Reklama

2023-09-15 13:00:05

Pod Giewontem

Co robić w weekend w Zakopanem?

Kolekcjonerskie Targi Staroci, spotkanie z rodziną Majerczyków w willi Koliba, święto ulicy Kościeliskiej i Zakopiańskie Prezentacje Artystyczne "Pępek Świata" w Teatrze Witkacego to tylko część atrakcji, jakie czekają na Was w ten weekend w Zakopanem. Przeczytajcie nasze zestawienie wydarzeń na piątek, sobotę oraz niedzielę i wybierzcie coś interesującego dla siebie.

POSZLAKI Z TPN: SPOTKANIA Z EDUKATORAMI TPN NA SZLAKU
Piątek 15.09-niedziela 17.09, godzina 10-14
Prelekcje w sześciu popularnych punktach polskiej części Tatr. We wrześniu w punktach oznaczonych flagami ze znakiem akcji w piątki, soboty i niedziele od godz. 10 do 14, co godzinę, edukatorzy TPN prowadzą prelekcje o tatrzańskiej przyrodzie, zasadach panujących w Parku i bezpieczeństwie. Gdzie? Na Wielkiej Polanie Małołąckiej, na Rusinowej Polanie, przy Czarnym Stawie Gąsienicowym, na Hali Kondratowej przy schronisku, na Czerwonej Przełęczy pod Sarnią Skałą i nad Smreczyńskim Stawem.

XV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL "MUZYKA NA SZCZYTACH"
Zakopane
Piątek 15.09-sobota 16.09, godzina 12

W Zakopanem trwa jubileuszowa XV edycja Międzynarodowego Festiwalu "Muzyka na Szczytach". Tak jak w latach poprzednich, tak i w tym roku na melomani i przyjaciele muzyki klasycznej wysłuchali arcyciekawego zestawu dzieł kompozytorów z czasów dawnych oraz nam współczesnych. Przed nami jeszcze dwa festiwalowe dni, a co za tym idzie w piątek koncert kameralny zatytułowany „Fortepianowy mistycyzm”, a w sobotę koncert finałowy „Kameralistyka XXI wieku”. Program ostatnich dni Festiwalu podajemy niżej. Znajdziecie go też w papierowym wydaniu TP w Informatorze Kulturalnym.
Przypominamy także, iż Festiwalowi towarzyszą dwie wystawy. Twórcy Podhala 8, będąca prezentacją prac podhalańskich artystów i mistrzów rzemiosła, dostępna jest dla zainteresowanych w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (ul. Tadeusza Kościuszki 87).  Z kolei ekspozycja All That Jazz w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. Hr. Zamoyskiego w Zakopanem. To prezentacja portretów muzyków jazzowych wykonanych przez Ryszarda Horowitza na przełomie lat 50. i 60. XX wieku w Krakowie oraz w USA.

15.09, 12.00 KLUB ROZMóW NA SZCZYTACH /spotkanie z artystami/Kawiarnia Kmicic, ul. Stanisława Staszica 11a; 19.00 KONCERT KAMERALNY (wydarzenie biletowane): Fortepianowy mistycyzm. Sala Teatralna Nauczycielskiego Centrum Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnego, ul. Ciągłówka 11, program: Josima Feldschuch (1929-1943) 3 Mazurki, Nokturn, Rapsodia, Szemranie strumyka i Sabbathiada II, Valentin Silvestrov (Wałentyn Silwestrow) (1937) Bagatela nr 3, The Messenger i Postludium (Bagatela nr 13), Olivier Messiaen (1908-1992) Visions de l’Amen (Wizje Amen) na dwa fortepiany, wykonawcy: Lutosławski Piano Duo - Emilia Karolina Sitarz / fortepian, Bartek Wąsik / fortepian

16.09, 12.00 KLUB ROZMóW NA SZCZYTACH /spotkanie z artystami/Kawiarnia Kmicic, ul. Stanisława Staszica 11a; 19.00 KONCERT FINAŁOWY (wydarzenie biletowane): Kameralistyka XXI wieku. Sala im. I. J. Paderewskiego, Hotel Belvedere, ul. Droga do Białego 3, program: Krzysztof Penderecki (1933-2020) Sekstet na klarnet, róg, skrzypce, altówkę, wiolonczelę i fortepian, Paweł Mykietyn (1971) Ostatni utwór na klarnet, róg, skrzypce, altówkę, wiolonczelę, fortepian i taśmę (prawykonanie). Kompozycja przeznaczona dla osób, które ukończyły 18 r.ż., wykonawcy: Piotr Lato / klarnet, Paweł Cal / waltornia, Wojciech Koprowski / skrzypce, Łukasz Syrnicki / altówka, Jan Kalinowski / wiolonczela, Marek Szlezer / fortepian

KOLEKCJONERSKIE TARGI STAROCI
Plac Niepodległości
Piątek 15.09 – niedziela 17.09


PREMIERA: Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy
Kino “Giewont”, ul. Kościuszki 4
Piątek 15.09 – niedziela 17.09, godzina 15.15
Kino „Sokół”, ul. Orkana 2
Piątek 15.09 – niedziela 17.09, godzina 16.50

Kino familijne. Wędrujący własnymi ścieżkami kot Mru i jego wyjątkowa ekipa: dziesięcioletnia Cleo, szalona sąsiadka i pies Rambo wyruszają na wspólną wyprawę pełną zabawy.

POROZMAWIAJMY: I spotkanie z cyklu "Więcej niż myślisz" - "Moc emocji"
Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej, os. Łukaszówki 4a
Piątek 15.09, godzina 16

Spotkanie w bibliotece w ramach piątkowego cyklu "PorozmawiajMY", jednocześnie pierwsze z cyklu "Więcej niż myślisz". Poprowadzi je Klaudia Pabjan.

PREMIERA: Duchy w Wenecji
Kino „Miejsce” (sala studyjna kina "Sokół), ul. Orkana 2
Piątek 15.09 – niedziela 17.09, godzina 16.20 i 20.15

Kolejny raz Kenneth Branagh wciela się w postać wielkiego Herculesa Poirota. Tym razem w ekranizacji książki Agathy Christie "Wigilii Wszystkich Świętych". W tej części przygód Poirota, emerytowany detektyw wybiera się na bal lokalnej socjety w nawiedzonej posiadłości. Wtedy dochodzi do morderstwa.

SPOTKANIE: BAGPIPES` FAMILY. Spotkanie z rodziną Majerczyków
Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza w "Kolibie" (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Kościeliska 18
Piątek 15.09, godzina 17

To wydarzenie towarzyszące prezentowanej aktualnie w Kolibie wystawie czasowej "Kształtowanie dźwięku. Tomasz Skupień i dudy", na której obejrzeć można dudy i ich elementy składowe ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego. Najstarsze eksponaty pochodzą z I połowy XIX wieku, najmłodsze - z 2022 roku. Ponadto pojedyncze egzemplarze wykonane przez Tomasza Skupnia wypożyczono od jego uczniów, regionalnych dudziarzy i pasjonatów tego instrumentu.

PREMIERA: After 5. Na zawsze
Kino “Giewont”, ul. Kościuszki 4
Piątek 15.09 - niedziela 17.09, godzina 17

Tessa i Hardin nie są już razem. Każde z nich na własną rękę szuka szczęścia i spełnienia. Ona poświęca się pracy i przelotnym romansom. On po sukcesie swojej pierwszej książki korzysta z uroków popularności i imprezuje próbując zapomnieć o ukochanej. Gdy przyjaciele rzucają mu wyzwanie, by uwiódł piękną Natalie, Hardin wyjeżdża za dziewczyną do Lizbony. Pod gorącym słońcem Portugalii rozkwita romans, ale pojawiają się też kłopoty.

WERNISAŻ: Joanna Wajs-Buczyńska "Brzegiem Bałtyku, granią Tatr" pastelowe pejzaże i... coś z owcy
Kawiarnia Kmicic, ul. Staszica 11a
Piątek 15.09, godzina 17.30

Ekspozycja zaprezentowana zostanie w ramach cyklu "Architekci Artystycznie w Kmicicu". W dniu wernisażu obrazom towarzyszyć będą nuty Macieja Cisły i Wojciecha Rysieckiego.

PREMIERA: Teściowie 2
Kino “Sokół”, ul. Orkana 2
Piątek 15.09 – niedziela 17.09, godzina 18.30
Kino “Giewont”, ul. Kościuszki 4
Piątek 15.09 – niedziela 17.09, godzina 20.30

Polska komedia. Komiczno-ironiczna opowieść o tym, jaki jest stan małżeństwa z trzydziestoletnim stażem, o różnicy pokoleniowej w związku, która wciąż wydaje się być tematem tabu, oraz o tym, czy w ogóle warto brać ślub.

SPEKTAKL: Witold Gombrowicz O!PERETKA
Teatr im. St. I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15, Scena Witkacego
Piątek 15.09, godzina 19.15

Bilety online: witkacy.pl.

WIDZIMY SIĘ U RZĄSóW: "Rząsa, Hasior, Brzozowski i inni... Zakopiańskie środowisko artystyczne lat 60. i 70. + UrbaMistyka. Sztuka w Zakopanem"
Galeria Antoniego Rząsy, ul. Bogdańskiego 16
Sobota 16.09, godzina 16

Po galerii oprowadzał będzie Marcin Rząsa, który porozmawia też z Julitą Dembowską - kuratorką Galerii Władysława Hasiora w Zakopanem - o twórczych artystycznych przyjaźniach i wzajemnych inspiracjach artystów w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku w Zakopanem. Kontynuacją tego spotkania będzie oprowadzanie po wystawie "UrbaMistyka. Sztuka w Zakopanem", na które Muzeum Tatrzańskie zaprasza do swoich filii w willi Oksza i Galerii Władysława Hasiora.

KONCERT: Cztery Pory Miłowania
Kawiarnia Kmicic, ul. Staszica 11a
Sobota 16.09, godzina 18

Zespół powstał w 2014 roku. W jego skład wchodzą: Michał Miotke/śpiew, gitara akustyczna, Patryk Wendrowski/śpiew, gitara basowa i Malwina Groenwald/śpiew, instrumenty klawiszowe. Tworzą głównie autorską muzykę do wierszy m.in. Piotra Konczaka, Bogdana Loebla, Edwarda Stachury, Aleksandry Bacińskiej i Toma Borkowskiego.
W czerwcu 2017 zadebiutowali płytą „Litania do…”. W 2020 roku ukazała się ich drugi krążek „W zamyśleniu”, a w marcu 2022 r. trzeci - „W rytmie serca”. W tym roku na rynku pojawiła się ich najnowsza płyta "Śpiewaj radość".

POSZLAKI Z TPN: PRELEKCJE w Centrum Edukacji Przyrodniczej
Centrum Edukacji Przyrodniczej, ul. Chałubińskiego 42a
Sobota 16.09, godzina 18

Paweł Skawiński: Tatrzańskie spotkania z niedźwiedziami. Groźny drapieżnik czy miły misio? Rodzic opiekuńczy i troskliwy, a może ostry i bezwzględny? O tym jaki jest największy mieszkaniec tatrzańskich lasów i jak wyglądają spotkania z nim opowie Paweł Skawiński.

KONCERT: Sebastian Atrament blues-rock
Karczma Pod Gontem, ul. Kasprowicza 1A
Sobota 16.09, godzina 19

Muzycznym gościem Pod Gontem będzie Sebastian Atrament - muzyk rockowy i bluesowy, kompozytor, autor tekstów, gitarzysta i wokalista.

SPEKTAKL: Scena Propozycji Aktorskich - TRAKTAT O ŁUSKANIU FASOLI
Teatr im. St. I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15, Scena A. Bazakbala, Kawiarnia Witkacy
Sobota 16.09, godzina 19.15

Bilety online: witkacy.pl.

ZAKOPIAŃSKIE PREZENTACJE ARTYSTYCZNE: PĘPEK ŚWIATA
Teatr im. St. I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15
Od niedzieli 17.09, od godziny 9

„Zderzenie światów: Wschód/Zachód”. Pod takim hasłem odbędą się tegoroczne, dwunaste Zakopiańskie Prezentacje Artystyczne "Pępek Świata" w Teatrze Witkacego. Prezentacje to spotkanie różnorodnych form i gatunków artystycznych. Spektakle, koncerty, wystawy, rozmowy. Dwunasta edycja potrwa do 23 września.

17.09, 9.00 ZPA "PĘPEK ŚWIATA" - DZIEŃ 1: Spojrzeliśmy ku Tatrom - Wyprawa z przewodnikiem. Początek - Plac przed Sceną Witkacego prowadzenie: Maciej Krupa/zapisy
Pełen program podajemy TUTAJ. Znajdziecie go też w papierowym bieżącym wydaniu TP.

ŚWIĘTO ULICY KOŚCIELISKIEJ
Ulica Kościeliska
Niedziela 17.09 od godziny 9.30
PROGRAM:

9.30 zapalenie zniczy na grobach mieszkańców ul. Kościeliskiej na cmentarzu na Pęksowym Brzyzku,
10.00 msza w intencji mieszkańców ulicy Kościeliskiej w starym kościółku,
11.00 zbiórka i przejazd powozami konnymi ulicą Kościeliską, poczęstunek w restauracji regionalnej Sopa i Lis,
11.00 początek zwiedzania zakopiańskiej Starówki - oprowadzanie po ekspozycji stałej i wystawie czasowej w willi Koliba, zwiedzanie zabytkowej chałupy Gąsieniców Sobczaków (oprowadzanie po obiektach co godzinę - 12.30, 13.30, 14.30),
12.00-16.00 konkurs na najpiękniejszy ogródek ulicy Kościeliskiej, konkurs na wypieki - moskole i poncki z tegorocnej mącki, występy zespołów regionalnych, warsztaty, zawody sportowe i inne atrakcje - wszystkie konkursy odbywać się będą w ogrodzie willi Koliba.

Wystawy czasowe prezentowane w zakopiańskich galeriach i muzeach:
- APARAT WITKIEWICZóW – zdjęcia ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego autorstwa: Stanisława Witkiewicza, Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego), Jana „Koszczyca” Witkiewicza i jego siostry Marii Witkiewiczówny (Dziudzi) – dzieci Jana Witkiewicza, brata Stanisława.  Teatr im. St. I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15, foyer
- MADE IN ZAKOPANE. Zakopiańskie rzemiosło artystyczne do II wojny światowej. Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego, ul. Krupówki 10, gmach główny (do 1.10)
- KSZTAŁTOWANIE DŹWIĘKU. TOMASZ SKUPIEŃ I DUDY. Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza w "Kolibie" (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Kościeliska 18 (do 30.09)
- Dwa monumentalne dzieła pt. „Pochód dzieci góralskich” i „Pochód góralek” Jana Rembowskiego po niespełna stu latach znowu zawitały na Podhale. Muzeum Karola Szymanowskiego w willi "Atma", ul. Kasprusie 19
- TURYŚCI I KURACJUSZE. OPOWIEŚĆ O DWóCH MIASTACH. ZAKOPANE - SOPOT, w plenerze - Krupówki, przy "oczku wodnym" oraz w Galerii Stacja Kultura, ul. Chramcówki 35
- UrbaMistyka. Sztuka w Zakopanem. Galeria Sztuki w willi Oksza (ul. Zamoyskiego 25) oraz  Galeria Władysława Hasiora, ul. Jagiellońska 18 b (do 5.11).
- ARKADIUSZ WALOCH. KOLEKCJA PAPIESKA. Malarstwo i rysunek. Willa Czerwony Dwór - Centrum Kultury Rodzimej, ul. Kasprusie 27 (do 30.09)
- ZAWSZE COŚ SIĘ DZIEJE - malarstwo Jarosława Modzelewskiego w dialogu z kolekcją rzeźb Antoniego Rząsy. Galeria Antoniego Rząsy, ul. Bogdańskiego 16

Aktualne wydarzenia kulturalne całego tygodnia znajdziecie w bieżącym papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego – Informator kulturalny strony 22-23.

an

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  KOZA DOJNA - 783 575 415
 • PRACA | dam
  REMONT DACHU. Zlecę wykonanie remontu dachu polegającego na wymianie gontu drewnianego na blachę imitującą gont (np. Janosik) wraz z obróbkami. Powierzchnia dachu to około 3000 m2. Celem ustalenia szczegółów i złożenia oferty proszę o kontakt na numer 502732604
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię na stanowisko fryzjer, pełne świadczenia, wysokie zarobki. 600050535 dorotakolasaa@gmail.com
  Tel.: 600050535
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o powierzchni ok. 53.5 m2, również PIWNICA 21 m2. Możliwość połączenia lokali. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Lokal handlowo usługowy 48 m2 -Aleje 3 maja Zakopane Sprzedam 660797241 b12.pl.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam nowego Forda connecta LII kolor szary 3 miejsca z przodu ,hak,bagażnik.Faktura VaT /pełny odpis netto oraz Vat w jednym miesiącu/.Cena 82000 zł /netto/. 601592780 jan_kaczor@wp.pl
  Tel.: 601592780
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI, GONTY - 788 344 233.
 • PRACA | dam
  Biedronka w Nowym Targu poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku Kierownik Sklepu i Zastępca Kierownika Sklepu. Szczegóły oferty pracy oraz link do aplikacji: https://careers.jeronimomartins.com/job-invite/63639/. 222051033 Jeronimo Martins Polska S.A. Biuro Główne ul. Doln klaudia.soja@jeronimo-martins.com
  Tel.: 222051033
 • PRACA | dam
  Biedronka w Jabłonce poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku Zastępca Kierownika Sklepu. Szczegóły oferty pracy oraz link do aplikacji: https://careers.jeronimomartins.com/job-invite/12517/. 222051033 www.pracawbiedronce.pl
  Tel.: 222051033
 • PRACA | dam
  Biedronka w Lipnicy Wielkiej poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku Zastępca Kierownika Sklepu. Szczegóły oferty pracy oraz link do aplikacji: https://careers.jeronimomartins.com/job-invite/49546/. 222051033 www.pracawbiedronce.pl
  Tel.: 222051033
 • PRACA | dam
  Biedronka w Zakopanem poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku Zastępca Kierownika Sklepu. Szczegóły oferty pracy oraz link do aplikacji: https://careers.jeronimomartins.com/job-invite/39069/. Infolinia 222051033 www.pracawbiedronce.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam BACÓWKĘ, nowo wybudowaną na Sralówkach. 515 503 494.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • USŁUGI | budowlane
  KLIMATYZACJA. Oferuje dobór i montaż klimatyzacji a także automatykę kotłowni, ogrzewania. Zapraszam do skorzystania z darmowej wyceny. 504163439 biuro@majerczyk.pl
  Tel.: 504163439
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy OSÓB DO PRACY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM na stanowiska: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, OBSŁUGA BARU MLECZNEGO, KELNER/-KA. Zakopane - 600 035 080, 600 035 355.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam 2 HEKTARY POLA. 505 429 375.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DO SPRZEDANIA MIESZKANIA W ZAKOPANEM - 607 506 428.
 • USŁUGI | budowlane
  Remonty-Wykończenia/Hydroizolacje budynków. 794 964 176 kacper.piczura@gmail.com
  Tel.: 794
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię Działkę widokową w Kościelisku. 600404554 grz.wicik@gmail.com
  Tel.: 600404554
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • PRACA | dam
  PRACA W PENSJONACIE z zamieszkaniem. 601 661 661.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-07-19 19:35 Szlak Wokół Tatr - będą nowe odcinki kultowej trasy rowerowej! 2024-07-19 18:35 Tragedia w Tatrach. Nie żyje 61-letni turysta 2024-07-19 17:59 Budowa przy Drodze do Walczaków wstrzymana przez nadzór budowlany 2 2024-07-19 16:59 Większe boisko na Orkana mało realne. Będą rozmowy z COS, są pomysły na inne lokalizacje 3 2024-07-19 16:39 Zamknięta droga na Cyrhli 2024-07-19 16:00 Uwaga na przejeździe kolejowym - wszystko się nagrywa 2024-07-19 15:30 Niedzielny koncert na tarasie MCK 2024-07-19 15:00 Krzysztof Przybyła nadleśniczym 2024-07-19 14:33 Kolizja na Alejach 3 Maja w Zakopanem 2024-07-19 14:20 Co robić w weekend w Zakopanem? 2024-07-19 13:38 W Sromowcach flisacy mają pełne ręce roboty (WIDEO) 5 2024-07-19 12:59 Zdjęcia z wypadku, w którym ucierpiała zakopiańska łyżwiarka szybka w Niemczech 2024-07-19 11:59 Napadł na młodą kobietę, był już karany za rozbój. Jest na wolności 14 2024-07-19 10:59 Muzyczna podróż z Szymanowskim przez Zakopane 2024-07-19 10:45 Zapalenie przyzębia - przyczyny, objawy i sposoby leczenia 2024-07-19 10:30 "Wolni". Podróż do enklawy ciszy. Mamy dla Was bilety 2024-07-19 10:00 Giń rowerzysto, kto z rozpędem w łańcuch wjedzie, ten może fiknąć kozła 6 2024-07-19 09:11 Tragiczny finał wypadku w Bustryku. Nie żyje nastolatek (WIDEO) 11 2024-07-19 09:00 Ta kawiarnia Was zadziwi. Jedyne takie miejsce w Zakopanem, a może i w Polsce (ZDJĘCIA) 2024-07-19 08:18 Samochód potrącił nastolatka na hulajnodze. Chłopiec nie przeżył (WIDEO) 1 2024-07-19 08:00 Będzie skarga na dyrektora i może ruszy Korpus Wsparcia Seniora 8 2024-07-18 22:59 Posłanka z Podhala z nominacją na wiceszefową Komisji Zatrudnienia i Spraw Społecznych w PE 30 2024-07-18 21:47 Fatalny wypadek z udziałem polskich panczenistów, poszkodowana zakopianka 1 2024-07-18 21:40 Znamy nowego szefa centrum sportu i rekreacji. Znane nazwisko 1 2024-07-18 21:00 Błoto i koleiny. Równia Krupowa zdewastowana po koncercie (WIDEO) 18 2024-07-18 20:34 Zamknięta ulica Przewodników Tatrzańskich, zmiana kursów autobusów 2024-07-18 20:20 Uraz podudzia i ukąszenie, na ratunek ruszyli ratownicy GOPR, poszkodowana ewakuowana 2024-07-18 19:30 Góralski plus latynoski żywioł i mamy nowy wideoklip Basi Giewont (WIDEO) 2024-07-18 19:00 Kto stoi za kradzieżą drogocennego dzieła? Celina Stefańska na tropie. Mamy dla Was książki 2024-07-18 18:30 Kilka miejskich toalet już otwartych. Jedna zdewastowana 4 2024-07-18 18:03 Największa hurtownia stolarska na Podhalu - gdzie ją znaleźć? 2024-07-18 17:30 Welcome to Gubałówka (WIDEO) 6 2024-07-18 16:28 Policja zatrzymała nocnego napastnika, Onet pisze o niedoszłym linczu 2 2024-07-18 15:30 Superbohaterowie w szczytnym celu 2024-07-18 15:30 Zawężony chodnik. Trudno tędy przejść latem, a co dopiero zimą 2 2024-07-18 14:49 Czy ktoś widział tego kotka? 2024-07-18 14:41 Groźny wypadek na Waksmundzkiej 2024-07-18 14:09 Napadł na dwóch mężczyzn, kastetem wymusił pieniądze i już siedzi 7 2024-07-18 14:00 Lustro Historii w rocznicę Bitwy Warszawskiej 2024-07-18 13:33 Uziomy w instalacjach odgromowych - krótki, ale praktyczny przegląd 2024-07-18 13:00 Podwójny sukces Stanisława Apostoła (WIDEO) 2024-07-18 12:59 Najczęstsze błędy przy sporządzaniu testamentu i jak ich unikać 2024-07-18 12:30 Kluszkowce zapraszają do wspólnego świętowania 3 2024-07-18 12:00 w Łopusznej w szranki staną Koła Gospodyń Wiejskich z nowotarskiej gminy 2 2024-07-18 11:10 Na krawędzi wspinania Jana Muskata 2024-07-18 10:30 Moc biegania, to moc pomagania 2024-07-18 10:01 Duże korki na zakopiance 2 2024-07-18 09:00 Warsztaty edukacyjne Artolingua, czyli jak łączyć muzykę ludową z nowoczesną 4 2024-07-18 08:00 Rozmawiamy z Karoliną napadniętą w Nowym Targu. Cały tekst na naszym Patronite 2 2024-07-17 21:30 Przybywajcie na Poroniańskie Lato
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-07-19 19:47 1. ten @xxx, we wszystkim zmyśla i konfabuluje jak każdy pisuar czy konfederata każdy może to w internecie przeczytać. Polska od 01. 05 .2004 do grudnia 2023 r. po odliczeniu składek otrzymała 245 mld euro 2024-07-19 19:26 2. O ile na początku po wejściu jakaś logika była to teraz jedno wariatkowo. Przecież wszystkiego te dyrektywy to sen pijanego wariata. Zakaz palenia węglem, drzewem, gazem. Dopłaty do złomów elektrycznych typu rower i samochody. Kary za segregację śmieci dla prostego człowieka, a wielkie korporacje produkują śmieci na potęgę. Zakaz wszystkiego. Ja ich wszystkich p .ę. Jak mi przyjdą z kontrolą to poszczuję psami Trzeba wyjść z tego eurożymskokraińskiego kołchozu 2024-07-19 19:11 3. pewne jest to, że to ty STOCZYŁEŚ SIĘ i wypisujesz jakieś brednie JEDEN WIELKI SŁOWOTOK 2024-07-19 19:07 4. Faktycznie, dużo idzie tego materiału związanego ze spływem. Ja myślałam, że im więcej spłyną w ciągu dnia to mają większy zysk a tu pomyśleć że charytatywnie. 2024-07-19 19:04 5. Niech radny Karp zapyta swojego kolegę z koalicji radnego solika co można było tam pobudować jak on z kolegami uchwalili plany , niech dziękują że niema tera w tym miejscu planu bo mieliby wieżowiec z 50 mieszkaniami minimum . Jeszcze jedno do radnego Karpa , tak walczy z wielką zabudową a sam ma wydaną wzetkę na największą budowę w Zakopanem Brutal x 4 dlamnie to hipokryta 2024-07-19 18:59 6. Zgadzam się co piszą w komentarzach. Tylko czy ten Pan co robił zdjęcia ujął w nim znak koniec i początek ścieżki rowerowej. ?. 2024-07-19 18:39 7. Dajcie już spokój z tą piłką, idąc myśleniem działaczy KS Zakopane reszta klubów też powinna dreptać do Urzędu i dajcie też nam bo - dużo płacimy za wynajem stoków jak dzieci chcą jeździć na nartach... a inni muszą płacić za wstęp na basen - to może niech miasto wybuduje dla nas basen.... 2024-07-19 18:36 8. Jak czytam wypociny tych celebrytow korpieli ,syckich ,ło transporcie końmi ,to mnie slak trafio ,cy jeden z drugim i jasiek ,kosili psioro ,susyli siano, mieli dobytek zywy ,ch...wiedzą ło życiu i niek se grajkuja po Warszawie, 2024-07-19 18:19 9. #tak jest - 161 mld E netto. Czyli ze 650 mld zł. A Ty oczywiście zapominasz, że komunę opuściliśmy w 89, a do 2004 było "parę spraw" do ogarnięcia i całość rozwoju PL po komunie przypisujesz UE. A to jest brednia. UE przyczyniła się do rozwoju PL w jakimś %. PKB Polski rośnie gdzieś od 93/94 roku liniowo. Nie ma jakiegoś extra skoku po wejściu do UE. Ale raczej mało kto zaprzeczy, że wejście do UE nie było korzystne. Dalej nie potrafisz zrozumieć jak zmieniła się UE od 2004 i jak zaczęła się staczać przez ostatnie 10 lat. A właśnie, dobrze, że wódz swoją strasse zaprojektował szeroko i mamy 2x 200m ścieżki rowerowej na Kościuszki. Czy to już komunie mam dziękować ? No, bo UE dziękuję za 2 wiadra farby :):):) 2024-07-19 18:06 10. Mój brat miał taki przypadek - wyjeżdżał z domu, z małą prędkością ponieważ wyjazd mocno zniszczony podczas robót ziemnych. Zbliża się do chodnika dla pieszych i widzi, że nikt nie nadchodzi. Wjeżdża na ten chodnik a tu z całą prędkością chłopak z góry na hulajnodze. Wjechał z równoległej, od razu na chodnik, ledwo brat się usunął. Doszłoby do wypadku. Drugi podobny przypadek miał w Zakopanem. Chłopak z komórką, z całą prędkością wjeżdża na pasy. A brat przepuścił ludzi i ruszył. Dobrze, że nic się nie stało. Ja się boję rowerów i hulajnóg. Jako kierowca i pieszy. Bardzo. Na rower siadam tylko na ścieżkach rowerowych w polach bo na drodze czuję się jak intruz, z całym szacunkiem dla rowerzystów.
2024-07-15 15:01 1. Pan prezes Zubek jak zwykle w pierwszym szeregu. Parcie na szkło jest... 2024-07-13 22:34 2. Giewont nawet gdyby nie miał foto, to i tak jest najpiękniejszy. 2024-07-13 20:45 3. Jaguś bedzie łolimpiade robić. Toć dośfiadcenie mo. 2024-07-08 21:41 4. Nt to wioska jest przecież 2024-06-22 16:50 5. Dobrze że wreszcie jest. Ale to i tak o ponad 30 lat za późno. I o to mam pretensje do władz Zakopanego, wszystkich od 1989 roku. 2024-06-10 21:44 6. Super impreza, moje gratulacje. Szkoda tylko że osoba która Wam tyle pomogła została przez was pominięta. Nawet nie usłyszałem od Was dla Pana M G słowa dziękujemy. 2024-05-19 18:55 7. Czyli zaczyna się jazda " bez trzymanki"_ kilku Radnych jest z poprzedniego wyboru ( nic nie robili ) nowi dużo obiecują. Nie wiadomo jakich zastępców będzie miał Burmistrz ( Pani od żółtych wstążek) odpadła...... 2024-04-22 15:13 8. Tutaj można się wiele dowiedzieć o naszym świecie i przyszłości. Super! 2024-04-21 22:36 9. Dlaczego nie piszecie o hejcie jaki sąsiedzi wyrzygują na organizatorów tej inwestycji? Grupa sąsiadów brnie w zaparte, skargi, blokady, pisma, w żaden sposób nieuzasadnione. Może nagłośnienie ich zachowania przywróci im poczucie przyzwoitości i serdeczności wobec osób którym los nie oszczedził kalectwa? 2024-04-05 23:21 10. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę"
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP


REKLAMA


Pożegnania