Reklama

2015-07-18 17:19:06

Letnia Grand Prix w skokach narciarskich w Zakopanem nie odbędzie się

- To bardzo smutna, ale prawdziwa wiadomość - mówi Tygodnikowi Andrzej Kozak, prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego. Informację o odwołaniu zawodów Tygodnik podaje pierwszy.

Jak informuje prezes TZN, umowa między Zakopanem, Centralnym Ośrodkiem Sportu, który zarządza skocznią, oraz związkiem narciarskim zobowiązywała do uzyskania do 16 lipca certyfikatu z FIS pozwalającego na organizację imprezy.

- Takiego certyfikatu Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) nie wydała ze względu na stan skoczni. Zmieniony powinien zostać m. in. jej profil. To się nie stało. Na skoczni nie można nawet trenować, o czym mówili niedawno szkoleniowcy. W związku z tym zawody nie odbędą się - mówi prezes TZN.

Co z kibicami, którzy już kupili bilety? - Zastanawiamy się, być może zaoferujemy im za to bilety na zimowy Puchar Świata - twierdzi prezes Kozak. Problem tylko w tym, że również zimowy PŚ, chociaż pozostało do niego jeszcze pół roku, jest zagrożony.

Zupełnie inaczej sprawę widzi Jacek Bartlewicz, dyrektor COS w Zakopanem, który jest właścicielem Wielkiej Krokwi. COS na czas zawodów wydzierżawił skocznię miastu.

- TZN do tej pory nie podpisał umowy z miastem dotyczącej przejęcia obiektu. Prezes Andrzej Kozak od początku nie chciał organizować GP. Odgrażał się, że certyfikatu z FIS nie będzie. Tymczasem w czerwcu czeski delegat FIS wizytował skocznię i stwierdził, że jest ona w dobrym stanie, wystąpi o certyfikat, na który do tej pory czekamy, ale to tylko TZN jako członek FIS może zorganizować zawody - dodaje dyrektor COS.

Dyrektor COS dodaje, że skocznia nie jest może w stanie idealnym, ale najlepszym w historii. W ostatnim czasie COS wydał na modernizację obiektu 60 tys. złotych.

Jacek Bartlewicz udostępnił nam raport z czerwcowej inspekcji, w którym delegat FIS Josef Slavik, iż aktualny stan obiektu jest "dobry".

Przypomnijmy, że z inicjatywą powrotu do Zakopanego letnich skoków na najwyższym poziomie wyszedł nowy burmistrz Leszek Dorula. Sportowemu świętu miały towarzyszyć wydarzenia muzyczne.

p, j 

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
felisity 2015-07-29 09:31:45
Na a dziś w Karkowskiej informacja, że skocznia dostała certyfikat FIS-u czyli Kozak przykozaczył, ciekawe ile dostał od konkurencji z Wisły, a teraz już się tym nie musi dzielić z Majchrem sam zablokował skoki, które mogły się normalnie odbyć.
maeńka 2015-07-21 08:20:00
Zwykła brudna polityka kosztem miasta, wcześniej Majcher blokował letnie skoki teraz związek ciekawe kto na tym zyskuje?
ZakoPan 2015-07-21 01:00:54
niech ktoś się w końcu weźmie za ten związek narciarki bo robią cyrki.
fafu 2015-07-20 12:47:23
Ten TZN to jedno wielkie bagno przydałby się tam konkretny porządek zrobić.
lussi 2015-07-20 12:34:44
Zgadzam się kosik
kosik 2015-07-20 10:34:22
Ten burmistrz to konkretny gość na pewno zrobi dla Zakopanego dużo dobrego od poprzedniej władzy. I tak jestem w szoku że przy tych wszystkich utrudnieniach które go spotykają idzie do przodu i działa. Za wszelką cenę chce dobrze dla miasta i mieszkańców mimo że nie których rzeczy nie udaje się zrobić ale na pewno w nie długim czasie dopnie swego. A wiem co pisze bo pracowałem z poprzednią władzą i teraz też to różnica jest ogromna( tamci myśleli tylko o sobie). Czasem aż się napatrzeć nie mogę i uwierzyć ile Pan chce zrobić dla tego miasta i zastanawiam się czy warto bo zdrowie ważniejsze. Tak dalej Panie burmistrzu!!! może Ci przeciwnicy Pana w końcu wymiękną i pozwolą działać. A ci hejterzy jeszcze tą WIEŚ docenią tylko jak to hejterzy ani wtedy dobrego słowa nie napiszą.
Aborygen 2015-07-20 09:48:17
Jurajczyk

dzięki za pamięć .
Jurajczyk 2015-07-19 23:06:19
A może by tak z Furmanowej skocznie zrobić?Zawsze to w dół bliżej by do urzędu było... ;) ;) ;)
rys 2015-07-19 15:08:26
Jurajczyk - juz dawno mysla. Szukaja tylko dotacji z nienawidzonej Uni. Za swoje (parafian) szkoda budowac jakby sie nie udalo.
das 2015-07-19 14:49:07
Wybudowanie skoczni nic nieda bez odpowiedniego załącznika dla Pana Kozaka i jego kolegów ze związku..Bukowina niech najpierw kanalizacje zrobi :)
izi 2015-07-19 13:12:13
Mona czemu ty nie startowałaś w wyborach mielibyśmy już w ciągu miesiąca wszystkie problemy w Zakopanem rozwiązane tak wynika z twoich wpisów. Tylko że nie dostałabyś nawet 10 głosów poparcia. Nie ważne kto by w tym mieście rządził i jak będzie rządził ty i tak będziesz wylewać swój jad. To że burmistrz jest góralem
i w jego głosie słychać tą gwarę góralską i różnych wypowiedziach to bardzo dobrze przecież mieszkamy w Zakopanem ale zawsze mówi konkretnie i na temat. Obrażasz w ten sposób wszystkich górali jakby oni nie mieli prawa sprawować wyższego stanowiska dlatego że nie wypowiadają się czysto po polsku. To świadczy tylko o twoim braku tolerancji i niskim poziomie intelektualnym. Ale to chyba już wszyscy wiedzą!!!
a ktotota mona 2015-07-19 12:25:33
a kto to ta Mona..cy to nie ta co tak Koperskiemu torbecke lizala i Majcherowi tyz bo cosik jak sie jom cyto to tak z tego wyniko
oj Mona mna jestes szalona
zostan burmistrzem bedziesz ceniona hehehe

poki co to siejes ferment jak halny ..i zodnego pozytywu z ciebie nie bylo nie ma i nie bedzie.......dobrymi chynciami to pieklo wybrukowane

aha jak juz zostaniesz tym burmistrzem to kup se zlotom rybke...coby robiyla za ciebie i spelniala twoje marzenia..helol bejbe..prasnij mi copke i plecok ide na grzyby
Jurajczyk 2015-07-19 12:18:36
Chyba czas by ...Bukowina Tatrzańska pomyślała o wybudowaniu nowej Wielkiej Krokwi...niedługo-jak mawiał pan Kononowicz-niczego nie będzie...w Zakopanem oczywiście... ;) ;) ;)
Mona 2015-07-19 11:38:02
To bardzo poważny zarzut - jeśli prawdziwy bezwzględnie powinny być wyciągnięte konsekwencje , jeśli pomówienie też powinny być wyciągnięte . A w ogóle to jakiś obłęd : poprzednio niewiele można było zrobić , bo " Majchrowi przeszkadzała opozycja " , teraz też wielu rzeczy nie można zrobić , bo " Doruli przeszkadza Majcher " . Może najwyższy czas przerwać to błędne koło , bo z tego nic nie wynika i nie wyniknie . Za sekundę nie będzie zmian a komisje śledcze i podsłuchy , horror .
Mona 2015-07-19 10:25:34
To upublicznić to i to dużą czcionką ! Jest to niestety też dowód na brak rozwagi burmistrza , nie wyciągnął wniosku z przedwczesnego odtrąbienia sukcesu Gubałówki , zdziwiona byłam , że zaufał " słowu " p. Byrcyn - każda osoba przewidująca a przede wszystkim znająca ją ( jako radny był świadkiem wielu jej wystąpień i działań ) powinna być ostrożna , ale rozumiem , że przydatne to było w kampanii wyborczej i z tego skorzystał . Domyślam się , że przytoczony przez Ciebie fakt jest mu znany więc jak to teraz wytłumaczyć ? Do trzech razy sztuka !
tato 2015-07-19 08:52:40
@mona jakaś ty głupiutka, w zarządzie PZN siedzi syn byłego burmistrza znany zakopiański kombinator działający na niekorzść miasta i nowego burmistrza i z kim tu negocjować czy rozmawiać? Wiadomo że to tylko po to żeby zaszkodzić burmistrzowi ale tak naprawdę to majcher znowu zaszkodził miastu.
