Ogłoszenia drobne w Tygodniku Podhalańskim i na portalu 24tp.pl Szybko, wygodnie, tanio i blisko Twojego domu. Kliknij w ten pasek, a przekonasz się, że to działa.

Reklama

2023-04-26 21:41:28

Zakopane, piłka nożna

Następcy Lewandowskiego grają w Zakopanem. Trenują ich Adam Gubała i Maciej Wadas

Kiedyś pojechali na turniej do Sosnowca. Gdy wygrali pierwszy mecz, ktoś śmiał się, że przyjechali skoczkowie, którzy próbują grać w piłkę. Po kolejnych wygranych meczach nikt już nie odważył się zaśmiać.

Adam Gubała i Maciej Wadas to trenerski duet, który udowadnia, że w młodzieżową piłkę można grać na najwyższym poziomie nie tylko w Krakowie, Poznaniu czy Łodzi. Obaj są trenerami młodego pokolenia, którzy zaangażowali się w prowadzenie drużyny młodzików KS Zakopane. Co prawda mają nieco inne charaktery, podziwiają innych zagranicznych trenerów, ale stworzyli zespół podbijający małopolskie boiska. Adam Gubała trochę bardziej porywczy. Za wzór na swojej trenerskiej drodze wskazuje Jurgena Kloppa, obecnie trenera Liverpoolu, który zasłynął wprowadzeniem słynnego określenia "gegenpresing", czyli atakowania przeciwnika w każdej sytuacji i na każdym skrawku boiska. Dla Macieja Wadasa, który według opowieści podopiecznych jest spokojniejszym uzupełnieniem Adama Gubały, trenerskim idolem jest Pep Guardiola, obecnie trener Manchesteru City. W polskiej piłce też mają swoich idoli na ławkach trenerskich. Dla Adama Gubały jest to Jan Urban, który niedawno wrócił do prowadzenia Górnika Zabrze, a dla Macieja Wadasa Marek Papszun, czyli selekcjoner Rakowa Częstochowa, obecnego lidera ekstraklasy.

Lata wytężonej pracy

W zeszłym roku stworzona przez Adama Gubałę z pomocą Macieja Wadas drużyna młodzików KS Zakopane awansowała do wojewódzkiej ligi juniorów. Teraz młodzi zakopiańczycy mierzą się z takimi klubami jak Wisła czy Cracovia Kraków. To efekt wielu lat wytężonej pracy i tak naprawdę pomysłu, który poparty trenerskimi umiejętnościami i zaangażowaniem, dał efekt w postaci dużego sportowego sukcesu.

Razem na trening, razem do szkoły

Wszystko zaczęło się sześć lat temu. - Pomysł był taki, aby drużynę stworzyć od podstaw. Z pomocą rodziców, szczególnie Patryka Ziółkowskiego, i dzięki zaangażowaniu nauczyciela wychowania fizycznego Janusza Wierciocha w Szkole Podstawowej nr 2 na Skibówkach powstała klasa piłkarska. Od pierwszej klasy podstawówki 12 piłkarzy z naszej drużyny uczęszcza razem do szkoły - wspomina Adam Gubała.

7:0 z Nowym Targiem

Dzięki temu od sześciu lat ci młodzi piłkarze trenują pięć razy w tygodniu, a w weekendy grają mecze. W wakacje wspólnie jeżdżą na zgrupowania i obozy. Kończą lekcje po godz. 12, 13 i jadą na trening. Znają się nie tylko z boiska, ale także ze szkolnej ławki. Wspólnie przeżywają szkolne i piłkarskie wzloty i upadki. Jeden z nich ma do szkoły w Białym Dunajcu 50 metrów, ale ze względu na drużynę piłkarską wybrał podstawówkę na Skibówkach. Po kilka latach wspólnych treningów, meczów i nauki mogą grać ze sobą niemal na pamięć. To przyniosło kolejne awanse, aż wreszcie zaowocowało wielkim sukcesem w postaci awansu do ligi wojewódzkiej. W przedostatnim meczu w ubiegłym sezonie młodzi piłkarze z Zakopanego pokonali swoich rówieśników z Nowego Targu aż 7:0. Dzięki wygranej w ostatnim spotkaniu i korzystnym układzie innych wyników grają teraz w lidze wojewódzkiej.

Wiemy o sobie wszystko

- Po tych wspólnie spędzonych sześciu latach mogę powiedzieć, że wiemy o sobie wszystko. Spędzaliśmy razem praktycznie każdy tydzień i każdy weekend. Tak narodził się ten sukces, który udało się osiągnąć. Wprowadziliśmy też zajęcia z judo, trening motoryczny, pływanie - mówi Adam Gubała. Gdy zaczynał prowadzenie drużyny, postawił jej trzy cele. Pierwszym było wygranie ligi z podwórka na stadion. W finale pokonali 7:0 z jedną z krakowskich szkół. Zespół pojechał na finał do Warszawy. Tam mimo dwóch zwycięstw w trzech meczach nie udało się wyjść z grupy tylko przez gorszą różnicę bramek z późniejszym zwycięzcą Lechią Gdańsk. Zresztą w grupowych rozgrywkach pokonali zespół z Gdańska 2:0.

Porażka też buduje zespół

- Po tym turnieju było trochę płaczu, załamania, że mimo tych wyników odpadliśmy, ale to także zbudowało nasz zespół - wspomina Adam Gubała. Drugim celem był awans do ligi wojewódzkiej, co udało się w poprzednim roku. Ostatnim celem jest rozwój młodych zawodników, ich piłkarska przyszłość, być może w najlepszych polskich klubach. - Oczywiście chyba największym marzeniem każdego trenera jest to, aby któryś z tych chłopców zagrał kiedyś w reprezentacji Polski. Gdybym w to nie wierzył, zająłbym się w życiu czymś innym - powtarza Adam Gubała.

Trening i nauka

Młodzi piłkarze mają teraz po 13 lat. To wiek, w którym często młodzi ludzie zaczynają myśleć o innych sprawach niż tylko szkoła czy piłka nożna. - Tak się oczywiście dzieje, ale nasz sukces sprawił, że po tych piłkarzy zgłaszają się czołowe kluby w Polsce. Chłopcy widzą więc, że ten ciężki trening przynosi efekty. Teraz oczywiście pojawiają się pierwsze dziewczyny, ale moi podopieczni potrafią to rozgraniczyć, wiedzą, że trening to jest trening i nie można go opuścić - dodaje Adam Gubała. Trenerzy duży nacisk kładą też na naukę, bo wiadomo, że nie wszyscy z tych chłopców zostaną zawodowymi piłkarzami w najlepszej lidze. Niektórzy z nich będą musieli zarabiać na siebie w zupełnie inny sposób. Trenerzy pilnują też, aby żadnemu z młodych piłkarzy nie uderzyła do głowy przysłowiowa woda sodowa, bo to może przekreślić karierę nawet najbardziej utalentowanego piłkarza.

Twarde reguły

Prowadzenie takich młodych piłkarzy wcale od początku nie było zresztą proste. Najpierw trzeba było wprowadzić jasne, twarde reguły. Do tego trener musiał zaangażować rodziców. - Na spotkaniach tłumaczyliśmy rodzicom, jak rozmawiać z tymi młodymi piłkarzami po przegranych i wygranych meczach. Tak, aby nie załamywali się albo nie popadali w nadmierną euforię - zauważa trener Adam Gubała. Zarówno Gubała, jak i Wadas podkreślają wielki wkład rodziców w sukces drużyny. Oprócz samego klubu, miasta, to właśnie rodzice sponsorują zespół młodzików.

200 młodych piłkarzy

Po sukcesach tej drużyny, stworzonych na bazie klasy piłkarskiej, powstał nawet pomysł utworzenia w Zakopanem futbolowej szkoły. O tym marzy Łukasz Piekarczyk, prezes klubu KS Zakopane. W tej chwili klub zrzesza 200 młodych piłkarzy, którzy podlegają selekcji. Tworzy się grupy tych bardziej i mniej zaawansowanych piłkarzy. - Przy tym bardzo ważny jest rozwój fizyczny tych dzieci. Wiadomo, że jeśli chłopiec, czy dziewczynka są dobrze rozwinięci fizycznie, to mają większe szanse dobrze grać w piłkę. Na pewno najlepszym miejscem dla takiego rozwoju byłaby szkoła piłkarska - podkreśla Maciej Wadas.
Prekursorem w prowadzeniu młodzieżowych drużyn w klubie byli Wiktor Pawlica, później Adam Celej. Teraz oprócz naszych rozmówców są też inni utalentowani trenerzy: Stanisław Stachoń, Kacper Borzęcki, Marek Deskiewicz, Sebastian Bibro, Jordan Dudziak, Adam Knych.

Z KS Zakopane dookoła Europy

Gra w młodzieżowych drużynach w KS Zakopane to także wyjazdy po całej Europie. Zespół młodzików był na Węgrzech, w Niemczech, w Barcelonie, na Malcie, a niebawem zapowiada się obóz w Lizbonie. - Na takich obozach dzieci uczą się, jak radzić sobie w różnych życiowych sytuacjach i zwiedzają świat - mówi Adam Gubała. Pewien rodzic młodego piłkarza wpadł nawet na pomysł wyjazdu na turniej do Chin, chociaż akurat ten plan nie wypalił ze względów finansowych.

Mecze drużyny młodzików KS Zakopane można oglądać na żywo co dwa tygodnie na boisku Plato. Celem drużyny jest oczywiście utrzymanie się w lidze wojewódzkiej, ale - jak mówi trener Gubała - "podium nie jest złym pomysłem".

5:1 z Górnikiem Zabrze

Zarówno Maciej Wadas, jak i Adam Gubała nie narzekają na warunki do treningów, które mają w Zakopanem. Może trochę dłużej leży tu śnieg, ale Władysław Cieżak i tak doskonale przygotowuje dla nich boisko Plato ze sztuczną nawierzchnią. Dzięki trenerom grup młodzieżowych Zakopane przestaje być kojarzone w Polsce głównie ze skokami narciarskimi, a zaczyna być szanowanym miastem na piłkarskiej mapie Polski. - Z tym związana jest mała anegdota. Kiedyś z młodzieżową drużyną pojechaliśmy na turniej do Sosnowca. Tam w pierwszym meczu wygraliśmy z Górnikiem Zabrze 5:1. Słyszę wtedy, jak jeden z trenerów z Górnika mówi do swoich młodych piłkarzy, trochę śmiejąc się: "nie wiem, jak to się stało, ale przegraliście ze skoczkami z Zakopanego". Gdy przyjeżdżaliśmy na kolejne turnieje i znowu wygrywaliśmy, nikt już się z tych zakopiańskich skoczków nie śmiał - wspomina Maciej Wadas.

Adam Gubała: był piłkarzem Jutrzenki i ZKP Zakopane. Po ukończeniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie został piłkarzem młodzieżowym Górnika Zabrze. Później grał w Lubaniu Maniowy, Złomexie Branice i KS Zakopane. Jako trener był asystentem w Podhalu Nowy Targ, koordynatorem akademii piłkarskiej w Gorlicach. Teraz trenuje dwie młodzieżowe drużyny w KS Zakopane, a od dwóch miesięcy seniorów.

Maciej Wadas: w KS Zakopane pracuje od 5 lat. Swoje pierwsze trenerskie kroki stawiał w krakowskiej Akademii Piłkarskiej 21, Mam Talent. Teraz prowadzi drużynę Orlików, czyli rocznik 2012-2013 w KS Zakopane, a także pomaga Adamowi Gubale w trenowaniu zespołu młodzików

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Reklama
 • PRACA | dam
  Szukam OPIEKUNKI DO STARSZEJ OSOBY W ROGOŹNIKU. 607 369 642.
 • PRACA | dam
  Harnasiowa Chata zatrudni: KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ, KELNER/-KA. 600 035 355.
 • PRACA | dam
  KIEROWCA KAT: C+E praca w pomocy drogowej, aktualne uprawnienia, ważna karta kierowcy, mile widziane doświadczenie w transporcie, zaświadczenie o niekaralności, opanowanie i odporność na stres, dyspozycyjność/praca zmianowa, stałe wynagrodzenie. 602261925
  Tel.: 602261925
 • PRACA | dam
  Przyjme Pracownika do zakładu garbarskiego. 888267329
  Tel.: 888267329
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA od A do Z. 572624414.
 • USŁUGI | budowlane
  BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414.
 • BIZNES
  Do wydzierżawienia DZIAŁKA PRZY ZAKOPIANCE POD REKLAMĘ - 733 503 600
 • PRACA | dam
  MŁODĄ KOBIETĘ (niepalącą) DO SPRZĄTANIA W DOMU JEDNORODZINNYM obok Zakopanego, 2 razy w tygodniu. Warunki do ustalenia. 698 506 913
 • PRACA | dam
  Niemiecka firma Zeitkraft zatrudni malarzy, tapeciarzy oraz elektryków. Oferujemy niemiecka umowę, damowe zakwaterowanie oraz zjazdy do kraju autami sluzbowymi dwa razy w miesiącu. Zadzwoń tel. 698217808 www.clubsilesius.pl praca@csopole.pl
  Tel.: 698217808
 • PRACA | dam
  Jesteś miłośnikiem gór i natury? Chcesz pracować w wyjątkowej wypożyczalni na Kasprowym Wierchu? Dołącz do nas! Polskie Koleje Linowe S.A. poszukują osób na stanowisko: PRACOWNIK OBSŁUGI SERWISU NARCIARSKIEGO I WYPOŻYCZALNI. Miejsce pracy: Zakopane, Kasprowy Wierch - serwis narciarski. Co będzie należeć do Twoich obowiązków? - Profesjonalna obsługa klienta, - Aktywna sprzedaż usług serwisu narciarskiego i wypożyczalni nart, - Dbałość o bardzo dobry wizerunek/wygląd wypożyczalni, - Prowadzenie podstawowych usług serwisowych, - Dbanie o powierzone mienie pracodawcy i klientów serwisu, - Realizacja celów sprzedażowych. Zainteresowany? Aplikuj online: https://www.pkl.pl/post/pracownik-obslugi-serwisu-i-wypozyczalni.html
  WWW: https://www.pkl.pl/post/pracownik-obslugi-serwisu-i-wypozyczalni.html
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy krawca/krawcową do szycia odzieży skórzanej i kożuchów. Możliwość zlecenia szycia. Praca stała. Szczegóły pod numerem:. 577 908 244
  Tel.: 577
 • PRACA | dam
  Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o. o. poszukuje kandydatów do pracy na stanowisko: Referent ds. technicznych (miejsce rozpoczynania pracy - Nowy Targ) szczegóły oferty: https://ppkpodhale.pl/nasza-dzialalnosc/praca. 182665242 www.ppkpodhale.pl
  Tel.: 182665242
 • PRACA | dam
  WIZY USA, WYJAZDY, ZIELONA KARTA. 501 809 644
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  AUDI A1, 1.6D, 2012, 5 drzwi. 604 401 542.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  FIAT 500 multijet, 1.3D, 2010r. 604 401 542.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię DZIAŁKĘ przy nowej Zakopiance (pomiędzy Zabornią a Zakopanem) lub przy trasie Nowy Targ - Białka Tatrzańska. 502 210 520.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM w Szaflarach, gotowy do zamieszkania. 001 8157032424, 660 493 973.
 • PRACA | dam
  Tatrzański Park Narodowy zatrudni pracownika na stanowisko STARSZEGO SPECJALISTY/STKI W ZESPOLE BUDOWLANYM w Dziale Administracji. Szczegóły: www.bit.ly/StSpecjalistaZBudowlany, www.tpn.pl/nowosci. Na zgłoszenia czekamy do 06.10.2023. Pytania? tel. 18 20 23 258.
 • PRACA | dam
  Tatrzański Park Narodowy zatrudni pracownika na stanowisko STARSZEGO KSIĘGOWEGO/STARSZEJ KSIĘGOWEJ. Szczegóły: www.bit.ly/StKsiegowyTPN, www.tpn.pl/nowosci. Na zgłoszenia czekamy do 30.09.2023. Pytania? tel. 18 20 23 233.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  CIĄGNIK C-330, maszt na podnośnik. 604 401 542.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy osoby na stanowisko: SPRZEDAWCA. Sklep obuwniczy GÓRSKI- ZAKOPANE-KRUPÓWKI.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • USŁUGI | inne
  SPRZĄTANIE MIESZKAŃ, DOMÓW, BIUR, DOMKÓW REKREACYJNYCH, PRANIE FIRAN I ZASŁON. 739 632 283.
 • USŁUGI | budowlane
  Posadzki żywiczne. 504286272 Adagruszka77@gmail.com
  Tel.: 504286272
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki dekoracyjne, beton dekoracyjny. 504286272 Adagruszka77@gmail.com
  Tel.: 504286272
 • USŁUGI | budowlane
  Gładzie gipsowe. 504286272 Adagruszka77@gmail.com
  Tel.: 504286272
 • PRACA | dam
  Szukam sumiennej Pani do wydawania śniadań oraz sprzątania pokoi w pensjonacie. Możliwość zakwaterowania.. 604085908 www.dunajeckidworek.pl
  Tel.: 604085908
 • USŁUGI | budowlane
  Tapetowanie. 504286272 Nowotarska, 15a
  Tel.: 504286272
 • PRACA | dam
  PRACA DLA TYNKARZA I POMOCNIKA na terenie Podhala. 731 354 986.
 • USŁUGI | budowlane
  DACHY OD PODSTAW. Wykonujemy same więźby, jak i samo krycie i przekrycia dachów. Wszystkie obróbki blacharskie. Okucia balkonów, gzymsów itp. 889 388 484.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę HALĘ: MAGAZYN/ PRODUKCJA - 250m. Nowy Targ, ul. Składowa. Tel. 602 290 555
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, MALOWANIE DACHÓW, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, ELEWACJE, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINY. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • NAUKA
  KOREPETYCJE - MATEMATYKA I FIZYKA (od SP po studia) - ZAKOPANE, KOŚCIELISKO I PORONIN - ROBERT RÓŻAK - 600 38 47 98.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MIESZKANIA w centrum Zakopanego - 607 506 428.
 • TŁUMACZENIA
  TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ZAKOPANE. 793 697 368.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA W MURZASICHLU 19 arów, widokowa, kameralna. 517 018 380
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - TYNKARZ, MALARZ, BLACHARZ, STOLARZ. Norwegia (Oslo). Zatrudnimy tynkarzy, malarzy, blacharzy, stolarzy. Języki obce NIE wymagane. Praca z pracownikami z Podhala. Zjazd do kraju (samolot) co 1-3 tygodni wg. własnego uznania - pełna elastyczność i swoboda co do wyjazdów. Zarobki w przeliczeniu 20-27 Euro/godz. ZAPRASZAMY. Tel. 667 602 602.
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2023-09-25 22:29 Podwójne złoto Krzysztofa Plewy 2023-09-25 21:42 Zobaczcie, jak będzie wyglądać dwupoziomowe skrzyżowanie w Rabce 1 2023-09-25 20:42 Grzyb gigant w Chochołowie 2023-09-25 19:40 Geotermia najtańsza i największa (ZDJĘCIA, WIDEO) 2023-09-25 18:45 Turyści rysują na skałach krzyże i podpierają skały. Tajemnicze miejsce w Tatrach 3 2023-09-25 18:12 Optymalizacja Energetyczna Dzięki Rekuperacji: Nowoczesne Rozwiązania dla Twojego Domu 2023-09-25 17:42 Szukasz przyjaciela? psy ze schroniska czekają na dom 1 2023-09-25 17:01 Czar złotej ery rodu i dworu Głowińskich 2023-09-25 16:41 Góralski rap, czyli Samłel i W murowanej piwnicy (WIDEO) 2 2023-09-25 15:49 Kiedy warto stosować serum z kwasem hialuronowym? 2023-09-25 15:43 Seniorka z Nowego Targu straciła ponad 30 tysięcy złotych 1 2023-09-25 15:42 Czy karma dla psa z jagnięciną to dobry wybór? 2023-09-25 14:45 Przedwyborczy cud na stacjach benzynowych 17 2023-09-25 13:58 Dlaczego musisz mieć wideorejestrator w swoim pojeździe? 2023-09-25 13:54 Jak dbać o włosy bardzo suche ze skłonnością do wypadania? 2023-09-25 13:46 Czy domki w Rowach są idealnym miejscem dla seniorów na wypoczynek nad Bałtykiem? 2023-09-25 13:44 Zderzenie na Alei Tysiąclecia w Nowym Targu (ZDJĘCIA) 2 2023-09-25 13:07 O płanetnikach i innych synoptykach 2023-09-25 13:00 Akcja Tygodnika Podhalańskiego. Jelenie już nie dostaną się do koszy 6 2023-09-25 12:59 Pierwszy dzień nowego dworca autobusowego (WIDEO) 9 2023-09-25 12:00 Gaździny z Waksmundu i Harklowej najlepsze (WIDEO) 2023-09-25 11:00 Góral na Kotuńce zyskał barwy i nową ciupagę 4 2023-09-25 10:00 Wielka ciężarówka zajmuje miejca dla dorożek konnych 7 2023-09-25 09:45 Tłumy na "Zielonej granicy" 13 2023-09-25 08:59 W Zakopanem chmury, w Tatrach słońce 2023-09-25 08:00 Na Symbolicznym Cmentarzu pod Osterwą została odsłonięta tablica Kacpra Tekielego 2023-09-24 22:00 Małopolska Triada w Krościenku (ZDJĘCIA, WIDEO) 2023-09-24 21:30 Gaździny pozbawiły w pociągu chłopa portek (WIDEO) 2023-09-24 21:18 Lider zatrzymany w Nowym Targu. Hat-trick kapitana! 2023-09-24 21:00 100 lat OSP w Rdzawce 2023-09-24 20:00 Poszukiwania polskiego turysty w Tatrach Słowackich 4 2023-09-24 19:30 Weźcie udział w wyborach. Apelujemy szczególnie do kobiet 28 2023-09-24 19:00 Miasto po deszczu z lotu ptaka jest piękne (WIDEO) 3 2023-09-24 18:30 Poturbowany chłopiec na pienińskim szlaku 2023-09-24 18:00 Człowiek idzie przez życie myśląc, że tak wiele potrzebuje... Do czasu. Konkurs dla czytelników 2023-09-24 17:30 Poważna stłuczka w Białce Tatrzańskiej. Uszkodzony słup 2023-09-24 17:00 Języki teściowej w walce ze smogiem (WIDEO) 2023-09-24 16:00 Na południu Polski wygrywa Prawo i Sprawiedliwość 17 2023-09-24 15:00 Turyści wyszli na szlaki. Nie straszna im deszczowa pogoda 2023-09-24 14:00 Witkiewicz się w grobie przewraca. Dlaczego tak wyglądają nowe wiaty przystankowe? 28 2023-09-24 13:00 Pływanie prawie za darmo 2 2023-09-24 12:00 Gronkowianie zapowiadają blokadę drogi 8 2023-09-24 11:30 Powroty. Koncert otwierający 15. sezon Młodej Podhalańskiej Filharmonii 2023-09-24 11:00 Na Gubałówkę w trzy minuty (WIDEO) 3 2023-09-24 10:05 Uważajcie! Na remontowanym moście u wylotu Doliny Chochołowskiej może dojść do stłuczki 1 2023-09-24 09:00 Trudne warunki na tatrzańskich szlakach. Ślisko, mgła i silny wiatr 2023-09-24 08:00 Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 2023 w żeglarstwie 2023-09-23 21:00 Światło zagościło w kościele 2023-09-23 20:15 Otwarcie dworca autobusowego. Zakopane przestanie się wstydzić (ZDJĘCIA, WIDEO) 49 2023-09-23 20:00 Woda zalała a krew zalewa
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-09-25 22:09 1. załatwianie prywaty z ochroną chorych najlepszym biznesem na świecie 2023-09-25 22:07 2. Brakuje na wizualizacji koreczków. 2023-09-25 22:03 3. Ale został jeden przy placu zabaw. Ostatnio łania szarpała za wrzucony do niego worek. Może by I ten zabezpieczyć? 2023-09-25 21:41 4. ojejku ! jaki ten pisiorek ciepci ! :) to wszystko wina wiadomo kogo ! totalnej opozycji i Niemiec :) ty ! żołnierze straży granicznej mieli rozkaz i go wykonywali, a jak traktowali kobiety w ciąży, dzieci w skrócie ludzi to wszyscy widzieli. Już przed filmem można było to zobaczyć w filmach dokumentalnych tylko oczywiście nie w tvp.info 2023-09-25 21:15 5. te pisiorki mówią i są przekonane, że np. Orlen jest ich, bo rządzi pis :) tak jak i tunel pod Luboniem, bo wybudowany za rządu tych złodziei a tak naprawdę sfinansowany przez UE w 85%, ale on pisiowy :) 2023-09-25 20:32 6. Teraz jest dobra cena dla gosci z wizami ( taki dar serca ) 2023-09-25 20:28 7. tylko głupek nie cieszyłby się z ruchu w swoim przedsiębiorstwie :) 2023-09-25 20:10 8. hej "fachowcy" fotelowi to żadna patologia i jak to robiono czyli rysowano krzyże i podpierano ściany w wąwozie kraków to jeszcze nie śniło się nikomu o tpn straży parku itp. Są to starodawne znaki głównie poszukiwaczy skarbów. A jeszcze bardziej karygodne są rzeźby nad jaskinią wodną, to dopiero jest "skandal", jak mógł dopuścić tpn i straż parku do wyrzeźbienia głowy śpiącego rycerza w roku 1898. ha, ha "fachofcy" fotelowi do roboty, oburzać się na tpn i straż parku. 2023-09-25 20:09 9. Te się obudzili. Trzeba było go na wiosnę odmalować. Przed sezonem. Teraz na zimę, jak sezon się kończy nie było sensu. 2023-09-25 20:08 10. A jeszcze na wiosnę. Paliwo nie może być tańsze, bo przyjadą Niemcy i wszystko wykupią. Pamiętacie?
2023-09-18 15:10 1. Dajcie znizke dla platfusow. Po 15 pazdiernika beda tam tlumnie walic . 2023-09-14 10:39 2. A to chyba Ministerstwo MSWiA jest od tego, żeby dawać sprzęt. No chyba, że Terlecki narkoman z Krakowa dał z własnej inicjatywy i kieszeni. Skoro jest jedynką wśród šlebodnych. Z mojej kieszeni i podatków wolę dać na biedne psy w Nowym Targu. 2023-09-03 06:18 3. Jak zwykle ksiadz po danine. 2023-08-31 19:14 4. Zdjęcie 13 i 14, jesteś piękna. Mój typ. 2023-08-29 14:16 5. No nie ma komentarzy chyba dlatego napiszę, że Pani ze zdjęcia 14 i 15 jest w moim typie. Panie redaktorze znasz Pan mój gust. 2023-08-17 13:12 6. Po rozpoczęciu roku szkolnego będą dzieci przymusowo oglądać takie se obrazki kosztem matematyki. Minister od nauki już się o to postara. Minister od kultury zawnioskuje jakieś odznaczenie dla "artysty".Natomiast Małgorzata Ziętkiewicz w Wydarzeniach Polsatu będzie pół godziny gęgać na ten temat. Wojtyła wiecznie żywy! 2023-08-15 07:46 7. Czy był jakis wernisaż na ktorym był ktos wiecej niz rodzina artysty i urzednicy? Przeciez to sie w glowie nie miesci, tyle publicznych pieniędzy to kosztuje a nikt tego nie oglada. Komu to i po co? 2023-08-03 22:21 8. Co na to ksiądz proboszcz z NT? Ekskomunika? Może panowie z NT teraz? 2023-07-25 11:17 9. Nie wojsko tylko terytorialsi. Różnica jest taka, jak wyścigi gokartów od F1 2023-07-19 10:22 10. Te nowe stringi nazwałbym "przestrzeń ni to otwarta, ni to zamknięta" :-)
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP


REKLAMA