Reklama

2016-02-16 17:45:41

Reklama

Debata w sprawie koni z Morskiego Oka oczami fiakrów

W miniony czwartek w Krakowie odbyła się debata dotycząca transportu konnego do Morskiego Oka.

Od początku byliśmy sceptycznie nastawieni do tego spotkania, bo poprzednie debaty z przedstawicielami organizacji prozwierzęcych zawsze kończyły się kłótnią i kolejnymi zarzutami w naszą stronę. Jednak zachęceni przez organizatorkę, Magdalenę Hejdę, w myśl zasady „nic o nas - bez nas”, przyjęliśmy zaproszenie.

Na liście osób zaproszonych do debaty od razu rzucał się w oczy brak głównej „rozgrywającej”, czy też „mieszającej” ze strony zielonych – Anny Plaszczyk z fundacji Viva. I głównie dzięki temu, że nie było jej na liście, większość zaproszonych zgodziła się na udział w debacie. Dlaczego? Ci, którzy znają tą panią wiedzą, że nie jest ona w ogóle stroną do rozmowy. Operuje ona półprawdą, swoją niewiedzę przykrywa pseudonaukowymi cytatami, a w swoich rozmówców wbija wzrok bazyliszka próbując ich zmrozić i „spetryfikować” niczym bohaterów z Harrego Pottera.

Na etapie uzgodnień Pani Magdalena zaproponowała nam, aby reprezentacja Stowarzyszenia składała się z maksymalnie 10 osób. Zapraszała również publiczność i dziennikarzy. W odpowiedzi od razu zaznaczyliśmy, że z naszej strony oficjalna delegacja liczyć będzie 5 osób, których nazwiska doślemy przed rozpoczęciem debaty.

Jakież było nasze zdziwienie, kiedy po dosłaniu naszej listy pięciu nazwisk organizatorka stwierdziła, że to niedopuszczalne, że tak wiele osób będzie ze Stowarzyszenia i w takim razie musi zaprosić do dyskusji Annę Plaszczyk. Dodatkowo pozostali interlokutorzy nie zostali o tym poinformowani na czas i tylko z grzeczności pozostali na sali biorąc udział w tej dyskusji. Wprowadzenie pani Plaszczyk „tylnymi drzwiami” było tylko potwierdzeniem, że debata będzie tylko pokazówką i wzajemnym teatrem oskarżeń.

O czym była debata?

W zasadzie o wszystkim i o niczym. Czyli standard. Dyskusja miała dotyczyć sytuacji koni na trasie do Morskiego Oka, a zamiast tego prowadzono obliczenia, rozważania dotyczące asfaltu na drogach powiatowych, pyłu, dorożek oraz sposobu hamowania i rodzajów hamulców.

Prowadząca debatę nie potrafiła opanować dyskusji lub nie chciała tego zrobić, bo w zadawanych pytaniach często dało się wyczuć jej stronniczość i brak elementarnej wiedzy w poruszanym temacie.

Osoby biegłe w dziedzinie hipologii, specjaliści od koni, ich zwyczajów i zdrowia mówili jedno, a przedstawiciele organizacji prozwierzęcych drugie. Zieloni tradycyjnie nie uznają żadnych autorytetów, a jedynym pewnikiem dla nich są tylko wyciągnięte z kontekstu zdania potwierdzające to, że konie z trasy do Morskiego Oka powinny zniknąć.

Panie z organizacji prozwierzęcych podważały wyniki zleconych przez siebie badań. Wielokrotnie negowały opinie specjalistów sugerując ich zależność finansową od portfela fiakrów. Unikały też tematu częstej rotacji „swoich” lekarzy i natychmiastowego (po niepomyślnym dla zielonych werdykcie badań) podważania opinii specjalistów wynajętych przez organizacje prozwierzęce.

