Reklama

2023-01-27 17:30:46

Reklama

Kasprowy Wierch

Narty, termy, karnawał góralski. Zapraszamy na ferie do Małopolski! (WIDEO)

Reklama

Dziś na Kasprowym Wierchu, "świętej górze narciarzy" przy pięknej pogodzie, przedstawiciele Województwa Małopolskiego, Małopolskiej Organizacji Turystycznej i Polskich Kolei Linowych uroczyście zainaugurowali ferie zimowe w Małopolsce, na które zaprosili turystów. Hasło na najbliższe tygodnie to: Ferie w Małopolsce. Naturalnie!

Małopolska - to naturalnie najlepszy wybór na zimowy wypoczynek!  To region, w który góry zajmują ponad połowę powierzchni. I to góry, które znane są każdemu turyście – Tatry, Pieniny, Gorce oraz kilkadziesiąt ośrodków narciarskich jak Białka Tatrzańska, Krynica-Zdrój, Zakopane czy Szczawnica, kilometry tras do uprawiania narciarstwa biegowego czy skiturów - zapraszają do aktywnego spędzania każdej wolnej chwili.

150 km tras narciarskich

Zimowa oferta Małopolski jest niezwykle bogata i różnorodna. Ponad 150 kilometrów zróżnicowanych pod względem trudności tras narciarskich, prawie 60 stacji i ośrodków narciarskich. Od Beskidu Małego na zachodzie po Beskid Niski na wschodzie, od pogórzy po Tatry, znajdują się mniejsze i większe ośrodki narciarskie, spełniając oczekiwania zarówno początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Dobra infrastruktura turystyczna, specjalne trasy i atrakcje dla najmłodszych gwarantują bezpieczne szusowanie.  Wszystko to sprawia, że Małopolska jest idealnym miejscem wypoczynku dla rodzin z dziećmi.

Narty i snowboard

- Na zimowej mapie Małopolski znaleźć można ogrom atrakcji turystycznych, imprez, szlaków i zakątków znanych i nieznanych, które idealnie nadają się dla całej rodziny. Narty i snowboard, to nie jedyne propozycje, z których można skorzystać. Są nimi również liczne baseny termalne, malownicze trasy biegowe, niespotykana nigdzie indziej atmosfera i pieczołowicie pielęgnowane tradycje i zwyczaje - zauważa Iwona Gibas z zarządu województwa.


Polskie Koleje Linowe zapraszają

- W ośrodkach turystycznych Polskich Kolei Linowych każdy podczas zimowych ferii w Małopolsce znajdzie wiele atrakcji dla siebie - począwszy od tras narciarskich na Kasprowym Wierchu, na Jaworzynie Krynickiej - w której od tego sezonu udostępniliśmy nowoczesną 6 os. kolej krzesełkową Jaworzyna Express - a także na Palenicy w Szczawnicy i na Mosornym Groniu w Zawoi, czy snowparku na Gubałówce. Trasy narciarskie w ośrodkach PKL są zróżnicowane i dostosowane do umiejętności  dzieci oraz młodzieży zaczynającej swoją przygodę z narciarstwem, a także dedykowane dla zaawanasowanych narciarzy a także osób uprawiających narciarstwo wyczynowo, które trenują w ośrodkach PKL w ramach programu PolSKI Mistrz - mówił Łukasz Garlak z zarządu PKL.



Na swoich amatorów czekają również liczne w Małopolsce trasy skiturowe, łączące wędrówkę po górach z narciarstwem zjazdowym. Coraz więcej osób wędruje na tego typu nartach po szlakach w Beskidzie Sądeckim, Wyspowym, Makowskim, Gorcach czy Pieninach. Wybór możliwości jest ogromny, a wiele zależy od naszych umiejętności, sił i upodobań.

Narty biegowe

Ciekawą alternatywą na rodzinne spędzanie zimowego czasu na świeżym powietrzu są narty biegowe. Ta forma aktywności staje się coraz popularniejsza, a Małopolska zaprasza miłośników biegówek na mnóstwo tras o różnym stopniu trudności. Warto wymienić trasy w głównych ośrodkach narciarskich, w Nowym Targu, w Centrum Narciarstwa Biegowego Gorce Klikuszowa, trasy wokół Mogielicy w Beskidzie Wyspowym, czy ok. 80 km tras w Krzywej w Beskidzie Niskim. Każdy znajdzie w Małopolsce trasę dostosowaną do swoich umiejętności i kondycji. Wiele z nich dostępnych jest przez długie tygodnie, bo tu zima trwa najdłużej!

Czas na termy

Wspaniale zrelaksować, ogrzać się oraz spędzić czas można w małopolskich basenach termalnych. Jest to również polecana forma aktywności po białym szaleństwie, która pomaga zregenerować siły. Sprzyja temu również ich lokalizacja, gdyż wszystkie znajdują się bardzo blisko stacji narciarskich: w Białce Tatrzańskiej, Szaflarach, Bukowinie Tatrzańskiej, Chochołowie, Zakopanem, (m.in.: Terma Bania w Białce Tatrzańskiej, Termy Gorący Potok w Szaflarach, Termy Szaflary, Termy BUKOVINA, Chochołowskie Termy czy baseny termalne w Aqua Parku w Zakopanem).

Nie zapominajmy jednak o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa – by z zimowego wypoczynku przywieźć nie tylko niezapomniane wspomnienia, ale także wrócić „całym i zdrowym”. Zimowe góry są piękne, ale wymagają pokory, rozwagi i odpowiedniego przygotowania do różnego rodzaju aktywności. Zadbajmy zatem o odpowiedni strój, dostosujmy trasę wycieczki do warunków pogodowych oraz swoich możliwości, zwracajmy również uwagę na komunikaty TOPR i GOPR, a na stokach pamiętajmy o kaskach!

Małopolska Trasa Smakoszy

- Także ci, którzy lubią biesiadować, znajdą u nas liczne klimatyczne karczmy serwujące wyśmienite i jedyne w swoim rodzaju potrawy i trunki regionalne. Szczególnie polecam karczmy znajdujące się na Małopolskiej Trasie Smakoszy, bo przy dobrym jedzeniu żadna zima nie jest straszna – zachęca Iwona Gibas.

Ferie w Małopolsce - to także okazja do rozrywki i zabawy… Wielu wrażeń młodszym i starszym dostarczy Snowlandia w Zakopanem, park rozrywki wyczarowany ze śniegu, w którym znaleźć można śnieżny labirynt, piramidę, tor saneczkowy, czy igloo. Ten jeden z największych tego typu obiektów na świecie, przyciąga tłumy chętnych oraz… uwagę zagranicznych mediów. Warto wybrać się na znajdujący się w Tyliczu Snowtubing, czyli zjeżdżanie po śnieżnym torze na specjalnych, gumowych oponach/dętkach oraz na Sankostradę Krynica – czyli jeden z najdłuższych torów w Polsce. Specjalne propozycje dla dzieci mają również m.in. Popradzki Park Krajobrazowy, Park Miniatur w Inwałdzie czy Ogród Doświadczeń w Krakowie. A to dopiero początek długiej listy atrakcji.

Karnawał Góralski

- Ciekawym wydarzeniem, corocznie hucznie obchodzonym na Podhalu, będzie Karnawał Góralski. Kolędowanie, tańce zbójnickie, kumoterki, konkurs grup kolędniczych, wystawa owczarków podhalańskich, zawody strzeleckie czyli wspaniała impreza, mnóstwo atrakcji oraz niezapomniane wrażenia – mówi Jan Piczura – Wiceprzewodniczący Sejmiku WM.



W tym sezonie, Góralski Karnawał odbędzie się w dniach 9-12 lutego.

Ferie można również w ciekawy sposób spędzić w mieście! Nie zawiedziemy także tych osób, które od aktywnego wypoczynku wolą poznawanie kultury i tradycji. Małopolska kultura jest niezwykle bogata, a tradycje różnorodne i wciąż żywe. Planując wypoczynek w Małopolsce warto zatem spojrzeć na kalendarz wydarzeń i wybrać te, które wzbudzą nasze zainteresowanie. Udział w nich będzie z pewnością dużym przeżyciem, dostarczy wielu wrażeń i na długo pozostanie w pamięci. A jest w czym wybierać.

