Reklama

2023-01-04 11:00:00

Reklama

Reportaż

#Wolnemedia. Siła kłamstwa - reportaż Piotra Świerczka w Tygodniku Podhalańskim i na znak solidarności w wielu polskich mediach

Po decyzji przewodniczącego Krajowej Rady Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dotyczącej wszczęcia sprawy z urzędu w sprawie reportażu pt. "Siła Kłamstwa" wspólnie z polskimi mediami, w tym lokalnymi, podjęliśmy decyzję o publikacji tego materiału na łamach naszego portalu.

Reportaż "Siła kłamstwa", wyemitowany premierowo 12 września 2022 w TVN24, to efekt wielomiesięcznej pracy dziennikarza "Czarno na białym" TVN24, Piotra Świerczka. Autor dotarł do nagrań, zdjęć i międzynarodowych ekspertyz, dotyczących katastrofy w Smoleńsku w 2010 r., które - choć zostały zlecone przez tzw. podkomisję smoleńską Antoniego Macierewicza - nigdy nie znalazły się w jej raportach, także w tym ostatnim, który miał być raportem końcowym. Materiały te albo wprost wykluczają zamach, albo wskazują na katastrofę jako przyczynę tragedii.  Świerczek rozmawiał także z ludźmi, którzy pracowali dla podkomisji, ale nie zgadzają się z jej wnioskami, że w Smoleńsku doszło do zamachu. Co więcej, rozmówcy dziennikarza wprost mówią, że ich badania zostały zmanipulowane lub wybiórczo wykorzystane pod tezy z góry założone przez podkomisję tezy.

Reportaż nagrodzony w 2022 r. Grand Press w kategorii "dziennikarstwo śledcze". Piotr Świerczek jest także autorem reportaży "Siła faktów" i "Siła dźwięku". 

Obejrzyj on-line materiał "Siła kłamstwa"Oświadczenie redakcji "Faktów" TVN i TVN24 w sprawie materiału "Siła kłamstwa" 2 stycznia 2023

W TVN24 w materiale "Siła kłamstwa" podaliśmy w wątpliwość rzetelność prac tak zwanej podkomisji Macierewicza. Ujawniliśmy przemilczane fakty z amerykańskiego raportu NIAR oraz relacje osób, które uczestniczyły w pracach podkomisji smoleńskiej.

Na wniosek Antoniego Macierewicza Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, zamiast stać na straży wolności słowa, chce nas za to ukarać. Celem takiej kary jest wyłącznie próba ograniczenia krytyki dziennikarskiej związanej z działalnością podkomisji. Jest to niedopuszczalne w świetle konstytucyjnych zadań prasy, która jest zobowiązana do kontroli instytucji publicznych.

W TVN będziemy publikować fakty niezależnie od tego, dla kogo są one niewygodne. Nasi widzowie mają prawo wiedzieć, czego władza nie chce ujawniać. Na tym polega wolność słowa.

"Siła kłamstwa" to materiał nagrodzony wieloma nagrodami, jego autor jest zdobywcą m.in. Grand Press. Reportaż ten jest dostępny na portalu tvn24.pl.
___

Oświadczenie prezeski fundacji Grand Press w sprawie postępowania KRRIT dotyczącego reportażu pt. „Siła Kłamstwa”, autorstwa Piotra Świerczka

Stojąc na straży wolności słowa w Polsce, a także jakości i rzetelności polskiego dziennikarstwa, fundacja Grand Press wyraża głębokie zaniepokojenie wszczęciem z urzędu przez przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Macieja Świrskiego postępowania w sprawie wyemitowanego w „Czarno na Białym” TVN 24 reportażu „Siła kłamstwa” autorstwa Piotra Świerczka.

Wyróżniony nagrodą Grand Press materiał jest wynikiem wielomiesięcznej pracy dziennikarza, który swoją determinacją i nieustępliwością w dochodzeniu do prawdy świadczy o tym, czym powinno być rzetelne dziennikarstwo.

Niedopuszczalna jest kolejna już próba zamykania ust dziennikarzom wolnych mediów przez polskie instytucje państwowe oraz zastraszanie redakcji, by te nie poruszały tematów niewygodnych dla władzy.

Powinnością dziennikarzy i mediów jest rzetelne informowanie opinii publicznej, badanie nadużyć władz i ujawnianie zatajanych przed społeczeństwem informacji. Żadna władza nie ma prawa wpływać na treść materiałów dziennikarskich, ani oczekiwać publikacji materiałów jej przychylnych.

Przeciwstawiając się partyjnej propagandzie, jaką od siedmiu lat realizują polskie władze, stanowczo wzywam KRRIT do wypełniania swojego zadania, jakim jest m.in. „sprzyjanie swobodnemu kształtowaniu się poglądów obywateli oraz formowaniu się opinii publicznej”, niezależnie od osobistych preferencji politycznych jej przewodniczącego i większości członków rady.

Wzywam polskie wolne media oraz międzynarodowe organizacje dziennikarskie do solidarnej obrony niezależności dziennikarzy, a od KRRIT żądam natychmiastowego zaprzestania represjonowania redakcji TVN i TVN 24.

Weronika Mirowska
Prezeska fundacji Grand Press

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
nie musze sprawdzać 2023-01-05 22:30:56
I to ma dowodzić, że Świrski jest politykiem? Nie musiałem się dowiadywać, gdzie jest kasa OFE. "Idiota" sam mi to powiedział
antypisior 2023-01-05 19:05:10
Jak sprawdzałeś Świrskiego to powinieneś się dowiedzieć gdzie jest kasa z Fundacji Narodowej.
Cyklista 2023-01-05 12:58:54
Geri-awit, zapodaj sobie jakieś kropelki na uspokojenie, bo ci żyłka strzeli.
jarek 2023-01-05 12:08:44
no dalej ! dawać ! KACZE KUPRY ! :)
sprawdziłem 2023-01-05 11:15:41
Świrski nigdy nie był ani nie jest politykiem. Zatem jedynym politykiem, który idzie na wojnę, i to dwukrotnie, z mediami, jest Donald Tusk! Ale żeby zaraz wyzywać go od idiotów? TVNazi dwoi się i troi, żeby zrobić z niego profesora, a tutaj proszę, okazuje się, że idiota
do dziadka 2023-01-04 23:09:19
Komu jak komu, ale zułowi tak psychuszka z elektrowstrząsami by się przydała, bo widać tradycyjne leczenie nie daje rezultatów
dziadeek 2023-01-04 22:03:04
Gadają poniektóre "fachowcy", że mamy głupią łoPOzycje. A fakty mówią, że ta nasza kochana łoPOzycja nie jest głupia tylko mądra tak jakoś inaczej.
O panu Antonim Macierewiczu już za jego życia piszą książki, robią filmy.
Czyli pan Antoni jest WIELKI, dla pewnych środowisk niebezpieczny.
Już w latach dziewięćdziesiątych UOP (stara kadra) chciał zrobić z Antoniego Macierewicza w oczach opinii publicznej osobę chorą psychicznie. Tak jak zrobili z Janowskim.
Rok 2007 - "potwierdzę dziś w Sądzie Okręgowym w Warszawie swoje zeznania z 1997 roku w tej sprawie" - zapowiedział Jerzy Dziewulski w rozmowie z dziennikarzem.
Według Dziewulskiego byłego doradcy ds. bezpieczeństwa w Kancelarii Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, Urząd Ochrony Państwa tak sfałszował dokumenty, że wynikało z nich między innymi, iż Macierewicz leczył się w szpitalu psychiatrycznym.
Praktyka zamykania w szpitalach psychiatrycznych "nieprawomyślnych" zrodziła się w Związku Sowieckim już w roku 1918, była naśladowana między innymi w Chinah, Rumunii.
Skuteczność hospitalizacji docenił w latach 40. i 50. Józef Stalin, ale to dopiero Nikita Chruszczow dał jej możliwość rozwoju na skalę "przemysłową".
wiechum 2023-01-04 21:24:53
A gdzie zobaczycie w kupie tych wszystkich łgarzy z Kaczorem, Dudą i psycho-Antkiem na czele? Wszyscy razem siedzą w pierwszym rzędzie w kościele na każdej bogoojczyźnianej mszy. I mają nawet czelność komunię świętą przyjmować! A episkopat udaje, że kłamstwa pierworodnego PISiorstwa nie widzi i nawet słowem nie piśnie.
Zuł 2023-01-04 20:50:08
Jak to było- Terrain ahead!!! Terrain ahead!!! Terrain ahead!!! Terrain ahead!!! Terrain ahead!!! Terrain ahead!!! Terrain ahead!!! Terrain ahead!!! Terrain ahead!!! Terrain ahead!!! Terrain ahead!!! Terrain ahead!!! Terrain ahead!!! no i łubudup!!!!! 96 trupów. Trochę lat później- Covid Ahead!!! Covid Ahead!!! Covid Ahead!!! Covid Ahead!!! Covid Ahead!!! Covid Ahead!!! Covid Ahead!!! Covid Ahead!!! Covid Ahead!!! Covid Ahead!!! Covid Ahead!!! Covid Ahead!!! Covid Ahead!!! Covid Ahead!!! Covid Ahead!!! No i łubudup 200 tysięcy trupów. Chwilę potem- Crisis Ahead!!! Crisis Ahead!!!Crisis Ahead!!!Crisis Ahead!!!Crisis Ahead!!!Crisis Ahead!!!Crisis Ahead!!!Crisis Ahead!!!Crisis Ahead!!!Crisis Ahead!!!Crisis Ahead!!!Crisis Ahead!!! No i łubudup, naród w bidzie. Inflation Ahead!!!! Inflation Ahead!!!! Inflation Ahead!!!! Inflation Ahead!!!! Inflation Ahead!!!! Inflation Ahead!!!! Inflation Ahead!!!! Inflation Ahead!!!! Inflation Ahead!!!! Inflation Ahead!!!! Inflation Ahead!!!! Inflation Ahead!!!! Inflation Ahead!!!! no i łubudup!!!! Polsza znów liderem!!!! Teraz - War Ahead!!!!, Fourth dissection Ahead!!!! Unemployment Ahead!!! ale nikt nie rozumie kolejnych komunikatów.... Teraz cały naród popiernicza w ostrym cieniu mgły tupolewem narodowym w kierunku kolejnej narodowej katastrofy. Nawet nie wiadomo kto jest pilotem, pewne tylko że nie posiada żadnych, ale to żadnych uprawnień, a w jego kabinie tłum doradców jastrzombów - gołąbów bez wyobraźni gddacze prawo!!!! lewo!!! góra!!! DÓŁ!!!!! Prezes obiecał odzyskanie Polskiego wraku z Rosji, tyle że znów idzie na opak - Wrak Polski wraca do Rosji. Uże demkoracyja!!!! 20% większości. Polityka katastrOFF!!!!!
moje oświadczenie 2023-01-04 20:49:47
"polityk, który idzie na wojnę z mediami powinien na wizytówce napisać sobie jedno słowo: idiota :)" Brawo jarek!!!! Jak nic pasuje do Donalda Tuska, który właśnie kilka dni temu wysłał pozew przeciw TVP i domaga się usunięcia niewygodnego dla niego filmu. Może o tym coś napiszecie, przyłączycie się solidarnie do protestu w tej materii. Oglądam regularnie tzw. fakty w tv nienawistnej, jakoś ani słowa nie usłyszałem na ten temat. Pożyjemy, zobaczymy.....
ges 2023-01-04 20:42:32
@jarek, "co by to zmienilo " ?
W twoim przypadku niewiele, lobotomia nie wybacza.
antypisior 2023-01-04 18:33:08
Macierewicz to kłamstwo smoleńskie forsuje tylko po to , żeby Kaczyńscy nie weszli do historii jako sprawcy tej wielkiej tragedii, i dlatego pis atakuje i próbuje grozić stacji TVN, za to że pokazała prawdę o kłamstwie smoleńskim.
#gosc69 2023-01-04 17:24:58
"Polskie wolne media" nie miały czasu pisać o posunięciach rządu Kanady w trakcie protestu kierowców ciężarówek za Covida. "Demokratyczne" państwo odcięło ich od kasy i ubezpieczeń. Każdy ma swoją prawdę. Dowiecie się jak Wam gotówkę zlikwidują.
