Reklama

2016-07-15 17:25:54

W pogoni za rozumem

Od kilku dni jak mantrę słyszę słowo „Pokemon”. Cały świat szuka Pokemonów. Do wczoraj jeszcze niespecjalnie mnie to interesowało, co najwyżej przeleciało mi w głowie, „ale o co chodzi?!”, myśl ta jednak znikała równie szybko jak się pojawiała. Do wczoraj. Wczoraj bowiem przeczytałam artykuł o turystach, którzy szukają Pokemonów… w Oświęcimiu. Postanowiłam więc znaleźć odpowiedź na pytanie: „o co chodzi?!”.

Tak więc do rzeczy: pamiętacie Pokemony? Takie stworki z kreskówki. Ja osobiście nie byłam nigdy wielką fanką, chociaż w latach 90.byłam w grupie docelowej. Wiem tyle, że stworki latały, miały różne moce i się nimi walczyło. Nie sądziłam, że dożyję czasów, w których dorośli ludzie będą chodzić po ulicach z telefonami i ich szukać. Tak, proszę Państwa! Od niedawna można pobrać na telefon aplikację, która po włączeniu kamerki i GPS-a pokaże nam, gdzie ukrywają się bohaterowie kreskówki. Za znalezienie ich dostaje się punkty. Widocznie niezwykle ważne, skoro zabawa cieszy się takim powodzeniem.Tak jakby ludzkość za mało czasu spędzała z nosem w ekranie czy to smartfona, komputera czy telewizora. Teraz nawet na spacer z psem trzeba koniecznie wziąć telefon, bo a nuż – Pokemon czai się za rogiem? Swoją drogą dostrzegam w tym całkiem zgrabną możliwość wyciągania informacji, gdzie ktoś jest, z kim i co robi. Choć z drugiej strony – te informacje i tak od dawna nie są już „prywatne”.
Ok, będę tolerancyjna. Sama lubię grać w gry komputerowe. Bez telefonu czuję się jak bez ręki i ciężko mi rozstać się z komputerem na więcej niż 2 dni. Ale na Boga, jeśli zobaczycie mnie na ulicy, obłąkaną szukaniem niewidzialnych stworzeń – weźcie ciężką patelnię i walnijcie mnie nią w łeb!
Ale już pal sześć szukanie Pokemonów podczas obiadu z rodziną czy romantycznego spaceru z ukochanym nad Wisłą. Co trzeba mieć w głowie (lub raczej, czego trzeba nie mieć), żeby podczas wycieczki w Obozie Zagłady (!) wpaść na tak kretyński pomysł? Wyciągnąć telefon i sprawdzać, czy nie ma tam przypadkiem Pokemona?! Władze Muzeum, za całą tę bulwersującą sytuację  obwiniają twórcę aplikacji. Ten z kolei tłumaczy się, że stworki rozmieszczane są losowo. Być może, bo podobny problem pojawił się w Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie, ale to nie znaczy, że nie może być nad tą durną „zabawą” żadnej kontroli. Bo kto tu w końcu rządzi i kto tu ma rozum, lub jego marne resztki - ludzie, czy Pokemony?

A w tym wszystkim nasuwa mi się smutna refleksja, że są ludzie, którzy może pierwszy raz w życiu pójdą do muzeum, bo będą chcieli zdobyć punkty w jakiejś głupiej grze… 

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Fibi 2017-01-17 22:16:22
Hej Ola!
Co u Ciebie?, nic się nie odzywasz...
Obraziłaś się na nas, cy cóś ;)

Przez przypadek znalazłam wpis Twojej Mamy na FB trafiłam ani tego pokemona, żeby było w temacie ;)
Piękne świadectwo, naprawdę
jestem pod wrażeniem...
Dla chętnych wysyłam na profil FB
Beata Zielińska.
św.Zmuleksy 2016-08-22 16:27:18
Heja,
Ty mnie nie znasz. Ja Ciebie znam od maleńkości. Teraz czytam czasem Twoje teksty i wiesz co ci powiem? Że masz doskonały warsztat, łatwość formułowania myśli, swadę i lekkość pióra. Co ważniejsze jednak masz wyjątkową wrażliwość dziennikarską. Mówi ci to stary pismak. Jeśli zechcesz zostaniesz znakomitą dziennikarką, Wiem, że tego talentu nie zmarnujesz.
Pozdrav
sap 2016-08-21 19:19:02
Aja mojego szukac nie musze, zawsze sedzi w przyporku.
gracz pokemon 3 2016-08-10 15:48:37
Pani Aleksandro, mocno przerysowane wnioski... Czyzby nie bylo inneg, wrtosciowego tematu do opisaniu na blogu ? :)
W zasadzie ta gre mozna porownac do kazdego innego hobby, gry, czy zajecia. Jezeli jest dla tzw "fanu", jezeli inni oraz sam uczestnik na tym nie cierpia, to czemu nie??
Co zlego ze facet ktory ma 30 lat idzie po ulicy i lapie pokemony? To jego prywatny czas.
Mam duuuzo wiecej lat i tez czesto to robie :). Mam prace na pelen etat, potem dom, rodzina, znajomi, ksiazki, itp, itd, no i ..... lapie pokemony. Na ulicy, czasem w markecie, czasem na spacerze z psem...Wymieniamy sie z synem informacjami o rodzajach zlapanych stworkow i nowych trickach. Jest z tego masa smiechu. Gdzie Pani widzi powod do wysmiewania sie z tego?
Oczywiscie sa pewne miejsca gdzie pewnych rzeczy nie wypada i nie powinno sie robic, i z tym nie ma co dyskutowac.
Tylko nie mozna wrzucac wszystkiego do jednego wora.
haha 2016-07-26 22:17:51
Do Wiki. Gra dopiero teraz, a kler od 1700 lat.
Wiki 2016-07-25 15:07:31
Ta gra robi nawet dorosłym wodę z mózgu, ogłupia ,przejmuje kontrolę nad ludzkim mózgiem. Trzymajmy się od niej najlepiej z daleka .
pokemonfan 2016-07-22 15:31:35
Super sprawa ta gra. Aktywizuje ludzi i zmusza do wyjścia z domu. Poza tym integruje przy wspólnej zabawie.
Jak zwykle panna Ala marudzi.
noe 2016-07-22 13:37:35
Fajnie wygląda Wielicka w Krakowie. Rząd tojtojów.
krakus wyzwolony 2016-07-21 10:16:31
W związku z wprowadzeniem stref w moim Krakowie, jestem zmuszony go opuścić w dniu 22 lipca 2016 roku. Powrócę do niego w dniu 3 sierpnia 2016 roku. Jednak całym sercem będę z pielgrzymami, którym życzę po raz kolejny pięknej pogody, takiej jak w roku ubiegłym tj. ok. 36 stopni w cieniu. Życzę również wszystkim duchownym, a zwłaszcza odpowiedzialnym za finanse naszego kościoła, wspaniałego kontestowania Ducha Świętego i Wszystkich Świętych i Błogosławionych, oraz przyszłych Wszystkich Świętych i Błogosławionych. Myślami będę z Wami również gdyby jednak zamiast słońca padał deszcz, chociażby tak nędzny jak trzy dni temu. Ponieważ nie jestem godzien dostąpić Łaski Pańskiej nie mam wyboru i będę rozpaczał w towarzystwie mojej żony na plażach, gdzieś tak ponad 5000 km. od mojego ukochanego Krakowa. Kojąc rozpacz mogę nawet w akcie zupełnej desperacji sięgnąć po kieliszek, lub co pewniejsze po szklankę niegodziwego napoju. Pilnie będę śledził relacje telewizyjne w światowych stacjach z tak wspaniałej imprezy jaką będzie Świńskie Dręczenie Miasta, mojego Ukochanego Krakowa. Dodam na koniec, że wyjazd i wszystko co temu towarzyszy opłacam sam ze swoich oszczędności, nikomu się nie wpycham na krzywy ryj, i nikogo również nie orżnę na grubą kasę pod jakimkolwiek religijnym pretekstem.
