Reklama

2023-08-26 22:16:12

Reklama

Podhale

Błyska się nad Zakopanem. Do Podhala zbliża się prawdziwa nawałnica (WIDEO)

Niebo nad Gubałówką co chwilę rozświetlają błyskawice. Prawdziwa nawałnica zbliża się natomiast z południowego-wschodu. Podhale znajdzie się prawdopodobnie na jej skraju.

Do godz. 7 rano na Podhalu obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia:  "prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 40 mm do 55 mm, oraz porywy wiatru do 115 km/h. Miejscami grad. Możliwe trąby powietrzne." W powiatach położonych bardziej na zachód obowiązują ostrzeżenia trzeciego najwyższego stopnia. Nawałnica zbliża się od strony Czech i Podhale najprawdopodobniej znajdzie się na jej skraju.

Tak nadchodzące burze opisuje na Facebooku Sieć obserwatorów burz: "Silny układ MCS zmierza do Polski. Posiada on linię szkwału (bow echo), niesie bardzo silne porywy wiatru (mogące przekraczać 100 km/h), a także nawalne opady deszczu. Burza ta może powodować duże szkody materialne, jest realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia. Jeśli macie możliwość- zabezpieczcie luźne rzeczy, które mogą zostać porwane przez silny wiatr. Wędruje ona na północny - wschód i może być aktywna nawet do rana"

Oczywiście w przypadku takich nawałnic nic nie jest pewne. Nie wiemy czy te prognozy się sprawdzą, czy może jednak burze ominą Podhale.Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Cyklista 2023-08-30 08:28:46
*aureoli, przepraszam.
Cyklista 2023-08-30 08:21:18
Jarusiu, to tak się dzieje gdy mierny i nieudolny aspirant do tej pory, chciałby nagle zabłysnąć w aureloli uznanego wolnościowca.
jarek 2023-08-29 08:48:34
@ swój obywatel, ta miernota pisze o konstytucyjnym referendum :) A GDZIE MIERNOTO JEST ZASADA TAJNOŚCI :)
jarek 2023-08-28 20:38:31
no i co miernoty ! żadnej merytorycznej rozmowy w sprawie tego referendum z waszej strony nie było ! :) nikt nie odniósł się do tego, co napisałem :) Napiszę wam news, rząd pis zamierza zlikwidować i sprzedać lotnisko Chopina przed chwilą zapytany o to minister finansów artur soboń przez Monikę Olejnik nie zaprzeczył :) pytanie referendalne czy jesteś za wyprzedażą majątku państwowego, super pasuje ! :) :) :)
swój obywatel 2023-08-28 20:07:54
@jareczku, wyraźnie napisałem, że problemy z wyborem z dwóch kart jednej tej dotyczącej LEGALNEGO i KONSTYTUCYJNEGO ( w domniemaniu) referendum, mają jedynie głosujący na PO platfusy (do których ty się również zaliczasz) oraz wszelakiej maści lewactwo ziejące jadem i nienawiścią do obozu rządzącego. Ja z tym problemu nie mam. Również nie do elektoratu Prawa i Sprawiedliwości kierują instruktaże jak nie wziąć udziału w LEGALNYM i KONSTYTUCYJNYM referendum "strażnicy" Konstytucji, demokracji i praw obywatelskich Hermeliński z Bodnarem. Te są kierowane do was, "wykrztauciuchy". Tacy jesteście mundrzy, światowi i POstęPOwi.
I jeszcze jedno, skoro na swoich ryjach macie hasła KONSTYTUCJA, to Konstytucja jasno i precyzyjnie mówi, kto decyduje, co jest "niby", legalne, konstytucyjne. Wystarczy tylko ją przeczytać. Ze zrozumieniem, tak jak i moje komentarze.
jarek 2023-08-28 18:47:28
@dziadeek, aaaaaaaaaaaaa ! morawiecki mówił o misce ryżu, o niej piszesz :)
https://innpoland.pl/173529,morawiecki-realizuje-plan-z-tasm-u-sowy
jarek 2023-08-28 17:05:14
@swój obywatel, twoi znajomi tak i ty mają zainfekowane móżdżki :), jeżeli mają problem z wyborem z dwóch kart jednej tej dotyczącej tego niby referendum :)
dziadeek 2023-08-28 16:55:27
U @jarek i jemu podobnych można zaobserwować genetyczne zaburzenie rozwoju psychicznego nazywane III RP. Osobnicy dotknięci tym syndromem dobrze czują się w rzeczywistości układów, znajomości, ustawek przy zielonym stoliku, nieformalnych wpływów i władzy, dawania w łapę, załatwiania wyroków w sądzie przez telefon, klatek i klateczek, w których neoniewolnicza, postkolonialna postawa zapewnia pełną miskę i komfort psychiczny. Osobnicy dotknięci tym zespołem niedorozwoju po prostu nie potrafią żyć w innej rzeczywistości. A już szczególnie w takiej, o której decyduje szara masa nieznanych, anonimowych mających poczucie godności ludzi wrzucających karty do urn.
jarek 2023-08-28 15:19:55
DAJCIE SPOKÓJ :) już sobie dwoisz ? :) powiem ci, że twój przypadek jest beznadziejny ! :)
wiktoria 2023-08-28 14:53:51
kochane @jarek dlatego w referendum trzeba powiedzieć 4 x nie żeby i PISiory i inni demokraci nigdy już tego nie robili bo pewnie słyszałoś co wygadują o płocie na granicy że trzeba rozebrać i biednych ludzi wpuścić a Unijnym urzędnikom się nie wierzy kochane , oni tylko czekają na wygraną PO żeby nas hojnie obdarzyć tymi nielegalnymi a i najnowszy raport o ORLENIE wykazuje bardzo duży wzrost zużycia wody na stacjach i znikomą ilość sprzedawanego paliwa a ja to już od dawna wiedziałam bo moja sąsiadka 4 razy dziennie jezdźi na ORLEN na rowerze żeby się załatwić a ja doskonale wiem że jest osobą lewacką a oni tak mają i @jarek jest tego doskonałym przykładem tej nowej mody chwała naszemu prezesowi Kaczyńskiemu
swój obywatel 2023-08-28 14:15:16
Dajcie "jarusiowi" spokój. Niech głosi on, i jemu POdobni te swoje PO rady jak nie wziąć udziału w referendum. Coraz częściej w śród swoich znajomych POpierających "wykształciuchów" słyszę głosy zakłopotania, w końcu której karty mają nie pobierać i jak mają nie głosować. Więc jest szansa, że ..... PO wyborach okaże się, że PO /KO uzyskała 3% ważnych głosów.
Cyklista 2023-08-28 11:09:52
Jarusiu, wydaje się, że zapomniałeś o porannej dawce leków, lub okazała się ona nieskuteczna.
jarek 2023-08-28 09:17:26
teraz @cyklista zmienił nick na @swój obywatel, jednokomórkowa miernota :) :) :)
swój obywatel 2023-08-28 08:43:21
"bez wchodzenia w cztery litery tym bałwochwalcą :)" coś takiego mógł napisać i napisał tylko i wyłącznie analfabeta o inteligencji ameby.
13 i 14 nikt mi nie daje, jeszcze pracuję (mam pracę, o której kilkanaście lat temu mogłem jedynie PO marzyć), ale pobierający sobie je chwalą. Najciekawsze jest to, że ci plujący i ujadający jak ty, pełzaku, również. To jest szczyt chamstwa, bezczelności, hipokryzji i zdebilenia.
Objawem totalnego zdebilenia jest również nawoływanie do niepobierania karty referendalnej, bo głosowanie w referendum to "ujawnienie swoich preferencji". No właśnie jest dokładnie NA ODWRÓT tzw @jareczku, występujący tutaj jako JP i ***j wie kto jeszcze. Właśnie nie pobranie karty już cię demaskuje. I zdradza oraz ujawnia na kogo głosujesz, a ściślej do kogo zioniesz nienawiścią.
Niestety, prostaki tego nie ogarniają!
jarek 2023-08-28 08:40:47
@wikta, a wiesz, że twoi guru sprzedali Lotos 8,5 mld taniej :) i to za kwartalny zysk tej firmy :) a znasz miejscowość, w której jest stacja benzynowa Lotos ? :) teraz jest węgierski Mol, z którego leje się ruskie paliwo i to nie jest wyprzedaż majątku państwowego ? :) a list z KE dotyczący uchodźców jest u posłów lewicy. miernoto rowerowa ! prawda w oczy kole ! :) :) :)
wiktoria 2023-08-28 08:12:40
czytam te komentarze tak zwanego @jarek i jestem pewna że to normalnie mędrzec ale niestety drugi po Wałęsie , żeby być tak naiwnym to tylko małe dzieci lub kompletne głupki żeby wierzyć że Unia dała coś na piśmie odnośnie uchodźców , no ludzie , to tylko ci piszą takie komentarze co szkalują Polskie służby mundurowi i sikają na Orlenie a teraz będzie wam jeszcze lepiej bo i na MOL będzie można , chwała PIS i prezes Kaczyński , my góralki i górale murem za PIS a na referendum 4 x nie
Cyklista 2023-08-28 07:38:56
Jaruś, już skończyłeś ?
To teraz szybko zmień koszulę bo ta co masz na sobie jest mokra, cała ocieka jadem.
jarek 2023-08-27 20:33:51
1 "Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?"
dyzma z Pcimia w wyniku połączenia Orlenu z Lotosem sprzedał ten drugi, Arabom za kwartalny zysk tę firmę a Węgrom stacje benzynowe teraz zamiast stacji Lotos są Mol, które paliwo mają od putina i to nie jest wyprzedaż majątku państwowego ? :)
2"Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?"
czy ktoś mówił o podniesieniu wieku emerytalnego ? tylko pis to pewnie mają taki zamiar ! :)
3"Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?"
niech mi jakiś pisior zapoda link, w którym jest o tym mowa nie news zasłyszany w tvp.info a wygłoszony przez suskiego vel caryca :)
4"Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?"
miernoty pisowskie ! ci biurokraci europejscy nie tylko temu zaprzeczają, ale i dali to na piśmie, że nic takiego Polsce nie grozi, dlatego że Polacy dali schronienie Ukraińcom i do tego możemy za to dostać grube miliardy trzeba tylko złożyć odpowiedni wniosek
Pamięć 2023-08-27 19:46:04
Na złość Pisowi niech mi uszy zmarzną. A może byś jeden z drugim przeczytał w koncu te pytania i tak na nie odpowiedział jakby właśnie tylko od twojej pojedynczej odpowiedzi zależał dalszy los naszego kraju, twojego miasta, twojej rodziny.
ale gdzie tam, byleby tylko zrobić na złość pisiorom.

