Reklama

2014-11-03 12:03:06

Otworzyć Gubałówkę!

Najwyższa pora, aby właściciele gruntów pod trasą narciarską na Gubałówce wraz z władzami spółki PKL zasiedli do merytorycznej rozmowy na temat kształtu umowy dzierżawy pod cel reaktywowania istniejącej tu kiedyś trasy. Od czasu, gdy spółka została zakupiona przez nowego właściciela takiej dyskusji nie było. Wcześniejsze zebrania właścicieli, na których bywałem, pozostawały wiele do życzenia.


              Mam duże uznanie do Pana Prezesa Piotra Goska. Negocjacje z nim były rzeczowe i okazał się on człowiekiem skłonnym do kompromisu. Najwyraźniej ta linia porozumienia jest kontynuowana przez nowego Pana Prezesa Janusza Rysia. To właśnie z nim podpisałem wcześniej uzgodnione warunki. Cieszę się z podpisanej umowy, ale pełną satysfakcję osiągnę jeśli przyczyni się ona do większego sukcesu w postaci otwarcia całej trasy.

               Myślę, że zanim zasiądziemy do rozmów, trzeba ustalić wstępne ich warunki, aby nie zakończyły się one kolejną awanturą. Według mnie powinno być ono zamknięte dla osób postronnych. Ważne jest, aby na początku wybrano z grona uczestników neutralną osobę, która będzie przewodniczyć zebraniu. Dobrze, aby dyskusja była protokołowana, bo wtedy każdy najpierw pomyśli zanim coś powie. Trzeba zastanowić się nad porządkiem obrad.

              To są wszystko takie oczywiste rzeczy. Dlaczego nigdy w ten cywilizowany sposób nie było przeprowadzonego w tym temacie zebrania. Proponuję, aby na zebraniu ujawnić treść mojej umowy, aby każdy z właścicieli mógł zgłosić swoje uwagi i aby   każdy określił jakie są jego wstępne zamiary względem współpracy ze spółką PKL.

             Otwarcie trasy narciarskiej z Gubałówki w miejscu, gdzie ona dawniej biegła jest łatwe do przeprowadzenia. Nie wiąże się to z olbrzymimi inwestycjami. A więc spółka PKL może w umowie dzierżawy w mniejszym stopniu zabezpieczyć swoje bezpieczeństwo. Kompromis jest zatem łatwy do osiągnięcia. Udostępnianie innych stoków na Gubałówce powinno być tematem oddzielnych dyskusji. Trzeba skoncentrować się w rozmowie na osiągnięciu celu jakim jest porozumienie w tej  jednej sprawie.

                Trasa narciarska z Gubałówki jest Zakopanemu potrzebna. Ciągłe afery wokół spółki PKL i jego prywatyzacji nie służą dobru mieszkańców. Pomimo tego zamieszania trzeba podpisać taką umowę, tak aby wyszła ona każdemu na dobre. Prawie wszyscy właściciele gruntów, przez które dawniej przebiegała trasa narciarska są zdecydowani, aby ją uruchomić. Jestem z nimi w kontakcie. Niezwłocznie po opublikowaniu tego wpisu na blogu udam się do siedziby PKL w celu złożenia propozycji rozpoczęcia rozmów. I jak najszybciej kopie tego pisma umieszczę tu obok tekstu.

                Rozumiem, że Pan Kacper Byrcyn ubiega się o mandat radnego pod hasłem „zróbmy to razem”, a lider jego ugrupowania Pan Jan Gąsienica Walczak Kandyduje na Burmistrza miasta stawiając sobie za cel otwieranie zamkniętych tras narciarskich. Więc do porozumienia powinno dojść natychmiast. Sam przekonałem się, że to jest bardzo proste. Te hasła wyborcze powinny zostać zrealizowane jeszcze przed wyborami. Mam nadzieję, że najbliższa rodzina Pana Kacpra poprze go w jego staraniach i w najbliższych dniach dojdzie do przełomowego podpisania umowy. Będę z tego bardziej zadowolony niż z ewentualnego zwycięstwa w wyborach.


