Reklama

2014-08-31 22:22:50

Reklama

Twój argument jest inwalidą!

“Inni mają gorzej”. “Nasz sąsiad jeździ na wózku, a nie marudzi tak, jak Ty”. “Przestań narzekać, ludzie są ciężko chorzy, oni to dopiero mają ciężko”. Kto z Państwa usłyszał choć raz w życiu taki argument? Jak często używamy tego, próbując kogoś pocieszyć?

Na jednym z portali  znalazłam „bardzo ważnego”  NEWSA ( o którym koniecznie musi dowiedzieć się  cała Polska!),  że pewna aktorka ma kompleksy! Wartość tego odkrycia pominę, ale bardzo zirytował mnie jeden z komentarzy, który brzmiał mniej więcej: “Niech ta pani nie przesadza, ludzie muszą jeździć na wózkach! Oni to mają problemy”. I niby prawda to szczera, tylko czy to, że ja jeżdżę na wózku zabrania komu innemu mieć własne problemy? Czy kłopoty, smutki, niezadowolenie mojego przyjaciela są mało istotne, bo ja mam “gorzej”? Osobiście nie pokusiłabym się o taki wniosek. Oczywiście, niektórzy mocno przesadzają w użalaniu się nad sobą, ale przecież wszyscy mamy prawo czasami ponarzekać… Nie sądzę, żebym oceniała problemy ludzi przez pryzmat tego, że “mnie jest źle, a jemu nie”. Pięknie ujął to kiedyś Nick Vujicic, dla mnie wzór człowieka ( jeśli Państwo go nie znają, polecam wywiady z nim). Urodził się bez kończyn, ale znalazł w sobie tyle siły, że jeździ po całym świecie i opowiada o Bogu, motywując tym samym innych do działania, do tego, żeby się nie poddawali. Nieraz podkreślał, że ludzie, widząc jego sytuację, zaczynają doceniać to co mają i w inny sposób spoglądają na swoje życie, podkreślał jednak bardzo mocno, że nie w tym rzecz. “Nie w tym leży nadzieja, że wiesz, że ktoś inny w twoim odczuciu cierpi bardziej niż ty”. Czy to, że ja słabo chodzę, czyni mnie kimś ważniejszym  od np. mojego  kolegi , który ma zdrowe nogi? Czy to, że Nick nie ma rąk i nóg, czyni go lepszym od wszystkich tych, którzy mają kończyny? Takie wartościowanie do niczego nie prowadzi.  


Mało tego! To ma też drugą stronę medalu, w której zakładamy, że wszyscy chory i niepełnosprawni to ludzie głęboko nieszczęśliwi. Mnie osobiście nie podoba się, autorytatywne jakby nie było, stwierdzenie, że “mam gorzej w życiu”. Skąd Pani/Pan o tym wie?! Może ja wcale tak nie uważam? Może  znam ludzi równie mocno dotkniętych przez los, choć może w inny sposób, którym tego nie wypominam? Czy mam co rusz wspominać koleżance, która np. jest jedynaczką albo (jeszcze gorzej) sierotą, że tak naprawdę, w moim odczuciu to ona ma tak strasznie źle, bo ja mogę się cieszyć miłością rodziców i siostry? Myślę, że to byłoby przykre, a nawet okrutne. Z drugiej jednak strony mam nie narzekać, że się pokłóciłam z siostrą, bo koleżance zrobi się smutno? Dla mnie obie sytuacje - “ja mam gorzej, bo jeżdżę na wózku” i “ona ma gorzej, bo nie ma rodzeństwa” - są analogiczne (z tym, że tego drugiego argumentu jakoś nikt nie używa). Żałosne jest założenie, że jeśli ktoś ma gorzej- to znaczy, że ktoś inny ma lepiej.

Nie znoszę określenia “Ona jest taka biedna”. Chyba Państwa zaskoczę, bo wcale tak nie uważam.  Nie zgadzam się na porównanie typu, “Ona to dopiero ma źle, a Ty narzekasz” , bo to oznacza, "Ty nie narzekaj". Co innego ona - ona powinna, bo przecież faktycznie ma źle. Osobiście znam sporo osób, które “mają jeszcze gorzej”, a są bardzo zadowolone ze swojego życia i wcale nie narzekają. Jednocześnie znam rzeszę ludzi, którym nic nie dolega, ale są nieszczęśliwi.


Szanowni Państwo. Nie zgadzam na podawanie mnie, jako argumentu na pocieszenie, zwłaszcza, że nie podpisywałam zgody na wykorzystanie mojego wizerunku! Mam swoje życie i swoje problemy, jak KAŻDY CZŁOWIEK. Proszę więc, nie mówcie za mnie jak wygląda, albo jak powinno wyglądać moje życie, czyli kiedy, gdzie i jak powinnam narzekać. Zapewniam, nikomu od tego nie będzie lepiej :)


Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
uorcyk 2014-10-03 23:19:32
@Fibi: nadal nie rozumiesz ze to do ciebie było iz traktujesz tych ludzi jak dzici co prawa do wyrazania głosu nie mają! I ja nikogo nie wykorzytywałam do niczego- tam byli ludzie z wlasnej woli i tylko tacy !
Fibi 2014-09-09 11:26:17
Ps
Dotyczyło wpisu na blogu. i miało iść osobno.. :):)
Fibi 2014-09-09 11:24:15
Pani Olu dzięki za wpis. bardzo ładnie to Pani ujęła. W całym tym sporze nie chodziło że oni uczestniczyli, może akurat te dwie osoby miał takie poglądy jak Eko.. Tylko chodzi o to że media i Pani Czerska wykorzystywali ich wizerunek, jako jeden z argumentów, który miałby przechylić szalę do całkowitej likwidacji koni w MOKu. i zastąpienie ich Melxami. W ten sposób wpłynąć na opinię publiczną,że skoro niepełnosprawni się sprzeciwiają, i bez konia dotrą do Morskiego, to protestujący mają rację a reszta to ludzie bezduszni którzy meczą konie dla własnych korzyści i wygody, bo jadą do MOka a nie poruszają się na nogach.
ps
Każdy aby sobie jakoś ulżyć w ciężkich chwilach.. porównuje jakieś swoje problemy do innych, którzy sobie jakoś radzą.. a wydawałoby się, że mają sytuację beznadziejną. Dajmy na to z mojego punktu widzenia. czyli mój problem w zestawieniu z innym staje się błahostką, to pomaga jakoś sobie poradzić, Wyznacznikiem nie musi być to osoba niepełnosprawna, ale zupełnie kto inny. Zawsze aby się dowartościować porównujemy coś do czegoś słabszego. taka natura ludzka. :):) Jestem pewna że i Ty Olu tak robisz. .. bo ja czasem tak.. :):) Nie złość się że porównują..ale to tylko świadczy o Waszej sile i woli życia.. Ona da radę.. a ja rozpaczam z powodu pryszcza na nosie.. :):) i całe życie zjechane :):)
Pozdrawiam.. :):)
Jurajczyk 2014-09-09 09:46:04
Pani Aleksandro,czasem jest to z pożytkiem...
YT: Jesuit Ice Bucket Challenge
Aleksandra Zielińska 2014-09-07 20:08:06
Ech, widzę, że najpierw mojego komentarza nie było wcale, a teraz są aż dwa :D No cóż, trudno się mówi. Nie do końca jestem zaznajomiona z regułami tej strony.

Pozdrawiam raz jeszcze!
Aleksandra Zielińska 2014-09-07 15:31:14
Szanowni Państwo,

Przez ostatnie kilka dni nie wchodziłam na tę stronę, dlatego odpisuję dopiero dzisiaj. Zapytali mnie Państwo, co sądzę o wykorzystywaniu wizerunku osób niepełnosprawnych. Pomijając spory między Państwem... Osobiście nie widzę nic złego w tym, że na zdjęciach przedstawione są osoby na wózkach. Były tam, to rzecz bezsporna. A że my - niepełnosprawni - zawsze wyglądamy na fotorelacjach jakoś tak "bardziej dramatycznie", no cóż... Taka nasza uroda ;)
Ze swojej strony chcę tylko poprosić, żebyście Państwo nie traktowali osób niepełnosprawnych jak "wyrośnięte dzieci". Ci państwo na zdjęciach nie wyglądają, jakby byli zaciągnięci siłą na ten protest. Zakładam, że są tam z własnej woli. Osobiście też chodzę na protesty/marsze/parady, jeśli się zgadzam z założeniami, a że ktoś zrobi mi wtedy zdjęcie - takie życie :)
Nie chcę tutaj niczego rozstrzygać, to jest moje odczucie w tej sprawie.

Pozdrawiam serdecznie!
Aleksandra Zielińska 2014-09-07 02:43:13
Drodzy Państwo,

Brak odpowiedzi jest wynikiem wielu różnych zajęć, nie zaglądam na forum co chwila ;)
@uorcyk, w kwestii koni prawdę mówiąc nie mam zdania. Odnosząc się do wszystkich komentarzy chcę tylko powiedzieć, że niechaj każdy robi, co chce. Niepełnosprawni są niestety pożywką dla mediów i zawsze "lepiej" wychodzą na zdjęciach i bardziej "poruszająco i dramatycznie". Ale jeśli mają ochotę uczestniczyć w różnych akcjach, to czemu nie? Mamy prawo głosu i możliwość wyboru. Osoby na tym konkretnym zdjęciu nie wyglądają jakby były zaciągnięte siłą.
A co do tego, czy konie są jedynym sposobem dostania się? Cóż. Pewnie to prawda, nie wiem, sama nie korzystam. Ale każdy ma prawo wyboru i może wybrać dobro zwierząt/innych ludzi/ideę zamiast swojej wygody.
To nie jest wartościowanie, każdy robi jak chce i podpisuje się pod czym chce.

Pozdrawiam serdecznie.
podhalanski 2014-09-03 19:06:09
to babsko jest naprawde paskudnego CHarakteru.Masz upwaznienie do zabierania glosu w czyms imieniu??Pytalem Zainteresowana ale niema odpowiedzi wiec smiem sadzic ze niemasz wiec....zamkniesz sie w koncu ?? jezeli nie o tobie mowa??
uorcyk 2014-09-03 14:43:46
nie o konia chodzi ale o to ze odmawiasz kalekim ludziom udzialu w wystapieniach publicznych np w protescie !
Fibi 2014-09-03 12:50:26
Ależ mają.... Ola to robi świetnie..a że nie zabiera głosu w Twojej sprawie..czyt konia,, to Cię wk*urwia..:):)
Skup się nad tym tekstem i napisz co myślisz.. bo ja miałam tyle myśli, ale jakoś się rozjechałam.. :) z tym koniem.. :P
uorcyk 2014-09-03 12:07:10
no tak, przeciez "kaleki" głosu nie mają !
Fibi 2014-09-03 10:40:21
Witam ze słonecznego miasta.. :P
Co Uorcyk myślałaś, że Ola da się sprowokować a Ty potem to wykorzystasz..::P:P
OLa nie jest taka głupia jak Ty mundra.. bo jeżeli by chciała, to już dawno zabrałaby głos w dyskusji... Gdyby niepełnosprawni mieli takie zdanie jak Ci w proteście to wystosowaliby odpowiednie oświadczenie.. Żeby zakończyć dyskusję te dwie osoby niepełnosprawne z protestu po prostu chciały zaistnieć.. Tak jak Ci wszyscy co brali udział.. To byli najwytrwalsi gracze, bo reszta została w domu klikać... :):)
ps
No i co z tego wyszło..ze Wio koniku a jak się postarasz..na kolację zajedziemy akurat..:):):)
uorcyk 2014-09-03 09:13:57
Pania Ole 'zatkało" po lekturze wypowiedzi milusinskich forumowiczow :P
podhalanski 2014-09-03 02:53:18
Pani Olu. zadala pani pytanie. cytatHmm, @uorcyk, zainteresowała mnie Pani, o jaką wypowiedź chodzi i w jakim kontekście ona padła?,, czy Pani jako glowna zainteresowana odpowiedziala tutaj na forum czy Pani przekazala pelnomocnictwa btw ze ono sie za pania wypowiada, Nie bylo przeliterowania ono
Jurajczyk 2014-09-02 01:01:10
nieidealny*
Jurajczyk 2014-09-02 00:58:33
Panno/Pani Aleksandro jest i trzecia "strona" medalu-ta może zrobiona w nie najlepszy sposób ale najprostsza czyli trafianie do ludzi również poprzez takie właśnie przykłady i motywowanie innych...Sposób na pewno nie idealny ale niejednokrotnie skuteczny...
Niestety jesteśmy przywiązani do wartościowania i oceniania.Wszak nawet w rozpoczynającej się nauce szkolnej zacznie się właśnie ocenianie w pewnej skali porównawczej...

