Reklama

2019-10-10 20:11:44

Szpital w Zakopanem

Starostowie i dyrekcja szpitala zapomnieli kto jest ich pracodawcą

Reklama

Mariusz Koperski, opozycyjny radny w powiecie tatrzańskim krytykuje zarząd powiatu tatrzańskiego i dyrekcję szpitala za to co dzieje się na zakopiańskiej porodówce, a szczególnie za politykę informacyjną.

Do tej pory na temat sytuacji w zakopiańskim szpitalu nie wypowiadali się w ogóle radni z powiatu tatrzańskiego. Nic dziwnego - skoro teoretycznie opozycyjne do władz ugrupowanie Andrzeja Skupnia, prezesa Związku Podhala, weszło w koalicję z rządzącym PiS. Jeszcze w kampanii wyborczej Andrzej Skupień był kandydatem na starostę. Dzień po wyborach jego ugrupowanie dostało od Piotra Bąka kilka stanowisk, m. in. w radzie społecznej szpitala i zamilkło. Andrzej Skupień już nie kandydował na starostę. Tak się robi politykę na szczeblu powiatowym.


Ta sytuacja odbija się czkawką na sesjach powiatu, gdzie opozycji praktycznie nie ma. Wszyscy we wszystkim władzom przyklaskują. Nikt, niemal nikt, nie interesuje się sytuacją w szpitalu.  

p

Na razie pojawił się w tej sprawie tylko jeden głos, opozycyjnego radnego Mariusza Koperskiego:

O polityce informacyjnej Starostwa Tatrzańskiego nt. szpitala, czyli właściwie o niczym

Szanowni Mieszkańcy Zakopanego i Powiatu Tatrzańskiego!

Winien Państwu jestem jako radny powiatowy informację z pierwszej ręki, co dzieje się w naszym powiatowym szpitalu i z wielką chęcią bym się nią podzielił, tylko z zakłopotaniem i wstydem przyznać muszę, że nic nie wiem.

To znaczy wiem zapewne tyle ile Państwo, jeśli śledzicie doniesienia medialne i kuriozalne konferencje prasowe starostów i dyrekcji szpitala, ograniczające się generalnie do stwierdzeń, że „jest pięknie”, natomiast jako radni do tej pory nie otrzymaliśmy żadnych dodatkowych wyjaśnień, ani też szansy zadania pytań o faktyczny stan rzeczy.

Mimo zapowiedzi nie odbyło się żadne spotkanie z radnymi na ten temat, żadna sesja nadzwyczajna (uważam, że powód jej zwołania jest wystarczający) i żadna komisja.

Oczywiście zdaję sobie sprawę z porządku, w którym się znalazłem jako radny opozycyjny, i że niekoniecznie należę do pierwszego kręgu wtajemniczonych, ale mam wrażenie, że moi koledzy i koleżanki z koalicji PIS-Jedność Tatrzańska wcale nie są w lepszej sytuacji, a może nawet gorszej, bo firmują przecież działania starostów, którzy ponoszą pełną odpowiedzialność za zaistniałą sytuację.

W dniu 27 sierpnia miało miejsce posiedzenie Komisji Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych, na którym obecne były pani dyr. Regina Tokarz oraz pani dyr. Małgorzata Czaplińska.

Byliśmy wtedy niedługo po akcji pod Giewontem, więc spotkanie zdominowała atmosfera niemal euforii, jak wspaniale szpital sobie poradził z nieoczekiwanym wyzwaniem.

Była mowa o przyznawaniu medali i nagrodach, ale co najważniejsze padły zapewnienia ze strony dyrekcji, że nie ma żadnych zagrożeń dla funkcjonowania jakiegokolwiek oddziału szpitala.

Z innymi radnymi zwróciliśmy jednak uwagę dyrekcji szpitala i panu wicestaroście Zacharko, że szpital nie prowadzi żadnej polityki informacyjnej, nie mówiąc już o promocji swoich działań.

Skoro „jest pięknie”, to dobrze by było, gdyby mieszkańcy o tym wiedzieli, jak również mieli szanse sami owe piękno dostrzec i je ocenić. Skoro dyrekcja ma odpowiedź na każdą wątpliwość i krytykę, to powinna przekazać to najbardziej zainteresowanym, czyli potencjalnym pacjentom.

Zaproponowałem nawet, żeby pani dyrektor wystąpiła na sesji rady powiatu przedstawiając program działań na lata swojej nowej kadencji – przecież z pewnością w ramach konkursu musiała komisji przedstawić jakąś koncepcję pracy szpitala. Dlaczego mają nie poznać jej mieszkańcy? Dlaczego powód, dla którego została wybrana, mają znać tylko wtajemniczeni?

Ostatnie wydarzenia, zwłaszcza wystąpienia starostów i dyrekcji, świadczą o tym, że nic z tego nie dotarło do głównych decydentów. O ile, przed zawieszeniem oddziału ginekologicznego polityka informacyjna była zła, to teraz jest katastrofalna. Niespójna, pełna niedomówień i przemilczeń, logicznych nieścisłości, groteskowego triumfalizmu i bezczelności. Jesteśmy zbywani banalnymi oświadczeniami, które wcale nie wyjaśniają sprawy.

Bo tak naprawdę wcale nie chodzi o nas radnych. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że starostowie i dyrekcja szpitala zapomnieli najzwyczajniej w świecie, kto jest ich prawdziwym pracodawcą i komu tym samym winni są prawdę na temat funkcjonowania szpitala. A pracodawcą tym są mieszkańcy Zakopanego i powiatu tatrzańskiego.
Nikt tu nikomu nie robi łaski.