Andrzej Gibała


P.S.

Wszelkie konstruktywne propozycje od czytelników dotyczące reaktywowania trasy narciarskiej na Gubałówce są poniżej mile widziane.

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Aborygen 2014-11-19 07:11:21
Panie Andrzeju .

jest Pan jedynym czytelnikiem i społecznikiem -który nie wie kim jestem .

Proszę wykonać telefon do któregoś z przyjaciół w UM .

Używam dwóch podobnych ników W zależności od możliwości dostępu do sieci .
Andrzej Gibała 2014-11-11 09:42:40
Chętnie porozmawiam z Panem przy jakiejś okazji. Choć nie wiem. kto się kryje pod tym pseudonimem. Tym bardziej, że jak widać poniżej są chyba dwie osoby o podobnym pseudonimie. Mój e-mail jest na moim profilu.
Aborygen- 2014-11-10 20:32:48
Panie Andrzeju
widziałem Pana na debacie . Nadal ciekawi mnie Pana stanowisko w sprawie Gubałówki .
Zapraszam do bezpośredniego kontaktu na mój adres mailowy .

Pozdrawiam
Aborygen 2014-11-07 07:10:21
CNN

Człowieczku z zakutym MÓŻDŻKIEM , jaki ty jesteś żałosny !!!
CNN 2014-11-07 00:00:08
Do Jurajczyka
To może ufundować aborygenom i członkiniom grupy FOP jakieś zajęcia resocjalizacyjne.Takie dla osób o obniżonej samoocenie i braku pozytywnej energii.Mają chyba jakąś nerwice, jakieś lęki.Ja miałem ciocię co uważała, że ciągle ją ktoś obserwuje. A jak przeszedł jej drogę czarny kot to wracała do domu i nie wychodziła do wieczora.
Ten defetyzm sieje skutki na Gubałówce gorsze od wirusa Ebola. Fopiarkinie chodzą po chałupach i roznoszą morowe powietrze.
A Aborygen nie był odporny na tego wirusa. Niektóre Zakopiany się już przyzwyczaiły i są odporne. A on biedny ciężko zachorzał.
Taka piękna ta Gubałówka i tylko płoty i brak drogi na Furmanową.
Aborygen 2014-11-06 14:49:13
Panie Andrzeju

DRUGI FALL-START
Aborygen 2014-11-05 17:44:50
Panie Andrzeju ,
to kiedy staje Pan w świetle Fleszów na tym otwarciu ???


Bo jakoś nadal nie słyszę żadnych konkretów tylko bla bla bla .
Aborygen 2014-11-04 17:39:36
Jurajczyk
zaraz po obaleniu współcześnie nam tu panujących nieudaczników .
Fibi 2014-11-04 16:53:13
Aborygen- Jurajczyk już od wczoraj zaskakuje. :) :) nie tylko Ciebie. :)
ps
gaz - tu jest problem wieczorem jak ktoś chce iść na balety albo wódeczkę. :) taxi kosztuje a busy też krótko jeżdżą,
Jurajczyk 2014-11-04 12:04:02
P.S.!Aborygen,a tak przyszłościowo myśląc to jak myślisz w którym tysiącleciu dojdziecie w końcu wszyscy do zgody?...;) ;) ;)
Jurajczyk 2014-11-04 11:56:38
@Aborygen,toż to tylko smutna konstatacja...;) ;) ;)
qaz 2014-11-04 10:47:26
@Fibi - do Krupówek niektórym daleko z Kościeliskiej czy Sienkiewicza. Choć niektórzy twierdzą, że z Antałówki to dwa kroki, ale z Bachledzkiego to maskra. Jeszcze się taki nie narodził...............
Aborygen 2014-11-04 09:59:37
Jurajczyk
cyt"Na Waszym tle dużo bardziej autentycznym wydaje się @Aborygen.Taka smutna konstatacja całej sytuacji."

