Reklama

2023-05-01 09:15:38

19 lat temu Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Kto pamięta?

Dokładnie 1 maja 2004 roku dołączyliśmy do unijnej wspólnoty. Co nam dziś zostało z tamtego entuzjazmu?

To data, która przypomina o korzyściach, jakie płyną z bycia częścią wspólnoty europejskiej. Jednak unijne flagi w dużej mierze zniknęły z ulic Podhala, jakby rządowy przekaz o Unii pozbawiającej nas należnych funduszy, trafił także pod góralskie strzechy.

A przecież wstąpienie Polski do UE otworzyło nasze rynki dla wolnego handlu, co przyczyniło się do wzrostu eksportu i inwestycji zagranicznych. Polska stała się bardziej atrakcyjnym miejscem do prowadzenia biznesu, co przyczyniło się do wzrostu liczby miejsc pracy. Dziś wydaje się oczywistym, że mamy możliwość swobodnego podróżowanie i zamieszkiwanie w innych krajach UE. Jednak stało się to możliwe także dzięki naszej akcesji. Zyskaliśmy możliwość  nauki czy rozwijania kariery zawodowej za granicą.

Jako członek UE, Polska ma również dostęp do różnorodnych programów i funduszy, które przyczyniają się do wzrostu inwestycji w naszym kraju. Dzięki temu, możemy korzystać z unijnej pomocy finansowej. Unijne pieniądze trafiają na drogi, ochronę środowiska czy wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw.

Wydawało się, że wstąpienie Polski do UE przyniosło pozytywny wpływ na rozwój demokracji i praworządności w naszym kraju. Trzeba było spełnić wiele wymogów, aby stać się członkiem UE. Wówczas przyczyniło się to do wzmocnienia instytucji państwa i walki z korupcją. Dziś jednak to Unia nam przypomina, że bycie członkiem UE wymaga również przestrzegania określonych standardów, do czego zobowiązaliśmy się przed dziewiętnastu laty. Musimy dbać o to, aby nasze działania były zgodne z unijnymi regulacjami. Musimy dbać o praworządność bez względu na to czy podoba się to sprawującym władzę czy nie. 

Wstąpienie Polski do UE to wciąż szansa dla naszego kraju. Daje nam ona możliwość dalszego rozwoju i współpracy z innymi państwami, co przyczynia się do wzrostu gospodarczego czy kulturalnego. Warto więc pamiętać o korzyściach, jakie płyną z bycia częścią UE, ale również o odpowiedzialności, jaką musimy ponosić jako jej członek.

W Nowym Targu nie widać unijnego świętowania. Niebieskiej flagi z dwunastoma gwiazdami na próżno szukać wśród biało-czerwonych na rynku, a nawet na siedzibie finansowanego z pieniędzy UE Euroregionu Tatry. Dobrze, że chociaż miasto pamięta, że wciąż należymy do europejskiej wspólnoty.

A jakie jest Wasze zdanie na temat naszego członkostwa w UE? Świętujecie dziś czy nie?
fig

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

1
2
3
4
5
Okładka Tygodnika Podhalańskiego z 1 maja 2004. Co zostało z tamtego entuzjazmu?
6
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
jarek 2023-05-02 17:14:19
aleś miernoto błysnął inteligencją :) :) :) podobnie jak ten drugi, który wywiad telewizyjny traktuje metodą, kopiuj/wklej :)
sufler 2023-05-02 16:17:22
@jaruś, "jeżeli kogoś nie szanuję, to piszę małą literą" ale to nie po bożemu, nie po polsku i nie po chrześcijańsku kogoś nie szanować. Tak zachowują się tylko emerytowani aspiranci.
jarek 2023-05-02 14:10:03
miernoto ! jeżeli kogoś nie szanuję, to piszę małą literą :) druga miernoto ! w swoim niby cytowaniu dopuściłeś się manipulacji, jak to w zwyczaju mają pisuary :)
jaka prawda z tymi mediami? 2023-05-02 13:14:59
"to, co napisałeś w sprawie mediów tj. jedna wielka twoja manipulacja !"
@jarek, nie wiem, czy zwrcasz się do mnie, czy to genezy. Wiesz co to jest cudzysłów, taki: " znaczek i do czego służy?
To, co rzekomo ja napisałem, jest ujęte właśnie w takie coś, jak Ci zprezentowałem. A to oznacza, że to nie są moje słowa ani myśli, tylko kogoś innego, ja je tylko i wyłącznie ZACYTOWAŁM!! Metodą kopiuj/wklej, wskazując jednocześnie źródło! Stąd cydzysłów w każdym cytacie na temat mediów. Wystraczy tylko wejsść na podaną stronę, i zweryfikować. Nawet jest możliwość pozostawienia komentarza, więc może wejdziesz i napiszesz autorowi, Panu Tomaszowi Klycie, że to co napisał w sprawie mediów " tj. jedna wielka twoja (jego) manipulacja !" Pododbnie, jak i w przypadku wypowiedzi Red. Jerzego Jureckiego dla TVN24, a wyemitowanej w wieczornych Faktach. Również do odtworzenia i odsłuchania na stronie Faktów (z dnia 28 kwietnia). Nawet tutaj możesz zostawić Panu Red. JJ wiadomość, że to co powiedział w TVN (na ten sam temat) to.. też "jedna wielka twoja (jego) manipulacja !" (Chociaż z tym akurat bym się zgodził!)
Na temat tej Korei lepiej nic nie będe pisał, żeby Cię nie skompromitować totalnie. Sam już zrobiłeś to wystarczajaco. Nic dodać, nic ująć.
sufler 2023-05-02 13:11:46
@jaruś, nazwy państw piszemy z dużej litery np. Rosję a przymiotniki z małej np. niedemokratycznych ;)
jarek 2023-05-02 12:35:24
@sufler vel cyklista, miernoto ! powinienem napisać "Niedemokratycznych" tj. jedyny błąd :)
sufler 2023-05-02 11:08:52
@jaruś, Korei Północnej ? ;)
jarek 2023-05-02 11:06:18
to, co napisałeś w sprawie mediów tj. jedna wielka twoja manipulacja ! w poprzednim moim komentarzu oczywiście miałem na myśli Koreę Północną, Białoruś, rosję i resztę nie demokratycznych państw
jarek 2023-05-02 09:48:29
@geneza 1 maja, nie mam czasu ani ochoty prostować tego twojego szamba słów. Tylko odniosę się do jednego twojego kłamstwa, otóż jak to jest, że dokładnie nie słuchasz słów swojego guru, przecież wyraźnie powiedział, że zmiana ustroju nastąpiła po 2015 r. tylko na jaki ? taki jak jest np. w Korei Południowej ? :)
jaka prawda z tymi mediami? 2023-05-02 09:48:02
28 kiwietnia w Faktach TVN u Anity Werner Jerzy Jurecki z TP powiedizał: "Zmagamy się z wielkim problemem, ponieważ publiczne pieniądze w naszych samorządach często są wydawane właśnie na coś, coś co nazywamy tymi mediami samorządowywmi. Wydaje się, że władza na poziomie państwa i na poziomie samozrądów prubuje nam zmienić ustrój i chcą ludziom odebrać wolne media, nie możemy na to pozwolić"
Tymczasem te same media, loklane media, w lutym 2023 napisały tak:
" Cios w lokalne media, społeczności, samorządy. Co zmieni lex pilot?
Lokalne telewizje kablowe ogląda 5,8 mln widzów, dla których są ważnym, niekiedy jedynym źródłem informacji o gminie, mieście czy powiecie. Ich przyszłość jest zagrożona przez tzw. lex pilot.
- To nasze redakcje pokazują to, czego nie można zobaczyć w innych telewizjach. Jesteśmy na otwarciach żłóbków, odcinków dróg czy sesjach rad miast, gmin i powiatów - mówią przedstawiciele kablowych telewizji lokalnych.
Teraz obawiają się o sens swojej działalności z powodu trwających prac nad tzw. lex pilot - ustawą, która ma zdecydować o kolejności programów w telewizorach Polaków.
Duża grupa odbiorców lokalnych stacji to osoby starsze, dla których zmiana kolejności kanałów może być problemem "nie do przeskoczenia". " Portal Samorządowy.pl
Tedn sam autor, na tym samym portalu 27 kwietnia napisał:
"Gminne gazetki do kontroli. Tego chce poseł PiS.
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartosz Kownacki zwrócił się z interpelacją o skontrolowanie przez regionalne izby obrachunkowe prasy wydawanej przez samorządy. Jego zdaniem, prasa taka jest wykorzystywana m.in. do walki politycznej.
"Mediopodobne" tytuły wydawane przez samorządy, wypychają z rynku prasę prywatną -uważa poseł Bartosz Kownacki.
Apeluje do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o skontrolowanie prasy gminnej przez regionalne izby obrachunkowe. Na swojej "czarnej liście" umieścił 6 miast.
Z kolei Sieć Obywatelska Watchdog apeluje do posła Kownackiego, aby skontrolować wszystkie tytuły wydawane przez samorządy."
pionio80 2023-05-02 08:48:23
@geneza 1 maja, to nie są tabletki @POranka, tylko MOje :-) @POranek nie potrzebuje, po starej znajomości zrobił mi przysługę i oddał do Biura Rzeczy Znalezionych, bo się o mnie troszczy. Zgubiłem kiedyś, jak z OLafem sikałem na plakat tuska i mi wypadły z kieszeni, od tamtej POry jestem zagubiony, i cierpię na dyslOKację. Dlatego prosiłem @POranka żeby oddał w Tarnowie bo, myślałem że tam mieszkam. Nie jedzie ktoś do Tarnowa? By mi przy okazji odebrał? Pan Ordynator już mi nie przepisze bo NFZ nasłał na niego kontrolę.
geneza 1 maja 2023-05-02 05:56:47
@jarek, pytanie brzmi: "19 lat temu Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Kto pamięta?" Więc odpowiedziałem. Tylko i wyłącznie na ten temat. Skąd wytrzasnąłeś rzekomą tęskonotę za minioną epoką, tego nie wiem. To wiesz tylko Ty i Twój udręczony rozumek. To, że zmiana ustroju już nastąpiła, to akurat Jarosław Kaczyński ma rację. Bo ona nastąpiła, po '89 roku. Może tego nie zauważyłeś, tak jak i tego, że tuż obok masz na TT wypowiedź JJ dla TVN o tym, jak to lokalna, zakopiańska władza poprzez swoje media zamierza zmienić ustrój. Co prawda ten fragment jest wycięty, nie wiem czemu, ale w całości tak to leciało w TVNowskich Faktach, bodajże 28 kwietnia. Kto chce, ten znajdzie w necie. Co do biedy, zgadzam się. Za POprzedniej władzy, w latach 2009-2015 byli biedni -spora, spora część społeczeństwa, i bardzo bogaci, nieliczna grupka u koryta, dlatego im przy ośmiorniczkach żyło się lepiej.
@POranek, nie wiem po co mi piszesz, że zgubiłeś jakieś tabletki i są do odebrania gdzieś tam. Co, ja mam Ci po nie pojechać i przywieźć. Nie, akurat w tamtą stronę się nie wybieram, ale może napisz do tego biura, żeby Ci odesłali, tylko podaj poprawny adres: ul. Doktora Józefa Babińskiego 29, 30-393 Kraków-Kobierzyn, albo poproś Pana Ordynatora i przepisze Ci nowe. Tylko na przyszłość już ich pilnuj, żebyś znowu nie zgubił, ha ha
POranek 2023-05-01 22:14:20
@geneza 1 maja, tabletki do odebrania w Biurze Rzeczy Odnalezionych przy ulicy Mickiewicza 2 w Tarnowie.
jarek 2023-05-01 21:59:11
@geneza 1 maja, tacy jak ty wciąż tęsknią za minioną epoką, w której byli biedni i bogaci a co do ustroju to jesteś do tyłu :), bo Jarosław Kaczyński na którymś z ostatnich wyjazdów w Polskę mówił o tym, że zmiana ustroju już nastąpiła :) :) :)
geneza 1 maja 2023-05-01 20:55:54
Kto pamięta? Pan Prezydent RP, Andzrej Duda pamięta, Pan Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki pamięta. TVN... NIE PAMIĘTA! Tacik w tzw Faktach tylko inflacja, inflacja, inflacja, Widać nie zgląda na 24tp, żeby zobaczyć tą "inflację" w Kuźnicach, restauracjach, korkach na szlakach tatrzańskich, ulicach Zakopanego, Szczawnicy, Krościenka . Może JJ zaprentuje mu swoje materiay na ten temat, zamiast bredzić o nieistniejących mediach będących własnością magistartu zakopiańskiego, które zamierzają dokonać przewrotu i obalić ustrój w Polsce!
jarek 2023-05-01 18:07:43
ty podobnie ja min. Moskwa, która robi zakupy w osiedlowym sklepiku, w którym ceny nie idą do góry :)
blitzo 2023-05-01 18:04:10
lewaczku przypnij sobie plastikowy order Rathenaua i dumnie z nim maszeruj.
Oryginalnym zostal odznaczony twoj guru Donald. Tylko elitarnie intelektualne tluki nie wiedza jaka potwarza to bylo i jest dla obywatela RP.
Ps. Jak na pacholka na germanskim dworze to i tak niezly wyraz wdziecznosci.
jarek 2023-05-01 17:44:46
@ klaus mniej niż zero, a czy wiesz, po ile była baryłka ropy za Tuska :) a jak zarabiałeś tysiaka, to po ile był chleb ? :)
lewak 2023-05-01 17:35:42
@psychiatra @Bre tłuki pisowskie nauczcie się liczyć . Klaus wywalił całą prawdę że jaśniej się nie da, a co do Sławka to temat zegarków wróci tylko z odwrotnym skutkiem kiedy ruszy temat zegarków u pisiorów. Czarnek ma miecz który jest wart co najmniej 35000 złotych i nie jest w oświadczeniu majątkowym.
=_= 2023-05-01 17:15:05
Jakby mi ktoś 19 lat temu powiedział po ile będzie prąd, wegiel i gaz, że w Polsce nie będzie elektrowni atomowych i jednocześnie nie będzie zgody na emisję CO2, a na to wszystko premiowane będą samochody elektryczne jako te "ekologiczne" to bym się popukał po głowie.
klaus mniej niz zero 2023-05-01 16:46:13
"Inflacja dod. Opłaty podwyżki itd itp zabierze ci 150 zl ."
Tymaczasem:
1. Już po południu a turyści wciąż szturmują tatrzańskie szlakiGdy już udało się pokonać wielki korek w stronę Łysej Polany, to nawet o tak późnej jak na wyjście w Tatry porze - przed wejściami na szlaki, tworzą się kolejki.
2. Ogromny korek od Gronika do wylotu Doliny ChochołowskiejOgromnej cierpliwości wymaga od kierowców dojazd w okolice wylotu Doliny Chochołowskiej.
3. Korek przed Łysą Polaną ma 5 kilometrów długościSparaliżowany dojazd do szlaku nad Morskie Oko.
4. Kuźnice oblężone. Stoimy w dużych kolejkach (WIDEO)Od rana Kuźnice w Zakopanem przeżywają turystyczne oblężenie.
5. Kolejki w restauracjach, tłumy przy food truckachTuryści dojechali, w Zakopanem obiadową porą rosną kolejki do restauracji.
Helmut, czy jak ci tam, tobie przede wszystkim tusk z tvne odebrali rozum. Jesteś mniej niz zero
Dzisiaj ON 6,25/litr, za tuska 6.00 moja pensja dzisiaj ponad trzy tysiaki, za tuska ledwo tysiąc dwieście. UMpowa na czarno.
jarek 2023-05-01 16:38:25
@psychiatra, będzie, ale CELA PLUS dla obecnie rządzących :)
psychiatra 2023-05-01 16:20:14
Klausiku, jak ci Tusk "dawal" to siedz cicho, bo skonczysz jak Slawek-prycza plus.
Bre 2023-05-01 15:36:46
@Klaus, twoja pruska algebra nawet kupy sie nie trzyma ale niezle woni.
Klaus 2023-05-01 15:21:07
Pis da ci 100 zł . Inflacja dod. Opłaty podwyżki itd itp zabierze ci 150 zl . Jesteś -50 . TUSK dał 50 zl . I wiecej nic zero . Inflacja blisko 0 . Za tusk masz + 50 zł. Jaki wniosek ? Daliscie sie sprzedać za własne pieniądze . Proste
Getry 2023-05-01 13:59:31
@ Witia, te ciezko 'legalnie" zarobione pieniazki, ktore przywozisz z Zachodu wydajesz w korporacjach, ktore tez tutaj sa z Zachodu.
Tak to kroliku znowu przychodzi kopac nastepny dolek.
A tamci licza grajcary.
Totalizator 2023-05-01 13:30:11
Kolchoz to czy sowchoz ?
Oto jest pytanie.
A moze kibbutz ?
Witia 2023-05-01 12:09:40
Dzisiaj nie ma domu żeby ktoś nie pracował legalnie na terenie Unii i liczył na godną emeryturę. Jeżeli się nie podoba, to wyjdźcie z UE i wróćcie do domu. Zatrudnienie niech wam da Watykan lub plebania w kraju nad Wisłą; - za "Bóg Zapłać". Mędrki pod innym obcasem a Ukraińcy za te groszę nie będą dziadkowe y...a pod prysznicem bujać. Panowie Lachy.
szparagi + 2023-05-01 11:40:32
@janosikzciupagom, "pracować legalnie we wszystkich krajach UE co niewątpliwie przynosi wymierne korzyści dla ogółu."
Mówisz ogólnie o międzynarodowych koncernach czy konkretnie o "stetryczałych" państwach unii?
lewak 2023-05-01 11:25:30
Tak Kaczyński rozwalił kraj nie ma gospodarki nie ma wojska ,ruska rakieta walnęła pod Bydgoszczą , a Pisiory nie wiedzą skąd się wzięła.
jarek 2023-05-01 11:04:56
oj ! @robo, bidoku ! mały przykład przypomnij sobie, jak wyglądały w latach 90. np. drogi, chodniki i na pewno nie byłyby lepsze drugi przykład np. wyjazdy za granicę i dwie odprawy graniczne dla tych z UE i spoza no i praca legalna i nielegalna :)
janosikzciupagom 2023-05-01 10:55:04
Do wypowiedzi poprzedników:
Czy nie widzicie ze Polacy starzy i młodzi mogą się bez problemu przemieszczać, pracować legalnie we wszystkich krajach UE co niewątpliwie przynosi wymierne korzyści dla ogółu. Dzięki unii Polska się rozbudowuje ( przejedźcie po naszym kraju.... ).Czy trzeba tylko pluć na wszystko i wszystkich od rana do wieczora ? Zastanówcie się.
murzynek bambo 2023-05-01 10:22:00
polacy dziwna naród cieszyć sie że przywótcy sprzedać kraj i ludzi
robo 2023-05-01 10:04:16
Żadnych korzyści jedynie ucisk i straty . Spod jednego buta pod drugiego . Komuchy zawsze potrzebują nadzoru .
jarek 2023-05-01 09:31:37
wydarzenie, które było hucznie świętowane nie tylko w Polsce, ale czy komuś chociaż zaświtało, że dzisiaj będziemy płacić milionowe kary ! :)

Reklama
2023-06-09 08:59 Policja ustaliła, kto wczoraj zginął w Tatrach. Mężczyzna spadł ze szlaku na Świnicę 2023-06-09 08:30 Przywarówczańskie Śpasy dla wszystkich 2023-06-09 08:00 Śmieci wyzbierane, pole wybronowane i trawa zasiana, Polana Sywarne wysprzątana 1 2023-06-08 20:35 Śmiertelny wypadek w Tatrach (ZDJĘCIA) 2023-06-08 20:00 Motocykliści na procesji (WIDEO) 2023-06-08 19:00 Dziś Dunajec bez flisaków 2023-06-08 18:00 Blisko dwustu kajakarzy popłynęło z nurtem Dunajca (WIDEO) 2023-06-08 17:00 Nowotarżanie także przeszli w tradycyjnej procesji Bożego Ciała 2023-06-08 16:00 Turyści nie przejmują się zakazami w Białej Wodzie (WIDEO) 8 2023-06-08 15:44 Zderzenie osobówki z autobusem na zakopiance 2023-06-08 14:59 Mężczyzna rozbijał szyby na Krupówkach, zatrzymywał samochody 10 2023-06-08 14:25 Auto w płomieniach na zakopiance 2 2023-06-08 14:17 Dachowanie w Rabce 2023-06-08 14:00 W sobotę KS Zakopane świętuje awans do A-klasy 1 2023-06-08 13:00 Mimo ostrzeżeń przed burzami wielu turystów wybrało się w Tatry 2 2023-06-08 12:01 Boże Ciało w Murzasichlu (WIDEO) 1 2023-06-08 10:59 Przez Zakopane przechodzi procesja Bożego Ciała (WIDEO) 12 2023-06-08 09:59 Zmarła córka Jana Sztaudyngera 2023-06-08 09:00 Eksplozja kolorów dla Kamilki Gil 2023-06-08 08:12 Toyota wjechała w latarnię (ZDJĘCIA) 7 2023-06-08 08:00 Góralska Majówka tym razem w Rabce 2 2023-06-07 21:15 Jeleń potrafi, choć młody, a wielu pieszych wciąż ma z tym problemy (WIDEO) 5 2023-06-07 21:00 Zmarł Jan Tatar. Trener w szkole w Zakopanem, członek kadry lekkoatletycznej 2023-06-07 19:30 Przewodnik po życiu, emocjach i relacjach. Dla dziewczyn i młodych kobiet. Konkurs dla czytelników 1 2023-06-07 19:20 Akcja GOPR na Luboniu Wielkim 2023-06-07 19:00 Górale w Stolicy świętują stulecie swojego oddziału Związku Podhalan 4 2023-06-07 18:30 Nic tak nie wkurza jak one, rozbabrane i porzucone. 3 2023-06-07 18:00 Zielone czy czerwone światło? Nie wiadomo, bo zasłonił je słupek 2 2023-06-07 17:01 Samochód uderzył w drzewo i ogrodzenie 3 2023-06-07 17:00 Organek i inni na Przywitanie Lata w Nowym Targu! 2 2023-06-07 16:30 Co w trawie piszczy? Weekend czerwcowy pod Babią Górą 2023-06-07 16:00 W królestwe rododendronów i azalii (ZDJĘCIA) 1 2023-06-07 15:15 Jak co roku w Boże Ciało - Dunajcem spłyną kajakarze 2 2023-06-07 14:15 Zakopiańskie dworce coraz bliżej finału (WIDEO) 18 2023-06-07 13:30 Motocykliści z całej Polski spotkają się na zjeździe w Miętustwie 1 2023-06-07 13:10 Kim jest radca prawny? 2023-06-07 12:40 Chwila nieuwagi i kolizja gotowa! Na szczęście nikomu nic się nie stało 2023-06-07 12:00 25-latek w bmw gnał jak szalony w terenie zabudowanym 2023-06-07 11:50 Jakie drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego wybrać? 2023-06-07 11:15 Żonkilowy Marsz Nadziei po raz kolejny przeszedł przez miasto (WIDEO) 2023-06-07 10:30 Do mojej matki przyszli panowie z książką telefoniczną, której nie zamawiała 2023-06-07 09:50 Mieszkańcy zabrali kluczyki kompletnie pijanemu kierowcy 4 2023-06-07 09:00 Taksówkarze z Zakopanego zorganizowali imprezę dla podopiecznych domów dziecka z Podhala 9 2023-06-07 08:30 Jubileuszowe 20. święto ulicy Strążyskiej 2023-06-07 08:00 Cyrhla w budowie 2023-06-06 21:59 Workoplecak z Łącka Góralską Pamiątką Tygodnika Podhalańskiego 1 2023-06-06 21:15 Na wakacje pociągi wracają do Zakopanego 1 2023-06-06 20:30 Aleja Dziewolskich w Krościenku nad Dunajcem 6 2023-06-06 19:45 Sezon truskawkowy rozkręca się. Ile u Was kosztują truskawki? 5 2023-06-06 18:59 Co grozi tym, którzy nie stawili się na kwalifikację wojskową? 7
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-06-09 09:12 1. "Urządzili sobie parking na polanie." - no tu się nie zgodzę bo jeśli to jest prywatna działka, a właściciel się zgadza na to, to nie można mówić że turysta sobie urządził samowolkę na jakiejś polanie. Po tej drodze jeździ mnóstwo samochodów pomimo zakazu i niestety często parkują za szlabanem pod skałkami, na miejscu oznaczonym jako parking dla osób niepełnosprawnych lub jadą tylko po to żeby nawrócić pod budką, tylko wtedy nikt nie pisze o tym artykułów :) nie bronię nikogo ale wygląda jakby ktoś uparcie chciał zrobić aferę.. 2023-06-09 09:10 2. wawka jak się nie miedzi to się w domu siedzi, hahaha 2023-06-09 08:49 3. @gasienica z lasa, a nie słyszałeś o tym, że Policjant będąc na służbie nie może brać udziału w manifestacjach i wiecach politycznych? To dlaczego uczestniczyli w tuskowym marszu przeciwko PiS zorganizowanym 4 czerwca? @grek, @inocenty, policzyliście koszty tego marszu poniesione przez podatnika (czyli przeze mnie)? Wasze "śmieci" (transparenty i tablice zawierające hasła pełne jadu i nienawiści) porzucone w Gnojnie pod Warszawą nadal tam zalegają. Może w ramach obniżenia kosztów sami je posprzątacie. Razem z gasienicą 2023-06-09 08:35 4. @cenzor, a czemu nie ma się zazielenić NATYCHMIAST! JUŻ! TERAZ!, jak wymagaliście tego na Równi Krupowej po Sylwestrze Marzeń? Tutaj akurat jesteście wyrozumiali i da się poczekać, prawda? Im też sprzątanie kawałecka trawnika zajęło miesiąc, i nie robiliście z tego powodu szeregu czepialskich artykułów. Ot wasz obiektywizm i wasza bezstronność. Dokładnie tak samo, jak w przypadku publikacji wszystkich regulaminowych komentarzy 2023-06-09 08:04 5. Jak przeciwnicy PISlamu wychodzą na ulice to Wam katolicy strasznie to przeszkadza ale jak Wy wychodzicie demonstrując przywiązanie do niewiadomo czego blokując pół Zakopanego to wszyscy to muszą to akceptować..Co tam robiła policja która zamiast pilnować porządku to z pieniędzy podatników pilnuje jakiś dziwaków sypiących kwiatkami po drodze ( ciekawe czy to posprzątacie)?..Ta cało procesja przypomina mi redyk gdzie idzie baca a z tyłu stado prowadzi bezmyślne stado baranów.... 2023-06-09 05:28 6. Cebrzyki z Czerskiej rodem wyszly gdzies z bagien. Nagle centusiuja cos, czego nie moga mentalnie ogarnac. Znajomosc historii tego Kraju, jego tradycji i fakt jak to zwiazane jest z chrzescijanstwem lezy poza ich mozliwosciami poznawczymi. Ta ciemnota polaczona z brakiem obycia w zyciu spolecznisci ukazuje tylko pustke tej neolewackiej demagogii. 2023-06-09 00:34 7. Szkoda, że nie przedstawiono w artykule tych wariantów. 2023-06-09 00:07 8. @siara Lecz się chociaż na nogi póki czas... 2023-06-09 00:06 9. @greg, niestety ale to prawda. Może ktoś policzy koszty tych wszystkich marszów i procesji. Podatnik powinien wiedzieć. 2023-06-08 23:55 10. Komedia
2023-05-15 11:39 1. Ja z Zakopanego kojarzę piwko Zakopiańczyk, całkiem spoko, to chyba browar Pilswezier robił, a teraz to nawet nie wiem, ale takie znane i lubiane miejscowości to powinny mieć swoje piwka właśnie... 2023-05-04 20:43 2. Byłam na koncercie i był świetny 2023-05-02 00:23 3. Widzę Sebastian krauzowicz znowu coś gdzieś otwiera. Gdzie tego chłopa nie było? 2023-04-30 05:33 4. Wspaniałe Spotkanie zorganizowane przez Żonę Poety - Annę Tawłowicz. Gwoli ścisłości, odbyło się w przeddzień imienin Jerzego Tawłowicza, którego 11. rocznica śmierci minęła 25 lutego 2023 roku. Poeci przybyli nie tylko z Podhala, była też poetka ze Szczecina. Spektakl przedstawiony przez Aktorów SCENY A2 oparty był na scenariuszu z 2004 roku, autorstwa Jerzego Tawłowicza "Wiosenne (nie)porządki czyli remanent w mojej szufladzie z wierszami", a głównym punktem programu całego Wydarzenia był Turniej Jednego Wiersza, który wygrał poeta z Krakowa - Robert Marcinkowski. Wszyscy wyłonieni przez publiczność laureaci obdarowani zostali m. in. pięknymi filiżankami ozdobionymi przez znakomitą plastyczkę z Jabłonki - Monikę Tlałkę. Atmosfera była wspaniała, Jurek znów połączył twórców, którzy przeczytali wiele wierszy poświęconych jego Osobie. Można było również uraczyć się przednim poczęstunkiem, który zapewniła Żona Poety. 2023-04-16 23:02 5. @serio nie ma ofiar, wg kk :D 2023-04-13 21:49 6. a w obronie ofiar jp2 kiedy marsz? 2023-03-20 20:15 7. Przecudnie, jaki spokój duszy dają te obrazy. Jestem zaczarowana. Ukłony i gratulacje dla Artystki. Nigdy nie byłam w tej kawiarni!! Dla tych obrazów tam pójdę. 2023-02-28 03:12 8. ja nie kupuje tej narracji. Idź do wojska - bądź "zdziwiony" że zginiesz na froncie, misji pokojowej, na ćwiczeniach na poligonie etc. Albo w TOPR- to naczelnik mówi do spotkanego zakopiańczyka: "Pan z nami pójdzie na 4 lata kontraktu"? no nie. To nie Rosja. Tu się kandydata tak nie wciela. Jeżeli ktoś nie akceptuje ryzyka szuka pracy w biurze/sklepie. Z dala od służby ratowniczej. 2023-02-24 23:22 9. najlepsze było to że samochody różnych służb zaparkowały i zablokowały chodnik - Brawo piękny przykład. 2023-02-17 13:19 10. Brakowało jeszcze toastów i drink baru...
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania

Bojcorka

Album TP

Dołącz do nas - facebook