Reklama

2019-08-13 19:30:24

Pod Giewontem

To już jest wielki paraliż Zakopanego (WIDEO)

O godz. 17 Zakopane dosłownie stanęło w korkach.

Zatory nie tworzyły się już na tych ulicach co zwykle - na Nowotarskiej, Alejach 3 Maja, Kościuszki, ale także na ulicach nawet w czasie wakacji wolnych od korków.


Zapchana samochodami w obie strony była ulica Grunwaldzka, Makuszyńskiego, Tetmajera.

Piszcie w komentarzach jakie widzicie rozwiązanie takiej sytuacji?

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
gondole 2019-08-16 08:05:03
Tyle komentarzy, a brak najważniejszego. Może wypowie się w temacie Władza miejscowa. Bo po prawdzie, sprawa dotyczy nie tylko Mieszkańców Zakopanego, ale potencjalnych Turystów, czy Wczasowiczów. Na przykład zastanawiam się czy warto swoje pieniądze wydać na Podhalu i wrócić nie zadowolony do domu. Ale znając życie, odpowiedzi prawdopodobnie się nie doczekam. Pozdrawiam Leszek kumor
spd 2019-08-14 21:10:49
Rozwiązanie problemu taki podobny pomysł był w latach 70 tych ubiegłego wieku.

