Reklama

2019-08-13 19:30:24

Pod Giewontem

To już jest wielki paraliż Zakopanego (WIDEO)

Reklama

Reklama

O godz. 17 Zakopane dosłownie stanęło w korkach.

Zatory nie tworzyły się już na tych ulicach co zwykle - na Nowotarskiej, Alejach 3 Maja, Kościuszki, ale także na ulicach nawet w czasie wakacji wolnych od korków.


Zapchana samochodami w obie strony była ulica Grunwaldzka, Makuszyńskiego, Tetmajera.

Piszcie w komentarzach jakie widzicie rozwiązanie takiej sytuacji?

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
gondole 2019-08-16 08:05:03
Tyle komentarzy, a brak najważniejszego. Może wypowie się w temacie Władza miejscowa. Bo po prawdzie, sprawa dotyczy nie tylko Mieszkańców Zakopanego, ale potencjalnych Turystów, czy Wczasowiczów. Na przykład zastanawiam się czy warto swoje pieniądze wydać na Podhalu i wrócić nie zadowolony do domu. Ale znając życie, odpowiedzi prawdopodobnie się nie doczekam. Pozdrawiam Leszek kumor
spd 2019-08-14 21:10:49
Rozwiązanie problemu taki podobny pomysł był w latach 70 tych ubiegłego wieku.

Parking zaporowy w Szaflarach koło stacji PKP Szaflary Wieś za symboliczną za opłatą. (wykupić teren za godziwe pieniądze ).
Rozbudować stacje o 2-4 peronów zrobić szynobus do Zakopanego co 10- 15 min i normalną komunikację miejską publiczną i prywatną.
W sezonie letnim i zimowym podwyżka cen za parkingi i zakaz poruszania się samochodami turystów ( dla przeciwników informuje że w Krakowie drogie parkingi spowodowały iż mniej aut parkuje w centrum a od jesieni cena za godzinę parkowania to 6pln!!!) .
Należy wybudować obwodnicę lub tunel z Poronina w kierunku Suchego Kościeliska Chochołowa po północnej stronie Pasma Gubałowskiego .
lolek 2019-08-14 13:23:20
W TYM MIEŚCIE NIKT NAD NICZYM NIE PANUJE,JEDNO WIELKIE ZAKORKOWANE ZASMRODZONE ŚMIETNISKO.
Kacha 2019-08-14 11:48:11
Ja też jestem za zakazem jazdy po mieście obcych rejestracji, przecież można zostawić auto na posesji docelowej i poruszać się po mieście pieszo albo komunikacją miejską. Wszyscy się podusimy w tych spalinach a my mieszkańcy mamy problem z dojazdem do pracy, przedszkola czy do lekarza. Wczoraj z małym dzieckiem szłam na nogach z przedszkola i mój wnuczek mówi mi że nie ma jak oddychać i że jest mu niedobrze. Więc zawinelam mu buzię swetrem bo szliśmy przez centrum Zakopanego gdzie wszystko stało. Tylko ja do przedszkola mam z dzieckiem 4 km więc jak mam dojść na nogach,? Może władze miasta coś zrobią w tej kwestii!!!!! I proszę mi nie mówić że żyjemy z turystyki bo raczej przez turystykę w takim wydaniu to choruje y i powoli umieramy.
Kacha 2019-08-14 11:31:49
Ja też jestem za zakazem jazdy po mi
Mti 2019-08-14 11:16:29
Wprowadzic strefy dla ludzi z zewnatrz jak w Krakowie i zacznie ubywac aut. Tam nie ma az takiego problemu.
lolek 2019-08-14 10:36:55
WCZORAJ PRZEJEŻDZAŁEM KOŁO NOWO BUDOWANEGO RONDA NIE BYŁO TAM 1 PRACOWNIKA NIC SIĘ NIE DZIAŁO,NIKT TAM NIC NIE ROBIŁ W NORMALNYM KRAJU W NORMALNYM MIEŚCIE TAKI ZA PRZEPROSZENIEM PIERD@LNIK ROBI SIĘ W 1 MIESIĄC.
lolek 2019-08-14 10:34:44
DO ZWYKŁY OBSERWATOR-CZEGO TY OD NICH OCZEKUJESZ IMPREZY TYPU SKOKI POWINNI ZROBIĆ WE WRZEŚNIU ,ŻEBY ŚCIĄGNĄĆ LUDZI KIEDY BĘDZIE PO ŚCISŁYM SEZONIE TU JEST NA ODWRÓT.
lolek 2019-08-14 10:32:39
DO WSZYSTKICH KTÓRZY MAJĄ PROBLEM Z ZAMKNIĘCIEM CENTRUM MIASTA NAPISZE WAM KRÓTKO-KRAKÓW CENTRUM-DA SIĘ DA SIĘ.
lolek 2019-08-14 10:27:33
DO KOLEGI JD JAK COŚ PISZESZ TO TRZEBA MIEĆ WIEDZE DLACZEGO STAWKI SA WYSOKIE.SKUP SIĘ TERAZ W KRAKOWIE TAXI ROBI KURS Z PUNKTU A DO PUNKTU B NASTĘPNIE CZEKA I Z PUNKTU B DO PUNKTU C I TAK DALEJ-ROZUMIESZ?????ZRÓB LICENCJE WEŻ KURS NA OLCZĘ I SPRÓBUJ WRÓCIĆ Z LUDZMI NA KRUPÓWKI.PO PROSTU TAXI W ZAKOPANEM JEST 2 RAZY DROŻSZE BO KLIENT PŁACI TAM I SPOWROTEM.DO 900 TAXÓWEK DOLICZ SOBIE 300 BUSÓW WYSTARCZYŁO BY 10 AUTOBUSÓW KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ I SPRAWA KOMUNIKACJI W TYM MIEŚCIE JEST ZAMKNIETA.
Seb 2019-08-14 10:23:00
Komunikacja miejska, komunikacja miejska. No dobra, a skąd na tę komunikację miejską środki? Żeby komunikacja miejska była wydajna, potrzeba kilkadziesiąt autobusów, do tego kierowcy, mechanicy, baza obsługi, postojowa itd.
O ile taki ruch jak w wakacje trwałby cały rok, to miało by to rację bytu, ale za co to wszystko utrzymać po sezonie???
zwykly obserwator 2019-08-14 09:52:26
Podstawowe pytanie- kto wymyslił date długiego weekendu na organizowanie letnich SKOKÓW NARCIARSKICH? Czy kalendarz ma tak malo dni? Mozna bylo w jedna albo druga strone.. Dodatkowo rozpoczecie Festiwalu Folkloru 17 sierpnia. Od zawsze twierdze, ze jak Jesien Tatrzanska to powinna byc jesienią..... we wrzesniu jak dawniej, z tradycją a i gosci mialoby wtedy wiecej Zakopane. No ale nie - to tak jakby upchac wszystko na długi weekend majowy albo w sylwestra. Zobaczycie co bedzie 18 sierpnia to dopiero Zakopane stanie w korku jak zaczną wszyscy wyjezdzac.... Pochwalam wiele spraw jakie robi obecna władza, robi dużo w Zakopanem ale w kwestii takiej logistyki właśnie to już nie mam pytań.Przesada. Trochę pomyślunku.
piańczyk 2019-08-14 09:38:16
piszecie te hejty, wieszacie te psy po magistracie, a większość z was ma pokoje pod wynajem i sami jesteście sprawcą tych korków, wynajmując kwatery za parę Złotych, czy są targi takie czy śmiakie zawsze jest tendencja taka , że dużo ludzi przyjeżdża pod Tatry właśnie w sierpniu.To duże apartamentowce, co nie płacą podatków, extra gigantyczne hotele gdzie samochodem można wjechać prawie do pokoju w centrum , tanie wsie jak bioły dujajec , są sprawcą mega korków.Gdyby każdy uczciwie odprowadzał podatki do tego magistratu, płacił klimatyczne region mógłby się lepiej rozwinąć, szybciej powstałyby parkingi zaporowe, nowe regularne połączenia komunikacji doruloautobusami nawet do sąsiednich wsi, ale sam Dorulex niewiele może( i tak dużo zrobił), a gminom chyba średnio zależy na poprawie infrastruktury w regionie. do mojej wsi na mojej ulicy nie jeździ już bus , przez to goście nie chcą spać w okolicy , wolą przystanek pod nosem. Pochwalam koment "asdfgh" i " Zakopiańczyk"a i "Gogo". Moi drodzy nauczmy się MĄDRZE korzystać z przywilejów demokracji pzdr.
pozostałe PN 2019-08-14 09:26:08
Zgadzam się z "Dada". Ponadto zapytam przewrotnie. Może należy chronić pozostałe parki narodowe, jeszcze nie rozdeptane. Jest szansa na nowe podejście do tematu w ujęciu ogólnonarodowym. Pozdrawiam Leszek Kumor
Dada 2019-08-14 09:01:15
Przykre to wszystko i żal wielki. Już 8 lat temu stałem w korku ze 2 godziny dojeżdżając od Bukowiny w powszedni dzień. Jak Wy rdzenni mieszkańcy to wytrzymujecie?? Ukisicie się w spalinach ! Co zobaczą nasze wnuki ??
Coście uczynili włodarze z Tą krainą ??
Już 60 lat temu pp. prof. Goetel i red. Krygowski ostrzegali przed tym stanem. Park ulega dewastacji i Otulina tak samo :(

Moim zdaniem absolutny zakaz wjazdu dla obcych rejestracji oraz mega parkingi na obrzeżach. I litości - czy wszyscy muszą naraz zobaczyć Tatry ? Inne polskie PN to też ojczysty skarb.
dziadek 2019-08-14 08:34:20
Mądre eksperty się wypowiedziały, to i ja prosty cłek cosi napise.
Jeszcze z pieluchą w majtkach chodziłem, jak już o parkingu zaporowym na Ustupie baby pod sklepem gadały. Nawet teren był zarezerwowany, nie dali ludziom budować.
Dzisiaj też o tym głośno wrzeszczą ci co ---- sami chcą po drogach jeździć.
Jak to widzicie te "parkingi zaporowe."
Będzie parking, będzie SZLABAN, i co dalej?
Jacyś szlabanowi (pewnie w mundurach) będą sprawdzać kto może, a kto halt.
200 metrów dalej tacy po cywilu w długich płaszczach będą sprawdzać, czy ci w mundurach przez pomyłkę w (postaci kawałka papieru z napisem 100) nie wpuszczają tych bez uprawnień.
Do tego trzeba dołożyć dyskryminacje ze względu na miejsce zamieszkania czuli ksenofobia, co na to RPO, komisje europejskie i moje ciotki co w Poroninie siedzom.
czopek 2019-08-14 08:30:57
KATASTROFA CYWILIZACYJNA. Kto jest winny? - My wszyscy. Nie ma żadnego rozwiązania - musimy polubić.
godole 2019-08-14 08:28:31
Jedynym rozwiązaniem, to chyba wagoniki gondolowe wzdłuż głównych ulic, z jednoczesnym zakazem ruchu samochodowego w Zakopanem. Wyjątki, to służby ratownicze i sanepid. Dla przyjezdnych i bez stałego miejsca zameldowania, to podziemne parkingi w rejonie Nowego Targu. Natomiast bezwzględnie, na wzór "Trójmiasta", szybka kolej, nazwijmy umownie "miejska", na wydzielonym dwutorowym szlaku, relacji Nowy Targ - Zakopane.To tak ogólnie. Aha. W latach 80. XX wieku mieszkałem kilkakrotnie na Grunwaldzkiej. Było cicho i spokojnie. Pozdrawiam Władze Zakopanego, Leszek Kumor
Marucha 2019-08-14 07:19:24
Na Słowacji od kilkuset lat jest kolejka wzdłuż Tatr.
Pod Reglami jest miejsce na kolejkę elektryczną.
J 2019-08-14 05:57:06
Całkiem niedawno byłam z rodziną na urlopie w Zakopanem owszem bywały korki ale co do transportu korzystaliśmy z busów czy chodzenia pieszo. Popieram pomysł z korzystaniem komunikacji miejskiej jest na tyle rozwinięta i czestotliwa, że przy odrobinie chęci wystarczy dla wszystkich. Z tego co słyszałam od okolicznych mieszkańców parkingi w centrum od rana zapełnione a już o godzinie 20.00 niema praktycznie nikogo świadczy samo przez się. Miłego dnia życzę i pozdrawiam. ????
Obwodnica Centrum Zakopnego 2019-08-14 05:12:31
Nowe drogi połaczenie Olczy i Stasikowki /Bukowina/ od skoczni/ wzdłuz sciezki pod Reglami/ do Koscieliska i wreszcie temat obwodnicy i parkingow zaporowych.A wystarczy /polatac/ nad Zakopanym wytyczyc nowe szlaki komuniacyjne pare domow wybuzyc /zaplacic godziwe odszkodowania/i budowc drogi.
cipcipcip 2019-08-14 01:09:00
jak tam się ma komendant straży miejskiej i jego wojownicy?...pochowali się??
Ola 2019-08-13 22:50:39
My przyjechaliśmy do Zakopanego pociągiem i dzisiaj właśnie szliśmy pieszo i samochody nie były szybciej od Nas :) Nie wyobrażam sobie jazdy autem w takich warunkach.
JD 2019-08-13 22:44:17
Kolego lolek, doskonałe wskazanie problemu. Jednak błędne wnioski.

