Reklama

2019-11-02 19:00:46

Gmina Bukowina Tatrzańska

Milcząca rada

Reklama

Minął rok od wyborów samorządowych - w Bukowinie Tatrzańskiej od początku tej kadencji radni nie złożyli ani jednej interpelacji.

O tym, że na sesjach rady gminy radni nie zabierają głosu, pisaliśmy w czerwcu. Od początku tej kadencji radni nie złożyli ani jednej interpelacji. Na sesjach nie mają pytań do sprawozdania wójta, nie dyskutują nad uchwałami. Nie zabierają głosu w wolnych wnioskach. Przypomnijmy, że wszyscy są z jednego ugrupowania - PiS.


W każdej gminie jednym z punktów programu sesji są "interpelacje i zapytania radnych". To w tym punkcie radni w innych gminach, miastach i w powiecie zadają pytania, zgłaszają problemy. Apelują o załatanie dziur w drogach, budowę chodników, kanalizacji, wiat przystankowych. O naprawę zniszczonych ławek, koszy na śmieci, wykaszanie rowów przy drogach albo ścieżkach rowerowych, o sprzątanie koryt potoków itp. Zadają pytania o ważne inwestycje. 


A radni z gminy Bukowina Tatrzańska nie mają pytań. Radni tłumaczyli się, że o wszystkich problemach mówią na komisjach, albo idą z nimi bezpośrednio do wójta. 


W innych gminach wygląda to zupełnie inaczej. Interpelacje są na porządku dziennym. Na przykład w Czarnym Dunajcu. Radni - także z tego klubu co wójt - zasypują go pytaniami, wnioskami i propozycjami. W sąsiedniej gminie Szaflary interpelacje też pojawiają się na sesjach często. 


- Możliwość składania interpelacji wynika z przepisów prawa o samorządzie. Są to pytania radnych do wójta. Odpowiedzi udziela wójt, albo inna osoba do tego upoważniona - wyjaśniał nam w czerwcu Janusz Jurzec, radny z Szaflar, który często składa interpelacje. Bo w interpelacjach można poruszyć ważne sprawy dla gminy i co istotne - składa się je na piśmie. 


Tadeusz Czepiel, przewodniczący Rady Gminy Czarny Dunajec, mówił, że interpelacje dotyczą ważnych spraw i strategicznych dla gminy, np. chodników, dróg wojewódzkich, powiatowych, kanalizacji, gazyfikacji, służby zdrowia, oświaty. - Interpelacje radnych dają możliwość wójtowi do podejmowania dalszych kroków, na przykład rozmów z zarządcą drogi. Trochę też mobilizują wójta do konkretnego działania. To ważne, żeby wiedzieć np. jakie gmina ma poglądy w kwestii przyszłości kanalizacji, gazyfikacji - mówił wówczas przewodniczący. - Interpelacje powinny być i radni nie powinni się ich bać. Trzeba mówić, pytać - dodaje. Zaznacza, że jeśli radni mają drobne sprawy do załatwienia, to nie czekają na sesję, ale wcześniej idą do wójta. 


- Dzięki interpelacji jest pewność, że wójt odpowie na pytanie, bo zgodnie z prawem musi tej odpowiedzi udzielić i jest ona na piśmie - uważa Rafał Wilkus, radny z Maruszyny, który również często korzysta z takiej możliwości. Radny dodaje, że składanie interpelacji na sesji ma większy wydźwięk. Obrady są nagrywane, oglądają to mieszkańcy i widzą jak radni wywiązują się ze swojej funkcji. - Mogą zobaczyć, że radni spełniają prośby i oczekiwania mieszkańców, że zgłaszają różne problemy - komentował Rafał Wilkus. 


 - To dobrze, że radni pytają, że interesują się sprawami gminy. Niektórzy mogą się nie zgadzać z różnymi opiniami, ale radny ma prawo zadawać pytania - podsumował Stanisław Wąsik, przewodniczący Rady Gminy Szaflary.