Ja oczywiscie cztery razy "nie"
TeDe 2023-08-27 19:25:30
Rząd narobił takiego bałaganu w Tauronie, że nie ma rachunków. Będzie kumulacja o czerwca. To też jest powód by nie brać karty referendalnej. Co do pytań to są oczywiste. Tu należy olać politykę bałaganu.
jarek 2023-08-27 17:27:49
każdy normalnie myślący powinien odmówić pobrania karty referendalnej, ponieważ tak jak pisałem, aby referendum było ważne potrzeba ponad 50% uprawnionych głosów
Pamięć 2023-08-27 16:59:44
@JPC..., A ja powiem inaczej: niech w wyborach każdy głosuje jak chce, jednak głosowanie w referendum na "tak" albo odmowa głosowania w referendum (nie glosuję, bo to wymyślił PIS) jest przejawem kompletnej nieodpowiedzialności.
Pozostawiasz rzadzacym możliwość wprowadzenia tych zmian . A właściwie dlaczego oni mają decydować, a nie Ty, nie My?
Na złość Pisowi niech mi uszy zmarzną. A może byś jeden z drugim przeczytał w koncu te pytania i tak na nie odpowiedział jakby właśnie tylko od twojej pojedynczej odpowiedzi zależał dalszy los naszego kraju, twojego miasta, twojej rodziny.
ale gdzie tam, byleby tylko zrobić na złość pisiorom.

Ja też oczywiscie cztery razy "nie"
JPCyklista II 2023-08-27 16:05:19
Niech każdy głosuje, jak chce i nawet na PiS, ale karty referendalnej nie brać jak lista leci. Trzeba nauczyć niektórych rozumu. Bo zgadzam się z przedmówcami a PiSowszczycy zrobili sobie jawne referendum, Takiej "demokracji" to nie ma w Rosji a nawet w Korei Północnej.
jarek 2023-08-27 15:59:28
@swój obywatel, nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak ci twoi guru kpią z ciebie, dając ci tą 13,14-kę. Ten wymysł pisowski, którym kupili miernoty w ogóle, nie powinny istnieć, powinni normalne emerytury, wtedy kiedy należy waloryzować i uwzględniać inflację i lepiej wyszedłbyś na tym bez wchodzenia w cztery litery tym bałwochwalcą :)
Cyklista 2023-08-27 15:52:57
Dlaczego nie wprowadzałeś tych swoich "reform" w życie gdy pracowałeś w Policji, tylko dałeś w długą jak tylko nadarzyła się okazja. Nie słyszałem też aby tam za tobą choć odrobinę tęsknili.
swój obywatel 2023-08-27 15:26:47
@Abi, napisz że nam, pisowskim miernotom, jakie to nieograniczone "czternastki" sfinansowały swoim obywatelom poprzednie rządy?? Szczególnie ten PO Przedni rząd
jarek 2023-08-27 14:49:40
"Odmowa uczestniczenia w referendum lub odpowiedzi "tak" to zgoda na wprowadzenie, prędzej czy później, tych zmian o które pytają."
ten to ma zryty beret ! :) :) :) do twojej pustej dyni ! aby referendum było ważne, musi brać udział ponad 50% uprawnionych, a tylu na pewno nie będzie !
jarek 2023-08-27 13:31:47
no i jak miernoto rowerowa ! pewnie nagła awaria komputera i tel. :) druga sprawa odnośnie tych wyborów połączonych z tym referendum to wszystko powinno być TAJNE, ale jakie tajne będzie, jeżeli jeden sąsiad weźmie kartę do referendum, a drugi odmówi, może któryś z miernot pisowskich ma sensowną odpowiedź, bo jesteście ponoć najmądrzejsi :)
Podwózka 2023-08-27 12:57:57
Oooo, znowu zauważam leciutkie antypisowskie wzmożenie.
Normalne kodziarskie coniedzielne przesilenie.
Z przyjemnością patrzę na bezradne miotanie się totalnych.

I spokojnie czekam na dzień wyborów.
Mam przygotowane odpowiedzi na każde pytanie referendalne.
Oczywiście 4 x NIE
Chcę żyć w normalnym kraju.

Odmowa uczestniczenia w referendum lub odpowiedzi "tak" to zgoda na wprowadzenie, prędzej czy później, tych zmian o które pytają.

Łopatować !?
jarek 2023-08-27 11:52:01
miernoto ! napisz które pytanie referendalne jest zasadne i budziło czy budzi kontrowersję społeczne ? bo tylko takie pytania referendalne powinny być
Abi 2023-08-27 11:36:10
W Pieninach była burza o godzinie 3:40 ale z innego rozdania. Nikt nie opluwa rządu bo rząd się sam osmarkał i kłamie, że go opluto.
Ja też nie wezmę kart referendalnych. Rząd finansujeUkraińców a ogranicza "czternastki" swoim obywatelom, co to za rząd???? sie pytam.
Cyklista 2023-08-27 11:10:37
Opluwaczu rządu, a jaki poziom przed laty reprezentowałeś gdy podjąłeś decyzję która uratowała ci życie ?
jarek 2023-08-27 09:17:49
każda miernota pisowska będzie odpowiadała na prostackie pytania referendalne ( wasz poziom) :)
jonek 2023-08-26 23:01:18
Ominie Podhale, idzie na Katowice-Kraków. Musiałaby skręcić prawie o 90 stopni, a to mało prawdopodobne.
minister bez teki 2023-08-26 22:49:55
Według moich kumpli minie Podhale i Pieniny. Pójdzie na Kraków.
Kartę do referendum i tak nie wezmę.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY WYKOŃCZENIA BEZPŁATNA WYCENA FAKTURY VAT. 602839607
  Tel.: 602839607
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA. 660 079 941.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, gr. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • BIZNES
  Do wydzierżawienia PARKING - Dolina Chochołowska - 692 001 268.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  KWATERY PRACOWNICZE BLISKO KRUPÓWEK - 1500 zł - 885 70 70 70
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DO SPRZEDANIA MIESZKANIA W ZAKOPANEM - 607 506 428.
 • PRACA | dam
  Aparthotel Renesans w Zakopanem poszukuje kandydatów na stanowisko RECEPCJI. Stabilna praca w nowo otwartym Obiekcie. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: praca@renesans.pl lub tel. 602444734.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  LAS - Murzasichle - 0.65 ha - 600 146 604.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  UDZIAŁ W BUDYNKU - okolice ul. Kościeliskiej. 606 21 01 26
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA - ZAKOPANE, okolice ul. Kościeliskiej, 0.13 ha - 606 21 01 26.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, DOMY OD PODSTAW, POKRYCIA DACHOWE, SZALUNKI STROPOWE. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, ŁAZIENKI, ZABUDOWY, ADAPTACJA PODDASZY, REMONTY, DOCIEPLENIA BUDYNKÓW, FASADY. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  Remonty-Wykończenia/Hydroizolacje budynków. 794 964 176 kacper.piczura@gmail.com
  Tel.: 794
 • PRACA | dam
  Na zgłoszenia czekamy do 30 czerwca 2024 roku. Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby z bliska przyjrzeć się pracy poselskiej i zdobyć praktyczne umiejętności! Jeśli jesteś zainteresowany, wyślij swoje CV i parę słów o sobie na adres biura:. 535 124 379 https://www.facebook.com/smarduch.weronika/ biuro.smarduch@gmail.com
  Tel.: 535
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy kucharza śniadaniowego i pomoc kuchenną do przygotowywania śniadań w Białce Tatrzańskiej. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem +48 886 069 224.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy Panie Pokojowe do sprzątania nowoczesnych apartamentów w Białce Tatrzańskiej. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem + 48 504 428 461.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia POKOJE 3 i 2-osobowy w Kościelisku Sobiczkowej. 602 66 30 74.
 • MOTORYZACJA | kupno
  Spytek Car Import to wiodąca firma specjalizująca się w imporcie samochodów z USA i Kanady. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i pasji do motoryzacji, zapewniamy kompleksową obsługę na każdym etapie zakupu pojazdu. 574852452 SpytekCarimport@gmail.com
  Tel.: 574852452
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia LOKAL 50 m2 (pod zakład fryzjerski lub pod inna działalność) oraz LOKAL 25 m2 - I piętro - Łapsze Niżne, Delikatesy "Centrum". 504 230 942.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  PROJEKTANT - INŻYNIERIA ŚRODOWISKA. Osoba po inżynierii środowiska do projektowania w CAD i organizacji budów w branży wodno-ściekowej. Może być bez doświadczenia. Tel 182665928
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy KONSERWATORA do nowo otwartego obiektu Białka SPA&Resort. Oferujemy stabilne zatrudnienie oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem +48 888 840 498.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy Recepcjonistę do nowo otwartego obiektu w Kościelisku. Oferujemy stabilne zatrudnienie oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie cv na adres d.zacharko@gorskagrupa.pl lub telefon 698954671.
 • PRACA | szukam
  PRACA DORYWCZA - godzina dziennie po 18-ej. Praca na terenie Nowego Targu, bardziej dla mężczyzny. 501 323 145.
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlana Sikora zatrudni kierowców kat B - zaopatrzenie budowy. 602629623
  Tel.: 602629623
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora zatrudni kierownika robót budowlanych. 602629623
  Tel.: 602629623
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ BUDKĘ HANDLOWĄ POD OSCYPKI, PAMIĄTKI itp. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię Działkę widokową w Kościelisku. 600404554 grz.wicik@gmail.com
  Tel.: 600404554
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy REZYDENTA/REZYDENTKĘ do obsługi apartamentów w Zakopanem. Oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie i stabilne zatrudnienie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem +48 666 522 367 lub cv na adres m.komoniewski@gorskagrupa.pl.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Białka Tatrzańska - DZIAŁKA BUDOWLANA, UZBROJONA (prąd, woda) 1420/65 - 8,4 ar. Łączy się z drogą gminną. 608 16 15 16.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • PRACA | dam
  Uniwersytecki Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny w Zakopanem zatrudni na stanowisko: PIELĘGNIARKA/PIELĘGNIARZ. Oferujemy stabilne zatrudnienie, możliwość rozwoju zawodowego. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z Sekcją Kadr i Rachuby Płac USOR w Zakopanem. tel. +48 18 20 22 149, e-mail: kadry@klinika.net.pl
 • PRACA | dam
  MAGAZYNIER Zatrudnię pracownika na stanowisko magazyniera. Obowiązki: przygotowywanie zamówień, rozładunek i załadunek samochodów. Atrakcyjne wynagrodzenie. Możliwość organizacji darmowego mieszkania. Praca w Jabłonce 34-482 tel. 503-957-597.
 • PRACA | dam
  Branżowa Szkoła I Stopnia Cechu w Zakopanem poszukuje osoby na stanowisko DYREKTORA SZKOŁY. Podania należy składać w Biurze Cechu - ul. Gimnazjalna 1 w Zakopanem. Więcej informacji: tel. 501 682 696.
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKALE HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWE o powierzchniach ok. 57 i 53.5 m2, oraz PIWNICA 21 m2. Możliwość połączenia lokali. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy OSÓB DO PRACY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM na stanowiska: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, OBSŁUGA BARU MLECZNEGO, KELNER/-KA. Zakopane - 600 035 080, 600 035 355.
 • USŁUGI | budowlane
  BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA od A do Z. 572624414.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • PRACA | dam
  Kąpielisko Geotermalne Szymoszkowa przyjmie do pracy na sezon letni: PIZZERA, BARMANKI, OSOBY DO OBSŁUGI PUNKTÓW GASTRONOMICZNYCH, OBSŁUGĘ KONTROLI WEJŚĆ NA KĄPIELISKO. Więcej informacji pod nr tel.: 693 319 707
 • PRACA | dam
  PRACA W PENSJONACIE z zamieszkaniem. 601 661 661.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Skupujemy nieruchomości na Podhalu! za gotówkę Działki, domy, mieszkania. +48 600 404 554
  Tel.: 48
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Wykończenia wnętrz adaptacja podaszy zabudowy karton gips szpachlowanie malowanie tynki dekoracyjne parkiet panele. 576587537
  Tel.: 576587537
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-06-25 18:45 Wójt bez absolutorium, wotum zaufania, za to z pensją najniższą z możliwych 2024-06-25 18:00 Gdy TOPR leciał na ratunek, matki z dziećmi zrywały się do ucieczki (FOTO) 2 2024-06-25 17:30 W środę kolejne zmiany na skrzyżowaniu Makuszyńskiego i Piłsudskiego 2024-06-25 17:00 Biegi zapierające dech w piersiach (wideo) 2024-06-25 16:30 Zmiana organizacji ruchu na ulicach Kasprowicza i Tetmajera 2024-06-25 16:01 Najserdeczniejsze życzenia dla stulatki z Galicowej Grapy 2024-06-25 15:30 Uwaga kierowcy, utrudnienia drogowe w Starem Bystrem 2024-06-25 15:22 Urlop w Polsce - Góry, Morze czy Mazury? 2024-06-25 15:15 Zawodnicy i trenerzy z nagrodami. Szczególne wyróżnienie dla uczennic z SP3 2024-06-25 14:30 Gromy Rocka nad Porońcem, czyli AC/DC na otwarcie sezonu letniego (FOTO) 2024-06-25 13:45 Paliły się bale siana w trudno dostępnym terenie, strażacy dojeżdżali na quadach 2024-06-25 13:30 Sportowcy z nagrodami i stypendiami 2024-06-25 13:00 Barszcz Sosnowskiego niczym las rozrasta się między domami w Szaflarach 2 2024-06-25 12:30 Promocja nowej monografii Zawoi 2024-06-25 12:20 Interwencja służb na ul. Orkana w Zakopanem 2 2024-06-25 12:00 Usunęli usunięcie, by nie usunąć uchwały. Zawieszenie broni w nowotarskiej radzie 2024-06-25 11:30 Orawski dom. O Ludwiku Młynarczyku 1 2024-06-25 11:00 Wystawa Zamoyscy - Spichlerz wartości 2024-06-25 10:23 Czym jest program Czyste Powietrze - jak wziąć w nim udział? 2024-06-25 10:13 Podstawowe badania laboratoryjne - jakie warto wykonać? 2024-06-25 10:00 W ogniu stracili wszystko. Ruszyła zbiórka na pomoc pogorzelcom 2024-06-25 09:00 Dziś piękny dzień bez burz (WIDEO) 2024-06-25 08:00 Tatrzańskie Archiwum Planety Ziemia już otwarte 1 2024-06-24 22:33 Dziecięcy portfelik czeka na właściciela 2024-06-24 22:30 Polscy wspinacze utknęli na drodze na Gerlach 2 2024-06-24 21:37 Burmistrz z zaufaniem, a górale jak Indianie 8 2024-06-24 21:00 Krościenko biegową stolicą Polski 1 2024-06-24 20:00 Ratownicy TOPR testują drona 2024-06-24 19:16 Zmarł Marek Rogalski, znany narciarz, mistrz Polski, instruktor 1 2024-06-24 19:11 Charytatywna aukcja ceramiki i koncert dla Matyldy Żmudy 2024-06-24 19:00 Autobus przeciska się przez tłumy turystów na Gubałówce 4 2024-06-24 18:21 Najlepsza fotografia górska w Wieży Wodnej 2024-06-24 18:00 Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (ZDJĘCIA) 1 2024-06-24 17:30 Podróż do tajemniczego świata ludzkich zmysłów. Konkurs dla czytelników 2024-06-24 17:23 Wójt Białego Dunajca: górale dbają o zwierzęta, tradycję i folklor (WIDEO) 7 2024-06-24 16:39 Ulica Tetmajera w Zakopanem zakorkowana 2024-06-24 16:00 Bycie tyłem do publiczności wydawało mi się lepsze od solowej kariery 2024-06-24 15:35 Tatrzańskie Wagary 2024-06-24 15:00 Spotkania z tatrzańskimi niedźwiedziami 2024-06-24 14:11 Na skrzydłach jachtów - teatralnie nad jeziorem 2024-06-24 14:00 Ratownikom górskim nie udało się dotrzeć do turystki. Musiała zostać na noc w górach 2024-06-24 13:40 Ile czasu idzie przelew na konto bankowe? 2024-06-24 13:00 Zakrapiana czołówka na zakopiance 2024-06-24 12:30 Z Hłaską i przy muzyce 2024-06-24 11:59 Zamknięty przejazd przez skrzyżowanie w Zakopanem i utrudnienia na drodze do Kuźnic 1 2024-06-24 11:00 Zmiany proboszczów - nowi duszpasterze na Podhalu i Orawie 1 2024-06-24 09:49 Pożar w Skrzypnem. Słup dymu widać z daleka (ZDJĘCIA, WIDEO LIVE) 1 2024-06-24 08:59 Srebrzyste obłoki na Podhalu 2024-06-24 08:30 Prosto z gawry 2024-06-24 08:00 Kuberska, Telimena i mrówki 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-06-25 18:21 1. SZACUN . WIELKIE BRAWA CLA PANA PANIE WOJCIECHU I WSZYSTKICH ZAANGAZOWANYCH W POMOC DLA UKRAINY 2024-06-25 18:07 2. Ja na wczasach za granicą też mam traumę. 2024-06-25 16:07 3. Czytelnik002 to pewnie Lucynka bo ten sam tekst przestawiła na sesji. Ale i ona się przekona jaki burmistrz jest cudowny, tylko w swoim czasie. 2024-06-25 15:57 4. Widzę że Pan Szkaradziński trochę ściemnia wystarczy przejechać się drogą przez Sądel i tam na poboczach drogi jest kilka dorodnych okazów. Wójt robi co może aby winę zwalić na kogo innego. 2024-06-25 15:32 5. Ślimaki w Oscypku z Kremem Truflowym, Bunc z Truflami i Karmelizowanymi Orzechami, Moskol po Parysku z Foie Gras i Sosnowym Syropem, Pierogi z Jagnięciną i Grzybami z Esencją Czarnego Czosnku, Żurek na Zakwasie z Krewetkami i Pistacjami, Polędwica Wołowa z Podhala z Sosem z Wina Bordeaux i Czarnych Porzeczek, Żętyca z Wędzonym Łososiem i Kawiorowym Musem, Pstrąg Tatrzański w Sosie Litworowym, Łój z Niedźwiedzia na Góralskim Chlebie z Dżemem Truskawkowym i Kwiatami Jadalnymi, Tatar z Dziczyzny z Żętycą i Tymiankiem, Zupa Litworowa z Krewetkami i Kiełkami Groszku, Pstrąg Tatrzański w Korzennym Maśle Niedźwiedzim, Sałatka z Litworem, Szparagami i Serem Baranim, Dziczyzna w Sosie z Łoju Niedźwiedziego i Suszonych Śliwek, Żętyca z Płatkami Złota i Migdałami pięć gwiazdek murowane, tylko weźcie to do karty 2024-06-25 15:06 6. Górale jak Indianie... Nie górale tylko orawcy, bo to orawska część gminy 2024-06-25 14:30 7. Mam niewątpliwą przyjemność mieszkać płot w płot z wyżej pokazanym lasem barszczu. Niestety historia ta nie trwa ani rok, ani dwa lata. Nie jest to wina nowych przepisów, bo nawet przed końcem obowiązywania ustawy, która otwierała furtkę do zwalczania barszczu sosnowskiego, gmina po wielu prośbach nie zrobiła niczego. Teraz, po zmianach rzeczywiście mają "związane ręce", jednak w ich obowiązku nadal jest utrzymanie czystości w gminie, więc w ich gestii jest przymuszenie właściciela działki do jej uprzątnięcia! Jak dla mnie, poziom obsługi i pomocy gminy, totalne dno, może w końcu ktoś się za to zabierze. 2024-06-25 14:29 8. Pochodzący z Tylmanowej Ludwik Młynarczyk gra na skrzypcach już od 6. roku życia. W szkole podstawowej występował z zespołem dziecięcym. Celująco zdał egzamin ze słuchu do Liceum Pedagogicznego w Zakopanem, gdzie spotkał się z różnymi odmianami folkloru góralskiego. Szczególnie przypadły mu do gustu melodie orawskie wykonywane przez szkolnego kolegę Andrzeja Kuligę z Lipnicy Wielkiej. Podczas praktyki pedagogicznej w Zubrzycy Górnej zaczął grać z lokalnymi muzykantami. Do pierwszej pracy został skierowany do Lipnicy Wielkiej, później trafił do Kiczor. Zafascynowany kulturą orawską poświęcił jej się bez reszty. Utworzył Dziecięcy Zespół Regionalny Heródki w Kiczorach, pełnił funkcję kierownika artystycznego Młodzieżowego Zespołu Regionalnego Orawa im. Emila Miki, założył kapelę Ludwika Młynarczyka. Był wychowawcą wielu młodych muzykantów orawskich. Odnosił liczne sukcesy podczas regionalnych i krajowych konkursów takich jak: Karnawał Góralski i Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej, Ogólnopolski Festiwal Muzyki w Kazimierzu Dolnym, Festiwal Górali Żywieckich (Złote i Srebrne Serce), Jesień Tatrzańska (Złota i Srebrna Ciupaga) i Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. 2024-06-25 13:40 9. toto na razie wypisuje bzdury 2024-06-25 13:28 10. A później miną wakacje, jesień i w sam raz toalety zostaną otwarte na sylwestra, pewnie już nie marzeń, chociaż kto wie, co nowa władza wymyśli. Jeśli toalety wciąż są nieodebrane to albo jest w nich jakiś feler, albo urzędnikom z nadzoru jak zwykle brakuje czasu.
2024-06-22 16:50 1. Dobrze że wreszcie jest. Ale to i tak o ponad 30 lat za późno. I o to mam pretensje do władz Zakopanego, wszystkich od 1989 roku. 2024-06-10 21:44 2. Super impreza, moje gratulacje. Szkoda tylko że osoba która Wam tyle pomogła została przez was pominięta. Nawet nie usłyszałem od Was dla Pana M G słowa dziękujemy. 2024-05-19 18:55 3. Czyli zaczyna się jazda " bez trzymanki"_ kilku Radnych jest z poprzedniego wyboru ( nic nie robili ) nowi dużo obiecują. Nie wiadomo jakich zastępców będzie miał Burmistrz ( Pani od żółtych wstążek) odpadła...... 2024-04-22 15:13 4. Tutaj można się wiele dowiedzieć o naszym świecie i przyszłości. Super! 2024-04-21 22:36 5. Dlaczego nie piszecie o hejcie jaki sąsiedzi wyrzygują na organizatorów tej inwestycji? Grupa sąsiadów brnie w zaparte, skargi, blokady, pisma, w żaden sposób nieuzasadnione. Może nagłośnienie ich zachowania przywróci im poczucie przyzwoitości i serdeczności wobec osób którym los nie oszczedził kalectwa? 2024-04-05 23:21 6. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 23:11 7. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 07:05 8. BRAWO WY !!! 2024-03-29 17:19 9. Ja się pytam jaką partię ten pan reprezentuje?Nazwa komitetu nic nie mówi. 2024-03-14 18:58 10. I to jest miś a nie jakosi cepersko podróba!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy


REKLAMA


FILMY TP

Pożegnania