Większość ludzi ma na tyle rozumu, ze nie będzie wydawało absurdalnych kwot na taxi (jedne z najwyższych cenników w kraju), skoro za te same pieniądze, albo i taniej (mimo stania w korku i opłat parkingowych), może dotrzeć tam gdzie chce. Szczególnie, gdy jest to jedna lub dwie osoby i kosmiczny koszt taksówki nie ma się jak rozłożyć.

Tak naprawdę przejazd taxi opłaca się dopiero przy podróży grupowej taxi-busem w pełnym obłożeniu. W pozostałych przypadkach, mimo niedogodności z parkowaniem i tak ludzie wolą jechać swoim 25 letnim gruzem w gazie. A do tego nie muszą czekać na taksówkę, tylko wsiadają w dowolnym momencie i jadą (lub stoją w korku. Ale to akurat również dotyczy taxi)

Swoją drogą, co by rozwiązało to, że ludzie przesiedliby się na taksówki? Absolutnie nic, ponieważ w takiej sytuacji, musiałoby być więcej taksówek, żeby ich obsłużyć. Więc ilość żelastwa korkującego drogi, byłaby identyczna.
byby 2019-08-13 22:08:55
"Wszyscy żyjemy z turystyki." Żyjecie tam jeszcze? Jak tam woda i powietrze? Jak tam możliwość dojazdu do szpitala? To naprawdę jest dobre życie?
lolek 2019-08-13 21:45:57
DO KOLEGI JD JANUSZ Z GRAZYNOM JEŻDZĄ SWOIMI SAMOCHODAMI BO IM SZKODA NA TAXI,W ZAKOPANEM JEST WYDANYCH 900 LICENCJI NA TAXI JAKI KLIENT TAKIE ZŁOMY 25 LETNIE ZGNITE.
Marucha 2019-08-13 21:41:17
Wystarczy kolejka krzesełkowa wzdłuż Cichej Wody i Potoku Bystrego napędzana turbinami wodnymi.
asdfgh 2019-08-13 21:24:23
Każdy narzeka na korki, a po swojej posesji drogi nie da wybudować. Każdemu przeszkadza słabe ciśnienie wody ale magistrali nie dadzą przekopać po swoim. Puknijcie się w głowę wszyscy. Najpierw trzeba było dostrzec problem, żeby zacząć go rozwiązywać. Teraz to już jest za późno. Już po nas. Wszystkich.
lolek 2019-08-13 21:14:20
W ZIMIE ZNOWU SE POPISZECIE.
JD 2019-08-13 20:52:51
Przede wszystkim wywalić całkowicie busy i zastąpić to cywilizowaną komunikacją miejską, kursującą co 15 minut + autobusy nocne, kursujące co 30 minut.

Aktualnie, pojazdy przewożące turystów mają standardy zarówno obsługi linii (czas i regularność przejazdów), jak i jakość przewozu pasażerów, gorszą niż trzoda chlewna. Nawet świń nie można przewozić legalnie w tak podłych warunkach. Nie mówiąc już o tym, że poza sezonem rozkład nie istnieje. Oczywiście busiarze kar za to nie doświadczają.
Z resztą wystarczy zobaczyć co się dzieje z "komunikacją miejską" w momencie, gdy ITD przyjeżdża na polowanie.

