Reklama

2023-09-15 13:00:05

Pod Giewontem

Co robić w weekend w Zakopanem?

Kolekcjonerskie Targi Staroci, spotkanie z rodziną Majerczyków w willi Koliba, święto ulicy Kościeliskiej i Zakopiańskie Prezentacje Artystyczne "Pępek Świata" w Teatrze Witkacego to tylko część atrakcji, jakie czekają na Was w ten weekend w Zakopanem. Przeczytajcie nasze zestawienie wydarzeń na piątek, sobotę oraz niedzielę i wybierzcie coś interesującego dla siebie.

POSZLAKI Z TPN: SPOTKANIA Z EDUKATORAMI TPN NA SZLAKU
Piątek 15.09-niedziela 17.09, godzina 10-14
Prelekcje w sześciu popularnych punktach polskiej części Tatr. We wrześniu w punktach oznaczonych flagami ze znakiem akcji w piątki, soboty i niedziele od godz. 10 do 14, co godzinę, edukatorzy TPN prowadzą prelekcje o tatrzańskiej przyrodzie, zasadach panujących w Parku i bezpieczeństwie. Gdzie? Na Wielkiej Polanie Małołąckiej, na Rusinowej Polanie, przy Czarnym Stawie Gąsienicowym, na Hali Kondratowej przy schronisku, na Czerwonej Przełęczy pod Sarnią Skałą i nad Smreczyńskim Stawem.

XV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL "MUZYKA NA SZCZYTACH"
Zakopane
Piątek 15.09-sobota 16.09, godzina 12

W Zakopanem trwa jubileuszowa XV edycja Międzynarodowego Festiwalu "Muzyka na Szczytach". Tak jak w latach poprzednich, tak i w tym roku na melomani i przyjaciele muzyki klasycznej wysłuchali arcyciekawego zestawu dzieł kompozytorów z czasów dawnych oraz nam współczesnych. Przed nami jeszcze dwa festiwalowe dni, a co za tym idzie w piątek koncert kameralny zatytułowany „Fortepianowy mistycyzm”, a w sobotę koncert finałowy „Kameralistyka XXI wieku”. Program ostatnich dni Festiwalu podajemy niżej. Znajdziecie go też w papierowym wydaniu TP w Informatorze Kulturalnym.
Przypominamy także, iż Festiwalowi towarzyszą dwie wystawy. Twórcy Podhala 8, będąca prezentacją prac podhalańskich artystów i mistrzów rzemiosła, dostępna jest dla zainteresowanych w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (ul. Tadeusza Kościuszki 87).  Z kolei ekspozycja All That Jazz w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. Hr. Zamoyskiego w Zakopanem. To prezentacja portretów muzyków jazzowych wykonanych przez Ryszarda Horowitza na przełomie lat 50. i 60. XX wieku w Krakowie oraz w USA.

15.09, 12.00 KLUB ROZMóW NA SZCZYTACH /spotkanie z artystami/Kawiarnia Kmicic, ul. Stanisława Staszica 11a; 19.00 KONCERT KAMERALNY (wydarzenie biletowane): Fortepianowy mistycyzm. Sala Teatralna Nauczycielskiego Centrum Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnego, ul. Ciągłówka 11, program: Josima Feldschuch (1929-1943) 3 Mazurki, Nokturn, Rapsodia, Szemranie strumyka i Sabbathiada II, Valentin Silvestrov (Wałentyn Silwestrow) (1937) Bagatela nr 3, The Messenger i Postludium (Bagatela nr 13), Olivier Messiaen (1908-1992) Visions de l’Amen (Wizje Amen) na dwa fortepiany, wykonawcy: Lutosławski Piano Duo - Emilia Karolina Sitarz / fortepian, Bartek Wąsik / fortepian

16.09, 12.00 KLUB ROZMóW NA SZCZYTACH /spotkanie z artystami/Kawiarnia Kmicic, ul. Stanisława Staszica 11a; 19.00 KONCERT FINAŁOWY (wydarzenie biletowane): Kameralistyka XXI wieku. Sala im. I. J. Paderewskiego, Hotel Belvedere, ul. Droga do Białego 3, program: Krzysztof Penderecki (1933-2020) Sekstet na klarnet, róg, skrzypce, altówkę, wiolonczelę i fortepian, Paweł Mykietyn (1971) Ostatni utwór na klarnet, róg, skrzypce, altówkę, wiolonczelę, fortepian i taśmę (prawykonanie). Kompozycja przeznaczona dla osób, które ukończyły 18 r.ż., wykonawcy: Piotr Lato / klarnet, Paweł Cal / waltornia, Wojciech Koprowski / skrzypce, Łukasz Syrnicki / altówka, Jan Kalinowski / wiolonczela, Marek Szlezer / fortepian

KOLEKCJONERSKIE TARGI STAROCI
Plac Niepodległości
Piątek 15.09 – niedziela 17.09


PREMIERA: Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy
Kino “Giewont”, ul. Kościuszki 4
Piątek 15.09 – niedziela 17.09, godzina 15.15
Kino „Sokół”, ul. Orkana 2
Piątek 15.09 – niedziela 17.09, godzina 16.50

Kino familijne. Wędrujący własnymi ścieżkami kot Mru i jego wyjątkowa ekipa: dziesięcioletnia Cleo, szalona sąsiadka i pies Rambo wyruszają na wspólną wyprawę pełną zabawy.

POROZMAWIAJMY: I spotkanie z cyklu "Więcej niż myślisz" - "Moc emocji"
Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej, os. Łukaszówki 4a
Piątek 15.09, godzina 16

Spotkanie w bibliotece w ramach piątkowego cyklu "PorozmawiajMY", jednocześnie pierwsze z cyklu "Więcej niż myślisz". Poprowadzi je Klaudia Pabjan.

PREMIERA: Duchy w Wenecji
Kino „Miejsce” (sala studyjna kina "Sokół), ul. Orkana 2
Piątek 15.09 – niedziela 17.09, godzina 16.20 i 20.15

Kolejny raz Kenneth Branagh wciela się w postać wielkiego Herculesa Poirota. Tym razem w ekranizacji książki Agathy Christie "Wigilii Wszystkich Świętych". W tej części przygód Poirota, emerytowany detektyw wybiera się na bal lokalnej socjety w nawiedzonej posiadłości. Wtedy dochodzi do morderstwa.

SPOTKANIE: BAGPIPES` FAMILY. Spotkanie z rodziną Majerczyków
Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza w "Kolibie" (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Kościeliska 18
Piątek 15.09, godzina 17

To wydarzenie towarzyszące prezentowanej aktualnie w Kolibie wystawie czasowej "Kształtowanie dźwięku. Tomasz Skupień i dudy", na której obejrzeć można dudy i ich elementy składowe ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego. Najstarsze eksponaty pochodzą z I połowy XIX wieku, najmłodsze - z 2022 roku. Ponadto pojedyncze egzemplarze wykonane przez Tomasza Skupnia wypożyczono od jego uczniów, regionalnych dudziarzy i pasjonatów tego instrumentu.

PREMIERA: After 5. Na zawsze
Kino “Giewont”, ul. Kościuszki 4
Piątek 15.09 - niedziela 17.09, godzina 17

Tessa i Hardin nie są już razem. Każde z nich na własną rękę szuka szczęścia i spełnienia. Ona poświęca się pracy i przelotnym romansom. On po sukcesie swojej pierwszej książki korzysta z uroków popularności i imprezuje próbując zapomnieć o ukochanej. Gdy przyjaciele rzucają mu wyzwanie, by uwiódł piękną Natalie, Hardin wyjeżdża za dziewczyną do Lizbony. Pod gorącym słońcem Portugalii rozkwita romans, ale pojawiają się też kłopoty.

WERNISAŻ: Joanna Wajs-Buczyńska "Brzegiem Bałtyku, granią Tatr" pastelowe pejzaże i... coś z owcy
Kawiarnia Kmicic, ul. Staszica 11a
Piątek 15.09, godzina 17.30

Ekspozycja zaprezentowana zostanie w ramach cyklu "Architekci Artystycznie w Kmicicu". W dniu wernisażu obrazom towarzyszyć będą nuty Macieja Cisły i Wojciecha Rysieckiego.

PREMIERA: Teściowie 2
Kino “Sokół”, ul. Orkana 2
Piątek 15.09 – niedziela 17.09, godzina 18.30
Kino “Giewont”, ul. Kościuszki 4
Piątek 15.09 – niedziela 17.09, godzina 20.30

Polska komedia. Komiczno-ironiczna opowieść o tym, jaki jest stan małżeństwa z trzydziestoletnim stażem, o różnicy pokoleniowej w związku, która wciąż wydaje się być tematem tabu, oraz o tym, czy w ogóle warto brać ślub.

SPEKTAKL: Witold Gombrowicz O!PERETKA
Teatr im. St. I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15, Scena Witkacego
Piątek 15.09, godzina 19.15

Bilety online: witkacy.pl.

WIDZIMY SIĘ U RZĄSóW: "Rząsa, Hasior, Brzozowski i inni... Zakopiańskie środowisko artystyczne lat 60. i 70. + UrbaMistyka. Sztuka w Zakopanem"
Galeria Antoniego Rząsy, ul. Bogdańskiego 16
Sobota 16.09, godzina 16

Po galerii oprowadzał będzie Marcin Rząsa, który porozmawia też z Julitą Dembowską - kuratorką Galerii Władysława Hasiora w Zakopanem - o twórczych artystycznych przyjaźniach i wzajemnych inspiracjach artystów w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku w Zakopanem. Kontynuacją tego spotkania będzie oprowadzanie po wystawie "UrbaMistyka. Sztuka w Zakopanem", na które Muzeum Tatrzańskie zaprasza do swoich filii w willi Oksza i Galerii Władysława Hasiora.

KONCERT: Cztery Pory Miłowania
Kawiarnia Kmicic, ul. Staszica 11a
Sobota 16.09, godzina 18

Zespół powstał w 2014 roku. W jego skład wchodzą: Michał Miotke/śpiew, gitara akustyczna, Patryk Wendrowski/śpiew, gitara basowa i Malwina Groenwald/śpiew, instrumenty klawiszowe. Tworzą głównie autorską muzykę do wierszy m.in. Piotra Konczaka, Bogdana Loebla, Edwarda Stachury, Aleksandry Bacińskiej i Toma Borkowskiego.
W czerwcu 2017 zadebiutowali płytą „Litania do…”. W 2020 roku ukazała się ich drugi krążek „W zamyśleniu”, a w marcu 2022 r. trzeci - „W rytmie serca”. W tym roku na rynku pojawiła się ich najnowsza płyta "Śpiewaj radość".

POSZLAKI Z TPN: PRELEKCJE w Centrum Edukacji Przyrodniczej
Centrum Edukacji Przyrodniczej, ul. Chałubińskiego 42a
Sobota 16.09, godzina 18

Paweł Skawiński: Tatrzańskie spotkania z niedźwiedziami. Groźny drapieżnik czy miły misio? Rodzic opiekuńczy i troskliwy, a może ostry i bezwzględny? O tym jaki jest największy mieszkaniec tatrzańskich lasów i jak wyglądają spotkania z nim opowie Paweł Skawiński.

KONCERT: Sebastian Atrament blues-rock
Karczma Pod Gontem, ul. Kasprowicza 1A
Sobota 16.09, godzina 19

Muzycznym gościem Pod Gontem będzie Sebastian Atrament - muzyk rockowy i bluesowy, kompozytor, autor tekstów, gitarzysta i wokalista.

SPEKTAKL: Scena Propozycji Aktorskich - TRAKTAT O ŁUSKANIU FASOLI
Teatr im. St. I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15, Scena A. Bazakbala, Kawiarnia Witkacy
Sobota 16.09, godzina 19.15

Bilety online: witkacy.pl.

ZAKOPIAŃSKIE PREZENTACJE ARTYSTYCZNE: PĘPEK ŚWIATA
Teatr im. St. I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15
Od niedzieli 17.09, od godziny 9

„Zderzenie światów: Wschód/Zachód”. Pod takim hasłem odbędą się tegoroczne, dwunaste Zakopiańskie Prezentacje Artystyczne "Pępek Świata" w Teatrze Witkacego. Prezentacje to spotkanie różnorodnych form i gatunków artystycznych. Spektakle, koncerty, wystawy, rozmowy. Dwunasta edycja potrwa do 23 września.

17.09, 9.00 ZPA "PĘPEK ŚWIATA" - DZIEŃ 1: Spojrzeliśmy ku Tatrom - Wyprawa z przewodnikiem. Początek - Plac przed Sceną Witkacego prowadzenie: Maciej Krupa/zapisy
Pełen program podajemy TUTAJ. Znajdziecie go też w papierowym bieżącym wydaniu TP.

ŚWIĘTO ULICY KOŚCIELISKIEJ
Ulica Kościeliska
Niedziela 17.09 od godziny 9.30
PROGRAM:

9.30 zapalenie zniczy na grobach mieszkańców ul. Kościeliskiej na cmentarzu na Pęksowym Brzyzku,
10.00 msza w intencji mieszkańców ulicy Kościeliskiej w starym kościółku,
11.00 zbiórka i przejazd powozami konnymi ulicą Kościeliską, poczęstunek w restauracji regionalnej Sopa i Lis,
11.00 początek zwiedzania zakopiańskiej Starówki - oprowadzanie po ekspozycji stałej i wystawie czasowej w willi Koliba, zwiedzanie zabytkowej chałupy Gąsieniców Sobczaków (oprowadzanie po obiektach co godzinę - 12.30, 13.30, 14.30),
12.00-16.00 konkurs na najpiękniejszy ogródek ulicy Kościeliskiej, konkurs na wypieki - moskole i poncki z tegorocnej mącki, występy zespołów regionalnych, warsztaty, zawody sportowe i inne atrakcje - wszystkie konkursy odbywać się będą w ogrodzie willi Koliba.

Wystawy czasowe prezentowane w zakopiańskich galeriach i muzeach:
- APARAT WITKIEWICZóW – zdjęcia ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego autorstwa: Stanisława Witkiewicza, Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego), Jana „Koszczyca” Witkiewicza i jego siostry Marii Witkiewiczówny (Dziudzi) – dzieci Jana Witkiewicza, brata Stanisława.  Teatr im. St. I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15, foyer
- MADE IN ZAKOPANE. Zakopiańskie rzemiosło artystyczne do II wojny światowej. Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego, ul. Krupówki 10, gmach główny (do 1.10)
- KSZTAŁTOWANIE DŹWIĘKU. TOMASZ SKUPIEŃ I DUDY. Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza w "Kolibie" (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Kościeliska 18 (do 30.09)
- Dwa monumentalne dzieła pt. „Pochód dzieci góralskich” i „Pochód góralek” Jana Rembowskiego po niespełna stu latach znowu zawitały na Podhale. Muzeum Karola Szymanowskiego w willi "Atma", ul. Kasprusie 19
- TURYŚCI I KURACJUSZE. OPOWIEŚĆ O DWóCH MIASTACH. ZAKOPANE - SOPOT, w plenerze - Krupówki, przy "oczku wodnym" oraz w Galerii Stacja Kultura, ul. Chramcówki 35
- UrbaMistyka. Sztuka w Zakopanem. Galeria Sztuki w willi Oksza (ul. Zamoyskiego 25) oraz  Galeria Władysława Hasiora, ul. Jagiellońska 18 b (do 5.11).
- ARKADIUSZ WALOCH. KOLEKCJA PAPIESKA. Malarstwo i rysunek. Willa Czerwony Dwór - Centrum Kultury Rodzimej, ul. Kasprusie 27 (do 30.09)
- ZAWSZE COŚ SIĘ DZIEJE - malarstwo Jarosława Modzelewskiego w dialogu z kolekcją rzeźb Antoniego Rząsy. Galeria Antoniego Rząsy, ul. Bogdańskiego 16

Aktualne wydarzenia kulturalne całego tygodnia znajdziecie w bieżącym papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego – Informator kulturalny strony 22-23.

an

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Reklama
 • BIZNES
  Do wydzierżawienia DZIAŁKA PRZY ZAKOPIANCE POD REKLAMĘ - 733 503 600
 • PRACA | dam
  MŁODĄ KOBIETĘ (niepalącą) DO SPRZĄTANIA W DOMU JEDNORODZINNYM obok Zakopanego, 2 razy w tygodniu. Warunki do ustalenia. 698 506 913
 • PRACA | dam
  Niemiecka firma Zeitkraft zatrudni malarzy, tapeciarzy oraz elektryków. Oferujemy niemiecka umowę, damowe zakwaterowanie oraz zjazdy do kraju autami sluzbowymi dwa razy w miesiącu. Zadzwoń tel. 698217808 www.clubsilesius.pl praca@csopole.pl
  Tel.: 698217808
 • PRACA | dam
  Jesteś miłośnikiem gór i natury? Chcesz pracować w wyjątkowej wypożyczalni na Kasprowym Wierchu? Dołącz do nas! Polskie Koleje Linowe S.A. poszukują osób na stanowisko: PRACOWNIK OBSŁUGI SERWISU NARCIARSKIEGO I WYPOŻYCZALNI. Miejsce pracy: Zakopane, Kasprowy Wierch - serwis narciarski. Co będzie należeć do Twoich obowiązków? - Profesjonalna obsługa klienta, - Aktywna sprzedaż usług serwisu narciarskiego i wypożyczalni nart, - Dbałość o bardzo dobry wizerunek/wygląd wypożyczalni, - Prowadzenie podstawowych usług serwisowych, - Dbanie o powierzone mienie pracodawcy i klientów serwisu, - Realizacja celów sprzedażowych. Zainteresowany? Aplikuj online: https://www.pkl.pl/post/pracownik-obslugi-serwisu-i-wypozyczalni.html
  WWW: https://www.pkl.pl/post/pracownik-obslugi-serwisu-i-wypozyczalni.html
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy krawca/krawcową do szycia odzieży skórzanej i kożuchów. Możliwość zlecenia szycia. Praca stała. Szczegóły pod numerem:. 577 908 244
  Tel.: 577
 • PRACA | dam
  Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o. o. poszukuje kandydatów do pracy na stanowisko: Referent ds. technicznych (miejsce rozpoczynania pracy - Nowy Targ) szczegóły oferty: https://ppkpodhale.pl/nasza-dzialalnosc/praca. 182665242 www.ppkpodhale.pl
  Tel.: 182665242
 • PRACA | dam
  WIZY USA, WYJAZDY, ZIELONA KARTA. 501 809 644
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  AUDI A1, 1.6D, 2012, 5 drzwi. 604 401 542.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  FIAT 500 multijet, 1.3D, 2010r. 604 401 542.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię DZIAŁKĘ przy nowej Zakopiance (pomiędzy Zabornią a Zakopanem) lub przy trasie Nowy Targ - Białka Tatrzańska. 502 210 520.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM w Szaflarach, gotowy do zamieszkania. 001 8157032424, 660 493 973.
 • PRACA | dam
  MONTAŻYSTA DRZWI WEWN i OKIEN. Praca od zaraz, dobre zarobki. N.Targ i okolice Tel:518-661-991. 518-661-991
  Tel.: 518
 • PRACA | dam
  Tatrzański Park Narodowy zatrudni pracownika na stanowisko STARSZEGO SPECJALISTY/STKI W ZESPOLE BUDOWLANYM w Dziale Administracji. Szczegóły: www.bit.ly/StSpecjalistaZBudowlany, www.tpn.pl/nowosci. Na zgłoszenia czekamy do 06.10.2023. Pytania? tel. 18 20 23 258.
 • PRACA | dam
  Tatrzański Park Narodowy zatrudni pracownika na stanowisko STARSZEGO KSIĘGOWEGO/STARSZEJ KSIĘGOWEJ. Szczegóły: www.bit.ly/StKsiegowyTPN, www.tpn.pl/nowosci. Na zgłoszenia czekamy do 30.09.2023. Pytania? tel. 18 20 23 233.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  CIĄGNIK C-330, maszt na podnośnik. 604 401 542.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy osoby na stanowisko: SPRZEDAWCA. Sklep obuwniczy GÓRSKI- ZAKOPANE-KRUPÓWKI.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • USŁUGI | inne
  SPRZĄTANIE MIESZKAŃ, DOMÓW, BIUR, DOMKÓW REKREACYJNYCH, PRANIE FIRAN I ZASŁON. 739 632 283.
 • USŁUGI | budowlane
  Posadzki żywiczne. 504286272 Adagruszka77@gmail.com
  Tel.: 504286272
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki dekoracyjne, beton dekoracyjny. 504286272 Adagruszka77@gmail.com
  Tel.: 504286272
 • USŁUGI | budowlane
  Gładzie gipsowe. 504286272 Adagruszka77@gmail.com
  Tel.: 504286272
 • PRACA | dam
