Reklama

2015-01-09 22:53:33

Reklama

Jerzy Owsiak – Biorę rękę i kręcę

Kto tu „kręci” ? A kto „odkręca” ?

„Biorę rękę i kręcę” tym stwierdzeniem Jerzy Owsiak kończy film reklamowy z udziałem operatora telefonii komórkowej a dotyczy  kręcenia kolorowego wiatraczka.  W ciągu ostatnich lat wiele „się działo” wokół Jerzego Owsiaka i fundacji.   Do wielu głosów chwalących dokonania WOŚP zaczęły dołączać krytyczne opinie o sposobie rozliczania zebranych środków.  Punktem zwrotnym  były wpisy ze stycznia i marca 2013 roku blogera Matka Kurka , który jest pseudonimem Piotra Wielguckiego.  Wobec ciężkich zarzutów kierowanych do WOŚP i Jerzego Owsiaka skierowali oni do Sądu prywatny akt oskarżenia , który miał ich oczyścić  i skazać Wielguckiego  za pomówienie i znieważenie.  W trzech punktach pozwanemu zarzucono  miedzy innymi, że w swoich artykułach  pomówił Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz reprezentującego ją Prezesa Zarządu Fundacji - Jerzego Owsiaka, o kradzież i przewłaszczenie pieniędzy w kwocie 46.000.000 złotych (słownie czterdzieści sześć milionów złotych) pozyskiwanych z publicznych zbiórek związanych z działalnością WOŚP, marnotrawstwo uzyskanych środków pieniężnych, podawanie nieprawdziwych i nierzetelnych informacji o działalności WOŚP, prowadzenie nielegalnej działalności, wykorzystywanie mediów do zwiększania własnych zysków kosztem WOŚP oraz wykorzystywanie małoletnich do pracy na rzecz fundacji,  czym poniżył WOŚP  w opinii publicznej i naraził na utratę zaufania potrzebnego do prowadzenia działalności charytatywnej, a także znieważył WOŚP określając działalność fundacji jako „sekta” oraz nazywając reprezentującego fundację Jerzego Owsiaka „guru sekty - przyp. wł.”, „królem żebraków i łgarzy”, „hiena cmentarna na dorobku”,
W trakcie procesu w wątku domniemanego wyprowadzania pieniędzy z WOŚP poprzez należącą do niej spółkę „Złoty Melon” w której prezesem jest Jerzy Owsiak oraz firmę  „Mrówka Cała”  której właścicielem jest Lidia Owsiak żona  Jerzego, Sąd zobowiązał WOŚP i Jerzego Owsiaka do dostarczenia wszelkich dokumentów związanych z transakcjami pomiędzy tymi trzema podmiotami.  W ostateczności po wielu przepychankach odmówiono Sądowi dostarczenia tych dokumentów . 
29 września 2014 roku Sąd Rejonowy w Złotoryi uniewinnia Piotra Wielguckiego od większości zarzutów uznając tylko jego winę za określenie Jerzego Owsiaka jako „hiena cmentarna” . W tym punkcie Sąd odstąpił od wymierzenia kary uznając, że Jerzy Owsiak odpowiedział zniewagą wzajemną za pomocą środków masowego komunikowania  zwrócił się do Piotra Wielguckiego  między innymi słowami „pierdol się” oraz przyrównał jego wypowiedzi do zbrodni katyńskiej i niemieckiego obozu koncentracyjnego „Auschwitz”.   Ponadto w uzasadnieniu Sąd stwierdził między  innymi, że wszystkie twierdzenia Piotra Wielguckiego, zawarte w wymienionych publikacjach i objęte skargą oskarżycieli prywatnych, były prawdziwe.  Piotr Wielgucki udowodnił samo istnienie mechanizmu transakcji i umów w trójkącie podmiotów (fundacja WOŚP spółka ,,Złoty Melon” i firma „Mrówka Cała”), a nawet ta wątpliwa dokumentacja księgowa mechanizm ten potwierdzała, konieczne było ustalenie zakresu tego mechanizmu, a tym samym zasadności użytych przez oskarżonego w tym zakresie sformułowań, przez zażądanie dokumentacji księgowej w formie, która jednoznacznie udzieliłaby odpowiedzi co do kwot tych transakcji, a której sądowi odmówiono.
Od tego wyroku odwołały się obydwie strony. 
Tak w wielkim skrócie przebiegał proces sądowy a powyższe dane uzyskałem z  Wyroku Sądu w Złotoryi II K 358/13.  Aby nie być posądzonym o stronniczy wybór danych z tego dokumentu zachęcam do przejrzenia całości wyroku. 
Kto  tu „kręci” ? A kto  „odkręca” ?
Co jakiś czas wybuchają skandale w fundacjach. Ostatnio w Krakowie fundacja związana z opieką zwierząt czy fundacja Kidprotect  Jakuba Śpiewaka, który został skazany za przywłaszczenie z jej funduszy 296 tysięcy złotych. Ale to są nieliczne przypadki a w pozostałych fundacjach pracuje z zaangażowaniem mnóstwo osób.   WOŚP  jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce fundacji dlatego powinna być wzorem dla pozostałych organizacji charytatywnych i pozostać poza jakimikolwiek podejrzeniami.   Dlatego trudno zrozumieć  dlaczego Jerzy Owsiak i WOŚP odmówili przedstawienia dokumentacji, która mogłaby oczyścić i ich z tak ciężkich zarzutów.  Spowodowało to, że w ostatnim czasie  szczególnie w internecie ten temat wzbudza  wielkie emocje zarówno po stronie zwolenników jak i przeciwników Jerzego Owsiaka.   8 stycznia 2015 na konferencji prasowej Jerzy Owsiak  starał się przekierować  istotę sporu na inne tory. Przedstawia siebie a także wszystkie osoby działające w WOŚP jako ofiary „hejterów”  i nienawiści, którą porównuje do aktualnej sytuacji w Paryżu.  W trakcie zbierania pieniędzy przez WOŚP  na bieżąco podawane są też tzw. incydenty niestosownego zachowania wobec kwestujących.  Powinniśmy zrobić wszystko, aby w tym roku nie dopuścić do takich sytuacji, bowiem gdyby się zdarzyły, można się domyśleć jak byłyby relacjonowane.  Będzie to wina tych, którzy ośmielali się zadawać niewygodne pytania i zasiali „nienawiść”. Oby ten stan zawieszenia, kiedy nie znamy prawdy kto w tym sporze ma rację, trwał jak najkrócej. 
To jest mój pierwszy tekst na blogu w którym początkowo chciałem napisać o  Stowarzyszeniu Wiosna  księdza Jacka Stryczka, jako przykład innego sposobu przeprowadzania akcji charytatywnych.  Bieżące wydarzenia  to zmieniły, postaram się wrócić do tego tematu.

