Ogłoszenia drobne w Tygodniku Podhalańskim i na portalu 24tp.pl Szybko, wygodnie, tanio i blisko Twojego domu. Kliknij w ten pasek, a przekonasz się, że to działa.

Reklama

2023-09-12 20:43:21

Reklama

Nowy Targ

Lekarze odchodzą z nowotarskiej ginekologii

To sprzeciw wobec planów dyrekcji restrukturyzacji oddziału po tragicznych zdarzeniach z maja.

Jak podało Radio Zet, najpierw wypowiedzenie z pracy złożył dotychczasowy szef oddziału. Był to protest wobec planów dyrekcji restrukturyzacji oddziału, po tragicznych zdarzeniach z końca maja. 

Przypomnijmy właśnie wtedy w oddziale zmarła 33-letnia pacjentka w zaawansowanej ciąży. Kobieta trafiła do szpitala po tym, jak odeszły jej wody płodowe. Lekarze przekonywali, że ciążę można uratować. Po trzech dniach stan pacjentki się pogorszył w wyniku czego zmarła. Sekcja dowiodła, że przyczyną śmierci była sepsa. wyjaśnieniem przyczyn tragedii zajęła się prokuratura, a także - rzecznik praw pacjenta. Przygotowany przez RPP raport wykazał szereg błędów, których mieli się dopuścić medycy. Począwszy od zaniedbań w prowadzeniu dokumentacji medycznej po niewłaściwą opiekę nad pacjentką, i błędy w procesie leczenia. Dyrekcja szpitala polemizowała z tezami raportu, jednak już wkrótce zatrudniała  pełnomocnika ds. restrukturyzacji oddziału ginekologiczno-położniczego. Zalecenia wypracowane przez pełnomocnika okazały się dla lekarzy nie do przyjęcia. Jak informuje Radio Zet, najpierw wypowiedzenie z pracy złożył ordynator a później w jego ślady poszło kolejnych 10 lekarzy.

W rozmowie z Radiem Zet dyrektor Marek Wierzba przyznał, że sytuacja na Ginekologii jest bardzo trudna. - Jeśli lekarze nie wycofają złożonych wypowiedzeń, od 1 października szpital będzie musiał ograniczyć liczbę pacjentek przyjmowanych na oddział ginekologiczno-położniczy i liczbę przeprowadzanych zabiegów. Szukamy nowych lekarzy i mamy już na tym polu pewne osiągnięcia, ale zachęcam lekarzy, którzy złożyli wypowiedzenia do ich wycofania - powiedział.

mk

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
konstytucjonalista. XD 2023-09-14 19:54:14
@jatuś, pilnuj nty swojego analfabetyzmu, pajacu.
@teofil, masz jeszcze jakieś inne problemy, oprócz psychicznych?
X.Teofil 2023-09-14 10:23:03
Odezwał się konstytucjonalista. XD
"Tylko tyle. Nic ponad to" - proste jak za Bieruta, tylko wykrzykników więcej (bo to przy okazji intelektualista).
jarek 2023-09-14 10:20:31
analfabeto + umysłowy ponadto pisze się łącznie ! :)
jarek 2023-09-14 08:45:29
@Sara, "nie mąć i nie wprowadzaj fakenewsów. Rząd nic nie zmienił w tym temacie. Żadne prawo się nie zmieniło, zostało tylko poprzez orzeczenie TK kreślone, co na ten temat mówi KONSTYTUCJA. Tylko TYLE!!!! Nic ponad to!!!"

lepiej nieczyste powietrze czterema literami wypuścić niż z takim czy podobnym dyskutować :) :) :)
psychoanalityk 2023-09-13 22:23:01
@Sara, nie mąć i nie wprowadzaj fakenewsów. Rząd nic nie zmienił w tym temacie. Żadne prawo się nie zmieniło, zostało tylko poprzez orzeczenie TK kreślone, co na ten temat mówi KONSTYTUCJA. Tylko TYLE!!!! Nic ponad to!!!
@jarek, najpierw analfabeto "końcówków" potem pisz prawdę. Nigdzie nikogo nie namawiałem do do oglądania np. tvp.info, a jeśli ktoś skończył na leczeniu psychiatrycznym, to "pani" Joanna z Krakowa, której na pewno nie namawiałem do oglądania TVP Info! ( Sama od siebie chyba też nie oglądała).
jest jeden wolny ginekolog 2023-09-13 17:53:10
gazetakrakowska.pl - 20 marca 2020
"O Zdzisławie M., mieszkańcu Kaszub (spawaczu z wykształcenia) - po raz pierwszy zrobiło się głośno w lutym 2010 roku. Wtedy to policja pod Tatrami zaczęła szukać mężczyzny, który dwa miesiące wcześniej pojawił się na Podhalu, podając się za hrabiego Zdzisława Myszkowskiego, onkologa z kliniki pod Genewą w Szwajcarii, teścia Antonio Banderasa. Chorobę nowotworową u kobiet diagnozował patrząc w oczy. Następnie przekonywał swoje pacjentki, że jedynym ratunkiem dla nich jest jego nowatorska metoda leczenia orgazmami, do których to sam miał je doprowadzić. Za taki "zabieg" żądał 1,3 tys. zł. Był tak przekonujący, że na seksualną kurację namówił nawet... studentkę medycyny. Jego ofiarami padały też osoby z innych regionów Polski.