W gminie Nowy Targ interpelacje również składane są często. Radni mają pytania do sprawozdań wójta, zabierają głos w punkcie "wolne wnioski". 


Wiesław Parzygnat, przewodniczący Rady Gminy Nowy Targ, opowiadał, że wiele tematów problemowych radni poruszają na komisjach, ale składają też interpelacje na sesjach. - Są to poważne pytania, na które uzyskuje się poważne odpowiedzi, oparte na faktach, dokumentach. Jest to też nagłośnione przez media i ma szerszy wydźwięk - mówił. 


Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
GoWork 2019-11-04 08:27:17
To góralska rada góralskiej gminy... Nikt nie może dyktować jaki system pracy mają mieć... Jeśli komuś sie nie podoba niech wygra w wyborach mandat radnego i interpeluje... Niegdyś był radny Ludwik Rz., który dążył aby w porządku obrad nie było pkt. interpelacje i wolne wnioski, jakieś 20 lata temu... MyŚlę, że LudwiK może być z siebie dumny, bo przyjęty system dziś by go satysfakcjonował. Tak czy siak nie ważny system tylko czy prowadzi do dobrych decyzji, czy samorząd jest rychliwy i skuteczny....
mateobosh 2019-11-03 17:22:45
Tak to jest jak się głosuje na byle kogo. Nie ważne co osoba sobą reprezentuje, jakie ma wykształcenie, ważne, że z PIS- u. To jest, aż żenujące, na wsiach jest tyle do roboty, a oni pary z ust nie puszczają, jednomyślnie uchwalają każdą uchwałę, nikt się nie sprzeciwia, nie debatują, podpisują jak leci, ewentualnie kwiatki sadzą i smażą kiełbaski na festynach .....
Baciar 2019-11-03 16:09:01
Ten samorząd nie zmierza w dobrym kierunku.... Przykre to. Ogarnijcie się wy tam wszyscy.....
Miejscowy 2019-11-03 13:44:36
Ludzie co się dziwicie, to są wybrańcy narodu. Oni nie są dla ludzi tylko sami dla siebie a kto ma inne poglądy i nie jest za Pisiorstwem to nie ma czego szukać w gminie.
Goral4102 2019-11-03 13:17:29
Tak właśnie wygląda patologia polityczna od najniższych szczebli władzy po najwyższe. Siedzi sobie TWA (towarzystwo wzajemnej adoracji), któremu przewodniczy wójt, naczelnik, prezes czy kto tam jeszcze. Wybrana świta ma tylko przytakiwać i absolutnie nie mieszać się do układu biznesowego. Jeśli ktoś się sprzeciwi lub zacznie robić problemy (dopytywać się o niewygodne sprawy lub co najgorsze będzie się starał rozmontować ten chory z punktu widzenia obywatela układ) przydupasy jaśnie wielmożnego już zadbają o to, żeby śmiałek poczuł na własnej skórze co potrafi władza. Doprowadzą do tego, że albo sam się poda do dymisji albo klika przegłosuje jego odwołanie.
W sumie was mi nie żal białcony, bukowiony i inne. Myśleliście, że wybory i polityka to forma zabawy, my ich wybierzemy i mamy wszystko gdzieś a łune niech robio co chco. Idziecie do wyborów bz żadnego przygotowania i głosujecie na byle kogo (bo to psecie sunsiot, bo wójt tek pedzioł, bo ksiunc na ambonie kazoł) to teraz macie i zbierajcie owoce swojej ignorancji.
Mała 2019-11-03 12:56:44
W Białce boczne uliczki dziurawe nieoswietlone nie ma oznakowan przy drodze głównej o numerach domów w bocznych uliczkach tak jak jest to zarobione w innych miejcowosciach ,nie mówiąc już o kanalizacji .Radni śmierdzące lenie.