  Szukam sumiennej Pani do wydawania śniadań oraz sprzątania pokoi w pensjonacie. Możliwość zakwaterowania.. 604085908 www.dunajeckidworek.pl
  Tel.: 604085908
 • USŁUGI | budowlane
  Tapetowanie. 504286272 Nowotarska, 15a
  Tel.: 504286272
 • PRACA | dam
  PRACA DLA TYNKARZA I POMOCNIKA na terenie Podhala. 731 354 986.
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA ZAREMBA, ZAKOPANE przyjmie FAKTURZYSTKĘ, od zaraz. 570 644 318
 • BIZNES
  WYDZIERŻAWIĘ DZIAŁKĘ 21 AR - LUDŹMIERZ. 608 729 122.
 • PRACA | dam
  Przyjmę MURARZY, CIEŚLI SZALUNKOWYCH, REGIPSIARZY. Praca Polska Niemcy. 608 729 122.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PRACOWNIKA BUDOWLANEGO, EKIPY, PODWYKONAWCÓW. 601 508 736.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię młode, energiczne osoby do pracy w Ośrodku Wypoczynkowym Limba w Poroninie. Zakres prac: Obsługa sali, dbanie o porządek w Ośrodku, sprzątanie pokoi. Zapewniamy: Nocleg z wyżywieniem, pracę w zgranym zespole. Mile widziane doświadczenie. 603656765
  Tel.: 603656765
 • USŁUGI | budowlane
  DACHY OD PODSTAW. Wykonujemy same więźby, jak i samo krycie i przekrycia dachów. Wszystkie obróbki blacharskie. Okucia balkonów, gzymsów itp. 889 388 484.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę HALĘ: MAGAZYN/ PRODUKCJA - 250m. Nowy Targ, ul. Składowa. Tel. 602 290 555
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, MALOWANIE DACHÓW, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, ELEWACJE, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINY. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • NAUKA
  KOREPETYCJE - MATEMATYKA I FIZYKA (od SP po studia) - ZAKOPANE, KOŚCIELISKO I PORONIN - ROBERT RÓŻAK - 600 38 47 98.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MIESZKANIA w centrum Zakopanego - 607 506 428.
 • TŁUMACZENIA
  TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ZAKOPANE. 793 697 368.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA W MURZASICHLU 19 arów, widokowa, kameralna. 517 018 380
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - TYNKARZ, MALARZ, BLACHARZ, STOLARZ. Norwegia (Oslo). Zatrudnimy tynkarzy, malarzy, blacharzy, stolarzy. Języki obce NIE wymagane. Praca z pracownikami z Podhala. Zjazd do kraju (samolot) co 1-3 tygodni wg. własnego uznania - pełna elastyczność i swoboda co do wyjazdów. Zarobki w przeliczeniu 20-27 Euro/godz. ZAPRASZAMY. Tel. 667 602 602.
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2023-09-22 19:40 Ruszyła zbiórka na pogorzelców z Tylmanowej, ośmioosobowa rodzina w potrzebie 2023-09-22 18:43 Pszczoły nie lubią zmian klimatycznych 2023-09-22 18:01 Początek jesieni i jazzowe nuty na Kalatówkach 2023-09-22 17:42 Tak wygląda nowy dworzec autobusowy w Zakopanem. Jak się Wam podoba? (ZDJĘCIA, WIDEO) 4 2023-09-22 17:00 Wielkimi krokami zbliża się 39. Babiogórska Jesień 2023-09-22 16:40 Dzieci wręczały kierowcom mandaty, policjanci dawali pouczenia (ZDJĘCIA, WIDEO) 2023-09-22 16:01 Jesień na rowerach. Zapisy do wyścigu 2023-09-22 15:59 Tak jest dziś na Gubałówce (WIDEO) 2023-09-22 15:19 Kolejna blokada na Kamieńcu. Dzieci nie mogą wyjechać z ośrodka 6 2023-09-22 15:02 Poetycka niedziela w ratuszu 2023-09-22 14:40 W środku nocy postawił na nogi służby - teraz sam stanie przed sądem 1 2023-09-22 13:39 Podróż za jeden uśmiech - czyli wyborcza propaganda w komunikacji 7 2023-09-22 13:27 Moja droga do Polski ks. Machaya - orawskie wspólne czytanie 2023-09-22 12:45 Komentatorów przesłuchuje policja. To tłumienie krytyki czy walka z hejtem? 2 2023-09-22 12:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 1 2023-09-22 11:56 iPhone 15 Pro Max - kasowy sukces w dniu premiery 2023-09-22 11:11 Latawce pofruną nad Łapszanką 2023-09-22 11:02 Zielona granica. Zakopiańska premiera filmu. Mamy dla Was bilety 5 2023-09-22 11:01 Spotkanie przy pianinie 2023-09-22 11:00 Czy jesteśmy w stanie poradzić sobie z tym, co dzieje się na Krupówkach? 15 2023-09-22 10:00 Dziś dzień bez samochodu. Wyobrażacie sobie życie na Podhalu bez auta? 4 2023-09-22 08:59 Na Kasprowym mocno wieje. Nadciąga załamanie pogody (WIDEO) 1 2023-09-22 08:20 Owce, Giewont i zachód słońca (ZDJĘCIA) 2023-09-22 08:00 Kto dożyje, zobaczy. Nagrody dla zakopiańczyków 2023-09-21 21:37 Tak wygląda nowa drabinka nad Kozią Przełęczą 2 2023-09-21 21:01 Będzie głośno i energetycznie. Hardcore w Dogrywce 2023-09-21 20:41 Drogi, drogi, drogi czyli kolejna ulica w Kościelisku z nowym asfaltem 2023-09-21 19:59 Nowy postój dla taksówkarzy. Czego brakuje na dworcu autobusowym? 19 2023-09-21 19:37 Drzewo spadło na drogę pod Kuźnicami 9 2023-09-21 18:35 W Tatrach halny. W sobotę deszcz 2023-09-21 17:37 Nie będę odwalał barbarzyńcy w ogrodzie 1 2023-09-21 17:02 Droga samuraja do szat cesarza. Przenieś się w czasy feudalnej Japonii 2023-09-21 16:50 Wiertnie ustawione pod domem wczasowym "Wanta", to jeszcze nie rozbiórka 2 2023-09-21 16:31 Zalety domowej rehabilitacji w porównaniu z pobytem w placówkach medycznych 2023-09-21 16:22 Jest nowa przewodnicząca Komisji Urbanistyki w Zakopanem 4 2023-09-21 16:18 Mamy prawo domagać się przyjęcia przez rząd Federacji Niemieckiej odpowiedzialności za zniszczenie gminy Zakopane 24 2023-09-21 15:36 Co z Ustawą o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie? 14 2023-09-21 14:37 Młodzi mówią: trzeba przewietrzyć Sejm 5 2023-09-21 13:37 Wypadek rano, ale korki na Ludźmierskiej i tak są przez cały dzień 2023-09-21 12:58 Wynajem lokalu. Jak to wygląda w praktyce? 2023-09-21 12:40 Utrudnienia na zakopiance. Dwupasmówka w stronę Nowego Targu zamknięta w Chabówce 2 2023-09-21 12:30 Kiedy skończy się remont ul. Chałubińskiego? 5 2023-09-21 12:00 Dziś w nocy będą utrudnienia na zakopiance - remont w Głogoczowie 2023-09-21 11:31 Jakie ścieżki rozwoju dla programisty? 2023-09-21 11:08 Film Zielona granica. Premiera w kinie Giewont 35 2023-09-21 11:03 Bidony z logo - gadżetowy sposób na promocję Twojej firmy 2023-09-21 11:00 Nie jedźcie przez Białkę Tatrzańską. Gigantyczne korki (WIDEO) 2023-09-21 10:59 Droga do Morskiego Oka otwarta już w piątek 2023-09-21 10:18 Demonstracja na Krupówkach. Chodzi o wybory parlamentarne 14 2023-09-21 10:00 Mamy w Polsce aferę wizową, a w Zakopanem uchwałową. Kalata rezygnuje (WIDEO) 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-09-22 20:12 1. "Część lokalna jest wyposażona w wiaty udekorowane zdjęciami sprzed lat, a część dalekobieżna całkowicie zadaszona" 2023-09-22 20:08 2. "Holland, okazała się uczciwa i nie wyciągnęła ręki po pieniądze polskiego podatnika!!.." -Film "Zielona granica" dostał 300 tys. zł dofinansowania od podległego Adamowi Struzikowi Mazowieckiego Instytutu Kultutry. Rozumiem, że Struzik dał z własnej kieszeni, albo POdatnicy POdlegli Stuzikowi nie są Polakami. PO dobnie Miasto stołeczne Warszawa, Trzaskowski dorzucił od siebie, prywatnie, czy mieszkańcy Warszawy też nie Polacy? 2023-09-22 19:55 3. Jak PiSowski, to be... Majcher zbudował o wiele lepszy. A POza tym PO ch8* nam dworzec jak mamy w Berlinie? 2023-09-22 19:42 4. napiszcie przeciwnicy aborcji tzw. obrońcy życia poczętego, jak to jest ? że popieracie push-back 2023-09-22 19:42 5. 29 czerwca 1956r Józef Cyrankiewicz: Każdemu kto podniesie rękę na władzę, władza tę rękę odrąbie. 2023-09-22 19:40 6. Jakim trzeba być troglodytą żeby ludziom na wózkach zagrodzić przejazd. Bez serca, bez rozumu. Jak jesteś adwokatem to podejmij kroki prawne na drodze sądowej. Nigdy w ten sposób. Normalni ludzie tak nie robią. Przez ile lat jeżdżą tą drogą? Czy zdajesz sobie sprawę że niektórzy podopieczni wracają do domów przyjąć leki o określonej porze. W ośrodku nie można wszystkiego podawać. Takie zachowanie może być zagrożeniem czyjegoś życia. Mam nadzieję, że nigdy nie spotka ciebie ani twoich bliskich niepełnosprawność. Wtedy przekonasz się jaką KRZYWDĘ wyrządziliście tym ludziom. Wasze zachowanie godne jest napiętnowania i potępienia. Ludzie to zapamiętają. 