Reklama

2023-01-20 14:15:47

Reklama

Zakopane

Radni za Sylwestrem Marzeń

Burmistrz nie pytał radnych o to, czy chcą organizacji Sylwestra Marzeń. Zapytaliśmy więc my.

Udało się nam skontaktować z 20 na 21 zakopiańskich radnych. Zdecydowana większość z nich (14 radnych) jest za dalszą organizacją Sylwestra Marzeń, pięciu radnych jest przeciwnych, a radny Kazimierz Konarski jako jedyny wstrzymał się od głosu. Wśród uzasadnień dla głosu na "tak" najczęściej pojawiają się słowa o promocji Zakopanego, medialnym wydarzeniu, które ściąga do Zakopanego gości, a widzów przed telewizory, oraz o zarobku dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Niektórzy radni popierający dalszą organizację Sylwestra Marzeń chcieliby jednak wyeliminowania części związanych z tym uciążliwości czy - tak jak Lucyna Galica-Jurecka - zmiany doboru występujących artystów i ograniczenia tych spod znaku disco polo na rzecz zespołów związanych z regionalnym folklorem.


Wśród głosów na "nie" pojawiają się argumenty o zniszczeniu Równi Krupowej, dużych kosztach, uciążliwościach dla mieszkańców, żenującym poziomie występujących piosenkarzy i złym wpływie na markę Zakopanego.

Aneta Bachleda Curuś - tak - to spora reklama i promocja Zakopanego

Bartłomiej Bryjak - tak - jest to medialne wydarzenie, przyciąga ludzi przed telewizory, stanowi promocję Zakopanego. Warunkiem jest jednak ograniczenie prób, wjazdu ciężkiego sprzętu na Równię Krupową oraz znaczące ograniczenie liczby osób w razie braku pogody tak, aby do minimum zmniejszyć uciążliwości.

Wawrzyniec Bystrzycki - nie udało się nam skontaktować

Marek Donatowicz - nie - ta impreza przerasta organizacyjne możliwości Zakopanego, jest na niskim poziomie i króluje na niej kicz. Jestem za sylwestrem, ale w zupełnie innej formule.

Józef Figiel - tak - Sylwester Marzeń wpływa znakomicie na promocję Zakopanego.

Jerzy Jędrysiak - tak - jestem za pod warunkiem, że tak jak w tym roku miasto nie płaci za organizację imprezy. Ludzie lubią igrzyska, nasi biznesmeni są pewnie zadowoleni, a na Krupówkach jest spokojnie.

Grzegorz Jóźkiewicz - tak - pod warunkiem, że jest finansowany z budżetu telewizji. Wolę, aby odbywał się w Zakopanem, niż został przeniesiony do innego miasta.

Lucyna Galica-Jurecka - tak - jestem za, ale z zastrzeżeniem, że ograniczymy liczbę wykonawców disco polo do jednego, dwóch, a postawimy bardziej na nasz regionalny repertuar. Jako mieszkanka Krupówek uważam, że sylwester przynosi pozytywy, kiedyś trzeba było sprzątać całe Zakopane, teraz tylko teren imprezy, a poza tym na Sylwestrze Marzeń zarabiają przedsiębiorcy.

Maciej Gąsienica Walczak - tak - jestem za, ale z pewnymi zastrzeżeniami.  Chodzi o pewne bezprawie, do którego dochodzi w czasie tej imprezy, oraz o to, aby przy takiej pogodzie jak ostatnio na teren widowni przetransportować śnieg z utworzonych wcześniej górek, aby Równia nie zamieniła się w zabłocony teren.

Jan Gluc - tak - jestem za ze względu na wymiar promocyjny, transmisję telewizyjną, z moich rozmów z przedsiębiorcami wynika, że również są zadowoleni. Jestem natomiast za minimalizacją związanych z imprezą uciążliwości.

Jacek Kalata - tak - to impreza, która nakręca interes wszystkim bezpośrednio lub pośrednio związanym z branżą turystyczną w Zakopanem.