Dziękuję za ten artykuł może ludzie przejrzą na oczy. Przed wyborami wszyscy pozapisywali się do PiS i myśleli że to wystarczy na 5 lat .Taka to dobra zmiana wygrać a potem udawać że się coś robi nie mieć własnego zdania i wszystko podpisywać w ciemno
bagienny dziadek 2019-11-03 11:25:21
Interpelacje ??? że jak????biedny radny- bezradny desygnowany to ma klawe życie ,otwierają gębę ,żeby jeść a nie gadać po próżnicy.
Arni 2019-11-03 07:48:29
A to ci ...teraz już wiem czemu się nic nie dzieje jak radnemu zglasza się problem zeby go poruszyć na sesji i możesz czekać do us.......j śmierci na jaki kolwiek efekt działania C........Y. Biorac pod uwage osobiste spotkanie z Wójtem też bez żadnego efektu obiecanki cacanki a głupiemu radość tak z tego wynika grunt stołki opanowane reszte w.........Ć..
z boku 2019-11-03 03:22:31
Ale sie czepiacie . To przeciez jest taka jedna wielka rodzina.Wszyscy gleboko wierzacy I minimum w niedziele na mszy w pierwszym rzedzie zeby ich naczelnik gminy mogl dostrzec z pierwszej lawki. Przeciez to jest jednorazowo minimum ok 20 ludzi w jednej izbie.Wszycy z innych wiosek I jak to mozliwe ze tam nie ma roznicy zdan w wydatkowaniu gminnej kasy? Smiem przypuszczac ze to nie jedna zgodna rodzina tylko jedno wielkie zaklamane bagno. Nic mi do tego ale krew mnie zalewa ze tyle narzekali na komune a jak dostali demokracje do reki to sie im odechcialo wszystkiego I ciuchutko wrocili do pozycji sprzed 90 roku. Po co sie wychylac I wysilac skoro dieta I tak zostanie wyplacona a naczelnik I tak zrobi po swojemu. Ale.... tak chcieliscie I tak Macie a nam wszystki wara I jedynaj chyba na swiecie takiej jednomyslnosci. A szczegolnie majac na uwadze ze I bukowianie I cornogorzanie -jurgowianie no I rzepiscanie to juz raczej na tej zgodzie chyba najlepiej nie wychodza. Pozyjemy zobaczymy
strach 2019-11-03 00:10:26
STRACH ma wielkie oczy.
siekiera 2019-11-02 21:40:17
Dobrze napisałeś "śpisok" pełne poparcie :) dla kasy, dla kasy.... każdego kiedyś kasa zgubi.. nawet Lorda...
siekiera 2019-11-02 21:23:58
Wójta się boją, bo obiecał kasę... co tu gadać, niech się wypowiedzą "wielcy Radni".... RADNI BEZRADNI :)
Leszek 2019-11-02 21:15:10
Bo to są radni - bezradni.
siekiera 2019-11-02 21:01:31
Nie będzie "umiało" się podpisać, bo przecież jest super...
zagryzli 2019-11-02 20:42:34
Przecież jest nowa droga na Spiski. Niebywała. Wyglada jakby ktoś po środku wylał drogę, a nadmiar asfaltu wrucił do rynśtoka, i tu i ówdzie. W przyszłym roku pojedzie tędy TOUR;) jak ustoi do wiesny. To będzie odcinek super extra hard specjalny i w końcu będziemy mieli swoją ścianę;). Trza jesce pomyśleć o gumowych płotach na dole, bo ich nie bee juz na pocątku zimy . I będzie można uprawiać bobseje w końcu wiedziemy w sportach zimowych. Ale droga jest i dziękuję.
Country 2019-11-02 20:36:13
Interpelacja a to dobre . Po co wybieramy radnych jak żaden się nie odezwie . Wszystko głosują jak leci. Widocznie im to na rękę. To jest dobra zmiana?
śpisok 2019-11-02 20:34:51
tam tylko dla kasy idą wszyscy , szczególnie radni z Białki .Gratuluję upodlenia dla całej gminy :)
Miss 2019-11-02 20:32:24
Rada milczy, a problemy są - kanalizacja, śmieci i inne problemy.
No cóż widać ONI problemów nie widza, a są i rozmowy z wójtem ich nie rozwiązują.
Nie maja nic do powiedzenia, to po co rada - wójt da radę sam - jakaś kasa zostanie w budżecie m. in.
siekiera 2019-11-02 19:34:04
Tak w ogóle, gratuluję tytułu - w samo sedno redakcjo :)
Cobra 2019-11-02 19:29:25
Interpelacje złożą, jak ciekawe czy to...umie się podpisać!!!
siekiera 2019-11-02 19:28:47
Przecież na to wszystko brak słów... wszyscy radni z koryta biorą i nie sprzeciwią się Lordowi... a że Radni "głupcy" to po co mają się wypowiadać skoro im dobrze, bo robić nic nie muszą.... kurczę... szkoda mi ich wszystkich..
 • PRACA | dam
  "TESKO" Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Spółka z o.o. w Zakopanem zatrudni ŁADOWACZA do Zakładu Transportu Odpadów, praca stała, na pełen etat. Nr tel. 18 20 25 633, e-mail:
  E-mail: tesko@tesko.pl
 • PRACA | dam
  PIZZERIA w Nowym Targu zatrudni KELNERA/KĘ.
  Tel.: 508 256 350.
 • PRACA | dam
  Aqua Park Zakopane zatrudni na sezon zimowy PRACOWNIKA DO OBSŁUGI PARKINGU. Tel. 1820 63730 lub 607 508 752. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam stary dom z bali (1947)- cena do uzgodnienia
  Tel.: 18 20 77 350
  E-mail: biuro.bukowina@gmail.com
 • PRACA | dam
  CENTRALNY OŚRODEK SPORTU - OŚRODEK PRZYGOTOWAŃ OLIMPIJSKICH W ZAKOPANEM osobę na wolne stanowisko Rzemieślnik w zawodzie Kucharz. Zapewniamy umowa o pracę Wymiar czasu pracy: pełen etat. Zapraszamy do składania aplikacji!
  Tel.: 725 300 095
  E-mail: sekretariat.zakopane@cos.pl
  WWW: zakopane.cos.pl
  Inne: 18 263 25 74
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy kucharkę oraz pomoc kuchenną do pracy w nowo powstałym pensjonacie na 50 osób w Bukowinie Tatrzańskiej. Dobre zarobki
  Tel.: 508266085
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy kucharkę do pensjonatu w Poroninie. Możliwość zakwaterowania. Dobre warunki płacowe.
  Tel.: 602120680
 • PRACA | dam
  Potrzebna POMOC KUCHENNA do pensjonatu w Białce Tatrzańskiej. Praca co 2-gi dzień. 600 746 779.
 • PRACA | dam
  Zespół Pensjonatów "Dolina Białego" zatrudni: - KELNERKĘ z możliwością zakwaterowania, - KONSERWATORA. Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Zajazd Górski Kuźnice zatrudni: - BARMANA/KELNERA, - POMOC KUCHENNĄ (zmywak). Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Aqua Park Zakopane zatrudni: - KASJERA, - PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ. Tel. 1820 63730 lub 602 263 516. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Zespół Pensjonatów "Antałówka" zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Tel. 1820 63730 lub 606 916 306. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Tatry na Polanie Zgorzelisko zatrudni: - KELNERKĘ, - BARMANA z możliwością zakwaterowania. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Potrzebna POMOC KUCHENNA do pensjonatu w Białce Tatrzańskiej. 694 011 551.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  SPRZEDAM KLIMATYCZNY DOMEK DREWNIANY o powierzchni około 80 m2, działka 2,5 ara - ogrodzony - centrum Zakopanego przy Hotelu RYSY. telefon: 537 600 908, email: info@galeria-rzeszow.pl
 • PRACA | dam
  OŚRODEK WYPOCZYNKOWY HYRNY W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBY NA STANOWISKA: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, CUKIERNIK.
  Tel.: 18 20 155 75, 660 538 860.
 • PRACA | dam
  MURARZE-CIEŚLE Niemcy. Zatrudnienie na warunkach niemieckich, samochody i mieszkania firmowe. Zjazdy do kraju co 2 tyg. Zadzwoń wyjazdy w listopadzie!
  Tel.: 722240044
  E-mail: praca@conexio.pl
  WWW: www.conexio.pl
 • PRACA | dam
  AUSTRIA zatrudnimy murarzy, cieśli, elektryków, stolarzy z j. niem. Wynagrodzenie 2000eur na rękę, darmowe zakwaterowanie, zjazdy na weekendy
  Tel.: 664468573
  E-mail: praca@csopole.pl
 • PRACA | dam
  Ośrodek w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni RATOWNIKA WODNEGO do pracy na basenie - na stałe. Wyżywienie opcja noclegu. Wymagania: kurs WOPR,KPP.
  Tel.: 601 508 720
 • BIZNES
  Meble, materace, ceny hurtowe.
  Tel.: 881555660
 • KOMUNIKATY
  STARSZY KAWALER POSIADAJĄCY DOM I GOSPODARSTWO ROLNE W NIEDZICY POSZUKUJE DO POMOCY KOBIETĘ LUB MAŁŻEŃSTWO. 530 083 821.
 • PRACA | dam
  Szkoła Narciarska w Zakopanem zatrudni mężczyzn do pracy technicznej przy parku narciarskim na sezon zimowy. Atrakcyjne warunki.
  Tel.: 502025628
  E-mail: info@hski.pl
  WWW: hski.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Kluszkowce. Sprzedam stary drewniany dom i zabudowania gospodarcze do rozbiórki. Kontakt email
  E-mail: kazimierz_skupien@wp.pl
 • POŻYCZKI
  BANKI ODMÓWIŁY CI KREDYTU ? np: braku udokumentowanych dochodów, zadzwoń do doradcy i umów się na spotkanie. T- 533 263 553.
 • PRACA | dam
  Hotel Rysy***** w Zakopanem zatrudni RECEPCJONISTKĘ/RECEPCJONISTĘ oraz POKOJOWĄ. Zapewniamy niezbędne przeszkolenie. Praca w miłym, zgranym zespole. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres:
  E-mail: hotelrysy@hotelrysy.pl
 • PRACA | dam
  Polskie Koleje Linowe S.A. PRACOWNIK DZIAŁU KADR I PŁAC. Miejsce pracy: Zakopane. OPIS STANOWISKA: - Obsługa kadrowo-płacowa pracowników, - Sporządzanie list płac, naliczanie wynagrodzeń i zasiłków ZUS, - Sporządzanie deklaracji ZUS, PIT, - Rozliczanie czasu pracy, - Sporządzanie umów o pracę i prowadzenie dokumentacji pracowniczej związanej ze stosunkiem pracy (m.in. prowadzenie akt osobowych, tworzenie dokumentacji związanej z nawiązywaniem, zmianą warunków zatrudnienia oraz rozwiązywaniem stosunku pracy), - Sporządzanie umów cywilnoprawnych (umowy zlecenia, umowy o dzieło), - Kompleksowe prowadzenie bieżącej ewidencji i dokumentacji kadrowo-płacowej, - Przygotowywanie zaświadczeń o zatrudnieniu i wynagrodzeniu, - Przygotowywanie zestawień, analiz i raportów dotyczących kwestii kadrowo-płacowych, - Aktywny udział w prowadzeniu procesu rekrutacji pracowników. WYMAGANIA: - Wykształcenie co najmniej średnie, - Mile widziane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku, - Dobra znajomość prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i podatku dochodowego od osób fizycznych, - Praktycznej znajomości programów Płatnik, pakietu MS Office (w szczególności Ms Excel), - Proaktywnego podejścia do powierzanych zadań, - Sumienności i dobrej organizacji pracy, - Umiejętności współpracy, - Wysokich umiejętności interpersonalnych. OFERUJEMY: - Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole, - Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny. APLIKACJE prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@pkl.pl do dnia 30.11.2019 r. z dopiskiem: "PKL HR".
 • PRACA | dam
  Dam pracę przy produkcji oscypkow, po ok. 8-9 h/dziennie
  Tel.: 880810472
 • PRACA | dam
  OŚRODEK HYRNY W ZAKOPANEM POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKO: POKOJOWE, POMOC KUCHENNA, KELNER/-KA i OSOBĘ DO OBSŁUGI KAWIARNI -
  Tel.: 18 20 155 75,
  E-mail: sekretariat@doms.com.pl
 • PRACA | dam
  Poszukiwana kucharka lub pomoc kuchenna. Praca w pensjonacie w Zębie. Możliwa praca codziennie lub zmianowa. Zakwaterowanie. Dobra stawka godzinowa, miła atmosfera.
  Tel.: 535234623
  E-mail: kontakt@na-szczycie.pl
  WWW: na-szczycie.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam DOM W KOŚCIELISKU z widokiem na Tatry, pow. 338mkw, działka 1100mkw, cena 1 950 000zł do negocjacji. BEZ POŚREDNIKÓW. 880 76 12 36
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pracownika na stanowisko MAGAZYNIER. Nocne godziny pracy. Bardzo dobra płaca.
  Tel.: 881933550
  E-mail: marcin.talaga@gmail.com
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzory: jarzębina i parzenica (60/80), krokusy. GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • USŁUGI | budowlane
  DROBNE REMONTY, INSTALACJE ELEKTRYCZNE, PRZERÓBKI INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH I HYDRAULICZNYCH. 503 754 126.
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: BARMANA/-KĘ, KELNERA/-KĘ z doświadczeniem. Dobre wynagrodzenie, umowa o pracę.
  Tel.: 533 226 109
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja,
  Tel.: 888 223 761.
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i gwarantujemy doskonałe zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86.
  WWW: www.willasport.pl
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2019-11-22 21:14 Pogranicze, a unijne dudki 2019-11-22 20:01 Droższe śmieci 2 2019-11-22 18:48 Internauci wyśmiewają wyniki badań 5 2019-11-22 18:42 Jesteście wrogami Polski i Polaków. U was powtórzy się Charlie Hebdo 7 2019-11-22 18:07 Smakołyki w Zaskalu 2019-11-22 17:27 Nowa stacja przy zakopiance 11 2019-11-22 16:24 Góral z Pienin w Vogue 2019-11-22 15:44 Miał 3,3 promila alkoholu. Nie pojechał, bo strażak zabrał mu kluczyki 2 2019-11-22 15:09 Podwójna prezes 2 2019-11-22 14:18 Huba (bez)czynności 2 2019-11-22 13:52 Zagraj w hokeja 2019-11-22 12:59 Była burmistrz z pomniejszoną odprawą 3 2019-11-22 11:42 Uwaga na oszustów 2 2019-11-22 11:17 Poszukiwania 82-latka 2019-11-22 10:32 Idziemy za ciosem. Mniejszy hałas w czasie Pucharu Świata 25 2019-11-22 09:42 Koncert dla Andrzeja Branstettera na jubileusz Fundacji im. Adama Worwy 2019-11-22 09:19 W mieście Choinki Marzeń już ubrane. Czekają na dobroczyńców 2019-11-22 08:01 Remont z czkawką 1 2019-11-21 22:00 Jak wybrać najlepszą chwilówkę? 