Reklama

2023-05-16 11:00:08

Nowy Targ

Babcine, jasne zarobki, zerowy kredyt czyli sposób na wędrujący elektorat (WIDEO)

Politycy Koalicji Obywatelskiej ruszyli na spotkania w Rabce, Rabie Wyżnej i Jabłonce w ramach ogólnopolskiej akcji #tujestprzyszłość. A podsumowali wszystko w Nowym Targu.

W ramach akcji posłowie odwiedzili 15 maja, powiat nowotarski. Zaplanowane spotkania odbyły się w Rabce-Zdrój, Rabie Wyżnej i Jabłonce, a zakończyły się otwartym spotkaniem w Nowym Targu. Powiat nowotarski odwiedzili: Joanna Frydrych, Konrad Frysztak, Grzegorz Rusiecki i Witold Zembaczyński. Mimo wcześniejszej zapowiedzi, z powodów osobistych, nie dotarła Katarzyna Piekarska.

Uzdrowiska, biogazownia i obwodnica

Zanim spotkali się z nowotarżanami, podczas krótkiej konferencji podsumowali swoje wcześniejsze spotkania. 

Joanna Frydrych w Rabce - Zdrój rozmawiała na temat sytuacji gmin uzdrowiskowych, gdzie problemem jest zmniejszająca się ilość dotacji jak i liczby kuracjuszy. Nowa ustawa, którą poznaliśmy medialnie nie pomoże, a jedynie zwiększy problemy uzdrowisk. Spowoduje to, że osoba będzie mogła wybrać uzdrowisko, ale będzie musiała zapłacić za pobyt. Na tym stracą takie małe uzdrowiska jak Rabka.

W Jabłonce mieszkańcy protestują przeciw budowie obwodnicy. Wszystkie trzy warianty jak przekonują mieszkańcy nie mają w sobie żadnej logiki. - To standardowy przykład jak rząd nie rozmawia z mieszkańcami, nie słucha ich - przekonywał Grzegorz Rusiecki.
Witold Zembaczyński spotkał się mieszkańcami Raby Wyżnej, gdzie trwa protest przeciw budowie biogazowni w centrum miejscowości. 

- Chcemy rozmawiać o tym jak będzie wyglądać Polska europejska korzystająca z funduszy europejskich. Jak ma wyglądać po jesiennych wyborach, by każdy czuł, że to nasza wspólna Polska, a nie tylko jednej partii - podkreśla.

Przeciąganie seniora, wyrzucanie Obajtka

Podczas niemal dwugodzinnego spotkania, na które przyszła blisko setka osób, parlamentarzyści odpowiadali głównie na pytania zebranych. Pierwszym, który zabrał głos był Marek Bochowicz z Nowego Targu, który angażuje się w prace nad ustawą senioralną. Przekazuje ona zapewnienie opieki nad osobami starszymi jako zadania własne gminy. Jednak wciąż nie wiadomo na jakiej zasadzie będzie to odbywać. - Pamiętajcie, że wkrótce będzie nas 35%, a to znaczna siła wyborcza - przekonuje parlamentarzystów.

Bogusław Pachniowski zebrał brawa po tym jak pochwalił się, że był jednym z tych, którzy wyrzucili ze szkoły Daniela Obajtka, który przed laty uczęszczał do technikum weterynaryjnego. 

- Za co? - słychać było głosy z sali.
- Za to, że już wówczas był typem życiowego cwaniaka, który stara się awansować po plecach innych - przyznał. Jednak jego pytanie do posłów dotyczyło rozdziału państwa od Kościoła. - Nie widzę jasnej deklaracji, by po wyborach tak ustawić sprawy, by Kościół Katolicki nie był uprzywilejowany i wszystkie inne były równo traktowane - dopytuje.

- Szlag mnie trafia jak widzę, gdy polityk afiszuje się chodzeniem do kościoła. Gdyby usunąć religię ze szkół można by zapewnić opiekę stomatologiczną dzieciom do 18 roku życia - grzmi jedna z uczestniczek spotkania.

Grzegorz Rusiecki przyznał, że kwestie światopoglądowe nie powinny się pojawiać w politycznych debatach, a pierwszym, który podkreślał rozdział państwa od Kościoła był sam Jezus Chrystus.
 - Kościół to nie hierarchowie i księża, to wierzący. Stąd apel do wierzących - nie dawajcie się z niego wypierać, to także od Was zależy jak on będzie wyglądać. Mamy do czynienia w Polsce z sytuacją jak u Orwella, gdzie państwo zawłaszcza każdą kolejną dziedzinę życia. Nie pozwólmy na to - przekonuje Konrad Frysztak.

Co dla młodych?

Witold Zembaczyński opowiedział o propozycji ustawy "jasne zarobki" zobowiązującej pracodawców, by w ofertach musieli podawać proponowaną wysokość zarobków. To ma zniwelować różnice płacowe i pomóc głównie młodym ludziom podjąć decyzję w sprawie ścieżki przyszłej kariery.

Jeden z mieszkańców przekonujący, że jest przedstawicielem "wędrującego elektoratu" proponował, by Koalicja Obywatelska przygotowała spójny przekaz co chce zrobić, a nie tylko jak odsunąć od władzy PiS. 
- Pokazujecie hasła PiS=drożyzna. A czemu będą się równać rządy PO? - dopytywała jedna z uczestniczek.
- Ważne, że PO wychodzi do młodych, bo w nas jest największy entuzjazm, młodzież przekazuje emocje i tu jest potencjał - podkreślał jeden z młodszych uczestników spotkania.

Konrad Frysztak przekonuje, że odpowiedzią na potrzeby młodych ma być "babcine" czyli 1500 zł zasiłku na opiekę nad dzieckiem. I zerowy kredyt na mieszkanie gwarantowany przez państwo, co pozwoli na zdobycie upragnionego mieszkania.
fig

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Night Vision Project 2023-05-17 08:10:53
@druh Marek, tak samo masz rację, jak i z tym, że Kropiwnicki przegrał drugą turę wyborów w Łodzi, oraz to, że PiS jest.... w opozycji. Mam nadzieję, że chociaż tyle jesteś w stanie ogarnąć, przy swoim ilorazie inteligencji.
benek 2023-05-16 22:56:07
N@jrd4,po 16 latach zawiodles swoich fanow.
Mysleli ze masz dwa.
przemek 2023-05-16 21:25:07
druhu,podziel sie zdjeciem tego legendarnego dyplomu z wuml-a.
Nie musisz skrywac nazwiska,ba, to nawet nobilitacja.
Pzdr
druh Marek 2023-05-16 20:43:24
Jeszcze nie wiem na kogo zagłosuję z kandydatów demokratycznej opozycji. Jednak wiem ,że nie na PiS. Tak zachłannych posłów na forsę i na zaszczyty nie widziałem od Sierpnia 80 roku. Tak niekompetentnych i leniwych czlonków rządu , nie było za poprzednich rządów. 113 ministrów i wiceministrów wraz z pełnomocnikami -to rekord świata. 10 krotny wzrost wydatów na kancelarię premiera Morawieckiego w porównaniu do Ewy Kopacz, to skandal Zniszczono przez 8 lat publiczne media, dzisiaj w rękach Obajtka. TVP ,TV Trwam, TV Republika ,przypominają rosyjskie telewizje . Czas na zmiany w najbliższych wyborach !!
N@jr4d 2023-05-16 17:41:05
Po minionych 16 latach powiem wam wszystkim... jeden ch...
lewak 2023-05-16 17:00:37
@kryska lewaki nie potrzeba się nachapać, nigdy do żadnej partii nie należał , nikomu d ... nie lizał , 45lat uczciwie pracował w prywatnych firmach , w stanie wojennym nie raz trzeba było przed zomowcami uciekać, bo zawsze byłem przeciwny komunizmowi, co miał zarobić to zarobił, domy pobudował, dzieci wykształcił, lewak może umierać, tylko czarno to widzę przyszłość was młodych jak będziecie przeklinali nas starych czemu dopuściliśmy do rządzenia tak nie odpowiedzialnych ludzi i że wy musicie spłacać te bilionowe długi.
Cobra 2023-05-16 16:13:44
Przypominają tych z Gubałowki..od trzech kubków....oszuści!!!!
Romek 2023-05-16 15:18:33
@lewaku,przypomnę ci czasy po kiedy FSB buszowało po Polskich instytucjach,kolejkę na Kadprowy kto sprzedał,a zakopiankę czy modernizację Lini kolejowej mogliśmy pomarzyć tylko za rządów rudego.Nie jestem z pisu,tylko patrząc na tą całą opozycję to nie ma innego wyboru.A pozarym radzę trochę poczytać o TW Oskarze i dlaczego tak go chwalą bracia z germani.
kryska 2023-05-16 15:06:00
Taki lewak nie zdazyl sie chyba nachapac w odpowiednim czasie, potem juz bylo trudniej a podatki trza bylo juz skrupulatnie placic, wesola jazda sie skonczyla, eldorado przybladlo.
Stad i ten skowyt ucisnionych tego swiata.
Teraz im tem ryzy obiecuje odsiecz i powrot do starego ( czytaj ukartowanego) rumowiska.
henek 2023-05-16 14:53:41
lewaku mala korekta : gasport? raczej kierunek Gazprom.
Innych bzdur nie tykam, smiesza jeszcze bardziej czyli jak to Jagna zokopianke zbudowala.
franek 2023-05-16 14:43:07
Pisowska inflacja zjadła każdemu co najmniej dwie pensje, (emerytury, renty) z dwunastu jakie otrzymuje w roku.
I to tyle w temacie pisowskiego "rządu" i jego cudownego prezesa, premiera i innych omajtków.
Każdy inny będzie lepszy.
bart 2023-05-16 14:34:25
Przyjechali na zebry ... wypasionymi furami.
Ta nieskrywana prymitywna obluda ,podszyta tzw. europejskimi wartosciami . Az bije to w oczy . Rownoczesnie maja nas wyborcow za glupkow, bo to przeciez ciemnogrod i zascianek.
Fe !
lewak 2023-05-16 14:32:36
@Romek debi.u beneficjencie 500+ pod butki z piwem , za PO za najniższą krajową kupiłeś 2 tony węgla , 15% więcej towaru , stabilność finansowa , nabudowane drogi ,autostrady, hale sportowe, orliki, gazoport, a za Pisiorów elektrownia Ostrołęka za prawie 2 miliardy i drugie 2 miliardy na rozbiórkę, rów Kaczyńskiego za 2 miliardy którym przepływają 2 jednostki dziennie i to pogłębiarki, i w ciągu kilku lat stali się milionerami, a zeznań podatkowych 2015 roku wynika że jeszcze byli dziadami.
do 8* 2023-05-16 13:28:29
teraz ja zapytam tego POsługującego sie pismem obrazkowym: @8*, jesteś pewien, że Babcine, Zerowy kredyt nie są kiełbasą wyborczą, zmanipulowany człowieczku?
@pachniowski, gdzie byłeś, jak POlitycy z tuskiem na czele brylowali PO Łopusznej z tischnerami??? Wtedy trzeba było wyrzucać POlityków z KOścioła, cwaniaczku!
Romek 2023-05-16 12:44:49
Jeśli ktoś chce oddać głos na tych debi.i to proszę wymienić 1 zasługę jaka za ich rządów była???
POchwa-lony 2023-05-16 11:34:12
Wy********ć, wy********ć!!! To wasze hasło z kodziarskich protestów pasuje tu jak ulał. Zresztą ten poseł co ma wszedzie 8 gwiazdek też ma taki program.

Reklama
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA SZAŁAS POD KULIGI. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ BUDĘ HANDLOWĄ PRZY WYCIĄGU NARCIARSKIM W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/KA, PIZZER/KA, KELNER/KA, POMOC KUCHENNA z doświadczeniem, do karczmy w Bukowinie Tatrzańskiej. Możliwość zamieszkania. 602755354.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię fliziarzy, ekipy, podwykonawców. 601 508 736.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MAŁE MIESZKANIE do wynajęcia w Nowym Targu. Dom prywatny. Pokój, kuchnia, łazienka - umeblowane. 505 678 059.
 • BIZNES
  Sprzedam WPOŻYCZALNIĘ NART I SNOWBORDU. 662 370 510.
 • PRACA | dam
  Pensjonat w centrum Zakopanego zatrudni PRACOWNIKÓW RECEPCJI. Praca stała w systemie dziennym oraz nocnym, na pełny etat lub pół etatu. CV proszę wysyłać na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl lub kontakt telefoniczny: 666 37 83 57.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • KUPNO
  SKUP STARYCH SPAWAREK. 536269912.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY, Zakopane centrum, ul. Kościuszki - ok. 57 m2 - 691 124 272.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: KUCHARZA/-kę, KELNERA/-KĘ. Zapewniamy stabilną,całoroczną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  Witam zatrudnie do pracy przy dachach. Praca na terenie krakowa i podhala stawka od 25zl netto plus umowa o prace . Wiecej informacji udziele telefonicznie lub osobiscie. 889397694 Swiec12@op.pl
  Tel.: 889397694
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK. 660 079 941.
 • SPRZEDAŻ | różne
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, szer. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy do pracy osoby na stanowisko: POKOJOWA/KELNER ŚNIADANIOWY. Oferujemy pracę w systemie zmianowym, lokalizacja w centrum Zakopanego. kontakt 660 636 736
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY/PODDASZA/WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 794 964 176
  Tel.: 794
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA ZAREMBA, ZAKOPANE przyjmie FAKTURZYSTKĘ, od zaraz. 570 644 318
 • PRACA | dam
  Poszukujemy KUCHARZA do Restauracji w Białce Tatrzańskiej w eleganckim Aparthotelu OD ZARAZ! Oferujemy: - Umowę o pracę, - Dobre wynagrodzenie, - Sympatyczny zespół, - Możliwość zakwaterowania. +48512576206 paula23staszel@wp.pl
  Tel.: 48512576206
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni KONSERWATORA. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni EKSPEDIENTKĘ/-A. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. 604 102 804, 602 285 793.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  HARNASIOWA CHATA zatrudni KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU, KELNERKĘ. 600 035 355.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PRZEDSTAWICIELA HANDLOWEGO DO HURTOWNI na terenie Zakopanego i okolic - oferty: gobo10@wp.pl, 602 74 31 38.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA od A do Z. 572624414.
 • USŁUGI | budowlane
  BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414.
 • PRACA | szukam
  KUCHARKA, POMOC KUCHENNA , SPRZĄTANIE. 796 358 958.
 • PRACA | dam
