Reklama

2016-01-17 17:31:46

Reklama

Ile koni wycofano z trasy do Morskiego Oka w 2015 roku? Co się z nimi stało? Odpowiadamy

Od kilku lat organizacje prozwierzęce jako swój największy oręż w walce o usunięcie koni z Morskiego Oka używają magicznej i niewiele znaczącej liczby koni wycofanych z trasy. Postanowiliśmy wyjaśnić kilka kwestii i opublikować pełne zestawienie koni.

W 2015 roku z trasy do Morskiego Oka wycofano 66 koni. W tym samym roku, czego już próżno szukać w doniesieniach zielonych organizacji, na trasę wprowadzono 69 koni. Stan koni w 2015 roku nieznacznie się zwiększył i oscyluje w okolicach 300 sztuk.

Konie wycofane z trasy

W przekazach mających na celu wprowadzenie w błąd opinii publicznej przedstawia się liczbę koni wycofanych z trasy jako konie oddane na rzeź, co absolutnie nie jest zgodne z prawdą.

Przygotowaliśmy zestawienie, które obrazuje dokładnie, które konie, kiedy i dlaczego zostały z trasy wycofane i gdzie odsprzedane. Zachęcamy do zapoznania się z tym dokumentem (załącznik1: zestawienie2015-wycofane).

Warto zauważyć, że fiakrzy, z których każdy jest przedsiębiorcą prowadzącym własną działalność gospodarczą, nie mają obowiązku podawania do publicznej wiadomości informacji dotyczących przedmiotu ich działalności, a w szczególności informacji na temat umów kupna/sprzedaży, jednak zdecydowali się na ten krok dla wyjaśnienia nieprawdziwych oskarżeń.

W 2015 roku tylko 8 koni spośród 66 wycofywanych skierowanych zostało na ubój. Wśród nich 5 z powodu bezwzględnego skierowania przez lekarzy weterynarii, a 3 ze względu na płochliwość, nieuzasadnioną agresję i brak możliwości dalszej odsprzedaży. W jednym z przypadków płochliwość konia doprowadziła do poważnego wypadku, po którym syn właściciela z poważnymi obrażeniami odwieziony został do szpitala.

Do dalszej pracy i użytkowania odsprzedanych zostało 58 koni spośród 66 wycofanych. Pracują w gospodarstwach, jako konie dorożkarskie i jeździeckie. Część koni zakupili handlarze, pośrednicy, z zapewnieniem dalszej odsprzedaży w celach użytkowych.

Konie wprowadzone na trasę i powracające

W minionym roku na trasę wprowadzono 69 koni (załącznik 2: zestawienie2015-wprowadzone). Część koni pojawia się na tej trasie po raz pierwszy, część powraca (załącznik 3: zestawienie2015-powracajace) – jeździły już wcześniej, ale z różnych powodów zostały czasowo wyrejestrowane.

Jeden z koni, Mały, kupiony i zarejestrowany w maju 2015 roku, pomimo poprawnych wyników pierwszych badań, został wycofany w listopadzie przez komisję badającą konie na Włosienicy. Okazało się, że koń ten nie nadawał się do tej pracy, ale świetnie sprawdził się w gospodarstwie w Białce Tatrzańskiej.

Zachęcamy do przestudiowania załączników i nie ulegania krzykaczom, którzy liczby i dane naginają do osiągnięcia swoich nie do końca jasnych celów.

 


Oryginalne pliki PDF z zestawieniem dostępne na naszej stronie www.KonieMorskieOko.pl.

