Reklama

2023-05-20 18:00:15

Pod Giewontem

Problemy taksówkarzy w Zakopanem

Jest nas za dużo, nie mamy miejsc na postojach, a sytuację wykorzystują czarne owce, nabijając paragony grozy - przed taksówkarzami z Zakopanego piętrzą się problemy wyższe niż Tatry.

Jeszcze w 2010 roku po ulicach w Zakopanem jeździło 260 taksówek, teraz jest ich ponad 700. Deregulacja zawodu taksówkarza, wprowadzona przez wicepremiera Jarosława Gowina, sprawiła, że teraz za kierownicą taxi może usiąść praktycznie każdy.

- Wystarczy, że ma samochód i prowadzi działalność gospodarczą. Nikt tak naprawdę nie kontroluje, czy się do tego zawodu nadaje i jak go wykonuje. Jednego dnia odbieram prawo jazdy, a następnego kieruję taksówką - mówi taksówkarz z Zakopanego. To zdaniem części kierowców taksówek prowadzi do sytuacji, że niektóre osoby próbują wręcz oszukiwać turystów. Żądają one od klientów na przykład 80 zł za przejechanie niecałych dwóch kilometrów. - Są takie taksówki, gdzie za otwarcie drzwi nalicza się opłatę. Można je nazwać taksówkami widmo - śmieje się kolejny z naszych rozmówców. Dodaje, że nawet biorąc pod uwagę okresy, gdy pod Giewont zjeżdżają turyści, liczba ponad 700 taksówek na 28 tys. stałych mieszkańców jest w Polsce rekordowa. - Wielu jest tzw. weekendowych taksówkarzy. Mają oni licencje, ale wyjeżdżają tylko w czasie turystycznego szczytu. Za kurs na przykład z centrum na Pardałówkę liczą 60 zł, gdy nasza cena to 32 zł - mówi taksówkarz zrzeszony w jednej z taksówkowych korporacji.

To wpływa źle na odbiór wśród turystów i zakopiańczyków taksówkarzy z dużym doświadczeniem, znajomością topografii Zakopanego, którzy świadczą usługi na wysokim poziomie. Trzykrotne zwiększenie liczby taksówek doprowadziło do sytuacji, że pod Giewontem brakuje miejsca na postojach. Były one tworzone, gdy taksówek było o wiele mniej. Teraz taksówkarze nie mieszczą się na nich. - Czarę goryczy przelała tymczasowa przeprowadzka dworca autobusowego na Aleje 3 Maja. Nie wyznaczono tam żadnych miejsc dla taksówkarzy. Od ponad roku nie mamy  gdzie zostawiać klientów, ani ich zabierać. To rodzi różne konfliktowe sytuacje, a czasem kończy się mandatami - tłumaczy taksówkarz z Zakopanego. Nadal nie wiadomo, jak będzie wyglądał i czy w ogóle będzie wyznaczony postój dla taksówek przy powstającym centrum komunikacyjnym. - Boimy się, że takiego postoju nie będzie albo wyznaczone zostaną miejsca jedynie do zostawiania pasażerów. To byłaby kuriozalna sytuacja. Nie ma w Polsce dworca bez postoju taksówek - twierdzi taksówkarz. W sumie na ponad 700 taksówkarzy na postojach w Zakopanem jest ok. 60 miejsc. Taksówki wykorzystują na nich każde miejsce, ale niektóre z nich są źle zbudowane. Gdy auto stoi i czeka w kolejce na ul. Kościuszki przed dawnym domem wczasowym "Kolejarz", to już z tej kolejki nie wyjedzie, gdy dostanie zgłoszenie przez radio. Kierowca musiałby jechać po chodniku.

Urząd w tej sprawie nabrał wody w usta. Na odpowiedź, czy będzie postój przy nowym centrum komunikacyjnym, mimo naszych ponagleń, czekamy już trzy tygodnie.

- Nie wyobrażam sobie, aby na nowym dworcu nie było postoju taksówek. Dziwne tylko, że do tej pory nie dowiedzieliśmy się, jak ten postój będzie wyglądać, ile będzie na nim miejsc. Przecież to powinno być określone już w projekcie - dziwi się kolejny z naszych rozmówców.

