Ogłoszenia drobne w Tygodniku Podhalańskim i na portalu 24tp.pl Szybko, wygodnie, tanio i blisko Twojego domu. Kliknij w ten pasek, a przekonasz się, że to działa.

Reklama

2023-06-09 12:00:19

Pod Giewontem

Co robić w weekend w Zakopanem?

Wprawdzie przedłużony weekend zaczął się niektórym już w czwartek, ale my tradycyjnie przygotowaliśmy dla Was zestawienie zakopiańskich wydarzeń na piątek, sobotę i niedzielę. Jeśli chcecie zatem urozmaicić sobie czas, zerknijcie co jeszcze, prócz spacerów i górskich wycieczek, można robić w weekend w Zakopanem.

PREMIERA: Transformers. Przebudzenie bestii
Kino „Giewont”, ul. Kościuszki 4
Od piątku 9.06 do niedzieli 11.06, godzina 13.40, 18.30 i 20.45
Kolejny z cyklu filmów z uniwersum Transformers. Jest rok 1994, era hip hopu i butów Air Jordan. W tętniącej życiem dzielnicy Brooklynu były szeregowiec armii amerykańskiej Noah Diaz (Anthony Ramos) robi wszystko, aby pomóc utrzymać rodzinę. Nie ma chwili wytchnienia. W wyniku pewnych wydarzeń znajdzie się za kierownicą mądrego Autobota Mirage, który ujawni trzy inne ukrywające się Autoboty: Optimusa Primea, Bumblebee i Arcee. W tym samym czasie w muzeum archeologicznym na Ellis Island badaczka Elena Wallace (Dominique Fishback) nieświadomie uruchamia nadajnik ukryty w starożytnej statuetce. Podążając za jego wezwaniem Noah i Autoboty przybędą na miejsce w momencie, gdy zły Terrorcon Scourge i jego roboty - Sweepy atakują.

JUBILEUSZ: 50-lecie twórczości Marii Gąsienicy Gładczan
Restauracja Javorina, ul. Strążyska 1
Piątek 9.06, godzina 18

Organizatorzy zapraszają wszystkich na to wydarzenie, pisząc o artystce: "Maria Gąsienica Gładczan jest wyjątkową postacią wśród artystów ludowych. Jej prace, pełne pasji, tradycji i oryginalności, przemawiają do serc i zaskakują swoją niezwykłą urodą. Jej talent i oddanie sztuce stanowią prawdziwy skarb kultury regionalnej."
Zachęcają przy tym, by tego dnia odwiedzić wystawę w jak najszerszym gronie i dodają: "Pragniemy również poprosić osoby, które posiadają stroje stworzone przez artystkę, do założenia ich podczas tego wydarzenia. To wspaniała okazja, aby zaprezentować piękno i bogactwo twórczości Marii Gąsienicy Gładczan. Jeśli macie Państwo te szczególne stroje, prosimy o ich ubranie, abyśmy mogli wspólnie cieszyć się ich pięknem."

KONCERT: San Escobar
Cafe Piano, ul. Krupówki 63
Piątek 9.06, godzina 20

Muzyka San Escobar to instrumentalne kompozycje na gitary, saksofon i perkusjonalia z domieszką elektroniki. Rock, blues, jazz, muzyka świata. Zespół powstał w 2017 roku i od tego czasu regularnie przemierza świat, żeby dzielić się swoją muzyką. W trakcie koncertu łódzka grupa zaprezentuje utwory z obu swoich płyt oraz coś ponadto.
San Escobar tworzą: Paweł Ciszewski – gitary, Wojciech Skowron - perkusjonalia i elektronika, Marta Niedużak - saksofon.

SPEKTAKL: PANOPTICUM wg tekstów Juliana Tuwima i autorów nieznanych
Teatr im. St. I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15, Scena A. Bazakbala, Kawiarnia Witkacy
Piątek 9.06, godzina 20.15

Informacja o spektaklu z witkacy.pl: „PANOPTICUM wg tekstów Juliana Tuwima i autorów nieznanych to roztańczony i rozśpiewany spektakl oparty na tekstach jednego z najwybitniejszych polskich poetów. (…) W przedstawieniu znalazły się różnorodne teksty Juliana Tuwima - te powszechnie znane jak Melodia, Wspomnienie czy Litania, przejmująca Zośka Wariatka, żartobliwe jak Ja nie mam czasu czy tytułowe Panopticum - poza tym utwory młodzieńcze, wiersze nieznane, niedawno odkryte, wierszyki dla dzieci oraz skecze wykorzystywane w kabarecie Qui Pro Quo.” Więcej o „Panopticum” i bilety: http://www.witkacy.pl/pl/repertuar/spektakle-w-repertuarze/panopticum

PREMIERA: Boogeyman
Kino „Sokół”, ul. Orkana 2
Piątek 9.06-niedziela 11.06, godzina 20.40

Filmowa adaptacja książki Stephena Kinga. Nastolatka i jej mały braciszek próbują odnaleźć się w świecie po śmierci matki, gdy na ich drodze staje nowe zagrożenie - złowroga siła, która wybrała sobie ich na swoje ofiary.

ŚWIATOWY DZIEŃ DZIERGANIA
Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza w "Kolibie" (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Kościeliska 18
Sobota 10.06, godzina 10 do 12

Do udziału w Światowym Dniu Dziergania pasjonatów robótek ręcznych oraz szydełkowania Muzeum Tatrzańskie zaprasza do ogrodu willi Koliba. Zachęca oczywiście do zabrania ze sobą napoczętej już robótki, albo stworzenia w tym dniu, w pięknych okolicznościach przyrody, czegoś całkiem nowego. Warto się wybrać, z pewnością będzie radośnie.

WERNISAŻ: Obrócić przestrzeń. Fotografie Natalii Jastrzębskiej
TCKiS "Jutrzenka", ul. Grunwaldzka 3
Sobota 10.06, godzina 18

Natalia Jastrzębska od kwietnia 2022 roku jeździ do Ukrainy z pomocą humanitarną i zaopatrzeniem medycznym. W trakcie tych wypraw dokumentuje wojnę okiem obiektywu, ale nieco innymi ujęciami. Na ekspozycji, która otwarta zostanie w sobotę w Tatrzańskim Centrum Kultury "Jutrzenka", zobaczymy zdjęcia wykonane przez nią w trakcie tych wyjazdów.
O przygotowanej wystawie, którą nazwała "Obrócić przestrzeń", pisze: "Przemieszczając się z miejsca na miejsce zdałam sobie sprawę, że ruch powinien odgrywać istotną rolę w moim projekcie. Moim celem jest skonfrontowanie widza z tematem wojny, ale w inny sposób. Nie chcę pokazywać wybuchów i ofiar, ale raczej to, jak ta wojna trwale zmienia przestrzeń wokół, tworząc rodzaj nowej rzeczywistości, która będzie trwała jeszcze długo po zakończeniu wojny. Chciałabym również skłonić ludzi do fizycznej interakcji z tymi obrazami, wciągając ich bezpośrednio do narracji."
Część zdjęć będzie zatem wydrukowana dwustronnie, tak, by móc je obrócić. Jak zaznacza ich autorka, będą to pary: detal - szeroki plan, widz będzie mógł odszukać abstrakcyjny, neutralny detal w przestrzeni zniszczeń wojennych. Tematy, które porusza, to nie tylko zniszczone budynki, to także, jak dodaje, ochrona zabytków, rozwój "wojennej" sztuki powstałej na zgliszczach oraz kwestie środowiska.
Muzyczną oprawę dla prezentowanych zdjęć stworzy zespół San Escobar, który w trakcie wernisażu zagra autorskie utwory, w tym przygotowane specjalnie na tę okazję.

KONCERT: MR. CONE
Karczma Pod Gontem, ul. Kasprowicza 1A
Sobota 10.06, godzina 19

Solista wykona polskie i zagraniczne utwory z gatunku bluesa i rocka.

KONCERT: BARTŁOMIEJ "GIBSON" FILIP
Appendix Cafe Bar, ul. Krupówki 6
Sobota 10.06, godzina 21.30


20. JUBILEUSZOWE ŚWIĘTO ULICY STRĄŻYSKIEJ
Niedziela 11.06, godzina 10

Zaprasza Związek Podhalan Oddział Kościelisko. Tradycyjnie z tej okazji będzie hucznie, bo w samo południe wydarzenie uświetni wystrzał armatni przy Restauracji Żabi Dwór. Po czym na poczęstunek zaprasza Bistro Kijki Dwa.
Wcześniej, o godzinie 10, odbędzie się msza w intencji mieszkańców ulicy Strążyskiej w Starym Kościołku na Peksów Brzyzku. Po niej paradne zaprzęgi konne przejada ulicą Kościeliską, Krupówkami, ulicą Orkana i Kasprusiami, aż do ulicy Strążyskiej. Tu organizatorzy zapraszają oczywiście na polanę przy szałasie Jana Chyca. Będzie festyn rodzinny z konkursami, występy zespołów regionalnych i mnóstwo atrakcji dla dzieci.
Pełen program święta znajdziecie TUTAJ.

KONCERT: Amerykańska Młodzieżowa Orkiestra Smyczkowa The Southern Illinois Univeristy Edwardsville Suzuki Tour Group
Sanktuarium Najświętszej Rodziny, ul. Krupówki 1 a, plac przed kościołem
Niedziela 11.06, godzina 13.15

W orkiestrze gra młodzież w wieku 10-18 lat. Młodzi muzycy studiują naukę gry według metody Suzuki. W trakcie podróży koncertowych odwiedzili już m.in.: Szwecję, Wielką Brytanię, Francję, Austrię, Hiszpanię, Lichtenstein, Estonię, Republikę Czeską i Włochy. Polskę odwiedzają po raz pierwszy, zagrają w Krakowie i w Zakopanem. W programie koncertu: muzyka klasyczna (Bach, Dvorak, Szostakowicz, Schubert), ludowa i rozrywkowa.

Wystawy czasowe prezentowane w zakopiańskich galeriach i muzeach:
- KSZTAŁTOWANIE DŹWIĘKU. TOMASZ SKUPIEŃ I DUDY. Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza w "Kolibie" (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Kościeliska 18.
- ŚLADY. Władysław Jarocki. Jacek Kogutek, Malarstwo – rzeźba. Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie.
- Dwa monumentalne dzieła „Pochód dzieci góralskich” i „Pochód góralek” Jana Rembowskiego po niespełna stu latach znowu zawitały na Podhale. Muzeum Karola Szymanowskiego w willi "Atma", ul. Kasprusie 19.
- KOLEKCJA. SZTUKA WSPóŁCZESNA W MUZEUM TATRZAŃSKIM - prace Edwarda Dwurnika, Jana Dziaczkowskiego, Zygmunta Januszewskiego, Kamila Kuskowskiego, Zbigniewa Rogalskiego, Daniela Rumiancewa, Zygmunta Rytki, Magdaleny Ciszewskiej-Rząsy, Wilhelma Sasnala, Karola Szostaka, Andrzeja Tobisa i Władysława Wernera. Galeria Władysława Hasiora (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Jagiellońska 18b.
- ZBIERAŁO SIĘ FAJNE TOWARZYSTWO - Zakopane w dwudziestoleciu międzywojennym na oryginalnych artefaktach ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego, fotografiach i archiwaliach, które wprowadzą widzów w klimat Zakopanego sprzed stu lat. Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza, ul. Zamoyskiego 25 (do 15.06).
- SALON MARCOWY 2023. Grzegorz Pecuch - rzeźba i Wojciech Fleck - malarstwo. Zakopiańskie Centrum Kultury - Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego, ul. Krupówki 41 (do 10.06).
- JAN WAŁACH – POWRóT (1903-2023). Malarstwo, drzeworyt, rysunek. Willa Czerwony Dwór - Centrum Kultury Rodzimej, ul. Kasprusie 27.
- ŚWIATŁO I CIEŃ - malarstwo Jana Gołębiowskiego - z cyklu "Architekci artystycznie w Kmicicu". Kawiarnia Kmicic, ul. Staszica 11a (do 15.06).
- Wystawa: TURYŚCI I KURACJUSZE. OPOWIEŚĆ O DWóCH MIASTACH. ZAKOPANE - SOPOT, w plenerze - Krupówki, przy "oczku wodnym" oraz w Galerii Stacja Kultura, ul. Chramcówki 35.

Aktualne wydarzenia kulturalne całego tygodnia znajdziecie w bieżącym papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego – Informator kulturalny strony 22-23.

an

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
druh Marek 2023-06-09 14:32:50
Weekend ?
Wino domowe, landrynki + spirytus.
Szum, musi byc w glowie szum.

Reklama
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINY. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Blacha alpaka, nowe srebro, w sprzedaży różne grubości i rozmiary, posiadam również miedź, mosiądz, brąz stal nierdzewną, aluminium zapraszam do kontaktu 604895799, info@altron.pl, sklep ul. Szewska 17 Nowy Targ, "kombinat". Szewska 17 604895799 info@altron.pl
  Tel.: 604895799
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MALOWNICZO POŁOŻONA POSIADŁOŚĆ W SIEROCKIM KOŁO ZĘBU, z pięknym widokiem na panoramę Tatr i Babią Górę. Atrakcyjna lokalizacja (szkoła, droga dojazdowa, niedaleko wyciągi, termy). IDEALNA DLA INWESTORA. MOŻLIWOŚĆ PODZIAŁU NA 12 DUŻYCH DZIAŁEK BUDOWLANYCH. 12.337 m2. 600 zł/m2. Tel. USA +1 708 267 8141
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ DO PRACY W PENSJONACIE. BIAŁKA TATRZAŃSKA. 889 378 541.
 • PRACA | dam
  Szukam OPIEKUNKI DO STARSZEJ OSOBY W ROGOŹNIKU. 607 369 642.
 • PRACA | dam
  Harnasiowa Chata zatrudni: KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ, KELNER/-KA. 600 035 355.
 • PRACA | dam
  KIEROWCA KAT: C+E praca w pomocy drogowej, aktualne uprawnienia, ważna karta kierowcy, mile widziane doświadczenie w transporcie, zaświadczenie o niekaralności, opanowanie i odporność na stres, dyspozycyjność/praca zmianowa, stałe wynagrodzenie. 602261925
  Tel.: 602261925
 • PRACA | dam
  Przyjme Pracownika do zakładu garbarskiego. 888267329
  Tel.: 888267329
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA od A do Z. 572624414.
 • USŁUGI | budowlane
  BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414.
 • BIZNES
  Do wydzierżawienia DZIAŁKA PRZY ZAKOPIANCE POD REKLAMĘ - 733 503 600
 • PRACA | dam
  Niemiecka firma Zeitkraft zatrudni malarzy, tapeciarzy oraz elektryków. Oferujemy niemiecka umowę, damowe zakwaterowanie oraz zjazdy do kraju autami sluzbowymi dwa razy w miesiącu. Zadzwoń tel. 698217808 www.clubsilesius.pl praca@csopole.pl
  Tel.: 698217808
 • PRACA | dam
  Jesteś miłośnikiem gór i natury? Chcesz pracować w wyjątkowej wypożyczalni na Kasprowym Wierchu? Dołącz do nas! Polskie Koleje Linowe S.A. poszukują osób na stanowisko: PRACOWNIK OBSŁUGI SERWISU NARCIARSKIEGO I WYPOŻYCZALNI. Miejsce pracy: Zakopane, Kasprowy Wierch - serwis narciarski. Co będzie należeć do Twoich obowiązków? - Profesjonalna obsługa klienta, - Aktywna sprzedaż usług serwisu narciarskiego i wypożyczalni nart, - Dbałość o bardzo dobry wizerunek/wygląd wypożyczalni, - Prowadzenie podstawowych usług serwisowych, - Dbanie o powierzone mienie pracodawcy i klientów serwisu, - Realizacja celów sprzedażowych. Zainteresowany? Aplikuj online: https://www.pkl.pl/post/pracownik-obslugi-serwisu-i-wypozyczalni.html
  WWW: https://www.pkl.pl/post/pracownik-obslugi-serwisu-i-wypozyczalni.html
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy krawca/krawcową do szycia odzieży skórzanej i kożuchów. Możliwość zlecenia szycia. Praca stała. Szczegóły pod numerem:. 577 908 244
  Tel.: 577
 • PRACA | dam
  Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o. o. poszukuje kandydatów do pracy na stanowisko: Referent ds. technicznych (miejsce rozpoczynania pracy - Nowy Targ) szczegóły oferty: https://ppkpodhale.pl/nasza-dzialalnosc/praca. 182665242 www.ppkpodhale.pl
  Tel.: 182665242
 • PRACA | dam
  WIZY USA, WYJAZDY, ZIELONA KARTA. 501 809 644
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  AUDI A1, 1.6D, 2012, 5 drzwi. 604 401 542.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  FIAT 500 multijet, 1.3D, 2010r. 604 401 542.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM w Szaflarach, gotowy do zamieszkania. 001 8157032424, 660 493 973.
 • PRACA | dam
  Tatrzański Park Narodowy zatrudni pracownika na stanowisko STARSZEGO SPECJALISTY/STKI W ZESPOLE BUDOWLANYM w Dziale Administracji. Szczegóły: www.bit.ly/StSpecjalistaZBudowlany, www.tpn.pl/nowosci. Na zgłoszenia czekamy do 06.10.2023. Pytania? tel. 18 20 23 258.
 • PRACA | dam
  Tatrzański Park Narodowy zatrudni pracownika na stanowisko STARSZEGO KSIĘGOWEGO/STARSZEJ KSIĘGOWEJ. Szczegóły: www.bit.ly/StKsiegowyTPN, www.tpn.pl/nowosci. Na zgłoszenia czekamy do 30.09.2023. Pytania? tel. 18 20 23 233.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  CIĄGNIK C-330, maszt na podnośnik. 604 401 542.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy osoby na stanowisko: SPRZEDAWCA. Sklep obuwniczy GÓRSKI- ZAKOPANE-KRUPÓWKI.
 • USŁUGI | inne
  SPRZĄTANIE MIESZKAŃ, DOMÓW, BIUR, DOMKÓW REKREACYJNYCH, PRANIE FIRAN I ZASŁON. 739 632 283.
 • USŁUGI | budowlane
  Posadzki żywiczne. 504286272 Adagruszka77@gmail.com
  Tel.: 504286272
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki dekoracyjne, beton dekoracyjny. 504286272 Adagruszka77@gmail.com
  Tel.: 504286272
 • USŁUGI | budowlane
  Gładzie gipsowe. 504286272 Adagruszka77@gmail.com
  Tel.: 504286272
 • USŁUGI | budowlane
  Tapetowanie. 504286272 Nowotarska, 15a
  Tel.: 504286272
 • USŁUGI | budowlane
  DACHY OD PODSTAW. Wykonujemy same więźby, jak i samo krycie i przekrycia dachów. Wszystkie obróbki blacharskie. Okucia balkonów, gzymsów itp. 889 388 484.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę HALĘ: MAGAZYN/ PRODUKCJA - 250m. Nowy Targ, ul. Składowa. Tel. 602 290 555
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, MALOWANIE DACHÓW, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, ELEWACJE, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MIESZKANIA w centrum Zakopanego - 607 506 428.
 • TŁUMACZENIA
  TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ZAKOPANE. 793 697 368.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA W MURZASICHLU 19 arów, widokowa, kameralna. 517 018 380
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - TYNKARZ, MALARZ, BLACHARZ, STOLARZ. Norwegia (Oslo). Zatrudnimy tynkarzy, malarzy, blacharzy, stolarzy. Języki obce NIE wymagane. Praca z pracownikami z Podhala. Zjazd do kraju (samolot) co 1-3 tygodni wg. własnego uznania - pełna elastyczność i swoboda co do wyjazdów. Zarobki w przeliczeniu 20-27 Euro/godz. ZAPRASZAMY. Tel. 667 602 602.
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2023-09-29 12:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 2023-09-29 11:12 Ochrona wzroku po 40. roku życia 2023-09-29 11:00 Radny ma pod górkę 1 2023-09-29 10:52 Zaginął kotek w rejonie Litwinki w Czarnej Górze 2023-09-29 10:17 Budowa domu: najważniejsze etapy i jak się do nich przygotować 2023-09-29 10:00 Obwodnicę otworzą przed samymi wyborami 2023-09-29 09:00 Tak dziś rano jest na Granatach (ZDJĘCIA) 1 2023-09-29 08:00 Małgorzata Skupień na trzecim miejscu 2023-09-28 21:46 Radni piszą do kolejarzy 2 2023-09-28 21:02 Maria Lambrecht honorową obywatelką Poronina. Kto dostał nagrody wójta? (ZDJĘCIA) 2023-09-28 20:30 Orawa czyta "Moją Drogę do Polski" 2023-09-28 20:00 Szkoła na sprzedaż 2023-09-28 19:15 2 tysiące złotych kary to dopiero początek kłopotów kierowcy tira 2023-09-28 18:30 Małgorzata Kidawa-Błońska: góralki są twarde i zdeterminowane 10 2023-09-28 17:48 Rzepiska wołają o pomoc (WIDEO) 18 2023-09-28 17:30 Idealny romans dla fanów "Bridgertonów". Konkurs dla czytelników 2023-09-28 17:15 Piąte koło u wózka czyli wyborcze marzenia osób z niepełnosprawnościami 2 2023-09-28 16:30 O poranku tyle smug na niebie nad Zakopanem 14 2023-09-28 15:45 Słowacy przyjeżdżają na Podhale, żeby zatankować paliwo (WIDEO) 6 2023-09-28 15:36 We wtorek ul. Chałubińskiego w Zakopanem będzie zamknięta dla ruchu 3 2023-09-28 15:00 Blue Cafe na Kongresie Sportu i Turystyki. Pytamy ministerstwo, ile to wszystko kosztowało 11 2023-09-28 14:30 W niedzielę w Osielcu Mistrzostwa Strefy Polski Południowej 2023-09-28 14:00 Wydawcy niezależnych gazet lokalnych obradują w Bukowinie Tatrzańskiej (WIDEO) 17 2023-09-28 14:00 To nie ta Maria 2023-09-28 13:30 Spotkajmy się na styku kultur 2023-09-28 13:00 Woda z trzech wodociągów w Jabłonce niezdatna do picia 2023-09-28 12:00 Wstyd. Zbigniew Stonoga w Zakopanem odwiedza restauracje i nagrywa filmiki 11 2023-09-28 11:59 Sprawdzamy, czy w rejonie granicy na Łysej Polanie wprowadzono kontrole (WIDEO) 5 2023-09-28 11:00 Następcy Lewandowskiego z Orawy 2023-09-28 09:59 Strażacy zabezpieczali miejsce lądowania rządowych śmigłowców 11 2023-09-28 09:30 "Absurd nie czytać" to hasło tegorocznej Nocy Bibliotek 2023-09-28 08:59 Kolejny piękny dzień. Takie widoki w Bukowinie Tatrzańskiej 3 2023-09-28 08:30 Latawce nad doliną Łapszanki 2023-09-27 21:41 Piękny wschód Księżyca. Do pełni dwa dni 1 2023-09-27 21:40 Posprzątaj z nami Przełom Białki! 2 2023-09-27 21:00 Biała Woda - zapomniana wieś na szlaku kultury wołoskiej 1 2023-09-27 20:24 Przemytnicy z... książką 2023-09-27 19:40 Rabka na starej fotografii 2023-09-27 18:58 Turyści mieli trudności z pokonaniem tatrzańskich szlaków 2023-09-27 18:57 Zjazd Podhalan. Będą wybierane nowe władze Związku Podhalan 2023-09-27 18:30 Jakie szalone przygody czekają chłopców wessanych do świata gry? Konkurs dla czytelników 2023-09-27 18:14 Katrzyna Lassak nominowana do Nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 1 2023-09-27 17:39 Termy Bukovina w jesienne popołudnie (WIDEO) 2 2023-09-27 16:59 Bezpartyjni samorządowcy zaprezentowali się w Rabce 9 2023-09-27 16:30 Muzeum Tatrzańskie w weekend zaprasza seniorów 2023-09-27 16:21 Zawracał na prywatnej posesji. Był pijany 2 2023-09-27 15:57 Stylizacje na jesień 2023-09-27 15:44 Kolizja przy wjeździe do tunelu 2023-09-27 15:39 Kampanii wyborczej nie można prowadzić w szkołach. Taki plakat kandydata PiS w Zakopanem 18 2023-09-27 15:00 Rusza nowotarska Chemioterapia 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-09-29 11:35 1. "Granaty składają się z wierzchołków" - no chyba nie tylko :D Ale widoki piękne. Cudowny wrzesień w tym roku. 2023-09-29 11:32 2. Ludziom za pis żyje się lepiej,i niestety nie zmienia tego żadne postulaty .Wystarczy porównać bezrobocie, stawkę za godzinę pracy,najniższą emeryturę,waloryzacje,inwestycje w koleje, drogi itp .Ja wiem że niektórym się marzy ,,wolność,, która polegała na tym , że premier Polski konsultował z kanclerz Niemiec wiek emerytalny dla Polski ale proszę państwa to już nie wróci!! 2023-09-29 11:09 3. @z innej beczki, sakiwicz dziennikarz :) :) :) założenia, którymi powinni kierować się prawdziwi się dziennikarze czy on kieruje się nimi ? "dążenie do prawdy, bezstronność i uczciwość, szacunek dla prywatności innych; niezależność od grup interesów, poszanowanie prawa oraz respektowanie dobrych obyczajów" 2023-09-29 11:05 4. Przerost zatrudnienia, ograniczenia 7 etatów? A co z sekretarzem co więcej czasu siedzi w Rabie albo w drukarni? Kto go rozliczy? Podwójnie bierze pensję i jeszcze w drukarni dorabia u żony .To dopiero byłaby oszczędność- pozbądźmy się go. 2023-09-29 10:52 5. Ludziska bogatych prawo nie dotyczy, czy to na drodze, czy to w prawach budowlanych. Chlop sprzedał, może musiał tego nikt nie wie. A że bogacz kupił i robi co chce to nie wina chłopa. Bogaci ludzie na pasach zabijają i nie ponoszą kary, budują co chcą, gdzie chcą. Ma w pace siedzieć, załatwi se bransoletkę i w chalpie będzie siedział. A na budowę nie pozwoli gmina, zapłaci to pozwolą "przełożeni" gminy i pozwola. Tak było jest i będzie, czy to za PiS czy za Po czy za kogo tam. Dopóki urzędnicy nie będą ponosili kar za wydawane decyzje to porządku nie będzie. A jedynymi głupkami, jesteście Wy, że nie widzicie iż proceder od lat się powtarza, a dla Was to nowość. Ja do bogaczy nie należę i zazdroszczę im, że mają większe prawa niż inni, ale ich na to stać, nie mnie... 2023-09-29 10:37 6. Nie ma takiej ceny, której władza nie zapłaci byleby utrzymać władzę i jej profity. Nawet są gotowi wyjść z UE. Ale na to potrzebują dużo więcej czasu aby urobić suwerena. Nasze miejsce w UE zajmą Ukraińcy z czego bardzo się ucieszą. Te wybory nie są o pietruszkę. 2023-09-29 09:34 7. @lud widzi co innego. Lud zobaczy ceny na stacjach benzynowych po 15 października i przekona się jak władza potrafi sterować rzeczywistością. Będzie bolało. 2023-09-29 09:21 8. Wreszcie! Może skończy się ta gehenna miesxkańców i parafian. 2023-09-29 09:19 9. Czy wiecie, że film "Zielona Granica" został wyróżniony na festiwalu "Tertio Millenio" w Stolicy Apostolskiej za jego wartości chrześcijańskie. Nie mówili tego w TVP? A może ksiądz proboszcz o tym mówił? Na tym jednym przykładzie widać jak działa propaganda na umysły społeczeństwa. W III Rzeszy, 70% gospodarstw miało w domu odbiornik radiowy dofinansowanym przez państwo. Jak myślicie dlaczego? Maria i Józef Ulma z Markowej pomogliby uchodźcom na granicy. Pomimo zmasowanej propagandy okupanta. Dzisiaj aktywiści mają w Nich pięknych Patronów. Modlimy się za jednych i drugich. 2023-09-29 09:15 10. Historyczna porażka Zakopanego, które przegrało z Warszawą wyścig o organizację olimpiady. Niestety tak się kończą góralskie marzenia, kończa się polityczną decyzją przedwyborczą !
2023-09-21 22:45 1. Niestety. Dla dzieci niepełnosprawnych niedowidzących jaskinie w polskich Tatrach się skończyły. Dzięki Bogu że jest Słowacja 2023-09-18 15:10 2. Dajcie znizke dla platfusow. Po 15 pazdiernika beda tam tlumnie walic . 2023-09-14 10:39 3. A to chyba Ministerstwo MSWiA jest od tego, żeby dawać sprzęt. No chyba, że Terlecki narkoman z Krakowa dał z własnej inicjatywy i kieszeni. Skoro jest jedynką wśród šlebodnych. Z mojej kieszeni i podatków wolę dać na biedne psy w Nowym Targu. 2023-09-03 06:18 4. Jak zwykle ksiadz po danine. 2023-08-31 19:14 5. Zdjęcie 13 i 14, jesteś piękna. Mój typ. 2023-08-29 14:16 6. No nie ma komentarzy chyba dlatego napiszę, że Pani ze zdjęcia 14 i 15 jest w moim typie. Panie redaktorze znasz Pan mój gust. 2023-08-17 13:12 7. Po rozpoczęciu roku szkolnego będą dzieci przymusowo oglądać takie se obrazki kosztem matematyki. Minister od nauki już się o to postara. Minister od kultury zawnioskuje jakieś odznaczenie dla "artysty".Natomiast Małgorzata Ziętkiewicz w Wydarzeniach Polsatu będzie pół godziny gęgać na ten temat. Wojtyła wiecznie żywy! 2023-08-15 07:46 8. Czy był jakis wernisaż na ktorym był ktos wiecej niz rodzina artysty i urzednicy? Przeciez to sie w glowie nie miesci, tyle publicznych pieniędzy to kosztuje a nikt tego nie oglada. Komu to i po co? 2023-08-03 22:21 9. Co na to ksiądz proboszcz z NT? Ekskomunika? Może panowie z NT teraz? 2023-07-25 11:17 10. Nie wojsko tylko terytorialsi. Różnica jest taka, jak wyścigi gokartów od F1
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania


REKLAMA