Na koniec trochę czarnego humoru bo co miał powiedzieć ranny żołnierz po słowach Marszałka Piłsudskiego?:
"Czego krzyczysz… co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo"...
uorcyk 2014-09-01 18:23:09
ale pojechałas :)
cyt; mają prawo protestować co dotyczy ich egzystencji..

a w innych tematach - zakaz wypowiedzi ??
Fibi 2014-09-01 18:06:50
Owszem mają prawo protestować co dotyczy ich egzystencji.. ale w tym przypadku bardziej walka jest miedzi osobami sprawnymi , których to obwinia sie o meczenie koni.. bo akurat mają taki kaprys i nie chcą iść piechotą.. Podejrzewam, że gdyby konie w MOKu woziły samych niepełnosprawnych.. i nawet jakby co miesiąc jeden padał z wycięczenia.. :) nie byłoby takiego szumu.. bo sami niepełnosprawni by ich bronili...No, co Eko... :) chyba byście nie zabronili koni... przecież w Was tyle empatii :):) Niepełnosprawni przecież potrafią wywalczyć swoje prawa.. Sadząc po charakterku Oli.. :):)
uorcyk 2014-09-01 16:48:35
ja tez jestem ciekawa co pani Ola napisze, bo dla mnie w twoim wpisie jest zawarte domniemanie, ze osoby na wozkach nie sa w pelni samodzielne/dojrzałe umysłowo i nie maja prawa np. protestowac ...A moze jest odwrotnie, ktos np uwieziony w swoim ciele ma lepsze poczucie co znaczy wolnosc/zniewolenie?
Fibi 2014-09-01 15:30:25
No, no ciekawie. ::):)
Uorcyk jeżeli Uważasz, że masz rację... to mi się wydaje,...że Prawda powinna obronić się sama..? Niepełnosprawność jest różna , bo jeden może mieć zjeba*ny mózg :):) a w przypadku Oli jest w doskonałej formie... :) a że ruchowo jest uziemiona, to nie jest przeszkodą, ale podejrzewam, że sama by do MOKa nie wyjechała... Nie ma to nic wspólnego z empatią do zwierząt .. albo "ONa" albo zwierzę/człowiek.. który jej służy w danym momencie. Musi być egoistką na swój sposób w swoim życiu.. Ciekawa jestem niezmiernie co napisze..
mała 2014-09-01 14:57:44
Pani Aleksandro,
nie do końca ma Pani rację np. cytuję: "Oczywiście, niektórzy mocno przesadzają w użalaniu się nad sobą" - skąd pewność, że przesadzają? Każdy ma jakiś swój miernik. To co dla jednych takie, dla innych może inne.
Każdy kolejny Pani wpis, to w pewnym stopniu usprawiedliwianie się, że Pani nie jest tak źle, jak to widzą i odbierają inni. Takie zachowanie właśnie kłóci się z tym o czym Pani za każdym razem pisze. A może się mylę.
mała 2014-09-01 14:42:34
Nie ma jak wykorzystać wpis na blogu Pani Oli, na "porachunki" z Fibi.
Pani uorcyk, wstydź się Pani wykorzystywać poniekąd osobę na wózku inwalidzkim.
uorcyk 2014-09-01 13:25:07
było ich kilka: ostatni pod tekstem o komunikacie GLW :