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
cobra 2015-01-16 10:45:27
„Najpewniejszym znakiem, że jest się na fałszywej drodze, są oklaski wrogów.”
cobra 2015-01-16 10:38:03
@katolik.... Dlaczego nie widzicie tych, którym uratowano zdrowie i życie dzięki WOŚP. Dlaczego nie widzicie tych staruszków, którzy nareszcie mogą spać w łóżkach z materacami przeciwodleżynowymi itd, itp.>>>>>>>...Alkohol, narkotyki, seks i Przystanek Woodstock.....zakuty łbie...dalej nie widzisz różnicy????
Katolik 2015-01-16 08:38:26
No i super, że Caritas zbiera więcej!!!!! Cieszę się!!!!! A z Waszych wypowiedzi widzę, że generalnie nic się nie liczy, tylko to, że Caritas, Rydzyk, Kościół są lepsi od innych. Z tego wynika, że żaden argument do Was nie trafi.
Kiedyś znany była taki dowcip:
- Hej, masz coś z rycerza!!!!! Zakutą pałę!!!!
cobra 2015-01-15 18:24:19
WOŚP nie zbiera najwięcej. Caritas górą
W ciągu 20 lat ist­nie­nia WOŚP ze­bra­ła łącz­nie pra­wie 500 mi­lio­nów zło­tych. Ale to nie ona zbie­ra naj­wię­cej pie­nię­dzy. W tym roku Wiel­ka Or­kie­stra Co­dzien­nej Po­mo­cy (WOCP) Ca­ri­tas zbie­rze około 450 mi­lio­nów zło­tych - in­for­mu­je ty­go­dnik "Uwa­żam Rze".
cobra 2015-01-15 18:22:17
Nie ma sensu porównywać działalności Caritasu z Orkiestrą Owsiaka,to tylko jedna taka akcja w roku...!np..w archidiecezji katowickiej dzień w dzień pod stałą opieką w 80 placówkach,Caritasu jest aż 15 tysięcy pensjonariuszy......
ana 2015-01-15 18:03:13
Tony swiatecznych paczek zalega w magazynach Caritasu a ludziska czekaja ....moze sie doczekaja ......
uorcyk 2015-01-15 16:21:49
@Jurajczyk Polacy z Donbasu sa w osrodkach rzadowych - czyzby tam tez Caritas mial swoje udzialy?
Jurajczyk 2015-01-15 07:53:44
@rys,raczej nazwałbym to spłatą części długu wobec Polaków,którzy gdzieś tam rozrzuceni na wschodzie-dalej czy bliżej-zostali.
rys 2015-01-15 06:04:18
Jurajczyk - kto za to placi ?
Jurajczyk 2015-01-15 02:03:10
P.S.Jakby co to Polakow z Donbasu nie Owsiak,a Caritas przyjmuje...
Jurajczyk 2015-01-15 02:02:24
Co tu dużo mówić...Wystarczy poczytać informacje na kontrowersje.net i moze niektorym się nieco w głowach rozjaśni?
rys 2015-01-14 18:19:36
Ludzie lubia igrzyska ,wiec je maja . Jest zabawa , dreszczyk emocji ..... Dzieci sie ciesza i nie tylko ze moga pomoc . Pomoc jest duza i potrzebna . Dobrze ze ktos cos takiego organizuje , a ze przy tym zarobi,Komu to przeszkadza .
cobra 2015-01-13 21:56:35
Swego czasu wasz oszołom...latał dwoma myśliwcami podczas Orkiestry .Św.Pomocy.. ..Jak poinformował ppłk Goławski, godzinny lot F-16 kosztuje 70 tys. złotych, przy czym jest to jedynie koszt paliwa. Do tego należałoby doliczyć oczywiście koszty materiałów eksploatacyjnych oraz pracę ludzi – pilotów, obsługi naziemnej etc.....dla przypomnienia koszt jednej pompy insulinowej.... DANA Diabecare R Nowa to...3180,OOZŁ....
ana 2015-01-13 21:01:11
Coberka i tak nie uwierzy...napisze że to nie pompa jeno cud ...D

Coberkaaa!...mój TY gadzie...a oglądałeś jak pod Radomiem ksiondze napirzają się o kase..;DD
g 2015-01-13 20:32:32
Katolik\
pompy insulinowe są z darma w ramach kontraktu NFZ. Każda przyszła mama może ją mieć za friko. Kolejna ściema Owsiaka. Ktoś się chciał pozbyć nadmiaru -owsiak wziął i zapłacił.
Katolik 2015-01-13 14:34:54
Do Cobry.
Z mojego najbliższego otoczenia 2 dzieci (bliźniaków) żyje dzięki inkubatorom oraz jeden znajomy chłopiec (no obecnie już 18 latek żyje dzięki pompie insulinowej od Owsiaka). A tak a propos znasz o niewiernym Tomaszu?
uorcyk 2015-01-13 14:08:41
a gdzie/u kogo te skoki temperatury rzekomo wystepują?
ana 2015-01-13 13:04:08
To tak jak mnie obojętne są skoki temperatury jak coberka nadstawia swój "park armatni"...;D
cobra 2015-01-13 11:42:55
ty to możesz Owsikowi nawet swoją rozklapichę dać..a mnie to ni grzeje ni ziębi..;)
ana 2015-01-13 08:11:34
"a Kościoły nadal stoją i są pełne"...@ coberka, że stoją to widać każdy z odległości kilometra...ogromne, wypasione ale że są pełne??...no to chyba, że coberka faktycznie przed meczetem w koszu wywija i tłumy widzi...no bo u nas to już ksiondze se wyrywają każdego "klienta"....:D

A na orkiestre dałam i bede dawać...nawet oddam swój majątek jak babcie oćcu Rydzykowi..:D
Dzianisan 2015-01-12 21:05:43
Szambonurku białcański leć wartko do swojego szmbo-yeta bo się wam gauno przelewa .
cobra 2015-01-12 20:57:12
z krakoskiey ???Jak na piźd.......ielca przystało, nawet klajstrowac wieśmaku nie potrafisz..;)
Dzianisan 2015-01-12 20:51:39
Wzorem tego co najwięcej na forum klajstruje,pozwolę sobie wkleić fragment z krakoskiey .Cytuje"Mieszkańcy Podhala nie byli w niedzielę zbyt hojni dla fundacji Jerzego Owsiaka. Zdarzało się nawet pod Tatrami, że obrażano kwestującą młodzież! Około 180 tysięcy złotych - tyle pieniędzy, według wstępnych wyliczeń, zebrali w niedzielę wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Podhalu. Chociaż to niemało, powodów do radości nie ma. Uzyskana suma jest mniejsza o około 30 procent niż przed rokiem. Po ostatnich atakach prawicy na Jerzego Owsiaka, wielu wolontariuszy skarży się, że kwestując spotkali się z wrogością."
cobra 2015-01-12 20:10:37
Jesteś taki ja Gagarin....on mówił że w niebie był i Boga nie widział...
rys 2015-01-12 19:37:29
cobra - tylko w Polsce , glownie na Podhalu . Reszcie sie oczy otwarly .
ps. Boga w kosciele nie znajdziesz .
cobra 2015-01-12 19:30:03
@rys już od dwóch tysięcy lat próbują nie tacy jak Ty ,a Kościoły nadal stoją i są pełne, no chyba że wolisz meczety? Oni są niestety mało tolerancyjni...
uorcyk 2015-01-12 17:29:54
@niegazda: u nas niestety sa inne standardy w sluzbie zdrowia :(
rys 2015-01-12 17:10:42
niegazda - gdyby u nas tak bylo to by wyzamykali wszystkie koscioly .
katolka 2015-01-12 16:41:32
Katolik
podaj jeden przykład uratowania kogokolwiek przez Owsiaka. wystarczy jeden- ale z dowodem- nie powtarzanie mantr reżimowych telewizji.
Co do materacy- czy taka Nina Andrycz nie mogła se kupić materaca- trzeba było dzieciaki na mróz wysyłać ? dostała wypas od Owsika. Za co? ano pochwaliła się, że dzieci usuwała(mordowała) bo by się jej figura popsuła.
zarabiała przy tym swoim komuniście skolko ugodno.
pochwaliła orkiestrę w mediach.
czy znasz NORMALYCH ZWYKŁYCH ludzi ,którym by się taki materac bardziej przydał? ja znam z 20
wiesz jak sprzet jest wykorzystywany? ja trochę wiem -z racji zawodu.Popytaj średni szczebel medyczny.
Czy kogoś z twoich bliskich URATOWALI w szpitalu ,pomimo braku sprzętu?
nie zastanawiałeś się, gdzie twoje i moje pieniądze z haraczu obowiązkowego na leczenie?
trzeba by dzieci żebraly?
a definiowanie pojęć zostaw mądrzejszym od siebie

a
Katolik 2015-01-12 15:44:56
Cobra (w Polsce to raczej żmija). Pewnie i Tobie będą potrzebne kiedyś sprzęty dla osób starszych. No chyba że wcześniej stracisz życie z powodu nienawiści do ludzi mających Boga w sercu.
niegazda 2015-01-12 12:33:16
Cobra jestes dobra. To ja juz tlumacze mojej zonie od 20-lat. pan Owiak jest taki sam jakie ma nazwisko...Nikt tutaj na zachodzie nie dalby nawet Centa. W Bavari kazdy placi (albo Panstwo) za ubezpieczenie. Moje zadanie jako lekarza (a tez jezdze na ERCE) jest takie ze, robi sie wszystko. Taki pajac nabija sobie wlasna "kabze". Tu w Bavarii by to nie przeszlo. Takie musialby zaplacic podatki ze przestalby "POMAGAC LUDZIOM"...
FanclubBeaty 2015-01-12 11:19:11
Jak ktoś bardzo chce pomóc to można pomagać:

Nowy Targ: Prowadzą stołówkę dla potrzebujących. Proszą o wsparcie
- W imieniu naszego stowarzyszenia zwracam się z gorącą prośbą o darowiznę dla naszych podopiecznych - pisze w przesłanym do mediów apelu o pomoc Małgorzata Morajko, prezes zarządu miejskiego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Nowym Targu.
Prowadzimy stołówkę dla osób będących w potrzebie - ubogich, niesprawnych, rodzin wielodzietnych, dla których zjedzony u nas obiad jest często jedynym posiłkiem w tym dniu. Dziennie wydajemy ponad 100 obiadów dla ludzi ubogich, którzy spełniają kryteria niskiego dochodu, by miasto zapłaciło im za obiad. Lecz oprócz tych ludzi mogą zjeść u nas ludzie będący w chwilowej trudnej sytuacji życiowej, którzy nie kwalifikują się do pomocy zgodnie z przepisami ustawowymi np. bezdomni; osoby, które na papierze są bogate a w rzeczywistości cały dochód zabiera im komornik lub znęcający się członek rodziny; matki niemające alimentów; chorzy, którym po zakupie leków nie starcza pieniędzy na życie itp. itd.

Ludziom tym często niełatwo się przyznać wobec sąsiadów, że żyją w biedzie, więc tym bardziej taka pomoc, w postaci poczęstunku obiadem jest im bardzo potrzebna.

W wigilię organizujemy dla naszych podopiecznych również świąteczną obiadokolację. Samotni przychodzą do nas w tym dniu, otrzymują paczki świąteczne i jemy wspólny posiłek. Pozostali paczki i posiłek wigilijny zabierają do domów. Bardzo proszę o wsparcie tych ludzi.

Każda darowizna jest u nas odpowiednio wykorzystana na zakup żywności, transport darów oraz utrzymanie stołówki. Przez cały rok z pomocą wolontariuszy wydajemy potrzebującym paczki żywnościowe, ubrania, prowadzimy Klub Seniora PKPS.

Bardzo proszę o wpłaty na konto: PKPS Zarząd Miejski w Nowym Targu nr 25 8812 0005 0000 0000 3203 0001

Ponadto informuję, że w dniu 14 października 2014 r. krajowa organizacja PKPS została wpisana na listę organizacji pożytku publicznego i prosimy o 1% Waszego podatku na wsparcie stowarzyszenia.

Małgorzata Morajko, prezes Zarządu Miejskiego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Nowym Targu
cobra 2015-01-12 10:34:42
@katolik...tak staruszki mają materace przeciw odleżynowe,to dzięki Owsikowi?To zrobi w przyszłoscii niezły biznes niezły biznes na tych materacach...bo dzięki Owsikowi ci z Woodstocku za niedługo takich materacy będą potrzebowali...dzięki Owsikowi który za pieniądze Orkiestry takie spędy narkotykowe im urządza!
EdiEd 2015-01-12 07:57:15
Orkiestra i tak zebrała więcej kasy niż w roku ubiegłem, dlatego nie ma za bardzo co się przejmować całym tym jadem. Jak widać nie przynosi on zamierzonego efektu. Pewnie za rok wyleje się go jeszcze więcej. Chyba nie ma na to rady, trzeba przywyknąć.
zasmucony 2015-01-11 23:48:20
Zajrzałem z ciekawości i ostrożnie, bo śmierdzi na odległość katolskim jadem , zawartość potwierdza pierwsze spostrzeżenia, dlaczego katolskim, bo na pewno nie katolickim, nazwa chroni tych jedynych sprawiedliwych i godnych tej prawdziwej nazwy, w końcu należy się jakaś tama czy płot odgradzający parszywe bydło od trzód miłujących Pana, tyle odnośnie faryzeuszów miejscowych, obficie występujących pod Tatrami. Moja kwestia dotknie innych kwestii - plucia na WOŚP, nie będę się rozwodził na temat uczciwości tejże , ale jeżeli całe tutaj zebrane towarzystwo uważa się za sprawiedliwe i prawe (przypadkowa zbieżność określenia z nazwą partii) to powinna z jednakową zawziętością tropić przekręty u jednych jak i drugich, dotyczy to obydwu że tak powiem ugrupowań oponentów na forum, niestety nawet pobieżna analiza dowodzi, że mamy tu taj do czynienia z masowym występowaniem syndromu łańcuchowych psów Pawłowa na usługach kleru. Ujadającym zaś chciałbym przypomnieć , że zasługi na padole ziemskim nie polegają ocenie przez księży, lecz Istotę Najwyższą, zasługi to życie pełne miłości do bliźniego - wg przykazań Mistrza, chyba że .. wszystko jest swoistym teatrem obłudy? podłości? ukrytej niewiary? ale w takim razie po co nadskakiwać z "przysługami" klerowi skoro jesteście niewierzący? Nie wydaje mi się żeby tylu spośród forumowiczów było krewnymi, bliskimi ich w ten czy inny sposób, wreszcie klerem. Dla jakich korzyści materialnych?. No właśnie dlaczego szczekacie? Z czystej nienawiści ? Tylko dlatego bo was tak wytresowano? Bo nie macie co zrobić pożytecznego z własnym czasem? macie nerwice?
Janusz Cebula 2015-01-11 23:05:27
Po to się płaci składki i podatki, żeby nie były potrzebne WOŚP'y i inne tego typu akcje, a jeśli ktoś tego nie rozumie to pozostaje mu modlitwa, bo na starość nawet emerytury nie dostanie, nie mówiąc o materacu. Zacznijcie ludzie myśleć samodzielnie, bo inaczej za was będą myśleć i nie koniecznie na waszą korzyść.
Katolik 2015-01-11 22:09:59
Ja odpowiem kto to są katole. Otóż to ci, co klęczą przy kościelnych balaskach, a Boga w sercu nie mają (większość tutaj piszących). Dlaczego nie widzicie tych, którym uratowano zdrowie i życie dzięki WOŚP. Dlaczego nie widzicie tych staruszków, którzy nareszcie mogą spać w łóżkach z materacami przeciwodleżynowymi itd, itp.
Jak Wam nie pasuje to noście przy sobie oświadczenie, że w razie utraty zdrowia zabraniacie korzystanie w swoim (i rodziny) leczeniu z aparatury i sprzętu z naklejką WOŚP. Tak będzie uczciwiej z Waszej strony.
boruta 2015-01-11 20:11:49
@Zaciekawiony. Wspaniały komentarz, tylko kopiuj - wklej. Mnie wk..... zwłaszcza to, co napisałeś w ostatnim akapicie.
rys 2015-01-11 17:45:06
Matt - bylo tak pieknie . Pewnie masz racje . Smutne .
Zaciekawiony 2015-01-11 17:26:24
Wszystkie tego typu akcje "charytatywne" to nic innego jak dodatkowy podatek dla naiwnych. Wrzucając pieniądze do tych puszek wyręczacie naszych umiłowanych włodarzy od ich obowiązku do poprawy stanu szpitali, ich funkcjonalności i bytu ubogich i chorujących z istniejących już podatków, składek zus itp.

Dlatego cała ta akcja jest chętnie wspierana przez reżimowe media i jest tak hucznie promowana. Oczywiście przy okazji wspieracie przystanek Woodstock i tym samym prywatny budżet Pana Owsiaka i jego rodziny.

Moim zdaniem uczestniczenie w tego typu akcjach (podobnie zresztą jak w szlachetnej paczce itp.) jest równoznaczne z daniem przyzwolenia na wykorzystywanie obywateli przez rządzących, ponieważ obecnie istniejące składki i podatki powinny bez większych problemów pokrywać zapotrzebowanie np. służby zdrowia co się nie dzieje, nawet w przypadku kiedy Zus ma praktycznie monopol na ubezpieczanie i jest ono obowiązkowe, a w dodatku nie są to niskie składki.

Należy sobie zatem zadać pytanie na co te środki są marnotrawione i co jest główną przyczyną takiej sytuacji. Takie właśnie informacje powinny być nagłaśniane w mediach, a nie propaganda pomocy chorym i ubogim mająca w rzeczywistości na celu wyduszenie kolenych złotówek od naiwnych Polaków, którzy mają dobre intencje, ale niestety są nieświadomi.
FanclubBeaty 2015-01-11 16:14:24
Ja przez całe życie spnsorowalam służbę zdrowia składkami na.ZUS więc owsiakowi nic nie dam.
A potem służba zdrowia strajkuje i nie ma się gdzie leczyć.
cobra 2015-01-11 15:44:41
@Matt...RACJA....
Matt Z_ne 2015-01-11 10:47:14
@rys

Temat jest o orkiestrze więc się go trzymaj.

Z kościołem mi nie po drodze i na nich też nie daję ale nie o tym tu mowa.

Tu jest mowa o krętaczu w czerwonych okularach. Oszuście jednym, który żyje z niewiedzy ludzi na temat jego fundacji i spółek towarzyszących.

Pamiętajcie, że dając do puszek tego krętacza, sponsorujecie pensyjki jego żony, jej zakupy i super życie, sponsorujecie zlot brudasów i nie wiadomo co jeszcze.

