Reklama

2023-05-01 09:15:38

19 lat temu Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Kto pamięta?

Dokładnie 1 maja 2004 roku dołączyliśmy do unijnej wspólnoty. Co nam dziś zostało z tamtego entuzjazmu?

To data, która przypomina o korzyściach, jakie płyną z bycia częścią wspólnoty europejskiej. Jednak unijne flagi w dużej mierze zniknęły z ulic Podhala, jakby rządowy przekaz o Unii pozbawiającej nas należnych funduszy, trafił także pod góralskie strzechy.

A przecież wstąpienie Polski do UE otworzyło nasze rynki dla wolnego handlu, co przyczyniło się do wzrostu eksportu i inwestycji zagranicznych. Polska stała się bardziej atrakcyjnym miejscem do prowadzenia biznesu, co przyczyniło się do wzrostu liczby miejsc pracy. Dziś wydaje się oczywistym, że mamy możliwość swobodnego podróżowanie i zamieszkiwanie w innych krajach UE. Jednak stało się to możliwe także dzięki naszej akcesji. Zyskaliśmy możliwość  nauki czy rozwijania kariery zawodowej za granicą.

Jako członek UE, Polska ma również dostęp do różnorodnych programów i funduszy, które przyczyniają się do wzrostu inwestycji w naszym kraju. Dzięki temu, możemy korzystać z unijnej pomocy finansowej. Unijne pieniądze trafiają na drogi, ochronę środowiska czy wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw.

Wydawało się, że wstąpienie Polski do UE przyniosło pozytywny wpływ na rozwój demokracji i praworządności w naszym kraju. Trzeba było spełnić wiele wymogów, aby stać się członkiem UE. Wówczas przyczyniło się to do wzmocnienia instytucji państwa i walki z korupcją. Dziś jednak to Unia nam przypomina, że bycie członkiem UE wymaga również przestrzegania określonych standardów, do czego zobowiązaliśmy się przed dziewiętnastu laty. Musimy dbać o to, aby nasze działania były zgodne z unijnymi regulacjami. Musimy dbać o praworządność bez względu na to czy podoba się to sprawującym władzę czy nie. 

Wstąpienie Polski do UE to wciąż szansa dla naszego kraju. Daje nam ona możliwość dalszego rozwoju i współpracy z innymi państwami, co przyczynia się do wzrostu gospodarczego czy kulturalnego. Warto więc pamiętać o korzyściach, jakie płyną z bycia częścią UE, ale również o odpowiedzialności, jaką musimy ponosić jako jej członek.

W Nowym Targu nie widać unijnego świętowania. Niebieskiej flagi z dwunastoma gwiazdami na próżno szukać wśród biało-czerwonych na rynku, a nawet na siedzibie finansowanego z pieniędzy UE Euroregionu Tatry. Dobrze, że chociaż miasto pamięta, że wciąż należymy do europejskiej wspólnoty.

A jakie jest Wasze zdanie na temat naszego członkostwa w UE? Świętujecie dziś czy nie?
fig

