  Poszukuje doświadczonej osoby do pracy na budowie w Niemczech, okolice Frankfurtu. Gwarantuje mieszkanie.
  Tel.: 00491774439609
  E-mail: kapi22@icloud.com
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 608 806 408
 • PRACA | dam
  ZAKOPIAŃSKIE CENTRUM KULTURY PROWADZI REKRUTACJĘ OSÓB NA WOLNE STANOWISKO SPECJALISTA DS. ORGANIZACJI IMPREZ. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do składania ofert na w/w stanowisko (CV oraz list motywacyjny) w terminie do 6 WRZEŚNIA 2019 r. do godz. 17:00 - w siedzibie Zakopiańskiego Centrum Kultury przy ul. Kościeliskiej 7, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00, lub na adres e-mail: finanse2@promocja.zakopane.pl. Szczegółowe informacje na bip.zakopane.eu, pod linkiem:
  WWW: https://bip.zakopane.eu/ogloszenie-o-naborze-pracownikow-specjalista-ds-organizacji-imprez
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane zatrudni pracowników w zawodzie: murarz, cieśla, zbrojarz, malarz, operator koparko-ładowarki, pracownik budowlany
  Tel.: 602629623
 • PRACA | dam
  Zatrudnię do szycia kożuchów. Zlecę szycie. Praca stała, umowa.
  Tel.: tel:+48667959942
  E-mail: anna133@interia.eu
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni na pełen etat ADMINISTRATORA SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH. Termin składania ofert do 06.09.2019. Tel.: 18 263 26 60,
  WWW: http://bip.cos.pl/1509/zakopane
 • PRACA | dam
  Pilnie przyjmę EKSPEDIENTKĘ z doświadczeniem do sklepu spożywczego - Bustryk k/Zakopanego. 667 579 332, 605 769 279.
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni na pełen etat RECEPCJONISTĘ. Termin składania ofert do 02.09.2019. Tel.: 18 263 25 68,
  WWW: http://bip.cos.pl/1509/zakopane
 • PRACA | dam
  Nowoczesna klinika stomatologiczna w centrum Zakopanego zatrudni asystentkę stomatologiczną. Mile widziane osoby z doświadczeniem w zawodzie.
  Tel.: 505610339
  E-mail: stomatologia@przyrowni.eu
 • PRACA | dam
  Poszukujemy osoby do pracy w recepcji pensjonatu w Zakopanem, jednocześnie koordynującą pracę całego obiektu. Wymagana biegła znajomość języka anielskiego oraz znajomość portalu booking.com. CV prosimy kierować na adres e-mail: dominik.rekrutacja1@gmail.com
  E-mail: dominik.rekrutacja1@gmail.com
 • PRACA | dam
  RECEPCJONISTA/ka Pensjonat w Zakopanem. Praca stała, pełny etat.
  Tel.: 604403138
  E-mail: marketing@wojnar.pl
  WWW: www.wojnar.pl
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE ZATRUDNIĘ KELNERKĘ I POMOC KELNERSKĄ. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBĘ DO PRACY W KUCHNI. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  GOSPODA PODKOWA W ZAKOPANEM OSOBĘ NA ZMYWAK, OBIERAK. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: UCZNIA, STUDENTA weekendy, święta, ferie (z możliwością noclegu). 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ POMOC DO PENSJONATU. 669 493 772
 • POŻYCZKI
  GOLD CENT FINANSE NOWE SUPER PROPOZYCJE POŻYCZKOWE TYLKO DOWÓD OSOBISTY !!! nawet do 15 000 zł. T-18 542 40 56.
 • POŻYCZKI
  POŻYCZKA GOTÓWKOWA NA OŚWIADCZENIE DLA FIRM MAŁYCH !!! GOLD CENT FINANSE, ZADZWOŃ -694 567 002.
 • POŻYCZKI
  URODZAJNY KREDYT GOTÓWKOWY DLA ROLNIKÓW ZAREJESTROWANYCH W KRUS-ie !!! do 20 000 zł BEZ ZAŚWIADCZEŃ. GOLD CENT NOWY TARG, ul. DŁUGA 37 A. T-18 542 40 56.
 • PRACA | dam
  ???? Praca od dziś! ???? ????? Poszukujemy pracownika do obsługi klienta w recepcji Grand Tatry. ?? Więcej informacji pod numerem 880 015 290 Mozliwosc z zamieszkaniem
  Tel.: 880015290
  E-mail: Monika.las@interia.eu
 • PRACA | dam
  Poszukuję pracowników do dociepleń i robót ogólnobudowlanych.
