Reklama

2022-10-25 10:00:53

Nowy Targ

Nauczycielski protest bilbordowy - 2690 zł na trudny start

Reklama

- Chcemy uświadomić społeczeństwu, że polska szkoła jest na krawędzi katastrofy - tłumaczy Marcin Domin, przewodniczący miejscowego ZNP.

Oddział Powiatowy Związku Nauczycielstwa Polskiego w Nowym Targu ruszył z akcją bilbordową. Na budynku w którym mieści się jego siedziba zawisł baner.  A na nim hasło: 

"Dobry nauczyciel – mówi i pokazuje, bardzo dobry – inspiruje, a w Polsce odchodzi z zawodu. Wynagrodzenie nauczyciela początkującego 2690 zł na rękę".

- Grozi nam zapaść kadrowa w szkołach, spowodowana m.in. żenująco niskimi zarobkami najlepiej wykształconej grupy zawodowej w Polsce - przekonuje szef nowotarskich struktur ZNP Marcin Domin.

fig

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
radykalny Benek 2022-10-29 16:33:24
Najlepiej wykształconej grupy zawodowej - piękne odklejenie. Studia na UP w Krakowie albo studium nauczycielskie. Faktycznie, niesamowicie wysokie kwalifikacje.
Nie ślepy 2022-10-28 12:18:47
Tym co uważają że pensje nauczycieli są wystarczające / wysokie / za wysokie napiszę tylko tyle: polscy nauczyciele po Węgrach są najgorzej zarabiającymi nauczycielami w Europie, nawet na Litwie zarabiają dwa razy tyle co w Polsce, a systemy edukacji w wielu krajach wcale nie różnią się znacznie od polskiego. Ktoś tam pisze że nauczyciel po 10 latach zarabia 6 tys. Pomijam, że to nie prawda, moja mama po 30 latach zarabia z dodatkami 3400 na rękę, ale to znaczy, że człowiek przez 5 lat ma inwestować czas, pieniądze, zdrowie, życie w studia, a później przez następnych 10 lat szkolić się, zdawać kolejne egzaminy i zarabiać tyle co absolwent podstawówki na kasie, czy przy mopie? Kilkukrotnie mniej niż hydraulik, elektryk, czy inny fachowiec? Nie umniejszając roli tych zawodów, jeśli ktoś tak nisko ceni edukację to po co nam w ogóle szkoły? A bez szkół i nauczycieli zapomnijcie o lekarzach, prawnikach, ekonomistach, pilotach, architektach, itp. itd. o nauce i postępie. Wieki ciemne się wam marzą? Rozumiem że sposobem na życie niektórych jest pasanie baranów i pucenie oscypków, no ale są ludzie o większym głodzie wiedzy, większych ambicjach. Oczywistym jest że jakość edukacji zależy od nakładów na szkoły i nauczycieli. Który źle opłacany pracownik będzie pracował na 110% wydajności? Ktoś tam pisze że przecież nie mają tragedii bo mogą dorobić po szkole, drugi zaś że korepetycje to patologia, czyli co by ten nauczyciel nie zrobił to jest źle! Myślę że to zwykła ignorancja w temacie szkolnictwa, albo zawiść przemawia przez większość komentujących, bo w końcu nauczyciele per saldo to ludzie mądrzy, zaradni i ambitni. Jeśli nie da się zarobić na godne życie w szkole, to radzą sobie inaczej i dobrze. Każdy ma prawo spełniać swoje ambicje i życiowe plany a nie poddawać się podłej i poniżającej polityce państwa.
abstynent 2022-10-26 08:47:44
Niech się szkoły zajmą dystrybucją węgla to będzie okazja żeby dorobić. Samorządy jakoś się nie garną. Widać że źle nie mają. Zawsze sami sobie regulują wynagrodzenie. A właściciele składów mogą prowadzić zdalne nauczanie ekonomiki marksistowskiej.
Dziadek 2022-10-26 06:41:13
Do nick Wycykany
Mówią że te szkoły to obozy pracy. Jeżeli myślimy o tych samych to córka znajomej po roku uciekła w popłochu. Zero szacunku dla człowieka i pracownika.
Wycykany 2022-10-25 22:40:22
Zapraszam młodych nauczycieli do podhalańskich szkół prowdzonych przez stowarzyszenie o pięknej nazwie. Zero trzynastek jak w szkołach gminnych, zero 14tek jak w szkołach gminnych, zero jubileuszówek i zero odpraw na koniec tego wolontariatu. A ilość godzin tygodniowo większa niż w szkołach gminnych i godziny społeczne dla dobra szkoły za friko obowiązkowo. Nie wierzycie? Sami sprawdźcie. Bardzo atrakcyjna atmosfera pracy.
