Reklama

2023-06-23 16:00:09

Reklama

Religia

Zmiany proboszczów - potwierdziły się nasze informacje

Krakowska Kuria opublikowała komunikat ze zmianami księży. Nasze informacje się potwierdziły, ale zmian jest dużo więcej. Inni proboszczowie będą w parafiach w Zubrzycy, Zaskalu, Kacwinie.

Ks. Paweł Antolak - przyjęcie zrzeczenia się urzędu proboszcza parafii pw. św. Wojciecha BM w Zaskalu, zwolnienie z obowiązków kapelana DPS Smrek w Zaskalu i powierzenie urzędu spowiednika w parafii pw. Narodzenia NMP w Myślenicach.

Ks. Tadeusz Dziedzic - przyjęcie zrzeczenia się urzędu proboszcza parafii pw. Nawiedzenia NMP w Kasince Małej, zgoda na zamieszkanie tamże i zwolnienie z urzędu dziekana dekanatu Mszana Dolna

Ks. Paweł Duźniak - przyjęcie zrzeczenia się urzędu proboszcza parafii pw. św. Marii Magdaleny w Rabce- Zdroju , zgoda na zamieszkanie tamże

Ks. Jerzy Filek - przyjęcie zrzeczenia się urzędu proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Ludźmierzu, zwolnienie z obowiązków kapelana Straży Pożarnych Powiatu Nowy Targ i udzielenie urlopu od obowiązków duszpasterskich spełnianych w Archidiecezji Krakowskiej

Ks. Andrzej Gawroński - przyjęcie zrzeczenia się urzędu proboszcza parafii pw. św. Marii Magdaleny w Wawrzeńczycach i zgoda na zamieszkanie w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu

Ks. Dariusz Guziak - zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. Świętego Krzyża w Krakowie i mianowany na urząd proboszcza parafii pw. św. Marii Magdaleny w Poroninie. Ks. Guziak pochodzi z Nowego Targu z parafii NSPJ. 

Ks. Piotr Iwanek - zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Wojciecha BM w Krzeczowie oraz z obowiązków wicedziekana dekanatu Pcim i mianowany na urząd proboszcza parafii pw. św. Marii Magdaleny w Rabce- Zdroju.

Ks. Henryk Kamiński - zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. św. Michała Archanioła w Zubrzycy Górnej i mianowany na urząd proboszcza tejże parafii.

Ks. Jan Kołodziej - przyjęcie zrzeczenia się urzędu proboszcza parafii pw. św. Michała Archanioła w Zubrzycy Górnej i zgoda na zamieszkanie tamże.

Ks. Jan Kubiś - przyjęcie zrzeczenia się urzędu proboszcza parafii pw. św. Katarzyny w Tenczynku i zgoda na zamieszkanie w parafii pw. św. Katarzyny w Nowym Targu.

Ks. Dawid Leśniak - przyjęcie zrzeczenia się urzędu proboszcza parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Krzywaczce i mianowanie wikariuszem w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu.

Ks. Stanisław Parzygnat - przyjęcie zrzeczenia się urzędu proboszcza parafii pw. św. Marii Magdaleny w Poroninie i zgoda na zamieszkanie tamże.

Ks. Paweł Rybski mianowany na urząd proboszcza parafii pw. Nawiedzenia NMP w Kasince Małej.

Ks. Janusz Sołtys - zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Radoczy oraz z obowiązków animatora duszpasterstwa dorosłych dekanatu Wadowice Północ i mianowany na urząd proboszcza parafii pw. Wszystkich Świętych w Kacwinie.

Ks. Antoni Staszeczka - zwolniony z obowiązków duszpasterskich w parafii pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Niepołomicach i mianowany na urząd proboszcza parafii pw. św. Wojciecha BM w Zaskalu.

Ks. Maciej Ścibor - mianowany na urząd proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Ludźmierzu, przy jednoczesnym zakończeniu pełnienia zadań dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Rekolekcyjno- Rekreacyjnego na Śnieżnicy.

Ks. Stefan Urban - przyjęcie zrzeczenia się urzędu proboszcza parafii pw. MB Częstochowskiej w Dzianiszu, zgoda na zamieszkanie tamże oraz zwolnienie z urzędu ojca duchownego dekanatu Czarny Dunajec.

Ks. Wojciech Zahradnik - zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. św. Marii Magdaleny w Rabce- Zdroju. 

Ks. Zbigniew Zięba - mianowany administratorem parafii pw. MB Częstochowskiej w Dzianiszu.

Ks. Bartłomiej Małek - zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej.

Niektórzy księża neoprezbiterzy podejmą pracę duszpasterską na Podhalu. Ks. Radosław Korkosz - mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej. Ks. Michał Krasowski - mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Sebastiana w Jurgowie. Ks. Artur Kulak - mianowany wikariuszem w parafii pw. NMP Królowej Polski w Miętustwie. Ks. Grzegorz Liput - mianowany wikariuszem w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Jabłonce. Ks. Jakub Łabuz - mianowany wikariuszem w parafii pw. Przenajświętszej Trójcy w Czarnym Dunajcu.

Zmiany dotyczą też księży wikariuszy. Ks. Paweł Cempura - mianowany wikariuszem w parafii pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Białce Tatrzańskiej. Ks. Sławomir Filipek - zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Poroninie. Ks. Piotr Gębka - zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Krakowie- Wzgórzach Krzesławickich i mianowany wikariuszem w parafii pw. Najświętszej Rodziny w Zakopanem. Ks. Artur Głąb - zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rabce- Zdroju. Ks. Rafał Kasperek - zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Sebastiana w Skomielnej Białej. Ks. Bartłomiej Kleszcz -mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Stefana w Lipnicy Małej. Ks. Piotr Kosakowski - zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Sebastiana w Jurgowie. Ks. Mirosław Kozina - zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Najświętszej Rodziny w Zakopanem. Ks. Michał Paruch - zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Przenajświętszej Trójcy w Czarnym Dunajcu. Ks. Krzysztof Pierzchała - zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. NMP Królowej Polski w Miętustwie i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rabce- Zdroju. Ks. Damian Przybytek - zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Stefana w Lipnicy Małej. Ks. Piotr Sałaciak -mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Rabce- Zdroju. Ks. Janusz Skorupa - zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu. Ks. Jakub Wiśniewski -mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Poroninie. Ks. Dominik Woch - zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Sebastiana w Niedźwiedziu. 

opr. jg

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Cesar 2023-06-23 22:01:44
Poronin
Chwała Bogu
I tak późno i nie do końca
Jano 2023-06-23 17:42:23
Info na miarę XXI wieku . Ciemnogród
ojciec belzebub 2023-06-23 15:03:45
W tym roku jest rekordowa kwota Funduszu Kościelnego , a Pisiory o kilkanaście milionów złotych dali więcej niż było przewidziane. bo biskupom , księżom Rydzykowi zawsze mało, stale biedni .Na dzieci chore nie ma , jeszcze podatek od zbiórek Duda podpisał i tak się dajecie Polacy oszukiwać przez klero-pis.
ministrant 2023-06-23 13:50:08
Poronin dziękuje !!! Matki Poronianki dziękują !!! Wdowy Poronianki dziękują!!!
Ino cemu cza bedzie na onego Jegomościa dalyj paczeć.... Ks. Sławku... skoda Wos, ale dychniecie łot takiego szefa, niek sie Wom ino gorsy nie trafi, bacujcie o Nos i moze kie wrócicie...
Per 2023-06-23 12:51:43
Tyle było zmian na stanowiskach i nic się nie polepszyło. Jak nie ma różnicy , to po co płacić i chodzić.
Słowianie swoim bogom nic nie ofiarowali, jak się prośba nie spełniła. Biznes jest biznes, a nie taka sobie gadka, czysta polityka ekonomiczna. Ekonomia polityczna już była, czas ubrudzić łapki.
ksiądz z powołania 2023-06-23 11:07:44
Pewno ściągalność kasy od parafian spadła , a okupant watykański kontrybucję potrzebuje wysoką ,i dlatego te zmiany.

Reklama
 • SPRZEDAŻ | różne
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, szer. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W CENTRUM ZAKOPANEGO ZATRUDNI KIEROWNIKA RECEPCJI/RECEPCJONISTĘ ORAZ POMOC DO PRZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ I SPRZĄTANIA POKOI. 509 578 689.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. 796 544 016.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM SIANO W BALACH. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • KUPNO
  Kupię cielęta małe Byczki. Simental i inne płatność przy odbiorze. Proszę dzwonić. Odbiór co 2 tygodnie. 724732680 chybachyba@o2.pl
  Tel.: 724732680
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCĘ DO MAŁEGO SKLEPU SPOŻYWCZEGO w Białym Dunajcu (emerytki, praca co drugi dzień). 606 751 451.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM W ZAKOPANEM - Z WYNAJMEM POKOI - centrum (ul. Grunwaldzka), 602 633 931.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  POSZUKUJĘ DOMU W STYLU GÓRALSKIM, ok. 100 m2, Zakopane, bliskie Kościelisko - 607 506 428.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIE DOM LUB PENSJONAT POWYŻEJ 200 M2 W ZAKOPANEM ZA GOTÓWKĘ NR KONTAKTOWY 517 340 125 ŁUKASZ luklis86@gmail.com.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI - 788 344 233.
 • PRACA | dam
  Tatrzański Park Narodowy zatrudni STARSZEGO KSIĘGOWEGO. Szczegóły: www.tpn.pl/nowosci/zatrudnimy-starszego-ksiegowego oraz na BIP TPN. Dokumenty można składać do 21.02.2024. Tel. 18 20 23 233
 • PRACA | dam
  Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: - BARMANKI - POMOCE KUCHENNE - OSOBY NA ZMYWAK I DO ZBIERANIA NACZYŃ Z SALI Więcej informacji pod nr tel.: 693 319 707
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ NIERUCHOMOŚCI ZA GOTÓKĘ! PODHALE! DZIAŁKA, DOM, MIESZKANIE. +48600404554 grz.wicik@gmail.com
  Tel.: 48600404554
 • PRACA | dam
  POMOC KUCHENNĄ (kobietę) do pensjonatu w centrum Zakopanego. Na pełny etat, praca zmianowa 7-19, co drugi dzień. Brak zakwaterowania. Dobre warunki finansowe, benefity. 502 716 694
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ NA POMOC DROGOWĄ KAT C + E. 601 502 208
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Spokojna kobieta szuka KAWALERKI w Zakopanem. Na dłuższy okres. 692 340 991.
 • PRACA | dam
  PAPI SERVICE SP. Z O.O. ZATRUDNI KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E ORAZ UPRAWNIENIA ADR . TEL.182074845
 • USŁUGI | inne
  PRALNIA ZAWRAT - PRANIE, MAGLOWANIE - pościele, obrusy, ręczniki itp. 501 788 640
 • RÓŻNE
  PAPI SERVICE - OLEJ OPAŁOWY i OLEJ NAPĘDOWY. BIURO: PORONIN, KASPROWICZA 28 PON.-PIĄT. 08.-17.00 Tel./fax 18 20 74 845, 18 20 74 224 STACJE PALIW: ZAKOPANE, SPYRKÓWKA 4 NOWY TARG, SKŁADOWA 11 CENY HURTOWE. ZAPRASZAMY.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKALE HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWE o powierzchniach ok. 58 i 55 m2, oraz PIWNICE 23 m2. Możliwść połączenia lokali. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę HALĘ: MAGAZYN/ PRODUKCJA - 250m. Nowy Targ, ul. Składowa. Tel. 602 290 555
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA ROLNA 1.2 HA - JORDANÓW. 515 459 584.
 • PRACA | dam
  Sklep Gil Market w Białym Dunajcu zatrudni SPRZEDAWCZYNIĘ. 18 20 739 05.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DWUPOZIOMOWE MIESZKANIE na Pardałówce - 607 506 428.
 • PRACA | szukam
  SPRZĄTANIE DOMÓW, MIESZKAŃ. 575 450 977, 739 632 283.
 • BIZNES
  Sprzedam WPOŻYCZALNIĘ NART I SNOWBORDU. 662 370 510.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  POLE ORNE. 505 429 375.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-02-20 21:45 Handicap Zakopane - na pytania nie odpowiadają, ale na zawody wraz z burmistrzem zapraszają 2024-02-20 21:00 W Rabce będzie z kogo wybierać 1 2024-02-20 20:00 Stara zajezdnia to nie wysypisko śmieci! 1 2024-02-20 19:15 Osuwisko idzie w cenę 2024-02-20 19:14 Snowlandia dla każdego. Czynna do 25 lutego 2024-02-20 18:30 Jan Smarduch - wójt na całe życie 1 2024-02-20 18:28 Poważny wypadek na zakopiance 1 2024-02-20 17:45 Strajk unieruchomił naszych skoczków. Kto wystartuje w Obersdorfie? 4 2024-02-20 17:30 Francuska muzyka w Kościelisku czyli Cafe de Paris 2024-02-20 17:00 Prokuratura bada sprawę wypadku na nowotarskim basenie 3 2024-02-20 16:51 Jakie zielone płytki wybrać do łazienki? 2024-02-20 16:30 Muzyki i śpiewacy! Ten konkurs jest dla was 2024-02-20 16:00 Burmistrz kontra dyrektorka 6 2024-02-20 15:30 Spotkanie z ptakami nocy 2024-02-20 15:00 Zakopiańskie łyżwiarki z workiem medali Mistrzostw Polski Juniorów 3 2024-02-20 14:24 Metamorfoza w ciekawym wydaniu, czyli jak zwiększyć pewność siebie? 2024-02-20 14:00 Kibicujmy razem na Jaworzynie Krynickiej podczas Pucharu Świata FIS w snowboardzie alpejskim 2024-02-20 13:30 Tak utwardzają teren na Gubałówce. Odpadki budowalne i gruz 7 2024-02-20 12:52 Letnia przygoda dla maluchów - korzyści i wybór kolonii letnich dla dzieci 2024-02-20 12:45 Pogoda dziś nas nie rozpieszcza, ale wciąż można jeździć na nartach (WIDEO) 2024-02-20 12:30 Im lepszy szpieg, tym większe kłamstwo... Konkurs dla czytelników 2024-02-20 12:00 W Zdroju się buduje 2024-02-20 11:59 Komu powierzyć opiekę nad seniorem? 2024-02-20 11:55 Jak przygotować koparkę do wiosny? 2024-02-20 11:15 Ktoś zostawił worki ze śmieciami tuż przy ulicy 1 2024-02-20 10:45 Śniegu ani na lekarstwo, kolejna impreza narciarska odwołana 2024-02-20 10:42 Jak wybrać dobrego partnera do przeprowadzenia rekrutacji? 2024-02-20 10:33 Na co zwrócić uwagę przy zmianie statusu wspólnika w spółce komandytowej? 2024-02-20 10:30 Muzyczne spotkanie z Markiem Brynkusem 2024-02-20 10:00 Ośrodek zdrowia stanie się komisariatem 2 2024-02-20 09:45 Odkryj niesamowitą przygodę na stokach Jurgów Ski 2024-02-20 09:30 Uśmiechnij się z Kiepurą. Koncert 2024-02-20 09:00 Jeśli potrącisz zwierzę, nie uciekaj, ale mu pomóż (WIDEO) 5 2024-02-20 08:44 Samochód wpadł w barierki na nowym odcinku zakopianki 2 2024-02-20 08:30 Przygoda w muzeum na zakończenie ferii 2024-02-20 08:00 Znamy polską kadrę na historyczny Puchar Świata w snowboardzie alpejskim na Jaworzynie Krynickiej 2024-02-19 22:18 Ruszyły zapisy na jubileuszowe zawody narciarskie o Puchar Przechodni Związku Podhalan 2024-02-19 21:30 Kto naprawi osuwisko 5 2024-02-19 21:00 Ratują życie, wynoszą ludzi i dobytek pokoleń z płomieni, gdy trzeba zabezpieczają skoki na Wielkiej Krokwi 1 2024-02-19 20:32 Góralka pochodząca z Zakopanego mistrzynią Austrii w trójskoku 4 2024-02-19 19:45 Licealiści z Goszczyńskiego mówią: stop zmianom klimatycznym 8 2024-02-19 19:00 Dawniej to się górale potrafili bić. Posłuchajcie stulatka z Pieniążkowic (WIDEO) 2024-02-19 18:30 XI Puchar KW Zakopane i II Sprint Test KW Zakopane. Zapisy 2024-02-19 18:00 Ceny w restauracjach w Zakopanem są rzeczywiście tak wysokie? Sprawdziliśmy 10 2024-02-19 17:30 Kawałek Japonii w Nowym Targu. Zmiana terminu wydarzenia 2024-02-19 17:09 Ścigali się o Puchar Gorców w Kluszkowcach 2024-02-19 17:00 Wiosna zagościła w Beskidach 2024-02-19 16:40 Nowotarska biblioteka przykładem dla innych 2024-02-19 16:15 Stasikówka i Suche mają nowych - nienowych sołtysów 2024-02-19 15:30 Jacek Gąsienica Mracielnik z kolejnym medalem na mistrzostwach weteranów
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-02-20 22:25 1. @czy .... Czy już ustalono kto zabił dwóch naszych rodaków w Przewodowie . Ludzie nie żyją a sprawa dziwnie ścichła . 2024-02-20 22:06 2. Żenada,wszyscy przyspawani do stołków od lat.Ciezko ująć sobie z koryta,jak potem żyć... 2024-02-20 21:59 3. Czy tym tonącym okrętem ktoś steruje,czy jest z nami pilot??Tak można by określić funkcjonowanie UMiG Czarny Dunajec pod wodzą obecnego "włodarza"najwyrażniej wystraszonego możliowścią porażki i dla bezpieczeństwa startuje na radnego (nigdy wczesniej żaden wójt tak nie robił). Część "bezradnych" jest ewidentnie do wymiany. A na podsumowanie Tak kończy się wybieranie na wójta czy burmistrza ludzi którzy nie mieszkaja na stałe na terenie gminy czy miasta-to dla wyborców do przemyślenia 2024-02-20 21:35 4. A czyli Dziubek broni Dyrektorki - Orawiec Orawkę. Rozważałem go poprzeć ale Orawców nie chce w tami razie widzieć na stołku wojta u nas. 2024-02-20 21:23 5. Kolejni męczennicy w kolejce do pałacu a. dudy: Małgorzata Gosiewska, Katarzyna Sójka, Edward Siarka, Jan Dziedziczak, Antoni Macierewicz, Jacek Bogucki i Jerzy Polaczek. Trzeba będzie podpisać umowę z Białorusią na przetrzymywanie więźniów politycznych. Będą się czuć jak w domu. 2024-02-20 21:02 6. I takich właśnie włodarzy samorządowych nam potrzeba, a nie marionetki. Ale takiemu stanowi rzeczy są winni sami wyborcy, bowiem wybierają figurantów i potem przecierają oczy ze zdumnienia jojcząc do wszystkich świętych. A jest ich w obu powiatach wielu. Wystarczy przyjrzeć się ich "osiągnięciom". Dotyczy to także części radnych. 2024-02-20 21:00 7. Szymon i Osioł haha. Marcinek wymyślasz w tej Kalifornii coraz ciekawsze ksywki na posty. Twój koniec jest bliski!!! Potem taczka Dziubka i w pole, jak każdy gnoj 2024-02-20 20:57 8. Ludzie to największe szkodniki i brudasy, a wy płaczecie,że piesek kupkę zrobi na trawnik. 2024-02-20 20:52 9. Łapsa nie dopełnnil obowiązeku zawiadomienia policji i stałego monitorowania sprawności defibrylatora. Czy poniesie odpowiedzialność ? Wątpię bo tu wszystko jest na odwrót. 2024-02-20 20:09 10. A może to grupa otwierająca trasę na Gubałówce przed wyborami po raz kolejny przygotowuje grunt.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania


REKLAMA


FILMY TP