Jak tłumaczy natomiast Agnieszka Janik-Kołacz z Wydziału Ewidencji i Pozwoleń, nie jest tak, że praktycznie każdy może zostać taksówkarzem w Zakopanem. Osoba taka, oprócz oczywiście prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego, musi przedstawić zaświadczenia o niekaralności, braku przeciwwskazań psychologicznych do pełnienia tego zawodu oraz świadectwo legalizacji parkometru. Urzędnicy przyznają natomiast, że w Zakopanem nie wprowadzono żadnego limitu liczby taksówek. Radni uchwalili tylko przepisy określające, w jakie oznaczenia ma być wyposażona taksówka. Chodzi m.in. o szczegółowe informacje dotyczące cennika przejazdu. - Osoby korzystające z usług taksówkarzy powinny zapoznać się z informacją umieszczoną na szybie i na tej podstawie dokonać wyboru. Nie została podjęta uchwała, która regulowałaby cennik za usługi transportu drogowego, a także nie ma obowiązku zrzeszania się osób prowadzących działalność związaną z wykonywaniem transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką - tłumaczy Agnieszka Janik-Kołacz.

Jak twierdzą taksówkarze, przepisy o oznaczeniach aut są tak naprawdę martwe, bo nikt ich nie sprawdza. Także potrzebne do zostania taksówkarzem zaświadczenia, chociażby te od psychologa, są bardzo łatwe do zdobycia i na zakopiańskich ulicach rządzi taksówkowa wolna amerykanka.

p

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
wieś za miastem 2023-05-22 12:04:17
Zlikwidować te taksówki i będzie spokój. Zakopane to wieś którą każdy przejdzie w pół godziny. Regularna komunikacja zbiorowa załatwia wszystkie problemy. Niestety sołtys nie daje rady.
Tdz 2023-05-21 10:54:19
Taksowkarze i jak i ci pseudo taksowkarze przedewszystkim powinni byc miejscowi, a nie przyjezdni na sezon ktorzy wysadzaja klienta 500 m od celu bo tak im gps mowi.
Zarowno Ci prawdziwi z krwi i kosci jak i ci z przypadku powinni byc kulturalni, a malo ktorzy sa. Mowa tu nie o kulturze do klienta ktorego wioza, ale do wszystkich dookola. Do tego kierowcy taksowek powinni przestrzegac przepisow ruchu drogowego, a czesto tego nie robia-mowa o zatrzymaniu sie w celu zabrania lub wysadzenia klienta. Kraweznik nawet najnizszy to dla nich jak woda swiecona dla diabla-szczegolnie Ci co uwazaja sie za prawdziwych taksowkarzy.
raid 2023-05-20 22:59:41
W Zakopanem kurs z Kasprusi na Pardałówkę, kosztuje tyle co w Krakowie kurs z Ruczaju na osiedle Złotej Jesieni. Tyle w temacie taxi Zakopane.
MadMax 2023-05-20 21:25:44
przez wile lat dużo korzystałem z taksówek w Zakopane,
Jeżdżąc dokładnie tą samą trasą praktycznie tą samą trasą przecierałem oczy ze zdumienia ile "legalni taksówkarze" chcą za to kasy. Jak taksiarz pyta czy musi włączać licznik to znaczy że policzy cię więcej niż powinien (sprawdzalność 95%),
nie raz z łaską słyszałem "a daj 30zł i będzie" a na liczniku dwa dni później 22zł
Miejscowego potrafią robić jak chcą - a co dopiero turystę.
Raz chciałem jechać wieczorem krótki kurs z pod Watry na Bystre - miałem świeżo ściągnięty gips z nogi i w zimie nie bardzo mi się chciało iść z buta - stały 4 taksówki - wszyscy odmówili - że za krótki kurs - z bólem poszedłem z buta, myśląc sobie "niech zdechną z głodu". Sezon - czekali na lepszego klienta. Jak za PRL to taksiarz decydował z kim i gdzie pojedzie. Szkoda że Zakopane jest zbyt małe dla UBERA,
i jeszcze raz powiem "zdychajcie z głodu" dziady za to co robicie - i jeszcze narzekacie ? jakieś żarty.
jarek 2023-05-20 21:03:10
@ Eljote, zmień dilera, jeżeli jeździsz z Szymon do Poronina po flaszkę :)
Mary 2023-05-20 20:27:26
@ Eljote idz na odwyk alkoholiku!!!.
kukto 2023-05-20 20:20:58
Heheh... tyle was jest a w sezonie nie mozna zamowic taksowki. Z wielką łaską przepity dyspozytor mowi "moze bedzie a moze nie bedzie". Abstrakcja. Taksówki to jeden wielki złom, w srodku napalone szlugami. Zmiany zacznijcie od siebie bo nasz transport tutaj to wstyd na cała europe. Wprowadzić Ubera i sie skonczy wolna amerykanka. Bedzie tanio, czysto i na czas.
Eljote 2023-05-20 20:06:26
Kurs z dworca tymczasowego na Szymony u gości naprzeciwko dworca 40 zł u korpoporacji 6 22zł do 25zł. Kurs z Szymon w niedzielę po 23 po flaszkę do poronina na stację paliw 173zł. Moja najdroższa flaszka i ostatnia
Piotr 2023-05-20 19:32:25
Podziękujcie panu Dłoruli za ten cały syf, sami go wybraliście to teraz nie narzekać - za miskę ryżu zap******ać. ***** ***
ricardo 2023-05-20 19:32:24
co do taksówek w Zakopanem to mam mieszane uczucia. Rok temu zamówiłem taksówkę na podany adres z wyprzedzeniem, to nie przyjechałą choć była umówiona kilka godzin wcześniej, nie zdążyłem na pociąg.... Gościu ściemniał, że był o umówionej godzinie pod adresem a ja stałem już 5 minut przed umówioną godziną przez 20 minut i go nie było!! Ostatnio w styczniu chciałem zamówić taksówkę na 5:30. Dzwonię wieczorem do dwóch numerów znalezionych w google jako firmy taksówkowe, odbierają goście i mówią, że on w tych godzinach nie jedzie bo zaczyna pracę o 6 inny o 7.... Dzwonię to innego ten chce z góry wpłaty zaliczki.... dzwonię do jakiejś firmy taksówkowej tam odbierają i informują, że w godzinach nocnych czyli do 6.00 rano pierwszeństwo mają goście jakiś hotelów dla których jeżdzą i że jeżeli ktoś z hotelu zamówi kurs o tej godzinie to tam pojadą, a nie do mnie. To jakieś absurdy!!! Czy jest w Zakopcu jakieś pewne tzw radio taxi firma która ma kilkunastu kierowców i działa 24h na dobę? Tak jak w innych miastach?
Cyklista 2023-05-20 18:25:09
"świadectwo legalizacji parkometru"
Co to, toto ???
jarek 2023-05-20 18:22:31
ten postój TAXI pod dawnym Kolejarzem to totalna porażka od lat stoją tam, dwa sznury samochodów obok siebie A GDZIE PRZEPISY PRZECIWPOŻAROWE tylu urzędników widziało to i co ? :)

Reklama
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SUZUKI JIMNY, 1.3 benzyna, 1999r. 604 401 542.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  FIAT 500 multijet, 1.3D, 2010r. 604 401 542.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA od A do Z. 572624414.
 • USŁUGI | budowlane
  BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414.
 • SPRZEDAŻ | różne
  KURTKA MOTOCYKLOWA XL Z PODPINKĄ i KASK - mało używane. Tel. 793 008 357.
 • PRACA | dam
  PRACA NA CAMPINGU DLA PANI. SPRZĄTANIE SANITARIATÓW. GODZINY PRACY PORANNE I WIECZORNE. OD CZERWCA DO WRZEŚNIA
  Tel.: 667477791
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  Stojący BUFOR ocieplany, emaliowany 500L oraz inne rzeczy z demontażu kotłowni . 793 008 357.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBĘ NA STANOWISKO: ZMYWAK/OBIERAK. Praca stała lub sezonowa. 601 533 566, 18 20 64 305
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  W Gorcach na Sralówkach nowo wybudowana Bacówka do sprzedania. 515 503 494, 18 26 53 977.
 • PRACA | dam
  Bar Rumcajs w Nowym Targu przyjmie do pracy na stanowiska: *Kucharz/Kucharka *Pomoc kuchenna. Wymagane doświadczenie. Nie odpisujemy na sms. 603 055 521.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam DOM GOSPODARCZY, działka 10 ar - GRONKÓW GÓRNY. 510 80 75 74.
 • PRACA | dam
  Praca dla gospodyni domowej wraz z opieką nad dzieckiem. Oferuję pracę od 25 czerwca na cały etat w Poroninie. Wymagana osoba dyspozycyjna, która lubi sprzątać, gotować i spędzać czas z dziećmi i zwierzętami. W celu nawiązania kontaktu napisz SMS:. +48602422522
  Tel.: 48602422522
 • PRACA | dam
  KĄPIELISKO GEOTERMALNE SZYMOSZKOWA poszukuje do pracy na sezon letni: OSOBY DO KONTROLI WEJŚĆ NA KĄPIELISKO. Więcej informacji pod nr tel. 693 319 707
 • PRACA | dam
  KĄPIELISKO GEOTERMALNE SZYMOSZKOWA poszukuje do pracy na sezon letni: PIZZERA. Więcej informacji pod nr tel. 693 319 707
 • PRACA | dam
  KĄPIELISKO GEOTERMALNE SZYMOSZKOWA poszukuje na sezon letni: BARMANKI oraz OSOBY DO OBSŁUGI PUNKTÓW GASTRONOMICZNYCH. Kontakt 693 319 707
 • PRACA | dam
  Poszukujemy do pracy osoby na stanowisko: POKOJOWA/KELNER ŚNIADANIOWY. Oferujemy pracę w systemie zmianowym, lokalizacja w centrum Zakopanego. kontakt 660 636 736
 • PRACA | dam
  WIZY USA, WYJAZDY, ZIELONA KARTA. 501 809 644
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA, EKSPEDIENTKĘ/-A i KONSERWATORA. 604 102 804, 602 285 793.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MIESZKANIA w centrum Zakopanego - 607 506 428.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINY. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  KAWALERKA UMEBLOWANA Z ANEKSEM KUCHENNYM - DO WYNAJĘCIA DŁUGOTERMINOWO. Zakopane centrum - 600 057 730.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA DŁUGOTERMINOWO NOWE MIESZKANIE 44 m2, Zakopane centrum, częściowo wyposażone - 600 057 730.
 • PRACA | dam
  Masz doświadczenie w sprzedażowej obsłudze grup, eventów i konferencji? PKL Horeca Sp. z o.o. poszukuje osoby na stanowisko: SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY GRUP I KONFERENCJI. Miejsce pracy: Zakopane. CO BĘDZIE NALEŻAŁO DO TWOICH OBOWIĄZKÓW: - Obsługa rezerwacji konferencyjnych i grupowych - przygotowywanie ofert, negocjowanie warunków, ustalanie szczegółów, wprowadzanie listy gości do systemu, rozliczanie pobytu grup; - Analiza zapytań, badanie potrzeb, przygotowywanie ofert oraz prowadzenie negocjacji z klientami w obszarze konferencji eventów i bankietów; - Aktywna sprzedaż pobytów grupowych; - Zarządzanie i monitoring kanałów OTA; - Wdrażanie nowych kanałów sprzedaży usług noclegowych w zarządzanych obiektach; - Nadzór nad przygotowywaniem, przebiegiem wydarzeń oraz ich rozliczenie; - Współpraca pomiędzy działami hotelu a Klientami, identyfikowanie potrzeb, realizacji, oczekiwań Klientów i podnoszenia jakości świadczonych usług; - Budowanie i utrzymywanie długotrwałych relacji z Klientami; - Analiza konkurencji; - Monitorowanie budżetów sprzedażowych i ich optymalizacja; - Współpraca z podwykonawcami i dostawcami usług; - Proponowanie, wdrażanie i analiza nowych rozwiązań, raportowanie; - Dbanie o pozytywny i jakościowy wizerunek Grupy Kapitałowej. WIĘCEJ O STANOWISKU NA: https://www.pkl.pl/post/specjalista-ds-sprzedazy-grup-i-konferencji.html. APLIKACJE prosimy przesyłać na adres rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL Horeca Specjalista ds. sprzedaży grupowej". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
  E-mail: rekrutacja@pkl.pl
  WWW: https://www.pkl.pl/post/specjalista-ds-sprzedazy-grup-i-konferencji.html
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA 840 m2, uzbrojona (woda, prąd), dojazd z drogi gminnej - Białka Tatrzańska. 608 161 516.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię robotników ogólnobudowlanych - budowy od podstaw, docieplenia, wykończenia (flizy, stolarka). Zakopane i okolice. 500160574
  Tel.: 500160574
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • PRACA | dam
  Przyjme pracownika budowlanego. 604131899
  Tel.: 604131899
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY. 889 388 484.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Bezpośrednio Dom w Zębie na widokowej działce 502 621 427 januszwloch@yahoo.com. 739 519 116 januszwloch@yahoo.com
  Tel.: 739
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI KAMIENIARSKIE: OBKŁADKI ELEWACYJNE, POSADZKI, PARAPETY, STOPNIE, OGRODZENIA. FLIZOWANIE. 607 572 312.
 • PRACA | dam
  POMOC W PENSJONACIE. Możliwość zamieszkania. 601 661 661.
 • PRACA | dam
  SZEFOWA KUCHNI - PENSJONAT. Możliwość zamieszkania. 601 661 661.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2023-06-09 10:12 Hortensja drzewiasta - jak uprawiać i pielęgnować 2023-06-09 09:57 Groźne bakterie w produkcie sprzedawanym przez Biedronkę 2023-06-09 08:59 Policja ustaliła, kto wczoraj zginął w Tatrach. Mężczyzna spadł ze szlaku na Świnicę 2023-06-09 08:30 Przywarówczańskie Śpasy dla wszystkich 2023-06-09 08:00 Śmieci wyzbierane, pole wybronowane i trawa zasiana, Polana Sywarne wysprzątana 1 2023-06-08 20:35 Śmiertelny wypadek w Tatrach (ZDJĘCIA) 2023-06-08 20:00 Motocykliści na procesji (WIDEO) 2023-06-08 19:00 Dziś Dunajec bez flisaków 2023-06-08 18:00 Blisko dwustu kajakarzy popłynęło z nurtem Dunajca (WIDEO) 2023-06-08 17:00 Nowotarżanie także przeszli w tradycyjnej procesji Bożego Ciała 2023-06-08 16:00 Turyści nie przejmują się zakazami w Białej Wodzie (WIDEO) 8 2023-06-08 15:44 Zderzenie osobówki z autobusem na zakopiance 2023-06-08 14:59 Mężczyzna rozbijał szyby na Krupówkach, zatrzymywał samochody 10 2023-06-08 14:25 Auto w płomieniach na zakopiance 2 2023-06-08 14:17 Dachowanie w Rabce 2023-06-08 14:00 W sobotę KS Zakopane świętuje awans do A-klasy 1 2023-06-08 13:00 Mimo ostrzeżeń przed burzami wielu turystów wybrało się w Tatry 2 2023-06-08 12:01 Boże Ciało w Murzasichlu (WIDEO) 1 2023-06-08 10:59 Przez Zakopane przechodzi procesja Bożego Ciała (WIDEO) 12 2023-06-08 09:59 Zmarła córka Jana Sztaudyngera 2023-06-08 09:00 Eksplozja kolorów dla Kamilki Gil 2023-06-08 08:12 Toyota wjechała w latarnię (ZDJĘCIA) 7 2023-06-08 08:00 Góralska Majówka tym razem w Rabce 2 2023-06-07 21:15 Jeleń potrafi, choć młody, a wielu pieszych wciąż ma z tym problemy (WIDEO) 5 2023-06-07 21:00 Zmarł Jan Tatar. Trener w szkole w Zakopanem, członek kadry lekkoatletycznej 2023-06-07 19:30 Przewodnik po życiu, emocjach i relacjach. Dla dziewczyn i młodych kobiet. Konkurs dla czytelników 1 2023-06-07 19:20 Akcja GOPR na Luboniu Wielkim 2023-06-07 19:00 Górale w Stolicy świętują stulecie swojego oddziału Związku Podhalan 4 2023-06-07 18:30 Nic tak nie wkurza jak one, rozbabrane i porzucone. 3 2023-06-07 18:00 Zielone czy czerwone światło? Nie wiadomo, bo zasłonił je słupek 2 2023-06-07 17:01 Samochód uderzył w drzewo i ogrodzenie 3 2023-06-07 17:00 Organek i inni na Przywitanie Lata w Nowym Targu! 2 2023-06-07 16:30 Co w trawie piszczy? Weekend czerwcowy pod Babią Górą 2023-06-07 16:00 W królestwe rododendronów i azalii (ZDJĘCIA) 1 2023-06-07 15:15 Jak co roku w Boże Ciało - Dunajcem spłyną kajakarze 2 2023-06-07 14:15 Zakopiańskie dworce coraz bliżej finału (WIDEO) 18 2023-06-07 13:30 Motocykliści z całej Polski spotkają się na zjeździe w Miętustwie 1 2023-06-07 13:10 Kim jest radca prawny? 2023-06-07 12:40 Chwila nieuwagi i kolizja gotowa! Na szczęście nikomu nic się nie stało 2023-06-07 12:00 25-latek w bmw gnał jak szalony w terenie zabudowanym 2023-06-07 11:50 Jakie drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego wybrać? 2023-06-07 11:15 Żonkilowy Marsz Nadziei po raz kolejny przeszedł przez miasto (WIDEO) 2023-06-07 10:30 Do mojej matki przyszli panowie z książką telefoniczną, której nie zamawiała 2023-06-07 09:50 Mieszkańcy zabrali kluczyki kompletnie pijanemu kierowcy 4 2023-06-07 09:00 Taksówkarze z Zakopanego zorganizowali imprezę dla podopiecznych domów dziecka z Podhala 9 2023-06-07 08:30 Jubileuszowe 20. święto ulicy Strążyskiej 2023-06-07 08:00 Cyrhla w budowie 2023-06-06 21:59 Workoplecak z Łącka Góralską Pamiątką Tygodnika Podhalańskiego 1 2023-06-06 21:15 Na wakacje pociągi wracają do Zakopanego 1 2023-06-06 20:30 Aleja Dziewolskich w Krościenku nad Dunajcem 6
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-06-09 09:12 1. "Urządzili sobie parking na polanie." - no tu się nie zgodzę bo jeśli to jest prywatna działka, a właściciel się zgadza na to, to nie można mówić że turysta sobie urządził samowolkę na jakiejś polanie. Po tej drodze jeździ mnóstwo samochodów pomimo zakazu i niestety często parkują za szlabanem pod skałkami, na miejscu oznaczonym jako parking dla osób niepełnosprawnych lub jadą tylko po to żeby nawrócić pod budką, tylko wtedy nikt nie pisze o tym artykułów :) nie bronię nikogo ale wygląda jakby ktoś uparcie chciał zrobić aferę.. 2023-06-09 09:10 2. wawka jak się nie miedzi to się w domu siedzi, hahaha 2023-06-09 08:49 3. @gasienica z lasa, a nie słyszałeś o tym, że Policjant będąc na służbie nie może brać udziału w manifestacjach i wiecach politycznych? To dlaczego uczestniczyli w tuskowym marszu przeciwko PiS zorganizowanym 4 czerwca? @grek, @inocenty, policzyliście koszty tego marszu poniesione przez podatnika (czyli przeze mnie)? Wasze "śmieci" (transparenty i tablice zawierające hasła pełne jadu i nienawiści) porzucone w Gnojnie pod Warszawą nadal tam zalegają. Może w ramach obniżenia kosztów sami je posprzątacie. Razem z gasienicą 2023-06-09 08:35 4. @cenzor, a czemu nie ma się zazielenić NATYCHMIAST! JUŻ! TERAZ!, jak wymagaliście tego na Równi Krupowej po Sylwestrze Marzeń? Tutaj akurat jesteście wyrozumiali i da się poczekać, prawda? Im też sprzątanie kawałecka trawnika zajęło miesiąc, i nie robiliście z tego powodu szeregu czepialskich artykułów. Ot wasz obiektywizm i wasza bezstronność. Dokładnie tak samo, jak w przypadku publikacji wszystkich regulaminowych komentarzy 2023-06-09 08:04 5. Jak przeciwnicy PISlamu wychodzą na ulice to Wam katolicy strasznie to przeszkadza ale jak Wy wychodzicie demonstrując przywiązanie do niewiadomo czego blokując pół Zakopanego to wszyscy to muszą to akceptować..Co tam robiła policja która zamiast pilnować porządku to z pieniędzy podatników pilnuje jakiś dziwaków sypiących kwiatkami po drodze ( ciekawe czy to posprzątacie)?..Ta cało procesja przypomina mi redyk gdzie idzie baca a z tyłu stado prowadzi bezmyślne stado baranów.... 2023-06-09 05:28 6. Cebrzyki z Czerskiej rodem wyszly gdzies z bagien. Nagle centusiuja cos, czego nie moga mentalnie ogarnac. Znajomosc historii tego Kraju, jego tradycji i fakt jak to zwiazane jest z chrzescijanstwem lezy poza ich mozliwosciami poznawczymi. Ta ciemnota polaczona z brakiem obycia w zyciu spolecznisci ukazuje tylko pustke tej neolewackiej demagogii. 2023-06-09 00:34 7. Szkoda, że nie przedstawiono w artykule tych wariantów. 2023-06-09 00:07 8. @siara Lecz się chociaż na nogi póki czas... 2023-06-09 00:06 9. @greg, niestety ale to prawda. Może ktoś policzy koszty tych wszystkich marszów i procesji. Podatnik powinien wiedzieć. 2023-06-08 23:55 10. Komedia
2023-05-15 11:39 1. Ja z Zakopanego kojarzę piwko Zakopiańczyk, całkiem spoko, to chyba browar Pilswezier robił, a teraz to nawet nie wiem, ale takie znane i lubiane miejscowości to powinny mieć swoje piwka właśnie... 2023-05-04 20:43 2. Byłam na koncercie i był świetny 2023-05-02 00:23 3. Widzę Sebastian krauzowicz znowu coś gdzieś otwiera. Gdzie tego chłopa nie było? 2023-04-30 05:33 4. Wspaniałe Spotkanie zorganizowane przez Żonę Poety - Annę Tawłowicz. Gwoli ścisłości, odbyło się w przeddzień imienin Jerzego Tawłowicza, którego 11. rocznica śmierci minęła 25 lutego 2023 roku. Poeci przybyli nie tylko z Podhala, była też poetka ze Szczecina. Spektakl przedstawiony przez Aktorów SCENY A2 oparty był na scenariuszu z 2004 roku, autorstwa Jerzego Tawłowicza "Wiosenne (nie)porządki czyli remanent w mojej szufladzie z wierszami", a głównym punktem programu całego Wydarzenia był Turniej Jednego Wiersza, który wygrał poeta z Krakowa - Robert Marcinkowski. Wszyscy wyłonieni przez publiczność laureaci obdarowani zostali m. in. pięknymi filiżankami ozdobionymi przez znakomitą plastyczkę z Jabłonki - Monikę Tlałkę. Atmosfera była wspaniała, Jurek znów połączył twórców, którzy przeczytali wiele wierszy poświęconych jego Osobie. Można było również uraczyć się przednim poczęstunkiem, który zapewniła Żona Poety. 2023-04-16 23:02 5. @serio nie ma ofiar, wg kk :D 2023-04-13 21:49 6. a w obronie ofiar jp2 kiedy marsz? 2023-03-20 20:15 7. Przecudnie, jaki spokój duszy dają te obrazy. Jestem zaczarowana. Ukłony i gratulacje dla Artystki. Nigdy nie byłam w tej kawiarni!! Dla tych obrazów tam pójdę. 2023-02-28 03:12 8. ja nie kupuje tej narracji. Idź do wojska - bądź "zdziwiony" że zginiesz na froncie, misji pokojowej, na ćwiczeniach na poligonie etc. Albo w TOPR- to naczelnik mówi do spotkanego zakopiańczyka: "Pan z nami pójdzie na 4 lata kontraktu"? no nie. To nie Rosja. Tu się kandydata tak nie wciela. Jeżeli ktoś nie akceptuje ryzyka szuka pracy w biurze/sklepie. Z dala od służby ratowniczej. 2023-02-24 23:22 9. najlepsze było to że samochody różnych służb zaparkowały i zablokowały chodnik - Brawo piękny przykład. 2023-02-17 13:19 10. Brakowało jeszcze toastów i drink baru...
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania

Album TP

Bojcorka