Fibi 2016-07-20 21:51:30
A ja dzisiaj ustrzeliłam mało spotykanego Pokemona ;) tika, tika tu :)
Enjoy :*
trędowaty 2016-07-20 07:34:54
Do@izi. Skończył się raj na ziemi dla naszego abpa Zygmunta. W niebie nie będzie mieszkał w pałacu tylko w szałasie. O limuzynach, którymi się woził będzie mógł sobie tylko pomarzyć, tam jest tylko jeden środek transportu święty osiołek Jezusa, który ma już swoje lata i wychodzi na spacer, aby się wysiusiać i zaraz wraca do swojej stajenki. Śniadania, obiady i kolacje przeszły już do historii jakie miał na ziemi. W niebie jest bieda i wszyscy jedzą trawę, zwierząt też nie ma, ponieważ bóg im nie dał duszy i żadne tam nie trafiło, aby później trafić na stół dla naszych świętych. Jezus przestał zamieniać wodę w wino, bo stary Józek z duchem św. jak wypili skakali sobie do gardła o Maryśkę, a miłowaniu chłopczyków może już zapomnieć.
boruta 2016-07-19 22:29:04
Polecam "Rozum", skecz w wykonaniu Jana Kobuszewskiego z kabaretu Dudek. Wpisujący się dokładnie w te klerykalne czasy.
noe 2016-07-19 14:46:41
Pani blogerko, rozum to przydałby się w sprawach religii i związanego z tym fanatyzmu. Do @izi jak myślisz, co będzie po Poloni TV na MUXe3
izi 2016-07-19 11:16:20
Do @wschoniej flanki. Teraz w Polsce jest tak, że pogrzeb każdego arcy jest transmitowany w TVP1 i każą za to płacić abonament. To wpływa edukacyjnie na społeczeństwo jak big brader.
wschodnia flanka 2016-07-19 08:46:20
Pani blogerko. Może poruszyć sprawę niewidzialnej ręki rynku. Przyjechałem w rodzinne strony bo myślałem, że poczuję z dzieciństwa zapach i smak parzonej herbaty. Powiem szczerze, jak możecie pić tą słomę. Ta markowa, kiedysiejsza z Pewexu, to też siano. Widać, że po 1989 Polacy wybrali dobrą zmianę.
szukaj, szukaj... 2016-07-19 05:46:11
Ciekawe czy jakiś Pokemon schował się na Nowotarskiej?
rys 2016-07-18 23:02:09
Lepsze to niz co tygodniowa "rewia mody" pod tym samym adresem.
osioł 2016-07-18 22:03:39
Mój Pokemon schował się chyba w pokoju nr 24 na Gubałówce, pokój jest zawsze zajęty i nie mogę tego sprawdzić.
Abeto 2016-07-18 21:10:50
Ha,ha,ha na pewno jest lepsza 1000 razy od twojej.
Abeto 2016-07-18 20:22:39
A ja już dawno znalazłem swojego Pokemona, nawet śpi ze mną w łóżku i nie mogę się go/jej pozbyć :/
Ela 2016-07-18 13:03:39
Mój schował się w kapliczce św. Rocha w Krościenku. Fajna gra.
boruta 2016-07-18 12:10:55
Wspaniała gra. Podpisuję się pod komentarzem @Gracz pokemon i @Gracz pokemon 2. Póki co, to zawiesza się chyba serwer. Warto chociaż sprawdzić, a potem wyrazić opinię; - polecam.
Góral z Trójmiasta 2016-07-16 17:28:23
Ciekawe kiedy TOPR zanotuje pierwszą ofiarę tej gierki w Tatrach? Bo skoro rozmieszczane są losowo, to i tu się trafić chyba mogą ... :D
jestem za 2016-07-16 16:45:13
A ja uważam, ze ta gra uczy orientacji w terenie i odczytywania mapy z czym turysci w Zakopanem maja problem, Niechaj grają :) tylko nie wszędzie a wytłumaczenie o losowym miejscu generowania stwora jest okay. Wida Muzea czy tp powinny miec urzadzenia zagłuszjace sygnały telefonii komorkowej to i problemu nie bedzie :)
Fibi 2016-07-16 13:29:16
Ja żeby być na topie też gram w Pokemony :)))
Upieczony sernik ani 10 Pokemonow
Każda sparowana skarpetka następny Pokemon :)))
W każdym kącie przy sobocie jakiś Pokemon leży :))))
Urra 1 lewel przeszłam :)))
Itd działa , działa
motocyklistka 2016-07-16 11:30:51
@obserwator - cyt:"Ta gra to innowacyjny pomysł, to niewiarygodne - jak wiele dobrego ona uczyni dla społeczeństwa, które przyzwyczajone jest że żeby grać to trzeba siedzieć na tyłku"
Ale ty mało wiesz o grach, jeśli myślisz, że żeby grać trzeba siedzieć na tyłku.
Pada deszcz, jest ciepło, to może jutro taka gra, rywalizacja z koszykiem w reku, kto znajdzie więcej grzybów w lesie.
Fibi 2016-07-16 10:51:37
Jakże trzeba być ograniczonym, skoro tylko gra mnie mobilizuje do wyjścia z domu.
Co to da jak i tak umysł jest ciągle połączony/ sterowany przez komputer. Masakra i wy się tym juracie ,jako dorośli faceci i to ludzie którzy powinni być jak najbardziej aktywni fizycznie.
Jednak to moje dziecko umie rozróżnić co jest dobre a co głupie. A ja miałam wątpliwości :) Chociaż gra namiętnie, ale jak dostanie wpirdol :) to jak idzie z chałupy nie ma go cały dzień.
Albo rower, albo parki linowe...
kierowca 2016-07-16 10:05:36
Tylko niech nie szukają tych stworów (chore to) na ulicy, bo już chodzą z telefonami jak obłąkani nie zważając co się wokół dzieje.

@obserwator, ..."To z pewnością rozrusza ludzi, którzy normalnie nie wychodzą z domu w wolnych chwilach "bo po co?"
Tych ludzi co nie mają po co wychodzić z domu trzeba leczyć w inny sposób, bo na ulicy z komputerem stwarzają zagrożenie!!!! Zrozum to, a nie pisz głupot.
cyklistka 2016-07-16 08:59:11
Szkoda tylko, że nie można zagrać w "pokemona" bez tego mniejszego komputera. Ok, pozwala to wyjść z domu, poruszać się, no ale..... komputerem w ręku!!! A gdzie GRY w których uczestniczy więcej osób - wspólne spędzanie czasu - bez komputera?? To w tym kierunku powinny iść zmiany.
Większość gier rozwija umysł, ale nie oszukujmy się, ogłupia też!!!
Obserwator 2016-07-15 23:43:17
Ta gra to innowacyjny pomysł, to niewiarygodne - jak wiele dobrego ona uczyni dla społeczeństwa, które przyzwyczajone jest że żeby grać to trzeba siedzieć na tyłku. W PokemonGo chodzi o chodzenie. Aby zdobyć "potwora" trzeba się nachodzić, a potem żeby go ewoluować, lub wykluć jeszcze więcej! (np 10 kilometrów na jedno jajko). To z pewnością rozrusza ludzi, którzy normalnie nie wychodzą z domu w wolnych chwilach "bo po co?" Wybryk z graniem na telefonie w Auschwitz to nie pierwszy taki przypadek, a że ktoś akurat postanowił zagrać w Pokemon, to już inna sprawa. Dla jednych granie na telefonie w Pokemony to głupota, dla innych jazda na snowboardzie. Moim zdaniem niech każdy robi co chce, jakkolwiek "głupio" to nie wygląda.
