Reklama

2023-05-17 10:00:00

Reklama

Zakopane

Tusk da pięć razy więcej niż obiecuje Kaczyński, ale "babcine" dostaną ci, którzy pracują

Trwa przedwyborcza licytacja kto da więcej: parlamentarzyści z Platformy Obywatelskiej wyliczają, że ich "wędka" będzie pięciokrotnie cenniejsza od "ryby" jaką rzuca wyborcom PiS.

Parlamentarzyści z Koalicji Obywatelskiej w Zakopanem mówili o tym, jak będzie wyglądać Polska po jesiennych, wygranych przez opozycję wyborach. W hotelu Logos gościła Izabela Leszczyna, wiceprzewodnicząca PO, i posłowie: Krzysztof Piątkowski (kiedyś wiceprezydent Łodzi),  Wojciech Król i Krzysztof Mieszkowski.

- Chcemy Polski, która stoi na dwóch nogach - prywatnej i państwowej, publicznej - podkreśliła Izabela Leszczyna. - Muszą być przedsiębiorcy, zakłady pracy, pracodawcy i pracownicy. Są sponsorami państwa polskiego. Bo prawdziwy, długotrwały dobrobyt, który zostawimy naszym dzieciom, jest tylko z pracy rąk. Konieczni są nauczyciele, żeby wyedukowali młodych pracowników, by ci radzili sobie na rynku pracy, potrzebujemy urzędników, a praworządność to fundament.

Dozbrajanie też na kredyt

Wiceprzewodnicząca PO odniosła się do kongresu Prawa i Sprawiedliwości, na którym w niedzielę prezes Kaczyński ogłosił, że gdy PiS wygra wybory, to 500 plus zamieni w 800 plus.  Przypomniała, że rozdawane od 2016 roku 500 zł dziś ma wartość około 300 zł. To świadczenie trzeba waloryzować. Tymczasem od półtora roku w Brukseli mamy do wzięcia blisko 300 miliardów złotych na Krajowy Plan Odbudowy. Są nie do wzięcia przez upolitycznienie sądów. - Niedobory mamy w każdej dziedzinie. Nawet zakupy dla naszej armii robimy na kredyt. Na to wszystko trzeba zarobić. Nie da się tego zrobić bez inwestycji. Od 2016 r. inwestycje w stosunku PKB lecą na łeb na szyję. Premier Morawiecki mówił, że inwestycje są na poziomie 20 procent, ale będą na poziomie 25 procent. Tak miało być w 2020 roku. Mamy rok 2023, a inwestycje są na poziomie 16 procent. Zamiast rosnąć, spadają - wyliczała Izabela Leszczyna. Dodała, że na rynku brakuje wciąż rąk do pracy. 

Ratunkowe "babciowe"

Stąd pomysł "babciowego" 1,5 tysiąca złotych miesięcznie, jaki wysunął Donald Tusk. Do tego żłobek w każdej gminie.  By młoda kobieta po rocznym, płatnym urlopie macierzyńskim (najdłuższy wprowadzony przez PO urlop), jeśli chce wrócić do pracy, mogła zapewnić opiekę swemu dziecku. -  Na to potrzebne są pieniądze, więc 1,5 tysiąca zł. My wspieramy ludzi, którzy nie czekają na rybę, tylko chcą wędkę, żeby te ryby sobie łowić. Człowiek wyjdzie z biedy, ale tylko, gdy pójdzie do pracy, a nie wyciągając stale rękę po świadczenia socjalne - podkreśliła wiceprzewodnicząca PO. Wyliczała, że "babciowe" przez 2 lata to jest 36 tysięcy złotych. - A Kaczyński dokłada 300 do 500 zł. Żeby się dla rodziny uzbierało 36 tysięcy, to trzeba 10 lat - podkreśliła wiceprzewodnicząca PO. 

Strach przedsiębiorców, także ukraińskich

Wojciech Król zwrócił uwagę, że wielu jego znajomych przedsiębiorców, nie tylko z Zachodu Europy, ale też z Ukrainy, którzy tu chcą przenieść swój biznes poważnie zastanawia się, czy Polska jest bezpieczna. Nie ze względu na wojnę. A przez naszą niestabilność prawną. - Co gdy przedsiębiorca dziś wda się w spór z instytucją państwową? Sprawę rozstrzygać powinny niezależne sądy. Dziś nie ma takiej pewności. Rządzący działają w przekonaniu że to ich wybrał suweren i wyrok powinien być na korzyść państwowej instytucji - dodał Wojciech Król. 

Nienawiść i cenzura

Była też czarna wizja sytuacji, gdy po wyborach u steru nadal będzie PiS. Poseł Krzysztof Mieszkowski zaznaczył, że niezależnie od tego, czy zamiast 500 będzie 800 czy tysiąc plus i darmowe leki dla seniorów, nadal będziemy żyć w kraju autorytarnym, gdzie łamane są prawa człowieka, ograniczana wolność słowa, prawo do wolności twórczej, gdzie nienawiść jest głównym narzędziem panującej propagandy PiS. 

Licznie zebrana w hotelu Logos publiczność domagała się odpowiedzi co dalej z mariażem kościoła i państwa, czy katecheza zostanie wyprowadzona ze szkół, w jaki sposób PO zamierza przyciągać do siebie młodych ludzi, którzy coraz chętniej wybierają drogę proponowaną przez Konfederację. A przede wszystkim dlaczego opozycja nie potrafi się dogadać i stworzyć jednej, wspólnej listy by skutecznie odebrać władzę PiS-owi. 

rav

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Cyklista 2023-05-18 05:49:30
Jaruś, wielkie brawa za czujność, cały czas ręka na pulsie. Okazuje się, że gdy uderzysz w stół to nożyce się odezwą.
mówię sprawdzam 2023-05-17 22:49:46
Puste Obietnice nieudaczników, nierobów, fajfusów, cymbałów i imbecyli.
Napisałem komentarz, bo -podobno- każdy ma prawo wyrazić swoją opinię, nawet jeśli jest ona nieprzychylna dla rządzących lub opozycji. Tak mnie zapewniono, Amen
Podwózka 2023-05-17 18:48:29
To jest dobre: "Wojciech Król zwrócił uwagę, że wielu jego znajomych przedsiębiorców, nie tylko z Zachodu Europy, ale też z Ukrainy, którzy tu chcą przenieść swój biznes..."
Czy pan Wojciech się słyszał?
goral4102 2023-05-17 18:47:43
A JA, to dam każdemu po 100 milionów, a na kościoły to dam po 500 milionów. Tylko na mnie głosujcie, na nikogo innego!
xxx 2023-05-17 17:23:08
"Nikt wam nie da więcej jak ja wam obiecam". PO dalej nie czuje czemu przegrała i brnie w "im gorzej tym lepiej". A może nigdy nie czuła, co wyjaśnił taki jeden co zrezygnował z "zarządzania ciepłą wodą". Teraz to Kaczyński wychodzi na męża stanu. Płakać się chce. PIS ma 3 kadencję w kieszeni, bo jako jedyny ma yaya, a cała reszta zachowawcza ew gładkie korpogadki uprawia. Naprawdę nie macie nic do zaoferowania ?
jarek 2023-05-17 16:55:25
ale pacjenci :) PO w rządzie :)
a drugi widzi kogoś, komu nie podoba się 500+ czy 800+ :)
Japa 2023-05-17 16:45:27
Proste rozwiązanie dla tych którym się nie podoba 500+ czy tam 800+ lub inne tak zwane jałmużny, nie podoba się nie Bierz, albo Bierz i przekaż na cele charytatywne-proste.
( no i trzeba będzie wydrukować nowe naklejki na auta " kupione za 800+" wieśniaki.
Mt 2023-05-17 16:25:17
PO powinno dawno zniknąć z rządu razem z jego ludzmi. Smród za tym co narobili ciągnie sie do dziś. Wszystkie partie powinne zostać wymienione ze wszystkimi ludzmi pasącymi sie w nich z zakazem startowania w jakichkolwiek wyborach.
dziadeek 2023-05-17 16:18:08
No i jak tu wierzyć POlitykom i do tego kobiecie.
Posłanka Leszczyna zagrywa starą już nie modną melodią.
"Tymczasem od półtora roku w Brukseli mamy do wzięcia blisko 300 miliardów złotych na Krajowy Plan Odbudowy. Są nie do wzięcia przez upolitycznienie sądów."
Takie pytanie się nasuwa - w Niemczech, Francji, Włoszech i w jakimkolwiek innym kraju UE to sędziowie skąd się biorą? Aaaa - sprawka bocianów!
W "Rzeczpospolitej" znalazłem ranking najbardziej poważanych zawodów.
Oczywiście na samej górze są fajermani.
Ciekawie jest dalej.
Rolnika induwidualnego poważa 54.9%.
Adwokatów poważa 54%.
Pracownika sprzątającego poważa 53%.
Właściciela małego sklepu poważa 51.6%.
Sędziów poważa 51.5%. (18 miejsce na liście)
Wiem, wiem, Kaczyński, Ziobro! Pewnie mi wmówicie, że to zaufanie jest "owocem" ostatnich ośmiu lat. Albo że "Rzepa" robiła ranking z samymi PiSuarami!
anodina 2023-05-17 16:12:11
Chcemy Rosji takiej jaka ona jest.
Historie zostawmy historykom.
Aby bylo tak jak bylo.
Pieniedzy nie ma i nie bedzie.
przemytnik 2023-05-17 16:05:25
Jo jes ze wsi może nie wiem ale ktoś może mi przypomni którą obietnicę wyborczą spełnił Tusk i PO oraz cala lewica?
jarek 2023-05-17 15:34:29
a ta miernota ! nadal ma zaburzenia urojeniowe :)
Cyklista 2023-05-17 13:39:59
Ale kasa z SUDOP nie śmierdzi.
Mirka 2023-05-17 13:33:29
Szkoda że w poprzednich rządach pan Tusk nie rozdawał, bo naprawdę było biednie. Musiałam pracować, dziecka nie było z kim zostawić i tą miskę ryżu o której mówi Morawiecki też przez tydzień jadłam, bo nie mogłam związać końca z końcem mimo że pracowałam, a obiecywał pan drugą Irlandię. Ja pamiętam co są warte pańskie obietnice, nie było pracy, podwyżek przez siedem lat mimo inflacji, więc mnie pan nie omami swoimi obietnicami panie Tusk.
Kopa Liptowska 2023-05-17 13:29:00
Niezbyt fortunnie opozycja dobrała swoich reprezentantów. "Miliardy wydawane na zbrojenia to zbrodnia" - to cytat z jednego z panów ze zdjęcia dot. zakupu przez Polskę baterii Patriot. No i ta pani przy mikrofonie o odmiennej orientacji intelektualnej... Tu na podobne cytaty nie wystarczyłoby miejsca. Ale (wbrew temu, co uważa koleżeństwo ze zdjęcia) mamy demokrację i każdy może głosować, na kogo chce.
500+/Super Plus/ 2023-05-17 13:06:33
PIS-owski kraj - nieudaczników, nierobów, fajfusów, cymbałów i imbecyli, amen.
Polska kraj nieróbstwem płynący, niestety są tacy, którzy oglądają się jedynie na PLUSY od TW Balbina i pomocy z GOPS. MOPS, EU, a do roboty cwaniaki przebrzydłe.
Ja ciężko pracuje na swój byt i nie oglądam się na balbiszonowe jałmużnę.
lewak 2023-05-17 12:55:29
Zobaczcie jak Pisiory umiejętnie wyciszyli wszystkie afery. Kto dziś pamięta o aferach SKOK, Banasia, PCK, Getback, Podkarpackiej, NBP, KNF, Kuchcińskiego, Piebiaka, agenta Tomka, CBA, kolekcji Czartoryskich, z listami poparcia dla KRS, komisji smoleńskiej, wycinki Puszczy Białowieskiej, ułaskawienia Kamińskiego, finansowania Solidarnej Polski, z helikopterami Caracal, Piotrowicza, Polskiej Fundacji Narodowej, z dwiema wieżami Kaczyńskiego i spółką Srebrna, z taśmami Morawieckiego, z majątkiem Morawieckiego, z mafią watowską w Ministerstwie Finansów, z Funduszem Sprawiedliwości, z kradzieżą pieniędzy z CBA, z polskim złotem przywiezionym z Anglii. Tak z ciekawości zapytam czy ktoś wie czy jest to złoto czy go już nie ma . A to wierzchołek aferalnej góry lodowej Pisiorów.
jarek 2023-05-17 12:15:45
ekipa rządząca uczy i pokazuje jakby nic nie robić a dużo mieć. A wynafcy łykają tę sztukę jak małpy kit :)
antyfan 2023-05-17 11:38:26
Rzeczywiście "licznie zebrana publiczność" , może w porywach było z 50 osób i przyszło posłuchać bleblania o jakiś wędkach i kiełbasie przedwyborczej , Leszczyna z sępami blebla , a Tusk z kilofem szuka zakopanych miliardów żeby było co kraść z koryta - już był taki jeden krajan Tuska , co obiecywał po milionie dla każdego i drugą Japonię i co wyszło z obietnic ??? on sam sobie dotrzymał słowa , a dla elektoratu ani nie chciał , ani nie musiał !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sumienie 2023-05-17 11:18:01
Na Igrzyska Europejskie - trzeciorzędne zawody sportowe Pis wyda miliard złotych czyli 1000 domów po milionie każdy lub 10 szpitali po 100 milionów każdy. Ma władza gest. No i szwagier też zarobił. Brawo My.
E, na pokaz. 2023-05-17 11:15:45
Tusk da, PiS da. A ja bym wolał żeby się licytowali, który mniej zabierze.
No i po co w rządzie 113 ministrów, PO co tyle rad badzorczych, a w każdej z nich Sobolewska, niech licytują, który bardziej odchudzi biurokrację.
jaja kobyły 2023-05-17 11:14:08
Ja jako były partyzant pytam? co tu można więcej dać? TVP szczujnia rządowa, Polsat spółka brat TVP bo Pan Solorz chce zarobić wespół z rządem na atomie, TVN wykazał się szczerością w Szkle Kontaktowym ustami satyryka na temat LGBT. Pozostaje Radio Moskwa po polski lub Radio China. Czy 14 dostaną WSZCZYSCY emeryci jak gęga Pan Premier, diabeł tkwi w szczegółach. Ja bym proponował raczej zabrać zwłaszcza Kościołowi bo niektórzy biskupi żyją jak króle. Niech wierni utrzymują tą armię łącznie z kapelanami.
