Reklama

2023-01-29 07:00:58

Podhale

Gdzie na Podhalu zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?

Już w najbliższą niedzielę zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczna akcja obywa się pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą!"

Na Kasprowym datki do puszki WOŚP zbierać będzie Andrzej Bargiel. W Zakopanem sztab WOŚP - jak co roku - mieści się w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych. W finałową niedzielę będzie otwarty od godz. 12 do 20. W Karczmie pod Gontem odbędzie się koncert Lupiego (godz. 19). Wolontariuszy będzie można spotkać w różnych miejscach miasta, a także w Tatrach. - Mamy 71 wolontariuszy. Będą dostępni w Kuźnicach, na Kalatówkach, pod Nosalem, na Antałówce, na Krupówkach, Olczy, pod Skocznią, na Harendzie, Gubałówce, pod reglami - wylicza jednym tchem Katarzyna Dziewońska-Kachnic, szefowa Sztabu WOŚP w Zakopanem.

Jak co roku przez całą niedzielę dla WOŚP pracuje Katarzyna Pietrzak-Kudła ze Studia Orchidea. Można zapisać się na zabieg w Gabinecie Kosmetycznym oraz Podologicznym i tak wesprzeć Orkiestrę. Cały dochód z tego dnia przeznaczony zostanie na WOŚP. - Współpracuje z nami także Elżbieta Wiercioch z Hair Design - wydarzeniem finałowym będzie strzyżenie, stylizacja włosów od godziny 9 do godziny 15 w zamian za datki na WOŚP - dodaje Katarzyna Dziewońska-Kachnic.

W podobnych akcjach bierze udział cała masa zakopiańskich firm. Razem z WOŚP grają m. in. zakopiański butik Polscy Projektanci, restauracja STRH czy Skitourowe Zakopane. Przez cały czas organizowane są w internecie aukcje, a do sztabu wciąż spływają informacje o nowych licytacjach. Można je śledzić na bieżąco na facebookowym profilu zakopiańskiego sztabu WOŚP, a także na profilu zakopiańskiego "Hotelarza".

W Nowym Targu najwięcej wolontariuszy

Po Nowym Targu krążyć będzie aż 130 wolontariuszy. Serce orkiestry zabije w Hali Gorce. Będzie tam strzelnica, pokaz broni, kącik animacji dla dzieci. Panie z gabinetu podologicznego będą udzielać bezpłatnych konsultacji. Nie będzie natomiast koncertu, bo nie znalazł się nagłośnieniowiec, który obsłużyłby imprezę za darmo. Dlatego nowotarski bluesman Lupi, który od lat jest z WOŚP, zagra w Zakopanem. Hala Gorce będzie dostępna dla wszystkich od godz. 11.

0 godz. 12 wystąpi duet tańca nowoczesnego. Na scenie będzie rządził DJ Łysy. Będzie podhalańska grupa survivalowców, krwiodawców. Aukcje w tym roku zostały przeniesione na allegro, linków do licytacji można szukać także u nas, na 24tp.

W Miejskim Centrum Kultury o godz. 20 będzie można obejrzeć nowy film o WOŚP pt. "Fenomen". Dokument będzie pokazywany tylko w tym dniu, dochód z biletów nie zasili jednak orkiestry Owsiaka, a budżet MCK-u.

Kościelisko z Serduszkiem

Już po raz trzeci gmina Kościelisko gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. - W tym roku mamy w terenie dziesięciu wolontariuszy - mówi Anna Hadowska, szefowa Sztabu Gminy Kościelisko. Będzie ich można spotkać w niedzielę u wylotu Doliny Kościeliskiej i Chochołowskiej, obok kościoła parafialnego w Kościelisku, przy stoku narciarskim Witów-Ski, przy trasach biegowych, a także podczas związanego z finałem wydarzenia kulturalnego, które odbędzie się na scenie plenerowej obok Domu Ludowego. Będą tam występy dziecięcych zespołów regionalnych i młodych artystów, będzie można skosztować potraw przygotowanych przez mieszkańców i lokalne restauracje.

Na scenie na Chotarzu wystąpią Mali Witowianie, Marysia Sieczka, Szarotki, Skibowiańskie Zwyrtliki, Hop-Cup i Mali Dzianiszanie. Będzie pokaz salsy, malowanie twarzy i tatuaży. Strażacy zaproszą na przejażdżkę swym ratunkowym quadem. Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościelisku czuwać będą nad bezpieczeństwem. Fabryka Talentów zaprezentuje prace swych uzdolnionych podopiecznych. A głodnym i spragnionym serwowane będą smakołyki przygotowane przez ludzi dobrej woli, karczmę Ziębówka i karczmę Siuchajsko.

- Nasz Sztab ciągle się rozwija - podkreśla Anna Hadowska. W tym roku po raz pierwszy puszki WOŚP są w Termach Chochołowskich, w schronisku PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich oraz w sklepie Rajski w Kościelisku. Do zbiórki dołączyły Polskie Koleje Linowe. Ponadto z WOŚP gra schronisko Murowaniec na Hali Gąsienicowej i Schronisko Harcerskie Głodówka. A w samym Kościelisku: Centrum Informacji Turystycznej, Zespół Szkolno-Przedszkolny, Urząd Gminy i Cukiernia Samanta.

Na allegro można wylicytować m.in. narty Andrzeja Bargiela i Zofii Kiełpińskiej, zdjęcie wykonane przez Marcina Kina, przepiękne łapawice, lekcję gotowania z Lady Kitchen, bieg po gminie z wójtem Romanem Krupą czy voucher na pobyt w hotelu Eco Tatry.

Finał WOŚP w Rabce Zdroju

Będzie się dużo działo także w Rabce-Zdroju. Wśród atrakcji między innymi: piknik na śniegu ze Stowarzyszeniem Dawnej Rabki Czar, który odbędzie się tradycyjnie już pod pergolą w Parku Zdrojowym, a także spektakl w Teatrze Rabcio "Zimowa przygoda" w reżyserii Krzysztofa Orskiego. Będą pokazy ratownicze w wykonaniu druhów OSP Chabówka oraz licytacja, której towarzyszyć będą występy rabczańskich wokalistów - Bogdana Świerczka i Łukasza Zazuli. Punktualnie o godz. 20 - tradycyjne światełko do nieba.

W Krempachach to już tradycja

Finał WOŚP w Krempachach jak zwykle odbędzie się w Wiejskim Domu Kultury. Początek imprezy o godz. 15. W programie: występ orkiestry dętej z Krempach i Gronkowa, pokazy taneczne zespołów regionalnych: Hajduki z Łapsz Wyżnych, Małych Toniecnicków z Krempach, Bystrego Potoku z Kacwina i Małych Gronkowianów z Gronkowa. Zagrają również kapele: Sprytni z Krempach, Paka Band z Osielca, Nie Ma Mocnych z Bukowiny Tatrzańskiej i wielu innych. W przerwie pomiędzy występami można będzie obejrzeć przygotowane przez wolontariuszy skecze i przegryźć coś słodkiego w bufecie.
Wolontariuszy spotkamy także w wielu innych miejscowościach na Podhalu - m. in. w Witowie, Poroninie, Czarnej Górze, a nawet nad Morskim Okiem.

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
yano 2023-01-29 18:50:50
@abc
"Są na to raporty i sprawozdania." Gdzie? podaj link. Chodzi mi konkretnie o przepływy pieniędzy pomiędzy spółkami i spółeczkami Owsiaka, jego rodziny i oficerów prowadzących.
Gg 2023-01-29 13:03:21
Mariola, zgłosiłam do Prokuratury w Krakowie mowę nienawiści i obrazę uczuć religijnych.
Baciok 2023-01-29 12:57:20
Czemu ŚWIĄTECZNEJ pomocy?????? Dawno po świętach jest! Skąd ta głupia nazwa?
zakop 2023-01-29 12:09:07
Dorula czy ci nie żal ? razem z Mariolą która pisze bzdury podajcie sobie ręce
abc 2023-01-29 11:30:51
@Mariola i reszta która pluje na Orkiestrę, a nie macie pojęcia o czym mówicie: macie internet? no raczej macie, skoro tu opluwacie innych, to sobie weźcie i wyguglajcie w tych internetach ile fundacje zarabiają na zbiórkach i jaki procent uzbieranych kwot przeznaczają na pomoc a ile na pensje prezesów. I tak się akurat składa, że Orkiestra jest jedną z tych fundacji która prawie wszystkie uzbierane pieniądze przeznacza na pomoc. Są na to raporty i sprawozdania. Przestańcie powtarzać zasłyszane bzdury. Zwłaszcza te w kościołach. Amen
Mariola 2023-01-29 10:05:02
Ten w c zerwonych portkach to sie obłowił na naiwności dzieci....Kiedy sie uczciwie rozliczy ze zbiórek...chyba nigdy bo tacy sa bezkarni w myśl Nojmana....
Zbooj 2023-01-29 09:08:12
@M86
Podziękuj Jarkowi z sejmu.
M86 2023-01-27 22:14:58
He nie publikujys nie publikujys no dobre jo bede robiył na owsioka i na wos no ba jako
 • USŁUGI | budowlane
  Kompleksowe usługi remontowe i wykończeniowe. Krótkie terminy. 795816885
  Tel.: 795816885
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni CUKIERNIKA, MAGAZYNIERA, EKSPEDIENTKĘ. 604 102 804, 602 285 793.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam DOM z działką 1450 m2, Ciche Górne - 602 444 205.
 • PRACA | dam
  Potrzebny młody PRACOWNIK NA ŻELBETY (możliwość przyuczenia). 791 669 932.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  YAMAHA MT 125, 2017r., sprowadzony, 1-szy właściciel, 100% bezwypadkowy, niski przebieg, stan bardzo dobry. Możliwość zakupu za dodatkową opłatą mało używane: kask, kurtka i rękawiczki rozmiar L oraz buty rozmiar 43. Tel. 793 008 357.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię szwaczkę do prostego szycia w Poroninie. 602393185
  Tel.: 602393185
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY OGÓLNE i WYKOŃCZENIA W DREWNIE - PITMAR - 788 224 644. Wykonujemy m.in.: IMITACJE STARYCH PŁAZÓW, SZALOWNIE, MONTAŻ PODBITEK Z RYSIAMI, ADAPTACJA PODDASZY, TARASY, PERGOLE, ALTANY, GRILLE.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ PLAC POD PARKING DLA POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH - 1000 METRÓW. NOWY TARG, UL. SKŁADOWA. OBIEKT OGRODZONY I MONITOROWANY. Tel. 602 290 555
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam garaż w bloku na os. Pardałówka. Prąd i woda na wyodrębnionych licznikach. Do garażu przynależy, znajdujące się bezposrednio ponad, dostepne przez właz sufitowy, poddasze. 602 102 501
  Tel.: 602
 • PRACA | dam
  Poszukuję stylistki paznokci do salonu w Zakopanem . Oferuję dobre wynagrodzenie, bazę klientek, elastyczne godziny pracy, miłą atmosferę. Zachęcam do kontaktu pod numerem 881922674. 881922674 papiez.aneta@gmail.com
  Tel.: 881922674
 • PRACA | dam
  POSZUKUJEMY PRACOWNIKOW DO PRACY W HOLANDI!! DO BUDOWY NAMIOTOW ORAZ PRACY W MAGAZYNIE.NA KONTRAKT CZASOWY LUB STALY Z ZAKWATEROWANIEM.DOBRE WYNAGRODZENIE.ZAINTERESOWANYCH PROSZE O KONTAKT TEL 0031 616955169,MAILOWY ela@vanvugtverhuur.nl. 0031 616955169 , Herenengstraat 26 ela@vanvugtverhuur.nl
  Tel.: 31
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY. 889 388 484.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  Do małych sklepów w Zakopanem i Suchem SPRZEDAWCZYNIE na stałe, również emerytki. 606 751 451.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy recepcjonistki do Chałupek pod Giewontem w Murzasichlu -przyjmowanie Gości/ rozliczanie pobytów -obsługa rezerwacji telefonicznych/mailowych -obsługa portali noclegowych -sprawdzanie czystości domków Praca w godzinach 9-17, 25zł/h/netto. 660719519 www.chalupkipodgiewontem.pl chalupkipodgiewontem@wp.pl
  Tel.: 660719519
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ KAT. C (BECZKOWÓZ, SZAMBIARKA) - WAKSMUND. 603 656 796.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Nowe - nowoczesne domy w Zaskalu sprzedam 660797241 b12.pl.
 • NAUKA
  Korepetycje. Przygotuję do egzaminu ósmoklasisty. Dojadę do domu ucznia.. 602139636 zawit@interia.pl
  Tel.: 602139636
 • USŁUGI | inne
  PRALNIA ZAWRAT - PRANIE, MAGLOWANIE - pościele, obrusy, ręczniki itp. 501 788 640
 • PRACA | dam
  Przyjmę BRYGADĘ LUB POJEDYNCZE OSOBY NA TYNKI MASZYNOWE. 503 532 680.
 • PRACA | dam
  Potrzebna WIZUALIZACJA WNĘTRZA 59 m2 - kwota do 3.000 zł. 692 613 703.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI KAMIENIARSKIE: OBKŁADKI ELEWACYJNE, POSADZKI, PARAPETY, STOPNIE, OGRODZENIA. FLIZOWANIE. 607 572 312.
 • PRACA | dam
  Firma Budowlana Domalik Piotr w Ostrowsku zatrudni od zaraz , pomocnika budowlanego i majstra budowlanego , proszę o kontakt telefoniczny. 504 105 320
  Tel.: 504
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI TRADYCJNE RĘCZNE CEMENTOWO-WAPIENNE, ZACIERANE PIASKIEM KWARCOWYM. 696 688 324.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI TRADYCYJNE RĘCZNE. WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE, SZYBKIE TERMINY REALIZACJI. 696 688 324.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZIARZ przyjmie zlecenia. 696 688 324.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  NOWY TARG RYNEK - LOKAL do wynajęcia ok. 60 m2. 517 600 205.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ - ROLNĄ, LUB DOM DO REMONTU ZAKOPANE lub KOŚCIELISKO. tel. 507 360 911
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  PRZYJĘCIA KOMUNIJNE, IMPREZY INTEGRACYJNE, itp.- KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia powierzchnie BIUROWO - USŁUGOWE od 100 do 600 m2 na II piętrze. Park Handlowy STOPIAK w Nowym Targu. Tel. 606 123 437.
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  RYNNY, OBRÓBKI BLACHARSKIE, MONTAŻ ŚNIEGOŁAPÓW ORAZ WENTYLACJI. 880 321 013.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINY. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. 787 479 002.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • PRACA | dam
  Przyjmę PIEKARZA. 607 44 55 66.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - TYNKARZ, MALARZ, BLACHARZ, STOLARZ. Norwegia (Oslo). Zatrudnimy tynkarzy, malarzy, blacharzy, stolarzy. Języki obce NIE wymagane. Praca z pracownikami z Podhala. Zjazd do kraju (samolot) co 1-3 tygodni wg. własnego uznania - pełna elastyczność i swoboda co do wyjazdów. Zarobki w przeliczeniu 20-27 Euro/godz. ZAPRASZAMY. Tel. 667 602 602.
2023-03-25 08:00 Zagórzańska Bagnięć. Wielkanocny Konkurs Palm 2023-03-24 21:45 Joanna Mąka zaśpiewa przy Krupówkach, będą też nieoczywiste aranżacje Radiohead 2023-03-24 20:59 Czy Polska będzie drugą Norwegią? Zakopiańscy radni na spotkaniu z Rafałem Piechem (ZDJĘCIA) 3 2023-03-24 20:00 Fudalowe imię nigdy nie zaginie 1 2023-03-24 19:00 Protest mieszkańców przeciwko budowie kolejnego masztu telefonii 5G 2 2023-03-24 18:00 Z ciupagą przez Azję, Kasia i Andrzej z Googlebox w nowym programie 2023-03-24 17:40 Serce dla serca! Zbiórka produktów 2023-03-24 17:15 Byłem w podobnej sytuacji co Dawid Kubacki 2023-03-24 16:30 W tej budce pobierali opłaty za wejście na Gubałówkę. Teraz mamy tu śmietnisko 6 2023-03-24 15:44 Pogrzeb Włodzimierza Weselskiego w Zakopanem (ZDJĘCIA) 2023-03-24 15:13 Poszukiwani w rękach zakopiańskich policjantów 2 2023-03-24 15:00 Szaflary rozkopane. Dworzec zmienia się nie do poznania 2 2023-03-24 14:48 Będzie nowa sygnalizacja świetlna na Alejach 3 Maja w Zakopanem 2023-03-24 14:30 Jak przygotować samochód na sprzedaż? Sprawdź i wystaw darmowe ogłoszenie! 2023-03-24 14:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 2023-03-24 13:00 Blisko tysiąc osób odwiedziło Podhalankę podczas dni otwartych 2023-03-24 12:45 John Wick powraca na ekrany kin po raz czwarty. Mamy dla Was bilety 2023-03-24 12:20 Ręcznie robione serwety do koszyczków wielkanocnych, haft płaski dla każdego 2023-03-24 12:20 Nowa przystań jest gotowa - czeka na flisaków i turystów 2 2023-03-24 11:47 Piesek zaginął w Czarnym Dunajcu. Czeka nagroda 2023-03-24 11:23 Dziś Zakopane pożegna Włodzimierza Weselskiego 2023-03-24 10:59 Silny wiatr w Tatrach. Wyciąg na Goryczkowej nie kursuje 2023-03-24 09:59 Jechał na hulajnodze po Zakopanem. Miał 1,5 promila. Jaki dostał mandat? 3 2023-03-24 09:00 Górale lubią liberalizm... w budownictwie 2023-03-24 08:00 Rozpoczęły się gody (WIDEO) 2023-03-23 21:30 O Rabce śpiewa Daro - Daro Amaro (WIDEO) 3 2023-03-23 21:00 Zobaczcie jak bawi się babiogórski ryś (WIDEO) 2023-03-23 20:15 Niedźwiedź biegnie do góry na stoku pod Łomnicą (WIDEO) 2023-03-23 19:30 Żyjemy na bagnie, a miasto rozpoczyna remonty kolejnych dróg - wołają na Parcelach 8 2023-03-23 19:20 Ciągnik rolniczy przewrócił się i przygniótł kierowcę 2023-03-23 18:45 Więzień wymarzonego mieszkania 2023-03-23 18:30 Wszystko, co musicie wiedzieć o polityce USA, żeby ją zrozumieć. Konkurs dla czytelników 7 2023-03-23 18:00 Najpiękniejsza panorama Tatr - zobaczcie jak dziś wyglądają z Głodówki (WIDEO) 2023-03-23 17:15 Ponad stu strażaków gasiło nocny pożar magazynu mebli 2023-03-23 16:30 Miała zarobić krocie - straciła 70 tysięcy 1 2023-03-23 16:00 Za blisko dwa miliony złotych zbudują kanalizację w Witowie 1 2023-03-23 15:15 Mieszkańcy Ogrodowej nie czekają już na ciepło, ale na nowy asfalt 2 2023-03-23 14:56 Soczewki jednodniowe - idealne rozwiązanie dla osób aktywnych 2023-03-23 14:30 Nietrafione