2019-11-21 21:14 Urząd Miasta Zakopane: Chcemy, aby odbiór czwartej edycji sylwestra pozostał pozytywny 11 2019-11-21 21:02 Brutalny rozbój w Szczawnicy 3 2019-11-21 20:44 Organizator protestu: Nie spodziewałem się tego. Myślałem, że rzucam się z motyką na słońce 9 2019-11-21 20:09 Wygraliśmy! Nie będzie sylwestra pod Wielką Krokwią! 32 2019-11-21 19:58 Trzy pensjonaty w oazie spokoju 3 2019-11-21 18:56 Lekkoatletyka zawitała do gminy 3 2019-11-21 17:42 Podwyżki opłat za śmieci są nieuniknione 3 2019-11-21 16:31 W miejscu tragedii płoną znicze 1 2019-11-21 15:47 Od trzydziestu pięciu lat na scenie 2019-11-21 15:09 Jak stałem się wrogiem publicznym nr 1 18 2019-11-21 14:59 Oni nos wiedli 2019-11-21 14:15 To wszystko wina bobrów 21 2019-11-21 12:57 Policjanci na tropie poszukiwanych 1 2019-11-21 12:00 Dzień Obrączek Ślubnych w Nowym Targu 2019-11-21 11:51 Przeprowadzka teatru w przyszłym roku 2019-11-21 11:51 Wiceburmistrz z mandatem 6 2019-11-21 11:46 Śmierć na Manhattanie 2019-11-21 11:40 Jeśli czwartek to w Mieście musi być korek 4 2019-11-21 11:01 Brama w Gorce - zobaczcie wizualizację 9 2019-11-21 09:47 Szkoła z albertyńskim patronem 1 2019-11-21 09:41 Rekreacja z widokiem na Tatry 5 2019-11-21 08:36 Nielegalny transport alkoholu w Chyżnem 2019-11-21 08:25 NASA udowadnia, że świat jest bardziej zielony niż 20 lat temu 8 2019-11-21 07:00 W obronie misia 5 2019-11-20 21:12 Mistrz kuchni ze Szwajcarii na targach w Krakowie 2019-11-20 19:40 Pogrzeb Franciszka Bachledy Księdzularza w sobotę 2019-11-20 18:57 Winda w przejściu podziemnym na Krupówkach nie działa od 4 miesięcy 3 2019-11-20 18:04 Zaduszkowe posiady dudziarskie 2019-11-20 18:01 Benefis wyjątkowego lutnika z Mizernej 1 2019-11-20 17:52 Przed nami Dziadońcyne Granie 2019-11-20 16:42 Uwaga - policyjny SMOG na drogach 5
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-11-22 22:14 1. Złodziejska gmina , 2019-11-22 22:06 2. Jakim cudem w ogóle wszystkie te pensjonaty zrobione w domach jednorodzinnych przyjmujące setki gości naraz jeszcze egzystują? Odpowiedzmy sobie na to pytanie, wtedy bobry zostaną błahostką. 2019-11-22 22:01 3. a ten z wodą święconą to od razu chrzcił paliwo? :-) 2019-11-22 21:55 4. To gów.a, które dopłynęły do nas z Warszawy po tamtejszej awarii rurociągu. 2019-11-22 21:49 5. Gdybym ich nie znał to pewnie bym tam zatankował , ale że ich znam to mam nadzieje że nigdy niebede musiał tam robić tam żadnych zakupów. 2019-11-22 21:44 6. Janek to, że przecinają drzewa na szlakach to po to by twoje nienarodzone dzieci mogły kiedy wejść właśnie na ten szlak, a nie podziwiać gór z daleka i wciskać kit ceprom który, jaki szczyt widzimy... Świerk to nie naturalny las w Tatrach-poczytaj i na dłuższą metę nie ma bytu. A to, że las był młody i mocny nie znaczy, że na starość też tak będzie, a właśnie starość właśnie dobiega... ZnAFfffco 2019-11-22 21:25 7. Parkometry są dla niższej kasty. 2019-11-22 21:24 8. I proszę pamiętać że nie należy wchodzić na ścieżkę wojenną z kibicami Panie Jurecki i szanowny tygodniku bo łaska kibica na pstrym koniu jeździ skoki narciarskie i głośna muzyka a także wuwuzele to tradycja skoków narciarskich i jakoś to wcześniej Panu nie przeszkadzało. Poza tym sam Walter Hofer dyrektor pucharu świata wyraził zgodę na to żeby wuwuzele były obecne podczas zawodów, i skoczkowie narciarscy też tą formę dopingu lubią także precz z łapami od zawodów pucharu świata w skokach narciarskich i od wuwuzeli panie Jurecki i tygodniku!!!! 2019-11-22 21:19 9. PiSokomuna to nie mój ustroj i jestem przerazony tym co robią. Mimo to cieszę się ze ktos w koncu Pana przykrócił Panie Jurecki. Pisze Pan może i nieźle natomiast wszyscy na Podhalu wiedza że wspiera Pan towarzystwo związane ze środowiskami PO. Ciagle to widać w waszej gazecie. Przyklad: Artykuły zawsze były tak pisane zeby niezbyt eksponować złodziejstwo Janusza Majchra a na Dorule i jego pachołków zawsze znajdzie sie lawina pomyj. Takich przykładów można mnożyć wiele. Jak to mówią: Nosił wilk razy kilka.... 2019-11-22 21:16 10. Ja byłem w podobnej sytuacji, zatrzymałem się bo samochód był w rowie, jak się okazało kierowca za kierownicą był kompletnie pijany. Po wezwaniu policji niestety to ja byłem przesłuchiwany i wzywany na wyjaśnienia co robiłem o tej porze (5 rano). Policja przybyła na miejsce "uświadomiła mi" że na jakiej podstawie wezwałem policję oraz czy jestem pewien że gość jest pijany... Aż strach pomyśleć co by było gdybym zabrał mu kluczyki...
2019-11-21 19:25 1. Zdjęcia zrobione na Krupówkach najlepsze ???? zawsze paru dodatkowych gości ???????? 2019-11-18 23:05 2. pomysł imprezy w tym miejscu chory ale kasę pewnie władza już dostała i nie odda 2019-11-18 02:04 3. GRATULACJE !!! Jestescie WIELCY i WSPANKALI - lod samego serca zycym Wom nastympnyk 50 i wiyncyj rockow ! "'Goralsko sleboda nigdy nie zaginiy pokiel pod Tatrami Goralskiy Korzyniy '' Tego wlosniy zycym sobie i Wom ! 2019-11-17 16:30 4. Byłek z moją. Pieknie było. Skoda, ze dyrektorka z budowlanki, nie wiedziała jako sie zachować. Słysołek ze ona tego jubileusu nie robiła, a honory zbierała. 2019-11-17 14:58 5. Wiec walczac o cisze poszliscie krzyczec i halasowac w marszu? Gratuluje... 2019-11-17 14:23 6. Brawo protestujący! Wyrażacie opinię znacznie większej grupy świadomych obywateli. Nie przejmujcie się głupimi agresywnymi komentarzami ludzi krótkowzrocznych i podatnych na propagandę tvpis. Warto poznać argumenty i obawy fachowców, choćby TPN. Poziom kultury niektórych wypowiedzi odzwierciedla zresztą poziom imprezy przeciwko lokalizacji której protestujemy. Trzymajcie się! Pozdrawiam! 2019-11-17 14:07 7. Piękna uroczystość. Wspaniale, że Stowarzyszenie "Zakopiańska Budowlanka" wspólnie z absolwentami szkoły podjęło trud organizacji. Szkoda, że szkoła nie pamiętała o takim jubileuszu. 2019-11-17 12:24 8. Kurski precz z Podhala .Nie dla sylwestra pod Krokwią! 2019-11-16 19:19 9. Ja mam 1 pytanie a gdy sa skoki rok w rok i hałasu co nie miara z trąbek itd to niedzwiedzie nie spia?? i innym nie przeszkadza? Haha smiech na sali bo sylwester be? Niedzwiedzie wtedy akurat sie obudza itd?! Hahah byle z igly widly a do tej pory jak sie to robilo to spooooooko nie skoki ok w sumie nie za glosno hahaha zal.pl 2019-11-16 18:45 10. Brawo dzieciaki, brawo i te starsze dzieciaki, dobra robota! Nie dla sylwestra pod Krokwią!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Bojcorka

Pożegnania

Album TP