Reklama

2023-03-25 19:00:01

Krościenko nad Dunajcem

Za wcześnie na dyskusje o przebiegu gondoli

Nie będzie konsultacji społecznych w sprawie przebiegu kolei gondolowej w gminie Krościenko.

Zwolennikiem przeprowadzenia konsultacji w sprawie największej inwestycji turystycznej w historii Pienin jest Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Gabryś. Właśnie on przygotował projekt uchwały, która zobowiązałaby władze gminy do przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami w sprawie przebiegu trasy kolei gondolowej a także lokalizacji podpór i stacji przesiadkowych. Projekt nie zyskał jednak aprobaty rady gminy. Radnych przekonały argumenty wójta Jana Dydy, który twierdził jednoznacznie, że w tej chwili jest zbyt wcześnie na konsultacje. Trasa przebiegu nie została ostatecznie zaproponowana. Wójt przypomniał również, że w procesie inwestycyjnym mieszkańcy kilkakrotnie będą mieli okazję wypowiedzieć się na temat lokalizacji kolejki i jej głównych elementów. Chodzi między innymi o konieczne dla przeprowadzenia inwestycji zmiany studium uwarunkowań przestrzennych. W procedurze administracyjnej został zapisany wymóg przeprowadzenia konsultacji społecznych. Kolejny etap konsultacyjny nastąpi na etapie aktualizacji planu miejscowego.

Przypomnijmy, budowa kolei gondolowej to inicjatywa pienińskich samorządów i Polskich Kolei Linowych. Na terenie gminy Krościenko kolej ma przebiegać od przełęczy Snozka do Sromowiec. 

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Edmund 2023-04-06 20:27:10
Wójt promuje w swoich mediach społecznościowych biznes nowej przewodniczącej komisji rewizje rady gminy. Brawo jestem spokojny o obiektywizm, profesjonalizm i bezstronność tej pani w ocenie działań wójta. Banda kolesiów osiągnęła szczyt kolesiostwa.
Brawo 2023-04-06 19:33:57
Wójt który na FB zamieszcza post o otwarciu sklepu przez podporządkowaną mu radna Kubik. To standardy wprost z bananowej republiki. Ja rozumiem ze się nie ma czym się pochwalić w tej gminie ale podstawy kultury, wyczucia i dobrego smaku powinny go hamować przed takim brakiem zachowywania jakichkolwiek pozorów. Czekam teraz na post ze zdjęciem busa męża drugiej podporządkowanej radnej, reklamę pensjonatu radnego ze zdrojowej i baru kolejnego podwładnego radnego i jednocześnie sołtysa. I ta ekipa ma być obiektywna, bezinteresowna w podejmowaniu decyzje nt. Gminy i ocenie działań wójta.
Jasiek 2023-04-06 18:26:30
Do budowy kolejki w ten sposób prowadzonej nigdy nie dojdzie. Szkoda. Wójt Krościenka i pożal się Boże jego zastępca nigdy nie prowadzili podobnej inwestycji, ich wiedza ogranicza się do przyswojonej umiejętności pokrzykiwania na uczniów, nie mają żadnego przygotowania, kwalifikacji ani doświadczenia.
Miałbym tez prośbę żeby radny Plewa nie wypowiadał się bo ziemniaki gniją, a czas sadzenia się zbliża więc niech się zajmą okrawaniem a nie bredzeniem.
mieszkaniec 2023-04-03 09:58:57
Mam nadzieję że nie dojdzie do tak absurdalnej i chorej inwestycji. Ja osobiście nie życzę sobie widoku słupów i lin nad swoim domem. Panie przewodniczący proszę monitorować te chore pomysły co niektórych w tej Gminie.
Do Ups 2023-04-01 10:13:57
Jak chodzi o tych dwóch Panów, to byli już na wcześniejszej liście, po co dublować.
Edmund 2023-04-01 09:38:06
Dyda ze swoimi pachołkami w radzie, którzy o zgrozo, w większości (Plewa, Śniegoń, Chrobak, Skubisz, Tkaczyk, Kubik) kandydowali z opozycyjnych do Dydy komitetów, chcą doprowadzić do zablokowania rozporządzania prywatnymi gruntami! Wiadomo że nieudacznik który przez 9 lat nie potrafił zrealizować żadnej obiecanej atrakcji turystycznej tym razem wespół z aparatczykami PiS nie wybuduje żadnej kolejki tylko w planach zablokuje ludziom gruntu na lata! Nic nie będzie można wybudować na własnej działce bo niby będzie szła kolejka! To jest dramat dla Krościenka.
P jak parking 2023-03-31 23:02:43
Nie wiem kto rządzi w gminie wójt czy sołtys, ale może ktoś wie dlaczego miejsce parkingowe w Rynku, pierwsze od strony kościoła k. sklepu elektr, jest ciągle zablokowane słupkiem zakaz parkowania bo wjazd? Niby do czego tam jest wjazd? Jak projektowali parking i dostali na niego dotację, to nie było tam w projekcie żadnego zakazu tylko miejsce parkingowe. A może oddali dotację...
Żenada 2023-03-31 13:02:07
Pan Chrobak i Tkaczyk jak zagłosowali w sprawie miasta?, A jakoś ich nie wymieniłeś. No cóż poplecznik wójta nawet w komentarzu składającym się z dwóch zdań potrafi przynajmniej raz minąć się z prawda.
Do przeciwnika konsultacji 2023-03-31 12:44:15
Mnie akurat nie interesuje czy dyda będzie burmistrzem za 22 tys zł czy wójtem za 18 tys zł, dlatego ankietę za miastem mam w głębokim poważaniu ale to czy mam mieć kable i liny nad głowa i słup na działce to już chciałbym decydować i nie potrzebuje żeby jakiś (bez)radny podporządkowany Dydzie za mnie decydował.
Ups 2023-03-31 12:21:16
Próbowałeś być elokwentny, ale jak zawsze orędownikom tej tragedii o nazwie wójtowie dydy wychodzi to słabo. Otóż przeciwko miastu był również Jan CH. oraz Stanisław T. Ale jako że Ci dołączyli do klubu ŻENADY to zapomniałeś ich wymienić.
Do @Do proszę bardzo 2023-03-31 12:12:51
Te osoby maja zarzuty karne, że piszesz ich nazwiska z inicjałów? A jak wyglądały konsultacje w sprawie miasta to wie każdy - ankiety których nikt nigdy nie widział, prócz wielkich orędowników tego pomysłu, którzy tak sobie wzięli do serca przeprowadzanie badań ankietowe że aż z rozpędu sami je wypełniali. I to jedyna ŻENADA o której warto przypomnieć. Notabene porównywanie wyimaginowanej formy JST (miasto czy wieś) do realnych utrudnień z powodu absurdalnej inwestycji (która nigdy nie powstanie a tylko będzie blokowała ludziom grunty) ma tylko jeden wspólny mianownik - jedno i drugie było przeciwko mieszkańcom. Tamto nie zostało zrealizowane (na szczęście), a tym razem (niestety) liczba pachołków Dydy przeważyła .
Do Proszę bardzo 2023-03-28 21:45:28
Na liście brakuje kilka osób:
Maria W., Stanisław G., Bartłomiej Cz., Paweł K., Edward N., Stanisław R., Marian K.
To już chyba wszyscy którzy wyniki konsultacji w sprawie miasta uznali za
niewiążące a teraz wielcy obrońcy demokracji. ŻENADA.
Proszę bardzo 2023-03-28 21:12:51
Lista wstydu:
Józef Błażusiak, Barbara Śniegoń, Franciszek Plewa, Krzysztof Opoka, Jan Chrobak, Natalia Kubik, Gerwazy Skubisz, Stanisław Tkaczyk. WSTYD.
Zdrajcy 2023-03-28 16:57:48
Proszę redakcję żeby z imienia i nazwiska wymieniła tych radnych podporządkowanych Dydzie zamiast własnym wyborcom, którzy zagłosowali przeciwko konsultacją społecznym!
Akurat 2023-03-27 19:13:07
Będzie taka kolejka jak jest basen, tężnie, wyciąg, gondola, uzdrowisko, pętla zdrojowa. I co tam jeszcze ten mitoman wymyślił?
Żałosne 2023-03-27 01:23:04
Dyda to ze ty, delikatnie pisząc, nigdy nie dysponowałeś zasobami intelektualnymi to wie każdy ale to że jesteś takim arogantem bez elementarnej kultury to dopiero wychodzi w ostatnim czasie. Jak ty się zachowywałeś podczas ostaniej sesji? Krzyczysz, bełkoczesz, wchodzisz, wychodzisz. Ogarnij się człowieku i przestań z tej gminy robić rynsztok. Mam nadzieje że już za rok wrócisz na emeryturkę do swojego niedopranego czerwonego polarka.
Mistrz Tadziu 2023-03-27 01:13:40
Dyda przed konsultacjami za rok -podczas wyborów już nie uciekniesz. Ale i tak jak zwykle show skradł zastępca wójta, który pyta przewodniczącego a co będziemy ludziom prezentować podczas tych konsultacji? No genialne pytanie gościa, który przez ostatnie lata mial opracować właśnie koncepcje tego przedsięwzięcia! Notabene ta koncepcja ma być podstawa rozpoczęcia procesu inwestycyjnego! No gościu przeszedł samego sobie. Po tym jak tłumaczył na sesji że parking płatny 24h/d będzie kontrolowała księgowa w trakcie godzin pracy (8.00-16.00) wydawało się, że już osiągnął maksimum kompromitacji. A tu przebił samego sobie. Murowany kandydat do nagrody Darwina!
Spokojnie 2023-03-27 01:02:12
Nie za wcześnie tylko w ogóle bez konsultacji. Jaśnie oświeconego zbawcę Krościenka, który sobie wmówił ze inwestycje powiatu i województwa to jego zasługa nie interesuje głos mieszkańców Krościenka. Jego interesuje tylko głos mocodawców z PIS bo tylko dzięki nim może liczyć na jakieś inwestycje, maskujące jego nieudolność. Na szczęście ta gondola jest nierealna jak wiele koncepcji Dydy i nieudaczników z PiS wiec ludzie nie maja się o co martwić.
Oby do wyborów 2023-03-27 00:54:46
Dyda nikogo niczym nie przekonał. Bo oprócz krzyków i bełkotu nie wydał z siebie żadnego przekazu (zresztą jak zwykle). Proszę państwa, nie są łatwe sprawy i tak dalej - tak wyglada standardowa wypowiedź tego faceta gdy nie krzyczy. A uchwała przepadła bo zostało odrzucona przez 8 pachołków Dydy, którzy w obawie przed nim zagłosowali zgodnie z jego woła. Szkoda tylko ze wbrew woli mieszkańców, którym nie pozwolono się wypowiedzieć. Byle tylko wytrzymać do wyborów i się wreszcie pozbyć tego Dydy z tymi Błażusiakami, Plewami, Sniegońkami.

Reklama
 • PRACA | dam
  Praca dla gospodyni domowej wraz z opieką nad dzieckiem. Oferuję pracę od 25 czerwca na cały etat w Poroninie. Wymagana osoba dyspozycyjna, która lubi sprzątać, gotować i spędzać czas z dziećmi i zwierzętami. W celu nawiązania kontaktu napisz SMS:. +48602422522
  Tel.: 48602422522
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ HALĘ: magazyn/ produkcja - 250 m. Nowy Targ ul. Składowa. Tel. 602 290 555
 • PRACA | dam
  KĄPIELISKO GEOTERMALNE SZYMOSZKOWA poszukuje do pracy na sezon letni: OSOBY DO KONTROLI WEJŚĆ NA KĄPIELISKO. Więcej informacji pod nr tel. 693 319 707
 • PRACA | dam
  KĄPIELISKO GEOTERMALNE SZYMOSZKOWA poszukuje do pracy na sezon letni: PIZZERA. Więcej informacji pod nr tel. 693 319 707
 • PRACA | dam
  KĄPIELISKO GEOTERMALNE SZYMOSZKOWA poszukuje na sezon letni: BARMANKI oraz OSOBY DO OBSŁUGI PUNKTÓW GASTRONOMICZNYCH. Kontakt 693 319 707
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia LOKAL o powierzchni 18 m2, składający się z dwóch pokoi z przeznaczeniem na biuro, gabinet lekarski, kancelarię na ulicy Gimnazjalnej w Zakopanem. Kontakt 501 682 696.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy do pracy osoby na stanowisko: POKOJOWA/KELNER ŚNIADANIOWY. Oferujemy pracę w systemie zmianowym, lokalizacja w centrum Zakopanego. kontakt 660 636 736
 • SPRZEDAŻ | różne
  KURTKA MOTOCYKLOWA XL Z PODPINKĄ i KASK - mało używane. Tel. 793 008 357.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  Mało używany stojący BUFOR ocieplany, emaliowany 500L oraz inne rzeczy z demontażu kotłowni . 793 008 357.
 • PRACA | dam
  WIZY USA, WYJAZDY, ZIELONA KARTA. 501 809 644
 • PRACA | dam
  PAPI SERVICE Sp. z o.o. zatrudni KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E oraz UPRAWNIENIA ADR . Tel. 602 290 555
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA, EKSPEDIENTKĘ/-A i KONSERWATORA. 604 102 804, 602 285 793.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MIESZKANIA w centrum Zakopanego - 607 506 428.
 • PRACA | dam
  KONSERWATORA na pół lub cały etat w Kompleksie Apartamentów w Białce Tatrzańskiej i Zakopanem. Dzwonić 10-17, tel.: 604532074
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINY. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Zakopane-Sprzedam mieszkanie 59m2 - 3 pokoje centrum Zakopanego-ulica Sienkiewicza -atrakcyjna cena. 660797241
  Tel.: 660797241
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ PLAC POD PARKING DLA POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH - 1000 METRÓW. NOWY TARG, UL. SKŁADOWA. OBIEKT OGRODZONY I MONITOROWANY. Tel. 602 290 555
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA 27 arów, Zubrzyca Górna, 538 75 05 02.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  KAWALERKA UMEBLOWANA Z ANEKSEM KUCHENNYM - DO WYNAJĘCIA DŁUGOTERMINOWO. Zakopane centrum - 600 057 730.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA DŁUGOTERMINOWO NOWE MIESZKANIE 44 m2, Zakopane centrum, częściowo wyposażone - 600 057 730.
 • PRACA | dam
  Masz doświadczenie w sprzedażowej obsłudze grup, eventów i konferencji? PKL Horeca Sp. z o.o. poszukuje osoby na stanowisko: SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY GRUP I KONFERENCJI. Miejsce pracy: Zakopane. CO BĘDZIE NALEŻAŁO DO TWOICH OBOWIĄZKÓW: - Obsługa rezerwacji konferencyjnych i grupowych - przygotowywanie ofert, negocjowanie warunków, ustalanie szczegółów, wprowadzanie listy gości do systemu, rozliczanie pobytu grup; - Analiza zapytań, badanie potrzeb, przygotowywanie ofert oraz prowadzenie negocjacji z klientami w obszarze konferencji eventów i bankietów; - Aktywna sprzedaż pobytów grupowych; - Zarządzanie i monitoring kanałów OTA; - Wdrażanie nowych kanałów sprzedaży usług noclegowych w zarządzanych obiektach; - Nadzór nad przygotowywaniem, przebiegiem wydarzeń oraz ich rozliczenie; - Współpraca pomiędzy działami hotelu a Klientami, identyfikowanie potrzeb, realizacji, oczekiwań Klientów i podnoszenia jakości świadczonych usług; - Budowanie i utrzymywanie długotrwałych relacji z Klientami; - Analiza konkurencji; - Monitorowanie budżetów sprzedażowych i ich optymalizacja; - Współpraca z podwykonawcami i dostawcami usług; - Proponowanie, wdrażanie i analiza nowych rozwiązań, raportowanie; - Dbanie o pozytywny i jakościowy wizerunek Grupy Kapitałowej. WIĘCEJ O STANOWISKU NA: https://www.pkl.pl/post/specjalista-ds-sprzedazy-grup-i-konferencji.html. APLIKACJE prosimy przesyłać na adres rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL Horeca Specjalista ds. sprzedaży grupowej". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
  E-mail: rekrutacja@pkl.pl
  WWW: https://www.pkl.pl/post/specjalista-ds-sprzedazy-grup-i-konferencji.html
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA 840 m2, uzbrojona (woda, prąd), dojazd z drogi gminnej - Białka Tatrzańska. 608 161 516.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię robotników ogólnobudowlanych - budowy od podstaw, docieplenia, wykończenia (flizy, stolarka). Zakopane i okolice. 500160574
  Tel.: 500160574
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • PRACA | dam
  Restauracja Górska w Białce Tatrzańskiej poszukuje osoby na stanowisko : KUCHARZ A\'LA CARTE. Praca w doświadczonym zespole, wysokie wynagrodzenie. Praca na stałe lub na sezon. Możliwość zakwaterowania Zapraszamy do kontaktu tel :. 518259536 www.restauracjagorska.pl rest.gorska@gmail.com
  Tel.: 518259536
  E-mail: rest.gorska@gmail.com
  WWW: www.restauracjagorska.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  FIAT 500 multijet, 1.3D, 2010r. 604 401 542.
 • PRACA | dam
  Przyjme pracownika budowlanego. 604131899
  Tel.: 604131899
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY. 889 388 484.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Bezpośrednio Dom w Zębie na widokowej działce 502 621 427 januszwloch@yahoo.com. 739 519 116 januszwloch@yahoo.com
  Tel.: 739
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  ZA GOTÓWKĘ !!! Kupię działkę lub dom do remontu. PODHALE. 600404554
  Tel.: 600404554
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI KAMIENIARSKIE: OBKŁADKI ELEWACYJNE, POSADZKI, PARAPETY, STOPNIE, OGRODZENIA. FLIZOWANIE. 607 572 312.
 • PRACA | dam
  POMOC W PENSJONACIE. Możliwość zamieszkania. 601 661 661.
 • PRACA | dam
  SZEFOWA KUCHNI - PENSJONAT. Możliwość zamieszkania. 601 661 661.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2023-06-04 21:43 Podologia z zabawą 2023-06-04 20:59 Awans jest nasz. Piłkarze z Zakopanego awansowali do A-klasy 2023-06-04 19:59 Hrubo Watra płonie dla Moniki Gąsienicy Marcinkowskiej 2023-06-04 19:01 To nie był dzień młodzików KS Zakopane (ZDJĘCIA) 2023-06-04 18:30 Liryczna POSA pod znakiem konika polnego 2023-06-04 17:30 Ponad setka zastępów jechała... nie do pożaru (WIDEO, ZDJĘCIA) 9 2023-06-04 16:30 Umościł się nocą miesiączek pod brodą Giewonta, to była truskawkowa pełnia 2023-06-04 15:30 Marsz przeciwko władzy przeszedł też przez Zakopane (ZDJĘCIA, WIDEO) 31 2023-06-04 14:30 Kilkusetmetrowy upadek z Rysów, śmigło poszło w ruch 2023-06-04 14:25 Rzeka ludzi przelewa się warszawskimi ulicami w pochodzie wolności (WIDEO) 17 2023-06-04 14:15 Rodzinny Dzień Dziecka na Równi Krupowej (WIDEO) 2023-06-04 13:59 Tłumy w Krakowie, Rynek Główny wypełnili protestujący 6 2023-06-04 13:15 Setki pielgrzymów na Drodze Papieskiej 3 2023-06-04 12:15 Prezydent Lech Wałęsa i Donald Tusk na czele marszu w Warszawie (WIDEO) 14 2023-06-04 11:19 Górale są już także w stolicy, pod kancelarią premiera zbiera się tłum (WIDEO) 33 2023-06-04 10:20 Górale z miastowymi jadą do Warszawy maszerować przeciwko drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu 16 2023-06-04 09:45 To będzie słoneczna niedziela, na poniedziałek zapowiadane są burze z opadami 2023-06-04 08:44 Tragedia na Jeziorze Czorsztyńskim 2023-06-04 08:00 Kadenowie uhonorowani 2023-06-03 22:00 Pożar wędzarni na Krzeptówkach w Zakopanem 2 2023-06-03 21:00 Kilka upadków na twardym śniegu w Tatrach. Dziś ratownicy TOPR pomagali aż siedmiu osobom 2023-06-03 20:51 Giewont jak na dłoni. Wiemy, kiedy zmieni się pogoda (WIDEO) 2023-06-03 20:28 Samochód wjechał w motocykl w centrum Zakopanego 2 2023-06-03 20:00 Kto i dlaczego zabija nastolatki pochodzące z bogatych domów? Konkurs dla czytelników 2023-06-03 19:00 Drogowy węzeł na granicy 11 2023-06-03 18:00 Tej miejscowości na Podhalu turyści jeszcze nie odkryli. Niech żałują 15 2023-06-03 17:00 Policjant z Nowego Targu w zwycięskiej drużynie IX Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc 1 2023-06-03 16:00 Minister w Jabłonce dzielił czekami 8 2023-06-03 15:00 Ściana, Konstrukcja i Łódź czyli metafory Zbigniewa Biela w Jatkach 2023-06-03 14:00 Festiwal Rowerowy w Białce Tatrzańskiej trwa 2023-06-03 13:20 Akcja ratunkowa na Rysach 2 2023-06-03 13:00 Ceniony rabczański lekarz uhonorowany przez dzieci... uśmiechem 2023-06-03 12:05 Wilk na uwięzi owcy 1 2023-06-03 12:00 Uroczyste zakończenie zagórzańskich majówek (WIDEO) 2023-06-03 11:00 Mimo słonecznej, chociaż trochę chłodnej pogody korki na Łysej Polanie niewielkie. 10 2023-06-03 10:30 Krakowiaczek ci ja... Pokaz filmu 2023-06-03 10:00 Przedszkolanki uczą się bez granic 2023-06-03 09:00 Gościnnie w Teatrze Witkacego: Luka Mazur Quartet 2023-06-03 08:00 Uwaga na utrudnienia na drogach! Dziś przez Podhale przejadą kolarze 11 2023-06-02 22:00 Młodzi skoczkowie powalczyli na skoczniach w Chochołowie 1 2023-06-02 20:53 Bardzo poważny wypadek w Krościenku nad Dunajcem 2023-06-02 20:30 Czyste Powietrze? Zostaw to nam - sami załatwimy dofinansowanie 2023-06-02 20:00 Bociek-celebryta postawił w stan gotowości rabczańską straż miejską (WIDEO) 2023-06-02 19:00 Jak oni to robią? Remont dachu kościoła w Skomielnej Białej (WIDEO) 2023-06-02 18:00 Ludziom puszczały nerwy, ale w końcu mamy nową drogę - mówią na Olczy 2023-06-02 17:00 Rondo po poprawkach - za co miasto musiało dopłacić wykonawcy? 4 2023-06-02 16:00 Nowotarscy policjanci uratowali desperatkę 3 2023-06-02 15:30 Opowieść o dwóch miastach: Sopot - Zakopane. Również w Stacji Kultura Zakopane 2023-06-02 15:00 Parkowanie bez biletu - ale trzeba uważnie czytać komunikaty 4 2023-06-02 14:00 Zdejmowali odciski palców, rozwiązywali zagadki kryminalne, zaprzyjaźnili się z Sarą i Olką 3
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-06-04 21:03 1. @yano Piszesz, że " komuchy dogadały się z agentami z Solidarności" , to piszesz m.innymi o Lechu Kaczyńskim ,który w Magdalence biesiadował z gen.Kiszczakiem,Cioskiem,Kwaśniewskim i innymi ,bo był doradcą NSZZ Solidarność . Na szczęście ani Solidarność ,ani mądrzy politycy prawicy nie posłuchali durnego Kornela Moraiweckiego ,który chciał nie chciał pokojowych rozmów a rozlewu polskiej krwi. Episkopat Polski też był za dogadaniem się z PZPR. Weź się chłopie za najnowszą historię i nie pisz bzdur. 2023-06-04 20:48 2. Widzę że jakiś lewak pod mój nick się podszywa . 2023-06-04 20:44 3. Widze że lewctwo niedługo powie że kolejke na Kasprowy sprzedał Kaczynski @agh , bo przecie 500 +to PO wymyśliło i płot na granicy z Białorusią też Tusk budował z Ochojską , widze że to @agh bardzo mądre, i niejakie @kur to pewnie mądrzec Europy drugie po Wałęsie 2023-06-04 20:39 4. Ciekawe czy Maxbus z Bukowiny woził dla kasy czy z miłości do Tuska? 2023-06-04 20:39 5. #agh - nie rozumiesz idei wpisu czy trollujesz? EOT. 2023-06-04 20:34 6. @Przedstawiciel Okupanta, gdyby każdy niósł takiego barana jak ty, to francuski program obliczyłby 1 000 000 2023-06-04 20:28 7. Małą pomyłkę widze otóż park rozrywki w Gminie Ochotnica zwróci się za 3,5 tysiąca lat no to szał - tylko tak inwestować wójcie Myślę , że prywaciarze już zacierają ręce bo będą bić kasę na tym parku linowym . A jak tam ta siłownia - prawdopodobni gmina remontuje wszystkie pomieszczenia , przebudowuje łazienki - wydała ponoć 1 milion 200 tyś złotych na remont u Julki no i od roku płaci Julce czynsz bardzo wysoki - kto to widział i słyszał - płacić czynsz i remontować za gminne pieniądze - skandal - ale 2023-06-04 20:21 8. no faktycznie wybory 4 VI nic nie dały - tylko skąd się wzięły wybory późniejsze co do dogadania z obcą agenturą to Antoś Maciarewicz oddał listę polskich wywiadowców i ich siatek ruskim prosto do ambasady więc zdrada to chyba z jego strony zresztą zawsze był sprzedawczykiem i pozostał nim do dziś 2023-06-04 20:16 9. nick yano Nie nakrencoj sie. Walnij lufe i idź spać. 2023-06-04 20:08 10. Rzeka ludzi, ale 150 tys. nie pół miliona jak próbują nam wmówić. Francuski program MapChecking pozwala na ustalenie faktycznej liczby ludzi na danym obszarze, tu aby wyszło 500 tys. to każdy musiałby nieść na barana dwie osoby.
2023-05-15 11:39 1. Ja z Zakopanego kojarzę piwko Zakopiańczyk, całkiem spoko, to chyba browar Pilswezier robił, a teraz to nawet nie wiem, ale takie znane i lubiane miejscowości to powinny mieć swoje piwka właśnie... 2023-05-04 20:43 2. Byłam na koncercie i był świetny 2023-05-02 00:23 3. Widzę Sebastian krauzowicz znowu coś gdzieś otwiera. Gdzie tego chłopa nie było? 2023-04-30 05:33 4. Wspaniałe Spotkanie zorganizowane przez Żonę Poety - Annę Tawłowicz. Gwoli ścisłości, odbyło się w przeddzień imienin Jerzego Tawłowicza, którego 11. rocznica śmierci minęła 25 lutego 2023 roku. Poeci przybyli nie tylko z Podhala, była też poetka ze Szczecina. Spektakl przedstawiony przez Aktorów SCENY A2 oparty był na scenariuszu z 2004 roku, autorstwa Jerzego Tawłowicza "Wiosenne (nie)porządki czyli remanent w mojej szufladzie z wierszami", a głównym punktem programu całego Wydarzenia był Turniej Jednego Wiersza, który wygrał poeta z Krakowa - Robert Marcinkowski. Wszyscy wyłonieni przez publiczność laureaci obdarowani zostali m. in. pięknymi filiżankami ozdobionymi przez znakomitą plastyczkę z Jabłonki - Monikę Tlałkę. Atmosfera była wspaniała, Jurek znów połączył twórców, którzy przeczytali wiele wierszy poświęconych jego Osobie. Można było również uraczyć się przednim poczęstunkiem, który zapewniła Żona Poety. 2023-04-16 23:02 5. @serio nie ma ofiar, wg kk :D 2023-04-13 21:49 6. a w obronie ofiar jp2 kiedy marsz? 2023-03-20 20:15 7. Przecudnie, jaki spokój duszy dają te obrazy. Jestem zaczarowana. Ukłony i gratulacje dla Artystki. Nigdy nie byłam w tej kawiarni!! Dla tych obrazów tam pójdę. 2023-02-28 03:12 8. ja nie kupuje tej narracji. Idź do wojska - bądź "zdziwiony" że zginiesz na froncie, misji pokojowej, na ćwiczeniach na poligonie etc. Albo w TOPR- to naczelnik mówi do spotkanego zakopiańczyka: "Pan z nami pójdzie na 4 lata kontraktu"? no nie. To nie Rosja. Tu się kandydata tak nie wciela. Jeżeli ktoś nie akceptuje ryzyka szuka pracy w biurze/sklepie. Z dala od służby ratowniczej. 2023-02-24 23:22 9. najlepsze było to że samochody różnych służb zaparkowały i zablokowały chodnik - Brawo piękny przykład. 2023-02-17 13:19 10. Brakowało jeszcze toastów i drink baru...
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Bojcorka

Pożegnania

FILMY TP