Reklama

2019-11-13 14:18:40

Reklama

Stary niedźwiedź mocno śpi

Oto czym motywujecie swoje podpisy pod petycją przeciw Sylwestrowi

Reklama

Pod petycją w sprawie Sylwestra pod Krokwią umieszczacie często kilka zdań uzasadnienia. Wybraliśmy tylko drobną ich część. Dedykujemy je tym, którzy ciągle są niezdecydowani.

- Podpisuję ponieważ dbam o środowisko i nie chcę zakłócać spokoju zwierząt w ich domu.

- Ponieważ nakazuje mi to zdrowy rozsądek i miłość do przyrody topniejącej na naszych oczach - i za naszą sprawą. Gdzie jest TPN?

- Nie zgadzam się na zorganizowanie tak gigantycznej imprezy na Wielkiej Krokwi, ponieważ towarzyszące jej hałasy i zamieszanie będą ingerencją w naturalny cykl życia dzikich zwierząt mieszkających w Tatrach.

- Tatry są moją wielką miłością. Nie chcę, żeby przez niemyślących ludzi ucierpiały zwierzęta. Zakopane jest ważnym miejscem w moim życiu, nie podoba mi się co tam się dzieje.

- Od kilku lat powtarzam znajomym i rodzinie, że Zakopane nie jest odpowiednim miejscem na takie imprezy ze względu na graniczenie z parkiem narodowym. A pomysł imprezy przy skoczni to już przekracza wszelkie granice. Za kilka lat może impreza w Hali Gąsienicowej?

- Martwię się o zwierzęta a sylwester w tym miejscu to po prostu kolejny wymysł organizatorów

- Nie zgadzam się na to by zabawa miała krzywdzić tych którzy nie mogą protestować

- Chcę, by zwierzęta były bezpieczne, i nie chcę, by miastem rządzili ludzie głupi i nieodpowiedzialni.

- Podpisuję tę petycję ponieważ jestem mieszkanką Zakopanego i od najmłodszych lat byłam uczona szacunku do otaczającej nas przyrody. Kocham nasze Tatry, ich piękno i majestat widoków. Kojarzą mi się z ciszą, spokojem i samotnością. Tutaj się wychowałam i nie wyobrażam sobie żebyśmy my, ludzie, tak mali w kontraście do tatrzańskiej przyrody mogli zakłócać jej spokój. To niewyobrażalne.

- Organizowanie masowej imprezy w bezpośrednim sąsiedztwie TPN zaszkodzi przyrodzie!

- Nie godzę się na zakłócanie spokoju zwierzętom, nie mogę uwierzyć, że władze mojego miasta tak łatwo ulegają kaprysom ignorantów idącym zawsze na przekór

- Podpisuję, ponieważ sprzeciwiam się zorganizowaniu "Sylwestra marzeń z dwójką" na Wielkiej Krokwi, który może spowodować wybudzenie się niedźwiedzi ze snu zimowego.

- Przychylam się do zdania, że w terenie bliskim TPN impreza o charakterze rozrywkowym będzie trwała za długi i zbyt hucznie.

- Nie godzę się na organizację tak masowej imprezy w pobliżu TPN, na hałas, petardy i zaśmiecanie mojego miasta

- Ważne jest dla mnie aby chronić tatrzańskie zwierzęta i przyrodę przed ludzką bezmyślnością. Poza tym jestem całkowicie przeciwna sylwestrowi w Zakopanem.

- Podpisuję, ponieważ zależy mi na tym, aby zwierzęta nie stresowały się jeszcze bardziej niż stresują się teraz.

- Tatrzański Park Narodowy, to wspólne dobro i jesteśmy za niego wszyscy odpowiedzialni.

- Ponieważ osoby ,które zadecydowały o sylwestrze pod skocznią straciły rozum ...

- Wszystko ma swoje granice. Tym razem organizatorów poniosło zbyt daleko.

- Żal mi zwierząt I uważam że to jest za małe miasto na takie huczne imprezy

- Tatry są jedyne na świecie. Ochrona przyrody w Tatrach jest absolutnie priorytetową. Hałas jaki będzie miał miejsce w czasie Sylwestra szkodzi tatrzańskim zwierzętom. 

- Nie zgadzam się na kilkudniowe hałasowania i narażanie zwierząt na stres z tym związany. Ten teren powinien być szczególnie chroniony przed niszczycielską działalnością człowieka. Nie człowiek o jego fanaberie do zabawy są tam 
najważniejsze.

- Głupotą jest robienie tak dużej imprezy masowej na pograniczu parku. Do tej pory mam przed oczami Sylwestra pod Nosalem a ile lat temu to było? Pozostawiony syf w lesie, na stoku... dramat. Proponuję teren parkingu przed 
Urzędem Miasta i jako porządkowych urzędników którzy tak dążą do tego sylwestra

- Dobro zwierząt jest ważniejsze niż jednorazowa dobra zabawa turystów. Nie tylko niedźwiedzie cierpią z powodu fajerwerków. Koty, psy, konie i wszystkie inne zwierzęta też ciężko to znoszą.

- Zostawić niedźwiedzie w spokoju, to ich teren ich góry....

- To idiotyczny pomysł, szkodliwy dla przyrody, dla mieszkańców i wynikający tylko z zadufania, głupoty i ignorancji Władzy. Dosyć działań na szkodę naszych wspaniałych gór i zwierząt, czyli ich mieszkańców!

- Uważam, że ta impreza szkodzi miastu. Wiele osób na różnych forach przedstawiło bardzo merytoryczne argumenty.

- Ten pomysł jest skandaliczny i nieodpowiedzialny, a lansujący go ludzie pozbawieni elementarnej empatii, szacunku dla przyrody i innych ludzi. Są granice, których przekroczyć nie wolno i to jest jedna z takich granic.

- Ochrona Tatrzańskiego Parku Narodowego jest dla mnie rzeczą nadrzędną a uważam że głośne imprezy odbywające się w bezpośrednim sąsiedztwie TPN zakłócają spokój i stwarzają tym samym zagrożenie dla mieszkających tam zwierząt.

- Uważam że taka impreza jest uciążliwa dla mieszkańców i szkodliwa dla Tatr jako siedliska zwierząt.

- Ponieważ nie jest to miejsce na takie imprezy. Jest to pod lasem, u podnóża gór, gdzie swój dom mają zwierzęta. Na teren skoczni wyjdzie 20tys. osób, a co z pozostałymi 50 tysiącami???

- Nie mam zgody na ignorancję i egoizm ludzi, którzy mają w pogardzie prawa natury i są zaślepieni tanim blichtrem i mamoną.

- Podpisuję, ponieważ ogólnie “Sylwester Marzeń” to impreza niepasująca do Zakopanego, a miejsce, które wybrano na tegoroczna edycję jest nie do przyjęcia.

- Zależy mi na ochronie zwierząt i ich dobru. To zagrożone gatunki i to one są tam u siebie, nie ludzie!

- Zwierzęta mają prawo czuć się komfortowo mieć spokój i ciszę to nie jest odpowiednie miejsce na takie imprezy

- Jestem obrończynią zwierząt i martwię się o ich przyszłość

- Góry są naturalną ostoja zwierzyny, miejsce graniczy z parkiem. Pamiętajcie to my taj jesteśmy intruzami. Nie dla takiej imprezy w tym miejscu.

- Tatry to skarb, którym nie wolno frymarczyć.

- Mnie podczas wędrówek po Tatrach, Misie nie zakłócają realizowania swojej pasji, stąd szacunek do nich. Jak zasypiam i chcę mieć tzw. "święty spokój" wyłączam m.in. TV i nie chcę, żeby ktoś mi przeszkadzał. Nie zgadzam się więc żeby m.in. "Misiom" ktoś zakłócał sen i zimowy odpoczynek do którego są przyzwyczajone od zawsze. Jeżeli nie uda się w taki sposób obalić pomysłu, zróbmy akcję: WEŹ PILOTA ZA MISIA I WYŁĄCZ TV od pisa !!! Bojkot oglądania tej imprezy, ale taki naprawdę świadomy, żeby nikt się nie wyłamał !!!2

- Ważny jest dla mnie los zwierząt i ochrona parku. Tatry to szczególne miejsce które należy szanować i dbać o nie, a nie wyrządzać mu krzywdę. Ludzie mogą się bawić w każdym miejscu, zwierzęta mogą przebywać tylko na wydzielonym terenie, dajmy im żyć spokojnie.

- Nie patrzę tylko na czubek swojego nosa i zależy mi na dobru zwierząt, które i tak już mają bardzo ciężko przez globalne ocieplenie, które im zgotowaliśmy. Można zrobić tego sylwestra gdziekolwiek indziej, a nie akurat pod samym Parkiem Narodowym, jeżeli koniecznie musi on mieć miejsce, żeby ludzie mogli publicznie się opić, zrobić syf i zostawić po sobie tonę śmieci.

- Trauma dla zwierząt żyjących w Parku Tatrzańskim nie do opisania. Oczywiście, przy okazji zniszczenia na całym obiekcie, bo nie jest tajemnicą, że mnóstwo osób wpada do Zakopanego tylko na tą jedną noc, tylko na imprezę i wszyscy mieliśmy dowód na ten "spokój" jaki otaczał imprezę sylwestrową na dolnych Równiach 2 lata temu. Zniszczenia samochodów, oddawany kał i mocz gdzie się dało, itd......teraz nie będzie lepiej.

- Podpisuje ponieważ kocham zwierzęta i na sama myśl o ludzkiej bezmyślności wobec nich dostaję gęstej skórki.

- Zależy mi na spokoju własnym oraz innych, w tym tych, którzy głosu nie mają.

- Dajmy zwierzętom trochę spokoju. Postawmy się w ich sytuacji. Czy tylko człowiek zasługuje na szacunek? Sylwester ma swoje dotychczasowe miejsce i niech tak będzie.

- Jest dla mnie ważna ochrona polskiej przyrody, zachowanie fauny i flory Tatrzańskiego Parku Narodowego. Hałas i nadmierna obecność ludzką to czynniki wielce szkodliwe. Zachowajmy i szanujmy przyrodę dla Ziemi i przyszłych pokoleń.

- Ta impreza pokazuje to, co najgorsze w ludziach. Szkoda tak pięknego miejsca jak Zakopane, szczególnie okolice Wielkiej Krokwi, na takie wydarzenie, które zmienia miasto i okolice w pobojowisko. Czy to normalne, że witryny sklepów są barykadowane?! Raczej nie. Druga kwestia, najważniejsza, fauna żyjąca, szczególnie w lasach, których dookoła jest mnóstwo. Trochę empatii! To że ludziom nie przeszkadzają huki, blaski i gwar, to nie znaczy, że innym, mniejszym mieszkańcom też to nie przeszkadza. A przeszkadza i to bardzo. Dbajmy o to co jeszcze zostało z naszej planety i szanujmy ją oraz naszą kulturę osobistą oraz uszy, a także (i) szczególnie naszej tatrzańskiej fauny.

- Nie wyobrażam sobie tak głośnego koncertu w tym miejscu. To jest dom tych zwierząt i to na nie trzeba zwrócić uwagę a nie na zadowolenie ludzi. Wystarczy że dość stresu maja przez nas kiedy odbywają się tam skoki. Jeśli sylwester ma się odbyć to na pewno nie tam. A jeśli nie zmienia decyzji to niech go nie będzie.

- Kocham przyrodę, boli mnie serce, gdy człowiek myśli tylko o sobie, krzywdząc to, co wokół jest tak piękne. „Najgroźniejszy gatunek na Ziemi, to my” - brzmi hasło we wrocławskim Zoo. Niestety, prawdziwe i bardzo przykre.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.
 • PRACA | dam
  Aqua Park Zakopane zatrudni PRACOWNIKA OBSŁUGI KRĘGIELNI. Tel. 1820 63730 lub 607 508 752. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam bardzo ładne działki budowlane w Zaskalu jedna o powierzchni 780m2 druga o powierzchni 1580 m2
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo, TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY ORAZ MŁODYCH DO PRZYUCZENIA W ZAWODZIE - TYNKARZ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Przyjmę KELNERKĘ co drugi dzień, Gliczarów Górny. 515 199 756.
 • PRACA | dam
  PANIĄ DO SPRZĄTANIA DOMU JEDNORODZINNEGO w godzinach porannych od poniedziałku do piątku. 698 506 913
 • PRACA | dam
  Restauracja w Bukowinie Tatrzańskiej dolnej poszukuje osób na stanowiska: pomoc kuchenna, kelner, pomoc kelnerska.
  Tel.: 660 172 232
  E-mail: resttauracja@burymis.pl
 • POŻYCZKI
  POŻYCZKA ŚWIĄTECZNA POŻYCZKA ŚWIĄTECZNA BANKI ODMÓWIŁY CI KREDYTU ? np: braku udokumentowanych dochodów ........ zadzwoń do doradcy i umów się na spotkanie T-533 263 553 lub wyślij SMS ,, dutki''
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA DOMINIUM NA KRUPÓWKACH ZATRUDNI KELNERA LUB KELNERKĘ. Informacje pod numerem telefonu:
  Tel.: 668 404 790.
 • PRACA | dam
  Zespół Pensjonatów "Dolina Białego" zatrudni KELNERKĘ z możliwością zakwaterowania. Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SEAT ALHAMBRA, diesel, stan bdb, cena do uzgodnienia -
  Tel.: 601 310 144.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  LUKSUSOWY DOM W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  KOMFORTOWY APARTAMENT W KRAKOWIE, okolice Wawelu, Bulwarów Wiślanych -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DWUOBIEKTOWY ATRAKCYJNY PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • PRACA | dam
  Aqua Park Zakopane zatrudni: - PRACOWNIKA OBSŁUGI PARKINGU, - PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ, - KONSERWATORA, - STARSZEGO DYSPOZYTORA. Tel. 1820 63730 lub 602 263 516. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Zespół Pensjonatów "Antałówka" zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Tel. 1820 63730 lub 606 916 306. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Tatry na Polanie Zgorzelisko zatrudni BARMANA/KĘ z możliwością zakwaterowania. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni Kucharza i Pomoc Kuchenną.
  Tel.: 725 300 095
  E-mail: sekretariat.zakopane@cos.pl
 • PRACA | dam
  Praca od zaraz!!! Panią do obsługi gości w małym pensjonacie w Zakopanem - sprzątanie pokoi oraz przygotowywanie śniadań. Praca zmianowa od godz. 6.30. Praca całoroczna, bez zamieszkania. Wymiar pracy: umowa o pracę. Kontakt tylko telefoniczny
  Tel.: 506970444
  E-mail: info@willamalinowa.pl
 • PRACA | dam
  Restauracja w Bukowinie szuka kelnerki/kelnera. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt na nr tel.:
  Tel.: 784569292, 783997156
 • PRACA | dam
  Restauracja w Bukowinie szuka pomocy kuchennej. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt na nr tel. :
  Tel.: 609683058, 182078169
 • USŁUGI | inne
  MIKOŁAJ Z WIZYTĄ DO TWOJEGO DOMU LUB OŚRODKA -
  Tel.: 721 689 109.
 • PRACA | dam
  Ośrodek w Zakopanem zatrudni: KUCHARKĘ/KUCHARZA I POKOJOWĄ. Kontakt: mailto: zakopane.marketing@geovita.pl, tel. 885890197
 • PRACA | dam
  Zatrudnię kierowcę TAXI
  Tel.: 790221224