Stanisław Karp - tak - jestem za, chociaż organizacja tej imprezy przeszkadza w działalności mojej firmie. Uważam jednak, że jej wydźwięk promocyjny przewyższa jej negatywne skutki.

Kazimierz Konarski - nie wiem - z jednej strony jest to impreza promująca miasto, z drugiej niesie ze sobą uciążliwości, z którymi się borykamy, a które nie występowałyby, gdybyśmy mieli halę widowiskową.

Maria Łukaszczyk - tak - ludzie z chęcią przyjeżdżają na tę imprezę, promuje ona Zakopanego i dzięki niej spokojnie jest na przykład na Krupówkach, gdzie przed laty trzeba było zabijać witryny sklepów.

Tymoteusz Mróz - nie - jestem zdecydowanym przeciwnikiem tej imprezy. Moim zdaniem niszczy ona markę Zakopanego bardziej niż wielkie korki na zakopiance.

Marcin Sęk - tak - jest to jedna z najlepszych promocji Zakopanego w Polsce i na świecie.

Wojciech Solik - nie - jestem przeciwny organizacji Sylwestra Marzeń, jestem natomiast za organizacją koncertu sylwestrowego na wysokim poziomie, z odpowiednim zabezpieczeniem i bez dewastacji Równi Krupowej.

Paweł Strączek - tak - to bardzo dobra promocja Zakopanego, dzięki której mamy przez cały roku wielu gości.

Zbigniew Szczerba - nie - takiej reklamy Zakopane nie potrzebuje. Do tego dochodzą straty wizerunkowe, zniszczenie zabytku, jakim jest Równia Krupowa. To nie jest warte organizacji tej imprezy. Ludzie i tak przyjeżdżają w tym okresie, a Sylwester Marzeń przyciąga turystę jednodniowego.

Wojciech Tatar - tak - to dobra promocja. Impreza ściąga do Zakopanego turystów na kilka dni i żyją z niej całe obrzeża stolicy Tatr.

Krzysztof Wiśniowski - nie - koszty organizacji i uciążliwości z nią związane są zbyt duże. Przez głośne próby po godz. 22 cierpią mieszkańcy, taka impreza nie powinna się odbywać w samym centrum.

Paweł Pełka

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
franek 2023-01-21 09:38:29
Wg niektórych radnych Zakopane wciąż potrzebuje promocji. :D
I do tego najlepsza jest impreza disko polo.
Leżę...
antyfan 2023-01-21 04:40:26
Nasze Z-ne nie potrzebuje żadnej promocji , jest wypromowane i znane od ponad 100-u lat , tu bywały , odpoczywały , mieszkały i swoją osobą promowały Zakopane ówczesne GWIAZDY !!!! , jechali furmankami kilka dni do kurortu : Kasprowicz , Witkiewicz , Szymanowski ,Witkacy i wiele innych osobistości !!!! a dzisiaj Dorula ma ... na widok GWIAZG typu : Zenek - Sławomir - KURSKI + młoda żona - Marylka , Edytka ,itd. !!!
Bałtyku fale zaleją żale 2023-01-21 00:53:46
Jak Tusk wygra wybory to wam takiego sylwestra zorganizuje,że inteligencja z Sopotu do Sześciu Króli będzie świętować.
kurr 2023-01-20 21:54:56
zakopane stolicą tandety i prostactwa jest od upadku komuny. począwszy od ulokowania wizyty papieża na prostackiej skoczni, przez krzywe latarnie na krupówkach świadczące o zamiłowaniu do bajzlu, na handlowym bangladeszu od skoczni po szczyt gubałówki, i na sylwestrze marzeń kończąc. od międzywojnia do upadku prl jakoś to miasto jeszcze wyglądało. to nie jest krytyka, ani broń boże wychwalanie komuny. to są zwykłe historyczne fakty. po dramatycznie przeintelektualizowanych uzasadnieniach samorządowców wiadomo, że nic się nie zmieni.
Leszek 2023-01-20 20:58:02
Jeśli zapraszacie świnie to je pilnujcie
Swój 2023-01-20 19:09:42
Komentujący mają bardzo krótką pamięć , jak nie było imprezy w Zakopanem to imprezowicze imprezowali na Krupówkach i rozlewali się na całe miasto, bajki, porozwalane witryny , zażygane i dosrane wszystko co można zaświnić , teraz jak jest spokój to że. ALE JESTEŚCIE ŚMIESZNI I OBŁUDNI
Gogo 2023-01-20 18:52:08
Nigdy nie oddam głosu na radnego,który popiera Sylwester Marzeń.
Grel 2023-01-20 18:32:23
@zakopianczyk
Czy ty pozdrawiasz z tego "agencyjnego zaglebia "na Monciaku w Sopocie ?
Takie sa fakty. Lokalna ekonomia.
Takich tam maja wlodarzy.
Halo 2023-01-20 18:31:11
Tego grajdola nie da się uratować. Nie ma szans na aspirowanie do miana kurortu na miarę niektórych np. alpejskich, gdzie cisza i spokój a pieniądz płynie pełnym strumieniem. Dziękujemy wam mierni dietobiorcy. Droga w jedną stronę: dostosować się do klienta z niższych i z coraz niższych półek, a potem już tylko cyganie i umta umta
Draculo Panie 2023-01-20 18:05:51
Mam pytanie. Można bardziej sparaliżować miasto i życie mieszkańców?ceni się przedsiębiorców.Jak nauczyciele, kasjerzy wyjadą z miasta marzeń to co tu zostanie.Zwykli ludzie mający prawo do życia w miejscu które zostało stolicą disco polo,korków, 3kubkow,bud ,reklam.
Straz miejska to fikcja.Policja niewyrabia.Wszedzie malpki i podrzucane śmieci.
Burmistrz musi się zająć kiblami widmo, parkującymi gośćmi marzeń nawet na rondzie, bezpieczeństwem.Biznes poradzi sobie .
Prawda jest taka, nikt nie panuje nad dzikusami
Zamykane są drogi. Stan wyjątkowy .
Innymi słowy kurorty górskie kształcą się,zdobywają doświadczenie, zdają mature. Myślą o studiach.
Zakopane skupią się na studniówce.
Truten 2023-01-20 17:45:58
Ale jaja przetransportowac śnieg...
I radiowozy
I STRAZ
I KARETKI
BO 4 GODZINY W CENTRUM MIASTECZKA MUSI SIE WYGZIC TYSIACE LUDZI
NIE STRATEGIA MIASTA WYCIAGI PARKINGI KIBLE
RADNI I DRACULA OBRADUJE NA TEMAT 4 GODZINNEJ LIBACJI I CAŁKOWITEJ BEZKARNOSCI
PIJANEGO TLUMU
Dziwne ze w aspen nie ma takiego wydarzenia ....
czopek 2023-01-20 17:06:05
Jesteście za celibatem, czy przeciwko? Najlepiej niech zostanie, tak jak było.
No cóż. 2023-01-20 16:53:57
O co chodzi z tą promocją miasta?
Tatrzańska Izba Gospodarcza uważa, że impreza sylwestrowa w Zakopanem nie spotyka się z entuzjazmem wśród mieszkańców i przedsiębiorców. Brak jest jakiegokolwiek uzasadnienia ekonomicznego - zarówno dla przedsiębiorców, jak pracowników szeregowych oraz dla miasta - same straty, zero korzyści. Ekologiczna tragedia. Impreza ta nie ma żadnego znaczącego wpływu na liczbę odwiedzających Zakopane w tym czasie. Coraz więcej negatywnych komentarzy w Internecie.