Ja głosuję na lewicę, Panie Leszku Miller wróć Pan do polityki. Niektórzy mają dość tej degręgolady. Może Prezes i miał dobre intencje ale otoczył się towarzyszami-klakierami "nieomylnymi" i fanatycznymi na zasadzie "teraz my".
kurr 2023-05-17 10:39:21
ludzie nie obalą pisu tak samo jak nie obalali prlu, bo rząd daje żryć. a że się to musi kiedyś zawalić, to nie jest na rozum prostego człowieka. prostych jest 80%.
donald 2023-05-17 10:23:27
sama młodzież...
 • USŁUGI | budowlane
  ŁAZIENKI KUCHNIE PLYTKI INSTALACJE MONTAZ MEBLI ARMATURY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni Kasjera. 725300144 https://bip.cos.pl/1509/zakopane praca.zakopane@cos.pl
  Tel.: 725300144
 • USŁUGI | budowlane
  WYKONCZENIA I REMONTY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  ŁAZIENKI KUCHNIE PLYTKI INSTALACJE MONTAZ MEBLI ARMATURY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE tanio i solidnie, zacieranie mechaniczne, technika silosowa. Realizujemy małe i duże obiekty 18 26 550 39, 503 532 680.
 • PRACA | szukam
  KUCHARKA, POMOC KUCHENNA, SPRZĄTANIE. 796 358 958.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  SZCZENIAKI SHIH TZU. 730 519 594.
 • PRACA | dam
  Przyjmę Cieślę - budowa w Kluszkowcach Stawka do uzgodnienia Proszę dzwonić - 788 624 940. 788 624 940 aleksandra@tatrastyle.pl
  Tel.: 788
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM SIANO W BALACH. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, ŁAZIENKI, ZABUDOWY, ADAPTACJA PODDASZY, REMONTY, DOCIEPLENIA BUDYNKÓW, FASADY. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, DOMY OD PODSTAW, POKRYCIA DACHOWE, SZALUNKI STROPOWE. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI MINIKOPARKĄ 2.5 TONY - 722 307 227.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI, GONTY i OPAŁ - 788 344 233.
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W CENTRUM ZAKOPANEGO ZATRUDNI OSOBĘ DO SPRZĄTANIA I RZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ. 509 578 689.
 • PRACA | dam
  Kucharz al'a carte- Restauracja Górska w Białce Tatrzańskiej Do uzupełnienia zespołu poszukujemy osoby na stanowisko: KUCHARZ. Oferta pracy dla kucharza z doświadczeniem zawodowym. Praca na stałe, bardzo dobre warunki pracy. Więcej informacji pod nr. 518 259 536 www.restauracjagorska.pl rest.gorska@gmail.com
  Tel.: 518 259 536
  E-mail: rest.gorska@gmail.com
  WWW: www.restauracjagorska.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Działka pow. 41ar do zabudowy położona w Lipnicy Wielkiej pod Babią Górą. 603071487, 609325040.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Las z drzewostanem pow. 41ar w Lipnicy Wielkiej 603071487, 609325040.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  APARTAMENT Za Strugiem, Zakopane - 607 506 428.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA DRZEW, GAŁĘZI Z PODNOŚNIKA I Z UŻYCIEM LINY. 889 105 476
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NAUKA
  NATIVE SPEAKER - JĘZYK ANGIELSKI - nauka face to face lub online, PRZYGOTOWANIE DO MATURY - Zakopane, okolice - 605 069 173
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE. 604 857 880.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-04-23 13:29 Streszczenie - wszystko, co warto wiedzieć. Jak napisać naprawdę dobre streszczenie? 2024-04-23 13:00 Czworaczki wracają do domu 2024-04-23 12:44 Fenomen Tatrzańskiego Orła 2024-04-23 12:00 Taki rzadki i kolorowy gość odwiedził Dzianisz (WIDEO) 2024-04-23 11:46 Czarter Jachtów - świetny pomysł na wakacje 2024-04-23 11:01 Jak dobrać podłogę do mieszkania? 2024-04-23 11:00 Bajkowy poranek w Dolinie Strążyskiej (WIDEO) 1 2024-04-23 10:55 10 Niezwykłych Atrakcji w Zakopanem, Które Musisz Zobaczyć 2024-04-23 10:30 Mroczne zakamarki czasem lepiej pozostawić niezbadane... Mamy dla Was książki 2024-04-23 10:00 Nie dość, że pijany to jeszcze wpadł na radiowóz 3 2024-04-23 09:55 Kto rozpoznaje tego psiaka 2 2024-04-23 09:00 Pomoc na dwa serca 2024-04-23 08:00 Zbyt wcześnie dotknięte cierpieniem, czyli obozowe strofy z Ravensbruck 2 2024-04-22 23:08 Dramatyczna akcja GOPR na Maciejowej 1 2024-04-22 22:00 W środę pogrzeb Józefa Krzeptowskiego, gospodarza tatrzańskich schronisk i ratownika TOPR 2024-04-22 21:00 11 edycja Pieniny Ultra-Trail za nami! (ZDJĘCIA) 2024-04-22 20:00 Kolejny etap zabezpieczania osuwiska. Kiedy droga będzie przejezdna? 2024-04-22 18:59 Radość ze sztandaru! (ZDJĘCIA i WIDEO) 2024-04-22 17:59 Rozmawiamy z Łukaszem Filipowiczem, nowym burmistrzem Zakopanego (WIDEO) 34 2024-04-22 17:30 Festiwal Nowe Horyzonty tournée 2024 tylko w nowotarskim kinie MCK 2024-04-22 16:59 Podjeżdżają ciężarówki i zrzucają ziemię 24 2024-04-22 16:30 Mistrz i uczeń wspólnie na scenie 2024-04-22 16:06 Czy to przez zmianę władzy, czy przez fatalną pogodę wszystko na Cyrhli stoi? 5 2024-04-22 15:59 W Zakopanem sypie śnieg, ale to już raczej ostatni zimowy dzień (WIDEO) 2024-04-22 15:30 Dziecięce super moce. Warsztaty 2024-04-22 15:00 Nowy burmistrz Szczawnicy Bogdan Szewczyk w ogniu pytań Jurka Jureckiego (WIDEO) 7 2024-04-22 14:05 Jak powinno wyglądać oświadczenie sprawcy kolizji? 2024-04-22 13:59 Ratownik GOPR zginął pod lawiną w Tatrach 1 2024-04-22 13:32 Tych przystanków nie obsługujemy, na razie do połowy maja 3 2024-04-22 12:54 Korek: wszechstronność i trwałość zastosowań 2024-04-22 12:25 Nie żyje twórca Blachotrapezu 4 2024-04-22 12:15 Jak powiedzieć dziecku o rozwodzie? 2024-04-22 12:11 Nowa definicja podróży globalnych dzięki World Tourism Portal 2024-04-22 11:33 Miał za szafą plantację marihuany 2 2024-04-22 11:30 Szokująca historia dwudziestowiecznych sierocińców. Mamy dla Was książki 2024-04-22 11:30 Do czego wykorzystać wodę ze zbiornika na deszczówkę? 2024-04-22 11:01 Znamy szczegóły akcji TOPR, nocą ruszyli na lawinisko po ciało turysty 2024-04-22 10:00 Roman Giertych kpi z wyników wyborczych PiS na Podhalu i puszcza Jarosławowi przebój Sławomira 39 2024-04-22 09:35 Kto pospieszył się z wymianą zimówek na letnie opony, ten może mieć problem 2 2024-04-22 08:59 Od rana w sercu Zakopanego wielki korek, znamy dobrze jego powód 4 2024-04-22 08:00 Wiosna dla zdrowia w nowotarskiej uczelni 2024-04-22 05:55 Grzegorz Watycha burmistrzem Nowego Targu - to już oficjalne wyniki! 3 2024-04-22 05:47 Tadeusz Królczyk wygrywa wybory w Ochotnicy Dolnej 2 2024-04-21 23:45 Oficjalne wyniki w Krościenku. Wójt Dyda przegrywa 7 2024-04-21 23:35 Andrzej Dziwisz odchodzi 1 2024-04-21 23:27 Łukasz Filipowicz burmistrzem Zakopanego. Wyniki ze wszystkich komisji 26 2024-04-21 23:00 Zacięta walka w Ochotnicy Dolnej. Jurkowski już bez przewagi AKTUALIZACJA 2024-04-21 22:48 W Jabłonce wygrywa Stanisław Kasprzak 2024-04-21 22:40 W Krościenku prowadzi Stanisław Tkaczyk 1 2024-04-21 22:32 Ratułowski pozostaje burmistrzem 8
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-04-23 12:54 1. Ile ten pan ma wzrostu? Filipowicz ? 2024-04-23 12:51 2. Uważam że straż wiejska w zakopanem nadaje się tylko do likwidacji. Dubluje prace policji. Paranoja i chaos. Po co ? Po są? Pytam sie. 2024-04-23 12:48 3. Jedną samowolę wybudowali i narazie cisza to myślą,że tam też coś wykombinują. Ale władza w Zako się zmienia i skończy się chciwość i kolesiostwo. 2024-04-23 12:47 4. Jeszcze nie rządzi a już podatki chce dźwigać 2024-04-23 12:16 5. Tak jest w komentarzu wykazałeś/ łaś się wysoką kulturą. Gratulacje. 2024-04-23 11:44 6. Ale miło poczytać te komentarze od pisoskich trolli. Ubaw po pachy! A jak jeszcze ma się świadomość że z dnia na dzień zostali na lodzie to aż chce się żyć :-) Hehe, teraz będą mieli mniej czasu na komentarze bo z czegoś trzeba żyć, trzeba szukać pracy, buhaha. A szkoda bo komedia przednia! Jak to powiadają śmiech to zdrowie a najlepiej pośmiać się z zawodowego błazna :-D Dejcie wincej czadu! Wincej błota i pomyj! Będą walki w kisielu :-) Upewniacie jedynie mieszkańców że dokonali właściwego wyboru. A pani wice szarlotkowej podpowiem by następnym razem nie otaczała się błaznami na czas kampanii tylko pozamykała ich w piwniczkach. Moim zdaniem tylko im zawdzięcza tak sromotną wygraną po pisosku! :-) hehe piszcie, piszcie... Żądam więcej komentarzy! Śmieciowa rozrywka jest najlepsza! Jak śmieciowe jedzenie, juhuhu! Pana jacka szczególnie zachęcam bo prima sort! 2024-04-23 11:40 7. nie ma znaczenia która opcja rządzi, trzeba znaleźć sposób, żeby nie skończyć jak Teneryfianie, La Palmasinianie itp. może ustalić powiatową urzędową minimalną cenę noclegu ? 2024-04-23 11:33 8. To jest człowiek ktory zebrał wokol siebie słabych ludzi pod kazdym wzgl . Osobiście miałam styczność z pania z Olczy która zatrudniała na czarno, kiedy pojawiła sie perspektywa sadu wydzwaniała do rodziny proponując rekompensate finansowa w zamian za nierobienie problemu. Spiewak weselny, biedny chłopak, którego wszyscy tutaj niegdys żałowaliśmy, mogł liczyc niemalże na pomoc każdego z sasiadów z której korzystał. Popularnoscią weselną zdobył mandat. To samo przez sie mówi. On chyba nawet nie wie jakie ma poglady ale idzie tam gdzie łatwo mozna coś szybko zyskac. Jest tam tez inne nazwisko które znam z zycia rodzinnego , osoba durna ale pyskata i pazerna, tolerujemy ja w rodzinie bo nie ma innego wyjscia. To wszystko jest jedno grono...spotykali sie na weselech i pewnie tak powstała idea :))Dziwie sie Zakopianczykom, że postawili na najsłabszy komitet wyborczy. A moze to chodzi.. Tez mi sie wydaje ze teraz to bedzie totalna rozpie...ucha Zakopanego. 2024-04-23 11:20 9. Czyż nie wydaje się wam, że mam powód do płaczu, jeżeli Aleksander będąc w moim wieku panował już nad tylu ludami, a ja nie dokonałem jeszcze ani jednego sławnego czynu? 2024-04-23 11:04 10. Jadziem ze szwagrem i szwagierką!
2024-04-22 15:13 1. Tutaj można się wiele dowiedzieć o naszym świecie i przyszłości. Super! 2024-04-21 22:36 2. Dlaczego nie piszecie o hejcie jaki sąsiedzi wyrzygują na organizatorów tej inwestycji? Grupa sąsiadów brnie w zaparte, skargi, blokady, pisma, w żaden sposób nieuzasadnione. Może nagłośnienie ich zachowania przywróci im poczucie przyzwoitości i serdeczności wobec osób którym los nie oszczedził kalectwa? 2024-04-05 23:21 3. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 23:11 4. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 07:05 5. BRAWO WY !!! 2024-03-29 17:19 6. Ja się pytam jaką partię ten pan reprezentuje?Nazwa komitetu nic nie mówi. 2024-03-14 18:58 7. I to jest miś a nie jakosi cepersko podróba! 2024-03-09 17:01 8. Deportowac drugiego na anktartyde. 2024-02-23 16:54 9. patrząc na tą kobitkę z kieleckiego to cuć ze wiosna idzie ... cuć to nawet niedźwiedzie z gawry wychodzą a niedzwiedzice śpią ... po co wszytko im wiedzieć ... po co ... 2024-02-22 20:48 10. Pnioki, sroki w krzoki takie potoki.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania


REKLAMA