W lecznicze zdolności "hrabiego" uwierzyła m.in. 19-letnia Daria D. z podhalańskich Szaflar. Tak ją omamił, że przedstawiła go rodzicom jako przyszłego męża milionera, z którym weźmie ślub na Wawelu, a błogosławieństwa udzieli im kard. Stanisław Dziwisz. Później wybranek miał wyprawić wesele za 200 tys. euro. Rodzina Darii pożyczała mu pieniądze, bo - jak twierdził - przez awarię karty do bankomatu nie miał ani grosza."
zamiatanie pod dywan 2023-09-13 17:36:00
To szpital JP2 i dlatego nadzór nad ginekologią sprawuje tam biskup. Po pierwsze należy zmienić nazwę szpitala na mniej religijną np. imienia Jamesa Younga Simpsona. To był położnik, który wprowadził masowe znieczulenia przy porodzie i musiał w związku z tym walczyć zarówno z KK jak i oszołomami protestanckimi. Po drugie wywalić dyrektora i pracujących tam księży. A po trzecie pociągnąć w końcu do odpowiedzialności karnej ordynatora oraz dyżurujących wtedy lekarzy. I owszem owszem oni nie powinni pracować, ale nie dlatego że sami odeszli, tylko powinni mieć zakaz wykonywania zawodu przez 5 lat minimum. Dlaczego tyle? Bo potem powrót do zawodu jest bolesny i muszą przejść przeszkolenie
wciąż mało 2023-09-13 17:30:28
O tak jeszcze im źle i mało. Medycy mało się nachapali na dodatkach covidowych? Składka zdrowotna zmieniła się w podatek w pewnym stopniu by mogli jeszcze lepiej zarabiać. Lekarze to już i nawet lepiej niż na Zachodzie. Lekarz na zachodzie nie zarabia tyle w porównaniu do reszty społeczeństwa, no chyba że jakieś wybitne w swoim fachu jednostki, fakt że dostać się i skończyć studia medyczne jest trudno ale te obecne stawki zarobki to już himalaje chciwości pazerności. Pielęgniarki i ratownicy medyczni też już zaczynają się do nich upodabniać. Jeszcze kilka lat temu zarabiali faktyczne mało a teraz po 7-8 tys i jeszcze narzekania . Pielęgniarka w szpitalu bez mgr ze wszystkimi dodatkami zarabia obecnie i do 7k na rękę a z mgr i do 10k( przychodniach poradniach mają mniej bo bez nocek i świąt).W lipcu dostali podwyżkę 12% a i tak się kłócą sieja zamęt i nawet jeszcze protestują. Następni ratownicy medyczni- tym to się dopiero poprawiło bo ratownik medyczny często tylko po policealnej szkole będzie miał od lipca i do 10 k na rękę na etacie. Ludzie, którzy załapali się jeszcze na kształcenie w szkołach policealnych w tym zawodzie to szczęściarze, popracowali kilka lat za kiepskie stawki, Ci starsi 50+ to byli często zwykłymi kierowcami karetki a obecnie i do 10K netto miesięcznie na etacie w ZRM( na SOR maja trochę mniej bo nie ma dodatku wyjazdowego-ciekawy dodatek za to że maja wyjazd do pacjenta dostają 30% dodatek) , na kontraktach to potrafią nabijać po 300-400h(stawka min.60zł/h) w miesiącu żeby tylko jak najwięcej zarobić bo w większości przypadków nikt ich nie zmusza tylko sami się pchają i pogoń za kasą nie jeden łączy etat+ kontrakt. Jakoś dają rade a niby taka ciężka , stresująca praca ale z drugiej strony nie ma się co dziwić bo są i takie jednostki na wioskach gdzie na dyżur z jeden,dwa wyjazdy a nocki w większości przespane. W pandemii gdy mieli rzeczywiście więcej pracy to już wielkie larum i walka o kasę, i pisma do ministerstwa o dodatki nawet gdy już pandemia wygasała. Mimo dodatku covidowego ratownicy zażądali wysokich podwyżek w czasie pandemii-był to szantaż - szantaż ludzi którzy w czasie pandemii wykorzystują swoją sytuację. Na kontraktach tez powinien obowiązywać kodeks pracy bo kto to w ogóle na to pozwala by nabijać tyle godzin w pracy w której jest się odpowiedzialnym za zdrowie i życie ludzi bo czy taki pracownik jest wydajny i nie stwarza zagrożenia, były już przypadki gdy umierali na dyżurze.
Pycha I Szmal 2023-09-13 17:13:10