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

1
2
3
4
5
Okładka Tygodnika Podhalańskiego z 1 maja 2004. Co zostało z tamtego entuzjazmu?
6
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
jarek 2023-05-02 17:14:19
aleś miernoto błysnął inteligencją :) :) :) podobnie jak ten drugi, który wywiad telewizyjny traktuje metodą, kopiuj/wklej :)
sufler 2023-05-02 16:17:22
@jaruś, "jeżeli kogoś nie szanuję, to piszę małą literą" ale to nie po bożemu, nie po polsku i nie po chrześcijańsku kogoś nie szanować. Tak zachowują się tylko emerytowani aspiranci.
jarek 2023-05-02 14:10:03
miernoto ! jeżeli kogoś nie szanuję, to piszę małą literą :) druga miernoto ! w swoim niby cytowaniu dopuściłeś się manipulacji, jak to w zwyczaju mają pisuary :)
jaka prawda z tymi mediami? 2023-05-02 13:14:59
"to, co napisałeś w sprawie mediów tj. jedna wielka twoja manipulacja !"
@jarek, nie wiem, czy zwrcasz się do mnie, czy to genezy. Wiesz co to jest cudzysłów, taki: " znaczek i do czego służy?
To, co rzekomo ja napisałem, jest ujęte właśnie w takie coś, jak Ci zprezentowałem. A to oznacza, że to nie są moje słowa ani myśli, tylko kogoś innego, ja je tylko i wyłącznie ZACYTOWAŁM!! Metodą kopiuj/wklej, wskazując jednocześnie źródło! Stąd cydzysłów w każdym cytacie na temat mediów. Wystraczy tylko wejsść na podaną stronę, i zweryfikować. Nawet jest możliwość pozostawienia komentarza, więc może wejdziesz i napiszesz autorowi, Panu Tomaszowi Klycie, że to co napisał w sprawie mediów " tj. jedna wielka twoja (jego) manipulacja !" Pododbnie, jak i w przypadku wypowiedzi Red. Jerzego Jureckiego dla TVN24, a wyemitowanej w wieczornych Faktach. Również do odtworzenia i odsłuchania na stronie Faktów (z dnia 28 kwietnia). Nawet tutaj możesz zostawić Panu Red. JJ wiadomość, że to co powiedział w TVN (na ten sam temat) to.. też "jedna wielka twoja (jego) manipulacja !" (Chociaż z tym akurat bym się zgodził!)
Na temat tej Korei lepiej nic nie będe pisał, żeby Cię nie skompromitować totalnie. Sam już zrobiłeś to wystarczajaco. Nic dodać, nic ująć.
sufler 2023-05-02 13:11:46
@jaruś, nazwy państw piszemy z dużej litery np. Rosję a przymiotniki z małej np. niedemokratycznych ;)
jarek 2023-05-02 12:35:24
@sufler vel cyklista, miernoto ! powinienem napisać "Niedemokratycznych" tj. jedyny błąd :)
sufler 2023-05-02 11:08:52
@jaruś, Korei Północnej ? ;)
jarek 2023-05-02 11:06:18
to, co napisałeś w sprawie mediów tj. jedna wielka twoja manipulacja ! w poprzednim moim komentarzu oczywiście miałem na myśli Koreę Północną, Białoruś, rosję i resztę nie demokratycznych państw
jarek 2023-05-02 09:48:29
@geneza 1 maja, nie mam czasu ani ochoty prostować tego twojego szamba słów. Tylko odniosę się do jednego twojego kłamstwa, otóż jak to jest, że dokładnie nie słuchasz słów swojego guru, przecież wyraźnie powiedział, że zmiana ustroju nastąpiła po 2015 r. tylko na jaki ? taki jak jest np. w Korei Południowej ? :)
jaka prawda z tymi mediami? 2023-05-02 09:48:02
28 kiwietnia w Faktach TVN u Anity Werner Jerzy Jurecki z TP powiedizał: "Zmagamy się z wielkim problemem, ponieważ publiczne pieniądze w naszych samorządach często są wydawane właśnie na coś, coś co nazywamy tymi mediami samorządowywmi. Wydaje się, że władza na poziomie państwa i na poziomie samozrądów prubuje nam zmienić ustrój i chcą ludziom odebrać wolne media, nie możemy na to pozwolić"
Tymczasem te same media, loklane media, w lutym 2023 napisały tak:
" Cios w lokalne media, społeczności, samorządy. Co zmieni lex pilot?
Lokalne telewizje kablowe ogląda 5,8 mln widzów, dla których są ważnym, niekiedy jedynym źródłem informacji o gminie, mieście czy powiecie. Ich przyszłość jest zagrożona przez tzw. lex pilot.
- To nasze redakcje pokazują to, czego nie można zobaczyć w innych telewizjach. Jesteśmy na otwarciach żłóbków, odcinków dróg czy sesjach rad miast, gmin i powiatów - mówią przedstawiciele kablowych telewizji lokalnych.
Teraz obawiają się o sens swojej działalności z powodu trwających prac nad tzw. lex pilot - ustawą, która ma zdecydować o kolejności programów w telewizorach Polaków.
Duża grupa odbiorców lokalnych stacji to osoby starsze, dla których zmiana kolejności kanałów może być problemem "nie do przeskoczenia". " Portal Samorządowy.pl
Tedn sam autor, na tym samym portalu 27 kwietnia napisał:
"Gminne gazetki do kontroli. Tego chce poseł PiS.
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartosz Kownacki zwrócił się z interpelacją o skontrolowanie przez regionalne izby obrachunkowe prasy wydawanej przez samorządy. Jego zdaniem, prasa taka jest wykorzystywana m.in. do walki politycznej.
"Mediopodobne" tytuły wydawane przez samorządy, wypychają z rynku prasę prywatną -uważa poseł Bartosz Kownacki.
Apeluje do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o skontrolowanie prasy gminnej przez regionalne izby obrachunkowe. Na swojej "czarnej liście" umieścił 6 miast.
Z kolei Sieć Obywatelska Watchdog apeluje do posła Kownackiego, aby skontrolować wszystkie tytuły wydawane przez samorządy."
pionio80 2023-05-02 08:48:23
@geneza 1 maja, to nie są tabletki @POranka, tylko MOje :-) @POranek nie potrzebuje, po starej znajomości zrobił mi przysługę i oddał do Biura Rzeczy Znalezionych, bo się o mnie troszczy. Zgubiłem kiedyś, jak z OLafem sikałem na plakat tuska i mi wypadły z kieszeni, od tamtej POry jestem zagubiony, i cierpię na dyslOKację. Dlatego prosiłem @POranka żeby oddał w Tarnowie bo, myślałem że tam mieszkam. Nie jedzie ktoś do Tarnowa? By mi przy okazji odebrał? Pan Ordynator już mi nie przepisze bo NFZ nasłał na niego kontrolę.
geneza 1 maja 2023-05-02 05:56:47
@jarek, pytanie brzmi: "19 lat temu Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Kto pamięta?" Więc odpowiedziałem. Tylko i wyłącznie na ten temat. Skąd wytrzasnąłeś rzekomą tęskonotę za minioną epoką, tego nie wiem. To wiesz tylko Ty i Twój udręczony rozumek. To, że zmiana ustroju już nastąpiła, to akurat Jarosław Kaczyński ma rację. Bo ona nastąpiła, po '89 roku. Może tego nie zauważyłeś, tak jak i tego, że tuż obok masz na TT wypowiedź JJ dla TVN o tym, jak to lokalna, zakopiańska władza poprzez swoje media zamierza zmienić ustrój. Co prawda ten fragment jest wycięty, nie wiem czemu, ale w całości tak to leciało w TVNowskich Faktach, bodajże 28 kwietnia. Kto chce, ten znajdzie w necie. Co do biedy, zgadzam się. Za POprzedniej władzy, w latach 2009-2015 byli biedni -spora, spora część społeczeństwa, i bardzo bogaci, nieliczna grupka u koryta, dlatego im przy ośmiorniczkach żyło się lepiej.
@POranek, nie wiem po co mi piszesz, że zgubiłeś jakieś tabletki i są do odebrania gdzieś tam. Co, ja mam Ci po nie pojechać i przywieźć. Nie, akurat w tamtą stronę się nie wybieram, ale może napisz do tego biura, żeby Ci odesłali, tylko podaj poprawny adres: ul. Doktora Józefa Babińskiego 29, 30-393 Kraków-Kobierzyn, albo poproś Pana Ordynatora i przepisze Ci nowe. Tylko na przyszłość już ich pilnuj, żebyś znowu nie zgubił, ha ha
POranek 2023-05-01 22:14:20
@geneza 1 maja, tabletki do odebrania w Biurze Rzeczy Odnalezionych przy ulicy Mickiewicza 2 w Tarnowie.
jarek 2023-05-01 21:59:11
@geneza 1 maja, tacy jak ty wciąż tęsknią za minioną epoką, w której byli biedni i bogaci a co do ustroju to jesteś do tyłu :), bo Jarosław Kaczyński na którymś z ostatnich wyjazdów w Polskę mówił o tym, że zmiana ustroju już nastąpiła :) :) :)
geneza 1 maja 2023-05-01 20:55:54
Kto pamięta? Pan Prezydent RP, Andzrej Duda pamięta, Pan Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki pamięta. TVN... NIE PAMIĘTA! Tacik w tzw Faktach tylko inflacja, inflacja, inflacja, Widać nie zgląda na 24tp, żeby zobaczyć tą "inflację" w Kuźnicach, restauracjach, korkach na szlakach tatrzańskich, ulicach Zakopanego, Szczawnicy, Krościenka . Może JJ zaprentuje mu swoje materiay na ten temat, zamiast bredzić o nieistniejących mediach będących własnością magistartu zakopiańskiego, które zamierzają dokonać przewrotu i obalić ustrój w Polsce!
jarek 2023-05-01 18:07:43
ty podobnie ja min. Moskwa, która robi zakupy w osiedlowym sklepiku, w którym ceny nie idą do góry :)
blitzo 2023-05-01 18:04:10
lewaczku przypnij sobie plastikowy order Rathenaua i dumnie z nim maszeruj.
Oryginalnym zostal odznaczony twoj guru Donald. Tylko elitarnie intelektualne tluki nie wiedza jaka potwarza to bylo i jest dla obywatela RP.
Ps. Jak na pacholka na germanskim dworze to i tak niezly wyraz wdziecznosci.
jarek 2023-05-01 17:44:46
@ klaus mniej niż zero, a czy wiesz, po ile była baryłka ropy za Tuska :) a jak zarabiałeś tysiaka, to po ile był chleb ? :)
lewak 2023-05-01 17:35:42
@psychiatra @Bre tłuki pisowskie nauczcie się liczyć . Klaus wywalił całą prawdę że jaśniej się nie da, a co do Sławka to temat zegarków wróci tylko z odwrotnym skutkiem kiedy ruszy temat zegarków u pisiorów. Czarnek ma miecz który jest wart co najmniej 35000 złotych i nie jest w oświadczeniu majątkowym.
=_= 2023-05-01 17:15:05
Jakby mi ktoś 19 lat temu powiedział po ile będzie prąd, wegiel i gaz, że w Polsce nie będzie elektrowni atomowych i jednocześnie nie będzie zgody na emisję CO2, a na to wszystko premiowane będą samochody elektryczne jako te "ekologiczne" to bym się popukał po głowie.
klaus mniej niz zero 2023-05-01 16:46:13
"Inflacja dod. Opłaty podwyżki itd itp zabierze ci 150 zl ."
Tymaczasem:
1. Już po południu a turyści wciąż szturmują tatrzańskie szlakiGdy już udało się pokonać wielki korek w stronę Łysej Polany, to nawet o tak późnej jak na wyjście w Tatry porze - przed wejściami na szlaki, tworzą się kolejki.
2. Ogromny korek od Gronika do wylotu Doliny ChochołowskiejOgromnej cierpliwości wymaga od kierowców dojazd w okolice wylotu Doliny Chochołowskiej.
3. Korek przed Łysą Polaną ma 5 kilometrów długościSparaliżowany dojazd do szlaku nad Morskie Oko.
4. Kuźnice oblężone. Stoimy w dużych kolejkach (WIDEO)Od rana Kuźnice w Zakopanem przeżywają turystyczne oblężenie.
5. Kolejki w restauracjach, tłumy przy food truckachTuryści dojechali, w Zakopanem obiadową porą rosną kolejki do restauracji.
Helmut, czy jak ci tam, tobie przede wszystkim tusk z tvne odebrali rozum. Jesteś mniej niz zero
Dzisiaj ON 6,25/litr, za tuska 6.00 moja pensja dzisiaj ponad trzy tysiaki, za tuska ledwo tysiąc dwieście. UMpowa na czarno.
jarek 2023-05-01 16:38:25
@psychiatra, będzie, ale CELA PLUS dla obecnie rządzących :)
psychiatra 2023-05-01 16:20:14
Klausiku, jak ci Tusk "dawal" to siedz cicho, bo skonczysz jak Slawek-prycza plus.
Bre 2023-05-01 15:36:46
@Klaus, twoja pruska algebra nawet kupy sie nie trzyma ale niezle woni.
Klaus 2023-05-01 15:21:07
Pis da ci 100 zł . Inflacja dod. Opłaty podwyżki itd itp zabierze ci 150 zl . Jesteś -50 . TUSK dał 50 zl . I wiecej nic zero . Inflacja blisko 0 . Za tusk masz + 50 zł. Jaki wniosek ? Daliscie sie sprzedać za własne pieniądze . Proste
Getry 2023-05-01 13:59:31
@ Witia, te ciezko 'legalnie" zarobione pieniazki, ktore przywozisz z Zachodu wydajesz w korporacjach, ktore tez tutaj sa z Zachodu.
Tak to kroliku znowu przychodzi kopac nastepny dolek.
A tamci licza grajcary.
Totalizator 2023-05-01 13:30:11
Kolchoz to czy sowchoz ?
Oto jest pytanie.
A moze kibbutz ?
Witia 2023-05-01 12:09:40
Dzisiaj nie ma domu żeby ktoś nie pracował legalnie na terenie Unii i liczył na godną emeryturę. Jeżeli się nie podoba, to wyjdźcie z UE i wróćcie do domu. Zatrudnienie niech wam da Watykan lub plebania w kraju nad Wisłą; - za "Bóg Zapłać". Mędrki pod innym obcasem a Ukraińcy za te groszę nie będą dziadkowe y...a pod prysznicem bujać. Panowie Lachy.
szparagi + 2023-05-01 11:40:32
@janosikzciupagom, "pracować legalnie we wszystkich krajach UE co niewątpliwie przynosi wymierne korzyści dla ogółu."
Mówisz ogólnie o międzynarodowych koncernach czy konkretnie o "stetryczałych" państwach unii?
lewak 2023-05-01 11:25:30
Tak Kaczyński rozwalił kraj nie ma gospodarki nie ma wojska ,ruska rakieta walnęła pod Bydgoszczą , a Pisiory nie wiedzą skąd się wzięła.
jarek 2023-05-01 11:04:56
oj ! @robo, bidoku ! mały przykład przypomnij sobie, jak wyglądały w latach 90. np. drogi, chodniki i na pewno nie byłyby lepsze drugi przykład np. wyjazdy za granicę i dwie odprawy graniczne dla tych z UE i spoza no i praca legalna i nielegalna :)
janosikzciupagom 2023-05-01 10:55:04
Do wypowiedzi poprzedników:
Czy nie widzicie ze Polacy starzy i młodzi mogą się bez problemu przemieszczać, pracować legalnie we wszystkich krajach UE co niewątpliwie przynosi wymierne korzyści dla ogółu. Dzięki unii Polska się rozbudowuje ( przejedźcie po naszym kraju.... ).Czy trzeba tylko pluć na wszystko i wszystkich od rana do wieczora ? Zastanówcie się.
murzynek bambo 2023-05-01 10:22:00
polacy dziwna naród cieszyć sie że przywótcy sprzedać kraj i ludzi
robo 2023-05-01 10:04:16
Żadnych korzyści jedynie ucisk i straty . Spod jednego buta pod drugiego . Komuchy zawsze potrzebują nadzoru .
jarek 2023-05-01 09:31:37
wydarzenie, które było hucznie świętowane nie tylko w Polsce, ale czy komuś chociaż zaświtało, że dzisiaj będziemy płacić milionowe kary ! :)

Reklama
2023-11-30 23:28 Zasypuje Zakopane, a to dopiero początek opadów (WIDEO) 2023-11-30 22:00 Śmiertelnie niebezpieczne pustostany, w dzień schronienie, w nocy zagrożenie 1 2023-11-30 21:00 Eko-moda w szkolnym wydaniu, czyli wielobarwne stroje, a nawet teatralne kostiumy (FOTO) 1 2023-11-30 19:54 Rozpoczął się proces policjanta oskarżonego o nieumyślne spowodowanie śmierci 9 2023-11-30 19:00 Ma 21 lat, wystawione za sobą dwa listy gończe, a w kieszeni narkotyki 2023-11-30 18:00 Krupówki zaśnieżone, a na weekend zapowiadane są duże opady śniegu 2023-11-30 17:00 Będą układać asfalt w ostatniej chwili. Przez wiele tygodni nic się nie działo 5 2023-11-30 16:29 Zabawa stoliczkowa u Podhalanek 2023-11-30 16:00 Dewastacji ciąg dalszy 2 2023-11-30 15:36 Trendy w biżuterii - co obecnie oferują sklepy jubilerskie 2023-11-30 15:00 Wzrastające zachmurzenie, w górach silny wiatr i słaba widoczność, a wieczorem zacznie sypać śnieg, 2023-11-30 14:12 Prywatne ubezpieczenia zdrowotne w Polsce: Przegląd i analiza 2023-11-30 14:00 35 tysięcy złotych pilnie potrzebne 2023-11-30 13:00 Ulicą Szkolną w piątek nie przejedziesz, drogowcy będą układać asfalt 3 2023-11-30 12:00 Jacques Olek wspomina po latach wyprawy w Himalaje 2023-11-30 11:01 Super kolorowe i rozśpiewane "Trolle" wracają na ekrany kin. Mamy dla Was bilety 2023-11-30 11:00 Kulinarne dokonania na bazie bryndzy i baraniny w odremontowanej wikarówce 2023-11-30 10:00 Beskidy wyludnione. Gdy na szlaku nie ma nikogo oprócz ciebie (FOTO) 2023-11-30 08:55 Ratownicy TOPR przerwali poszukiwania zaginionego turysty 1 2023-11-30 08:00 Dzieci są bite, gwałcone, poniżane. Na Podhalu, tuż obok nas 13 2023-11-29 23:10 ALLMEDICA otworzyła w Zakopanem Poradnię Chirurgii Onkologicznej 2023-11-29 22:00 Patriotycznie na Orawie 1 2023-11-29 21:30 Brat Witalis - dzień patrona w szkole 1 2023-11-29 20:52 TIR blokuje drogę z Harklowej do Łopusznej 1 2023-11-29 20:30 Zdrój z osobowościami. Statuetki dla zasłużonych mieszkańców Rabki 2023-11-29 19:30 Policyjne ćwiczenia w Hali Lodowej w Nowym Targu 2 2023-11-29 18:52 Zastrzyk absurdalnego humoru dla zdrowotności. Konkurs dla czytelników 2023-11-29 18:30 To szczególne miejsce pod Tatrami. Tu zmarł słynny góralski muzykant 2 2023-11-29 17:30 Rabczański szpital zostanie zburzony do parteru 8 2023-11-29 17:00 Zapach i smak świątecznego jabłka 1 2023-11-29 16:31 Piękny koniec dnia na Antałówce w Zakopanem. Za granią już czają się chmury (WIDEO) 2023-11-29 16:00 Kot Lunatyk w Rabciu 2023-11-29 15:30 Ile nowotarżanie zapłacą w przyszłym roku za śmieci? 15 2023-11-29 15:07 Tradycyjny pejzaż tatrzański w Okszy 2023-11-29 14:30 Matka i dwóch synów stracili cały dobytek życia. Są strażakami ochotnikami 2023-11-29 14:20 Pamięci Generała Galicy - Ameryka pamięta 2023-11-29 14:00 Góralskie świętowanie 2023-11-29 13:30 Kierowcy, uważajcie na łanie! 5 2023-11-29 12:30 Zmarła Anna Gut ppor. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich AK. Miała 104 lata 2023-11-29 11:30 Wzrośnie górna stawka opłaty targowej w Nowym Targu 1 2023-11-29 10:30 Na Kasprowym już 80 cm śniegu, w Zakopanem 26 (WIDEO) 2023-11-29 10:10 Optymalizacja Energetyczna w Przemyśle: Nowoczesne Rozwiązania w Wykorzystaniu Energii Ziemi 2023-11-29 09:30 Siła i charakter. Oglądajcie Tatrzańskie Forum Gospodarcze (WIDEO, ZDJĘCIA) 2023-11-29 08:59 Hokeiści Podhala pokonali drużynę z Sanoka 2023-11-29 08:00 Wczoraj w muzeum, wkrótce na przystankach (WIDEO) 2023-11-28 21:40 14-latka z Wielkopolski poszukiwana również na Podhalu - odnaleziona 1 2023-11-28 21:00 Nie piją ludzkiej krwi, nie wplątują się we włosy, są za to bardzo pożyteczne (FOTO) 2023-11-28 20:00 Lucyna Galica-Jurecka z prestiżowym wyróżnieniem 2 2023-11-28 19:43 Kiedy zaufamy życiu, ono wskaże nam właściwą drogę. Konkurs dla czytelników 2023-11-28 19:00 Tak wygląda stacja PKP w Zakopanem. Niedługo mają tu wrócić pociągi (WIDEO, ZDJĘCIA) 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-12-01 00:58 1. Ja myślę że trzeba było nie robić nic i pewnie pani z Bilinówki i wszyscy inni byliby szczęśliwi . A tp nie miał by o czym piać. 2023-11-30 23:20 2. No jak nic najwyraźniej w Zakopcu wszystkie remonty ogarnia jedna i ta sama ekipa. Tak, tak dokładnie ta sama która robiła Jagiellońską przez pół roku, rondo na Spyrkówce przez ponad rok plus inne sprawy. No ja też bym się nie dał rady pojawiać w kilku miejscach na raz. Ludzie czego wy chcecie, czego wy wymagacie??? Spokojnie, zrobi się na wiosnę nowy remoncik, a najlepiej znowu kilka na raz i to koniecznie zacznijmy je na przykład w piątek rozpoczynający długi weekend, tak żeby nas totalnie zakorkować żebyśmy utknęli w tym korku już na zawsze i nie mieli czasu na narzekanie w internetach. Amen. 2023-11-30 23:13 3. Nie popieram tego,ale dlaczego ci goscie NIBY POLICJA w kominiarkach???? wypedzanie ludzi jak bydla,Oj ktos ma tu interesy! 2023-11-30 23:12 4. Tak wygląda szkolenie i sekekcja w policji. Kilka strzałów w roku na strzelnicy i policjanci potykający się o własne nogi. Szkoda życia jednego i drugiego. 2023-11-30 23:02 5. Żadne dziwne państwo. Normalne. Policjant nie jest ponad prawem. Ma działać wyłacznie na podstawie prawa i w granicach jego obowiązywania. Koniec kropka . 2023-11-30 22:54 6. okoliczności łagodzące /noc, trudne warunki pościgu/ muszą zostać uwzględnione 2023-11-30 22:27 7. Ty siekierka znasz prawo użycia broni Widać że nie to zamkni tą głupią japę ,Tu nie jest Ameryka 2023-11-30 22:14 8. pistolet sam wypalił prosto w głowę , rzekomy złodziej nie miał paliwa . żałosne wybielanie rzekomo obiektywnej , wolnej gazetki pismidła 2023-11-30 21:28 9. Skończyć z finansowaniem duchownych i kościoła bo przybędzie zniczy jak w Andrychowie. Znicze ma kto zapalić ale zainteresować się dzieckiem już nie. Znieczulica katolicka spad znaku krzyża. Niech wierni z własnej kieszeni finansują tą grupę zawodową. 2023-11-30 21:19 10. Dziwne to prawo. W Ameryce policjant dostałby nagrodę, a tutaj oskarżają policjanta który oddał strzał w ciemnościach nocnych. A złodziej co? Ile osób okradł? I nie działał sam, ludzie wiedzą...
2023-11-18 22:12 1. "...wydają się być gotowe" tak jak tunel swego czasu. Sensację ogłoście jak będzie już gotowe. Na razie sensacyjne są korki, nawet poza sezonem. 2023-10-25 07:37 2. Dźwięk dobry wszystkim. Widzę sporo ładnych zdjęć więc dodam: światło realizował Marcin Kępiak a za dźwięk odpowiadał Marcin Słodyczka. Jeden i drugi z Zakopanego (Future Tech technika sceniczna). Miłego dnia czytelnikom TP :) 2023-09-21 22:45 3. Niestety. Dla dzieci niepełnosprawnych niedowidzących jaskinie w polskich Tatrach się skończyły. Dzięki Bogu że jest Słowacja 2023-09-18 15:10 4. Dajcie znizke dla platfusow. Po 15 pazdiernika beda tam tlumnie walic . 2023-09-14 10:39 5. A to chyba Ministerstwo MSWiA jest od tego, żeby dawać sprzęt. No chyba, że Terlecki narkoman z Krakowa dał z własnej inicjatywy i kieszeni. Skoro jest jedynką wśród šlebodnych. Z mojej kieszeni i podatków wolę dać na biedne psy w Nowym Targu. 2023-09-03 06:18 6. Jak zwykle ksiadz po danine. 2023-08-31 19:14 7. Zdjęcie 13 i 14, jesteś piękna. Mój typ. 2023-08-29 14:16 8. No nie ma komentarzy chyba dlatego napiszę, że Pani ze zdjęcia 14 i 15 jest w moim typie. Panie redaktorze znasz Pan mój gust. 2023-08-17 13:12 9. Po rozpoczęciu roku szkolnego będą dzieci przymusowo oglądać takie se obrazki kosztem matematyki. Minister od nauki już się o to postara. Minister od kultury zawnioskuje jakieś odznaczenie dla "artysty".Natomiast Małgorzata Ziętkiewicz w Wydarzeniach Polsatu będzie pół godziny gęgać na ten temat. Wojtyła wiecznie żywy! 2023-08-15 07:46 10. Czy był jakis wernisaż na ktorym był ktos wiecej niz rodzina artysty i urzednicy? Przeciez to sie w glowie nie miesci, tyle publicznych pieniędzy to kosztuje a nikt tego nie oglada. Komu to i po co?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy


REKLAMA


Pożegnania

FILMY TP

Dołącz do nas - facebook