Reklama

2015-07-18 17:19:06

Letnia Grand Prix w skokach narciarskich w Zakopanem nie odbędzie się

- To bardzo smutna, ale prawdziwa wiadomość - mówi Tygodnikowi Andrzej Kozak, prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego. Informację o odwołaniu zawodów Tygodnik podaje pierwszy.

Jak informuje prezes TZN, umowa między Zakopanem, Centralnym Ośrodkiem Sportu, który zarządza skocznią, oraz związkiem narciarskim zobowiązywała do uzyskania do 16 lipca certyfikatu z FIS pozwalającego na organizację imprezy.

- Takiego certyfikatu Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) nie wydała ze względu na stan skoczni. Zmieniony powinien zostać m. in. jej profil. To się nie stało. Na skoczni nie można nawet trenować, o czym mówili niedawno szkoleniowcy. W związku z tym zawody nie odbędą się - mówi prezes TZN.

Co z kibicami, którzy już kupili bilety? - Zastanawiamy się, być może zaoferujemy im za to bilety na zimowy Puchar Świata - twierdzi prezes Kozak. Problem tylko w tym, że również zimowy PŚ, chociaż pozostało do niego jeszcze pół roku, jest zagrożony.

Zupełnie inaczej sprawę widzi Jacek Bartlewicz, dyrektor COS w Zakopanem, który jest właścicielem Wielkiej Krokwi. COS na czas zawodów wydzierżawił skocznię miastu.

- TZN do tej pory nie podpisał umowy z miastem dotyczącej przejęcia obiektu. Prezes Andrzej Kozak od początku nie chciał organizować GP. Odgrażał się, że certyfikatu z FIS nie będzie. Tymczasem w czerwcu czeski delegat FIS wizytował skocznię i stwierdził, że jest ona w dobrym stanie, wystąpi o certyfikat, na który do tej pory czekamy, ale to tylko TZN jako członek FIS może zorganizować zawody - dodaje dyrektor COS.

Dyrektor COS dodaje, że skocznia nie jest może w stanie idealnym, ale najlepszym w historii. W ostatnim czasie COS wydał na modernizację obiektu 60 tys. złotych.

Jacek Bartlewicz udostępnił nam raport z czerwcowej inspekcji, w którym delegat FIS Josef Slavik, iż aktualny stan obiektu jest "dobry".

Przypomnijmy, że z inicjatywą powrotu do Zakopanego letnich skoków na najwyższym poziomie wyszedł nowy burmistrz Leszek Dorula. Sportowemu świętu miały towarzyszyć wydarzenia muzyczne.

p, j 

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
felisity 2015-07-29 09:31:45
Na a dziś w Karkowskiej informacja, że skocznia dostała certyfikat FIS-u czyli Kozak przykozaczył, ciekawe ile dostał od konkurencji z Wisły, a teraz już się tym nie musi dzielić z Majchrem sam zablokował skoki, które mogły się normalnie odbyć.
maeńka 2015-07-21 08:20:00
Zwykła brudna polityka kosztem miasta, wcześniej Majcher blokował letnie skoki teraz związek ciekawe kto na tym zyskuje?
ZakoPan 2015-07-21 01:00:54
niech ktoś się w końcu weźmie za ten związek narciarki bo robią cyrki.
fafu 2015-07-20 12:47:23
Ten TZN to jedno wielkie bagno przydałby się tam konkretny porządek zrobić.
lussi 2015-07-20 12:34:44
Zgadzam się kosik
kosik 2015-07-20 10:34:22
Ten burmistrz to konkretny gość na pewno zrobi dla Zakopanego dużo dobrego od poprzedniej władzy. I tak jestem w szoku że przy tych wszystkich utrudnieniach które go spotykają idzie do przodu i działa. Za wszelką cenę chce dobrze dla miasta i mieszkańców mimo że nie których rzeczy nie udaje się zrobić ale na pewno w nie długim czasie dopnie swego. A wiem co pisze bo pracowałem z poprzednią władzą i teraz też to różnica jest ogromna( tamci myśleli tylko o sobie). Czasem aż się napatrzeć nie mogę i uwierzyć ile Pan chce zrobić dla tego miasta i zastanawiam się czy warto bo zdrowie ważniejsze. Tak dalej Panie burmistrzu!!! może Ci przeciwnicy Pana w końcu wymiękną i pozwolą działać. A ci hejterzy jeszcze tą WIEŚ docenią tylko jak to hejterzy ani wtedy dobrego słowa nie napiszą.
Aborygen 2015-07-20 09:48:17
Jurajczyk

dzięki za pamięć .
Jurajczyk 2015-07-19 23:06:19
A może by tak z Furmanowej skocznie zrobić?Zawsze to w dół bliżej by do urzędu było... ;) ;) ;)
rys 2015-07-19 15:08:26
Jurajczyk - juz dawno mysla. Szukaja tylko dotacji z nienawidzonej Uni. Za swoje (parafian) szkoda budowac jakby sie nie udalo.
das 2015-07-19 14:49:07
Wybudowanie skoczni nic nieda bez odpowiedniego załącznika dla Pana Kozaka i jego kolegów ze związku..Bukowina niech najpierw kanalizacje zrobi :)
izi 2015-07-19 13:12:13
Mona czemu ty nie startowałaś w wyborach mielibyśmy już w ciągu miesiąca wszystkie problemy w Zakopanem rozwiązane tak wynika z twoich wpisów. Tylko że nie dostałabyś nawet 10 głosów poparcia. Nie ważne kto by w tym mieście rządził i jak będzie rządził ty i tak będziesz wylewać swój jad. To że burmistrz jest góralem
i w jego głosie słychać tą gwarę góralską i różnych wypowiedziach to bardzo dobrze przecież mieszkamy w Zakopanem ale zawsze mówi konkretnie i na temat. Obrażasz w ten sposób wszystkich górali jakby oni nie mieli prawa sprawować wyższego stanowiska dlatego że nie wypowiadają się czysto po polsku. To świadczy tylko o twoim braku tolerancji i niskim poziomie intelektualnym. Ale to chyba już wszyscy wiedzą!!!
a ktotota mona 2015-07-19 12:25:33
a kto to ta Mona..cy to nie ta co tak Koperskiemu torbecke lizala i Majcherowi tyz bo cosik jak sie jom cyto to tak z tego wyniko
oj Mona mna jestes szalona
zostan burmistrzem bedziesz ceniona hehehe

poki co to siejes ferment jak halny ..i zodnego pozytywu z ciebie nie bylo nie ma i nie bedzie.......dobrymi chynciami to pieklo wybrukowane

