Reklama

2023-04-26 21:41:28

Zakopane, piłka nożna

Następcy Lewandowskiego grają w Zakopanem. Trenują ich Adam Gubała i Maciej Wadas

Kiedyś pojechali na turniej do Sosnowca. Gdy wygrali pierwszy mecz, ktoś śmiał się, że przyjechali skoczkowie, którzy próbują grać w piłkę. Po kolejnych wygranych meczach nikt już nie odważył się zaśmiać.

Adam Gubała i Maciej Wadas to trenerski duet, który udowadnia, że w młodzieżową piłkę można grać na najwyższym poziomie nie tylko w Krakowie, Poznaniu czy Łodzi. Obaj są trenerami młodego pokolenia, którzy zaangażowali się w prowadzenie drużyny młodzików KS Zakopane. Co prawda mają nieco inne charaktery, podziwiają innych zagranicznych trenerów, ale stworzyli zespół podbijający małopolskie boiska. Adam Gubała trochę bardziej porywczy. Za wzór na swojej trenerskiej drodze wskazuje Jurgena Kloppa, obecnie trenera Liverpoolu, który zasłynął wprowadzeniem słynnego określenia "gegenpresing", czyli atakowania przeciwnika w każdej sytuacji i na każdym skrawku boiska. Dla Macieja Wadasa, który według opowieści podopiecznych jest spokojniejszym uzupełnieniem Adama Gubały, trenerskim idolem jest Pep Guardiola, obecnie trener Manchesteru City. W polskiej piłce też mają swoich idoli na ławkach trenerskich. Dla Adama Gubały jest to Jan Urban, który niedawno wrócił do prowadzenia Górnika Zabrze, a dla Macieja Wadasa Marek Papszun, czyli selekcjoner Rakowa Częstochowa, obecnego lidera ekstraklasy.

Lata wytężonej pracy

W zeszłym roku stworzona przez Adama Gubałę z pomocą Macieja Wadas drużyna młodzików KS Zakopane awansowała do wojewódzkiej ligi juniorów. Teraz młodzi zakopiańczycy mierzą się z takimi klubami jak Wisła czy Cracovia Kraków. To efekt wielu lat wytężonej pracy i tak naprawdę pomysłu, który poparty trenerskimi umiejętnościami i zaangażowaniem, dał efekt w postaci dużego sportowego sukcesu.

Razem na trening, razem do szkoły

Wszystko zaczęło się sześć lat temu. - Pomysł był taki, aby drużynę stworzyć od podstaw. Z pomocą rodziców, szczególnie Patryka Ziółkowskiego, i dzięki zaangażowaniu nauczyciela wychowania fizycznego Janusza Wierciocha w Szkole Podstawowej nr 2 na Skibówkach powstała klasa piłkarska. Od pierwszej klasy podstawówki 12 piłkarzy z naszej drużyny uczęszcza razem do szkoły - wspomina Adam Gubała.

7:0 z Nowym Targiem

Dzięki temu od sześciu lat ci młodzi piłkarze trenują pięć razy w tygodniu, a w weekendy grają mecze. W wakacje wspólnie jeżdżą na zgrupowania i obozy. Kończą lekcje po godz. 12, 13 i jadą na trening. Znają się nie tylko z boiska, ale także ze szkolnej ławki. Wspólnie przeżywają szkolne i piłkarskie wzloty i upadki. Jeden z nich ma do szkoły w Białym Dunajcu 50 metrów, ale ze względu na drużynę piłkarską wybrał podstawówkę na Skibówkach. Po kilka latach wspólnych treningów, meczów i nauki mogą grać ze sobą niemal na pamięć. To przyniosło kolejne awanse, aż wreszcie zaowocowało wielkim sukcesem w postaci awansu do ligi wojewódzkiej. W przedostatnim meczu w ubiegłym sezonie młodzi piłkarze z Zakopanego pokonali swoich rówieśników z Nowego Targu aż 7:0. Dzięki wygranej w ostatnim spotkaniu i korzystnym układzie innych wyników grają teraz w lidze wojewódzkiej.

Wiemy o sobie wszystko

- Po tych wspólnie spędzonych sześciu latach mogę powiedzieć, że wiemy o sobie wszystko. Spędzaliśmy razem praktycznie każdy tydzień i każdy weekend. Tak narodził się ten sukces, który udało się osiągnąć. Wprowadziliśmy też zajęcia z judo, trening motoryczny, pływanie - mówi Adam Gubała. Gdy zaczynał prowadzenie drużyny, postawił jej trzy cele. Pierwszym było wygranie ligi z podwórka na stadion. W finale pokonali 7:0 z jedną z krakowskich szkół. Zespół pojechał na finał do Warszawy. Tam mimo dwóch zwycięstw w trzech meczach nie udało się wyjść z grupy tylko przez gorszą różnicę bramek z późniejszym zwycięzcą Lechią Gdańsk. Zresztą w grupowych rozgrywkach pokonali zespół z Gdańska 2:0.

Porażka też buduje zespół

- Po tym turnieju było trochę płaczu, załamania, że mimo tych wyników odpadliśmy, ale to także zbudowało nasz zespół - wspomina Adam Gubała. Drugim celem był awans do ligi wojewódzkiej, co udało się w poprzednim roku. Ostatnim celem jest rozwój młodych zawodników, ich piłkarska przyszłość, być może w najlepszych polskich klubach. - Oczywiście chyba największym marzeniem każdego trenera jest to, aby któryś z tych chłopców zagrał kiedyś w reprezentacji Polski. Gdybym w to nie wierzył, zająłbym się w życiu czymś innym - powtarza Adam Gubała.

Trening i nauka

Młodzi piłkarze mają teraz po 13 lat. To wiek, w którym często młodzi ludzie zaczynają myśleć o innych sprawach niż tylko szkoła czy piłka nożna. - Tak się oczywiście dzieje, ale nasz sukces sprawił, że po tych piłkarzy zgłaszają się czołowe kluby w Polsce. Chłopcy widzą więc, że ten ciężki trening przynosi efekty. Teraz oczywiście pojawiają się pierwsze dziewczyny, ale moi podopieczni potrafią to rozgraniczyć, wiedzą, że trening to jest trening i nie można go opuścić - dodaje Adam Gubała. Trenerzy duży nacisk kładą też na naukę, bo wiadomo, że nie wszyscy z tych chłopców zostaną zawodowymi piłkarzami w najlepszej lidze. Niektórzy z nich będą musieli zarabiać na siebie w zupełnie inny sposób. Trenerzy pilnują też, aby żadnemu z młodych piłkarzy nie uderzyła do głowy przysłowiowa woda sodowa, bo to może przekreślić karierę nawet najbardziej utalentowanego piłkarza.

Twarde reguły

Prowadzenie takich młodych piłkarzy wcale od początku nie było zresztą proste. Najpierw trzeba było wprowadzić jasne, twarde reguły. Do tego trener musiał zaangażować rodziców. - Na spotkaniach tłumaczyliśmy rodzicom, jak rozmawiać z tymi młodymi piłkarzami po przegranych i wygranych meczach. Tak, aby nie załamywali się albo nie popadali w nadmierną euforię - zauważa trener Adam Gubała. Zarówno Gubała, jak i Wadas podkreślają wielki wkład rodziców w sukces drużyny. Oprócz samego klubu, miasta, to właśnie rodzice sponsorują zespół młodzików.

200 młodych piłkarzy

Po sukcesach tej drużyny, stworzonych na bazie klasy piłkarskiej, powstał nawet pomysł utworzenia w Zakopanem futbolowej szkoły. O tym marzy Łukasz Piekarczyk, prezes klubu KS Zakopane. W tej chwili klub zrzesza 200 młodych piłkarzy, którzy podlegają selekcji. Tworzy się grupy tych bardziej i mniej zaawansowanych piłkarzy. - Przy tym bardzo ważny jest rozwój fizyczny tych dzieci. Wiadomo, że jeśli chłopiec, czy dziewczynka są dobrze rozwinięci fizycznie, to mają większe szanse dobrze grać w piłkę. Na pewno najlepszym miejscem dla takiego rozwoju byłaby szkoła piłkarska - podkreśla Maciej Wadas.
Prekursorem w prowadzeniu młodzieżowych drużyn w klubie byli Wiktor Pawlica, później Adam Celej. Teraz oprócz naszych rozmówców są też inni utalentowani trenerzy: Stanisław Stachoń, Kacper Borzęcki, Marek Deskiewicz, Sebastian Bibro, Jordan Dudziak, Adam Knych.

Z KS Zakopane dookoła Europy

Gra w młodzieżowych drużynach w KS Zakopane to także wyjazdy po całej Europie. Zespół młodzików był na Węgrzech, w Niemczech, w Barcelonie, na Malcie, a niebawem zapowiada się obóz w Lizbonie. - Na takich obozach dzieci uczą się, jak radzić sobie w różnych życiowych sytuacjach i zwiedzają świat - mówi Adam Gubała. Pewien rodzic młodego piłkarza wpadł nawet na pomysł wyjazdu na turniej do Chin, chociaż akurat ten plan nie wypalił ze względów finansowych.

Mecze drużyny młodzików KS Zakopane można oglądać na żywo co dwa tygodnie na boisku Plato. Celem drużyny jest oczywiście utrzymanie się w lidze wojewódzkiej, ale - jak mówi trener Gubała - "podium nie jest złym pomysłem".

5:1 z Górnikiem Zabrze

Zarówno Maciej Wadas, jak i Adam Gubała nie narzekają na warunki do treningów, które mają w Zakopanem. Może trochę dłużej leży tu śnieg, ale Władysław Cieżak i tak doskonale przygotowuje dla nich boisko Plato ze sztuczną nawierzchnią. Dzięki trenerom grup młodzieżowych Zakopane przestaje być kojarzone w Polsce głównie ze skokami narciarskimi, a zaczyna być szanowanym miastem na piłkarskiej mapie Polski. - Z tym związana jest mała anegdota. Kiedyś z młodzieżową drużyną pojechaliśmy na turniej do Sosnowca. Tam w pierwszym meczu wygraliśmy z Górnikiem Zabrze 5:1. Słyszę wtedy, jak jeden z trenerów z Górnika mówi do swoich młodych piłkarzy, trochę śmiejąc się: "nie wiem, jak to się stało, ale przegraliście ze skoczkami z Zakopanego". Gdy przyjeżdżaliśmy na kolejne turnieje i znowu wygrywaliśmy, nikt już się z tych zakopiańskich skoczków nie śmiał - wspomina Maciej Wadas.

Adam Gubała: był piłkarzem Jutrzenki i ZKP Zakopane. Po ukończeniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie został piłkarzem młodzieżowym Górnika Zabrze. Później grał w Lubaniu Maniowy, Złomexie Branice i KS Zakopane. Jako trener był asystentem w Podhalu Nowy Targ, koordynatorem akademii piłkarskiej w Gorlicach. Teraz trenuje dwie młodzieżowe drużyny w KS Zakopane, a od dwóch miesięcy seniorów.

Maciej Wadas: w KS Zakopane pracuje od 5 lat. Swoje pierwsze trenerskie kroki stawiał w krakowskiej Akademii Piłkarskiej 21, Mam Talent. Teraz prowadzi drużynę Orlików, czyli rocznik 2012-2013 w KS Zakopane, a także pomaga Adamowi Gubale w trenowaniu zespołu młodzików

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.
 • PRACA | dam
  Restauracja na Krupówkach zatrudni PIZZZERA. 668 404 790, 664 023 298.
 • PRACA | dam
  Biedronka w Nowym Targu poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku Kierownik Sklepu i Zastępca Kierownika Sklepu. Szczegóły oferty pracy oraz link do aplikacji: https://careers.jeronimomartins.com/job-invite/63639/. 222051033 Jeronimo Martins Polska S.A. Biuro Główne ul. Doln klaudia.soja@jeronimo-martins.com
  Tel.: 222051033
 • PRACA | dam
  Biedronka w Jabłonce poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku Zastępca Kierownika Sklepu. Szczegóły oferty pracy oraz link do aplikacji: https://careers.jeronimomartins.com/job-invite/12517/. 222051033 www.pracawbiedronce.pl
  Tel.: 222051033
 • PRACA | dam
  Biedronka w Lipnicy Wielkiej poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku Zastępca Kierownika Sklepu. Szczegóły oferty pracy oraz link do aplikacji: https://careers.jeronimomartins.com/job-invite/49546/. 222051033 www.pracawbiedronce.pl
  Tel.: 222051033
 • PRACA | dam
  Biedronka w Zakopanem poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku Zastępca Kierownika Sklepu. Szczegóły oferty pracy oraz link do aplikacji: https://careers.jeronimomartins.com/job-invite/39069/. Infolinia 222051033 www.pracawbiedronce.pl
 • PRACA | dam
  PRACA Przyjmę osobę do pracy przy produkcji mebli na wymiar. Mile widziane doświadczenie. Skrzypne tel. 790537408
  Tel.: 790537408
 • SPRZEDAŻ | tv, agd, komputery
  Sprzedam LODÓWKO-ZAMRAŻARKĘ dużą, podłużną, oszkloną, na oscypki i inne przetwory, 2.200 zł. 725 071 681.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia na dłużej, nowo wybudowany DOMEK 35 m2 (duży salon, aneks kuchenny, łazienka, kominek). Prąd, woda, odpady, kanalizacja są wliczone w czynsz - 1800 zł/miesięcznie. Miejsce spokojne i widokowe - Szaflary. 668 774 208.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Zakopane Krupówki do sprzedania lokal handlowy 50m2 plus 2 mieszkanie bezpośrednio na Krupówkach 660797241 b12.pl.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam BACÓWKĘ, nowo wybudowaną na Sralówkach. 515 503 494.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • PRACA | dam
  Firma Drewnex Sp. z o.o. w Spytkowicach zatrudni KSIĘGOWĄ. 692 193 449.
 • USŁUGI | budowlane
  KLIMATYZACJA. Oferuje dobór i montaż klimatyzacji a także automatykę kotłowni, ogrzewania. Zapraszam do skorzystania z darmowej wyceny. 504163439 biuro@majerczyk.pl
  Tel.: 504163439
 • USŁUGI | inne
  LASTRYKO Odnawianie516747535.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  BMW 320D, E91, 2007, srebrny, lekko uszkodzony przód. +48604598041 po 18-ej.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy OSÓB DO PRACY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM na stanowiska: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, OBSŁUGA BARU MLECZNEGO, KELNER/-KA. Zakopane - 600 035 080, 600 035 355.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam 2 HEKTARY POLA. 505 429 375.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DO SPRZEDANIA MIESZKANIA W ZAKOPANEM - 607 506 428.
 • USŁUGI | budowlane
  Remonty-Wykończenia/Hydroizolacje budynków. 794 964 176 kacper.piczura@gmail.com
  Tel.: 794
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia LOKAL 50 m2 (pod zakład fryzjerski lub pod inna działalność) oraz LOKAL 25 m2 - I piętro - Łapsze Niżne, Delikatesy "Centrum". 504 230 942.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  PROJEKTANT - INŻYNIERIA ŚRODOWISKA. Osoba po inżynierii środowiska do projektowania w CAD i organizacji budów w branży wodno-ściekowej. Może być bez doświadczenia. Tel 182665928
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię Działkę widokową w Kościelisku. 600404554 grz.wicik@gmail.com
  Tel.: 600404554
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • PRACA | dam
  PRACA W PENSJONACIE z zamieszkaniem. 601 661 661.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-07-12 12:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 2024-07-12 11:30 Turyści ruszyli pod Tatry, zakopianka korkuje się już w kilku miejscach 2024-07-12 10:57 Znów mogą być burze z silnym wiatrem i ulewnym deszczem 2024-07-12 10:21 Dziś zamkną drogę! Rusza wyścig kolarski. Sprawdźcie kiedy! 2024-07-12 10:00 Brodka, Bryska, Kordan. Pozytywna muzyczna energia 2024-07-12 09:59 Twarda woda - co to jest i jak z nią walczyć? 2024-07-12 09:57 Wybór odpowiedniej maszyny do popcornu. Kompletny przewodnik 2024-07-12 09:00 Betonoza daje się we znaki 6 2024-07-12 08:00 Góry tańsze niż morze 2024-07-11 22:20 Szczegóły tragedii w Mąkowej Dolinie. W akcji ratunkowej brał udział też śmigłowiec TOPR 2024-07-11 21:34 Strażnicy i policjanci zatrzymali kierowcę z Kuwejtu, który jeździł po Krupówkach 14 2024-07-11 21:00 Autami terenowymi wybrali się do parku narodowego na borówki 2 2024-07-11 19:02 Błotna lawina spadła na schron w Tatrach. Nie żyją dwie turystki (WIDEO) 2 2024-07-11 19:00 Zjazd Karpacki z przeglądem banderii, konferencją i koncertami (WIDEO) 2024-07-11 18:46 Przeszliśmy dla was przez całe Krupówki, z dołu do góry (WIDEO) 1 2024-07-11 18:06 Śmiertelny wypadek w Tatrach (WIDEO) 2024-07-11 18:00 Taki grzybek wyrósł na trawniku. Czy policja tego nie widzi? 5 2024-07-11 18:00 Budowa domu wielofunkcyjnego, mury rosną powoli, ciągle potrzeba wsparcia 1 2024-07-11 17:18 Zlot staruszków na czterech kołach, a każdy piękny i pełny życia 2024-07-11 16:47 8. Puchar Pienin im. Bronisława Warusia (WIDEO) 2024-07-11 16:30 Nietypowy patrol na pienińskich szlakach 3 2024-07-11 16:29 Pani Joanna poparzona w pożarze. Potrzebuje Waszej pomocy (WIDEO) 2024-07-11 15:28 Kayah na Jarmarku Podhalańskim (WIDEO) 2024-07-11 14:30 Za gorąco by pracować - burmistrz odprawia urzędników do domu 5 2024-07-11 14:00 Praca w Biurze Księgowym AUDITPLUS - Zakopane 2024-07-11 13:48 Ulewy, gradobicia i burze przechodzą przez Podhale (WIDEO) 2024-07-11 13:29 Już wiemy, kto będzie sekretarzem w urzędzie miasta, z zawodu jest geodetą 4 2024-07-11 12:30 Nadużywają alkoholu, zachowują się obscenicznie, zaczepiają mieszkańców i turystów 12 2024-07-11 11:34 Najwyższy stopień zagrożenia burzami 2024-07-11 10:49 Zderzenie w centrum Rabki-Zdrój. Są poszkodowani 1 2024-07-11 10:30 Które Koło Gospodyń Wiejskich karmi najsmaczniej? 2024-07-11 10:30 Wiemy kto został nowym dyrektorem Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Targu (WIDEO) 2 2024-07-11 10:30 Spotkajmy się w Muzeum Tatrzańskim 2024-07-11 10:00 Nową Nośwarniyjsą Góroleckę poznamy już w niedzielę 2024-07-11 09:30 Muzyka w kościele Matki Bożej Śnieżnej 2024-07-11 09:00 Kryzys z widokiem. Cały tekst na Patronite 11 2024-07-11 07:53 Groźny pożar w Nowem Bystrem. Jedna osoba trafiła do szpitala (ZDJĘCIA) 2024-07-10 22:33 Pogoda krzyżuje plany Anny Tybor 2024-07-10 21:45 Co nocą przeleciało przez podhalańskie niebo? 2 2024-07-10 21:00 Ponad 20 st. C. na Kasprowym Wierchu 1 2024-07-10 20:15 Zmotoryzowani turyści z Kuwejtu znowu na Krupówkach. Przybywa też handlarzy (WIDEO) 13 2024-07-10 20:00 Podwójny podmuch w Białym Dunajcu 2024-07-10 19:30 Daj mu szansę! Adoptuj psa ze schroniska w Nowym Targu! 2024-07-10 18:30 Czepkowanie czyli zawody społecznego poważania (GALERIA ZDJĘĆ) 2024-07-10 18:00 Kto wymyślił łatanie dróg na tej trasie w środku sezonu? 3 2024-07-10 17:23 Zderzenie na skrzyżowaniu. Są utrudnienia w ruchu - trwa akcja służb 2 2024-07-10 17:00 Zapraszamy na Wystawę Malarstwa na Szkle na Jaszczurówce 2024-07-10 16:30 Kolizja na Podhalańskiej 2024-07-10 16:00 Mała Lady P. Ponadczasowe hity na scenie Kultury na Bani 1 2024-07-10 15:30 Nowy Targ Road Challenge - kolarze ruszą wokół Stolicy Podhala
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-07-12 11:21 1. Przynajmniej to jakaś odmiana po naszych pijaczkach podhalańskich złapanych za kółkiem i mlodzikach przygniecionych przez quady. Arabscy kierowcy traktowani są łagodnie, bo nie powodują tyle zniszczeń i śmierci na drodze co nasza husaria lokalna 2024-07-12 11:08 2. NIE TRUDNO WYDAC WERDYKT TYLKO SPRAWA JEST PROSTA BURZÓWKA I KANALIZACJA ZOSTAŁY ZROBIONE 80 LAT TEMU NA 25 000 MIESZKAŃCÓW POWSTAŁO BUDYNKÓW ,KTÓRE MIESZCZA W SEZONIE 150 000 LUDZI ,WIEC CO JEST W TYM TRUDNEGO? 2024-07-12 10:58 3. Znajomi królika posiadają unikalną właściwość bycia Niewidzialnymi. Od zarania dziejów. 2024-07-12 10:53 4. Serdeczne pozdrawiam mieszkańców bloku nr 7 na Szymonach. Miłośnicy betonu i 40 stopni Celsjusza. Niech się wam darzy. Nie powiem co. 2024-07-12 10:19 5. @Oli, radni co najwyżej są zainteresowani kiedy wpłynie im dieta na konto... Aha! Zapomniałem, jeden radny interesuje się dlaczego winda w kanale (który nie powinien powstać) nie działa, bo musiał matce z wózkiem pomóc. I nie zapominajmy że najważniejsze są kwiatki na rondach. Bez tego zginiemy i zaleje nas błotna lawina jak na Słowacji. 2024-07-12 09:19 6. Spokojnie UE już pracuje nad nowymi podatkami które nas uratują. 2024-07-12 09:12 7. może radni poruszą łaskawie temat stanu kanalizacji deszczowej w Zakopanem UM Zakopane jest jej właścicielem . Dlaczego jest pozatykana , czy ma ważne pozwolenie wodnoprawne na odprowadzanie wód deszczowych do potoków , itd czy radni w ogóle będą umieli zadać rzeczowe pytania 2024-07-12 09:07 8. No niestety. Wszechobecna kostka brukowa a nie CO2. W mieście żar bije od kostki a nie z nieba, wczoraj w Krakowie po deszczu to ochłodzenia nie było znać bo grzało z chodników. O wsiach nie wspomnę, wszystko nagrzane od betonu a przez Tylmanową nie ma komu skosić trawy z chodnika. Po którym nikt nie chodzi tylko robią sie kałuże. 2024-07-12 08:43 9. Dokładnie. Gdyby nie Tygodnik to dalej by jeździł i śmiał się z wypasaczy owiec. Oczywiście będzie jeździł dalej bo 500 zł to on płaci za paliwo na stacji. Ale przynajmniej jest jakaś reakcja służb. Wymuszona przez lokalne media. Gość za karę powinien wykupić najdroższa subskrybcję na patronajcie. 2024-07-12 08:21 10. Wjazd na Krupówki powinien być blokowany zaporami to że wjechał kierowca dla fanu i zapłaci mandat to incydent Zapory powinny być ustawione przy wjazdach aby uniemożliwić wjazd co by było jak by idiota chciał taranować ludzi Wypadało by zamontować podnoszone blokady
2024-06-22 16:50 1. Dobrze że wreszcie jest. Ale to i tak o ponad 30 lat za późno. I o to mam pretensje do władz Zakopanego, wszystkich od 1989 roku. 2024-06-10 21:44 2. Super impreza, moje gratulacje. Szkoda tylko że osoba która Wam tyle pomogła została przez was pominięta. Nawet nie usłyszałem od Was dla Pana M G słowa dziękujemy. 2024-05-19 18:55 3. Czyli zaczyna się jazda " bez trzymanki"_ kilku Radnych jest z poprzedniego wyboru ( nic nie robili ) nowi dużo obiecują. Nie wiadomo jakich zastępców będzie miał Burmistrz ( Pani od żółtych wstążek) odpadła...... 2024-04-22 15:13 4. Tutaj można się wiele dowiedzieć o naszym świecie i przyszłości. Super! 2024-04-21 22:36 5. Dlaczego nie piszecie o hejcie jaki sąsiedzi wyrzygują na organizatorów tej inwestycji? Grupa sąsiadów brnie w zaparte, skargi, blokady, pisma, w żaden sposób nieuzasadnione. Może nagłośnienie ich zachowania przywróci im poczucie przyzwoitości i serdeczności wobec osób którym los nie oszczedził kalectwa? 2024-04-05 23:21 6. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 23:11 7. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 07:05 8. BRAWO WY !!! 2024-03-29 17:19 9. Ja się pytam jaką partię ten pan reprezentuje?Nazwa komitetu nic nie mówi. 2024-03-14 18:58 10. I to jest miś a nie jakosi cepersko podróba!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP


REKLAMA


Pożegnania