2023-09-22 19:36 7. Jestem ciekaw czy ci co blokują dojazd do ośrodka zdają sobie sprawę że w każdej chwili może tam być Konieczny dojazd karetki pogotowia i czy wtedy odblokują czy dalej będą czekać na policję. Ośrodek istnieje tam od lat i nigdy nikomu nie przeszkadzal. 2023-09-22 19:18 8. Przedstawiciele ośrodka dla dzieci zostali wezwani przez blokujących do okazania dokumentów uprawniających ośrodek do korzystania z nieruchomości. Odmówiono i kazano iść do sądu w poszukiwaniu dokumentów nie podając nawet sygnatury akt. Eskalacja konfliktu następuje z winy ośrodka. Następnie jeden z pracowników ośrodka usiłuje uderzyć jednego z blokujących i grozi że jak go spotka to go obije. Ponownie pracownicy ośrodka są wzywani do okazania dokumentów i są zapewnieni że jeżeli dokumenty są w porządku to blokada zostanie usunięta. Dopiero po pojawieniu się policji reprezentanci ośrodka ujawniają dokumenty osobom blokującym i blokada zostaje usunięta. Dokumenty posiadają wadę prawną jednak trzeba to wyjaśnić w sądzie. Należy nadmienić, że ośrodek jest właścicielem działki pozwalającej na bezkolizyjne z innymi właścicielami nieruchomości przeprowadzenie dojazdu. Pomimo upływu 37 lat nie dokonali jednak nawet wpisu o nabyciu nieruchomości / widnieje poprzedni właściciel / tylko wymuszają na sąsiadach korzystne dla siebie rozwiązania. Należy dodać też że wymuszają w sposób bezprawny przejazd przez sąsiednie działki i zostali poinformowani przez interweniujących policjantów o braku legalnego przejazdu przez nieruchomości i możliwości zablokowania dojazdu przez prawowitych użytkowników. Do momentu wyjaśnienia sprawy w sądzie obie strony konfliktu zostały pouczone i wezwane do przestrzegania prawa. Należy podkreślić, że eskalacja konfliktu i wykorzystywanie chorych do wymuszania swoich racji jest niepotrzebne wystarczyło okazanie dokumentów i sprawa zakończyła by się w momencie jej rozpoczęcia resztą zajmują się prawnicy. 2023-09-22 19:10 9. Polacy są dymani przez pisiorów na miliardy, z okazji wyborów kopertowych, CPK, przekopu, elektrowni w Ostrołęce, respiratorów, maseczek, złodziejstwa Willa+, faszysta bąkiewicz miliony od Glińskiego. A Agnieszka Holland, okazała się uczciwa i nie wyciągnęła ręki po pieniądze polskiego podatnika!!.. 2023-09-22 18:22 10. masz rację :)
2023-09-18 15:10 1. Dajcie znizke dla platfusow. Po 15 pazdiernika beda tam tlumnie walic . 2023-09-14 10:39 2. A to chyba Ministerstwo MSWiA jest od tego, żeby dawać sprzęt. No chyba, że Terlecki narkoman z Krakowa dał z własnej inicjatywy i kieszeni. Skoro jest jedynką wśród šlebodnych. Z mojej kieszeni i podatków wolę dać na biedne psy w Nowym Targu. 2023-09-03 06:18 3. Jak zwykle ksiadz po danine. 2023-08-31 19:14 4. Zdjęcie 13 i 14, jesteś piękna. Mój typ. 2023-08-29 14:16 5. No nie ma komentarzy chyba dlatego napiszę, że Pani ze zdjęcia 14 i 15 jest w moim typie. Panie redaktorze znasz Pan mój gust. 2023-08-17 13:12 6. Po rozpoczęciu roku szkolnego będą dzieci przymusowo oglądać takie se obrazki kosztem matematyki. Minister od nauki już się o to postara. Minister od kultury zawnioskuje jakieś odznaczenie dla "artysty".Natomiast Małgorzata Ziętkiewicz w Wydarzeniach Polsatu będzie pół godziny gęgać na ten temat. Wojtyła wiecznie żywy! 2023-08-15 07:46 7. Czy był jakis wernisaż na ktorym był ktos wiecej niz rodzina artysty i urzednicy? Przeciez to sie w glowie nie miesci, tyle publicznych pieniędzy to kosztuje a nikt tego nie oglada. Komu to i po co? 2023-08-03 22:21 8. Co na to ksiądz proboszcz z NT? Ekskomunika? Może panowie z NT teraz? 2023-07-25 11:17 9. Nie wojsko tylko terytorialsi. Różnica jest taka, jak wyścigi gokartów od F1 2023-07-19 10:22 10. Te nowe stringi nazwałbym "przestrzeń ni to otwarta, ni to zamknięta" :-)
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania


REKLAMA


FILMY TP