Reklama

2022-10-28 17:59:56

Kościelisko

Policjant z zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci (WIDEO)

Reklama

Prokuratura Okręgowa w Krakowie postawiła policjantowi z zakopiańskiej Komendy zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci mężczyzny w Kościelisku Kirach.

Przypomnijmy: 27 czerwca 2020 roku w Kościelisku w rejonie stadionu biathlonowego w Kirach, w czasie pościgu padł strzał z policyjnego pistoletu. Policjant ugodził w głowę uciekającego Dariusz N., który zginął na miejscu, pozostawiając partnerkę w ciąży. Cała akcja miała miejsce po zgłoszeniach dotyczących kradzieży paliwa z maszyn, które służyły do remontu stadionu biathlonowego.
Sprawę do tej pory prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Po ponad dwóch latach i po wydaniu opinii biegłego postawiono policjantowi zarzut "nieumyślnego spowodowania śmierci Dariusza N., wskutek przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków".
Jak informuje ponadto Janusz Hnatko, rzecznik prasowy prokuratury policjant został przesłuchany jako podejrzany w obecności obrońcy i skorzystał z prawa odmowy składania wyjaśnień. Podstawą do postawienia zarzutów była opinia biegłego z zakresu stosowania środków przymusu bezpośredniego, technik i interwencji policyjnych.

Zobaczcie nasz materiał wideo na ten temat sprzed dwóch lat:


Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Komedjant Janusch 2022-11-05 19:50:02
Jaki Komedjant tacy podlegli. Zresztą w poniedzialek przy kawce zaczną się kolejne plotki ploteczki i w pierwszej kolejności do wafli dotrą pewne wskazówki jak tam bronić tej żenującej sytuacji a najlepsi z najlepszych wafelków coś tam znowu burkną że ten strzał to jednak rozwiązał problem z "przestępcami" hahaha...żałosne....jak ta cała naczelniczka (rączka komedjanta) która tak maglowała niegdyś policjantów z przypadków użycia broni służbowej a sama prawie dyżurnego trafiła i po ścianach w tej komedji strzelała....i co?no i nic....niby ukarali tam symbolicznie a potem dodali więcej... Ludzie!!!! Gdyby ściany tej komedji mogły mówić???ohh gdyby tylko ktoś chciał zrobić program konkretny i rzetelny o tym bajzlu
Komedjant Janusch 2022-11-05 19:12:50
Czyli dalej nie kumacie w tej komedji czym jest przestępstwo a czym wykroczenie a czym usiłowanie wykroczenia nie mówiąc już o kodeksie postępowania o wykroczenie a czym kara śmierci???
Cyklista 2022-11-02 12:30:30
@zielony99, nie lękaj się. Na legalnych stacjach paliw nie strzelają do uczciwych klientów. Zapłać, a odjedziesz cały i zdrów.
Cyklista 2022-11-02 12:24:50
@zielony99, twój wpis nie zmienia w żaden sposób faktu, że po po tym tragicznym wydarzeniu kradzieże paliwa w tym rejonie całkowicie ustały.
Aspirant Grad 2022-11-01 17:35:52
zielony, "miszczu" nocnego tankowania, masz coś za uszami, że tak wydygałeś ???
Na CPN-nie zapłać po 8 z haczykiem, a będziesz spokojnie spał degeneracie.
zielony99 2022-11-01 15:54:09
Do tzw. aspirant grad, reasumując twój prostacki wpis optujesz za tym, że jak ktoś abstrahuje kradnie "należy mu się kulka w tył głowy", zwolnij się do cywila i zajmij się pozyskaniem chrustu, a nie zwalczaniem p-czości, etc.
Niebieski półgłówek.
Aspirant Grad 2022-11-01 09:28:18
Od tego czasu nie słyszy się o kradzieżach paliw w rejonie.
Przypadek czy też brutalny ale skuteczny sposób na amatorów cudzej własności ?
LOolek 2022-11-01 07:27:52
Jak nasze społeczeństwo broni złodzieja przestępcy. Dokonywał kradzieży i poniósł najwyższą karę. Działania policjanta Bóg oceni a nie wy i sądy. Przestępca pozostawił żonę / partnerkę i dziecko. Będą żyli ze świadomością, że jej mąż / partner poniósł śmierć w trakcie dokonywania przestępstwa a dziecko będzie dzieckiem przestępcy. Czy nie odróżniacie białego od czarnego. Jak was będą okradać to zaraz na policję zadzwonicie. I paliwa już nikt na Podhalu nie kradnie.
marek 2022-11-01 01:10:57
Jak czytam te Wasze wszystkie komentarze-wypociny , to mam wrażenie , że 90% piszących to prokurator , sędzia , prawnik , obrońca , etc. - bez matury !!! - , a '@policeman' to nawet wszystko wie i widział , bo był zaraz w komendzie po zdarzeniu { jako podejrzany ??? } i dopiero teraz ujawnia , bo dostał KORONNEGO ???? - sam byłem kilka razy na tzw. dołku za zarzut przekroczenia uprawnień do własnej obrony , ale Policja jest chyba po to , aby pilnować naszego mienia i nietykalności , jak wychodzę po 22-ej z domu , to słyszę od żony - STÓJ bo zamknę drzwi ! - a ja tylko chcę wyrzucić śmieci i puszki do śmietnika !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sebastian Jaworcarz 2022-10-30 16:51:23
Ustawa o Policji ściśle określa przypadki użycia broni palnej.
^$&$&*%$&^ 2022-10-30 15:38:48
Ja wiem jedno: od tego czasu nie słyszy się o kradzieżach paliw w rejonie.
Bear 2022-10-30 12:18:13
Należy chodzić z bronią, nawet przed piski ja trzeba się bronić. Polecam czarny proch. 44. Te milicjanciki by się tej nocy posraly jakby denat wyciągną taka armatę.
kowal 2022-10-30 09:17:38
@do nowot. A co, będą teraz z bandyterką chodzić po chałupach i sprawdzać czy ludzie mają czyste szyby, jak za Stalina chodzili pod oknami i słuchali, czy ktoś nie słucha Wolnej Europy.
gawronescu 2022-10-30 08:36:19
@do nick A po co ci chłopaku inicjały jak wtajemniczeni wiedzą co i jak, kto i co. Bronisz kolegi z pokoju? Powinien być sprawiedliwy proces, surowa kara i duże odszkodowanie dla rodziny zastrzelonego. Ubolewam tylko, że prokuratura nie pochyliła się bardziej nad tym śledztwem, bo tam winnych jest więcej, a to niedbalstwo aż razi w oczy.
carl sagan 2022-10-29 19:51:59
Spójrz ponownie na tę kropkę. To Nasz dom. To my. Na niej wszyscy, których kochasz, których znasz. O których kiedykolwiek słyszałeś. Każdy człowiek, który kiedykolwiek istniał, przeżył tam swoje życie. To suma Naszych radości i smutków. To tysiące pewnych swego religii, ideologii i doktryn ekonomicznych. To każdy myśliwy i zbieracz. Każdy bohater i tchórz. Każdy twórca i niszczyciel cywilizacji. Każdy król i chłop. Każda zakochana para. Każda matka, ojciec i każde pełne nadziei dziecko. Każdy wynalazca i odkrywca. Każdy moralista. Każdy skorumpowany polityk. Każdy wielki przywódca i wielka gwiazda. Każdy święty i każdy grzesznik w historii Naszego gatunku, żył tam. Na drobinie kurzu zawieszonej w promieniach Słońca. Pomyśl o rzekach krwi przelewanych przez tych wszystkich imperatorów, którzy w chwale i zwycięstwie mogli stać się chwilowymi władcami fragmentu tej kropki. Naszym pozom. Naszemu urojonemu poczuciu własnej ważności, naszej iluzji posiadania jakiejś uprzywilejowanej pozycji we wszechświecie, rzuca wyzwanie ta oto kropka bladego światła.
jaja kobyły 2022-10-29 18:40:53
Ja jako były partyzant, piszcie dalej, wychodzą ładne kwiatki. Co z partnerem? snajpera. Kompromitacja prokuratury podległej Panu ministrowi "od sprawiedliwości". Ta sytuacja nadaje się do programu Państwo w państwie. Czas na zmiany.
nick 2022-10-29 18:38:37
@ciekawska & sekretarka, a ty chłopie nie masz jaj żeby napisać komentarz używając w nicku swoich inicjałów
policeman 2022-10-29 18:28:53
Powiem tylko tyle...zaraz po tym zdarzeniu w komendzie był popłoch i tajne narady. Sam to widziałem. Z własnego doświadczenia wiem, że musiała nastąpić niezła przewalanka. Dużo dają do myślenia te potrójne oględziny miejsca zdarzenia. Kanister (de facto pusty) i kominiarka ujawnione dopiero za drugim razem. Nie ujawniono żadnych nożyc czy przecinaków do kłódek czy innego zabezpieczenia. Łuska ujawniona przez ojca dziewczyny zmarłego. Mądry pochyli się nad tym i pomyśli....
NiedospanyHamster 2022-10-29 17:52:19
Dlaczego policjant który strzelał z tak bliska nie przestrzegając żadnych przepisów dostał zarzuty dopiero teraz? Dlaczego mógł pełnić służbę do tej pory? Jeździć po kawę i kebaby służbowym pojazdem? Nosić broń? Nie wszczęto wobec niego żadnego postępowania oprócz jakiś tam czynności śmiesznych wyjaśniający które nie wyjaśniły nic? Jak to możliwe? Ta jednostka słynie z wszczynania "niewiernym" policjantów postępować za dosłownie nic!!! Jak to możliwe? Czyżby osoby odpowiedzialne za te zabójstwo bali się o swoje cztery litery i za wszelką cenę pomagają sprawcy aby ten nie poszedł na układ z prokuratura która zresztą też prowadzi postępowanie ewidentnie na korzyść policji? A małolat wierzy że jak będzie milczał to szefowie mu do końca będą pomagać hehehe to się zdziwi na końcu ja dostanie pajdę a prawdziwi sprawcy uciekną na pełne emeryturki
sekretarka 2022-10-29 17:25:36
Tylko jeden podejrzany ? Żałosne ! Szkoda, że to już praktycznie koniec śledztwa, bo za darmo napisałabym plan śledztwa panu prokuratorowi z Krakowa. Wtedy by wyszły inne "kwiatki".
Draculo Panie 2022-10-29 15:42:29
Zakopane: deweloperka 20 tys euro za metr, teren zielony Total samowola i nic
Zakopane kradzież paliwa zgon
basta 2022-10-29 15:23:05
Czytając komentarze to są tacy, którzy dużo wiedzą na ten temat. Powinien sie tym zająć niezależny portal tak ku przestrodze policjantów. Przecież w okresie rządzenia PiS powstaje jakaś legalna klika o charakterze zbronym i to nie jedna.
aż tyle 2022-10-29 14:47:07
@Matka. Od od powietrza, głodu, ognia, wojny i policjanta zachowaj nas Panie. Policjant powinien gnić w kryminale bo łatwo się zabija bezpronnego, niech sie postawi do kiboli albo do tłumu na ulicy jak w Ameryce.
do nowot 2022-10-29 14:16:13
Cyt.:..."Mandat 3000 zł to dla niektórych pozbawienie utrzymania na cały miesiąc . Nie ma zgody na takie prześladowanie"
Nie rozsmieszaj ludzi. Człowieku, zginął Ci ktoś bliski przez pirata drogowego, pijanego kierowcę, tego który miał brudne szyby (bo nie miał płynu do spryskiwaczy) i wjechał w pieszego na pasach itd.? Widzę po wpisie, że nie id....
Jedź zgodnie z prawem, a nie zabraknie Ci na chleb i nie będziesz się czuł prześladowany.
jakie przestępstwo 2022-10-29 14:00:42
Drodzy czytelnicy!!!! Dlaczego od samego początku wogole mowa o "przestępcy"? O jakiś dodatkowych uprawnieniach dla policji? O czym wogole bredzicie co poniektórzy??? Sprawa jest prosta!!! Łoperacyjni z Komedji Zakopiańskiej zostali wysłani końcem kwartału w ten rejon żeby podnieść statystykę na szybko końcem miesiąca i ustalić jakiegoś sprawcę bo to proste w tym rejonie było....proste....ale eunuch naogladal się filmów właśnie amerykańskich i zatrzymał /winny nie winny/ Darka więc mu przyłożył pistolet w celu nastraszenie i wyciągnięcia jakiś informacji czy wie coś na temat dokonywanych kradzieży ale że na filmach tego nie uczą nie sprawdził wcześniej komory czy jest w niej nabój i tragedia gotowa! Wystarczy zapoznać się z opinią biegłego ale jej nie sty nie można opublikować. NAWET gdyby doszlo do tej wymyślonej kradzieży jest to TYLKO wykroczenie a nawet usiłowanie popełnienia wykroczenia gdyż do żadnej kradzieży nawet nie doszlo....więc jako przestępca???? Ej wy znawcy. Karnistwr znalazł się po kilku dniach i po któryś z kolejki oględzinach w miejscu gdzie celowo wykoszona została całą trawa po zdarzeniu-kto tak prowadzi do działania??? Nooo wlasnie kierownictwo z Komedji Zakopiańskiej. Dlaczego? Aby zatrzeć wszytkie ślady...wersja o pościgu pieszym i nieszczęśliwym wypadku pasuje do wiedzy i doświadczenia obecnych Komedjantów. Żałosne to jak człowiek patrzy i czyta raka amatorkę. Tak jak poprzednicy wspominali w wypowiedziach należy rozliczyć to całe kierownictwo, kolega który pełnił służbę że snajperem, kto zacierał ślady, kto spartolił oględziny i dlaczego itp itd
Do matki 2022-10-29 13:59:02
Matko pod rozwagę taki wierszyk ze schyłkowej komuny:
"Wracaj Edward! Naród prosi cię od serca. Edek wracaj! Lepszy złodziej niż morderca".
Teofil 2022-10-29 13:29:40
Za dużo tych "nieumyślnych" śmierci na komisariatach i przy prostych interwencjach, które później próbowano zamieść pod dywan, nie tylko Igor Stachowiak we Wrocławiu ale też w Lubinie, Lublinie itd. Dodatkowo pałowanie i łamanie rąk demonstrantkom przez "specjalistów" z BOA.
Myśliwy zastrzelił nastolatka, który kradł jabłka - temu też tzw. prawicowcy przyklaskiwali. Sprawdźcie sobie jak został ukarany.
A przy tym nie mogą znaleźć Jaworka; kto był zabójcą najważniejszego policjanta gen.Papały też policyjne specsłużby nie mają bladego POjęcia, o dzwonie Szydło to już przy tym szkoda wspominać.
To wszystko składa się na obraz współczesnej pislicji. W Kirach też wygląda na to, że będę rozwlekać wyjaśnienia i rozmydlać odpowiedzialność.
P.S. "Brudny Harry" to ćhociaż umiał obchodzić się z bronią.
Matka 2022-10-29 13:25:49
Módl się dziewczyno żeby synek nie poszedł w ślady ojca. Nie nastawiaj to dziecko przeciw Policji bo może kiedyś potrzebować ich pomocy, a będzie się bał poprosić.
Policjantowi, który stał się ofiarą swojej pracy - służby współczuję i życzę wytrwałości i dobrych, rzyczliwych ludzi w dalszym życiu i w pracy.
Nikt nie chciał takiego zakończenia sprawy.
NIE OSĄDZAJCIE bo nie wiecie co Was jutro może spotkać.
jozek 2022-10-29 13:08:43
stoj bo strzelam,już kończyć komentarze powinien siedzieć w domu a nie gonić bo lesie spacery urządzać baba na rozwiązaniu,i takie pitu ,pitu to mnie śmieszy, raz dwa się uda ale później siw tak kończy, przykre dla następnych nauczka jeśli policja się będzie bać No to będą cyrki nie nam to osądzać klepnąć zdrowaśkę i tyle
Egzekutor 2022-10-29 12:30:41
Maria z Dziadkiem
Może (Bóg da) dla przykładu nieumyślne spowodowanie śmierci jednym "profesjonalnym" strzałem w głowę osoby bliskiej. Wtedy może będzie spokój. Dla przykładu. Zbyt latwo idzie wam poświęcanie życia innych dla "przykładu "
nowot 2022-10-29 12:18:55
Może coś drgnie . Dość samowoli oprawców w mundurach . Zaufanie do nich spadło do dna . Dość policyjnego państwa gdzie płacisz 500 zl mandatu za brak płynu do spryskiwacza , a stójkowy na drodze jest panem . Mandat 3000 zł to dla niektórych pozbawienie utrzymania na cały miesiąc . Nie ma zgody na takie prześladowanie
przede wszystkim 2022-10-29 12:06:09
Przede wszystkim to się nie strzela do tylko uciekającego nawet, gdyby to był złodziej. Zaatakował tego policjanta? Nigdzie o tym nie ma informacji. Policyjne prawo użycia broni jest jasne i dlatego zarzuty. A ci wszyscy broniący tego policjanta to piszą z komedji. Tylko warczą i szczekają, zamiast zapoznać się z prawem użycia broni.
? 2022-10-29 11:02:08
Chłopak wychodzi po 22 nie wiadomo gdzie... Dziewczyna śpi spokojnie, a rano jak go nie ma sprawdza internet, gdzie czyta, że włam i kradzież nie poszła po myśli przestępcy i jakie pierwsze myśli... dzwoni do siostry chłopaka upewnić się, że to on zginął! Był niewinny. Śmiechu warte. Teraz zadajemy pytanie dlaczego doszło do tragedii? Zaczęło się od powtarzajacego się przestępstwa, które uchodził płazem.
ta ki se 2022-10-29 10:16:39
biedny Polak przechodził se po piwo obok często okradanego sprzętu budowlanego i zły policjant odstrzelił go (acha i żaden sklep z piwem już nie był czynny)
Pep 2022-10-29 10:07:09
Pamiętam jak w jednej firmie robiliśmy testy żeby odsiać pracowników (TPSA) , ciekawe ilu policjantów zaliczyłoby te testy bo komendanci woj. napewno nie. @Teofil, tak powinno się stać.
aż tyle 2022-10-29 09:26:16
@Dziadek, zmień pseudo bo w USA po takim zajściu i wyroku to byłyby ale burdy na ulica a do opanowania sytuacji przyjechałaby Gwardia. Nie pisz bzdur i staraj się być obiektywny. Z Polakami można robić, co sie chce.
Teofil 2022-10-29 09:25:06
Dla dobra wizerunku polskiej policji ta sprawa powinna być dogłębnie i szybko wyjaśniona.
Karę (śmierci) wymierza sąd a nie niedoszkolony i niedouczony stójkowy.
Dla przykładu symbolicznie powinien być ukarany policjant a surowo jego przełożeni i ludzi odpowiedzialni za przyjmowanie i szkolenie takich policjantów.
Niestety tak się nie stanie. PiSlityka, POlityka.
zosia 2022-10-29 09:22:21
O to trzeba czekać na show ,w telewizji w świetle jupiterów, ja to bym się ze wstydu spalił, a nie jeszcze z tv po wsi jeździł tragedia, i koniec a nie szopkę robić po co szedł w nocy i kropka ,po piwo, nie wiedzą gdxie co tam robił nie odpowiednie miejsce czas ,szkoda że ja idę spać, a potem się pod biatlon przenosi nikt nic nie wie odsłuchajcie to co to za cyrk wypowiedzi
ZZH 2022-10-29 09:18:17
Prawda jest taka, że jak broni kolegów, to po latach zostanie sam. Historia zna takie przypadki, kolegów brak żony też odeszły. @? No tak zbić człowieka to taki wypadek i już .. . Takich potrzebują.
kapitan Sowa 2022-10-29 09:00:42
Prawo w Polsce chroni bandytę, czy to jest ksiądz, policjant czy hydraulik. Podobnie w sytuacji obrony koniecznej. Czytając komentarze to widać ilu mamy zwolenników państwa policyjnego. Powoływanie się na USA jest infantylne. W moim przekonaniu sprawa została zamieciona pod dywan. Wypowiedź @tarchała może być ciekawa i wnieść nowe wątki do sprawy wtedy wyjdzie cały ten syf.
? 2022-10-29 08:47:19
Dajcie ludzie spokój z tymi komentarzami!! Chcecie sądzić Policjanta, który w czasie nocnej służby ścigał przestępcę, a wy spaliści w ciepłym łóżku?! To wielka tragedia, wypadek - jak podała wcześniej prokuratura. To niebezpieczna służba i takie wypadki się zdarzają...
@Ciekawska, zajmij się swoimi sprawami, po co ci inicjały Policjanta? Chcesz się karmić jego tragedią?! LUDZIE DAJCIE SOBIE SPOKÓJ. Postawcie się w sytuacji tego Polocjanta, który chciał tylko schwytać przestępcę na polecenie przełożonego.
Burrra 2022-10-29 08:31:37
No ja z koscieliska bym nie wiedział u kogo ropa w gdzieś koło Limanowej,no cyrk, pewnie niechca dalej rozdmuchiwac sprawy tragedia niepowiem ale porządek musi być słusznie teraz spokój, bo i miejscowe złodziejaszki boją się, a wogole te strony to n8czym horror jakiś
OFF 2022-10-29 08:31:10
A co? W Polsce to już nie wolno wieczorem chodzić z kanistrem? a z torebką? Walnijcie się w czachę i nie ma poparcia dla policjantów, niech się wam przytrafi, to będziecie gęgać inaczej. Może jakiś wykaz sporządzony przez nieumyślny resort. Po latach to wyjdzie , jak sprawa Astry w Krościenku, na szczęście nikt nie zginął. Dziś wszystkiego można dowiedzieć się na jarmarku.
Czesław 2022-10-29 08:14:55
@Dziadek. Daj spokój z tą USA bo tam każdy może mieć broń a to zasadnicza różnica. @tarchała po latach to wyjdzie, jest stare powiedzenie, że pie. PŚ.. ogona nie urwie.
Maria 2022-10-29 08:10:18
ja to wg podziwiam mecenasów którzy bronią bandytów ,złodzieja morderców itd,słusznie w stanach by dostał odznakę,a reszta bandytów gdzie,to wyobraźcie sobie co by teraz było gdzie litr 8zl ropy,kto w nocy chodzi z karnistrami No cyrk istny,komenda była czy nie była,kto wchodzi na cudzy teren ludzie ogarnijcie się inicjały to napisać ale bandziorów, do czego to dochodzi za moment Policjant będzie się bał podejmować jakich kolwiek interwencji
sp 2022-10-29 07:10:17
@do sp, jeżeli padł tylko jeden strzał to policjant wykazał się wyjątkową głupotą, miał dużo czasu żeby oddać drugi strzał w powietrze. A ty swoim wpisem udowodniłeś że nie jesteś mądrzejszy od tego policjanta.
Marina 2022-10-29 06:30:39
a czy ktoś zauwazyl że zaraz spokój we wsi się zrobił, po co wchodzisz na twrwn prywatny w nocy No po co ,a reszta kumpli gdzie sam nie był,szkoda policjanta niechcial wypadek tragedia dla obu stron,alebludzie zadajcie sobie pytanie po co o tej porze to się siedzi w domu jeszcze to nie był nasz czyli teren znał, Masakra
PUTIN 2022-10-29 00:18:08
Jasne skazac policjanta a kryminalistow obsadzic na stanowiska MSW...... upadek uposledzonych prokuratorow....
tarchała 2022-10-28 23:15:41
No tak, jeden winny, 2 zarzuty, a gdzie reszta z tej ferajny ? Z tego prywatnego folwarku? Ktoś go tam posłał, ktoś miał nadzór. A w ich kręgu aż huczy, że kanisterek wraz z kominiarką zostały podrzucone. Słaba ta prokuratura. Gdzie poboczne wątki? Po paru latach to dziecko dowie się, że ojciec był włamywaczem a wyeliminował go dobry glina. A to nieprawda!
w macanego 2022-10-28 22:41:51
Nieumyślnie spowodował śmierć bo nieumyślnie wyjął broń a pocisk trafił umyślnie. Pytanie, w co/kogo celował umyślnie. @Teofil, masz rację, profesjonalizm rodem z pospolitego ruszęnia.
Dziadek 2022-10-28 22:37:24
Szkoda Policjanta. W USA dostałby nagrodę. No niestety to Polska
ciekawska 2022-10-28 22:21:00
A gdzie inicjały policjanta ?
Teofil 2022-10-28 21:52:25
@lekarz: to wpierw udowodnijcie winę zastrzelonemu a potem brońcie się/kolegi.
Jeśli taki "profesjonalizm" ma prezentować policja to ja osobiście wolę patrole sąsiedzkie.
do sp 2022-10-28 21:47:36
Po co głupio komentujesz, byłeś tam? słyszałeś czy padła "regułka" czy nie?
Zajmij się sobą
Gdzie logika 2022-10-28 21:42:37
Czyli ukarany został Ten, który w czasie służby ścigał przestępcę!
Klaus 2022-10-28 19:11:39
Brawo
lekarz 2022-10-28 18:56:57
chyba raczej nie strzelał,żeby zabić.Powinien być uniewinniony przez niezawisły Sąd, przy takiej surowej ocenie wkrótce przestępcy będą się czuć bezkarnie, a zwykli obywatele zagrożeni.
Myślę że ten policjant już sporo wycierpiał i nadal przeżywa tę interwencję, dodatkowe karanie go będzie przeciwskuteczne
sp 2022-10-28 18:39:48
Padł strzał. A formułka " stój bo strzelam..." zapewne padło dopiero na rozprawie.
Teofil 2022-10-28 18:20:28
Brawo zzbyszkowa prokuratura!
Tylko 29 miesięcy prowadzenia śledztwa i już postawione są pierwsze zarzuty. Jeszcze 29 lat i...
...sprawa się przedawni.
 • PRACA | dam
  POZNAJ NAS: Polskie Koleje Linowe (PKL) to firma z ponad 85-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach, Pieninach i Bieszczadach. W Zakopanem PKL buduje aktualnie swój nowy obiekt gastronomiczny. Przy dolnej stacji kolei na Gubałówkę powstaje restauracja z własnym browarem! JEŻELI: Posiadasz doświadczenie w obszarze HoReCa, chcesz pracować z najlepszymi specjalistami w branży - DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko: SZEF KUCHNI. Miejsce pracy: Zakopane. OCZEKIWANIA: - Poszukujemy doświadczonego, pełnego pasji Szefa Kuchni, którego specjalizacją będzie kuchnia polska z elementami kuchni międzynarodowej, - Organizacja pracy kuchni w nowo powstającym lokalu gastronomicznym, - Kreowanie menu i tworzenie receptur, - Nadzór nad jakością dań i stałe utrzymanie standardów, - Kontrola food i staff cost, - Rekrutacja i profesjonalne szkolenie stanowiskowe personelu kuchni, - Kompleksowe zarządzanie zespołem. WYMAGANIA: - Minimalny staż pracy w gastronomii - 15 lat, minimalny staż na ww. stanowisku - 5 lat, - Dodatkowym atutem będzie znajomość kuchni regionu, - Bardzo dobra organizacja pracy własnej i zespołu, - Umiejętność przeprowadzania rekrutacji i szkoleń stanowiskowych w gastronomii, - Kreatywność, pomysłowość, pasja, - Wysoka kultura osobista, - Umiejętność pracy pod presją czasu, - Dyspozycyjność i zaangażowanie. OFERUJEMY: - Zatrudnienie: umowa o pracę lub kontrakt B2B, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Ciekawą pracę w pełnym pasji zespole, - Atrakcyjne wynagrodzenie, - Karty pracownicze uprawniające do zniżek w ośrodkach PKL. OSOBY ZAINTERESOWANE REKRUTACJĄ I PRACĄ w PKL Horeca prosimy o przesłanie aplikacji zawierającej CV na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem "SZEF KUCHNI". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  POZNAJ NAS: Polskie Koleje Linowe (PKL) to firma z ponad 85-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach, Pieninach i Bieszczadach. W Zakopanem PKL buduje aktualnie swój nowy obiekt gastronomiczny. Przy dolnej stacji kolei na Gubałówkę powstaje restauracja z własnym browarem! JEŻELI: Posiadasz doświadczenie w obszarze HoReCa, chcesz pracować z najlepszymi specjalistami w branży - DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko: GENERAL MANAGER RESTAURACJI Z BROWAREM. Miejsce pracy: ZAKOPANE. OPIS STANOWISKA: - Zarządzanie i koordynacja codziennej pracy w restauracji, - Organizacja pracy w restauracji, - Nadzór nad funkcjonowaniem restauracji, przejęcie obowiązków gospodarza obiektu, - Kompleksowe zarządzanie zespołem min. 20 osób, - Szkolenie i nadzór nad poległym personelem, - Podział i planowanie obowiązków - grafików, kontrola czasu pracy, - Ścisła współpraca z Szefem Kuchni, - Planowanie sprzedaży, oraz analiza finansowa restauracji, - Kontrola zamówień i kosztów, inwentaryzacje, - Nadzór nad jakością wydawanych dań, - Kontrola beverage i staff cost, - Zapewnienie najwyższej jakości obsługi gości, - Współpraca oraz pomoc w kwestiach marketingowych oraz social media, - Proponowanie i wdrażanie nowych rozwiązań, raportowanie, Utrzymanie standardów Firmy i dbanie o pozytywny wizerunek Grupy Kapitałowej. WYMAGANIA: - Minimalny staż pracy w gastronomii - 8 lat, minimalny staż podobnym stanowisku - 3 lata, - Znajomość zagadnień gastronomicznych, - Zorientowanie na realizację celów sprzedażowych, - Komunikatywna znajomość języka angielskiego, - Umiejętność wyznaczania priorytetów i bardzo dobra organizacja pracy własnej i zespołu, - Umiejętność przeprowadzania rekrutacji i szkoleń stanowiskowych w gastronomii, - Proaktywne podejście do powierzanych zadań, - Wysoka kultura osobista, - Komunikatywność i wysokie umiejętności interpersonalne, - Umiejętność pracy pod presją czasu, - Dyspozycyjność i zaangażowanie, - Umiejętność prowadzenia samochodu - prawo jazdy kat. B, - Praktyczna umiejętność obsługi komputera w zakresie pakietu MS Office (World, Excel), - Mile widziana znajomość systemów operacyjnych w obszarze gastronomii: LSI, POS. OFERUJEMY: - Zatrudnienie: kontrakt B2B lub umowa o pracę, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Ciekawą pracę w pełnym pasji zespole, - Atrakcyjne wynagrodzenie, - Karty pracownicze uprawniające do zniżek w ośrodkach PKL. OSOBY ZAINTERESOWANE REKRUTACJĄ I PRACĄ w PKL Horeca prosimy o przesłanie aplikacji zawierającej CV na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem "GENERAL MANAGER GWARNO". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • SPRZEDAŻ | różne
  TANIO sprzedam BUDKĘ - IDEALNA NA PARKING - 602 378 614.
 • PRACA | dam
  Pensjonat w centrum Zakopanego zatrudni RECEPCJONISTĘ/-TKĘ na pełny etat lub pół. CV proszę wysyłać na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl lub kontakt telefoniczny: 666 37 83 57.
 • PRACA | dam
  Restauracja Per Amore w Zakopanem zatrudni na stanowisko: -pomoc kuchenna, zmywak Gwarantujemy bardzo dobre zarobki, miłą i luźną atmosferę pracy. Mile widziane doświadczenie.
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, MALOWANIE DACHÓW, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, ELEWACJE, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/KA, PIZZER/KA, KELNER/KA, POMOC KUCHENNA z doświadczeniem, do karczmy w Bukowinie Tatrzańskiej. Możliwość zamieszkania. 602755354.
 • PRACA | dam
  Przyjmę BRYGADY LUB POJEDYNCZE OSOBY NA TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE. 503 532 680.
 • BIZNES
  NOWO POWSTAŁA PRALNIA (na Olczy) - NAWIĄŻE WSPÓŁPRACĘ Z PENSJONATAMI, HOTELAMI, KWATERAMI, DOMAMI WCZASOWYMI - 694 473 190.
 • PRACA | dam
  KELNERA ŚNIADANIOWEGO na okres zimowy poszukuje Resort Sun&Snow na Grapie w Białce Tatrzańskiej. Umowa zlecenie, miła atmosfera w pracy, doskonały dojazd z Nowego Targu i Spisza. Bez możliwości noclegu. Kontakt 532 512 085, e-mail: bialkaresort@sunandsnoww.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  SPRZEDAM W CENTRUM BIAŁKI TATRZAŃSKIEJ DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ, PRZYNOSZĄCĄ DOCHÓD, ZABUDOWANĄ STOISKAMI HANDLOWYMI. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  CENTRUM BIAŁKI TATRZAŃSKIEJ - STOISKA HANDLOWE. 608 806 408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU ZATRUDNI: RECEPCJA, MARKETING, KUCHNIA, SALA, POKOJE. 608 806 408
 • PRACA | dam
  Witam. Sklep monopolowy poszukuję pracowników na stanowisko kasjer/sprzedawca do sklepu w centrum Zakopanego. Umowa o pracę + stawka za godzinę. Szczegóły do uzgodnienia. Zapraszam do kontaktu.. 793775400 lokumkr@gmail.com
  Tel.: 793775400
 • PRACA | dam
  Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lipnicy Wielkiej poszukuje do współpracy LEKARZA GINEKOLOGA chętnego do pracy w ramach kontraktu z NFZ. Dobre warunki finansowe, możliwość zakupu USG zgodnie z preferencjami lekarza. Kontakt: 601 409 624.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KRAWCOWE, KRAWCÓW, Nowy Targ. 501 67 25 98.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PRACOWNIKA BUDOWLANEGO. Tel. 601 50 87 36.
 • PRACA | dam
  Praca na sezon zimowy: OBSŁUGA wypożyczalni nart i SERWISANT / SPRZEDAWCA w sklepie sportowym, z możliwością przyuczenia. Białka / Bukowina Tatrzańska. 735 044 055 rhsport@rhsport.pl
  Tel.: 735
 • PRACA | dam
  Ogólnopolska spółka AMW Rewita przyjmie osoby do pracy w gastronomii w swoim ośrodku w Kościelisku. W chwili obecnej szukamy osób chętnych do pracy na następujące stanowiska: SZEF KUCHNI, ZASTĘPCA SZEFA KUCHNI, KUCHARZ. Oferujemy stałą współpracę, terminową wypłatę wynagrodzenia, a także zakwaterowanie. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 785 925 567. Prosimy o telefony od poniedziałku do piątku w godzinach 8-14.
 • PRACA | dam
  Ogólnopolska spółka AMW Rewita przyjmie OSOBY DO PRACY W RECEPCJI w swoim ośrodku w Kościelisku. Praca w trybie zmianowym w godzinach 7-19 i 19-7. Oferujemy stałą współpracę, terminową wypłatę wynagrodzenia, a także zakwaterowanie. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 601 953 385. Prosimy o telefony od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15.
 • USŁUGI | budowlane
  HYDRAULIK + USŁUGI MINIKOPARKĄ. 516 796 321.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: KUCHARZA/-kę, KELNERA/-KĘ. Zapewniamy stabilną,całoroczną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  Karczma w Kościelisku zatrudni POMOC KUCHENNĄ, PANIĄ DO ŚNIADAŃ - 608 301 105.
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Pełen etat. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  CUKIERNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI EKSPEDIENTKĘ. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA POLANA SZYMOSZKOWA zatrudni na sezon zimowy: PIZZERIA. Informacje: 693 319 707
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA SZYMOSZKOWA zatrudni na sezon zimowy: pracowników obsługi i kontroli bramek wejściowych, pracowników obsługi stoku i naśnieżania, obsługę parkingu. Więcej informacji pod nr tel.: 601 628 584
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA SZYMOSZKOWA zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: BARMANKI I BUFETOWE, POMOCE KUCHENNE,OSOBY NA ZMYWAK I DO ZBIERANIA NACZYŃ. Więcej informacji pod nr tel.: 693 319 707
  Tel.: 693 319 707
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA, POSADZKI, KOMINKI, PARAPETY, STOPNIE, BLATY, ŁUPANKA GRANITOWA I PIASKOWA. 18 265 06 58, 607 572 312.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  SKUPUJEMY NIERUCHOMOŚCI ZA GOTÓWKĘ, PODHALE; DOMY, DZIAŁKI MIESZKANIA . 600 404 554.
 • PRACA | dam
  Potrzebny młody PRACOWNIK NA ŻELBETY (możliwość przyuczenia). Praca dobrze płatna. 791 669 932.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • KUPNO
  Kupię STARE DESKI, BELKI KRZESANE, DRZEWO Z ROZBIÓREK I DRZEWO NA PNIU W LESIE oraz LAS. 695 941 783.
 • USŁUGI | budowlane
  WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, MALOWANIE. 787 479 002.
 • USŁUGI | budowlane
  OCIEPLANIE DOMÓW. 787 479 002.
 • USŁUGI | inne
  BEZPŁATNA ZBIÓRKA ZŁOMU. 880 321 013.
 • USŁUGI | budowlane
  RYNNY - DEMONTAŻ, MONTAŻ, OKUCIA BALKONÓW BLACHĄ. 600 998 377.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • ANTYKI
  ANTYKI - SKUP, SPRZEDAŻ - Zakopane, Kościuszki 3 (Granit, III p.). Tel. 601 464 133
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2022-12-05 11:00 Paralotniarz zawisnął na drzewie 2022-12-05 11:00 Najlepszy sport na dużym ekranie w Zakopanem 2022-12-05 09:57 Zderzenie w centrum Rabki 2022-12-05 09:30 Nie bądź obojętny - oddaj krew, a dostaniesz dwa dni wolnego 2022-12-05 08:30 Auto uderzyło w bramę 1 2022-12-05 08:00 Ponad 200 dzieci rywalizowało w turnieju podstawówek 2022-12-04 21:00 Ratowniczy Mikołaj odwiedził dzieciaki z Szpitala Uniwersyteckiego 2 2022-12-04 20:00 Fiakrzy na kolanach - modlić się będą o pomyślność 7 2022-12-04 19:00 Muzyczny Mikołaj w polsko - ukraińskim wykonaniu (WIDEO) 1 2022-12-04 18:00 Czujecie? Według urzędników smog maleje, a kotłów ubywa 2 2022-12-04 18:00 Pięknie przegraliśmy. Mbappe przechylił szalę 11 2022-12-04 17:00 Radni nie zgadzają się na miasto w mieście. Co na to inwestor? (WIDEO) 2022-12-04 16:00 Śliska sobota 1 2022-12-04 15:00 Dziś Pieniny toną w słońcu - bajkowa pogoda na spacery 3 2022-12-04 14:00 Dziewczyny z SP Ludźmierz Mistrzyniami Małopolski w unihokeju! 2022-12-04 13:00 Oszustwo metodą na ZUS - uważajcie na te telefony! 4 2022-12-04 12:00 Jerzy Kapłon wybrany na prezesa PTTK 2022-12-04 11:00 Wiedźmak czyli Ani spełnienie marzeń o wegetariańskim bistro 1 2022-12-04 10:25 Dzień w Pracowni Mikołaja 2022-12-04 10:00 W Rabce powstanie nowy budynek z mieszkaniami komunalnymi 2022-12-04 09:30 Zakładajcie biegówki! Klikuszowa naśnieżona 2 2022-12-04 09:00 Potrójne uroczystości w Orawce 2022-12-04 08:30 Będzie żywa szopka, spotkanie ze Św. Mikołajem i góralskie kolędowanie 2022-12-04 08:01 Chcecie poczuć sie jak w Narni? Wybierzcie się na spacer do Doliny Białej Wody 1 2022-12-03 23:28 Poproś Mikołaja o maskę antysmogową, normy zanieczyszczeń przekroczone o osiemset procent 8 2022-12-03 22:58 Białe słupy świetlne w Bukowinie Tatrzańskiej 2022-12-03 22:00 Osunięcie może mieć poważniejsze konsekwencje niż się spodziewano 4 2022-12-03 21:00 Stacja narciarska Grapa Ski już otwarta, pierwsi narciarze mieli frajdę (WIDEO) 2022-12-03 20:02 Chabówka się gazyfikuje 1 2022-12-03 19:00 Nowa droga do szpitala 3 2022-12-03 18:00 Nad Tatrami lata wojskowy śmigłowiec 1 2022-12-03 17:00 Geotermia podnosi ceny za ogrzewanie, powodem drastycznie droższy prąd i gaz 17 2022-12-03 16:12 Tragedia w Beskidzie Małym. Nie żyje kobieta 2022-12-03 16:00 Zamiast węgla - choinki. Zmiany na rabczańskim składzie opału 5 2022-12-03 15:00 Akcja "Odkryj Beskid Wyspowy" i skansen w Sidzinie wyróżnione 2022-12-03 14:37 Karcma z Tradycją - Karcma u Borzanka 2022-12-03 14:00 Stanisław Apostoł zwycięzcą prestiżowego konkursu 1 2022-12-03 13:22 Mężczyzna leżał na środku ulicy, ostro lała się krew, ratowali go kierowcy 1 2022-12-03 13:00 Nie ma zgody na podwyżkę cen za wywóz odpadów Rabce 1 2022-12-03 12:00 Ogromne dysproporcje po przetargu na rozbiórkę dawnego kolejowego budynku w Chabówce. 2 2022-12-03 11:00 Morskie Oko w zimowej szacie i popękana tafla lodu, lepiej na nią nie wchodzić 4 2022-12-03 10:28 Co kryje archiwum "Tatrzańskiego Orła". Wieczór w Czerwonym Dworze 2022-12-03 09:59 Poranny wypadek w Nowym Targu 1 2022-12-03 09:00 Karp w... samolocie, nie każdy doleci na wigilijny stół 2022-12-03 08:30 W niedzielę do Krościenka zawita Mikołaj 2022-12-03 08:00 Gubałówka, Góra Parkowa i Góra Żar pełne mikołajkowych niespodzianek 1 2022-12-02 22:31 Wieczorem na jarmarku w Krakowie 2022-12-02 21:45 Próby obciążeniowe na moście w Tylmanowej 1 2022-12-02 21:00 Zamarzają tatrzańskie stawy. Leśniczy z Morskiego Oka ostrzega (WIDEO) 4 2022-12-02 20:00 Zapraszamy na spacer po Galerii pod Świętym Mikołajem. Macie problem ze świątecznym prezentem, tu jest wszystko (WIDEO) 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2022-12-05 11:12 1. kaczysołtys33 zostań bohaterem, powiedz to samo o Żydach czy muzułmanach. Tacy jak Ty potrafią pluć tylko na swoich, bo obcy odwinie. 2022-12-05 10:43 2. Też mi się to zaczyna nie podobać, bo gdzie byś nie czytał czegokolwiek to oni też są. 2022-12-05 10:11 3. No to BN będzie "po lodzie". 2022-12-05 09:57 4. O zdolność sprzątania po swoich "pupilach" by się mogli pomodlić. 2022-12-05 09:09 5. Czyżby chciał wjechać na swój apartament 2022-12-05 08:26 6. @Franek jeżeli dla ciebie przegrany mecz jest wygranym to gratuluję samopoczucia , i tak od ćwierćwiecza sobie śpiewamy Polacy nic się nie stało, i tak do us... śmierci będziemy śpiewać. 2022-12-05 08:13 7. Jest okazja to lans na całego. 2022-12-05 07:37 8. @dziadeek tak koń jest mądrym inteligentnym zwierzęciem ,tylko jego właściciele z ta inteligencją jakoś tak na bakier, bo na kolanach w kościele udaje świętego a w dzień powszechny pastwi się nad tym zwierzęciem jak jaki tyran. 2 2022-12-05 06:20 9. bob budowniczy,,,,gdybyś pomyślał nie pisałbyś głupot ,po pierwsze wszelkie obiekty typu domy ,ogrodzenia ,mury oporowe są naturalnymi zaporami dla ewentualnego zagrożenia osuwania się ziemi ,więc tym samym niejako są zabezpieczeniami ,po drugie droga i skarpa istnieje duzo dłużej niż Ci się wydaje ,nie było problemów nawet podczas drugiej wojny światowej ,a póżniej także remontowano i przerabiano tory. Problem w tym że prace które ostatnio wykonywało PKP nie zostały zabezpieczone w żaden sposób i nowoczesny i ciężki sprzęt ,wibracje plus prawdopodobnie rozmoczony teren po opadach dopełnił fale błędów . 2022-12-05 06:03 10. No jak się dotuje węgiel (dopłatą 3tysi), dodatkowo załatwia się ten węgiel w obniżonych cenach no to tak wychodzi że nikomu teraz nie po drodze żeby wymieniać piec węglowy.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Bojcorka

FILMY TP

Pożegnania