Mona 2015-07-19 08:03:52
@sapama Przepraszam , nie wiedziałam , że tak wspaniale żyje się w urzędzie , tylko pozazdrościć ! . Przy okazji każdy ma prawo do swojego zdania i oceny , ale oczywiście poczekam i zobaczymy , z wielką przyjemnością zauważę pozytywne zmiany :-)))
Mona 2015-07-19 07:42:44
@zorro . Zgadzam się , pan burmistrz " przejechał się " - jest bardzo żądny sukcesu i chętnie podpina się pod takie akcje ( np. neon ) , bo to akurat umie , teraz znalazł się sam , z własnej woli , w epicentrum kolejnej nieprzyjemnej sytuacji . Argument , że zorganizowanie imprezy nie zależy od niego jest słaby - gdybyśmy mieli burmistrza z doświadczeniem , wiedzą , charyzmą ,mającego szacunek oraz umiejętność rozmawiania i negocjacji byłoby na pewno łatwiej . Burmistrz to dużej mierze inicjator , organizator , katalizator i manager , bez tych cech zawsze będzie mu trudno i nie raz znajdzie się w sytuacji , kiedy odtrąbi sukces a " okaże się kicha " . Mam jeszcze jedno zastrzeżenie - będąc wiele lat radnym słabo się rozwinął i to niestety zła prognoza na przyszłość .
sapama 2015-07-19 01:26:26
DO MONY:
Mam dość MONY!!!!!!!!!!!!! i cieszę się że wszyscy cię nie znoszą nawet twoje najbliższe towarzystwo w którym się obracasz. Jesteś wiecznie niezadowolona i krytykująca wszystko i wszystkich. Ludzie na co dzień mają cię dość. Ja pracuje w urzędzie miasta już kilkanaście lat i powiem szczerze że tak konkretnego i dobrze zarządzającego burmistrza jeszcze miasto nie miało jakim jest obecny burmistrz. I to nie jest tylko moje zadanie ale większości ludzi którzy tu pracują jeszcze dłużej(nawet przeciwnicy) tylko nie którzy o tym głośno nie mówią. Dajcie nowej władzy działać a oceniać będziecie potem a nie po paru miesiącach. Dobrze wiemy że w Zakopanem są ludzie którzy robią wszystko żeby w mieście nic nie udało poprawić obecnej władzy bo takie mają zadanie. Ty MONA właśnie jesteś jedną z takich osób ale chyba jeszcze o tym nie wiesz a niby taka zwolenniczka poprawy wizerunku Zakopanego.
zorro 2015-07-19 00:44:48
@ Delhaize, pytasz się co z tym ma wspólnego Burmistrz Zakopanego? No skoro się zajął tą sprawą i podobno zrobił wszystko żeby Letnie GP się odbyło to automatycznie sam się w to wciągnął, czyż nie tak? Zresztą jego własny komentarz w tej sprawie mówi sam za siebie no a że się nie udało no to do tego będziemy musieli się przyzwyczaić, ponieważ większość spraw nie będzie się dała załatwić i jeszcze wiele razy usłyszymy, że nic się nie dało rady zrobić i nie jest to wina obecnego Burmistrza. Nie zależnie kto w tym mieście będzie burmistrzem to i tak nie wiele zdziała, ponieważ największym problemem tego miasta są tak zażarci ludzie jak między innymi Ty, cwaniaczku.
Góral z Trójmiasta 2015-07-19 00:14:06
A zimowe GP to jeszcze się w tym sezonie odbędzie?
Czy też na 2 tygodnie przed imprezą okaże się że gdzie wielu "działa" tam nic nie gra?
piewca sieci sklepów Delhaize czyt Delize 2015-07-18 22:54:16
@zorro, nie pozostaje mi nic innego, jak tylko przyznać ci tytuł megaimbecyla. Przecież właścicielem jest COS a organizatorem TZN. Co z tym wszystkim wspólnego ma burmistrz miasta? No tak, przecież obiekt leży na terenie tego miasta. To wiele tłumaczy. Takim tłumokom jak ty i mona. To i tak Cud Pański, że jeszcze nie pociągnąłeś do odpowiedzialności dyrektora TPN. Ale kto cie tam wie...
uorcyk 2015-07-18 22:13:07
pięknie powiedziane o tych synach :P

teraz czas na Białke, zeby wybudowała i skocznie. Trasy biegowe juz ma
szkoda słów... 2015-07-18 21:55:35
BRAWO...!!!! Kolejne pośmiewisko w tym roku...:) Tym miastem to chyba same ćwoki rządzą a pomagają im synowie wiatru i pyłu.... TUMANY...!!!
rys 2015-07-18 21:31:58
jaja - Bialke promuje kler, bo ma tam interesy. Zakopiany jeszcze sie "wachaja" nie wszyscy. Jak wykupia wiekszosc Zakopane wroci do lask.
roob 2015-07-18 20:42:30
Wiecie co zakopiony teroz skoki bedą w Warszawie jak bedziecie chcieli sprzedać baronka albo oscypka trza wsiąść w pendolino i zapindalać do Warszawy ale to wasza zasługa dalej grodźcie kawołki bo wom w zimie nikt na nartach po kawołku nie bedzie jezdźił przecież szkoda trawy, dalej niech się baba rzuco o rozbudowe zakopianki bo szkoda kawołka co przy drodze jest dalej się wadxcie miedzy sobą najlepiej by woś było zaorać i wyrównać het pod Giewont a wcześniej ubezwłasnowolnić .Hej
sp 2015-07-18 19:12:02
@kietekk
Takiego certyfikatu Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) nie wydała ze względu na stan skoczni. Zmieniony powinien zostać m. in. jej profil. To się nie stało. Na skoczni nie można nawet trenować, o czym mówili niedawno szkoleniowcy. W związku z tym zawody nie odbędą się - mówi prezes TZN.
zorro 2015-07-18 18:48:12
@Delize: i oto odezwał się typowy pisowiec! Ja nie głosowałem ani za Majchrem, ani za Draculą a mój komentarz nie miał na celu krytykować żadnego ugrupowania. Ja po prostu dokładnie pamiętam co mówił i co obiecywał obecny Pan Burmistrz, czy np. szanowny Pan Starosta wraz z jego zastępcą. Dlatego też byłem przekonany, że jak się zmienią włodarze tego miasta to pewne sprawy rusza w końcu z miejsca, które wcześniej tak zażarcie były blokowane. No niestety, nic się nie da, no nic a nic. Natomiast największym idiotyzmem jest podliczać osiągi poprzedniego Burmistrza, który miał w radzie miasta praktycznie wszystkich przeciwko sobie. A w takiej sytuacji co on mógł tak naprawdę zrobić? Dlatego też nie głosowałem na niego bo to byłoby stracone kolejne 4 lata. Teraz natomiast burmistrzem jest ten co najwięcej obiecywał a na gadaniu z ludziami się niestety kończy.
maja22 2015-07-18 17:18:20
No cóż ale mamy taką swojską lokalną społeczność.Jakby to powiedział p.Burmistrz jak jedna wielka rodzina...fajnie jest.Jakiś festynik się zorganizuje jakiś bazarek i fajnie jest
Kietekk 2015-07-18 15:08:01
Wygląda zatem na to, że komuś bardzo zależało na tym, by ta impreza nie doszła do skutku. I na pewno nie były to władze miasta, które do ostatnich godzin starały się o to, by Letnia Grand Prix wróciła na Wielką Krokiew. Nie był to także COS, który od początku deklarował pełną chęć przygotowania obiektu do zawodów i z tych deklaracji się wywiązał- podsumowanie eurosportu
maruda 2015-07-18 15:04:02
TZN jest jak PZPN tylko swoje interesiki ...ciekawe ile płacą organizatorzy za możliwość organizacji pucharu Kozakowi i czemu tak nielubi Zakopiańskiego COSu...
Mietekjj 2015-07-18 14:55:18
Wygląda zatem na to, że komuś bardzo zależało na tym, by ta impreza nie doszła do skutku. I na pewno nie były to władze miasta, które do ostatnich godzin starały się o to, by Letnia Grand Prix wróciła na Wielką Krokiew. Nie był to także COS, który od początku deklarował pełną chęć przygotowania obiektu do zawodów i z tych deklaracji się wywiązał. Z eurosportu
piewca sieci sklepów Delhaize czyt Delize 2015-07-18 13:30:46
Zupełnie nie rozumiem, o co toczą piane zorro i Mona. Przecież Majcher w ciągu ośmu lat wam zrobił dwupasmówkę do Zakopanego, rondo na Łysej Polanie, węzeł komunikacyjny w Poroninie, nowe dworce PKS i PKP, otworzył Gubałówkę i przywrócił letnie skoki, tak samo, jak her ThuSSk zmniejszył bezrobocie i POdatki, zlikwidował senat, finansowanie partii z budżetu państwa oraz abonament RTV, wprowadził JOW-y etc...
czerska urząd przetrwa, gorzej z tobą, twój koniec bliski!
fakt 2015-07-18 13:27:48
TTOnZ z lorcykula na cele dzieki naiwnym tez jakos pretrwa
Marzanna 2015-07-18 13:26:29
To przynajmniej jest czas żeby na zimowe przygotować lepiej skocznie, dobrze że choć próbowali bo jak by dopiero przed zimą się okazało to zimowych by nie było.
uorcyk 2015-07-18 12:41:15
@Mona: urzad przetrwa..
Ruda2660 2015-07-18 12:33:59
To jest chyba jakiś żart... bilety zamówione, nocleg zamówiony, transport zamówiony. Z narzeczonym mieliśmy przyjechać na weekend specjalnie na skoki. Brawa dla TZN za wydanie oświadczenia 2 tygodnie (!!!) przed zawodami!
zorro 2015-07-18 11:40:31
Od kiedy mamy nowych włodarzy to nic nie można zrealizować. Skoki-nie da sie, Gubałówka-nie da się, Dwupasmówka do Zakopanego-nie da się, Węzeł komunikacyjny w Poroninie-nie da się, Rondo na Łysej Polanie-nie da się, Dworzec PKS-nie da się, Dworzec PKP tym bardziej, dobrze, że się da (cytując Pana Burmistrza) rozmawiać z ludziami. Niestety nie wszystko da się załatwić samym gadaniem. Tyle nam naobiecywał, naobiecywał a teraz się nie da. No cóż. Ważne, że zrobił wszystko co mógł!!!
Mona 2015-07-18 11:39:41
Nie ma co narzekać , przecież po 7 m-ca nowych rządów mamy : nowy " dworzec " dla busów , neon , kwietniki na Równi , " zaprzyjaźnionego " komendanta SM i kilka nowych posterunków , istotne zmiany ( też zaprzyjaźnione ) w spółkach miejskich i dużo , dużo obietnic ! Czegóż chcieć więcej , " wiedziały gały co brały " :-(((( Wydaje się , że najbliższe 4 lata trzeba dodać do ostatnich smutnych ośmiu , tylko czy Zakopane to przetrwa ?
papuc 2015-07-18 10:58:01
ii bardzo sie z tego ciesze tylko nie rozumie jednego a mianowicie co roku chwala sie ile to biletow nie sprzedali ile zarobili a wychoodzi na to ze nie maja nawet na odnowienie skoczniii gdzie wychowalo sie tyle talentoow smiech i nic wiecej z tych zakopianskich urzednikow...haha
jaja 2015-07-18 09:30:38
No to będzie nowy obiekt muzealny :(
A no i nie zapominajcie o sylwestrze z Dj em na skoczni :) ) )
Śmiech mnie ogarnia i płacz jak widze co się dzieje z tym miastem :( :) Zaraz nic nam nie zostanie bo nawet festiwal pod wypożyczanym namiotem nam Białka weźmie :( A cudotwórca pan Dorula co na to ? Może na skoczni otworzy nowy posterunek Straży Miejskiej ?
Kery King 2015-07-18 09:10:10
Zimą to nawet psy nie będą chciały szczać w tym mieście
heheheh 2015-07-18 06:46:06
wladze TZN idom w slady nowotarzan..na lotnisku sie pasom barany to i na skoczzni mogom..a moze tyz jako dotacjo z KRUSU wpadnie dzierzawcy abo nawet ze Junije ..ponoc 300nzeta od barana...prezesi myslom nic sie nie mortwcie...trowa rosnie sama
oberek 2015-07-18 06:33:27
Abeto. Fibi to niczego się nie boi. :)
Abeto 2015-07-18 05:58:04
Fibi a ty się nie boisz poniedziałku ?
Furmanówka 2015-07-18 02:43:06
Niedawno pan Kozak twierdził że skocznia uzyskała homologacje i potrzeba tylko zmian kosmetycznych a tu okazuje się że skocznia nie spełnia wymogów. Teraz Szczyrk zastąpi Zakopane w Pucharze Świata o co zabiegali działacze Beskidzcy w PZN. W nagrodę pan Kozak zostanie szefem narciarstwa alpejskiego w PZN a ze nie mamy zawodników po za Jasiczkiem i Kłusakami którzy startują za własne finanse. Al co sie dziwić przecie panowie Kozak i Dorula za czasów Majchra zablokowali kandydature Zakopanego na organizacje Mistrzostw Świata w 2019 roku która była by uczczeniem 100-lecia PZN i TZN ale widać panowie wolą siedzieć przy kawce i opowiadać czego by nie zrobili ale się nie da .....
Niestety to juz koniec sportu w drugim po Lwowie ośrodku narciarskim w Polsce a co najlepsze zniszczyli go Ci którzy wszędzie opowiadają ze chcą rozijać sport w Tatrach
Gratulacje
sp 2015-07-18 00:47:42
To psio krync Fibi bedzie miala puste kwatery
max1 2015-07-18 00:18:22
bardzo dobrze ha ha , jednak Bus do Białki się przyjął .Zacofane to dziura , dla porównania do N. Targu
uorcyk 2015-07-18 00:07:33
nie bedzie skokow ? to zostanie jedynie .. amfiteatr :P
pismak 2015-07-17 23:20:32
może TZN nie chiał robić takiej imprezy w Zakopanem ? A czy zmiana profilu skoczni była wymogiem do przeprowadzenia zawodów ? A czy TZN zrobił coś, żeby ta impreza się odbyła ?
Fibi 2015-07-17 23:16:36
Thank you for traveling ;)
Fibi 2015-07-17 23:13:03
Przecież, kwatery FIS nie musi certyfikowac, Spoko dostarczymy atrakcji i folkloru ;)
Mnie chłop z widłami koło chałupy przegno w podskokach :)
Załamany 2015-07-17 22:58:42
To prawda?! tu nie chodzi o pieniadze za bilety, do tego dochodzi jedzcze nocleg i przejazd, kto za to odda pieniadze?
Fibi 2015-07-17 22:54:54
Co się zmieniło od zimy na skoczni ? M Ś się odbyły, ktoś coś chyba zawalił skoro wiedzieli o terminie, A,może komuś też zalezalo aby zamknąć Krokiew.
sp 2015-07-17 22:42:13
Co z biletami?, to zawsze jeszcze raz Duda moze zjechac, tylko tym razem (jak Gruby proponowal)..na golej rzyci
Karolek 2015-07-17 22:41:21
Otwarcie Gubałówki... Letnie Grand Prix...

Reklama
 • USŁUGI | budowlane
  PROFESJONALNE MALOWANIE DACHÓW. Długoletnia praktyka, niskie ceny. 604 120 874.
 • PRACA | dam
  Austria oferty pracy dla murarzy, cieśli, dekarzy, stolarzy, elektryków i hydraulików Wiedeń-Linz-Graz-Salzburg tel. 538373894 www.clubsilesius.pl praca@csopole.pl
  Tel.: 538373894
 • PRACA | dam
  Firma ORIK s.r.o. Trstená - Słowacja szuka GRAFIK DTP/drukarz grafik i obsługa maszyny Agfa Anapurna M2050i, ESKO Kongsberg X Edge. Praca od zaraz, pełny etat, 1200-1500 Eur brutto/mies.. +421 948 502 028 www.orik.sk dusan@orik.sk
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA, POSADZKI, KOMINKI, PARAPETY, STOPNIE, BLATY, ŁUPANKA GRANITOWA I PIASKOWA. 18 265 06 58, 607 57 23 12.
 • PRACA | dam
  GAMATEX zatrudni na stanowisko PRACOWNIK KROJOWNI . Miejsce Pracy: Stare Bystre tel .18-26 137 32.
 • PRACA | dam
  Lubisz pracować z ludźmi i masz doświadczenie w obsłudze klienta? Szukasz ciekawej pracy na sezon u renomowanego pracodawcy? POZNAJ NAS: POLSKIE KOLEJE LINOWE są liderem wśród operatorów kolei linowych w Polsce. Jednym z największych pracodawców na Podhalu, zatrudniającym ponad 400 osób. DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko: PRACOWNIK OBSŁUGI RUCHU TURYSTYCZNEGO. Miejsce pracy: Zakopane, Gubałówka, Butorowy Wierch. CO BĘDZIE NALEŻEĆ DO TWOICH OBOWIĄZKÓW? - Obsługa ruchu turystycznego, - Obsługa kasy fiskalnej, sprzedaż biletów, - Udzielanie informacji klientom o atrakcjach i ofercie ośrodka, - Profesjonalna obsługa klienta, - Dbałość o bardzo dobry wizerunek ośrodka, - Wykonywanie prac porządkowych i przygotowawczych przy uruchomieniu urządzeń transportu linowego, - Pomoc przy obsłudze kolei linowych i pozostałych urządzeń, - Wykonywanie prac budowlanych, konserwacyjnych i remontowych. OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY: - Wysoka kultura osobista, - Mile widziana praktyczna znajomość obsługi komputera, - Umiejętność obsługi kasy fiskalnej i terminala kart płatniczych będzie dodatkowym atutem, - Komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów, - Umiejętność pracy w zespole, - Optymizm, sumienność i zaangażowanie, - Dyspozycyjność. OFERUJEMY: - Ciekawą pracę sezonową, - Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, - Terminowe i atrakcyjne wynagrodzenie, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Karty Rodzinne uprawniające do zniżek na produkty i usługi w ośrodkach PKL. OSOBY ZAINTERESOWANE REKRUTACJĄ prosimy o przesłanie aplikacji zawierającej CV na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem "Pracownik obsługi ruchu turystycznego Gubałówka". Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pracownika fizycznego do układania drewna kominkowego w miejscowości Lasek, tel 182651107.
 • PRACA | dam
  Karczma w Poroninie zatrudni lub przyuczy do zawodu KELNERKA - 600 071 887.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA W GORCACH. 503 868 728.
 • PRACA | dam
  Potrzebny PRACOWNIK NA ŻELBETY (może być do przyuczenia). 791 669 932.
 • PRACA | dam
  Potrzebny PRACOWNIK BUDOWLANY lub młody do przyuczenia 791 669 932.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  ZARZĄDZANIE APARTAMENTAMI - BIALYMIS.INFO - 792 000 011
 • USŁUGI | budowlane
  WYKOŃCZENIA REMONTY www.remonty.emilia.com.pl. 602839607
  Tel.: 602839607
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Trzyosobowa rodzina poszukuje MIESZKANIA DO WYNAJĘCIA W ZAKOPANEM, od lipca/sierpnia. Przenosimy się z Krakowa i jesteśmy zainteresowani wynajmem długoterminowym. Tel. kontaktowy: 608668882 lub 608047490
 • USŁUGI | budowlane
  POSZUKIWANA EKIPA TYNKARSKA (CEM-WAP) - KOŚCIELISKO, DUŻA INWESTYCJA !!! OD ZARAZ !!! 533727595
  Tel.: 533727595
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie pracowników budowlanych do montażu altan i budowy domów drewnianych. 692 193 449.
 • PRACA | dam
  Poszukiwany kucharz/doswiadczona pomoc kuchenna do restauracji w okolicach Jablonki. Praca na stale, zapewniamy umowe o prace. tel. 534 854 513
  Tel.: 534
 • PRACA | dam
  Firma PRYMUS AGD poszukuje miłej i kontaktowej osoby do pracy na stanowisku sprzedawca w sklepie w galerii Stopiak ul.ludźmierska 26a. 794393910 marta.maciejewska@prymus-agd.pl
  Tel.: 794393910
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY WYKOŃCZENIA KRÓTKIE TERMINY BEZPŁATNA WYCENA FAKTURY VAT. 602839607
  Tel.: 602839607
 • USŁUGI | budowlane
  WYKONYWANIE OGRODZEŃ BETONOWYCH, PANELOWYCH. MONTAŻ BRAM PRZESUWNYCH. 793 674 080.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię Studentkę lub Maturzystkę od zaraz do pracy na cały sezon wakacyjny. Gwarantuję miłą atmosferę i uczciwe zarobki Tel. 601 30 77 35.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy na pełny etat Recepcjonistki/ Recepcjonisty do niewielkiego ApartHotelu w Białce Tatrzańskiej. Oferujemy: atrakcyjne wynagrodzenie, zatrudnienie w oparciu o umowę o prace, elastyczny grafik. Więcej informacji pod nr. 668-850-500 www.aparthoteltatrzanski.pl managertatrzanski@gmail.com
  Tel.: 668
 • PRACA | dam
  Przyjmę BLACHARZA SAMOCHODOWEGO lub do przyuczenia. 574 573 497.
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy KUCHARZY, BARMANÓW, KELNERÓW. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  MŁODĄ KOBIETĘ (niepaląca) DO SPRZĄTANIA I GOTOWANIA W DOMU JEDNORODZINNYM, 4-5 godzin dziennie (poniedziałek-piątek). Obok Zakopanego. 698 506 913
 • PRACA | dam
  Poszukujemy **RECEPCJONISTY / KI** do Aparthotelu w Białce Tatrzańskiej. Praca stała, wysokie wynagrodzenie, umowa o pracę. Przyślij nam swoje CV: edyta.aparthotel@gmail.com. 696112266
  Tel.: 696112266
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE DACHÓW, OBRÓBKI KOMINÓW, ATTYK, GZYMSÓW. PRACE NA RĄBEK STOJĄCY, RĘCZNY I MASZYNOWY. DACHÓWKA. 534 428 571.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE - Andrzej Kasperek. PRZEKRYCIE I KRYCIE DACHÓW, OBRÓBKI BLACHARSKIE. 889 388 484.
 • PRACA | dam
  GAMATEX zatrudni na stanowisko PRACOWNIK BIUROWY-MAGAZYNIER. Miejsce prasy: Stare Bystre, tel .18 26 137 32.
 • PRACA | dam
  GAMATEX zatrudni na stanowisko ZAOPATRZENIOWIEC. Miejsce Pracy: Stare Bystre, tel .18 26 137 32.
 • PRACA | dam
  Pizzeria Da Grasso w Nowym Targu przyjmie POMOC NA KUCHNIĘ. Praca co drugi weekend. 508256350.
 • PRACA | dam
  PIZZERIA Da Grasso w Nowym Targu zatrudni KELNERA/KĘ. 508256350.
 • PRACA | dam
  Poszukuję PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH. 698 190 555.
 • PRACA | dam
  Przyjmę PIEKARZA. 607 44 55 66.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam NISSANA QUASHQAI z dachem panoramicznym. Rok produkcji 2010, 1,5 DCI, przebieg 209 tys. km. Bogate wyposażenie (komputer pokładowy, wbudowany zestaw głośnomówiący, tempomat, przyciemniane szyby itp.). Drugi właściciel, niepalący. Cena 33 tys. zł. Tel. 570 666 770
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI EKSPEDIENTKĘ. Bardzo dobre warunki pracy. Tel. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Pełen etat. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793.
 • USŁUGI | budowlane
  Domy z bali, szkieletowe,ciesielstwo, dachy,. 660929793
  Tel.: 660929793
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • ANTYKI
  ANTYKI - SKUP, SPRZEDAŻ - Zakopane, Kościuszki 3 (Granit, III p.). Tel. 601 464 133
 • PRACA | dam
  NORWEGIA (Oslo) - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy na warunkach norweskich pomocników, tynkarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - praca tylko z pracownikami z Podhala. Praca całoroczna, również w zimie. Zjazdy do kraju co 1-3 tygodnie (samolot) wg. własnego uznania. Pełna elastyczność co do wyjazdów do kraju. Zarobki od 15-25 Euro /godz. Zapraszamy. Tel. 667 602 602.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2022-05-27 22:37 Gospodarstwo w płomieniach 2022-05-27 22:27 Gremlin nie wrócił do domu 1 2022-05-27 21:40 TIG alarmuje - nie majstrujcie przy uchwale antysmogowej! 2022-05-27 21:01 OSP Bór z zupełnie nowym strażackim samochodem 2022-05-27 20:20 "Świnki trzy" - bajkowy Dzień Mamy i Taty 2022-05-27 19:30 Sowieckie symbole wyprowadzić ze Zdroju - domagają się działacze rabczańskiego PiS-u 7 2022-05-27 19:30 Głośna impreza na Zjeździe Solidarności. Interweniowała policja 22 2022-05-27 18:45 Woda się leje, nikt nie reaguje 4 2022-05-27 18:15 Kierowca BMW jechał zakopianką prawie 200 km na godz. 5 2022-05-27 17:59 Nadciągnęła zmiana pogody. Wysoko w Tatrach możliwe opady śniegu 2022-05-27 17:15 W barach w Zakopanem coraz większy ruch 7 2022-05-27 16:30 Nowy teledysk Zakopower. Widzialne i niewidzialne (WIDEO) 4 2022-05-27 15:45 Tajemny Nowy Ład i najbardziej sfiskalizowane miasto w Polsce 2022-05-27 14:59 Wandale szybko zdemolowali nową wiatę przystankową 1 2022-05-27 14:15 Współczesna premiera opery komicznej J.A. Bendy w Szczawnicy 2022-05-27 13:45 Prezydent opowiada żart o Tusku, cewniku i pielęgniarce (WIDEO) 18 2022-05-27 13:34 W Szczawnicy dziś dużo