Reklama

2023-03-14 11:59:11

Zakopane

Konferencja w obronie Jana Pawła II. To atak na naszą społeczność (WIDEO, ZDJĘCIA)

Przedstawiciele władz samorządowych, posłowie, Związek Podhalan na specjalnej konferencji pod Wielką Krokwią bronili dobrego imienia Jana Pawła II.

Konferencję zorganizował Małopolski Urząd Marszałkowski. To odpowiedź na reportaż telewizji TVN pt. Franciszkańska 3. Według autorów materiału Karol Wojtyła jeszcze jako biskup wiedział o nadużyciach księży, które były związane ze skandalami pedofilskimi.
Dziś, na początku konferencji pod Wielką Krokwią marszałek Witold Kozłowski cytował słowa Jana Pawła II "nie lękajcie się". Jak stwierdził marszałek, to papieskie nie lękajcie się obaliło komunizm, zburzyło niejeden mur, otworzyło granice, wprowadziło nas do europejskiej rodziny dało nadzieję na lepsze życie.

- Niech usłyszy to cała Polska i świat. Sprzeciwiamy się podważaniu świętości życia i nauczania papieża Polaka. Nie ma naszej zgody na manipulacje i wzbudzanie agresji wobec miejsc kultu św. Jana Pawła II Wielkiego - mówił marszałek Kozłowski.
Po nim głos zabrał starosta tatrzański Piotr Bąk, który przypomniał góralski hołd złożony Janowi Pawłowi II pod Wielką Krokwią. Wspominał zasługi papieża dla odzyskania wolności. - Lud góralski, który żyje na tej ziemi od wieków to lud wolny. W trudnych warunkach geograficznych przetrwał, bo był wierny zasadom, wartościom, które określały jego tożsamość. Wśród tych wartości wiara katolicka i pamięć po wielkim papieżu zajmują miejsce szczególne. Dlatego nie możemy zgodzić się na to, aby imię Jana Pawła II było znieważane, aby go pomawiano, oczerniano, aby go atakowano. Atakowanie pamięci wielkiego papieża to atak na naszą społeczność. Tak to rozumiemy - powiedział starosta Piotr Bąk.

Stanowisko władz Zakopanego przedstawiła Zastępca Burmistrza Agnieszka Nowak-Gąsienica:

- Spotykamy się pod Wielką Krokwią, w miejscu szczególnym dla zakopiańczyków, dla górali, dla Polaków. To tutaj miało miejsce pamiętne spotkanie z naszym umiłowanym Ojcem Świętym Janem Pawłem II oraz jakże ważne i symboliczne złożenie Hołdu Górali Polskich. Papieska wizyta w Zakopanem w 1997r. była dla nas niezwykłym duchowym przeżyciem. Od tamtej pory co roku upamiętniają ją Dni Zakopanego, pamiątką tych wydarzeń są także herb i flaga naszego miasta. To część naszej tożsamości.
Dziś musimy zdecydowanie stanąć w obronie naszych wartości i w obronie świętości Jana Pawła II, musimy wywiązać się z naszego przyrzeczenia i zobowiązania, które nasz Papież nam zostawił w tym właśnie miejscu w słowach „Na Was zawsze można liczyć”.
Nie możemy pozwolić na nasilające się ostatnio próby zdyskredytowania św. Jana Pawła II i jego moralnej postawy, stawiania go w złym świetle, podważania jego autorytetu – poprzez powoływanie się na niewiarygodne źródła i manipulowanie faktami. Nie wolno nam w tej sytuacji milczeć, być obojętnym. Dla nas Jan Paweł II na zawsze pozostanie wielki, pozostanie święty. Nie możemy jednak pozwolić, by nas obrażano. Te działania uderzają w nas, w nasze dzieci i wnuki. To nas się piętnuje, podważając wyznawane przez nas wartości, szanowane przez nas autorytety, poddając w wątpliwość prawdy, w które wierzymy, depcząc nasze świętości. Nie pozwalamy na to. Dziś stajemy wspólnie w obronie św. Jana Pawła II.

W podobnym tonie wypowiadali się burmistrzowie Wadowic, Zakliczyna, a także posłowie Anna Paluch, Patryk Wicher i wiceminister Andrzej Gut Mostowy.

Później głos zabrał też Adam Bachleda Curuś, były burmistrz Zakopanego, który w 1993 składał papieżowi góralski hołd. - Ojciec Święty Jan Paweł II Wielki jest największym z naszych rodaków. Jest największym autorytetem, nie tylko dla nas Polaków, ale i całego świata. Dane mi było być w wielu miejscach na świecie. Nie spotkałem się z tym, aby ktokolwiek, gdziekolwiek powiedział złe słowo na temat Jana Pawła II. Mam taką refleksję. Ojciec Święty był naszym ojcem, jest naszym ojcem. Kiedyś mogliśmy się do niego zwrócić jak do ojca, dziś zanosimy modlitwy o wiele rzeczy. Z własnej rodziny mam doświadczenie, że nas wysłuchał.
Dodał, że nie możemy sobie pozwolić, aby ktokolwiek na tego ojca podnosił rękę "w tak niesprawiedliwy i krzywdzący sposób". - To jest nasz honor góralski, polski, stanowimy jedną rodzinę. Zastanówmy się czy to przypadek, że stało się to teraz. Pojawia się mnóstwo sfałszowanych dokumentów. A może jest za tym coś więcej. Polska przepięknie zachowuje się wobec naszych braci z Ukrainy, nie wszystkim się to podoba. A jak można Polskę skłócić? - mówił Adam Bachleda Curuś.
Z kolei ks. dziekan Bogusław Filipiak zapowiedział, że 2 kwietnia marsz solidarności z Janem Pawłem II, który przejdzie z Sanktuarium na Krzeptówkach do Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Krupówkach.
Na zakończenie obecni złożyli wieńce pod tablicą upamiętniającą mszę świętą odprawioną w 1997 roku przez Jana Pawła II na Wielkiej Krokwi.

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
z boku 2023-03-17 02:36:52
@ obluda jak sie zachowasz jak otrzymasz wezwanie za ponizsze obelgi/?? Tak cie kosciol uczy?? Jak mozesz rzucac takimi obelgami/. ty nawe nie rozumiesz ze ja stoje z boku i patrze na ciebie i sie zwyczajnie martwie ze taka obluda moze wyjsc z czlowieka ktory broni Sw, JP II.
Co się k.dziwisz 2023-03-16 22:11:54
Karol wiedział niepowiedział a to było tak.
cepr 2023-03-16 15:38:29
luuudzie skończta wypisywać te dyrdymały.Karawana już pojechała dalej!!
klecha 2023-03-16 14:55:02
JPII wiedział. Wszyscy wiedzieli.
zenzz 2023-03-16 14:12:12
@potworna coś tam,
No właśnie. Poszerzyć horyzonty i sięgnąć głębiej ci trzeba.
Nigdy nie wiesz na kogo trafiasz w dyskusjach na internetowych forach.
"... znowu schowacie się pod skrzydełkami KK .." to wyimaginowana droga twojej ucieczki. Ja nie mam powodu chować się pod jakimikolwiek "skrzydełkami".
"... fałszywe świadectwa chrztów ... " nie widzisz tu nielogiczności, wręcz oskarżania KK o oszustwa?
"... nauczy jak się po katolicku modlić ... " hmm sądzę, że to ty powinieneś się nauczyć. Bo raczej nie umiesz, a na pewno nie stosujesz nauk wynikających z modlitwy.
Oceniasz innych bardzo powierzchownie i obraźliwie ale miarkuj waść.
Obelgi i groźby podpadają pod odpowiedni paragraf i kto wie, może to ty będziesz denuncjowany.
@polskie zoo, nic dodać nic ująć. Potworna coś tam jest tego doskonałym przykładem.
Potworna Obłuda 2023-03-16 09:02:39
zboczeńcu, wybiórczo traktujecie słowa Franciszka, choćby w kwestii aborcji i klauzuli sumienia, czy nie? Póki co, 3 do zera dla nas! Bo i w temacie rzekomego ukrywania pedofilii przez Wojtyłę powiedział coś innego, niż podają onety z tvnami. Ale wam się nie chce sięgnąć głebiej i poszerzyć horyzontów. Wy tylko łykniecie to, co wam podadzą pod nos z odpowiednim komentarzem. A później, w razie czego, znowu schowacie się pod skrzydełkami KK, który wyda wam fałszywe świadectwa chrztów i nauczy jak się po katolicku modlić
kurr w końcu może szczytować. Niech korzysta, już niedługo mu zostało.
kurr 2023-03-16 06:12:43
sumując, wszyscy wiedzieli i dlatego robią taki rwetes. najprościej zrobić z JPII kozła ofiarnego.
z boku 2023-03-16 01:48:22
I w ten to oto sposob pokazales jak bardzo jestes POTWORNA OBLUDA ALBO OBLUDNICA. Papiez Franciszek powiedzial ze w tamtych czasach takie sprawy sie zamiatalo po dywan . Powiedz obludniku wprost to prawda czy falsz. ty jak pospoility pisior umiesz uzywac wupowiedzi tylko te ktore sa wygodne dla ciebie. pis to pzpr?? widocznie skoro tak myslisz to tak jest w twoim mniemaniu. Nie strasz nie strasz bo sie z....sz
polskie zoo 2023-03-15 23:49:50
O czym my tu dyskutujemy...?
Don stanislao jest honorowym obywatelem zakopanego, powiat tatrzański jest zawierzony jp2, to enklawa katolickiej dulszczyzny, to się nie bierze znikąd, podejmowanie jakiejkolwiek polemiki to walenie głową o ścianę, nigdy ich nie przekonacie i oni nigdy się nie zmienią, pozostaje poczekać aż zostaną zmarginalizowani do jakiegoś rezerwatu, jeszcze jakieś 10 lat i będą przedstawicielami wymierającego gatunku, demografii nie przeskoczą, my ich nie osądzimy ale oni wiedzą że są skazani na wymarcie.
Kuba z II LO 2023-03-15 21:35:43
Czyli sumując, Wojtyła wiedział.
Potworna Obłuda 2023-03-15 20:30:03
do wszystkich "katolików", w tym do drucha ha ha ha ha "zasłuchanych" w słowa Papieża Franciszka: "Papież Franciszek jednoznacznie o aborcji. - Aborcja to zabójstwo, niedozwolone jest to, by stać się wspólnikiem - powiedział papież Franciszek włoskim farmaceutom szpitalnym. Franciszek stwierdził też, że "Kościół jest surowy" w kwestii aborcji , bo "gdyby ją zaakceptowano, to byłoby tak, jakby zgodzono się na codzienne zabójstwo". "Aborcja to zabójstwo, kto dokonuje aborcji, zabija"
Pracownicy służby zdrowia mają niezbywalne prawo do skorzystania z klauzuli sumienia poprzez odmowę udziału w aborcji -powiedział papież Franciszek, nazywając procedurę morderstwem. W ciągu ostatniego miesiąca papież Franciszek trzykrotnie wypowiadał się zdecydowanie przeciw aborcji. Temat ten stał się kwestią polityczną w wielu krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych.

- Dziś stało się nieco modne myślenie, że może dobrze byłoby zlikwidować klauzulę sumienia (w dziedzinie medycyny)" -powiedział papież.
"To (sprzeciw sumienia) nigdy nie powinno być przedmiotem negocjacji, jest to ostateczna odpowiedzialność pracowników służby zdrowia, mówił wskazując, że dotyczy to przede wszystkim aborcji.
- Wiedzcie, że w tej kwestii jestem bardzo precyzyjny: to jest morderstwo i nigdy nie jest dozwolone być jego współsprawcą - podkreślił."

@zboczeńcu, ty następny po zenzz. Ty juz jesteś wpisdany na moją listę, oni ci wytłumaczą, bykowcem!!!, skoro nie rozumiesz polskiej mowy!
cepr 2023-03-15 19:54:11
@bezcenzury:nikt mnie nie pogłaskał tylko mam nie zainfekowany mózg!!
z boku 2023-03-15 19:17:38
@potworna obluuuda
A ty to wiesz o co ci chodzi?? Nie mow na mnie komunista albo cos innego tylko wyjasnij tak normalnie ludzkim a nie pisowskim jezykiem o co ci chodzi.??
@ tu i tam nie jestes za tym ani za tym ani co jeszcze?? Zajmij jasne stanowiski w sprawie a nie krecisz jak kon pod gore zeby zlamac dyszel i nic nie robic.
Fakty sa jakie sa a to co dokonal sw. JP II nikt nie zmieni. jeden jedyny klamczynski moze zmienic interpretujac jego slowa i nauki dla wlasnych celow. on moze on potrafil zmienic historie Powstania Warszawskiego. on udowodnil ze sanitariuszki w czasie powstania opatrywaly rannych na barykadach.............. podstarachowickiej wsi.
@ wikta a ty gdzie ?? nie bronisz pisowskiego jazgotu? pewnie opracowujesz petycje do naczelnika pislandi zeby wpisac na liste czlonkow sw JP II
A ktos ma jakies info dlaczego jedraszewski zamknal krakowskie archiwia koscielne??
matka 2023-03-15 18:56:51
Pani Paluch to chyba cierpi na jakąś chorobę, cały czas się wierci, robi durne miny.
oliwa 2023-03-15 18:50:09
Jak wyjdą taśmy z Bunga Bunga, to dopiero będzie sajgon. Jakiś księżulo mógł się zabezpieczyć jak Kiszczak.
kochanka biskupa 2023-03-15 18:33:16
@Tam i Tu, nie bronię Polańskiego. Jeżeli twierdzisz, że sprawa przedawniona to dlaczego nie może wrócić do Ameryki?
Potworna Obłuda 2023-03-15 18:08:25
@cykklista, to nie wypisuj bzdur, bo ci wychodzą z tego wypociny. @tam i tu, czyli, że i aborcja, i pedofilia w kościele to wina PiSu? Może, gdybyś wypisywał mniej bzdur, to i twoją wypowiedź można by uznać za paplaninę. A tak, wyszły ci wypociny! @zenzz, ty jako jeden z pierwszych byłbyś przeznaczony do denuncjacji. Miałbyś swój dzień. Być może ostatni dzień!
Cyklista 2023-03-15 17:09:57
@ Potworna Obłuda, wypowiedź jest, wtedy gdy się papla, a gdy wypisuje bzdury, to są wypociny
Tam i Tu 2023-03-15 16:53:11
Fakt jest taki że cała akcja z JP2 jest akcją polityczną ! jedna partia ma aborcje druga pedofilie w kościele i tak się przepychają ! łatwo sie niszczy autorytety ! Czemu sprawa np. Pana Polańskiego ulega przedawnieniu i gość mimo wyroku dalej jest wolny ! Ja jestem za opcją czyszczenia spraw pedofilskich we wszystkich instytucjach i zawodach ! Ale modny chwytliwy temat to pedofilia w kościele . Owszem sprawa jest istnieje ale czemu dziennikarze nie są konsekwentni i nie badają spraw również w gronie artystów , polityków itd. Brońmy dzieci wszędzie a nie tylko w wybranych środowiskach ! Co do tej akcji pod skocznią nie jestem zwolennikiem takiej pompy która tylko napędza całą sytuację ! Ktos wcześniej dobrze napisał że DOBRO DZIEJE SIĘ PO CICHU ! A w okresie wyborczym kazda taka akcja będzie odbierana negatywnie i będzie robic odwrotny skutek. PO i PiS są siebie warci i są powodem tej wojny POLSKO POLSKIEJ ! A Papież jako człowiek zawsze będzie wielki i jego zasługi dla tego kraju zawsze będą pamiętane. A Ci co pierwsi krzyczą TOLERANCJA są najbardziej nietolerancyjni i cyniczni ! U jednych dewiacje się broni u drugich na odwrót ! To jest własnie to nasze polskie piekiełko :)
cepr 2023-03-15 16:52:45
@do kosmita: wodę z mózgu to tvn robi,a my MOHEROWE BERETY,byliśmy ,jesteśmy i będziemy!!!!HOUK
zenzz 2023-03-15 15:45:55
@potworna coś tam, sens?
Zrobiłeś mi dzień.
Podobnie jak wypowiedź p. Curusia.
Potworna Obłuda 2023-03-15 15:06:25
@Cyklista, czy to zmienia sens mojej wypowiedzi?
zoom 2023-03-15 13:45:50
Ks. Jozef Tischner: Jest taka polskość ktora mowi wiele i głosno. Ale im głośniej krzyczy, tym bardziej jawna staje się jej głupota.
Cyklista 2023-03-15 13:19:47
@ Potworna Obłuda, skrupUUUłów
Potworna Obłuda 2023-03-15 12:31:58
temat ruszył, żydobolszewicy z kurrem na czele, rozgrzani do -a jakże- CZERWONOŚCI!!!! Powtarzam, w razie powtórki z lat 30 - 40 ubiegłego wieku, nie będę miał żadnych skrupółów, żeby demaskować i ujawniać tych ujadających dzisiaj "polaków" i "katolików", którzy z potrzeby chwili i ratując swoją doopę ponownie postanowią przyjmować polskie imiona, nazwiska, uczyć się katolickich modlitw, przyjmować sfałszowane świadectwa chrztu....
zwykły człowiek 71 2023-03-15 12:09:32
GÓRALEN VOLK tak ma na ustach JP II, na sztandarach wszyscy święci, a w sercu nienawiść, cinkciarstwo, zakłamanie, zabór Dol. Chochołowskiej i złodziejstwo tj. elektorat ELYTA PIS-owskiego dziadostwa.
franek 2023-03-15 10:59:53
Archiwum zamknięte, czyli tematu nie ma i nie było.
A podobno "prawda was wyzwoli".

Postępowanie wielebnych dowodzi jednego - oni sami w żadnego boga nie wierzą, żyją tym co tu i teraz, hulaj dusza, piekła nie ma. Ważne żeby uniknąć ziemskiej sprawiedliwości.
X.Teofil 2023-03-15 08:49:45
Spokojnie! Spo-ko-jnie!
Abp Marek Jędraszewski już rozpoczął wyjaśnianie tej sprawy zamykając archiwa kościelne. Za chwilę nie wpuści tam kościelno-niezależnej komisji a wam pozostaje modlitwa i wiara jemu oraz Curusiowi i Gutowi.
Jeszcze brakuje mi oświadczeń Fedyka, Stocha i Bulasa broniących świętości małopolskich xięży.
bez cenzury 2023-03-15 08:33:24
@cepr. Nie pisz bzdur, widocznie kiedyś wielebny ... pogłaskał. Akurat pomników marszałka nie jest tak dużo. Z tego co wiem to liczne komentarze zostały zablokowane.
cepr 2023-03-15 08:02:25
Gdyby tak jeszcze Dziadka Marszałka i Jego kasztankę zdjąć z cokołów i odpiłsudczyć ulice ,to by się dopiero zwolniło miejsca dla nowych starych idoli.HOUK
Gg 2023-03-15 01:39:12
Gość - a ilu muzułmanów, hindusów i innych masz obok sąsiadów ?
Czytelnik- a mówi Ci coś siostra Boromeuszka z Zabrza, która była zboczoną dewiantką, biła dzieci w sierocińcu i pozwalała na koszmarne zachowania wychowanków ? nie nagonka tylko wyrok, bez zawieszenia. Szczegóły poczytaj sobie w necie.
Mądrze któraś Pani zapytała - co tam robiły dzieci i kto im wyjaśnił po co przyszły - bronić kogo ?
Wiecie dlaczego dzieci popełniają samobójstwa ? Przez was. Bo się boją rodziców, księdza, rówieśników, sąsiadów i ostracyzmu. Wolą sznur w szopie, lesie albo pociąg.
I to nie jest hejt, tylko NIE LĘKAJCIE SIĘ, PRAWDA WAS WYZWOLI. Prawda.
Pani OLi życzę dobrej nocy i poranka z kurami, w sumie jajka po 2 złote czyli inflacja malutka .
A Miriam i Joshua nie byli żydami, tylko żłóbek i Boże Narodzenie było w Częstochowie.
Odpuszczam.
kosmita 2023-03-14 23:12:44
@cepr, żal mi cię. Wodę z mózgu to robią z ambony a nawet stosowali tortury. Po latach wychodzi jak jest i nikt nie modlił się za ofiary tego systemu. Przechodziło się do porządku dziennego jakby nigdy nic się nie stało a teraz jest podobnie. Wystarczy co ogłosił Kopernik.
cepr 2023-03-14 21:14:36
oj komentatory,komentatory,daliśta sobie wode z mózgu zrobić,śmieci do głowy ktoś wam nawkładał i teraz chcecie pomniki Największego w histori Polaka burzyć ( pewnie na tych cokołach chcecie,dzierżynskiego,jaruzelskiego i kiszczaka)
Ola 2023-03-14 20:21:41
Ale Wy macie dużo czasu. Dobrej nocy. A tym co rana nie dane dotrwać niech Aniołowie duszyczki przed Boga tron zaniosą.
bijący w rury 2023-03-14 19:56:39
@Czytelnik, kto osądzi tych co nie wierzą w istnienie Boga? Dlaczego w kraju nad Wisłą należy na zachowanie jednych przymykać oko a inny za to samo karać z całą surowością. Może należało się również zająć innym człowiekiem o którym wspomina @druch Marek z kręgu Wojtyły bo potem znów taka gatka, że nie może się bronić.
Poprzedni mój komentarz przepadł.
sp 2023-03-14 18:53:55
Decyzja o zamknięciu archiwum diecezji krakowskiej przez Jędraszewskiego daje dużo do myślenia. Obiektywnie wypowiedział się na ten temat ks. Isakowicz-Zaleski.
Abc 2023-03-14 18:40:02
Absolutna obłuda i palenie aktora przez dziesiątki lat ABC.U góry cię za to wszystko wynagrodzą.
Czytelnik 2023-03-14 17:40:09
Był tu temat o siostrach zakonnych i przedszkolach wylał się niedawno hejt na siostry - to samo teraz. Ludzie o poglądach lewicowych mają używkę. Pamiętajcie jednak nikt nie jest nieśmiertelny - każdy wcześniej czy później zostanie osądzony za czyny i słowa i stanie przed obliczem Boga. Czy jednak zdajecie sobie z tego sprawę? Żyjecie tylko tu i teraz? Jeśli tak to smutne jest to wasze życie. Warto zatrzymac się na chwilę i pomyśleć zanim napisze się kolejne oskarżenie. A media raczej powinny tonować to wszystko a nie podsycać do jeszcze większej dyskusji typu: czy podoba się wam to? weźmiecie udział w tym? itd itp w takim miejscu jak Zakopane ludzie powinni murem stanąć za wiarą a nie dzielić się.
państwowiec 2023-03-14 17:35:51
Widzę tylko dwie polskie flagi. Reszta to jakiegoś obcego państwa. Zabrakło też flag ukrainy i niemiec.
jarek 2023-03-14 17:30:48
@gosc, kto kogo oskarża o pedofilię ? ty chyba nie dobudziłeś się :)
druh Marek 2023-03-14 17:13:27
Jestem katolikiem i dzisiaj słucham głosu Ojca Świętego Franciszka. Ma odwagę mówić to ,czego bał się mówić Karol Wojtyła. Nasz papież trudne tematy zamiatał pod dywan. Co gorsza St. Dziwisz filtrował schorowanemu papieżowi wieści i donosy z Polski.
Baciok 2023-03-14 17:11:45
Bronić sobie mogą. Adwokat za mamonę też broni przestępcy. Chodzi o prawdę, czyli powinno się przeprowadzić dochodzenie w Watykanie?????? No ale tłumacz ciemnogrodowi...
Gosc 2023-03-14 16:36:07
Media oskarzaja katolikow o homosexualism, pedofilie. So inne religie, takie jak hinduska, muzlumanska, zydowska. Jakos te religie Nie sa szykanowane przez media. Ciekawe????
Gg 2023-03-14 16:27:18
Jan III Sobieski był wielkim i mądrym władcą, za czasów którego Polska była potęgą Europy - nie dlatego, że siedział w kaplicy, tylko że walczył, jeździł i kształcił się w świecie, znał 8 języków obcych i obracał się wśród najlepszych uczonych tamtej epoki. Może m.in. dlatego był prekursorem epoki Oświecenia. OŚWIECENIA, a nie ciemnogrodu.
Więc może zamiast tych paradnych strojów na marszach powinny obowiązywać włosienice, worki pokutne i kołatki - tak w duchu epoki a nie XXI w.
Ubeckie kwity na Wałęsę były prawdziwe, te same ubeckie kwity i zeznania ŚWIADKÓW i OFIAR nie są prawdziwe ? To się nazywa zakłamanie, obłuda, podwójna moralność i hipokryzja. Obrzydliwość.
Świętość obroni się sama, A autorytet albo się ma albo nie i nikt nie ma prawa narzucać mi uchwałą czy zdjęciem w szkole kogo uznaję za autorytet.
I na koniec - to jest PAPIEZ FRANCISZEK, Z Frankiem szwagrem albo sąsiadem to możesz się jabcoka albo bimbru napić. Papież wg Ciebie rozwala Kościół....to się leczy.
martunia 2023-03-14 16:22:28
Ale cyrk odstawili za pieniądze podatników ! Kto dał im prawo wypowiadać się i wydawać publiczne pieniądze na ich prywatne spędy ? Skandal i arogancja !!! Wszyscy na urlopach byli czy w pracy ? A dzieci czemu nie w szkole tylko na propagandowej ustawce? Rozliczyć towarzystwo wzajemnej adoracji ! Ktoś z opozycji ma odwagę ? Czy głowa w piasek ?
babcia 2023-03-14 16:19:59
Pod skocznią zebrali się najzacniejsi, bez skazy na czci, honorze i uczciwości małopolscy lokatorzy Pana Boga ! I tylko trudno zrozumieć dlaczego nie zaprosili Pana Marszałka Terleckiego ?
Kopiuj wklej 2023-03-14 16:06:20
Ciało Kościoła od wieków toczy zagnieżdżony w nim nowotwór. Często niezauważalny, niedostatecznie kontrolowany, a w każdym razie nigdy nieuleczony i niezaatakowany wprost przez hierarchię kościelną, wciąż obecny jest w historii wspólnoty katolickiej. Nowotwór ten doprowadził w końcu do stworzenia sytuacji, która niszczy tę wspólnotę, podważając wiarygodność przesłania, które ma ona głosić, autorytet instytucji, a nawet samą wiarę ludzi wierzących.
kinia świnia 2023-03-14 15:31:56
Jak wytłumaczyliście dzieciom, po co tam są i o co chodzi?
M86 2023-03-14 15:28:44
Nie dobrze sie stało że obrażane jest imie św p. Papieża . Niektóre tutaj komentarze to szczyt bezczelności . Ale też mostowy to nie jest dla mnie wzór cnót wszelakich. Człowiek który 20 razy zmieniał barwy polityczne no conajmniej jest wątpliwy. Ale myśle sobie że ten stragan przewrócony do gory nogami dzisiaj na krupówkach to taki symbol . Upadku i mamony. Bo już zadnej świetosci nie ma.
Paul 2023-03-14 15:25:10
Ach, jaka piękna katastrofa!!!!
jarek 2023-03-14 15:16:54
@cyklista, to teraz jesteś Jan III Sobieski ? :)
Ateista 2023-03-14 15:08:29
Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny,
Nie będziesz brał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, bo nie dozwoli Pan, by pozostał bezkarny ten, kto bierze Jego imię do czczych rzeczy.Nie będziesz cudzołożył. Nie będziesz kradł.
Jan III Sobieski 2023-03-14 14:43:12
" kam 2023-03-14 12:04:35
sam Franek przyznał że było tuszowane, wasz tatuś pozwalał na gwałty dzieci"

Franek wszystko powie, żeby rozwalić Kościół.
A jak o Was mówią Goralenvolk - to prawda?
Na podstawie spreparowanych dowodów SB to se można....
Barba 2023-03-14 14:38:10
Komunizm obalili ludzie, którzy mieli już dość tego jak było. Czy by coś powiedział, czy nie to i tak by to pękło. Przeraża mnie fanatyczny kult jednostki i zamykanie oczu na fakty, w myśl zasady: nie bo nie. Przeraża mnie jak można nie reagować na krzywdy jakie KK i księża wyrządzili tak wielu ludziom. A co dopiero te ogromne krzywdy wyrządzone dzieciom. DZIECIOM!!! Ludzie DZIECIOM!!! Tak ogromne krzywdy, które naznaczyły te dzieci na resztę ich życia!!! Nie usprawiedliwia tej niegodziwości i braku reakcji na nią, żadna świętość i żadne jakieś tam powiedziane kiedyś zdanie. Litości!!! ABC nigdy nie słyszał złego słowa na papieża? Ale się uśmiałam, to znaczy, że ten człowiek żyje w jakiejś bańce.
ktoś 2023-03-14 14:37:56
Ale jak będzie marsz to bedą zamykać ulice ? Mam nadzieję że nie będzie musiała jechać straż ani karetka bo nawet
domniemana świętość nie pomoże w pożarze lub zawale serca
Mi uu 2023-03-14 14:35:40
Szkoda że polityka jest w kościele.
Abc 2023-03-14 14:13:50
A-B-C robi interesy z Kościołem jak nasz Pinokio.Absolutna obłuda/żygociny/,,,,,,,,,
Jasiyk 2023-03-14 14:10:59
Curuś składał Hołd góralski Papieżowi w 1993 roku? hahaha. Autor artykułu chyba zagubił się trochę w czasoprzestrzeni.
Maria 2023-03-14 14:06:38
Idą wybory. Oni wszyscy mają w d.... wiarę
Wiec wyborczy i tyle
Zbooj 2023-03-14 14:01:43
Bez rzetelnego, sprawiedliwego, obiektywnego zbadania dokumentów i śledztwa ciągle będzie się grało osobą Jana Pawła 2 w mediach i polityce.
Niestety, ale milczenie na ten temat kościoła w Polsce i Watykanu tylko pogarsza sprawę. Szczerość to jedyna droga do prawdy.
z boku 2023-03-14 13:43:11
Temat rzeka czy moze juz ocean??A moze tak Sw.JP II zapisac do pisu?? Fak ty sa faktami. Jezeli pisuaria twierdzi ze Ojciec Sw, jest nieomylny to dlaczego milczy po wypowiedzi obecnego Ojca Sw.? Jezeli sbecki paszkwile byly falszywe tylko na temat Karola Wojtyly i klamczynskiego to dlaczego z taka zawzietoscia bronicie swietosci kiszczaka?(teczki kiszczaka na temat Walesy) Wielkosci i Jego dokonan nie pomniejszy nikt a wasze bzdurne ustawy sejmowe i takie zbiegowiska to nic innego jak jazda na nastepnej trumnie.Czy to zmienia fakt odnosnie zamiecionych spraw pod dywan? Pomyslcie logicznie chociaz troszeczke. Zastanowcie sie jakie to byly czasy i co jest wazne podkreslenia ze wymieniony ksiadz zostal przeniesiony ale.............najprawdopodobniej swoich grzechow juz nie powtarzal. Czas sie pomodlic a nie ustawami czy wiecami bronic dobrego imienia bo w ten sposob to wasz dudus moze nadac kazdemu obywatelowi tytul dpktora czy profesora i bedziemy najbardziej wyksztalconym spoleczenstwem na swiecie ale pustym i tresciwym jak plewy.Swieci byli grzesznikami tez .
zakop 2023-03-14 13:36:54
ciekawe gdzie cinkciarza teczka , tak strasznie go broni
zoom 2023-03-14 13:36:27
Najpierw wielki protest, pozniej konferencja, a w rzeczywistości wielkie g... i fotki dla Prezesa.. Nawet zaden ksiądz się nie pojawił; oni wiedzą jak bylo, papiez Franciszek to potwierdził.
antypisior 2023-03-14 13:30:50
Tak wygląda kato- pisowski fałsz, obłuda, dwulicowość ,zakłamanie , żadnego wstydu , w jednej ręce portret Wojtyły a drugą kradną co się da.
Jak ulał 2023-03-14 13:25:11
Przez świat mozolnie włócząc kopyta
idzie radosny Roch hipokryta.
Tu coś obejrzy, tam coś przeczyta
i tak intelekt jego rozkwita.
Wie kto jest szeryf, a kto bandyta,
co zrobi wódka gdy jest spożyta,
jaki saturna kształt ma orbita
mówiąc ogólnie to erudyta.
Powie dostojnie gdy ktoś zapyta,
że mądrość to jest wartość nabyta,
oraz że nie pcha się do koryta
ale co rzucą do dzioba chwyta.
Grzmi kiedy władza jest nadużyta
wtedy swe pióro do ręki chwyta.
I w krąg nadaje jak zdarta płyta,
aż w uszach dudni i w zębach zgrzyta.
U przeciwników, choć jest ukryta
w mig nawet drzazgę w oku odczyta.
Jednak u swoich błędów nie chwyta
nawet gdy belka jest to zużyta.
Już taki z niego jest neofita
ciut bardziej święty niż eremita.
Chociaż niepewność czasem zaświta,
on ją przydusza i znów rozkwita.

Prawda dla niego choćby niezbita
to wartość pewną myszką podszyta,
gdyż jego racją gdy ktoś zapyta
jest co w pociągu powie kobita.
Tylko gdy słuszność przez nią odkryta
jest jak w poglądach jego wizyta.
I nie jest ważnym, że to łachmyta
dla niego mówi niczym wróżbita.
Gdy patrzę w lustro w myślach mi świta,
że na mnie zerka też hipokryta.
To jest zasada sprawnie ukryta
gdziekolwiek spojrzysz tam hipokryta.
Thinker 2023-03-14 13:14:36
A gdzie w tym całym medialnym (a może przedwyborczym) zamieszaniu jest dobre imię pokrzywdzonych?
Gorzka prawda 2023-03-14 13:13:11
Abc wartosci rodzinne :((()))
Hipokryta tysiaclecia
Art 2023-03-14 13:10:12
,, My Naród Goralski" już to taki jeden mówił w 39. Zrobiliście syf pod tą skocznia chiński bazar a teraz mówicie ze to miejsce kultu. A może taki patron pasuje idealnie w to miejsce.
kiedyś dziewczynka 2023-03-14 13:09:46
@Pieer
w latach siedemdziesiątych były molestowane dziewczynki w jednej z zakopiańskich parafii, pamiętają
janek_sablik 2023-03-14 13:09:35
Ja na tym zgromadzeniu widzę tylko najporządniejszych zakopiańskich biznesmenów, patentowanego oscypka, polityków nie znających zawiści, najuczciwszych zakopiańskich deweloperów, nawet nowy wicedyrektor muzeum tatrzańskiego - zawodowy prezes się znalazł. Macie Wy wstyd? :)
Nic tylko klepnąć z Wami zdrowaśkę orędownicy Słowa Bożego.
Wikary 2023-03-14 13:06:01
Szkoda mi was mali ludzie na zdjęciach, wmawiajcie sobie i swoim bliskim że tak trzeba. Historia was oceni. Rozumiem że wasze dzieci nie były molestowane!
abc 2023-03-14 13:01:02
szanowni, pożal się boże, "obrońcy" - z faktami się nie dyskutuje, choć rozumiem, że mogą być bolesne.
polecam uwadze wczorajsze słowa Franciszka, może one wyrwą was z otumanienia, w jakie wpadliście.
Pieer 2023-03-14 12:53:21
Szkoda że tak zaciekle nie stają po stronie ofiar księży. Kilku ministrantów w latach 1985-1988 było molestowanych w jednej z parafii w Zakopanem. Sprawę wyciszono, księdza przenieśli.
Anna 2023-03-14 12:50:12
Pięknie powiedziane. Dziękuje Wam Górale za świadectwo.
Lublin się kłania.
podatnik 2023-03-14 12:43:03
Są w pracy czy na urlopie? Demonstrowanie własnych poglądów i oddawanie się kultom religijnym proszę robić po pracy, panie starosto i reszta urzędników utrzymywanych z moich podatków
Ja 2023-03-14 12:42:43
Dobro dzieje się po CICHU reszta to teatr .
Wybory sie zbliżają karta przetargowa została aktywowana .
ONI wszyscy obecni pod skocznią głeboko we du.ie mają papieża jakby się dało to dalej sprzedawaliby relikwia.
Tylko pewnie już ze 3 tony sprzedali.
Batmany, milionerzy buldogi dziwisze
gąsienica 2023-03-14 12:34:15
Dobrze że są wszyscy na zdjęciach. Jak całe szambo wybije to nie będą mogli się wyprzeć.
olafson 2023-03-14 12:30:13
Jrp ... to my już jesteśmy państwem wyznaniowym w 100% - można się jakoś z tego wypisać.
Emerytka 2023-03-14 12:26:18
Czy naprawdę Jana Pawła II trzeba bronić?I kto Go broni?
Moim zdaniem JPII sam się obroni bo jego zasługi są Wielkie szczególnie dla nas Polaków.JPII był człowiekiem więc nie był bez grzechu ale był WIELKIM CZŁOWIEKIEM i tego się trzymajmy.
obserwator 2023-03-14 12:23:57
Czemu dzieci nie są w szkole?
Bart09 2023-03-14 12:22:40
Ale to teraz jak już zrobili tą konferencję to oznacza, że papież nie wiedział - tak??? Nie wiedział bo był święty... aha no to sorry. Przecież skoro był święty to jak taka święta osoba nie mogła wiedzieć. W ogóle jak można o cokolwiek powiedzieć na świętego skoro on święty??? Już do końca świata nic nie można o nim się wypowiedzieć, bo świętość przypięczętowała jego świętość... a skoro górale jeszcze pojawili się pod skocznią to już w ogóle..
kleryk 2023-03-14 12:21:18
Nie lękajcie się znaczy róbta co chceta bo kara was nie spotka
kurr 2023-03-14 12:19:09
" nie zgodzimy się, nie pozwolimy" to znaczy teraz co ? groźne wypowiedzi.
Adam 2023-03-14 12:09:37
I choćby was było 20tysięcy to faktów nie zmienicie. Doradzał bym się zapoznać z tm co mówi na ten temat Papież Franciszek...:-) a tak pokazujecie tylko swoją zakutą politykę...
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • ZDROWIE I URODA
  Odtrucie po alkoholu/kroplówki-wizyty domowe. Dojazd do pacjenta 24/H Pełen profesjonalizm, dyskrecja. telefon 507240999. 507240999
  Tel.: 507240999
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MOTOCYKL YAMAHA MT 125, 2017r., bardzo ładny i zadbany. Zarejestrowany i ubezpieczony. Można na nim jeździć z kat. B. Możliwość zakupu za dodatkową opłatą mało używane: kask, kurtka i rękawiczki rozmiar L oraz buty rozmiar 43 (niskie). Tel. 793 008 357.
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora zatrudni osobę na stanowisko KIEROWNIK ROBÓT BUDOWLANYCH, MAJSTER BUDOWLANY do nadzoru i koordynacji prac budowlanych. 602629623 SIKORAPBT@INTERIA.PL
  Tel.: 602629623
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora zatrudni pracowników na stanowisko:malarz, cieśla, zbrojarz, murarz, operator koparko ładowarki. 602629623
  Tel.: 602629623
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni CUKIERNIKA, MAGAZYNIERA, EKSPEDIENTKĘ. 604 102 804, 602 285 793.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam DOM z działką 1450 m2, Ciche Górne - 602 444 205.
 • PRACA | dam
  Potrzebny młody PRACOWNIK NA ŻELBETY (możliwość przyuczenia). 791 669 932.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię szwaczkę do prostego szycia w Poroninie. 602393185
  Tel.: 602393185
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ PLAC POD PARKING DLA POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH - 1000 METRÓW. NOWY TARG, UL. SKŁADOWA. OBIEKT OGRODZONY I MONITOROWANY. Tel. 602 290 555
 • PRACA | dam
  Poszukuję stylistki paznokci do salonu w Zakopanem . Oferuję dobre wynagrodzenie, bazę klientek, elastyczne godziny pracy, miłą atmosferę. Zachęcam do kontaktu pod numerem 881922674. 881922674 papiez.aneta@gmail.com
  Tel.: 881922674
 • PRACA | dam
  POSZUKUJEMY PRACOWNIKOW DO PRACY W HOLANDI!! DO BUDOWY NAMIOTOW ORAZ PRACY W MAGAZYNIE.NA KONTRAKT CZASOWY LUB STALY Z ZAKWATEROWANIEM.DOBRE WYNAGRODZENIE.ZAINTERESOWANYCH PROSZE O KONTAKT TEL 0031 616955169,MAILOWY ela@vanvugtverhuur.nl. 0031 616955169 , Herenengstraat 26 ela@vanvugtverhuur.nl
  Tel.: 31
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY. 889 388 484.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  Przyjmę BRYGADĘ LUB POJEDYNCZE OSOBY NA TYNKI MASZYNOWE. 503 532 680.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI KAMIENIARSKIE: OBKŁADKI ELEWACYJNE, POSADZKI, PARAPETY, STOPNIE, OGRODZENIA. FLIZOWANIE. 607 572 312.
 • PRACA | dam
  Firma Budowlana Domalik Piotr w Ostrowsku zatrudni od zaraz , pomocnika budowlanego i majstra budowlanego , proszę o kontakt telefoniczny. 504 105 320
  Tel.: 504
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI TRADYCJNE RĘCZNE CEMENTOWO-WAPIENNE, ZACIERANE PIASKIEM KWARCOWYM. 696 688 324.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI TRADYCYJNE RĘCZNE. WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE, SZYBKIE TERMINY REALIZACJI. 696 688 324.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZIARZ przyjmie zlecenia. 696 688 324.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  NOWY TARG RYNEK - LOKAL do wynajęcia ok. 60 m2. 517 600 205.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ - ROLNĄ, LUB DOM DO REMONTU ZAKOPANE lub KOŚCIELISKO. tel. 507 360 911
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  PRZYJĘCIA KOMUNIJNE, IMPREZY INTEGRACYJNE, itp.- KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86.
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  RYNNY, OBRÓBKI BLACHARSKIE, MONTAŻ ŚNIEGOŁAPÓW ORAZ WENTYLACJI. 880 321 013.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINY. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. 787 479 002.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - TYNKARZ, MALARZ, BLACHARZ, STOLARZ. Norwegia (Oslo). Zatrudnimy tynkarzy, malarzy, blacharzy, stolarzy. Języki obce NIE wymagane. Praca z pracownikami z Podhala. Zjazd do kraju (samolot) co 1-3 tygodni wg. własnego uznania - pełna elastyczność i swoboda co do wyjazdów. Zarobki w przeliczeniu 20-27 Euro/godz. ZAPRASZAMY. Tel. 667 602 602.
2023-04-01 22:10 Zmarł dr Robert Janik zasłużony lekarz, były naczelnik TOPR 2023-04-01 21:45 Adamowski na burmistrza? Już jeden kandydat 1 kwietnia się zgłosił 2023-04-01 21:00 Ocalić Betlejemkę - co z drewnianą remizą po sprzedaży działki? 2023-04-01 20:10 Niedźwiedź zajrzał na Cyrhlę - wystraszył go dopiero pies Harnaś 2023-04-01 19:35 Gdzie jest Lolo? Kocurek zginął, a pani Grażyna się martwi 2023-04-01 19:00 Jutro niedziela handlowa! To jedna z niewielu takich okazji w roku! 1 2023-04-01 18:00 Nie ma szans na budowę hali lodowej. Ale jest nowa koncepcja! 2023-04-01 17:00 Dachowanie na zakopiance. Utrudnienia w ruchu w stronę Podhala! (WIDEO LIVE) 2023-04-01 16:00 Młodzi piłkarze KS Zakopane atakowali, ale Wisła Kraków strzelała gole (ZDJĘCIA) 2023-04-01 15:00 To nie Prima Aprlis! Dziś ruszył spływ Dunajcem (WIDEO) 3 2023-04-01 14:30 Pomnik rozstrzelanych w Kuźnicach. Prelekcja Lesława Dalla 2 2023-04-01 14:00 Gdzie zatrzymać samochód by obejrzeć festiwal balonów? 2023-04-01 13:30 Bieg Hasiora. Ruszyły zapisy 2023-04-01 13:00 Marcin Żarnecki ruszył rowerem dookoła Europy (WIDEO) 3 2023-04-01 12:30 Poważny wypadek na drodze wojewódzkiej. Dwie osoby ranne 2023-04-01 12:30 Zmarł ppor. Andrzej Chowaniec. Miał 28 lat. Wojskowy pogrzeb w poniedziałek 2023-04-01 12:00 Wreszcie jest decyzja w sprawie wiatraków na Podhalu 11 2023-04-01 11:00 Słodkości dla Cyprianka 2023-04-01 10:00 Wstyd na drodze prowadzącej nad Białkę 3 2023-04-01 09:00 Jutro dzień świadomości autyzmu - już dziś kawa z niebieską pianką 2023-04-01 08:00 Parzygnat za Kolasę. Jest nowy zastępca wojta 1 2023-03-31 21:19 Biogazownia na kontrolowanym (WIDEO) 6 2023-03-31 20:25 Tu powstaje potężny odwiert wód geotermalnych, nocą wiertnia wygląda niesamowicie (WIDEO) 2023-03-31 20:00 Małgorzata Bury zwyciężyła w konkursie na plakat promujący Zakopane 3 2023-03-31 19:00 Uwaga, oszuści działający metodą na blika znowu w akcji 2 2023-03-31 18:03 Baloniarze zieją ogniem, czyli odlotowa Małopolska nad przełomem Białki (WIDEO) 2023-03-31 17:19 Czym są szkolenia BHP online? 2023-03-31 17:00 Tłumy muszą przeciskać się między autami, bo straganiarze zajmują chodnik 8 2023-03-31 16:00 Marcin Żarnecki przemierzy rowerem 20 tysięcy kilometrów by ratować Kamilkę (WIDEO) 6 2023-03-31 15:00 Spływ Dunajcem czas zacząć 3 2023-03-31 14:00 W Zakopanem przy Średniej Krokwi wyrośnie trybuna na dwa tysiące kibiców 4 2023-03-31 13:00 Nowotarska onkologia na finiszu 3 2023-03-31 12:38 Strażacy w akcji, wiatr złamał potężną gałąź sosny 1 2023-03-31 12:22 Wojna, inflacja - czy kiedyś będzie lepiej? Na to pytanie odpowiadają Świadkowie Jehowy 12 2023-03-31 12:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 1 2023-03-31 11:01 Chcemy, żeby świat góralski przetrwał, ale czy przyszłe pokolenia znajdą w nim prawdę?(WIDEO) 2023-03-31 10:45 Oscary 2023. "Wszystko wszędzie naraz" ponownie w kinach. Mamy dla Was bilety 2023-03-31 10:37 Sztuka o Świętym Bracie Albercie autorstwa Krzysztofa Bigaja 2023-03-31 10:20 Dziś Ostatni dzień na płatności bonem turystycznym 2023-03-31 09:20 Pocisk moździerzowy znaleziony w Harklowej 2 2023-03-31 09:00 Chmury, słońce, deszcz, śnieg, silny wiatr i burze - do wyboru, do koloru 2023-03-31 08:00 Potrzebna pomoc 7 2023-03-30 21:44 Przegląd filmów o sztuce w kinie Miejsce i plakaty w Stacji Kultura Zakopane 2023-03-30 21:00 Policja chwali rabczańską Straż Miejską 2 2023-03-30 20:00 Remont Drogi Pienińskiej. Nie będzie wstępu aż do czerwca 4 2023-03-30 19:00 Kolejne zgłoszenie o białym busie. Tym razem dzieci zaczepiano w Dursztynie 11 2023-03-30 18:01 Palmę świąteczną czas kupić 2023-03-30 17:30 Jubileuszowe show Cyrku Safari w Nowym Targu i Krościenku nad Dunajcem. Konkurs dla czytelników 2023-03-30 17:03 Pluszaki dotarły do Kamerunu 2 2023-03-30 16:30 Japonia na wiosnę w nowotarskiej bibliotece
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-04-01 22:56 1. @antycośtam, tobie bankrucie intelektualny, już NIC nie pomoRZe! Nawet słownik ortograficzny, na który cię zresztą nie stać!! 2023-04-01 22:51 2. @yano, w samo sedno. Z imbecylami i do nich trzeba tylko tak, jak Ty, celnie i w punkt 2023-04-01 22:48 3. Okupant mówili po niemiecku i UKRAIŃSKU. Powodem rozstrzelania owych Polaków było postrzelenie (śmiertelne) gestapowca przez dwóch ukraińców/pobratyńców w czasie libacji w Kuźnicach. Wtedy było tak, że za wszelkie zło winni byli Polacy, dzisiaj PiS i Kaczyński (czyli też Polacy) 2023-04-01 22:37 4. Napisałbym komentarz -odpowiedź na pytanie. Ale po co, jak moderator ćwiczy z******a. Więc po co ta zabawa. Ale spróbujmy: 21 postulat z 17 sierpnia 198o r. : "Wprowadzić wszystkie soboty wolne od pracy. Pracownikom w ruchu ciągłym i systemie czterobrygadowym brak wolnych sobót zrekompensować zwiększonym wymiarem urlopu wypoczynkowego lub innymi płatnymi dniami wolnymi od pracy." Gdzie tu mowa o handlowej niedzieli, "obrońcy" PO stu latów? 2023-04-01 20:55 5. @jarek Liczyłeś z pewnością na to, że Putin wyśle swoje armie aby sami sobie je odebrali. Przywitałbyś swoich wódką i ogórkiem. 2023-04-01 20:31 6. W niedzielę to idziemy do Kościoła na Mszę,poświęcić palmy i na marsz ku czci ŚW.JPII. 2023-04-01 18:46 7. Jak dowiadujemy się że środowisk zbliżonych, jest zgoda epidiaskopu na udział abp Jędrzejewskiego w poświęceniu nowej siedziby zakopiańskiego kodu. 2023-04-01 18:38 8. Ludzie to dziecko potrzebuje na " Dzisiaj " pieniędzy nie za pół czy za rok .Pomórzmy temu dziecku , bo Pisiorów stać na dziesiątki milionów dla Rydzyka, Bąkiewicza, miliardy TVPisczujnie, na księży biskupów którzy się pławią w bogactwie, własną propagandę, a nie stać na ratowanie życia narodzonego czy chorego . Co za cynizm i podłość. 2023-04-01 18:09 9. W poprzek Doliny Kościeliskiej, powyżej wejścia do Wąwozu Kraków, tama betonowa o spadzie 168m, a na Lipkach mały reaktor jądrowy. I na co nam wtedy geotermia?! Huraaaaa! 2023-04-01 18:01 10. @ubolek Dokładnie. Jak w życiu. Nic nie jest do końca dobre ani całkiem złe:-)
2023-03-20 20:15 1. Przecudnie, jaki spokój duszy dają te obrazy. Jestem zaczarowana. Ukłony i gratulacje dla Artystki. Nigdy nie byłam w tej kawiarni!! Dla tych obrazów tam pójdę. 2023-02-28 03:12 2. ja nie kupuje tej narracji. Idź do wojska - bądź "zdziwiony" że zginiesz na froncie, misji pokojowej, na ćwiczeniach na poligonie etc. Albo w TOPR- to naczelnik mówi do spotkanego zakopiańczyka: "Pan z nami pójdzie na 4 lata kontraktu"? no nie. To nie Rosja. Tu się kandydata tak nie wciela. Jeżeli ktoś nie akceptuje ryzyka szuka pracy w biurze/sklepie. Z dala od służby ratowniczej. 2023-02-24 23:22 3. najlepsze było to że samochody różnych służb zaparkowały i zablokowały chodnik - Brawo piękny przykład. 2023-02-17 13:19 4. Brakowało jeszcze toastów i drink baru... 2023-02-02 18:13 5. Ciesom nos kónicki od mojego ojca, jeedyn ze Skrzypnego, a dr ugi z Dunajca, hej! 2023-01-27 00:11 6. tak, TOPR miał cały zestaw do akcji lawinowej, ale i prostą i treściwą pogadankę o śniegu i zagrożeniach z nim związanymi. I to wszystko co ta akcja miała wspólnego ze śniegiem. Myślę że rzucanie śnieżkami do celu było by lepsze od tej całej reszty "atrakcji". 2023-01-23 11:54 7. Z tego co widziałem, TOPR miał cały zestaw lawinowy 2023-01-23 09:22 8. Rośnie Ci to dziecko. 2023-01-17 00:14 9. Basia śpiewa przeeeeślicznie! Kolędy chwytają za serce. 2023-01-16 21:25 10. Z nazwą, czyli śniegiem tan dzień miał mało wspólnego. Chyba liczyli na to że śniegu nie będzie. A był. Atrakcje typu wawel bus - kolejka może 30metrow ale odstać trzeba było 2,5 godziny. Strzelnica z elektronicznej wiatrówki - kolejka około 45minut. Samba, rysowanie, i to chyba koniec tych atrakcji. Jedynie TOPR miał sondę lawinowa, i to chyba jedyne co ze śniegiem ta cała akcja miała wspólnego.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Bojcorka

Pożegnania

Album TP