Reklama

2018-08-24 11:13:44

Blog

WAKACYJNA LEKCJA: tu był Jezus, rozmawiałem z nim. Odc.2

Bloger: Andrzej Milewski

Nazwa bloga: GODny. MóJ ROZWóJ

 

 

Tytuł wpisu:  WAKACYJNA LEKCJA: 

tu był Jezus, rozmawiałem z nim. Odc.2

 

       Streszczenie odcinka pierwszego znajdującego się w poprzednim wpisie: http://24tp.pl/b/135/49059. W wakacje poszedłem na religijną uroczystość o nazwie JEZUS NA LODOWISKU, która odbyła się w świeckim miejscu w Hali Lodowej w Nowym Targu. Przyszedłem tam utrudzony z nadzieją na pokrzepienie. Temat przewodni zebrania umieszczony był na ulotkach, plakatach oraz banerach i brzmiał: "Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni jesteście, a JA was pokrzepię." (Mt 11.28).

     Czekałem na rozpoczęcie spotkania. Twarz Jezusa a zwłaszcza jego oczy wpatrzone wprost we mnie z ogromnego kolorowego banera zaczęły się zmieniać, jakby poruszały się i stawały rozmazane. Obraz na banerze zmieniał się coraz bardziej. Stawał się szary, blady, biały i bielszy. Aż całkowicie wyblakł. Podobnie stało się z ulotką w mojej ręce. Z banera i z ulotki postać Jezusa zniknęła całkowicie.

      Czy ośmieliłbym się rozmawiać z Jezusem, gdyby rzeczywiście pojawił się tu? Mógłbym sobie to tylko wyobrazić. Przecież on już nie żyje. Był i jest znaczącą osobą, wielkim mistrzem duchowym, który miał ogromny wpływ na mnie, na moje życie i mój rozwój osobowościowy. Obok  mnie siedziały dwie, może trzy osoby. Pamiętam doskonale, wtedy, usłyszałem męski cichy głos z kierunku najbliższego sąsiada siedzącego obok:

      - Cześć Andrzej. To ja Jezus. Chciałeś  spotkać się ze mną i porozmawiać - koniec streszczenia odcinka pierwszego. Odcinek 2: spojrzałem wtedy tam w miejsce, skąd dochodził do mnie głos. Obok mnie siedział gość z modną brodą, taką jaką noszą teraz często mężczyźni. Zignorowałem go, oderwałem wzrok od gościa i znów patrzyłem nadal tam, gdzie wcześniej. Pomyślałem: “O gość odleciał”. Minęło kilka chwili. Usłyszałem ponownie:

      - Cześć Andrzej. To ja Jezus Chrystus. Chciałeś spotkać się ze mną i porozmawiać - znów spojrzałem w kierunku dochodzącego głosu i pomyślałem: “Nie, no znowu? No, jasne, masakra jakaś. Pewnie gra w grę terenową." Chyba się nie odczepi. "OK, ja też zagram”. Skierowałem głowę w stronę sąsiada.

      - A tak, chciałem spotkać się z tobą - żartowałem. Pomyślałem: “Zapytam go o ulotkę. Ciekawe co powie”. - Co oznaczają twoje słowa z ulotek, plakatów i banerów: "Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni jesteście, a JA was pokrzepię." (Mt 11.28). Jezus na to:

     - Zauważ osoba pisząca to zdanie napisała całe zdanie małymi literami, za wyjątkiem pierwszego słowa. Dużymi literami jest JA, dając jasno do zrozumienia czytelnikowi, że jest to ważne słowo.

      - No tak ważne. I co z tego – drwiłem.

     - To hasło zebrania jest fragment Biblii - duchowej świętej księgi naszego Boga i oznacza, żebyś przyszedł do swojego własnego JA. Słowo JA oznacza twoje najgłębsze ludzkie istnienie w twojej duszy.

      - Jak to przyszedł do swojego własnego JA istnienia? Myślałem, że mam przyjść do Ciebie?

     - Ja jestem drogą, która prowadzi do czegoś większego. Te słowa skierowane są do ciebie. JA jestem drogą, od JA zaczyna się twoja droga i na Ja kończy się twoja droga, ty też jesteś drogą i na początku i na końcu tej drogi Jesteś ty. Od JA zaczyna się to kim jesteś, lub to kim nie jesteś. Od JA zaczyna się to co masz, lub to co nie masz. Od JA zaczyna się to co robisz i to co nie robisz. W Biblii możesz przeczytać też: “JESTEM tym kim JESTEM”. Po mojej śmierci, apostołowie porównali JA nawet do chleba, pisząc: “JA JESTEM chlebem żywota; kto do mnie przychodzi, nigdy łaknąć nie będzie, a kto wierzy we mnie, nigdy pragnąć nie będzie. (Ew. św. Jana 6,35). W Ewangelii Jana skryba porównał JA do owocującego krzewu: "JA jestem krzewem winnego latorośli. Kto trwa we Mnie, a JA w nim, ten przynosi owoc obfity.” Lub w innym miejscu, też w Biblii czytamy: “Bo tylko JA jestem Bogiem i nie ma innego!” albo: “Poznacie wtedy, że JA, Pan, Jestem waszym Bogiem...” Trzydzieści lat po mojej śmierci zaczęto spisywać Nowy Testament, nazwali mnie wtedy Chrystusem. Gdy minęło trzysta od mojej śmierci, to wówczas chrześcijanie połączyli się z politykami Cesarstwa Rzymskiego i w ten sposób powstał Kościół Rzymsko-Katolicki, który przyjął Biblię i mnie oraz zaczął tworzyć swoją własną Tradycję. Tak, od tamtych czasótrwa i organizuje takie uroczystości jak ta. Pamiętaj Andrzej: mnie już niema i nie będzie. Zostałeś tylko ty. Tylko ty po Bogu Jesteś najważniejszy. A te słowa z ulotki skierowane są do ciebie, po to, abyś z pomocą Boga, w utrudzeniu szukał pokrzepienia w sobie samym. Ci, którzy myślą że mają przyjść do mnie i zakończyć swoją drogę tylko na mnie przez resztę swojego życia będą błądzili, nie będą wiedzieli kim są, nie będą wiedzieli co robią, i nie będą wiedzieli co mają w sobie najcenniejszego i nie będą wiedzieli tego co Bóg chce im dać. A Bóg chce dać ludziom najpiękniejsze życie. Piękne, dobre, kochające i pełne wiary życie jest możliwe tylko z Bogiem. Bez Boga takie życie jest niemożliwe. Mnie, Jezusa już nie ma od dwóch tysiącleci i nie będzie. Zostałeś tylko ty, i tylko ty Jesteś i tobie powierzam te słowa po to, abyś mini dzielił się z bliźnimi. 

      Aż nagle siedzący obok Jezus zniknął, a jego twarz powróciła na ulotkę i baner. Powiedziałem do siebie w myślach na pożegnanie: “Cześć Jezus. Chyba się jeszcze spotkamy.” Czy, gdyby rzeczywiście pojawił się znowu Jezus w Nowym Targu, to jaki byłby mój mistrz? Taki jak na wizerunkach? A może całkiem inny?

     Było to na Podhalu, w czerwcu 2018 roku, w sobotę po 10-tej rano. Podczas piątej edycji uroczystości: JEZUS NA LODOWISKU. Spotkałem tam Jezusa i rozmawiałem z Nim. Wrażenia z tej rozmowy były dla mnie najważniejszą wakacyjną lekcją. W tych dwóch odcinkach podzieliłem się z Czytelnikami Tygodnika Podhalańskiego moją relacją z tej uroczystości. KONIEC.

Napisał Andrzej Milewski

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Dodaj komentarz
Komentowanie tego artukułu zostało zablokowane. Przepraszamy
Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Reklama
  • PRACA | dam
    Zakopane,praca w sklepie, kasjer sprzedawca.. 602441440
    Tel.: 602441440
  • PRACA | dam
    PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI PIEKARZA. Na stałe, umowa. 602 759 709
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    SPRZEDAM MIESZKANIE KRAKÓW - KURDWANÓW - ŚWIETNA LOKALIZACJA. Oferujemy na sprzedaż jasne i przestronne mieszkanie położone w zadbanym budynku na osiedlu Kurdwanów. Powierzchnia 28,12 m kw. Budynek wyposażony jest w trzy windy, w tym jedną towarową. UKŁAD MIESZKANIA: - duży pokój z wnęką (nyżą), - jasna kuchnia z oknem, - duża, oszklona loggia, - piwnica przynależna do mieszkania. Mieszkanie jest słoneczne i ustawne, IDEALNE DLA SINGLA, PARY lub JAKO INWESTYCJA POD WYNAJEM. Lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum oraz dostęp do pełnej infrastruktury - sklepy, przystanki komunikacji miejskiej, szkoły i tereny zielone w zasięgu kilku minut spacerem. SPRZEDAŻ BEZ POŚREDNIKÓW. Cena 450 tys zł - do negocjacji. Kontakt: 604 08 16 43
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    OWCZARKI PODHALAŃSKIE - szczenięta - 506 368 311.
  • USŁUGI | budowlane
    "Tedy" Usługi budowlane: sprzedaż domów w stanie deweloperskim, budowa domów murowanych i drewnianych, wszelkie pokrycia dachowe, ocieplenia/termomodernizacja domów/budynków, sprzedaż materiałów budowlanych, nadzory budowlane, usługi transportowe. 608 729 122, +49 15 205 734 746, mail: tedy32@o2.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum Narciarstwa. 608 729 122.
  • BIZNES
    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608 729 122.
  • PRACA | dam
    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122.
  • USŁUGI | budowlane
    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DACHY, ELEWACJE. 608729122.
  • PRACA | dam
    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMOC KELNERSKĄ. PRACA STAŁA + świadczenia. 601 533 566, 18 20 64 305
  • PRACA | dam
    Restauracja w Zakopanem zatrudni POMOC KUCHENNĄ na sezon letni. 601 533 566, 18 20 64 305
  • PRACA | dam
    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDENTÓW na umowę zlecenie. 601 533 566, 18 20 64 305
  • PRACA | dam
    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBĘ NA STANOWISKO: ZMYWAK/OBIERAK. Praca stała lub sezonowa. 601 533 566, 18 20 64 305
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIĘ POMOC KUCHENNĄ - Zakopane Jaszczurówka/Chłabówka - 601 50 44 86
  • USŁUGI | budowlane
    REMONTY, WYKOŃCZENIA, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. OBRÓBKI BLACHARSKIE (balkony, tarasy, podbitki). 796 544 016.
  • SPRZEDAŻ | różne
    OPAŁ BUK. 660 079 941.
  • USŁUGI | budowlane
    ADAPTACJE PODDASZY, OCIEPLANIE WEŁNĄ MINERALNĄ. 660 079 941.
  • USŁUGI | budowlane
    WYKAŃCZANIE WNĘTRZ, ZABUDOWY GK, MALOWANIE. 660 079 941.
  • USŁUGI | budowlane
    REMONTY, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, ZABUDOWY GK, ADAPTACJA PODDASZY. 660 079 941.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o powierzchni ok. 50 m2. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
  • USŁUGI | budowlane
    ELEKTRYK SZUKA ZLECEŃ - 602 317 519.
  • SPRZEDAŻ | różne
    PIERZE I PUCH Z GĘSI. 536 88 77 35.
  • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
    Sprzedaż NIERUCHOMOŚCI na Podhalu. Zadzwoń 792 250 793 lub skorzystaj z formularza na www.dobrasprzedaz.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Kupię MIESZKANIE w Nowym Targu. Bezpośrednio od właściciela. Może być do remontu. Pomogę załatwić formalności. Tel. 603 607 360.
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    CITROEN JUMPER, r.p. 2013, cen do uzgodnienia - 604 102 804.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    VW TRANSPORTER, r.p. 2013, cena do uzgodnienia, 604 102 804.
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2026-01-04 21:20 Stracili prawa jazdy w jedną noc 2026-01-04 21:00 W świecie thrillerów i kryminałów. Mamy dla Was książki 2026-01-04 20:00 Żal na stoku 2 2026-01-04 19:00 Młodzież zostawiła komórki, wyszła kolędować 2026-01-04 18:00 Rok 2026 pod znakiem pasterstwa 2026-01-04 17:00 Paweł Mickowski przedstawia nowy nabytek zakopiańskiego Pogotowia Ratunkowego (WIDEO) 2026-01-04 16:28 Pionierzy narciarstwa w Polsce. Spotkanie przy kawie 2026-01-04 16:13 Zwycięstwo Japończyka, ósme miejsce Tomasiaka 2026-01-04 16:00 Maciejowa - góra choć bliska to prawdziwa 2026-01-04 15:59 Lodowisko na Rynku czasowo zamknięte 2026-01-04 15:00 Śledztwo po pożarze na Krupówkach 2026-01-04 14:00 Siatkarskie święto w Mieście i Gminie Czarny Dunajec - przyjdź i kibicuj najlepszym! 2026-01-04 13:45 Zderzenie trzech aut w Poroninie 2026-01-04 13:00 Sójka znowu się za morze nie wybrała i święta spędzała w Tatrach 2026-01-04 12:00 Bajkowy poranek na Nosalu (WIDEO) 2026-01-04 11:00 Turysta utknął na Babiej Górze 5 2026-01-04 10:30 Auto wypadło z drogi w Sierockiem 2026-01-04 10:02 Coraz więcej turystów w Kuźnicach. Kolejka do kolejki jednak niewielka (WIDEO) 2026-01-04 09:36 Nocna słuczka na Drodze Oswalda Balzera 2 2026-01-04 09:00 Zakopane droższe niż Warszawa. Dwa miliony za mieszkanie 11 2026-01-04 08:00 Kultura góralska ze statusem ochronnym 2026-01-03 20:56 Zderzenie w Murzasichlu. Strażacy mimo pogrzebu błyskawicznie na miejscu 2026-01-03 19:59 Pożar sadzy w drewnianym budynku w Kościelisku 1 2026-01-03 19:00 Im starszy, tym szybszy 2026-01-03 18:00 Jechał po pijaku, a później w sklepie ukradł towar za półtora tysiąca złotych 1 2026-01-03 17:18 Sporo turystów i piękna zima w Dolinie Białego (WIDEO) 2026-01-03 16:49 Kolejny świetny start Maryny Gąsienicy Daniel 2026-01-03 16:00 Stara Zakopianka przejezdna 2026-01-03 15:00 Droga na Maciejową - równa i szeroka 2 2026-01-03 14:00 Stracił prawko w Nowy Rok 2026-01-03 13:00 Rosyjscy skoczkowie nie pojawią się w Zakopanem 28 2026-01-03 12:17 Pożar w Nowym Targu 2026-01-03 12:00 Pies bez budy, na łańcuchu, turyści okazali mu serce, a straż gminna ruszyła do boju 13 2026-01-03 11:37 Pożar drewutni w Sidzinie 2026-01-03 11:00 Bezpłatny kurs narciarstwa biegowego dla dorosłych 2026-01-03 10:00 Razem wobec klimatycznych wyzwań na pograniczu polsko-słowackim 24 2026-01-03 09:00 Pierwszy mini kongres organizacji pozarządowych za nami, kto chętny dołączyć? 2026-01-03 08:00 Trwają zapisy do kolejnej edycji Pucharu Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim 2026-01-02 21:00 Znamy już harmonogram Parad Gazdowskich na rok 2026 2026-01-02 20:00 Zamiast lodowej stajenki - prezenty ważące 1,3 tony 2026-01-02 19:00 Wielki Sylwester w Szczawnicy (WIDEO) 2026-01-02 18:00 Strażacy podliczyli ile razy wyjeżdżali do akcji i ile alarmów było fałszywych 2026-01-02 17:28 Ukradł samochód. Trafił wprost do więziennej celi (WIDEO) 2026-01-02 17:00 Rzadko zdarza się, aby ten parking był pełny 5 2026-01-02 16:15 Poszukiwania z happy endem 1 2026-01-02 16:00 Okradał sklepy. W Jordanowie wpadł w ręce policji 2 2026-01-02 15:13 Pożar w Nowym Targu 2 2026-01-02 15:03 W Poroninie przy ulicy Tatrzańskiej błąka się taki psiak 1 2026-01-02 15:00 Spory tłok na dworcu PKP w Zakopanem. Bilety sprzedane (WIDEO) 3 2026-01-02 14:00 Wszczął burdę w sanatorium 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2026-01-04 22:15 1. Może myślał, że da rady pod górę. A na dół zejdzie legalnym, czyli przetartym szlakiem. 2026-01-04 21:15 2. W życiu Warszawy się nie dogadają ....tyle w temacie . 2026-01-04 20:22 3. @butter czytając twojej wypociny odnoszę wrażenie że stoisz po niewłaściwej stronie barykady czyli tej anty polskiej,nie masz pojęcia o poruszanych tutaj tematach takich jak suwerenność państwa polskiego przemyśle cywilnym ,wojskowym nie mam pojęcia czy propagandą płynąca ze środków masowego przekazu czy też urażona dumą każe ci robić z siebie eksperta od spraw wszelkich czyli durnia i pajaca 2026-01-04 20:18 4. Do wszystkich powracających z sentymentem do wyciągu na Maciejowej. Góra nadal stoi nic tylko zawiązać spółkę lub samemu wziąć sprawy w swoje ręce i reaktywować atrakcję. Trochę milionów, dużo pracy i wszyscy będą zadowoleni. A i pomysł na śnieg od grudnia do lutego tez trzeba mieć. Chętnie skorzystam i pomarudzę że wyjazd za drogi. 2026-01-04 17:25 5. @ 600mld w 8 lat, 275mld w 1 rok, w dwa lata elektrownię atomową i CPK? :) :):) pochwal się co pis zrobił za te 600mld w 100% finansowane z budżetu tylko nie pisz o tych tunelach, bo tego w całości nie finansowali ani o tym płocie na granicy, który emigranci w parę sekund rozginali podnośnikiem samochodowym :) :) :) 2026-01-04 17:03 6. Widzę że obrodziło tutaj natym forum pelowskimi znawcami tematu wierzcie dalej w bajki tusiory, każdy ma prawo wierzyć w to co chce nawet w to że jesteśmy dwudziestą potęgą gospodarczą świata,tylko uważajcie bo rozczarowania bywają bolesne 2026-01-04 16:50 7. @stasek, jak pijesz bimber to wraca. Prosiłem o konkret. jakiś jeden przykład. Do kogo wróciła i za co. Nie z kogo wróciła 2026-01-04 16:47 8. Cenzor, to teraz puść mój wczorajszy komentarz-wyliczenia. W nim podałem, że dług Polski za PiSu wzrósł o 600mld. (osiem lat). Platfusy z rudym na czele tylko przez rok powiększyli o 275mld. Chociaż ani elektrowni ani CPK nie ma. Dwa razy wczoraj posyłałem. 2026-01-04 16:26 9. Butter ciężka z z tobą jest rozmowa gówno mnie obchodzi w co chcesz wierzyć , już dawno nie spotkałem tak spranego łba przez przejętą siłowo telewizję w likwidacji.Czlowiek myślący potrafi analizować fakty a nie przyjmować je jako prawnik zauważam że w tym temacie nasz straszne braki ,pozdrawiam serdecznie baw się dalej w swoją urojoną gre 2026-01-04 16:16 10. Jeśli chodzi o tą siksę, co samotnie zabłądziła na Babiej, próbując zejść w dół to jeszcze od bidy można to zrozumieć (młodość i lekkomyślność). Ale co do gościa, który w miarę coraz większego zmęczenia i zapadającego zmroku nadal pcha się w górę w kopny śnieg (wiedząc, że jest coraz bardziej zmęczony a w końcu i tak będzie musiał zejść), to jest to przypadek psychiatryczny. To trochę tak, jakby podczas pracy walnąć się młotkiem w palec, a następnie specjalnie walić się tym młotkiem po łapach jeszcze mocniej, myśląc że przejdzie.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama