Reklama

2014-08-31 22:22:50

Twój argument jest inwalidą!

“Inni mają gorzej”. “Nasz sąsiad jeździ na wózku, a nie marudzi tak, jak Ty”. “Przestań narzekać, ludzie są ciężko chorzy, oni to dopiero mają ciężko”. Kto z Państwa usłyszał choć raz w życiu taki argument? Jak często używamy tego, próbując kogoś pocieszyć?

Na jednym z portali  znalazłam „bardzo ważnego”  NEWSA ( o którym koniecznie musi dowiedzieć się  cała Polska!),  że pewna aktorka ma kompleksy! Wartość tego odkrycia pominę, ale bardzo zirytował mnie jeden z komentarzy, który brzmiał mniej więcej: “Niech ta pani nie przesadza, ludzie muszą jeździć na wózkach! Oni to mają problemy”. I niby prawda to szczera, tylko czy to, że ja jeżdżę na wózku zabrania komu innemu mieć własne problemy? Czy kłopoty, smutki, niezadowolenie mojego przyjaciela są mało istotne, bo ja mam “gorzej”? Osobiście nie pokusiłabym się o taki wniosek. Oczywiście, niektórzy mocno przesadzają w użalaniu się nad sobą, ale przecież wszyscy mamy prawo czasami ponarzekać… Nie sądzę, żebym oceniała problemy ludzi przez pryzmat tego, że “mnie jest źle, a jemu nie”. Pięknie ujął to kiedyś Nick Vujicic, dla mnie wzór człowieka ( jeśli Państwo go nie znają, polecam wywiady z nim). Urodził się bez kończyn, ale znalazł w sobie tyle siły, że jeździ po całym świecie i opowiada o Bogu, motywując tym samym innych do działania, do tego, żeby się nie poddawali. Nieraz podkreślał, że ludzie, widząc jego sytuację, zaczynają doceniać to co mają i w inny sposób spoglądają na swoje życie, podkreślał jednak bardzo mocno, że nie w tym rzecz. “Nie w tym leży nadzieja, że wiesz, że ktoś inny w twoim odczuciu cierpi bardziej niż ty”. Czy to, że ja słabo chodzę, czyni mnie kimś ważniejszym  od np. mojego  kolegi , który ma zdrowe nogi? Czy to, że Nick nie ma rąk i nóg, czyni go lepszym od wszystkich tych, którzy mają kończyny? Takie wartościowanie do niczego nie prowadzi.  


Mało tego! To ma też drugą stronę medalu, w której zakładamy, że wszyscy chory i niepełnosprawni to ludzie głęboko nieszczęśliwi. Mnie osobiście nie podoba się, autorytatywne jakby nie było, stwierdzenie, że “mam gorzej w życiu”. Skąd Pani/Pan o tym wie?! Może ja wcale tak nie uważam? Może  znam ludzi równie mocno dotkniętych przez los, choć może w inny sposób, którym tego nie wypominam? Czy mam co rusz wspominać koleżance, która np. jest jedynaczką albo (jeszcze gorzej) sierotą, że tak naprawdę, w moim odczuciu to ona ma tak strasznie źle, bo ja mogę się cieszyć miłością rodziców i siostry? Myślę, że to byłoby przykre, a nawet okrutne. Z drugiej jednak strony mam nie narzekać, że się pokłóciłam z siostrą, bo koleżance zrobi się smutno? Dla mnie obie sytuacje - “ja mam gorzej, bo jeżdżę na wózku” i “ona ma gorzej, bo nie ma rodzeństwa” - są analogiczne (z tym, że tego drugiego argumentu jakoś nikt nie używa). Żałosne jest założenie, że jeśli ktoś ma gorzej- to znaczy, że ktoś inny ma lepiej.

Nie znoszę określenia “Ona jest taka biedna”. Chyba Państwa zaskoczę, bo wcale tak nie uważam.  Nie zgadzam się na porównanie typu, “Ona to dopiero ma źle, a Ty narzekasz” , bo to oznacza, "Ty nie narzekaj". Co innego ona - ona powinna, bo przecież faktycznie ma źle. Osobiście znam sporo osób, które “mają jeszcze gorzej”, a są bardzo zadowolone ze swojego życia i wcale nie narzekają. Jednocześnie znam rzeszę ludzi, którym nic nie dolega, ale są nieszczęśliwi.


Szanowni Państwo. Nie zgadzam na podawanie mnie, jako argumentu na pocieszenie, zwłaszcza, że nie podpisywałam zgody na wykorzystanie mojego wizerunku! Mam swoje życie i swoje problemy, jak KAŻDY CZŁOWIEK. Proszę więc, nie mówcie za mnie jak wygląda, albo jak powinno wyglądać moje życie, czyli kiedy, gdzie i jak powinnam narzekać. Zapewniam, nikomu od tego nie będzie lepiej :)


Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
uorcyk 2014-10-03 23:19:32
@Fibi: nadal nie rozumiesz ze to do ciebie było iz traktujesz tych ludzi jak dzici co prawa do wyrazania głosu nie mają! I ja nikogo nie wykorzytywałam do niczego- tam byli ludzie z wlasnej woli i tylko tacy !
Fibi 2014-09-09 11:26:17
Ps
Dotyczyło wpisu na blogu. i miało iść osobno.. :):)
Fibi 2014-09-09 11:24:15
Pani Olu dzięki za wpis. bardzo ładnie to Pani ujęła. W całym tym sporze nie chodziło że oni uczestniczyli, może akurat te dwie osoby miał takie poglądy jak Eko.. Tylko chodzi o to że media i Pani Czerska wykorzystywali ich wizerunek, jako jeden z argumentów, który miałby przechylić szalę do całkowitej likwidacji koni w MOKu. i zastąpienie ich Melxami. W ten sposób wpłynąć na opinię publiczną,że skoro niepełnosprawni się sprzeciwiają, i bez konia dotrą do Morskiego, to protestujący mają rację a reszta to ludzie bezduszni którzy meczą konie dla własnych korzyści i wygody, bo jadą do MOka a nie poruszają się na nogach.
ps
Każdy aby sobie jakoś ulżyć w ciężkich chwilach.. porównuje jakieś swoje problemy do innych, którzy sobie jakoś radzą.. a wydawałoby się, że mają sytuację beznadziejną. Dajmy na to z mojego punktu widzenia. czyli mój problem w zestawieniu z innym staje się błahostką, to pomaga jakoś sobie poradzić, Wyznacznikiem nie musi być to osoba niepełnosprawna, ale zupełnie kto inny. Zawsze aby się dowartościować porównujemy coś do czegoś słabszego. taka natura ludzka. :):) Jestem pewna że i Ty Olu tak robisz. .. bo ja czasem tak.. :):) Nie złość się że porównują..ale to tylko świadczy o Waszej sile i woli życia.. Ona da radę.. a ja rozpaczam z powodu pryszcza na nosie.. :):) i całe życie zjechane :):)
Pozdrawiam.. :):)
Jurajczyk 2014-09-09 09:46:04
Pani Aleksandro,czasem jest to z pożytkiem...
YT: Jesuit Ice Bucket Challenge
Aleksandra Zielińska 2014-09-07 20:08:06
Ech, widzę, że najpierw mojego komentarza nie było wcale, a teraz są aż dwa :D No cóż, trudno się mówi. Nie do końca jestem zaznajomiona z regułami tej strony.

Pozdrawiam raz jeszcze!
Aleksandra Zielińska 2014-09-07 15:31:14
Szanowni Państwo,

Przez ostatnie kilka dni nie wchodziłam na tę stronę, dlatego odpisuję dopiero dzisiaj. Zapytali mnie Państwo, co sądzę o wykorzystywaniu wizerunku osób niepełnosprawnych. Pomijając spory między Państwem... Osobiście nie widzę nic złego w tym, że na zdjęciach przedstawione są osoby na wózkach. Były tam, to rzecz bezsporna. A że my - niepełnosprawni - zawsze wyglądamy na fotorelacjach jakoś tak "bardziej dramatycznie", no cóż... Taka nasza uroda ;)
Ze swojej strony chcę tylko poprosić, żebyście Państwo nie traktowali osób niepełnosprawnych jak "wyrośnięte dzieci". Ci państwo na zdjęciach nie wyglądają, jakby byli zaciągnięci siłą na ten protest. Zakładam, że są tam z własnej woli. Osobiście też chodzę na protesty/marsze/parady, jeśli się zgadzam z założeniami, a że ktoś zrobi mi wtedy zdjęcie - takie życie :)
Nie chcę tutaj niczego rozstrzygać, to jest moje odczucie w tej sprawie.

Pozdrawiam serdecznie!
Aleksandra Zielińska 2014-09-07 02:43:13
Drodzy Państwo,

Brak odpowiedzi jest wynikiem wielu różnych zajęć, nie zaglądam na forum co chwila ;)
@uorcyk, w kwestii koni prawdę mówiąc nie mam zdania. Odnosząc się do wszystkich komentarzy chcę tylko powiedzieć, że niechaj każdy robi, co chce. Niepełnosprawni są niestety pożywką dla mediów i zawsze "lepiej" wychodzą na zdjęciach i bardziej "poruszająco i dramatycznie". Ale jeśli mają ochotę uczestniczyć w różnych akcjach, to czemu nie? Mamy prawo głosu i możliwość wyboru. Osoby na tym konkretnym zdjęciu nie wyglądają jakby były zaciągnięte siłą.
A co do tego, czy konie są jedynym sposobem dostania się? Cóż. Pewnie to prawda, nie wiem, sama nie korzystam. Ale każdy ma prawo wyboru i może wybrać dobro zwierząt/innych ludzi/ideę zamiast swojej wygody.
To nie jest wartościowanie, każdy robi jak chce i podpisuje się pod czym chce.

Pozdrawiam serdecznie.
podhalanski 2014-09-03 19:06:09
to babsko jest naprawde paskudnego CHarakteru.Masz upwaznienie do zabierania glosu w czyms imieniu??Pytalem Zainteresowana ale niema odpowiedzi wiec smiem sadzic ze niemasz wiec....zamkniesz sie w koncu ?? jezeli nie o tobie mowa??
uorcyk 2014-09-03 14:43:46
nie o konia chodzi ale o to ze odmawiasz kalekim ludziom udzialu w wystapieniach publicznych np w protescie !
Fibi 2014-09-03 12:50:26
Ależ mają.... Ola to robi świetnie..a że nie zabiera głosu w Twojej sprawie..czyt konia,, to Cię wk*urwia..:):)
Skup się nad tym tekstem i napisz co myślisz.. bo ja miałam tyle myśli, ale jakoś się rozjechałam.. :) z tym koniem.. :P
uorcyk 2014-09-03 12:07:10
no tak, przeciez "kaleki" głosu nie mają !
Fibi 2014-09-03 10:40:21
Witam ze słonecznego miasta.. :P
Co Uorcyk myślałaś, że Ola da się sprowokować a Ty potem to wykorzystasz..::P:P
OLa nie jest taka głupia jak Ty mundra.. bo jeżeli by chciała, to już dawno zabrałaby głos w dyskusji... Gdyby niepełnosprawni mieli takie zdanie jak Ci w proteście to wystosowaliby odpowiednie oświadczenie.. Żeby zakończyć dyskusję te dwie osoby niepełnosprawne z protestu po prostu chciały zaistnieć.. Tak jak Ci wszyscy co brali udział.. To byli najwytrwalsi gracze, bo reszta została w domu klikać... :):)
ps
No i co z tego wyszło..ze Wio koniku a jak się postarasz..na kolację zajedziemy akurat..:):):)
uorcyk 2014-09-03 09:13:57
Pania Ole 'zatkało" po lekturze wypowiedzi milusinskich forumowiczow :P
podhalanski 2014-09-03 02:53:18
Pani Olu. zadala pani pytanie. cytatHmm, @uorcyk, zainteresowała mnie Pani, o jaką wypowiedź chodzi i w jakim kontekście ona padła?,, czy Pani jako glowna zainteresowana odpowiedziala tutaj na forum czy Pani przekazala pelnomocnictwa btw ze ono sie za pania wypowiada, Nie bylo przeliterowania ono
Jurajczyk 2014-09-02 01:01:10
nieidealny*
Jurajczyk 2014-09-02 00:58:33
Panno/Pani Aleksandro jest i trzecia "strona" medalu-ta może zrobiona w nie najlepszy sposób ale najprostsza czyli trafianie do ludzi również poprzez takie właśnie przykłady i motywowanie innych...Sposób na pewno nie idealny ale niejednokrotnie skuteczny...
Niestety jesteśmy przywiązani do wartościowania i oceniania.Wszak nawet w rozpoczynającej się nauce szkolnej zacznie się właśnie ocenianie w pewnej skali porównawczej...

Na koniec trochę czarnego humoru bo co miał powiedzieć ranny żołnierz po słowach Marszałka Piłsudskiego?:
"Czego krzyczysz… co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo"...
uorcyk 2014-09-01 18:23:09
ale pojechałas :)
cyt; mają prawo protestować co dotyczy ich egzystencji..

a w innych tematach - zakaz wypowiedzi ??
Fibi 2014-09-01 18:06:50
Owszem mają prawo protestować co dotyczy ich egzystencji.. ale w tym przypadku bardziej walka jest miedzi osobami sprawnymi , których to obwinia sie o meczenie koni.. bo akurat mają taki kaprys i nie chcą iść piechotą.. Podejrzewam, że gdyby konie w MOKu woziły samych niepełnosprawnych.. i nawet jakby co miesiąc jeden padał z wycięczenia.. :) nie byłoby takiego szumu.. bo sami niepełnosprawni by ich bronili...No, co Eko... :) chyba byście nie zabronili koni... przecież w Was tyle empatii :):) Niepełnosprawni przecież potrafią wywalczyć swoje prawa.. Sadząc po charakterku Oli.. :):)
uorcyk 2014-09-01 16:48:35
ja tez jestem ciekawa co pani Ola napisze, bo dla mnie w twoim wpisie jest zawarte domniemanie, ze osoby na wozkach nie sa w pelni samodzielne/dojrzałe umysłowo i nie maja prawa np. protestowac ...A moze jest odwrotnie, ktos np uwieziony w swoim ciele ma lepsze poczucie co znaczy wolnosc/zniewolenie?
Fibi 2014-09-01 15:30:25
No, no ciekawie. ::):)
Uorcyk jeżeli Uważasz, że masz rację... to mi się wydaje,...że Prawda powinna obronić się sama..? Niepełnosprawność jest różna , bo jeden może mieć zjeba*ny mózg :):) a w przypadku Oli jest w doskonałej formie... :) a że ruchowo jest uziemiona, to nie jest przeszkodą, ale podejrzewam, że sama by do MOKa nie wyjechała... Nie ma to nic wspólnego z empatią do zwierząt .. albo "ONa" albo zwierzę/człowiek.. który jej służy w danym momencie. Musi być egoistką na swój sposób w swoim życiu.. Ciekawa jestem niezmiernie co napisze..
mała 2014-09-01 14:57:44
Pani Aleksandro,
nie do końca ma Pani rację np. cytuję: "Oczywiście, niektórzy mocno przesadzają w użalaniu się nad sobą" - skąd pewność, że przesadzają? Każdy ma jakiś swój miernik. To co dla jednych takie, dla innych może inne.
Każdy kolejny Pani wpis, to w pewnym stopniu usprawiedliwianie się, że Pani nie jest tak źle, jak to widzą i odbierają inni. Takie zachowanie właśnie kłóci się z tym o czym Pani za każdym razem pisze. A może się mylę.
mała 2014-09-01 14:42:34
Nie ma jak wykorzystać wpis na blogu Pani Oli, na "porachunki" z Fibi.
Pani uorcyk, wstydź się Pani wykorzystywać poniekąd osobę na wózku inwalidzkim.
uorcyk 2014-09-01 13:25:07
było ich kilka: ostatni pod tekstem o komunikacie GLW :

Pseudonim: Fibi 2014-08-31 12:35:01
No i co /.. :):) Na kwily bedzie spokój sezon sie kończy.. :):)
To przynajmniej powinno być zdjęcie zadowolonego konia.. :):) a nie tyk biydoków co protestujom.Znowu wykorzystujecie wizerunek tych niepełnosparawnych..a oni sami funkcjonować nie mogą... i ten ich bełkot... że się sprzeciwiają Koniom jest śmieszny.. Bo gdyby ich byt zależał od tego konia to godka byłaby inna.

Cza było jesce epitafium dla nad Melexa strzelić.. :P. bo siy poobno zepsuł.. :):)
ps
tak poza tym dalej mnie boli, ale kufa mnie nie boli ,to se moge poscekać.. :):):)

Wczesniej pod tekstem z 24.08 pt Protest na Drodze do Morskiego Oka. Dość, nie będziemy się na to godzić: m.in baardzo "kontrowersyjne"

Pseudonim: FanclubBeaty 2014-08-25 10:41:28
Rozbawił mnie to zdjęcie. Bardziej niż brak w marszu Beatki.
Manifestuja inwalidzi na wózkach :) Oburzeni ze wykorzystuje się ich do obrony fasiagow.
Jednego ktoś pcha A drugi ma wózek meleks eco na dmuchawke.
Wot obrońcy koni ze koń by sie usmial.
Pani koniczyna bruzdzi panu Jackowi niekoniecznie słusznie.
Ja do pana Jacka mam inny zarzut, taki przyjaciel naszej Beatki A tu przeciwko niej?
Wot tyle sa warte te wasze internetowe przyjaźnie koalicje hahaha

Pseudonim: Fibi 2014-08-25 12:48:51
Posłużenie się tym niepełnosprawnymi ludźmi świadczy ,że te Eko- oszołomy wcale nie mają takiego poparcia. I w sposób perfidny wykorzystują ich wizerunek, a media przyklaskują.Owszem może i część niepełnosprawnych sprzeciwia się Koniom w MOKu, ale większość właśnie dzięki koniom mogła zobaczyć MOKo!. Ludzie niepełnosprawni tak samo się posługują zwierzętami w życiu codziennym. Jako przewodnicy.. np pies on też jest wtedy w niewoli, bo musi służyć swojemu Panu a mógłby latać po łące.
Aleksandra Zielińska 2014-09-01 12:28:54
Hmm, @uorcyk, zainteresowała mnie Pani, o jaką wypowiedź chodzi i w jakim kontekście ona padła?
uorcyk 2014-09-01 11:53:59
Pani Olu; prosze o rozstrzygnecie -co Pani sadzi o wypowiedzi Fibij, jakoby osoby jadace na wzoakch w protescie w MO zostały przez organizatorow wykorzystane ??
 • PRACA | dam
  Restauracja na Krupówkach zatrudni PIZZZERA. 668 404 790, 664 023 298.
 • PRACA | dam
  Biedronka w Nowym Targu poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku Kierownik Sklepu i Zastępca Kierownika Sklepu. Szczegóły oferty pracy oraz link do aplikacji: https://careers.jeronimomartins.com/job-invite/63639/. 222051033 Jeronimo Martins Polska S.A. Biuro Główne ul. Doln klaudia.soja@jeronimo-martins.com
  Tel.: 222051033
 • PRACA | dam
  Biedronka w Jabłonce poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku Zastępca Kierownika Sklepu. Szczegóły oferty pracy oraz link do aplikacji: https://careers.jeronimomartins.com/job-invite/12517/. 222051033 www.pracawbiedronce.pl
  Tel.: 222051033
 • PRACA | dam
  Biedronka w Lipnicy Wielkiej poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku Zastępca Kierownika Sklepu. Szczegóły oferty pracy oraz link do aplikacji: https://careers.jeronimomartins.com/job-invite/49546/. 222051033 www.pracawbiedronce.pl
  Tel.: 222051033
 • PRACA | dam
  Biedronka w Zakopanem poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku Zastępca Kierownika Sklepu. Szczegóły oferty pracy oraz link do aplikacji: https://careers.jeronimomartins.com/job-invite/39069/. Infolinia 222051033 www.pracawbiedronce.pl
 • PRACA | dam
  PRACA Przyjmę osobę do pracy przy produkcji mebli na wymiar. Mile widziane doświadczenie. Skrzypne tel. 790537408
  Tel.: 790537408
 • SPRZEDAŻ | tv, agd, komputery
  Sprzedam LODÓWKO-ZAMRAŻARKĘ dużą, podłużną, oszkloną, na oscypki i inne przetwory, 2.200 zł. 725 071 681.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia na dłużej, nowo wybudowany DOMEK 35 m2 (duży salon, aneks kuchenny, łazienka, kominek). Prąd, woda, odpady, kanalizacja są wliczone w czynsz - 1800 zł/miesięcznie. Miejsce spokojne i widokowe - Szaflary. 668 774 208.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Zakopane Krupówki do sprzedania lokal handlowy 50m2 plus 2 mieszkanie bezpośrednio na Krupówkach 660797241 b12.pl.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam BACÓWKĘ, nowo wybudowaną na Sralówkach. 515 503 494.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • PRACA | dam
  Firma Drewnex Sp. z o.o. w Spytkowicach zatrudni KSIĘGOWĄ. 692 193 449.
 • USŁUGI | budowlane
  KLIMATYZACJA. Oferuje dobór i montaż klimatyzacji a także automatykę kotłowni, ogrzewania. Zapraszam do skorzystania z darmowej wyceny. 504163439 biuro@majerczyk.pl
  Tel.: 504163439
 • USŁUGI | inne
  LASTRYKO Odnawianie516747535.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  BMW 320D, E91, 2007, srebrny, lekko uszkodzony przód. +48604598041 po 18-ej.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy OSÓB DO PRACY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM na stanowiska: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, OBSŁUGA BARU MLECZNEGO, KELNER/-KA. Zakopane - 600 035 080, 600 035 355.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam 2 HEKTARY POLA. 505 429 375.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DO SPRZEDANIA MIESZKANIA W ZAKOPANEM - 607 506 428.
 • USŁUGI | budowlane
  Remonty-Wykończenia/Hydroizolacje budynków. 794 964 176 kacper.piczura@gmail.com
  Tel.: 794
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia LOKAL 50 m2 (pod zakład fryzjerski lub pod inna działalność) oraz LOKAL 25 m2 - I piętro - Łapsze Niżne, Delikatesy "Centrum". 504 230 942.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  PROJEKTANT - INŻYNIERIA ŚRODOWISKA. Osoba po inżynierii środowiska do projektowania w CAD i organizacji budów w branży wodno-ściekowej. Może być bez doświadczenia. Tel 182665928
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię Działkę widokową w Kościelisku. 600404554 grz.wicik@gmail.com
  Tel.: 600404554
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • PRACA | dam
  PRACA W PENSJONACIE z zamieszkaniem. 601 661 661.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-07-12 13:30 Amerykańska saga z Kevinem Costnerem. Mamy dla Was bilety 2024-07-12 13:00 Spotkanie z niepylakiem apollo i życie nad przepaścią 2024-07-12 12:39 Piknik na kole, a właściwie... na dwóch kołach 2024-07-12 12:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 2024-07-12 11:30 Turyści ruszyli pod Tatry, zakopianka korkuje się już w kilku miejscach 2024-07-12 10:57 Znów mogą być burze z silnym wiatrem i ulewnym deszczem 2024-07-12 10:21 Dziś zamkną drogę! Rusza wyścig kolarski. Sprawdźcie kiedy! 2024-07-12 10:00 Brodka, Bryska, Kordan. Pozytywna muzyczna energia 2024-07-12 09:59 Twarda woda - co to jest i jak z nią walczyć? 