Wklejam tutaj historię pewnej osoby:

"Z miłości do Owsiaka wyleczył mnie dwadzieścia parę lat temu dziennikarz Telewizji Kraków. Nazwiska nie wymienię, bo mógłby mieć kłopoty ? może wciąż pracuje w TVP, a rzecznik tej instytucji bardzo jest zaangażowany.
Kiedy zachwycałem się społecznym ruchem, wspólnotą, miłością, zebraną kwotą, popatrzył na mnie i zapytał:
-A ty myślisz, że ile kosztuje zorganizowanie tych imprez.
-Nic - naiwnie odpowiedziałem - wszyscy robią to charytatywnie.
-Myślisz, że ja, operator, dźwiękowiec, oświetleniowiec, kierowca, cały dzień zapierniczaliśmy za darmo
-No, chyba nie.
-Zapłaciła nam za to TVP. A myślisz, że ilu takich jak my zapier... po całej Polsce? Ile kosztowało paliwo telewizyjnych samochodów? Ile transmisje? Ile kosztowały te wszystkie koncerty i imprezy? Muzycy być może kasy nie brali, ale techniczni? Ile prąd kosztował?
Kasa zebrana do puszek raczej nie byłaby w stanie tego wszystkiego pokryć.
Państwo Polskie funduje swoim obywatelom imprezę, dzięki której mogą się lepiej poczuć.

Nie chciało mi się o tym wtedy myśleć, bo po wrzuceniu pięciu tysięcy złotych czułem się członkiem wspólnoty fajnych ludzi. Ale z czasem wątpliwości się pojawiły.
Jaki pożytek miały mieć biedne chore dzieci z tego, że LOT dostarczał Owsiakowi samolot, którym latał po całej Polsce? Czy za kasę, która poszła na paliwo nie można było kupić czegoś konkretnego? Owsiak w śmigłowcu. Owsiak na czołgu. Owsiak z policyjną asystą. Owsiak z eskortą myśliwców. Autorzy -South Park- mieliby używanie.
Kiedy indziej u znajomego lekarza. Na całym oddziale, na każdym prawie urządzeniu serduszka Orkiestry. Pytam:
-To wszystko od Orkiestry?
-Nie
-A co?
-Nic
-Jak to?
-Chcieli nam dać (nie pamiętam co), ale już mamy i drugiego nie potrzebujemy
-To skąd te serduszka?
-Jak byli, to ponaklejali. "
Bea ta 2015-01-11 00:07:08
uorcyk & edi ed -lewactwo robactwo. Prawda boli, no nie?
No właśnie czerska, cóz to za folgowanie sobie KATOLAMI?, czyżby ciebie wieprzowino netykieta nie obowiązywała?
Lach 2015-01-10 22:42:13
"Kłamie pan. Sąd nie stwierdził, że bloger miał rację, a jedynie, że mógł opublikować swoją opinię, nawet nieprawdziwą. Na podobnej zasadzie mogę napisać, że w mojej opinii Zbigniew Sikora to złodziej i niech udowodni, że nie."

@badler Święta prawda. Tylko czy ktokolwiek w tym kraju rozumie czym się różni wyrok stwierdzający wolność wypowiedzi od wyroku stwierdzającego prawdziwość zawartych w nim treści?
rys 2015-01-10 21:48:26
Matt - na WOSP mozna dac lub nie swiadomie , dla potrzebujacych . Ciekawe dlaczego nie krytykujesz naszego rzadu za to ze daje niepotrzebujacym "panom" w sukniach .
uorcyk 2015-01-10 19:18:35
nie, to nie sa insynuacje; W ubiegłym roku pomogałam pewnej rodzinie a w tym - darczyncy zwrocili sie do Szlachetnej paczki i juz wiem jakie były boje i jakie sa rezultaty.. Baardzo skromne ...tylko zywnosc ...przy ogromie potrzeb...
koniczyna 2015-01-10 18:19:03
Uorcyku,
nie odpowiedziałaś na moje pytania.
Zwłaszcza dotknęły mnie insynuacje kierowane przez Ciebie w stronę Szlachetnej Paczki
Trzymaj się dalej linii Hartmana
cóż - odlatujesz - zatem leć ...

nieza lezna.pl/63094-ska ndal-wokol-orki estry-rodzin ny-biznes-ow siaka
z komentarzami

żegnam
katolowa moherowa koniczyna

ps
zacytuję Piotra Lisiewicza (niechże mi wybaczy :) )
"...nabieranie się na Owsiaka będzie synonimem naiwności i uległości wobec propagandy."
polecam ostatnie wydanie tygodnika Gazety Polskiej.

Cobra - dzięki :)
Matt Z_ne 2015-01-10 18:17:33
Każdy kto daje temu krętaczowi do puszki, daje na jego i jego żony utrzymanie, na ich domy, wypoczynki a przede wszystkim na jeden z największych zlotów niemytych, zaćpanych i nachlanych brudasów.

Jak rozumiem wszystkim tu piszącym, którzy do puszki dają nie przeszkadzają powyższe fakty?
g 2015-01-10 18:09:27
gdyby Owsiakowi zależało na pacjentach ,na chorych dzieciach -to nie kolaborował by z rządzącymi -a energię dzieciaków i młodzieży skierował na protesty w celu poprawienia jakości usług medycznych.
. no ,ale nie dostałby medalu od prezydenta wolności.
każdy ,kto umie liczyć -powinien zsumować haracz ściągany od każdego z nas na składkę zdrowotną. i gdzie to idzie? 11 zł na pacjenta w miesiącu? 2.5 złotego na opiekę stomatologiczną w miesiącu? a gdzie reszta?
uorcyk -caritas 98,4 procent wydaje zgodnie ze statutem, koszta to 1.6.
u owsiaka- 49 procent to koszta, jest o co się wściekać,
cobra 2015-01-10 18:07:08
~zaPIS - 45 min temu
DLACZEGO... ...Dlaczego Polacy nie dowiedzą się z wiodących mediów nazywających się informacyjnymi(!) że witrażysta(taką LEGENDE stworzono na POtrzebę tej corocznej SCIEMY, która jest sPOsobem na dostatnie i wygodne życie rodziny owsiaków) w czasach PRL pracował w firmie polonijnej „Carpatia” Jana Załuski, która była przykrywką dla wojskowego wywiadu. Sam Załuska, jak twierdzą eksperci, był wieloletnim konfidentem komunistycznego wywiadu, a w III RP pracował dla WSI?! Podczas gdy inni jeździli maluchami szef WOŚP w 1985 roku(!) jeździł NOWIUTKIM Land Roverem?! ...Dlaczego Polacy nie są informowani o tym że z wosp bardzo dobrze żyje sobie CAŁA RODZINA owsiaków( TRZY DOMYAPARTAMENT za MILION DWIEŚCIE,nowiutkie fury za kilkaset tysi!) łącznie z córeczkami i ich gachami?! ...Dlaczego przez 23 lata Polacy nie dowiedzieli się o milicyjno-zomowsko-partyjnej przeszłości rodziców owsiaka?! ...Dlaczego owsiak nie wykonał NAKAZU sądu Rzeczpospolitej Polskiej i do dzisiaj nie ujawnił swoich ksiąg rachunkowych?! ...Dlaczego żona owsiaka sama przyznała sobie 10 tysięcy złotych wynagrodzenia i to JUŻ 15 lat temu?!Czy ktoś o tym mówił Polakom?
cobra 2015-01-10 17:42:00
temat świec powinien ci być lepiej znany..wszak ze świecami obcujesz na co dzień...
uorcyk 2015-01-10 17:36:01
a na Caritas łoża urzedsy i intsytucje państwowe...?
A ciekawam, jaki procent ze sprzedazy swiec idzie na pomoc bezposrednia?
badrel 2015-01-10 17:26:10
Kłamie pan. Sąd nie stwierdził, że bloger miał rację, a jedynie, że mógł opublikować swoją opinię, nawet nieprawdziwą. Na podobnej zasadzie mogę napisać, że w mojej opinii Zbigniew Sikora to złodziej i niech udowodni, że nie.
gosc 2015-01-10 17:20:51
@uorcyk, nie opowiadaj bzdur na temat caritasu , konkrety i dowody , a nie jedna baba drugiej babie. . Mozesz znalezc tylko posluch u takich jak @rys i jemu podobnych stworzeniach .Nie widzialem jeszcze zeby ci z caritasu chodzili z puchami , stali pod kosciolami i zapowiadali od miesiecy akcje .Oni maja inne metody zbiorki. Wez pod uwage chocby zaangazowanie kilku tysiecy policjantow (wiadomosci TP) , jaki to jest koszt , nie mowiac o tej calodziennej hucpie w tv.Przeciez to nie nie tylko twoje pieniadze na to ida ale katoli tez , a pojecie faryzeizmu dotyczy tez ciebie i was, czyli kazdego z nas .O to kto jest wiekszym , nie warto sie licytowac , to widac na kazdym kroku.
cobra 2015-01-10 17:19:18
Nie musi się podpisywac...to są fakty a z nimi, czyli FAKTAMI się nie dyskutuje!
cobra 2015-01-10 17:16:41
@uorcyk co ty tu próbujesz porównywać...na Owsika pracuja wszystkie stacje telewizyjne,miasta, ochrona, policja..to są niebagatelne koszty..zreszta kto się orientuje to wie jaki jest koszt reklamy jednej minuty w TVN...Tak że fundcji katolickich nikt nie wspiera..ani Prezydent ani media,itd,itp...więc co ty kobieto tu porównujesz...?
gosc 2015-01-10 17:01:41
Nagle ocieplenie @rys po dlugim malczaniu zaczal funkcjonowac i nawoluje do grania .Ciekawe ile wsadzisz w puche ufoludku. Kilka tysiecy policjantow ma okazje do zarobku, czegoz tak pilnowac. Czy inne zbiorki maja taka ochrone ?
uorcyk 2015-01-10 16:52:38
cobra- gdyby jeszcze ta ksiegowa sie podpisala zimienia i nazwiska? a z faktu ze cos nie jest opublikwoane ( bo nie jest OPP) czy mozna wnioskowac o nieprawidlowosciach? raczej NIE...
uorcyk 2015-01-10 16:50:27
@Koniczyna:
1. a jaki jest odsetek kosztów w dzialanosci charytatywnych instytucji Koscielnych? trudno orzec, bo sprawozdania sa dziurawe. Tak przynajmniej oceniaja fachowcy od rachunkowosci.
2. "katol" to taki katolik-faryzeusz, ktory innym umie wytykac złe zachowanie a sam nie dostrzega swoich przewin ? a tutaj wystarczy nadstawic drugi policzek :)
3. Jak pod tekstem, ktory pokazuje pewnien trend- TAk, moze nie takimi slowami, bo ja jestem wychowana w innym kregu kulturowym a nawet religijnym :)
cobra 2015-01-10 16:24:44
~ONA do ~sdsa: Nie wiem jak reszta ale akurat ja jestem specjalistą z zakresu finansów i rachunkowości z 20 letnim doświadczeniem zawodowym. Poza tym przez kilka lat prowadziłam księgowość pewnego stowarzyszenia, z uwagi na jego szczytne cele oraz fakt, że cały zarząd pracował charytatywnie, ja również robiłam to charytatywnie. Więcej pieniędzy zostawało na realizacje celów statutowych, a stowarzyszenie nie było dojna krową i jego celem nie było zarabianie na wynagrodzenia zarządu. Jak zaczęło się robić gorąco wokół WOŚP, którą corocznie wspierałam, żeby wyrobić sobie własne zdanie przeanalizowałam wszystkie dostępne sprawozdania WOŚP na stronie ministerstwa (bilans, rachunek zysków i strat itd.). Oczywiście sprawozdania finansowe spółek powiązanych (Złoty Melon i Mrówka Cała) nie są dostępne bo dla tych firm nie ma obowiązku publikacji sprawozdań. Jednak po lekturze sprawozdań WOŚP moja złotówka nigdy więcej nie trafi do puszki tej fundacji. Uważam, że wypłacanie wynagrodzeń członkom rodziny powyżej 10 tys zł miesięcznie z ludzkich darowizn jest niemoralne. A i tak najprawdopodobniej jest to tylko niewielka część korzyści majątkowej Owsiaków w porównaniu z przepływami finansowymi pomiędzy WOŚP a spółkami satelitami. Już nie wspieram WOŚP. W 2012 roku Owsiak latał nad Polską w dniu finału w towarzystwie dwóch F 16, gdzie godzina lotu jednego kosztuje 18 tys dolarów. Kto za to zapłacił i czy nadal jest to działalność charytatywna, czy tylko wielkie show. Jako podatnik życzę sobie aby pieniądze z moich podatków nie wspierały show Owsiaka. Pieniądze, które państwo przeznaczyło na pokrycie asysty F 16 dla Owsiaka powinny wrócić do budżetu. A to tylko kropla w morzu pieniędzy, jakie miasta i gminy na przestrzeni lat wydały na organizację finałów WOŚP. Ktoś to kiedyś policzył ile tak naprawdę nas podatników kosztuje ta cała impreza? I czy skórka w ogóle warta wyprawki. A fakt, iż Owsiak odmówił wykonania polecenia sądu w odniesieniu do dostarczenia kopii dokumentacji księgowej powinien być przyczynkiem do zainteresowania się tą fundacją odpowiednich służb.
cobra 2015-01-10 16:21:07
~Elka : Skończcie już z Owsiakiem i jego piramidą! Ponad 10 lat temu, kiedy zaczęłam wyjeżdżać za granicę, przychodził styczeń i kolejna zbiórka- opowiadałam miejscowym o co w ty chodzi. Wtedy wszyscy patrzyli na mnie jak na ufoludka, że taka zbiórka jest w Polsce organizowana i na tak dużą skalę. Wtedy nawet wkurzałam się na nich, że nie rozumieją intencji wielkich serc Polaków. W tej chwili rozumiem już ich ogromne zdziwienie. Większość Polaków też ma już świadomość, jak i po co działają fundacje charytatywne. Kto chce niech jutro daje do puszki i licytuje swoje pamiątki rodzinne, lub przepocone koszulki piłkarzy. Już wiem, że najefektywniejsza pomoc, to pomoc bezpośrednia dla konkretnej osoby: wykupienie obiadów dzieciakowi w szkole, wykupienie recepty na drogie leki, opłacenie pobytu w szpitalu matki chorego dzieciaka, zawiezienie ich do kliniki, itd. Nie mam zamiaru finansować kolejnego samochodu, nieruchomości, pensji Owsiakowej i całej reszty, nietrafionej prywatnej tv Owsiaka, serduszek walających się po ulicach polskich miast, itd. Uważam, że są to mocno zmarnowane pieniądze, które z założenia fundacji, powinny trafić do dzieci!........ZGADZAM się z tym komentarzem...!
FanclubBeaty 2015-01-10 14:31:42
Jurek O. ma coś z Beaty Cz. która też jak coś jest dla niej niewygodne to wyzywa od hejterów
cobra 2015-01-10 14:29:44
Aktywność WOŚP ma tyle samo z dobroczynnością co 1 maja za komuny ze świętem ludzi pracy.....
koniczyna 2015-01-10 13:49:41
Uorcyku,

1. skoro pytasz, a świadczy o tym znak zapytania "?" - to potwierdzam - rzeczywiście "zahacza" - od "hak"

2. kto to są "katole" ?

3. Cytując taki duży fragment innego autora niejako podpisujesz się pod nim. Czy, a jeśli tak, to ile dostrzegasz manipulacji i kłamstw w zacytowanym tekście pana Hartmana ?

4. Skoro insynuujesz cokolwiek akcji stworzonej przez księdza Jacka Stryczka, to powiedz, ile procent paczek przygotowywanych w ramach "Szlachetnej Paczki" idzie na potrzeby organizatorów. Jeśli odpowiesz inaczej niż "zero" to podaj źródło. Jeśli nie podasz źródła, bądź odpowiedź będzie "zero" to podpowiem Ci, co powinnaś zrobić.
Jeśli oceniasz pomoc w ramach tej akcji jako "skąpą" wybierz rodzinę w potrzebie i przygotuj bogatą paczkę.
rycho 2015-01-10 13:40:33
edied podana przez ciebie strona to strona wośp więc trudno oczekiwać prawdy u zainteresowanego . Bardziej przekonują wyroki Sądu a te sa jednoznaczne...
rycho 2015-01-10 13:37:51
uorcyk ejże co za "katolom" NIE ŻYCZĘ SOBIE BYĆ OBRAZANYM PUBLICZNIE przez ciebie . ŻĄDAM natychmiastowych przeprosin . Co to za język - lewactwo i liberalizm trafiły pod strzechy , a ludek łyka jak gesi i nie wie co .
uorcyk 2015-01-10 13:28:48
*zahacza ?
uorcyk 2015-01-10 13:00:11
a "katolom" przypominam, ze wystawianie złego swiadectwa blizniemu tez zachacza o popełnienie grzechu. Zatem- nie chcesz- nie dawaj grosza na WOSP ale nie niszcz tej cennej inicjatywy, ratujacej zyciei zdrowie wielu ludziom.

A co do swiatecznej paczki, to mialam moznosc obserwowanie JAK to funkcjonuje w praktyce i powiem tak- skapa pomoc i ogromna machina biurokratyczna. Jak sie pojawi zapowiadany wpis- to wtedy wiecej szczegółow podam
uorcyk 2015-01-10 12:55:49
@niegazda: pewnie takim jezykiem bym tego nie ujeła, ale to co napisal Hartman wydaje sie mi byc bliskie prawdy; napasci na owsiaka zaczely sie od Przystanku Jezus, wtedy kiedy odmówił jego udzialu w Woodstock
uorcyk 2015-01-10 12:53:46
@ Edied- cyt: żądania oskarżonego o zniesławienie o ich wydanie miało służyć do uzasadnienia tezy o rzekomych przekrętach, a to oznacza, że oskarżony bloger formułując swoje zarzuty nie miał żadnych dowodów na ich prawdziwość. Inaczej mówiąc każdy może nazwać nas złodziejem, a my musimy udowodnić przed sądem, że nim nie jesteśmy. To oczywista bzdura.
I masz rację. WIem, bo sama oskarżyłam osoby, ktore mnie pomówiły publicznie NIE MAJAC zadnych dowodów - w trakcie procesu one tez chcialy "badac" dokumentacje stowarzyszenia. Tymczasem piszac w prasie rewelacje- nalezy miec juz dowody w rekach.. Przy okazji- od prawie dwoch lat sie nie moze sprawa zakonczyc z powodu zwolnien lekarskich i zachorowan strony ktora mnie tak łatwo pomówiła . Napiesze o tym niebawem :D
uorcyk 2015-01-10 12:48:38
@niegazda: masz na mysli doktorat z uczelni rolniczej?
rys 2015-01-10 12:43:38
WOSP jest jedna z niewielu fundacji ktorej mozna zaufac .
boruta 2015-01-10 11:29:22
Ciekawy jestem komentarzy, gdyby WOŚP przekazała wszystkie środki na cele sakralne i duchowne oraz inne d***perele ratujące duszę. Uważam, że co by nie było powinna być jakaś równowaga w miłosierdziu, a nie tylko narzucona(z nazwy) przez KK dla własnej d****y.
EdiEd 2015-01-10 11:23:10
A ja poczekam na uprawomocnienie się wyroku. Zapoznałem się z uzasadnieniem wyroku sądu I instancji. Zapoznałem się także z Apelacją złożoną przez oskarżyciela. Autorowi niniejszego wpisu także polecam jego przeczytanie: ht tp ://s2.wo sp.org.pl /uploaded / files/files/Apelacja%20ws_% 20blogera%20 Matki%20Kurki.pdf (usunąć spacje z adresu)
Z apelacji wynika, że zarzut odmowy złożenia dokumentacji finansowej żądanej przez sąd jest delikatnie mówiąc nieprawdziwy (str. 17). W ogóle dosyć ciekawa lektura. Moim zdaniem Sąd II instancji nie powinien zostawić na wyroku pierwszej suchej nitki. Pomijając fakt, co przyniosą dalsze badania dokumentacji nie ma wątpliwości, że żądania oskarżonego o zniesławienie o ich wydanie miało służyć do uzasadnienia tezy o rzekomych przekrętach, a to oznacza, że oskarżony bloger formułując swoje zarzuty nie miał żadnych dowodów na ich prawdziwość. Inaczej mówiąc każdy może nazwać nas złodziejem, a my musimy udowodnić przed sądem, że nim nie jesteśmy. To oczywista bzdura.
Generalnie jest mi tak zwykle, po ludzku smutno wobec tego co się dzieje. Naszemu społeczeństwu można przypisać wiele niedobrych cech. Jednak akcja WOŚP z jej bezprecedensowym społecznym odzewem wskazuje, że jest też w nas wiele dobra. Ktoś jednak postanowił to w sposób cyniczny zniszczyć. I jak widzę kolejne osoby przykładają do tego swoją rękę.
wstawiony 2015-01-10 09:04:24
Szczytne cele i idee potykają się w czasie realizacji, bo zwycięża chęć zaistnienia i następująca po niej zachłanność. Dotyczy to jednych - organiztorów, którym się powiedzie, jak i drugich - rzucających się na to powodzenie. Ja zaś nie wiem gdzie trafi grosik, który wrzucam do skarbonki i dopóki mam zaufanie do kwestujących (tych na ulicy i wyższej rangi), robię to nadal. W innym przypadku przeznaczam grosz na przelew.
cobra 2015-01-10 08:21:21
Gdzie się podziały nasze podatki - parodia HIT 2012!!!..YouTube
niegazda 2015-01-10 03:25:56
Bareja: (rozmowa kontrolowana , rozmowa kontrolowana)......rozmowa kontrolowana..etc.
niegazda 2015-01-10 02:02:11
Uorcyk sie asekuruje. Niby pisze swoje wypociny a jednak na koncu podaje innego autora /albo odwrotnie). Nie chce byc zlosliwy, ale Uorcyk nie jest zadnym wykladowca, jest tylko zwyklym inzynierem. Nie ma nawet doktotaru. Ale innych cytowac moze , wolno jej...
toty 2015-01-10 00:47:03
*był podnoszony w komentarzach oczywiście.
toty 2015-01-10 00:38:57
@uorcyk - cytujesz Hartmana??? I tym chcesz kogoś przekonać? Wyżej Cię oceniałem.
Jako osoba dość inteligentna może odniesiesz się własnymi słowami do tematu prozwierzęcej fundacji z Krakowa, bo choć wątek był podnoszony na Twoim blogu, to jednak go nie zauważałaś.
Fibi 2015-01-10 00:32:35
Witam :):)
Co do tekstu jak się mówi o pieniądzach to jedni skaczą po stole, innym razem straszą sądem.... Krzycząc, że to Hejt. Jakoś im to uchodzi
Gdy ja idę do US to grzecznie muszę przedstawić wszelakie dokumenty i rozliczenia.
Następnym razem spróbuję poskakać po stole ze słoikiem, i będę krzyczeć że to jest Hejt z ich strony....
uorcyk 2015-01-09 23:19:10
dla przeciwwagi
cyt: Od paru lat, a szczególnie w tym roku, Fundacja WOŚP jest przedmiotem bezprzykładnej, podłej nagonki ze strony najpotężniejszej po Platformie Obywatelskiej siły politycznej w Polsce, którą jest Kościół Rzymskokatolicki. Organizacja ta dawno już zrzuciła maskę i na naszych oczach pieni się i zapluwa z nienawiści do konkurenta bezczelnie biorącego na kilka dni rząd dusz, który wszak w tym kraju od ponad tysiąca lat należy i nadal musi należeć do Rzymu.
Oto profan śmiał sięgnąć do ludzkich emocji, oferując wspólne przeżywanie dobroci i przyjaźni, bez udziału magów w czarnych sukniach i bez ich dobrze opłaconej hołdami i gotówką autoryzacji. Bez błogosławieństwa, bez ucałowania biskupiego pierścienia, bez dziesięciny! Śmiał ten pętak samozwańczo stworzyć narodowe święto, odebrać Kościołowi jedną z jego tłustych niedziel! A ten podły ruski, ateistyczny rząd nie tylko na to pozwala, lecz jeszcze to otwarcie popiera!
Stał się Jerzy Owsiak uosobieniem tego wszystkiego, czego Kościół lęka się i czego nienawidzi najbardziej: dobroci i autorytetu poza zasięgiem jego władzy, niesubordynowanych wartości, które realizują się w przestrzeni świeckiej, bez kapłańskiego nadzoru i stosownej opłaty. Jak śmiał, ten bezbożny pajac, odebrać Kościołowi świętemu monopol na czynienie dobra! Precz z uzurpatorem!

