Ogłoszenia drobne w Tygodniku Podhalańskim i na portalu 24tp.pl Szybko, wygodnie, tanio i blisko Twojego domu. Kliknij w ten pasek, a przekonasz się, że to działa.

Reklama

2023-09-14 14:00:00

Reklama

Dolina Chochołowska

Najpierw blaszany płot, teraz głazy. Tak Wspólnota Witowska blokuje wjazd na parking (WIDEO)

Takich blokad u wylotu Doliny Chochołowskiej jeszcze nie było.

Kiedyś nieruchomość przy skręcie z drogi wojewódzkiej w Witowie w stronę Doliny Chochołowskiej należała do słynnej góralki Heleny Dziadoń. Później kupili ją nowi właściciele i od tego czasu urządzili na niej parking. Prowadził do niego wjazd od strony drogi zarządzanej przez Wspólnotę Leśną Uprawnionych Ośmiu Wsi w Witowie. Początkowo nie było żadnych problemów. Jeszcze za czasów pani Dziadoń znajdowała się tu normalna brama. Widać ją na zdjęciach sprzed kilku lat z Google Maps. Problemy zaczęły się w lipcu, gdy na drodze przy wjeździe stanęło prowizoryczne ogrodzenie. Później to ogrodzenie zniknęło. Parking działał aż do poniedziałku. Wtedy przyjechała ekipa i zaczęła stawiać stalową barierę.


Policja na miejscu

Prowadzący biznes wezwali w poniedziałek na miejsce policję i zapowiedzieli oddanie sprawy do sądu. Będą się domagać usunięcia ogrodzenia i umożliwienia dojazdu.

- Kierowaliśmy do Wspólnoty wiele konkretnych propozycji i wniosków. Chcieliśmy zawrzeć płatną umowę dzierżawy. Proponowaliśmy ustalenie czynszu, jak również prosiliśmy o rozważenie możliwości zbycia niewielkiego fragmentu gruntu Wspólnoty. Notabene stał się on pełnoprawną własnością Wspólnoty dopiero w kwietniu 2022 roku. Jej przedstawiciele nie zgodzili się na żadną z propozycji. Nie przedstawili przy tym żadnego rzeczowego argumentu - twierdzi prowadzący parking.

To jest złośliwość

W jego ocenie to co robi Wspólnota to działanie "oparte wyłącznie na złośliwości i próba odegrania się za to, że właściciel działki, na której prowadzę działalność miał odwagę w sądzie walczyć o coś co kupił i użytkuje zgodnie z tym, co robił poprzedni właściciel."
- Nie chcę patrzeć do tylu i chciałbym się dogadać ze Wspólnotą, zawrzeć umowę i z gruntu tego korzystać na rynkowych zasadach, lecz do tego potrzebna jest zgoda drugiej strony - podsumowuje przedsiębiorca.

Zniszczona własność Wspólnoty

Jan Piczura, szef Wspólnoty Witowskiej i szef PiS w powiecie tatrzańskim twierdzi, że właściciel działki był zapraszany na zebrania, aby uregulować sprawę. - Zamiast niego przyszedł zięć, który nie miał upoważnień. To pokłosie trwającego od wielu lat sporu. Niestety, przy tym wjeździe zniszczona została nasza własność, kopce rozgraniczające teren Wspólnoty. Właściciele mają wjazd od drugiej strony, a w kwestii tego dojazdu nie chcą z nami prowadzić żadnego dialogu - twierdz Jan Piczura.

Właściciel nie podejmuje dialogu

Dojazd do drogi przebiega po wąskiej działce Wspólnoty. Jan Piczura dodaje, że już poprzednia właścicielka ustawiła tam bramę.  - Wtedy jednak sporadycznie sama wyjeżdżała ze swojej nieruchomości i sąd uznał jej racje. Niedawno sąd stwierdził jednak, że działka przy wjeździe jest nasza. Właściciele parkingu nie odwołali się od tego wyroku. Muszę dbać o interes całej Wspólnoty i na zarządzie zdecydowaliśmy, że ponieważ przedsiębiorcy niszczą naszą własność, nie podejmują dialogu, postawimy tam trwałe ogrodzenie - dodaje Jan Piczura.

Zapytaliśmy też, dlaczego do takich sporów nie dochodzi z innymi właścicielami parkingów przy drodze do Chochołowskiej. Jan Piczura twierdzi, że w dalszej części dojazdu do doliny prywatne nieruchomości przylegają bezpośrednio do drogi, a tylko w przypadku spornego wjazdu oddziela je niewielka działka należąca do Wspólnoty.

Dziś na działce wjazdowej na parking pojawiła się koparka, która zaczęła ustawiać dodatkową barierę w postaci dużych głazów.

p

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Parkingowy 2023-09-17 16:15:12
Panie Piczura,
Pycha kroczy przed upadkiem
Kazik 2023-09-17 11:48:51
A tego piczury to Nie mozecie odwołać? Kim on jest i za kogo się uważa, dlaczego tylko jego syn może jeździć kolejka po dolinie? Każdy ma dzieci i też mogłyby wozić turystow, ale dlaczego tylko młody piczura może to robić?
ktoś 2023-09-16 08:54:18
Czy obywatel Piczura wytłumaczył się i oddał 700 000 które wyparowały z kasy Wspólnoty ?
Gastrowicz 2023-09-15 09:42:05
Przedsiębiorca... Jak byście mogli to byście dałny do lasu weszli z tymi "byznesami"! Nie ma i już. ZnJdź se gdzie ibdziej, w Krakowie czy gdzie.
Paul 2023-09-15 08:48:00
Kamienie nie są legalnymi elementami urządzenia drogi i pasa drogowego. Uwzględniono je w planie organizacji ruchu? Teraz należy poczekać na kogoś kto rozbije samochód o kamienie, a Wspólnota jako zarządca drogi zapłaci piękne odszkodowanie. Trzeba obmyślić inny sposób dokuczenia sąsiadom Panie Piczura.
X.Teofil 2023-09-15 08:20:49
Nie tykać tych głazów!
To są głazy obrony dobrego imienia. Sami wiecie kogo!
tylko pis 2023-09-15 07:08:04
tylko piczura, módlmy się do picury o zdrowie i głosujmy zgodnie na anne paluch i antoniego hamerskiego oraz guta mostowego który wywodził się z PO, ale już się nawrócił . Tylko ten profesjonalny zespół uratuje Podhale przed nieznanymi szerzej uczciwymi kandydatami innych ugrupowań.
Wyborcs 2023-09-15 05:11:00
Głosujcie nadal na PIS to niedługo beż butów będziemy chodzić, tak się rozpanoszyli robią co chcą, a ciemnogród ogląda TVP, TVP INFO i wierzy w ich propagandę.
MalyPikus 2023-09-14 21:43:31
Chodzi oczywiscie o haracz dla wspólnoty za możliwość zarabiania na parkingu, pewnie była propozycja taka żeby się to nie opłacało, właściciel tej działki odbierałby przecież innym parkingom klientów. Tak się likwiduje konkurencję i tworzy monopol. PiS też tak działa, nawet jak stracą władzę po przegranych wyborach to będą stawiać podobne "płoty, bariery, blokady etc." Jesteśmy w czarnej d...
AntyP. 2023-09-14 21:36:37
Wspólnota to państwo w państwie. Na FB powstała grupa, która chce rozliczać wszystkie nieprawidłowości w tej kierowanej przez piczurę wspólnocie. Mają po swojej stronie mocną kancelarię prawną, która wraz z byłym pracownikiem administracji państwowej zamierza przyjrzeć się kwestii zawłaszczania numerów udziałowców, sprzedaży drewna na numery udziałowców, którzy są w Stanach, dzierżawy obiektów i kolejki bez przetargów. Czas na działanie! Udziałowcy, nie dajcie się!
AntyP. 2023-09-14 20:59:26
Nie dajcie się!!! W zeszłym roku na FB powstała strona, na której będą rozliczać Zarząd wspólnoty i kierować zbiorowe pozwy w związku z podejrzeniem przywłaszczenia numerów uprawnionych, niejasności przetargów na parking czy kolejkę, gospodarowania nie swoim mieniem, wywozu nierejestrowanego drewna, zaniżonych dzierżaw dla członków zarządu i wielu innych. Na FB jest grupa "Wspólnota Leśna 8 Wsi Witów". Podobno mają za sobą mocną kancelarię prawną i ludzi znających kruczki administracji i wiedzących, czego i gdzie szukać. Zachęcam do polubienia ich strony - w nich nadzieja na to, że udziałowcy przestaną być oszukiwani jak to miało miejsce do tej pory.
ala 2023-09-14 20:32:30
Najpierw płot, teraz głazy to takie chrześcijańskie zachowanie...
Poter 2023-09-14 20:16:06
Żenada w tych czasach takie zachowanie . Masakra. Brakuje jeszcze drutu kolczastego zasieków i panów z karabinami bo ochroniarze z gazem są i pilnują tego zacnego ogrodzenia . Ciekawe tylko kto za to wszystko zapłaci . Pewnie jak zwykle podatnik. Szkoda ze zamiast rozmawiać lepiej płot stawiać . Oj ktoś tu się filmu naoglądał .
typ 2023-09-14 20:05:06
tylko piczura z pisu, gorliwy katolik i góral, klepał czule po klatce piersiowej męża stanu profesora doktora habilitowaego Piotra Glińskiego , cały TPN będziemy na niego głosować,a koparką i tak wjedziemy do doliny chochołowskiej mogą nam nagwizdać.
franek 2023-09-14 18:57:30
Kojarzy mi się to z "trzema palcami" Kargula i Pawlaka :D
Depukot 2023-09-14 18:52:42
Czyli prawo jest po stronie wspólnoty, i mogą robić co chcą ze swoją własnością..

Reklama
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL - Zakopane centrum, ul. Kościuszki - ok. 55 m2 - 691 124 272.
 • PRACA | dam
  Skicontrol H.Martinczak.s.k.a. (Białka Tatrzańska) przedstawiciel na Polskę SKIDATA AG, zatrudni: INFORMATYKA - SERWISANTA. Oferujemy: umowę o pracę, możliwość rozwoju zawodowego. Wymagania: znajomość rozwiązań IT, wykształcenie kierunkowe, doświadczenie na podobnym stanowisku, znajomość j.angielskiego, czynne prawo jazdy kat.B. Główne obowiązki: diagnozowanie i usuwanie usterek sprzętu i oprogramowania. CV prosimy przysłać na e-mail: praca@skicontrol.pl
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINY. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Blacha alpaka, nowe srebro, w sprzedaży różne grubości i rozmiary, posiadam również miedź, mosiądz, brąz stal nierdzewną, aluminium zapraszam do kontaktu 604895799, info@altron.pl, sklep ul. Szewska 17 Nowy Targ, "kombinat". Szewska 17 604895799 info@altron.pl
  Tel.: 604895799
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MALOWNICZO POŁOŻONA POSIADŁOŚĆ W SIEROCKIM KOŁO ZĘBU, z pięknym widokiem na panoramę Tatr i Babią Górę. Atrakcyjna lokalizacja (szkoła, droga dojazdowa, niedaleko wyciągi, termy). IDEALNA DLA INWESTORA. MOŻLIWOŚĆ PODZIAŁU NA 12 DUŻYCH DZIAŁEK BUDOWLANYCH. 12.337 m2. 600 zł/m2. Tel. USA +1 708 267 8141
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ DO PRACY W PENSJONACIE. BIAŁKA TATRZAŃSKA. 889 378 541.
 • PRACA | dam
  Szukam OPIEKUNKI DO STARSZEJ OSOBY W ROGOŹNIKU. 607 369 642.
 • PRACA | dam
  Harnasiowa Chata zatrudni: KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ, KELNER/-KA. 600 035 355.
 • PRACA | dam
  KIEROWCA KAT: C+E praca w pomocy drogowej, aktualne uprawnienia, ważna karta kierowcy, mile widziane doświadczenie w transporcie, zaświadczenie o niekaralności, opanowanie i odporność na stres, dyspozycyjność/praca zmianowa, stałe wynagrodzenie. 602261925
  Tel.: 602261925
 • PRACA | dam
  Przyjme Pracownika do zakładu garbarskiego. 888267329
  Tel.: 888267329
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA od A do Z. 572624414.
 • USŁUGI | budowlane
  BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414.
 • PRACA | dam
  Niemiecka firma Zeitkraft zatrudni malarzy, tapeciarzy oraz elektryków. Oferujemy niemiecka umowę, damowe zakwaterowanie oraz zjazdy do kraju autami sluzbowymi dwa razy w miesiącu. Zadzwoń tel. 698217808 www.clubsilesius.pl praca@csopole.pl
  Tel.: 698217808
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy krawca/krawcową do szycia odzieży skórzanej i kożuchów. Możliwość zlecenia szycia. Praca stała. Szczegóły pod numerem:. 577 908 244
  Tel.: 577
 • PRACA | dam
  Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o. o. poszukuje kandydatów do pracy na stanowisko: Referent ds. technicznych (miejsce rozpoczynania pracy - Nowy Targ) szczegóły oferty: https://ppkpodhale.pl/nasza-dzialalnosc/praca. 182665242 www.ppkpodhale.pl
  Tel.: 182665242
 • PRACA | dam
  WIZY USA, WYJAZDY, ZIELONA KARTA. 501 809 644
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  AUDI A1, 1.6D, 2012, 5 drzwi. 604 401 542.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  FIAT 500 multijet, 1.3D, 2010r. 604 401 542.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM w Szaflarach, gotowy do zamieszkania. 001 8157032424, 660 493 973.
 • PRACA | dam
  Tatrzański Park Narodowy zatrudni pracownika na stanowisko STARSZEGO SPECJALISTY/STKI W ZESPOLE BUDOWLANYM w Dziale Administracji. Szczegóły: www.bit.ly/StSpecjalistaZBudowlany, www.tpn.pl/nowosci. Na zgłoszenia czekamy do 06.10.2023. Pytania? tel. 18 20 23 258.
 • PRACA | dam
  Tatrzański Park Narodowy zatrudni pracownika na stanowisko STARSZEGO KSIĘGOWEGO/STARSZEJ KSIĘGOWEJ. Szczegóły: www.bit.ly/StKsiegowyTPN, www.tpn.pl/nowosci. Na zgłoszenia czekamy do 30.09.2023. Pytania? tel. 18 20 23 233.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  CIĄGNIK C-330, maszt na podnośnik. 604 401 542.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy osoby na stanowisko: SPRZEDAWCA. Sklep obuwniczy GÓRSKI- ZAKOPANE-KRUPÓWKI.
 • USŁUGI | inne
  SPRZĄTANIE MIESZKAŃ, DOMÓW, BIUR, DOMKÓW REKREACYJNYCH, PRANIE FIRAN I ZASŁON. 739 632 283.
 • USŁUGI | budowlane
  Posadzki żywiczne. 504286272 Adagruszka77@gmail.com
  Tel.: 504286272
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki dekoracyjne, beton dekoracyjny. 504286272 Adagruszka77@gmail.com
  Tel.: 504286272
 • USŁUGI | budowlane
  Gładzie gipsowe. 504286272 Adagruszka77@gmail.com
  Tel.: 504286272
 • USŁUGI | budowlane
  Tapetowanie. 504286272 Nowotarska, 15a
  Tel.: 504286272
 • USŁUGI | budowlane
  DACHY OD PODSTAW. Wykonujemy same więźby, jak i samo krycie i przekrycia dachów. Wszystkie obróbki blacharskie. Okucia balkonów, gzymsów itp. 889 388 484.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę HALĘ: MAGAZYN/ PRODUKCJA - 250m. Nowy Targ, ul. Składowa. Tel. 602 290 555
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, MALOWANIE DACHÓW, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, ELEWACJE, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MIESZKANIA w centrum Zakopanego - 607 506 428.
 • TŁUMACZENIA
  TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ZAKOPANE. 793 697 368.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA W MURZASICHLU 19 arów, widokowa, kameralna. 517 018 380
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - TYNKARZ, MALARZ, BLACHARZ, STOLARZ. Norwegia (Oslo). Zatrudnimy tynkarzy, malarzy, blacharzy, stolarzy. Języki obce NIE wymagane. Praca z pracownikami z Podhala. Zjazd do kraju (samolot) co 1-3 tygodni wg. własnego uznania - pełna elastyczność i swoboda co do wyjazdów. Zarobki w przeliczeniu 20-27 Euro/godz. ZAPRASZAMY. Tel. 667 602 602.
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2023-09-29 22:00 Ratownicy górscy zawieszają codzienne poszukiwania zaginionego Polaka w Tatrach Słowackich 2023-09-29 21:00 Demonstracja na Krupówkach. Wspierają Marsz miliona serc 2 2023-09-29 20:05 Tragedia w Tatrach Słowackich. Zginął polski turysta 2023-09-29 20:00 Pani Maria z Murzasichla potrzebuje pomocy. Lek nie jest refundowany 1 2023-09-29 19:11 Prokuratura publikuje wizerunek i list gończy po tragedii na autostradzie 6 2023-09-29 19:00 Dziesięciu ginekologów odchodzi z nowotarskiego szpitala 1 2023-09-29 18:00 Wrześniowe słońce i piękne tatrzańskie jeziora (WIDEO) 2 2023-09-29 17:00 Podhahahale w Krakowie czyli Janusz Tycner i jego rysunki. (WIDEO) 2023-09-29 16:00 Problemy z sygnalizacją świetlną przy dworcu autobusowym 8 2023-09-29 15:15 Folie ogrodowe - jakie rolę pełnią w ochronie swojego ogrodu? 2023-09-29 15:00 Czy można odwołać darowiznę? 2023-09-29 14:00 Kraków Airport z rekordem pasażerów 1 2023-09-29 13:42 Streetwear w trendach - czego można się spodziewać? 2023-09-29 13:30 Perły Małopolski w Szczawnicy 2023-09-29 13:10 Poważny wypadek na zakopiance 2023-09-29 13:00 Tak promuje się Orawa (WIDEO) 2023-09-29 12:30 Spotkanie z polską narciarką Barbarą Grocholską-Kurkowiak 2023-09-29 12:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 2023-09-29 11:12 Ochrona wzroku po 40. roku życia 2023-09-29 11:00 Radny ma pod górkę 3 2023-09-29 11:00 Twórca. Najnowsza produkcja z gatunku sci-fi wchodzi na ekrany kin. Mamy dla Was bilety 2023-09-29 10:52 Kot, który zaginął w Czarnej Górze - odnaleziony (aktualiazacja) 2023-09-29 10:17 Budowa domu: najważniejsze etapy i jak się do nich przygotować 2023-09-29 10:00 Obwodnicę otworzą przed samymi wyborami 1 2023-09-29 09:00 Tak dziś rano jest na Granatach (ZDJĘCIA, WIDEO) 1 2023-09-29 08:00 Małgorzata Skupień na trzecim miejscu 2023-09-28 21:46 Radni piszą do kolejarzy 6 2023-09-28 21:02 Maria Lambrecht honorową obywatelką Poronina. Kto dostał nagrody wójta? (ZDJĘCIA) 1 2023-09-28 20:30 Orawa czyta "Moją Drogę do Polski" 2023-09-28 20:00 Szkoła na sprzedaż 2023-09-28 19:15 2 tysiące złotych kary to dopiero początek kłopotów kierowcy tira 2023-09-28 18:30 Małgorzata Kidawa-Błońska: góralki są twarde i zdeterminowane 19 2023-09-28 17:48 Rzepiska wołają o pomoc (WIDEO) 21 2023-09-28 17:30 Idealny romans dla fanów "Bridgertonów". Konkurs dla czytelników 2023-09-28 17:15 Piąte koło u wózka czyli wyborcze marzenia osób z niepełnosprawnościami 2 2023-09-28 16:30 O poranku tyle smug na niebie nad Zakopanem 15 2023-09-28 15:45 Słowacy przyjeżdżają na Podhale, żeby zatankować paliwo (WIDEO) 11 2023-09-28 15:36 We wtorek ul. Chałubińskiego w Zakopanem będzie zamknięta dla ruchu 3 2023-09-28 15:00 Blue Cafe na Kongresie Sportu i Turystyki. Pytamy ministerstwo, ile to wszystko kosztowało 11 2023-09-28 14:30 W niedzielę w Osielcu Mistrzostwa Strefy Polski Południowej 2023-09-28 14:00 Wydawcy niezależnych gazet lokalnych obradują w Bukowinie Tatrzańskiej (WIDEO) 25 2023-09-28 14:00 To nie ta Maria 2023-09-28 13:30 Spotkajmy się na styku kultur 2023-09-28 13:00 Woda z trzech wodociągów w Jabłonce niezdatna do picia 2023-09-28 12:00 Wstyd. Zbigniew Stonoga w Zakopanem odwiedza restauracje i nagrywa filmiki 13 2023-09-28 11:59 Sprawdzamy, czy w rejonie granicy na Łysej Polanie wprowadzono kontrole (WIDEO) 5 2023-09-28 11:00 Następcy Lewandowskiego z Orawy 2023-09-28 09:59 Strażacy zabezpieczali miejsce lądowania rządowych śmigłowców 12 2023-09-28 09:30 "Absurd nie czytać" to hasło tegorocznej Nocy Bibliotek 2023-09-28 08:59 Kolejny piękny dzień. Takie widoki w Bukowinie Tatrzańskiej 3
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-09-29 22:21 1. Halny jak to Halny - duje, ino sam nie wie PO co. Wielkie uznanie dla twórców internetu za to, że oprócz 24tp.pl stworzyli jeszcze inne portale. W tym portale zajmyjące się ekonomią. Zapytałem wuja Google jak to jest z tą polską gospodarką. Jako Polak to nie mam się czego wstydzić. No może tylko tego, że na portalu 24tp.pl komentarze piszą jakiesi hiPOkryty. Hipokryci - są to zazwyczaj osoby z niskim poczuciem własnej wartości. Niektórzy krytykują żeby poczuć się lepiej. Baa, są nieszczęśliwe jak kogoś lub czegoś nie skrytykują. Lekarstwo na hipokryzje - rozebrać się i na golasa wytarzać się w pokrzywach. Żal mi ich. 2023-09-29 22:05 2. A jak maja działać zaświecać się co 10 sekund? Jeśli przed chwila było zielone dla pieszych to chyba normalne ze będzie 2-3 min przerwy a nie zielone na każde klikniecie.. 2023-09-29 21:43 3. POst PZPRowska geriatria wypełzła na deptak. Wiedzą chociaż w jakim celu i PO KO (ups, przepraszam) -PO CO? 2023-09-29 21:40 4. czyli platfusowe leczenie.... a teraz żąda... a niby z jakiej racji, babo.... 2023-09-29 21:39 5. @pieszy cymbał to cie zrobił. 2023-09-29 21:38 6. dyżurni Opluwacze na POsterunku. ( a rczej Powinno być POsterunKOwi Opluwacze) 2023-09-29 21:37 7. @jarek specjalista od spraw wszelakich, ochłoń chłopie . 2023-09-29 21:29 8. Czemu nie jadą do stolicy? Paliwo tanie specjalnie na marsz. 2023-09-29 21:18 9. No ty racyj cukiyrki to jus łowijoł bedziys toto na pewno 2023-09-29 21:06 10. 100 lat planowania! Brawo bezradni!
2023-09-21 22:45 1. Niestety. Dla dzieci niepełnosprawnych niedowidzących jaskinie w polskich Tatrach się skończyły. Dzięki Bogu że jest Słowacja 2023-09-18 15:10 2. Dajcie znizke dla platfusow. Po 15 pazdiernika beda tam tlumnie walic . 2023-09-14 10:39 3. A to chyba Ministerstwo MSWiA jest od tego, żeby dawać sprzęt. No chyba, że Terlecki narkoman z Krakowa dał z własnej inicjatywy i kieszeni. Skoro jest jedynką wśród šlebodnych. Z mojej kieszeni i podatków wolę dać na biedne psy w Nowym Targu. 2023-09-03 06:18 4. Jak zwykle ksiadz po danine. 2023-08-31 19:14 5. Zdjęcie 13 i 14, jesteś piękna. Mój typ. 2023-08-29 14:16 6. No nie ma komentarzy chyba dlatego napiszę, że Pani ze zdjęcia 14 i 15 jest w moim typie. Panie redaktorze znasz Pan mój gust. 2023-08-17 13:12 7. Po rozpoczęciu roku szkolnego będą dzieci przymusowo oglądać takie se obrazki kosztem matematyki. Minister od nauki już się o to postara. Minister od kultury zawnioskuje jakieś odznaczenie dla "artysty".Natomiast Małgorzata Ziętkiewicz w Wydarzeniach Polsatu będzie pół godziny gęgać na ten temat. Wojtyła wiecznie żywy! 2023-08-15 07:46 8. Czy był jakis wernisaż na ktorym był ktos wiecej niz rodzina artysty i urzednicy? Przeciez to sie w glowie nie miesci, tyle publicznych pieniędzy to kosztuje a nikt tego nie oglada. Komu to i po co? 2023-08-03 22:21 9. Co na to ksiądz proboszcz z NT? Ekskomunika? Może panowie z NT teraz? 2023-07-25 11:17 10. Nie wojsko tylko terytorialsi. Różnica jest taka, jak wyścigi gokartów od F1
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania


REKLAMA