Zaskakujesz mnie coraz częściej !!
Jeszcze chwilę a zostaniemy kolegami .
Jurajczyk 2014-11-04 02:42:14
A wracając do wyborów to tymi kandydatami do mandatów w wyborach to jak z pannami na wydaniu w "Strasznym dworze" Moniuszki czyhającymi na wracających z wojny młodzieńców i poświęceniem dla pajęczyny...Albo jak kto woli jak z orłem,który nie tak dawno Korwinowi latać w Warszawie pod kolumną Zygmunta nie chciał...
Taki kawał kiedyś był...siostro orły to my byli wczoraj jak siostra okno otworzyła...;) ;) ;)
Jurajczyk 2014-11-04 01:09:58
P.S.To też sposób na promocję Zakopanego i Bumiś powinien się z jakimś orderem albo cóż pojawić...;) ;) ;)
Jurajczyk 2014-11-04 00:57:29
@Fibi,jeśli dobrze kojarzę Ciebie i męża z ofertą noclegową to zaiste macie bardzo dobrą opinię nie tylko jeśli idzie o sam pobyt ale również o atmosferę jaką sami tworzycie.Z mojej strony mogę jedynie złożyć Wam wyrazy szacunku bo niestety nie wszędzie jest tak dobrze co rzutuje przecież na famę o góralach.
Fibi 2014-11-04 00:15:43
A bo to jo wiym :) Człowiek robi co może :) ale czasem koperku na ziemniaki braknie jest big problem :) Jeśli tak to zapraszam o każdej porze, miło mi :) Od 15 grudnie bo wyjeżdżam niedługo na miesiąc. Później jestem dostępna.. :) karpika w galrecie trzeba zrobić :) przypomniały mi się te życzenia...- Pamiętasz . :) pozdrawiam.
ps
Kto lubi ciszę i spokój jak najbardziej, ale niektórzy narzekają, bo daleko do Krupówek::)
Jurajczyk 2014-11-03 23:57:24
P.S.@Fibi,nie wiem czy to faktycznie Wy-wiesz jak to w Internecie bywa- ale podobno Was chwalą jeśli idzie o miejsce wypoczynku że tak je nazwę.Jeśli tak jest to tym bardziej moje gratulacje i być może kiedyż pozwolę sobie zawitać,a co najmniej polecić miejsce...
Jurajczyk 2014-11-03 23:53:40
@Fibi,ale to będzie...5 -słownie piąta-klawiatura w tym laptopie...;) ;) ;)
Fibi 2014-11-03 23:30:58
Mnie też wkurza jak piszę... i litery pozjadane. :) trzeba poprawiać. :)
Jurajczyk 2014-11-03 23:26:08
@Fibi,tak między nami-reszta nie czytać-to naprawdę sporo przy tej klawiaturce pracuje...
Fibi 2014-11-03 23:24:03
Jurajczyk- bo pewnie za dużo pukasz tfu stukasz.:):) nawiązując do klawiatury. :) :):)

Jakieś układy wiszą w powietrzu ,ale zupełnie mi one nie pasują. Myślę,że ludzie nie będą ślepi i nie dadzą się omamić..
Jurajczyk 2014-11-03 23:12:27
spojrzenie*
zjadacza*
Przepraszam za błędy ale znów muszę wymienić klawiaturę w laptopie bo ta słabo działa...;) ;) ;)
Jurajczyk 2014-11-03 23:10:40
@Fibi,ja naprawdę sporo widzę-szczególnie gdy to sojrzenie jest dość szeroko horyzontalnie-choć delikatnie rzecz biorąc nie chcę zbyt ostro pisać.Niech sobie wszyscy sami wyrobią własne zdanie na te tematy.Ja naprawdę nie chcę zbytnio ingerować póki co choć wydaje mi się,że mam wiedzę znacznie większą od przeciętnego zjadaca chleba.
Fibi 2014-11-03 23:03:56
Jurajczyk a nie zauważyłeś we wpisie...,że doszło do pewnego układu.... :)
ps
Lizus i tyle ... tak sie w szkole mówiło. :) :)
Jurajczyk 2014-11-03 21:15:26
Jeszcze bardziej mile widziane zapewne będą przez Pana wpisy popierające pana kandydaturę na radnego...szkoda słów...szkoda,że nie był Pan tak intensywny we wpisach znacznie wcześniej niż przed wyborami...To jest tylko moje zdanie ale wydaje mi się ,że Pan ,podobnie jak Pan Pajor próbujecie sobie zrobić kampanię wyborczą za pomocą blogów na TP oczywiści to nie jest zabronione ale sposób w jaki chcecie się dostać do rady mnie przynajmniej odstręcza.

Na Waszym tle dużo bardziej autentycznym wydaje się @Aborygen.Taka smutna konstatacja całej sytuacji.
franek gąsienica byrcyn 2014-11-03 14:06:41
zokopiany , usypcie se na równi kopiec i tam poróbcie wyciągi , a od nos z Gubałówki się odp.......ie . Nigdy nie będziecie mi dyktować , co mom zrobić z moją własnośćią .
Aborygen 2014-11-03 13:46:34
Ludzie z którymi ja rozmawiam i mam kontakt chcą być traktowani jako PARTNERZY w negocjacjach .

I za to ich cenię i popieram . '
Aborygen 2014-11-03 13:44:07
Panie Andrzeju - gdzie Pan był przez ostatnie sześć lat , jak ludzie chcieli osiągnąć kompromis a PKL i Majcher ich lekceważył .

Dlaczego siedział Pan cicho ?

Dziś chce Pan być bohaterem czy następnym handlarzem .

Jak przez sześć ostatnich lat siedział Pan cicho . to nie jest ten czas aby dziś siać PROPAGANDĘ .

Ci Panowie dobrze wiedzą , co powinni zrobić i w jaki sposób .

Ale widocznie odpowiada Panu rola parobka u Panów .

Pozdrawiam
jako osoba postronna ale bacznie obserwująca poczynania Pana Majchra i PKL-u w sprawie Gubałówki .
 • PRACA | dam
  Aparthotel Prestige w Zakopanem zatrudni osoby na stawisko MANAGERA obiektu oraz obsługi RECEPCJI. CV prosimy przesyłać na e-mail.
  Tel.: +48663341092
  E-mail: 133annab@gmail.com
 • PRACA | dam
  Praca w Recepcji w weekendy, obsługa telefoniczna, przyjmowanie rezerwacji Kościelisko.
  Tel.: +48663341092
  E-mail: anna133@interia.eu
 • KOMUNIKATY
  Zakopiańskie Centrum Kultury ogłasza PRZETARG NA DZIERŻAWĘ STOISK położonych przy ul. Krupówki, ul. Na Gubałówkę oraz na Placu Pod Gubałówką w Zakopanem. Szczegółowe Informacje na stronie BIP Zakopiańskiego Centrum Kultury
  WWW: https://bip.zakopane.eu/lista/bip-zakopianskiego-centrum-kultury
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, MALOWANIE DACHÓW, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, ELEWACJE, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  LOKAL DO WYNAJĘCIA, Zakopane centrum, 27 m2 -
  Tel.: 694 266 522
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE -
  Tel.: 601 793 866,
  WWW: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ do pracy w kuchni na stanowisko KUCHARKA, POMOC KUCHENNA.Praca stała. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY W KUCHNI na stanowisko ZMYWAK i OBIERAK. Praca stała 601 533 566, 18 20 64 305
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  TRAKTOR C-330, stan b. dobry. PRZYCZEPA SAMOZBIERAJĄCA. 605 378 277.
 • PRACA | dam
  MAŁY PENSJONAT W PORONINIE szuka PANI DO ŚNIADAŃ I SPRZĄTANIA, tel. 607 863 893
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja, 16.000 ZŁ -
  Tel.: 888 223 761.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ATRAKCYJNY DOM Z PŁAZÓW W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku - DWA OBIEKTY -
  Tel.: 607 506 428
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI. 601 958 378
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098
 • RÓŻNE
  PRZYJMĘ GRUZ, ZIEMIĘ. 691 434 133.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo pomocników tynkarzy, stolarzy, malarzy, monterów rusztowań, blacharzy oraz młodych do przyuczenia w zawodzie. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742
2020-06-03 20:16 Brudna woda prosto do wanny 2020-06-03 20:00 Przystań w zawieszeniu 2020-06-03 19:00 Wiktor Sowa we wspomnieniach bliskich 2020-06-03 18:07 Smakowite wyróżnienie 2020-06-03 17:00 Odmrażanie kultury 2020-06-03 16:00 Korea Północna. Dziennik podróży. Konkurs dla czytelników 2020-06-03 15:00 Przedsiębiorcy sami mogą sprawdzić zwolnienie ze składek 1 2020-06-03 14:00 Wodociągi przepraszają za suche krany 1 2020-06-03 13:00 Dwunastu na łódce 3 2020-06-03 12:00 Kanapowcy z Podhala poszukiwani 2020-06-03 11:00 Jeździłem po ulicach i płakałem. Wszystko zniszczone, wszystko, rozumiesz... 5 2020-06-03 10:00 Mistrzowskie oszustwo 2020-06-03 09:04 Do otwarcia granic 2020-06-03 08:00 I po spływie - kajakarze nie popłyną w Boże Ciało 2020-06-03 01:21 Mieszkańcy Podhala mogą BEZPŁATNIE wykonać badanie przesiewowe raka jelita grubego i to w pełnym znieczuleniu! 2020-06-02 21:40 Koniec z pandemicznymi obostrzeniami w urzędzie 2 2020-06-02 20:47 Mega awaria, pół miasta bez wody 5 2020-06-02 20:14 Dziura na dziurze 9 2020-06-02 19:11 Kończy się budowa tras rolkarsko-nartorolkowych 4 2020-06-02 18:12 Jak ser szwajcarski 4 2020-06-02 17:09 Na dnie zbiornika czorsztyńskiego zacznie się budowa linii kablowej 2 2020-06-02 16:10 Przejechali pół Europy, wpadli na Podhalu 6 2020-06-02 15:58 Przed Bożym Ciałem ma być lepiej 2 2020-06-02 15:00 Powrót do kina 2 2020-06-02 14:02 Sucho w kranach pod Giewontem 8 2020-06-02 