Reklama

2023-03-26 10:00:38

Nowy Targ

Władzo! Pomóż w walce z... szatanem

W Nowym Targu, zaledwie tydzień po pierwszym marszu, odbył się w sobotę 25 marca II Marsz w obronie dobrego imienia Jana Pawła II. Nowotarżanie chcą, by w tej walce ze złymi mocami, którym się nie podoba papież z Polski pomogła władza. Burmistrz Grzegorz Watycha otrzymał w tej sprawie płomienny apel.

Całość tekstu odczytał Jakub Swalarz z Akcji Katolickiej i w obecności podhalańskich kapłanów, wręczył burmistrzowi miasta tekst protestu, który następnie został rozdany uczestnikom marszu.

"My, wierni Bogu Podhalanie, wyrażamy swój zdecydowany protest przeciw atakom, mającym na celu podważenie autorytetu największego z Polaków, naszego przewodnika ku wolności, ku świętości- papieża Polaka. Jego zasługi dla Kościoła, naszej Ojczyzny, Europy świata są tak oczywiste, że me wymagają ani dowodzenia, ani uzasadnienia" - czytamy w tekście protestu. 

Górale zauważają, że w czasach krakowskich Karol Wojtyła zarówno jako biskup pomocniczy, jak i metropolita krakowski wielokrotnie osobiście odwiedzał parafie i domy, przemierzał górskie szlaki, wypoczywał i nauczał, nie stwarzał dystansu, spotykał się z ludźmi, rozmawiał z nami, podnosił ducha i dawał nadzieję. "W naszych rodzinnych archiwach pozostało wiele świadectw takich spotkań. Przede wszystkim jednak zachowujemy je we wdzięcznej pamięci. Pamięć ta i cała nauka jaką nam przekazał stanowi istotny składnik naszej tożsamości. Buduje naszą godność" - czytał Jakub Swalarz. 

"Protestujemy przeciw przedmiotowemu wykorzystywaniu imienia, osoby i wizerunku św. Jana Pawła II zarówno w mediach, jak i w polityce. Domagamy się zdecydowanych działań o naszych przywódców, aby prawda, która w życiu i działaniu wielu mieszkających na naszej ziemi tak poniżona i zhańbiona znalazła w Was obrońców, a nam przyniosła upragniony pokój" - brzmi kolejny fragment góralskiego apelu. 

***

Może kolejnym krokiem do wspólnej obrony postaci Jana Pawła II będzie wydarzenie, podczas którego społeczeństwo Podhala zapozna się, np. z fragmentami encyklik Jana Pawła II, odczytanymi przez podhalańskich artystów. Protestować oczywiście można na różne sposoby. Jednak ważne jest też, by słów papieża zechciało posłuchać młode pokolenie górali.

jg

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
mohehowe behety 2023-03-28 21:58:19
No, to tak PO dziadku z wehmahtu i ojcu z SS tak mam
X.Teofil 2023-03-28 20:47:55
@mohehowy dość zryty masz ten behet.
mohehowe behety 2023-03-28 19:46:28
@X. tecoś tam, ależ oczywiście że mohehowy nie ma racji, bo dominikanie to ukryta opcja pisoska i jako tajni agenci mlaskacza balbiny brylują w studiach TVN a Kopernika chciał spalić osobiście kaczor dyktator w dominikańskim, sześciokolorowym habicie, ale katolik kościoła rz-k Tusk z Mahkiem dhuhem nie POzwolili spalić osoby świeckiej.
X.Teofil 2023-03-28 18:26:10
@zboku ale jak wspomniał @mohehowy takie rzeczy robili wtedy dominikanie, czyli obecnie lewicowy odłam Krk. A więc znowu wina lewaków i... wiadomo kogo.
mohehowe behety 2023-03-28 16:22:48
@Zboczeńcu, to, że Kurski dostał rozwód w Kościele rzymsko-katolickim, jest KŁAMSTWEM!!!!!!!!! Poszukaj w necie dlaczego, jeśli nie wiesz, a nie pie*********, nie powtarzaj głupot. Tak samo jak i kłamstwem jest to, że owego "rozwodu" udzielili polscy biskupi. To jest też NIEMOŻLIWE, (a więc KŁAMSTWO), w Kościele rzymsko-katolickim. No chyba że "biskup" z druszlakiem na głowie i sześciokolorowym ornacie w kościele marka druha i Tuska takich udziela. Tego, nie wiem, bo do sekty nie należę! I sprawdź jeszcze jedno, kto tak naprawdę zaszczuł Śp. ks Drozdka z Krzeptówek, bo na pewno nie był to yano, ani jego środowisko!!
Jeszcze coś, jakieś niejasności i wątpliwości, ignorancie i nieuku?
z boku 2023-03-28 14:28:34
@ behetka mohehowa

Fakty sa takie ze jak wspomnial poprzednik Kopernika OMAL nie spalono na stosie. A fakty?? Dostal kurski rozwod po.....l 20 latach malzenstwa? ?? a 10 lat po ostatnim dziecku?? To jest prawda i FAKT czy klamstwo?? LAGIEWNIKI darzone taka czcia przez sw JP II i co zrobili biskupi?? narzneli na srodku swiatyni kupe i z ta kupa pojechali ochrzcic w grzechu poczete dziecko do Czestochowy. ty sobie nie zdajesz sprawy co by powiedzial na to sw JP II. Ale oni na jego WIELKOSCI jada jak klamczynski na trumnach. AMEN
mohehowe behety 2023-03-27 16:24:11
@Słowiańska krew, napisałeś, że śmierć narzucono nam wraz z chrześcijaństwem. Ty się dobrze czujesz??????
@antypisior, zanim coś napiszesz, najpierw sprawdź, jaka jest prawda.
antypisior 2023-03-27 14:44:44
@na pokaz chrzest tego Maybacha to świadczy o głupocie katolików , natomiast w jednym czasie te rozwody Kurskiego i drugiej żony i ta szopka z tym ślubem w Łagiewnikach , to pokazuje kim są księża biskupi i jacy są sprzedajni i pazerni na kasę , za nic mają sakramenty św.
na pokaz 2023-03-27 13:10:28
Czy widzieliście chrzest Maybacha?
Poszukajcie. Tak wygląda w Polsce katolicyzm :)
słowiańska krew 2023-03-27 11:51:07
To chrześcijaństwo narzucono nam siłą, wcześniej mieliśmy swoje wierzenia bardzo sympatyczne łączące ludzi bez nienawiści i zboczeń. Wprowadzono nam smutek, śmierć, jakieś wymyślone cudowne poczęcie czy zmartwychwstanie, niebo i piekło. Do tego dołożono spowiedż do ucha, utrzymywanie luksusowego życia klechów ich pałaców i ukrytego rozpustnego życia to wszystko na koszt naiwnych fanatyków
Kościół staje się represyjny, karze, rozlicza, wpycha się do władzy, aby zmuszać do wiary, religii. Przestał starać się o ludzi, tylko siłą nakazuje im.
mohehowe behety 2023-03-27 11:42:59
@ X, na stosach palili dzisiejsi przyjaciele Tygodnika POdh, TVN i Wyborczej -DOMINIKANIE. Inkwizycja to było ich opus.

@Vivat. W czasach, gdy świat zachodni interesował się nauką ścisłą, w Polsce nie tylko czytano żywoty świętych. Otóż tak się dziwnie składa, że jeden taki wstrzymał słońce, wiesz, ruszył ziemię, ażeby było ciekawiej był to niejaki Mikołaj, niższy duchowny katolicki oraz doktor prawa kanonicznego! Dajesz do vivatu
vivat celibat 2023-03-27 11:11:25
Polska to chrześcijaństwo od tysiąca lat. Chrześcijaństwo i chyba nic więcej. Gdy świat zachodni interesował się nauką ścisłą, w Polsce czytano jedynie żywoty świętych. Bo po co parać się nauką, przecież wszystko stworzył bóg, wszystko zaplanował, od niego wszystko zależy. Skutkiem takiego podejście do rzeczywistości jest pasmo klęsk i zapóźnienie naszego państwa.
Kościół to jest firma, która żyje z sakramentów, tacy i przywilejów jakie daje władza i bratanie się z władzą. Może robić co mu się podoba, nie rozliczać pedofilii a i tak nic mu nie zrobią. To nawet nauczyło wiernych, że mają wybaczać księdzu nawet przestępstwa - dla dobra Kościoła
takie są Fakty 2023-03-27 11:00:53
mapakoscielnejpedofilii.pl
"ksiądz Mariusz W., katecheta

Skazany w 2020 za czyny pedofilskie wobec co najmniej 9 dziewczynek na 2,5 roku pozbawienia wolności - jednak karę ma odbyć nie w więzieniu a "w systemie terapeutycznym". Ponadto sąd orzekł wobec niego środek zabezpieczający w postaci umieszczenia w zakładzie psychiatrycznym stosującym metody leczenia dla osób z zaburzeniami preferencji seksualnych . Poinformowano także, "że jeżeli wyrok się uprawomocni, w pierwszej kolejności będzie wykonywana kara 2,5 roku pozbawienia wolności, a potem środek zapobiegawczy w postaci umieszczenia w zakładzie psychiatrycznym".

Były wikary w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu i późniejszy duszpasterz parafii na os. Oficerskim w Krakowie został w październiku 2018 oskarżony przez prokuraturę o "inne czynności seksualne" wobec 9 dziewczynek w wieku 9-12 lat Przestępstwo to zagrożone jest karą więzienia do lat 12.
Śledczych zawiadomiła dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Targu, w której przed przeniesieniem do Krakowa pracował wikariusz. Czyny księdza nie wyszłyby na jaw, gdyby nie to, że jedna z nauczycielek podczas godziny wychowawczej uczyła dzieci o zagrożeniach o charakterystycznych zachowaniach pedofilów i sprawców przemocy seksualnej. Uczennice obecne na lekcji zgłosiły, że tak właśnie zachowywał się wobec nich ksiądz. WCZEŚNIEJ MÓWIŁY TO RODZICOM, ALE CI ZBAGATELIZOWALI SPRAWĘ. Do przestępstw miało dochodzić od czerwca 2014 do września 2016. Na ironię zakrawa fakt, że po przeprowadzce do Krakowa, zanim jeszcze sprawa wyszła na jaw, biskup Grzegorz Ryś powierzył Mariuszowi W. funkcję "duszpasterza dzieci".
Po ujawnieniu sprawy molestowania w maju 2017 wikariusz został odsunięty od prowadzenia lekcji religii, a także od duszpasterstwa dzieci i młodzieży."
X.Teofil 2023-03-27 09:49:14
@yano chyba w to nie wierzysz, że tak powie. Przecież to byłaby herezja. Za to kościół rz-k spalił Giordano Bruno i o mało co nie spalił Kopernika i Galileusza.
Tak się wtedy robiło. Tak jak w latach 80-tych i 90-tych kryło się pedofilię.
mohehowe behety 2023-03-27 09:26:38
Jezus Maria, mnie się wydawało, że "Ksiedz z Krzeptowek" zaszczuł JJ z tp, a tutaj się okazuje, że... yano...
teraz już wiem, czemu Tusk tak łże na każdym ze swoich wieców wyborczych. Historię piszemy na nowo.
sp 2023-03-27 05:27:02
Yano, a jest różnica czy to płaska czy okrągła? Bo jak wiadomo okrąg to figura geometryczna płaska..
z boku 2023-03-27 02:43:02
Do takich jak yano
Dlaczego nie umiesz normalnie odpowiedziec tylko trzaskasz obelgami?? Widze jak bronisz sw JP II grzeszac. Pap. franciszek juz sie wypowiedzial na ten temat i to dosyc dkladnie. Takie sprawy w tamtych czasach sie tuszowalo. Cos dodac?? cos ujac?? Czy zapytac cie czy On klamal?? Powiem wam ze osobiscie nie ogladalem tego programu na TVN ale..... z analizy mediow wynika wspomniany ksiadz zostal przeniesiony ale .........nie ma juz sladow ze grzeszyl nadal. Jezeli tak bylo to nie warto sie zastanowic nad tym faktem ?? Bylo ?? bylo ( ale bez archiwiow ) sie tego nie dowiemy czy bylo a jak bylo to czy zle zrobil ?? Przenoszac goscia (moze dal mu do zrozumienia ze nastepnego przeniesienia nie bedzie ) naprawil go w jakis sposob bo albo juz nie molestowal albo zaczal sie zadawac z rowiesnikami.

Yano !!!!! oczerniasz kogos o obdzielanie stanowiskami zboczencow. ty kpisz czy o droge pytasz?? Jakie stanowisko zajmuje taki gosciu z pisu co w nocy w skarpetkach przyszedl do Trybunalu Konstytucyjnego nacpany nie nawalony bo kochanek go odtraca?? Pomysl zanim cos bakniesz. Dlaczego akcja milicji pod kryptonimem HIACYNT zostala utajniona przez pisowski IPN ?? Bo tam klamczynski zostal zarejestrowany jako BALBINA. Dlaczego jego brat mial problemu z ubecja a on nie?? Nie daje ci to nic do myslenia?? Zaszczuliscie Ksiedz z Krzeptowek ze byl wspolpracownikiem UB ale co im donosil?? to co oni wiedzieli ale donosil. Donosil to co wszyscy wiedzieli i robil ich w wala ale za to mial dostep do paszportu i zwozil dolary ile sie dalo. Niby grzeszyl ale czy to byl grzech czy kpina z UB??
Albert VIII 2023-03-26 22:20:49
Naród opętany telewizorem !!!!!! Natychmiast spalcie je na stosie!!!!!!
Thinker 2023-03-26 20:59:20
No cóż. Dla niektórych wszystko jest albo czarne albo białe i nie przyjmują do wiadomości, że może być coś poza tym.
kukunamunie 2023-03-26 20:46:41
Burmistrzu,, jak żyć?! Atakuje Szatan, jak żyć?! Pomóż burmistrzu złapać Szatana bo nie da się żyć! ... Ja chyba śnię, czy to XXI wiek? Na pewno?
yano 2023-03-26 19:20:30
@X.Teofil
Wiem co to jest dogmat, w przeciwieństwie do ciebie. Twoim zdaniem każde wypowiedziane przez Papieża zdanie/opinia jest dogmatem. Papież np. mówi, że ziemia jest okrągła. A jak się okaże plaska?
yano 2023-03-26 19:11:04
@Piotr
Był, tylko spałeś i nie chciał cię budzić.
mohehowe behety 2023-03-26 17:15:20
druh Marek:
"Czym więcej takich pochodów organizować będą pisowcy samorządowcy, tym szybciej normalnie myślący wyborcy odejdą od PiS-u i Kościoła rz-k." -No no, a nawet Kropiwnicki przegra następnę wybory. Tyle warte są twoje gusła, "wrurzbiażu" proroku rz-k, ha ha.....
Mirka:
"Preferuje godne i zdrowe życie." No no, u boku Marty Lempart..Dlatego "taki" ani każdy inny nie ma szans, ha ha
zakop 2023-03-26 17:01:55
może lepiej otworzyć archiwa kościelne a nie iść w zaparte jak barany
podwójny nelson 2023-03-26 15:57:01
@luke, czy to jedyny portal? na podhaluSą inne które nie boją sie prawdy,Tych też prawda wyzwoli.
X.Teofil 2023-03-26 15:48:43
@yano napisał/a: "to mu wierzę."
I tego się trzymaj, wiara czyni cuda ale poczytaj też o dogmatach, w tym dogmacie o nieomylności papieża.
Oto tajemnica wiary: pe******* i dolary.
xxx 2023-03-26 15:26:23
# xxx - znajdź sobie własnego nicka :)
Mirka 2023-03-26 15:25:09
@yano
W moich szeregach nie ma żadnych zboczeńców ani qrwiarzy, żadnych burdeli czy to małżeńskich czy przed. Taki nie ma szans. Preferuje godne i zdrowe życie.
druh Marek 2023-03-26 15:22:53
Czym więcej takich pochodów organizować będą pisowcy samorządowcy, tym szybciej normalnie myślący wyborcy odejdą od PiS-u i Kościoła rz-k.
legionista 2023-03-26 15:04:29
Stara francuska mądrość mówi: "maszeruj, albo giń!" Więc se łazcie, kogo to obchodzi!....
I tyle 2023-03-26 14:24:03
To jest po prostu religijny obłęd
Taki sobie turysta 2023-03-26 14:14:04
Macie widzę niezły rechot.
A może zamiast fantazji TVN porozmawiamy o czymś konkretnym i udowodnionym, jak np. sprawa zboczeńca, będącego działaczem PO i wyznawcą ideologii LGBT, któremu działacze partii oddawali dzieci pod opiekę. Nie wierzę, że był tylko jednostkowy przypadek w Szczecinie.
luke 2023-03-26 14:08:07
jak widać od czasów komuny niewiele się zmieniło, cenzura działa jak należy. Gratuluję i tak trzymać.
Piotr 2023-03-26 13:56:05
A psychiatra już był?
yano 2023-03-26 13:32:08
@X.Teofil
Kto ci powiedział takie bzdury, że papież jest nieomylny? Papież jest człowiekiem dlatego jest jak najbardziej omylny. Nieomylny jest tylko D. Tusk. Jak mówi, że nie negował powstania muru na granicy albo, że to on zbudował Baltic Pipe, to mu wierzę.
yano 2023-03-26 13:26:02
@Mirka
Zacznijcie od siebie. przestańcie promować pedofili w swoich szeregach. Obsypując ich stanowiskami i apanażami.
yano 2023-03-26 13:21:23
@antypisior
Też mi się nie chce wierzyć, że istnieją ludzie którzy wyznają istnienie więcej niż 2 płci. Że facet z przyrodzeniem może być kobietą. W historii ludzkości nie było jeszcze takich debili. To trzeba leczyć.
kinia świnia 2023-03-26 12:25:20
Wkurza mnie, kiedy ktoś wypowiada się w moim imieniu. Więc nie Podhalanie, bo ja np absolutnie nie podzielam takiego światopoglądu. I jest nas tu cała masa.
Cyklista 2023-03-26 12:20:50
@młode pokolenie gorali,
bardzo celnie, w samo sedno sprawy. Tak się prezentuje przyszłość Naszego narodu, przyszłe żony i mężowie, matki i ojcowie.
Goral4102 2023-03-26 12:12:36
Szkoda cokolwiek pisać tytułem komentarza, bo do ciemnogrodu i tak nic nie trafi. . Oni mają umysł zabetonowany "naukami"i nic do nich nie dotrze. Pytanie tylko jakim prawem władze świeckie biorą oficjalnie udział w tym cyrku? Przecież podobno mamy rozdzielność władzy od kościoła zapisaną w Konstytucji.
xxx 2023-03-26 11:41:24
Proponuje powołać "cotygodnice" , w obronie JPII, potem w obronie księży, następnie w obronie ofiar pedofilów i w obronie Tuska, bo on też jest atakowany przez Pis i księży!....Należy też przemaszerować przeciwko bio gazowni i odwiertowi geotermalnemu!...
Mirka 2023-03-26 11:36:52
Szopka. Takie działania więcej szkodzą niż pomagają. Nikt nie podważa dobrych rzeczy, które były, ale były też czarne plamy, które trzeba wyjaśnić i wyczyścić. Pedofil to przestępca, ukrywanie i tuszowanie takich spraw jest współudziałem w przestępstwie. Zamykanie archiwum i marsze osiągną raczej odwrotny skutek. Jestem daleka od obrażania czy psucia imienia kogokolwiek, ale wszelkie wątpliwości trzeba wyjaśnić.
bałda 2023-03-26 11:22:33
Czy teraz napewno jest XXI wiek??
celnik 2023-03-26 11:15:31
Faryzeusze! Jota w jotę jak w tej przypowieści.
franek 2023-03-26 11:10:05
Domagają się prawdy?
No to trzeba otworzyć archiwa kościelne w Polsce i Watykanie.
"Nie lękajcie się, prawda was wyzwoli" - czyje to słowa?
X.Teofil 2023-03-26 10:59:52
Nie lękajcie się!
Jego zasługi dla ziemi, tej ziemi, są niepodważalne. I tego nikt nie neguje.
Ale, że jako biskup był częścią systemu, który był jaki był, to też ciężko temu zaprzeczyć. Coś takiego powiedział papież Franciszek - a papież jest nieomylny, chyba, że znowu lewacy pozmieniali dogmaty.
antypisior 2023-03-26 10:57:04
Aż nie do wiary że taka ciemnota istnieje w Nowym Targu.
typ 2023-03-26 10:54:25
satany blokowały ruch normalnym ludziom
młode pokolenie gorali 2023-03-26 10:51:20
Kłaki na żelu,energetyki,prochy i alkohol,mięso rzucane na każdym kroku...
Kościeliscan 11 2023-03-26 10:48:53
Władza z pewnością pomoże.
Tam właśnie zło się zadomowiło i ma się dobrze. Najpierw to trzeba powalczyć z głupotą.
kurr 2023-03-26 10:38:38
walka z szatanem jak najbardziej. tylko trzeba patrzeć, czy spod którejś sutanny nie wystaje ogon.
Zakopianin 2023-03-26 10:33:18
Prawda się sama obroni, nikt zasług Papieża Polaka nie kwestionuje, natomiast jeśli tuszował pedofilie to trzeba to głośno powiedzieć, po drugie ugrać osoby dopuszczające się tego!
Po trzecie zacząć chronić i pomagać ofiarom.
A Nowemu targowi proponuje jeszcze marsz anty 5G
Wtedy migusiem i w podskokach wejdziecie..
..do średniowiecza z powrotem.
dziadek56 2023-03-26 10:28:37
Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. 6 Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.

Jak daleko jak daleko
Art 2023-03-26 10:25:01
Teraz chcecie żeby młodzi słuchali a kiedy wy ich słuchaliście???? Czy kiedy kolwiek zamierzacie??? Człowiek młody to nie owca czy koń

Reklama
 • PRACA | dam
  Praca dla gospodyni domowej wraz z opieką nad dzieckiem. Oferuję pracę od 25 czerwca na cały etat w Poroninie. Wymagana osoba dyspozycyjna, która lubi sprzątać, gotować i spędzać czas z dziećmi i zwierzętami. W celu nawiązania kontaktu napisz SMS:. +48602422522
  Tel.: 48602422522
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ HALĘ: magazyn/ produkcja - 250 m. Nowy Targ ul. Składowa. Tel. 602 290 555
 • PRACA | dam
  KĄPIELISKO GEOTERMALNE SZYMOSZKOWA poszukuje do pracy na sezon letni: OSOBY DO KONTROLI WEJŚĆ NA KĄPIELISKO. Więcej informacji pod nr tel. 693 319 707
 • PRACA | dam
  KĄPIELISKO GEOTERMALNE SZYMOSZKOWA poszukuje do pracy na sezon letni: PIZZERA. Więcej informacji pod nr tel. 693 319 707
 • PRACA | dam
  KĄPIELISKO GEOTERMALNE SZYMOSZKOWA poszukuje na sezon letni: BARMANKI oraz OSOBY DO OBSŁUGI PUNKTÓW GASTRONOMICZNYCH. Kontakt 693 319 707
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia LOKAL o powierzchni 18 m2, składający się z dwóch pokoi z przeznaczeniem na biuro, gabinet lekarski, kancelarię na ulicy Gimnazjalnej w Zakopanem. Kontakt 501 682 696.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy do pracy osoby na stanowisko: POKOJOWA/KELNER ŚNIADANIOWY. Oferujemy pracę w systemie zmianowym, lokalizacja w centrum Zakopanego. kontakt 660 636 736
 • SPRZEDAŻ | różne
  KURTKA MOTOCYKLOWA XL Z PODPINKĄ i KASK - mało używane. Tel. 793 008 357.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  Mało używany stojący BUFOR ocieplany, emaliowany 500L oraz inne rzeczy z demontażu kotłowni . 793 008 357.
 • PRACA | dam
  WIZY USA, WYJAZDY, ZIELONA KARTA. 501 809 644
 • PRACA | dam
  PAPI SERVICE Sp. z o.o. zatrudni KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E oraz UPRAWNIENIA ADR . Tel. 602 290 555
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA, EKSPEDIENTKĘ/-A i KONSERWATORA. 604 102 804, 602 285 793.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MIESZKANIA w centrum Zakopanego - 607 506 428.
 • PRACA | dam
  KONSERWATORA na pół lub cały etat w Kompleksie Apartamentów w Białce Tatrzańskiej i Zakopanem. Dzwonić 10-17, tel.: 604532074
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINY. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Zakopane-Sprzedam mieszkanie 59m2 - 3 pokoje centrum Zakopanego-ulica Sienkiewicza -atrakcyjna cena. 660797241
  Tel.: 660797241
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ PLAC POD PARKING DLA POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH - 1000 METRÓW. NOWY TARG, UL. SKŁADOWA. OBIEKT OGRODZONY I MONITOROWANY. Tel. 602 290 555
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA 27 arów, Zubrzyca Górna, 538 75 05 02.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  KAWALERKA UMEBLOWANA Z ANEKSEM KUCHENNYM - DO WYNAJĘCIA DŁUGOTERMINOWO. Zakopane centrum - 600 057 730.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA DŁUGOTERMINOWO NOWE MIESZKANIE 44 m2, Zakopane centrum, częściowo wyposażone - 600 057 730.
 • PRACA | dam
  Masz doświadczenie w sprzedażowej obsłudze grup, eventów i konferencji? PKL Horeca Sp. z o.o. poszukuje osoby na stanowisko: SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY GRUP I KONFERENCJI. Miejsce pracy: Zakopane. CO BĘDZIE NALEŻAŁO DO TWOICH OBOWIĄZKÓW: - Obsługa rezerwacji konferencyjnych i grupowych - przygotowywanie ofert, negocjowanie warunków, ustalanie szczegółów, wprowadzanie listy gości do systemu, rozliczanie pobytu grup; - Analiza zapytań, badanie potrzeb, przygotowywanie ofert oraz prowadzenie negocjacji z klientami w obszarze konferencji eventów i bankietów; - Aktywna sprzedaż pobytów grupowych; - Zarządzanie i monitoring kanałów OTA; - Wdrażanie nowych kanałów sprzedaży usług noclegowych w zarządzanych obiektach; - Nadzór nad przygotowywaniem, przebiegiem wydarzeń oraz ich rozliczenie; - Współpraca pomiędzy działami hotelu a Klientami, identyfikowanie potrzeb, realizacji, oczekiwań Klientów i podnoszenia jakości świadczonych usług; - Budowanie i utrzymywanie długotrwałych relacji z Klientami; - Analiza konkurencji; - Monitorowanie budżetów sprzedażowych i ich optymalizacja; - Współpraca z podwykonawcami i dostawcami usług; - Proponowanie, wdrażanie i analiza nowych rozwiązań, raportowanie; - Dbanie o pozytywny i jakościowy wizerunek Grupy Kapitałowej. WIĘCEJ O STANOWISKU NA: https://www.pkl.pl/post/specjalista-ds-sprzedazy-grup-i-konferencji.html. APLIKACJE prosimy przesyłać na adres rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL Horeca Specjalista ds. sprzedaży grupowej". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
  E-mail: rekrutacja@pkl.pl
  WWW: https://www.pkl.pl/post/specjalista-ds-sprzedazy-grup-i-konferencji.html
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA 840 m2, uzbrojona (woda, prąd), dojazd z drogi gminnej - Białka Tatrzańska. 608 161 516.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię robotników ogólnobudowlanych - budowy od podstaw, docieplenia, wykończenia (flizy, stolarka). Zakopane i okolice. 500160574
  Tel.: 500160574
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • PRACA | dam
  Restauracja Górska w Białce Tatrzańskiej poszukuje osoby na stanowisko : KUCHARZ A\'LA CARTE. Praca w doświadczonym zespole, wysokie wynagrodzenie. Praca na stałe lub na sezon. Możliwość zakwaterowania Zapraszamy do kontaktu tel :. 518259536 www.restauracjagorska.pl rest.gorska@gmail.com
  Tel.: 518259536
  E-mail: rest.gorska@gmail.com
  WWW: www.restauracjagorska.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  FIAT 500 multijet, 1.3D, 2010r. 604 401 542.
 • PRACA | dam
  Przyjme pracownika budowlanego. 604131899
  Tel.: 604131899
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY. 889 388 484.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Bezpośrednio Dom w Zębie na widokowej działce 502 621 427 januszwloch@yahoo.com. 739 519 116 januszwloch@yahoo.com
  Tel.: 739
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  ZA GOTÓWKĘ !!! Kupię działkę lub dom do remontu. PODHALE. 600404554
  Tel.: 600404554
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI KAMIENIARSKIE: OBKŁADKI ELEWACYJNE, POSADZKI, PARAPETY, STOPNIE, OGRODZENIA. FLIZOWANIE. 607 572 312.
 • PRACA | dam
  POMOC W PENSJONACIE. Możliwość zamieszkania. 601 661 661.
 • PRACA | dam
  SZEFOWA KUCHNI - PENSJONAT. Możliwość zamieszkania. 601 661 661.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2023-06-04 21:43 Podologia z zabawą 2023-06-04 20:59 Awans jest nasz. Piłkarze z Zakopanego awansowali do A-klasy 2023-06-04 19:59 Hrubo Watra płonie dla Moniki Gąsienicy Marcinkowskiej 2023-06-04 19:01 To nie był dzień młodzików KS Zakopane (ZDJĘCIA) 2023-06-04 18:30 Liryczna POSA pod znakiem konika polnego 2023-06-04 17:30 Ponad setka zastępów jechała... nie do pożaru (WIDEO, ZDJĘCIA) 9 2023-06-04 16:30 Umościł się nocą miesiączek pod brodą Giewonta, to była truskawkowa pełnia 2023-06-04 15:30 Marsz przeciwko władzy przeszedł też przez Zakopane (ZDJĘCIA, WIDEO) 31 2023-06-04 14:30 Kilkusetmetrowy upadek z Rysów, śmigło poszło w ruch 2023-06-04 14:25 Rzeka ludzi przelewa się warszawskimi ulicami w pochodzie wolności (WIDEO) 17 2023-06-04 14:15 Rodzinny Dzień Dziecka na Równi Krupowej (WIDEO) 2023-06-04 13:59 Tłumy w Krakowie, Rynek Główny wypełnili protestujący 6 2023-06-04 13:15 Setki pielgrzymów na Drodze Papieskiej 3 2023-06-04 12:15 Prezydent Lech Wałęsa i Donald Tusk na czele marszu w Warszawie (WIDEO) 14 2023-06-04 11:19 Górale są już także w stolicy, pod kancelarią premiera zbiera się tłum (WIDEO) 33 2023-06-04 10:20 Górale z miastowymi jadą do Warszawy maszerować przeciwko drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu 16 2023-06-04 09:45 To będzie słoneczna niedziela, na poniedziałek zapowiadane są burze z opadami 2023-06-04 08:44 Tragedia na Jeziorze Czorsztyńskim 2023-06-04 08:00 Kadenowie uhonorowani 2023-06-03 22:00 Pożar wędzarni na Krzeptówkach w Zakopanem 2 2023-06-03 21:00 Kilka upadków na twardym śniegu w Tatrach. Dziś ratownicy TOPR pomagali aż siedmiu osobom 2023-06-03 20:51 Giewont jak na dłoni. Wiemy, kiedy zmieni się pogoda (WIDEO) 2023-06-03 20:28 Samochód wjechał w motocykl w centrum Zakopanego 2 2023-06-03 20:00 Kto i dlaczego zabija nastolatki pochodzące z bogatych domów? Konkurs dla czytelników 2023-06-03 19:00 Drogowy węzeł na granicy 11 2023-06-03 18:00 Tej miejscowości na Podhalu turyści jeszcze nie odkryli. Niech żałują 15 2023-06-03 17:00 Policjant z Nowego Targu w zwycięskiej drużynie IX Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc 1 2023-06-03 16:00 Minister w Jabłonce dzielił czekami 8 2023-06-03 15:00 Ściana, Konstrukcja i Łódź czyli metafory Zbigniewa Biela w Jatkach 2023-06-03 14:00 Festiwal Rowerowy w Białce Tatrzańskiej trwa 2023-06-03 13:20 Akcja ratunkowa na Rysach 2 2023-06-03 13:00 Ceniony rabczański lekarz uhonorowany przez dzieci... uśmiechem 2023-06-03 12:05 Wilk na uwięzi owcy 1 2023-06-03 12:00 Uroczyste zakończenie zagórzańskich majówek (WIDEO) 2023-06-03 11:00 Mimo słonecznej, chociaż trochę chłodnej pogody korki na Łysej Polanie niewielkie. 10 2023-06-03 10:30 Krakowiaczek ci ja... Pokaz filmu 2023-06-03 10:00 Przedszkolanki uczą się bez granic 2023-06-03 09:00 Gościnnie w Teatrze Witkacego: Luka Mazur Quartet 2023-06-03 08:00 Uwaga na utrudnienia na drogach! Dziś przez Podhale przejadą kolarze 11 2023-06-02 22:00 Młodzi skoczkowie powalczyli na skoczniach w Chochołowie 1 2023-06-02 20:53 Bardzo poważny wypadek w Krościenku nad Dunajcem 2023-06-02 20:30 Czyste Powietrze? Zostaw to nam - sami załatwimy dofinansowanie 2023-06-02 20:00 Bociek-celebryta postawił w stan gotowości rabczańską straż miejską (WIDEO) 2023-06-02 19:00 Jak oni to robią? Remont dachu kościoła w Skomielnej Białej (WIDEO) 2023-06-02 18:00 Ludziom puszczały nerwy, ale w końcu mamy nową drogę - mówią na Olczy 2023-06-02 17:00 Rondo po poprawkach - za co miasto musiało dopłacić wykonawcy? 4 2023-06-02 16:00 Nowotarscy policjanci uratowali desperatkę 3 2023-06-02 15:30 Opowieść o dwóch miastach: Sopot - Zakopane. Również w Stacji Kultura Zakopane 2023-06-02 15:00 Parkowanie bez biletu - ale trzeba uważnie czytać komunikaty 4 2023-06-02 14:00 Zdejmowali odciski palców, rozwiązywali zagadki kryminalne, zaprzyjaźnili się z Sarą i Olką 3
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-06-04 21:03 1. @yano Piszesz, że " komuchy dogadały się z agentami z Solidarności" , to piszesz m.innymi o Lechu Kaczyńskim ,który w Magdalence biesiadował z gen.Kiszczakiem,Cioskiem,Kwaśniewskim i innymi ,bo był doradcą NSZZ Solidarność . Na szczęście ani Solidarność ,ani mądrzy politycy prawicy nie posłuchali durnego Kornela Moraiweckiego ,który chciał nie chciał pokojowych rozmów a rozlewu polskiej krwi. Episkopat Polski też był za dogadaniem się z PZPR. Weź się chłopie za najnowszą historię i nie pisz bzdur. 2023-06-04 20:48 2. Widzę że jakiś lewak pod mój nick się podszywa . 2023-06-04 20:44 3. Widze że lewctwo niedługo powie że kolejke na Kasprowy sprzedał Kaczynski @agh , bo przecie 500 +to PO wymyśliło i płot na granicy z Białorusią też Tusk budował z Ochojską , widze że to @agh bardzo mądre, i niejakie @kur to pewnie mądrzec Europy drugie po Wałęsie 2023-06-04 20:39 4. Ciekawe czy Maxbus z Bukowiny woził dla kasy czy z miłości do Tuska? 2023-06-04 20:39 5. #agh - nie rozumiesz idei wpisu czy trollujesz? EOT. 2023-06-04 20:34 6. @Przedstawiciel Okupanta, gdyby każdy niósł takiego barana jak ty, to francuski program obliczyłby 1 000 000 2023-06-04 20:28 7. Małą pomyłkę widze otóż park rozrywki w Gminie Ochotnica zwróci się za 3,5 tysiąca lat no to szał - tylko tak inwestować wójcie Myślę , że prywaciarze już zacierają ręce bo będą bić kasę na tym parku linowym . A jak tam ta siłownia - prawdopodobni gmina remontuje wszystkie pomieszczenia , przebudowuje łazienki - wydała ponoć 1 milion 200 tyś złotych na remont u Julki no i od roku płaci Julce czynsz bardzo wysoki - kto to widział i słyszał - płacić czynsz i remontować za gminne pieniądze - skandal - ale 2023-06-04 20:21 8. no faktycznie wybory 4 VI nic nie dały - tylko skąd się wzięły wybory późniejsze co do dogadania z obcą agenturą to Antoś Maciarewicz oddał listę polskich wywiadowców i ich siatek ruskim prosto do ambasady więc zdrada to chyba z jego strony zresztą zawsze był sprzedawczykiem i pozostał nim do dziś 2023-06-04 20:16 9. nick yano Nie nakrencoj sie. Walnij lufe i idź spać. 2023-06-04 20:08 10. Rzeka ludzi, ale 150 tys. nie pół miliona jak próbują nam wmówić. Francuski program MapChecking pozwala na ustalenie faktycznej liczby ludzi na danym obszarze, tu aby wyszło 500 tys. to każdy musiałby nieść na barana dwie osoby.
2023-05-15 11:39 1. Ja z Zakopanego kojarzę piwko Zakopiańczyk, całkiem spoko, to chyba browar Pilswezier robił, a teraz to nawet nie wiem, ale takie znane i lubiane miejscowości to powinny mieć swoje piwka właśnie... 2023-05-04 20:43 2. Byłam na koncercie i był świetny 2023-05-02 00:23 3. Widzę Sebastian krauzowicz znowu coś gdzieś otwiera. Gdzie tego chłopa nie było? 2023-04-30 05:33 4. Wspaniałe Spotkanie zorganizowane przez Żonę Poety - Annę Tawłowicz. Gwoli ścisłości, odbyło się w przeddzień imienin Jerzego Tawłowicza, którego 11. rocznica śmierci minęła 25 lutego 2023 roku. Poeci przybyli nie tylko z Podhala, była też poetka ze Szczecina. Spektakl przedstawiony przez Aktorów SCENY A2 oparty był na scenariuszu z 2004 roku, autorstwa Jerzego Tawłowicza "Wiosenne (nie)porządki czyli remanent w mojej szufladzie z wierszami", a głównym punktem programu całego Wydarzenia był Turniej Jednego Wiersza, który wygrał poeta z Krakowa - Robert Marcinkowski. Wszyscy wyłonieni przez publiczność laureaci obdarowani zostali m. in. pięknymi filiżankami ozdobionymi przez znakomitą plastyczkę z Jabłonki - Monikę Tlałkę. Atmosfera była wspaniała, Jurek znów połączył twórców, którzy przeczytali wiele wierszy poświęconych jego Osobie. Można było również uraczyć się przednim poczęstunkiem, który zapewniła Żona Poety. 2023-04-16 23:02 5. @serio nie ma ofiar, wg kk :D 2023-04-13 21:49 6. a w obronie ofiar jp2 kiedy marsz? 2023-03-20 20:15 7. Przecudnie, jaki spokój duszy dają te obrazy. Jestem zaczarowana. Ukłony i gratulacje dla Artystki. Nigdy nie byłam w tej kawiarni!! Dla tych obrazów tam pójdę. 2023-02-28 03:12 8. ja nie kupuje tej narracji. Idź do wojska - bądź "zdziwiony" że zginiesz na froncie, misji pokojowej, na ćwiczeniach na poligonie etc. Albo w TOPR- to naczelnik mówi do spotkanego zakopiańczyka: "Pan z nami pójdzie na 4 lata kontraktu"? no nie. To nie Rosja. Tu się kandydata tak nie wciela. Jeżeli ktoś nie akceptuje ryzyka szuka pracy w biurze/sklepie. Z dala od służby ratowniczej. 2023-02-24 23:22 9. najlepsze było to że samochody różnych służb zaparkowały i zablokowały chodnik - Brawo piękny przykład. 2023-02-17 13:19 10. Brakowało jeszcze toastów i drink baru...
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

FILMY TP

Pożegnania

Album TP