Reklama

2023-05-17 11:00:53

Straż Graniczna

"Stalin", "Dekaz", "Lizak" i inni za kratkami. Specgrupa uderzyła w gangi powiązane z pseudokibicami (WIDEO)

Potężne uderzenie w gangi powiązane z pseudokibicami przeprowadzili funkcjonariusze specgrupy w skład której wchodzą m.in. funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, CBŚP, KWP i KMP w Krakowie oraz KWP w Rzeszowie, pod nadzorem małopolskiego wydziału Prokuratury Krajowej.

W śledztwie jest 25 osób podejrzanych, w tym Mariusz Z., Dominik K. "Dekaz", Norbert R. "Stalin" oraz Michał L. "Lizak", którzy usłyszeli zarzuty kierowania tym gangiem.

- Kolejny raz funkcjonariusze m.in. Karpackiego Oddziału Straży Granicznej wzięli na celownik pseudokibiców klubów sportowych, którzy w ramach zorganizowanych grup przestępczych popełniali przestępstwa na terenie południowej Polski, głównie małopolski i podkarpacia - informuje Justyna Drożdż, starszy specjalista zespołu prasowego komendanta KOSG. 

Dodaje, że Komendant Główny Policji podjął decyzję o powołaniu specjalnej grupy śledczej, pod kierownictwem CBŚP, w skład której wchodzą funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w nowym Sączu, policjanci z Zarządu w Krakowie i Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i w Rzeszowie oraz  Wydziału d/w z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Czynności w sprawie były wykonywane pod nadzorem Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

- Śledczy zarzucają podejrzanym m.in. przestępstwa narkotykowe, rozboje, wymuszenia rozbójnicze czy pobicia - wyliczają w biurze prasowym KOSG. 

Pół tysiąca funkcjonariuszy

"Pierwszym efektem pracy specgrupy była przeprowadzona w ostatnim czasie olbrzymia realizacja, w której uczestniczyło blisko 500 funkcjonariuszy z KaOSG, Zarządu w Krakowie i Rzeszowie CBŚP, KWP oraz KMP w Krakowie. Wsparcia udzielili funkcjonariusze z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” oraz Samodzielnych Pododdziałów Kontrterorystycznych Policji z Krakowa, Białegostoku, Lublina, Opola, Radomia, Katowic i Warszawy. Działania przeprowadzono na terenie województw małopolskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego. To tam zatrzymano 18 osób, a kolejnych 7 podejrzanych doprowadzono z aresztu śledczego, gdzie przebywali w związku z toczącymi się innymi postępowaniami. W trakcie akcji funkcjonariusze zabezpieczyli miecz samurajski, maczetę, inne niebezpieczne narzędzia oraz środki odurzające. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono równowartość ponad 440 tys. zł w różnej walucie, 6 pojazdów o łącznej wartości około 400 tys. zł" - czytamy w komunikacie KOSG. 

Podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, popełnienia przestępstw narkotykowych, rozbojów, wymuszeń rozbójniczych, pobić, kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu 24 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych, a jedna osoba została objęta dozorem policyjnym.

Kraków, Bielsko-Biała i Niderlandy

- Wśród zatrzymanych są osoby podejrzane m.in. o założenie laboratorium narkotyków syntetycznych w powiecie staszowskim w województwie świętokrzyskim, a wyprodukowane tam substancje były rozprowadzane w Małopolsce. Członkom grupy śledczy zarzucają także przemyt narkotyków - dodaje Justyna Drożdż. 

W ramach rozpracowywania tej grupy jeszcze w minionym roku policjanci CBŚP przejęli 20 kg mefedronu przemyconego w bagażniku samochodu osobowego, czy wspólnie z funkcjonariuszami Karpackiego Oddziału SG zabezpieczyli 40 kg marihuany przemyconej w paletach z butelkami win. Akcja opisana została tu:https://www.karpacki.strazgraniczna.pl/ko/aktualnosci/46552,Marihuana-ukryta-w-transporcie-hiszpanskiego-wina.html?search=39490537854.

Z zebranego materiału dowodowego wynika, że zatrzymani mogą być odpowiedzialni za rozbój, podczas którego pobito mężczyznę i skradziono mu 30 tys. euro. A także kradzież obrazu wartego około 50 tys. euro czy udział w pobiciach z użyciem niebezpiecznych narzędzi, do których dochodziło w Krakowie, Bielsku-Białej czy w Niderlandach.

 - W działaniach, które przeprowadzono na terenie województw małopolskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego udział wzięli funkcjonariusze Karpackiego Oddziału SG. To już kolejny udział funkcjonariuszy KaOSG w tej sprawie. Wcześniej, wspólnie z policjantami CBŚP zabezpieczyli 40 kg marihuany przemyconej w paletach z butelkami win - podsumowuje mjr SG Dorota Kądziołka, rzecznika prasowego komendanta Karpackiego Oddziału SG. 

rav

 


Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Supcio 2023-05-17 15:14:21
Nie no Nie-Marta księży to Ty nie obrażaj.
Nie Marta L 2023-05-17 13:42:29
@supcio, a ciebie babo ile razy pobili?
Pytam, bo mnie ani razu (nie drę ryja do nich "ty psie" nie każę im "wy(...)dalać"! etc. Zachowuje się jak człowiek. Jak kobieta, nie czarna szmata)!
Supcio 2023-05-17 11:51:35
Supcio!
Przestali bić baby i od razu mają wyniki.
Jeszcze niech rozpracują granatnika-wysięgnika i lud znowu będzie im ufał.
gosc69sj 2023-05-17 11:27:54
Takie to " kozaki " z tych bandytów, że na widok Policji od razu srają w gacie i sami kładą się na glebę:):):)

Reklama
  • PRACA | dam
    Praca dla gospodyni domowej wraz z opieką nad dzieckiem. Oferuję pracę od 25 czerwca na cały etat w Poroninie. Wymagana osoba dyspozycyjna, która lubi sprzątać, gotować i spędzać czas z dziećmi i zwierzętami. W celu nawiązania kontaktu napisz SMS:. +48602422522
    Tel.: 48602422522
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    WYNAJMĘ HALĘ: magazyn/ produkcja - 250 m. Nowy Targ ul. Składowa. Tel. 602 290 555
  • PRACA | dam
    KĄPIELISKO GEOTERMALNE SZYMOSZKOWA poszukuje do pracy na sezon letni: OSOBY DO KONTROLI WEJŚĆ NA KĄPIELISKO. Więcej informacji pod nr tel. 693 319 707
  • PRACA | dam
    KĄPIELISKO GEOTERMALNE SZYMOSZKOWA poszukuje do pracy na sezon letni: PIZZERA. Więcej informacji pod nr tel. 693 319 707
  • PRACA | dam
    KĄPIELISKO GEOTERMALNE SZYMOSZKOWA poszukuje na sezon letni: BARMANKI oraz OSOBY DO OBSŁUGI PUNKTÓW GASTRONOMICZNYCH. Kontakt 693 319 707
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Do wynajęcia LOKAL o powierzchni 18 m2, składający się z dwóch pokoi z przeznaczeniem na biuro, gabinet lekarski, kancelarię na ulicy Gimnazjalnej w Zakopanem. Kontakt 501 682 696.
  • PRACA | dam
    Poszukujemy do pracy osoby na stanowisko: POKOJOWA/KELNER ŚNIADANIOWY. Oferujemy pracę w systemie zmianowym, lokalizacja w centrum Zakopanego. kontakt 660 636 736
  • SPRZEDAŻ | różne
    KURTKA MOTOCYKLOWA XL Z PODPINKĄ i KASK - mało używane. Tel. 793 008 357.
  • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
    Mało używany stojący BUFOR ocieplany, emaliowany 500L oraz inne rzeczy z demontażu kotłowni . 793 008 357.
  • PRACA | dam
    WIZY USA, WYJAZDY, ZIELONA KARTA. 501 809 644
  • PRACA | dam
    PAPI SERVICE Sp. z o.o. zatrudni KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E oraz UPRAWNIENIA ADR . Tel. 602 290 555
  • PRACA | dam
    Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA, EKSPEDIENTKĘ/-A i KONSERWATORA. 604 102 804, 602 285 793.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    MIESZKANIA w centrum Zakopanego - 607 506 428.
  • PRACA | dam
    KONSERWATORA na pół lub cały etat w Kompleksie Apartamentów w Białce Tatrzańskiej i Zakopanem. Dzwonić 10-17, tel.: 604532074
  • USŁUGI | budowlane
    KAMIENIARSTWO. 882080371.
  • USŁUGI | budowlane
    KOMINY. 882080371.
  • USŁUGI | budowlane
    REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Zakopane-Sprzedam mieszkanie 59m2 - 3 pokoje centrum Zakopanego-ulica Sienkiewicza -atrakcyjna cena. 660797241
    Tel.: 660797241
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    WYNAJMĘ PLAC POD PARKING DLA POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH - 1000 METRÓW. NOWY TARG, UL. SKŁADOWA. OBIEKT OGRODZONY I MONITOROWANY. Tel. 602 290 555
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    DZIAŁKA BUDOWLANA 27 arów, Zubrzyca Górna, 538 75 05 02.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    KAWALERKA UMEBLOWANA Z ANEKSEM KUCHENNYM - DO WYNAJĘCIA DŁUGOTERMINOWO. Zakopane centrum - 600 057 730.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA DŁUGOTERMINOWO NOWE MIESZKANIE 44 m2, Zakopane centrum, częściowo wyposażone - 600 057 730.
  • PRACA | dam
    Masz doświadczenie w sprzedażowej obsłudze grup, eventów i konferencji? PKL Horeca Sp. z o.o. poszukuje osoby na stanowisko: SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY GRUP I KONFERENCJI. Miejsce pracy: Zakopane. CO BĘDZIE NALEŻAŁO DO TWOICH OBOWIĄZKÓW: - Obsługa rezerwacji konferencyjnych i grupowych - przygotowywanie ofert, negocjowanie warunków, ustalanie szczegółów, wprowadzanie listy gości do systemu, rozliczanie pobytu grup; - Analiza zapytań, badanie potrzeb, przygotowywanie ofert oraz prowadzenie negocjacji z klientami w obszarze konferencji eventów i bankietów; - Aktywna sprzedaż pobytów grupowych; - Zarządzanie i monitoring