aha jak juz zostaniesz tym burmistrzem to kup se zlotom rybke...coby robiyla za ciebie i spelniala twoje marzenia..helol bejbe..prasnij mi copke i plecok ide na grzyby
Jurajczyk 2015-07-19 12:18:36
Chyba czas by ...Bukowina Tatrzańska pomyślała o wybudowaniu nowej Wielkiej Krokwi...niedługo-jak mawiał pan Kononowicz-niczego nie będzie...w Zakopanem oczywiście... ;) ;) ;)
Mona 2015-07-19 11:38:02
To bardzo poważny zarzut - jeśli prawdziwy bezwzględnie powinny być wyciągnięte konsekwencje , jeśli pomówienie też powinny być wyciągnięte . A w ogóle to jakiś obłęd : poprzednio niewiele można było zrobić , bo " Majchrowi przeszkadzała opozycja " , teraz też wielu rzeczy nie można zrobić , bo " Doruli przeszkadza Majcher " . Może najwyższy czas przerwać to błędne koło , bo z tego nic nie wynika i nie wyniknie . Za sekundę nie będzie zmian a komisje śledcze i podsłuchy , horror .
Mona 2015-07-19 10:25:34
To upublicznić to i to dużą czcionką ! Jest to niestety też dowód na brak rozwagi burmistrza , nie wyciągnął wniosku z przedwczesnego odtrąbienia sukcesu Gubałówki , zdziwiona byłam , że zaufał " słowu " p. Byrcyn - każda osoba przewidująca a przede wszystkim znająca ją ( jako radny był świadkiem wielu jej wystąpień i działań ) powinna być ostrożna , ale rozumiem , że przydatne to było w kampanii wyborczej i z tego skorzystał . Domyślam się , że przytoczony przez Ciebie fakt jest mu znany więc jak to teraz wytłumaczyć ? Do trzech razy sztuka !
tato 2015-07-19 08:52:40
@mona jakaś ty głupiutka, w zarządzie PZN siedzi syn byłego burmistrza znany zakopiański kombinator działający na niekorzść miasta i nowego burmistrza i z kim tu negocjować czy rozmawiać? Wiadomo że to tylko po to żeby zaszkodzić burmistrzowi ale tak naprawdę to majcher znowu zaszkodził miastu.
Mona 2015-07-19 08:03:52
@sapama Przepraszam , nie wiedziałam , że tak wspaniale żyje się w urzędzie , tylko pozazdrościć ! . Przy okazji każdy ma prawo do swojego zdania i oceny , ale oczywiście poczekam i zobaczymy , z wielką przyjemnością zauważę pozytywne zmiany :-)))
Mona 2015-07-19 07:42:44
@zorro . Zgadzam się , pan burmistrz " przejechał się " - jest bardzo żądny sukcesu i chętnie podpina się pod takie akcje ( np. neon ) , bo to akurat umie , teraz znalazł się sam , z własnej woli , w epicentrum kolejnej nieprzyjemnej sytuacji . Argument , że zorganizowanie imprezy nie zależy od niego jest słaby - gdybyśmy mieli burmistrza z doświadczeniem , wiedzą , charyzmą ,mającego szacunek oraz umiejętność rozmawiania i negocjacji byłoby na pewno łatwiej . Burmistrz to dużej mierze inicjator , organizator , katalizator i manager , bez tych cech zawsze będzie mu trudno i nie raz znajdzie się w sytuacji , kiedy odtrąbi sukces a " okaże się kicha " . Mam jeszcze jedno zastrzeżenie - będąc wiele lat radnym słabo się rozwinął i to niestety zła prognoza na przyszłość .
sapama 2015-07-19 01:26:26
DO MONY:
Mam dość MONY!!!!!!!!!!!!! i cieszę się że wszyscy cię nie znoszą nawet twoje najbliższe towarzystwo w którym się obracasz. Jesteś wiecznie niezadowolona i krytykująca wszystko i wszystkich. Ludzie na co dzień mają cię dość. Ja pracuje w urzędzie miasta już kilkanaście lat i powiem szczerze że tak konkretnego i dobrze zarządzającego burmistrza jeszcze miasto nie miało jakim jest obecny burmistrz. I to nie jest tylko moje zadanie ale większości ludzi którzy tu pracują jeszcze dłużej(nawet przeciwnicy) tylko nie którzy o tym głośno nie mówią. Dajcie nowej władzy działać a oceniać będziecie potem a nie po paru miesiącach. Dobrze wiemy że w Zakopanem są ludzie którzy robią wszystko żeby w mieście nic nie udało poprawić obecnej władzy bo takie mają zadanie. Ty MONA właśnie jesteś jedną z takich osób ale chyba jeszcze o tym nie wiesz a niby taka zwolenniczka poprawy wizerunku Zakopanego.
zorro 2015-07-19 00:44:48
@ Delhaize, pytasz się co z tym ma wspólnego Burmistrz Zakopanego? No skoro się zajął tą sprawą i podobno zrobił wszystko żeby Letnie GP się odbyło to automatycznie sam się w to wciągnął, czyż nie tak? Zresztą jego własny komentarz w tej sprawie mówi sam za siebie no a że się nie udało no to do tego będziemy musieli się przyzwyczaić, ponieważ większość spraw nie będzie się dała załatwić i jeszcze wiele razy usłyszymy, że nic się nie dało rady zrobić i nie jest to wina obecnego Burmistrza. Nie zależnie kto w tym mieście będzie burmistrzem to i tak nie wiele zdziała, ponieważ największym problemem tego miasta są tak zażarci ludzie jak między innymi Ty, cwaniaczku.
Góral z Trójmiasta 2015-07-19 00:14:06
A zimowe GP to jeszcze się w tym sezonie odbędzie?
Czy też na 2 tygodnie przed imprezą okaże się że gdzie wielu "działa" tam nic nie gra?
piewca sieci sklepów Delhaize czyt Delize 2015-07-18 22:54:16
@zorro, nie pozostaje mi nic innego, jak tylko przyznać ci tytuł megaimbecyla. Przecież właścicielem jest COS a organizatorem TZN. Co z tym wszystkim wspólnego ma burmistrz miasta? No tak, przecież obiekt leży na terenie tego miasta. To wiele tłumaczy. Takim tłumokom jak ty i mona. To i tak Cud Pański, że jeszcze nie pociągnąłeś do odpowiedzialności dyrektora TPN. Ale kto cie tam wie...
uorcyk 2015-07-18 22:13:07
pięknie powiedziane o tych synach :P

teraz czas na Białke, zeby wybudowała i skocznie. Trasy biegowe juz ma
szkoda słów... 2015-07-18 21:55:35
BRAWO...!!!! Kolejne pośmiewisko w tym roku...:) Tym miastem to chyba same ćwoki rządzą a pomagają im synowie wiatru i pyłu.... TUMANY...!!!
rys 2015-07-18 21:31:58
jaja - Bialke promuje kler, bo ma tam interesy. Zakopiany jeszcze sie "wachaja" nie wszyscy. Jak wykupia wiekszosc Zakopane wroci do lask.
roob 2015-07-18 20:42:30
Wiecie co zakopiony teroz skoki bedą w Warszawie jak bedziecie chcieli sprzedać baronka albo oscypka trza wsiąść w pendolino i zapindalać do Warszawy ale to wasza zasługa dalej grodźcie kawołki bo wom w zimie nikt na nartach po kawołku nie bedzie jezdźił przecież szkoda trawy, dalej niech się baba rzuco o rozbudowe zakopianki bo szkoda kawołka co przy drodze jest dalej się wadxcie miedzy sobą najlepiej by woś było zaorać i wyrównać het pod Giewont a wcześniej ubezwłasnowolnić .Hej
sp 2015-07-18 19:12:02
@kietekk
Takiego certyfikatu Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) nie wydała ze względu na stan skoczni. Zmieniony powinien zostać m. in. jej profil. To się nie stało. Na skoczni nie można nawet trenować, o czym mówili niedawno szkoleniowcy. W związku z tym zawody nie odbędą się - mówi prezes TZN.
zorro 2015-07-18 18:48:12
@Delize: i oto odezwał się typowy pisowiec! Ja nie głosowałem ani za Majchrem, ani za Draculą a mój komentarz nie miał na celu krytykować żadnego ugrupowania. Ja po prostu dokładnie pamiętam co mówił i co obiecywał obecny Pan Burmistrz, czy np. szanowny Pan Starosta wraz z jego zastępcą. Dlatego też byłem przekonany, że jak się zmienią włodarze tego miasta to pewne sprawy rusza w końcu z miejsca, które wcześniej tak zażarcie były blokowane. No niestety, nic się nie da, no nic a nic. Natomiast największym idiotyzmem jest podliczać osiągi poprzedniego Burmistrza, który miał w radzie miasta praktycznie wszystkich przeciwko sobie. A w takiej sytuacji co on mógł tak naprawdę zrobić? Dlatego też nie głosowałem na niego bo to byłoby stracone kolejne 4 lata. Teraz natomiast burmistrzem jest ten co najwięcej obiecywał a na gadaniu z ludziami się niestety kończy.
maja22 2015-07-18 17:18:20
No cóż ale mamy taką swojską lokalną społeczność.Jakby to powiedział p.Burmistrz jak jedna wielka rodzina...fajnie jest.Jakiś festynik się zorganizuje jakiś bazarek i fajnie jest
Kietekk 2015-07-18 15:08:01
Wygląda zatem na to, że komuś bardzo zależało na tym, by ta impreza nie doszła do skutku. I na pewno nie były to władze miasta, które do ostatnich godzin starały się o to, by Letnia Grand Prix wróciła na Wielką Krokiew. Nie był to także COS, który od początku deklarował pełną chęć przygotowania obiektu do zawodów i z tych deklaracji się wywiązał- podsumowanie eurosportu
maruda 2015-07-18 15:04:02
TZN jest jak PZPN tylko swoje interesiki ...ciekawe ile płacą organizatorzy za możliwość organizacji pucharu Kozakowi i czemu tak nielubi Zakopiańskiego COSu...
Mietekjj 2015-07-18 14:55:18
Wygląda zatem na to, że komuś bardzo zależało na tym, by ta impreza nie doszła do skutku. I na pewno nie były to władze miasta, które do ostatnich godzin starały się o to, by Letnia Grand Prix wróciła na Wielką Krokiew. Nie był to także COS, który od początku deklarował pełną chęć przygotowania obiektu do zawodów i z tych deklaracji się wywiązał. Z eurosportu
piewca sieci sklepów Delhaize czyt Delize 2015-07-18 13:30:46
Zupełnie nie rozumiem, o co toczą piane zorro i Mona. Przecież Majcher w ciągu ośmu lat wam zrobił dwupasmówkę do Zakopanego, rondo na Łysej Polanie, węzeł komunikacyjny w Poroninie, nowe dworce PKS i PKP, otworzył Gubałówkę i przywrócił letnie skoki, tak samo, jak her ThuSSk zmniejszył bezrobocie i POdatki, zlikwidował senat, finansowanie partii z budżetu państwa oraz abonament RTV, wprowadził JOW-y etc...
czerska urząd przetrwa, gorzej z tobą, twój koniec bliski!
fakt 2015-07-18 13:27:48
TTOnZ z lorcykula na cele dzieki naiwnym tez jakos pretrwa
Marzanna 2015-07-18 13:26:29
To przynajmniej jest czas żeby na zimowe przygotować lepiej skocznie, dobrze że choć próbowali bo jak by dopiero przed zimą się okazało to zimowych by nie było.
uorcyk 2015-07-18 12:41:15
@Mona: urzad przetrwa..
Ruda2660 2015-07-18 12:33:59
To jest chyba jakiś żart... bilety zamówione, nocleg zamówiony, transport zamówiony. Z narzeczonym mieliśmy przyjechać na weekend specjalnie na skoki. Brawa dla TZN za wydanie oświadczenia 2 tygodnie (!!!) przed zawodami!
zorro 2015-07-18 11:40:31
Od kiedy mamy nowych włodarzy to nic nie można zrealizować. Skoki-nie da sie, Gubałówka-nie da się, Dwupasmówka do Zakopanego-nie da się, Węzeł komunikacyjny w Poroninie-nie da się, Rondo na Łysej Polanie-nie da się, Dworzec PKS-nie da się, Dworzec PKP tym bardziej, dobrze, że się da (cytując Pana Burmistrza) rozmawiać z ludziami. Niestety nie wszystko da się załatwić samym gadaniem. Tyle nam naobiecywał, naobiecywał a teraz się nie da. No cóż. Ważne, że zrobił wszystko co mógł!!!
Mona 2015-07-18 11:39:41
Nie ma co narzekać , przecież po 7 m-ca nowych rządów mamy : nowy " dworzec " dla busów , neon , kwietniki na Równi , " zaprzyjaźnionego " komendanta SM i kilka nowych posterunków , istotne zmiany ( też zaprzyjaźnione ) w spółkach miejskich i dużo , dużo obietnic ! Czegóż chcieć więcej , " wiedziały gały co brały " :-(((( Wydaje się , że najbliższe 4 lata trzeba dodać do ostatnich smutnych ośmiu , tylko czy Zakopane to przetrwa ?
papuc 2015-07-18 10:58:01
ii bardzo sie z tego ciesze tylko nie rozumie jednego a mianowicie co roku chwala sie ile to biletow nie sprzedali ile zarobili a wychoodzi na to ze nie maja nawet na odnowienie skoczniii gdzie wychowalo sie tyle talentoow smiech i nic wiecej z tych zakopianskich urzednikow...haha
jaja 2015-07-18 09:30:38
No to będzie nowy obiekt muzealny :(
A no i nie zapominajcie o sylwestrze z Dj em na skoczni :) ) )
Śmiech mnie ogarnia i płacz jak widze co się dzieje z tym miastem :( :) Zaraz nic nam nie zostanie bo nawet festiwal pod wypożyczanym namiotem nam Białka weźmie :( A cudotwórca pan Dorula co na to ? Może na skoczni otworzy nowy posterunek Straży Miejskiej ?
Kery King 2015-07-18 09:10:10
Zimą to nawet psy nie będą chciały szczać w tym mieście
heheheh 2015-07-18 06:46:06
wladze TZN idom w slady nowotarzan..na lotnisku sie pasom barany to i na skoczzni mogom..a moze tyz jako dotacjo z KRUSU wpadnie dzierzawcy abo nawet ze Junije ..ponoc 300nzeta od barana...prezesi myslom nic sie nie mortwcie...trowa rosnie sama
oberek 2015-07-18 06:33:27
Abeto. Fibi to niczego się nie boi. :)
Abeto 2015-07-18 05:58:04
Fibi a ty się nie boisz poniedziałku ?
Furmanówka 2015-07-18 02:43:06
Niedawno pan Kozak twierdził że skocznia uzyskała homologacje i potrzeba tylko zmian kosmetycznych a tu okazuje się że skocznia nie spełnia wymogów. Teraz Szczyrk zastąpi Zakopane w Pucharze Świata o co zabiegali działacze Beskidzcy w PZN. W nagrodę pan Kozak zostanie szefem narciarstwa alpejskiego w PZN a ze nie mamy zawodników po za Jasiczkiem i Kłusakami którzy startują za własne finanse. Al co sie dziwić przecie panowie Kozak i Dorula za czasów Majchra zablokowali kandydature Zakopanego na organizacje Mistrzostw Świata w 2019 roku która była by uczczeniem 100-lecia PZN i TZN ale widać panowie wolą siedzieć przy kawce i opowiadać czego by nie zrobili ale się nie da .....
Niestety to juz koniec sportu w drugim po Lwowie ośrodku narciarskim w Polsce a co najlepsze zniszczyli go Ci którzy wszędzie opowiadają ze chcą rozijać sport w Tatrach
Gratulacje
sp 2015-07-18 00:47:42
To psio krync Fibi bedzie miala puste kwatery
max1 2015-07-18 00:18:22
bardzo dobrze ha ha , jednak Bus do Białki się przyjął .Zacofane to dziura , dla porównania do N. Targu
uorcyk 2015-07-18 00:07:33
nie bedzie skokow ? to zostanie jedynie .. amfiteatr :P
pismak 2015-07-17 23:20:32
może TZN nie chiał robić takiej imprezy w Zakopanem ? A czy zmiana profilu skoczni była wymogiem do przeprowadzenia zawodów ? A czy TZN zrobił coś, żeby ta impreza się odbyła ?
Fibi 2015-07-17 23:16:36
Thank you for traveling ;)
Fibi 2015-07-17 23:13:03
Przecież, kwatery FIS nie musi certyfikowac, Spoko dostarczymy atrakcji i folkloru ;)
Mnie chłop z widłami koło chałupy przegno w podskokach :)
Załamany 2015-07-17 22:58:42
To prawda?! tu nie chodzi o pieniadze za bilety, do tego dochodzi jedzcze nocleg i przejazd, kto za to odda pieniadze?
Fibi 2015-07-17 22:54:54
Co się zmieniło od zimy na skoczni ? M Ś się odbyły, ktoś coś chyba zawalił skoro wiedzieli o terminie, A,może komuś też zalezalo aby zamknąć Krokiew.
sp 2015-07-17 22:42:13
Co z biletami?, to zawsze jeszcze raz Duda moze zjechac, tylko tym razem (jak Gruby proponowal)..na golej rzyci
Karolek 2015-07-17 22:41:21
Otwarcie Gubałówki... Letnie Grand Prix...
 • PRACA | dam
  Do obsługi recepcji aparthotelu poszukujemy uprzejmej, dyspozycyjnej osoby ze znajomością języka obcego oraz z prawem jazdy kat. B Tel. 885145405 email: biuro@willajarosta.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Tatry na Polanie Zgorzelisko zatrudni KUCHARZA/POMOC KUCHENNĄ z możliwością zakwaterowania. Tel. 182063730 lub 506129438. Szczegółowe informacje na stronie: www.polskietatry.pl
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Aqua Park Zakopane zatrudni: PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ. Tel. 182063730 lub 607508752. Szczegółowe informacje na stronie: www.polskietatry.pl
  WWW: www.polskietatry.pl
 • SPRZEDAŻ | różne
  TANI DOBRY WĘGIEL - TRANSPORT PROSTO Z KOPALNI. Kostka, orzech, miał, eko groszek. 517665368
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE - Tel. 601 793 866, www: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  PRACA DLA BYŁEGO URZĘDNIKA. WYMAGANA ZNAJOMOŚĆ PRAWA ADMINISTRACYJNEGO. WYSOKIE WYNAGRODZENIE, ELASTYCZNE GODZINY PRACY. 697353012
  Tel.: 697353012
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE PRACA, PRACA, PRACA -OSOBĘ DO PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI, WSPÓLNIKA, PRACOWNIKA PROWADZĄCEGO MUZEUM. 698137333
  Tel.: 698137333
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 608806408
 • ANTYKI
  KOLEKCJONERSKIE TARGI STAROCI. PLAC NIEPODLEGŁOŚCI. 8-12 LIPCA. Tel. 668589537
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  LOKAL DO WYNAJĘCIA, Zakopane centrum, 27 m2 - TEL. 694266522
 • RÓŻNE
  Jestem zainteresowana kupnem starych monet, papierów wartościowych, itp. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt: 579904317, email: ogloszenia421@gmail.com
 • ANTYKI
  Jestem zainteresowana kupnem starych monet, papierów wartościowych, itp. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt: 579904317, email: ogloszenia421@gmail.com
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajecia kawalerka w Nowy Targu .Mieszkanie po remoncie , dostępne od zaraz.660797241 b12.pl
 • RÓŻNE
  Jestem zainteresowana kupnem starych szabli, mieczy, itp. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt: 579904317, email: ogloszenia421@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI. KRÓTKIE TERMINY. 601 958 378 Tel.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukam Kucharka/Kucharz najlepiej osoba wielofunkcyjna z możliwym zakwaterowaniem Tel. 889243889
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię działkę budowlaną 10-15 arów okolice Czarnego Dunajca Tel. 508949945
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Bukowinie T. zatrudni recepcjonistkę. Praca stała. Tel. 789-111-300 email: praca@roztoka.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku - DWA OBIEKTY - Tel. 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI - 3 HA - koło Białki Tatrzańskiej. 18 28 564 54. Tel.
 • KUPNO
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098 Tel.
 • KUPNO
  Kupię stare góralskie meble Tel. 602388188
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osoby na sezon letni do pomocy w restauracji oraz pensjonacie w Zakopanem. Praca od zaraz. Bez zamieszkania Tel. 662050105 email: m.kto@interia.pl
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  VIDEO - TRANSMISJA NA ŻYWO IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH (ŚLUBÓW, KOMUNII, POGRZEBÓW, itp.) - Tel. 605 670 650
 • RÓŻNE
  PRZYJMĘ GRUZ, ZIEMIĘ. 691 434 133. Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-07-10 00:00 W. KRUK od 1840 na zawsze 2020-07-09 22:38 Odwołana konferencja. Część uczestników była na pogrzebie Zofii Karpiel 2020-07-09 21:02 Czarna seria, śmierć kolejnego rowerzysty 3 2020-07-09 19:44 Na pogrzebie Zofii Karpiel była osoba zarażona koronawirusem. Sanepid prosi o kontakt żałobników 8 2020-07-09 19:44 Kozic harce pod Zawratem (WIDEO) 1 2020-07-09 19:42 Dla rowerzystów i dla pieszych 2020-07-09 19:40 Wodna atrakcja 1 2020-07-09 19:29 TPN potwierdził, że plakat wyborczy wisiał na Giewoncie 1 2020-07-09 19:03 600 km na 160 urodziny poety (WIDEO) 2020-07-09 18:30 Turyści w Grocie 3 2020-07-09 17:44 Ogrodowa już wkrótce będzie otwarta 2020-07-09 17:34 Utrudnienia na drodze Szczawnica - Krościenko. Kładą asfalt 1 2020-07-09 16:49 Potrącenie rowerzysty 7 2020-07-09 16:29 Zakopane w kwiatach 2 2020-07-09 16:18 Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich 33 2020-07-09 15:51 Turyści zgubili szlak na Skrajnym Granacie 2020-07-09 15:30 Teatr dla dzieci w parkowej altanie 2020-07-09 15:26 Wraca temat obwodnicy 1 2020-07-09 14:47 Słoneczne miasto 2020-07-09 14:39 Zmarł Krzysztof Cukier, łyżwiarz, reprezentant klubu SNPTT 1907 Zakopane 2020-07-09 14:00 Utrudnienia na zakopiance 2020-07-09 13:35 Jadą goście jadą i wracają korki 3 2020-07-09 13:21 Akcja ratowników TOPR na Nosalu (WIDEO) 3 2020-07-09 12:50 Zakopane będzie rekwirować hulajnogi pozostawiane na Krupówkach 10 2020-07-09 12:18 Zakopianka, pięciokilometrowy korek w Klikuszowej 2 2020-07-09 12:06 Motocyklista na cenzurowanym 5 2020-07-09 11:46 Plum i Bulb zapraszają w niedzielę 2020-07-09 11:28 Kasa popłynie do Chabówki i Ponic 2020-07-09 11:24 Klucze znalezione w Zakopanem 2020-07-09 11:20 Znowu dużo zachorowań w Małopolsce 2020-07-09 11:15 Od trzech lat obserwują trawę 2020-07-09 10:44 Robert Włodarczyk rektorem na 4 lata 2020-07-09 10:00 Zbójnicy 2020-07-09 08:21 Kultowa Panna Fontanna szuka miejsca 3 2020-07-09 07:00 Gubałówka: Nie idźcie tą drogą 1 2020-07-08 23:05 Andrzej Duda na Giewoncie 16 2020-07-08 22:18 Rowerem wzdłuż Dunajca 2020-07-08 21:19 Sala za miliony 1 2020-07-08 21:15 Sekret w pełni udanego snu 2020-07-08 20:30 Co z tą krwią? (WIDEO) 2020-07-08 20:10 Głosujcie na Dawida Czernika 2020-07-08 19:44 Straż Miejska kontroluje wagę samochodów jeżdżących Drogą do Białego 9 2020-07-08 19:00 Problemy z wodociągiem 1 2020-07-08 18:16 Wielkie koszenie na Górnej Równi Krupowej 4 2020-07-08 17:39 Justyna Pustówka w parkowej altanie 2020-07-08 17:30 Taka orkiestra na Krupówkach 9 2020-07-08 17:05 Trojaczki z Tylmanowej mają swoje święto 2 2020-07-08 16:44 Remont Harendy - przejście zamknięte 2020-07-08 16:00 Relaks przy Szlaku Wokół Tatr 2020-07-08 15:30 Rajd charytatywny dla Hani
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-07-09 23:25 1. Współczucia dla rodziny, straszna tragedia, także kierowcy samochodu, mieć kogoś na sumieniu do końca swoich dni. ???? 2020-07-09 22:53 2. miało być tak pieknie ,a wyszło jak zawsze . gmina coś robi ,próbuje cos robić , i nadal efektu brak ,czekamy p wójcie na efekty , a przecież miało być taniej niż spólka wodna maruszyna centrum zakładała, moze trzeba egzorcyste zatrudnić aby wszystkie złe moce przegonił , a tych twórców i stwórców dobrych wrażeń troche poskromić 2020-07-09 22:23 3. I bardzo dobrze masz czas na wczasy to miej i czas poczekać aż mieszkańcy Szaflar dojadą do swojego celu, w końcu trochę zwolnisz jeden z drugim bo wam się spieszy i 100wą przez skrzyżowanie 2020-07-09 22:18 4. Nie wiem jakimi jesteście Polakami ,ale jak to mówił klasyk Polak mądry po szkodzie. Więc jeśli wam obojętna Polska głosujcie na trzaska 2020-07-09 22:15 5. Dlaczego tereny Podhala nazywane są "ciemnogrodem"? Nie wiecie czasem ? 2020-07-09 22:02 6. Byli premierzy - Marek Belka, Leszek Miller i Włodzimierz Cimoszewicz zwrócili się do wyborców lewicy z apelem o poparcie w drugiej turze wyborów prezydenckich kandydata KO Rafała Trzaskowskiego. Czyli głosujący na RT będą mieli zaszczyt stanąć w jednym szeregu z tymi panami i z ich kumplami. Ten zaszczyt będzie jeszcze większy, w tym szeregu będzie stać również słynna producentka filmowa posłanka Krystyna Jachira, premier Tusk co to nie wiedział gdzie mu min. Rostowski dutki zakopał, były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz szczerze mówiący że polskie państwo istniało tylko teoretycznie i o czymś tam, czymś tam i kamieni kupie. No i przyszły premier pan Budka No i wiele wspaniałych osobliwości, n.p. przez pięć lat walczących o demokracje, no i wywalczyli - za trzy dni idziemy do urn. Pani Ochojska też będzie głosować na RT bo "proponuje program równych szans na rynku pracy." Brawo! Sprzątaczka w szpitalu będzie zarabiać równo z panem doktorem, a murarz na równo z prezydentem RT. Nie ładnie to jak jednego stać na jedno piwo, a drugiego na pięć. No i " wprowadzi kartę LGBT w całym kraju". Nie wiem jak rozróżnimy onego od onej, kolczykować będą czy jak? Fajnie będzie, ja też zagłosuję na pana Trz........ tvu tvu, od dziś nie piję! 2020-07-09 21:58 7. ;( 2020-07-09 21:51 8. Tam powinny byc zamontowane szykany aby zsiasc z roweru . Wielokrotnie tamtedy jechalem ,czlowiek jest przekonany ze sciezka jest bezkolizyjna z ruchem samochodowym , wpada na jezdnie i jest tragedia ,same slupki i zanki to zamalo. 2020-07-09 21:42 9. Za rowerzystów też pasowałoby się wziążc bo niektóży jeżdżą jak święte ....... 2020-07-09 21:39 10. Miała być rewitalizacja rynku a zrobią betonowe czy tam kamienne parkowisko. A ja myślałem że będzie mniej betonu więcej zieleni ale się myliłem .
2020-07-04 14:02 1. Jest i nasz Zacharko! Parcie ma chłopina na szkło nieopisane; lata 70 - 80 PZPR; później Solidarność; Loża Masońska Zamoyskiego i teraz PiS... 2020-07-04 13:24 2. Czemu on tego pedofila ułaskawił? Czemu tak opieszale działają z pedofilia kościelną? Czy mają w tym jakiś interes? 2020-07-03 23:52 3. to głosuj na tego,co go ta od olimpiady do JPIi porównała,będziesz miała i ośmiorniczki i ..... 2020-06-30 22:12 4. jakos tak nie widze ani dystansu, ani maseczek - jak to tak naprawde z tym wirusem jest? ja musze utrzymywac dystans spoleczny, kaganiec na ryj zakladac, a wladza nic nie musi... pad w towarzystwie zupelnie obcych osob na wyciagniecie reki, bez maski - jemu wolno, a normalnemu czlowiekowi nie??? no chyba ze ci ludzie to jego rodzina razem z nim mieszkajaca. 2020-06-24 23:02 5. Zakopane wita patriotę i wielkiego człowieka. U nas w Zakopanym wartości religijne są na pierwszym miejscu.Wspaniały człowiek. 2020-06-24 00:18 6. Z Poronina..... Gdyby to Lenin przyjechał to przyjabys go z szacunkiem ???????? 2020-06-23 22:53 7. Nie chcę takiego prezydenta na kolejnych 5 lat. Jestem zażenowana gdy oglądam jego wystąpienia na forum europejskim. Miał szansę jak nikt inny przez te lata zrobić coś pożytecznego dla Polski. Miał cały rząd partyjnych koleżków! Został pan- panie Duda jednostronnie wykorzystany przez Jarosława. Zdaje pan sobie z tego sprawę? Użył pana do swych celów! Za miesiąc po II turze nawet panu ręki nie poda- co i teraz robi z dużą niechęcią! Szymon Hołownia ma mój głos!!!! 2020-06-23 21:19 8. ???????????????????????????????? 2020-06-23 21:18 9. Po co przyjechał nie był nie jest i nie będzie nigdy prawdziwymi prezydentem to marionetka prezesa 2020-06-18 14:33 10. Jeżdżę w góry 2 razy w roku i ciągle mi mało.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

Pożegnania

FILMY TP