Parking zaporowy w Szaflarach koło stacji PKP Szaflary Wieś za symboliczną za opłatą. (wykupić teren za godziwe pieniądze ).
Rozbudować stacje o 2-4 peronów zrobić szynobus do Zakopanego co 10- 15 min i normalną komunikację miejską publiczną i prywatną.
W sezonie letnim i zimowym podwyżka cen za parkingi i zakaz poruszania się samochodami turystów ( dla przeciwników informuje że w Krakowie drogie parkingi spowodowały iż mniej aut parkuje w centrum a od jesieni cena za godzinę parkowania to 6pln!!!) .
Należy wybudować obwodnicę lub tunel z Poronina w kierunku Suchego Kościeliska Chochołowa po północnej stronie Pasma Gubałowskiego .
lolek 2019-08-14 13:23:20
W TYM MIEŚCIE NIKT NAD NICZYM NIE PANUJE,JEDNO WIELKIE ZAKORKOWANE ZASMRODZONE ŚMIETNISKO.
Kacha 2019-08-14 11:48:11
Ja też jestem za zakazem jazdy po mieście obcych rejestracji, przecież można zostawić auto na posesji docelowej i poruszać się po mieście pieszo albo komunikacją miejską. Wszyscy się podusimy w tych spalinach a my mieszkańcy mamy problem z dojazdem do pracy, przedszkola czy do lekarza. Wczoraj z małym dzieckiem szłam na nogach z przedszkola i mój wnuczek mówi mi że nie ma jak oddychać i że jest mu niedobrze. Więc zawinelam mu buzię swetrem bo szliśmy przez centrum Zakopanego gdzie wszystko stało. Tylko ja do przedszkola mam z dzieckiem 4 km więc jak mam dojść na nogach,? Może władze miasta coś zrobią w tej kwestii!!!!! I proszę mi nie mówić że żyjemy z turystyki bo raczej przez turystykę w takim wydaniu to choruje y i powoli umieramy.
Kacha 2019-08-14 11:31:49
Ja też jestem za zakazem jazdy po mi
Mti 2019-08-14 11:16:29
Wprowadzic strefy dla ludzi z zewnatrz jak w Krakowie i zacznie ubywac aut. Tam nie ma az takiego problemu.
lolek 2019-08-14 10:36:55
WCZORAJ PRZEJEŻDZAŁEM KOŁO NOWO BUDOWANEGO RONDA NIE BYŁO TAM 1 PRACOWNIKA NIC SIĘ NIE DZIAŁO,NIKT TAM NIC NIE ROBIŁ W NORMALNYM KRAJU W NORMALNYM MIEŚCIE TAKI ZA PRZEPROSZENIEM PIERD@LNIK ROBI SIĘ W 1 MIESIĄC.
lolek 2019-08-14 10:34:44
DO ZWYKŁY OBSERWATOR-CZEGO TY OD NICH OCZEKUJESZ IMPREZY TYPU SKOKI POWINNI ZROBIĆ WE WRZEŚNIU ,ŻEBY ŚCIĄGNĄĆ LUDZI KIEDY BĘDZIE PO ŚCISŁYM SEZONIE TU JEST NA ODWRÓT.
lolek 2019-08-14 10:32:39
DO WSZYSTKICH KTÓRZY MAJĄ PROBLEM Z ZAMKNIĘCIEM CENTRUM MIASTA NAPISZE WAM KRÓTKO-KRAKÓW CENTRUM-DA SIĘ DA SIĘ.
lolek 2019-08-14 10:27:33
DO KOLEGI JD JAK COŚ PISZESZ TO TRZEBA MIEĆ WIEDZE DLACZEGO STAWKI SA WYSOKIE.SKUP SIĘ TERAZ W KRAKOWIE TAXI ROBI KURS Z PUNKTU A DO PUNKTU B NASTĘPNIE CZEKA I Z PUNKTU B DO PUNKTU C I TAK DALEJ-ROZUMIESZ?????ZRÓB LICENCJE WEŻ KURS NA OLCZĘ I SPRÓBUJ WRÓCIĆ Z LUDZMI NA KRUPÓWKI.PO PROSTU TAXI W ZAKOPANEM JEST 2 RAZY DROŻSZE BO KLIENT PŁACI TAM I SPOWROTEM.DO 900 TAXÓWEK DOLICZ SOBIE 300 BUSÓW WYSTARCZYŁO BY 10 AUTOBUSÓW KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ I SPRAWA KOMUNIKACJI W TYM MIEŚCIE JEST ZAMKNIETA.
Seb 2019-08-14 10:23:00
Komunikacja miejska, komunikacja miejska. No dobra, a skąd na tę komunikację miejską środki? Żeby komunikacja miejska była wydajna, potrzeba kilkadziesiąt autobusów, do tego kierowcy, mechanicy, baza obsługi, postojowa itd.
O ile taki ruch jak w wakacje trwałby cały rok, to miało by to rację bytu, ale za co to wszystko utrzymać po sezonie???
zwykly obserwator 2019-08-14 09:52:26
Podstawowe pytanie- kto wymyslił date długiego weekendu na organizowanie letnich SKOKÓW NARCIARSKICH? Czy kalendarz ma tak malo dni? Mozna bylo w jedna albo druga strone.. Dodatkowo rozpoczecie Festiwalu Folkloru 17 sierpnia. Od zawsze twierdze, ze jak Jesien Tatrzanska to powinna byc jesienią..... we wrzesniu jak dawniej, z tradycją a i gosci mialoby wtedy wiecej Zakopane. No ale nie - to tak jakby upchac wszystko na długi weekend majowy albo w sylwestra. Zobaczycie co bedzie 18 sierpnia to dopiero Zakopane stanie w korku jak zaczną wszyscy wyjezdzac.... Pochwalam wiele spraw jakie robi obecna władza, robi dużo w Zakopanem ale w kwestii takiej logistyki właśnie to już nie mam pytań.Przesada. Trochę pomyślunku.
piańczyk 2019-08-14 09:38:16
piszecie te hejty, wieszacie te psy po magistracie, a większość z was ma pokoje pod wynajem i sami jesteście sprawcą tych korków, wynajmując kwatery za parę Złotych, czy są targi takie czy śmiakie zawsze jest tendencja taka , że dużo ludzi przyjeżdża pod Tatry właśnie w sierpniu.To duże apartamentowce, co nie płacą podatków, extra gigantyczne hotele gdzie samochodem można wjechać prawie do pokoju w centrum , tanie wsie jak bioły dujajec , są sprawcą mega korków.Gdyby każdy uczciwie odprowadzał podatki do tego magistratu, płacił klimatyczne region mógłby się lepiej rozwinąć, szybciej powstałyby parkingi zaporowe, nowe regularne połączenia komunikacji doruloautobusami nawet do sąsiednich wsi, ale sam Dorulex niewiele może( i tak dużo zrobił), a gminom chyba średnio zależy na poprawie infrastruktury w regionie. do mojej wsi na mojej ulicy nie jeździ już bus , przez to goście nie chcą spać w okolicy , wolą przystanek pod nosem. Pochwalam koment "asdfgh" i " Zakopiańczyk"a i "Gogo". Moi drodzy nauczmy się MĄDRZE korzystać z przywilejów demokracji pzdr.
pozostałe PN 2019-08-14 09:26:08
Zgadzam się z "Dada". Ponadto zapytam przewrotnie. Może należy chronić pozostałe parki narodowe, jeszcze nie rozdeptane. Jest szansa na nowe podejście do tematu w ujęciu ogólnonarodowym. Pozdrawiam Leszek Kumor
Dada 2019-08-14 09:01:15
Przykre to wszystko i żal wielki. Już 8 lat temu stałem w korku ze 2 godziny dojeżdżając od Bukowiny w powszedni dzień. Jak Wy rdzenni mieszkańcy to wytrzymujecie?? Ukisicie się w spalinach ! Co zobaczą nasze wnuki ??
Coście uczynili włodarze z Tą krainą ??
Już 60 lat temu pp. prof. Goetel i red. Krygowski ostrzegali przed tym stanem. Park ulega dewastacji i Otulina tak samo :(

Moim zdaniem absolutny zakaz wjazdu dla obcych rejestracji oraz mega parkingi na obrzeżach. I litości - czy wszyscy muszą naraz zobaczyć Tatry ? Inne polskie PN to też ojczysty skarb.
dziadek 2019-08-14 08:34:20
Mądre eksperty się wypowiedziały, to i ja prosty cłek cosi napise.
Jeszcze z pieluchą w majtkach chodziłem, jak już o parkingu zaporowym na Ustupie baby pod sklepem gadały. Nawet teren był zarezerwowany, nie dali ludziom budować.
Dzisiaj też o tym głośno wrzeszczą ci co ---- sami chcą po drogach jeździć.
Jak to widzicie te "parkingi zaporowe."
Będzie parking, będzie SZLABAN, i co dalej?
Jacyś szlabanowi (pewnie w mundurach) będą sprawdzać kto może, a kto halt.
200 metrów dalej tacy po cywilu w długich płaszczach będą sprawdzać, czy ci w mundurach przez pomyłkę w (postaci kawałka papieru z napisem 100) nie wpuszczają tych bez uprawnień.
Do tego trzeba dołożyć dyskryminacje ze względu na miejsce zamieszkania czuli ksenofobia, co na to RPO, komisje europejskie i moje ciotki co w Poroninie siedzom.
czopek 2019-08-14 08:30:57
KATASTROFA CYWILIZACYJNA. Kto jest winny? - My wszyscy. Nie ma żadnego rozwiązania - musimy polubić.
godole 2019-08-14 08:28:31
Jedynym rozwiązaniem, to chyba wagoniki gondolowe wzdłuż głównych ulic, z jednoczesnym zakazem ruchu samochodowego w Zakopanem. Wyjątki, to służby ratownicze i sanepid. Dla przyjezdnych i bez stałego miejsca zameldowania, to podziemne parkingi w rejonie Nowego Targu. Natomiast bezwzględnie, na wzór "Trójmiasta", szybka kolej, nazwijmy umownie "miejska", na wydzielonym dwutorowym szlaku, relacji Nowy Targ - Zakopane.To tak ogólnie. Aha. W latach 80. XX wieku mieszkałem kilkakrotnie na Grunwaldzkiej. Było cicho i spokojnie. Pozdrawiam Władze Zakopanego, Leszek Kumor
Marucha 2019-08-14 07:19:24
Na Słowacji od kilkuset lat jest kolejka wzdłuż Tatr.
Pod Reglami jest miejsce na kolejkę elektryczną.
J 2019-08-14 05:57:06
Całkiem niedawno byłam z rodziną na urlopie w Zakopanem owszem bywały korki ale co do transportu korzystaliśmy z busów czy chodzenia pieszo. Popieram pomysł z korzystaniem komunikacji miejskiej jest na tyle rozwinięta i czestotliwa, że przy odrobinie chęci wystarczy dla wszystkich. Z tego co słyszałam od okolicznych mieszkańców parkingi w centrum od rana zapełnione a już o godzinie 20.00 niema praktycznie nikogo świadczy samo przez się. Miłego dnia życzę i pozdrawiam. ????
Obwodnica Centrum Zakopnego 2019-08-14 05:12:31
Nowe drogi połaczenie Olczy i Stasikowki /Bukowina/ od skoczni/ wzdłuz sciezki pod Reglami/ do Koscieliska i wreszcie temat obwodnicy i parkingow zaporowych.A wystarczy /polatac/ nad Zakopanym wytyczyc nowe szlaki komuniacyjne pare domow wybuzyc /zaplacic godziwe odszkodowania/i budowc drogi.
cipcipcip 2019-08-14 01:09:00
jak tam się ma komendant straży miejskiej i jego wojownicy?...pochowali się??
Ola 2019-08-13 22:50:39
My przyjechaliśmy do Zakopanego pociągiem i dzisiaj właśnie szliśmy pieszo i samochody nie były szybciej od Nas :) Nie wyobrażam sobie jazdy autem w takich warunkach.
JD 2019-08-13 22:44:17
Kolego lolek, doskonałe wskazanie problemu. Jednak błędne wnioski.

Większość ludzi ma na tyle rozumu, ze nie będzie wydawało absurdalnych kwot na taxi (jedne z najwyższych cenników w kraju), skoro za te same pieniądze, albo i taniej (mimo stania w korku i opłat parkingowych), może dotrzeć tam gdzie chce. Szczególnie, gdy jest to jedna lub dwie osoby i kosmiczny koszt taksówki nie ma się jak rozłożyć.

Tak naprawdę przejazd taxi opłaca się dopiero przy podróży grupowej taxi-busem w pełnym obłożeniu. W pozostałych przypadkach, mimo niedogodności z parkowaniem i tak ludzie wolą jechać swoim 25 letnim gruzem w gazie. A do tego nie muszą czekać na taksówkę, tylko wsiadają w dowolnym momencie i jadą (lub stoją w korku. Ale to akurat również dotyczy taxi)

Swoją drogą, co by rozwiązało to, że ludzie przesiedliby się na taksówki? Absolutnie nic, ponieważ w takiej sytuacji, musiałoby być więcej taksówek, żeby ich obsłużyć. Więc ilość żelastwa korkującego drogi, byłaby identyczna.
byby 2019-08-13 22:08:55
"Wszyscy żyjemy z turystyki." Żyjecie tam jeszcze? Jak tam woda i powietrze? Jak tam możliwość dojazdu do szpitala? To naprawdę jest dobre życie?
lolek 2019-08-13 21:45:57
DO KOLEGI JD JANUSZ Z GRAZYNOM JEŻDZĄ SWOIMI SAMOCHODAMI BO IM SZKODA NA TAXI,W ZAKOPANEM JEST WYDANYCH 900 LICENCJI NA TAXI JAKI KLIENT TAKIE ZŁOMY 25 LETNIE ZGNITE.
Marucha 2019-08-13 21:41:17
Wystarczy kolejka krzesełkowa wzdłuż Cichej Wody i Potoku Bystrego napędzana turbinami wodnymi.
asdfgh 2019-08-13 21:24:23
Każdy narzeka na korki, a po swojej posesji drogi nie da wybudować. Każdemu przeszkadza słabe ciśnienie wody ale magistrali nie dadzą przekopać po swoim. Puknijcie się w głowę wszyscy. Najpierw trzeba było dostrzec problem, żeby zacząć go rozwiązywać. Teraz to już jest za późno. Już po nas. Wszystkich.
lolek 2019-08-13 21:14:20
W ZIMIE ZNOWU SE POPISZECIE.
JD 2019-08-13 20:52:51
Przede wszystkim wywalić całkowicie busy i zastąpić to cywilizowaną komunikacją miejską, kursującą co 15 minut + autobusy nocne, kursujące co 30 minut.

Aktualnie, pojazdy przewożące turystów mają standardy zarówno obsługi linii (czas i regularność przejazdów), jak i jakość przewozu pasażerów, gorszą niż trzoda chlewna. Nawet świń nie można przewozić legalnie w tak podłych warunkach. Nie mówiąc już o tym, że poza sezonem rozkład nie istnieje. Oczywiście busiarze kar za to nie doświadczają.
Z resztą wystarczy zobaczyć co się dzieje z "komunikacją miejską" w momencie, gdy ITD przyjeżdża na polowanie.

Dlatego nie należy być zdziwionym czemu ludzie wolą tkwić w korkach swoimi samochodami. Tam przynajmniej mają klimatyzację i nie śmierdzi + jadąc powoli w korku, przynajmniej jakkolwiek jedziesz.
Alternatywnie czekasz jak idiota, na busa który prawdopodobnie: i tak nie przyjedzie (bo się nie opłaca)/jest przepełniony i nie weźmie już więcej (wybierz jedno, adekwatnie do pory roku/dnia)

Dopiero w momencie rozwiązania powyższego, ogromnego problemu, można zastanawiać się co dalej.

Prawdopodobnie najskuteczniejszym i jedynym słusznym rozwiązaniem, będzie wprowadzenie stref ograniczenia ruchu. Czyli zakaz wjazdu do danej części miasta, jeśli nie jest się mieszkańcem (tu zameldowanie, własność nieruchomości, lub umowa wynajmu mieszkania - w celu weryfikacji). Do tego ogromne, wielopiętrowe parkingi przed wjazdem do miasta. Płatne symbolicznie, strzeżone i z zapewnioną całodobową komunikacją miejską - A dokładniej dojazdem do dworca autobusowego, skąd można byłoby się przesiąść do innych linii, obsługujących całe Zakopane i najbliższą okolicę.

Na początek wystarczy.
Zakopianczyk 2019-08-13 20:36:35
Brak Obwodnicy Centrum Zakopanego generuje korki wszyscy jadą ul Nowotarską Alejami Koscieliska .
tubylec 2019-08-13 19:54:32
Wystarczy wprowadzić zakaz wjazdu samochodami do centrum miasta z poza regionu a wprowadzić komunikacje zastępczą wybudować duży parking przed wjazdem do Zakopanego gdzie każdy mógłby zostawić samochód oczywiście odpłatnie tak żeby pokryć koszty bezpłatnego przejazdu komunikacją .
Gogo 2019-08-13 19:31:41
Przede wszystkim ograniczenie wynajmu apartamentów,które nie płacą podatków od działalności.A osoby,które zaakceptowały plan zagospodarowania z przekształceniem tak duźej ilości działek na budownictwo wielorodzinne do odpowiedzialności i.Czy powstała chociaź j alternatywną droga?Mieszkańcy przeźywają horror.Władze muszą wiedzieć,źe nie wszyscy źyją z turystyki.
TED 2019-08-13 19:24:58
O 15.40 wyruszyłem z Marusarzówny w kierunku dworców. Po godzinie byłem"już" koło Watry. 700 M /godzinę. Po kolejnych 30 min wysadziłem mojego gościa z Kanady przy górnej równi Krupowej skąd truchtem udał się na dworzec.
Gdyby nie konieczność dotarcia do Balic na samolot do Kopenhagi i dalej zrezygnowałby z wyjazdu. Komentarze o włodarzach miasta i policji drogowej oraz straży miejskiej w kontekście organizacji ruchu nie nadają się do opublikowania. Organizujcie w tym samym czasie festiwale, kino letnie,targi żywności , targi książki, skoki narciarskie, korowody i jeszcze kilka innych imprez sami zwijając żagle i znikając z miasta a tłuszcza niech się buja...
Tomek 2019-08-13 18:24:02
Parking zaporowy na Ustupie + komunikacja autobusami do centrum. W centrum parkingi po 35zł za godzinę co skutecznie powinno zniechęcić do wjazdu samochodem do centrum. Musi się ?nie opłacać? wjeżdżać do centrum. To powinno również skutecznie zachęcić do rezerwowania miejsc w Zakopanem a nie w jego najbliższych okolicach, bo to wówczas może się będzie bardziej ?opłacać?.
Gural 2019-08-13 18:15:21
Dorula i ten jego zakichany magistrat powinien podać się do dymisji...Należy jak najszybciej stworzyć parkingi zaporowe w Rej.Brzezin w rejonie Poronina i w rejonie Polany Biały Potok sprawna komunikacja miejska na drodze do Morskiego oka ,Kuźnic Chochołowska,busy i taksówki jedynie elektryczne lub hybrydy , wjazd do Zakopanego tylko dla stałych mieszkańców i będzie po problemie...
lolek 2019-08-13 17:51:41
NALEŻY ZŁOZYĆ SIĘ PO SEZONIE I KUPIC BURMISTRZOWI ZŁOTĄ CIUPAGĘ A RADZIE MIASTA PO ZŁOTYM OSCYPIE.
lolek 2019-08-13 17:45:42
NALEŻY ZATAŃCZYĆ NA RADZIE MIASTA W RYTM DISCO POLO.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  BMW 330d XDrive combi 2008, automat, 320tyś km, grafit, środek czarny skóra, fotele m-power, zadbany, bezwypadkowy
  Tel.: +48513345533
 • USŁUGI | budowlane
  KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIE WNĘTRZ. 606 29 29 66.
 • PRACA | dam
  Hotel Rysy w Zakopanem zatrudni RECEPCJONISTKĘ/RECEPCJONISTĘ. Zapewniamy niezbędne przeszkolenie. Praca w miłym, zgranym zespole. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres hotelrysy@hotelrysy.pl
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy w sklepie z odzieżą używaną w Zakopanem. Praca na pełny etat od poniedziałku do soboty w godzinach od 10 do 18, umowa o pracę. Poszukujemy osób z doświadczeniem zawodowym. Informacja i kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 do 16:00, tel. 512 - 826-455 .
 • PRACA | dam
  Hotel Górski Kalatówki szuka na stałe do pracy kucharza (oferta z zamieszkaniem na miejscu)
  Tel.: 604 471 543, 696 800 340
  E-mail: biuro@kalatowki.pl
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  TEATR im. STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA W ZAKOPANEM poszukuje do pracy na pełny etat TECHNIKA TEATRALNEGO z umiejętnościami szycia i charakteryzacji. Mile widziane zamiłowanie do sztuki teatralnej. Oferty prosimy przesyłać do dnia 05.03.2020 r. na adres: dorotaj@witkacy.pl, w temacie prosimy wpisać "oferta pracy". Rozstrzygnięcie naboru nastąpi do dnia 15.03.2020 r.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam drewno opałowe okrajki tartaczne cena 50 zł metr więcej informacji udzielę telefonicznie
  Tel.: 883454883
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** zatrudni KUCHARKĘ i POKOJOWĄ. Tel. 608 088 017,
  E-mail: ksiegowosc@projinwest.pl
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, STANY SUROWE. 512 974 806.
 • MOTORYZACJA | inne
  GARAŻ W CENTRUM ZAKOPANEGO. Do wynajęcia garaż ul. Gimnazjalna 8a. Murowany, woda i prąd elektryczny. Brama garażowa otwierana na pilota.
  Tel.: 18 20 66 868, 606 68 36 61.
 • PRACA | dam
  Przyjmę Na Wylewki Maszynowe!
  Tel.: 573035958
 • POŻYCZKI
  KREDYT NA OŚWIADCZENIE RÓWNIEŻ DLA : -ROLNIKÓW, -RENCISTÓW, -EMERYTÓW, -OSÓB PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ. UPROSZCZONE PROCEDURY!!! T-18 542 40 56.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  URSUS C-360, 3P. 502 658 638
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam HYUNDAI I30, 2015r, 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM BUKMANKĘ NA 2 KONIE. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC 7000mkw w Zakopanem oraz DOM - NA MAGAZYN, HALA. 502 658 638
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE -
  Tel.: 601 793 866,
  WWW: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem w związku z otwarciem nowego Internatu zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Tel.: 725 300 095, e-mail:
  E-mail: sekretariat.zakopane@cos.pl
 • USŁUGI | budowlane
  INSTALACJE ELEKTRYCZNE - FIRMA - ZAKOPANE/PODHALE -
  Tel.: 530 280 979
 • PRACA | dam
  Osada Gubałówka (okolice Dzianisza) oraz Willa Jarosta(Zakopane) zatrudni Panie do sprzątania apartamentów, atrakcyjne wynagrodzenie.
  Tel.: 789 077 300,782 555 900
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY W KUCHNI (POMOC KUCHENNA, WYDAWANIE POSIŁKÓW). Praca stała, z możliwością noclegu 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCZYNIE DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO, na stałe - SUCHE - BIAŁY DUNAJEC - umowa o pracę. Elastyczny grafik.
  Tel.: 606 751 351.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098
 • PRACA | dam
  STUDIO PAZNOKCI W NOWYM TARGU zatrudni na etat -
  Tel.: 696 01 22 00
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: BARMANA/-KĘ (17 zł/godz.), KELNERA/-KĘ (12 zł/godz.) z doświadczeniem. 533 226 109
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DWUOBIEKTOWY ATRAKCYJNY PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  KOMFORTOWY APARTAMENT W KRAKOWIE, okolice Wawelu, Bulwarów Wiślanych -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI - 3 HA - koło Białki Tatrzańskiej. 18 28 564 54.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SKUP SAMOCHODOW Każda Marka Osobowe Busy. Darmowy dojazd na całym Podhalu! Najlepsze ceny!
  Tel.: 512700770
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: BARMANA/-KĘ (17 zł/godz.), KELNERA/-KĘ (12 zł/godz.) z doświadczeniem. 533 226 109
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo, TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY ORAZ MŁODYCH DO PRZYUCZENIA W ZAWODZIE - TYNKARZ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2020-02-24 12:40 Lewy tytoń i giwery 2020-02-24 12:00 Arkadiusz Mularczyk o czystej atmosferze 2020-02-24 11:35 Na Małym Kieżmarskim Szczycie zginął autor tatrzańskich filmów na YouTubie 1 2020-02-24 10:40 Pieniądze znalezione na cmentarzu w Zakopanem 1 2020-02-24 09:45 Szczawnica kontra nowe opłaty za śmieci 2020-02-24 09:29 Energetycy usuwają awarie 2020-02-24 09:23 Wiatr poszalał. Pożar w Odrowążu 2020-02-24 08:34 Powalone drzewa, burza z piorunami i brak prądu (WIDEO) 2020-02-24 08:00 Policyjna akcja "Bezpieczny senior" 2020-02-23 22:35 Na Kasprowym prawie 150 km na godz. 2020-02-23 21:00 Ostatnie godziny Sośnicy, tu mieszkał prezydent Duda 5 2020-02-23 20:07 Plan wykonany w stu procentach. Wirus w szatni „Szarotek” 2020-02-23 19:50 Życie zawarte w muzyce 2020-02-23 19:42 Wieje coraz mocniej. Pierwsze interwencje strażaków 2020-02-23 19:00 Od poniedziałku kolejarze znów rozkręcą tory 1 2020-02-23 18:00 Spięcie pomiędzy radnym a wójtem 9 2020-02-23 17:00 Potrzebne zaangażowanie na rzecz budowy spalarni odpadów 7 2020-02-23 15:30 Petycją w przystanek 5 2020-02-23 15:02 I po feriach - turyści opuszczają Zakopane (WIDEO) 10 2020-02-23 14:00 Park&Ride czyli postój z poślizgiem 1 2020-02-23 13:42 Podejrzenie koronawirusa w mieście partnerskim Zakopanego (WIDEO) 2020-02-23 13:32 Zmarł Janusz Fortecki. Był trenerem Wojciecha Fortuny 2020-02-23 12:58 Ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Na Podhalu do 110, a w Tatrach do 160 km na godz. 2020-02-23 12:07 Tragedia na Harendzie. W lesie znaleziono zwłoki młodego mężczyzny 2020-02-23 11:00 Na pomoc kotom. Trwa zbiórka pieniędzy 13 2020-02-23 10:46 W Karnawałowym Nastroju zagrała Młoda Podhalańska Filharmonia (Galeria Zdjęć) 2020-02-23 10:14 3 mile Szymoszkowej 2020-02-23 09:15 Promocja książki ks. Kubata w nowotarskich „Jatkach” 2020-02-23 09:14 Polscy ski-alpiniści utknęli nad skalnym progiem 4 2020-02-23 08:00 Czy da się połączyć muzykę góralską z hip-hopem i elektroniką? (WIDEO) 2020-02-22 23:33 Megitza i Ondycz pod Gontem 3 2020-02-22 22:42 Wielka tragedia na Małym Kieżmarskim Szczycie (ZDJĘCIA) 2 2020-02-22 21:35 Turystyka ekstremalna 2 2020-02-22 21:00 W Rzepiskach tylko jedna szkoła podstawowa (WIDEO) 8 2020-02-22 20:15 Piorunująca trzynasta minuta. Podhale pokonuje GKS Katowice (ZDJĘCIA) 2020-02-22 18:55 Dwaj polscy taternicy zginęli na Małym Kieżmarskim Szczycie (AKTUALIZACJA) 4 2020-02-22 18:31 Temperatura idzie w górę. Nadciąga bardzo silny wiatr 1 2020-02-22 18:00 Narciarskie ostatki na ferie 1 2020-02-22 18:00 Czy powstanie strefa płatnego parkowania? 2 2020-02-22 18:00 Wielki Finał Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim za nami 2020-02-22 17:52 Pięknie jak w niebie 2020-02-22 17:43 Koncert z Dogrywką 2020-02-22 16:51 Pienińska pizza 9 2020-02-22 15:30 Pieniny skąpane w słońcu 2020-02-22 14:59 Kolejny wypadek na zakopiance 3 2020-02-22 14:00 Kapryśna pogoda w Tatrach 7 2020-02-22 13:42 Wypadek w Tatrach 2020-02-22 12:30 Tak wygląda remont kompleksu Średnich Krokwi w Zakopanem 2020-02-22 10:35 Wypadek na drodze krajowej w Białce Tatrzańskiej 2020-02-22 10:19 Groźny wypadek na zakopiance 4
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-02-24 12:32 1. Wspaniały młody człowiek. Niestety czasem i najlepsze przygotowanie, to za mało w starciu z bezlitosną naturą. Oddał życie robiąc to co kochał. Gloria Victis 2020-02-24 12:26 2. W temacie autokarów, to przykładzie dawnych lat wprowadził bym zakaz wjazdu autokarami do strefy uzdrowiskowej !!! Słysząc to od turystów i dla mnie obecna sytuacja jest niepojęta panie burmistrzu, wręcz skandal a chcecie być ekologiczni. 2020-02-24 12:12 3. Racja biuro Szewczyk i to drugie biuro chcą sobie za darmo załatwić miejsce do parkowania bo tu chodzi o ich biznes. Niech wezmą np. w dzierżawę parking przy ul.Parkowej to będą sobie wsadzać i wysadzać turystów ile chcą. Wożą turystów cały rok to by im pasowało centrum i plac dietla. A te obce autokary niech nie szukają przystanków bo przyjeżdżają do Szczawnicy tylko przez kilka miesięcy w roku, wysadzają turystów gdzie chcą i odjeżdżają na darmowe miejsce do parkowania, tylko tak jak w Krakowie, Warszawie niech jadą na parking zapłacą za niego i wtedy turystów bezpiecznie ewakuują. I po problemie panie Szewczyk. 2020-02-24 12:10 4. Gdyby nie Czepiel to niedowartościowany wójt juz dawno by wyjechał w taczkach za swoje kłamliwe i bezszczelne działanie przeciw gminie. Kolesiostwo brak profesjonalizmu komunistyczne sposoby niszczenia oponentów śmieci najdroższe w Polsce. W Warszawie płaca podobnie a śmieci wywożą codziennie u nas co dwa miesiące. 2020-02-24 11:44 5. Panie/Pani Nieznajomy - stop kopciuchom w centrum - po podpisie trudno wywnioskować płeć - wiedza nie boli więc proszę doczytać sobie ze zrozumieniem co to znaczy przystanek turystyczny D18a - nie trzeba szukać daleko, w petycji jest to dokładnie opisane - w związku z tym nie ma mowy tu o parkowaniu. Ów przystanek służy do bezpiecznego wysadzania i wsiadania turystów dla wszystkich autokarów z całej Polski. Czas postoju autokaru nie może przekraczać 10 minut. Co do reszty wypowiedzi - jasne zamknijmy całą Szczawnicę. W ogóle nakażmy wysadzać turystów przy Biedronce i płaczmy i zastanawiajmy się dlaczego nie chcą do nas przyjeżdżać. Wszyscy mieszkańcy w większości żyjemy z turystyki, a turystów traktujemy jako wrogów.... 2020-02-24 11:42 6. A podobno górale pazerne na "dutki", to w końcu jak jest, cepry? 2020-02-24 11:38 7. @stasek, a jo by ci pokozol co innego. Zasłuzełeś se na to. Za parobka hejtera robis? A po drugie; skond taki kot bedzie wiedzioł, kie go wyłónacom? Tak jak "fryzyjer" Kijowski wystrzyg kodziorzy. Miarkuj se co pises. 2020-02-24 11:35 8. I gdzie teraz podzieje się towarzysz marionetka? 2020-02-24 11:22 9. NEXT walek Co oznacza nowi wlasciciele nie wiedza? Nowi wlasciciele maja sie dostosowac do obowiazujacego PRAWA... A co z Lipowym Dworem? Oczywiscie to nastepne oszustwo Wladze tego miasta wiedza dokladnie co powstanie w tym miejscu ... Burmistrz i jegos swita niech zajmie sie dobrem mieszkancow , bo lamia prawo gdzie tylko sie da... Zakopane stalo sie misatem taniej rozrywki i pralnia pieniedzy DEWELOPEROW.... I jak zawsze to wina Gorali i Tuska... 2020-02-24 09:59 10. Nie wiem czy ktoś zauważył że uchwał intencyjnych które podjela Rada Gminy BT w sprawie szkół Rzepiskach jest kilka . Mamy te o likwidacji i reorganizacji szkoły i wszystkie są aktualne gdyż Rada ich nie uchyliła . Wygląda na to, że teraz ostateczną decyzję podejmie kurator i związki zawodowe akceptując uchwały które im najbardziej przypadną do gustu. Brawo! Wszystko o nas bez nas. Radnym gratuluję.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Pożegnania

FILMY TP

Album TP