true 2023-01-04 16:19:55
Dla mnie żadne "wolne media:, jak namawiają do noszenia maseczek i nie walczą z ograniczeniami ludzi w czasie "pandemii" bo tego nie widzą - to nie są żadne wolne media. Takich w Polsce nie ma. Z żadnej strony. Nikt nie jest obiektywny w tym kraju. Taka smutna prawda, każdy swoją stronę trzyma i broni. Czyż nie???
jarek 2023-01-04 16:03:22
@Prawy Sierpowy, medycyna w twoim przypadku na 100% będzie bezradna :)
Prawy Sierpowy 2023-01-04 15:44:18
No proszę, jacy to obrońcy wolności słowa. Tusk pozywa dziennikarzy za przypominanie jego prorosyjskich wypowiedzi sprzed kilku lat i "wolne media" milczą. Śmiechu warte, wy i wolność słowa, wy i niezależne dziennikarstwo. Przytoczę tylko jeden cytat: " Brałem udział w uroczystościach upamiętniających prezydenta Kaczyńskiego oraz członków towarzyszącej mu delegacji, których brutalnie zamordował Putin 12 lat temu - te słowa wypowiedział dziś w rozmowie z Radiem Wnet Chris Miller, były sekretarz obrony USA oraz dyrektor Narodowego Centrum Antyterrorystycznego. Jego zdaniem "katastrofa smoleńska nie była zwykłym wypadkiem lotniczym, lecz zamachem zorganizowanym przez Rosję". A wy dalej brnijcie w raport komisji Laska = raport komisji Anodiny.
jarek 2023-01-04 15:40:18
@Ges, napisz co by to zmieniło ? :)
Ges 2023-01-04 14:49:47
D. Tusk jako urzedujacy premier RP, oddal de facto sledztwo katastrofy w rosyjskie rece. Ta karygodna i haniebna decyzja nigdy nie doczekala sie rozliczenia i osadu.
Swierczek jest tylko pionkiem majacym odwrocic od tego faktu uwage.
Gąsienica 2023-01-04 13:53:10
Ciekawe kto z PISlamistów będzie to oglądał ?do nich nic nie dociera ,cała swoją wiedzie o świecie czerpią z TVPutin i radio MAryja,
bca 2023-01-04 13:34:22
żaden pisuarowiec tego reportażu nie obejrzy. oni mają tak wyprane mózgi, żyją w alternatywnym, nieistniejącym świecie, że są zaimpregnowani na każdą prawdę, która by bańkę w której żyją, rozbiła.
abc 2023-01-04 13:17:50
psychiatra, gdybyś miał w tej bańce między uszami choć parę szarych komórek, byłaby szansa, że - wykonując profesję jak w nicku - sam sobie pomożesz.
ale niestety, musisz trwać w otępieniu i głupocie.
jarek 2023-01-04 12:37:40
słowa Henry'ego Kissingera: polityk, który idzie na wojnę z mediami powinien na wizytówce napisać sobie jedno słowo: idiota :)
.psychiatra 2023-01-04 12:04:43
Fajny czas na takie artykuly. Tzw pozyteczni idioci z kacapskim aplauzem.
Bijcie sobie brawo.
gosc69 2023-01-04 12:00:15
Brawo TP !!! Tak trzymać !!! Wolne media i cała prawda i tylko prawda !!! Szalony Antoni już ma strach w oczach .
Fruwajka 2023-01-04 11:59:44
A gdzie byla wasza solidarnosc, gdy rzad PO dokonal nocnego rajdu na redakcje tygodnika Wprost i skonfiskowal materialy dziennikarskie o korupcji i malwersacjach urzedujacych ?
Czy potepiliscie ta agresje na wolne media ?
Podhale Nie Jest Pisowskie 2023-01-04 11:43:21
PiS OFF.
Bandyci w białych rękawiczkach, złodzieje i oszuści! A zgraja nieuków, (którzy w dużej mierze nawet nie rozumieją zasady trójpodziału władzy ) na nich głosuje, elektorat, który chlubi się tym ze ,, niepracujące a żyje,, albo pracuje na czarno! Wstyd ! Hańba!

Reklama
 • PRACA | dam
  Firma budowlana zatrudni PRACOWNIKÓW OGÓLNOBUDOWLANYCH na pełny etat. Praca całoroczna na terenie Podhala. wysokie wynagrodzenie. Możliwość zamieszkania. 509 670 775
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia DOM W KLIKUSZOWEJ - długoterminowo. 509 679 085.
 • PRACA | dam
  SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY I MARKETINGU z doświadczeniem, z szerokim zakresem działań marketingowych. Mail. biznes@hotelcrocus.pl, tel. 601 913 262
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/RKA ŚNIADANIOWI / POMOC KUCHENNA w małym hotelu 4*. Umowa, spokojny tryb pracy. Tel. 792276261
 • PRACA | dam
  KIEROWNIK POKOJOWYCH w hotelu 4* w centrum Zakopanego, umowę o pracę. Mały hotel, spokojna praca. Tel. 665 678 182
 • PRACA | dam
  POKOJOWA w hotelu 4* w centrum Zakopanego, umowę o pracę. Mały hotel, spokojna praca. Tel. 665 678 182
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni CUKIERNIKA, MAGAZYNIER, EKSPEDIENTKA. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pomoc kuchenną w restauracji w Murzasichlu Praca z możliwością zakwaterowania. Szczegóły pod numerem telefonu 504154570 Pozdrawiam Wojciech. 504154570 Ka.lukaszczyk@gmail.com
  Tel.: 504154570
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  POKÓJ - FERIE - ZAKOPANE - 607826896
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • PRACA | dam
  Przyjmę komunikatywną ekspedientkę do sklepu odzieżowego w Zakopanem. Więcej informacji pod numerem telefonu +48 537 165 165 lub mailem: kontakt@lagattini.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pracowników budowlanych ZBROJARZ, MURARZ. tel. 601508736
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  BORDER COLLIE szczenięta. 791 669 932.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam BUDKĘ DLA PARKINGOWEGO - TANIO - 602 378 614.
 • PRACA | dam
  ZLECĘ SZYCIE NARZUT Z KAWAŁKÓW SKÓR WŁOSKICH. Wymagane doświadczenie. 504 636 921.
 • PRACA | dam
  Restauracja na Krupówkach zatrudni DOSTAWCĘ, PIZZERA i KELNERKĘ - 668 404 790.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  MASSEY FERGUSON 590, 80-lata, stan bdb, (z powodu wyjazdu za granicę), 53.000 zł. 518 413 809 po 18-tej.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pracownika do wypozyczalni sprzętu narciarskiego w Bukowinie Tatrzańskiej. 601529290 biuro@juswik.pl
  Tel.: 601529290
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni KUCHARZA i POMOC KUCHENNĄ. Oferujemy stabilne, całoroczne zatrudnienie. Tel. 725 300 095.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupie dom , działke ,pensjonat w Zakopanym lub Białce Tatrzańskiej b12.pl. 660797241
  Tel.: 660797241
 • PRACA | dam
  Regionalna karczma w Zakopanem przyjmie do pracy: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, KELNER/-KA. 602 366 750.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY. 534 428 571, 889 388 484..
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ LUB ROLNĄ ZAKOPANE lub KOŚCIELISKO. tel. 507 360 911
 • PRACA | dam
  Przyjmę PIEKARZA. 607 44 55 66.
 • PRACA | dam
  Firma Vero Nowy Targ zatrudni KRAWCÓW, KRAWCOWE. 501 67 25 98.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DWA DOMY W JEDNYM - GRONKÓW. 510 80 75 74.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Zakopiańskie TBS TKGK Sp. z o.o zaprasza do składania ofert w postępowaniu na sprzedaż Peugeot Boxer/Gefco Y/G Boxer 335 skrzyniowy/paka; Dostawczy do 3,5 T; 2008 r; silnik pojemność 2,2 VIN - VF3YCBMHC11603889. Szczegóły www.ztbs-zakopane.pl. www.ztbs-zakopane.pl 509 628 992 firma@ztbs-zakopane.pl
  Tel.: 509 628 992
  E-mail: firma@ztbs-zakopane.pl
  WWW: www.ztbs-zakopane.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  NOWY TARG RYNEK - LOKAL do wynajęcia ok. 60 m2. 517 600 205.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia powierzchnie BIUROWO - USŁUGOWE od 100 do 600 m2 na II piętrze. Park Handlowy STOPIAK w Nowym Targu. Tel. 606 123 437.
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  KOMLEKSOWE ŁAZIENKI, HYDRAULIKA, SZPACHLOWANIE, MALOWANIE. 667 746 033, 783 913 580.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • BIZNES
  Profesjonalnie i kompleksowo poprowadzę: willę, pensjonat, apartamentowiec. Dzierżawa lub prowizja. Możliwe referencje. 0048 788 63 36 33
  Tel.: 48
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - TYNKARZ, MALARZ, BLACHARZ, STOLARZ. Norwegia (Oslo). Zatrudnimy tynkarzy, malarzy, blacharzy, stolarzy. Języki obce NIE wymagane. Praca z pracownikami z Podhala. Zjazd do kraju (samolot) co 1-3 tygodni wg. własnego uznania - pełna elastyczność i swoboda co do wyjazdów. Zarobki w przeliczeniu 20-27 Euro/godz. ZAPRASZAMY. Tel. 667 602 602.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  SKUPUJEMY NIERUCHOMOŚCI ZA GOTÓWKĘ, PODHALE; DOMY, DZIAŁKI MIESZKANIA . 600 404 554.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
2023-01-31 19:44 Szwarc, mydło i powidło, meble, miody i siekiery kupisz na Krupówkach prosto z chodnika 2023-01-31 18:43 Uwaga! Ratownicy TOPR ogłosili trzeci stopień zagrożenia lawinowego 1 2023-01-31 17:46 Na Krupówkach coraz więcej śniegu. Znowu problemy z odśnieżaniem chodników 2 2023-01-31 17:01 Największy wybór odśnieżarek i zestawów traktorowych w Polsce 2023-01-31 16:46 Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Podhala. W nocy możliwa śnieżna burza 4 2023-01-31 16:31 Ślubowanie strażaka z Kościeliska 1 2023-01-31 16:30 Kalendarz pełen góralskich skarbów. Konkurs dla czytelników 2023-01-31 15:55 Witamy Mistrza Świata. Witold Skupień, Mistrz Świata wrócił do domu (WIDEO) 1 2023-01-31 15:00 Co się dzieje w Białej Wodzie? Dyskusja na sesji w Szczawnicy 5 2023-01-31 14:30 Zabawa ostatkowa z pomocą Filipkowi 2023-01-31 14:00 Joł, joł, Jowisz! - CeZik zaśpiewał w Zakopanem (WIDEO) 2023-01-31 14:00 W Gronkowie rządy młodych 2023-01-31 13:30 Teatr Chrząszcz w Trzcinie na ferie 2023-01-31 13:09 Jurgowski - to najpopularniejsza nazwa stacji narciarskiej w Jurgowie (WIDEO) 1 2023-01-31 13:00 Pieniądze policzone! Nowy Targ zebrał prawie 72 tysiące złotych! 3 2023-01-31 12:56 Jak dobrać długość łóżka do wzrostu? 2023-01-31 12:54 Polecane końcówki do szczoteczek sonicznych marki SEYSSO 2023-01-31 12:15 Tyle promili we krwi i jeszcze kierował autem! 6 2023-01-31 11:52 Zmarła Anna Czerwińska, wybitna himalaistka 2023-01-31 11:44 Czym są wyroby garmażeryjne i czy warto je kupować? 2023-01-31 11:39 Górskie Krainy Światła - poczuj magię zimy i lokalnej tradycji w ośrodkach PKL 2023-01-31 10:44 Samochód wylądował w rowie 1 2023-01-31 10:17 Lampa sufitowa plafon - czy warto ją wybrać do swojego wnętrza? 2023-01-31 09:59 Zakopianka odśnieżona, ale śliska. Rano tiry utrudniały przyjazd 1 2023-01-31 08:59 W Zakopanem dosypało śniegu. Silny wiatr (WIDEO) 2023-01-31 08:00 W Krempachach też grała! (ZDJĘCIA) 1 2023-01-30 22:35 Od dziś nocne utrudnienia na wlocie do Doliny Chochołowskiej, nocą lepiej nie jeździć 1 2023-01-30 21:45 Kolęda dla hospicjum (WIDEO) 1 2023-01-30 21:15 Pele zaginął w Nowym Targu 2023-01-30 21:04 Aukcje na WOŚP tatrzańskich przewodników wciąż trwają! 1 2023-01-30 20:33 Młodzi zakopiańczycy twórcami kampanii dla amerykańskiego oddziału Polskiej Organizacji Turystycznej (WIDEO) 4 2023-01-30 20:00 Na tym stoku na nartach uczyło się jeździć kilka pokoleń zakopiańczyków 1 2023-01-30 19:00 W sobotę koncertowała Sinfonia Carpathia pod batutą Wojciecha Zwierniaka 2023-01-30 18:30 Davy Spencer, wschodząca gwiazda YouTube`a, na tropie skarbu piratów. Konkurs dla czytelników 2023-01-30 18:00 Walizka pełna tajemnic - otwiera rodzicom oczy na problemy dzieci 1 2023-01-30 17:30 Ostatnie kolędy w Jatkach 2023-01-30 17:26 Babiogórscy turyści i skiturowcy hojnie wsparli WOŚP. Ponad 12 tysięcy złotych zostawili na licytacji 2023-01-30 17:08 Czy ktoś widział zagubionego szczeniaka w Szaflarach lub Bańskiej Wyżnej? 2023-01-30 17:01 Ząb - rekordowa liczba startujących w wyścigach kumoterek, skiringu i ski-skiringu 2023-01-30 16:21 Bieg Podhalański przeniesiony. Nowy termin jeszcze nieznany 2023-01-30 16:17 Czym jest nowoczesna logistyka? 2023-01-30 15:59 Ostrzeżenie przed silnymi opadami śniegu. Jakie warunki panują na drogach w Zakopanem? (WIDEO) 2 2023-01-30 15:44 Hania Zbyryt i Trebunie-Tutki na zakończenie festiwalu 2023-01-30 15:30 Powalone drzewa blokowały drogę 2023-01-30 15:00 Co Lenina, Stalina i Bieruta łączy z Trzema Królami? 2023-01-30 14:09 Dlaczego warto odwiedzić hurtownię BHP? 2023-01-30 14:00 Ach, co to był za dźwięk! Orkiestra zagrała z kapelą (WIDEO) 2023-01-30 13:35 Ferie na lodzie z darmową nauką jazdy dla dzieci i młodzieży 2023-01-30 12:00 Brawo Kościelisko, tu do puszek na walkę z sepsą zebrano ponad 41 tysięcy złotych 19 2023-01-30 12:00 Margośka byłaby dumna z Odrowąża 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-01-27 00:11 1. tak, TOPR miał cały zestaw do akcji lawinowej, ale i prostą i treściwą pogadankę o śniegu i zagrożeniach z nim związanymi. I to wszystko co ta akcja miała wspólnego ze śniegiem. Myślę że rzucanie śnieżkami do celu było by lepsze od tej całej reszty "atrakcji". 2023-01-23 11:54 2. Z tego co widziałem, TOPR miał cały zestaw lawinowy 2023-01-23 09:22 3. Rośnie Ci to dziecko. 2023-01-17 00:14 4. Basia śpiewa przeeeeślicznie! Kolędy chwytają za serce. 2023-01-16 21:25 5. Z nazwą, czyli śniegiem tan dzień miał mało wspólnego. Chyba liczyli na to że śniegu nie będzie. A był. Atrakcje typu wawel bus - kolejka może 30metrow ale odstać trzeba było 2,5 godziny. Strzelnica z elektronicznej wiatrówki - kolejka około 45minut. Samba, rysowanie, i to chyba koniec tych atrakcji. Jedynie TOPR miał sondę lawinowa, i to chyba jedyne co ze śniegiem ta cała akcja miała wspólnego. 2023-01-11 12:16 6. A ta szkoła to gdzie? 2022-12-31 15:39 7. same partyjnioki. ja dziekuje 2022-12-30 18:58 8. Tłumów na widowni nie widać. 2022-12-09 14:20 9. Przeglądam te artykuły i zdjęcia od kilku lat i widzę, że towarzystwo wzajemnej adoracji się nie zmienia. Co chwila to samo: wernisaż. wystawa, poezja, śpiewy, tańce, i te same osoby na zdjęciach ...! No nic dziwnego że młodzi ludzie spierdniczają z zakopanego skoro większość "imprez" jest dla uniwersytetu średniego wieku a młodym kultura już bokiem wychodzi. 2022-12-07 20:12 10. Policzyłem - 369 zdjęć
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

FILMY TP

Pożegnania

Bojcorka