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osoby do małej GASTRONOMII
  Tel.: 606286379
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCÓW kategorii D
  Tel.: 606 286 379
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osoby do roznoszenia ULOTEK
  Tel.: 606286379
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pracownika na stanowisko magazynier. Nocne godziny pracy. Piekarnia w Rabie Wyżnej. Bardzo dobre wynagrodzenie.
  Tel.: 881933550
  E-mail: marcin.talaga@gmail.com
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** zatrudni RECEPCJONISTKĘ - praca w systemie zmianowym, bez nocy, tel. 608 088 017,
  E-mail: ksiegowosc@projinwest.pl
 • PRACA | dam
  Przyjmę pomoc kuchenną do pensjonatu w Murzasichlu. 669493772
 • PRACA | dam
  Dam pracę przy produkcji oscypkow, po ok 8h dziennie
  Tel.: 880810472
 • PRACA | dam
  Firma Misiniec zatrudni kierowcę kat: C+E
  Tel.: 602 107 107
  E-mail: holserwis-misiniec@wp.pl
 • PRACA | dam
  Chałupki pod Giewontem w Murzasichlu zatrudnią mężczyznę na stanowisko Pracownik Gospodarczy do obowiązków będzie należeć min. obsługa pieców, odśnieżanie , dbanie o czystość na terenie obiektów, drobne prace konserwatorskie itp. Stała praca, dobre wynagrodzenie. Telefon;
  Tel.: 600-302-607
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY W KUCHNI (ZMYWAK, OBIERAK). Praca stała 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI UCZNIÓW /STUDENTÓW. Praca w weekendy, święta, ferie. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Willa w centrum Zakopanego zatrudni osobę na stanowisko RECEPCJONISTY. Oferujemy pracę w miłej atmosferze na preferencyjnych warunkach z możliwością rozwoju zawodowego. Wymagana znajomość języka angielskiego. CV prosimy przesyłać na adres recepcja.rekrutacja@wp.pl, lub kontakt telefoniczny:
  Tel.: 602367501
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/KA, POMOC KUCHENNA, PIZZER/KA, KELNER/KA, do karczmy w Bukowinie Tatrzańskiej. Możliwość zamieszkania. 602 755 354, 888 457 083.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię RECEPCJONISTKĘ, co 2-gi dzień, umowa o pracę. Białka Tatrzańska. 608 188 233.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię POKOJOWĄ, co 2-gi dzień, umowa o pracę. Białka Tatrzańska. 601 142 484.
 • PRACA | dam
  OŚRODEK WYPOCZYNKOWY HYRNY W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBY NA STANOWISKA: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, CUKIERNIK.
  Tel.: 18 20 155 75, 660 538 860.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzory: jarzębina i parzenica (60/80), krokusy. GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i gwarantujemy doskonałe zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86.
  WWW: www.willasport.pl
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2019-12-15 17:00 Skocznia cały czas w gotowości. Kolejny halny i ocieplenie 2019-12-15 15:35 Żeromski w czołówce 2019-12-15 15:30 Po co komu szpital jak nie ma apteki? 1 2019-12-15 13:59 Kolejny halny w Zakopanem. 10 st. C. na termometrach 1 2019-12-15 12:30 Gotowanie po góralsku ze Steczkowską i Kammelem 2019-12-15 11:00 Są ich setki czyli moc zastępczych rodzin (GALERIA ZDJĘĆ) 2019-12-15 09:27 Polscy taternicy zabłądzili we mgle 1 2019-12-15 08:00 Chicagowska ślizgawka 1 2019-12-15 00:12 Groźny wypadek w centrum Zakopanego 1 2019-12-14 21:31 Tragiczna lawina w Niżnych Tatrach. Nie żyje 23-letni narciarz (ZDJĘCIA) 2019-12-14 21:00 Górale polują na "sale" 2019-12-14 20:00 Zapraszamy na spacer po przedświątecznych Krupówkach (WIDEO) 2019-12-14 19:00 Od nowego roku wyższe podatki 2019-12-14 19:00 Jeszcze jedna droga w Mieście 2019-12-14 17:43 Polacy w wielkiej