Jest proste rozwiązanie - jechać na Słowację podobno o niebo lepiej tylko powiedzieć że w czasie podróży złapały bóle
SARA 2023-09-13 16:12:26
@psychoanalityk jakoś zanim zabrali się za zmianę prawa aborcyjnego sytuacja wyglądała inaczej. Lekarz wiedział co ma robić w danej sytuacji i jak postępować. Teraz rząd wtrącając się w procedury bez odpowiedniej wiedzy popsuł coś co funkcjonowało. Są inne obszary w Służbie Zdrowia, gdzie aktualny rząd może się wykazać.
jarek 2023-09-13 16:05:46
@SARA, wiesz, dlaczego te pisuary tak nie lubią i źle życzą kobietą ? :) napisałbym to, ale moderator na pewno zablokowałby ten post :) i do tego ten @psychoanalityk namawia do oglądania np. tvp.info, po to, abyś skończyła na leczeniu psychiatrycznym :) :) :)
kot kobiety 2023-09-13 15:35:04
Cytujac jaroslawa kaczynskiego; kobieta w ciąży, kobieta rodząca tez ma prawo do życia i do opieki. Nie jest to tak oczywiste jak w przypadku człowieka czyli mężczyzny albo nawet kota jarosława, ale jednak. Skoro najwyższy wódz Polski nie kwestionuje całkowicie tego prawa to należy chyba jednak zrobić wszystko co w Pańskiej mocy dyrektorze Wierzba, aby tę jakotaką opiekę kobiecie zapewnić. Najlepszą zachętą do pracy są pieniądze. Może proszę spróbować. Jeżeli koledzy z rządu nie chcą sypnąć podatniczą kasą na podwyżki dla lekarzy to może zwróci się Pan o pomoc do Jurka Owsiaka
psychoanalityk 2023-09-13 15:11:03
@sara, chcesz mieć spokój psychiczny, wyłącz TVNienawiść i Tygodnik POlityczny, włącz myślenie!!!! Wtedy przestaną wprodzać w ciebie obawy, niePOkoje i przede wszystkim przerażenie
Is1ka 2023-09-13 14:42:35
Niech idą w pierony zamknąć odział bo i tak mało porodów tylko siedzą położne noga za nogę i takie zmęczone
SARA 2023-09-13 14:38:50
Będąc w ciąży chciałabym mieć spokój psychiczny, że nie ryzykuję życia idąc rodzic. Czy to tak wiele? W obecnej sytuacji nie wiadomo co zrobić. Wprodzą ograniczenia przyjęć i co wyjazd do KRK by rodzic? Zero alternatyw, nawet porodu prywatnego. Może ktoś wpadnie na to by by taki prywatny oddział stworzyć? Myślę, że zdziwili byście się jakie byłoby zainteresowanych. Pozdrawiam wszystkie ciężarne!
fan TVP 2023-09-13 11:57:15
Ginekologia nie była mocną stroną nowotarskiego szpitala. Już ze starej lokalizacji zabrałem żonę własnym transportem do Rydygiera w Krakowie. Przeżyła.
Na domiar złego teraz decyduje o życiu pacjentów szatańska ideologia rodem ze średniowiecza zwaną klauzulą sumienia. "ktoś" znalazł sposób by innych sobie podporządkować i jest z tego zadowolony, mało tego znalazł głupawych przytakiwaczy.
Nic tylko pozostaje zacytować słowa Pani minister od zdrowia, że "Kobiety umierały, umierają i umierać będą", tylko pogratulować wyboru tej pani na ministra.
W komentarzach kontrujecie wypowiedzi innych ale nikt z was nie odniósł się do tej ideologii, która niszczy ludzi i nie korzysta z nowinek naukowych.
Zastanawiam się, w jakim kierunku zmierza ten kraj pod dyktando katolickich organizacji. Brakuje jeszcze Krzyżaków w Polsce.
ANALITYK 2023-09-13 11:32:04
Trzeba być głupkiem, aby za tej władzy być ginekologiem...kobiety też nie są głupie i nie rodzą...Aha one dają teraz w szyję...
kicha 2023-09-13 11:05:15
Pomieszczenia po oddziale ginekologii proponuję zagospodarować na ""Podhalańskie Centrum myśli Jana Pawła II.
Zwolnione pomieszczenia po inny oddziałach przeznaczyć na Fundację Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.
jarek 2023-09-13 10:57:26
@waga, "Tak złej kadry medycznej nie było nigdy" a czy nie przyszło ci do głowinki to, że ustanowione prawo przyczyniło się do tego !!!
jarek 2023-09-13 10:35:22
@karol, mówi niech idą ! przypomina mi to słowa wypowiedziane w sejmie przez posłankę pis Józefę Hrynkiewicz: niech jadą ! :)
Waga 2023-09-13 10:02:40
Tak złej kadry medycznej nie było nigdy. Swoje pacjentki mieli. Jak trafiasz na lekarza który cie nie prowadzi jesteś nikim. Tam wszystko trzeba zmienic
UV 2023-09-13 10:01:13
Płaca lekarza specjalisty 8200 zł brutto, średnia płaca w sektorze przedsiębiorstw 7300 zł brutto. Państwo nasze wprowadziło podatek o nazwie "składka zdrowotna", który jedynie w części idzie na nasze leczenie a reszta jest skarbonką władzy na różne cele.
słonik1 2023-09-13 09:47:31
@Karol - dobrze piszesz, ale tak ze dwóch, trzech z tej grupy mogło by zostać bo im sie chciało pracować.
de su 2023-09-13 09:29:28
Teraz góralki będą rodzić i leczyć przed znakorem lub mondrą babą. Jak chce Konfederacja. Wrazie czego ksiądz będzie stał nad łóżkiem z olejkami, oczywiście za kasę, obiecując w niebie lepsze życie(czytaj bez rządów pis)
Tygodniku, kiedy przedstawicie kandydatów Lewicy do Sejmu i Senatu
franek 2023-09-13 09:13:23
Ważne że szpital jest imienia JP2. Lekarze w takiej sytuacji nie są potrzebni.
ktoś 2023-09-13 09:03:47
Szpital nie kościół i lojalka dla relikfi nie może mieć wpływu na leczenie według zdobyczy nauki, lekarz po odpracowaniu godzin zgodnych z umową o pracę może - chodzić na rzęsach; pracować w prywatnym gabinecie; łowić ryby albo sklejać modele kartonowe - dyrekcja wtedy nie ma i nie może mieć wpływu na to co robi. Jeszcze jedno szpital jest chyba państwowy a nie prywatny kościelny więc wymaganie od personelu pracy wg deklaracji wiary /jakiejkolwiek/ jest niezgodne z Konstytucją RP ponieważ jest tam zapis że Polska jest państwem świeckim /jeszcze/ chyba że jedyniesłuszna przywróci zapis o przewodniej roli partii i wprowadzi zapis o tym że jesteśmy republiką wyznaniową /Iran/
kurr 2023-09-13 07:44:04
odchodzą, bo jak pis wygra, to zabiegi trzeba będzie wykonywać od strony przełyku. żeby było po bożemu i nie wadziło relikwiom.
Dunajcanka 2023-09-13 07:28:42
Jeśli dostali wytyczne aby ograniczyć czas w prywatnych gabinetach a poświęcić więcej czasu na pracę w szpitalu no to proste że się zbuntowali . Czas na zmiany w całym szpitalu bo to od dawna mordownia , brak szacunku dla pacjentów i ich rodzin , ignorancja buta , tylko znajomości się liczą . Więcej pokory i empatii dla drugiego człowieka.
Felczer 2023-09-13 07:17:06
Najwyższy czas by wprowadzić zakaz łączenia pracy w publicznym szpitalu z prywatną praktyką.
brawo lekarze!! 2023-09-13 05:22:06
doskakaliście, do y ebaliście? Macie! Efekt waszej nagonki, hejtu, jadu i nienawiści. Teraz "pani" Joanna, "bohatehka" TVN będzie hodzić i zażywać tabletki kiedy i jak jej sie będzie POdobało.
Dron 2023-09-13 03:01:15
Relikwie nie leczą. Ideologia wprowadzona do szpitala musiała doprowadzić do nieszczęścia. Praca ginekologa jest pracą wysokiego ryzyka a co dopiero na Podhalu. Młodzi lekarze po studiach nie chcą się kształcić w tym kierunku. Powstaje luka pokoleniowa, która za parę lat spowoduje dramat.
Opacznosc 2023-09-12 23:17:15
Zamordowali dziewczynę 33 letnią
Bog ich osądzi
Karol 2023-09-12 22:36:05
Płakać nie będziemy. Kto ich wziął do NT niech teraz im podpisuje zwolnienia. Nie zwolnił się tylko dostał wypowiedzenie. To są lekarze którym ciężko jest pracować. Niech idą. Trzeba restrukturyzację całego szpitala zrobić a nie tylko oddziału.
Jessy 2023-09-12 21:57:39
Zapewne nowe przepisy muszą być straszne.. śmiem twierdzić ze moze sie wymagać od medyków sumiennej pracy i tego by leczyć a nie szkodzić skoro odzew z ich strony jest taki mocny. Jak to mówią uderz w stół....
kościelny 2023-09-12 21:44:02
Czy nie lepiej zrezygnować z patrona a relikwie oddać Stanisławowi. Teraz Franciszek naprawia Świat po JP2. Benedykt niestety nie dałby rady.
Reginka 2023-09-12 21:32:25
ich przyjmie

Reklama
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL - Zakopane centrum, ul. Kościuszki - ok. 55 m2 - 691 124 272.
 • PRACA | dam
  Skicontrol H.Martinczak.s.k.a. (Białka Tatrzańska) przedstawiciel na Polskę SKIDATA AG, zatrudni: INFORMATYKA - SERWISANTA. Oferujemy: umowę o pracę, możliwość rozwoju zawodowego. Wymagania: znajomość rozwiązań IT, wykształcenie kierunkowe, doświadczenie na podobnym stanowisku, znajomość j.angielskiego, czynne prawo jazdy kat.B. Główne obowiązki: diagnozowanie i usuwanie usterek sprzętu i oprogramowania. CV prosimy przysłać na e-mail: praca@skicontrol.pl
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINY. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Blacha alpaka, nowe srebro, w sprzedaży różne grubości i rozmiary, posiadam również miedź, mosiądz, brąz stal nierdzewną, aluminium zapraszam do kontaktu 604895799, info@altron.pl, sklep ul. Szewska 17 Nowy Targ, "kombinat". Szewska 17 604895799 info@altron.pl
  Tel.: 604895799
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MALOWNICZO POŁOŻONA POSIADŁOŚĆ W SIEROCKIM KOŁO ZĘBU, z pięknym widokiem na panoramę Tatr i Babią Górę. Atrakcyjna lokalizacja (szkoła, droga dojazdowa, niedaleko wyciągi, termy). IDEALNA DLA INWESTORA. MOŻLIWOŚĆ PODZIAŁU NA 12 DUŻYCH DZIAŁEK BUDOWLANYCH. 12.337 m2. 600 zł/m2. Tel. USA +1 708 267 8141
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ DO PRACY W PENSJONACIE. BIAŁKA TATRZAŃSKA. 889 378 541.
 • PRACA | dam
  Szukam OPIEKUNKI DO STARSZEJ OSOBY W ROGOŹNIKU. 607 369 642.
 • PRACA | dam
  Harnasiowa Chata zatrudni: KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ, KELNER/-KA. 600 035 355.
 • PRACA | dam
  KIEROWCA KAT: C+E praca w pomocy drogowej, aktualne uprawnienia, ważna karta kierowcy, mile widziane doświadczenie w transporcie, zaświadczenie o niekaralności, opanowanie i odporność na stres, dyspozycyjność/praca zmianowa, stałe wynagrodzenie. 602261925
  Tel.: 602261925
 • PRACA | dam
  Przyjme Pracownika do zakładu garbarskiego. 888267329
  Tel.: 888267329
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA od A do Z. 572624414.
 • USŁUGI | budowlane
  BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414.
 • PRACA | dam
  Niemiecka firma Zeitkraft zatrudni malarzy, tapeciarzy oraz elektryków. Oferujemy niemiecka umowę, damowe zakwaterowanie oraz zjazdy do kraju autami sluzbowymi dwa razy w miesiącu. Zadzwoń tel. 698217808 www.clubsilesius.pl praca@csopole.pl
  Tel.: 698217808
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy krawca/krawcową do szycia odzieży skórzanej i kożuchów. Możliwość zlecenia szycia. Praca stała. Szczegóły pod numerem:. 577 908 244
  Tel.: 577
 • PRACA | dam
  Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o. o. poszukuje kandydatów do pracy na stanowisko: Referent ds. technicznych (miejsce rozpoczynania pracy - Nowy Targ) szczegóły oferty: https://ppkpodhale.pl/nasza-dzialalnosc/praca. 182665242 www.ppkpodhale.pl
  Tel.: 182665242
 • PRACA | dam
  WIZY USA, WYJAZDY, ZIELONA KARTA. 501 809 644