inwestycje. Na Podhalu ich nie brakuje 1 2023-03-23 14:00 Oszuści zadzwonili do mojej córki, była przerażona, ale na szczęście ich nie posłuchała 2023-03-23 13:45 Ratują żaby na Jaszczurówce (WIDEO) 7 2023-03-23 13:20 Kolejny pożar traw - tym razem strażacy gasili łąkę na Olczy 2023-03-23 13:00 Uszkodzona ciężarówka. Na miejscu strażacy 2023-03-23 13:00 Pójdą w obronie Jana Pawła II i przeciwko szatańskim działaniom 31 2023-03-23 12:15 Pijany motocyklista, bez kasku i prawa jazdy - uciekał przed policją 2023-03-23 11:25 Śmigłowiec wylądował przy schronisku pod Turbaczem 2023-03-23 10:45 Upojny dzień wagarowicza 2 2023-03-23 10:00 Drzewa wycięte przy Domu Handlowym Granit w Zakopanem 8 2023-03-23 09:00 Jak powinien być wyposażony twój rower? 12 2023-03-23 08:00 Serce się kraje. Sportowcy, trenerzy, kibice wstrzymali oddech 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-03-25 07:45 1. Na żadnym ze zdjęć nie dostrzegłem Naszego czołowego komentatora. Gdzie jest Jarosław ??? Jarosław, gdzie jesteś, czyżby nagła zmiana poglądów politycznych ? 2023-03-25 07:25 2. Zapytajcie na sesji kiedy przenosiny i obiecany remont szpitala? Prezes coś ucichł w temacie, a taki bojowy był - radnych po kątach rozstawiać chciał podobno. Tylko nie rozumiem dlaczego huzia na burmistrza jak u nas przecież podegrodzie w tej kadencji bryki parkuje pod urzędem? 2023-03-25 03:41 3. Napisac WC na budzie, postawic sraj babke, i dalej zarabiac. Nie usuwac budy. 2023-03-24 23:59 4. Kompletnie zdewastowany raz na zawsze Grzebien to inne osiagniecie tych "wlodarzy". Pamietamy. 2023-03-24 23:15 5. Jak wygra partia Wielkiego Wodza Naopaka to Polska wartko będzie Wenezuelą Europy, a kto wie czy jej wrak nie wróci do Smoleńska.... 2023-03-24 22:57 6. Droga redakcjo Tygodnika Podhalańskiego, nie dworzec zmienia się nie do poznania tylko stacja kolejowa zmienia się nie do poznania. Ponieważ dworzec kolejowy to obiekt budowlany lub zespół obiektów budowlanych, w którym znajdują się pomieszczenia przeznaczone do obsługi podróżnych korzystających z transportu kolejowego, położony przy linii kolejowej. Bardzo obszerny artykuł i zdjęć sporo. Gdyby rządziła dalej PO z PSL-em to po takie obrazki musieli byście się pofatygować do Niemiec. Brawa dla rządu Prawa i Sprawiedliwości, podnosicie Polskę z kolan. 2023-03-24 21:41 7. Pan Piech to bardzo uczciwa postać. Zachował się przyzwoicie, gdy wielu okazało się miernotami. Jesteśmy tyle warci, na ile nas sprawdzono. 2023-03-24 20:55 8. @xxx, dobre. 2023-03-24 20:25 9. Czeloviek, ako trava żivot jego. Tłumaczenie Nowego Testamantu w alfabecie głagolickim z IX w po Chrystusie. A Światłość Wiekuista niechaj mu świeci, Amen. 2023-03-24 20:23 10. @Do tego co popiera, jako naćpana hołota powinieneś wiedzieć najlepiej. To ja ciebie powinienem zapytać. Ja wiem, że mój tekst nie trzyma się "przysłowiowej kupy", bo jest napisany do zróżnicowanego odbiorcy. Do każdego z osobna i dotyczy osobnego zagadnienia, więc nie może się jej trzymać. A że Twój ograniczony rozumek nie potrafi ogarnąć tego tekstu, cóż, nie moja wina, że -jak napisał Podszerstek- małpy w klatkach się na tym nie znają. @po_p, ja kupuję jaja, polskie po 0,90 -1,00PLN/szt. Nie świecą, Ty jak gustujesz w lampkach na choinkę, Twoja sprawa. Żyjesz w wolnym kraju! @frontowiec, @loto -Kto przestrzegał przed masowym wywożeniem polskiego zboża i chlebem po 30 zł? Kto tym straszył. PiS??? Ty chyba sobie kpis! Sachajko, niegdysiejszy koalicjant PSL, domaga się ujawnienia firm, które to zboże zakupiły i przechowują. do kogo one należą. Do kogo należą "Polskie Zboża" oraz im podległe spółki spółeczki. Dlaczego PSL się przed tym broni?m Bo wyjdzie, że to... ich działacze postanowili zarobić na tanim zbożu??? Ps. mnie u tych tanich ukraińskich loto, na kogo ty będziesz głosował. Był tez taki przed Wojtyłą, który mówił, że jak przyjdą zniszczyć Polskę, zaczną od Kościoła. Ten to dopiero miał coś na myśli. @sp, bankructwo "siliconowego" Banku w USA, przejęcie szwajacarskiego giganta bankowego przez inny bank, zamieszki i protesty w Izraelu oraz w Paryżu, to wszystko PROWOKACJA, INTRYGA rządzących wykonana perfekcyjnie. (Oczywiście pisowskich rządzących, no bo jakże by innych!) Cel osiągnięty. Nie wiem tylko jaki cel osiągnięto, jaką i czyją tym razem aferę pisuray przykryli, ale już niebawem dowiem sie od Ciebie. Aha, jak się nie wie, o czym się w ogóle pisze, to się nie pier********** li głupot. To taka uwaga na poważnie tym razem. Jędrzejewski nie zamknął żadnego archiwum diecezji krakowskiej, a to z prostej przyczynę. Żaden "Jędrzejewski" tam "nie pracuje! Może Andrzejczak, może Jędrzejczyk, może ... Jimmi Hendrix, ale Jędrzejewski na pewno NIE!
2023-03-20 20:15 1. Przecudnie, jaki spokój duszy dają te obrazy. Jestem zaczarowana. Ukłony i gratulacje dla Artystki. Nigdy nie byłam w tej kawiarni!! Dla tych obrazów tam pójdę. 2023-02-28 03:12 2. ja nie kupuje tej narracji. Idź do wojska - bądź "zdziwiony" że zginiesz na froncie, misji pokojowej, na ćwiczeniach na poligonie etc. Albo w TOPR- to naczelnik mówi do spotkanego zakopiańczyka: "Pan z nami pójdzie na 4 lata kontraktu"? no nie. To nie Rosja. Tu się kandydata tak nie wciela. Jeżeli ktoś nie akceptuje ryzyka szuka pracy w biurze/sklepie. Z dala od służby ratowniczej. 2023-02-24 23:22 3. najlepsze było to że samochody różnych służb zaparkowały i zablokowały chodnik - Brawo piękny przykład. 2023-02-17 13:19 4. Brakowało jeszcze toastów i drink baru... 2023-02-02 18:13 5. Ciesom nos kónicki od mojego ojca, jeedyn ze Skrzypnego, a dr ugi z Dunajca, hej! 2023-01-27 00:11 6. tak, TOPR miał cały zestaw do akcji lawinowej, ale i prostą i treściwą pogadankę o śniegu i zagrożeniach z nim związanymi. I to wszystko co ta akcja miała wspólnego ze śniegiem. Myślę że rzucanie śnieżkami do celu było by lepsze od tej całej reszty "atrakcji". 2023-01-23 11:54 7. Z tego co widziałem, TOPR miał cały zestaw lawinowy 2023-01-23 09:22 8. Rośnie Ci to dziecko. 2023-01-17 00:14 9. Basia śpiewa przeeeeślicznie! Kolędy chwytają za serce. 2023-01-16 21:25 10. Z nazwą, czyli śniegiem tan dzień miał mało wspólnego. Chyba liczyli na to że śniegu nie będzie. A był. Atrakcje typu wawel bus - kolejka może 30metrow ale odstać trzeba było 2,5 godziny. Strzelnica z elektronicznej wiatrówki - kolejka około 45minut. Samba, rysowanie, i to chyba koniec tych atrakcji. Jedynie TOPR miał sondę lawinowa, i to chyba jedyne co ze śniegiem ta cała akcja miała wspólnego.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Bojcorka

Album TP

Pożegnania