wycieczek 2022-05-27 12:59 Ukraińcy w Tatrach, specjalna strona po ukraińsku na Facebooku TP 1 2022-05-27 12:15 Przygotowania do największej Majówki w Polsce idą pełną parą 2022-05-27 10:42 Wycinają kolejne drzewo na Krupówkach 3 2022-05-27 10:00 Pełty spływają Orawą 2022-05-27 09:47 Zderzenie autobusu z samochodami osobowymi (ZDJĘCIA) 2022-05-27 09:31 Kolejka na Kasprowy kursuje, ale turystów niezbyt wielu 2022-05-27 09:00 Najpiękniejszy ogród w mieście - kolejna odsłona popularnego konkursu 2022-05-27 08:59 Ostatnie pożegnanie Michała, który zginął w wypadku motocyklowym 2022-05-27 08:00 Modelarze powalczą o tytuł Nojpiykniyjsego Polowaca 2022-05-26 22:15 Nowa ścieżka rowerowa łącząca Odrowąż z Czarnym Dunajcem 2 2022-05-26 21:45 Nowotarska Platforma Obywatelska na młodzieżowo. Będą wybory? 10 2022-05-26 20:15 Z okazji Dnia Matki - ale w sobotę - zbadaj się bezpłatnie 2022-05-26 20:00 Okna, które można wymyślić samemu 2022-05-26 19:30 Od Bałtyku do Tatr - jeden konkurs z dobrymi emocjami, każdy może wygrać 2022-05-26 18:45 Tajne związki zawodowe, trudno powiedzieć o czym dyskutują 10 2022-05-26 18:00 Prace przy budowa nowego mostu idą pełną parą. Zdążą na czas? 2 2022-05-26 17:15 Kiedy mogę wrócić do domu? - pytają ukraińskie dzieci swoich rodaków 2022-05-26 16:39 Młodzi cykliści na start. W niedzielę Mini Podhale Tour 2022-05-26 16:30 Drogowcy we wsi. W rok po tragedii będzie nowy asfalt 2022-05-26 16:03 GOPR-owcy dzieciom 2 2022-05-26 15:45 Miejskiej Biblioteki Publicznej 75-lecie. Wielka gala w Nowym Targu 2022-05-26 15:05 Najważniejszy jest czas, dlatego badaj się! 2022-05-26 15:00 Oddaj krew - pomóż Ukrainie 2022-05-26 15:00 Co robić nad Dunajcem w taką pogodę? (WIDEO LIVE) 4 2022-05-26 14:15 W mieście trwa przebudowa skrzyżowania. Uwaga na korki! 2022-05-26 13:30 Góralska majówka pod "Smrekiem" 2022-05-26 13:24 Festyn rodzinny z okazji Dzień Dziecka 2022-05-26 12:44 Nie tylko dla mam - koncert w SDK (WIDEO) 2022-05-26 12:00 Twierdza pod Giewontem, zamknięte ulice, policja uzbrojona po zęby 26 2022-05-26 11:45 Wielki drogowy plac budowy, od Witowa, przez Dzianisz po Kościelisko 2022-05-26 11:30 Małopolski Wyścig Górski - gdzie ustawić się do kibicowania? 2022-05-26 11:20 Związkowcy o problemach z klimatem i o wojnie w Ukrainie 13 2022-05-26 11:15 Ponad 10 milionów złotych na drogi 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2022-05-27 22:46 1. Przepiękny kotek. Zwierzę chyba nie jest tak do końca czyjąś własnością, nawet jak ktoś za nie zapłacił. Czy ktoś ma prawo na siłę zatrzymać np. kota. 2022-05-27 22:25 2. "O"@,jednak się nie znasz gwiazdy Dawida są sześcioramienne a sowieckie pięcioramienne. 2022-05-27 22:16 3. Te kłamliwe napisy o "wyzwolicielach i bohaterach" powinny zniknąć już 30 lat temu. A symbole komunizmu są w Polsce zakazane też nie od dziś, więc co tam jeszcze robią czerwone gwiazdy? 2022-05-27 22:07 4. Stasek chyba zdekonspirowany bo siy nic nie łodzywo 2022-05-27 22:05 5. Przyjechali do Stolicy Disko Polo, no to się bawią :D 2022-05-27 21:53 6. Żebyście ino nie chcieli na ukraiński przemienić! 2022-05-27 21:33 7. @jurek Zgodzam się z Tobą. Wdarła się gdzieś tu obca nuta. To tej pory było wyjątkowo. 2022-05-27 21:24 8. Na pustej drodze osiągnąć taką prędkość w nowoczesnym samochodzie to żaden wyczyn. Po cholerę samochody mają przyspieszenia w czasie trzech sekund do setki. Volvo już ograniczyło maksymalną prędkość do 180 km/h. Z jednej strony wyścig na osiągi, a z drugiej na ich ograniczenie. Wszystko ze sobą się kłóci. 2022-05-27 21:20 9. Tak nie za bardzo się znam ale ja tam w ogrodzeniu widziałem czarne gwiazdy Dawida bo czerwone to może one były za głębokiej komuny ! 2022-05-27 21:06 10. "Wcześniej były senator i jego asystent zostali prawomocnie skazani za przyjmowanie łapówek" ""W marcu 2021 r. zarówno Pinior, jak i jego asystent, zostali już prawomocnie skazani przez Sąd Okręgowy we Wrocławiu za korupcję na 1,5 roku bezwzględnego więzienia w innym procesie. Mieli przyjąć łapówki w kwocie co najmniej 40 tys. zł" No i gadaj z takimi : "Jego procesy się jeszcze nie zakończyły." Od kiedy to prokuratury prowadzą procesy??? Czy od tego nie są Sądy, a Prokuratury od śledztw i dochodzeń??? Potwierdza to tylko to, co napisałem wcześniej: "do tych waszych tępych łbów nic nie dociera." No cóż. Dobranoc,. (Jak to mówią, idioty nie przekonam, a sam stracę na powadze)
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP

Album TP

Bojcorka