Dlatego nie należy być zdziwionym czemu ludzie wolą tkwić w korkach swoimi samochodami. Tam przynajmniej mają klimatyzację i nie śmierdzi + jadąc powoli w korku, przynajmniej jakkolwiek jedziesz.
Alternatywnie czekasz jak idiota, na busa który prawdopodobnie: i tak nie przyjedzie (bo się nie opłaca)/jest przepełniony i nie weźmie już więcej (wybierz jedno, adekwatnie do pory roku/dnia)

Dopiero w momencie rozwiązania powyższego, ogromnego problemu, można zastanawiać się co dalej.

Prawdopodobnie najskuteczniejszym i jedynym słusznym rozwiązaniem, będzie wprowadzenie stref ograniczenia ruchu. Czyli zakaz wjazdu do danej części miasta, jeśli nie jest się mieszkańcem (tu zameldowanie, własność nieruchomości, lub umowa wynajmu mieszkania - w celu weryfikacji). Do tego ogromne, wielopiętrowe parkingi przed wjazdem do miasta. Płatne symbolicznie, strzeżone i z zapewnioną całodobową komunikacją miejską - A dokładniej dojazdem do dworca autobusowego, skąd można byłoby się przesiąść do innych linii, obsługujących całe Zakopane i najbliższą okolicę.

Na początek wystarczy.
Zakopianczyk 2019-08-13 20:36:35
Brak Obwodnicy Centrum Zakopanego generuje korki wszyscy jadą ul Nowotarską Alejami Koscieliska .
tubylec 2019-08-13 19:54:32
Wystarczy wprowadzić zakaz wjazdu samochodami do centrum miasta z poza regionu a wprowadzić komunikacje zastępczą wybudować duży parking przed wjazdem do Zakopanego gdzie każdy mógłby zostawić samochód oczywiście odpłatnie tak żeby pokryć koszty bezpłatnego przejazdu komunikacją .
Gogo 2019-08-13 19:31:41
Przede wszystkim ograniczenie wynajmu apartamentów,które nie płacą podatków od działalności.A osoby,które zaakceptowały plan zagospodarowania z przekształceniem tak duźej ilości działek na budownictwo wielorodzinne do odpowiedzialności i.Czy powstała chociaź j alternatywną droga?Mieszkańcy przeźywają horror.Władze muszą wiedzieć,źe nie wszyscy źyją z turystyki.
TED 2019-08-13 19:24:58
O 15.40 wyruszyłem z Marusarzówny w kierunku dworców. Po godzinie byłem"już" koło Watry. 700 M /godzinę. Po kolejnych 30 min wysadziłem mojego gościa z Kanady przy górnej równi Krupowej skąd truchtem udał się na dworzec.
Gdyby nie konieczność dotarcia do Balic na samolot do Kopenhagi i dalej zrezygnowałby z wyjazdu. Komentarze o włodarzach miasta i policji drogowej oraz straży miejskiej w kontekście organizacji ruchu nie nadają się do opublikowania. Organizujcie w tym samym czasie festiwale, kino letnie,targi żywności , targi książki, skoki narciarskie, korowody i jeszcze kilka innych imprez sami zwijając żagle i znikając z miasta a tłuszcza niech się buja...
Tomek 2019-08-13 18:24:02
Parking zaporowy na Ustupie + komunikacja autobusami do centrum. W centrum parkingi po 35zł za godzinę co skutecznie powinno zniechęcić do wjazdu samochodem do centrum. Musi się ?nie opłacać? wjeżdżać do centrum. To powinno również skutecznie zachęcić do rezerwowania miejsc w Zakopanem a nie w jego najbliższych okolicach, bo to wówczas może się będzie bardziej ?opłacać?.
Gural 2019-08-13 18:15:21
Dorula i ten jego zakichany magistrat powinien podać się do dymisji...Należy jak najszybciej stworzyć parkingi zaporowe w Rej.Brzezin w rejonie Poronina i w rejonie Polany Biały Potok sprawna komunikacja miejska na drodze do Morskiego oka ,Kuźnic Chochołowska,busy i taksówki jedynie elektryczne lub hybrydy , wjazd do Zakopanego tylko dla stałych mieszkańców i będzie po problemie...
lolek 2019-08-13 17:51:41
NALEŻY ZŁOZYĆ SIĘ PO SEZONIE I KUPIC BURMISTRZOWI ZŁOTĄ CIUPAGĘ A RADZIE MIASTA PO ZŁOTYM OSCYPIE.
lolek 2019-08-13 17:45:42
NALEŻY ZATAŃCZYĆ NA RADZIE MIASTA W RYTM DISCO POLO.
 • PRACA | dam
  Praca Zakopane. Zatrudnię energiczną KOBIETĘ na stałe (praca całoroczna) do pomocy w sklepie internetowym z odzieżą damską. Praca od pon-pt. Weekendy i święta wolne. 537 165 165
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  PUSTAKI PIANOWE. 18 275 52 72.
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** zatrudni RECEPCJONISTKĘ - praca w systemie zmianowym, bez nocy. tel. 608 088 017, ksiegowosc@projinwest.pl
 • PRACA | dam
  KIEROWCA - KATERING, na stałe lub dorywczo, do karczmy w Białym Dunajcu. 604 44 34 02.
 • PRACA | dam
  KELNERKA na stałe lub dorywczo, do karczmy w Białym Dunajcu. 604 44 34 02.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię RECEPCJONISTKĘ i POKOJOWĄ, co 2-gi dzień, umowa o pracę. Białka Tatrzańska. 608 188 233.
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Bukowinie szuka osoby sprzątanie pokoi, pomoc w kuchni. Praca od zaraz. Bez zamieszkania. Numer tel.:
  Tel.: 784569292, 783997156
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PANIĄ DO GOTOWANIA w pensjonacie (Bukowina Tatrzańska). Praca całoroczna, bez zamieszkania.
  Tel.: 789-111-300
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - ROZLICZENIE RÓWNIEŻ W DREWNIE. 691317098
 • POŻYCZKI
  POŻYCZKI BEZ BANKU POŻYCZKI BEZ BANKU -tylko dowód osobisty, -bez zaświadczeń, -bez zdolności pożyczkowej. ZADZWOŃ T-533 263 553.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM JEDNORODZINNY W ZAKOPANEM. 605 564 270
 • PRACA | dam
  Biuro rachunkowe w Szaflarach zatrudni NA STAŻ. 600 379 479.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy kierowców kat D.
  Tel.: 693636136
 • PRACA | dam
  Hotel *** w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni: KELNERÓW, KUCHARZY, POMOCE KUCHENNE. Stabilne warunki zatrudnienia, elastyczny grafik pracy
  Tel.: 507645428
  E-mail: dyrektor.bukowina@nat.pl
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI NA BAR. ELASTYCZNY GRAFIK, DOBRE WYNAGRODZENIE -
  Tel.: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i gwarantujemy doskonałe zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCZYNIE DO SKLEPU MONOPOLOWEGO, na stałe (praca co drugi dzień) - PORONIN i BIAŁY DUNAJEC -
  Tel.: 606 751 351.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA POKÓJ NA DŁUŻEJ, ZAKOPANE, ul. Zamoyskiego. 507 603 112
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ DO PRACY NA STANOWISKO SPRZEDAWCY W KAWIARNI, CUKIERNIA U MAŁGOSI POD SKOCZNIĄ. 504 252 691
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Na podstawie art. 38 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz.U.2018.2204 t.j. z późniejszymi zmianami) Wójt Gminy Nowy Targ ogłasza kolejny ustny przetarg nieograniczony na najem lokalu przeznaczonego do organizowania imprez okolicznościowych w miejscowości Waksmund w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Z warunkami przetargu oraz regulaminem można zapoznać się na stronie internetowej: www.ugnowytarg.pl lub w pokoju 206 Urzędu Gminy Nowy Targ.
 • PRACA | dam
  Przyjmę fachowców do pracy na budowie - docieplenia, budowa od podstaw. Zakopane i okolice.
  Tel.: 500160574
 • PRACA | dam
  Perfekt Isolierung Ltd. Spółka komandytowa zajmująca się Izolacją przemysłową zatrudni do pracy zagranicą. Mile widziane osoby z doświadczeniem jak również do przyuczenia. Możliwość szybkiego wyjazdu i wysokich zarobków. Chętnych prosimy o przesyłanie CV na adres:
  E-mail: biuro@isolierung.pl
  Inne: lub kontakt telefoniczny - 12 268 32 80.
 • PRACA | dam
  POMOC KUCHENNA I KUCHARZ WYDAJĄCY - Nowy Targ. 502 64 84 94.
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU TEL. +48 22 205 33 10
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86.
  WWW: www.willasport.pl
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2019-10-20 08:05 Kokoszków i polowanie (na) studenta 2019-10-20 07:40 Dawnej melodii czar 2019-10-19 20:35 Marsz dla transplantacji 2019-10-19 19:20 Dziyzka, korytko i magiczna siła 3 2019-10-19 18:05 Wielu turystów w Zakopanem. Tworzą się korki 2 2019-10-19 17:59 Zaginął Dawid Karciarz 2019-10-19 16:29 Marsz prezydenta 8 2019-10-19 15:55 20 tys. zł kary za nieskuteczną walkę z zanieczyszczeniem powietrza 2 2019-10-19 14:30 400 razy wszedł na Gerlach. To rekord Polski 6 2019-10-19 13:05 Bawimy się dla Tadzia 2019-10-19 12:05 Nowa odsłona Centrum Edukacji Lotniczej 2019-10-19 10:45 Zakorkowane miasto 6 2019-10-19 09:30 Nowe przepisy. 500 złotych mandatu, gdy nie wykonasz poleceń policjanta 12 2019-10-19 08:00 Niepełnosprawni integrują się na wesoło 2019-10-18 21:31 Przyjęcie niespodzianka 1 2019-10-18 20:34 Strażackie ćwiczenia w Nowem Bystrem 2019-10-18 20:19 Kiedy umiera góral. Część trzecia 2019-10-18 19:35 Krowie wędrowanie i sąsiedzkie utrapienia 11 2019-10-18 18:37 Dziecko potrącone w Bukowinie Tatrzańskiej 2019-10-18 18:30 Farby Dulux Nobiles w sklepie Młotek 2019-10-18 18:09 Oszuści od 3 kubków coraz bardziej bezczelni. Wyrwali mi komórkę, grozili (WIDEO) 15 2019-10-18 17:05 Miłość w Szczawnicy kwitnie 2019-10-18 16:59 Ruch wahadłowy na Bystrem w Zakopanem 2 2019-10-18 16:37 Sesja ślubna tylko w Pieninach 2019-10-18 16:30 Śmigłowiec leci na pomoc na Suchą Przełęcz 2019-10-18 16:11 Nie wkładał karty do tachografu. Jeździł ponad normę 2019-10-18 15:34 Tak wygląda siedziba słowackich ratowników w Pieninach 2019-10-18 15:08 Trzy Korony i Sokolica ze słowackiej strony 1 2019-10-18 14:43 Na Szafranówce w Szczawnicy 1 2019-10-18 14:32 Jedziemy kolejką na Palenicę (WIDEO) 2019-10-18 14:05 Barwy jesieni życia 2019-10-18 13:54 W weekend w Zakopanem Rajd Żubrów. Wystartują Konrad Biela i Bogusław Pokrywka 2019-10-18 13:35 Prezydent Duda pomaszeruje z góralami 3 2019-10-18 12:30 Cicha noc... 2 2019-10-18 12:05 Giewont, Giewont i tylko Giewont 2019-10-18 11:34 Tam, gdzie niebo dotyka gór 2019-10-18 11:13 Ostatnie pożegnanie Kuby 1 2019-10-18 10:28 Z akordeonem z Zębu do Warszawy (WIDEO) 3 2019-10-18 09:27 Przed nami kolejny cudowny jesienny dzień. Zmian w pogodzie nie widać 8 2019-10-18 08:00 Specjaliści w nowotarskim szpitalu i operacje na żywo 1 2019-10-18 07:00 Ocalić od zapomnienia 2019-10-17 21:00 Zgłosił wyborcze fałszerstwo 18 2019-10-17 20:00 Psy zagryzły sarnę 7 2019-10-17 19:49 Październikowy dzień w Tatrach 2019-10-17 19:12 Wielkie Oratoria G.F.Haendla w Zakopanem 2019-10-17 19:01 Korek, kładka i senator 12 2019-10-17 19:00 Jeśli nie wiesz jak się zachować - zachowaj się przyzwoicie 8 2019-10-17 18:08 Sielankowanie pod Tatrami 2019-10-17 17:34 Rzucą pracę przez zbyt drogie parkowanie 14 2019-10-17 17:04 Kociaki szukają domów
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-10-20 07:18 1. Masz @tadziu racje. Przynajmniej dzieci się czegoś dowiedzą, no i zdrowo przekąszą. A Bosokom żal, że braknie dutków na kurs malowania paznokci dla babć. 2019-10-20 06:36 2. No tak,przyjechał suweren... 2019-10-20 06:33 3. Turysci dajcie nam juz spokój!!nie chcemy was tutaj 2019-10-20 06:30 4. Panie Ryszardzie.. jest Pan wspaniałym człowiekiem.. co potwierdza moja koleżanka Madzia.. uczestniczka kursu górskiego z Panem i wyprawy na Gerlach.. Wszystkiego Dobrego dla Pana.. 2019-10-20 06:30 5. Ciekawe czy urząd skarbowy o tym wie ,jak nie to niebawem sie dowie... 2019-10-20 02:01 6. Ludzie co wy wypisujecie , jaki kanibalizm ? jaka kampania prezydencka ? OCKNIJCIE SIE !!! Zamiast sie cieszyc szukacie ''dziury w calym'' , co jeszcze wymyslicie ? Many fajnego Prezydenta , nigdy nikim nie pogardzi i jeszcze trzeba na niego wymyslac ''cokolwiek'' byle tylko mu ''dowalic'' ? Uwazam ze jest NAJWYSZY CZAS abysmy sie zastanowili co robimy . Bo siy nom nie ino w glowiy przewraco ale i w du..piy !!! Haj ! 2019-10-20 00:38 7. No akurat znam go osobiście i wiem ze tu niema zadnej ściemy. 2019-10-19 22:19 8. Dzisiaj jechaliśmy przez Krempachy i napotkalismy stado krów i każda szła w swoją stronę całą drogą. (Po zjechaniu na pobocze kilka z nich stanęło przed samochodem i się nie ruszyło przez kilka minut dopiero jakiś Pan je przepedził) 2019-10-19 21:03 9. Większość gości to z jednej celi dla nich klawisze to ziomale a i nteres idzie super jak jeden drugiemu daje cynk że będzie nalot. A o idiotów nie brakuje do tej gry???? 2019-10-19 20:47 10. Po polach nie gnaja a jest taka możliwość no bo lepiej jak sąsiadowi nasra przed bramą niech się wkur. .a auta brudne na myjnie niech spadaja
2019-10-09 11:56 1. Disel dumny jak paw. 2019-10-07 19:09 2. Mam nadzieje że wójcina i starosta dali za swoje prywatne! 2019-10-05 07:56 3. Cytuje tytul: "Widoki zapierające dech i jesienne zimowity" Widoki zapieraja dech - dobrze. Ale niech mi ktoś wyjaśni w jaki sposób widoki zapieraja zimowity!? 2019-10-03 23:13 4. Tyle chełmow jedną jednostka a inni ???? To tak jak byście na Mikołaja dali prezent jednemu dziecku tacy jesteście modrzy e bodej ta bodej!!! 2019-09-12 08:22 5. Bak jest Starostą, ale z tego co pamiętam także za czasów Solidarności serce miał po prawej stronie.... 2019-09-03 12:13 6. niech Jagna nie robi się nagle medialna przed wyborami, bo to nic nie pomoże, nic nie robi się cały rok i nie bierze się udziału w niczym aż tu nagle blisko wybory to trzeba sie pokazać, trzeba całe 4 lata pracować na głosy a nie przed samymi wyborami być nagle bardzo aktywnym. 2019-09-03 07:11 7. A Pan Zacharko to czasem nie był wcześniej w PZPR? Bo tak gdzieś wyczytałem... Może Tygodnik by to wyjasnil... Widać szczególnie silne parcie na szkło Pana Zacharki byle dorwać się do żłoba a mógł by już dać sobie siana i odpoczywać na emeryturze... Ciekawe jaki związek z Solidarnością ma Bąk... 2019-08-31 10:02 8. piękne 2019-08-25 20:39 9. Byłam pare lat temu . Co prawda nie spotkałam takich towarzyszek jak Pan ale polecam serdecznie. 2019-08-23 02:19 10. Brawo brawo prawdziwi herosi ktorych mialem okazje spotkac I dopingowac w drodze z giewontu na kasprowy. Niewiarygodny wysilek wielki szacun dla wszystkich a w szczegolnosci dla pan .Jestem pelen podziwu pozdrawiam.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Pożegnania

Album TP

FILMY TP