Ważne
Jutro, w sobotę o godz. 14 00 przy oczku wodnym na Krupówkach młodzi zakopiańczycy zapraszają na manifestację przeciw Sylwestrowi pod Wielką Krokwią.

Reklama

2019-09-08 18:00:10

Zakopane-Szczawnica

Oszukańczy spływ Dunajcem: bo zabrakło łodzi

Reklama

Turystka z Zakopanego przestrzega przed nieuczciwymi organizatorami spływu Dunajcem.

- Chcę ostrzec kolejnych turystów - alarmuje oszukana - Przyjechaliśmy z rodziną do Zakopanego i wybraliśmy się na spływ Dunajcem. Zapisaliśmy się w jednym z biur podróży. W umówiony dzień i godzinę wsiedliśmy do busa i pojechali. Jeszcze przy zapisywaniu upewnialiśmy się czy pojedziemy na polski spływ. Zapewniano nas, że oczywiście pojedziemy na polski. Gdzieś w okolicy Niedzicy kierowca dostał telefon. Oczywiście odebrał w trybie głośnomówiącym (teraz wiem, że to była zagrywka celowa, żeby wszyscy w busie słyszeli). Osoba po drugiej stronie powiedziała, że właśnie na polskim spływie skończyły się łodzie i żebyśmy jechali do Słowaków, bo tam już wszystko załatwił. 

Kierowca zapytał wszystkich w busie czy pasażerowie chcą czekać cztery godziny aż na polskim spływie będą dostępne łodzie? Czy jedziemy na Słowację. Większość zadecydowała, żeby jechać na Słowację. - Tam zajechaliśmy, to załadowano nas 19 osób na łódź, było bardzo ciasno. Ale najlepsze, że polskie łodzie cały czas płynęły, jedna za drugą, bez żadnego przestoju - podkreśla czytelniczka - Jeden z wyprzedzających nas na Dunajcu polskich flisaków zapytał czy więcej nas tam nie można było zmieścić, to flisak słowacki odpowiedział, że na jednej burcie łodzi jest napisane 12 osób, na drugiej też jest 12 osób, to razem 24.

Turystka przestrzega przed nieuczciwymi biurami z Zakopanego. Radzi, by je omijać i samemu przyjechać na spływ. - A jeśli ktoś chce skorzystać z jakiegoś transportu, to nie ustępować i kategorycznie wybrać polski spływ - podkreśla oszukana. Przypomina że spływ organizowany przez polskich flisaków jest dłuższy i wcale nie dużo droższy niż po słowackiej stronie. - I wcale łodzi nie brakuje, jak przekonywał nas pan kierowca - podsumowuje nieprzyjemną przygodę na Dunajcu. 

rav

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Prokurator 2019-09-11 22:33:47
zdjęcie od "ff": https://u.lkn.pl/jpg/flisacyNprzeZzadowani_rH48.jpg

Bez komentarza!

Ps.
Zdjęcie to powinno być zamieszczone jako ilustracja to artykułu a nie puste polskie łodzie.
Ci turyści na łodzi nie mają równo pod sufitem, że dali się tak zapakować na łódź i nie protestowali.
To jest jawne igranie z bezpieczeństwem pasażerów.
W Polsce przewoźnik już by miał zarzuty z kk:

"Art. 174. Sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu
§ 1. Kto sprowadza bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Art. 175. Przygotowanie do sprowadzenia katastrofy w ruchu
Kto czyni przygotowania do przestępstwa określonego w art. 173 sprowadzenie katastrofy w ruchu § 1,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 ".

A najsmutniejsze w tym jest to, że w sezonie letnim gdy jest duże obłożenie turystów taki widok na słowackich łodziach można zobaczyć często.
A ci turyści jak te barany, bez sprzeciwu na rzeź ......!!!!!!!!!
taki se 2019-09-10 22:41:32
A czy ktoś się zastanawiał, czy dany przewoźnik może za granice państwa wyjechać w ogóle? Licencje międzynarodowe na przewóz osób są? Bo nie znam busiarza albo taksówkę zakopiańska która ma taką licencję. A nawet jak jakiś autobus czy bus ma to lata wycieczki o wiele dalsze niż spływ Dunajcem. ale.... oczywiście wszystkie służby mają to w nosie. I daje mandaty za byle guw.... bo norma do zrobienia jest. a jak by normę wyrobić właśnie na takich kombinatorach? Bo zamiast wspierać polskie stowarzyszenie flisaków to jeżdżą na słowacje, bo dostają po 3zł w kieszeń od każdej osoby co do łodzi wsiądzie. pogratulować biznesmenom! dopiero jak się coś stanie będzie draka. Albo nagle wszyscy w busie to kuzyni. :P
Sylwia 2019-09-09 17:43:46
Plynelismy w sierpniu splywem ze Slowakami i bylo super na tratwie bylo nas 12 osob myślę że opisujac oszustwo nalezy podac nazwę firmy zeby nie oskarżać wszystkich biur ktore organizują wycieczki a takich w Zakopanem jest dużo
awe 2019-09-09 15:23:15
zglosic sprawe Tuskowi on wszystko moze skoro slowacy sa w uni kontrola przeladowanych lodzi max12 osob i na to maja pozwolenie , a tak w ogole tu u nich flisacy "" to wiekszosci chlopki z pod sklepu
Ela 2019-09-09 12:02:23
No cóż...takie historie zdarzają się wszędzie.Oby jak najmniej...Byłam na spływie trzy lata temu z biurem z Zakopanego.Jestem bardzo zadowolona.Sam spływ przepiękny.Pan kierowca busa bardzo sympatyczny i pomocny.Też były korki ( zawsze są),ale znał trasę by je ominąć.Na miejscu biuro miało zarezerwowane bilety wcześniej i mimo ogromnej kolejki do kas, nie mieliśmy problemu by wsiąść do łodzi .Pamiętam, że nawet podzielona była moja grupa z busa na dwie, bo tak rozłożyły się miejsca na łodziach.W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeszcze kościółek w Dębnie, Niedzicę i ciekawe miejsce na przełomie Białki.To ostatnie już poza programem.Na koniec kierowca rozwiózł nas pod kwatery.Podsumowując...polecam jak najbardziej.
Turysta 2019-09-09 11:59:27
1) tylko spływ polski, ze Sromowców ma dwie trasy do wyboru - krótszą do Szczawnicy i dłuższą - do Krościenka, gdzie tej dłuższej NIKT praktycznie nie bierze, bo nie ma już widoków (przełom kończy się przed Szczawnicą), oraz sporo trudniej wrócić do Sromowców - busy z kompletem pasażerów odjeżdżają ze Szczawnicy.
2) Spływ ze Słowakami jest krótszy od polskiej krótszej trasy - zaczyna się spory kawałek (z biegiem rzeki) od głównej przystani naszych flisaków i kończy się ponad kilometr (jak nie lepiej) przed Szczawnicą - tak, żeby flisacy słowaccy nie przekraczali granicy swojego państwa.
