Polecamy
Dołącz do naszych Patronów. Zobacz, że warto. Dziękujemy bardzo. Kliknij 24tp.pl/wspieraj

Reklama

2023-08-31 10:59:09

Reklama

Fundacja Grand Press

Zróbcie wszystko, by uratować Polskę - apeluje Lech Wałęsa odbierając Medal Wolności Słowa

Profesor Łętowska, Lech Wałęsa, Piotr Świerczek, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak uhonorowani Medalami Wolności Słowa.

Jak informuje Fundacja Grand Press, Medale Wolności Słowa przyznawane są w trosce o promowanie mądrych słów w przestrzeni społecznej i wybitnych osób je głoszących. Fundacja Grand Press, która wydarzenie organizuje, wspiera w ten sposób dojrzałą debatę publiczną oraz standardy wolności słowa w Polsce. Patronatem medialnym wydarzenie obejmuje m. in. Stowarzyszenie Gazet Lokalnych, do którego należy Tygodnik Podhalański. 

 - Nasze spotkanie nie jest konkursem, więc nie mówmy o zdobywcach medalu czy zwycięzcach. Zwycięzcami jesteśmy my wszyscy, którzy możemy słuchać mądrych i odważnych słów wspaniałych Polek i Polaków. Słów, które ważą i znaczą, i które są nam potrzebne bardziej niż kiedykolwiek po roku 1989. Przed nami fundamentalny wybór, a przyszłość naszego kraju naprawdę jest w naszych rękach - zauważyła Weronika Mirowska, prezeska Fundacji Grand Press otwierając galę.

Kategoria Instytucja

W kategorii Instytucja, w której zgłaszającymi były organizacje pozarządowe, fundacje oraz stowarzyszenia, medal otrzymała prof. Ewa Łętowska, była rzeczniczka praw obywatelskich, była sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz Trybunału Konstytucyjnego – "za klarowne tłumaczenie Polakom, z jakim niebezpieczeństwem wiążą się upolitycznienie sądów i lekceważenie zasad konstytucyjnych".

- Ta moja nagroda za wytrwałość trochę mnie niepokoi - zaczęła prof. Łętowska, nawiązując do trwającej wciąż walki o praworządność, po czym wróciła do Barbary Engelking, także nominowanej: - W przypadku prof. Engelking chodzi nie tylko o wolność słowa, ale także o wolność akademicką, która też jest bardzo zagrożona, często z powodu środowiskowego oportunizmu - mówiła prof. Ewa Łętowska.

Kategoria Media

Piotr Świerczek z TVN 24, który odebrał medal w kategorii Media za "najwyższej próby dziennikarstwo śledcze i demaskowanie kłamstw władzy", przyznał: - Efektem emisji "Siły kłamstwa" było postępowanie, jakie wobec TVN 24 zostało wszczęte przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Tuż po tym stało się coś niewiarygodnego - prawie sto redakcji opublikowało mój materiał. To był niesamowity gest solidarności i gest sprzeciwu wobec narastającej cenzury w Polsce, gest, za który raz jeszcze dziękuję. Staramy się być wierni zasadom, nie schlebiamy politykom władzy, ale patrzymy im na ręce, stoimy po stronie wolności słowa - i tylko takie dziennikarstwo ma sens.

Kategoria Obywatel

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak, dyrygenci Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odebrali z kolei Medal Wolności Słowa w kategorii Obywatel – "za miliony zjednoczonych serc i zebranych środków, za wspieranie najsłabszych, za bezkompromisowe i mądre zabieranie głosu w sprawach publicznych".

- Nagrody zwykle otrzymuje mój mąż i do tego właśnie jestem przyzwyczajona - zaczęła Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, po czym zwróciła się ze sceny do kobiet: - Tylko 30 procent kobiet idzie na wybory, chcę zaapelować do wszystkich pań: wyjdźcie z domu i oddajcie głos. Wiele od nas zależy, razem stanowimy ogromną siłę. Jest mnóstwo rzeczy, które kobiety denerwują - to bardzo restrykcyjna ustawa aborcyjna, zapaść w służbie zdrowia, szkoła. To się musi zmienić.

Jerzy Owsiak porwał zgromadzonym emocjonalnym przemówieniem: - Ten kraj to mój dom. Odpowiedzcie sobie 15 października, co może sprawić, by ten kawałek ziemi był mój, był kochany, byśmy go tulili do serc, by ten kraj był naszym przyjacielem, by był naszym pięknym krajem, który pomoże nam się wzbogacić - mówił Owsiak, a ostatnie słowa już tonęły w oklaskach.

Specjalne wyróżnienie

Specjalny Medal Wolności Słowa Fundacja Grand Press przyznała w tym roku Lechowi Wałęsie. - Zastanawiałem się w kontekście tej nagrody: jakie to wzywanie los mi tym razem rzucił? Co powiedzieć? - rozpoczął przemówienie Lech Wałęsa. Po czym oskarżał władzę: - Oni łamią prawa! Nie możecie nie rozliczyć ich za to, bo inaczej Polska się nie podniesie. Po drugie: niszczą moralność narodu. Niszczą ducha narodu. Narodzie kochany: zróbcie wszystko, by ratować Polskę.

Uroczystą galę Medalu Wolności Słowa w gdańskim ECS uświetniły występy Ralpha Kaminskiego, Kayah, Tomasza Organka, Grzegorza Turnaua oraz Moniki Urlik z towarzyszeniem Tarkowski Orkiestra. Podczas tegorocznej gali Medalu Wolności Słowa w Gdańsku Ralph Kaminski wykonał także prapremierę piosenki powstałej do słów wiersza Wojciecha Młynarskiego „Niewielkie słowo »przyzwoitość«”. Organizatorzy konkursu na najlepszą linię melodyczną do tekstu wiersza Młynarskiego – Fundacja Grand Press i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS - otrzymali 174 propozycje muzyczne, spośród których jury wybrało zwycięską kompozycję. Zwyciężczynią konkursu została Maria Holka.

- Ojciec chciałby tutaj być i wspierałby to wydarzenie - powiedział Jan Młynarski, syn Wojciecha Młynarskiego, pięknie opowiadając o ojcu.

***

Organizator: Fundacja Grand Press
Miasto gospodarz: Miasto Gdańsk
Partnerzy: Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, Samorząd Województwa Pomorskiego, Miasto Gdynia, Miasto Sopot, Miasto Wrocław, Miasto Kraków, Miasto Białystok, Miasto Poznań, Miasto Stołeczne Warszawa, Miasto Darłowo oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Patroni medialni: TVN 24, Wirtualna Polska, Stowarzyszenie Gazet Lokalnych, Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców Repropol
Partnerzy gali: Cocosound, Mielżyński, Stock Polska, F25

opr. rav

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
cepr 2023-09-10 19:30:59
dyć to wybór między dżumą a cholerą.Reszta daleko z tyłu!
Do @ nie jeste gnomem 2023-09-02 10:00:01
Spoko Oko . Po wyborach PiS załatwi to jedną ustawą podjętą w nocy że każda kobieta w wieku rozrodczym MUSI urodzić pięcioro dzieci pod groźbą odebrania jej praw obywatelskich i będzie po problemie.
Dedektyw 2023-09-02 06:51:19
@jareczku , ty tego nie wiesz ale @ dziadeek to dawny @Jurajczyk, więc twoje pytania do księdza są nie na miejscu, cytuje "chodzisz do kościółka ? a do komunii św. ? a jak u ciebie z dekalogiem ? chyba kiepsko !"
nie jeste gnomem 2023-09-01 22:24:38
@jarek, a od kiedy onet jest pl? Czytasz onet ale de (Od 2012 kontrolowany przez koncern Ringier Axel Springer). Nie jestem gnomem i zapytałem wujka Google. A ty mu wierzysz, prawda?
@sumienie, wincy tabletek Po, aborcji i "małżeństw" Biedrono Śmiszkowych. A w mig nas bedzie i czysta miljonów
jarek 2023-09-01 21:04:11
@dziadeek, tam opozycji nie ma i do tego dąży sfilcowany dziad z pomocą miernot :) a czy ktoś mówił, że ten płot zburzy ? chodzisz do kościółka ? a do komunii św. ? a jak u ciebie z dekalogiem ? chyba kiepsko ! :)
Sumienie 2023-09-01 20:40:21
Najnowsze prognozy demograficzne szacują, że w ciągu najbliższych 30 lat ludność Polski skurczy się o 11 milionów. Ponieważ Czesi są w czołówce krajów z największą dzietnością to za 30 lat Polska i Czechy mocno zbliżą się do siebie pod względem liczby ludności. Uwaga, dzisiejszy 30-latkowie i 40-latkowie! Na Wasze emerytury nie będzie miał kto pracować. Brawo My!
dziadeek 2023-09-01 20:32:14
Czyli @jareczku też tam mają taką beznadziejną oPOzycje co jest przeciw zaporom na granicy która by chroniła ich przed uchodźcami z Korei Południowej? A i Discovery też tam szczuje na rządzących wybranych w demokratycznych wyborach?
Podwózka 2023-09-01 17:59:37
Tak jak pan prezydent Lech Wałęsa zaapelował, zrobię 15 października wszystko, żeby uratować Polskę.

W wyborach tylko na PIS, bo przecież nie na postkomunę ani na jurgieltników ani na nieświadomych polskiego interesu narodowego

A w referendum oczywiście 4 x NIE, jak wszyscy odpowiedzialni i rozumni Polacy.
jarek 2023-09-01 16:32:39
piszą i cieszą się z tego, że jest wszystko tak ! jak u nich :)
dziadeek 2023-09-01 15:45:19
@jarek, a na tym onet.pl nie piszą przypadkiem co gazety w Korei Północnej piszą o zagrożeniu wolności, demokracji i praworządności w Polsce?
wiktoria 2023-09-01 13:23:32
proszę @księdza po co nam lotnisko jak jest w Berlinie , po co nam dentyści, psycholodzy , dietetycy , lekarze, prawnicy jak nam Niemcy ich dadzą za darmo do wyżywienia jak PO wygra wybory, a księdzu wielebnemu trzeba pogratulować nowoczesności na miarę XXI wieku na przykład w Paryżu w noc Sylwestrową , no ludzie gdzie my jesteśmy toż ależ zacofanie
jarek 2023-09-01 12:50:06
przeglądam onet.pl i co widzę miernotę glińskiego, który domaga się od rządu niemieckiego reparacji :) To wszystko robi dla słupków wyborczych :) on dobrze wie, że nic z tego nie będzie z prostego powodu, bo rząd Polski w latach 50 zrzekł się odszkodowania, a kasiorkę przytulił stalin :)
jarek 2023-09-01 10:52:47
tylko MIERNOTA nie wie, dlaczego i się GŁUPIO DZIWI :) :) :)
dziadeek 2023-09-01 08:31:11
No i fajnie było, pogadali, poklaskali, i o dziwo ziandarmy od PiSbolszewi ich nie spałowały.
A panu Prezydentowi Wałęsie za demokracje dziękujemy. Daięki tej demokracii po kilku latach MY naród powiedzieliśmy mu NIE. I ten naród na dziesięć lat wybrał na prezydenta kogoś z opcii politycznej z którą to tak Solidarność na czele z L.Wałęsą walczyła.
Jak premierami byli Pawlak, Oleksy, Cimoszewicz, Miller, Belka to jakoś nic się nie waliło i ruiny nie było. I co najważniejsze - wtedy nie było zagrożenia demokracji i praworządności, KODu i wiele innego bleble.
Zmowa jakaś czy co?
ksiądz z powołania 2023-08-31 19:49:54
@wiktoria wy już zatrzymaliście ale szkoły w średniowieczu, mieli być dentyści, psycholodzy ,dietetycy , a są tylko księża, usłużni okupantowi watykańskiemu którym rządzi KGB.
jarek 2023-08-31 19:49:14
yano po 17.30 przed janina :) a ty wiesz, że twój sfilcowany dziad to tw.balbina :)
gvt 2023-08-31 19:19:03
Tak, uratuje resortowe dziecko PiS co przepracowało 5 lat w czasie gdy Lech Kaczyński był prezydentem Warszawy.
wiktoria 2023-08-31 18:22:34
tylko PIS proszę państwa i tylko, bo co się już wyprawia w UNII to aż głowa boli , bo pewnie słyszeliście jak powinno się zwracać do nauczycieli ''osobo nauczycielska''a do ucznia ''osobo uczniowska'', tylko PIS i prawica będzie w stanie zatrzymać to szaleństwo , przecie prezydent Trump pytał swego czasu Europe czy ma wolę przetrwania , niestety nie ma Europa woli przetrwania pod rządami lewicowymi o lewackich poglądach , chwała PIS i prezes Kaczyński obrońca Polski i Europy a Pan Wałęsa przecie nie tak dawno chciał homoseksualistów układać w ostatnim rzędzie albo na zewnątrz taki ci to demokrata , a te medale i odznaczenia dostaję za obalenie rządu Jana Olszewskiego
yano 2023-08-31 18:05:25
@jarek
Waszemu kapusiowi Bolkowi, SBecja zorganizowała podróż motorówką. po Zatoce Gdańskiej. W zamian miał udawać, że jest intelygentny.
ręce opadają 2023-08-31 17:44:17
@zakopianka, jak ktoś myśli inaczej niż ty czy Bolek, to nie ma rozumu??? No to faktycznie ręce opadają jak się czyta te twoje pełne rozumu w szambie wyPOciny.
@ksiądz, jak już wyjdziesz jarkowi z .... weź prysznic!
tom 2023-08-31 17:38:48
uratujemy...i zagłosujemy na PiS
ksiądz z powołania 2023-08-31 16:30:52
@jarek w punkt ! prawda ,krótko, i dosadnie!
Zakopianka 2023-08-31 16:20:35
Jak się czyta niektóre komentarze to płakać się chce.Rozumu brak,kultury brak .Nie chcecie słuchać Bolka to słuchajcie swojej Balbiny która zgromadziła wokół siebie same miernoty bo tylko tak one mogły zaistnieć i wypłynąć w obecnym szambie.A że te miernoty okradają wszystkich,was też balbinowcy,to wam zupełnie nie szkodzi.Dzieki Bogu tylko wam nie szkodzi bo reszta powoli się budzi.
U W A G A !!!! 2023-08-31 15:30:20
... małpie dali brzytwę (czyt. jarkowi internet) do zabawy
Wiktor 2023-08-31 15:08:19
Obłóda i fałsz wszelkimi sposobami.
zne 2023-08-31 14:37:22
KOGO RATOWAĆ DONDONA PRZED JAROSŁAWEM CZY JAROSŁAWA PRZED DONDONEM?
franek 2023-08-31 14:35:57
Wczoraj w tv pis nowy program "publicystyczny" pt, a jakżeby inaczej - "Polska mówi". Piękna "dyskusja" pod tezę, wszyscy zgodni :D
A "polska" TVP nawet się już nie kryje że jest tvpis.

Idą w ślady putina, orbana, erdogana. Muszą wygrać za wszelką cenę.
MY 2023-08-31 13:29:37
Mariolka głosuj sobie na kogo chcesz a my będziemy głosować na ludzi mądrych, otwartych i radosnych. Kot z Tobą
jarek 2023-08-31 12:51:04
miernoty, oszołomy a co w tych czasach robił wasz guru ? sfilcowany dziad :) WIECIE :) spał z kotem !:) :) :)
Mariola 2023-08-31 12:40:30
Uratujmy Polskę przed tymi powyżej i dziecmi SB, UB-ckimi którzy niestety są jeszzcze w przestrzeni publiczej szkodząc interesom RZECZYPOSPOLITEJ - chrońmy Polską- glosujmy na ludzi prawych , bez rodowodów SB,UB-ckich i PZPR - bo to ludzie przekupni i z ideologią pro-ruską żadnych przykładowych TW Bolków więcej.....
Seb 2023-08-31 11:59:54
Sami swoi. Towarzyszu wiecie, towarzyszu rozumiecie :D
ale yaya ale yaya 2023-08-31 11:14:28
Medale Wolności Słowa przyznawane są w trosce o promowanie mądrych słów w przestrzeni społecznej i wybitnych osób je głoszących. Buhaha hah ahhaha hahahah !!
Totalnie Wybitnemu "Bolkowi" przyznano za "mądre słowa" o inwazji na Ziemię obcej cywilizacji.?????
Kiedy nagroda dla 24tp za "wolność" i "swobodę" wypowiedzi? Choćby na forum.....
 • PRACA | dam
  Na zgłoszenia czekamy do 30 czerwca 2024 roku. Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby z bliska przyjrzeć się pracy poselskiej i zdobyć praktyczne umiejętności! Jeśli jesteś zainteresowany, wyślij swoje CV i parę słów o sobie na adres biura:. 535 124 379 https://www.facebook.com/smarduch.weronika/ biuro.smarduch@gmail.com
  Tel.: 535
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy kucharza śniadaniowego i pomoc kuchenną do przygotowywania śniadań w Białce Tatrzańskiej. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem +48 886 069 224.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy Panie Pokojowe do sprzątania nowoczesnych apartamentów w Białce Tatrzańskiej. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem + 48 504 428 461.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia POKOJE 3 i 2-osobowy w Kościelisku Sobiczkowej. 602 66 30 74.
 • MOTORYZACJA | kupno
  Spytek Car Import to wiodąca firma specjalizująca się w imporcie samochodów z USA i Kanady. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i pasji do motoryzacji, zapewniamy kompleksową obsługę na każdym etapie zakupu pojazdu. 574852452 SpytekCarimport@gmail.com
  Tel.: 574852452
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia LOKAL 50 m2 (pod zakład fryzjerski lub pod inna działalność) oraz LOKAL 25 m2 - I piętro - Łapsze Niżne, Delikatesy "Centrum". 504 230 942.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  PROJEKTANT - INŻYNIERIA ŚRODOWISKA. Osoba po inżynierii środowiska do projektowania w CAD i organizacji budów w branży wodno-ściekowej. Może być bez doświadczenia. Tel 182665928
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy KONSERWATORA do nowo otwartego obiektu Białka SPA&Resort. Oferujemy stabilne zatrudnienie oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem +48 888 840 498.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy Recepcjonistę do nowo otwartego obiektu w Kościelisku. Oferujemy stabilne zatrudnienie oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie cv na adres d.zacharko@gorskagrupa.pl lub telefon 698954671.
 • PRACA | szukam
  PRACA DORYWCZA - godzina dziennie po 18-ej. Praca na terenie Nowego Targu, bardziej dla mężczyzny. 501 323 145.
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlana Sikora zatrudni kierowców kat B - zaopatrzenie budowy. 602629623
  Tel.: 602629623
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora zatrudni kierownika robót budowlanych. 602629623
  Tel.: 602629623
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, gr. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ BUDKĘ HANDLOWĄ POD OSCYPKI, PAMIĄTKI itp. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM SIANO W BALACH. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię Działkę widokową w Kościelisku. 600404554 grz.wicik@gmail.com
  Tel.: 600404554
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy REZYDENTA/REZYDENTKĘ do obsługi apartamentów w Zakopanem. Oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie i stabilne zatrudnienie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem +48 666 522 367 lub cv na adres m.komoniewski@gorskagrupa.pl.
 • SPRZEDAŻ | różne
  NAMIOTY HANDLOWE 4,5x3 m - 1200 zł., 3x3m - 1000 zł., 4x2,8m - 1000 zł. 603 514 316.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Białka Tatrzańska - DZIAŁKA BUDOWLANA, UZBROJONA (prąd, woda) 1420/65 - 8,4 ar. Łączy się z drogą gminną. 608 16 15 16.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Jawor i jesion w kłodach. 783 575 415.
 • PRACA | dam
  Uniwersytecki Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny w Zakopanem zatrudni na stanowisko: PIELĘGNIARKA/PIELĘGNIARZ. Oferujemy stabilne zatrudnienie, możliwość rozwoju zawodowego. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z Sekcją Kadr i Rachuby Płac USOR w Zakopanem. tel. +48 18 20 22 149, e-mail: kadry@klinika.net.pl
 • PRACA | dam
  MAGAZYNIER Zatrudnię pracownika na stanowisko magazyniera. Obowiązki: przygotowywanie zamówień, rozładunek i załadunek samochodów. Atrakcyjne wynagrodzenie. Możliwość organizacji darmowego mieszkania. Praca w Jabłonce 34-482 tel. 503-957-597.
 • PRACA | dam
  Branżowa Szkoła I Stopnia Cechu w Zakopanem poszukuje osoby na stanowisko DYREKTORA SZKOŁY. Podania należy składać w Biurze Cechu - ul. Gimnazjalna 1 w Zakopanem. Więcej informacji: tel. 501 682 696.
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKALE HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWE o powierzchniach ok. 57 i 53.5 m2, oraz PIWNICA 21 m2. Możliwość połączenia lokali. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy OSÓB DO PRACY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM na stanowiska: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, OBSŁUGA BARU MLECZNEGO, KELNER/-KA. Zakopane - 600 035 080, 600 035 355.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Sprzedam jałówke z terminem wycielenia na 17 czerwiec.Kolor czerwony. 535330397 soltysczeslaw68@tlen.pl
  Tel.: 535330397
 • USŁUGI | budowlane
  BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA od A do Z. 572624414.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • PRACA | dam
  Kąpielisko Geotermalne Szymoszkowa przyjmie do pracy na sezon letni: PIZZERA, BARMANKI, OSOBY DO OBSŁUGI PUNKTÓW GASTRONOMICZNYCH, OBSŁUGĘ KONTROLI WEJŚĆ NA KĄPIELISKO. Więcej informacji pod nr tel.: 693 319 707
 • PRACA | dam
  Cukiernia w Zakopanem zatrudni EKSPEDIENTKĘ. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KONSERWATORA. Bardzo dobre warunki pracy. Zakopane. 604 102 804, 601 512 211.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  BYKI ROCZNE, JAŁÓWKA. 737 428 828.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  KOSIARKA ROTACYJNA. 737 428 828.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  PRZYCZEPA SAMOZBIERAJĄCA POTTINGER 15. 737 428 828.
 • PRACA | dam
  PRACA W PENSJONACIE z zamieszkaniem. 601 661 661.
 • PRACA | dam
  Sklep Gil Market w Białym Dunajcu zatrudni SPRZEDAWCZYNIĘ. 18 20 739 05.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Skupujemy nieruchomości na Podhalu! za gotówkę Działki, domy, mieszkania. +48 600 404 554
  Tel.: 48
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Wykończenia wnętrz adaptacja podaszy zabudowy karton gips szpachlowanie malowanie tynki dekoracyjne parkiet panele. 576587537
  Tel.: 576587537
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-06-22 21:30 Władze powiatu tatrzańskiego chcą zlikwidować ostatni bezpłatny parking pod Giewontem 6 2024-06-22 21:00 Czwarta lekcja z kolekcji, czyli rzeczy pierwsze wystawione w willi Oksza 2024-06-22 20:17 Prace na Ludźmierskiej przedłużają się. Jak długo będziemy stać w korku? 2024-06-22 19:29 Kilka strażackich interwencji w powiecie tatrzańskim 1 2024-06-22 18:45 Niebezpieczna sytuacja na szlaku na Rysy (WIDEO) 2024-06-22 18:00 Wielu chętnych do funkcji szefa Powiatowego Zarządu Dróg 4 2024-06-22 17:16 Zapomniany gigant polskiej secesji 2024-06-22 16:30 Tatrzański Park Narodowy zamyka popularny szlak 1 2024-06-22 15:44 W Rabce powstanie kolejny supermarket 2 2024-06-22 15:00 Muzyka radości w Jatkach (WIDEO) 2024-06-22 14:10 Arcybiskup Marek Jędraszewski rezygnuje 7 2024-06-22 13:21 Zakopiańscy policjanci apelują do opiekunów wycieczek 1 2024-06-22 12:43 Poważny wypadek w Skawie (ZDJĘCIA) 1 2024-06-22 12:00 Kluszkowce robią wrażenie (WIDEO) 3 2024-06-22 11:29 Wyborczy zaułek 2024-06-22 11:00 Burze z ulewnym deszczem przechodzą przez Podhale i Orawę (WIDEO) 1 2024-06-22 10:07 Samochód zjechał z drogi i uderzył w znak 3 2024-06-22 10:00 Niecodzienny gość na Bogdańskiego w Zakopanem 2024-06-22 08:59 Nadciągają burze i opady deszczu 2024-06-22 08:01 Restauracja z Kościeliska z prestiżowym wyróżnieniem 7 2024-06-21 21:40 Młodzi druhowie pozbierali śmieci na babiogórskim szlaku 2024-06-21 21:00 Przyjaciel mnie oszukał 16 2024-06-21 20:00 Kamil choć woli kopać, to w przełajach jest wicemistrzem Polski. Grunwald dla niego okazał się szczęśliwy 2024-06-21 19:30 Przed nami filmowe lato pod gwiazdami 2024-06-21 19:00 Podhalański Szpital Specjalistyczny z nowym wicedyrektorem 1 2024-06-21 18:01 Ciepły dzień w Tatrach. Tak rano było pod samym szczytem Giewontu (WIDEO) 2024-06-21 17:30 Ruszyła zbiórka na pogrzelców z Nowego Targu 2024-06-21 17:01 Leśnicy wzięli się za crosowców 6 2024-06-21 16:30 Ostrzeżenia meteo. Zebrał się Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego 1 2024-06-21 16:00 Dzień Taty we włoskim stylu, co się działo w "Kmicicu" (WIDEO) 2024-06-21 15:35 Duży pożar w Pcimiu. Mogą być utrudnienia na zakopiance 2024-06-21 15:00 Ulica Piłsudskiego zamknięta. Auta zawracają na podwórkach 6 2024-06-21 14:00 Retro weekend w Rabce -Zdroju 3 2024-06-21 13:00 Koniec roku szkolnego; początek wakacji (WIDEO i ZDJĘCIA) 1 2024-06-21 12:29 Doradca kredytowy Gdańsk - w czym może pomóc? 2024-06-21 12:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 2024-06-21 11:21 Świadectwo charakterystyki energetycznej 2024-06-21 11:00 Policjanci z pomocą zdążyli w ostatniej chwili. Przeszukali kilkadziesiąt hoteli i pensjonatów 2024-06-21 11:00 Odbudowa rabczańskiego szpitala się opóźni 6 2024-06-21 10:33 Posiedzenie Jury 53. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego na wiersz o tematyce górskiej im. Tadeusza Staicha 2024-06-21 10:30 Mroczny zbiór opowiadań pióra mistrzów gatunku Dark Academia. Mamy dla Was książki 2024-06-21 10:00 Szkieletor zniknie - ruszyła budowa Galerii Podhalańskiej. Kiedy zakupy? 7 2024-06-21 09:30 Poruszający "Mój syn Ezra". Mamy dla Was bilety 2024-06-21 09:04 Ostrzeżenia najwyższego stopnia przed burzami 2024-06-21 08:00 Kąpiel na własne ryzyko 5 2024-06-20 21:30 Sport uczy pokory, ale marzenia się spełniają (WIDEO) 2024-06-20 20:30 Są trasy biegowe, jest i wystawa. Olimpijczycy z Kościeliska (WIDEO) 2024-06-20 19:38 Oksza z Cepculkami zaprasza do ogrodów na Święto ulicy Zamoyskiego 1 2024-06-20 19:23 Wizyta kontrolna u dentysty - jak często? 2024-06-20 19:19 Blachy stalowe - informacje w pigułce
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-06-22 23:05 1. Oczywiście płatny będzie tylko dla mieszkańców w tygodniu. Bo w święta i weekendy dla turystów musi być nadal za darmo. Dziękujemy za troskę pasożyty. 2024-06-22 23:04 2. Będzie coraz gorzej ,wnet za powietrze trzeba będzie płacić że oddychamy,że żyjemy co to za czasy. 2024-06-22 22:41 3. Pazerność tych ludzi nie zna granic. 2024-06-22 22:32 4. Czemu w programie wyborczym tego nie umieściliście ? 2024-06-22 21:52 5. "Chcemy dbać o dochody powiatu tatrzańskiego." To weźcie się do roboty pasożyty jedne. Jak potraficie tylko płatne parkingi robić to zatrudnijcie się na parkingowych w prywatnej firmie. Może przez tydzień was nie wywalą z roboty. Dziady sakramenckie. 2024-06-22 21:49 6. Takich włodarzy to ze świecą szukać. Dobrze że nie wyjechali na zmywak za granicę tylko zostali by nami rządzić. 2024-06-22 20:57 7. Ten co zwiał po wyborach że stanowiska i zaszył się w Szczawnicy, to ma dalej te dwa zarzuty prokuratorskie ? Dziennikarska dociekliwość jest nam tego winna bo nie wiemy kto nami rządzi. 2024-06-22 20:54 8. Szukacie winnego z imienia ? No coz, sa ich cale peczki. To wyborcy , wdzac ta karygodna niegospodarnosc albo raczej scieme, wynagrodzili te miernoty swoimi glosami na nastepne 4 lata. To felietonowe ego posmiewisko nie znalazlo sie u steru tej wtopy bez glosow mieszkancow. Ps. Swietna robota pytajniku ! Ale to dopiero pierwszy krok. 2024-06-22 20:44 9. Maliniak narobił uprawnień dla całego regionu to jest z kogo wybierać... a fachowcy w Anglii na zmywaku ,Polska tylko dla cwaniakow 2024-06-22 20:44 10. To za te ślimaki w oscypku i trufle w buncu,z moskolami po parysku,z lampką Kawaliera de Bordeaux.
2024-06-10 21:44 1. Super impreza, moje gratulacje. Szkoda tylko że osoba która Wam tyle pomogła została przez was pominięta. Nawet nie usłyszałem od Was dla Pana M G słowa dziękujemy. 2024-05-19 18:55 2. Czyli zaczyna się jazda " bez trzymanki"_ kilku Radnych jest z poprzedniego wyboru ( nic nie robili ) nowi dużo obiecują. Nie wiadomo jakich zastępców będzie miał Burmistrz ( Pani od żółtych wstążek) odpadła...... 2024-04-22 15:13 3. Tutaj można się wiele dowiedzieć o naszym świecie i przyszłości. Super! 2024-04-21 22:36 4. Dlaczego nie piszecie o hejcie jaki sąsiedzi wyrzygują na organizatorów tej inwestycji? Grupa sąsiadów brnie w zaparte, skargi, blokady, pisma, w żaden sposób nieuzasadnione. Może nagłośnienie ich zachowania przywróci im poczucie przyzwoitości i serdeczności wobec osób którym los nie oszczedził kalectwa? 2024-04-05 23:21 5. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 23:11 6. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 07:05 7. BRAWO WY !!! 2024-03-29 17:19 8. Ja się pytam jaką partię ten pan reprezentuje?Nazwa komitetu nic nie mówi. 2024-03-14 18:58 9. I to jest miś a nie jakosi cepersko podróba! 2024-03-09 17:01 10. Deportowac drugiego na anktartyde.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy


REKLAMA


FILMY TP

Pożegnania