Mariusz Koperski
Radny Powiatu Tatrzańskiego, Zakopane 2030

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Iwona 2019-10-11 11:38:33
Panie Mariuszu, BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!! I niech wreszcie coś się zmieni i w szpitalu i w zachowaniu dyrekcji oraz starostów( najlepiej DO WYMIANY). Na tę butę,lekceważenie i kłamstwa nie powinno być społecznego przyzwolenia.A na marginesie na moje nieszczęście byłam ostatnio pacjentKĄ SOR i proszę mi wierzyć, nie tylko ginekologia nie funkcjonuje.To kolejna porażka i olewanie pacjentów! Brak słów.
enapokaz 2019-10-11 11:31:30
W Zakopanem od zarania dziejów mętna woda. Wszyscy ładnie opowiadają, a potem się okazuje, że nic się nie da zrobić i prawo na nic nie pozwala. Niektórym.
Eda 2019-10-11 08:22:31
Na stronie internetowej szpitala wciąż brak listy lekarzy ginekologow. Podobno umowy są podpisane. Ktoś wie jacy lekarze tam pracują?
kierowca123 2019-10-11 07:38:52
przez ostatnie 4 lata zamknięto KILKASET oddziałów szpitalnych, w tym zakopiańska porodówkę, głosujcie dalej na pis to będzie jeszcze gorzej i zaczną znikać całe szpitale, zostanie kilka zatłoczonych molochów z kolejkami na 5 lat do specjalisty. I nie piszcie że wymyślam bo teraz też nikt rządzący nie mówi że tyle zamknęli a wysokość zadłużenia szpitali utajnili i robią wszystko żeby informacje o miliardach długu szpitali nie istniała w informacji publicznej. 500+ nikt nie zliwiduje nie trzeba koniecznie głosować na tych szkodników. No chyba że poradzicie sobie bez lekarzy i szpitali to można zrobić druga Białoruś w Polsce , ale chyba nie o to Polakom chodzi
hydrolog tpn 2019-10-11 07:16:17
I dobrze... ciemny lud głosował na PIS i teraz macie tego efekty,podziękujcie obecnej władzy za to co sie dzieje w służbie zdrowia a jak ktos z wyznawców taj parti zachoruje no cóz moze leczyc sie prywatnie,za granica albo isc do piachu w imie władzy kłamczynskiego!!
Góralka 2019-10-11 06:41:37
Brawo Koperski!!!! Wreszcie ktoś zajął mądre i słuszne stanowisko w sprawie szpitala.
Nigdy_wiecej 2019-10-10 23:00:55
Jednosc Tatrzanska sie skonczyla w momencie sprzedania sie PiSowi. A pan "kandydat na staroste" Andrzej Skupien skompromitowal sie proponujac swojego konkurenta na statoste. Nie ma sie co dziwic, ze to wszystko wyglada jak wyglada.
Nigdy wiecej na Jednosc Tatrzanska! To byl ostatni raz.
Ano 2019-10-10 22:41:05
Powraca wiara ,że znowu będziemy się cieszyć. Gazowniku
??? 2019-10-10 22:14:49
@Ano, co ty bierzesz? Na czym jeździsz?
Ano 2019-10-10 21:44:32
thebill też jesteś radnym.
Nawet sołtys się wstydzi że jesteś.
Kwiczal będziesz jeszcze , czas pokaże.
Pycha I Szmal 2019-10-10 21:42:12
Jedyniesłuszna partia od dawna robi politykę na trupach,tylko to było daleko,jakiś Smoleńsk, jakiś marszałek senior, jakiś były minister. Teraz zapukali do naszych drzwi i zrobia parę z nas mieszkańców Zakopanego, dzięki załatwieniu szpitala. Podziękujmy im, najbliższa okazja w niedziele na wyborach. Nie zapomnijcie kto ciągnie sznurki od góry żeby te marionetki skakały ,,jak jest wspaniale".
Bobas 2019-10-10 21:24:29
Jak ta pani dyrektor wali głupa...to walić ją. Wówczas trafi na porodówkę i sama powie jak tam jest i sama się przekona jak tam jest....
Piotr 2019-10-10 20:50:26
Szanowni radni gdzie jesteście to przecież my obywatele wybraliśmy was jako naszych przedstawicieli ,to wy powinniście stać na straży prawa .Odnoszę wrażenie że to co dzieje się w szpitalu dzieje się za waszym przyzwoleniem .Jak to jest możliwe że do tej pory taki dyrektor nie został odwołany przecież to skandal na całą Polskę. Milionowe kary tolerowane przez organ założycielski czy tak powinien być zarządzany szpital ,ile jeszcze trzeba dowodów na to że ta Pani powinna skończyć swoją nieudolna karierę, ile osób jeszcze zostanie skrzywdzonych.Obudzcie się bo wstyd że jesteście przedstawicielami społeczeństwa. JEST PIEKNIE TO WASZE HASLO WYBORCZE ?
Joja 2019-10-10 20:49:06
Zapomniał wół jak ... był. Jak wtedy wyglądała informacja np. w sprawie PKL.
Gogo 2019-10-10 20:43:51
Dalej wybierajcie tych samych ludzi .
Gość 2019-10-10 20:41:20
Tu nie ma co mieszać polityki dla mnie od jakiegoś czasu pani dyrektor przestała liczyć się z ludźmi ma swoich sprzymierzeńców którzy wszystko robią by się jej nie pozbyć że stołka , a ona traktuje podwładnych jak rzeczy nie podoba się to wypad a resztę głupa wali że o niczym nie wie
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Bukowinie szuka osoby sprzątanie pokoi, pomoc w kuchni. Praca od zaraz. Bez zamieszkania. Numer tel.:
  Tel.: 784569292, 783997156
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PANIĄ DO GOTOWANIA w pensjonacie (Bukowina Tatrzańska). Praca całoroczna, bez zamieszkania.
  Tel.: 789-111-300
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - ROZLICZENIE RÓWNIEŻ W DREWNIE. 691317098
 • POŻYCZKI
  POŻYCZKI BEZ BANKU POŻYCZKI BEZ BANKU -tylko dowód osobisty, -bez zaświadczeń, -bez zdolności pożyczkowej. ZADZWOŃ T-533 263 553.
 • PRACA | dam
  Biuro rachunkowe w Szaflarach zatrudni NA STAŻ. 600 379 479.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy kierowców kat D.
  Tel.: 693636136
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ OSOBĘ DO SPRZĄTANIA DO WILLI W KOŚCIELISKU. 791 454 748
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA GABINET MEDYCZNY - LEKARSKI 23 m2, w obrębie działającego NZOZ-u w centrum Zakopanego.
  Tel.: 602 76 24 52
 • PRACA | dam
  Hotel *** w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni: KELNERÓW, KUCHARZY, POMOCE KUCHENNE. Stabilne warunki zatrudnienia, elastyczny grafik pracy
  Tel.: 507645428
  E-mail: dyrektor.bukowina@nat.pl
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI NA BAR. ELASTYCZNY GRAFIK, DOBRE WYNAGRODZENIE -
  Tel.: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i gwarantujemy doskonałe zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCZYNIE DO SKLEPU MONOPOLOWEGO, na stałe (praca co drugi dzień) - PORONIN i BIAŁY DUNAJEC -
  Tel.: 606 751 351.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA POKÓJ NA DŁUŻEJ, ZAKOPANE, ul. Zamoyskiego. 507 603 112
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ DO PRACY NA STANOWISKO SPRZEDAWCY W KAWIARNI, CUKIERNIA U MAŁGOSI POD SKOCZNIĄ. 504 252 691
 • USŁUGI | budowlane
  Elektryk.
  Tel.: 515676258
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Na podstawie art. 38 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz.U.2018.2204 t.j. z późniejszymi zmianami) Wójt Gminy Nowy Targ ogłasza kolejny ustny przetarg nieograniczony na najem lokalu przeznaczonego do organizowania imprez okolicznościowych w miejscowości Waksmund w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Z warunkami przetargu oraz regulaminem można zapoznać się na stronie internetowej: www.ugnowytarg.pl lub w pokoju 206 Urzędu Gminy Nowy Targ.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: RECEPCJONISTKĘ/-TĘ, praca stała, w systemie zmianowym, bez nocek. KUCHARKĘ/-RZA, POMOC KUCHENNĄ. Praca stała, zmianowa. 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  Przyjmę fachowców do pracy na budowie - docieplenia, budowa od podstaw. Zakopane i okolice.
  Tel.: 500160574
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KELNERKĘ i POMOC KELNERSKĄ. WYNAGRODZENIE 3400zł - 5800zł brutto miesięcznie. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KUCHARKĘ i POMOC KUCHENNĄ. WYNAGRODZENIE 3400zł - 7200zł brutto miesięcznie. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERKĘ ORAZ OSOBĘ DO PRACY W KUCHNI (możliwość zamieszkania). 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Perfekt Isolierung Ltd. Spółka komandytowa zajmująca się Izolacją przemysłową zatrudni do pracy zagranicą. Mile widziane osoby z doświadczeniem jak również do przyuczenia. Możliwość szybkiego wyjazdu i wysokich zarobków. Chętnych prosimy o przesyłanie CV na adres:
  E-mail: biuro@isolierung.pl
  Inne: lub kontakt telefoniczny - 12 268 32 80.
 • PRACA | dam
  POMOC KUCHENNA I KUCHARZ WYDAJĄCY - Nowy Targ. 502 64 84 94.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo: TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY oraz młodych chętnych do przyuczenia w zawodzie - tynkarz. Języki obce NIEWYMAGANE - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg.własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU TEL. +48 22 205 33 10
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86.
  WWW: www.willasport.pl
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2019-10-15 12:24 Salon z Leśmianem 2019-10-15 12:00 MOK - ostatni spektakl z urną w roli głównej 2019-10-15 11:05 Słuczka na zakopiance 2019-10-15 11:02 Weekendowa uczta dla kibiców unihokeja 2019-10-15 10:00 Taki przystanek to wstyd 2 2019-10-15 09:54  Groźny wypadek w Pieniążkowicach 2019-10-15 09:05 Dzieciaki z Cichego Bliżej Tatr 2 2019-10-15 08:30 Jak uchronić się przed kradzieżą danych? 5 sprawdzonych rad 2019-10-15 08:00 Jesienne (nie)porządki na Wierszykach 1 2019-10-14 20:03 Prezydent Duda i start w zawodach pod Giewontem 7 2019-10-14 19:36 Zakopiańskie parkowanie na zakazie 6 2019-10-14 19:00 Na symbolicznym cmentarzu w Dolinie Żarskiej 2019-10-14 18:30 Pełnia słońca, pełnia księżyca 2019-10-14 17:36 Utrudnienia na Środkowej 2 2019-10-14 17:16 Busy na celowniku drogówki 5 2019-10-14 15:00 Nasi na Węgrzech 2019-10-14 14:02 Gmina podnosi podatki 7 2019-10-14 13:00 Sprawcę przyprowadziła mama 6 2019-10-14 11:40 Zwłoki w potoku 2 2019-10-14 10:36 To będą nasi posłowie. Andrzej Gut wraca do Sejmu. Jan Piczura poza parlamentem 24 2019-10-14 09:50 Wygrana w Szczawnicy Jana Hamerskiego i Anny Paluch 2 2019-10-14 09:36 W Zakopanem wygrywa PiS. Najmniejsza przewaga 17 2019-10-14 09:30 Józef Klimowski prowadził stado liczące dwa tysiące owiec 2019-10-14 08:30 Najwięcej głosów na PiS w Lipnicy. Ponad 81%. Najmniej w Zakopanem 9 2019-10-14 08:29 Jak głosował Nowy Targ 2019-10-14 08:19 Pełne wyniki wyborów: Jan Hamerski senatorem 2 2019-10-14 08:11 Oficjalne wyniki na Podhalu. Zdecydowane zwycięstwo PiS 2 2019-10-14 08:00 Plany na nowy rok 2019-10-13 21:00 Zwycięstwo PiS 29 2019-10-13 20:20 Solidarność u Gaździny Podhala 1 2019-10-13 20:00 Barnasiowy osod 2019-10-13 19:51 Głosowanie, a potem na rower (WIDEO) 2019-10-13 19:06 Dzień Papieski na lotnisku 3 2019-10-13 19:00 Rajda i Żyła ze złotymi medalami Mistrzostw Polski w Szczyrku 2019-10-13 18:50 Niedziela na Litwince 2019-10-13 18:46 Frekwencja z godz. 17: Najwyższa w Ochotnicy, najniższa w Szaflarach 2019-10-13 17:37 Korek gigant do ronda w Krościenku (WIDEO) 6 2019-10-13 17:30 Redyk dotarł do Nowego Targu 6 2019-10-13 17:10 Wypadek motocyklisty w Rdzawce 2019-10-13 16:00 Tłoczno na gubałowskim deptaku 6 2019-10-13 15:59 Tłumnie w Pieninach 2019-10-13 15:56 Nowa wystawa w nowotarskim Muzeum Drukarstwa 2019-10-13 15:19 Ponad 20 procent górali już zagłosowało 2019-10-13 14:59 Korek pieniński (WIDEO) 4 2019-10-13 14:30 Jak nie w góry to do wody 2019-10-13 14:05 Pięknie w Pieninach 2019-10-13 13:39 Najwyższa frekwencja w Polsce w okręgu nowosądecko-podhalańskim 2 2019-10-13 13:18 Śmiertelny wypadek w Tatrach Słowackich 2019-10-13 12:51 Wyzdajany wyborca 1 2019-10-13 12:26 Dziennikarze z Tadżykistanu przyjechali na wybory (WIDEO)
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-10-09 11:56 1. Disel dumny jak paw. 2019-10-07 19:09 2. Mam nadzieje że wójcina i starosta dali za swoje prywatne! 2019-10-05 07:56 3. Cytuje tytul: "Widoki zapierające dech i jesienne zimowity" Widoki zapieraja dech - dobrze. Ale niech mi ktoś wyjaśni w jaki sposób widoki zapieraja zimowity!? 2019-10-03 23:13 4. Tyle chełmow jedną jednostka a inni ???? To tak jak byście na Mikołaja dali prezent jednemu dziecku tacy jesteście modrzy e bodej ta bodej!!! 2019-09-12 08:22 5. Bak jest Starostą, ale z tego co pamiętam także za czasów Solidarności serce miał po prawej stronie.... 2019-09-03 12:13 6. niech Jagna nie robi się nagle medialna przed wyborami, bo to nic nie pomoże, nic nie robi się cały rok i nie bierze się udziału w niczym aż tu nagle blisko wybory to trzeba sie pokazać, trzeba całe 4 lata pracować na głosy a nie przed samymi wyborami być nagle bardzo aktywnym. 2019-09-03 07:11 7. A Pan Zacharko to czasem nie był wcześniej w PZPR? Bo tak gdzieś wyczytałem... Może Tygodnik by to wyjasnil... Widać szczególnie silne parcie na szkło Pana Zacharki byle dorwać się do żłoba a mógł by już dać sobie siana i odpoczywać na emeryturze... Ciekawe jaki związek z Solidarnością ma Bąk... 2019-08-31 10:02 8. piękne 2019-08-25 20:39 9. Byłam pare lat temu . Co prawda nie spotkałam takich towarzyszek jak Pan ale polecam serdecznie. 2019-08-23 02:19 10. Brawo brawo prawdziwi herosi ktorych mialem okazje spotkac I dopingowac w drodze z giewontu na kasprowy. Niewiarygodny wysilek wielki szacun dla wszystkich a w szczegolnosci dla pan .Jestem pelen podziwu pozdrawiam.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Pożegnania

Album TP

FILMY TP