Bloger: Andrzej Milewski
Nazwa bloga: GODny. MóJ ROZWóJ
Tytuł wpisu: MOJE PODRóŻE małe i DUŻE
Rozwój mojej osoby to poszerzanie mojej wiedzy przez podróże małe i duże. Ostatnią podróż odbyłem w sierpniu do Włoch. Wspaniały czas spędziłem w tej części Italii, która jest od strony Francji, nad włoskim fragmentem Morza Śródziemnego, zwaną włoskim Lazurowym Wybrzeżem, czyli nad Riwierą Włoską.
Przybyłem do miasta portowego w północnych Włoszech jakim jest Genua, stolicy prowincji Liguria i stamtąd pojechałem włoskim pociągiem wzdłuż wybrzeża na wschód około 20 km. Wysiadłem w małej miejscowości Santa Margherita Ligurie. W tym miejscu w głąb Morza Śródziemnego wchodzi górzysty półwysep i z jego jednej strony znajduje się Zatoka Tigulska. Zatoka jest widoczna na zdjęciu, które dołączyłem wyżej do tego wpisu.
Na samym końcu półwyspu znajduje się popularne Portofino, uwiecznione na wieki w piosence: I found my love in Portofino. Półwysep jest objęty ochroną w formie parków narodowych: Portofino Park i Area Marina Protetta di Portofino. Przed Portofino położona jest miejscowość Santa Margherita widoczna w lewej części zdjęcia. W Santa Marghericie spędziłem trzy tygodnie.
Tam życie płynie w rytmie szumu morza fal. Tam cała, gładka i spokojna tafla lazurowo-turkusowego morza spotyka się zawsze z przyjaznym błękitem nieba oraz z gościnnymi plażami, z płodnym lądem i zielonymi zawsze pagórkami, na których położone są domki, które wyglądają wśród drzew jak kolorowe klocki. Bóg tworząc to miejsce kochał całym sercem tamtejszych ludzi i stworzył im najlepsze, bo GODne miejsce do życia. Do chwili obecnej tamtejsi mieszkańcy oddają część Bogu mówiąc Bello, Bella lub Bellissimo, Belissima.
Zatrzymałem się w miejscu Fab’s Fabulous House prowadzonym przez Włocha o imieniu Fabio i jego dziewczynę z Filipin Almę. Z okien i tarasu domu Fab’s Fabulous House jest taki widok jak na powyższym zdjęciu. Z właścicielami można porozumieć się po angielsku lub włosku rezerwując nocleg pisząc na email: almaluayon@yahoo.com. Następny wyjazd do Santy zorganizuję z grupą przyjaciół.
Codzienne słońce, codzienna ciepła plaża i opalanie. Codzienne pływanie w ciepłym morzu. Spacery po deptaku i zwiedzanie zabytków we włoskim miasteczku. łódki, łodzie, żaglówki, kutry i jachty. Wspaniałe widoki i każdego dnia wspaniali ludzie. Boskie to miejsce Santa Margherita, bo tam wszystkie problemy, negatywne myśli, pretensje, żale, frustracje odchodzą, a na ich miejsce pojawia się czysta radość z życia i GODność. GODność z tego, że się jest człowiekiem kochanym przez Boga.
I tak, gdy Bóg zsyłał nowe lepsze, GODne, słodkie życie, przyszła mi wtedy do głowy myśl. Myśl o tym co jest tak naprawdę ważne w moim życiu i w moim rozwoju? Ważne jest to, że jestem tutaj na tym świecie po to, aby kochać i być szczęśliwym oraz dawać miłość i dawać szczęście innym. Że wtedy, gdy kocham i gdy jestem w pięknym miejscu, które kocham, to jestem szczęśliwy i wszyscy ludzie też są wtedy szczęśliwi. Wówczas całe życie płynie należycie.
Wróciłem na Podhale i poczułem się tu obco. Może przyzwyczaję się do obcego, zapomnianego i zimnego miasta. Żyję tej jesieni jak bez serca, bez słońca, bez radości i bez miłości, bez mojej Santa Margherity, za którą tęsknię ze łzami w oczach.
Każdy z nas ma swoje wspomnienia z wakacyjnych podróży. Podróży tych małych i tych dużych, do których wraca myślami tej jesieni. Moje wspomnienia, do których wracam myślą i sercem to niezapomniane wakacje spędzone nad włoski morzem, w miasteczku Santa Margherita. Podróże małe i duże kształcą i rozwijają dlatego mój rozwój jako osoby odbywa się też poprzez podróże.
Napisał Andrzej Milewski
-
PRACA | dam
PRZYJMĘ PANIĄ DO SPRZĄTANIA POKOI W PENSJONACIE W ZAKOPANEM. 601 45 33 91. -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Sprzedam DZIAŁKĘ ROLNĄ 31 arów w Niedzicy z dobrym dojazdem tel. 503-723-789. -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Sprzedam 2 HEKTARY POLA i DZIAŁKĘ 20 AR. 505 429 375. -
PRACA | dam
Spółka "Tesko" Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa poszukuje SPECJALISTY DS. OCHRONY ŚRODOWISKA. ZAKRES OBOWIĄZKÓW: 1. Identyfikacja potrzeb firmy wymaganych ustawodawstwem krajowym i unijnym z zakresu ochrony środowiska, wraz z określeniem stosownych działań zmierzających w kierunku spełnienia wymagań. 2. Opracowywnie wniosków o wydanie lub aktualizację wszystkich niezbędnych zezwoleń i decyzji środowiskowych z zakresu gospodarki odpadami, wymaganych w związku z działalnością prowadzoną przez Spółkę. 3. Bieżący kontakt z instytucjami wydającymi zezwolenia i decyzje, w celu prawidłowego przygotowania wniosków oraz uzyskania stosownych dokumentów. 4. Kompletowanie dokumentów niezbędnych do określenia wpływu firmy na środowisko, wraz z naliczaniem związanych z tym opłat. 5. Wykonywanie postanowień zawartych umów na odbiór i zagospodarowanie odpadów w zakresie informacyjnym i sprawozdawczym. 6. Sporządzanie wymaganych sprawozdań z zakresu gospodarki odpadami i ochrony środowiska. 7. Ustalanie właściwego zakresu monitoringu środowiskowego, wynikającego z posiadanych decyzji i przepisów prawa, wraz ze zlecaniem stosownych badań monitoringowych w odpowiednich terminach. 8. Określanie właściwego zakresu monitoringu wizyjnego, zgodnie z Ustawą o odpadach, oraz zapewnienie wymaganego dostępu dostępu dla odpowiednich organów. 9. Redagowanie korespondencji z zakresu swojej działalności. Godziny pracy: 7:00-15:00 (poniedziałek - piątek). Umowa o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy, stabilne warunki zatrudnienia WYMAGANIA: - Samodzielność, dobra organizacja pracy i umiejętność planowania zadań, - Wykształcenie wyższe - preferowane. KONTAKT: tesko@tesko.pl, ul. Szymony 17a, Zakopane, tel. 18 20 25 620. Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi Kandydatami, którzy zostaną powiadomieni telefonicznie o terminie rozmowy kwalifikacyjnej. -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Sprzedam BACÓWKĘ, nowo wybudowaną na Sralówkach. 515 503 494, 18 265 39 77. -
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
Do wynajęcia BIURO w centrum Zakopanego. Kontakt 886489296. -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
DZIAŁKA W GORCACH 30 arów. 503 868 728. -
SPRZEDAŻ | różne
Całe kompletne HOMONTO góralskie, 1400 zł., do negocjacji. SERDAK GÓRALSKI. 725 071 681. -
BIZNES
Spółka POLSKIE TATRY S. A. zaprasza do składania ofert na postępowanie nr 03/DT/2025 pn.: "Dzierżawa obiektu gastronomicznego "Szałas pod Wilkiem" zlokalizowanego w miejscowości Małe Ciche na Polanie Zgorzelisko." Aby uzyskać szczegółowe informacje o przetargu zapraszamy do odwiedzenia strony: www.bip.polskietatry.pl. Kontakt: 18 20 637 30 wew. 22. Zapraszamy do składania ofert. -
USŁUGI | budowlane
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414. -
USŁUGI | budowlane
REMONTY I WYKOŃCZENIA od A do Z. 572624414. -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Sprzedam DOM CENTRUM - ZAKOPANE - 609 09 35 99. -
USŁUGI | budowlane
Witam, oferujemy Państwu kompleksowe usługi prac brukarskich.Wykonujemy między innymi: - odwodnienia - korytowanie - utwardzanie terenu - przygotowanie terenu pod ogrody-k W celu jakichkolwiek pytań i informacji proszę o kontakt 798 366 466. 798366466 biuro@czorsztynski.com biuro@czorsztynski.com
Tel.: 798366466 -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Sprzedam MIESZKANIE 4-pokojowe, 73 m2, I piętro, balkon, piwnica. Bardzo dobra lokalizacja, Nowy Targ, ul. Podtatrzańska. 604 905 727, monika1971@op.pl -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Kościelisko-Czajki dom z super widokiem -sprzedam 660797241 b12.pl. -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
BIAŁKA TATRZAŃSKA - atrakcyjna działka 1398 m2 z pozwoleniem na budowę blisko wyciągu----sprzedam 660797241 b12.pl. -
USŁUGI | inne
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098. -
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
Wynajmę lokal do prowadzenia działalności gastronomicznej (kuchnia i sala dla gości) w centrum Zakopanego- gotowy bądź do niewielkiego remontu-tel. 666522367
Tel.: 666522367 -
PRACA | dam
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHARZA oraz KELNERA. 604 450 060. -
PRACA | dam
WIZY USA, WYJAZDY, ZIELONA KARTA. 501 809 644 -
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE lub POKÓJ - 880 390 028. -
USŁUGI | inne
MYCIE DOMÓW DREWNIANYCH - 880 363 281. -
PRACA | dam
Piekarnia w Zakopanem zatrudni KIEROWCĘ. Dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793. -
PRACA | dam
Piekarnia w Zakopanem zatrudni EKSPEDIENTKĘ. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793. -
PRACA | dam
Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Praca stała, dobre warunki. 604 102 804, 602 285 793. -
PRACA | szukam
KUCHARKA, POMOC KUCHENNA, POSPRZĄTAM. 796 358 958. -
NIERUCHOMOŚCI | kupno
Kupię działkę budowalną min 10 arów z widokiem na Tatry. Koniecznie dojazd uregulowany, widok na góry. Zakopane, Ząb, Kościelisko, Gliczarów.. 600404554 grz.wicik@gmail.com
Tel.: 600404554 -
SPRZEDAŻ | zwierzęta
SHIH TZU.730 519 594. -
ZDROWIE I URODA
Poszukiwany/a: Rehabilitant/Rehabilitantka OWR Krywań I Murzasichle Szukamy ambitnego i zaangażowanego rehabilitanta, który wspólnie z nami bedzie pomagał pacjentom wracać do sprawności.. 601544146 www.krywan-tatry.pl biuro@krywan-tatry.pl
Tel.: 601544146 -
USŁUGI | budowlane
OCIEPLANIE PODDASZY WEŁNĄ MINERALNĄ, ADAPTACJA PODDASZY, ZABUDOWA GK. 660 079 941. -
USŁUGI | budowlane
KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, MALOWANIE, PANELE, MONTAŻ DRZWI, ŁAZIENKI, ZABUDOWY GK. 660 079 941. -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
DOM W JABŁONCE centrum. 605 306 294. -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
DZIAŁKA BUDOWLANA W MURZASICHLU 19 arów, kameralna. 517 018 380 -
PRACA | dam
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU MLECZNEGO. Zakopane, bez zakwaterowania - 600 035 080, 600 035 355. -
USŁUGI | budowlane
USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484. -
MOTORYZACJA | sprzedaż
MITSHUBISHI OUTLANDER 2,2 DI-D, 4X4, r.p.2014, przebieg 224 tys. km, I właściciel, bogata wersja Intense Plus, dodatkowo kpl. kół zimowych z felgami, zdejmowany hak,oryginalny bagażnik dachowy. 605 564 270. -
SPRZEDAŻ | różne
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893 -
SPRZEDAŻ | różne
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. Tel. 793 887 893 -
USŁUGI | budowlane
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. 787 479 002. -
USŁUGI | budowlane
MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325. -
USŁUGI | budowlane
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284. -
SPRZEDAŻ | różne
DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.