2024-07-12 09:57 Wybór odpowiedniej maszyny do popcornu. Kompletny przewodnik 2024-07-12 09:00 Betonoza daje się we znaki 6 2024-07-12 09:00 Od tego dokumentu zależy przyszłość Zakopanego. Można składać wnioski 2024-07-12 08:00 Góry tańsze niż morze 2024-07-11 22:20 Szczegóły tragedii w Mąkowej Dolinie. W akcji ratunkowej brał udział też śmigłowiec TOPR 2024-07-11 21:34 Strażnicy i policjanci zatrzymali kierowcę z Kuwejtu, który jeździł po Krupówkach 14 2024-07-11 21:00 Autami terenowymi wybrali się do parku narodowego na borówki 2 2024-07-11 19:02 Błotna lawina spadła na schron w Tatrach. Nie żyją dwie turystki (WIDEO) 2 2024-07-11 19:00 Zjazd Karpacki z przeglądem banderii, konferencją i koncertami (WIDEO) 2024-07-11 18:46 Przeszliśmy dla was przez całe Krupówki, z dołu do góry (WIDEO) 1 2024-07-11 18:06 Śmiertelny wypadek w Tatrach (WIDEO) 2024-07-11 18:00 Taki grzybek wyrósł na trawniku. Czy policja tego nie widzi? 5 2024-07-11 18:00 Budowa domu wielofunkcyjnego, mury rosną powoli, ciągle potrzeba wsparcia 1 2024-07-11 17:18 Zlot staruszków na czterech kołach, a każdy piękny i pełny życia 2024-07-11 16:47 8. Puchar Pienin im. Bronisława Warusia (WIDEO) 2024-07-11 16:30 Nietypowy patrol na pienińskich szlakach 3 2024-07-11 16:29 Pani Joanna poparzona w pożarze. Potrzebuje Waszej pomocy (WIDEO) 2024-07-11 15:28 Kayah na Jarmarku Podhalańskim (WIDEO) 2024-07-11 14:30 Za gorąco by pracować - burmistrz odprawia urzędników do domu 5 2024-07-11 14:00 Praca w Biurze Księgowym AUDITPLUS - Zakopane 2024-07-11 13:48 Ulewy, gradobicia i burze przechodzą przez Podhale (WIDEO) 2024-07-11 13:29 Już wiemy, kto będzie sekretarzem w urzędzie miasta, z zawodu jest geodetą 4 2024-07-11 12:30 Nadużywają alkoholu, zachowują się obscenicznie, zaczepiają mieszkańców i turystów 12 2024-07-11 11:34 Najwyższy stopień zagrożenia burzami 2024-07-11 10:49 Zderzenie w centrum Rabki-Zdrój. Są poszkodowani 1 2024-07-11 10:30 Które Koło Gospodyń Wiejskich karmi najsmaczniej? 2024-07-11 10:30 Wiemy kto został nowym dyrektorem Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Targu (WIDEO) 2 2024-07-11 10:30 Spotkajmy się w Muzeum Tatrzańskim 2024-07-11 10:00 Nową Nośwarniyjsą Góroleckę poznamy już w niedzielę 2024-07-11 09:30 Muzyka w kościele Matki Bożej Śnieżnej 2024-07-11 09:00 Kryzys z widokiem. Cały tekst na Patronite 11 2024-07-11 07:53 Groźny pożar w Nowem Bystrem. Jedna osoba trafiła do szpitala (ZDJĘCIA) 2024-07-10 22:33 Pogoda krzyżuje plany Anny Tybor 2024-07-10 21:45 Co nocą przeleciało przez podhalańskie niebo? 2 2024-07-10 21:00 Ponad 20 st. C. na Kasprowym Wierchu 1 2024-07-10 20:15 Zmotoryzowani turyści z Kuwejtu znowu na Krupówkach. Przybywa też handlarzy (WIDEO) 13 2024-07-10 20:00 Podwójny podmuch w Białym Dunajcu 2024-07-10 19:30 Daj mu szansę! Adoptuj psa ze schroniska w Nowym Targu! 2024-07-10 18:30 Czepkowanie czyli zawody społecznego poważania (GALERIA ZDJĘĆ) 2024-07-10 18:00 Kto wymyślił łatanie dróg na tej trasie w środku sezonu? 3 2024-07-10 17:23 Zderzenie na skrzyżowaniu. Są utrudnienia w ruchu - trwa akcja służb 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-07-12 11:21 1. Przynajmniej to jakaś odmiana po naszych pijaczkach podhalańskich złapanych za kółkiem i mlodzikach przygniecionych przez quady. Arabscy kierowcy traktowani są łagodnie, bo nie powodują tyle zniszczeń i śmierci na drodze co nasza husaria lokalna 2024-07-12 11:08 2. NIE TRUDNO WYDAC WERDYKT TYLKO SPRAWA JEST PROSTA BURZÓWKA I KANALIZACJA ZOSTAŁY ZROBIONE 80 LAT TEMU NA 25 000 MIESZKAŃCÓW POWSTAŁO BUDYNKÓW ,KTÓRE MIESZCZA W SEZONIE 150 000 LUDZI ,WIEC CO JEST W TYM TRUDNEGO? 2024-07-12 10:58 3. Znajomi królika posiadają unikalną właściwość bycia Niewidzialnymi. Od zarania dziejów. 2024-07-12 10:53 4. Serdeczne pozdrawiam mieszkańców bloku nr 7 na Szymonach. Miłośnicy betonu i 40 stopni Celsjusza. Niech się wam darzy. Nie powiem co. 2024-07-12 10:19 5. @Oli, radni co najwyżej są zainteresowani kiedy wpłynie im dieta na konto... Aha! Zapomniałem, jeden radny interesuje się dlaczego winda w kanale (który nie powinien powstać) nie działa, bo musiał matce z wózkiem pomóc. I nie zapominajmy że najważniejsze są kwiatki na rondach. Bez tego zginiemy i zaleje nas błotna lawina jak na Słowacji. 2024-07-12 09:19 6. Spokojnie UE już pracuje nad nowymi podatkami które nas uratują. 2024-07-12 09:12 7. może radni poruszą łaskawie temat stanu kanalizacji deszczowej w Zakopanem UM Zakopane jest jej właścicielem . Dlaczego jest pozatykana , czy ma ważne pozwolenie wodnoprawne na odprowadzanie wód deszczowych do potoków , itd czy radni w ogóle będą umieli zadać rzeczowe pytania 2024-07-12 09:07 8. No niestety. Wszechobecna kostka brukowa a nie CO2. W mieście żar bije od kostki a nie z nieba, wczoraj w Krakowie po deszczu to ochłodzenia nie było znać bo grzało z chodników. O wsiach nie wspomnę, wszystko nagrzane od betonu a przez Tylmanową nie ma komu skosić trawy z chodnika. Po którym nikt nie chodzi tylko robią sie kałuże. 2024-07-12 08:43 9. Dokładnie. Gdyby nie Tygodnik to dalej by jeździł i śmiał się z wypasaczy owiec. Oczywiście będzie jeździł dalej bo 500 zł to on płaci za paliwo na stacji. Ale przynajmniej jest jakaś reakcja służb. Wymuszona przez lokalne media. Gość za karę powinien wykupić najdroższa subskrybcję na patronajcie. 2024-07-12 08:21 10. Wjazd na Krupówki powinien być blokowany zaporami to że wjechał kierowca dla fanu i zapłaci mandat to incydent Zapory powinny być ustawione przy wjazdach aby uniemożliwić wjazd co by było jak by idiota chciał taranować ludzi Wypadało by zamontować podnoszone blokady
2024-06-22 16:50 1. Dobrze że wreszcie jest. Ale to i tak o ponad 30 lat za późno. I o to mam pretensje do władz Zakopanego, wszystkich od 1989 roku. 2024-06-10 21:44 2. Super impreza, moje gratulacje. Szkoda tylko że osoba która Wam tyle pomogła została przez was pominięta. Nawet nie usłyszałem od Was dla Pana M G słowa dziękujemy. 2024-05-19 18:55 3. Czyli zaczyna się jazda " bez trzymanki"_ kilku Radnych jest z poprzedniego wyboru ( nic nie robili ) nowi dużo obiecują. Nie wiadomo jakich zastępców będzie miał Burmistrz ( Pani od żółtych wstążek) odpadła...... 2024-04-22 15:13 4. Tutaj można się wiele dowiedzieć o naszym świecie i przyszłości. Super! 2024-04-21 22:36 5. Dlaczego nie piszecie o hejcie jaki sąsiedzi wyrzygują na organizatorów tej inwestycji? Grupa sąsiadów brnie w zaparte, skargi, blokady, pisma, w żaden sposób nieuzasadnione. Może nagłośnienie ich zachowania przywróci im poczucie przyzwoitości i serdeczności wobec osób którym los nie oszczedził kalectwa? 2024-04-05 23:21 6. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 23:11 7. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 07:05 8. BRAWO WY !!! 2024-03-29 17:19 9. Ja się pytam jaką partię ten pan reprezentuje?Nazwa komitetu nic nie mówi. 2024-03-14 18:58 10. I to jest miś a nie jakosi cepersko podróba!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP


REKLAMA


Pożegnania