Pseudonim: Fibi 2014-08-31 12:35:01
No i co /.. :):) Na kwily bedzie spokój sezon sie kończy.. :):)
To przynajmniej powinno być zdjęcie zadowolonego konia.. :):) a nie tyk biydoków co protestujom.Znowu wykorzystujecie wizerunek tych niepełnosparawnych..a oni sami funkcjonować nie mogą... i ten ich bełkot... że się sprzeciwiają Koniom jest śmieszny.. Bo gdyby ich byt zależał od tego konia to godka byłaby inna.

Cza było jesce epitafium dla nad Melexa strzelić.. :P. bo siy poobno zepsuł.. :):)
ps
tak poza tym dalej mnie boli, ale kufa mnie nie boli ,to se moge poscekać.. :):):)

Wczesniej pod tekstem z 24.08 pt Protest na Drodze do Morskiego Oka. Dość, nie będziemy się na to godzić: m.in baardzo "kontrowersyjne"

Pseudonim: FanclubBeaty 2014-08-25 10:41:28
Rozbawił mnie to zdjęcie. Bardziej niż brak w marszu Beatki.
Manifestuja inwalidzi na wózkach :) Oburzeni ze wykorzystuje się ich do obrony fasiagow.
Jednego ktoś pcha A drugi ma wózek meleks eco na dmuchawke.
Wot obrońcy koni ze koń by sie usmial.
Pani koniczyna bruzdzi panu Jackowi niekoniecznie słusznie.
Ja do pana Jacka mam inny zarzut, taki przyjaciel naszej Beatki A tu przeciwko niej?
Wot tyle sa warte te wasze internetowe przyjaźnie koalicje hahaha

Pseudonim: Fibi 2014-08-25 12:48:51
Posłużenie się tym niepełnosprawnymi ludźmi świadczy ,że te Eko- oszołomy wcale nie mają takiego poparcia. I w sposób perfidny wykorzystują ich wizerunek, a media przyklaskują.Owszem może i część niepełnosprawnych sprzeciwia się Koniom w MOKu, ale większość właśnie dzięki koniom mogła zobaczyć MOKo!. Ludzie niepełnosprawni tak samo się posługują zwierzętami w życiu codziennym. Jako przewodnicy.. np pies on też jest wtedy w niewoli, bo musi służyć swojemu Panu a mógłby latać po łące.
Aleksandra Zielińska 2014-09-01 12:28:54
Hmm, @uorcyk, zainteresowała mnie Pani, o jaką wypowiedź chodzi i w jakim kontekście ona padła?
uorcyk 2014-09-01 11:53:59
Pani Olu; prosze o rozstrzygnecie -co Pani sadzi o wypowiedzi Fibij, jakoby osoby jadace na wzoakch w protescie w MO zostały przez organizatorow wykorzystane ??