Za wszelkie słowa wsparcia, które pojawiają się w komentarzach i na naszym facebookowym profilu www.facebook.com/KonieMorskieOko serdecznie dziękujemy!
Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
do juhas 2016-02-06 08:54:51
niestety masz pecha tak samo jak Pat zakopane ,uorcyk i wam podobni bo ci ktorzy o tym decyduja widza to jak widac inaczej...i tyle w temacie a dalsza dyskusja tu z wami to kopanie sie z koniem...
Juhas 2016-02-05 17:21:00
Ja tez tak to widze jak Parzakopane. A Ty piszący nibygwara powołujesz sie na licencje itp. Tylko ciekawe to skoro nadal fisjrzy mają te licencje a prawo na drodze do MOK-a jest łamane. Oczy widza. Ostatnio jął szedłem z MOKA na wizie o kilka osob wiecej. Zrobiłem zdjęcia i wysłałem do TPN.. Modę sie Wam wreszcie dorwie ktos do skory. Mozecie se jeździć tymi wizami macie prawo do zarabiania. Ale musicie respektować prawo. Jestescie jednym wirlim monopolem. Nie dopuszczacie konkurencji. Juz powszechnie wiadomo jaki to wstyd te fasiagi i prawdziwy turysta na nie niecwsiadzie. Padnie Wam ten biznes w końcu jak tylko wiecej ludzi zrozumie o co chodzi.
do Pat zakopane 2016-02-04 15:16:13
cale szcesciemoj bidocku ze corazwiecej ludziobserwuje toco sie dzieje w morskim bo coraz wiecej ludzi widzi to na wlasne oczy anie polega na wyolbrzymionej opinii zielonych ktorzy to moj bidocku wlasnie za wszelka cene chca ten transport konny w morskim zlikwidowac widocznie niejeses w temacie a przypadki lamania praw czzyli zabierania wiekszej ilosciosob niz to ustalili odpowiedzialni za to biegli moze i sa ale jesli sa to saone kaarane utrata licencjii taki delikwent wiecej juz fiakrowalnie bedzie..to tyle skarbie w temacie a obowiazku katolikiem zaden fikier nie ma tak ze nie udrzj od tej strony bo tozalozne jak trzeba to widziicie Boga ale to ze oczerniacie i szkaalujecie ogo to juz wam nie przeszkadza dla was to nie grzech.
Patzakopane 2016-02-03 23:51:16
Na szczęście coraz większa jest świadomość tego co sie dzieje na drodze do MOKA i obserwuje ta drogę wielu ludzi nie tylko tzw. zielonych, którzy widza jak mordercza prace wykonują konie. Nie chodzi o to by ten transport likwidować. Ale zeby go robić po ludzku. I zeby nie łamać choćby tych zasad, ktore zostały ustalone np. ilośc osob na wozie, czy zakaz kluczowania. Ludzie na Was patrzą na szczęście i beda zgłaszać wszystkie nadużycia. A jak bedzie ich coraz wiecej to w końcu zamkną Wasz i teraz lub dla przykładu sami pociągnie je te wozy. A Bocek na Was z gory patrzy. Znęcanie sie nad zwierzętami jest grzechem. Sugeruje zajrzeć do rachunku sumienia. To tyle.
ogol 2016-02-03 10:58:20
zielonym oszolomom blokujacym droge do Mokamowimy stanowczo NIENIE ijeszcze raz NIE>>>jestt nas wiecej iz sie wam wydaje..nie musimy sie organizowac wzadne pseudomanify czy nielegalne glokady...prawda jest jaka jest i nic tego nie zmieni..wasze melksy uzywajcie sobie do koszenia ogrodkow
z boku 2016-02-02 13:54:40
Ale tzn ze pracowalas legalnie tylko I wylacznie?? uczciwie jak najbardziej ale nie dla dudkow ani zielonych rtlko tak poprostu zeby innym bylo lzej?? Zeby amerykanski system dobroci mial wiecej na rozdawanie??.Bilet tez sobie kupilas sama tylko za co jak na dudki nie pracujesz bo to wstyd zeby za prace dudki brac. Tylko dudki I dudki..Za wiadro gruli czy czapke gruszek pracowalas??
Patzakopane 2016-02-01 21:57:42
Byłam zatrudniona legalnie w obu przypadkach. Pierwszy raz w Ski Brule w Michigan, a drugi raz w Breckenridge Ski Resort w Colorado. Uwierz, można i dostac prace uczciwie i legalnie i tez tak samo pracować.
do Patzakopane 2016-02-01 07:55:34
a bialego murzyna w tych USA widzialas czy bylas jedyna?

W Moku jest istalonanorma ilosci pasazerow i jest przestrzegana ajesli widzialas wiecej to nalezalo zglosic to sluzbie Parkowej
jako instruktor narciarski pewnie tez pracowalas na czarno bo kwaifikacji upowazniajacych cie do takiej pracy w USA na bank nie osiadasz a polskie kursy czy studia aWF i ich dyplomy nie sa w Usda respektowane...tle w temcie...pojechalas tam za dudkami tdz nie dla przyjemnisciwiec o dudkach nawet nie wspominaj bo sie blaznisz....dzis kazdy goni za kasa jak glodny pies za kielbasa
Patzakopane 2016-01-31 09:49:53
Pracowałam w USA dwa razy jako instruktor narciarski. Tez były tam wozy typu fasiagi ALE ciągnęły je cztery a nie dwa konie. Wiele razy idąc do MOKA widzialalam przeładowane fasiagi, kilka osob wiecej na nich siedziało niz przewiduje norma. Konie klusowaly co tez jest zabronione. Powiem Wam jedno: WSTYD. Zagubiliście wartości Waszych przodków szanujących zwierzęta. Zamieniliście je na miłość do DUTKÓW. Nie pozdrawiam, Patrycja Krynicka
z boku 2016-01-30 00:56:31
oj dluzszy!!!! jak by go skrecilo na mieguszowieckich to koniec by sie bujal w lodzi po piotrkowskiej
gdyby 2016-01-28 09:33:35
gdyby UORCYKULI za kazdym razem kiedy klamie i spekuluje przybywalo nawet milimwtr nosa jak PINOKIO tomiala by go stad do Morskiego Oka.
do uorcyk 2016-01-24 10:42:33
anidpoktor stwierdzila to poukazaniu sie w mediach waszej zmanipulowanej wersji jej raportu ..czyli po jegonapisaniu a jesli twierdzisz inaczej to skad podfawaliscie ten raport skoro gonie bylo?


i kto tu caly czas manipuluje?

posluchaj sobie wypowiedzi doslownej pani doktor...jest w necie ogolnodostepna..nawet na innych strpnach niz strona fiakrow...uwazasz ze wszyscy manipuluja przeciw wam?
cyk 2016-01-23 14:40:07
Beaciu, zaczynasz już przynudzać, lepiej już napisz jak tam dalej przebiega np. afera śmieciowa. Wrzuć na bloga kilka zdjęć ze stanem napełnienia Twoich koszy na śmieci.
uorcyk 2016-01-23 14:27:21
a kiedy pani Strypikowska to powiedziała? aaa, zanim dobadala do końca konie i zanim go napisala, ten raport? i kto tu manipuluje ?
hahahahaha 2016-01-23 05:06:42
no usmial by sie usmial
szczegolnie z tego
cyt
Pseudonim: uorcyk 2016-01-22 15:25:01
ja tam jestem za ujawnieniem absolutnej prawdy. I sie jej nie boję. A ty?


hahahahaha i szczegolnie po wypowiedzi dr stryoikowskiej na temat twoich spekulacji trescia jej raportu z badan hahahahaha
uorcyk 2016-01-22 22:07:28
hahahahaha koń by sie usmiał z ponizszego wywodu :0
douorcyk 2016-01-22 15:33:55
skoro jestes za ujwnianiem prawdy to dlaczego podnosisz larumj ak Pisowskie wladze do tego zmierzaja...krzyczysz za zlodziejami ze zabiera sie wam demokracje czyli ze zabrania siewam krascc dalej i unikac za to odpowiedzialnosci..cos sama sobie przeczysz albo udajesz chinczyka ze nie rozumiesz problemu inaczej tylko na swoje kopyto

jak kali krasc to super ale jak kalemu nie pozwolic dalej krasc to zabiera sie mu demokracjehehehehehehe
uorcyk 2016-01-22 15:25:01
ja tam jestem za ujawnieniem absolutnej prawdy. I sie jej nie boję. A ty?
co racja to racja 2016-01-20 16:21:33
co do tych zmien to racja tyle ze one nie za bardzo beda ci na reke uorcykulo juz niektore z wprowadzonych nie sa ci po nosku cowyrazasz wybiynie w swoich komentarxach...wszyscy czekamy na te zmiany...byle tacy jak ty nie utrudniali ich wprowadzeniu
uorcyk 2016-01-20 15:46:08
do czasu. na wszystko przyjdzie czas . na zmiany tez
do uorcyk 2016-01-20 13:48:16
twojezdanie jak sie okazalow tej sprawie jestnajmniej wqzne i nikt sie z nim juz liczylnie bedzie..twoje5 minut juz bezpowrotnie minelo i musisz siez tym pogodzic czy ci sie to podoba czy niei takie sa fakty na dzien dzisiejszy
uorcyk 2016-01-20 10:47:20
moim zdaniem, problem pracy koni na tej akurat trasie nadal pozostał. Ale poczekajmy az sie sprawa wyjasni w szczególach :)
dziwie sie 2016-01-19 09:11:54
dziwie sie fiakrom ze jszcze nie pokazali dokonca zielonym gdzie ich miejsce i nadal podaaja sie ich presji,,,dyskusja z niminiema zadnego sensu nie sa fachowcami w sprawie ni posiadaja ku gtemu ani uprawnien ani wyksztalcenia...totzw kopane sie z koniem do nicsego nie doprowadzzi.
fiakrzzy nie robia niczego co byloby zakazane.nielegalne itp..wiec zieloni moga ich pocalowac w przyslowiowa pogoralskumowiac rzyci na tym ich rola sie konczy..a nagonka medialna ktora rozzpetali skonczyla sie juz nawet media widza ze nie ma sensu dalszego rozdmuchiwania problemu ktorego nie ma
cyklista 2016-01-19 08:18:02
Zauważyłem, że Nasza uczoność jak już nie ma się do czego doczepić to zaczyna pierdo... o jakiś bliżej nieokreślonych dowodach, asach z rękawa. Typowe zachowanie dla tej czołowej sygnalistki na Podhalu, tylko, że te rzekome asy to są gów.. warte.
z boku 2016-01-19 05:24:38
mundro jak zwykle ryje jak dziko swinia. Nie dali listy zle dali liste tyz zle to kiedy bedzie dobrze? Ma czlowiek prawo zachorowac?? No mo moze ko zachorowac NIY a cymu ?? bo kon to nimoze I juz a cymu bo niy I juz. ona moze zachoruwac a kolano moze a czymu moze bo jyj wolno. To dzie tu rowno uprawniynie midzy koiym a czlowiekiym??
fijakierrrr 2016-01-18 22:31:07
Hehehehehee, kieby tak tak ludzi dokladnie przebodali to pewnikiem jakie 3/4 z roboty by wycofali.
cyklista 2016-01-18 11:53:04
Rybciu, tylko nie trzymaj go za długo w tym rękawie, bo go mole pogryzą i straci na wartości jako dowód.
uorcyk 2016-01-18 11:48:13
zwykłam miec asa w rekawie to fakt. I wlasnie dlatego, przyjdzie czas to sie go wyciągnie. Ale nie tu i nie teraz .
cyklista 2016-01-18 11:42:21
Pani Beatko toż to nadeszła chyba pora aby zacząć wyciągać te tajne asy z rękawa. Kto ja kto, ale Pani to jest nieprześcignioną mistrzynią w tej profesji.
poznaniak 2016-01-18 11:14:09
Te dwie ateistki to wyjątkowo wredne i podłe babska --tyle w temacie
uorcyk 2016-01-17 23:40:23
moja ostatnia uwaga- sama lista jest tylko listą ale można majac dane gromadzone z lat poprzednich na bazie daty urodzenia ( rocznik to ostatnie dwie cyfry) konia policzyc wiele informacji - ile lat koń pracował , w jakim wieku został wycofany .. Np pany Kolstrungowi z jego zestawien ( strony TPN) wyszlo ze sredni czas uzytkowania koni w Mo wyniósł 3,5 roku.

A jesli sie wie , na co który konik chorował ( wystarczy porownac z lista koni do badania powtornego z powodu problemow ortopedycznych) to mozna te koniki odnalezc na liscie wycofanych ... w kazdym razie dziekuje za to bazowe zestawienie :)
uorcyk 2016-01-17 23:34:20
Zapisy w paszportach nie potwierdzaja ze jakies konie pracuja w MO kilkanascie lat. Z drugiej strony TPN prowadzi liste koni dopuszczonych do pracy zalednie od 2011 roku wiec nie da sie udowodnic pracy dł€żezj niz od 2011 roku.

Mam pytanie do panów wozakow- czy konie wycofane w 2015 przez komisje z powodu OCD a odprzedane do dalszej pracy przeszły operacje stawów pecinowych ? czy nowi wlasciciele wiedza o koniecznosci przeprowadzenia tych operacji czy moze w nieswiadomoasci uzytkuja te konie nie wiedzac o ich stanie i cierpieniu ?

dziekuej szczegolnie za liste koni wycofanych w 2015 roku bo pan Janczy z dziwna opieszaloscia ja udostepniał w wyniku sporo koni pominieto a tutaj jest wszystko.
do łorcycki 2016-01-17 23:13:57
skoro są konie co chodzą po kilkanaście lat do moka to widocznie Małemu albo coś stało się poza trasą jakaś kontuzja albo czegoś nie usało się wychwycić na badaniach i wyszło po kilku miesiącach - to chyba zrozmie każda istota nawet nie grzesząca inteligencją. Ty Beatko też przecież nabawiłaś się problemów z chodzeniem z dnia na dzień przecież
uorcyk 2016-01-17 22:56:41
koń Mały miał problemy ortopedyczne. Pytanie jest nastepujace- nabawił sie ich podczas 4 miesiecznej pracy czy został dopuszczony mimo nich do pracy?
warszwiak 2016-01-17 21:05:10
Wpis konkretny i rzeczowy, aż chyba nie ma co komentować i roztrząsać
z boku 2016-01-17 19:29:47
Tak trzymac kazde klamstwo obalic dowodem a klamce przed sad szczegolnie te dwie aktywne.50% fiakrow pozew zbiorowy a reszta pozwy indywidualne. Przetrzepac dobrze po kieszeni I wreszcie bedzie spokoj z oczerianiem Gorali
Corba 2016-01-17 19:05:05
Jakie warunki trzeba spełnić by się stać takim elitarnym przedsiębiorcą?
bajkał 2016-01-17 18:31:53
wygląda spójnie