  Regionalna karczma w Zakopanem przyjmie do pracy: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, KELNER/-KA. 602 366 750.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE. 880 232 189.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE tanio i solidnie, zacieranie mechaniczne, technika silosowa. Realizujemy małe i duże obiekty 18 26 550 39, 503 532 680.
 • PRACA | dam
  Przyjmę BRYGADY LUB POJEDYNCZE OSOBY NA WYLEWKI MASZYNOWE. 503 532 680.
 • SPRZEDAŻ | tv, agd, komputery
  MASZ PROBLEM Z INTERNETEM? SERWIS, MONTAŻ, INSTALACJA. Chicago i okolice. +18 72 324 84 02
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA 15 AR - Nowy Targ Zadział. +44 7553 721231.
 • USŁUGI | budowlane
  WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FLIZOWANIE, PODDASZA. 505 821 021.
 • USŁUGI | budowlane
  OCIEPLENIA BUDYNKÓW, własne rusztowanie. 793 628 855.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MIESZKANIA Cyrhla Hrube, Za Strugiem - 607 506 428.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Sprzedam trzy ogiery 1.5-rocznego kasztana , 2.5-letniego gniadego oraz 3.5-letniego karego (będzie szpakowaty) rasy wielkopolskiej. 609521837.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, SZPACHLOWANIE, PODDASZA, PŁYTKI. 787 479 002.
 • PRACA | dam
  SZKOŁA NARCIARSKA MAŁE CICHE zatrudni INSTRUKTÓRÓW NARCIARSTWA NA CAŁY SEZON. 609 664 393.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA POLANA SZYMOSZKOWA POSZUKUJE NA SEZON ZIMOWY 2023/2024: OPERATORÓW KOLEI, OSOBY DO OBSŁUGI BRAMEK I KONTROLI PRZEJŚĆ, OSOBY DO OBSŁUGI I ZABEZPIECZENIA TRASY NARCIARSKIEJ, OSOBY DO OBSŁUGI SYSTEMU ŚNIEŻENIA TRASY NARCIARSKIEJ, OSOBY DO OBSŁUGI PARKINGU ORAZ PRAC PORZĄDKOWYCH Więcej informacji pod nr tel. 601 628 584
 • PRACA | dam
  POMOC W PENSJONACIE. Możliwość zamieszkania. 601 661 661.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Skupujemy nieruchomości; - działki - domy - mieszkania PODHALE! +48 600 404 554 grz.wicik@gmail.com
  Tel.: 48
 • SPRZEDAŻ | różne
  AUTORYZOWANY SPRZEDAWCA ORLEN S.A. Oferuje sprzedaż oleju opałowego EKOTERM Orlen !!! Atrakcyjne ceny!!! natychmiastowa realizacja dostaw!!! NAJLEPSZE CENY NA PODHALU!!! Zapraszamy do kontaktu!!! www.paliwa24.com.pl 32 288 09 41, 0 - 451 176 355 biuro@paliwa24.com.pl
  Tel.: 32
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - TYNKARZ, MALARZ, BLACHARZ, STOLARZ. Norwegia (Oslo). Języki obce NIE wymagane. Praca z pracownikami z Podhala. Zjazd do kraju (samolot) co 1-3 tygodni wg. własnego uznania - pełna elastyczność i swoboda co do wyjazdów. Zarobki w przeliczeniu 20-27 Euro/godz. ZAPRASZAMY - Oferta ze względu na pracę na terenie Norwegii skierowana tylko dla obywateli Polski (z polskim paszportem). Tel. 667 602 602.
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2023-12-06 16:00 Urząd w Szczawnicy się ociepla 2023-12-06 15:31 Która drużyna zdobędzie czapkę Świętego Mikołaja? Dowiecie się w niedzielę 2023-12-06 15:00 Szybki zarobek okazał się perfidnym oszustwem 1 2023-12-06 14:35 A gdyby tak figurki z bożonarodzeniowej szopki mogły mówić? Mikołajkowy konkurs dla czytelników 2023-12-06 14:15 Portret symboliczny Grzegorza Rzepiszczaka 2023-12-06 13:42 Prokuratorskie postępowanie w sprawie ciężarnej pacjentki w nowotarskim szpitalu przedłużone 2023-12-06 13:30 Takie dziś widoki z Bereśnika (WIDEO) 2023-12-06 13:20 Pejzaże Tatrzańskie od Św. Mikołaja 2023-12-06 13:00 Tak malują w Leśnicy 2023-12-06 12:28 Do Nowego Targu św. Mikołaj przyjechał wagonetką (WIDEO) 2023-12-06 11:59 Zespół Zbójnicek na Filipinach (WIDEO) 2023-12-06 11:59 Właściciel Mini ZOO z Krupówek zginął pod kołami ciężarówki 11 2023-12-06 11:00 Co dzieci z Nowego Targu wiedzą o Św. Mikołaju (WIDEO) 2023-12-06 10:38 Dozymetr osobisty - jak odczytywać i interpretować wyniki pomiarów? 2023-12-06 10:34 Jaką pozycję wybrać do karmienia dziecka? 2023-12-06 10:30 Papier, kolor, forma. Wernisaż w Jatkach 2023-12-06 10:00 Pieszy to ma klawe życie, jak mu nie zawalą śniegiem chodnika, to ustawią potykacz 6 2023-12-06 08:09 Osuszacz powietrza do piwnicy. Mocny i niezawodny 2023-12-06 08:02 Byliście grzeczni? Co dostaliście od Świętego Mikołaja? 1 2023-12-05 22:00 Anna Seniuk w Rabce 1 2023-12-05 21:00 Znikające kosze nie pomagają, ktoś nadal podrzuca śmieci w dawne miejsca 3 2023-12-05 20:30 Policyjne ostrzeżenie, wraz z nocą nadciąga nie tylko Święty Mikołaj z prezentami 4 2023-12-05 20:07 Konserwator dopiero za miesiąc skontroluje miejsce po rabczańskim zabytku 7 2023-12-05 19:07 Głupota czy znieczulica? Zostawiła w zamkniętym mieszkaniu kota i psa na dwa tygodnie 8 2023-12-05 18:20 Dziecko pokrzywdzone przestępstwem - nie tylko o "ustawie Kamilka" 1 2023-12-05 18:00 Tak wygladają schody przy parkingu na Alejach 3 Maja 7 2023-12-05 17:29 Policjanci u gaździnek z Gronkowa 2023-12-05 17:15 Zakopiańscy policjanci uczcili pamięć swoich kolegów z Wrocławia (WIDEO) 4 2023-12-05 17:10 Mikołaj w Rabie Wyżnej 2023-12-05 16:54 Kolizja na skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej i Tetmajera, uwaga na śliskie jezdnie 2023-12-05 16:50 Krzywda warta milion 4 2023-12-05 16:30 "Cztery pory roku" Vivaldiego w nowotarskim MCK 1 2023-12-05 16:04 Oszuści wpadli na nowy pomysł 2023-12-05 15:30 Norwid i Dziubek. Orawskie posiady poetyckie i literackie 2023-12-05 15:00 Osiem tysięcy naboi wystrzelali dla bezpieczeństwa 2023-12-05 14:08 Największa stacja ładowania aut elektrycznych w Polsce Południowej powstanie na Podhalu 8 2023-12-05 13:04 Jak zrobić wentylację w domu? 2023-12-05 13:00 Ruszyły przygotowania do budowy lodowiska na płycie Rynku 1 2023-12-05 12:00 Cyrhla to piękna dzielnica Zakopanego (WIDEO) 1 2023-12-05 11:38 Najstarsze języki programowania - sprawdź, czy je znasz! 2023-12-05 11:30 Z jednej chałpy. Wystawa prac rodziny Gładczanów 2023-12-05 11:19 Masz w sobie żyłkę handlowca? Zgłoś się do nas! 2023-12-05 11:00 Malowane na szkle, a raczej pod szkłem (WIDEO) 2023-12-05 10:00 Tatrzańscy policjanci składają kondolencje kolegom z Wrocławia (WIDEO) 9 2023-12-05 09:30 Fotografie folklorem malowane 2023-12-05 09:00 Zdrowie, odporność na stres i dyspozycyjność, czyli szkoła stewardess pod Giewontem 2023-12-05 08:30 Johnny Trash na pokazie filmu "Ski Bums" 2023-12-05 07:59 Mamy poważny problem z internetem z Netii. Już drugi dzień (AKTUALIZACJA) 3 2023-12-04 21:40 Góra śniegu usunięta 2 2023-12-04 20:59 Nie żyje Stanisława Strachanowska
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-12-06 16:02 1. Sylwester Marżeń nie wygląda jak zabawa ludzi czy T ONZ zareaguje na taplanie w błocie i sranie na cmentarzu w rytmie Zenka? 2023-12-06 15:54 2. @kurr A co mówi twój psychiatra? Masz jeszcze szanse z tego wyjść, czy już sytuacja beznadziejna? 2023-12-06 15:51 3. Perfidnym? Raczej prostackim. Ale człowieka zaślepionego wizją szybkich i dużych zysków oszukać najłatwiej. To prawda znana odkąd Fenicjanie wymyślili pieniądze. 2023-12-06 15:17 4. Wybitna postac sceny teatralnej. Rowniez swiata filmu. Ciekawie sie zapowiada. 2023-12-06 15:05 5. Najjwieksze egzotarium w kraju szybko wyroslo w W-wie na Wiejskiej. Lemingi obsiadly to miejsce i teraz trwa tam kociokwik. By mniej widac ten bezlad i chaos, chcieci ustawic wiatraki. I stalo sie, walka z wiatrakami ich zmiotla. A to tylko przygrywka. 2023-12-06 13:48 6. Winter Capital of Poland - nazwa zobowiązuje :) 2023-12-06 13:44 7. No i jao się teraz pani Śliwa czyje ? Amimalsi, miłośnicy zwierząt kochają je bardziej niż ludzi. Stan ich umysłu taki sam jak u Eco terrorystów z Unii Europejskiej 2023-12-06 13:35 8. ale nie rozumiem, 100 metrów dalej nasi dzielni rangersi cały dzień robią za informacje turystyczną wiec nie mogą się raz dwa karnąć wystawić mandat i zobowiązać właściciela do posprzątania? Przerasta? Bo jeśli przerasta to rozwiązać i pognić pasożyty! 2023-12-06 13:34 9. Miliony turystów to nie powód żeby zorganizować kompleksowe oczyszczanie ze śniegu . Jak już kiedyś napisałem - po sprawdzeniu że nie robienie nic ze śniegiem , organizacją ruchu samochodowego nie powstrzyma tych milionów "turystów" przed przyjazdem przyjęto zasadę - co się sprawdza nie zmieniamy . Można też się nie myć . Można też sprzedać kamień z likwidacji niepotrzebnej tym "turystom " części gór . Wielkie brawa dla Władz ( bo poczucie władzy jest najważniejsze i wystarcza ) tego grajdołka . Szkoda że to Nasze góry i miasto . 2023-12-06 13:32 10. Żeby tak psy i lokalne urzędasy byli skuteczni względem mafii deweloperskiej w ty dzikim mieście. Eh, szkoda gadać
2023-11-18 22:12 1. "...wydają się być gotowe" tak jak tunel swego czasu. Sensację ogłoście jak będzie już gotowe. Na razie sensacyjne są korki, nawet poza sezonem. 2023-10-25 07:37 2. Dźwięk dobry wszystkim. Widzę sporo ładnych zdjęć więc dodam: światło realizował Marcin Kępiak a za dźwięk odpowiadał Marcin Słodyczka. Jeden i drugi z Zakopanego (Future Tech technika sceniczna). Miłego dnia czytelnikom TP :) 2023-09-21 22:45 3. Niestety. Dla dzieci niepełnosprawnych niedowidzących jaskinie w polskich Tatrach się skończyły. Dzięki Bogu że jest Słowacja 2023-09-18 15:10 4. Dajcie znizke dla platfusow. Po 15 pazdiernika beda tam tlumnie walic . 2023-09-14 10:39 5. A to chyba Ministerstwo MSWiA jest od tego, żeby dawać sprzęt. No chyba, że Terlecki narkoman z Krakowa dał z własnej inicjatywy i kieszeni. Skoro jest jedynką wśród šlebodnych. Z mojej kieszeni i podatków wolę dać na biedne psy w Nowym Targu. 2023-09-03 06:18 6. Jak zwykle ksiadz po danine. 2023-08-31 19:14 7. Zdjęcie 13 i 14, jesteś piękna. Mój typ. 2023-08-29 14:16 8. No nie ma komentarzy chyba dlatego napiszę, że Pani ze zdjęcia 14 i 15 jest w moim typie. Panie redaktorze znasz Pan mój gust. 2023-08-17 13:12 9. Po rozpoczęciu roku szkolnego będą dzieci przymusowo oglądać takie se obrazki kosztem matematyki. Minister od nauki już się o to postara. Minister od kultury zawnioskuje jakieś odznaczenie dla "artysty".Natomiast Małgorzata Ziętkiewicz w Wydarzeniach Polsatu będzie pół godziny gęgać na ten temat. Wojtyła wiecznie żywy! 2023-08-15 07:46 10. Czy był jakis wernisaż na ktorym był ktos wiecej niz rodzina artysty i urzednicy? Przeciez to sie w glowie nie miesci, tyle publicznych pieniędzy to kosztuje a nikt tego nie oglada. Komu to i po co?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania


REKLAMA


FILMY TP