3) łodzie słowackie są przeładowane. Nie każda aż tak spektakularnie (aż o 7 osób (!!) ), ale są. U naszych to nie do pomyślenia.
4) Łodzie słowackie wleką się po wodzie niemiłosiernie. Gdzie trzeba płynąć gęsiego - nie mają wyboru z tempem spływu i muszą szybciej, ale gdzie można się wyprzedzać - zwalniają. Wszystko, by zrekompensować ilość czasu spędzonego na wodzie.
5) nasi Flisacy są ubrani "jak ludzie" - godnie, białe koszule, nakrycie głowy. Człowiek czuje klimat tego wydarzenia. Flisacy ze Słowacji (niektórzy), których mijaliśmy to jakieś młode gostki ubrane tak, jakby przed chwilą wrócili z techno klubu czy spotkania kiboli. Bardzo mi się to nie podobało. To jakby kelnera w restauracji ubrał w podarte spodnie i flanelową koszulę, która nie jedno przeżyła.
6) Flisak w Sromowcach pyta, czy ktoś życzy sobie kamizelkę - na życzenie przyniesie. Prawda jest taka, że w Dunajcu po wypadnięciu z tratwy (jeśli w ogóle by się to stało) bardziej można się poobijać o kamienie niż utonąć. Poziom wody jest taki, że wkładając rękę do wody można prawie dotknąć kamienistego dna.
do Akso 2019-09-09 11:30:36
Zalezy o ktorej godzinie się stało w korku. Rano kilka minut zajeło mi pokonanie utrudniej, ale wracajac, w godzinach 13-14 tyle stałam., jadąc od strony NSącza.
Akso 2019-09-09 10:54:02
Byłam w tym sezonie z rodziną w połowie lipca. Utrudnienia na drodze były, ale na pewno nie staliśmy w korku 2,5 godziny, może maksymalnie 10-15 minut, tyle co zmiana świateł (remont w rejonie ronda przed mostem, to poważne utrudnienie). Polskie biuro zawiozło nas na przystań flisacką i tam czekaliśmy ok. 45 minut, ponieważ było tylu chętnych na spływ. Owszem, spodziewaliśmy się, że, gdy zdecydujemy się na biuro, to unikniemy kolejek, a organizator będzie miał bilety ?od ręki? (np. zakupione przed otwarcie lub na zamknięcie). Każda łódź jest przypisana do biletu, a bilet do turysty. Łodzie wypływały jedna za drugą. Wszyscy się zmieścili i w godzinach spływu na pewno wypłynęli. Zawsze polecamy polskie usługi, czy kierowców miejskich busów, czy też polskie biura podróży.
Magdalena Y 2019-09-09 10:52:48
Bylismy na splywie pod koniec lipca.Plynelismy ze slowakami.Bylo bardzo fajnie,a caly splyw trwal bite 2h,wiec nie znow tak krotko.Pozdrawiam!
ff 2019-09-09 10:32:27
W kwestii przeładowania łodzi i tego prymitywnego żartu o 12 osobach po obu stronach łodzi razem 24 podsyłam fotkę. Może nie z najlepszego kąta zrobiona i osoby niektóre są zasłonięte przez inne, ale możecie mi wierzyć że na ławkach licząc od tyłu było 5, 5, 4, 4 i 2 osoby. Razem 20. Nawet jeśli nie wierzycie, to na zdjęciach można doliczyć się 18.
https://u.lkn.pl/jpg/flisacyNprzeZzadowani_rH48.jpg

Jednak artykuł jest w innym temacie. W temacie oszukiwania turystów przez biura turystyczne. Pasowałoby gdzieś na stronie flisaków wymienić biura, które oficjalnie współpracują z polskim spływem.
jacek 2019-09-09 10:14:34
Trzeba też nadmienić, że słowacy przeładowane łodzie potrafią opróżnić z turystów w krzakach. Ostatnio (piątego września 2019) spacerowałem drogą pienińską. W okolicy stuletniego źródła dopłynęły dwie łodzie słowackie. Obie przeładowane. Słyszałem rozmowę flisaków z turystami. Najpierw grzecznie proszą o wyjście kilku osób, argumentując tym, że stąd mają bliżej do parkingu i busa powrotnego. Kiedy nikt nie chciał wyjść flisak się przymierzył pięśćią z hasłem 'Wyp*****lać'. Dwóch panów wysiadło, ale raczej dla spokoju. A to z powodu kontroli na przystani końcowej. Kawałek przed końcem stoi jeden słowacki fisak w cywilu i dzwoni do tych co jeszcze nie odpłynęli i wszystkich nadpływających z ostrzeżeniem. Nawet swoim fotografon na kładce w Sromowcach Niżnych i Skoku Janosika dali w łapę, aby nie robili zdjęć turystom, żeby nie było dowodów.
Tak, że ten, raczej proponuję ich unikać.
Rafał 2019-09-09 09:59:15
Płynąłem słowacką tratwą w 2006r., wybrałem się indywidualnie. Tratwa nie była przeładowana i było taniej niż w Polsce. Spływ był krótszy, bo start był w Czerwonym Klasztorze, ale uważam to za plus, bo rejs obejmował najciekawszy odcinek, czyli przełom rzeki przez Pieniny. Drugim plusem był powrót rowerem do przystani początkowej drogą wzdłuż brzegu Dunajca i oddanie go tam, czyli w atrakcyjny sposób można było wrócić do samochodu, zamiast tłuc się busem dookoła Pienin.
W opisanym przypadku ktoś zarabia na różnicy w cenie biletów po obu stronach rzeki. Dziwi mnie, że Słowacy zgadzają się na ryzyko związane z przeładowaniem.
Piotr 2019-09-09 09:06:36
Trzeba samemu jechać a nie przez biuro wtedy nie będzie problemów. Zawsze ktoś się znajdzie wcześniej czy później który na pośrednictwie będzie chciał jeszcze więcej uszczypac z turystów. A wszystko dowiemy się jak pytając w biurze informacji turystycznej. Bezpłatnie.
franek 2019-09-08 23:19:06
Polskie czy słowackie - to mniej ważne.
Ważne jest co innego - dlaczego ci pasażerowie nie mają choćby kamizelek asekuracyjnych? W razie jakiegoś wypadku wszyscy lądują w zimnej wodzie i "ratuj się kto może"?
Pawel 2019-09-08 22:55:36
Zapewne kupila na ulicy... To czesty proceder. W biurze legalnym chroni ja unowa jaka ja np. podpisalem kupujac wycieczke. Nie warto oszczedzac 20 zl w tym wypadku na bezpieczenstwie.
Tom 2019-09-08 22:30:07
Wystarczy przejechać się rowerem przez Lesnicę w stronę Wielkiego Lipnicka... Co drugie auto/bus na KTT wykupują bilety Słowackie gdzie ładują od 18 do 22 osób na łódkę a sprzedają po cenie jak za Polski spływ...
kościelny 2019-09-08 22:28:21
Te @Proboszcz, ja ty rozdzielis te piniyndze wszak mos jedną kieszeń, swoją.
Llala 2019-09-08 22:26:54
Zdjęcia som z polskiego spływu a Słowacy som tansi i oto tu chodzi a Dunajec ten sam i szkoda klienta że wozom slowakom ale ???????????
k.w 2019-09-08 21:13:05
Należy podać nazwę firmy, która tak działa, a nie wrzucać wszystkich do jednego "worka"
flisok 2019-09-08 20:36:04
dzieki za naglasnienie tego procederu ktory trwa od lat
obserwator 2019-09-08 20:13:57
nie ma na podhalu większych cwaniaków niż busiarze z Zakopanego wożący turystów na spływ do Szczawnicy ich chytrość typowo zakopiańska pazerność na pieniądze przekracza granice absurdu
M. 2019-09-08 20:02:09
Przecież autorka nie atakuje Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich tylko biura podróży, które organizują z Zakopanego wycieczki na spływ i zmieniają plany wyjazdu.
markos 2019-09-08 19:37:47
Słowacki spływ Dunajcem jest o wiele lepszy niż polski
Proboszcz 2019-09-08 18:43:05
Na niedzielnyj sumie łogłasom zbiorkie piniyndzy prze biydnych turystoF ftorzy majom ciynzkie wcasy w gorach....
Piyknie pytom parafianoF kied widzom takie ciynzkie przypadki...
Ludziom trzeba pomogać!
P. S.
Z uśmiechem ????
wnuczek 2019-09-08 18:13:09
Zastanawiam się, czy jest w Polsce jakaś działalność na której nie można oszukać innego, drugiego.
 • PRACA | dam
  Dam pracę przy produkcji oscypkow, po ok. 8-9 h/dziennie
  Tel.: 880810472
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, zatrudni: KUCHARZA/-KĘ, SZEFA KUCHNI. Tel. 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  Willa w centrum Zakopanego zatrudni osobę na stanowisko RECEPCJONISTY. Oferujemy pracę w miłej atmosferze na preferencyjnych warunkach z możliwością rozwoju zawodowego. Wymagana znajomość języka angielskiego. CV prosimy przesyłać na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl, lub kontakt telefoniczny 666 378 357.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ STARY DOM DO REMONTU W ZAKOPANEM. TEL. 883 141 193
 • PRACA | dam
  Zespół Pensjonatów "Dolina Białego" zatrudni: - KELNERKĘ z możliwością zakwaterowania, - KONSERWATORA. Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Aqua Park Zakopane zatrudni: - KASJERA, - PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ. Tel. 1820 63730 lub 602 263 516. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Zajazd Górski Kuźnice zatrudni: - BARMANA/KELNERA, - POMOC KUCHENNĄ (zmywak). Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Zespół Pensjonatów "Antałówka" zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Tel. 1820 63730 lub 606 916 306. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Tatry na Polanie Zgorzelisko zatrudni: - KELNERKĘ, - BARMANA z możliwością zakwaterowania. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię kucharkę do małego pensjonatu (max. 18 osób) w Gliczarowie Górnym
  Tel.: 18 20 77 350
 • PRACA | dam
  Sprzedawca do sklepu w Gliczarowie Górnym - umowa o pracę
  Tel.: 18 20 77 350
  E-mail: biuro.bukowina@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  Przyjmę na Posadzki Maszynowe!
  Tel.: 573035958
 • PRACA | dam
  PANIĄ DO SPRZĄTANIA W CUKIERNI W NOWYM TARGU. 694 357 379.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ OPIEKUNKĘ DO NIEPEŁNOSPRAWNEGO CHŁOPCA -
  Tel.: 668 627 554.
 • PRACA | dam
  OŚRODEK HYRNY W ZAKOPANEM POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKO: POKOJOWE, POMOC KUCHENNA, KELNER/-KA i OSOBĘ DO OBSŁUGI KAWIARNI -
  Tel.: 18 20 155 75,
  E-mail: sekretariat@doms.com.pl
 • PRACA | dam
  Poszukiwana kucharka lub pomoc kuchenna. Praca w pensjonacie w Zębie. Możliwa praca codziennie lub zmianowa. Zakwaterowanie. Dobra stawka godzinowa, miła atmosfera.
  Tel.: 535234623
  E-mail: kontakt@na-szczycie.pl
  WWW: na-szczycie.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Lokal do wynajęcia w Galerii Białczańskiej ul. Środkowa 178 Białka Tatrzańska. Powierzchnia lokalu ok. 60 m2 lub wynajęcie połowy 30 m2 ( współwynajem z obecnie znajdującym się tam biurem rachunkowym ).
  Tel.: 512874773
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam DOM W KOŚCIELISKU z widokiem na Tatry, pow. 338mkw, działka 1100mkw, cena 1 950 000zł do negocjacji. BEZ POŚREDNIKÓW. 880 76 12 36
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pracownika na stanowisko MAGAZYNIER. Nocne godziny pracy. Bardzo dobra płaca.
  Tel.: 881933550
  E-mail: marcin.talaga@gmail.com
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W ZĘBIE ZATRUDNI KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ, OSOBĘ DO SPRZĄTANIA na sezon zimowy. Praca na umowę, atrakcyjne wynagrodzenie. 784 450 745
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzory: jarzębina i parzenica (60/80), krokusy. GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ DO PENSJONATU, NAJCHĘTNIEJ Z DOŚWIADCZENIEM, MOŻLIWOŚĆ ZAMIESZKANIA. 602 121 371
 • PRACA | dam
  Praca w Kebab Majerczyk - Poronin, Bukowina Tatrzańska. Chętnych zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Praca stała na dogodnych warunkach. Więcej informacji udzielimy telefonicznie.
  Tel.: +48504163439
  E-mail: biuro@majerczyk.pl
  WWW: www.kebab.majerczyk.pl
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • USŁUGI | budowlane
  DROBNE REMONTY, INSTALACJE ELEKTRYCZNE, PRZERÓBKI INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH I HYDRAULICZNYCH. 503 754 126.
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: BARMANA/-KĘ, KELNERA/-KĘ z doświadczeniem. Dobre wynagrodzenie, umowa o pracę.
  Tel.: 533 226 109
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja,
  Tel.: 888 223 761.
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i gwarantujemy doskonałe zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86.
  WWW: www.willasport.pl
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2019-11-15 19:00 Tatrzańska Izba Gospodarcza przeciwna sylwestrowi na Wielkiej Krokwi 2019-11-15 19:00 Drogowa pułapka 2019-11-15 18:32 Przedszkolaki zagrały i zaśpiewały 1 2019-11-15 18:09 Drzewa zagrażają kierowcom i pieszym 2019-11-15 17:00 Burmistrz odleciał 8 2019-11-15 15:30 Jak usługi to dlaczego tylko na parterze 3 2019-11-15 14:33 Skażenie wody 2019-11-15 14:07 Szczęśliwy finał całonocnych poszukiwań dziecka 2019-11-15 14:06 Coraz bliżej gazu 2019-11-15 14:02 Iwan cały w dziurach 6 2019-11-15 13:09 Szaflarską jedziemy już w obie strony 3 2019-11-15 12:15 Poważny wypadek w Tatrach 2019-11-15 11:58 Przedsiębiorcy Zakopanego przeciw Sylwestrowi pod Krokwią 12 2019-11-15 09:59 Wytną 13 hektarów lasu pod nową zakopiankę 11 2019-11-15 09:26 Lisek z Kuźnic 1 2019-11-15 08:03 Siatkarskie emocje na Orawie. XI Memoriał Grzegorza Wesołowskiego 2019-11-15 06:24 Termy - będzie zbiórka krwi 2019-11-14 23:25 Pożar na Ustupie 2019-11-14 22:30 30-latek z mefedronem 6 2019-11-14 21:01 W sobotę demonstracja przeciwko organizacji sylwestra pod Wielką Krokwią 7 2019-11-14 19:59 Tak z lotu ptaka wygląda inwestycja na Siwej Polanie (WIDEO) 8 2019-11-14 18:44 Gubałówka powoli się rozświetla. Zakopane w chmurach 2019-11-14 17:29 Nasz będzie największy 16 2019-11-14 16:16 Ruszył Dom Seniora "Nad Młynem" 2 2019-11-14 15:01 Pomóż policji złapać włamywaczy 4 2019-11-14 14:57 XV Elektroniczne Zaduszki 2019-11-14 14:53 Policja ostrzega i publikuje film z dachowania w Podczerwonem (WIDEO) 3 2019-11-14 14:03 Działacze opozycji antykomunistycznej z Podhala odznaczeni Krzyżami Wolności i Solidarności 2019-11-14 13:49 Ksiądz Mariusz przyznał się przed sądem do molestowania 3 2019-11-14 12:59 Roboty drogowe na Kasprowicza. Korek sięga Nowotarskiej 4 2019-11-14 12:27 Podwójny jubileusz 2019-11-14 11:21 Dojrzeli swą Małą Ojczyznę 2019-11-14 11:00 Halny wywiał śnieg z Tatr 2019-11-14 10:37 Sezon na łyżwy 2019-11-14 10:09 Dwa medale zawodniczek z Rabki na Mistrzostwach Świata Dzieci w Karate 2019-11-14 09:09 XX Konkurs Młodyk Toniecników 2019-11-14 09:02 Duże korki przy wjeździe do Zakopanego 3 2019-11-14 07:00 Biedronka z piekła rodem 11 2019-11-13 22:37 Tragiczny finał poszukiwań w Poroninie 2 2019-11-13 22:07 W Bukowinie drzewo spadło na auto. Kierowca ranny (ZDJĘCIA) 2019-11-13 21:32 Straż bez samochodu 3 2019-11-13 20:58 Weź psa na spacer. Niech nie spędza życia na łańcuchu 7 2019-11-13 20:20 Restauracja Wojciecha Modesta Amaro w nowym hotelu w Zakopanem 7 2019-11-13 19:29 Tatry w Twoich rękach (WIDEO) 3 2019-11-13 19:15 Czy burmistrz może odmówić organizacji imprezy masowej? 7 2019-11-13 19:04 Ten film powinni zobaczyć organizatorzy sylwestra pod Krokwią (WIDEO) 4 2019-11-13 18:09 Piana na Borze i Sowi Vlog na tropie puszczyka (VIDEO) 2019-11-13 16:47 Biała sobota w rabczańskim szpitalu 16 2019-11-13 16:11 Burza o lokalizację Sylwestra pod Wielką Krokwią. Kto rządzi w Zakopanem? 6 2019-11-13 15:26 Runął dom w Chochołowie 3
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-11-13 02:33 1. Jak sie chce to sie da wszystko zrobic , pieknie ! A ... wojt co nie chcialo siy mu ubrac po Goralsku ? Przeciy przed wyborami godol ze jy Gorol a teroz co wstydzi siy Goralskiygo przylodziywku ? 2019-11-11 01:22 2. Nie sztuka rozwieść się, sztuka wytrzymać! Pogratulować wszystkim i stawiać za wzorzec . Mają młodzi z kogo brać przykład. Szanownym Jubilatom zdrowia i sił do dalszego przeżywania RAZEM! 2019-11-09 17:48 3. Gratulacje ! Jacy WSPANIALI LUDZIE - jednak istnieje prawdziwa MILOSC - na dobre i na zle . Szkoda ze coraz czesciej malzenstwa rozwodza sie . 2019-11-05 07:54 4. Brawo Poronin ! 2019-11-01 17:46 5. szemrany? tyle ile ty kasujesz za podwiezienie w ursusa na prage. To duzo czy malo?? 2019-11-01 16:20 6. Proszę powiedzieć ile zarabia flisak za jeden spływ?, bo słyszałem że bardzo mało. 2019-10-29 21:54 7. Witam szukam dziewczyny która zrobiła mi i partnerowi zdjęcie 27.10.2019 r około godziny 13 na szczycie rys. Te zdjęcia to dla mnie niezapomnianiana pamiątka. Pozdrawiam 2019-10-25 17:35 8. Przykro pisać, ale to przykład góralskiej ciemnoty, zacofania i chęci zysku wszelkimi sposobami. Kanalizacja mogła być już dawno, Gmina miała dofinansowanie, ale ciemnota się nie zgodziła . Co tam ochrona środowiska, przecież dutki się liczą. Teraz Pani Wicewójt jest właśnie z Białki, i co? Będzie jakaś rura przez wieś, czy nadal fetor i cuchnące podwórka? 2019-10-22 18:01 9. Piękna sprawa :) Mam nadzieję że ta tradycja nigdy nie zginie, również i w samych Tatrach. Choć np. na Olczyskiej od paru lat owiec niestety już nie ma. 2019-10-09 11:56 10. Disel dumny jak paw.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Album TP

Bojcorka

Pożegnania