Ogłoszenia drobne w Tygodniku Podhalańskim i na portalu 24tp.pl Szybko, wygodnie, tanio i blisko Twojego domu. Kliknij w ten pasek, a przekonasz się, że to działa.

Reklama

2023-08-31 10:59:09

Reklama

Fundacja Grand Press

Zróbcie wszystko, by uratować Polskę - apeluje Lech Wałęsa odbierając Medal Wolności Słowa

Profesor Łętowska, Lech Wałęsa, Piotr Świerczek, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak uhonorowani Medalami Wolności Słowa.

Jak informuje Fundacja Grand Press, Medale Wolności Słowa przyznawane są w trosce o promowanie mądrych słów w przestrzeni społecznej i wybitnych osób je głoszących. Fundacja Grand Press, która wydarzenie organizuje, wspiera w ten sposób dojrzałą debatę publiczną oraz standardy wolności słowa w Polsce. Patronatem medialnym wydarzenie obejmuje m. in. Stowarzyszenie Gazet Lokalnych, do którego należy Tygodnik Podhalański. 

 - Nasze spotkanie nie jest konkursem, więc nie mówmy o zdobywcach medalu czy zwycięzcach. Zwycięzcami jesteśmy my wszyscy, którzy możemy słuchać mądrych i odważnych słów wspaniałych Polek i Polaków. Słów, które ważą i znaczą, i które są nam potrzebne bardziej niż kiedykolwiek po roku 1989. Przed nami fundamentalny wybór, a przyszłość naszego kraju naprawdę jest w naszych rękach - zauważyła Weronika Mirowska, prezeska Fundacji Grand Press otwierając galę.

Kategoria Instytucja

W kategorii Instytucja, w której zgłaszającymi były organizacje pozarządowe, fundacje oraz stowarzyszenia, medal otrzymała prof. Ewa Łętowska, była rzeczniczka praw obywatelskich, była sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz Trybunału Konstytucyjnego – "za klarowne tłumaczenie Polakom, z jakim niebezpieczeństwem wiążą się upolitycznienie sądów i lekceważenie zasad konstytucyjnych".

- Ta moja nagroda za wytrwałość trochę mnie niepokoi - zaczęła prof. Łętowska, nawiązując do trwającej wciąż walki o praworządność, po czym wróciła do Barbary Engelking, także nominowanej: - W przypadku prof. Engelking chodzi nie tylko o wolność słowa, ale także o wolność akademicką, która też jest bardzo zagrożona, często z powodu środowiskowego oportunizmu - mówiła prof. Ewa Łętowska.

Kategoria Media

Piotr Świerczek z TVN 24, który odebrał medal w kategorii Media za "najwyższej próby dziennikarstwo śledcze i demaskowanie kłamstw władzy", przyznał: - Efektem emisji "Siły kłamstwa" było postępowanie, jakie wobec TVN 24 zostało wszczęte przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Tuż po tym stało się coś niewiarygodnego - prawie sto redakcji opublikowało mój materiał. To był niesamowity gest solidarności i gest sprzeciwu wobec narastającej cenzury w Polsce, gest, za który raz jeszcze dziękuję. Staramy się być wierni zasadom, nie schlebiamy politykom władzy, ale patrzymy im na ręce, stoimy po stronie wolności słowa - i tylko takie dziennikarstwo ma sens.

Kategoria Obywatel

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak, dyrygenci Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odebrali z kolei Medal Wolności Słowa w kategorii Obywatel – "za miliony zjednoczonych serc i zebranych środków, za wspieranie najsłabszych, za bezkompromisowe i mądre zabieranie głosu w sprawach publicznych".

- Nagrody zwykle otrzymuje mój mąż i do tego właśnie jestem przyzwyczajona - zaczęła Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, po czym zwróciła się ze sceny do kobiet: - Tylko 30 procent kobiet idzie na wybory, chcę zaapelować do wszystkich pań: wyjdźcie z domu i oddajcie głos. Wiele od nas zależy, razem stanowimy ogromną siłę. Jest mnóstwo rzeczy, które kobiety denerwują - to bardzo restrykcyjna ustawa aborcyjna, zapaść w służbie zdrowia, szkoła. To się musi zmienić.

Jerzy Owsiak porwał zgromadzonym emocjonalnym przemówieniem: - Ten kraj to mój dom. Odpowiedzcie sobie 15 października, co może sprawić, by ten kawałek ziemi był mój, był kochany, byśmy go tulili do serc, by ten kraj był naszym przyjacielem, by był naszym pięknym krajem, który pomoże nam się wzbogacić - mówił Owsiak, a ostatnie słowa już tonęły w oklaskach.

Specjalne wyróżnienie

Specjalny Medal Wolności Słowa Fundacja Grand Press przyznała w tym roku Lechowi Wałęsie. - Zastanawiałem się w kontekście tej nagrody: jakie to wzywanie los mi tym razem rzucił? Co powiedzieć? - rozpoczął przemówienie Lech Wałęsa. Po czym oskarżał władzę: - Oni łamią prawa! Nie możecie nie rozliczyć ich za to, bo inaczej Polska się nie podniesie. Po drugie: niszczą moralność narodu. Niszczą ducha narodu. Narodzie kochany: zróbcie wszystko, by ratować Polskę.

Uroczystą galę Medalu Wolności Słowa w gdańskim ECS uświetniły występy Ralpha Kaminskiego, Kayah, Tomasza Organka, Grzegorza Turnaua oraz Moniki Urlik z towarzyszeniem Tarkowski Orkiestra. Podczas tegorocznej gali Medalu Wolności Słowa w Gdańsku Ralph Kaminski wykonał także prapremierę piosenki powstałej do słów wiersza Wojciecha Młynarskiego „Niewielkie słowo »przyzwoitość«”. Organizatorzy konkursu na najlepszą linię melodyczną do tekstu wiersza Młynarskiego – Fundacja Grand Press i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS - otrzymali 174 propozycje muzyczne, spośród których jury wybrało zwycięską kompozycję. Zwyciężczynią konkursu została Maria Holka.

- Ojciec chciałby tutaj być i wspierałby to wydarzenie - powiedział Jan Młynarski, syn Wojciecha Młynarskiego, pięknie opowiadając o ojcu.

***

Organizator: Fundacja Grand Press
Miasto gospodarz: Miasto Gdańsk
Partnerzy: Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, Samorząd Województwa Pomorskiego, Miasto Gdynia, Miasto Sopot, Miasto Wrocław, Miasto Kraków, Miasto Białystok, Miasto Poznań, Miasto Stołeczne Warszawa, Miasto Darłowo oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Patroni medialni: TVN 24, Wirtualna Polska, Stowarzyszenie Gazet Lokalnych, Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców Repropol
Partnerzy gali: Cocosound, Mielżyński, Stock Polska, F25

opr. rav

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
cepr 2023-09-10 19:30:59
dyć to wybór między dżumą a cholerą.Reszta daleko z tyłu!
Do @ nie jeste gnomem 2023-09-02 10:00:01
Spoko Oko . Po wyborach PiS załatwi to jedną ustawą podjętą w nocy że każda kobieta w wieku rozrodczym MUSI urodzić pięcioro dzieci pod groźbą odebrania jej praw obywatelskich i będzie po problemie.
Dedektyw 2023-09-02 06:51:19
@jareczku , ty tego nie wiesz ale @ dziadeek to dawny @Jurajczyk, więc twoje pytania do księdza są nie na miejscu, cytuje "chodzisz do kościółka ? a do komunii św. ? a jak u ciebie z dekalogiem ? chyba kiepsko !"
nie jeste gnomem 2023-09-01 22:24:38
@jarek, a od kiedy onet jest pl? Czytasz onet ale de (Od 2012 kontrolowany przez koncern Ringier Axel Springer). Nie jestem gnomem i zapytałem wujka Google. A ty mu wierzysz, prawda?
@sumienie, wincy tabletek Po, aborcji i "małżeństw" Biedrono Śmiszkowych. A w mig nas bedzie i czysta miljonów
jarek 2023-09-01 21:04:11
@dziadeek, tam opozycji nie ma i do tego dąży sfilcowany dziad z pomocą miernot :) a czy ktoś mówił, że ten płot zburzy ? chodzisz do kościółka ? a do komunii św. ? a jak u ciebie z dekalogiem ? chyba kiepsko ! :)
Sumienie 2023-09-01 20:40:21
Najnowsze prognozy demograficzne szacują, że w ciągu najbliższych 30 lat ludność Polski skurczy się o 11 milionów. Ponieważ Czesi są w czołówce krajów z największą dzietnością to za 30 lat Polska i Czechy mocno zbliżą się do siebie pod względem liczby ludności. Uwaga, dzisiejszy 30-latkowie i 40-latkowie! Na Wasze emerytury nie będzie miał kto pracować. Brawo My!
dziadeek 2023-09-01 20:32:14
Czyli @jareczku też tam mają taką beznadziejną oPOzycje co jest przeciw zaporom na granicy która by chroniła ich przed uchodźcami z Korei Południowej? A i Discovery też tam szczuje na rządzących wybranych w demokratycznych wyborach?
Podwózka 2023-09-01 17:59:37
Tak jak pan prezydent Lech Wałęsa zaapelował, zrobię 15 października wszystko, żeby uratować Polskę.

W wyborach tylko na PIS, bo przecież nie na postkomunę ani na jurgieltników ani na nieświadomych polskiego interesu narodowego

A w referendum oczywiście 4 x NIE, jak wszyscy odpowiedzialni i rozumni Polacy.
jarek 2023-09-01 16:32:39
piszą i cieszą się z tego, że jest wszystko tak ! jak u nich :)
dziadeek 2023-09-01 15:45:19
@jarek, a na tym onet.pl nie piszą przypadkiem co gazety w Korei Północnej piszą o zagrożeniu wolności, demokracji i praworządności w Polsce?
wiktoria 2023-09-01 13:23:32
proszę @księdza po co nam lotnisko jak jest w Berlinie , po co nam dentyści, psycholodzy , dietetycy , lekarze, prawnicy jak nam Niemcy ich dadzą za darmo do wyżywienia jak PO wygra wybory, a księdzu wielebnemu trzeba pogratulować nowoczesności na miarę XXI wieku na przykład w Paryżu w noc Sylwestrową , no ludzie gdzie my jesteśmy toż ależ zacofanie
jarek 2023-09-01 12:50:06
przeglądam onet.pl i co widzę miernotę glińskiego, który domaga się od rządu niemieckiego reparacji :) To wszystko robi dla słupków wyborczych :) on dobrze wie, że nic z tego nie będzie z prostego powodu, bo rząd Polski w latach 50 zrzekł się odszkodowania, a kasiorkę przytulił stalin :)
jarek 2023-09-01 10:52:47
tylko MIERNOTA nie wie, dlaczego i się GŁUPIO DZIWI :) :) :)
dziadeek 2023-09-01 08:31:11
No i fajnie było, pogadali, poklaskali, i o dziwo ziandarmy od PiSbolszewi ich nie spałowały.
A panu Prezydentowi Wałęsie za demokracje dziękujemy. Daięki tej demokracii po kilku latach MY naród powiedzieliśmy mu NIE. I ten naród na dziesięć lat wybrał na prezydenta kogoś z opcii politycznej z którą to tak Solidarność na czele z L.Wałęsą walczyła.
Jak premierami byli Pawlak, Oleksy, Cimoszewicz, Miller, Belka to jakoś nic się nie waliło i ruiny nie było. I co najważniejsze - wtedy nie było zagrożenia demokracji i praworządności, KODu i wiele innego bleble.
Zmowa jakaś czy co?
ksiądz z powołania 2023-08-31 19:49:54
@wiktoria wy już zatrzymaliście ale szkoły w średniowieczu, mieli być dentyści, psycholodzy ,dietetycy , a są tylko księża, usłużni okupantowi watykańskiemu którym rządzi KGB.
jarek 2023-08-31 19:49:14
yano po 17.30 przed janina :) a ty wiesz, że twój sfilcowany dziad to tw.balbina :)
gvt 2023-08-31 19:19:03
Tak, uratuje resortowe dziecko PiS co przepracowało 5 lat w czasie gdy Lech Kaczyński był prezydentem Warszawy.
wiktoria 2023-08-31 18:22:34
tylko PIS proszę państwa i tylko, bo co się już wyprawia w UNII to aż głowa boli , bo pewnie słyszeliście jak powinno się zwracać do nauczycieli ''osobo nauczycielska''a do ucznia ''osobo uczniowska'', tylko PIS i prawica będzie w stanie zatrzymać to szaleństwo , przecie prezydent Trump pytał swego czasu Europe czy ma wolę przetrwania , niestety nie ma Europa woli przetrwania pod rządami lewicowymi o lewackich poglądach , chwała PIS i prezes Kaczyński obrońca Polski i Europy a Pan Wałęsa przecie nie tak dawno chciał homoseksualistów układać w ostatnim rzędzie albo na zewnątrz taki ci to demokrata , a te medale i odznaczenia dostaję za obalenie rządu Jana Olszewskiego
yano 2023-08-31 18:05:25
@jarek
Waszemu kapusiowi Bolkowi, SBecja zorganizowała podróż motorówką. po Zatoce Gdańskiej. W zamian miał udawać, że jest intelygentny.
ręce opadają 2023-08-31 17:44:17
@zakopianka, jak ktoś myśli inaczej niż ty czy Bolek, to nie ma rozumu??? No to faktycznie ręce opadają jak się czyta te twoje pełne rozumu w szambie wyPOciny.
@ksiądz, jak już wyjdziesz jarkowi z .... weź prysznic!
tom 2023-08-31 17:38:48
uratujemy...i zagłosujemy na PiS
ksiądz z powołania 2023-08-31 16:30:52
@jarek w punkt ! prawda ,krótko, i dosadnie!
Zakopianka 2023-08-31 16:20:35
Jak się czyta niektóre komentarze to płakać się chce.Rozumu brak,kultury brak .Nie chcecie słuchać Bolka to słuchajcie swojej Balbiny która zgromadziła wokół siebie same miernoty bo tylko tak one mogły zaistnieć i wypłynąć w obecnym szambie.A że te miernoty okradają wszystkich,was też balbinowcy,to wam zupełnie nie szkodzi.Dzieki Bogu tylko wam nie szkodzi bo reszta powoli się budzi.
U W A G A !!!! 2023-08-31 15:30:20
... małpie dali brzytwę (czyt. jarkowi internet) do zabawy
Wiktor 2023-08-31 15:08:19
Obłóda i fałsz wszelkimi sposobami.
zne 2023-08-31 14:37:22
KOGO RATOWAĆ DONDONA PRZED JAROSŁAWEM CZY JAROSŁAWA PRZED DONDONEM?
franek 2023-08-31 14:35:57
Wczoraj w tv pis nowy program "publicystyczny" pt, a jakżeby inaczej - "Polska mówi". Piękna "dyskusja" pod tezę, wszyscy zgodni :D
A "polska" TVP nawet się już nie kryje że jest tvpis.

Idą w ślady putina, orbana, erdogana. Muszą wygrać za wszelką cenę.
MY 2023-08-31 13:29:37
Mariolka głosuj sobie na kogo chcesz a my będziemy głosować na ludzi mądrych, otwartych i radosnych. Kot z Tobą
jarek 2023-08-31 12:51:04
miernoty, oszołomy a co w tych czasach robił wasz guru ? sfilcowany dziad :) WIECIE :) spał z kotem !:) :) :)
Mariola 2023-08-31 12:40:30
Uratujmy Polskę przed tymi powyżej i dziecmi SB, UB-ckimi którzy niestety są jeszzcze w przestrzeni publiczej szkodząc interesom RZECZYPOSPOLITEJ - chrońmy Polską- glosujmy na ludzi prawych , bez rodowodów SB,UB-ckich i PZPR - bo to ludzie przekupni i z ideologią pro-ruską żadnych przykładowych TW Bolków więcej.....
Seb 2023-08-31 11:59:54
Sami swoi. Towarzyszu wiecie, towarzyszu rozumiecie :D
ale yaya ale yaya 2023-08-31 11:14:28
Medale Wolności Słowa przyznawane są w trosce o promowanie mądrych słów w przestrzeni społecznej i wybitnych osób je głoszących. Buhaha hah ahhaha hahahah !!
Totalnie Wybitnemu "Bolkowi" przyznano za "mądre słowa" o inwazji na Ziemię obcej cywilizacji.?????
Kiedy nagroda dla 24tp za "wolność" i "swobodę" wypowiedzi? Choćby na forum.....

Reklama
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL - Zakopane centrum, ul. Kościuszki - ok. 55 m2 - 691 124 272.
 • PRACA | dam
  Skicontrol H.Martinczak.s.k.a. (Białka Tatrzańska) przedstawiciel na Polskę SKIDATA AG, zatrudni: INFORMATYKA - SERWISANTA. Oferujemy: umowę o pracę, możliwość rozwoju zawodowego. Wymagania: znajomość rozwiązań IT, wykształcenie kierunkowe, doświadczenie na podobnym stanowisku, znajomość j.angielskiego, czynne prawo jazdy kat.B. Główne obowiązki: diagnozowanie i usuwanie usterek sprzętu i oprogramowania. CV prosimy przysłać na e-mail: praca@skicontrol.pl
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINY. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Blacha alpaka, nowe srebro, w sprzedaży różne grubości i rozmiary, posiadam również miedź, mosiądz, brąz stal nierdzewną, aluminium zapraszam do kontaktu 604895799, info@altron.pl, sklep ul. Szewska 17 Nowy Targ, "kombinat". Szewska 17 604895799 info@altron.pl
  Tel.: 604895799
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MALOWNICZO POŁOŻONA POSIADŁOŚĆ W SIEROCKIM KOŁO ZĘBU, z pięknym widokiem na panoramę Tatr i Babią Górę. Atrakcyjna lokalizacja (szkoła, droga dojazdowa, niedaleko wyciągi, termy). IDEALNA DLA INWESTORA. MOŻLIWOŚĆ PODZIAŁU NA 12 DUŻYCH DZIAŁEK BUDOWLANYCH. 12.337 m2. 600 zł/m2. Tel. USA +1 708 267 8141
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ DO PRACY W PENSJONACIE. BIAŁKA TATRZAŃSKA. 889 378 541.
 • PRACA | dam
  Szukam OPIEKUNKI DO STARSZEJ OSOBY W ROGOŹNIKU. 607 369 642.
 • PRACA | dam
  Harnasiowa Chata zatrudni: KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ, KELNER/-KA. 600 035 355.
 • PRACA | dam
  KIEROWCA KAT: C+E praca w pomocy drogowej, aktualne uprawnienia, ważna karta kierowcy, mile widziane doświadczenie w transporcie, zaświadczenie o niekaralności, opanowanie i odporność na stres, dyspozycyjność/praca zmianowa, stałe wynagrodzenie. 602261925
  Tel.: 602261925
 • PRACA | dam
  Przyjme Pracownika do zakładu garbarskiego. 888267329
  Tel.: 888267329
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA od A do Z. 572624414.
 • USŁUGI | budowlane
  BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414.
 • PRACA | dam
  Niemiecka firma Zeitkraft zatrudni malarzy, tapeciarzy oraz elektryków. Oferujemy niemiecka umowę, damowe zakwaterowanie oraz zjazdy do kraju autami sluzbowymi dwa razy w miesiącu. Zadzwoń tel. 698217808 www.clubsilesius.pl praca@csopole.pl
  Tel.: 698217808
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy krawca/krawcową do szycia odzieży skórzanej i kożuchów. Możliwość zlecenia szycia. Praca stała. Szczegóły pod numerem:. 577 908 244
  Tel.: 577
 • PRACA | dam
  Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o. o. poszukuje kandydatów do pracy na stanowisko: Referent ds. technicznych (miejsce rozpoczynania pracy - Nowy Targ) szczegóły oferty: https://ppkpodhale.pl/nasza-dzialalnosc/praca. 182665242 www.ppkpodhale.pl
  Tel.: 182665242
 • PRACA | dam
  WIZY USA, WYJAZDY, ZIELONA KARTA. 501 809 644
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  AUDI A1, 1.6D, 2012, 5 drzwi. 604 401 542.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  FIAT 500 multijet, 1.3D, 2010r. 604 401 542.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM w Szaflarach, gotowy do zamieszkania. 001 8157032424, 660 493 973.
 • PRACA | dam
  Tatrzański Park Narodowy zatrudni pracownika na stanowisko STARSZEGO SPECJALISTY/STKI W ZESPOLE BUDOWLANYM w Dziale Administracji. Szczegóły: www.bit.ly/StSpecjalistaZBudowlany, www.tpn.pl/nowosci. Na zgłoszenia czekamy do 06.10.2023. Pytania? tel. 18 20 23 258.
 • PRACA | dam
  Tatrzański Park Narodowy zatrudni pracownika na stanowisko STARSZEGO KSIĘGOWEGO/STARSZEJ KSIĘGOWEJ. Szczegóły: www.bit.ly/StKsiegowyTPN, www.tpn.pl/nowosci. Na zgłoszenia czekamy do 30.09.2023. Pytania? tel. 18 20 23 233.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  CIĄGNIK C-330, maszt na podnośnik. 604 401 542.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy osoby na stanowisko: SPRZEDAWCA. Sklep obuwniczy GÓRSKI- ZAKOPANE-KRUPÓWKI.
 • USŁUGI | inne
  SPRZĄTANIE MIESZKAŃ, DOMÓW, BIUR, DOMKÓW REKREACYJNYCH, PRANIE FIRAN I ZASŁON. 739 632 283.
 • USŁUGI | budowlane
  Posadzki żywiczne. 504286272 Adagruszka77@gmail.com
  Tel.: 504286272
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki dekoracyjne, beton dekoracyjny. 504286272 Adagruszka77@gmail.com
  Tel.: 504286272
 • USŁUGI | budowlane
  Gładzie gipsowe. 504286272 Adagruszka77@gmail.com
  Tel.: 504286272
 • USŁUGI | budowlane
  Tapetowanie. 504286272 Nowotarska, 15a
  Tel.: 504286272
 • USŁUGI | budowlane
  DACHY OD PODSTAW. Wykonujemy same więźby, jak i samo krycie i przekrycia dachów. Wszystkie obróbki blacharskie. Okucia balkonów, gzymsów itp. 889 388 484.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę HALĘ: MAGAZYN/ PRODUKCJA - 250m. Nowy Targ, ul. Składowa. Tel. 602 290 555
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, MALOWANIE DACHÓW, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, ELEWACJE, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MIESZKANIA w centrum Zakopanego - 607 506 428.
 • TŁUMACZENIA
  TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ZAKOPANE. 793 697 368.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA W MURZASICHLU 19 arów, widokowa, kameralna. 517 018 380
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - TYNKARZ, MALARZ, BLACHARZ, STOLARZ. Norwegia (Oslo). Zatrudnimy tynkarzy, malarzy, blacharzy, stolarzy. Języki obce NIE wymagane. Praca z pracownikami z Podhala. Zjazd do kraju (samolot) co 1-3 tygodni wg. własnego uznania - pełna elastyczność i swoboda co do wyjazdów. Zarobki w przeliczeniu 20-27 Euro/godz. ZAPRASZAMY. Tel. 667 602 602.
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2023-09-29 22:00 Ratownicy górscy zawieszają codzienne poszukiwania zaginionego Polaka w Tatrach Słowackich 2023-09-29 21:00 Demonstracja na Krupówkach. Wspierają Marsz miliona serc 2 2023-09-29 20:05 Tragedia w Tatrach Słowackich. Zginął polski turysta 2023-09-29 20:00 Pani Maria z Murzasichla potrzebuje pomocy. Lek nie jest refundowany 1 2023-09-29 19:11 Prokuratura publikuje wizerunek i list gończy po tragedii na autostradzie 6 2023-09-29 19:00 Dziesięciu ginekologów odchodzi z nowotarskiego szpitala 1 2023-09-29 18:00 Wrześniowe słońce i piękne tatrzańskie jeziora (WIDEO) 2 2023-09-29 17:00 Podhahahale w Krakowie czyli Janusz Tycner i jego rysunki. (WIDEO) 2023-09-29 16:00 Problemy z sygnalizacją świetlną przy dworcu autobusowym 8 2023-09-29 15:15 Folie ogrodowe - jakie rolę pełnią w ochronie swojego ogrodu? 2023-09-29 15:00 Czy można odwołać darowiznę? 2023-09-29 14:00 Kraków Airport z rekordem pasażerów 1 2023-09-29 13:42 Streetwear w trendach - czego można się spodziewać? 2023-09-29 13:30 Perły Małopolski w Szczawnicy 2023-09-29 13:10 Poważny wypadek na zakopiance 2023-09-29 13:00 Tak promuje się Orawa (WIDEO) 2023-09-29 12:30 Spotkanie z polską narciarką Barbarą Grocholską-Kurkowiak 2023-09-29 12:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 2023-09-29 11:12 Ochrona wzroku po 40. roku życia 2023-09-29 11:00 Radny ma pod górkę 3 2023-09-29 11:00 Twórca. Najnowsza produkcja z gatunku sci-fi wchodzi na ekrany kin. Mamy dla Was bilety 2023-09-29 10:52 Kot, który zaginął w Czarnej Górze - odnaleziony (aktualiazacja) 2023-09-29 10:17 Budowa domu: najważniejsze etapy i jak się do nich przygotować 2023-09-29 10:00 Obwodnicę otworzą przed samymi wyborami 1 2023-09-29 09:00 Tak dziś rano jest na Granatach (ZDJĘCIA, WIDEO) 1 2023-09-29 08:00 Małgorzata Skupień na trzecim miejscu 2023-09-28 21:46 Radni piszą do kolejarzy 6 2023-09-28 21:02 Maria Lambrecht honorową obywatelką Poronina. Kto dostał nagrody wójta? (ZDJĘCIA) 1 2023-09-28 20:30 Orawa czyta "Moją Drogę do Polski" 2023-09-28 20:00 Szkoła na sprzedaż 2023-09-28 19:15 2 tysiące złotych kary to dopiero początek kłopotów kierowcy tira 2023-09-28 18:30 Małgorzata Kidawa-Błońska: góralki są twarde i zdeterminowane 19 2023-09-28 17:48 Rzepiska wołają o pomoc (WIDEO) 21 2023-09-28 17:30 Idealny romans dla fanów "Bridgertonów". Konkurs dla czytelników 2023-09-28 17:15 Piąte koło u wózka czyli wyborcze marzenia osób z niepełnosprawnościami 2 2023-09-28 16:30 O poranku tyle smug na niebie nad Zakopanem 15 2023-09-28 15:45 Słowacy przyjeżdżają na Podhale, żeby zatankować paliwo (WIDEO) 11 2023-09-28 15:36 We wtorek ul. Chałubińskiego w Zakopanem będzie zamknięta dla ruchu 3 2023-09-28 15:00 Blue Cafe na Kongresie Sportu i Turystyki. Pytamy ministerstwo, ile to wszystko kosztowało 11 2023-09-28 14:30 W niedzielę w Osielcu Mistrzostwa Strefy Polski Południowej 2023-09-28 14:00 Wydawcy niezależnych gazet lokalnych obradują w Bukowinie Tatrzańskiej (WIDEO) 25 2023-09-28 14:00 To nie ta Maria 2023-09-28 13:30 Spotkajmy się na styku kultur 2023-09-28 13:00 Woda z trzech wodociągów w Jabłonce niezdatna do picia 2023-09-28 12:00 Wstyd. Zbigniew Stonoga w Zakopanem odwiedza restauracje i nagrywa filmiki 13 2023-09-28 11:59 Sprawdzamy, czy w rejonie granicy na Łysej Polanie wprowadzono kontrole (WIDEO) 5 2023-09-28 11:00 Następcy Lewandowskiego z Orawy 2023-09-28 09:59 Strażacy zabezpieczali miejsce lądowania rządowych śmigłowców 12 2023-09-28 09:30 "Absurd nie czytać" to hasło tegorocznej Nocy Bibliotek 2023-09-28 08:59 Kolejny piękny dzień. Takie widoki w Bukowinie Tatrzańskiej 3
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-09-29 22:21 1. Halny jak to Halny - duje, ino sam nie wie PO co. Wielkie uznanie dla twórców internetu za to, że oprócz 24tp.pl stworzyli jeszcze inne portale. W tym portale zajmyjące się ekonomią. Zapytałem wuja Google jak to jest z tą polską gospodarką. Jako Polak to nie mam się czego wstydzić. No może tylko tego, że na portalu 24tp.pl komentarze piszą jakiesi hiPOkryty. Hipokryci - są to zazwyczaj osoby z niskim poczuciem własnej wartości. Niektórzy krytykują żeby poczuć się lepiej. Baa, są nieszczęśliwe jak kogoś lub czegoś nie skrytykują. Lekarstwo na hipokryzje - rozebrać się i na golasa wytarzać się w pokrzywach. Żal mi ich. 2023-09-29 22:05 2. A jak maja działać zaświecać się co 10 sekund? Jeśli przed chwila było zielone dla pieszych to chyba normalne ze będzie 2-3 min przerwy a nie zielone na każde klikniecie.. 2023-09-29 21:43 3. POst PZPRowska geriatria wypełzła na deptak. Wiedzą chociaż w jakim celu i PO KO (ups, przepraszam) -PO CO? 2023-09-29 21:40 4. czyli platfusowe leczenie.... a teraz żąda... a niby z jakiej racji, babo.... 2023-09-29 21:39 5. @pieszy cymbał to cie zrobił. 2023-09-29 21:38 6. dyżurni Opluwacze na POsterunku. ( a rczej Powinno być POsterunKOwi Opluwacze) 2023-09-29 21:37 7. @jarek specjalista od spraw wszelakich, ochłoń chłopie . 2023-09-29 21:29 8. Czemu nie jadą do stolicy? Paliwo tanie specjalnie na marsz. 2023-09-29 21:18 9. No ty racyj cukiyrki to jus łowijoł bedziys toto na pewno 2023-09-29 21:06 10. 100 lat planowania! Brawo bezradni!
2023-09-21 22:45 1. Niestety. Dla dzieci niepełnosprawnych niedowidzących jaskinie w polskich Tatrach się skończyły. Dzięki Bogu że jest Słowacja 2023-09-18 15:10 2. Dajcie znizke dla platfusow. Po 15 pazdiernika beda tam tlumnie walic . 2023-09-14 10:39 3. A to chyba Ministerstwo MSWiA jest od tego, żeby dawać sprzęt. No chyba, że Terlecki narkoman z Krakowa dał z własnej inicjatywy i kieszeni. Skoro jest jedynką wśród šlebodnych. Z mojej kieszeni i podatków wolę dać na biedne psy w Nowym Targu. 2023-09-03 06:18 4. Jak zwykle ksiadz po danine. 2023-08-31 19:14 5. Zdjęcie 13 i 14, jesteś piękna. Mój typ. 2023-08-29 14:16 6. No nie ma komentarzy chyba dlatego napiszę, że Pani ze zdjęcia 14 i 15 jest w moim typie. Panie redaktorze znasz Pan mój gust. 2023-08-17 13:12 7. Po rozpoczęciu roku szkolnego będą dzieci przymusowo oglądać takie se obrazki kosztem matematyki. Minister od nauki już się o to postara. Minister od kultury zawnioskuje jakieś odznaczenie dla "artysty".Natomiast Małgorzata Ziętkiewicz w Wydarzeniach Polsatu będzie pół godziny gęgać na ten temat. Wojtyła wiecznie żywy! 2023-08-15 07:46 8. Czy był jakis wernisaż na ktorym był ktos wiecej niz rodzina artysty i urzednicy? Przeciez to sie w glowie nie miesci, tyle publicznych pieniędzy to kosztuje a nikt tego nie oglada. Komu to i po co? 2023-08-03 22:21 9. Co na to ksiądz proboszcz z NT? Ekskomunika? Może panowie z NT teraz? 2023-07-25 11:17 10. Nie wojsko tylko terytorialsi. Różnica jest taka, jak wyścigi gokartów od F1
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP


REKLAMA


Pożegnania