formie. Zdecydowanie zwyciężają w Klingenthal 2 2019-12-14 17:00 Dziurawa tężnia 1 2019-12-14 15:01 Nie będzie wody 2019-12-14 13:31 Rozpoczynamy sezon narciarski (WIDEO) 2019-12-14 12:26 Wypadek pod Kozią Przełęczą 2019-12-14 11:23 Litery bez końca 2019-12-14 11:00 Od rana wycieczka budowlana 7 2019-12-14 10:58 Pierwszy taki jarmark 2019-12-14 09:14 Zwłoki w lesie 2019-12-14 08:56 Władysław Kosiniak Kamysz kampanię wyborczą rozpoczął w Zakopanem 12 2019-12-14 08:33 Obiecali, że złapią i złapali bandziora 3 2019-12-14 08:01 Nie chcą podwyżki ale muszą? 7 2019-12-13 22:14 Policjanci złapali bandytę. Uciekł im w kajdankach na jednej ręce. Trwa pościg 4 2019-12-13 21:58 W mieście pamiętali o ofiarach stanu wojennego (ZDJĘCIA) 2019-12-13 21:27 Betlejemskie Światełko Pokoju. Koncert na Równi Krupowej 2019-12-13 21:22 Oświata ciąży Rabce 10 2019-12-13 20:12 Rośnie śmietnik za Zoniówką 3 2019-12-13 19:34 Kolejne rejestratory prędkości 7 2019-12-13 19:34 Teatr Witkacego wyróżniony. Wychodzi naprzeciw osobom z niepełnosprawnościami 2019-12-13 18:59 Amerykańskie Linie Lotnicze uruchamiają codzienne połączenie do Krakowa (WIDEO) 1 2019-12-13 18:20 Chopin ze Stryjeńską w tle 2019-12-13 18:04 Fotografia Mariusza Sidelnikowa wykonana w Tatrach druga w międzynarodowym konkursie 1 2019-12-13 17:48 Jarmark Bożonarodzeniowy pod Trzema Koronami 2019-12-13 17:41 Przeprawa powiatowa 2019-12-13 17:31 Taternicy i wyrok na ostatniego zabójcę z Wujka 6 2019-12-13 16:59 Ślisko na Równi Krupowej 1 2019-12-13 16:37 Kto zgubił iPhone'a? 2019-12-13 16:30 Halny zrzuca oświetlenie z choinki na Krupówkach 2 2019-12-13 16:01 Porzucone auto w Kościelisku 2 2019-12-13 15:32 Strążyska Family Park. Pomysł zagospodarowania polany budzi kontrowersje (WIDEO) 9 2019-12-13 15:18 Halny przybiera na sile! (WIDEO) 2019-12-13 15:11 Świąteczny Jarmark w Poroninie otwarty 2019-12-13 14:59 Zdrój zapłaci za drogi 1 2019-12-13 14:25 Góralska Tradycja najlepsza w Zakopanem według Gault & Millau 3 2019-12-13 14:18 Kandydat na prezydent zaczyna kampanię w Zakopanem 5 2019-12-13 14:18 Halny powalił drzewa na Grunwaldzkiej. Na Kasprowym 180 km na godz!
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-12-15 16:25 1. Bardzo dobrze ,że nie ma śniegu i jest ciepło. Może mniej turystów przyjedzie . Według moich prognoz zima już była. 2019-12-15 15:56 2. Po co komu głowa jak rozumu niema? 2019-12-15 15:51 3. Do nick Monia. A ja zagłosuję na Pana Kosiniaka Kamysza albo na kogoś z Konfederacji. Czare goryczy przelało to że Pan Prezydent Duda zaprzysiągł na sedziego Trybunału Konstytucyjnego Towarzysza Prokuratora komunistycznego, byłego członka PZPR Piotrowicza. I tyle w temacie. 2019-12-15 15:50 4. Spoczywaj w pokoju. Zostaniesz na zawsze w naszych sercach 2019-12-15 14:21 5. Jak to jest że w okolicznych gminach szkoły są na najwyższym poziomie. W Skomielnej jest nawet bezpłatna szkoła muzyczna. Zapraszam radnych do podstawówki w Lubniu zobaczą standardy. Proszę porównać liczbę pracowników w Olszówce w przedszkolu a w rabczańskich. Zatrudnianie ludzi z pośrednika nic nie daje p. burmistrzu. Przykre że Pan słucha kobiety, której na Pana mieszkańcach nie zależy a nas rodziców uważa za roszczeniowy element. 2019-12-15 13:01 6. To są taternicy?ha ha ha 2019-12-15 12:35 7. Można się bawić informatorami (tablicami) o rozwijanej prędkości. Natomiast poważnych spraw się nie załatwia. Nadal nie ma oświetlenia na skrzyżowaniu w Szaflarach. W Maruszynie wodociag dostarcza do domu śmierdzącą wodę. Na drogi wylewa sie woda i zamarza i jest niebezpiecznie.Totalny nieład koło dróg. 2019-12-15 12:29 8. Dyj brołbyk siy, ale ulicy nie podali ani ceny za wejście. W takim razie jadę do miasta. 