W swoich wypowiedziach pseudoekolożki zamiast chłodno rozmawiać o faktach, często grały na uczuciach. Mówiły o „umierających” koniach, czy – posiłkując się widownią - przedstawiały historię dziewczyny na wózku inwalidzkim, która bez mała ze łzami w oczach opowiadała jakie to smutne obrazy pozostały w jej głowie po przejażdżce wozem do Morskiego Oka, mówiła o swojej rehabilitacji i własnych marzeniach dotyczących sielskiej przyszłości koni w ogóle.

Tradycyjnie nie zabrakło zastraszania. Anna Plaszczyk kilkakrotnie straszyła dr. Pawła Golonkę i publiczność procesami za pomówienia, a Beata Czerska chciała wzywać policję w obawie przed jednym z fiakrów, który rzekomo uszkodził jej kolano podczas listopadowych protestów, a podczas debaty zajmował miejsca na widowni.

O rozsądek i podjęcie decyzji, w którą stronę kierować prace mające na celu jeszcze większą poprawę już dobrego stanu koni w Morskim Oku apelował dyrektor TPN Szymon Ziobrowski, ale po stronie zielonych ten apel pozostał bez odzewu.

Podobnie zresztą, jak bez echa przeszły argumenty przedstawiane przez specjalistów: Marka Tischnera, Pawła Golonkę, Ryszarda Kolstrunga czy Macieja Jackowskiego. W każdej ich wypowiedzi pseudoekolożki Anna Plaszczyk i Beata Czerska, które w swoich oczach urosły do rangi hipologicznych wyroczni, doszukiwały się złej woli, stronniczości i (phi!) nieznajomości tematu.

Co sądzimy o debacie?

Sądzimy, że nieprzypadkowo debata została zorganizowana akurat teraz, kiedy organizacje prozwierzęce zamiast o dobro koni - walczą o 1% z naszych podatków.

Była to już trzecia próba podjęcia szerokiej debaty na temat koni i w zasadzie skończyła się tak samo jak wcześniejsze (Dyrekcja TPN i Zespół sejmowy w grudniu 2014 r.), czyli pyskówką i ośmieszaniem specjalistów - lekarzy weterynarzy i hipologów.

Ponownie zieloni na debatę przynoszą jakieś najnowsze analizy i opracowania, które w ogóle nie odnoszą się do pracy koni i ich zdrowia, a jedynie dotykają tematu (prawidłowość obliczeń, badanie drogi i zdjęcia termowizyjne), przy czym wszystkie te analizy nie umniejszają w żaden sposób opinii wydanych przez specjalistów - lekarzy weterynarzy i hipologów, a rozpoczynają rozmowę na nowe tematy, jak na przykład stan dróg publicznych w powiecie tatrzańskim.

Debata pokazała, że nie ma ze strony pseudoekologów żadnej chęci porozumienia, a każda dyskusja kończy się zarzucaniem nas nieprawdziwymi, ale podchwytywanymi przez publikę oskarżeniami.Cała debata (prawie 4 godziny) do zobaczenia na stronie www.SwiatKoni.pl.

Dużo więcej zdjęć z debaty na naszej stronie www.KonieMorskieOko.pl.

Za wszelkie słowa wsparcia, które pojawiają się w komentarzach i na naszym facebookowym profilu www.facebook.com/KonieMorskieOko serdecznie dziękujemy!
Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Artur Z. 2016-04-04 01:32:47
Witam, jestem od jakiegos czasu za granica i powiem szczerze, ze dopiero z perspektywy mieszkania w Zachodniej Europie widze jak zle traktowane sa konie na Podhalu i jak katorzniczo pracuja. Ile razy przyjezdzalem z rodzina do Zakopanego to widok psuly mi przeladowane dorozki z ledwo ciagnacym je zadyszanym i parujacym koniem
Te same widoki w Chocholowskiej nie mowiac o Morskim Oku. Raz mnie sie corka spytala tatusiu czemu ten konik taki bialy caly i zdyszany. Smutno bylo patrzec na to wszystko. Tu gdzie mieszkam konie pracuja ale w ludzkich warunkach. O konie sie dba. Jak sie pasa na polu to z reguky sa czyms nakryte. Jesli ciagna bryczke to jest ona lekka. Nieprzeciazona. Ludzie tu kochaja konie i bardzo o nie dbaja. Nie sa tak wyzylowane i sciorane jak u nas. Moze dlatego tez cos w tym jest ze i w Janowie Podlaskim zle sie dzieje i zona milardera chce wszystkie konie stamtad wykupic. Prawda jest taka im bardziej prymitywny jest czlowiek tym bardziej prostackie jest jego podejscie do swiata. W tym do koni. Esryd mi za Zakopane. Artur Z.
Psychiatra 2016-02-23 08:29:07
Nic się nie da zrobić, przypadek nieuleczalny.
dr 2016-02-22 12:30:00
Obejrzałem i stwierdzam - obie powinny być zbadane przez psychiatrę
takie debaty 2016-02-21 08:07:04
takie debaty to strata czasu

debata jest wspolna dyskusja nad problemem i wspolneustalenia w ramach kompromisu
jak dotychczas organizacje prozwierzece na zadnej odbytych debat nic nowego nie wnosza poz stara spiewka o bledach w ekspertyzach i poza szkalowaniem fiakrow.weterynarzy .ekspertow itd..nie wskazujac zadnego konkretnego nadajacegosie poddyskusje rozwiazania poza tym ze im sie wydaje ze konie sa meczone..zadnego na to dowodu..zaden kon jeszcze z przemecenia w MOKU nie padl a przynajmniej nie zostalo to udowodnione.....psu na bude takie przepychanki z kims ktyo z zalozenia odrzuca mozliwosc kompromisu i za wszelka cene chce doprowadzic do postawienia na swoim czyli likwidacji koni.szkoda czasu i atlasu ich rozumowanie sie nkie zmieni
pani doktor 2016-02-20 15:44:24
Uorcyk, zadbaj kobieto o siebie, o swoje zdrowe, a potem pomyśl o koniach. Gdy Pani zaniemoże, to kto je tak zawzięcie (czy trzeba, czy nie trzeba) bronić będzie.
łoo rety 2016-02-19 19:31:57
[co do filmu] łoo rety weterynarz aż sie za głowe złapał jak ta uorcykula gadała hhhhahaaa osłabiła gościa!! :D :D
konicek 2016-02-18 13:04:36
To taki chytry plan: niedługo będzie mogła sama zablokować drogę do Morskiego Oka.
pomylily 2016-02-18 09:12:15
panie Czerska i Plaszczykowa pomylily jakzwykle tematy debaty i zamiast dyskutowac o mozzliwosci poprawy losu koni jaak zwykle publicznie pomawialy wszystkich o jaakies pomowienia ..poprostu paranoja te paanie same nie wiedza co robia nalezy je chyba zbadac bo to zakrawa na kpiny zeby 2 osoby terrozyzowaly spolecznosc w imie ich wyimaginowanych przypuszczen o lamaaniu prawa..jakiego tego prawa>? sa jakies obowiazujace normy ktore kategorycznie okreslaja ile mozeciagnac kon? jesli nie to niech ssie odseperuja..a to co chca zrobic to chca kosztem Fiakrow przeprowadzic jakies badania naukowe ktore jeszcze nigdzie na swiecie nie mialy miejsca...niech sobie sfinansuja takie badania z wlasnych funduszy
P 2016-02-18 08:02:01
Czerska walcząca z góralami, ich wiarą, ich dziećmi, ich pracą itd...... ale naśladująca Góralki (chustka na ramionach) :D Czerska...aż mi cię żal ;)
do jacek 2016-02-17 10:51:56
zdjecie nr 10 obrazuje mysli pani Beatki amianowicie


ten Maka toniezle ciacho...musze sie z nim spotkac.......w sadzie.
fakty sa takie 2016-02-17 10:48:57
ze udalaby sie kazda debata..gdyby na nia nie zapraszac obu stron czyli gdyby byla na niej obecna tylko pani Plaszczyk elita ze strony Ratujmy Konie z MOKA z fejsbuka i oczywiscie PANI CZERSKA Beata.