Szczególnie polecamy ofertę małopolskich instytucji kultury, która jest naprawdę wyjątkowa.   Jedną z takich propozycji, której nie można pominąć spędzając ferie na Podhalu jest oferta Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem. Muzeum to wspaniała wizytówka nie tylko Podhala, ale całej Polski.

W tym sezonie odwiedzający będą mogli zobaczyć na nowo zaaranżowane wystawy etnograficzną i przyrodniczą. Swoje propozycje na ferie przygotowały również m.in. Muzeum Lotnictwa w Krakowie, Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełzowie, Miasteczko Galicyjskie, Skansen w Szymbarku, a w Krakowie – Muzeum Archeologiczne, Muzeum Etnograficzne, Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka czy Wojewódzka Biblioteka Publiczna.

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
byw 2023-01-28 09:15:33
to jest sukces prywatnych przedsiębiorców a nie władzy i PIS-u piczu,,piczu. rząd nie ma niczego swojego.
Joachim 2023-01-27 20:54:14
Siuks piczura sie budzi
Pewnie ida wybory
Masakra
nie pora na euro 2023-01-27 19:15:08
"w rozmowie z Radiem Alex Leszek Dorula mówi że nic nie wie o planach przeprowadzenia w mieście zimowych igrzysk olimpijskich. - Nikt ze mną nie rozmawiał na ten temat, ale jak ktoś będzie - to my będziemy gotowi, by w takich rozmowach uczestniczyć - zapewnił
(...)
My się teraz szykujemy: będzie centrum komunikacyjne, centrum przesiadkowe w Kuźnicach, komunikacja miejska, lepsza komunikacja kolejowa, opracowywana jest koncepcja obwodnicy, parkingu zaporowego na Spyrkówce
(...)"
typ 2023-01-27 18:44:30
czy picura zapłacił za bilet na kolejke?