  Tel.: 500160574
 • PRACA | dam
  Poszukujemy osoby do pracy na stanowisko RECEPCJONISTKI. Wymagania: znajomość języka angielskiego. Dobra organizacja pracy, komunikatywność, łatwość nawiązywania kontaktów, wysoka kultura osobista
  Tel.: 602489070
 • PRACA | dam
  Poszukujemy RZEŹNIKA z kilkuletnim doświadczeniem do pracy na północy Szwecji. Polski kontakt.
  Tel.: 0048 600 978 763
 • PRACA | dam
  KUCHARZ Bukowina Tatrzańska
  Tel.: 510-213-878
  E-mail: kontakt@pensjonatorlik.pl
 • PRACA | dam
  Schronisko Górskie PTTK na Polanie Chochołowskiej przyjmie do pracy Panią na stanowisko POMOC KUCHENNA - zakwaterowanie - pełen etat - ubezpieczenie. Więcej informacji: 503 021 716,
  Tel.: 182070510
  E-mail: jozek.krzeptowski@gmail.com
 • PRACA | dam
  Sprzedawca-Kasjer, Sprzedawca-Stoisko mięsne, Chochołów, praca od zaraz, umowa o pracę,
  Tel.: 609480395,
  E-mail: klementyna.ziobrodlugopolska@gmail.com
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • PRACA | dam
  OŚRODEK WYPOCZYNKOWY W CENTRUM POSZUKUJE PANI POKOJOWEJ - PRACA CO DRUGI DZIEŃ, NA ETAT.
  Tel.: 693 638 619
 • PRACA | dam
  Poszukujemy kandydatów na stanowisko RECEPCJONISTKA/RECEPCJONISTA do Hotelu Eco Tatry*** 608 088 017, ksiegowosc@projinwest.pl
 • USŁUGI | budowlane
  WYLEWKI MASZYNOWE.
  Tel.: 573035958
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI HYDRAULICZNE.
  Tel.: 608 110 111
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA 7500 m2 - Małe Ciche, okolice wyciągu, 150 zł/m2. 695 332 312.
 • PRACA | dam
  Firma Misiniec zatrudni KIEROWCĘ kat. C E
  Tel.: 602 107 107
  E-mail: holserwis-misiniec@wp.pl
 • PRACA | dam
  Poszukuję opiekunki dla dwulatka. Centrum Zakopanego.
  Tel.: 530602603
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Do sprzedania atrakcyjny, funkcjonujący PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA ZA STRUGIEM -
  Tel.: 532 107 701
 • SPRZEDAŻ | różne
  Promocja! WĘGIEL ORZECH I - cena 880 zł/tona. Promocja obowiązuje do 30.09. Tel. 18 20 742 44. 605 06 13 14.
 • PRACA | dam
  HOTEL RYSY w Zakopanem zatrudni RECEPCJONISTKĘ/RECEPCJONISTĘ oraz PORTIERA NOCNEGO/KONSERWATORA. Zapewniamy niezbędne przeszkolenie. Praca w miłym, zgranym zespole. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres:
  E-mail: recepcja@hotelrysy.pl
 • PRACA | dam
  PRACA w Austrii dla Operatorów żurawia, cieśli szalunkowych, murarzy, stolarzy, elektryków, ślusarzy, monterów wentylacji, spawaczy, pomocników bud. Wymagany j. niemiecki + doświadczenie. Nr.Cert. 20236
  Tel.: Tel +48 600 157 147
  E-mail: carpediem.praca@wp.plTel
 • KOMUNIKATY
  Na podstawie art. 38 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz.U.2018.2204 t.j. z późniejszymi zmianami) Wójt Gminy Nowy Targ ogłasza ustny przetarg nieograniczony na najem lokalu przeznaczonego do organizowania imprez okolicznościowych w miejscowości Waksmund w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Z warunkami przetargu oraz regulaminem można zapoznać się na stronie internetowej: www.ugnowytarg.pl lub w pokoju 206 Urzędu Gminy Nowy Targ.
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86.
  WWW: www.willasport.pl
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  FOTOGRAFIA, STRONY WWW.
