Reklama

2023-05-20 18:00:15

Pod Giewontem

Problemy taksówkarzy w Zakopanem

Jest nas za dużo, nie mamy miejsc na postojach, a sytuację wykorzystują czarne owce, nabijając paragony grozy - przed taksówkarzami z Zakopanego piętrzą się problemy wyższe niż Tatry.

Jeszcze w 2010 roku po ulicach w Zakopanem jeździło 260 taksówek, teraz jest ich ponad 700. Deregulacja zawodu taksówkarza, wprowadzona przez wicepremiera Jarosława Gowina, sprawiła, że teraz za kierownicą taxi może usiąść praktycznie każdy.

- Wystarczy, że ma samochód i prowadzi działalność gospodarczą. Nikt tak naprawdę nie kontroluje, czy się do tego zawodu nadaje i jak go wykonuje. Jednego dnia odbieram prawo jazdy, a następnego kieruję taksówką - mówi taksówkarz z Zakopanego. To zdaniem części kierowców taksówek prowadzi do sytuacji, że niektóre osoby próbują wręcz oszukiwać turystów. Żądają one od klientów na przykład 80 zł za przejechanie niecałych dwóch kilometrów. - Są takie taksówki, gdzie za otwarcie drzwi nalicza się opłatę. Można je nazwać taksówkami widmo - śmieje się kolejny z naszych rozmówców. Dodaje, że nawet biorąc pod uwagę okresy, gdy pod Giewont zjeżdżają turyści, liczba ponad 700 taksówek na 28 tys. stałych mieszkańców jest w Polsce rekordowa. - Wielu jest tzw. weekendowych taksówkarzy. Mają oni licencje, ale wyjeżdżają tylko w czasie turystycznego szczytu. Za kurs na przykład z centrum na Pardałówkę liczą 60 zł, gdy nasza cena to 32 zł - mówi taksówkarz zrzeszony w jednej z taksówkowych korporacji.

To wpływa źle na odbiór wśród turystów i zakopiańczyków taksówkarzy z dużym doświadczeniem, znajomością topografii Zakopanego, którzy świadczą usługi na wysokim poziomie. Trzykrotne zwiększenie liczby taksówek doprowadziło do sytuacji, że pod Giewontem brakuje miejsca na postojach. Były one tworzone, gdy taksówek było o wiele mniej. Teraz taksówkarze nie mieszczą się na nich. - Czarę goryczy przelała tymczasowa przeprowadzka dworca autobusowego na Aleje 3 Maja. Nie wyznaczono tam żadnych miejsc dla taksówkarzy. Od ponad roku nie mamy  gdzie zostawiać klientów, ani ich zabierać. To rodzi różne konfliktowe sytuacje, a czasem kończy się mandatami - tłumaczy taksówkarz z Zakopanego. Nadal nie wiadomo, jak będzie wyglądał i czy w ogóle będzie wyznaczony postój dla taksówek przy powstającym centrum komunikacyjnym. - Boimy się, że takiego postoju nie będzie albo wyznaczone zostaną miejsca jedynie do zostawiania pasażerów. To byłaby kuriozalna sytuacja. Nie ma w Polsce dworca bez postoju taksówek - twierdzi taksówkarz. W sumie na ponad 700 taksówkarzy na postojach w Zakopanem jest ok. 60 miejsc. Taksówki wykorzystują na nich każde miejsce, ale niektóre z nich są źle zbudowane. Gdy auto stoi i czeka w kolejce na ul. Kościuszki przed dawnym domem wczasowym "Kolejarz", to już z tej kolejki nie wyjedzie, gdy dostanie zgłoszenie przez radio. Kierowca musiałby jechać po chodniku.

Urząd w tej sprawie nabrał wody w usta. Na odpowiedź, czy będzie postój przy nowym centrum komunikacyjnym, mimo naszych ponagleń, czekamy już trzy tygodnie.

- Nie wyobrażam sobie, aby na nowym dworcu nie było postoju taksówek. Dziwne tylko, że do tej pory nie dowiedzieliśmy się, jak ten postój będzie wyglądać, ile będzie na nim miejsc. Przecież to powinno być określone już w projekcie - dziwi się kolejny z naszych rozmówców.

Jak tłumaczy natomiast Agnieszka Janik-Kołacz z Wydziału Ewidencji i Pozwoleń, nie jest tak, że praktycznie każdy może zostać taksówkarzem w Zakopanem. Osoba taka, oprócz oczywiście prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego, musi przedstawić zaświadczenia o niekaralności, braku przeciwwskazań psychologicznych do pełnienia tego zawodu oraz świadectwo legalizacji parkometru. Urzędnicy przyznają natomiast, że w Zakopanem nie wprowadzono żadnego limitu liczby taksówek. Radni uchwalili tylko przepisy określające, w jakie oznaczenia ma być wyposażona taksówka. Chodzi m.in. o szczegółowe informacje dotyczące cennika przejazdu. - Osoby korzystające z usług taksówkarzy powinny zapoznać się z informacją umieszczoną na szybie i na tej podstawie dokonać wyboru. Nie została podjęta uchwała, która regulowałaby cennik za usługi transportu drogowego, a także nie ma obowiązku zrzeszania się osób prowadzących działalność związaną z wykonywaniem transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką - tłumaczy Agnieszka Janik-Kołacz.

Jak twierdzą taksówkarze, przepisy o oznaczeniach aut są tak naprawdę martwe, bo nikt ich nie sprawdza. Także potrzebne do zostania taksówkarzem zaświadczenia, chociażby te od psychologa, są bardzo łatwe do zdobycia i na zakopiańskich ulicach rządzi taksówkowa wolna amerykanka.

p

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
wieś za miastem 2023-05-22 12:04:17
Zlikwidować te taksówki i będzie spokój. Zakopane to wieś którą każdy przejdzie w pół godziny. Regularna komunikacja zbiorowa załatwia wszystkie problemy. Niestety sołtys nie daje rady.
Tdz 2023-05-21 10:54:19
Taksowkarze i jak i ci pseudo taksowkarze przedewszystkim powinni byc miejscowi, a nie przyjezdni na sezon ktorzy wysadzaja klienta 500 m od celu bo tak im gps mowi.
Zarowno Ci prawdziwi z krwi i kosci jak i ci z przypadku powinni byc kulturalni, a malo ktorzy sa. Mowa tu nie o kulturze do klienta ktorego wioza, ale do wszystkich dookola. Do tego kierowcy taksowek powinni przestrzegac przepisow ruchu drogowego, a czesto tego nie robia-mowa o zatrzymaniu sie w celu zabrania lub wysadzenia klienta. Kraweznik nawet najnizszy to dla nich jak woda swiecona dla diabla-szczegolnie Ci co uwazaja sie za prawdziwych taksowkarzy.
raid 2023-05-20 22:59:41
W Zakopanem kurs z Kasprusi na Pardałówkę, kosztuje tyle co w Krakowie kurs z Ruczaju na osiedle Złotej Jesieni. Tyle w temacie taxi Zakopane.
MadMax 2023-05-20 21:25:44
przez wile lat dużo korzystałem z taksówek w Zakopane,
Jeżdżąc dokładnie tą samą trasą praktycznie tą samą trasą przecierałem oczy ze zdumienia ile "legalni taksówkarze" chcą za to kasy. Jak taksiarz pyta czy musi włączać licznik to znaczy że policzy cię więcej niż powinien (sprawdzalność 95%),
nie raz z łaską słyszałem "a daj 30zł i będzie" a na liczniku dwa dni później 22zł
Miejscowego potrafią robić jak chcą - a co dopiero turystę.
Raz chciałem jechać wieczorem krótki kurs z pod Watry na Bystre - miałem świeżo ściągnięty gips z nogi i w zimie nie bardzo mi się chciało iść z buta - stały 4 taksówki - wszyscy odmówili - że za krótki kurs - z bólem poszedłem z buta, myśląc sobie "niech zdechną z głodu". Sezon - czekali na lepszego klienta. Jak za PRL to taksiarz decydował z kim i gdzie pojedzie. Szkoda że Zakopane jest zbyt małe dla UBERA,
i jeszcze raz powiem "zdychajcie z głodu" dziady za to co robicie - i jeszcze narzekacie ? jakieś żarty.
jarek 2023-05-20 21:03:10
@ Eljote, zmień dilera, jeżeli jeździsz z Szymon do Poronina po flaszkę :)
Mary 2023-05-20 20:27:26
@ Eljote idz na odwyk alkoholiku!!!.
kukto 2023-05-20 20:20:58
Heheh... tyle was jest a w sezonie nie mozna zamowic taksowki. Z wielką łaską przepity dyspozytor mowi "moze bedzie a moze nie bedzie". Abstrakcja. Taksówki to jeden wielki złom, w srodku napalone szlugami. Zmiany zacznijcie od siebie bo nasz transport tutaj to wstyd na cała europe. Wprowadzić Ubera i sie skonczy wolna amerykanka. Bedzie tanio, czysto i na czas.
Eljote 2023-05-20 20:06:26
Kurs z dworca tymczasowego na Szymony u gości naprzeciwko dworca 40 zł u korpoporacji 6 22zł do 25zł. Kurs z Szymon w niedzielę po 23 po flaszkę do poronina na stację paliw 173zł. Moja najdroższa flaszka i ostatnia
Piotr 2023-05-20 19:32:25
Podziękujcie panu Dłoruli za ten cały syf, sami go wybraliście to teraz nie narzekać - za miskę ryżu zap******ać. ***** ***
ricardo 2023-05-20 19:32:24
co do taksówek w Zakopanem to mam mieszane uczucia. Rok temu zamówiłem taksówkę na podany adres z wyprzedzeniem, to nie przyjechałą choć była umówiona kilka godzin wcześniej, nie zdążyłem na pociąg.... Gościu ściemniał, że był o umówionej godzinie pod adresem a ja stałem już 5 minut przed umówioną godziną przez 20 minut i go nie było!! Ostatnio w styczniu chciałem zamówić taksówkę na 5:30. Dzwonię wieczorem do dwóch numerów znalezionych w google jako firmy taksówkowe, odbierają goście i mówią, że on w tych godzinach nie jedzie bo zaczyna pracę o 6 inny o 7.... Dzwonię to innego ten chce z góry wpłaty zaliczki.... dzwonię do jakiejś firmy taksówkowej tam odbierają i informują, że w godzinach nocnych czyli do 6.00 rano pierwszeństwo mają goście jakiś hotelów dla których jeżdzą i że jeżeli ktoś z hotelu zamówi kurs o tej godzinie to tam pojadą, a nie do mnie. To jakieś absurdy!!! Czy jest w Zakopcu jakieś pewne tzw radio taxi firma która ma kilkunastu kierowców i działa 24h na dobę? Tak jak w innych miastach?
Cyklista 2023-05-20 18:25:09
"świadectwo legalizacji parkometru"
Co to, toto ???
jarek 2023-05-20 18:22:31
ten postój TAXI pod dawnym Kolejarzem to totalna porażka od lat stoją tam, dwa sznury samochodów obok siebie A GDZIE PRZEPISY PRZECIWPOŻAROWE tylu urzędników widziało to i co ? :)

Reklama
 • PRACA | dam
  Pensjonat w centrum Zakopanego zatrudni PRACOWNIKÓW RECEPCJI. Praca stała w systemie dziennym oraz nocnym, na pełny etat lub pół etatu. CV proszę wysyłać na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl lub kontakt telefoniczny: 666 37 83 57.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • KUPNO
  SKUP STARYCH SPAWAREK. 536269912.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY, Zakopane centrum, ul. Kościuszki - ok. 57 m2 - 691 124 272.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: KUCHARZA/-kę, KELNERA/-KĘ. Zapewniamy stabilną,całoroczną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  Witam zatrudnie do pracy przy dachach. Praca na terenie krakowa i podhala stawka od 25zl netto plus umowa o prace . Wiecej informacji udziele telefonicznie lub osobiscie. 889397694 Swiec12@op.pl
  Tel.: 889397694
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK. 660 079 941.
 • SPRZEDAŻ | różne
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, szer. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy do pracy osoby na stanowisko: POKOJOWA/KELNER ŚNIADANIOWY. Oferujemy pracę w systemie zmianowym, lokalizacja w centrum Zakopanego. kontakt 660 636 736
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY/PODDASZA/WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 794 964 176
  Tel.: 794
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA ZAREMBA, ZAKOPANE przyjmie FAKTURZYSTKĘ, od zaraz. 570 644 318
 • PRACA | dam
  Poszukujemy KUCHARZA do Restauracji w Białce Tatrzańskiej w eleganckim Aparthotelu OD ZARAZ! Oferujemy: - Umowę o pracę, - Dobre wynagrodzenie, - Sympatyczny zespół, - Możliwość zakwaterowania. +48512576206 paula23staszel@wp.pl
  Tel.: 48512576206
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni KONSERWATORA. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni EKSPEDIENTKĘ/-A. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. 604 102 804, 602 285 793.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  HARNASIOWA CHATA zatrudni KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU, KELNERKĘ. 600 035 355.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PRZEDSTAWICIELA HANDLOWEGO DO HURTOWNI na terenie Zakopanego i okolic - oferty: gobo10@wp.pl, 602 74 31 38.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • PRACA | dam
  PRACA NA STOISKU Z PAMIĄTKAMI Poszukuje kobiety do pracy na stoisku z pamiątkami w Zakopanem Praca od początku grudnia/ koniec listopada. Na sezon lub na stałe. Możliwość ZAKWATEROWANIA!! Wysokie wynagrodzenie + premie Tel. 539 720 809. 539720809 g.stolowska@wp.pl
  Tel.: 539720809
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA od A do Z. 572624414.
 • USŁUGI | budowlane
  BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414.
 • PRACA | szukam
  KUCHARKA, POMOC KUCHENNA , SPRZĄTANIE. 796 358 958.
 • PRACA | dam
  Regionalna karczma w Zakopanem przyjmie do pracy: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, KELNER/-KA. 602 366 750.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE. 880 232 189.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE tanio i solidnie, zacieranie mechaniczne, technika silosowa. Realizujemy małe i duże obiekty 18 26 550 39, 503 532 680.
 • PRACA | dam
  Przyjmę BRYGADY LUB POJEDYNCZE OSOBY NA WYLEWKI MASZYNOWE. 503 532 680.
 • SPRZEDAŻ | tv, agd, komputery
  MASZ PROBLEM Z INTERNETEM? SERWIS, MONTAŻ, INSTALACJA. Chicago i okolice. +18 72 324 84 02
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA 15 AR - Nowy Targ Zadział. +44 7553 721231.
 • USŁUGI | budowlane
  WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FLIZOWANIE, PODDASZA. 505 821 021.
 • USŁUGI | budowlane
  OCIEPLENIA BUDYNKÓW, własne rusztowanie. 793 628 855.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MIESZKANIA Cyrhla Hrube, Za Strugiem - 607 506 428.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Sprzedam trzy ogiery 1.5-rocznego kasztana , 2.5-letniego gniadego oraz 3.5-letniego karego (będzie szpakowaty) rasy wielkopolskiej. 609521837.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, SZPACHLOWANIE, PODDASZA, PŁYTKI. 787 479 002.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę HALĘ: MAGAZYN/ PRODUKCJA - 250m. Nowy Targ, ul. Składowa. Tel. 602 290 555
 • PRACA | dam
  SZKOŁA NARCIARSKA MAŁE CICHE zatrudni INSTRUKTÓRÓW NARCIARSTWA NA CAŁY SEZON. 609 664 393.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA POLANA SZYMOSZKOWA POSZUKUJE NA SEZON ZIMOWY 2023/2024: OPERATORÓW KOLEI, OSOBY DO OBSŁUGI BRAMEK I KONTROLI PRZEJŚĆ, OSOBY DO OBSŁUGI I ZABEZPIECZENIA TRASY NARCIARSKIEJ, OSOBY DO OBSŁUGI SYSTEMU ŚNIEŻENIA TRASY NARCIARSKIEJ, OSOBY DO OBSŁUGI PARKINGU ORAZ PRAC PORZĄDKOWYCH Więcej informacji pod nr tel. 601 628 584
 • PRACA | dam
  POMOC W PENSJONACIE. Możliwość zamieszkania. 601 661 661.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Skupujemy nieruchomości; - działki - domy - mieszkania PODHALE! +48 600 404 554 grz.wicik@gmail.com
  Tel.: 48
 • SPRZEDAŻ | różne
  AUTORYZOWANY SPRZEDAWCA ORLEN S.A. Oferuje sprzedaż oleju opałowego EKOTERM Orlen !!! Atrakcyjne ceny!!! natychmiastowa realizacja dostaw!!! NAJLEPSZE CENY NA PODHALU!!! Zapraszamy do kontaktu!!! www.paliwa24.com.pl 32 288 09 41, 0 - 451 176 355 biuro@paliwa24.com.pl
  Tel.: 32
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - TYNKARZ, MALARZ, BLACHARZ, STOLARZ. Norwegia (Oslo). Języki obce NIE wymagane. Praca z pracownikami z Podhala. Zjazd do kraju (samolot) co 1-3 tygodni wg. własnego uznania - pełna elastyczność i swoboda co do wyjazdów. Zarobki w przeliczeniu 20-27 Euro/godz. ZAPRASZAMY - Oferta ze względu na pracę na terenie Norwegii skierowana tylko dla obywateli Polski (z polskim paszportem). Tel. 667 602 602.
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2023-12-05 13:09 Osuszacz powietrza do piwnicy. Mocny i niezawodny 2023-12-05 13:04 Jak zrobić wentylację w domu? 2023-12-05 13:01 WYSTAWA POWARSZTATOWA "GODNY CAS" 2023-12-05 13:00 Ruszyły przygotowania do budowy lodowiska na płycie Rynku 2023-12-05 12:00 Cyrhla to piękna dzielnica Zakopanego (WIDEO) 2023-12-05 11:38 Najstarsze języki programowania - sprawdź, czy je znasz! 2023-12-05 11:30 Z jednej chałpy. Wystawa prac rodziny Gładczanów 2023-12-05 11:19 Masz w sobie żyłkę handlowca? Zgłoś się do nas! 2023-12-05 11:00 Malowane na szkle, a raczej pod szkłem (WIDEO) 2023-12-05 10:00 Tatrzańscy policjanci składają kondolencje kolegom z Wrocławia (WIDEO) 2023-12-05 09:30 Fotografie folklorem malowane 2023-12-05 09:00 Zdrowie, odporność na stres i dyspozycyjność, czyli szkoła stewardess pod Giewontem 2023-12-05 09:00 Zbieraj "GONTY" i wymieniaj na nasze produkty. Przedłużamy promocję! 2023-12-05 08:30 Johnny Trash na pokazie filmu "Ski Bums" 2023-12-05 07:59 Mamy poważny problem z internetem z Netii. Już drugi dzień 2 2023-12-04 21:40 Góra śniegu usunięta 2 2023-12-04 20:59 Nie żyje Stanisława Strachanowska 2023-12-04 20:21 Zakopower i Ralph Kamiński razem. Teledysk do utworu Wołosi (WIDEO) 2 2023-12-04 19:40 Słynne łopatowanie ma już prawie 10 lat, ale problem pozostał (WIDEO) 1 2023-12-04 18:51 Ranny jeleń uśpiony 9 2023-12-04 18:40 Polacy utknęli pod Babią Górą. Z pomocą przyszli słowaccy ratownicy 2023-12-04 17:40 Czekacie na prezenty? Święty Mikołaj nie zawsze je przynosił (WIDEO) 2023-12-04 17:30 Nie boimy się mówić o trudnych sprawach. Mikołajki z Natalią Niemen 2023-12-04 16:39 Prawdziwy święty, czyli XVIII Podhalańskie Mikołajki 1 2023-12-04 15:40 Koronacja Pięknej Madonny 3 2023-12-04 15:30 Podaruj dzieciom najcenniejszy dar. Akcja zbiórki krwi 2023-12-04 14:45 Narty w Austrii - gdzie się wybrać i jak się przygotować? 2023-12-04 14:42 Ranny jeleń od dwóch tygodni czekał na pomoc AKTUALIZACJA (WIDEO) 16 2023-12-04 14:30 Piękna zima także na Krupówkach 2023-12-04 13:40 Takie odśnieżanie w Zakopanem. Góra śniegu na chodniku i miejscu dla niepełnosprawnych 8 2023-12-04 12:59 Zmarł wieloletni sołtys Małego Cichego. Był też członkiem władz miejscowej OSP 1 2023-12-04 12:03 Szalik i czapka dla bezdomnych 2023-12-04 11:59 Nieodśnieżone chodniki w Zakopanem, a śnieg przestał padać w niedzielę 5 2023-12-04 11:08 Wynajem naprawdę się opłaca. Przekonaj się dlaczego coraz więcej osób wybiera PHOX! 2023-12-04 11:04 Nowoczesne wnętrze - jak odświeżyć swoje mieszkanie 2023-12-04 11:00 Bajkowe widoki dziś rano na Kopieńcu. W Zakopanem prawie -14 st. C. (WIDEO) 2 2023-12-04 10:30 Ozgroj mi sie ziemio. Pieśni Wacława Geigera 2023-12-04 10:00 Wolorza rozważania o ludziach 2023-12-04 09:30 Bez patosu. Anna Buńda-Dorula i Janusz Tycner 2023-12-04 09:30 Damian Wcisło w Ruczaju 2023-12-04 09:00 Zobaczcie jak postępują prace przy modernizacji linii kolejowej w Rabce 2 2023-12-04 07:33 Zadymienie w centrum Zakopanego 2023-12-03 21:30 Nad Tatrami widać gwiazdy, temperatura szybko spada (ZDJĘCIA) 2023-12-03 20:30 Św. Mikołaj w Termach Zakopiańskich 1 2023-12-03 19:45 Hala magazynowa zawaliła się w Spytkowicach 2023-12-03 19:43 Życie ma 365 stron. Konkurs dla czytelników 2023-12-03 19:30 Mogę dać zaklętą w słowach energię, mogę od słowa przeminąć (WIDEO) 2023-12-03 19:00 Namaluj Boże Narodzenie 2023-12-03 18:30 Sekret senatora Skorupy 4 2023-12-03 17:50 Co się porobiło? Polacy w rozsypce w Lillehammer 13
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-12-05 10:32 1. Koniec świata. Ni ma internetu. Jak tu rzyć. 2023-12-05 09:38 2. miernoto rowerowa ! są powołane służby i dotowane z budżetu do tego typu działań, ale kasiorka poszła na co innego za sprawką twoich miernot. Podobnie jak z Funduszem Sprawiedliwości/Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym minister zero, zamiast pieniądze przekazywać zgodnie z przeznaczeniem, to kupował paniom z koła gospodyń sprzęt AGD czy Pegasusa za 25 mln do szpiegowania opozycji :) 2023-12-05 09:03 3. Wczoraj minęła rocznica. W 1991 roku w miejsce państwowej jednostki Polska Poczta Telegraf i Telefon powołana dwa podmioty gospodarcze, Polską Pocztę i Telekomunikację Polską S.A. 2023-12-05 08:55 4. Zakopianka, cza było wysupłać z datków 1% trochę dutków, dołożyc do transportu rannego jelenia, to może byłby SUKCES. 2023-12-05 08:50 5. Czemu mają mówić poganie: "A gdzież jest ich Bóg?" Nasz Bóg jest w niebie; czyni wszystko, co zechce. Ich bożki to srebro i złoto, robota rąk ludzkich. Mają usta , ale nie mówią; oczy mają, ale nie widzą. Mają uszy, ale nie słyszą; nozdrza mają, ale nie czują zapachu. Mają ręce, lecz nie dotykają; nogi mają, ale nie chodzą; gardłem swoim nie wydają głosu. Do nich są podobni ci, którzy je robią, i każdy, który im ufa. PSALM 115; 2-8 2023-12-05 08:42 6. Ja bym go tam chętnie widział w zamrażarce. 2023-12-05 08:35 7. Piosenka ciekawa , ale teledysk strasznie ciężki . Męczy oglądanie tej dziewczyny w konwulsjach i Sebastiana w jakiejś ciasnej dziurze . A tyle w Tatrach pięknych plenerów do kręcenia teledysków ....... 2023-12-05 08:26 8. Bez Tygodnika nikt w tym grajdole palcem nie kiwnie. 2023-12-05 08:25 9. A jak pisałem że trzeba go dobić to komentarz przepadł... pseudo humanitaryzm i poprawność polityczna... brawo WY! 2023-12-05 08:02 10. Na Jagiellońskiej było to samo. Trzeba było obchodzić górę zwalonego śniegu ulicą. Nota bene na własne ryzyko, bo przez tą hałdę nie widać było czy jedzie jakiś samochód...
2023-11-18 22:12 1. "...wydają się być gotowe" tak jak tunel swego czasu. Sensację ogłoście jak będzie już gotowe. Na razie sensacyjne są korki, nawet poza sezonem. 2023-10-25 07:37 2. Dźwięk dobry wszystkim. Widzę sporo ładnych zdjęć więc dodam: światło realizował Marcin Kępiak a za dźwięk odpowiadał Marcin Słodyczka. Jeden i drugi z Zakopanego (Future Tech technika sceniczna). Miłego dnia czytelnikom TP :) 2023-09-21 22:45 3. Niestety. Dla dzieci niepełnosprawnych niedowidzących jaskinie w polskich Tatrach się skończyły. Dzięki Bogu że jest Słowacja 2023-09-18 15:10 4. Dajcie znizke dla platfusow. Po 15 pazdiernika beda tam tlumnie walic . 2023-09-14 10:39 5. A to chyba Ministerstwo MSWiA jest od tego, żeby dawać sprzęt. No chyba, że Terlecki narkoman z Krakowa dał z własnej inicjatywy i kieszeni. Skoro jest jedynką wśród šlebodnych. Z mojej kieszeni i podatków wolę dać na biedne psy w Nowym Targu. 2023-09-03 06:18 6. Jak zwykle ksiadz po danine. 2023-08-31 19:14 7. Zdjęcie 13 i 14, jesteś piękna. Mój typ. 2023-08-29 14:16 8. No nie ma komentarzy chyba dlatego napiszę, że Pani ze zdjęcia 14 i 15 jest w moim typie. Panie redaktorze znasz Pan mój gust. 2023-08-17 13:12 9. Po rozpoczęciu roku szkolnego będą dzieci przymusowo oglądać takie se obrazki kosztem matematyki. Minister od nauki już się o to postara. Minister od kultury zawnioskuje jakieś odznaczenie dla "artysty".Natomiast Małgorzata Ziętkiewicz w Wydarzeniach Polsatu będzie pół godziny gęgać na ten temat. Wojtyła wiecznie żywy! 2023-08-15 07:46 10. Czy był jakis wernisaż na ktorym był ktos wiecej niz rodzina artysty i urzednicy? Przeciez to sie w glowie nie miesci, tyle publicznych pieniędzy to kosztuje a nikt tego nie oglada. Komu to i po co?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy


REKLAMA


FILMY TP

Pożegnania