Wczoraj na stronie Starostwa Tatrzańskiego pojawiła się informacja o remoncie i zamknięciu mostu w Leśnicy w gminie Bukowina Tatrzańska.
::attachment{"type":"gallery", "template":"thumb3", "item_id":"108964"}
7 sierpnia ma się tam rozpocząć remont i rozbudowa mostu przy Ośrodku Zdrowia. Na trzy miesiące planowane jest zamknięcie mostu dla samochodów, jak i pieszych. Starostwo prosi o stosowanie się do wyznaczonych objazdów: https://powiat.tatry.pl/index.php/wydzial-infrastruktury/ogloszenia-gi/1459-informacja-o-zamknieciu-drogi
Ta informacja wywołała w Leśnicy wielkie oburzenie. - Pół wsi będzie musiało jeździć Białkę lub Bukowinę Tatrzańską. Czy tylko mi się wydaje, że jesteśmy w naszej Gminie traktowani jako gorszy sort? Nam się nie należy alternatywa - most zastępczy bądź ruch wahadłowy? Wszędzie się dało, tylko w naszej miejscowości na drodze powiatowej się nie da? - pyta jedna z mieszkanek. Dodaje, że nikt mieszkańców nie pytał, czy zgadzają się na takie uciążliwości.
Kolejny mieszkaniec wysłał nam maila w tej sprawie:
"Proszę o poruszenie tematu , może do władz dojedzie informacja wręcz bulwersująca odcinająca pół Leśnicy od świata, nikt nie pomyślał o straży /karetce, dzieciach które pójdą do szkoły, mieszkańcach którzy jadą do pracy i z powrotem, objazdy jakie są to jedynie przez Bukowinę Tatrzańską i Białkę, podsyłam zdjęcie do bulwersującego komunikatu" - napisał.
O sprawę zapytaliśmy sekretarza starosty, czekamy na odpowiedź. Przypomnijmy, że podobna sytuacja miała mieć miejsce w Trybszu. Dopiero po protestach mieszkańców w czasie przebudowy mostu uruchomiono tam zastępczą przeprawę.
p

22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

29.05.2026
Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

01.06.2026
SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

29.05.2026
RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

22.05.2026
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

12.05.2026
Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...
0 0
Jesteście traktowani jak gorszy sort na własne życzenie.Przeciez głosowaliście na tych a nie innych decydentów.Ida wybory więc teraz zastanówcie się zanim wrzucicie kartkę do urny.
0 0
protestujcie. Sami sobie niecie czas zamknięcia mostu. Wstrzymacie pracę a objazdu nie zrobią bo najzwyczajniej w swiecie nie ma gdzie. A pani z restauracji,która nakręca akcje jest w stanie zorganizować sobie dowóz obiadków w górę tylko trzeba chcieć
0 0
Remonty potrzebne są, ale "nic o nas bez nas". Czemu władze nie poinformowały wcześniej mieszkańców? Jawna ignorancja. To jest bardzo ruchliwa droga!!!
A czy, aby obecnie pani sołtys nie jest w ostatnich miesiącach również radną powiatową??? I też nie wiedziała- dziwne.
to kto dla kogo jest?
Władza dla ludzi czy ludzie przy urnach dla rządzących ??
Żadnego zebrania, żadnej informacji wcześniej???
0 0
Oczywiście, że jestem w stanie sobie poradzić. I gdybym kierowała się tylko i wyłącznie swoim interesem to siedziałabym cicho :)
Ale biorę pod uwagę dobro innych ludzi i wypowiadam się również za nich. Masz inne zdanie? Spoko. Wyraź je w kulutralny sposób nie obrażajcie innych.
0 0
Bo Pani z restauracji jako jedna z nielicznych miała na tyle odwagi żeby się odezwać i brawo dla niej !!!
Najlepiej pisac komentarze krytyki jak kogoś to nie dotyczy ! Ale egoizm i patrzenie na czubek własnego nosa dziś w modzie jak widać!!!
0 0
Tak może ma restaurację ma rację pozdrawiam wszystkich naszych radnych oni wiedzą o co chodzi pa
0 0
Dlaczego gminne busy omijają przystanki w przysiółkach Gronia i Leśnicy? Gmina nie panuje nad realizacją zadań, za które płaci niemałe pieniądze. Czy ludzie mieszkający w przysiółkach Leśnicy i Gronia to gorszy sort gorszego sortu?
0 0
Sezonu na co????? Na ryby, na ogórki???????
0 0
Odciąć od świata???
0 0
Ja jeżdżę codziennie rano na górę Leśnicy i spowrotem i nie wyobrażam sobie żebym miała jezdzic przez Bukowinę i Białkę. To jest chore co wyprawiają .. do ośrodka na szczepienie też mam jechać dookoła???
0 0
Pozwiedzacie sobie przy okazji objazdu Bucovine i Białke z widokami, bo od was z tej dziury to ciężko słońce w południe wypatrzeć ;-)))
0 0
Ech, maruderzy. Jak często macie tam remonty mostów? co miesiąc? Chcecie, żeby powiat nagle zamknął ten most z powodu złego stanu technicznego albo jakiejś katastrofy? Wtedy dopiero byłyby wrzaski mieszkańców. Gdzie wasza troska o bezpieczeństwo dzieci, turystów i własne? Drogowcy mieliby pytać się was o pozwolenie wykonania swoich obowiązków? Paranoja jakaś. Trzeba włączyć logiczne myślenie i starać się wspierać szybkie wykonanie robót.
Nikt nie zbiednieje jadąc teraz kilka kilometrów dalej, szczególnie aktywna pani z lokalnej niby restauracji. A z protestami to stolycy, bo na wsi to słabo wyjdzie.
Życzę cierpliwości i więcej zrozumienia.
0 0
@wczasowicz niech ludzie idą do gminy i oddadzą kawałek działki pod przystanki to i busy będą. Teraz gdzie sie mają zatrzymać?
0 0
Podejście starostwa do mieszkańców jest karygodne, oni są dla mieszkańców nie mieszkańcy dla nich.
Jednak uważam, że teraz to już musztarda po obiedzie-jest projekt, jest wykonawca i jest kasa na przebudowę. Jak zaczniemy protestować to Starosta cofnie kasę, cofnie roboty a za rok może dwa przyjedzie Nadzór Budowlany i normalnie zamknie most nie pytając się nikogo czy mu to pasuje. A wtedy trzeba będzie zrobić nowy projekt (jak minie ważność obecnego) znaleźć firm i co najważniejsze znaleźć kasę a to może potrwać nawet 2 lata.
Dlatego uważam że niestety trzeba zacisnąć zęby a skargi pisać na Starostwo za brak udziału społeczeństwa przy projektowaniu drogi.
0 0
Udział mieszkańców przy projektowaniu remontu drogi czy mostu???? Paranoja....
0 0
A może firma.budowlama męża pani z restauracji ma już gotowe rozwiązanie i kosztorys :)
0 0
@Borsuk tu nie chodzi o obecność mieszkańców przy projektowaniu tylko o zrobienie tego tak by mieszkańcy tego nie odczuli!! Bo tu mieszkają ludzie którzy płacą podatki na ten system i powinni być brani pod uwagę!! A w tej sytuacji nikt nas pod uwagę nie wziął !!!
@Wojtek mąż Pani z restauracji zajmuje się czymś innym więc takie komentarze schowaj do kieszeni !!! Widzę że najwięcej mają do powiedzenia ci co najmniej ich to dotyczy !!!
0 0
@Gronion ciekawi mnie czy też byś tak szczekał o obiadkach gdybyś mieszkał kilka metrów nad mostem i palił by Ci się dom. Też byś pisał o obiadkach czekając grzecznie na straż pożarną z okolicznych wiosek zamiast na straż, która jest niecałe 2 km od mostu ?
0 0
@Zakopianka ciekawi mnie czy idąc na wybory znasz 100% wszystkie decyzji, których dokonają wybrani w przyszłości przez ciebie radni, sołtysi itd.
Weź prześlij z ciekawości, gdzie któryś wybrany z decydentów miał opisaną sytucję dotyczącą mostu przed wyborami.
0 0
@pozdrawiam myślących Jasne że o obiadki chodzi. Pamiętacie jak się palił dom na Stefanach i straż nie dojechała bo było ślisko? Kto wtedy drogi nie odśnieżył? Tyle... Kto ma wiedzieć wie o czym piszę... Co do istoty jest to utrudnienie dla ludzi ale gdzie byli powiatowi radni ? Jako jedyna wiies mamy ich tam dwie.
0 0
@Borsuk pewnie jesteś albo projektantem albo urzędnikiem. Nie pisałem że uczestnictwo mieszkańców jest obligatoryjne jednak gdyby mieszkańcy "uczestniczyli" przy projektowani tzn. byli na bieżąco informowani o ewentualnych pracach, które mają istotny wpływ na ich życie codzienne to nie było by teraz tego larum. Ogłoszenie na tablicy ogłoszeń w urzędzie i na stronie BIP jest wystarczające jednak prowadzi do takiej patologii jak teraz.
0 0
"Wiem co mówie" - chyba nie wiesz co mówisz. W roku, w którym palił się dom na Stefanach odśnieżała inna firma (nie będę wymieniać nazwy bo nie o to chodzi). Czasem radzę lepiej się przygotować do dulyskusji, a potem się wypowiadać :)
0 0
Odśnieżała firma BUBAC ze Sądla i sprawa wydarzyła się bodajze dwa lata temu.
Uczepiliście się jednej kobiety, która ruszyła temat. Zapraszam wszystkich MYŚLĄCYCH INACZEJ w poniedziałek na strajk. Nie będziecie się zasłaniać za loginami. Skoro znacie tak dobrze każdego w tej miejscowości wytłumaczycie Strażakom OSP jak się mają zachować w razie pożaru, wytłumaczycie pielęgniarkom jak mają dojeżdżać do pacjentów; rodzinom i dzieciom wskażecie drogę, którędy dostać się do szkoły, na zajęcia; starszym ludziom jak dostać się do ośrodka; przewoźnikom wskażecie gdzie kupić helikopter a rolnikom jak jechać z furą siana przez Białkę.
Jesteście znawcami każdej osoby i każdego tematu?
Zapraszamy w poniedziałek.
Będzie tam więcej osób. Nie tylko jedna Pani. OMG.
0 0
@swój - mieszkancy wiedzieli ...
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz