Reklama

2023-09-12 20:43:21

Nowy Targ

Lekarze odchodzą z nowotarskiej ginekologii

To sprzeciw wobec planów dyrekcji restrukturyzacji oddziału po tragicznych zdarzeniach z maja.

Jak podało Radio Zet, najpierw wypowiedzenie z pracy złożył dotychczasowy szef oddziału. Był to protest wobec planów dyrekcji restrukturyzacji oddziału, po tragicznych zdarzeniach z końca maja. 

Przypomnijmy właśnie wtedy w oddziale zmarła 33-letnia pacjentka w zaawansowanej ciąży. Kobieta trafiła do szpitala po tym, jak odeszły jej wody płodowe. Lekarze przekonywali, że ciążę można uratować. Po trzech dniach stan pacjentki się pogorszył w wyniku czego zmarła. Sekcja dowiodła, że przyczyną śmierci była sepsa. wyjaśnieniem przyczyn tragedii zajęła się prokuratura, a także - rzecznik praw pacjenta. Przygotowany przez RPP raport wykazał szereg błędów, których mieli się dopuścić medycy. Począwszy od zaniedbań w prowadzeniu dokumentacji medycznej po niewłaściwą opiekę nad pacjentką, i błędy w procesie leczenia. Dyrekcja szpitala polemizowała z tezami raportu, jednak już wkrótce zatrudniała  pełnomocnika ds. restrukturyzacji oddziału ginekologiczno-położniczego. Zalecenia wypracowane przez pełnomocnika okazały się dla lekarzy nie do przyjęcia. Jak informuje Radio Zet, najpierw wypowiedzenie z pracy złożył ordynator a później w jego ślady poszło kolejnych 10 lekarzy.

W rozmowie z Radiem Zet dyrektor Marek Wierzba przyznał, że sytuacja na Ginekologii jest bardzo trudna. - Jeśli lekarze nie wycofają złożonych wypowiedzeń, od 1 października szpital będzie musiał ograniczyć liczbę pacjentek przyjmowanych na oddział ginekologiczno-położniczy i liczbę przeprowadzanych zabiegów. Szukamy nowych lekarzy i mamy już na tym polu pewne osiągnięcia, ale zachęcam lekarzy, którzy złożyli wypowiedzenia do ich wycofania - powiedział.

mk

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
konstytucjonalista. XD 2023-09-14 19:54:14
@jatuś, pilnuj nty swojego analfabetyzmu, pajacu.
@teofil, masz jeszcze jakieś inne problemy, oprócz psychicznych?
X.Teofil 2023-09-14 10:23:03
Odezwał się konstytucjonalista. XD
"Tylko tyle. Nic ponad to" - proste jak za Bieruta, tylko wykrzykników więcej (bo to przy okazji intelektualista).
jarek 2023-09-14 10:20:31
analfabeto + umysłowy ponadto pisze się łącznie ! :)
jarek 2023-09-14 08:45:29
@Sara, "nie mąć i nie wprowadzaj fakenewsów. Rząd nic nie zmienił w tym temacie. Żadne prawo się nie zmieniło, zostało tylko poprzez orzeczenie TK kreślone, co na ten temat mówi KONSTYTUCJA. Tylko TYLE!!!! Nic ponad to!!!"

lepiej nieczyste powietrze czterema literami wypuścić niż z takim czy podobnym dyskutować :) :) :)
psychoanalityk 2023-09-13 22:23:01
@Sara, nie mąć i nie wprowadzaj fakenewsów. Rząd nic nie zmienił w tym temacie. Żadne prawo się nie zmieniło, zostało tylko poprzez orzeczenie TK kreślone, co na ten temat mówi KONSTYTUCJA. Tylko TYLE!!!! Nic ponad to!!!
@jarek, najpierw analfabeto "końcówków" potem pisz prawdę. Nigdzie nikogo nie namawiałem do do oglądania np. tvp.info, a jeśli ktoś skończył na leczeniu psychiatrycznym, to "pani" Joanna z Krakowa, której na pewno nie namawiałem do oglądania TVP Info! ( Sama od siebie chyba też nie oglądała).
jest jeden wolny ginekolog 2023-09-13 17:53:10
gazetakrakowska.pl - 20 marca 2020
"O Zdzisławie M., mieszkańcu Kaszub (spawaczu z wykształcenia) - po raz pierwszy zrobiło się głośno w lutym 2010 roku. Wtedy to policja pod Tatrami zaczęła szukać mężczyzny, który dwa miesiące wcześniej pojawił się na Podhalu, podając się za hrabiego Zdzisława Myszkowskiego, onkologa z kliniki pod Genewą w Szwajcarii, teścia Antonio Banderasa. Chorobę nowotworową u kobiet diagnozował patrząc w oczy. Następnie przekonywał swoje pacjentki, że jedynym ratunkiem dla nich jest jego nowatorska metoda leczenia orgazmami, do których to sam miał je doprowadzić. Za taki "zabieg" żądał 1,3 tys. zł. Był tak przekonujący, że na seksualną kurację namówił nawet... studentkę medycyny. Jego ofiarami padały też osoby z innych regionów Polski.

W lecznicze zdolności "hrabiego" uwierzyła m.in. 19-letnia Daria D. z podhalańskich Szaflar. Tak ją omamił, że przedstawiła go rodzicom jako przyszłego męża milionera, z którym weźmie ślub na Wawelu, a błogosławieństwa udzieli im kard. Stanisław Dziwisz. Później wybranek miał wyprawić wesele za 200 tys. euro. Rodzina Darii pożyczała mu pieniądze, bo - jak twierdził - przez awarię karty do bankomatu nie miał ani grosza."
zamiatanie pod dywan 2023-09-13 17:36:00
To szpital JP2 i dlatego nadzór nad ginekologią sprawuje tam biskup. Po pierwsze należy zmienić nazwę szpitala na mniej religijną np. imienia Jamesa Younga Simpsona. To był położnik, który wprowadził masowe znieczulenia przy porodzie i musiał w związku z tym walczyć zarówno z KK jak i oszołomami protestanckimi. Po drugie wywalić dyrektora i pracujących tam księży. A po trzecie pociągnąć w końcu do odpowiedzialności karnej ordynatora oraz dyżurujących wtedy lekarzy. I owszem owszem oni nie powinni pracować, ale nie dlatego że sami odeszli, tylko powinni mieć zakaz wykonywania zawodu przez 5 lat minimum. Dlaczego tyle? Bo potem powrót do zawodu jest bolesny i muszą przejść przeszkolenie
wciąż mało 2023-09-13 17:30:28
O tak jeszcze im źle i mało. Medycy mało się nachapali na dodatkach covidowych? Składka zdrowotna zmieniła się w podatek w pewnym stopniu by mogli jeszcze lepiej zarabiać. Lekarze to już i nawet lepiej niż na Zachodzie. Lekarz na zachodzie nie zarabia tyle w porównaniu do reszty społeczeństwa, no chyba że jakieś wybitne w swoim fachu jednostki, fakt że dostać się i skończyć studia medyczne jest trudno ale te obecne stawki zarobki to już himalaje chciwości pazerności. Pielęgniarki i ratownicy medyczni też już zaczynają się do nich upodabniać. Jeszcze kilka lat temu zarabiali faktyczne mało a teraz po 7-8 tys i jeszcze narzekania . Pielęgniarka w szpitalu bez mgr ze wszystkimi dodatkami zarabia obecnie i do 7k na rękę a z mgr i do 10k( przychodniach poradniach mają mniej bo bez nocek i świąt).W lipcu dostali podwyżkę 12% a i tak się kłócą sieja zamęt i nawet jeszcze protestują. Następni ratownicy medyczni- tym to się dopiero poprawiło bo ratownik medyczny często tylko po policealnej szkole będzie miał od lipca i do 10 k na rękę na etacie. Ludzie, którzy załapali się jeszcze na kształcenie w szkołach policealnych w tym zawodzie to szczęściarze, popracowali kilka lat za kiepskie stawki, Ci starsi 50+ to byli często zwykłymi kierowcami karetki a obecnie i do 10K netto miesięcznie na etacie w ZRM( na SOR maja trochę mniej bo nie ma dodatku wyjazdowego-ciekawy dodatek za to że maja wyjazd do pacjenta dostają 30% dodatek) , na kontraktach to potrafią nabijać po 300-400h(stawka min.60zł/h) w miesiącu żeby tylko jak najwięcej zarobić bo w większości przypadków nikt ich nie zmusza tylko sami się pchają i pogoń za kasą nie jeden łączy etat+ kontrakt. Jakoś dają rade a niby taka ciężka , stresująca praca ale z drugiej strony nie ma się co dziwić bo są i takie jednostki na wioskach gdzie na dyżur z jeden,dwa wyjazdy a nocki w większości przespane. W pandemii gdy mieli rzeczywiście więcej pracy to już wielkie larum i walka o kasę, i pisma do ministerstwa o dodatki nawet gdy już pandemia wygasała. Mimo dodatku covidowego ratownicy zażądali wysokich podwyżek w czasie pandemii-był to szantaż - szantaż ludzi którzy w czasie pandemii wykorzystują swoją sytuację. Na kontraktach tez powinien obowiązywać kodeks pracy bo kto to w ogóle na to pozwala by nabijać tyle godzin w pracy w której jest się odpowiedzialnym za zdrowie i życie ludzi bo czy taki pracownik jest wydajny i nie stwarza zagrożenia, były już przypadki gdy umierali na dyżurze.
Pycha I Szmal 2023-09-13 17:13:10
Jest proste rozwiązanie - jechać na Słowację podobno o niebo lepiej tylko powiedzieć że w czasie podróży złapały bóle
SARA 2023-09-13 16:12:26
@psychoanalityk jakoś zanim zabrali się za zmianę prawa aborcyjnego sytuacja wyglądała inaczej. Lekarz wiedział co ma robić w danej sytuacji i jak postępować. Teraz rząd wtrącając się w procedury bez odpowiedniej wiedzy popsuł coś co funkcjonowało. Są inne obszary w Służbie Zdrowia, gdzie aktualny rząd może się wykazać.
jarek 2023-09-13 16:05:46
@SARA, wiesz, dlaczego te pisuary tak nie lubią i źle życzą kobietą ? :) napisałbym to, ale moderator na pewno zablokowałby ten post :) i do tego ten @psychoanalityk namawia do oglądania np. tvp.info, po to, abyś skończyła na leczeniu psychiatrycznym :) :) :)
kot kobiety 2023-09-13 15:35:04
Cytujac jaroslawa kaczynskiego; kobieta w ciąży, kobieta rodząca tez ma prawo do życia i do opieki. Nie jest to tak oczywiste jak w przypadku człowieka czyli mężczyzny albo nawet kota jarosława, ale jednak. Skoro najwyższy wódz Polski nie kwestionuje całkowicie tego prawa to należy chyba jednak zrobić wszystko co w Pańskiej mocy dyrektorze Wierzba, aby tę jakotaką opiekę kobiecie zapewnić. Najlepszą zachętą do pracy są pieniądze. Może proszę spróbować. Jeżeli koledzy z rządu nie chcą sypnąć podatniczą kasą na podwyżki dla lekarzy to może zwróci się Pan o pomoc do Jurka Owsiaka
psychoanalityk 2023-09-13 15:11:03
@sara, chcesz mieć spokój psychiczny, wyłącz TVNienawiść i Tygodnik POlityczny, włącz myślenie!!!! Wtedy przestaną wprodzać w ciebie obawy, niePOkoje i przede wszystkim przerażenie
Is1ka 2023-09-13 14:42:35
Niech idą w pierony zamknąć odział bo i tak mało porodów tylko siedzą położne noga za nogę i takie zmęczone
SARA 2023-09-13 14:38:50
Będąc w ciąży chciałabym mieć spokój psychiczny, że nie ryzykuję życia idąc rodzic. Czy to tak wiele? W obecnej sytuacji nie wiadomo co zrobić. Wprodzą ograniczenia przyjęć i co wyjazd do KRK by rodzic? Zero alternatyw, nawet porodu prywatnego. Może ktoś wpadnie na to by by taki prywatny oddział stworzyć? Myślę, że zdziwili byście się jakie byłoby zainteresowanych. Pozdrawiam wszystkie ciężarne!
fan TVP 2023-09-13 11:57:15
Ginekologia nie była mocną stroną nowotarskiego szpitala. Już ze starej lokalizacji zabrałem żonę własnym transportem do Rydygiera w Krakowie. Przeżyła.
Na domiar złego teraz decyduje o życiu pacjentów szatańska ideologia rodem ze średniowiecza zwaną klauzulą sumienia. "ktoś" znalazł sposób by innych sobie podporządkować i jest z tego zadowolony, mało tego znalazł głupawych przytakiwaczy.
Nic tylko pozostaje zacytować słowa Pani minister od zdrowia, że "Kobiety umierały, umierają i umierać będą", tylko pogratulować wyboru tej pani na ministra.
W komentarzach kontrujecie wypowiedzi innych ale nikt z was nie odniósł się do tej ideologii, która niszczy ludzi i nie korzysta z nowinek naukowych.
Zastanawiam się, w jakim kierunku zmierza ten kraj pod dyktando katolickich organizacji. Brakuje jeszcze Krzyżaków w Polsce.
ANALITYK 2023-09-13 11:32:04
Trzeba być głupkiem, aby za tej władzy być ginekologiem...kobiety też nie są głupie i nie rodzą...Aha one dają teraz w szyję...
kicha 2023-09-13 11:05:15
Pomieszczenia po oddziale ginekologii proponuję zagospodarować na ""Podhalańskie Centrum myśli Jana Pawła II.
Zwolnione pomieszczenia po inny oddziałach przeznaczyć na Fundację Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.
jarek 2023-09-13 10:57:26
@waga, "Tak złej kadry medycznej nie było nigdy" a czy nie przyszło ci do głowinki to, że ustanowione prawo przyczyniło się do tego !!!
jarek 2023-09-13 10:35:22
@karol, mówi niech idą ! przypomina mi to słowa wypowiedziane w sejmie przez posłankę pis Józefę Hrynkiewicz: niech jadą ! :)
Waga 2023-09-13 10:02:40
Tak złej kadry medycznej nie było nigdy. Swoje pacjentki mieli. Jak trafiasz na lekarza który cie nie prowadzi jesteś nikim. Tam wszystko trzeba zmienic
UV 2023-09-13 10:01:13
Płaca lekarza specjalisty 8200 zł brutto, średnia płaca w sektorze przedsiębiorstw 7300 zł brutto. Państwo nasze wprowadziło podatek o nazwie "składka zdrowotna", który jedynie w części idzie na nasze leczenie a reszta jest skarbonką władzy na różne cele.
słonik1 2023-09-13 09:47:31
@Karol - dobrze piszesz, ale tak ze dwóch, trzech z tej grupy mogło by zostać bo im sie chciało pracować.
de su 2023-09-13 09:29:28
Teraz góralki będą rodzić i leczyć przed znakorem lub mondrą babą. Jak chce Konfederacja. Wrazie czego ksiądz będzie stał nad łóżkiem z olejkami, oczywiście za kasę, obiecując w niebie lepsze życie(czytaj bez rządów pis)
Tygodniku, kiedy przedstawicie kandydatów Lewicy do Sejmu i Senatu
franek 2023-09-13 09:13:23
Ważne że szpital jest imienia JP2. Lekarze w takiej sytuacji nie są potrzebni.
ktoś 2023-09-13 09:03:47
Szpital nie kościół i lojalka dla relikfi nie może mieć wpływu na leczenie według zdobyczy nauki, lekarz po odpracowaniu godzin zgodnych z umową o pracę może - chodzić na rzęsach; pracować w prywatnym gabinecie; łowić ryby albo sklejać modele kartonowe - dyrekcja wtedy nie ma i nie może mieć wpływu na to co robi. Jeszcze jedno szpital jest chyba państwowy a nie prywatny kościelny więc wymaganie od personelu pracy wg deklaracji wiary /jakiejkolwiek/ jest niezgodne z Konstytucją RP ponieważ jest tam zapis że Polska jest państwem świeckim /jeszcze/ chyba że jedyniesłuszna przywróci zapis o przewodniej roli partii i wprowadzi zapis o tym że jesteśmy republiką wyznaniową /Iran/
kurr 2023-09-13 07:44:04
odchodzą, bo jak pis wygra, to zabiegi trzeba będzie wykonywać od strony przełyku. żeby było po bożemu i nie wadziło relikwiom.
Dunajcanka 2023-09-13 07:28:42
Jeśli dostali wytyczne aby ograniczyć czas w prywatnych gabinetach a poświęcić więcej czasu na pracę w szpitalu no to proste że się zbuntowali . Czas na zmiany w całym szpitalu bo to od dawna mordownia , brak szacunku dla pacjentów i ich rodzin , ignorancja buta , tylko znajomości się liczą . Więcej pokory i empatii dla drugiego człowieka.
Felczer 2023-09-13 07:17:06
Najwyższy czas by wprowadzić zakaz łączenia pracy w publicznym szpitalu z prywatną praktyką.
brawo lekarze!! 2023-09-13 05:22:06
doskakaliście, do y ebaliście? Macie! Efekt waszej nagonki, hejtu, jadu i nienawiści. Teraz "pani" Joanna, "bohatehka" TVN będzie hodzić i zażywać tabletki kiedy i jak jej sie będzie POdobało.
Dron 2023-09-13 03:01:15
Relikwie nie leczą. Ideologia wprowadzona do szpitala musiała doprowadzić do nieszczęścia. Praca ginekologa jest pracą wysokiego ryzyka a co dopiero na Podhalu. Młodzi lekarze po studiach nie chcą się kształcić w tym kierunku. Powstaje luka pokoleniowa, która za parę lat spowoduje dramat.
Opacznosc 2023-09-12 23:17:15
Zamordowali dziewczynę 33 letnią
Bog ich osądzi
Karol 2023-09-12 22:36:05
Płakać nie będziemy. Kto ich wziął do NT niech teraz im podpisuje zwolnienia. Nie zwolnił się tylko dostał wypowiedzenie. To są lekarze którym ciężko jest pracować. Niech idą. Trzeba restrukturyzację całego szpitala zrobić a nie tylko oddziału.
Jessy 2023-09-12 21:57:39
Zapewne nowe przepisy muszą być straszne.. śmiem twierdzić ze moze sie wymagać od medyków sumiennej pracy i tego by leczyć a nie szkodzić skoro odzew z ich strony jest taki mocny. Jak to mówią uderz w stół....
kościelny 2023-09-12 21:44:02
Czy nie lepiej zrezygnować z patrona a relikwie oddać Stanisławowi. Teraz Franciszek naprawia Świat po JP2. Benedykt niestety nie dałby rady.
Reginka 2023-09-12 21:32:25
ich przyjmie
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Zakopane sprzedam wydzielone udziały w kamienicy na Krupówkach. tel 660797241 b12.pl.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Zakopane- sprzedam dom na ulicy Grunwaldzkiej.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Zakopane -sprzedam dom na ulicy Stachonie 660797241 b12.pl.
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Zakopanem zatrudni POKOJOWE - 666378357
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  OWCE KAMERUŃSKIE Z JAGNIĘTAMI. 602 152 568.
 • PRACA | dam
  PRACA! Praca w schronisku górskim (weekendowa i sezonowa lipiec-sierpień). Atrakcyjne wynagrodzenie, mile widziane doświadczenie. Praca na zmywaku, na barze lub jako pomocy kuchenna.. 886207326 schroniskoturbacz.pttk@gmail.com
  Tel.: 886207326
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Działka pow. 41ar do zabudowy położona w Lipnicy Wielkiej pod Babią Górą. 603071487, 609325040.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Las z drzewostanem pow. 41ar w Lipnicy Wielkiej 603071487, 609325040.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam bale z sianokiszonką. 536955255
  Tel.: 536955255
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  APARTAMENT Za Strugiem, Zakopane - 607 506 428.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię TYNKARZA I POMOCNIKA przy tynkach maszynowych. 730 39 73 01.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy osób do pomalowania drewnianych balkonów w obiekcie turystycznym w Zakopanem. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 693 692 100. 693692100
  Tel.: 693692100
 • KUPNO
  SKUP STARYCH SPAWAREK. 536269912.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • PRACA | dam
  Piekarnia - cukiernia w Zakopanem zatrudni PRZEDSTAWICIELA HANDLOWEGO. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Piekarnia - cukiernia w Zakopanem zatrudni EKSPEDIENTKĘ/-A. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni KIEROWCĘ. Dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA DRZEW, GAŁĘZI Z PODNOŚNIKA I Z UŻYCIEM LINY. 889 105 476
 • PRACA | dam
  AMW Rewita Oddział Rewita Kościelisko ma do wynajęcia lokale usługowo-biurowe w Kościelisku, przy ul. Nędzy-Kubińca 103 naprzeciw Urzędu Gminy Kościelisko. Lokale o powierzchni od 7 do 24 m2. Możliwość połączenia lokali. Kontakt: 601953386
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA od A do Z. 572624414.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKALE HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWE o powierzchniach ok. 58 i 55 m2, oraz PIWNICA 23 m2. Możliwość połączenia lokali. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  POLE - 1.6 HA i 42 AR. 505 429 375.
 • NAUKA
  NATIVE SPEAKER - JĘZYK ANGIELSKI - nauka face to face lub online, PRZYGOTOWANIE DO MATURY - Zakopane, okolice - 605 069 173
 • PRACA | dam
  Regionalna karczma w Zakopanem przyjmie do pracy: POMOC KUCHENNA, KELNER/-KA. 602 366 750.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, ŁAZIENKI, SZPACHLOWANIE, MALOWANIE itp. USŁUGI STOLARSKIE. 888 405 627.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE. 604 857 880.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-04-12 18:00 A gdyby usługę na drodze do Morskiego prowadzić tak, jak w Dol. Kościeliskiej i tylko do Wodogrzmotów? 2024-04-12 17:00 Dlaczego miasto nie zezłomuje starych wraków, tylko urządza im cmentarzysko na Zoniówce? 7 2024-04-12 16:00 Pod Giewontem złożono hołd ofiarom Golgoty Wschodu 2 2024-04-12 15:30 Wiosenne metamorfozy w nowotarskiej bibliotece 2024-04-12 15:00 Wykluczony z grona ratowników TOPR, bo sprzedał czekan tragicznie zmarłej dziewczyny 16 2024-04-12 14:30 Własny biznes w górach? Otwórz sklep Żabka w Zakopanem lub okolicach 2024-04-12 14:01 Zdrowe przepisy na każdą porę roku: Kreatywne pomysły na pyszne koktajle i odżywcze dania 2024-04-12 14:00 Kobieta dała się oszukać metodą na blika 2024-04-12 13:48 Serum z witaminą C i krem z filtrem SPF - dlaczego to niezastąpiony duet kosmetyków na co dzień? 2024-04-12 13:00 Chciał okraść sklep ale trafił na nieumundurowanych policjantów 1 2024-04-12 12:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 2 2024-04-12 11:59 Kluczowe składniki diety dla zdrowia stawów: Jak wspierać kości i stawy naturalnie? Joint Protex Forte i RiseUp Multiactive Collagen Calivita 2024-04-12 11:00 Uderzyli w gang tytoniowy, dziesięciu zatrzymanych za 11 mln lewych papierosów (WIDEO) 2024-04-12 10:30 Co jest lepsze - fotowoltaika czy wiatrak przydomowy? 2024-04-12 10:29 Fronty akrylowe czy lakierowane? 2024-04-12 10:00 XXVI Gminne Prezentacje Form Teatralnych (ZDJECIA I WIDEO) 2024-04-12 09:32 Omen. Co wydarzyło się na początku? Mamy dla Was bilety na film 2024-04-12 08:59 Takie widoki z Przełęczy Kondrackiej (WIDEO) 2024-04-12 08:00 Duch ciało kamień w jednym (WIDEO) 2024-04-11 21:45 Owce już się pasą, a to oznacza, że jest już pyszny bundz i bryndza 4 2024-04-11 21:00 Tokarz i Garbacz jednoczą się przed wyborami - chcą rządzić razem (WIDEO) 9 2024-04-11 21:00 Bobry kontra pszczoły 9 2024-04-11 20:19 Walka na rodzinne pikniki wyborcze w Zakopanem 36 2024-04-11 20:00 Wyjechali już hulajnogami na drogi 3 2024-04-11 19:30 Można sobie zrobić krzywdę. Studzienka się zapada 4 2024-04-11 19:01 Mundurowa młodzież pamięta - porządki na żydowskim cmentarzu (WIDEO) 2024-04-11 19:00 Wojna plakatowa w Zakopanem 10 2024-04-11 18:30 Czadowe spotkanie z Miłoszem Kalicińskim i Beatą Nowik 2024-04-11 18:15 Uważaj na żmije. Można je spotkać na górskich szlakach 2024-04-11 17:32 Rozmawiamy z Marcinem Ganderą, nowym wójtem Białego Dunajca (WIDEO) 2024-04-11 16:59 Fundacja Viva! odpowiada fiakrom, którzy wożą turystów do Morskiego Oka 13 2024-04-11 16:31 Pięćdziesiąt mandatów jednego dnia 6 2024-04-11 16:30 Kolejna seniorka oszukana metodą na policjanta 1 2024-04-11 16:08 Jechał ciągnikiem, nie uwierzycie ile miał promili 3 2024-04-11 16:00 Kobieta też może być dobrym ratownikiem GOPR 2024-04-11 15:00 Dużo chmur, zero opadów, w Tatrach wędrowniczki wychodzą spod śniegu 2024-04-11 14:01 Agnieszka Nowak Gąsienica ociepla wizerunek. Łukasz Filipowicz dementuje plotki (WIDEO) 33 2024-04-11 13:10 Konferencja prasowa Stowarzyszenia Przewoźników do Morskiego Oka (WIDEO) 4 2024-04-11 12:30 Pieniądze na samochody pożarnicze 2 2024-04-11 12:04 Znamy szczegóły porannego zadymienia w Białym Dunajcu 2024-04-11 11:00 Na majówkę ruszą nowe linie komunikacyjne łączące Zakopane z Doliną Chochołowską 2 2024-04-11 10:30 Autobiografia jednego z byłych liderów Kościoła Scjentologicznego. Mamy dla Was książkę 2 2024-04-11 10:00 Zaczyna się remont Bajki w Tylmanowej 1 2024-04-11 09:00 Ostatnie rozdanie 2024-04-11 08:20 Zadymienie w Białym Dunajcu. 2024-04-11 07:45 Nocny pożar w Zakopanem (WIDEO) 2024-04-10 21:52 Jest umowa, będzie blok 1 2024-04-10 21:15 Tu o wyniku wyborów decydował dosłownie jeden głos 5 2024-04-10 20:26 Wszystkie aniołki Apoloniusza Rajwy. Poldek, kochamy Cię! (ZDJĘCIA, WIDEO) 2 2024-04-10 20:00 Kandydatka na radną protestuje 8
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-04-12 18:31 1. Na początek chylę czoło przed ratownikami TOPR. Ani ja, ani wielu ludzi nie podjęli by się takiego zajęcia. Z różnych powodów. A co do wykluczonego? Uważam że słuszna decyzja. Analogicznie ja, jako strażak gdy prowadzę działania przy wypadku samochodowym, po wyciągnięciu poszkodowanego z auta mogę "na pamiątkę " lub w ramach "rekompensaty" pozbierać rzeczy z auta? Rozsypane pieniądze, telefony, czy inne wartościowe rzeczy? Rzecz karygodna i nie możliwa do wytłumaczenia. 2024-04-12 18:26 2. ....bardzo trudna do oceny sytuacja... masa wątpliwości. ale jeśli przyjmiemy, że ratownik TOPR musi być jak żona cezara... 2024-04-12 18:03 3. A czy można se z nich coś wymontować? Wszystkie szroty wyniosły się z Zakopanego i trudno o części. 2024-04-12 17:58 4. Ja bym zagłosował na Szewczyka Bogdana ale boję się większego niż jest, paraliżu komunikacyjnego. 2024-04-12 17:52 5. A wszystko przez głęboką idealizacja Topru jaka jest nie tylko w Zakopanem ale i też w całej Polsce A to też ludzie popełniajacy błędy. Zastanawiajacy jest tylko początek artykułu Cyt : " nie chcemy z nim pracować i dyżurować " Ale z ratownikami co zostawiają żony z dziećmi dla małolat co lecą na niebieski krzyż to nie ma problemu dyżurować ? Brawa dla naczelnika za trudną decyzje . Choć ja to bym się zastanowił kto jest takim wspaniałym informatorem ( czytaj kapusiem ) tygodnika w tej instytucji 2024-04-12 17:51 6. Co ten komendant opowiada głupoty !!! Od 2016 roku nie został ani jeden samochód zezłomowany nie ustalili ani jednego właściciela. Śmiech na sali urząd faktycznie działa na sz?stkę:) 2024-04-12 17:51 7. Bredzisz, podwójna ciągła i nakaz jazdy na wprost. Wykonaj lewoskręt. 2024-04-12 17:44 8. Chore państwo, chore zwyczaje. Parady w stylu wuja Sama, na koszt podatnika. 2024-04-12 17:43 9. Agnicha dawaj czadu. Jazda kolorowa gwiazda 2024-04-12 17:43 10. Ide! Namówiłeś...
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP


REKLAMA