zakopiańczyk 2023-01-20 16:51:54
dzisiaj przeczytałem, że ponad połowa mieszkańców Sopotu to ludzie z wyższym wykształceniem a u nas?
Co Wy na to zwolennicy Sylwestra marzeń., bo różnicę widać na każdym kroku, począwszy od najwyższych włądz miasta. Pozdrawiam
Postep 2023-01-20 16:39:36
Pik tvp i impreza skrojona pod tvp kosztem bezpieczeństwa i komfortu miejscowych, delikatnie mówiąc.
Rekord za rekordem.
Interwencję policji, gole pupy robiące siku na środku drogi.
Jest to gwałt miasta .Taka tradycja.
Miasto zostało zgwałcene
Prohibicja?teraz największe meliny to kebaby . 24 otwarte na dobę.Super zmiana to jakby przenieść sklep z dopalaczami z punktu a do punktu b.
Radni bezradni w sumie nic nie zmienili z punktu widzenia konsumenta.
Tyły różnych ludzi tam siedzi z różnych środowisk i taka melina, miasto bezprawia,bez kibla, bez policji, bez wody
dante 2023-01-20 15:46:09
To jest obłuda radnych. Najpierw promują Zakopane wśród patologii a później wprowadzają prohibicję. Czyli widzą problem ale dutkami nie pogardzą więc brną dalej i głębiej w wielkie g...
TYLKO REFERENDUM I NIECH MIESZKAŃCY DECYDUJĄ.
A bezradnych rozgonić przy wyborach.
kombajn 2023-01-20 15:35:15
elo melo, można jeszcze kupis sliwowice i frytki na Górtnej Rowni, byłem w sylwestra były drogie ale dobre
kombajn 2023-01-20 15:33:35
WIEC PORA UBRAC KAMIZELKI ODBLASKOWE I ZOSTAC PORZATKOWYMI WOLONTARIUSZAMI
SEGREGOWAC PIJANYCH NACPANYCH ROBIACYCH KUPKE I SIUSIU ODDZIELNIE
BEZ BIELIZNY OSOBNO TAPLAJACYCH SIE W BLOCIE I RZUCAJACYCH PETARDY HUKOWE W LUDZI OSOBNO
PRZYGOTOWAC CELE W URZEDZIE MIASTA I TAM PUNKT WYMIOCIN W GABINECIE KANDYDATA NA POSLA ZNANEGO
JAKO WC PATROL
A POTEM SPRZATAC POTLUCZONE SZKLO AZ DO WIOSNY
RADNI BEZRADNI
Ciemnogród 2023-01-20 15:32:38
Jak się nie ma dobrych pomysłów to ma się głupie. Co do promocji miasta. Zakopane takowej już nie potrzebuje. Już teraz z całej Polski zjeżdża przeróżna hołota, żeby tutaj się odczłowieczyć. Pijaństwo, krzyki, przekleństwa i tym podobne - to głównie wyznawcy disco-polo. Może już tego byłoby dość? Poza tym, panie i panowie radni, proponuję przeprowadzić referendum czy MIESZKAŃCY CHCĄ TEJ sylwestrowej balangi. To nie jest wasze miasto!!! Wasza "nieomylność" doprowadziła już do wielu nieszczęść w tym mieście. Zajmijcie się budową nowych ulic, parkingów czy hali widowiskowo-sportowej. Wtedy będzie to prawdziwa PROMOCJA, a nie jakieś jarmarczne umca-umca. Poziom tych wydarzeń "kulturalnych" jest żenujący. Proponuję, żebyście częściej czytali komentarze ludzi pod różnymi artykułami na temat NASZEGO miasta. Obraz ne jest taki jakim chcielibyście go widzieć. Może pora skierować waszą energię na działania pożyteczne dla MIESZKAŃCÓW?
Swój 2023-01-20 15:17:56
Radni którzy są przeciw szkodzą miastu ,chcieliby żeby nikt tu nieprzyjeżdżał ,ta 5 radnych nie ma swoich działalności są na garnuszku Państwa ,dodatkowa niech Pan Krzysztof tak zwany żaba niech powie jakie koszty po osi miasto bo kilka krotnie pytali na sesjach o koszty sylwestra i zakażdym razem Burmistrz odpowiadał że koszty są po stronie TVP, to nie wiem czy ja jestem nienormalny czy niektórzy radni co po parę razy się o to samo pytają.
wyborca 2023-01-20 14:42:46
Tym co są ZA dać na wiosnę grabki i niech rekultywują równię. A jak za rok też będą ZA to my ich rozliczymy przy urnach.
goral4102 2023-01-20 14:36:37
Tym na tak, już dziękujemy.
JohnyUtah 2023-01-20 14:21:47
Serio? Takiej promocji miasta chcą radni? Spod znaku disco polo, waty cukrowej i alkoholu? Większość osób, które znam, a które prowadzą działalność gospodarczą są przeciwnikami tej wsiowej imprezy. Ale dzięki za ankietę. Wiem na kogo nie głosować w wyborach samorządowych.

Reklama
 • PRACA | dam
  Firma budowlana zatrudni PRACOWNIKÓW OGÓLNOBUDOWLANYCH na pełny etat. Praca całoroczna na terenie Podhala. wysokie wynagrodzenie. Możliwość zamieszkania. 509 670 775
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia DOM W KLIKUSZOWEJ - długoterminowo. 509 679 085.
 • PRACA | dam
  SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY I MARKETINGU z doświadczeniem, z szerokim zakresem działań marketingowych. Mail. biznes@hotelcrocus.pl, tel. 601 913 262
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/RKA ŚNIADANIOWI / POMOC KUCHENNA w małym hotelu 4*. Umowa, spokojny tryb pracy. Tel. 792276261
 • PRACA | dam
  KIEROWNIK POKOJOWYCH w hotelu 4* w centrum Zakopanego, umowę o pracę. Mały hotel, spokojna praca. Tel. 665 678 182
 • PRACA | dam
  POKOJOWA w hotelu 4* w centrum Zakopanego, umowę o pracę. Mały hotel, spokojna praca. Tel. 665 678 182
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni CUKIERNIKA, MAGAZYNIER, EKSPEDIENTKA. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pomoc kuchenną w restauracji w Murzasichlu Praca z możliwością zakwaterowania. Szczegóły pod numerem telefonu 504154570 Pozdrawiam Wojciech. 504154570 Ka.lukaszczyk@gmail.com
  Tel.: 504154570
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  POKÓJ - FERIE - ZAKOPANE - 607826896
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • PRACA | dam
  Przyjmę komunikatywną ekspedientkę do sklepu odzieżowego w Zakopanem. Więcej informacji pod numerem telefonu +48 537 165 165 lub mailem: kontakt@lagattini.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pracowników budowlanych ZBROJARZ, MURARZ. tel. 601508736
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  BORDER COLLIE szczenięta. 791 669 932.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam BUDKĘ DLA PARKINGOWEGO - TANIO - 602 378 614.
 • PRACA | dam
  ZLECĘ SZYCIE NARZUT Z KAWAŁKÓW SKÓR WŁOSKICH. Wymagane doświadczenie. 504 636 921.
 • PRACA | dam
  Restauracja na Krupówkach zatrudni DOSTAWCĘ, PIZZERA i KELNERKĘ - 668 404 790.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  MASSEY FERGUSON 590, 80-lata, stan bdb, (z powodu wyjazdu za granicę), 53.000 zł. 518 413 809 po 18-tej.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pracownika do wypozyczalni sprzętu narciarskiego w Bukowinie Tatrzańskiej. 601529290 biuro@juswik.pl
  Tel.: 601529290
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni KUCHARZA i POMOC KUCHENNĄ. Oferujemy stabilne, całoroczne zatrudnienie. Tel. 725 300 095.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupie dom , działke ,pensjonat w Zakopanym lub Białce Tatrzańskiej b12.pl. 660797241
  Tel.: 660797241
 • PRACA | dam
  Regionalna karczma w Zakopanem przyjmie do pracy: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, KELNER/-KA. 602 366 750.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY. 534 428 571, 889 388 484..
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ LUB ROLNĄ ZAKOPANE lub KOŚCIELISKO. tel. 507 360 911
 • PRACA | dam
  Przyjmę PIEKARZA. 607 44 55 66.
 • PRACA | dam