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  AUDI A1, 1.6D, 2012, 5 drzwi. 604 401 542.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  FIAT 500 multijet, 1.3D, 2010r. 604 401 542.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM w Szaflarach, gotowy do zamieszkania. 001 8157032424, 660 493 973.
 • PRACA | dam
  Tatrzański Park Narodowy zatrudni pracownika na stanowisko STARSZEGO SPECJALISTY/STKI W ZESPOLE BUDOWLANYM w Dziale Administracji. Szczegóły: www.bit.ly/StSpecjalistaZBudowlany, www.tpn.pl/nowosci. Na zgłoszenia czekamy do 06.10.2023. Pytania? tel. 18 20 23 258.
 • PRACA | dam
  Tatrzański Park Narodowy zatrudni pracownika na stanowisko STARSZEGO KSIĘGOWEGO/STARSZEJ KSIĘGOWEJ. Szczegóły: www.bit.ly/StKsiegowyTPN, www.tpn.pl/nowosci. Na zgłoszenia czekamy do 30.09.2023. Pytania? tel. 18 20 23 233.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  CIĄGNIK C-330, maszt na podnośnik. 604 401 542.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy osoby na stanowisko: SPRZEDAWCA. Sklep obuwniczy GÓRSKI- ZAKOPANE-KRUPÓWKI.
 • USŁUGI | inne
  SPRZĄTANIE MIESZKAŃ, DOMÓW, BIUR, DOMKÓW REKREACYJNYCH, PRANIE FIRAN I ZASŁON. 739 632 283.
 • USŁUGI | budowlane
  Posadzki żywiczne. 504286272 Adagruszka77@gmail.com
  Tel.: 504286272
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki dekoracyjne, beton dekoracyjny. 504286272 Adagruszka77@gmail.com
  Tel.: 504286272
 • USŁUGI | budowlane
  Gładzie gipsowe. 504286272 Adagruszka77@gmail.com
  Tel.: 504286272
 • USŁUGI | budowlane
  Tapetowanie. 504286272 Nowotarska, 15a
  Tel.: 504286272
 • USŁUGI | budowlane
  DACHY OD PODSTAW. Wykonujemy same więźby, jak i samo krycie i przekrycia dachów. Wszystkie obróbki blacharskie. Okucia balkonów, gzymsów itp. 889 388 484.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę HALĘ: MAGAZYN/ PRODUKCJA - 250m. Nowy Targ, ul. Składowa. Tel. 602 290 555
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, MALOWANIE DACHÓW, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, ELEWACJE, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MIESZKANIA w centrum Zakopanego - 607 506 428.
 • TŁUMACZENIA
  TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ZAKOPANE. 793 697 368.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA W MURZASICHLU 19 arów, widokowa, kameralna. 517 018 380
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - TYNKARZ, MALARZ, BLACHARZ, STOLARZ. Norwegia (Oslo). Zatrudnimy tynkarzy, malarzy, blacharzy, stolarzy. Języki obce NIE wymagane. Praca z pracownikami z Podhala. Zjazd do kraju (samolot) co 1-3 tygodni wg. własnego uznania - pełna elastyczność i swoboda co do wyjazdów. Zarobki w przeliczeniu 20-27 Euro/godz. ZAPRASZAMY. Tel. 667 602 602.
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2023-09-29 22:00 Ratownicy górscy zawieszają codzienne poszukiwania zaginionego Polaka w Tatrach Słowackich 2023-09-29 21:00 Demonstracja na Krupówkach. Wspierają Marsz miliona serc 2 2023-09-29 20:05 Tragedia w Tatrach Słowackich. Zginął polski turysta 2023-09-29 20:00 Pani Maria z Murzasichla potrzebuje pomocy. Lek nie jest refundowany 1 2023-09-29 19:11 Prokuratura publikuje wizerunek i list gończy po tragedii na autostradzie 6 2023-09-29 19:00 Dziesięciu ginekologów odchodzi z nowotarskiego szpitala 1 2023-09-29 18:00 Wrześniowe słońce i piękne tatrzańskie jeziora (WIDEO) 2 2023-09-29 17:00 Podhahahale w Krakowie czyli Janusz Tycner i jego rysunki. (WIDEO) 2023-09-29 16:00 Problemy z sygnalizacją świetlną przy dworcu autobusowym 8 2023-09-29 15:15 Folie ogrodowe - jakie rolę pełnią w ochronie swojego ogrodu? 2023-09-29 15:00 Czy można odwołać darowiznę? 2023-09-29 14:00 Kraków Airport z rekordem pasażerów 1 2023-09-29 13:42 Streetwear w trendach - czego można się spodziewać? 2023-09-29 13:30 Perły Małopolski w Szczawnicy 2023-09-29 13:10 Poważny wypadek na zakopiance 2023-09-29 13:00 Tak promuje się Orawa (WIDEO) 2023-09-29 12:30 Spotkanie z polską narciarką Barbarą Grocholską-Kurkowiak 2023-09-29 12:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 2023-09-29 11:12 Ochrona wzroku po 40. roku życia 2023-09-29 11:00 Radny ma pod górkę 3 2023-09-29 11:00 Twórca. Najnowsza produkcja z gatunku sci-fi wchodzi na ekrany kin. Mamy dla Was bilety 2023-09-29 10:52 Kot, który zaginął w Czarnej Górze - odnaleziony (aktualiazacja) 2023-09-29 10:17 Budowa domu: najważniejsze etapy i jak się do nich przygotować 2023-09-29 10:00 Obwodnicę otworzą przed samymi wyborami 1 2023-09-29 09:00 Tak dziś rano jest na Granatach (ZDJĘCIA, WIDEO) 1 2023-09-29 08:00 Małgorzata Skupień na trzecim miejscu 2023-09-28 21:46 Radni piszą do kolejarzy 6 2023-09-28 21:02 Maria Lambrecht honorową obywatelką Poronina. Kto dostał nagrody wójta? (ZDJĘCIA) 1 2023-09-28 20:30 Orawa czyta "Moją Drogę do Polski" 2023-09-28 20:00 Szkoła na sprzedaż 2023-09-28 19:15 2 tysiące złotych kary to dopiero początek kłopotów kierowcy tira 2023-09-28 18:30 Małgorzata Kidawa-Błońska: góralki są twarde i zdeterminowane 19 2023-09-28 17:48 Rzepiska wołają o pomoc (WIDEO) 21 2023-09-28 17:30 Idealny romans dla fanów "Bridgertonów". Konkurs dla czytelników 2023-09-28 17:15 Piąte koło u wózka czyli wyborcze marzenia osób z niepełnosprawnościami 2 2023-09-28 16:30 O poranku tyle smug na niebie nad Zakopanem 15 2023-09-28 15:45 Słowacy przyjeżdżają na Podhale, żeby zatankować paliwo (WIDEO) 11 2023-09-28 15:36 We wtorek ul. Chałubińskiego w Zakopanem będzie zamknięta dla ruchu 3 2023-09-28 15:00 Blue Cafe na Kongresie Sportu i Turystyki. Pytamy ministerstwo, ile to wszystko kosztowało 11 2023-09-28 14:30 W niedzielę w Osielcu Mistrzostwa Strefy Polski Południowej 2023-09-28 14:00 Wydawcy niezależnych gazet lokalnych obradują w Bukowinie Tatrzańskiej (WIDEO) 25 2023-09-28 14:00 To nie ta Maria 2023-09-28 13:30 Spotkajmy się na styku kultur 2023-09-28 13:00 Woda z trzech wodociągów w Jabłonce niezdatna do picia 2023-09-28 12:00 Wstyd. Zbigniew Stonoga w Zakopanem odwiedza restauracje i nagrywa filmiki 13 2023-09-28 11:59 Sprawdzamy, czy w rejonie granicy na Łysej Polanie wprowadzono kontrole (WIDEO) 5 2023-09-28 11:00 Następcy Lewandowskiego z Orawy 2023-09-28 09:59 Strażacy zabezpieczali miejsce lądowania rządowych śmigłowców 12 2023-09-28 09:30 "Absurd nie czytać" to hasło tegorocznej Nocy Bibliotek 2023-09-28 08:59 Kolejny piękny dzień. Takie widoki w Bukowinie Tatrzańskiej 3
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-09-29 22:21 1. Halny jak to Halny - duje, ino sam nie wie PO co. Wielkie uznanie dla twórców internetu za to, że oprócz 24tp.pl stworzyli jeszcze inne portale. W tym portale zajmyjące się ekonomią. Zapytałem wuja Google jak to jest z tą polską gospodarką. Jako Polak to nie mam się czego wstydzić. No może tylko tego, że na portalu 24tp.pl komentarze piszą jakiesi hiPOkryty. Hipokryci - są to zazwyczaj osoby z niskim poczuciem własnej wartości. Niektórzy krytykują żeby poczuć się lepiej. Baa, są nieszczęśliwe jak kogoś lub czegoś nie skrytykują. Lekarstwo na hipokryzje - rozebrać się i na golasa wytarzać się w pokrzywach. Żal mi ich. 2023-09-29 22:05 2. A jak maja działać zaświecać się co 10 sekund? Jeśli przed chwila było zielone dla pieszych to chyba normalne ze będzie 2-3 min przerwy a nie zielone na każde klikniecie.. 2023-09-29 21:43 3. POst PZPRowska geriatria wypełzła na deptak. Wiedzą chociaż w jakim celu i PO KO (ups, przepraszam) -PO CO? 2023-09-29 21:40 4. czyli platfusowe leczenie.... a teraz żąda... a niby z jakiej racji, babo.... 2023-09-29 21:39 5. @pieszy cymbał to cie zrobił. 2023-09-29 21:38 6. dyżurni Opluwacze na POsterunku. ( a rczej Powinno być POsterunKOwi Opluwacze) 2023-09-29 21:37 7. @jarek specjalista od spraw wszelakich, ochłoń chłopie . 2023-09-29 21:29 8. Czemu nie jadą do stolicy? Paliwo tanie specjalnie na marsz. 2023-09-29 21:18 9. No ty racyj cukiyrki to jus łowijoł bedziys toto na pewno 2023-09-29 21:06 10. 100 lat planowania! Brawo bezradni!
2023-09-21 22:45 1. Niestety. Dla dzieci niepełnosprawnych niedowidzących jaskinie w polskich Tatrach się skończyły. Dzięki Bogu że jest Słowacja 2023-09-18 15:10 2. Dajcie znizke dla platfusow. Po 15 pazdiernika beda tam tlumnie walic . 2023-09-14 10:39 3. A to chyba Ministerstwo MSWiA jest od tego, żeby dawać sprzęt. No chyba, że Terlecki narkoman z Krakowa dał z własnej inicjatywy i kieszeni. Skoro jest jedynką wśród šlebodnych. Z mojej kieszeni i podatków wolę dać na biedne psy w Nowym Targu. 2023-09-03 06:18 4. Jak zwykle ksiadz po danine. 2023-08-31 19:14 5. Zdjęcie 13 i 14, jesteś piękna. Mój typ. 2023-08-29 14:16 6. No nie ma komentarzy chyba dlatego napiszę, że Pani ze zdjęcia 14 i 15 jest w moim typie. Panie redaktorze znasz Pan mój gust. 2023-08-17 13:12 7. Po rozpoczęciu roku szkolnego będą dzieci przymusowo oglądać takie se obrazki kosztem matematyki. Minister od nauki już się o to postara. Minister od kultury zawnioskuje jakieś odznaczenie dla "artysty".Natomiast Małgorzata Ziętkiewicz w Wydarzeniach Polsatu będzie pół godziny gęgać na ten temat. Wojtyła wiecznie żywy! 2023-08-15 07:46 8. Czy był jakis wernisaż na ktorym był ktos wiecej niz rodzina artysty i urzednicy? Przeciez to sie w glowie nie miesci, tyle publicznych pieniędzy to kosztuje a nikt tego nie oglada. Komu to i po co? 2023-08-03 22:21 9. Co na to ksiądz proboszcz z NT? Ekskomunika? Może panowie z NT teraz? 2023-07-25 11:17 10. Nie wojsko tylko terytorialsi. Różnica jest taka, jak wyścigi gokartów od F1
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania


REKLAMA