Ogłoszenia drobne w Tygodniku Podhalańskim i na portalu 24tp.pl Szybko, wygodnie, tanio i blisko Twojego domu. Kliknij w ten pasek, a przekonasz się, że to działa.

Reklama

2023-02-24 12:00:19

Pod Giewontem

Co robić w weekend w Zakopanem?

Ten weekend pod Giewontem to przede wszystkim święto Teatru Witkacego. Jednakowoż zapraszamy też na pokaz filmu "Kohut" w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, Bieg Gąsieniców na trasach narciarskich COS czy spotkanie z Elżbietą Sieradzińską, autorką książki "Wrócimy po Was. Historie alpejskie". To w Kawiarni Kmicic. Spis wydarzeń na piątek, sobotę i niedzielę znajdziecie niżej.

WARSZTATY: Fotograficzne kadrowanki-wycinanki
Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10
Piątek 24.02, godzina 13

Co to jest kadr i kompozycja? Jak wyglądał tradycyjny aparat fotograficzny i czym różnił się od współczesnego? Czy klisza i film fotograficzny to to samo? W trakcie spaceru po wystawie czasowej „Władysław Werner. Fotograf Tatr i Zakopanego” przeniesiecie się w czasie i spróbujecie znaleźć odpowiedzi nie tylko na te pytania. Czas trwania: 1,5-2 godz. Grupa wiekowa: od 10 do 14 lat. Zapisy: rezerwacja@muzeumtatrzanskie.pl, nr tel. 533 925 111. Więcej na: https://muzeumtatrzanskie.pl/edukacja/aktualnie-w-edukacji/

FERIE Z MUZEUM TATRZAŃSKIM - WARSZTATY: Bajki z projektora
Muzeum Kornela Makuszyńskiego, ul. Kazimierza Przerwy-Tetmajera 15
Piątek 24.02, godzina 14

Bajki na przeźroczach to dawny sposób oglądania bajek animowanych dla dzieci, który kiedyś był namiastką prawdziwego kina. Wyświetlane z projektora slajdy o niesfornym koziołku, znanym z powieści pisarza Kornela Makuszyńskiego „Przygody Koziołka Matołka”, będą doskonałą okazją do zapoznania się z tą wspaniałą formą oglądania bajek. Czas trwania: 1 godz. Grupa wiekowa: od 4 do 9 lat. Zapisy: rezerwacja@muzeumtatrzanskie.pl, nr tel. 533 925 111. Więcej na: https://muzeumtatrzanskie.pl/edukacja/aktualnie-w-edukacji/

PREMIERA FILM: Tata
Kino „Giewont”, ul. Kościuszki 4
Piątek 24.02, godzina 18
Sobota i niedziela 25-26.02, godzina 20.20
Kino „Miejsce”, ul. Orkana 2
Od piątku 24.02 do niedzieli 26.02, godzina 20.20

Patryk Lubos w filmie Anny Maliszewskiej. Lubos wciela się w rolę Michała, kierowcy TIRa i ojca samotnie wychowującego córkę Miśkę. Kiedy jest w trasie, opiekuje się nią ukraińska sąsiadka. Jej wnuczka Lena i Miśka są nierozłączne. Gdy niania nagle umiera, Michał zmuszony jest zabrać dziewczynki ze sobą w trasę. Ta podróż sprawi, że w końcu przestanie uciekać przed swoimi demonami i odkryje, co w jego życiu jest tak naprawdę najważniejsze.

38. URODZINY TEATRU WITKACEGO/138. URODZINY ST.I. WITKIEWICZA
Teatr im. St. I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15

To ważne dla Teatru wydarzenie rozpoczęło się w czwartek 23.02 premierą spektaklu "Hotel Utopia" w ramach Sceny Propozycji Aktorskich, w reżyserii Andrzeja Bieniasa. W piątek 24.02 widzowie będą mieli okazję m.in. obejrzeć dwa spektakle - anglojęzyczny "The Madonna Project" będący hołdem złożonym królowej bohemy i pisarce Dagny Juel Przybyszewskiej (reż. Einar Bjorge) oraz "Chimerycznego lokatora" z repertuaru Teatru Witkacego (reż. Andrzej St. Dziuk). Urodziny zakończą się w sobotę 25.02 koncertem "Witkacy - Power". Tradycyjnie nie zabraknie toastu i za Witkacego, i za „Szaleńców Bożych".