  Firma Vero Nowy Targ zatrudni KRAWCÓW, KRAWCOWE. 501 67 25 98.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DWA DOMY W JEDNYM - GRONKÓW. 510 80 75 74.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Zakopiańskie TBS TKGK Sp. z o.o zaprasza do składania ofert w postępowaniu na sprzedaż Peugeot Boxer/Gefco Y/G Boxer 335 skrzyniowy/paka; Dostawczy do 3,5 T; 2008 r; silnik pojemność 2,2 VIN - VF3YCBMHC11603889. Szczegóły www.ztbs-zakopane.pl. www.ztbs-zakopane.pl 509 628 992 firma@ztbs-zakopane.pl
  Tel.: 509 628 992
  E-mail: firma@ztbs-zakopane.pl
  WWW: www.ztbs-zakopane.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  NOWY TARG RYNEK - LOKAL do wynajęcia ok. 60 m2. 517 600 205.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia powierzchnie BIUROWO - USŁUGOWE od 100 do 600 m2 na II piętrze. Park Handlowy STOPIAK w Nowym Targu. Tel. 606 123 437.
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  KOMLEKSOWE ŁAZIENKI, HYDRAULIKA, SZPACHLOWANIE, MALOWANIE. 667 746 033, 783 913 580.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • BIZNES
  Profesjonalnie i kompleksowo poprowadzę: willę, pensjonat, apartamentowiec. Dzierżawa lub prowizja. Możliwe referencje. 0048 788 63 36 33
  Tel.: 48
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - TYNKARZ, MALARZ, BLACHARZ, STOLARZ. Norwegia (Oslo). Zatrudnimy tynkarzy, malarzy, blacharzy, stolarzy. Języki obce NIE wymagane. Praca z pracownikami z Podhala. Zjazd do kraju (samolot) co 1-3 tygodni wg. własnego uznania - pełna elastyczność i swoboda co do wyjazdów. Zarobki w przeliczeniu 20-27 Euro/godz. ZAPRASZAMY. Tel. 667 602 602.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  SKUPUJEMY NIERUCHOMOŚCI ZA GOTÓWKĘ, PODHALE; DOMY, DZIAŁKI MIESZKANIA . 600 404 554.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
2023-01-31 21:43 Kraków i Zakopane. Dwa pogodowe światy 2023-01-31 21:04 Czekali na wygraną aż 433 dni 2023-01-31 20:45 Rekordowy wynik sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białce Tatrzańskiej 2023-01-31 19:44 Szwarc, mydło i powidło, meble, miody i siekiery kupisz na Krupówkach prosto z chodnika 2 2023-01-31 18:43 Uwaga! Ratownicy TOPR ogłosili trzeci stopień zagrożenia lawinowego 1 2023-01-31 17:46 Na Krupówkach coraz więcej śniegu. Znowu problemy z odśnieżaniem chodników 3 2023-01-31 17:01 Największy wybór odśnieżarek i zestawów traktorowych w Polsce 2023-01-31 16:46 Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Podhala. W nocy możliwa śnieżna burza 4 2023-01-31 16:31 Ślubowanie strażaka z Kościeliska 1 2023-01-31 16:30 Kalendarz pełen góralskich skarbów. Konkurs dla czytelników 2023-01-31 15:55 Witamy Mistrza Świata. Witold Skupień, Mistrz Świata wrócił do domu (WIDEO) 1 2023-01-31 15:00 Co się dzieje w Białej Wodzie? Dyskusja na sesji w Szczawnicy 5 2023-01-31 14:30 Zabawa ostatkowa z pomocą Filipkowi 1 2023-01-31 14:00 Joł, joł, Jowisz! - CeZik zaśpiewał w Zakopanem (WIDEO) 2023-01-31 14:00 W Gronkowie rządy młodych 2023-01-31 13:30 Teatr Chrząszcz w Trzcinie na ferie 2023-01-31 13:09 Jurgowski - to najpopularniejsza nazwa stacji narciarskiej w Jurgowie (WIDEO) 1 2023-01-31 13:00 Pieniądze policzone! Nowy Targ zebrał prawie 72 tysiące złotych! 3 2023-01-31 12:56 Jak dobrać długość łóżka do wzrostu? 2023-01-31 12:54 Polecane końcówki do szczoteczek sonicznych marki SEYSSO 2023-01-31 12:15 Tyle promili we krwi i jeszcze kierował autem! 6 2023-01-31 11:52 Zmarła Anna Czerwińska, wybitna himalaistka 2023-01-31 11:44 Czym są wyroby garmażeryjne i czy warto je kupować? 2023-01-31 11:39 Górskie Krainy Światła - poczuj magię zimy i lokalnej tradycji w ośrodkach PKL 2023-01-31 10:44 Samochód wylądował w rowie 1 2023-01-31 10:17 Lampa sufitowa plafon - czy warto ją wybrać do swojego wnętrza? 2023-01-31 09:59 Zakopianka odśnieżona, ale śliska. Rano tiry utrudniały przyjazd 1 2023-01-31 08:59 W Zakopanem dosypało śniegu. Silny wiatr (WIDEO) 2023-01-31 08:00 W Krempachach też grała! (ZDJĘCIA) 1 2023-01-30 22:35 Od dziś nocne utrudnienia na wlocie do Doliny Chochołowskiej, nocą lepiej nie jeździć 1 2023-01-30 21:45 Kolęda dla hospicjum (WIDEO) 1 2023-01-30 21:15 Pele zaginął w Nowym Targu 2023-01-30 21:04 Aukcje na WOŚP tatrzańskich przewodników wciąż trwają! 1 2023-01-30 20:33 Młodzi zakopiańczycy twórcami kampanii dla amerykańskiego oddziału Polskiej Organizacji Turystycznej (WIDEO) 4 2023-01-30 20:00 Na tym stoku na nartach uczyło się jeździć kilka pokoleń zakopiańczyków 1 2023-01-30 19:00 W sobotę koncertowała Sinfonia Carpathia pod batutą Wojciecha Zwierniaka 2023-01-30 18:30 Davy Spencer, wschodząca gwiazda YouTube`a, na tropie skarbu piratów. Konkurs dla czytelników 2023-01-30 18:00 Walizka pełna tajemnic - otwiera rodzicom oczy na problemy dzieci 1 2023-01-30 17:30 Ostatnie kolędy w Jatkach 2023-01-30 17:26 Babiogórscy turyści i skiturowcy hojnie wsparli WOŚP. Ponad 12 tysięcy złotych zostawili na licytacji 2023-01-30 17:08 Czy ktoś widział zagubionego szczeniaka w Szaflarach lub Bańskiej Wyżnej? 2023-01-30 17:01 Ząb - rekordowa liczba startujących w wyścigach kumoterek, skiringu i ski-skiringu 2023-01-30 16:21 Bieg Podhalański przeniesiony. Nowy termin jeszcze nieznany 2023-01-30 16:17 Czym jest nowoczesna logistyka? 2023-01-30 15:59 Ostrzeżenie przed silnymi opadami śniegu. Jakie warunki panują na drogach w Zakopanem? (WIDEO) 2 2023-01-30 15:44 Hania Zbyryt i Trebunie-Tutki na zakończenie festiwalu 2023-01-30 15:30 Powalone drzewa blokowały drogę 2023-01-30 15:00 Co Lenina, Stalina i Bieruta łączy z Trzema Królami? 2023-01-30 14:09 Dlaczego warto odwiedzić hurtownię BHP? 2023-01-30 14:00 Ach, co to był za dźwięk! Orkiestra zagrała z kapelą (WIDEO)
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-01-31 21:37 1. Miasto syfu, bezprawia i discopolo. Dramat!!! Może opłacani przez nad burmistrze ruszą tyłki i wezmą się do roboty!!!!! 2023-01-31 21:04 2. Myślicie że można tak bezkarnie pomagać i organizować zbiórki dla chorych dzieci...??? Już PIS się o to postara byście pomocy szukali jedynie w kościele. A jak jesteście tacy przedsiębiorczy w ratowaniu własnych dzieci to dawać podatki na TVP, rydzyka i obajtka. gospodarka.dziennik.pl - 31.01.2023 "25 stycznia br. na dodatkowym posiedzeniu sejmowej komisji nadzwyczajnej do spraw deregulacji posłowie PiS zaproponowali wywrócenie tego systemu. Chcą, aby opodatkowane zostały darowizny otrzymane od wielu osób na kwotę powyżej 54 180 zł (albo 81 270 zł i 103 360 zł jeśli darowizny przekazują osoby najbliższe odpowiednio z II i I grupy podatkowej). Dzień później zmiana została przegłosowana przez Sejm. Przyjęte przez Sejm zmiany w podatku od darowizn są więc niekorzystne dla wielu beneficjentów zbiórek charytatywnych i crowdfundingowych. Teraz zmianami zajmie się Senat." 2023-01-31 20:53 3. "Na Krupówkach coraz więcej śniegu. Znowu problemy z odśnieżaniem chodników." Rolnicy też mają problemy z coraz większymi ilościami ukraińskiego zboża. tyna.info.pl - 17.23, 31.01.2023 "Stowarzyszenie "Oszukana Wieś" zapowiedziało serię protestów przeciwko "niekontrolowanemu napływowi zbóż z Ukrainy" 2023-01-31 20:49 4. I gdzie sołtys tej wsi. Widać że czarna strefa mu nie przeszkadzaja... tylko upierdliwi mieszkańcy. Przydałaby się u nas taka kontrola z USA jak na Ukrainie. money.pl - 31.01.2023 16:41 "Amerykanie wysłali swoich ekspertów do Kijowa, by ci sprawdzili sposób realizacji amerykańskiej pomocy wojskowej i finansowej. Informację tę potwierdziła przed kilkoma dniami podsekretarz stanu ds. politycznych Victoria Nuland. (...) To pokłosie ujawnionej niedawno afery korupcyjnej..." 2023-01-31 19:48 5. Też daje w palnik, szczególnie po wiadomościach w tvp 2023-01-31 19:47 6. Wielkie cuda 2023-01-31 19:45 7. Szkoda że Sikorski nie zażądał od Kaczyńskiego żeby ten wpłacił te 50000zł na WOŚP i to przed kamerami. 2023-01-31 19:41 8. @arp co ty pier..... ? 2023-01-31 19:30 9. to za pierwsze miejsce jest teraz srebro? 2023-01-31 19:06 10. Uwaga! Szok! Sensacja!
2023-01-27 00:11 1. tak, TOPR miał cały zestaw do akcji lawinowej, ale i prostą i treściwą pogadankę o śniegu i zagrożeniach z nim związanymi. I to wszystko co ta akcja miała wspólnego ze śniegiem. Myślę że rzucanie śnieżkami do celu było by lepsze od tej całej reszty "atrakcji". 2023-01-23 11:54 2. Z tego co widziałem, TOPR miał cały zestaw lawinowy 2023-01-23 09:22 3. Rośnie Ci to dziecko. 2023-01-17 00:14 4. Basia śpiewa przeeeeślicznie! Kolędy chwytają za serce. 2023-01-16 21:25 5. Z nazwą, czyli śniegiem tan dzień miał mało wspólnego. Chyba liczyli na to że śniegu nie będzie. A był. Atrakcje typu wawel bus - kolejka może 30metrow ale odstać trzeba było 2,5 godziny. Strzelnica z elektronicznej wiatrówki - kolejka około 45minut. Samba, rysowanie, i to chyba koniec tych atrakcji. Jedynie TOPR miał sondę lawinowa, i to chyba jedyne co ze śniegiem ta cała akcja miała wspólnego. 2023-01-11 12:16 6. A ta szkoła to gdzie? 2022-12-31 15:39 7. same partyjnioki. ja dziekuje 2022-12-30 18:58 8. Tłumów na widowni nie widać. 2022-12-09 14:20 9. Przeglądam te artykuły i zdjęcia od kilku lat i widzę, że towarzystwo wzajemnej adoracji się nie zmienia. Co chwila to samo: wernisaż. wystawa, poezja, śpiewy, tańce, i te same osoby na zdjęciach ...! No nic dziwnego że młodzi ludzie spierdniczają z zakopanego skoro większość "imprez" jest dla uniwersytetu średniego wieku a młodym kultura już bokiem wychodzi. 2022-12-07 20:12 10. Policzyłem - 369 zdjęć
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Bojcorka

Album TP

FILMY TP