12:57 Zbiórka wielkich gabarytów 2020-06-02 12:00 Pierwszy e-parking w Tatrach 2 2020-06-02 10:52 W górach nic nie widać 2020-06-02 10:00 Dokąd narciarzu 2 2020-06-02 09:36 Deszczowo pod Giewontem 3 2020-06-02 08:55 Loty w czasach pandemii 2020-06-02 08:00 Powiat zbuduje nowego Sokoła 2 2020-06-01 21:00 Czynsz wirusowy 2 2020-06-01 19:45 Pożar na Szymonach 2020-06-01 19:00 Przetarg nierozstrzygnięty. Firmy się odwołują 1 2020-06-01 18:00 Instruktorzy zarobili też na przyłbicach 13 2020-06-01 17:00 Czerwcowe otwarcie basenów termalnych 2020-06-01 16:00 Dzieciństwo sto lat temu 1 2020-06-01 15:00 Włodarczyk rektorem 8 2020-06-01 14:00 Od soboty wskakujemy do basenów (WIDEO) 2020-06-01 13:00 Deszcz zmienia perspektywę 1 2020-06-01 12:34 Turystyka taje (WIDEO) 2 2020-06-01 12:00 I polecieli 1 2020-06-01 10:54 Wyłączyli agresora 5 2020-06-01 10:00 Zakopiańskie Monte Carlo 1 2020-06-01 09:00 W czerwcu pociągi przejadą kolejową zakopianką 1 2020-06-01 08:00 Najlepsze życzenie dla wszystkich pociech 2020-06-01 06:53 Jak wybrać pierwszą wiatrówkę? 2020-05-31 21:45 Podnieście oceny uczniom 18 2020-05-31 20:59 Dym nad Majerczykówką
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-06-03 20:14 1. ważniejsza nowa siedziba gminy za kilka ładnych milionów złotych.....ot takiego sobie wybraliśmy nowego gospodarza (nie głosowałem na tego Pana) 2020-06-03 19:28 2. Jest w końcu ten koronawirus czy nie? Chciałam z dzieckiem pójść na zabiegi do masażysty i się boję. Zresztą masażysty też niemogę odnaleść w Krajowym Rejestrze Fizjoterapii. Czy jest to prawda że takowi terapeuci mają przymus należenia do tego rejestru chcąc pracować w placówkach zdrowia? Koleżanka mówiła że taka osoba odpowiada dyplomem i przed sądem dyscyplinarnym w razie błędu .prawda to? 2020-06-03 19:05 3. @Roberto Mancini w każdej nacji są ludzie dobrzy i są żli a w naszym kraju masz ONR jak byś ich nazwa. 2020-06-03 18:46 4. Zobaczymy na jak długo , przyjdzie weekend i znowu będzie brak wody 2020-06-03 18:43 5. nie licząc psa :) 2020-06-03 18:32 6. @Dunajcon - 10/10. Rozwałki w Chicago, na przedmieściach Paryża itd. Ale to nic. Cisza, spokój, bo to demokracja. Jak i niegdysiejsze dyskusje o zadłużeniu Francji - "bo to Francja". Niezmiernie bawi mnie obustronna hipokryzja. Wszyscy siedzą po uszy w szambie, ale wzajem się pouczają. Po czym wyskakuje ostatnio jakiś Włoch protestujący, że "Włochy to nie lazaret" i bredzi coś o "duchu UE" . Buhhahahhahahahaha. 2020-06-03 18:31 7. Miś Ty też się za robotę weź ???????? 2020-06-03 16:19 8. To jest niesamowite jak można odwracać kota ogonem. Dziś te same osoby, które rozdzierały szaty nad hasłami z dwóch czy trzech transparentów na Marszu Niepodległości bagatelizują niszczenie mienia na masową skalę. To nie jest wojna domowa w USA, tylko wojna ideologiczna, w której skrajna lewica gra na emocjach skutecznie podsycając nastroje u ludzi, których ta sprawa nie dotyczy. Dwa słowa: Igor Stachowiak. Pozdrawiam. 2020-06-03 16:05 9. Piotr z FB. Bastylia to symbol. Francuzi lepiej wyszli na tym niż my na naszym symbolu. Natomiast Amerykanom do pełni szczęścia brakuje rosyjskich statków wojennych zakotwiczonych w Zatoce Meksykańskiej. 2020-06-03 14:43 10. Kochani Mieszkańcy Rabki Zdroju, Chabówki, Ponic, Słonego , Zarytego i Rdzawki. Czas na Rabkę Zdrój - już w ten wrzesień 2020. Dokonamy zmiany radnych i burmistrza na lepszych i z Rabki . Dołącz do referendum w Rabce Zdroju. Daj znać na referendumrabka@gmail.com i zmieńmy Rabkę na lepsze. Dołącz do referendum w Rabce Zdroju. https://sites.google.com/view/referendumrabka/strona-główna?authuser=0
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP

Album TP

Bojcorka