Reklama
 • SPRZEDAŻ | różne
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, szer. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W CENTRUM ZAKOPANEGO ZATRUDNI KIEROWNIKA RECEPCJI/RECEPCJONISTĘ ORAZ POMOC DO PRZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ I SPRZĄTANIA POKOI. 509 578 689.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. 796 544 016.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM SIANO W BALACH. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • KUPNO
  Kupię cielęta małe Byczki. Simental i inne płatność przy odbiorze. Proszę dzwonić. Odbiór co 2 tygodnie. 724732680 chybachyba@o2.pl
  Tel.: 724732680
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCĘ DO MAŁEGO SKLEPU SPOŻYWCZEGO w Białym Dunajcu (emerytki, praca co drugi dzień). 606 751 451.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM W ZAKOPANEM - Z WYNAJMEM POKOI - centrum (ul. Grunwaldzka), 602 633 931.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  POSZUKUJĘ DOMU W STYLU GÓRALSKIM, ok. 100 m2, Zakopane, bliskie Kościelisko - 607 506 428.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIE DOM LUB PENSJONAT POWYŻEJ 200 M2 W ZAKOPANEM ZA GOTÓWKĘ NR KONTAKTOWY 517 340 125 ŁUKASZ luklis86@gmail.com.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI - 788 344 233.
 • PRACA | dam
  Tatrzański Park Narodowy zatrudni STARSZEGO KSIĘGOWEGO. Szczegóły: www.tpn.pl/nowosci/zatrudnimy-starszego-ksiegowego oraz na BIP TPN. Dokumenty można składać do 21.02.2024. Tel. 18 20 23 233
 • PRACA | dam
  Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: - BARMANKI - POMOCE KUCHENNE - OSOBY NA ZMYWAK I DO ZBIERANIA NACZYŃ Z SALI Więcej informacji pod nr tel.: 693 319 707
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ NIERUCHOMOŚCI ZA GOTÓKĘ! PODHALE! DZIAŁKA, DOM, MIESZKANIE. +48600404554 grz.wicik@gmail.com
  Tel.: 48600404554
 • PRACA | dam
  POMOC KUCHENNĄ (kobietę) do pensjonatu w centrum Zakopanego. Na pełny etat, praca zmianowa 7-19, co drugi dzień. Brak zakwaterowania. Dobre warunki finansowe, benefity. 502 716 694
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ NA POMOC DROGOWĄ KAT C + E. 601 502 208
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Spokojna kobieta szuka KAWALERKI w Zakopanem. Na dłuższy okres. 692 340 991.
 • PRACA | dam
  PAPI SERVICE SP. Z O.O. ZATRUDNI KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E ORAZ UPRAWNIENIA ADR . TEL.182074845
 • USŁUGI | inne
  PRALNIA ZAWRAT - PRANIE, MAGLOWANIE - pościele, obrusy, ręczniki itp. 501 788 640
 • RÓŻNE
  PAPI SERVICE - OLEJ OPAŁOWY i OLEJ NAPĘDOWY. BIURO: PORONIN, KASPROWICZA 28 PON.-PIĄT. 08.-17.00 Tel./fax 18 20 74 845, 18 20 74 224 STACJE PALIW: ZAKOPANE, SPYRKÓWKA 4 NOWY TARG, SKŁADOWA 11 CENY HURTOWE. ZAPRASZAMY.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKALE HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWE o powierzchniach ok. 58 i 55 m2, oraz PIWNICE 23 m2. Możliwść połączenia lokali. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę HALĘ: MAGAZYN/ PRODUKCJA - 250m. Nowy Targ, ul. Składowa. Tel. 602 290 555
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA ROLNA 1.2 HA - JORDANÓW. 515 459 584.
 • PRACA | dam
  Sklep Gil Market w Białym Dunajcu zatrudni SPRZEDAWCZYNIĘ. 18 20 739 05.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DWUPOZIOMOWE MIESZKANIE na Pardałówce - 607 506 428.
 • PRACA | szukam
  SPRZĄTANIE DOMÓW, MIESZKAŃ. 575 450 977, 739 632 283.
 • BIZNES
  Sprzedam WPOŻYCZALNIĘ NART I SNOWBORDU. 662 370 510.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  POLE ORNE. 505 429 375.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-02-20 21:45 Handicap Zakopane - na pytania nie odpowiadają, ale na zawody wraz z burmistrzem zapraszają 2024-02-20 21:00 W Rabce będzie z kogo wybierać 1 2024-02-20 20:00 Stara zajezdnia to nie wysypisko śmieci! 1 2024-02-20 19:15 Osuwisko idzie w cenę 2024-02-20 19:14 Snowlandia dla każdego. Czynna do 25 lutego 2024-02-20 18:30 Jan Smarduch - wójt na całe życie 1 2024-02-20 18:28 Poważny wypadek na zakopiance 1 2024-02-20 17:45 Strajk unieruchomił naszych skoczków. Kto wystartuje w Obersdorfie? 3 2024-02-20 17:30 Francuska muzyka w Kościelisku czyli Cafe de Paris 2024-02-20 17:00 Prokuratura bada sprawę wypadku na nowotarskim basenie 3 2024-02-20 16:51 Jakie zielone płytki wybrać do łazienki? 2024-02-20 16:30 Muzyki i śpiewacy! Ten konkurs jest dla was 2024-02-20 16:00 Burmistrz kontra dyrektorka 6 2024-02-20 15:30 Spotkanie z ptakami nocy 2024-02-20 15:00 Zakopiańskie łyżwiarki z workiem medali Mistrzostw Polski Juniorów 3 2024-02-20 14:24 Metamorfoza w ciekawym wydaniu, czyli jak zwiększyć pewność siebie? 2024-02-20 14:00 Kibicujmy razem na Jaworzynie Krynickiej podczas Pucharu Świata FIS w snowboardzie alpejskim 2024-02-20 13:30 Tak utwardzają teren na Gubałówce. Odpadki budowalne i gruz 7 2024-02-20 12:52 Letnia przygoda dla maluchów - korzyści i wybór kolonii letnich dla dzieci 2024-02-20 12:45 Pogoda dziś nas nie rozpieszcza, ale wciąż można jeździć na nartach (WIDEO) 2024-02-20 12:30 Im lepszy szpieg, tym większe kłamstwo... Konkurs dla czytelników 2024-02-20 12:00 W Zdroju się buduje 2024-02-20 11:59 Komu powierzyć opiekę nad seniorem? 2024-02-20 11:55 Jak przygotować koparkę do wiosny? 2024-02-20 11:15 Ktoś zostawił worki ze śmieciami tuż przy ulicy 1 2024-02-20 10:45 Śniegu ani na lekarstwo, kolejna impreza narciarska odwołana 2024-02-20 10:42 Jak wybrać dobrego partnera do przeprowadzenia rekrutacji? 2024-02-20 10:33 Na co zwrócić uwagę przy zmianie statusu wspólnika w spółce komandytowej? 2024-02-20 10:30 Muzyczne spotkanie z Markiem Brynkusem 2024-02-20 10:00 Ośrodek zdrowia stanie się komisariatem 2 2024-02-20 09:45 Odkryj niesamowitą przygodę na stokach Jurgów Ski 2024-02-20 09:30 Uśmiechnij się z Kiepurą. Koncert 2024-02-20 09:00 Jeśli potrącisz zwierzę, nie uciekaj, ale mu pomóż (WIDEO) 5 2024-02-20 08:44 Samochód wpadł w barierki na nowym odcinku zakopianki 2 2024-02-20 08:30 Przygoda w muzeum na zakończenie ferii 2024-02-20 08:00 Znamy polską kadrę na historyczny Puchar Świata w snowboardzie alpejskim na Jaworzynie Krynickiej 2024-02-19 22:18 Ruszyły zapisy na jubileuszowe zawody narciarskie o Puchar Przechodni Związku Podhalan 2024-02-19 21:30 Kto naprawi osuwisko 5 2024-02-19 21:00 Ratują życie, wynoszą ludzi i dobytek pokoleń z płomieni, gdy trzeba zabezpieczają skoki na Wielkiej Krokwi 1 2024-02-19 20:32 Góralka pochodząca z Zakopanego mistrzynią Austrii w trójskoku 4 2024-02-19 19:45 Licealiści z Goszczyńskiego mówią: stop zmianom klimatycznym 8 2024-02-19 19:00 Dawniej to się górale potrafili bić. Posłuchajcie stulatka z Pieniążkowic (WIDEO) 2024-02-19 18:30 XI Puchar KW Zakopane i II Sprint Test KW Zakopane. Zapisy 2024-02-19 18:00 Ceny w restauracjach w Zakopanem są rzeczywiście tak wysokie? Sprawdziliśmy 10 2024-02-19 17:30 Kawałek Japonii w Nowym Targu. Zmiana terminu wydarzenia 2024-02-19 17:09 Ścigali się o Puchar Gorców w Kluszkowcach 2024-02-19 17:00 Wiosna zagościła w Beskidach 2024-02-19 16:40 Nowotarska biblioteka przykładem dla innych 2024-02-19 16:15 Stasikówka i Suche mają nowych - nienowych sołtysów 2024-02-19 15:30 Jacek Gąsienica Mracielnik z kolejnym medalem na mistrzostwach weteranów
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-02-20 22:06 1. Żenada,wszyscy przyspawani do stołków od lat.Ciezko ująć sobie z koryta,jak potem żyć... 2024-02-20 21:59 2. Czy tym tonącym okrętem ktoś steruje,czy jest z nami pilot??Tak można by określić funkcjonowanie UMiG Czarny Dunajec pod wodzą obecnego "włodarza"najwyrażniej wystraszonego możliowścią porażki i dla bezpieczeństwa startuje na radnego (nigdy wczesniej żaden wójt tak nie robił). Część "bezradnych" jest ewidentnie do wymiany. A na podsumowanie Tak kończy się wybieranie na wójta czy burmistrza ludzi którzy nie mieszkaja na stałe na terenie gminy czy miasta-to dla wyborców do przemyślenia 2024-02-20 21:35 3. A czyli Dziubek broni Dyrektorki - Orawiec Orawkę. Rozważałem go poprzeć ale Orawców nie chce w tami razie widzieć na stołku wojta u nas. 2024-02-20 21:23 4. Kolejni męczennicy w kolejce do pałacu a. dudy: Małgorzata Gosiewska, Katarzyna Sójka, Edward Siarka, Jan Dziedziczak, Antoni Macierewicz, Jacek Bogucki i Jerzy Polaczek. Trzeba będzie podpisać umowę z Białorusią na przetrzymywanie więźniów politycznych. Będą się czuć jak w domu. 2024-02-20 21:02 5. I takich właśnie włodarzy samorządowych nam potrzeba, a nie marionetki. Ale takiemu stanowi rzeczy są winni sami wyborcy, bowiem wybierają figurantów i potem przecierają oczy ze zdumnienia jojcząc do wszystkich świętych. A jest ich w obu powiatach wielu. Wystarczy przyjrzeć się ich "osiągnięciom". Dotyczy to także części radnych. 2024-02-20 21:00 6. Szymon i Osioł haha. Marcinek wymyślasz w tej Kalifornii coraz ciekawsze ksywki na posty. Twój koniec jest bliski!!! Potem taczka Dziubka i w pole, jak każdy gnoj 2024-02-20 20:57 7. Ludzie to największe szkodniki i brudasy, a wy płaczecie,że piesek kupkę zrobi na trawnik. 2024-02-20 20:52 8. Łapsa nie dopełnnil obowiązeku zawiadomienia policji i stałego monitorowania sprawności defibrylatora. Czy poniesie odpowiedzialność ? Wątpię bo tu wszystko jest na odwrót. 2024-02-20 20:09 9. A może to grupa otwierająca trasę na Gubałówce przed wyborami po raz kolejny przygotowuje grunt. 2024-02-20 19:43 10. Już myślałem że będą z rolnikami strajkować. Pożytek by przynajmniej z tego był.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP


REKLAMA