Reklama
  • PRACA | dam
    Willa Zarębek w Łopusznej poszukuje osoby do pracy w kuchni. Zakres obowiązków: przygotowanie obiadów i pieczenie ciast. Tel. 507 549 659, e-mail: willazarebek@outlook.com
  • KOMUNIKATY
    INFORMACJA: Wójt Gminy Poronin informuje o wywieszeniu na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Poronin oraz na stronie BIP w dniach od 08.12.2025 r. do 30.12.2025 r. Zarządzenia Nr 78/2025 Wójta Gminy Poronin z dnia 08.12.2025 r. w sprawie: wykazu nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy dot. części działki ewid. nr 15105/17 obręb 0502 Nowe Bystre.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o powierzchni ok. 50 m2. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
  • PRACA | dam
    Szukamy dziennikarza dziennikarki do publikowania treści na Pieknesny.pl Rozwijamy serwis Pieknesny.pl, poświęcony tematyce zdrowego snu, regeneracji i dobrego samopoczucia. Szukamy osoby, która potrafi pisać rzetelnie, lekko i z myślą o czytelniku. https://pieknesny.pl/ magda@pieknesny.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam bez pośredników ATRAKCYJNĄ NIERUCHOMOŚĆ zabudowaną BUDYNKIEM MIESZKALNYM 135 m2, działka 19 ar, widokowa, pełne uzbrojenie. Dojazd i lokalizacja idealne. Okolice Raby Wyżnej/Skawy na Łysej Górze. 510 386 494 do godz. 18-tej.
  • USŁUGI | budowlane
    ELEKTRYK SZUKA ZLECEŃ - 602 317 519.
  • PRACA | dam
    Górska Grupa Inwestycyjna - Firma wynajmująca apartamenty zatrudni KONSERWATORA/PRACOWNIKA TECHNICZNEGO do obsługi apartamentów w Zakopanem i Kościelisku. Oferujemy stabilne zatrudnienie i atrakcyjne wynagrodzenie. Wymagane prawo jazdy i doświadczenie. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres a.rysula@gorskagrupa.pl lub telefon 535391391.
  • PRACA | dam
    Produkcja pączków, piekarz Pączkarnia-ZAKOPANE przyjmie do pracy dziewczynę-kobietę z Zakopanego lub okolic,do produkcji pączków. Praca na stałe, zmianowa, w godzinach od 6.oo-18.00. Informacja tylko telefonicznie. 609097999
    Tel.: 609097999
  • SPRZEDAŻ | różne
    PIERZE I PUCH Z GĘSI. 536 88 77 35.
  • USŁUGI | budowlane
    WYKAŃCZANIE WNĘTRZ, ZABUDOWY GK, MALOWANIE. 660 079 941.
  • USŁUGI | budowlane
    ADAPTACJE PODDASZY, OCIEPLANIE WEŁNĄ MINERALNĄ. 660 079 941.
  • USŁUGI | budowlane
    REMONTY, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, ZABUDOWY GK, ADAPTACJA PODDASZY. 660 079 941.
  • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
    Sprzedaż NIERUCHOMOŚCI na Podhalu. Zadzwoń 792 250 793 lub skorzystaj z formularza na www.dobrasprzedaz.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Kupię MIESZKANIE w Nowym Targu. Bezpośrednio od właściciela. Może być do remontu. Pomogę załatwić formalności. Tel. 603 607 360.
  • PRACA | szukam
    PRZERÓBKI - KOŻUCHÓW, FUTER, NA PILOTKI NOWEGO KROJU. NIEDROGO, PROFSJONALNIE. 606989935.
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • USŁUGI | budowlane
    WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, REMONTY, ZABUDOWY GK, ADAPTACJA PODDASZY. 660 079 941.
  • SPRZEDAŻ | różne
    OPAŁ BUK. 660 079 941.
  • PRACA | dam
    Poszukujemy OSÓB DO OBSŁUGI KLIENTA w biurze Szkoły Narciarskiej na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem! Praca sezonowa: grudzień - marzec. ZAKRES OBOWIĄZKÓW. - Obsługa klientów bieżących w biurze szkoły, - Obsługa e-maila i przyjmowanie rezerwacji telefonicznych, - Sprzedaż usług szkoły narciarskiej, - Rozliczanie lekcji oraz współpraca z instruktorami. WYMAGANIA: - Komunikatywność i cierpliwość, - Dobra organizacja pracy i umiejętność samodzielnego działania, - Umiejętność obsługi komputera, - Łatwość w nawiązywaniu kontaktów, - Zdolność do pracy przy kilku zadaniach jednocześnie, - Komunikatywna znajomość języka angielskiego. OFERUJEMY: - Pracę w przyjaznej, sportowej atmosferze, - Możliwość nauki i rozwoju w branży turystyczno-narciarskiej, - Zimowy sezon pełen dobrej energii i górskiego klimatu! OSOBY ZAINTERESOWANE prosimy o przesyłanie aplikacji na e-mail: szkola@szymoszkowa.pl lub kontakt telefoniczny: 734 011 011. CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE!
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    CITROEN JUMPER, r.p. 2013, cen do uzgodnienia - 604 102 804.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    VW TRANSPORTER, r.p. 2013, cena do uzgodnienia, 604 102 804.
  • USŁUGI | budowlane
    FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
  • USŁUGI | budowlane
    KAMIENIARSTWO. 882080371.
  • MOTORYZACJA | inne
    PELLET!!! W sprzedaży posiadamy pellet olczyk i barlinek w najlepszej cenie na Podhalu!!!. 607695394 romar.zakopane@wp.pl
    Tel.: 607695394
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    SPRZEDAM MIESZKANIE KRAKÓW - KURDWANÓW - ŚWIETNA LOKALIZACJA. Oferujemy na sprzedaż jasne i przestronne mieszkanie położone w zadbanym budynku na osiedlu Kurdwanów. Powierzchnia 28,12 m kw. Budynek wyposażony jest w trzy windy, w tym jedną towarową. UKŁAD MIESZKANIA: - duży pokój z wnęką (nyżą), - jasna kuchnia z oknem, - duża, oszklona loggia, - piwnica przynależna do mieszkania. Mieszkanie jest słoneczne i ustawne, IDEALNE DLA SINGLA, PARY lub JAKO INWESTYCJA POD WYNAJEM. Lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum oraz dostęp do pełnej infrastruktury - sklepy, przystanki komunikacji miejskiej, szkoły i tereny zielone w zasięgu kilku minut spacerem. SPRZEDAŻ BEZ POŚREDNIKÓW. Cena 450 tys zł - do negocjacji. Kontakt: 604 08 16 43
  • PRACA | dam
    PAPI SERVICE SP. Z O.O. ZATRUDNI KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E ORAZ UPRAWNIENIA ADR. MOŻLIWE PRZESZKOLENIE ADR/TDT Z ZAKRESU PRZEWOZU PALIW PŁYNNYCH . TEL.602290555
  • PRACA | dam
    Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: PIZZERÓW, BARMANKI, BUFETOWE, POMOCE KUCHENNE, OSOBY NA ZMYWAK, OSOBY DO SPRZĄTANIA SALI. Kontakt osobisty pod nr tel.: 693 319 707
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Skupujemy nieruchomości za GOTÓWKĘ, PODHALE. 600404554
    Tel.: 600404554
  • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
    Zarządzanie domkami i apartamentami na wynajem krótkoterminowy. 788 63 36 33 www.zarzadzanieapartamentami.info
    Tel.: 788 63 36 33
    WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2025-12-22 21:00 Nowy quad dla druhów z Jaworek 2025-12-22 20:29 Babiogórskie Wilczki w dyrekcji babiogórskiego parku 2025-12-22 20:28 Palila się stolarnia w Jabłonce 2025-12-22 20:00 Wygrały wszystkie mecze 2025-12-22 19:23 Z takimi smakołykami do Krakowa pojechały panie z Mizernej 2025-12-22 19:00 Zaległe pensje wypłacone 2025-12-22 18:29 W "Domu Ludowym" rozpoczyna się artystyczny sezon zimowy 2025-12-22 18:00 Strażak z Lipnicy w pełnym umundurowaniu zdobył Rysy. Wszystko dla chorej Darii 2025-12-22 17:38 Odszedł wieloletni druh z OSP Olcza. Był też wiceprezesem 2025-12-22 17:30 Takie dziś były widoki z Litwinki 2025-12-22 16:45 Jadąc po pijaku - uderzył w karetkę pogotowia 1 2025-12-22 16:04 Mandaty za wjazd na Plac Niepodległości. Straż Miejska przypomina o zakazie ruchu 7 2025-12-22 15:31 Oscypek robi furorę na najlepszym Jarmarku Bożonarodzeniowym w Europie 2025-12-22 15:26 Pożar w Bukowinie Osiedlu 3 2025-12-22 15:00 Jeszcze dwa dni do Świąt, a w Zakopanem coraz więcej turystów 2 2025-12-22 14:30 Nad Tatrami rodzi się wał fenowy, na błękitnym niebie króluje słońce, a na szlakach ślisko 2025-12-22 14:05 Trudne warunki na drogach Spisza 2025-12-22 13:30 Na Kamieńcu zła jakość powietrza, im bliżej Tatr tym lepiej 4 2025-12-22 13:27 Historie wielkich namiętności ukryte w obrazach. Mamy dla Was książkę 2025-12-22 13:02 Zmarła kobieta potrącona przez samochód w Zębie 2 2025-12-22 12:31 Jedyny sylwester na Podhalu z największym pokazem laserowym, bez pokazu sztucznych ogni! 2025-12-22 12:00 Trochę słońca, trochę mgieł o poranku w Zakopanem (WIDEO) 4 2025-12-22 11:00 Awaria na trasach biegowych COS szybko naprawiona 2 2025-12-22 10:28 Wigilia z seniorami 1 2025-12-22 10:00 Mroźna i śnieżna zima w końcu przyjdzie? Tak wyglądają prognozy 1 2025-12-22 09:00 Pienińskie smaki wigilijne w Budapeszcie (WIDEO) 7 2025-12-22 08:30 "Sówki" ubrały choinkę 2025-12-22 08:00 Koncert Gosi Andrzejewicz i inne atrakcje na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Zakopanem 3 2025-12-21 21:00 Jarmark bożonarodzeniowy w stolicy Podhala 2 2025-12-21 19:59 Świetny występ Kacpra Tomasiaka. Pozostali Polacy poza pierwszą dziesiątką 2025-12-21 19:00 Nie wchodźcie na stawy. TPN nie prowadzi badań grubości lodu 3 2025-12-21 18:00 Mgły i piękne widoki z Nosala (WIDEO) 2025-12-21 17:00 Tak wyglądają nowe toalety w Dolinie Kościeliskiej 11 2025-12-21 16:00 Elegia na odejście silnika spalinowego. Mamy dla Was książki 2025-12-21 15:25 Samochód uderzył w betonowe bariery 4 2025-12-21 15:00 Schron pod remizą OSP na Olczy? Na razie jest nowy samochód 5 2025-12-21 14:17 Jarmark Bożonarodzeniowy z konnym św. Mikołajem (WIDEO) 2025-12-21 14:00 Gmina Poronin zakupiła paczkowarkę do wody 3 2025-12-21 13:00 Kobiety Straży 2026. OSP Maków Dolny rusza z 9. edycją projektu 4 2025-12-21 12:28 Muzyczne życzenia (WIDEO) 2025-12-21 12:20 XII Puchar Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim 2026 2025-12-21 11:30 Poważny wypadek na Rysach. Turysta walczy o życie 7 2025-12-21 11:30 Centrum Rozrywki FlyPark już od stycznia w Nowym Targu 2025-12-21 11:24 Będzie kanalizacja w Grywałdzie 1 2025-12-21 11:00 Doskonałe wyniki zakopiańczyków na Gwarek Cup 2025 2025-12-21 10:00 Świąteczna szkoła (ZDJĘCIA) 2025-12-21 09:29 Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył 2025-12-21 09:00 Dziś pierwszy dzień zimy i najkrótszy dzień w roku 2 2025-12-20 21:00 Motoambulans w szpitalu w Zakopanem. Pierwszy taki pojazd w Małopolsce (WIDEO) 7 2025-12-20 20:00 Prognozy na święta: wigilia ze śniegiem i mrozem 10
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2025-12-22 22:00 1. No cóż jednak tragedia dla obu stron. Niestety z pewnością większa dla zmarłej a szczególnie dla jej rodziny. No niestety minął tydzień i żadnych wieści ani z gminy ani radni cisza. Może jakieś rozmowy są tylko szkoda że my zwykle "szaraki" o niczym nie wiemy. Skoro żadnej pomocy nie ma musimy sami zadbać o swoje bezpieczeństwo- nawzajem(kierowcy i piesi) tylko niestety sezon zbliża się wielkimi krokami a przy tym większe natężenie ruchu i kierowcy którzy nie znają ani naszych terenów ani naszej okolicy- gdzie trzeba szczególnie zachować należytą ostrożność. Trzymam kciuki za nas wszystkich byśmy mieli oczy dookoła głowy może to nas uratuje. Wesołych, spokojnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia. 2025-12-22 21:05 2. "Jeszcze dwa dni do Świąt, a w Zakopanem coraz więcej turystów" Dlatego warto sparaliżować miasto wycinając drzewa na głównej drodze wjazdowej która i tak zawsze jest zakorkowana. Nie dziękujcie. Tak nam pokazali w Kortina deBeco a my chcemy być "światowe" orły. Zapraszamy na sylwestra! 2025-12-22 20:32 3. sezon na bezprawie oficjalnie otwarty został 13 grudnia 2023! Dzisiaj do tego wszystkiego wciska się lemingom kit, że Święta będą mieli tańsze o 150 zł. . ha ha ha ,,,, 2025-12-22 20:19 4. Podobno Zbyszek był, zajadał aż mu się głos łamał... Jednak co polskie to polskie, a nie jakieś tam papryki i gulasze :D 2025-12-22 20:14 5. "straż miejska przypomina..." Zamiast przypominać, zacznijcie robić swoje jak należy. Nie od święta, nie w ramach jakiejś akcji, lecz codziennie. 2025-12-22 20:07 6. czyli jednak duje, a to działa na tępąpropagandę, a raczej jej funkcjonariusza 2025-12-22 20:04 7. Chore patologiczne "miasto". 2025-12-22 20:02 8. @batyr w zimie pala w lecie tylko na wode reszte podrzucają .proste ?proste 2025-12-22 19:28 9. No w Bukowinie pożar! 2025-12-22 18:57 10. Bo z Rabki bliżej. Przeczytaj dokładnie gdzie ten pożar.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama