Reklama

2023-05-17 10:00:00

Zakopane

Tusk da pięć razy więcej niż obiecuje Kaczyński, ale "babcine" dostaną ci, którzy pracują

Trwa przedwyborcza licytacja kto da więcej: parlamentarzyści z Platformy Obywatelskiej wyliczają, że ich "wędka" będzie pięciokrotnie cenniejsza od "ryby" jaką rzuca wyborcom PiS.

Parlamentarzyści z Koalicji Obywatelskiej w Zakopanem mówili o tym, jak będzie wyglądać Polska po jesiennych, wygranych przez opozycję wyborach. W hotelu Logos gościła Izabela Leszczyna, wiceprzewodnicząca PO, i posłowie: Krzysztof Piątkowski (kiedyś wiceprezydent Łodzi),  Wojciech Król i Krzysztof Mieszkowski.

- Chcemy Polski, która stoi na dwóch nogach - prywatnej i państwowej, publicznej - podkreśliła Izabela Leszczyna. - Muszą być przedsiębiorcy, zakłady pracy, pracodawcy i pracownicy. Są sponsorami państwa polskiego. Bo prawdziwy, długotrwały dobrobyt, który zostawimy naszym dzieciom, jest tylko z pracy rąk. Konieczni są nauczyciele, żeby wyedukowali młodych pracowników, by ci radzili sobie na rynku pracy, potrzebujemy urzędników, a praworządność to fundament.

Dozbrajanie też na kredyt

Wiceprzewodnicząca PO odniosła się do kongresu Prawa i Sprawiedliwości, na którym w niedzielę prezes Kaczyński ogłosił, że gdy PiS wygra wybory, to 500 plus zamieni w 800 plus.  Przypomniała, że rozdawane od 2016 roku 500 zł dziś ma wartość około 300 zł. To świadczenie trzeba waloryzować. Tymczasem od półtora roku w Brukseli mamy do wzięcia blisko 300 miliardów złotych na Krajowy Plan Odbudowy. Są nie do wzięcia przez upolitycznienie sądów. - Niedobory mamy w każdej dziedzinie. Nawet zakupy dla naszej armii robimy na kredyt. Na to wszystko trzeba zarobić. Nie da się tego zrobić bez inwestycji. Od 2016 r. inwestycje w stosunku PKB lecą na łeb na szyję. Premier Morawiecki mówił, że inwestycje są na poziomie 20 procent, ale będą na poziomie 25 procent. Tak miało być w 2020 roku. Mamy rok 2023, a inwestycje są na poziomie 16 procent. Zamiast rosnąć, spadają - wyliczała Izabela Leszczyna. Dodała, że na rynku brakuje wciąż rąk do pracy. 

Ratunkowe "babciowe"

Stąd pomysł "babciowego" 1,5 tysiąca złotych miesięcznie, jaki wysunął Donald Tusk. Do tego żłobek w każdej gminie.  By młoda kobieta po rocznym, płatnym urlopie macierzyńskim (najdłuższy wprowadzony przez PO urlop), jeśli chce wrócić do pracy, mogła zapewnić opiekę swemu dziecku. -  Na to potrzebne są pieniądze, więc 1,5 tysiąca zł. My wspieramy ludzi, którzy nie czekają na rybę, tylko chcą wędkę, żeby te ryby sobie łowić. Człowiek wyjdzie z biedy, ale tylko, gdy pójdzie do pracy, a nie wyciągając stale rękę po świadczenia socjalne - podkreśliła wiceprzewodnicząca PO. Wyliczała, że "babciowe" przez 2 lata to jest 36 tysięcy złotych. - A Kaczyński dokłada 300 do 500 zł. Żeby się dla rodziny uzbierało 36 tysięcy, to trzeba 10 lat - podkreśliła wiceprzewodnicząca PO. 

Strach przedsiębiorców, także ukraińskich

Wojciech Król zwrócił uwagę, że wielu jego znajomych przedsiębiorców, nie tylko z Zachodu Europy, ale też z Ukrainy, którzy tu chcą przenieść swój biznes poważnie zastanawia się, czy Polska jest bezpieczna. Nie ze względu na wojnę. A przez naszą niestabilność prawną. - Co gdy przedsiębiorca dziś wda się w spór z instytucją państwową? Sprawę rozstrzygać powinny niezależne sądy. Dziś nie ma takiej pewności. Rządzący działają w przekonaniu że to ich wybrał suweren i wyrok powinien być na korzyść państwowej instytucji - dodał Wojciech Król. 