z Zabić Owsiaka- Jan Hartman, blog

Reklama
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy dziewczynę z Zakopanego lub okolic, na stanowisko kasjer-sprzedawca, w sklepie zabawkowym na Krupówkach, praca na stałe. 609097999
  Tel.: 609097999
 • PRACA | dam
  Zatrudnię montażystę stolarki okiennej i drzwiowej z doświadczeniem. 502 712 588.
 • PRACA | dam
  Restauracja Górska w Białce Tatrzańskiej zatrudni kelnerkę ala carte praca w godzinach 13.00-21.00 lub obsługa bufetu śniadaniowego 7.00-13.00 Zapewniamy atrakcyjne wynagrodzenie. Zapraszam do kontaktu. 608506785 rest.gorska@gmail.com www.restauracjagorska.pl
  Tel.: 608506785
 • PRACA | dam
  Poszukujemy uśmiechniętych oraz komunikatywnych osób do roznoszenia ulotek na Krupówkach i zapisywania na KULIGI zimowe. Atrakcyjne wynagrodzenie. 574-255-794
  Tel.: 574
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/KA, PIZZER/KA, KELNER/KA, POMOC KUCHENNA z doświadczeniem, do karczmy w Bukowinie Tatrzańskiej. Możliwość zamieszkania. 602755354, 888457083.
 • NIERUCHOMOŚCI | zamiana
  Zamienię DOM W CENTRUM KIELC NA DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ W ZAKOPANEM - 603 093 547.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | inne
  PRACOWNIA KRAWIECKA/SZWALNIA - PRZYJMIE ZLECENIA - KRAWIECTWO LEKKIE - odzież sportowa z dzianin, tkanin bawełnianych i dresowych. ODZIEŻ DO ZAKŁADÓW PRACY, DO HOTELI/PENSJONATÓW - pościele, poduszki dekoracyjne, ręczniki, itp. - Z WŁASNĄ GRAFIKĄ/LOGO (druk, sublimacja, haft). ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY - Pracownia Krawiecka, tel. 665 048 392, malgorzata.surmanska@o2.pl
 • PRACA | dam
  Hotel "Sabała" w Zakopanem zatrudni OSOBĘ NA REKREACJĘ HOTELOWĄ. Bardzo prosimy o kontakt osobisty w recepcji hotelu przy ulicy Krupówki 11, tel. 18 20 150 92 lub mailowy na adres: recepcja@sabala.zakopane.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Sabała w Zakopanem zatrudni OSOBĘ NA RECEPCJĘ. Praca na cały etat, wymagana znajomość języka angielskiego. Prosimy o składanie CV w recepcji hotelu przy ulicy Krupówki 11 lub przesyłanie mailem na adres: recepcja@sabala.zakopane.pl
 • USŁUGI | budowlane
  ŁAZIENKI, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. 796 544 016.
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/RKA ŚNIADANIOWI / POMOC KUCHENNA w małym hotelu 4*. Umowa, spokojny tryb pracy. Tel. 792276261.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA na Krupówkach zatrudni KIEROWCĘ Z WŁASNYM AUTEM do rozwożenia posiłków. 668 404 790, 664 023 298.
 • PRACA | dam
  TECHNICZNY w małym hotelu 4* w centrum Zakopanego. Nie wymagamy doświadczenia. Tel. 665 678 182
 • PRACA | dam
  POKOJOWA w hotelu 4* w centrum Zakopanego, umowę o pracę. Mały hotel, spokojna praca. Tel. 889 949 381
 • PRACA | dam
  "TESKO" Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Spółka z o.o. w Zakopanem zatrudni MECHANIKA oraz ELEKTROMECHANIKA do Zakładu Obsługi Technicznej, praca na pełen etat, od pon.-do piątku. Nr tel. 18 695 802 627, e-mail: tesko@tesko.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię skrupulatną KSIĘGOWĄ DO PROWADZENIA PEŁNEJ KSIĘGOWOŚCI (od1/4 - 1/2 etatu). Nowy Targ. 606 123 437.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ PANIĄ DO SPRZĄTANIA POKOI W ZAKOPANEM TEL.665889365. 665889365calvados@willacalvados.pl
  Tel.: 665889365
 • PRACA | dam
  RECEPCJONISTĘ/KĘ zatrudni HOTEL PATRIA*** ZAKOPANE, email: hotel@hotelpatria.pl, tel. 608081090
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MIESZKANIE 72m2, 4 pokoje, Nowy Targ Podtatrzańska. 781 672 979.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  SZAFLARY DZIAŁKA WIDOKOWA nr.6058, 16 arów, 75.000 zł. 517 625 354.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  SZAFLARY DZIAŁKI WIDOKOWE: 6200/7 i 6198/2 o łącznej powierzchni 823 m2 za cenę 45.000 zł. 517 625 354.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY DO PUNKTU GASTRONOMICZNEGO OD JUŻ - SPRZEDAŻ GOFRÓW I WINA GRZANEGO - KRUPÓWKI. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy PRACOWNIKÓW NA BAR ORAZ KELNERÓW. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie pracowników budowlanych do montażu i budowy domów drewnianych. Praca na montażu i stolarni. 692 193 449.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • PRACA | dam
  Dom Opieki zatrudni opiekunkę na pełen etat. Pewna i stała praca. 698673260 swiatkowska.w@wp.pl
  Tel.: 698673260
  E-mail: swiatkowska.w@wp.pl
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni MAGAZYNIERA/-KĘ (praca na noc) i PANIĄ DO SPRZĄTANIA. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  CUKIERNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI EKSPEDIENTKĘ. Tel. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Warsztat Samochodowy w Zakopanem zatrudni Pomocnika Lakiernika. 506103097rafalusm@gmail.com
  Tel.: 506103097
 • PRACA | szukam
  Podejmę pracę jako pracownik biurowy. Wyłącznie na zastępstwo. Wystawiam fakturę VAT. Znam: word, excel, programy graficzne, podstawy księgowości , prawa pracy, kadry, zus. Tel. 508 380 383.
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. 604 102 804, 602 285 793.
 • USŁUGI | budowlane
  Remonty łazienek kompleksowe i profesjonalne wykańczanie wnętrz Firma Tellla Robert Łukasz Tel. 505 966 625
 • PRACA | dam
  Zatrudnię POMOC KUCHENNĄ - Nowy Targ. 502 648 494.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Korale naturalne-sznury różnej długości i wielkości,atrakcyjne ceny. 601966713
  Tel.: 601966713
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ LUB ROLNĄ - ZAKOPANE, OKOLICE - 503 070 650.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA (Oslo) - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy na warunkach norweskich pomocników, tynkarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - praca tylko z pracownikami z Podhala. Praca całoroczna, również w zimie. Zjazdy do kraju co 1-3 tygodnie (samolot) wg. własnego uznania. Pełna elastyczność co do wyjazdów do kraju. Zarobki od 15-25 Euro /godz. Zapraszamy. Tel. 667 602 602.
2022-01-16 23:20 Potrącony koń przy torach na zakopiance 2022-01-16 22:35 Tatry jak na dłoni 1 2022-01-16 22:00 Sześciometrowej wysokości jeleń rozbłysnął dziś w magicznej krainie 1 2022-01-16 21:20 Emilia Kukuczka mistrzynią Polski w sepak takraw 2022-01-16 21:15 Ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Do tego będzie sypać śnieg 2022-01-16 20:32 Pożar W Borze 2022-01-16 19:50 Ratownicy nie odnaleźli w Tatrach poszukiwanego od czwartku turysty 2022-01-16 19:44 Nadciąga zima, prawdziwa zima. Czy te prognozy się sprawdzą? 2022-01-16 19:30 Raport covidowy, 35 osób nie żyje i 14 tysięcy nowych zakażeń 2022-01-16 19:01 Co wróży czerwone niebo nad Podhalem? 