Sx 2022-10-25 18:46:35
Popracujcie po 10-12 godzin dziennie i nie przez pół roku w roku tylko przez cały rok , a nie tylko narzekajcie .To nie jest czas na podwyżki , bo nie wasza grupa zawodowa jest najbiedniejsza .Można przecież dorobić po pracy jak większość ludzi ale Wy nie dacie rady , bo jesteście zmęczeni tym gadanie pół godzinnym przez 3 lekcję .Najlepiej jakby był COVID to się by zdalnie głupoty gadało .Ceny korepetycji dochodzą do 150 zł jakby ktoś nie wiedział , a znaleźć kogoś to wielka sztuka . Skończcie z tym narzekaniem i weźcie się za robotę , a jak nie pasuje to spróbujcie pracy fizycznej to szybko zejdziecie na ziemię .
Świstak 2022-10-25 17:53:25
Nauczyciel w Niemczech zarabia powyżej średniej krajowej, która wynosi 4100 Euro (2021) brutto. W Polsce średnia wynosi 6800 zł brutto. Bez żadnych dodatków, nadgodzin. Niemcy wiedzą, że szkoła jest inwestycją w przyszłość. System oświatowy został zdewastowany. Efekty zobaczymy za 10 lat. Brawo My.
jarek 2022-10-25 14:05:12
Janina vel Janek Wyrwał z FB. Będzie nowe narodowe biuro sondażowe kaczo-kwik :)
czytelniczka 2022-10-25 13:22:24
Na początek prawie 2700 na rękę i jeszcze źle.
Inni po 40tu latach pracy ze stażowym tyle zarabiają nie mając płatnych wakacji, ferii, urlopów zdrowotnych itp
Więcej pokory młodzi nauczyciele
toro 2022-10-25 11:10:39
do belfer:
Po kolei:
1.Dodatek wiejski ,jak sama nazwa wskazuje dotyczy nauczycieli pracujących na wsi.
2.Nauczyciel pracujący j/w przeważnie musi dojechać (własnym bądź innym transportem).
3.25-27 godz. pracy w przypadku nauczyciela fizyki,muzyki,techniki i paru innych przedmiotów nie
wchodzi w rachubę.
4.Selekcja do szkół średnich jest fikcją bo ..za uczniem "idzie" subwencja.
5.Subwencja oświatowa kiedyś była subwencją celową(obecnie środkami subwencji w sposób DOWOLNY
gospodaruje wójt,burmistrz,prezydent).
6.Pełna zgoda do "polityzowania"polskiej szkoły,praw rodziców(ale już nie obowiązków !),
częściowa zgoda dot.korepetycji(nie każdy nauczyciel uczy matematyki ,j.polskiego).
jarek 2022-10-25 11:06:48
@belfer, który nie zna poprawnej pisowni :) np. w temacie :) w tym kontekście na 100% nie poprawne a interpunkcja :)
Wolne sundy 2022-10-25 10:44:32
Ja tam widzę całkiem co innego, w mojej małej szkole gdzie mnie uczyło trzech nauczycieli teraz parkuje z 15 samochodów, to nie uczniowie nimi przyjeżdżają tylko nauczyciele i reszta pracowników. Druga sprawa, wystarczy sprawdzić oświadczenia radnych nauczycieli, pierwszy przykład z brzegu, młody nauczyciel W-F wpisał dochód ze stosunku do pracy za 2021 rok 110 tys. zł.
jarek 2022-10-25 10:29:05
dupiaty na Węgrzech podobnie robi z nauczycielami ***** *** :)
belfer 2022-10-25 10:26:45
Kilka moich uwag w kwestii zarobków i systemu oświaty
Najpierw system oświaty. Każda ekipa rządząca kombinowała na swój sposób. Nauczyciele zostali zrobieni w bambuko z odejściem na emeryturę przez ekipę AWS z Buzkiem jako Premierem ( ale obecni politycy PiSu i PO maczali w tym palce). Potem każda ekipa robiła głupoty a to tworzyła gimnazja(AWS) potem likwidowała PiS. PO wprowadziło 2 godziny karciane, PiS je zlikwidował, a teraz wprowadził 1 godzinę Czarnkową.
Całym złem jest to że nie wiadomo jaki jest ten cel oświaty. Zaczyna dominować poprawność polityczna. W jednej klasie ma być uczeń radzący sobie z nauką, uczeń z orzeczeniem o upośledzeniu lekkim i umiarkowanym, uczeń z zaburzeniami z zachowania, uczeń który nadaje się do jakiegoś ośrodka wychowawczego.
I potem taki nauczyciel nie wie w końcu pod kogo ma tą naukę kierować. Druga sprawa Rodzice którym pozwolono takie hece wyczyniać że drzy dyrektor i nauczyciele bo skarga za skargą leci do Kuratorium.
Tak że bezhołowie totalne. A kuriozum jest to że do LO przyjmowani są uczniowie z upośledzeniem lekkim którym dostosowuje się warunki nauczania. Pełen Matrix

Co do zarobków? Bez przesady nauczyciele?
Po 10 latach zostaje się nauczycielem dyplomowanym. Stawka zasadnicza 4224 zł. Dochodzi dodatek za staż ,dodatek za wychowawstwo 300 zł dodatek motywacyjny ( średnio na osobę 500 zł), dodatek wiejski 10%(422 zł- na wsiach i w małych miejscowościach) + dodatek za nadgodziny( 1 godzina to około 56 zł). Tak że nauczyciel dyplomowany przy 25- 27 godzinach pracy przy tablicy spokojnie wyciąga 6000 zł na rękę.
Czy to mało? Chyba nie.
Nikt nie mówi o patologii korepetycji. Tu są dopiero nadużycia. w szkole się nie przerabia materiału a potem grubą kasę trzepie na korepetycjach( teraz już nauczyciele nawet nie stwarzają pozorów - biorą uczniów z klas które uczą).
I tyle w temacie oświaty.
 • PRACA | dam
  Zakład Remontowo-Budowlany zatrudni: KIEROWCĘ NA CIĘŻARÓWKĘ, MALARZY, TYNKARZY, PŁYTKARZY, MURARZY I POMOCNIKÓW. Tel. 606 455 928.
 • PRACA | dam
  POZNAJ NAS: Polskie Koleje Linowe (PKL) to firma z ponad 85-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach, Pieninach i Bieszczadach. W Zakopanem PKL buduje aktualnie swój nowy obiekt gastronomiczny. Przy dolnej stacji kolei na Gubałówkę powstaje restauracja z własnym browarem! JEŻELI: Posiadasz doświadczenie w obszarze HoReCa, chcesz pracować z najlepszymi specjalistami w branży - DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko: SZEF KUCHNI. Miejsce pracy: Zakopane. OCZEKIWANIA: - Poszukujemy doświadczonego, pełnego pasji Szefa Kuchni, którego specjalizacją będzie kuchnia polska z elementami kuchni międzynarodowej, - Organizacja pracy kuchni w nowo powstającym lokalu gastronomicznym, - Kreowanie menu i tworzenie receptur, - Nadzór nad jakością dań i stałe utrzymanie standardów, - Kontrola food i staff cost, - Rekrutacja i profesjonalne szkolenie stanowiskowe personelu kuchni, - Kompleksowe zarządzanie zespołem. WYMAGANIA: - Minimalny staż pracy w gastronomii - 15 lat, minimalny staż na ww. stanowisku - 5 lat, - Dodatkowym atutem będzie znajomość kuchni regionu, - Bardzo dobra organizacja pracy własnej i zespołu, - Umiejętność przeprowadzania rekrutacji i szkoleń stanowiskowych w gastronomii, - Kreatywność, pomysłowość, pasja, - Wysoka kultura osobista, - Umiejętność pracy pod presją czasu, - Dyspozycyjność i zaangażowanie. OFERUJEMY: - Zatrudnienie: umowa o pracę lub kontrakt B2B, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Ciekawą pracę w pełnym pasji zespole, - Atrakcyjne wynagrodzenie, - Karty pracownicze uprawniające do zniżek w ośrodkach PKL. OSOBY ZAINTERESOWANE REKRUTACJĄ I PRACĄ w PKL Horeca prosimy o przesłanie aplikacji zawierającej CV na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem "SZEF KUCHNI". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  POZNAJ NAS: Polskie Koleje Linowe (PKL) to firma z ponad 85-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach, Pieninach i Bieszczadach. W Zakopanem PKL buduje aktualnie swój nowy obiekt gastronomiczny. Przy dolnej stacji kolei na Gubałówkę powstaje restauracja z własnym browarem! JEŻELI: Posiadasz doświadczenie w obszarze HoReCa, chcesz pracować z najlepszymi specjalistami w branży - DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko: GENERAL MANAGER RESTAURACJI Z BROWAREM. Miejsce pracy: ZAKOPANE. OPIS STANOWISKA: - Zarządzanie i koordynacja codziennej pracy w restauracji, - Organizacja pracy w restauracji, - Nadzór nad funkcjonowaniem restauracji, przejęcie obowiązków gospodarza obiektu, - Kompleksowe zarządzanie zespołem min. 20 osób, - Szkolenie i nadzór nad poległym personelem, - Podział i planowanie obowiązków - grafików, kontrola czasu pracy, - Ścisła współpraca z Szefem Kuchni, - Planowanie sprzedaży, oraz analiza finansowa restauracji, - Kontrola zamówień i kosztów, inwentaryzacje, - Nadzór nad jakością wydawanych dań, - Kontrola beverage i staff cost, - Zapewnienie najwyższej jakości obsługi gości, - Współpraca oraz pomoc w kwestiach marketingowych oraz social media, - Proponowanie i wdrażanie nowych rozwiązań, raportowanie, Utrzymanie standardów Firmy i dbanie o pozytywny wizerunek Grupy Kapitałowej. WYMAGANIA: - Minimalny staż pracy w gastronomii - 8 lat, minimalny staż podobnym stanowisku - 3 lata, - Znajomość zagadnień gastronomicznych, - Zorientowanie na realizację celów sprzedażowych, - Komunikatywna znajomość języka angielskiego, - Umiejętność wyznaczania priorytetów i bardzo dobra organizacja pracy własnej i zespołu, - Umiejętność przeprowadzania rekrutacji i szkoleń stanowiskowych w gastronomii, - Proaktywne podejście do powierzanych zadań, - Wysoka kultura osobista, - Komunikatywność i wysokie umiejętności interpersonalne, - Umiejętność pracy pod presją czasu, - Dyspozycyjność i zaangażowanie, - Umiejętność prowadzenia samochodu - prawo jazdy kat. B, - Praktyczna umiejętność obsługi komputera w zakresie pakietu MS Office (World, Excel), - Mile widziana znajomość systemów operacyjnych w obszarze gastronomii: LSI, POS. OFERUJEMY: - Zatrudnienie: kontrakt B2B lub umowa o pracę, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Ciekawą pracę w pełnym pasji zespole, - Atrakcyjne wynagrodzenie, - Karty pracownicze uprawniające do zniżek w ośrodkach PKL. OSOBY ZAINTERESOWANE REKRUTACJĄ I PRACĄ w PKL Horeca prosimy o przesłanie aplikacji zawierającej CV na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem "GENERAL MANAGER GWARNO". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • SPRZEDAŻ | różne
  TANIO sprzedam BUDKĘ - IDEALNA NA PARKING - 602 378 614.
 • PRACA | dam
  Pensjonat w centrum Zakopanego zatrudni RECEPCJONISTĘ/-TKĘ na pełny etat lub pół. CV proszę wysyłać na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl lub kontakt telefoniczny: 666 37 83 57.
 • PRACA | dam
  Restauracja Per Amore w Zakopanem zatrudni na stanowisko: -pomoc kuchenna, zmywak Gwarantujemy bardzo dobre zarobki, miłą i luźną atmosferę pracy. Mile widziane doświadczenie.
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, MALOWANIE DACHÓW, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, ELEWACJE, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/KA, PIZZER/KA, KELNER/KA, POMOC KUCHENNA z doświadczeniem, do karczmy w Bukowinie Tatrzańskiej. Możliwość zamieszkania. 602755354.
 • PRACA | dam
  Przyjmę BRYGADY LUB POJEDYNCZE OSOBY NA TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE. 503 532 680.
 • BIZNES
  NOWO POWSTAŁA PRALNIA (na Olczy) - NAWIĄŻE WSPÓŁPRACĘ Z PENSJONATAMI, HOTELAMI, KWATERAMI, DOMAMI WCZASOWYMI - 694 473 190.
 • PRACA | dam
  KELNERA ŚNIADANIOWEGO na okres zimowy poszukuje Resort Sun&Snow na Grapie w Białce Tatrzańskiej. Umowa zlecenie, miła atmosfera w pracy, doskonały dojazd z Nowego Targu i Spisza. Bez możliwości noclegu. Kontakt 532 512 085, e-mail: bialkaresort@sunandsnoww.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  SPRZEDAM W CENTRUM BIAŁKI TATRZAŃSKIEJ DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ, PRZYNOSZĄCĄ DOCHÓD, ZABUDOWANĄ STOISKAMI HANDLOWYMI. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  CENTRUM BIAŁKI TATRZAŃSKIEJ - STOISKA HANDLOWE. 608 806 408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU ZATRUDNI: RECEPCJA, MARKETING, KUCHNIA, SALA, POKOJE. 608 806 408
 • PRACA | dam
  Witam. Sklep monopolowy poszukuję pracowników na stanowisko kasjer/sprzedawca do sklepu w centrum Zakopanego. Umowa o pracę + stawka za godzinę. Szczegóły do uzgodnienia. Zapraszam do kontaktu.. 793775400 lokumkr@gmail.com
  Tel.: 793775400
 • PRACA | dam
  Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lipnicy Wielkiej poszukuje do współpracy LEKARZA GINEKOLOGA chętnego do pracy w ramach kontraktu z NFZ. Dobre warunki finansowe, możliwość zakupu USG zgodnie z preferencjami lekarza. Kontakt: 601 409 624.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KRAWCOWE, KRAWCÓW, Nowy Targ. 501 67 25 98.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PRACOWNIKA BUDOWLANEGO. Tel. 601 50 87 36.
 • PRACA | dam
  Praca na sezon zimowy: OBSŁUGA wypożyczalni nart i SERWISANT / SPRZEDAWCA w sklepie sportowym, z możliwością przyuczenia. Białka / Bukowina Tatrzańska. 735 044 055 rhsport@rhsport.pl
  Tel.: 735
 • PRACA | dam
  Ogólnopolska spółka AMW Rewita przyjmie osoby do pracy w gastronomii w swoim ośrodku w Kościelisku. W chwili obecnej szukamy osób chętnych do pracy na następujące stanowiska: SZEF KUCHNI, ZASTĘPCA SZEFA KUCHNI, KUCHARZ. Oferujemy stałą współpracę, terminową wypłatę wynagrodzenia, a także zakwaterowanie. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 785 925 567. Prosimy o telefony od poniedziałku do piątku w godzinach 8-14.
 • PRACA | dam
  Ogólnopolska spółka AMW Rewita przyjmie OSOBY DO PRACY W RECEPCJI w swoim ośrodku w Kościelisku. Praca w trybie zmianowym w godzinach 7-19 i 19-7. Oferujemy stałą współpracę, terminową wypłatę wynagrodzenia, a także zakwaterowanie. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 601 953 385. Prosimy o telefony od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15.
 • USŁUGI | budowlane
  HYDRAULIK + USŁUGI MINIKOPARKĄ. 516 796 321.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: KUCHARZA/-kę, KELNERA/-KĘ. Zapewniamy stabilną,całoroczną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  Karczma w Kościelisku zatrudni POMOC KUCHENNĄ, PANIĄ DO ŚNIADAŃ - 608 301 105.
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Pełen etat. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  CUKIERNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI EKSPEDIENTKĘ. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA POLANA SZYMOSZKOWA zatrudni na sezon zimowy: PIZZERIA. Informacje: 693 319 707
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA SZYMOSZKOWA zatrudni na sezon zimowy: pracowników obsługi i kontroli bramek wejściowych, pracowników obsługi stoku i naśnieżania, obsługę parkingu. Więcej informacji pod nr tel.: 601 628 584
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA SZYMOSZKOWA zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: BARMANKI I BUFETOWE, POMOCE KUCHENNE,OSOBY NA ZMYWAK I DO ZBIERANIA NACZYŃ. Więcej informacji pod nr tel.: 693 319 707
  Tel.: 693 319 707
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA, POSADZKI, KOMINKI, PARAPETY, STOPNIE, BLATY, ŁUPANKA GRANITOWA I PIASKOWA. 18 265 06 58, 607 572 312.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  SKUPUJEMY NIERUCHOMOŚCI ZA GOTÓWKĘ, PODHALE; DOMY, DZIAŁKI MIESZKANIA . 600 404 554.
 • PRACA | dam
  Potrzebny młody PRACOWNIK NA ŻELBETY (możliwość przyuczenia). Praca dobrze płatna. 791 669 932.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • KUPNO
  Kupię STARE DESKI, BELKI KRZESANE, DRZEWO Z ROZBIÓREK I DRZEWO NA PNIU W LESIE oraz LAS. 695 941 783.
 • USŁUGI | budowlane
  WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, MALOWANIE. 787 479 002.
 • USŁUGI | budowlane
  OCIEPLANIE DOMÓW. 787 479 002.
 • USŁUGI | inne
  BEZPŁATNA ZBIÓRKA ZŁOMU. 880 321 013.
 • USŁUGI | budowlane
  RYNNY - DEMONTAŻ, MONTAŻ, OKUCIA BALKONÓW BLACHĄ. 600 998 377.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • ANTYKI
  ANTYKI - SKUP, SPRZEDAŻ - Zakopane, Kościuszki 3 (Granit, III p.). Tel. 601 464 133
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2022-12-05 13:00 Wezwał policję na złość żonie, a sam poszedł do baru, teraz zapłaci mandat 2022-12-05 12:15 Panel fotowoltaiczny - na co zwrócić uwagę? 2022-12-05 12:00 Kolejne zuchwałe włamanie, rabusie okradli dom w Wkasmundzie 2022-12-05 11:00 Paralotniarz zawisnął na drzewie 2022-12-05 11:00 Najlepszy sport na dużym ekranie w Zakopanem 2022-12-05 09:57 Zderzenie w centrum Rabki 2022-12-05 09:30 Nie bądź obojętny - oddaj krew, a dostaniesz dwa dni wolnego 2022-12-05 08:30 Auto uderzyło w bramę 1 2022-12-05 08:00 Ponad 200 dzieci rywalizowało w turnieju podstawówek 2022-12-04 21:00 Ratowniczy Mikołaj odwiedził dzieciaki z Szpitala Uniwersyteckiego 2 2022-12-04 20:00 Fiakrzy na kolanach - modlić się będą o pomyślność 9 2022-12-04 19:00 Muzyczny Mikołaj w polsko - ukraińskim wykonaniu (WIDEO) 1 2022-12-04 18:00 Czujecie? Według urzędników smog maleje, a kotłów ubywa 2 2022-12-04 18:00 Pięknie przegraliśmy. Mbappe przechylił szalę 11 2022-12-04 17:00 Radni nie zgadzają się na miasto w mieście. Co na to inwestor? (WIDEO) 2022-12-04 16:00 Śliska sobota 1 2022-12-04 15:00 Dziś Pieniny toną w słońcu - bajkowa pogoda na spacery 3 2022-12-04 14:00 Dziewczyny z SP Ludźmierz Mistrzyniami Małopolski w unihokeju! 2022-12-04 13:00 Oszustwo metodą na ZUS - uważajcie na te telefony! 4 2022-12-04 12:00 Jerzy Kapłon wybrany na prezesa PTTK 2022-12-04 11:00 Wiedźmak czyli Ani spełnienie marzeń o wegetariańskim bistro 1 2022-12-04 10:25 Dzień w Pracowni Mikołaja 2022-12-04 10:00 W Rabce powstanie nowy budynek z mieszkaniami komunalnymi 2022-12-04 09:30 Zakładajcie biegówki! Klikuszowa naśnieżona 2 2022-12-04 09:00 Potrójne uroczystości w Orawce 2022-12-04 08:30 Będzie żywa szopka, spotkanie ze Św. Mikołajem i góralskie kolędowanie 2022-12-04 08:01 Chcecie poczuć sie jak w Narni? Wybierzcie się na spacer do Doliny Białej Wody 1 2022-12-03 23:28 Poproś Mikołaja o maskę antysmogową, normy zanieczyszczeń przekroczone o osiemset procent 8 2022-12-03 22:58 Białe słupy świetlne w Bukowinie Tatrzańskiej 2022-12-03 22:00 Osunięcie może mieć poważniejsze konsekwencje niż się spodziewano 4 2022-12-03 21:00 Stacja narciarska Grapa Ski już otwarta, pierwsi narciarze mieli frajdę (WIDEO) 2022-12-03 20:02 Chabówka się gazyfikuje 1 2022-12-03 19:00 Nowa droga do szpitala 3 2022-12-03 18:00 Nad Tatrami lata wojskowy śmigłowiec 1 2022-12-03 17:00 Geotermia podnosi ceny za ogrzewanie, powodem drastycznie droższy prąd i gaz 17 2022-12-03 16:12 Tragedia w Beskidzie Małym. Nie żyje kobieta 2022-12-03 16:00 Zamiast węgla - choinki. Zmiany na rabczańskim składzie opału 5 2022-12-03 15:00 Akcja "Odkryj Beskid Wyspowy" i skansen w Sidzinie wyróżnione 2022-12-03 14:37 Karcma z Tradycją - Karcma u Borzanka 2022-12-03 14:00 Stanisław Apostoł zwycięzcą prestiżowego konkursu 1 2022-12-03 13:22 Mężczyzna leżał na środku ulicy, ostro lała się krew, ratowali go kierowcy 1 2022-12-03 13:00 Nie ma zgody na podwyżkę cen za wywóz odpadów Rabce 1 2022-12-03 12:00 Ogromne dysproporcje po przetargu na rozbiórkę dawnego kolejowego budynku w Chabówce. 2 2022-12-03 11:00 Morskie Oko w zimowej szacie i popękana tafla lodu, lepiej na nią nie wchodzić 4 2022-12-03 10:28 Co kryje archiwum "Tatrzańskiego Orła". Wieczór w Czerwonym Dworze 2022-12-03 09:59 Poranny wypadek w Nowym Targu 1 2022-12-03 09:00 Karp w... samolocie, nie każdy doleci na wigilijny stół 2022-12-03 08:30 W niedzielę do Krościenka zawita Mikołaj 2022-12-03 08:00 Gubałówka, Góra Parkowa i Góra Żar pełne mikołajkowych niespodzianek 1 2022-12-02 22:31 Wieczorem na jarmarku w Krakowie
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Bojcorka

FILMY TP

Album TP