kanałów OTA; - Wdrażanie nowych kanałów sprzedaży usług noclegowych w zarządzanych obiektach; - Nadzór nad przygotowywaniem, przebiegiem wydarzeń oraz ich rozliczenie; - Współpraca pomiędzy działami hotelu a Klientami, identyfikowanie potrzeb, realizacji, oczekiwań Klientów i podnoszenia jakości świadczonych usług; - Budowanie i utrzymywanie długotrwałych relacji z Klientami; - Analiza konkurencji; - Monitorowanie budżetów sprzedażowych i ich optymalizacja; - Współpraca z podwykonawcami i dostawcami usług; - Proponowanie, wdrażanie i analiza nowych rozwiązań, raportowanie; - Dbanie o pozytywny i jakościowy wizerunek Grupy Kapitałowej. WIĘCEJ O STANOWISKU NA: https://www.pkl.pl/post/specjalista-ds-sprzedazy-grup-i-konferencji.html. APLIKACJE prosimy przesyłać na adres rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL Horeca Specjalista ds. sprzedaży grupowej". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
    E-mail: rekrutacja@pkl.pl
    WWW: https://www.pkl.pl/post/specjalista-ds-sprzedazy-grup-i-konferencji.html
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    DZIAŁKA BUDOWLANA 840 m2, uzbrojona (woda, prąd), dojazd z drogi gminnej - Białka Tatrzańska. 608 161 516.
  • PRACA | dam
    Zatrudnię robotników ogólnobudowlanych - budowy od podstaw, docieplenia, wykończenia (flizy, stolarka). Zakopane i okolice. 500160574
    Tel.: 500160574
  • SPRZEDAŻ | różne
    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
  • USŁUGI | budowlane
    KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
  • PRACA | dam
    Restauracja Górska w Białce Tatrzańskiej poszukuje osoby na stanowisko : KUCHARZ A\'LA CARTE. Praca w doświadczonym zespole, wysokie wynagrodzenie. Praca na stałe lub na sezon. Możliwość zakwaterowania Zapraszamy do kontaktu tel :. 518259536 www.restauracjagorska.pl rest.gorska@gmail.com
    Tel.: 518259536
    E-mail: rest.gorska@gmail.com
    WWW: www.restauracjagorska.pl
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    FIAT 500 multijet, 1.3D, 2010r. 604 401 542.
  • PRACA | dam
    Przyjme pracownika budowlanego. 604131899
    Tel.: 604131899
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • USŁUGI | budowlane
    USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY. 889 388 484.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Bezpośrednio Dom w Zębie na widokowej działce 502 621 427 januszwloch@yahoo.com. 739 519 116 januszwloch@yahoo.com
    Tel.: 739
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    ZA GOTÓWKĘ !!! Kupię działkę lub dom do remontu. PODHALE. 600404554
    Tel.: 600404554
  • USŁUGI | budowlane
    USŁUGI KAMIENIARSKIE: OBKŁADKI ELEWACYJNE, POSADZKI, PARAPETY, STOPNIE, OGRODZENIA. FLIZOWANIE. 607 572 312.
  • PRACA | dam
    POMOC W PENSJONACIE. Możliwość zamieszkania. 601 661 661.
  • PRACA | dam
    SZEFOWA KUCHNI - PENSJONAT. Możliwość zamieszkania. 601 661 661.
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • SPRZEDAŻ | różne
    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2023-06-04 21:43 Podologia z zabawą 2023-06-04 20:59 Awans jest nasz. Piłkarze z Zakopanego awansowali do A-klasy 2023-06-04 19:59 Hrubo Watra płonie dla Moniki Gąsienicy Marcinkowskiej 2023-06-04 19:01 To nie był dzień młodzików KS Zakopane (ZDJĘCIA) 2023-06-04 18:30 Liryczna POSA pod znakiem konika polnego 2023-06-04 17:30 Ponad setka zastępów jechała... nie do pożaru (WIDEO, ZDJĘCIA) 9 2023-06-04 16:30 Umościł się nocą miesiączek pod brodą Giewonta, to była truskawkowa pełnia 2023-06-04 15:30 Marsz przeciwko władzy przeszedł też przez Zakopane (ZDJĘCIA, WIDEO) 31 2023-06-04 14:30 Kilkusetmetrowy upadek z Rysów, śmigło poszło w ruch 2023-06-04 14:25 Rzeka ludzi przelewa się warszawskimi ulicami w pochodzie wolności (WIDEO) 17 2023-06-04 14:15 Rodzinny Dzień Dziecka na Równi Krupowej (WIDEO) 2023-06-04 13:59 Tłumy w Krakowie, Rynek Główny wypełnili protestujący 6 2023-06-04 13:15 Setki pielgrzymów na Drodze Papieskiej 3 2023-06-04 12:15 Prezydent Lech Wałęsa i Donald Tusk na czele marszu w Warszawie (WIDEO) 14 2023-06-04 11:19 Górale są już także w stolicy, pod kancelarią premiera zbiera się tłum (WIDEO) 33 2023-06-04 10:20 Górale z miastowymi jadą do Warszawy maszerować przeciwko drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu 16 2023-06-04 09:45 To będzie słoneczna niedziela, na poniedziałek zapowiadane są burze z opadami 2023-06-04 08:44 Tragedia na Jeziorze Czorsztyńskim 2023-06-04 08:00 Kadenowie uhonorowani 2023-06-03 22:00 Pożar wędzarni na Krzeptówkach w Zakopanem 2 2023-06-03 21:00 Kilka upadków na twardym śniegu w Tatrach. Dziś ratownicy TOPR pomagali aż siedmiu osobom 2023-06-03 20:51 Giewont jak na dłoni. Wiemy, kiedy zmieni się pogoda (WIDEO) 2023-06-03 20:28 Samochód wjechał w motocykl w centrum Zakopanego 2 2023-06-03 20:00 Kto i dlaczego zabija nastolatki pochodzące z bogatych domów? Konkurs dla czytelników 2023-06-03 19:00 Drogowy węzeł na granicy 11 2023-06-03 18:00 Tej miejscowości na Podhalu turyści jeszcze nie odkryli. Niech żałują 15 2023-06-03 17:00 Policjant z Nowego Targu w zwycięskiej drużynie IX Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc 1 2023-06-03 16:00 Minister w Jabłonce dzielił czekami 8 2023-06-03 15:00 Ściana, Konstrukcja i Łódź czyli metafory Zbigniewa Biela w Jatkach 2023-06-03 14:00 Festiwal Rowerowy w Białce Tatrzańskiej trwa 2023-06-03 13:20 Akcja ratunkowa na Rysach 2 2023-06-03 13:00 Ceniony rabczański lekarz uhonorowany przez dzieci... uśmiechem 2023-06-03 12:05 Wilk na uwięzi owcy 1 2023-06-03 12:00 Uroczyste zakończenie zagórzańskich majówek (WIDEO) 2023-06-03 11:00 Mimo słonecznej, chociaż trochę chłodnej pogody korki na Łysej Polanie niewielkie. 10 2023-06-03 10:30 Krakowiaczek ci ja... Pokaz filmu 2023-06-03 10:00 Przedszkolanki uczą się bez granic 2023-06-03 09:00 Gościnnie w Teatrze Witkacego: Luka Mazur Quartet 2023-06-03 08:00 Uwaga na utrudnienia na drogach! Dziś przez Podhale przejadą kolarze 11 2023-06-02 22:00 Młodzi skoczkowie powalczyli na skoczniach w Chochołowie 1 2023-06-02 20:53 Bardzo poważny wypadek w Krościenku nad Dunajcem 2023-06-02 20:30 Czyste Powietrze? Zostaw to nam - sami załatwimy dofinansowanie 2023-06-02 20:00 Bociek-celebryta postawił w stan gotowości rabczańską straż miejską (WIDEO) 2023-06-02 19:00 Jak oni to robią? Remont dachu kościoła w Skomielnej Białej (WIDEO) 2023-06-02 18:00 Ludziom puszczały nerwy, ale w końcu mamy nową drogę - mówią na Olczy 2023-06-02 17:00 Rondo po poprawkach - za co miasto musiało dopłacić wykonawcy? 4 2023-06-02 16:00 Nowotarscy policjanci uratowali desperatkę 3 2023-06-02 15:30 Opowieść o dwóch miastach: Sopot - Zakopane. Również w Stacji Kultura Zakopane 2023-06-02 15:00 Parkowanie bez biletu - ale trzeba uważnie czytać komunikaty 4 2023-06-02 14:00 Zdejmowali odciski palców, rozwiązywali zagadki kryminalne, zaprzyjaźnili się z Sarą i Olką 3
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-06-04 21:03 1. @yano Piszesz, że " komuchy dogadały się z agentami z Solidarności" , to piszesz m.innymi o Lechu Kaczyńskim ,który w Magdalence biesiadował z gen.Kiszczakiem,Cioskiem,Kwaśniewskim i innymi ,bo był doradcą NSZZ Solidarność . Na szczęście ani Solidarność ,ani mądrzy politycy prawicy nie posłuchali durnego Kornela Moraiweckiego ,który chciał nie chciał pokojowych rozmów a rozlewu polskiej krwi. Episkopat Polski też był za dogadaniem się z PZPR. Weź się chłopie za najnowszą historię i nie pisz bzdur. 2023-06-04 20:48 2. Widzę że jakiś lewak pod mój nick się podszywa . 2023-06-04 20:44 3. Widze że lewctwo niedługo powie że kolejke na Kasprowy sprzedał Kaczynski @agh , bo przecie 500 +to PO wymyśliło i płot na granicy z Białorusią też Tusk budował z Ochojską , widze że to @agh bardzo mądre, i niejakie @kur to pewnie mądrzec Europy drugie po Wałęsie 2023-06-04 20:39 4. Ciekawe czy Maxbus z Bukowiny woził dla kasy czy z miłości do Tuska? 2023-06-04 20:39 5. #agh - nie rozumiesz idei wpisu czy trollujesz? EOT. 2023-06-04 20:34 6. @Przedstawiciel Okupanta, gdyby każdy niósł takiego barana jak ty, to francuski program obliczyłby 1 000 000 2023-06-04 20:28 7. Małą pomyłkę widze otóż park rozrywki w Gminie Ochotnica zwróci się za 3,5 tysiąca lat no to szał - tylko tak inwestować wójcie Myślę , że prywaciarze już zacierają ręce bo będą bić kasę na tym parku linowym . A jak tam ta siłownia - prawdopodobni gmina remontuje wszystkie pomieszczenia , przebudowuje łazienki - wydała ponoć 1 milion 200 tyś złotych na remont u Julki no i od roku płaci Julce czynsz bardzo wysoki - kto to widział i słyszał - płacić czynsz i remontować za gminne pieniądze - skandal - ale 2023-06-04 20:21 8. no faktycznie wybory 4 VI nic nie dały - tylko skąd się wzięły wybory późniejsze co do dogadania z obcą agenturą to Antoś Maciarewicz oddał listę polskich wywiadowców i ich siatek ruskim prosto do ambasady więc zdrada to chyba z jego strony zresztą zawsze był sprzedawczykiem i pozostał nim do dziś 2023-06-04 20:16 9. nick yano Nie nakrencoj sie. Walnij lufe i idź spać. 2023-06-04 20:08 10. Rzeka ludzi, ale 150 tys. nie pół miliona jak próbują nam wmówić. Francuski program MapChecking pozwala na ustalenie faktycznej liczby ludzi na danym obszarze, tu aby wyszło 500 tys. to każdy musiałby nieść na barana dwie osoby.
2023-05-15 11:39 1. Ja z Zakopanego kojarzę piwko Zakopiańczyk, całkiem spoko, to chyba browar Pilswezier robił, a teraz to nawet nie wiem, ale takie znane i lubiane miejscowości to powinny mieć swoje piwka właśnie... 2023-05-04 20:43 2. Byłam na koncercie i był świetny 2023-05-02 00:23 3. Widzę Sebastian krauzowicz znowu coś gdzieś otwiera. Gdzie tego chłopa nie było? 2023-04-30 05:33 4. Wspaniałe Spotkanie zorganizowane przez Żonę Poety - Annę Tawłowicz. Gwoli ścisłości, odbyło się w przeddzień imienin Jerzego Tawłowicza, którego 11. rocznica śmierci minęła 25 lutego 2023 roku. Poeci przybyli nie tylko z Podhala, była też poetka ze Szczecina. Spektakl przedstawiony przez Aktorów SCENY A2 oparty był na scenariuszu z 2004 roku, autorstwa Jerzego Tawłowicza "Wiosenne (nie)porządki czyli remanent w mojej szufladzie z wierszami", a głównym punktem programu całego Wydarzenia był Turniej Jednego Wiersza, który wygrał poeta z Krakowa - Robert Marcinkowski. Wszyscy wyłonieni przez publiczność laureaci obdarowani zostali m. in. pięknymi filiżankami ozdobionymi przez znakomitą plastyczkę z Jabłonki - Monikę Tlałkę. Atmosfera była wspaniała, Jurek znów połączył twórców, którzy przeczytali wiele wierszy poświęconych jego Osobie. Można było również uraczyć się przednim poczęstunkiem, który zapewniła Żona Poety. 2023-04-16 23:02 5. @serio nie ma ofiar, wg kk :D 2023-04-13 21:49 6. a w obronie ofiar jp2 kiedy marsz? 2023-03-20 20:15 7. Przecudnie, jaki spokój duszy dają te obrazy. Jestem zaczarowana. Ukłony i gratulacje dla Artystki. Nigdy nie byłam w tej kawiarni!! Dla tych obrazów tam pójdę. 2023-02-28 03:12 8. ja nie kupuje tej narracji. Idź do wojska - bądź "zdziwiony" że zginiesz na froncie, misji pokojowej, na ćwiczeniach na poligonie etc. Albo w TOPR- to naczelnik mówi do spotkanego zakopiańczyka: "Pan z nami pójdzie na 4 lata kontraktu"? no nie. To nie Rosja. Tu się kandydata tak nie wciela. Jeżeli ktoś nie akceptuje ryzyka szuka pracy w biurze/sklepie. Z dala od służby ratowniczej. 2023-02-24 23:22 9. najlepsze było to że samochody różnych służb zaparkowały i zablokowały chodnik - Brawo piękny przykład. 2023-02-17 13:19 10. Brakowało jeszcze toastów i drink baru...
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

Pożegnania

FILMY TP