Reklama
 • SPRZEDAŻ | różne
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, szer. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W CENTRUM ZAKOPANEGO ZATRUDNI KIEROWNIKA RECEPCJI/RECEPCJONISTĘ ORAZ POMOC DO PRZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ I SPRZĄTANIA POKOI. 509 578 689.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. 796 544 016.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM SIANO W BALACH. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • KUPNO
  Kupię cielęta małe Byczki. Simental i inne płatność przy odbiorze. Proszę dzwonić. Odbiór co 2 tygodnie. 724732680 chybachyba@o2.pl
  Tel.: 724732680
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCĘ DO MAŁEGO SKLEPU SPOŻYWCZEGO w Białym Dunajcu (emerytki, praca co drugi dzień). 606 751 451.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM W ZAKOPANEM - Z WYNAJMEM POKOI - centrum (ul. Grunwaldzka), 602 633 931.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  POSZUKUJĘ DOMU W STYLU GÓRALSKIM, ok. 100 m2, Zakopane, bliskie Kościelisko - 607 506 428.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIE DOM LUB PENSJONAT POWYŻEJ 200 M2 W ZAKOPANEM ZA GOTÓWKĘ NR KONTAKTOWY 517 340 125 ŁUKASZ luklis86@gmail.com.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI - 788 344 233.
 • PRACA | dam
  Tatrzański Park Narodowy zatrudni STARSZEGO KSIĘGOWEGO. Szczegóły: www.tpn.pl/nowosci/zatrudnimy-starszego-ksiegowego oraz na BIP TPN. Dokumenty można składać do 21.02.2024. Tel. 18 20 23 233
 • PRACA | dam
  Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: - BARMANKI - POMOCE KUCHENNE - OSOBY NA ZMYWAK I DO ZBIERANIA NACZYŃ Z SALI Więcej informacji pod nr tel.: 693 319 707
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ NIERUCHOMOŚCI ZA GOTÓKĘ! PODHALE! DZIAŁKA, DOM, MIESZKANIE. +48600404554 grz.wicik@gmail.com
  Tel.: 48600404554
 • PRACA | dam
  POMOC KUCHENNĄ (kobietę) do pensjonatu w centrum Zakopanego. Na pełny etat, praca zmianowa 7-19, co drugi dzień. Brak zakwaterowania. Dobre warunki finansowe, benefity. 502 716 694
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ NA POMOC DROGOWĄ KAT C + E. 601 502 208
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Spokojna kobieta szuka KAWALERKI w Zakopanem. Na dłuższy okres. 692 340 991.
 • PRACA | dam
  PAPI SERVICE SP. Z O.O. ZATRUDNI KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E ORAZ UPRAWNIENIA ADR . TEL.182074845
 • USŁUGI | inne
  PRALNIA ZAWRAT - PRANIE, MAGLOWANIE - pościele, obrusy, ręczniki itp. 501 788 640
 • RÓŻNE
  PAPI SERVICE - OLEJ OPAŁOWY i OLEJ NAPĘDOWY. BIURO: PORONIN, KASPROWICZA 28 PON.-PIĄT. 08.-17.00 Tel./fax 18 20 74 845, 18 20 74 224 STACJE PALIW: ZAKOPANE, SPYRKÓWKA 4 NOWY TARG, SKŁADOWA 11 CENY HURTOWE. ZAPRASZAMY.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKALE HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWE o powierzchniach ok. 58 i 55 m2, oraz PIWNICE 23 m2. Możliwść połączenia lokali. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę HALĘ: MAGAZYN/ PRODUKCJA - 250m. Nowy Targ, ul. Składowa. Tel. 602 290 555
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA ROLNA 1.2 HA - JORDANÓW. 515 459 584.