Nienawiść i cenzura

Była też czarna wizja sytuacji, gdy po wyborach u steru nadal będzie PiS. Poseł Krzysztof Mieszkowski zaznaczył, że niezależnie od tego, czy zamiast 500 będzie 800 czy tysiąc plus i darmowe leki dla seniorów, nadal będziemy żyć w kraju autorytarnym, gdzie łamane są prawa człowieka, ograniczana wolność słowa, prawo do wolności twórczej, gdzie nienawiść jest głównym narzędziem panującej propagandy PiS. 

Licznie zebrana w hotelu Logos publiczność domagała się odpowiedzi co dalej z mariażem kościoła i państwa, czy katecheza zostanie wyprowadzona ze szkół, w jaki sposób PO zamierza przyciągać do siebie młodych ludzi, którzy coraz chętniej wybierają drogę proponowaną przez Konfederację. A przede wszystkim dlaczego opozycja nie potrafi się dogadać i stworzyć jednej, wspólnej listy by skutecznie odebrać władzę PiS-owi. 

rav

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Cyklista 2023-05-18 05:49:30
Jaruś, wielkie brawa za czujność, cały czas ręka na pulsie. Okazuje się, że gdy uderzysz w stół to nożyce się odezwą.
mówię sprawdzam 2023-05-17 22:49:46
Puste Obietnice nieudaczników, nierobów, fajfusów, cymbałów i imbecyli.
Napisałem komentarz, bo -podobno- każdy ma prawo wyrazić swoją opinię, nawet jeśli jest ona nieprzychylna dla rządzących lub opozycji. Tak mnie zapewniono, Amen
Podwózka 2023-05-17 18:48:29
To jest dobre: "Wojciech Król zwrócił uwagę, że wielu jego znajomych przedsiębiorców, nie tylko z Zachodu Europy, ale też z Ukrainy, którzy tu chcą przenieść swój biznes..."
Czy pan Wojciech się słyszał?
goral4102 2023-05-17 18:47:43
A JA, to dam każdemu po 100 milionów, a na kościoły to dam po 500 milionów. Tylko na mnie głosujcie, na nikogo innego!
xxx 2023-05-17 17:23:08
"Nikt wam nie da więcej jak ja wam obiecam". PO dalej nie czuje czemu przegrała i brnie w "im gorzej tym lepiej". A może nigdy nie czuła, co wyjaśnił taki jeden co zrezygnował z "zarządzania ciepłą wodą". Teraz to Kaczyński wychodzi na męża stanu. Płakać się chce. PIS ma 3 kadencję w kieszeni, bo jako jedyny ma yaya, a cała reszta zachowawcza ew gładkie korpogadki uprawia. Naprawdę nie macie nic do zaoferowania ?
jarek 2023-05-17 16:55:25
ale pacjenci :) PO w rządzie :)
a drugi widzi kogoś, komu nie podoba się 500+ czy 800+ :)
Japa 2023-05-17 16:45:27
Proste rozwiązanie dla tych którym się nie podoba 500+ czy tam 800+ lub inne tak zwane jałmużny, nie podoba się nie Bierz, albo Bierz i przekaż na cele charytatywne-proste.
( no i trzeba będzie wydrukować nowe naklejki na auta " kupione za 800+" wieśniaki.
Mt 2023-05-17 16:25:17
PO powinno dawno zniknąć z rządu razem z jego ludzmi. Smród za tym co narobili ciągnie sie do dziś. Wszystkie partie powinne zostać wymienione ze wszystkimi ludzmi pasącymi sie w nich z zakazem startowania w jakichkolwiek wyborach.
dziadeek 2023-05-17 16:18:08
No i jak tu wierzyć POlitykom i do tego kobiecie.
Posłanka Leszczyna zagrywa starą już nie modną melodią.
"Tymczasem od półtora roku w Brukseli mamy do wzięcia blisko 300 miliardów złotych na Krajowy Plan Odbudowy. Są nie do wzięcia przez upolitycznienie sądów."
Takie pytanie się nasuwa - w Niemczech, Francji, Włoszech i w jakimkolwiek innym kraju UE to sędziowie skąd się biorą? Aaaa - sprawka bocianów!
W "Rzeczpospolitej" znalazłem ranking najbardziej poważanych zawodów.
Oczywiście na samej górze są fajermani.
Ciekawie jest dalej.
Rolnika induwidualnego poważa 54.9%.
Adwokatów poważa 54%.
Pracownika sprzątającego poważa 53%.
Właściciela małego sklepu poważa 51.6%.
Sędziów poważa 51.5%. (18 miejsce na liście)
Wiem, wiem, Kaczyński, Ziobro! Pewnie mi wmówicie, że to zaufanie jest "owocem" ostatnich ośmiu lat. Albo że "Rzepa" robiła ranking z samymi PiSuarami!
anodina 2023-05-17 16:12:11
Chcemy Rosji takiej jaka ona jest.
Historie zostawmy historykom.
Aby bylo tak jak bylo.
Pieniedzy nie ma i nie bedzie.
przemytnik 2023-05-17 16:05:25
Jo jes ze wsi może nie wiem ale ktoś może mi przypomni którą obietnicę wyborczą spełnił Tusk i PO oraz cala lewica?
jarek 2023-05-17 15:34:29
a ta miernota ! nadal ma zaburzenia urojeniowe :)
Cyklista 2023-05-17 13:39:59
Ale kasa z SUDOP nie śmierdzi.
Mirka 2023-05-17 13:33:29
Szkoda że w poprzednich rządach pan Tusk nie rozdawał, bo naprawdę było biednie. Musiałam pracować, dziecka nie było z kim zostawić i tą miskę ryżu o której mówi Morawiecki też przez tydzień jadłam, bo nie mogłam związać końca z końcem mimo że pracowałam, a obiecywał pan drugą Irlandię. Ja pamiętam co są warte pańskie obietnice, nie było pracy, podwyżek przez siedem lat mimo inflacji, więc mnie pan nie omami swoimi obietnicami panie Tusk.
Kopa Liptowska 2023-05-17 13:29:00
Niezbyt fortunnie opozycja dobrała swoich reprezentantów. "Miliardy wydawane na zbrojenia to zbrodnia" - to cytat z jednego z panów ze zdjęcia dot. zakupu przez Polskę baterii Patriot. No i ta pani przy mikrofonie o odmiennej orientacji intelektualnej... Tu na podobne cytaty nie wystarczyłoby miejsca. Ale (wbrew temu, co uważa koleżeństwo ze zdjęcia) mamy demokrację i każdy może głosować, na kogo chce.
500+/Super Plus/ 2023-05-17 13:06:33
PIS-owski kraj - nieudaczników, nierobów, fajfusów, cymbałów i imbecyli, amen.
Polska kraj nieróbstwem płynący, niestety są tacy, którzy oglądają się jedynie na PLUSY od TW Balbina i pomocy z GOPS. MOPS, EU, a do roboty cwaniaki przebrzydłe.
Ja ciężko pracuje na swój byt i nie oglądam się na balbiszonowe jałmużnę.
lewak 2023-05-17 12:55:29
Zobaczcie jak Pisiory umiejętnie wyciszyli wszystkie afery. Kto dziś pamięta o aferach SKOK, Banasia, PCK, Getback, Podkarpackiej, NBP, KNF, Kuchcińskiego, Piebiaka, agenta Tomka, CBA, kolekcji Czartoryskich, z listami poparcia dla KRS, komisji smoleńskiej, wycinki Puszczy Białowieskiej, ułaskawienia Kamińskiego, finansowania Solidarnej Polski, z helikopterami Caracal, Piotrowicza, Polskiej Fundacji Narodowej, z dwiema wieżami Kaczyńskiego i spółką Srebrna, z taśmami Morawieckiego, z majątkiem Morawieckiego, z mafią watowską w Ministerstwie Finansów, z Funduszem Sprawiedliwości, z kradzieżą pieniędzy z CBA, z polskim złotem przywiezionym z Anglii. Tak z ciekawości zapytam czy ktoś wie czy jest to złoto czy go już nie ma . A to wierzchołek aferalnej góry lodowej Pisiorów.
jarek 2023-05-17 12:15:45
ekipa rządząca uczy i pokazuje jakby nic nie robić a dużo mieć. A wynafcy łykają tę sztukę jak małpy kit :)
antyfan 2023-05-17 11:38:26
Rzeczywiście "licznie zebrana publiczność" , może w porywach było z 50 osób i przyszło posłuchać bleblania o jakiś wędkach i kiełbasie przedwyborczej , Leszczyna z sępami blebla , a Tusk z kilofem szuka zakopanych miliardów żeby było co kraść z koryta - już był taki jeden krajan Tuska , co obiecywał po milionie dla każdego i drugą Japonię i co wyszło z obietnic ??? on sam sobie dotrzymał słowa , a dla elektoratu ani nie chciał , ani nie musiał !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sumienie 2023-05-17 11:18:01
Na Igrzyska Europejskie - trzeciorzędne zawody sportowe Pis wyda miliard złotych czyli 1000 domów po milionie każdy lub 10 szpitali po 100 milionów każdy. Ma władza gest. No i szwagier też zarobił. Brawo My.
E, na pokaz. 2023-05-17 11:15:45
Tusk da, PiS da. A ja bym wolał żeby się licytowali, który mniej zabierze.
No i po co w rządzie 113 ministrów, PO co tyle rad badzorczych, a w każdej z nich Sobolewska, niech licytują, który bardziej odchudzi biurokrację.
jaja kobyły 2023-05-17 11:14:08
Ja jako były partyzant pytam? co tu można więcej dać? TVP szczujnia rządowa, Polsat spółka brat TVP bo Pan Solorz chce zarobić wespół z rządem na atomie, TVN wykazał się szczerością w Szkle Kontaktowym ustami satyryka na temat LGBT. Pozostaje Radio Moskwa po polski lub Radio China. Czy 14 dostaną WSZCZYSCY emeryci jak gęga Pan Premier, diabeł tkwi w szczegółach. Ja bym proponował raczej zabrać zwłaszcza Kościołowi bo niektórzy biskupi żyją jak króle. Niech wierni utrzymują tą armię łącznie z kapelanami.
Ja głosuję na lewicę, Panie Leszku Miller wróć Pan do polityki. Niektórzy mają dość tej degręgolady. Może Prezes i miał dobre intencje ale otoczył się towarzyszami-klakierami "nieomylnymi" i fanatycznymi na zasadzie "teraz my".
kurr 2023-05-17 10:39:21
ludzie nie obalą pisu tak samo jak nie obalali prlu, bo rząd daje żryć. a że się to musi kiedyś zawalić, to nie jest na rozum prostego człowieka. prostych jest 80%.
donald 2023-05-17 10:23:27
sama młodzież...

Reklama
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SUZUKI JIMNY, 1.3 benzyna, 1999r. 604 401 542.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  FIAT 500 multijet, 1.3D, 2010r. 604 401 542.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA od A do Z. 572624414.
 • USŁUGI | budowlane
  BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414.
 • SPRZEDAŻ | różne
  KURTKA MOTOCYKLOWA XL Z PODPINKĄ i KASK - mało używane. Tel. 793 008 357.
 • PRACA | dam
  PRACA NA CAMPINGU DLA PANI. SPRZĄTANIE SANITARIATÓW. GODZINY PRACY PORANNE I WIECZORNE. OD CZERWCA DO WRZEŚNIA
  Tel.: 667477791
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  Stojący BUFOR ocieplany, emaliowany 500L oraz inne rzeczy z demontażu kotłowni . 793 008 357.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBĘ NA STANOWISKO: ZMYWAK/OBIERAK. Praca stała lub sezonowa. 601 533 566, 18 20 64 305
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  W Gorcach na Sralówkach nowo wybudowana Bacówka do sprzedania. 515 503 494, 18 26 53 977.
 • PRACA | dam
  Bar Rumcajs w Nowym Targu przyjmie do pracy na stanowiska: *Kucharz/Kucharka *Pomoc kuchenna. Wymagane doświadczenie. Nie odpisujemy na sms. 603 055 521.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam DOM GOSPODARCZY, działka 10 ar - GRONKÓW GÓRNY. 510 80 75 74.
 • PRACA | dam
  Praca dla gospodyni domowej wraz z opieką nad dzieckiem. Oferuję pracę od 25 czerwca na cały etat w Poroninie. Wymagana osoba dyspozycyjna, która lubi sprzątać, gotować i spędzać czas z dziećmi i zwierzętami. W celu nawiązania kontaktu napisz SMS:. +48602422522
  Tel.: 48602422522
 • PRACA | dam
  KĄPIELISKO GEOTERMALNE SZYMOSZKOWA poszukuje do pracy na sezon letni: OSOBY DO KONTROLI WEJŚĆ NA KĄPIELISKO. Więcej informacji pod nr tel. 693 319 707
 • PRACA | dam
  KĄPIELISKO GEOTERMALNE SZYMOSZKOWA poszukuje do pracy na sezon letni: PIZZERA. Więcej informacji pod nr tel. 693 319 707
 • PRACA | dam
  KĄPIELISKO GEOTERMALNE SZYMOSZKOWA poszukuje na sezon letni: BARMANKI oraz OSOBY DO OBSŁUGI PUNKTÓW GASTRONOMICZNYCH. Kontakt 693 319 707
 • PRACA | dam
  Poszukujemy do pracy osoby na stanowisko: POKOJOWA/KELNER ŚNIADANIOWY. Oferujemy pracę w systemie zmianowym, lokalizacja w centrum Zakopanego. kontakt 660 636 736
 • PRACA | dam
  WIZY USA, WYJAZDY, ZIELONA KARTA. 501 809 644
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA, EKSPEDIENTKĘ/-A i KONSERWATORA. 604 102 804, 602 285 793.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MIESZKANIA w centrum Zakopanego - 607 506 428.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINY. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  KAWALERKA UMEBLOWANA Z ANEKSEM KUCHENNYM - DO WYNAJĘCIA DŁUGOTERMINOWO. Zakopane centrum - 600 057 730.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA DŁUGOTERMINOWO NOWE MIESZKANIE 44 m2, Zakopane centrum, częściowo wyposażone - 600 057 730.
 • PRACA | dam
  Masz doświadczenie w sprzedażowej obsłudze grup, eventów i konferencji? PKL Horeca Sp. z o.o. poszukuje osoby na stanowisko: SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY GRUP I KONFERENCJI. Miejsce pracy: Zakopane. CO BĘDZIE NALEŻAŁO DO TWOICH OBOWIĄZKÓW: - Obsługa rezerwacji konferencyjnych i grupowych - przygotowywanie ofert, negocjowanie warunków, ustalanie szczegółów, wprowadzanie listy gości do systemu, rozliczanie pobytu grup; - Analiza zapytań, badanie potrzeb, przygotowywanie ofert oraz prowadzenie negocjacji z klientami w obszarze konferencji eventów i bankietów; - Aktywna sprzedaż pobytów grupowych; - Zarządzanie i monitoring kanałów OTA; - Wdrażanie nowych kanałów sprzedaży usług noclegowych w zarządzanych obiektach; - Nadzór nad przygotowywaniem, przebiegiem wydarzeń oraz ich rozliczenie; - Współpraca pomiędzy działami hotelu a Klientami, identyfikowanie potrzeb, realizacji, oczekiwań Klientów i podnoszenia jakości świadczonych usług; - Budowanie i utrzymywanie długotrwałych relacji z Klientami; - Analiza konkurencji; - Monitorowanie budżetów sprzedażowych i ich optymalizacja; - Współpraca z podwykonawcami i dostawcami usług; - Proponowanie, wdrażanie i analiza nowych rozwiązań, raportowanie; - Dbanie o pozytywny i jakościowy wizerunek Grupy Kapitałowej. WIĘCEJ O STANOWISKU NA: https://www.pkl.pl/post/specjalista-ds-sprzedazy-grup-i-konferencji.html. APLIKACJE prosimy przesyłać na adres rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL Horeca Specjalista ds. sprzedaży grupowej". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
  E-mail: rekrutacja@pkl.pl
  WWW: https://www.pkl.pl/post/specjalista-ds-sprzedazy-grup-i-konferencji.html
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA 840 m2, uzbrojona (woda, prąd), dojazd z drogi gminnej - Białka Tatrzańska. 608 161 516.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię robotników ogólnobudowlanych - budowy od podstaw, docieplenia, wykończenia (flizy, stolarka). Zakopane i okolice. 500160574
  Tel.: 500160574
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • PRACA | dam
  Przyjme pracownika budowlanego. 604131899
  Tel.: 604131899
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY. 889 388 484.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Bezpośrednio Dom w Zębie na widokowej działce 502 621 427 januszwloch@yahoo.com. 739 519 116 januszwloch@yahoo.com
  Tel.: 739
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI KAMIENIARSKIE: OBKŁADKI ELEWACYJNE, POSADZKI, PARAPETY, STOPNIE, OGRODZENIA. FLIZOWANIE. 607 572 312.
 • PRACA | dam
  POMOC W PENSJONACIE. Możliwość zamieszkania. 601 661 661.
 • PRACA | dam
  SZEFOWA KUCHNI - PENSJONAT. Możliwość zamieszkania. 601 661 661.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2023-06-09 10:12 Hortensja drzewiasta - jak uprawiać i pielęgnować 2023-06-09 09:57 Groźne bakterie w produkcie sprzedawanym przez Biedronkę 2023-06-09 08:59 Policja ustaliła, kto wczoraj zginął w Tatrach. Mężczyzna spadł ze szlaku na Świnicę 2023-06-09 08:30 Przywarówczańskie Śpasy dla wszystkich 2023-06-09 08:00 Śmieci wyzbierane, pole wybronowane i trawa zasiana, Polana Sywarne wysprzątana 1 2023-06-08 20:35 Śmiertelny wypadek w Tatrach (ZDJĘCIA) 2023-06-08 20:00 Motocykliści na procesji (WIDEO) 2023-06-08 19:00 Dziś Dunajec bez flisaków 2023-06-08 18:00 Blisko dwustu kajakarzy popłynęło z nurtem Dunajca (WIDEO) 2023-06-08 17:00 Nowotarżanie także przeszli w tradycyjnej procesji Bożego Ciała 2023-06-08 16:00 Turyści nie przejmują się zakazami w Białej Wodzie (WIDEO) 8 2023-06-08 15:44 Zderzenie osobówki z autobusem na zakopiance 2023-06-08 14:59 Mężczyzna rozbijał szyby na Krupówkach, zatrzymywał samochody 10 2023-06-08 14:25 Auto w płomieniach na zakopiance 2 2023-06-08 14:17 Dachowanie w Rabce 2023-06-08 14:00 W sobotę KS Zakopane świętuje awans do A-klasy 1 2023-06-08 13:00 Mimo ostrzeżeń przed burzami wielu turystów wybrało się w Tatry 2 2023-06-08 12:01 Boże Ciało w Murzasichlu (WIDEO) 1 2023-06-08 10:59 Przez Zakopane przechodzi procesja Bożego Ciała (WIDEO) 12 2023-06-08 09:59 Zmarła córka Jana Sztaudyngera 2023-06-08 09:00 Eksplozja kolorów dla Kamilki Gil 2023-06-08 08:12 Toyota wjechała w latarnię (ZDJĘCIA) 7 2023-06-08 08:00 Góralska Majówka tym razem w Rabce 2 2023-06-07 21:15 Jeleń potrafi, choć młody, a wielu pieszych wciąż ma z tym problemy (WIDEO) 5 2023-06-07 21:00 Zmarł Jan Tatar. Trener w szkole w Zakopanem, członek kadry lekkoatletycznej 2023-06-07 19:30 Przewodnik po życiu, emocjach i relacjach. Dla dziewczyn i młodych kobiet. Konkurs dla czytelników 1 2023-06-07 19:20 Akcja GOPR na Luboniu Wielkim 2023-06-07 19:00 Górale w Stolicy świętują stulecie swojego oddziału Związku Podhalan 4 2023-06-07 18:30 Nic tak nie wkurza jak one, rozbabrane i porzucone. 3 2023-06-07 18:00 Zielone czy czerwone światło? Nie wiadomo, bo zasłonił je słupek 2 2023-06-07 17:01 Samochód uderzył w drzewo i ogrodzenie 3 2023-06-07 17:00 Organek i inni na Przywitanie Lata w Nowym Targu! 2 2023-06-07 16:30 Co w trawie piszczy? Weekend czerwcowy pod Babią Górą 2023-06-07 16:00 W królestwe rododendronów i azalii (ZDJĘCIA) 1 2023-06-07 15:15 Jak co roku w Boże Ciało - Dunajcem spłyną kajakarze 2 2023-06-07 14:15 Zakopiańskie dworce coraz bliżej finału (WIDEO) 18 2023-06-07 13:30 Motocykliści z całej Polski spotkają się na zjeździe w Miętustwie 1 2023-06-07 13:10 Kim jest radca prawny? 2023-06-07 12:40 Chwila nieuwagi i kolizja gotowa! Na szczęście nikomu nic się nie stało 2023-06-07 12:00 25-latek w bmw gnał jak szalony w terenie zabudowanym 2023-06-07 11:50 Jakie drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego wybrać? 2023-06-07 11:15 Żonkilowy Marsz Nadziei po raz kolejny przeszedł przez miasto (WIDEO) 2023-06-07 10:30 Do mojej matki przyszli panowie z książką telefoniczną, której nie zamawiała 2023-06-07 09:50 Mieszkańcy zabrali kluczyki kompletnie pijanemu kierowcy 4 2023-06-07 09:00 Taksówkarze z Zakopanego zorganizowali imprezę dla podopiecznych domów dziecka z Podhala 9 2023-06-07 08:30 Jubileuszowe 20. święto ulicy Strążyskiej 2023-06-07 08:00 Cyrhla w budowie 2023-06-06 21:59 Workoplecak z Łącka Góralską Pamiątką Tygodnika Podhalańskiego 1 2023-06-06 21:15 Na wakacje pociągi wracają do Zakopanego 1 2023-06-06 20:30 Aleja Dziewolskich w Krościenku nad Dunajcem 6
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-06-09 09:12 1. "Urządzili sobie parking na polanie." - no tu się nie zgodzę bo jeśli to jest prywatna działka, a właściciel się zgadza na to, to nie można mówić że turysta sobie urządził samowolkę na jakiejś polanie. Po tej drodze jeździ mnóstwo samochodów pomimo zakazu i niestety często parkują za szlabanem pod skałkami, na miejscu oznaczonym jako parking dla osób niepełnosprawnych lub jadą tylko po to żeby nawrócić pod budką, tylko wtedy nikt nie pisze o tym artykułów :) nie bronię nikogo ale wygląda jakby ktoś uparcie chciał zrobić aferę.. 2023-06-09 09:10 2. wawka jak się nie miedzi to się w domu siedzi, hahaha 2023-06-09 08:49 3. @gasienica z lasa, a nie słyszałeś o tym, że Policjant będąc na służbie nie może brać udziału w manifestacjach i wiecach politycznych? To dlaczego uczestniczyli w tuskowym marszu przeciwko PiS zorganizowanym 4 czerwca? @grek, @inocenty, policzyliście koszty tego marszu poniesione przez podatnika (czyli przeze mnie)? Wasze "śmieci" (transparenty i tablice zawierające hasła pełne jadu i nienawiści) porzucone w Gnojnie pod Warszawą nadal tam zalegają. Może w ramach obniżenia kosztów sami je posprzątacie. Razem z gasienicą 2023-06-09 08:35 4. @cenzor, a czemu nie ma się zazielenić NATYCHMIAST! JUŻ! TERAZ!, jak wymagaliście tego na Równi Krupowej po Sylwestrze Marzeń? Tutaj akurat jesteście wyrozumiali i da się poczekać, prawda? Im też sprzątanie kawałecka trawnika zajęło miesiąc, i nie robiliście z tego powodu szeregu czepialskich artykułów. Ot wasz obiektywizm i wasza bezstronność. Dokładnie tak samo, jak w przypadku publikacji wszystkich regulaminowych komentarzy 2023-06-09 08:04 5. Jak przeciwnicy PISlamu wychodzą na ulice to Wam katolicy strasznie to przeszkadza ale jak Wy wychodzicie demonstrując przywiązanie do niewiadomo czego blokując pół Zakopanego to wszyscy to muszą to akceptować..Co tam robiła policja która zamiast pilnować porządku to z pieniędzy podatników pilnuje jakiś dziwaków sypiących kwiatkami po drodze ( ciekawe czy to posprzątacie)?..Ta cało procesja przypomina mi redyk gdzie idzie baca a z tyłu stado prowadzi bezmyślne stado baranów.... 2023-06-09 05:28 6. Cebrzyki z Czerskiej rodem wyszly gdzies z bagien. Nagle centusiuja cos, czego nie moga mentalnie ogarnac. Znajomosc historii tego Kraju, jego tradycji i fakt jak to zwiazane jest z chrzescijanstwem lezy poza ich mozliwosciami poznawczymi. Ta ciemnota polaczona z brakiem obycia w zyciu spolecznisci ukazuje tylko pustke tej neolewackiej demagogii. 2023-06-09 00:34 7. Szkoda, że nie przedstawiono w artykule tych wariantów. 2023-06-09 00:07 8. @siara Lecz się chociaż na nogi póki czas... 2023-06-09 00:06 9. @greg, niestety ale to prawda. Może ktoś policzy koszty tych wszystkich marszów i procesji. Podatnik powinien wiedzieć. 2023-06-08 23:55 10. Komedia
2023-05-15 11:39 1. Ja z Zakopanego kojarzę piwko Zakopiańczyk, całkiem spoko, to chyba browar Pilswezier robił, a teraz to nawet nie wiem, ale takie znane i lubiane miejscowości to powinny mieć swoje piwka właśnie... 2023-05-04 20:43 2. Byłam na koncercie i był świetny 2023-05-02 00:23 3. Widzę Sebastian krauzowicz znowu coś gdzieś otwiera. Gdzie tego chłopa nie było? 2023-04-30 05:33 4. Wspaniałe Spotkanie zorganizowane przez Żonę Poety - Annę Tawłowicz. Gwoli ścisłości, odbyło się w przeddzień imienin Jerzego Tawłowicza, którego 11. rocznica śmierci minęła 25 lutego 2023 roku. Poeci przybyli nie tylko z Podhala, była też poetka ze Szczecina. Spektakl przedstawiony przez Aktorów SCENY A2 oparty był na scenariuszu z 2004 roku, autorstwa Jerzego Tawłowicza "Wiosenne (nie)porządki czyli remanent w mojej szufladzie z wierszami", a głównym punktem programu całego Wydarzenia był Turniej Jednego Wiersza, który wygrał poeta z Krakowa - Robert Marcinkowski. Wszyscy wyłonieni przez publiczność laureaci obdarowani zostali m. in. pięknymi filiżankami ozdobionymi przez znakomitą plastyczkę z Jabłonki - Monikę Tlałkę. Atmosfera była wspaniała, Jurek znów połączył twórców, którzy przeczytali wiele wierszy poświęconych jego Osobie. Można było również uraczyć się przednim poczęstunkiem, który zapewniła Żona Poety. 2023-04-16 23:02 5. @serio nie ma ofiar, wg kk :D 2023-04-13 21:49 6. a w obronie ofiar jp2 kiedy marsz? 2023-03-20 20:15 7. Przecudnie, jaki spokój duszy dają te obrazy. Jestem zaczarowana. Ukłony i gratulacje dla Artystki. Nigdy nie byłam w tej kawiarni!! Dla tych obrazów tam pójdę. 2023-02-28 03:12 8. ja nie kupuje tej narracji. Idź do wojska - bądź "zdziwiony" że zginiesz na froncie, misji pokojowej, na ćwiczeniach na poligonie etc. Albo w TOPR- to naczelnik mówi do spotkanego zakopiańczyka: "Pan z nami pójdzie na 4 lata kontraktu"? no nie. To nie Rosja. Tu się kandydata tak nie wciela. Jeżeli ktoś nie akceptuje ryzyka szuka pracy w biurze/sklepie. Z dala od służby ratowniczej. 2023-02-24 23:22 9. najlepsze było to że samochody różnych służb zaparkowały i zablokowały chodnik - Brawo piękny przykład. 2023-02-17 13:19 10. Brakowało jeszcze toastów i drink baru...
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

FILMY TP

Pożegnania

Album TP