Fibi 2016-07-15 22:58:31
Jak moje dziecko stwierdziło " jedno wielkie gowno" ta gra .Pokemon
Najbardziej go śmieszy jak ktoś idzie z telefonem strzela na wszystkie stony i wygląda jak przypadł. Ciekawa jestem czy jak siedzi na klopie i strzela kloca też sprawdza czy tam Pokemon nie ma. :) Ludzie są głupi.
To są myśli 12 latka .
Gracz pokemon 2 2016-07-15 22:56:07
Zastanawiam się w jaki sposób osoba, mająca wczoraj podobno pierwszy kontakt z grą może w jakikolwiek "obiektywny" sposób się o niej wypowiadać? To że dzisiejsza młodzież woli rozrywki wymagające myślenia, interakcji z komputerem, konsolą czy też telefonem (a w tym przypadku w połączeniu z ruchem na świeżym powietrzu) niż przysłowiowe kiszenie 4 liter i oglądanie tasiemców w TV jak robi to przynajmniej 80% ludzi urodzonych w "lepszych czasach" , to nie oznacza że wszystko co jest związane z elektroniczną rozgrywką musi być demonizowane. Dodatkowo pomijając nagonkę na gry (dla laików - według badań gracze zdają o wiele szybciej zdają prawo jazdy, mają zwiększoną szybkość reakcji oraz często mają o wiele lepsze pomysły), autor powinien zapoznać się z tematem oraz uniwersum który omawia ponieważ brak jakiejkolwiek wiedzy poraża i wprowadza czytelników w błąd. Nie pozdrawiam autorki tego "artykułu" oraz osoby które w rozwoju zatrzymały się w ich ukochanej komunie :)
Gracz pokemon 2016-07-15 22:05:09
Dobrze , że do pisania artykułu o takiej tematyce bierze się osoba która na pewno zagrała w ta grę i wszystko o niej wie. Fakt że granie w Auschwitz to przegięcie , ale to nie znaczy że każda osoba która gra w pokemony jest nieinteligentna i niespełna rozumu.
Oby więcej nie było takich artykułów, zwłaszcza od osób które nie znają się na pewnych sprawach.
  • PRACA | dam
    Restauracja Siwy Dym w Rabce-Zdrój zatrudni: KUCHARZA, KUCHARZA WYDAWKOWEGO, BARMANA, PRACOWNIKA GOSPODARCZEGO. Praca na stałe lub dorywczo, CV na: rabka@siwydym.pl, informacje pod numerem: 887 080 004
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Szukam do wynajęcia LOKAL UŻYTKOWY przy Krupówkach - parter z witryną. 602 441 440.
  • SPRZEDAŻ | budowlane
    DESKI ŚWIERKOWE gr. 52mm, dł. 5m. 660 079 941.
  • USŁUGI | budowlane
    REMONTY, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, ZABUDOWY GK, ADAPTACJA PODDASZY. 660 079 941.
  • USŁUGI | budowlane
    WYKAŃCZANIE WNĘTRZ, ZABUDOWY GK, MALOWANIE. 660 079 941.
  • SPRZEDAŻ | różne
    OPAŁ BUK. 660 079 941.
  • ZDROWIE I URODA
    MOJA PRZESTRZEŃ ZDROWIA - mgr MONIKA ODRZYWOŁEK. Masaż terapeutyczny, powrót do sprawności po kontuzjach i operacjach, praca z napięciami mięśniowymi i przeciążeniami, terapia blizn. WIZYTY DOMOWE: 601 772 831.
  • PRACA | dam
    Piekarnia w Zakopanem zatrudni CUKIERNIKA. Praca stała, dobre warunki. 604 102 804, 602 285 793.
  • PRACA | dam
    Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Praca stała, dobre warunki. 604 102 804, 602 285 793.
  • BIZNES
    DO WYNAJĘCIA DZIAŁKA W ZAKOPANEM (w pobliżu "Szymonka") - 886 145 908.
  • PRACA | dam
    Willa Zarębek w Łopusznej poszukuje osoby do pracy w kuchni. 507549659 www.willazarebek.pl willazarebek@outlook.com
    Tel.: 507549659
  • SPRZEDAŻ | różne
    SPRZEDAM ODŚNIEŻARKĘ CRAFTSMAN. Stan bdb., cena 1000zł. 602 619 106
  • PRACA | dam
    PRACOWNIKA BIUROWEGO na hali sprzedaży (faktury, itp.), DO BUDKI GASTRONOMICZNEJ (sprzedaż). Praca stała. Zakopane. 602 74 31 38, gobo10@wp.pl
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHARZA/-KĘ, DOŚWIADCZONĄ POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU MLECZNEGO, KELNERA/-KĘ. Kontakt: 600 035 355, 600 035 080 lub osobiście: Zakopane, Droga na Bystre 2A (9-13).
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    KOŃ KARY 4-letni, 8.500 zł. 790 759 407.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    DZIAŁKA BUDOWLANA 10 arów, wraz z DOMEM do remontu, 250.000 zł. 790 759 407.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    DZIAŁKI ROLNE W SIDZINIE 1 HA oraz DZIAŁKA BUDOWLANA 4 ary i DZIAŁKA PRZEMYSŁOWA 7 arów. Cena za całość 280.000 zł. 790 759 407.
  • SPRZEDAŻ | budowlane
    WIĘŹBY DACHOWE, DESKI SZALUNKOWE, ŁATY, PODBITKI, BOAZERIA, LEGARY, DESKI ELEWACYJNE. WYKONUJEMY WIATY, ZADASZENIA. 790 759 407.
  • PRACA | dam
    PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KIEROWCĘ. Mile widziane doświadczenie. Praca na stałe. 602 759 709
  • PRACA | dam
    Pracownia Projektowa SŁOWIK ARCHITEKTURA z siedzibą w Zakopanem, poszukuje ARCHITEKTA.. 668 309 058 https://slowikarchitektura.pl/ biuro@slowikarchitektura.pl
    Tel.: 668
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
  • PRACA | dam
    Zakopane - zatrudnimy KONSERWATORA. tel: 502 350 981, 602 484 233
  • PRACA | dam
    PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI PIEKARZA. Na stałe, umowa. 602 759 709
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    SPRZEDAM MIESZKANIE KRAKÓW - KURDWANÓW - ŚWIETNA LOKALIZACJA. Oferujemy na sprzedaż jasne i przestronne mieszkanie położone w zadbanym budynku na osiedlu Kurdwanów. Powierzchnia 28,12 m kw. Budynek wyposażony jest w trzy windy, w tym jedną towarową. UKŁAD MIESZKANIA: - duży pokój z wnęką (nyżą), - jasna kuchnia z oknem, - duża, oszklona loggia, - piwnica przynależna do mieszkania. Mieszkanie jest słoneczne i ustawne, IDEALNE DLA SINGLA, PARY lub JAKO INWESTYCJA POD WYNAJEM. Lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum oraz dostęp do pełnej infrastruktury - sklepy, przystanki komunikacji miejskiej, szkoły i tereny zielone w zasięgu kilku minut spacerem. SPRZEDAŻ BEZ POŚREDNIKÓW. Cena 450 tys zł - do negocjacji. Kontakt: 604 08 16 43
  • USŁUGI | budowlane
    "Tedy" Usługi budowlane: sprzedaż domów w stanie deweloperskim, budowa domów murowanych i drewnianych, wszelkie pokrycia dachowe, ocieplenia/termomodernizacja domów/budynków, sprzedaż materiałów budowlanych, nadzory budowlane, usługi transportowe. 608 729 122, +49 15 205 734 746, mail: tedy32@o2.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum Narciarstwa. 608 729 122.
  • BIZNES
    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608 729 122.
  • PRACA | dam
    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122.
  • USŁUGI | budowlane
    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DACHY, ELEWACJE. 608729122.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
2026-01-14 23:02 Tragedia w Bańskiej Niżnej 2026-01-14 21:30 Wilcza dezinformacja zatacza coraz większe kręgi, dociera też na Orawę 1 2026-01-14 21:00 Delikatna odwilż, ale w Dolinie Strążyskiej piękne, zimowe krajobrazy (WIDEO) 2026-01-14 20:00 Kolędowanie u salezjanów (ZDJĘCIA) 2026-01-14 19:30 Chciałabym opowiedzieć jak zginęło miasto... 1 2026-01-14 19:00 Basia Giewont z hitem "Zimna woda" znalazła się w preselekcjach do Eurowizji 2 2026-01-14 18:30 317 litrów nielegalnego alkoholu podczas zawodów w Zakopanem 5 2026-01-14 18:00 Jutro wielkie odśnieżanie parkingu przy Polanie Szaflarskiej w Nowym Targu 2026-01-14 17:30 Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył 1 2026-01-14 17:00 Hotelarz gra z Orkiestrą po raz 34. Trwają przygotowania do Finału WOŚP w Zakopanem 4 2026-01-14 16:30 Wywóz śniegu z centrum Rabki 2026-01-14 16:00 VI Kolędowanie w Sercu Podhala za nami 2026-01-14 15:48 Opiekun na kolonii - wakacyjna przygoda i praca w jednym 2026-01-14 15:47 Uwaga na marznące opady i gołoledź, będzie bardzo ślisko 2026-01-14 15:32 Pod halą w Szaflarach błąkał się mały piesek 2026-01-14 15:30 Nowy rozdział w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowym Targu 2026-01-14 15:00 Grupa Podhalańska podsumowała ubiegły rok 2026-01-14 14:30 COŚ się dzieje w Kombinacie 2026-01-14 14:00 Czy rozpoznajesz na śniegu tropy zwierząt? 2026-01-14 13:30 Zabawa karnawałowa dla Seniorów w Poroninie 2026-01-14 13:00 Śnieżny armagedon na parkingu przy Sikorskiego w Nowym Targu 6 2026-01-14 12:28 Samba Brasil na śniegu z promilami, kierowca ledwo stał na nogach 6 2026-01-14 12:00 Rozpoczęła się akcja wywożenia śniegu z ulic. Ził w akcji (WIDEO) 7 2026-01-14 11:30 Zasługują na dobry, bezpieczny dom 1 2026-01-14 11:01 Odszedł śp. lek. med. Janusz Szczepka 2026-01-14 11:00 Pojadł, popił i nie chciał zapłacić, policyjna interwencja w restauracji na Krupówkach 3 2026-01-14 10:30 Chmury, chmury, chmury i opady deszczu ze śniegiem 2026-01-14 10:00 Wilk, ryś, a może niedźwiedź 2026-01-14 09:00 Policja wskazuje najbardziej niebezpieczne miejsca w Rabce i Chabówce 2 2026-01-14 08:00 Najlepsi skoczkowie znowu wystartują w Red Bull Skoki w Punkt 2026-01-14 07:04 Kto zgubił tego pieska w Poroninie? 2026-01-13 22:29 Tak dziś wyglądało przejście dla pieszych w Poroninie 14 2026-01-13 21:32 Ważny jubileusz OSP w Sromowcach Niżnych 2026-01-13 21:00 Apel do premiera rządu i władz Małopolski w sprawie Polskich Kolei Linowych 17 2026-01-13 19:59 O opłacie miejscowej, PKL-u na giełdzie i elektrycznych busach do Morskiego Oka (WIDEO) 4 2026-01-13 19:00 Nowa sala gimnastyczna w Podszklu oficjalnie otwarta 1 2026-01-13 18:31 Fiakrzy kontra eko-busy czyli transportowa nierównowaga na drodze do Morskiego Oka 10 2026-01-13 18:31 Baśniowy Las w Nowym Targu. Rodzinna gra terenowa w zimowej scenerii 2026-01-13 18:00 Gmina Jabłonka przestrzega mieszkańców przed oszustami 2026-01-13 17:40 Piesek z czerwoną obrożą znaleziony w Jabłonce 2026-01-13 17:36 Zima nas nie zaskoczyła - twierdzą władze Rabki 3 2026-01-13 16:59 Odwołany pociąg z Zakopanego do Krakowa. Opóźnienia innych składów 3 2026-01-13 16:30 Koncert kolęd w Ludźmierzu 2026-01-13 16:00 Zagórzanie pokazali się jako pierwsi 2026-01-13 15:00 XIII Bieg Podhalański w Nowym Targu startuje już 17 stycznia 2026-01-13 14:09 Ściernisko. Wernisaż w nowotarskich Jatkach 2026-01-13 14:00 Samorządowcy z ministrem Rasiem dyskutowali o najmie krótkoterminowym 8 2026-01-13 13:15 Akademia Lotnika dotarła do Nowego Targu (WIDEO) 2026-01-13 12:30 Awaria w Mlekovicie w Zakopanem (AKTUALIZACJA) 1 2026-01-13 12:08 Trudne warunki na drogach. Noga z gazu 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2026-01-14 22:11 1. Za dużo śniegu napadało. Ani samochodem się nie da ani na butach. Kilińskiego i Sądecką będą odśnieżać dopiero dzisiaj w w nocy. 2026-01-14 22:11 2. Z jednej skrajności w drugą! Ani nie jest dobre straszenie wilkiem z bajki o Czerwonym Kapturku, ani nie są dobre opowieści kontrowersyjnych niby ekologów bujających w obłokach o tym, że drapieżniki to jakieś "kochające się wzajemnie istoty żyjące w pokoju i bezstresowej harmonii". Zbyt duża populacja wilków oznacza realne szkody, problem zagryzania zwierząt domowych istnieje i nie jest żadną "dezinformacją". 2026-01-14 22:07 3. Piękna zima. 2026-01-14 22:05 4. Jezus to raczej się zrodził u Z.Y.D.Ó.W na Półwyspie Synajskim. A nie pod Giewontem. W Betlejem małym mieście narodził się.....itp. Obrzydliwe. 2026-01-14 21:27 5. To może warto jakiś poważny festiwal zorganizować, bo ta Ełrowizja to jakieś badziewie jest. Kto tam jest nagradzany? Albo polityczna poprawność w tęczowych majtkach albo jakiś kraj azjatycki z bliskiego wschodu, co to morduje swoich palestyńskich współobywateli. 2026-01-14 21:23 6. Każde ludobójstwo jest godne potępienia i upamiętnienia. Zarówno to dokonane przez Niemców na Polakach i Żydach, przez Rosjan na Ukraińcach i Polakach, przez Ukraińców na Polakach, przez Żydów ma Palestyńczykach, przez Turków na Ormianach. Jestem dumny, że jestem obywatelem cywilizacji łacińskiej i w każdym widzę człowieka. 2026-01-14 21:17 7. Super incjatywa na dorobienie się pierwszego melona 2026-01-14 21:14 8. popiośtu ziepsiu sie śmajtfon te, @zmanipulowany, a ćemu pśećeśnaś 30 phocent płemieła śłońće Pehu? A zielonego smoka wawelskiego tesz widziłeś??? To pefnie PO tych gszypkah od płemieła 2026-01-14 21:13 9. Z mojej strony dramat chodnikowy interwencję mieszkańców dzieci w ponicach szły po drodze Rabka boczna Gilowka zero plugu zero chodników wszystko pod metrową warstwa śniegu ważne że śmietanka urzędową zgarnia kasę podnosi wodę śmieci i podatki co roku do gor 2026-01-14 21:00 10. I co prawaki ? głupio Wam? , boli was ze normalni ludzie zamiast dawac na sektę kościoła kat. dają na szczytny cel?Kazdy kto tu szczeka nie ma prawa korzystać z aparatury medycznej zakupionej przez WOSP,powinniście mieć wyryte na tych waszych pustych łbach "nie wspieram wosp", będziemy wiedzieć kom u nie pomagać..
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama