Reklama

2019-09-08 18:00:10

Zakopane-Szczawnica

Oszukańczy spływ Dunajcem: bo zabrakło łodzi

Reklama

Turystka z Zakopanego przestrzega przed nieuczciwymi organizatorami spływu Dunajcem.

- Chcę ostrzec kolejnych turystów - alarmuje oszukana - Przyjechaliśmy z rodziną do Zakopanego i wybraliśmy się na spływ Dunajcem. Zapisaliśmy się w jednym z biur podróży. W umówiony dzień i godzinę wsiedliśmy do busa i pojechali. Jeszcze przy zapisywaniu upewnialiśmy się czy pojedziemy na polski spływ. Zapewniano nas, że oczywiście pojedziemy na polski. Gdzieś w okolicy Niedzicy kierowca dostał telefon. Oczywiście odebrał w trybie głośnomówiącym (teraz wiem, że to była zagrywka celowa, żeby wszyscy w busie słyszeli). Osoba po drugiej stronie powiedziała, że właśnie na polskim spływie skończyły się łodzie i żebyśmy jechali do Słowaków, bo tam już wszystko załatwił. 

Kierowca zapytał wszystkich w busie czy pasażerowie chcą czekać cztery godziny aż na polskim spływie będą dostępne łodzie? Czy jedziemy na Słowację. Większość zadecydowała, żeby jechać na Słowację. - Tam zajechaliśmy, to załadowano nas 19 osób na łódź, było bardzo ciasno. Ale najlepsze, że polskie łodzie cały czas płynęły, jedna za drugą, bez żadnego przestoju - podkreśla czytelniczka - Jeden z wyprzedzających nas na Dunajcu polskich flisaków zapytał czy więcej nas tam nie można było zmieścić, to flisak słowacki odpowiedział, że na jednej burcie łodzi jest napisane 12 osób, na drugiej też jest 12 osób, to razem 24.

Turystka przestrzega przed nieuczciwymi biurami z Zakopanego. Radzi, by je omijać i samemu przyjechać na spływ. - A jeśli ktoś chce skorzystać z jakiegoś transportu, to nie ustępować i kategorycznie wybrać polski spływ - podkreśla oszukana. Przypomina że spływ organizowany przez polskich flisaków jest dłuższy i wcale nie dużo droższy niż po słowackiej stronie. - I wcale łodzi nie brakuje, jak przekonywał nas pan kierowca - podsumowuje nieprzyjemną przygodę na Dunajcu. 

rav

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Prokurator 2019-09-11 22:33:47
zdjęcie od "ff": https://u.lkn.pl/jpg/flisacyNprzeZzadowani_rH48.jpg

Bez komentarza!

Ps.
Zdjęcie to powinno być zamieszczone jako ilustracja to artykułu a nie puste polskie łodzie.
Ci turyści na łodzi nie mają równo pod sufitem, że dali się tak zapakować na łódź i nie protestowali.
To jest jawne igranie z bezpieczeństwem pasażerów.
W Polsce przewoźnik już by miał zarzuty z kk:

"Art. 174. Sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu
§ 1. Kto sprowadza bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Art. 175. Przygotowanie do sprowadzenia katastrofy w ruchu
Kto czyni przygotowania do przestępstwa określonego w art. 173 sprowadzenie katastrofy w ruchu § 1,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 ".

A najsmutniejsze w tym jest to, że w sezonie letnim gdy jest duże obłożenie turystów taki widok na słowackich łodziach można zobaczyć często.
A ci turyści jak te barany, bez sprzeciwu na rzeź ......!!!!!!!!!
taki se 2019-09-10 22:41:32
A czy ktoś się zastanawiał, czy dany przewoźnik może za granice państwa wyjechać w ogóle? Licencje międzynarodowe na przewóz osób są? Bo nie znam busiarza albo taksówkę zakopiańska która ma taką licencję. A nawet jak jakiś autobus czy bus ma to lata wycieczki o wiele dalsze niż spływ Dunajcem. ale.... oczywiście wszystkie służby mają to w nosie. I daje mandaty za byle guw.... bo norma do zrobienia jest. a jak by normę wyrobić właśnie na takich kombinatorach? Bo zamiast wspierać polskie stowarzyszenie flisaków to jeżdżą na słowacje, bo dostają po 3zł w kieszeń od każdej osoby co do łodzi wsiądzie. pogratulować biznesmenom! dopiero jak się coś stanie będzie draka. Albo nagle wszyscy w busie to kuzyni. :P
Sylwia 2019-09-09 17:43:46
Plynelismy w sierpniu splywem ze Slowakami i bylo super na tratwie bylo nas 12 osob myślę że opisujac oszustwo nalezy podac nazwę firmy zeby nie oskarżać wszystkich biur ktore organizują wycieczki a takich w Zakopanem jest dużo
awe 2019-09-09 15:23:15
zglosic sprawe Tuskowi on wszystko moze skoro slowacy sa w uni kontrola przeladowanych lodzi max12 osob i na to maja pozwolenie , a tak w ogole tu u nich flisacy "" to wiekszosci chlopki z pod sklepu
Ela 2019-09-09 12:02:23
No cóż...takie historie zdarzają się wszędzie.Oby jak najmniej...Byłam na spływie trzy lata temu z biurem z Zakopanego.Jestem bardzo zadowolona.Sam spływ przepiękny.Pan kierowca busa bardzo sympatyczny i pomocny.Też były korki ( zawsze są),ale znał trasę by je ominąć.Na miejscu biuro miało zarezerwowane bilety wcześniej i mimo ogromnej kolejki do kas, nie mieliśmy problemu by wsiąść do łodzi .Pamiętam, że nawet podzielona była moja grupa z busa na dwie, bo tak rozłożyły się miejsca na łodziach.W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeszcze kościółek w Dębnie, Niedzicę i ciekawe miejsce na przełomie Białki.To ostatnie już poza programem.Na koniec kierowca rozwiózł nas pod kwatery.Podsumowując...polecam jak najbardziej.
Turysta 2019-09-09 11:59:27
1) tylko spływ polski, ze Sromowców ma dwie trasy do wyboru - krótszą do Szczawnicy i dłuższą - do Krościenka, gdzie tej dłuższej NIKT praktycznie nie bierze, bo nie ma już widoków (przełom kończy się przed Szczawnicą), oraz sporo trudniej wrócić do Sromowców - busy z kompletem pasażerów odjeżdżają ze Szczawnicy.
2) Spływ ze Słowakami jest krótszy od polskiej krótszej trasy - zaczyna się spory kawałek (z biegiem rzeki) od głównej przystani naszych flisaków i kończy się ponad kilometr (jak nie lepiej) przed Szczawnicą - tak, żeby flisacy słowaccy nie przekraczali granicy swojego państwa.
3) łodzie słowackie są przeładowane. Nie każda aż tak spektakularnie (aż o 7 osób (!!) ), ale są. U naszych to nie do pomyślenia.
4) Łodzie słowackie wleką się po wodzie niemiłosiernie. Gdzie trzeba płynąć gęsiego - nie mają wyboru z tempem spływu i muszą szybciej, ale gdzie można się wyprzedzać - zwalniają. Wszystko, by zrekompensować ilość czasu spędzonego na wodzie.
5) nasi Flisacy są ubrani "jak ludzie" - godnie, białe koszule, nakrycie głowy. Człowiek czuje klimat tego wydarzenia. Flisacy ze Słowacji (niektórzy), których mijaliśmy to jakieś młode gostki ubrane tak, jakby przed chwilą wrócili z techno klubu czy spotkania kiboli. Bardzo mi się to nie podobało. To jakby kelnera w restauracji ubrał w podarte spodnie i flanelową koszulę, która nie jedno przeżyła.
6) Flisak w Sromowcach pyta, czy ktoś życzy sobie kamizelkę - na życzenie przyniesie. Prawda jest taka, że w Dunajcu po wypadnięciu z tratwy (jeśli w ogóle by się to stało) bardziej można się poobijać o kamienie niż utonąć. Poziom wody jest taki, że wkładając rękę do wody można prawie dotknąć kamienistego dna.
do Akso 2019-09-09 11:30:36
Zalezy o ktorej godzinie się stało w korku. Rano kilka minut zajeło mi pokonanie utrudniej, ale wracajac, w godzinach 13-14 tyle stałam., jadąc od strony NSącza.
Akso 2019-09-09 10:54:02
Byłam w tym sezonie z rodziną w połowie lipca. Utrudnienia na drodze były, ale na pewno nie staliśmy w korku 2,5 godziny, może maksymalnie 10-15 minut, tyle co zmiana świateł (remont w rejonie ronda przed mostem, to poważne utrudnienie). Polskie biuro zawiozło nas na przystań flisacką i tam czekaliśmy ok. 45 minut, ponieważ było tylu chętnych na spływ. Owszem, spodziewaliśmy się, że, gdy zdecydujemy się na biuro, to unikniemy kolejek, a organizator będzie miał bilety ?od ręki? (np. zakupione przed otwarcie lub na zamknięcie). Każda łódź jest przypisana do biletu, a bilet do turysty. Łodzie wypływały jedna za drugą. Wszyscy się zmieścili i w godzinach spływu na pewno wypłynęli. Zawsze polecamy polskie usługi, czy kierowców miejskich busów, czy też polskie biura podróży.
Magdalena Y 2019-09-09 10:52:48
Bylismy na splywie pod koniec lipca.Plynelismy ze slowakami.Bylo bardzo fajnie,a caly splyw trwal bite 2h,wiec nie znow tak krotko.Pozdrawiam!
ff 2019-09-09 10:32:27
W kwestii przeładowania łodzi i tego prymitywnego żartu o 12 osobach po obu stronach łodzi razem 24 podsyłam fotkę. Może nie z najlepszego kąta zrobiona i osoby niektóre są zasłonięte przez inne, ale możecie mi wierzyć że na ławkach licząc od tyłu było 5, 5, 4, 4 i 2 osoby. Razem 20. Nawet jeśli nie wierzycie, to na zdjęciach można doliczyć się 18.
https://u.lkn.pl/jpg/flisacyNprzeZzadowani_rH48.jpg

Jednak artykuł jest w innym temacie. W temacie oszukiwania turystów przez biura turystyczne. Pasowałoby gdzieś na stronie flisaków wymienić biura, które oficjalnie współpracują z polskim spływem.
jacek 2019-09-09 10:14:34
Trzeba też nadmienić, że słowacy przeładowane łodzie potrafią opróżnić z turystów w krzakach. Ostatnio (piątego września 2019) spacerowałem drogą pienińską. W okolicy stuletniego źródła dopłynęły dwie łodzie słowackie. Obie przeładowane. Słyszałem rozmowę flisaków z turystami. Najpierw grzecznie proszą o wyjście kilku osób, argumentując tym, że stąd mają bliżej do parkingu i busa powrotnego. Kiedy nikt nie chciał wyjść flisak się przymierzył pięśćią z hasłem 'Wyp*****lać'. Dwóch panów wysiadło, ale raczej dla spokoju. A to z powodu kontroli na przystani końcowej. Kawałek przed końcem stoi jeden słowacki fisak w cywilu i dzwoni do tych co jeszcze nie odpłynęli i wszystkich nadpływających z ostrzeżeniem. Nawet swoim fotografon na kładce w Sromowcach Niżnych i Skoku Janosika dali w łapę, aby nie robili zdjęć turystom, żeby nie było dowodów.
Tak, że ten, raczej proponuję ich unikać.
Rafał 2019-09-09 09:59:15
Płynąłem słowacką tratwą w 2006r., wybrałem się indywidualnie. Tratwa nie była przeładowana i było taniej niż w Polsce. Spływ był krótszy, bo start był w Czerwonym Klasztorze, ale uważam to za plus, bo rejs obejmował najciekawszy odcinek, czyli przełom rzeki przez Pieniny. Drugim plusem był powrót rowerem do przystani początkowej drogą wzdłuż brzegu Dunajca i oddanie go tam, czyli w atrakcyjny sposób można było wrócić do samochodu, zamiast tłuc się busem dookoła Pienin.
W opisanym przypadku ktoś zarabia na różnicy w cenie biletów po obu stronach rzeki. Dziwi mnie, że Słowacy zgadzają się na ryzyko związane z przeładowaniem.
Piotr 2019-09-09 09:06:36
Trzeba samemu jechać a nie przez biuro wtedy nie będzie problemów. Zawsze ktoś się znajdzie wcześniej czy później który na pośrednictwie będzie chciał jeszcze więcej uszczypac z turystów. A wszystko dowiemy się jak pytając w biurze informacji turystycznej. Bezpłatnie.
franek 2019-09-08 23:19:06
Polskie czy słowackie - to mniej ważne.
Ważne jest co innego - dlaczego ci pasażerowie nie mają choćby kamizelek asekuracyjnych? W razie jakiegoś wypadku wszyscy lądują w zimnej wodzie i "ratuj się kto może"?
Pawel 2019-09-08 22:55:36
Zapewne kupila na ulicy... To czesty proceder. W biurze legalnym chroni ja unowa jaka ja np. podpisalem kupujac wycieczke. Nie warto oszczedzac 20 zl w tym wypadku na bezpieczenstwie.
Tom 2019-09-08 22:30:07
Wystarczy przejechać się rowerem przez Lesnicę w stronę Wielkiego Lipnicka... Co drugie auto/bus na KTT wykupują bilety Słowackie gdzie ładują od 18 do 22 osób na łódkę a sprzedają po cenie jak za Polski spływ...
kościelny 2019-09-08 22:28:21
Te @Proboszcz, ja ty rozdzielis te piniyndze wszak mos jedną kieszeń, swoją.
Llala 2019-09-08 22:26:54
Zdjęcia som z polskiego spływu a Słowacy som tansi i oto tu chodzi a Dunajec ten sam i szkoda klienta że wozom slowakom ale ???????????
k.w 2019-09-08 21:13:05
Należy podać nazwę firmy, która tak działa, a nie wrzucać wszystkich do jednego "worka"
flisok 2019-09-08 20:36:04
dzieki za naglasnienie tego procederu ktory trwa od lat
obserwator 2019-09-08 20:13:57
nie ma na podhalu większych cwaniaków niż busiarze z Zakopanego wożący turystów na spływ do Szczawnicy ich chytrość typowo zakopiańska pazerność na pieniądze przekracza granice absurdu
M. 2019-09-08 20:02:09
Przecież autorka nie atakuje Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich tylko biura podróży, które organizują z Zakopanego wycieczki na spływ i zmieniają plany wyjazdu.
markos 2019-09-08 19:37:47
Słowacki spływ Dunajcem jest o wiele lepszy niż polski
Proboszcz 2019-09-08 18:43:05
Na niedzielnyj sumie łogłasom zbiorkie piniyndzy prze biydnych turystoF ftorzy majom ciynzkie wcasy w gorach....
Piyknie pytom parafianoF kied widzom takie ciynzkie przypadki...
Ludziom trzeba pomogać!
P. S.
Z uśmiechem ????
wnuczek 2019-09-08 18:13:09
Zastanawiam się, czy jest w Polsce jakaś działalność na której nie można oszukać innego, drugiego.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam drewniany dom z bali, 2 pokoje i kuchnia wraz z budynkiem gospodarczym do rozbiórki.
  Tel.: 0033699370699, 0048666666543
  E-mail: rezerwacja@vivatatry.pl
 • PRACA | dam
  Poszukujemy KRAWCOWEJ do pracy przy pantoflach ok. Rabki.
  Tel.: 507484949
  E-mail: Fengszui@wp.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MIESZKANIE na wynajem. Zakopane - Przew. Krzeptowskiego, 2 pokoje, 44 m2 - 2500 zł+ prąd. Tel. 600820576,
  WWW: www.perfect-nieruchomosci.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ZAKOPANE Pardałówka MIESZKANIE, 63 m2 - 549 000 zł. Tel. 886896759,
  WWW: www.perfect-nieruchomosci.pl
 • PRACA | dam
  Perfekt Isolierung Ltd. Spółka komandytowa zajmująca się Izolacją przemysłową zatrudni do pracy zagranicą. Mile widziane osoby z doświadczeniem jak również do przyuczenia. Możliwość szybkiego wyjazdu i wysokich zarobków. Chętnych prosimy o przesyłanie CV na adres:
  E-mail: biuro@isolierung.pl
  Inne: lub kontakt telefoniczny ? 12 268 32 80.
 • PRACA | dam
  Pensjonat zlokalizowany w okolicach Centrum Zakopanego (odległość od ul. Krupówki ok 1,5 km) - zatrudni na stałe rezydenta do przygotowywania śniadań i sprzątania pokoi. Oferujemy stawkę 18 zł netto/h i zakwaterowanie. CV wraz z danymi kontaktowymi proszę przysyłać na poniższy adres mailowy:
  E-mail: pensjonat_zakopane@o2.pl
 • PRACA | dam
  Do remontów i wykończeń: PŁYTKARZA.
  Tel.: 602839607
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM MEBLE HOLENDERSKIE I BYDGOWSKIE Z LITEGO DRZEWA (meblościanka, stół owalny rozkładany z krzesłami, wypoczynek - fotele). 602 156 678
 • POŻYCZKI
  KREDYTY BANKOWE POŻYCZKI POZABANKOWE, -ODDŁUŻENIOWE, -NA OŚWIADCZENIE, -TYLKO DOWÓD OSOBISTY. T- 694 567 002.
 • POŻYCZKI
  TYLKO U NAS ODPOWIEDNIE FINANSOWANIE -DLA PRZEDSIĘBIORCÓW, - DO 300 000 ZŁ. GOLD CENT FINANSE. T-18 542 40 56.
 • PRACA | dam
  PANIĄ DO SPRZĄTANIA W CUKIERNI W NOWYM TARGU. 694 357 379.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię POMOC KUCHENNĄ do pensjonatu w Marzasichlu.
  Tel.: 669 493 772
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  ZAKOPIAŃSKIE CENTRUM KULTURY ogłasza PRZETARG NA ODDANIE W DZIERŻAWĘ nieruchomości gruntowej położonej w Zakopanem przy ul. Chałubińskiego 38A przeznaczonej na prowadzenie działalności gospodarczej o charakterze handlowo-usługowym od 15 października 2019 do 31 maja 2023. Szczegółowe informacje można uzyskać:
  WWW: https://bip.zakopane.eu/przetarg-na-oddanie-w-dzierzawe-nieruchomosci-gruntowej-stanowiacej-czesc-dzialki-nr-ew-513-9-obr-12-polozonej-w-zakopanem-przy-ul-chalubinskiego-38a-1
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia 3 POKOJOWE MIESZKANIE 61 m2 w Nowym Targu.
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Nowy Targ do sprzedania 2 pokojowe mieszkanie z balkonem
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  LOKAL do wynajęcia w Galerii Białczańskiej ul. Środkowa 178 Białka Tatrzańska. Powierzchnia lokalu ok. 60 m2.
  Tel.: 512874773
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KELNERKĘ i POMOC KELNERSKĄ. WYNAGRODZENIE 3400zł - 5800zł brutto miesięcznie. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ PRACOWNIKA GOSPODARCZEGO DO RESTAURACJI I PENSJONATU W ZAKOPANEM, WYMAGANE PRAWO JAZDY. PEŁNE ŚWIADCZENIA. 601 84 66 59 (dzwonić w godz. 10-18)
 • PRACA | dam
  POMOC KUCHENNA I KUCHARZ WYDAJĄCY - Nowy Targ. 502 64 84 94.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: RECEPCJONISTKĘ/-TĘ, praca stała, w systemie zmianowym, bez nocek. KUCHARKĘ/-RZA. Praca stała, zmianowa. 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo: TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY oraz młodych chętnych do przyuczenia w zawodzie - tynkarz. Języki obce NIEWYMAGANE - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg.własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Firma Usługowo Transportowa MISINIEC zatrudni KIEROWCĘ kat:C E
  Tel.: 602 107 107
 • ANTYKI
  KOLEKCJONERSKIE TARGI STAROCI W ZAKOPANEM W DNIACH 21-22 WRZEŚNIA NA PLACU NIEPODLEGŁOŚCI.
  Tel.: 668 589 537
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PŁYTKARZA.
  Tel.: 602839607
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • PRACA | dam
  HOTEL RYSY w Zakopanem zatrudni RECEPCJONISTKĘ/RECEPCJONISTĘ, PORTIERA NOCNEGO i POKOJOWĄ. Zapewniamy niezbędne przeszkolenie. Praca w miłym, zgranym zespole. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres:
  E-mail: recepcja@hotelrysy.pl
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i doskonałe zarobki! CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Uniwersytet Warszawski jako właściciel nieruchomości położonej w Kościelisku, przy ul. Kiry 36, zaprasza do udziału w postępowaniu ofertowym na wydzierżawienie w/w nieruchomości. Pełna treść ogłoszenia znajduje się pod adresem internetowym:
  WWW: https://www.uw.edu.pl/wynajem-sal-i-inne-usługi/
  Inne: oraz można się z nią zapoznać w DPTiW Wrzos pod wskazanym powyżej adresem.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Do sprzedania atrakcyjny, funkcjonujący PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  LUKSUSOWY DOM W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • PRACA | dam
  Poszukujemy kandydatów na stanowisko RECEPCJONISTKA/RECEPCJONISTA do Hotelu Eco Tatry*** 608 088 017, ksiegowosc@projinwest.pl- praca w systemie zmianowym bez nocy
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA ZA STRUGIEM -
  Tel.: 532 107 701
 • PRACA | dam
  Niemiecka firma budowlana poszukuje fachowców: murarzy, cieśli, malarzy-tapeciarzy, elektryków, dociepleniowców. Praca w brygadach z Podhala. Darmowe zakwaterowanie, samochody służbowe, zjazdy do kraju co 2 tygodnie. Zadzwoń Conexio tel. 722240044 www.conexio.pl
  Tel.: 722240044
  E-mail: praca@conexio.pl
  WWW: www.conexio.pl
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam połówki płazy 502610248
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU TEL. +48 22 205 33 10
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86.
  WWW: www.willasport.pl
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2019-09-22 10:27 Rekreacja w Ratułowie 2019-09-22 09:35 Rozkopana Szczawnica 2019-09-22 08:06 Budżet podzielony 1 2019-09-21 21:35 Wojsko maszerowało na Hali Gąsienicowej. Odsłonięcie tablicy 2019-09-21 20:16 Znowu tłoczno 1 2019-09-21 20:11 Na pożegnanie lata 2019-09-21 19:06 Nowa wykładzina w szpitalu 2019-09-21 18:04 Czarny Dunajec przyjazny rowerzystom 5 2019-09-21 17:13 Pieniny pełne gości 5 2019-09-21 16:57 Na Klikuszówce boją się powodzi 2019-09-21 16:26 Porekolekcyjny redyk 2019-09-21 15:50 Płać, jak za kanał 1 2019-09-21 14:58 Czerwone fury z Czech podbijają Zakopane (ZDJĘCIA) 7 2019-09-21 13:50 Świstak o poranku na Kasprowym Wierchu (WIDEO) 5 2019-09-21 12:45 Po tragicznym wypadku w Bukowinie. Policja ustala kto kierował autem 3 2019-09-21 12:21 Jeleń na torach 1 2019-09-21 11:29 Drogie śmieci 2 2019-09-21 11:15 W Białym Dunajcu 62-letni kierowca zasnął i zjechał z drogi 2019-09-21 11:10 Na parkingach przed Morskim Okiem nie ma miejsc 6 2019-09-21 10:32 Konie na Skalnym Podhalu 4 2019-09-21 09:26 Zdrój z czystą wodą 1 2019-09-21 08:00 Rak jelita grubego: Nie daj szansy chorobie - zbadaj się! 2019-09-21 07:56 Upamiętnić profesora 2 2019-09-20 22:00 Wielkie oczyszczanie 2019-09-20 21:01 Na Olczańskim Wierchu powstanie rondo? 4 2019-09-20 20:29 Kobieta i dziecko przygnieceni do ściany na parkingu. Kierowca miał 82 lata (ZDJĘCIA) 9 2019-09-20 20:23 W niedzielę jeździmy za darmo autobusem po mieście 2019-09-20 18:58 Strajkowali w obronie klimatu (WIDEO) 6 2019-09-20 18:24 Po rejestracjach też widać, że górali nie brakuje 1 2019-09-20 17:53 Jesiennie nad Jeziorem Rożnowskim 1 2019-09-20 17:41 Spokojne targowanie na nowotarskiej zajezdni 1 2019-09-20 16:46 Odetchnij w uzdrowisku 1 2019-09-20 16:34 Na samym przedzie Galica jedzie 2019-09-20 16:05 Ryby rażone prądem 2 2019-09-20 15:30 Jubileuszowy Jazz Camping Kalatówki 2019 2019-09-20 14:57 W Pieninach turystów nie brakuje, ale na razie zimno (WIDEO) 2019-09-20 14:43 Dziś początek rowerowego szaleństwa na Harendzie 2019-09-20 14:33 Czy budowa barierek przy ścieżkach rowerowych ma sens? 18 2019-09-20 14:32 Gorce sprzątamy, bo je kochamy 2019-09-20 13:45 We krwi ofiar wypadku w Bukowinie Tatrzańskiej był alkohol 2 2019-09-20 13:37 Nocne rajdy w Bukowinie 5 2019-09-20 12:35 Duży ruch na zakopiance. W weekend spodziewamy się wielu turystów (WIDEO) 2019-09-20 12:13 Woda w Krośnicy nadaje się do spożycia 2019-09-20 11:59 Dziś trochę słońca, trochę chmur. W weekend piękna pogoda 2019-09-20 11:13 Ekologicznie na Równi Krupowej 9 2019-09-20 10:39 Wypadek w centrum Nowego Targu 2 2019-09-20 09:59 Szlak Wokół Tatr z markowym tytułem 2 2019-09-20 08:37 Tragiczny wypadek w nocy w Bukowinie Tatrzańskiej (ZDJĘCIA) 6 2019-09-20 07:59 Anioł z popiołów 2019-09-19 21:58 Larysa Knap na 5. miejscu projektu Polish Fashion Anatomy 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-09-22 08:31 1. Ach te PiSiohy, podzielili nie tylko ludzi ale i budżet, takie z nich nienawistniki. 2019-09-22 08:25 2. Trzeba płacić więcej za to, co nikomu nie jest potrzebne. Będą wywozić do lasu. 2019-09-22 07:58 3. Super miejsce !! Kuchnia dobra i widok ładny. Fajne miejsce na odpoczynek. 2019-09-22 06:50 4. Czesc . Ja bylam od 10wrzesnia do 15 wrzesnia pogoda byla super i mnóstwo turystow 2019-09-22 01:07 5. ''Naskiy Zokopane przepiyko dzidzina telo zwiedzajacych nika w swieciy nima ''. Prowda . 2019-09-22 01:01 6. @sap - glupote to od ciebie czuc . Dziekujemy za te wspaniale zdjecia , prosimy o wiecej takich zdjec . 2019-09-22 00:52 7. @ciemniak - pisza ze : w 2018 powstalo 5 km drogi roewerowej a ile powstalo wczesniej za wladzy wojta Babicza ? No wlasnie odpowiedz sobie sam na to pytanie , to WLASNIE Babicz porobil te drogi , porobil tez drogi asfaltowe pomiedzy domy np. w Koniowce , Podczerwonym itd. , porobil tez drogi dojazdowe do pol . Duzo zrobil . Miejmy tylko nadzieje ze obecny wojt zrobi chociaz polowe z tego co zastal . No ale ... jest takie powiedzenie : '' ze nadzieja jest matka glupich'' - ciekawe czy to prawda , mnie sie wydaje ze prawda . 2019-09-21 23:54 8. No i co tym strajkiem chcieli osiągnąć - za szantażować klimat ? Jak łatwo szóstoklasistom zrobić wodę z mózgów które się dopiero kształtują i uczą . Kryzys klimatyczny ? ha ha ha ha ha Ci którzy manipulują wami to turbo matoły z ramienia ministra Gowina . Ja pier.... do czego to doszło zbieranina spolegliwych debli - NAUCZYCIELE !!!!!! 2019-09-21 23:45 9. To wszystkie które były na Czechach ? ha ha ha ha ha ha razem osiem ha ha ha ha ha . Nich by jeszcze pokazali dowody rejestracyjne ha ha ha ha 2019-09-21 23:19 10. @Tacyt Kopiuj wklej,mistrzunio.
2019-09-12 08:22 1. Bak jest Starostą, ale z tego co pamiętam także za czasów Solidarności serce miał po prawej stronie.... 2019-09-03 12:13 2. niech Jagna nie robi się nagle medialna przed wyborami, bo to nic nie pomoże, nic nie robi się cały rok i nie bierze się udziału w niczym aż tu nagle blisko wybory to trzeba sie pokazać, trzeba całe 4 lata pracować na głosy a nie przed samymi wyborami być nagle bardzo aktywnym. 2019-09-03 07:11 3. A Pan Zacharko to czasem nie był wcześniej w PZPR? Bo tak gdzieś wyczytałem... Może Tygodnik by to wyjasnil... Widać szczególnie silne parcie na szkło Pana Zacharki byle dorwać się do żłoba a mógł by już dać sobie siana i odpoczywać na emeryturze... Ciekawe jaki związek z Solidarnością ma Bąk... 2019-08-31 10:02 4. piękne 2019-08-25 20:39 5. Byłam pare lat temu . Co prawda nie spotkałam takich towarzyszek jak Pan ale polecam serdecznie. 2019-08-23 02:19 6. Brawo brawo prawdziwi herosi ktorych mialem okazje spotkac I dopingowac w drodze z giewontu na kasprowy. Niewiarygodny wysilek wielki szacun dla wszystkich a w szczegolnosci dla pan .Jestem pelen podziwu pozdrawiam. 2019-08-20 00:42 7. Gratulacje !!! - to sa PRAWDZIWI SPORTOWCY walcza i wygrywaja . Dziekujemy i cieszymy sie wami . JESTESCIE WIELCY ! 2019-08-10 15:56 8. Panowie kolarze wspaniali ale kobiety były cudne 2019-08-06 18:18 9. Nie do wiary a gdzie Pani Poseł Paluch ? zawsze jest na pierwszym planie ! Konia z rzędem temu kto się umówi z Posłanką w jej biurze w nowym targu, próbowaliśmy cztery razy, niestety Pani Poseł jest zawsze bardzo zajęta lub wykonuje obowiązki etc... nawet po umówieniu z pracownikiem biura Pani Poseł nie ma czasu ... Może jest ktoś komu się udało spotkać z Panią poseł ? jeśli tak to gratuluję ! 2019-08-06 01:16 10. Mamy WSPANIALEGO PREZYDENTA ! Dziekujemy Panie Prezydencie ze przyjechal Pan do nas aby swoja obecnoscia zaszczycic nasze tak WIELKIE wydarzenie My zas ostomiyli ciesmy siy ze dalyj dzierzyme naskiy Korzyniy przekozane nom z Chlebem . Dejciy Paniy Boze dalyj tom naskom tradycyjy przekazowac nasym dzieciom zas Pani Ludzmiyrsko niech zawse mo nos w swojyj opiece .
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

FILMY TP

Pożegnania