2019-12-15 11:45 9. @Beata Nauczyciele w ogóle rujnują Polskę. Od stuleci. 2019-12-15 11:36 10. Specgrupa. Śmiech odbija się echem po rabczańskich dolinach. POTENCJAŁ to odpowiednie kadry, wiedza, doświadczenie i najważniejsze: wizja. Przeciwieństwem jest IMPOTENCJA. Gonienie w piętkę, brak pomysłów, bezsensowne nasiadówki byle diety zaliczyć, specgrupy dla poratowania narracji i zmiętego już wizerunku. Ciekawe za co odpowiedzialni urzednicy biorą pieniądze w ramach etatów? Ktoś uwierzy, że nowa kofiguracja ad hoc coś zmieni??? (4Pusto+3Pusto)^2+Pusto×10 = Król jest nagi. Od mieszania pustego gara nie powstanie pyszny, domowy, gęsty krupnik.
2019-12-12 19:27 1. Pieknie, do cudu, wielgie Bóg Wom zapłoć za to widowisko. Tak trzymać! Pozdrowionka z dalykiego :Lublina, hej! 2019-11-30 21:30 2. Coś pięknego bardzo mi się podoba rozswietlona Gubałówka. Wspaniale 2019-11-29 21:17 3. I taka Gubałówka mi się podoba, coś ładnego zamiast tandety w budach z dykty. 2019-11-27 10:46 4. Nie rozumiem dlaczego ludzie nie zakładają alarmu z czujnikiem pożarowym ?! Ja mam taki czujnik przy systemie alarmowym, opłacam głupie parę złotych składki członkowskiej w Krajowej Sieci Alarmowej Sztabu Ratownictwa i śpię spokojnie, Wiem, że jeżeli zacznie się dymić to natychmiast będzie alarm i zaraz przyślą straż pożarną, a przy okazji przez całą dobę pilnują czy ktoś nie włamał mi się do mieszkania. Praktycznie za koszty usuwania skutków jednego pożaru można by wszystkie budynki w mieście zabezpieczyć w tej sieci. Rencistom i emerytom, których nie stać na zakup centralki alarmowej dają ją za darmo. Wiem to bo załatwiłam u nich taki zestaw do wzywania pogotowia swojej 75-letniej sąsiadce. Dostała go od nich bezpłatnie bo z mizernej renty nie była w stanie kupić sprzętu. Sama jak się o tej Sieci Alarmowej dowiedziałam to najpierw nie wierzyłam, a potem byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Mają też opcję, że jak ktoś dostanie zawału serca to jednym przyciśnięciem w noszonym przy sobie breloczku lub telefonie mogą wezwać Pogotowie Ratunkowe. To samo dotyczy napadu. Myślę, że wielu ludzi nie wie, że taka sieć działa i dlatego co jakiś czas dochodzi do takich strasznych nieszczęść. Wielu ludzi mogłoby żyć. Pytałam ich dlaczego się nie reklamują. Odpowiedzieli, że są organizacją całkowicie non profit i nie mają pieniędzy na opłacanie reklam, a te co mają przeznaczają na zakup sprzętu dla emerytów i rencistów, żeby jak największej liczbie ludzi pomóc. Media chętnie pokazują, piszą i mówią o ludzkich tragediach, ale ani słowem nie wspominają o tym, że dzięki działaniom społecznego Sztabu Ratownictwa SKSR ludzie mogliby żyć spokojnie dalej. Uważam, że warto o tym mówić. 2019-11-24 10:51 5. Dzięki że pamiętacie,to ważne wydarzenie ,macie piękną i mądrą młodzież i cudne dzieciaki. 2019-11-21 19:25 6. Zdjęcia zrobione na Krupówkach najlepsze ???? zawsze paru dodatkowych gości ???????? 2019-11-18 23:05 7. pomysł imprezy w tym miejscu chory ale kasę pewnie władza już dostała i nie odda 2019-11-18 02:04 8. GRATULACJE !!! Jestescie WIELCY i WSPANKALI - lod samego serca zycym Wom nastympnyk 50 i wiyncyj rockow ! "'Goralsko sleboda nigdy nie zaginiy pokiel pod Tatrami Goralskiy Korzyniy '' Tego wlosniy zycym sobie i Wom ! 2019-11-17 16:30 9. Byłek z moją. Pieknie było. Skoda, ze dyrektorka z budowlanki, nie wiedziała jako sie zachować. Słysołek ze ona tego jubileusu nie robiła, a honory zbierała. 2019-11-17 14:58 10. Wiec walczac o cisze poszliscie krzyczec i halasowac w marszu? Gratuluje...
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Album TP

Bojcorka

Pożegnania