  Tel.: Tel: 731 155 745
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MAM DO WYNAJĘCIA HOSTEL W ZAKOPANEM CENTRUM PRZY KRUPÓWKACH możliwość 350 miejsc noclegowych, 50zł/osoba nocleg - lub szukam kierownika, wspólnika. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - DLA MŁODYCH, AMBITNYCH, POCZĄTKUJĄCYCH! Firma Norweska zatrudni w Oslo, na warunkach norweskich, młodych początkujących (nawet od razu po szkole) pracowników do przyuczenia w zawodzie TYNKARZ, MONTER RUSZTOWAŃ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2019-08-25 19:40 Lepsze lody są w Nowym Targu czy w Zakopanem? 4 2019-08-25 19:00 Poczuj się jak maszynista na trasie Zakopane - Kraków (WIDEO) 2019-08-25 18:30 Gmina Łapsze Niżne dziękowała za plony 2019-08-25 17:45 Turniej koszykówki. Hołdymas na sportowo. 2019-08-25 17:30 Narodowcy pikietują 4 2019-08-25 16:27 Mimo zakazu wchodzą na Giewont 26 2019-08-25 16:00 Cztery pory roku w Szczawnicy 2019-08-25 15:00 Zapraszamy do ogrodów (WIDEO) 2019-08-25 14:30 Góralska moda ślubna 1 2019-08-25 13:30 Kochamy nasz Hołdymas 3 2019-08-25 12:17 Nie ma to jak Starorobociański Wierch i kozice (WIDEO, ZDJĘCIA) 2019-08-25 11:45 Kozy to nie zabawki. Deweloper uczynił z nich mięso armatnie na sąsiadów i władze (WIDEO) 18 2019-08-25 10:33 22 sierpnia 2019. Reporterski, dramatyczny zapis wydarzeń (WIDEO) 2019-08-25 10:00 Wszyscy czekamy na rondo 12 2019-08-25 09:00 Tchnienie gorczańskiej jesieni 2019-08-25 07:30 Coraz bliżej otwarcia nowego marketu w Krościenku 10 2019-08-24 23:55 Walka o życie na Giewoncie. Mamy dramatyczny film z Kondrackiej Przełęczy. (WIDEO) 2019-08-24 21:15 Posiady stulecia 4 2019-08-24 20:42 Zapraszamy na Mszę św. w intencji tragicznie zmarłych 8 2019-08-24 20:30 Wieczorny spacer Krupówkami (WIDEO) 6 2019-08-24 20:00 Warsztaty dla młodych 2019-08-24 19:00 Śnieżnica - mekka rowerowych ekstremistów i nie tylko 2019-08-24 18:05 W górach martwy niedźwiedź 2019-08-24 17:30 80 km torów w 2 lata - tak kiedyś powstawała kolej 2019-08-24 16:30 Jesteśmy łakomym kąskiem dla polityków, ale pozostaniemy apolityczni 15 2019-08-24 16:00 Ostatnia środa z teatrem 2019-08-24 15:30 To jest grzyb na miarę czasów 2 2019-08-24 15:00 Kliszacy na Rynku 2019-08-24 14:30 Broniewskiego zatłoczona jak nigdy 4 2019-08-24 14:00 Szaflarska. Nie jedźcie tą drogą (WIDEO) 2 2019-08-24 13:30 Góralka Judytka potrzebuje naszej pomocy 1 2019-08-24 13:15 Ciupagi rozdane 2 2019-08-24 11:30 Krościenko od rana w korku 7 2019-08-24 10:16 To prawdopodobnie drugi grotołaz (WIDEO) 7 2019-08-24 09:00 Domagają się, żeby TOPR zmienił decyzję 11 2019-08-24 08:07 Strefa rozszerzona - za parkowanie zapłacisz też na Kazimierza Wielkiego 1 2019-08-23 22:43 Wybory się zbliżają - PiS szturmuje 11 2019-08-23 22:30 Zbór baców 4 2019-08-23 22:26 Kasia Ignatowicz w altanie 2019-08-23 21:30 Strojny przystanek 1 2019-08-23 20:39 Sprzedajna szkoła 2 2019-08-23 20:19 Nie ma Polski bez polskich górali 5 2019-08-23 19:30 Jeszcze przed zimą „Rabcio” przeprowadzi się do nowej siedziby 2019-08-23 18:30 Kto to wymyślił? 9 2019-08-23 17:35 Po(d)pisali się na Giewoncie 14 2019-08-23 17:10 Wypadek na zakopiance 3 2019-08-23 17:00 Jak się zachować podczas burzy - poradnik ratowników TOPR (WIDEO) 5 2019-08-23 16:35 Kina nie będzie 2019-08-23 16:26 Wójt gminy Bukowina Tatrzańska ogłasza żałobę 3 2019-08-23 16:14 Pod Giewontem znów grzmi
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-08-25 20:50 1. @jurek Wyjaśnij konkretnie w jakiż to magiczny sposób "wysokie ubezpieczenie" przełoży się na wysokie pensje dla ratowników?? Dodam dla ułatwienia że za ubezpieczenie płacisz firmie ubezpieczeniowej. A ta firma ewentualnie zapłaci (nie wiadomo ile i kiedy) za ratowanie ciebie w razie wypadku. Jeśli nie będzie wypadku, to żadne pieniądze do ratowników z tytułu ubezpieczenia nie trafią. 2019-08-25 20:44 2. Dlaczego autor tego artykułu nie wezwał sraży parku?! Ciekawszy byłby tekst,w którym mowa, że straż parku zatrzymała i ukarała łamiących zakazy. Ale widocznie autor jest za miękki żeby powiadomić odpowiednie służby 2019-08-25 20:43 3. A potem rozpacz, wzywanie TOPRu i jeszcze prokuratura bada czyja wina. Przecież wiadomo czyja, a nieboszczyka do sądu nie podadzą. Chyba, że taki żyje, ale własne dziecko tam zawlókł, kiedy nie powinien. 2019-08-25 20:38 4. Wszyscy chwalą różane. Jedliście? 2019-08-25 20:38 5. Niech sobie pan Wlazło usiądzie za zakazem w kosóweczce i cyk, będzie miał używanie :p 2019-08-25 20:30 6. W Szczawnicy! Poprzednie lata dali ciała, receptura nie ta? Ale w tym roku wrócili do tego co dobre i 10/10!!!! 2019-08-25 20:29 7. [...] Cieszy mię ten rym: "Polak mądr po szkodzie"; Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie, Nową przypowieść Polak sobie kupi, Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi. No i Ci sobie kupili. Prorocze słowa J. Kochanowskiego 2019-08-25 20:26 8. Droga masakra idzie urwać miskę olejowa A żeby tak długo robić drogę to jeszcze nie widziałem robią większe odcinki i potrafią inne firmy szybciej zrobić. 2019-08-25 20:24 9. Jan Paweł II nie był narodowcem. Przypomnijcie sobie jego szacunek dla człowieka. Czy już niepamięć Was dopadła? 2019-08-25 20:24 10. wiktoria Adam miał dwóch synów Kaina i Abla Kain zabił Abla i reszta dzieci była kazirodcza .
2019-08-25 20:39 1. Byłam pare lat temu . Co prawda nie spotkałam takich towarzyszek jak Pan ale polecam serdecznie. 2019-08-23 02:19 2. Brawo brawo prawdziwi herosi ktorych mialem okazje spotkac I dopingowac w drodze z giewontu na kasprowy. Niewiarygodny wysilek wielki szacun dla wszystkich a w szczegolnosci dla pan .Jestem pelen podziwu pozdrawiam. 2019-08-20 00:42 3. Gratulacje !!! - to sa PRAWDZIWI SPORTOWCY walcza i wygrywaja . Dziekujemy i cieszymy sie wami . JESTESCIE WIELCY ! 2019-08-10 15:56 4. Panowie kolarze wspaniali ale kobiety były cudne 2019-08-06 18:18 5. Nie do wiary a gdzie Pani Poseł Paluch ? zawsze jest na pierwszym planie ! Konia z rzędem temu kto się umówi z Posłanką w jej biurze w nowym targu, próbowaliśmy cztery razy, niestety Pani Poseł jest zawsze bardzo zajęta lub wykonuje obowiązki etc... nawet po umówieniu z pracownikiem biura Pani Poseł nie ma czasu ... Może jest ktoś komu się udało spotkać z Panią poseł ? jeśli tak to gratuluję ! 2019-08-06 01:16 6. Mamy WSPANIALEGO PREZYDENTA ! Dziekujemy Panie Prezydencie ze przyjechal Pan do nas aby swoja obecnoscia zaszczycic nasze tak WIELKIE wydarzenie My zas ostomiyli ciesmy siy ze dalyj dzierzyme naskiy Korzyniy przekozane nom z Chlebem . Dejciy Paniy Boze dalyj tom naskom tradycyjy przekazowac nasym dzieciom zas Pani Ludzmiyrsko niech zawse mo nos w swojyj opiece . 2019-08-03 09:29 7. Piękna dolina, długa, dzika, bezludna, pełna unikatowych kwiatów, czasem można spotkać niedźwiedzie, szczególnie wieczorami. To jedna z najpiękniejszych dolin w Tatrach. 2019-08-02 14:45 8. Parada fajna. Pod okiem policji jaką niezarejestrowane i nieubezpieczone motory. ;-) 2019-07-29 07:26 9. Myślałem, że Ktoś podejmie komentarz. Aha, przypomniałem sobie, że kisić rydze trzeba w naczyniach z kamionki, a nie w pojemnikach plastikowych. 2019-07-28 08:54 10. Policja na Podhalu nie jest potrzebna. Górale potrafią się sami bronić
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

FILMY TP

Pożegnania

Album TP