potencjalni organizatorzy nastepnych debat powinnitowziac do serca i pod rozwage.
Jacek Sparow 2016-02-17 10:47:47
Czy zdjęcie no. 10, to plakat reklamujący nową część "Gwiezdnych Wojen"? - przebudzenie Jabby?
tak se patrze 2016-02-17 10:44:50
tak se ta patzre na te fotki i porownujem tom dzisiejsom focie pani Czerskiej z tomjejna jej blogu i cosikmi siy widzi ze trosecke jaakby zbiydla tzn przybrala na siy ale mina jakosik tako zatroskaano..pewnikiem mo jakiegosik stresa o ktorym w tym poradniku oltym co go studiuje nic nie pisomi dlotego tako zatroskano bo przecie chyba siy tak strasnie konickami nie prejyna skoro do dzis meleksow nima a ona tyj drogi nie blokuje jako zapowiedzziala z paniom Plaszczykowom..cyzby takjako i te wladze pred wyborami naobiecywaly a teroski nimajom jako dotrsymac slowa?
do spekulant 2016-02-17 09:25:42
podepnijsiy do PaniCzerskiej ona gwarantuje likwidacje obecnego transsportu a gwarantuje transport po nowemu...meleksami moze jak bedziys mioltakimeleks to siy zalapiys..alenie wiym na pewnopoinformuj siy mozenolepiyj u zrodla tzn...u paani Czerskiej w TTonZ sprogoj telefoniczniy siy umowic na wstepnom rozmoweo warunkach przyjecio

ps dej tu pote znac cos zalatwiyl bo my sycka tyz ciekawi
turystka Morskiego OKA 2016-02-17 09:18:14
a ja pozdrawiam pania czerska i Plaszczyk...z Morskiego OKA szkoda ze panie nie moga tu byc..alecoz jak sie nie ma sily tosie w gory nie wybiera,,,

ps widoki z fasiagu przepieknei jest czas narobic i filmikow i fotek...mimo wszystko zapraszam

a fiakrom dzikuje po stokroc
Śpekulant 2016-02-17 08:36:50
Widzym ze taki transport to fajno sprawa i mozna cosik wiyncyj zarobić.Jako siy tam mozna dostać by prowadzić fijokiyrke do MO,he?
plenta 2016-02-17 08:10:01
redaktorka prowadzaca debate ladnie podsumowala pania Plaszczyk...ze nie spodziewala sie ze ta sprowadzi debate do pyskowek ktorych chciala uniknac i zrobi z problemu koni dyskusje w sprawie swojej urazonej ambicji znow oskarzajac publicznie o jakies pomowienia..hheheh UORCYK Czerska i Plaszczykowa nawet dyskutowac nie potrafia czego wiec wymagac od fiakrow,,,,,,az dziw bierze ze ci jeszcze maja na tyle cierpliwosci ij akos to znosza
ta debata wybitnie pokazala po ktorej stronie jest chec i dobra wola rozwiazania problemu...fiakrzy robia wszystko w tym kierunku czego nie mozna powiedzieec o drugiej stroniektoraniestety widsc to golym okiem a z zalozenia likwidacje transportu a nie dobro i poprawe losow pracujacych tam koni

Mysle ze pani organizatorce rowniez po tym co zaszlo przeszla juz ochota na daalszeorganizowanie debat bowiem w swojej rodzimej Gazecie nawet nie wspomniala o przebiegu tej debaty.
kartoflarz 2016-02-16 20:29:35
Od mniej więcej października zeszłego roku każdy wpis Stowarzyszenia czytam z ogromną radością i przyjemnością. Dopracowany, przemyślany, konsekwentnie wytykający wszystkie niejasności w poczynaniach ekologów, choć słowo "ekolodzy" chyba celowo nigdzie nie pada. Brawo panowie. Choćby za to, że Wasze artykuły są napisane stylistycznie i zgodnie z zasadami poprawnej polszczyzny. A nie tak, jak u Beaty Czerskie, która od ponad roku nawet nie potrafi zrozumieć, że po tytule nie stawia się kropki.
cyklista 2016-02-16 19:53:30
Kobra, no może za wyjątkiem mnie.
ga g 2016-02-16 19:39:16
Najwyrazniej zabraklo wodki . Tzw.strona prozwierzeca znowu zawodzi. Aprowizacja to jej pieta Achillesowa. No i to biedne kolano. Calkiem darmowy cyrk.
cobra 2016-02-16 19:37:58
@uorcyk ,ale busole to masz chyba od razu z GPS-em no i możliwością ostrzenia nart,cudo techniki..a co do zdjęcia to się nie przejmuj ,wszyscy jakoś ujowo wyszli..;)
cyklista 2016-02-16 19:32:41
Pani Inżynier, proszę nie być tak bardzo krytyczną wobec Swojej osoby. Na wszystkich zdjęciach prezentuje się Pani bardzo dobrze, zwłaszcza na tym gdzie trzyma Pani w dłoniach książkę czy też zeszyt w okładce o miodowym kolorze, to ujęcie jest wyborne. Jakaż to mądrość i powaga emanuje z Pani twarzy, normalnie jestem zachwycony, ciągle tam wracam i podziwiam.
uorcyk 2016-02-16 19:15:24
dobór zdjęć zgodnie z zasadą im gorzej tym lepiej. Dobrze że można wysłuchać debaty i wyrobić sobie zdanie o tym co się tam podziało i o czym była mowa.
cyklista 2016-02-16 19:01:27
"celowy zabieg bloggera" - Beaciu co miałaś na myśli pisząc te słowa, proszę, rozwiń ten wątek. Czyżby wokół Twojej osoby toczyły się jakieś zakulisowe, tajemnicze działania, bądź zawiązał się groźny spisek ?
do łorcycki 2016-02-16 18:58:12
hahaha mobilności :) jak może być mobilne coś w kategorii nieruchomości :D
uorcyk 2016-02-16 18:47:44
to uboczny skutek pogorszenia sie mojej mobilnosci oraz celowy zabieg bloggera. A temu panu od schodów oczywiscie nie mam zamiaru niczego "podarować", tak a propos
MiastOiWy 2016-02-16 18:46:01
Świetny tekst.
Tak trzymać Panowie.
Paniusiom P i Cz dziękujemy za wzruszający kabaret :)
Taka rozrywka i to na poziomie mgr inż. przy tej szarówce bezcenna!
do łorcycki 2016-02-16 18:44:15
nie no że ten beciu, ale wyszłaś mało ciekawie. Zaczynam się troszkę martwić.
Fibi 2016-02-16 18:36:09
Gdzie dżindżer?
" Ruda tańczy jak szalona" YT :))))
cyklista 2016-02-16 18:31:45
No no, nawet nie wiedziałem, że jestem taki fotogeniczny i nieskromnie mówiąc, przystojny.
uorcyk 2016-02-16 18:25:25
dziekuję za zdjecie w dobrej rozdzielczosci "pana" od schodów
Fibi 2016-02-16 18:15:50
Co tam debata ;)Jo siy pytom fto zajeboł kufajke?
Widze że chłopy wyzdajane w serdoki, to im zodno kufaja nie potrzbno była.
canadian 2016-02-16 18:00:11
kolejny raz pseudoekolożki wypunktowane. Szkoda, żeście się chłopy tak późno osotali z tymi pijarami

Reklama
 • SPRZEDAŻ | różne
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, szer. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W CENTRUM ZAKOPANEGO ZATRUDNI KIEROWNIKA RECEPCJI/RECEPCJONISTĘ ORAZ POMOC DO PRZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ I SPRZĄTANIA POKOI. 509 578 689.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. 796 544 016.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM SIANO W BALACH. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • KUPNO
  Kupię cielęta małe Byczki. Simental i inne płatność przy odbiorze. Proszę dzwonić. Odbiór co 2 tygodnie. 724732680 chybachyba@o2.pl
  Tel.: 724732680
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCĘ DO MAŁEGO SKLEPU SPOŻYWCZEGO w Białym Dunajcu (emerytki, praca co drugi dzień). 606 751 451.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM W ZAKOPANEM - Z WYNAJMEM POKOI - centrum (ul. Grunwaldzka), 602 633 931.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  POSZUKUJĘ DOMU W STYLU GÓRALSKIM, ok. 100 m2, Zakopane, bliskie Kościelisko - 607 506 428.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIE DOM LUB PENSJONAT POWYŻEJ 200 M2 W ZAKOPANEM ZA GOTÓWKĘ NR KONTAKTOWY 517 340 125 ŁUKASZ luklis86@gmail.com.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI - 788 344 233.
 • PRACA | dam
  Tatrzański Park Narodowy zatrudni STARSZEGO KSIĘGOWEGO. Szczegóły: www.tpn.pl/nowosci/zatrudnimy-starszego-ksiegowego oraz na BIP TPN. Dokumenty można składać do 21.02.2024. Tel. 18 20 23 233
 • PRACA | dam
  Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: - BARMANKI - POMOCE KUCHENNE - OSOBY NA ZMYWAK I DO ZBIERANIA NACZYŃ Z SALI Więcej informacji pod nr tel.: 693 319 707
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ NIERUCHOMOŚCI ZA GOTÓKĘ! PODHALE! DZIAŁKA, DOM, MIESZKANIE. +48600404554 grz.wicik@gmail.com
  Tel.: 48600404554
 • PRACA | dam
  POMOC KUCHENNĄ (kobietę) do pensjonatu w centrum Zakopanego. Na pełny etat, praca zmianowa 7-19, co drugi dzień. Brak zakwaterowania. Dobre warunki finansowe, benefity. 502 716 694
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ NA POMOC DROGOWĄ KAT C + E. 601 502 208
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Spokojna kobieta szuka KAWALERKI w Zakopanem. Na dłuższy okres. 692 340 991.
 • PRACA | dam
  PAPI SERVICE SP. Z O.O. ZATRUDNI KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E ORAZ UPRAWNIENIA ADR . TEL.182074845
 • USŁUGI | inne
  PRALNIA ZAWRAT - PRANIE, MAGLOWANIE - pościele, obrusy, ręczniki itp. 501 788 640
 • RÓŻNE
  PAPI SERVICE - OLEJ OPAŁOWY i OLEJ NAPĘDOWY. BIURO: PORONIN, KASPROWICZA 28 PON.-PIĄT. 08.-17.00 Tel./fax 18 20 74 845, 18 20 74 224 STACJE PALIW: ZAKOPANE, SPYRKÓWKA 4 NOWY TARG, SKŁADOWA 11 CENY HURTOWE. ZAPRASZAMY.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKALE HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWE o powierzchniach ok. 58 i 55 m2, oraz PIWNICE 23 m2. Możliwść połączenia lokali. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę HALĘ: MAGAZYN/ PRODUKCJA - 250m. Nowy Targ, ul. Składowa. Tel. 602 290 555
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA ROLNA 1.2 HA - JORDANÓW. 515 459 584.
 • PRACA | dam
  Sklep Gil Market w Białym Dunajcu zatrudni SPRZEDAWCZYNIĘ. 18 20 739 05.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DWUPOZIOMOWE MIESZKANIE na Pardałówce - 607 506 428.
 • PRACA | szukam
  SPRZĄTANIE DOMÓW, MIESZKAŃ. 575 450 977, 739 632 283.
 • BIZNES
  Sprzedam WPOŻYCZALNIĘ NART I SNOWBORDU. 662 370 510.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  POLE ORNE. 505 429 375.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-02-20 21:45 Handicap Zakopane - na pytania nie odpowiadają, ale na zawody wraz z burmistrzem zapraszają 2024-02-20 21:00 W Rabce będzie z kogo wybierać 1 2024-02-20 20:00 Stara zajezdnia to nie wysypisko śmieci! 1 2024-02-20 19:15 Osuwisko idzie w cenę 2024-02-20 19:14 Snowlandia dla każdego. Czynna do 25 lutego 2024-02-20 18:30 Jan Smarduch - wójt na całe życie 1 2024-02-20 18:28 Poważny wypadek na zakopiance 1 2024-02-20 17:45 Strajk unieruchomił naszych skoczków. Kto wystartuje w Obersdorfie? 4 2024-02-20 17:30 Francuska muzyka w Kościelisku czyli Cafe de Paris 2024-02-20 17:00 Prokuratura bada sprawę wypadku na nowotarskim basenie 3 2024-02-20 16:51 Jakie zielone płytki wybrać do łazienki? 2024-02-20 16:30 Muzyki i śpiewacy! Ten konkurs jest dla was 2024-02-20 16:00 Burmistrz kontra dyrektorka 6 2024-02-20 15:30 Spotkanie z ptakami nocy 2024-02-20 15:00 Zakopiańskie łyżwiarki z workiem medali Mistrzostw Polski Juniorów 3 2024-02-20 14:24 Metamorfoza w ciekawym wydaniu, czyli jak zwiększyć pewność siebie? 2024-02-20 14:00 Kibicujmy razem na Jaworzynie Krynickiej podczas Pucharu Świata FIS w snowboardzie alpejskim 2024-02-20 13:30 Tak utwardzają teren na Gubałówce. Odpadki budowalne i gruz 7 2024-02-20 12:52 Letnia przygoda dla maluchów - korzyści i wybór kolonii letnich dla dzieci 2024-02-20 12:45 Pogoda dziś nas nie rozpieszcza, ale wciąż można jeździć na nartach (WIDEO) 2024-02-20 12:30 Im lepszy szpieg, tym większe kłamstwo... Konkurs dla czytelników 2024-02-20 12:00 W Zdroju się buduje 2024-02-20 11:59 Komu powierzyć opiekę nad seniorem? 2024-02-20 11:55 Jak przygotować koparkę do wiosny? 2024-02-20 11:15 Ktoś zostawił worki ze śmieciami tuż przy ulicy 1 2024-02-20 10:45 Śniegu ani na lekarstwo, kolejna impreza narciarska odwołana 2024-02-20 10:42 Jak wybrać dobrego partnera do przeprowadzenia rekrutacji? 2024-02-20 10:33 Na co zwrócić uwagę przy zmianie statusu wspólnika w spółce komandytowej? 2024-02-20 10:30 Muzyczne spotkanie z Markiem Brynkusem 2024-02-20 10:00 Ośrodek zdrowia stanie się komisariatem 2 2024-02-20 09:45 Odkryj niesamowitą przygodę na stokach Jurgów Ski 2024-02-20 09:30 Uśmiechnij się z Kiepurą. Koncert 2024-02-20 09:00 Jeśli potrącisz zwierzę, nie uciekaj, ale mu pomóż (WIDEO) 5 2024-02-20 08:44 Samochód wpadł w barierki na nowym odcinku zakopianki 2 2024-02-20 08:30 Przygoda w muzeum na zakończenie ferii 2024-02-20 08:00 Znamy polską kadrę na historyczny Puchar Świata w snowboardzie alpejskim na Jaworzynie Krynickiej 2024-02-19 22:18 Ruszyły zapisy na jubileuszowe zawody narciarskie o Puchar Przechodni Związku Podhalan 2024-02-19 21:30 Kto naprawi osuwisko 5 2024-02-19 21:00 Ratują życie, wynoszą ludzi i dobytek pokoleń z płomieni, gdy trzeba zabezpieczają skoki na Wielkiej Krokwi 1 2024-02-19 20:32 Góralka pochodząca z Zakopanego mistrzynią Austrii w trójskoku 4 2024-02-19 19:45 Licealiści z Goszczyńskiego mówią: stop zmianom klimatycznym 8 2024-02-19 19:00 Dawniej to się górale potrafili bić. Posłuchajcie stulatka z Pieniążkowic (WIDEO) 2024-02-19 18:30 XI Puchar KW Zakopane i II Sprint Test KW Zakopane. Zapisy 2024-02-19 18:00 Ceny w restauracjach w Zakopanem są rzeczywiście tak wysokie? Sprawdziliśmy 10 2024-02-19 17:30 Kawałek Japonii w Nowym Targu. Zmiana terminu wydarzenia 2024-02-19 17:09 Ścigali się o Puchar Gorców w Kluszkowcach 2024-02-19 17:00 Wiosna zagościła w Beskidach 2024-02-19 16:40 Nowotarska biblioteka przykładem dla innych 2024-02-19 16:15 Stasikówka i Suche mają nowych - nienowych sołtysów 2024-02-19 15:30 Jacek Gąsienica Mracielnik z kolejnym medalem na mistrzostwach weteranów
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-02-20 22:25 1. @czy .... Czy już ustalono kto zabił dwóch naszych rodaków w Przewodowie . Ludzie nie żyją a sprawa dziwnie ścichła . 2024-02-20 22:06 2. Żenada,wszyscy przyspawani do stołków od lat.Ciezko ująć sobie z koryta,jak potem żyć... 2024-02-20 21:59 3. Czy tym tonącym okrętem ktoś steruje,czy jest z nami pilot??Tak można by określić funkcjonowanie UMiG Czarny Dunajec pod wodzą obecnego "włodarza"najwyrażniej wystraszonego możliowścią porażki i dla bezpieczeństwa startuje na radnego (nigdy wczesniej żaden wójt tak nie robił). Część "bezradnych" jest ewidentnie do wymiany. A na podsumowanie Tak kończy się wybieranie na wójta czy burmistrza ludzi którzy nie mieszkaja na stałe na terenie gminy czy miasta-to dla wyborców do przemyślenia 2024-02-20 21:35 4. A czyli Dziubek broni Dyrektorki - Orawiec Orawkę. Rozważałem go poprzeć ale Orawców nie chce w tami razie widzieć na stołku wojta u nas. 2024-02-20 21:23 5. Kolejni męczennicy w kolejce do pałacu a. dudy: Małgorzata Gosiewska, Katarzyna Sójka, Edward Siarka, Jan Dziedziczak, Antoni Macierewicz, Jacek Bogucki i Jerzy Polaczek. Trzeba będzie podpisać umowę z Białorusią na przetrzymywanie więźniów politycznych. Będą się czuć jak w domu. 2024-02-20 21:02 6. I takich właśnie włodarzy samorządowych nam potrzeba, a nie marionetki. Ale takiemu stanowi rzeczy są winni sami wyborcy, bowiem wybierają figurantów i potem przecierają oczy ze zdumnienia jojcząc do wszystkich świętych. A jest ich w obu powiatach wielu. Wystarczy przyjrzeć się ich "osiągnięciom". Dotyczy to także części radnych. 2024-02-20 21:00 7. Szymon i Osioł haha. Marcinek wymyślasz w tej Kalifornii coraz ciekawsze ksywki na posty. Twój koniec jest bliski!!! Potem taczka Dziubka i w pole, jak każdy gnoj 2024-02-20 20:57 8. Ludzie to największe szkodniki i brudasy, a wy płaczecie,że piesek kupkę zrobi na trawnik. 2024-02-20 20:52 9. Łapsa nie dopełnnil obowiązeku zawiadomienia policji i stałego monitorowania sprawności defibrylatora. Czy poniesie odpowiedzialność ? Wątpię bo tu wszystko jest na odwrót. 2024-02-20 20:09 10. A może to grupa otwierająca trasę na Gubałówce przed wyborami po raz kolejny przygotowuje grunt.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP


REKLAMA


Pożegnania