7 2022-01-16 18:35 Tysiące kibiców opuszcza arenę Pucharu Świata 2022-01-16 18:15 Jak pięknie zaśpiewali kolędy i pastorałki na Harendzie (WIDEO, ZDJĘCIA) 2022-01-16 17:48 Marius Lindvik z Norwegii tryumfuje na Wielkiej Krokwi 2022-01-16 17:24 Kibice mocno ściskają kciuki, ładny skok Piotra Żyły 2022-01-16 16:44 Zaginęła Layla, widziano ją w okolicach Łapszanki 1 2022-01-16 16:00 Nie uwierzycie! Platforma widokowa na Babiej Górze 5 2022-01-16 15:39 Dziewięciu skoczków z naszej jedenastki na liście startowej 2022-01-16 15:10 Świetne warunki na Długiej Polanie w Nowym Targu 2022-01-16 14:29 Kibice głodni zwycięstw, zobaczymy czy nasi staną na podium w Zakopanem 2 2022-01-16 13:51 Tłumy na Gubałówce, niestety są też hazardziści od trzech kubków 9 2022-01-16 13:19 W poszukiwaniu polskiego bieguna zimna 2022-01-16 12:30 Nie ma Zakopanego jest Małopolska 11 2022-01-16 12:00 Znamy szczegóły dzisiejszego wypadku na Rysach. Poważne obrażenia u turysty 6 2022-01-16 11:35 Czwarty dzień poszukiwań turysty w Tatrach Zachodnich 2022-01-16 11:20 Światowy Dzień Śniegu na Równi Krupowej (ZDJĘCIA) 2022-01-16 10:45 Powietrzna fala uderzeniowa z wysp Tonga dotarła nawet na Kasprowy Wierch 6 2022-01-16 10:20 Dziś rano turysta zdążył już spaść z dużej wysokości na Rysach 1 2022-01-16 10:00 Górale z dna jeziora 1 2022-01-16 09:35 Prezydent Andrzej Duda wystartował na Szymoszkowej 12 2022-01-16 08:55 Zapaliły się sadze, ściany wokół komina trzeba było rozebrać 2022-01-16 07:59 Bilet wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego dopiero po godzinie dzisiątej 2 2022-01-15 22:08 Kolędowanie z Chórem Gorce (WIDEO) 2022-01-15 21:59 Ciął drewno i stracił cztery palce. Potrzebna pomoc 2022-01-15 21:27 Kolejny śmiertelny wypadek w Tatrach. Zginęła 29-letnia Ukrainka 4 2022-01-15 21:09 Kluczyki od porsche znalezione w Białce Tatrzańskiej 2022-01-15 20:45 Ania Gąsienica Byrcyn wystąpi na Eurowizji? 1 2022-01-15 20:14 Nowotarski Ekonomik najlepszy na Podhalu w rankingu Perspektyw 2022-01-15 19:31 Krupówki po Pucharze Świata. Pierwsze interwencje policji (WIDEO) 3 2022-01-15 19:15 Dziś również nie znaleziono zaginionego turysty w Tatrach Zachodnich (ZDJĘCIA) 2022-01-15 18:30 Wzruszające pożegnanie tragicznie zmarłego nauczyciela historii 2022-01-15 17:48 Nagły zgon u zbiegu ulic w sercu Zakopanego 2022-01-15 17:42 Polacy na 6. miejscu. Słowenia najlepsza. Rozczarowanie? (ZDJĘCIA) 13 2022-01-15 17:30 Poślizgnięcia i upadki na Rysach i Suchych Czubach 1 2022-01-15 16:49 Parkingi pełne, kibice szczęśliwie dojechali na skoki 1 2022-01-15 16:07 Po pierwszej serii Polacy na szóstym miejscu 4 2022-01-15 15:45 Małopolscy "Łowcy głów" zatrzymali na Podhalu gangstera (WIDEO) 2022-01-15 15:30 Japończycy najlepsi na treningach 2022-01-15 14:37 Słowaccy ratownicy znaleźli wczoraj plecak w Tatrach Zachodnich (AKTUALIZACJA) 1 2022-01-15 14:30 Policjanci odnaleźli kierowcę, który spowodował kolizję. Wysoki mandat 4 2022-01-15 13:38 Prezydent Andrzej Duda jest ozdrowieńcem i przyjedzie do Zakopanego 8
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2022-01-16 23:21 1. Cos pieknego. Patrzac na ten widok tatrzanskiej panoramy i piekny odcinek nowej zakopianki az sie marzy mknac taka trasa az do podnoza tatr i zaparkowac na wielkim parkingu z cennikiem na 5 dni + albo 24 h+ i wersja na godziny. Zniknalby ciasnoty Zakopanego i odetchnąć by mozna bylo tez o wiele świeższym powietrzem. Coz pomarzyc mozna. 2022-01-16 23:10 2. Z niechecia ale popatrzylem na stroj tego dlugopisa. Ile kosztowalo to wdzianko zeby go ladnie pokazac?? Ile kosztuje tygodniowa sesja rechabilitacyjna dziecka?? Ile takich sesji mozna by bylo zakupic w prywatnej przychodni omijajajc spolki obajtka??. Wchodzi na to ze uzbierali 1 tys a na retusz dlugopisa 100 razy tyle. Mam cokolwiek racji czy myle sie calkowicie?? 2022-01-16 23:00 3. Ja bym postawił wieżę widokową na Babiej... i na Świnicy też! 2022-01-16 23:00 4. no rzucam robotę i jadę.......czy Słowacy naprawdę chcą takiego samego bangladeszu jaki oferuje zako...?! 2022-01-16 22:05 5. On tak pomaga dzieciom niepełnosprawnym ,że żyją w dobrobycie takim jak oni ,śmiech na sali ,papier wszystko przyjmie i gadanie ,godać se mogę ale nie muszę tego robić. Prezydencie odejdż z honorem nie kompromituj się już więcej. Wstyd . 2022-01-16 21:57 6. To wróżba, że nie będzie niczego!!!... 2022-01-16 20:48 7. strach na kaczych łapach...... 2022-01-16 20:31 8. @Podszerstek za dużo nie masz do powiedzenia .Słucham co masz do powiedzenia . Fizyke to ja znam , ale czy ty ?? 2022-01-16 20:13 9. Szanowni Panowie Redaktorzy TP JURECKI, PEŁKA proszę Was jako Wasz stały czytelnik Waszego Tygodnika, nie piszcie o tej osobie, że jeździ sobie na deskach, a niech tam sobie jeździ. Szkoda teksu na tego typu pisadła, są u nas na Podhalu ważniejsze sprawy jak ten narciarz. Jak chcecie to Wam kupie duży, ładny i porządny I Długopis RP - amen. 2022-01-16 20:08 10. prezydencik prosi o jalmuzne dla dzieci a wydaje 2 Miliardy na partjna tv. Nie mam slow jak to okreslic. Komunisci robili czyny spoleczne. Przykladowo zrobili sciezkie za 5 tys. Ale...... po czynie przechlali 20 tys. ten to oto milosnik ile dzieki niemu wplynelo na renowacje dworku obajtka?? A ile kosztowala dodatkowa ochrona?? jest zysk czy w plecy?? Hipokryzja nie zna granic.
2022-01-15 12:44 1. Swietne, piekne zdjecie no13. I dziewczyna i piekna i swietna. Oddaje idealnie i sport, i wysilek, rywalizacje. I kobiecosc. Foto roku nie tylko TP. 2022-01-02 18:11 2. Przepiykniy ! Glosno godome - Dziynkujyme ! ''Kolynde barz piyknom spiywome dzis przeciy Niek siy nom weseli Betlejymskiy Dzieciy '' . 2021-12-19 16:49 3. Skansen to kiedyś naprawdę żył za czasów"Wolowatej" były tam noclegi, dobre jedzenie, pełno turystów.Na drodze stało po kilkanaście autokarów a teraz... co widać na zdjęciach... 2021-12-15 04:39 4. Na zdjęciu 42 możemy zobaczyć, że podobnie jak prawo budowlane oraz prawo o ruchu drogowym, na Podhalu nie przyjął się również obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych, w tym wypadku w kościele. 2021-12-10 12:42 5. Dobrze, że czarodziej z Krainy KK poświęcił. Inaczej mogłaby odpaść od ściany. Uff. 2021-12-10 11:57 6. to nie święty Mikołaj tylko Mikołaj. A różnica jest ogromna św. Mikołaj był biskupem, a ten w Tylmanowej to amerykański krasnal 2021-12-05 00:39 7. Teksty Pana Szpilki zawsze były dla mnie ciekawe, regularnie czytam je w "Tatrach". Przy czym ciekawe to za mało powiedziane ! Przede wszystkim wskazujące nowe kierunki myślenia, a więc inspirujące, motywujące do głębokiej refleksji. Zamierzam kupić tę książkę. Dzięki Bogu za takich ludzi :)) 2021-11-16 19:26 8. I bardzo dobrze ,że odbyło się bez rac, wrzasków Bąkiewicza i jego nacjonajistów. Święto Odzyskania Niepodległości, to święto wszystkich, którzy mieszkają w granicach naszego kraju i czują się Polakami. Nie ważne jakiego jesteś wyznania, jakiego koloru skóry i na którą partię głosujesz. Oglądasz skoki narciarskie i alpejski Puchar Świata, hokej, koszykówkę ( w której wielu kolorowych graczy), czy telewizyjne seriale. Polska to nasz wspólny dom. Nie dajmy się dzielić nieodpowiedzialnym politykom. 2021-11-14 23:27 9. Nic tylko siedzieć, opalać się i podziwiać. 2021-11-08 09:59 10. Jeden z górali ze zdjęć prowadzi też busa. Kiedyś jechałem z nim, przed busem zatrzymało się taxi na przystanku, gdzie nie wolno taksówkom stawać. On mało nie doszło do rękoczynów. Pan "piękny góral z obrazka" rzucał kur... i innymi. Po czym po kilkuset metrach sam się zatrzymał w miejscu niedozwolonym, by zabrać turystę. Na moje pytanie czemu to zrobił, mając na względzie sytuację z taxi, powiedział: wie pan, no czasem trzeba. Piękne typy o podwójnej moralności w zależności od sytuacji. W zasadzie mentalność nie zmieniła się wcale od czasów, które opisał J. Kurek w "Księdze Tatry". W jakimś sensie, to takie "krokodyle" człowieka. Potrzeba przynajmniej kilkunastu pokoleń.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Bojcorka

FILMY TP

Album TP