 • PRACA | dam
  Sklep Gil Market w Białym Dunajcu zatrudni SPRZEDAWCZYNIĘ. 18 20 739 05.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DWUPOZIOMOWE MIESZKANIE na Pardałówce - 607 506 428.
 • PRACA | szukam
  SPRZĄTANIE DOMÓW, MIESZKAŃ. 575 450 977, 739 632 283.
 • BIZNES
  Sprzedam WPOŻYCZALNIĘ NART I SNOWBORDU. 662 370 510.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  POLE ORNE. 505 429 375.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-02-20 21:45 Handicap Zakopane - na pytania nie odpowiadają, ale na zawody wraz z burmistrzem zapraszają 2024-02-20 21:00 W Rabce będzie z kogo wybierać 1 2024-02-20 20:00 Stara zajezdnia to nie wysypisko śmieci! 1 2024-02-20 19:15 Osuwisko idzie w cenę 2024-02-20 19:14 Snowlandia dla każdego. Czynna do 25 lutego 2024-02-20 18:30 Jan Smarduch - wójt na całe życie 1 2024-02-20 18:28 Poważny wypadek na zakopiance 1 2024-02-20 17:45 Strajk unieruchomił naszych skoczków. Kto wystartuje w Obersdorfie? 4 2024-02-20 17:30 Francuska muzyka w Kościelisku czyli Cafe de Paris 2024-02-20 17:00 Prokuratura bada sprawę wypadku na nowotarskim basenie 3 2024-02-20 16:51 Jakie zielone płytki wybrać do łazienki? 2024-02-20 16:30 Muzyki i śpiewacy! Ten konkurs jest dla was 2024-02-20 16:00 Burmistrz kontra dyrektorka 6 2024-02-20 15:30 Spotkanie z ptakami nocy 2024-02-20 15:00 Zakopiańskie łyżwiarki z workiem medali Mistrzostw Polski Juniorów 3 2024-02-20 14:24 Metamorfoza w ciekawym wydaniu, czyli jak zwiększyć pewność siebie? 2024-02-20 14:00 Kibicujmy razem na Jaworzynie Krynickiej podczas Pucharu Świata FIS w snowboardzie alpejskim 2024-02-20 13:30 Tak utwardzają teren na Gubałówce. Odpadki budowalne i gruz 7 2024-02-20 12:52 Letnia przygoda dla maluchów - korzyści i wybór kolonii letnich dla dzieci 2024-02-20 12:45 Pogoda dziś nas nie rozpieszcza, ale wciąż można jeździć na nartach (WIDEO) 2024-02-20 12:30 Im lepszy szpieg, tym większe kłamstwo... Konkurs dla czytelników 2024-02-20 12:00 W Zdroju się buduje 2024-02-20 11:59 Komu powierzyć opiekę nad seniorem? 2024-02-20 11:55 Jak przygotować koparkę do wiosny? 2024-02-20 11:15 Ktoś zostawił worki ze śmieciami tuż przy ulicy 1 2024-02-20 10:45 Śniegu ani na lekarstwo, kolejna impreza narciarska odwołana 2024-02-20 10:42 Jak wybrać dobrego partnera do przeprowadzenia rekrutacji? 2024-02-20 10:33 Na co zwrócić uwagę przy zmianie statusu wspólnika w spółce komandytowej? 2024-02-20 10:30 Muzyczne spotkanie z Markiem Brynkusem 2024-02-20 10:00 Ośrodek zdrowia stanie się komisariatem 2 2024-02-20 09:45 Odkryj niesamowitą przygodę na stokach Jurgów Ski 2024-02-20 09:30 Uśmiechnij się z Kiepurą. Koncert 2024-02-20 09:00 Jeśli potrącisz zwierzę, nie uciekaj, ale mu pomóż (WIDEO) 5 2024-02-20 08:44 Samochód wpadł w barierki na nowym odcinku zakopianki 2 2024-02-20 08:30 Przygoda w muzeum na zakończenie ferii 2024-02-20 08:00 Znamy polską kadrę na historyczny Puchar Świata w snowboardzie alpejskim na Jaworzynie Krynickiej 2024-02-19 22:18 Ruszyły zapisy na jubileuszowe zawody narciarskie o Puchar Przechodni Związku Podhalan 2024-02-19 21:30 Kto naprawi osuwisko 5 2024-02-19 21:00 Ratują życie, wynoszą ludzi i dobytek pokoleń z płomieni, gdy trzeba zabezpieczają skoki na Wielkiej Krokwi 1 2024-02-19 20:32 Góralka pochodząca z Zakopanego mistrzynią Austrii w trójskoku 4 2024-02-19 19:45 Licealiści z Goszczyńskiego mówią: stop zmianom klimatycznym 8 2024-02-19 19:00 Dawniej to się górale potrafili bić. Posłuchajcie stulatka z Pieniążkowic (WIDEO) 2024-02-19 18:30 XI Puchar KW Zakopane i II Sprint Test KW Zakopane. Zapisy 2024-02-19 18:00 Ceny w restauracjach w Zakopanem są rzeczywiście tak wysokie? Sprawdziliśmy 10 2024-02-19 17:30 Kawałek Japonii w Nowym Targu. Zmiana terminu wydarzenia 2024-02-19 17:09 Ścigali się o Puchar Gorców w Kluszkowcach 2024-02-19 17:00 Wiosna zagościła w Beskidach 2024-02-19 16:40 Nowotarska biblioteka przykładem dla innych 2024-02-19 16:15 Stasikówka i Suche mają nowych - nienowych sołtysów 2024-02-19 15:30 Jacek Gąsienica Mracielnik z kolejnym medalem na mistrzostwach weteranów
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-02-20 22:25 1. @czy .... Czy już ustalono kto zabił dwóch naszych rodaków w Przewodowie . Ludzie nie żyją a sprawa dziwnie ścichła . 2024-02-20 22:06 2. Żenada,wszyscy przyspawani do stołków od lat.Ciezko ująć sobie z koryta,jak potem żyć... 2024-02-20 21:59 3. Czy tym tonącym okrętem ktoś steruje,czy jest z nami pilot??Tak można by określić funkcjonowanie UMiG Czarny Dunajec pod wodzą obecnego "włodarza"najwyrażniej wystraszonego możliowścią porażki i dla bezpieczeństwa startuje na radnego (nigdy wczesniej żaden wójt tak nie robił). Część "bezradnych" jest ewidentnie do wymiany. A na podsumowanie Tak kończy się wybieranie na wójta czy burmistrza ludzi którzy nie mieszkaja na stałe na terenie gminy czy miasta-to dla wyborców do przemyślenia 2024-02-20 21:35 4. A czyli Dziubek broni Dyrektorki - Orawiec Orawkę. Rozważałem go poprzeć ale Orawców nie chce w tami razie widzieć na stołku wojta u nas. 2024-02-20 21:23 5. Kolejni męczennicy w kolejce do pałacu a. dudy: Małgorzata Gosiewska, Katarzyna Sójka, Edward Siarka, Jan Dziedziczak, Antoni Macierewicz, Jacek Bogucki i Jerzy Polaczek. Trzeba będzie podpisać umowę z Białorusią na przetrzymywanie więźniów politycznych. Będą się czuć jak w domu. 2024-02-20 21:02 6. I takich właśnie włodarzy samorządowych nam potrzeba, a nie marionetki. Ale takiemu stanowi rzeczy są winni sami wyborcy, bowiem wybierają figurantów i potem przecierają oczy ze zdumnienia jojcząc do wszystkich świętych. A jest ich w obu powiatach wielu. Wystarczy przyjrzeć się ich "osiągnięciom". Dotyczy to także części radnych. 2024-02-20 21:00 7. Szymon i Osioł haha. Marcinek wymyślasz w tej Kalifornii coraz ciekawsze ksywki na posty. Twój koniec jest bliski!!! Potem taczka Dziubka i w pole, jak każdy gnoj 2024-02-20 20:57 8. Ludzie to największe szkodniki i brudasy, a wy płaczecie,że piesek kupkę zrobi na trawnik. 2024-02-20 20:52 9. Łapsa nie dopełnnil obowiązeku zawiadomienia policji i stałego monitorowania sprawności defibrylatora. Czy poniesie odpowiedzialność ? Wątpię bo tu wszystko jest na odwrót. 2024-02-20 20:09 10. A może to grupa otwierająca trasę na Gubałówce przed wyborami po raz kolejny przygotowuje grunt.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy


REKLAMA


Pożegnania

FILMY TP