Reklama

2023-05-16 11:00:08

Nowy Targ

Babcine, jasne zarobki, zerowy kredyt czyli sposób na wędrujący elektorat (WIDEO)

Politycy Koalicji Obywatelskiej ruszyli na spotkania w Rabce, Rabie Wyżnej i Jabłonce w ramach ogólnopolskiej akcji #tujestprzyszłość. A podsumowali wszystko w Nowym Targu.

W ramach akcji posłowie odwiedzili 15 maja, powiat nowotarski. Zaplanowane spotkania odbyły się w Rabce-Zdrój, Rabie Wyżnej i Jabłonce, a zakończyły się otwartym spotkaniem w Nowym Targu. Powiat nowotarski odwiedzili: Joanna Frydrych, Konrad Frysztak, Grzegorz Rusiecki i Witold Zembaczyński. Mimo wcześniejszej zapowiedzi, z powodów osobistych, nie dotarła Katarzyna Piekarska.

Uzdrowiska, biogazownia i obwodnica

Zanim spotkali się z nowotarżanami, podczas krótkiej konferencji podsumowali swoje wcześniejsze spotkania. 

Joanna Frydrych w Rabce - Zdrój rozmawiała na temat sytuacji gmin uzdrowiskowych, gdzie problemem jest zmniejszająca się ilość dotacji jak i liczby kuracjuszy. Nowa ustawa, którą poznaliśmy medialnie nie pomoże, a jedynie zwiększy problemy uzdrowisk. Spowoduje to, że osoba będzie mogła wybrać uzdrowisko, ale będzie musiała zapłacić za pobyt. Na tym stracą takie małe uzdrowiska jak Rabka.

W Jabłonce mieszkańcy protestują przeciw budowie obwodnicy. Wszystkie trzy warianty jak przekonują mieszkańcy nie mają w sobie żadnej logiki. - To standardowy przykład jak rząd nie rozmawia z mieszkańcami, nie słucha ich - przekonywał Grzegorz Rusiecki.
Witold Zembaczyński spotkał się mieszkańcami Raby Wyżnej, gdzie trwa protest przeciw budowie biogazowni w centrum miejscowości. 

- Chcemy rozmawiać o tym jak będzie wyglądać Polska europejska korzystająca z funduszy europejskich. Jak ma wyglądać po jesiennych wyborach, by każdy czuł, że to nasza wspólna Polska, a nie tylko jednej partii - podkreśla.

Przeciąganie seniora, wyrzucanie Obajtka

Podczas niemal dwugodzinnego spotkania, na które przyszła blisko setka osób, parlamentarzyści odpowiadali głównie na pytania zebranych. Pierwszym, który zabrał głos był Marek Bochowicz z Nowego Targu, który angażuje się w prace nad ustawą senioralną. Przekazuje ona zapewnienie opieki nad osobami starszymi jako zadania własne gminy. Jednak wciąż nie wiadomo na jakiej zasadzie będzie to odbywać. - Pamiętajcie, że wkrótce będzie nas 35%, a to znaczna siła wyborcza - przekonuje parlamentarzystów.

Bogusław Pachniowski zebrał brawa po tym jak pochwalił się, że był jednym z tych, którzy wyrzucili ze szkoły Daniela Obajtka, który przed laty uczęszczał do technikum weterynaryjnego. 

- Za co? - słychać było głosy z sali.
- Za to, że już wówczas był typem życiowego cwaniaka, który stara się awansować po plecach innych - przyznał. Jednak jego pytanie do posłów dotyczyło rozdziału państwa od Kościoła. - Nie widzę jasnej deklaracji, by po wyborach tak ustawić sprawy, by Kościół Katolicki nie był uprzywilejowany i wszystkie inne były równo traktowane - dopytuje.

- Szlag mnie trafia jak widzę, gdy polityk afiszuje się chodzeniem do kościoła. Gdyby usunąć religię ze szkół można by zapewnić opiekę stomatologiczną dzieciom do 18 roku życia - grzmi jedna z uczestniczek spotkania.

Grzegorz Rusiecki przyznał, że kwestie światopoglądowe nie powinny się pojawiać w politycznych debatach, a pierwszym, który podkreślał rozdział państwa od Kościoła był sam Jezus Chrystus.
 - Kościół to nie hierarchowie i księża, to wierzący. Stąd apel do wierzących - nie dawajcie się z niego wypierać, to także od Was zależy jak on będzie wyglądać. Mamy do czynienia w Polsce z sytuacją jak u Orwella, gdzie państwo zawłaszcza każdą kolejną dziedzinę życia. Nie pozwólmy na to - przekonuje Konrad Frysztak.

Co dla młodych?

Witold Zembaczyński opowiedział o propozycji ustawy "jasne zarobki" zobowiązującej pracodawców, by w ofertach musieli podawać proponowaną wysokość zarobków. To ma zniwelować różnice płacowe i pomóc głównie młodym ludziom podjąć decyzję w sprawie ścieżki przyszłej kariery.

Jeden z mieszkańców przekonujący, że jest przedstawicielem "wędrującego elektoratu" proponował, by Koalicja Obywatelska przygotowała spójny przekaz co chce zrobić, a nie tylko jak odsunąć od władzy PiS. 
- Pokazujecie hasła PiS=drożyzna. A czemu będą się równać rządy PO? - dopytywała jedna z uczestniczek.
- Ważne, że PO wychodzi do młodych, bo w nas jest największy entuzjazm, młodzież przekazuje emocje i tu jest potencjał - podkreślał jeden z młodszych uczestników spotkania.

Konrad Frysztak przekonuje, że odpowiedzią na potrzeby młodych ma być "babcine" czyli 1500 zł zasiłku na opiekę nad dzieckiem. I zerowy kredyt na mieszkanie gwarantowany przez państwo, co pozwoli na zdobycie upragnionego mieszkania.
fig

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Night Vision Project 2023-05-17 08:10:53
@druh Marek, tak samo masz rację, jak i z tym, że Kropiwnicki przegrał drugą turę wyborów w Łodzi, oraz to, że PiS jest.... w opozycji. Mam nadzieję, że chociaż tyle jesteś w stanie ogarnąć, przy swoim ilorazie inteligencji.
benek 2023-05-16 22:56:07
N@jrd4,po 16 latach zawiodles swoich fanow.
Mysleli ze masz dwa.
przemek 2023-05-16 21:25:07
druhu,podziel sie zdjeciem tego legendarnego dyplomu z wuml-a.
Nie musisz skrywac nazwiska,ba, to nawet nobilitacja.
Pzdr
druh Marek 2023-05-16 20:43:24
Jeszcze nie wiem na kogo zagłosuję z kandydatów demokratycznej opozycji. Jednak wiem ,że nie na PiS. Tak zachłannych posłów na forsę i na zaszczyty nie widziałem od Sierpnia 80 roku. Tak niekompetentnych i leniwych czlonków rządu , nie było za poprzednich rządów. 113 ministrów i wiceministrów wraz z pełnomocnikami -to rekord świata. 10 krotny wzrost wydatów na kancelarię premiera Morawieckiego w porównaniu do Ewy Kopacz, to skandal Zniszczono przez 8 lat publiczne media, dzisiaj w rękach Obajtka. TVP ,TV Trwam, TV Republika ,przypominają rosyjskie telewizje . Czas na zmiany w najbliższych wyborach !!
N@jr4d 2023-05-16 17:41:05
Po minionych 16 latach powiem wam wszystkim... jeden ch...
lewak 2023-05-16 17:00:37
@kryska lewaki nie potrzeba się nachapać, nigdy do żadnej partii nie należał , nikomu d ... nie lizał , 45lat uczciwie pracował w prywatnych firmach , w stanie wojennym nie raz trzeba było przed zomowcami uciekać, bo zawsze byłem przeciwny komunizmowi, co miał zarobić to zarobił, domy pobudował, dzieci wykształcił, lewak może umierać, tylko czarno to widzę przyszłość was młodych jak będziecie przeklinali nas starych czemu dopuściliśmy do rządzenia tak nie odpowiedzialnych ludzi i że wy musicie spłacać te bilionowe długi.
Cobra 2023-05-16 16:13:44
Przypominają tych z Gubałowki..od trzech kubków....oszuści!!!!
Romek 2023-05-16 15:18:33
@lewaku,przypomnę ci czasy po kiedy FSB buszowało po Polskich instytucjach,kolejkę na Kadprowy kto sprzedał,a zakopiankę czy modernizację Lini kolejowej mogliśmy pomarzyć tylko za rządów rudego.Nie jestem z pisu,tylko patrząc na tą całą opozycję to nie ma innego wyboru.A pozarym radzę trochę poczytać o TW Oskarze i dlaczego tak go chwalą bracia z germani.
kryska 2023-05-16 15:06:00
Taki lewak nie zdazyl sie chyba nachapac w odpowiednim czasie, potem juz bylo trudniej a podatki trza bylo juz skrupulatnie placic, wesola jazda sie skonczyla, eldorado przybladlo.
Stad i ten skowyt ucisnionych tego swiata.
Teraz im tem ryzy obiecuje odsiecz i powrot do starego ( czytaj ukartowanego) rumowiska.
henek 2023-05-16 14:53:41
lewaku mala korekta : gasport? raczej kierunek Gazprom.
Innych bzdur nie tykam, smiesza jeszcze bardziej czyli jak to Jagna zokopianke zbudowala.
franek 2023-05-16 14:43:07
Pisowska inflacja zjadła każdemu co najmniej dwie pensje, (emerytury, renty) z dwunastu jakie otrzymuje w roku.
I to tyle w temacie pisowskiego "rządu" i jego cudownego prezesa, premiera i innych omajtków.
Każdy inny będzie lepszy.
bart 2023-05-16 14:34:25
Przyjechali na zebry ... wypasionymi furami.
Ta nieskrywana prymitywna obluda ,podszyta tzw. europejskimi wartosciami . Az bije to w oczy . Rownoczesnie maja nas wyborcow za glupkow, bo to przeciez ciemnogrod i zascianek.
Fe !
lewak 2023-05-16 14:32:36
@Romek debi.u beneficjencie 500+ pod butki z piwem , za PO za najniższą krajową kupiłeś 2 tony węgla , 15% więcej towaru , stabilność finansowa , nabudowane drogi ,autostrady, hale sportowe, orliki, gazoport, a za Pisiorów elektrownia Ostrołęka za prawie 2 miliardy i drugie 2 miliardy na rozbiórkę, rów Kaczyńskiego za 2 miliardy którym przepływają 2 jednostki dziennie i to pogłębiarki, i w ciągu kilku lat stali się milionerami, a zeznań podatkowych 2015 roku wynika że jeszcze byli dziadami.
do 8* 2023-05-16 13:28:29
teraz ja zapytam tego POsługującego sie pismem obrazkowym: @8*, jesteś pewien, że Babcine, Zerowy kredyt nie są kiełbasą wyborczą, zmanipulowany człowieczku?
@pachniowski, gdzie byłeś, jak POlitycy z tuskiem na czele brylowali PO Łopusznej z tischnerami??? Wtedy trzeba było wyrzucać POlityków z KOścioła, cwaniaczku!
Romek 2023-05-16 12:44:49
Jeśli ktoś chce oddać głos na tych debi.i to proszę wymienić 1 zasługę jaka za ich rządów była???
POchwa-lony 2023-05-16 11:34:12
Wy********ć, wy********ć!!! To wasze hasło z kodziarskich protestów pasuje tu jak ulał. Zresztą ten poseł co ma wszedzie 8 gwiazdek też ma taki program.

Reklama
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SUZUKI JIMNY, 1.3 benzyna, 1999r. 604 401 542.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  FIAT 500 multijet, 1.3D, 2010r. 604 401 542.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA od A do Z. 572624414.
 • USŁUGI | budowlane
  BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414.
 • SPRZEDAŻ | różne
  KURTKA MOTOCYKLOWA XL Z PODPINKĄ i KASK - mało używane. Tel. 793 008 357.
 • PRACA | dam
  PRACA NA CAMPINGU DLA PANI. SPRZĄTANIE SANITARIATÓW. GODZINY PRACY PORANNE I WIECZORNE. OD CZERWCA DO WRZEŚNIA
  Tel.: 667477791
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  Stojący BUFOR ocieplany, emaliowany 500L oraz inne rzeczy z demontażu kotłowni . 793 008 357.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBĘ NA STANOWISKO: ZMYWAK/OBIERAK. Praca stała lub sezonowa. 601 533 566, 18 20 64 305
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  W Gorcach na Sralówkach nowo wybudowana Bacówka do sprzedania. 515 503 494, 18 26 53 977.
 • PRACA | dam
  Bar Rumcajs w Nowym Targu przyjmie do pracy na stanowiska: *Kucharz/Kucharka *Pomoc kuchenna. Wymagane doświadczenie. Nie odpisujemy na sms. 603 055 521.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam DOM GOSPODARCZY, działka 10 ar - GRONKÓW GÓRNY. 510 80 75 74.
 • PRACA | dam
  Praca dla gospodyni domowej wraz z opieką nad dzieckiem. Oferuję pracę od 25 czerwca na cały etat w Poroninie. Wymagana osoba dyspozycyjna, która lubi sprzątać, gotować i spędzać czas z dziećmi i zwierzętami. W celu nawiązania kontaktu napisz SMS:. +48602422522
  Tel.: 48602422522
 • PRACA | dam
  KĄPIELISKO GEOTERMALNE SZYMOSZKOWA poszukuje do pracy na sezon letni: OSOBY DO KONTROLI WEJŚĆ NA KĄPIELISKO. Więcej informacji pod nr tel. 693 319 707
 • PRACA | dam
  KĄPIELISKO GEOTERMALNE SZYMOSZKOWA poszukuje do pracy na sezon letni: PIZZERA. Więcej informacji pod nr tel. 693 319 707
 • PRACA | dam
  KĄPIELISKO GEOTERMALNE SZYMOSZKOWA poszukuje na sezon letni: BARMANKI oraz OSOBY DO OBSŁUGI PUNKTÓW GASTRONOMICZNYCH. Kontakt 693 319 707
 • PRACA | dam
  Poszukujemy do pracy osoby na stanowisko: POKOJOWA/KELNER ŚNIADANIOWY. Oferujemy pracę w systemie zmianowym, lokalizacja w centrum Zakopanego. kontakt 660 636 736
 • PRACA | dam
  WIZY USA, WYJAZDY, ZIELONA KARTA. 501 809 644
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA, EKSPEDIENTKĘ/-A i KONSERWATORA. 604 102 804, 602 285 793.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MIESZKANIA w centrum Zakopanego - 607 506 428.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINY. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  KAWALERKA UMEBLOWANA Z ANEKSEM KUCHENNYM - DO WYNAJĘCIA DŁUGOTERMINOWO. Zakopane centrum - 600 057 730.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA DŁUGOTERMINOWO NOWE MIESZKANIE 44 m2, Zakopane centrum, częściowo wyposażone - 600 057 730.
 • PRACA | dam
  Masz doświadczenie w sprzedażowej obsłudze grup, eventów i konferencji? PKL Horeca Sp. z o.o. poszukuje osoby na stanowisko: SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY GRUP I KONFERENCJI. Miejsce pracy: Zakopane. CO BĘDZIE NALEŻAŁO DO TWOICH OBOWIĄZKÓW: - Obsługa rezerwacji konferencyjnych i grupowych - przygotowywanie ofert, negocjowanie warunków, ustalanie szczegółów, wprowadzanie listy gości do systemu, rozliczanie pobytu grup; - Analiza zapytań, badanie potrzeb, przygotowywanie ofert oraz prowadzenie negocjacji z klientami w obszarze konferencji eventów i bankietów; - Aktywna sprzedaż pobytów grupowych; - Zarządzanie i monitoring kanałów OTA; - Wdrażanie nowych kanałów sprzedaży usług noclegowych w zarządzanych obiektach; - Nadzór nad przygotowywaniem, przebiegiem wydarzeń oraz ich rozliczenie; - Współpraca pomiędzy działami hotelu a Klientami, identyfikowanie potrzeb, realizacji, oczekiwań Klientów i podnoszenia jakości świadczonych usług; - Budowanie i utrzymywanie długotrwałych relacji z Klientami; - Analiza konkurencji; - Monitorowanie budżetów sprzedażowych i ich optymalizacja; - Współpraca z podwykonawcami i dostawcami usług; - Proponowanie, wdrażanie i analiza nowych rozwiązań, raportowanie; - Dbanie o pozytywny i jakościowy wizerunek Grupy Kapitałowej. WIĘCEJ O STANOWISKU NA: https://www.pkl.pl/post/specjalista-ds-sprzedazy-grup-i-konferencji.html. APLIKACJE prosimy przesyłać na adres rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL Horeca Specjalista ds. sprzedaży grupowej". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
  E-mail: rekrutacja@pkl.pl
  WWW: https://www.pkl.pl/post/specjalista-ds-sprzedazy-grup-i-konferencji.html
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA 840 m2, uzbrojona (woda, prąd), dojazd z drogi gminnej - Białka Tatrzańska. 608 161 516.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię robotników ogólnobudowlanych - budowy od podstaw, docieplenia, wykończenia (flizy, stolarka). Zakopane i okolice. 500160574
  Tel.: 500160574
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • PRACA | dam
  Przyjme pracownika budowlanego. 604131899
  Tel.: 604131899
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY. 889 388 484.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Bezpośrednio Dom w Zębie na widokowej działce 502 621 427 januszwloch@yahoo.com. 739 519 116 januszwloch@yahoo.com
  Tel.: 739
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI KAMIENIARSKIE: OBKŁADKI ELEWACYJNE, POSADZKI, PARAPETY, STOPNIE, OGRODZENIA. FLIZOWANIE. 607 572 312.
 • PRACA | dam
  POMOC W PENSJONACIE. Możliwość zamieszkania. 601 661 661.
 • PRACA | dam
  SZEFOWA KUCHNI - PENSJONAT. Możliwość zamieszkania. 601 661 661.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2023-06-09 10:43 Czy warto wybrać się na tor quadowy w Zakopanem? Wybierając wypożyczalnie quadów 2023-06-09 10:12 Hortensja drzewiasta - jak uprawiać i pielęgnować 2023-06-09 09:57 Groźne bakterie w produkcie sprzedawanym przez Biedronkę 2023-06-09 08:59 Policja ustaliła, kto wczoraj zginął w Tatrach. Mężczyzna spadł ze szlaku na Świnicę 2023-06-09 08:30 Przywarówczańskie Śpasy dla wszystkich 2023-06-09 08:00 Śmieci wyzbierane, pole wybronowane i trawa zasiana, Polana Sywarne wysprzątana 1 2023-06-08 20:35 Śmiertelny wypadek w Tatrach (ZDJĘCIA) 2023-06-08 20:00 Motocykliści na procesji (WIDEO) 2023-06-08 19:00 Dziś Dunajec bez flisaków 2023-06-08 18:00 Blisko dwustu kajakarzy popłynęło z nurtem Dunajca (WIDEO) 2023-06-08 17:00 Nowotarżanie także przeszli w tradycyjnej procesji Bożego Ciała 2023-06-08 16:00 Turyści nie przejmują się zakazami w Białej Wodzie (WIDEO) 8 2023-06-08 15:44 Zderzenie osobówki z autobusem na zakopiance 2023-06-08 14:59 Mężczyzna rozbijał szyby na Krupówkach, zatrzymywał samochody 10 2023-06-08 14:25 Auto w płomieniach na zakopiance 2 2023-06-08 14:17 Dachowanie w Rabce 2023-06-08 14:00 W sobotę KS Zakopane świętuje awans do A-klasy 1 2023-06-08 13:00 Mimo ostrzeżeń przed burzami wielu turystów wybrało się w Tatry 2 2023-06-08 12:01 Boże Ciało w Murzasichlu (WIDEO) 1 2023-06-08 10:59 Przez Zakopane przechodzi procesja Bożego Ciała (WIDEO) 12 2023-06-08 09:59 Zmarła córka Jana Sztaudyngera 2023-06-08 09:00 Eksplozja kolorów dla Kamilki Gil 2023-06-08 08:12 Toyota wjechała w latarnię (ZDJĘCIA) 7 2023-06-08 08:00 Góralska Majówka tym razem w Rabce 2 2023-06-07 21:15 Jeleń potrafi, choć młody, a wielu pieszych wciąż ma z tym problemy (WIDEO) 5 2023-06-07 21:00 Zmarł Jan Tatar. Trener w szkole w Zakopanem, członek kadry lekkoatletycznej 2023-06-07 19:30 Przewodnik po życiu, emocjach i relacjach. Dla dziewczyn i młodych kobiet. Konkurs dla czytelników 1 2023-06-07 19:20 Akcja GOPR na Luboniu Wielkim 2023-06-07 19:00 Górale w Stolicy świętują stulecie swojego oddziału Związku Podhalan 4 2023-06-07 18:30 Nic tak nie wkurza jak one, rozbabrane i porzucone. 3 2023-06-07 18:00 Zielone czy czerwone światło? Nie wiadomo, bo zasłonił je słupek 2 2023-06-07 17:01 Samochód uderzył w drzewo i ogrodzenie 3 2023-06-07 17:00 Organek i inni na Przywitanie Lata w Nowym Targu! 2 2023-06-07 16:30 Co w trawie piszczy? Weekend czerwcowy pod Babią Górą 2023-06-07 16:00 W królestwe rododendronów i azalii (ZDJĘCIA) 1 2023-06-07 15:15 Jak co roku w Boże Ciało - Dunajcem spłyną kajakarze 2 2023-06-07 14:15 Zakopiańskie dworce coraz bliżej finału (WIDEO) 18 2023-06-07 13:30 Motocykliści z całej Polski spotkają się na zjeździe w Miętustwie 1 2023-06-07 13:10 Kim jest radca prawny? 2023-06-07 12:40 Chwila nieuwagi i kolizja gotowa! Na szczęście nikomu nic się nie stało 2023-06-07 12:00 25-latek w bmw gnał jak szalony w terenie zabudowanym 2023-06-07 11:50 Jakie drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego wybrać? 2023-06-07 11:15 Żonkilowy Marsz Nadziei po raz kolejny przeszedł przez miasto (WIDEO) 2023-06-07 10:30 Do mojej matki przyszli panowie z książką telefoniczną, której nie zamawiała 2023-06-07 09:50 Mieszkańcy zabrali kluczyki kompletnie pijanemu kierowcy 4 2023-06-07 09:00 Taksówkarze z Zakopanego zorganizowali imprezę dla podopiecznych domów dziecka z Podhala 9 2023-06-07 08:30 Jubileuszowe 20. święto ulicy Strążyskiej 2023-06-07 08:00 Cyrhla w budowie 2023-06-06 21:59 Workoplecak z Łącka Góralską Pamiątką Tygodnika Podhalańskiego 1 2023-06-06 21:15 Na wakacje pociągi wracają do Zakopanego 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-06-09 09:12 1. "Urządzili sobie parking na polanie." - no tu się nie zgodzę bo jeśli to jest prywatna działka, a właściciel się zgadza na to, to nie można mówić że turysta sobie urządził samowolkę na jakiejś polanie. Po tej drodze jeździ mnóstwo samochodów pomimo zakazu i niestety często parkują za szlabanem pod skałkami, na miejscu oznaczonym jako parking dla osób niepełnosprawnych lub jadą tylko po to żeby nawrócić pod budką, tylko wtedy nikt nie pisze o tym artykułów :) nie bronię nikogo ale wygląda jakby ktoś uparcie chciał zrobić aferę.. 2023-06-09 09:10 2. wawka jak się nie miedzi to się w domu siedzi, hahaha 2023-06-09 08:49 3. @gasienica z lasa, a nie słyszałeś o tym, że Policjant będąc na służbie nie może brać udziału w manifestacjach i wiecach politycznych? To dlaczego uczestniczyli w tuskowym marszu przeciwko PiS zorganizowanym 4 czerwca? @grek, @inocenty, policzyliście koszty tego marszu poniesione przez podatnika (czyli przeze mnie)? Wasze "śmieci" (transparenty i tablice zawierające hasła pełne jadu i nienawiści) porzucone w Gnojnie pod Warszawą nadal tam zalegają. Może w ramach obniżenia kosztów sami je posprzątacie. Razem z gasienicą 2023-06-09 08:35 4. @cenzor, a czemu nie ma się zazielenić NATYCHMIAST! JUŻ! TERAZ!, jak wymagaliście tego na Równi Krupowej po Sylwestrze Marzeń? Tutaj akurat jesteście wyrozumiali i da się poczekać, prawda? Im też sprzątanie kawałecka trawnika zajęło miesiąc, i nie robiliście z tego powodu szeregu czepialskich artykułów. Ot wasz obiektywizm i wasza bezstronność. Dokładnie tak samo, jak w przypadku publikacji wszystkich regulaminowych komentarzy 2023-06-09 08:04 5. Jak przeciwnicy PISlamu wychodzą na ulice to Wam katolicy strasznie to przeszkadza ale jak Wy wychodzicie demonstrując przywiązanie do niewiadomo czego blokując pół Zakopanego to wszyscy to muszą to akceptować..Co tam robiła policja która zamiast pilnować porządku to z pieniędzy podatników pilnuje jakiś dziwaków sypiących kwiatkami po drodze ( ciekawe czy to posprzątacie)?..Ta cało procesja przypomina mi redyk gdzie idzie baca a z tyłu stado prowadzi bezmyślne stado baranów.... 2023-06-09 05:28 6. Cebrzyki z Czerskiej rodem wyszly gdzies z bagien. Nagle centusiuja cos, czego nie moga mentalnie ogarnac. Znajomosc historii tego Kraju, jego tradycji i fakt jak to zwiazane jest z chrzescijanstwem lezy poza ich mozliwosciami poznawczymi. Ta ciemnota polaczona z brakiem obycia w zyciu spolecznisci ukazuje tylko pustke tej neolewackiej demagogii. 2023-06-09 00:34 7. Szkoda, że nie przedstawiono w artykule tych wariantów. 2023-06-09 00:07 8. @siara Lecz się chociaż na nogi póki czas... 2023-06-09 00:06 9. @greg, niestety ale to prawda. Może ktoś policzy koszty tych wszystkich marszów i procesji. Podatnik powinien wiedzieć. 2023-06-08 23:55 10. Komedia
2023-05-15 11:39 1. Ja z Zakopanego kojarzę piwko Zakopiańczyk, całkiem spoko, to chyba browar Pilswezier robił, a teraz to nawet nie wiem, ale takie znane i lubiane miejscowości to powinny mieć swoje piwka właśnie... 2023-05-04 20:43 2. Byłam na koncercie i był świetny 2023-05-02 00:23 3. Widzę Sebastian krauzowicz znowu coś gdzieś otwiera. Gdzie tego chłopa nie było? 2023-04-30 05:33 4. Wspaniałe Spotkanie zorganizowane przez Żonę Poety - Annę Tawłowicz. Gwoli ścisłości, odbyło się w przeddzień imienin Jerzego Tawłowicza, którego 11. rocznica śmierci minęła 25 lutego 2023 roku. Poeci przybyli nie tylko z Podhala, była też poetka ze Szczecina. Spektakl przedstawiony przez Aktorów SCENY A2 oparty był na scenariuszu z 2004 roku, autorstwa Jerzego Tawłowicza "Wiosenne (nie)porządki czyli remanent w mojej szufladzie z wierszami", a głównym punktem programu całego Wydarzenia był Turniej Jednego Wiersza, który wygrał poeta z Krakowa - Robert Marcinkowski. Wszyscy wyłonieni przez publiczność laureaci obdarowani zostali m. in. pięknymi filiżankami ozdobionymi przez znakomitą plastyczkę z Jabłonki - Monikę Tlałkę. Atmosfera była wspaniała, Jurek znów połączył twórców, którzy przeczytali wiele wierszy poświęconych jego Osobie. Można było również uraczyć się przednim poczęstunkiem, który zapewniła Żona Poety. 2023-04-16 23:02 5. @serio nie ma ofiar, wg kk :D 2023-04-13 21:49 6. a w obronie ofiar jp2 kiedy marsz? 2023-03-20 20:15 7. Przecudnie, jaki spokój duszy dają te obrazy. Jestem zaczarowana. Ukłony i gratulacje dla Artystki. Nigdy nie byłam w tej kawiarni!! Dla tych obrazów tam pójdę. 2023-02-28 03:12 8. ja nie kupuje tej narracji. Idź do wojska - bądź "zdziwiony" że zginiesz na froncie, misji pokojowej, na ćwiczeniach na poligonie etc. Albo w TOPR- to naczelnik mówi do spotkanego zakopiańczyka: "Pan z nami pójdzie na 4 lata kontraktu"? no nie. To nie Rosja. Tu się kandydata tak nie wciela. Jeżeli ktoś nie akceptuje ryzyka szuka pracy w biurze/sklepie. Z dala od służby ratowniczej. 2023-02-24 23:22 9. najlepsze było to że samochody różnych służb zaparkowały i zablokowały chodnik - Brawo piękny przykład. 2023-02-17 13:19 10. Brakowało jeszcze toastów i drink baru...
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Bojcorka

FILMY TP

Pożegnania