Program 24.02 piątek:
 • 11.00 TEATR FORMISTYCZNY WITKACEGO. Prowadzenie - Zofia Radwańska. Zapisy przez formularz Google od 13.02. Ilość miejsc ograniczona! Oksza, Muzeum Tatrzańskie, ul Hr. Władysława Zamoyskiego 25
 • 18.15 THE MADONNA PROJECT rzecz o Dagny Juel Przybyszewskiej, reż. Einar Bjørge/Foyer, Scena Witkacego
 • 19.30 GAJA - OBIEKTY, finisaż wystawy asamblaży Hanny Wierzbickiej-Maruty/Galeria Teatru, Scena Witkacego
 • 20.15 CHIMERYCZNY LOKATOR wg Rolanda Topora, reż. Andrzej St. Dziuk/Scena Witkacego
 • 20.30 SPOTKANIE Z AKTORAMI TEATRU WITKACY/Scena Atanazego Bazakbala, Kawiarnia Witkacy
Program 25.02 sobota:
 • 19.15 KONCERT URODZINOWY. Toast za Witkacego i "szaleńców bożych", reż. Andrzej St. Dziuk/Scena Witkacego
Bilety: witkacy.pl

FERIE Z MUZEUM TATRZAŃSKIM – WARSZTATY: Malarstwo na szkle
Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10
Sobota 25.02, godzina 10

W trakcie zajęć poznacie technikę, a następnie samodzielnie wykonacie obrazek na szkle, który będzie mógł zdobić wnętrze domu bądź stać się własnoręcznie zrobioną pamiątką z Zakopanego. Czas trwania: 1,5 godziny. Grupa wiekowa: od 7 do 12 lat. Zapisy: rezerwacja@muzeumtatrzanskie.pl, nr tel. 533 925 111. Więcej na: https://muzeumtatrzanskie.pl/edukacja/aktualnie-w-edukacji/

PoSZLAKI - zajęcia z edukatorami TPN: Prelekcja Tomasza Skrzydłowskiego
Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, ul. Chałubińskiego 42a
Sobota 25.02, godzina 17

Zima z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Prelekcja Tomasza Skrzydłowskiego „Turystyka zimowa i jej wpływ na przyrodę”. Wstęp wolny.

SPOTKANIE z Elżbietą Sieradzińską
Kawiarnia Kmicic, ul. Staszica 11a
Sobota 25.02, godzina 19

Będzie to rozmowa o jej najnowszej książce "Wrócimy po was. Historie alpejskie". Książka poświęcona jest wypadkom i katastrofom w Alpach a także początkom górskiego ratownictwa powietrznego.
Elżbieta Sieradzińska to  romanistka z zamiłowania i wykształcenia, tłumaczka z języka francuskiego, wieloletnia pracowniczka  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim, a w latach 2014-2020 jej dyrsektorka. Z serca i duszy muzyczka, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów w języku polskim, francuskim i kreolskim. Z zespołem Costanova nagrała autorską płytę Voyage, przygotowuje drugą – Miraże. Dokonała przekładów piosenek Cesarii Evory dla Sony-BMG. Autorka artykułów poświęconych górom, muzyce i kulturze Wysp Zielonego Przylądka, napisała pierwszy polski przewodnik po Wyspach, a także biografie Cesarii i Evory i Wandy Rutkiewicz. Prawa do ekranizacji tej drugiej książki wykupiła stacja TVN.

TROPEM WILCZYM. BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLETYCH
Górna Rówień Krupowa
Niedziela 26.02, godzina 10

Organizator, a jest nim MOSiR Zakopane, wyznaczył dwa dystanse: 5000 metrów - cztery pętle oraz dystans 1963 metry - dwie pętle. Nie wprowadza przy tym limitu zawodników oraz limitu wieku, lecz dysponuje tylko 150 pakietami startowymi, które otrzymają zawodnicy wg kolejności zgłoszeń. Biuro zawodów mieścić się będzie na Górnej Równi Krupowej. W dniu biegu będą tu wydawane pakiety startowe. Pełen regulamin Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych dostępny jest na stronie: mosir.zakopane.eu.

38. OGóLNOPOLSKI BIEG GĄSIENICóW
Trasy biegowe Centralnego Ośrodka Sportu
Niedziela 26.02, godzina 17

Zgłoszenia przyjmowane były elektronicznie do 22.02, niemniej zapisać się będzie można w biurze zawodów 26.02. Dystans: kobiety 5 km (dwie pętle po 2,5 km), mężczyźni - 10 km (cztery pętle po 2,5 km). Zawody rozegrane zostaną stylem klasycznym. Start, meta i biuro zawodów w okolicy Średniej Krokwi. Regulamin biegu: http://mosir.zakopane.eu/9-aktualnosci/1240-xxxviii-ogolnopolski-bieg-gasienicow

WIECZóR Z AKORDEONEM
Kawiarnia Kmicic, ul. Staszica 11a
Niedziela 26.02, godzina 18

Muzyczne spotkanie z Jakubem Hubickim. Stały bywalec kawiarnianej sceny, wirtuoz akordeonu, zaprezentuje popularne utwory muzyki światowej, jazzu oraz własne kompozycje.

POKAZ FILMU: Kohut
Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, ul. Chałubińskiego 42a
Niedziela 26.02, godzina 19

Film Michała Adamowicza i Filipa Chudzyńskiego powstawał u podnóża Tatr w latach 2020-2021, w trakcie badań tutejszej populacji cietrzewia. Jego autorzy w zaproszeniu na projekcję piszą: „Film „Kohut” nakręciliśmy podczas dwuletnich badań populacji cietrzewia, które Michał prowadził w polskich Tatrach. Tworząc go, chcieliśmy opowiedzieć o życiu badacza przyrody, pokazać Tatry od nieznanej strony, uchwycić ekscytację poszukiwania tego co tajemnicze i dzikie. Jest to więc opowieść o pasji i poznawaniu Natury. Jest to oczywiście również opowieść o cietrzewiu, który w wysokich górach jest niczym duch z mgieł, śniegów i grani, a spotkania z nim nie sposób wymazać z pamięci.”
Gościem zakopiańskiego pokazu, który jest częścią akcji edukacyjnej na temat odpowiedzialnej turystyki i ochrony tatrzańskich cietrzewi "Chronić Cię trzeba", będzie jeden z autorów filmu – Michał Adamowicz.

Wystawy czasowe prezentowane w zakopiańskich galeriach i muzeach:
- Wystawa czasowa: WŁADYSŁAW WERNER. FOTOGRAF TATR I ZAKOPANEGO. Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego, ul. Krupówki 10 (do 2.04).
- Pokaz obrazu: Z WIZYTĄ POWROTNĄ. Panneau dekoracyjne Jana Rembowskiego z Sanatorium Dłuskich w Zakopanem. Muzeum Karola Szymanowskiego w willi "Atma", ul. Kasprusie 19 (do 5.03).
- Wystawa czasowa: MISIE W ZARYSIE. Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Zamoyskiego 25 (do 28.02).
- Wystawa czasowa: IKONY - Sala A: Ikony z Muzeum Ikon w Supraślu/Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Sala B: Ikony Krakowskiej Grupy "Lumen". Zakopiańskie Centrum Kultury - Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego, ul. Krupówki 41 (do 18.03).
- Wystawa czasowa: W STRONĘ NIEBA. 20 lat malarstwa na szkle Marty Walczak Stasiowskiej. Willa Czerwony Dwór - Centrum Kultury Rodzimej, ul. Kasprusie 27 (do 25.03).
- Wystawa czasowa: KOTY - prace Beaty Zalot, Beaty Zuby, Anny Schumacher, Jagny Pawlak, Lidii Rosińskiej, Jakuba Szyrszenia i Andrzeja Jureckiego. Kawiarnia Kmicic, ul. Staszica 11a.

Aktualne wydarzenia kulturalne całego tygodnia znajdziecie w bieżącym papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego – Informator kulturalny strony 22-23.

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Reklama
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ PLAC POD PARKING DLA POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH - 1000 METRÓW. NOWY TARG, UL. SKŁADOWA. OBIEKT OGRODZONY I MONITOROWANY. Tel. 602 290 555
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA 27 arów, Zubrzyca Górna, 538 75 05 02.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  KAWALERKA UMEBLOWANA Z ANEKSEM KUCHENNYM - DO WYNAJĘCIA DŁUGOTERMINOWO. Zakopane centrum - 600 057 730.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA DŁUGOTERMINOWO NOWE MIESZKANIE 44 m2, Zakopane centrum, częściowo wyposażone - 600 057 730.
 • PRACA | dam
  Masz doświadczenie w sprzedażowej obsłudze grup, eventów i konferencji? PKL Horeca Sp. z o.o. poszukuje osoby na stanowisko: SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY GRUP I KONFERENCJI. Miejsce pracy: Zakopane. CO BĘDZIE NALEŻAŁO DO TWOICH OBOWIĄZKÓW: - Obsługa rezerwacji konferencyjnych i grupowych - przygotowywanie ofert, negocjowanie warunków, ustalanie szczegółów, wprowadzanie listy gości do systemu, rozliczanie pobytu grup; - Analiza zapytań, badanie potrzeb, przygotowywanie ofert oraz prowadzenie negocjacji z klientami w obszarze konferencji eventów i bankietów; - Aktywna sprzedaż pobytów grupowych; - Zarządzanie i monitoring kanałów OTA; - Wdrażanie nowych kanałów sprzedaży usług noclegowych w zarządzanych obiektach; - Nadzór nad przygotowywaniem, przebiegiem wydarzeń oraz ich rozliczenie; - Współpraca pomiędzy działami hotelu a Klientami, identyfikowanie potrzeb, realizacji, oczekiwań Klientów i podnoszenia jakości świadczonych usług; - Budowanie i utrzymywanie długotrwałych relacji z Klientami; - Analiza konkurencji; - Monitorowanie budżetów sprzedażowych i ich optymalizacja; - Współpraca z podwykonawcami i dostawcami usług; - Proponowanie, wdrażanie i analiza nowych rozwiązań, raportowanie; - Dbanie o pozytywny i jakościowy wizerunek Grupy Kapitałowej. WIĘCEJ O STANOWISKU NA: https://www.pkl.pl/post/specjalista-ds-sprzedazy-grup-i-konferencji.html. APLIKACJE prosimy przesyłać na adres rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL Horeca Specjalista ds. sprzedaży grupowej". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
  E-mail: rekrutacja@pkl.pl
  WWW: https://www.pkl.pl/post/specjalista-ds-sprzedazy-grup-i-konferencji.html
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA 840 m2, uzbrojona (woda, prąd), dojazd z drogi gminnej - Białka Tatrzańska. 608 161 516.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię robotników ogólnobudowlanych - budowy od podstaw, docieplenia, wykończenia (flizy, stolarka). Zakopane i okolice. 500160574
  Tel.: 500160574
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ HALĘ: magazyn/ produkcja - 250 m. Nowy Targ ul. Składowa. Tel. 602 290 555
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  W Gorcach na Sralówkach nowo wybudowana Bacówka do sprzedania. 515 503 494, 18 26 53 977.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Nowy Targ-mieszkanie 3 pokojowe 61m2 do wprowadzenia od razu sprzedam. 660797241 b12.pl
  Tel.: 660797241
 • SPRZEDAŻ | różne
  KURTKA MOTOCYKLOWA XL Z PODPINKĄ i KASK - mało używane. Tel. 793 008 357.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  Mało używany BOJLER OCIEPLANY emaliowany 500L oraz BOJLER OCIEPLANY emaliowany 350L Z WĘŻOWNICĄ. 793 008 357.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • PRACA | dam
  Restauracja Górska w Białce Tatrzańskiej poszukuje osoby na stanowisko : KUCHARZ A\'LA CARTE. Praca w doświadczonym zespole, wysokie wynagrodzenie. Praca na stałe lub na sezon. Możliwość zakwaterowania Zapraszamy do kontaktu tel :. 518259536 www.restauracjagorska.pl rest.gorska@gmail.com
  Tel.: 518259536
  E-mail: rest.gorska@gmail.com
  WWW: www.restauracjagorska.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  FIAT 500 multijet, 1.3D, 2010r. 604 401 542.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MOTOCYKL YAMAHA ENDURO XT, 600, mały przebieg, 2000r. QUAD POLARIS. 503 868 728.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA PRZY LOTNISKU N. TARG. 503 868 728.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA W GORCACH. 503 868 728.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA - DŁUGA WAKSMUND. 503 868 728.
 • PRACA | dam
  Przyjme pracownika budowlanego. 604131899
  Tel.: 604131899
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupie działke, dom w Zakopanym , Kościelisku lub Białce Tatrzańskiej. 660797241
  Tel.: 660797241
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY. 889 388 484.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Bezpośrednio Dom w Zębie na widokowej działce 502 621 427 januszwloch@yahoo.com. 739 519 116 januszwloch@yahoo.com
  Tel.: 739
 • PRACA | dam
  Zatrudnię kierowcę kategorii D. +48574255794
  Tel.: 48574255794
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  ZA GOTÓWKĘ !!! Kupię działkę lub dom do remontu. PODHALE. 600404554
  Tel.: 600404554
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI KAMIENIARSKIE: OBKŁADKI ELEWACYJNE, POSADZKI, PARAPETY, STOPNIE, OGRODZENIA. FLIZOWANIE. 607 572 312.
 • PRACA | dam
  PAPI SERVICE Sp. z o.o. zatrudni KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E oraz UPRAWNIENIA ADR . Tel. 602 290 555
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, MALOWANIE DACHÓW, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, ELEWACJE, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINY. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • PRACA | dam
  POMOC W PENSJONACIE. Możliwość zamieszkania. 601 661 661.
 • PRACA | dam
  SZEFOWA KUCHNI - PENSJONAT. Możliwość zamieszkania. 601 661 661.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2023-05-29 19:30 Przyszły kryty tor lodowy robi już wrażenie 2023-05-29 19:00 Ogrywanie moji ma się na Spiszu bardzo dobrze 2023-05-29 18:00 Choinka na średniowiecznych murach 2023-05-29 17:30 Dzień Dziecka na boisku 2023-05-29 17:00 Jana Wałacha powrót po 120 latach na Podhale 2023-05-29 16:30 Z mamą w bibliotece 2023-05-29 15:32 Zaginął 38-latek z Nowego Targu 1 2023-05-29 15:15 Plażówka z widokiem na zamek w Czorsztynie 2023-05-29 15:14 Nowotarscy policjanci na trasie Orlen Wyścigu Narodów 1 2023-05-29 14:29 Dziwny wypadek w Ratułowie 1 2023-05-29 14:14 Blue Note po raz drugi, czyli Jam Session przy Krupówkach 2023-05-29 13:30 Dziś uczniowie, jutro żołnierze, maszerują w spiekocie na Placu Niepodległości 3 2023-05-29 13:22 Droga na Chotarzu częściowo nieprzejezdna do połowy czerwca 2023-05-29 12:30 Nawet płotka cieszy Krystiana 2023-05-29 12:00 Kto montuje dziwne kamery na zakopiańskich skrzyżowaniach? Czy to fotoradary? 10 2023-05-29 11:30 Niedźwiedzie Orawy mają moc (WIDEO) 1 2023-05-29 10:54 Od czego zależy koszt obsługi przez biuro rachunkowe? 2023-05-29 10:24 Sypie się fontanna na Placu Dietla to wątpliwa wizytówka miasta 5 2023-05-29 09:30 Słońce walczy z chmurami na tatrzańskim niebie, po południu może popadać 1 2023-05-29 08:46 Co tu się wyrabia? Czy kierowca zaspał, czy w ciężkim sprzęcie popsuły się hamulce? 12 2023-05-29 08:00 Zapatrzony w gwiazdy - promocja książki o nowotarżaninie 2023-05-28 23:04 Śmierć w Tatrach, upadki na śniegu i utknięcia w trudnym terenie 2023-05-28 22:00 To był niezapomniany dzień, nie tylko dla rodzin zastępczych 2023-05-28 21:30 Poturbowany rowerzysta w Pieninach 2023-05-28 21:20 Matka zginęła na oczach trójki małych dzieci 2 2023-05-28 20:30 Co łączy klasztor w Lubiążu i więźniów Gross-Rosen? Reporterskie śledztwo historyczne. Konkurs dla czytelników 2023-05-28 20:30 Ela na przyjęcie u angielskiego króla poszła w kierpcach 1 2023-05-28 19:30 Szczęśliwa siódemka. Czy doczekamy się autobusu na Długą Polanę? 2 2023-05-28 18:30 Rachunek zysków i strat. Czy warto było likwidować straż miejską? 4 2023-05-28 17:30 Wybraliśmy się na basen w nowo otwartym luksusowym Pieniny Grand 1 2023-05-28 16:30 Modele na medal czyli jak w sześciu zorganizować festiwal 2023-05-28 16:00 Wybieramy nową góralską pamiątkę. Zagłosujcie na nasze propozycje! 1 2023-05-28 15:30 Gdzie na rower? Jeśli szukacie alternatyw wybierzcie się do... Piwnicznej 2023-05-28 14:30 Piękny, słoneczny dzień w Pieninach 2023-05-28 13:45 Nie żyje mężczyzna, który spadł ze szlaku turystycznego w Tatrach 2023-05-28 13:30 Nocne poszukiwania biegacza 1 2023-05-28 12:16 Śmiertelny wypadek w Tatrach 2023-05-28 12:07 Potężne korki na wahadle przed mostem w Dębnie 1 2023-05-28 12:00 To ostatnia okazja, by odwiedzić miejscową remizę 2023-05-28 11:00 Trzynasty raz przeszli Beskidzkie Camino - górami do Ludźmierza 3 2023-05-28 10:00 Wernisaż u Hasiora 1 2023-05-28 09:00 Remont ulicy Nadwodniej wyszedł spod ziemi 2023-05-28 08:00 Mobilne rowery podbijają Pieniny 4 2023-05-27 21:32 Strażacy z OSP Krościenko uratowali psa (WIDEO) 3 2023-05-27 21:00 Piknik nie tylko dla rodzin zastępczych 2023-05-27 20:00 Sprzątali babiogórskie szlaki 1 2023-05-27 19:00 Rysia mama z małym kociakiem (WIDEO) 2023-05-27 18:00 Most w Szczawnicy wymaga pilnej przebudowy 3 2023-05-27 17:00 Spokojne popołudnie nad Jeziorem Rożnowskim (WIDEO) 9 2023-05-27 16:00 Starosta rozgrzeszony 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-05-29 17:36 1. Belkot to moja specjalnosc. 2023-05-29 17:30 2. Weź ich poproś o zabezpieczenie orszaku weselnego czy konduktu żałobnego to cie wyśmieją.... 2023-05-29 17:29 3. Brawo duda. Co zrobiłeś w i po smoleńsku tusk? Jak sie zachowywałeś? Nie ma że było i minęło. Nie ma . Gad po betonce kamaszami stuka. 2023-05-29 17:28 4. I znowu się okaże, że jest jeszcze sporo miejsca w naszej "krzemowej dolinie" na nowe unikalne inwestycje, parkingi, tory rajdowe, hardłerową zabudowę nieograniczonej przestrzeni i artifikal sztucznej wyobraźni i urojonej inteligencji. 2023-05-29 17:04 5. @marek Nie przejmuj się Maro, kiedyś też się wykształcisz i nie będziesz już patrzył z zazdrością na urzędników. Los jest w Twoich rękach, wykorzystaj szansę. 2023-05-29 16:47 6. technika wygrała nie koniecznie siła ! :) 2023-05-29 16:37 7. I za ten wspaniały "rozkwit" Szczawnicy trzeba podziękować właścicielom "pierwszego prywatnego uzdrowiska w Polsce" jak to jeden z tych "właścicieli" się chwalił jakiś czas temu w TV. Doprowadzili całe uzdrowisko do ruiny ale najważniejsze, że są "CHRABIAMI" 2023-05-29 16:20 8. @OSZCZYPEK OBWODNICA NA GRONIK POTEM SPOWROTEM NA KRUPÓWKI DO KNAJP TYLKO TUBYLEC ,KTÓREGO PRZODKOWIE WYPASALI BARANY MOŻE WYMYSLAĆ TAKIE FARMAZONY.PISAŁEM WAM WSIAKI PARKING ZAPOROWY MISIAGI-BUS TAXI-STACJA PKP.O RESZCIE PRZEKONACIE SIĘ SAMI JAK BĘDZIE KOREK OD SZAFLAR JEDNYM PASEM,SPYRKÓWKA STANIE BO JANUSZ BEDZIE CHCIAŁ SPRAWDZIĆ CZY NIE MA MIEJSCA BO PARKING nA 250 SAMOCHODÓW ZAPCHA SIĘ W 30 MINUT W SEZONIE A KOŁO DWORCA BĘDZIE MOŻNA ZAMKNĄC SAMOCHÓD NA PASACH BO PATOLOGIA BĘDZIE BIEGAĆ Z DWORCA TAM I ZPOWROTEM DO SKLEPU NAPRZECIWKO POTEM OBLECI FIS I DOPIERO SIĘ ZDECYDUJE GDZIE MA IŚC JECHAĆ BO MÓZG OSCYPA NIE PRZETWORZYŁ DANYCH O PRZEJCIU NAZIEMNYM,BO ZABOCYŁ JAKO BYŁO KRUPÓWKI GUBAŁÓWKA.HEY. 2023-05-29 16:13 9. OSZCZYPEK SIĘ PODSZYWA TO NIE MÓJ POST. 2023-05-29 16:12 10. REKLAMA REKLAMA PRANIE MUZGA JUŻ OD RANA....................
2023-05-15 11:39 1. Ja z Zakopanego kojarzę piwko Zakopiańczyk, całkiem spoko, to chyba browar Pilswezier robił, a teraz to nawet nie wiem, ale takie znane i lubiane miejscowości to powinny mieć swoje piwka właśnie... 2023-05-04 20:43 2. Byłam na koncercie i był świetny 2023-05-02 00:23 3. Widzę Sebastian krauzowicz znowu coś gdzieś otwiera. Gdzie tego chłopa nie było? 2023-04-30 05:33 4. Wspaniałe Spotkanie zorganizowane przez Żonę Poety - Annę Tawłowicz. Gwoli ścisłości, odbyło się w przeddzień imienin Jerzego Tawłowicza, którego 11. rocznica śmierci minęła 25 lutego 2023 roku. Poeci przybyli nie tylko z Podhala, była też poetka ze Szczecina. Spektakl przedstawiony przez Aktorów SCENY A2 oparty był na scenariuszu z 2004 roku, autorstwa Jerzego Tawłowicza "Wiosenne (nie)porządki czyli remanent w mojej szufladzie z wierszami", a głównym punktem programu całego Wydarzenia był Turniej Jednego Wiersza, który wygrał poeta z Krakowa - Robert Marcinkowski. Wszyscy wyłonieni przez publiczność laureaci obdarowani zostali m. in. pięknymi filiżankami ozdobionymi przez znakomitą plastyczkę z Jabłonki - Monikę Tlałkę. Atmosfera była wspaniała, Jurek znów połączył twórców, którzy przeczytali wiele wierszy poświęconych jego Osobie. Można było również uraczyć się przednim poczęstunkiem, który zapewniła Żona Poety. 2023-04-16 23:02 5. @serio nie ma ofiar, wg kk :D 2023-04-13 21:49 6. a w obronie ofiar jp2 kiedy marsz? 2023-03-20 20:15 7. Przecudnie, jaki spokój duszy dają te obrazy. Jestem zaczarowana. Ukłony i gratulacje dla Artystki. Nigdy nie byłam w tej kawiarni!! Dla tych obrazów tam pójdę. 2023-02-28 03:12 8. ja nie kupuje tej narracji. Idź do wojska - bądź "zdziwiony" że zginiesz na froncie, misji pokojowej, na ćwiczeniach na poligonie etc. Albo w TOPR- to naczelnik mówi do spotkanego zakopiańczyka: "Pan z nami pójdzie na 4 lata kontraktu"? no nie. To nie Rosja. Tu się kandydata tak nie wciela. Jeżeli ktoś nie akceptuje ryzyka szuka pracy w biurze/sklepie. Z dala od służby ratowniczej. 2023-02-24 23:22 9. najlepsze było to że samochody różnych służb zaparkowały i zablokowały chodnik - Brawo piękny przykład. 2023-02-17 13:19 10. Brakowało jeszcze toastów i drink baru...
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

FILMY TP

Pożegnania

Album TP