Reklama

2023-09-22 12:00:04

Pod Giewontem

Co robić w weekend w Zakopanem?

W Zakopanem odbywają się właśnie Prezentacje Artystyczne "Pępek Świata" zorganizowane przez Teatr Witkacego. Warto też obejrzeć premierowo film "Zielona granica" Agnieszki Holland, wybrać się na wieczór muzyczny "Marylinx2", albo na wielkim ekranie obejrzeć letni koncert Andre Rieu z Maastrichtu. A to nie wszystkie atrakcje, jakie czekają na Was w weekend. Przeczytajcie nasze zestawienie wydarzeń na piątek, sobotę i niedzielę.

POSZLAKI Z TPN: SPOTKANIA Z EDUKATORAMI TPN NA SZLAKU
Piątek 22.09-niedziela 24.09, godzina 10-14

Prelekcje w sześciu popularnych punktach polskiej części Tatr. We wrześniu w punktach oznaczonych flagami ze znakiem akcji w piątki, soboty i niedziele od godz. 10 do 14, co godzinę, edukatorzy TPN prowadzą prelekcje o tatrzańskiej przyrodzie, zasadach panujących w Parku i bezpieczeństwie. Gdzie? Na Wielkiej Polanie Małołąckiej, na Rusinowej Polanie, przy Czarnym Stawie Gąsienicowym, na Hali Kondratowej przy schronisku, na Czerwonej Przełęczy pod Sarnią Skałą i nad Smreczyńskim Stawem.

ZAKOPIAŃSKIE PREZENTACJE ARTYSTYCZNE: PĘPEK ŚWIATA
Teatr im. St. I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15
Piątek 22.09-sobota 23.09, od godziny 10

„Zderzenie światów: Wschód/Zachód”. Pod takim hasłem odbywają się tegoroczne, dwunaste Zakopiańskie Prezentacje Artystyczne "Pępek Świata" w Teatrze Witkacego. Prezentacje to spotkanie różnorodnych form i gatunków artystycznych. Spektakle, koncerty, wystawy, rozmowy. Przed nami jeszcze dwa dni dwunastej ich edycji.
22.09, 10.00 DZIEŃ 6: "Poza Granicami" - Warsztaty cz. 2/Nauczycielskie Centrum Wypoczynkowo-Rehabilitacyjne, ul. Ciągłówka 11
22.09, 19.15 DZIEŃ 6: "Kumzitz" - Kamea Dance Company (Beer Sheva, Izrael)/Scena Witkacego
22.09, 21.15 DZIEŃ 6: "Noose" ("Pętla) - Merlin Puppet Theatre (Berlin, Niemcy)/Scena A. Bazakbala, Kawiarnia Witkacy
23.09, 9.00 DZIEŃ 7: "Poza Granicami" - Warsztaty cz. 3/Nauczycielskie Centrum Wypoczynkowo-Rehabilitacyjne, ul. Ciągłówka 11
23.09, 18.15 DZIEŃ 7: "Wiśniowy sad" - Teatr im. St. I. Witkiewicza (Zakopane, Polska)/Scena Witkacego
23.09, 21.30 DZIEŃ 7: Rozmowy istotne - "POMIĘDZY" - Iwan Wyrypajew/Scena Witkacego. Spotkanie z udziałem Anny Sandowicz

KINO DZIECI: Kicia Kocia na pikniku
Kino „Miejsce” (sala studyjna kina "Sokół), ul. Orkana 2
Piątek 22.09 - niedziela 24.09, godzina 15

Coś dla najmłodszych widzów. Rezolutna Kicia Kocia razem z wiernymi przyjaciółmi: Packiem, Adelką i Juliankiem odkrywa odważnie świat i stawia czoła wielu nowym sytuacjom.

POROZMAWIAJMY: II spotkanie z cyklu "Podróż w głąb siebie" - ""Jak myśleć o sobie dobrze?"
Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej, os. Łukaszówki 4a
Piątek 22.09, godzina 16

Spotkanie w bibliotece w ramach piątkowego cyklu "PorozmawiajMY", jednocześnie drugie z cyklu " Podróż w głąb siebie". Poprowadzi je Olha Lozynska.

PREMIERA: Zielona granica
Kino “Giewont”, ul. Kościuszki 4
Piątek 22.09 – niedziela 24.09, godzina 18
Kino „Miejsce”, ul. Orkana 2
Piątek 22.09 – niedziela 24.09, godzina 20.10

Głośny już, najnowszy film Agnieszki Holland. Psycholożka (Maja Ostaszewska) postanawia dołączyć do aktywistów wspierających uchodźców przebywających na polsko-białoruskiej granicy.
Obraz zdobył cztery nagrody na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Wenecji. To: Nagroda Arca Cinemagiovani - Najlepszy film, Nagroda Specjalna - Nagroda Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF), Nagroda Specjalna - Nagroda Zielona Kropla (Green Drop) oraz Nagroda Specjalna Jury – Zwycięzca.

PREMIERA: Niezniszczalni 4
Kino “Sokół”, ul. Orkana 2
Piątek 22.09 – niedziela 24.09, godzina 20

Kino akcji. W ręce terrorystów wpada broń masowej zagłady o mocy zdolnej zniszczyć całą planetę. Barney Ross i jego niezniszczalna ekipa wkraczają do akcji, by zapobiec wojnie Rosji z USA. Na ekranie zobaczymy również bohaterów poprzednich części, a wśród nich oczywiście Sylwestra Stallone, Jasona Stathama czy też Dolpha Lundgrena.

ZAKOPIAŃSKI CHARYTATYWNY MARATON BADMINTONA
Hala sportowa MOSiR przy SP nr 5, ul. Nowotarska 42
Sobota 23.09 – niedziela 24.09, od godziny 8

UKS Orły Zakopane po raz ósmy organizuje Zakopiański Charytatywny Maraton Badmintona. W ramach VIII Zakopiańskiego Charytatywnego Maratonu Badmintona odbędą się V Otwarte Mistrzostwa Polski w Parabadmintonie, w których wezmą udział zawodnicy w kilku kategoriach w zależności od niepełnosprawności, zarówno z kraju jak i z zagranicy. Mistrzostwa odbędą się przy współpracy z Polskim Związkiem Badmintona i z udziałem polskiej reprezentacji Parabadmintona. Termin: 23-24 wrzesień. Start w sobotę 23.09 od godziny 8 i w niedzielę 24.09 również od godziny 8. Rozegrane też zostaną Mistrzostwa Podhala Open – dla wszystkich chętnych. Termin: sobota 23.09 od godziny 20 oraz Mistrzostwa Podhala Dzieci w pięciu kategoriach wiekowych. Termin: niedziela 24.09 od godziny 12. Przygotowano także szereg wydarzeń towarzyszących, między innymi zajęcia treningowe dla dzieci.

OTWARCIE ZREWITALIZOWANEGO CENTRUM KOMUNIKACYJNEGO
Centrum Komunikacyjne, ul. Chramcówki 35
Sobota 23.09, godzina 11

Budowa Centrum Komunikacyjnego to długo wyczekiwana inwestycja, która służyć będzie mieszkańcom i turystom. Na razie na swoje miejsce wrócą autobusy. Pociągi, gdy tylko zakończy się inwestycja obejmująca przebudowę stacji kolejowej.

WIECZóR MUZYCZNY: Marylin x2
Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa, ul. Szymaszkowa 1
Sobota 23.09, godzina 20

Platynowe loki, przymrużone oczy, rozchylone krwistoczerwone usta. Marylin Monroe. Wybuchowa, spontaniczna, uwodzicielska i kapryśna, z uśmiechem, który zarażał wszystkich wokół. Nie po raz pierwszy wcieli się w nią aktorka Teatru Rozrywki RZT Szymaszkowa Hanna Zbyryt. I to właśnie ona w przewrotnym i nieoczywistym autorskim musicalu "Marylin x2" zabierze nas w muzyczny świat nie tylko hollywoodzkiej blond ikony, ale też i np. Hanny Banaszak. Na fortepianie towarzyszył jej będzie Wojtek Wachułka, a na saksofonie Janusz Witko.

POSZLAKI Z TPN: PRELEKCJE w Centrum Edukacji Przyrodniczej
Centrum Edukacji Przyrodniczej, ul. Chałubińskiego 42a
Sobota 16.09, godzina 18

Jan Krzeptowski-Sabała: Tatry na starych mapach. Czy wiecie, że najwcześniejsze obrazy kartograficzne Tatr pojawiły się w XVI wieku na przeglądowych mapach Węgier? Już w pierwszej połowie XVII wieku kartografom udało się przedstawić pierwsze szczegóły rzeźby Tatr. Mapy te wyglądały jednak zupełne inaczej od tych współczesnych. Więcej ciekawostek na temat dawnych map Tatr i ich twórców przedstawi Jan Krzeptowski-Sabała.

KONCERT: Elvis 56
Karczma Pod Gontem, ul. Kasprowicza 1A
Sobota 23.09, godzina 19

Elvis`56 to zespół grający covery, a stworzony przez muzyków z Krakowa zafascynowanych twórczością Presleya. W 2019 roku grupa zdobyła główną nagrodę na Europejskim Festiwalu Elvisa Presleya w Bad Nauheim w Niemczech. Ich repertuar oparty jest na najbardziej lubianych i popularnych utworach wykonywanych przez Króla Rock`n`rolla. Chętnie sięgają też po inne utwory, w tym bluesowe, rock`n`rollowe i rockabilly z repertuaru m.in. The Beatles, The Animals, Chucka Berry`ego czy Jerry`ego Lee Levisa.

ANDRE RIEU. Miłość mieszka w nas - letni koncert z Maastrichtu
Kino „Sokół”, ul. Orkana 2
Niedziela 24.09, godzina 17

Na ten szalony i pełen humoru koncert złożą się, jak zwykle, przeboje operetkowo-musicalowe, walce, polki i marsze Johanna Straussa, a także znane standardy rozrywkowe. Jak zawsze, wystąpi założona ponad 30 lat temu przez André jego Orkiestra Johanna Straussa, chór gospel, soliści oraz wyjątkowi goście. Kto wie, kogo maestro zaprosił tym razem? Przekonajmy się o tym wspólnie przed wielkim ekranem!

Wystawy czasowe prezentowane w zakopiańskich galeriach i muzeach:
- 7+I Teresy Iwanejko-Tarczyńskiej.  Teatr im. St. I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15, foyer (do 30.10)
- MADE IN ZAKOPANE. Zakopiańskie rzemiosło artystyczne do II wojny światowej. Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego, ul. Krupówki 10, gmach główny (do 1.10)
- KSZTAŁTOWANIE DŹWIĘKU. TOMASZ SKUPIEŃ I DUDY. Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza w "Kolibie" (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Kościeliska 18 (do 8.10)
- Dwa monumentalne dzieła pt. „Pochód dzieci góralskich” i „Pochód góralek” Jana Rembowskiego po niespełna stu latach znowu zawitały na Podhale. Muzeum Karola Szymanowskiego w willi "Atma", ul. Kasprusie 19
- TURYŚCI I KURACJUSZE. OPOWIEŚĆ O DWóCH MIASTACH. ZAKOPANE - SOPOT, w plenerze - Krupówki, przy "oczku wodnym" oraz w Galerii Stacja Kultura, ul. Chramcówki 35
- UrbaMistyka. Sztuka w Zakopanem. Galeria Sztuki w willi Oksza (ul. Zamoyskiego 25) oraz  Galeria Władysława Hasiora, ul. Jagiellońska 18 b (do 5.11).
- ARKADIUSZ WALOCH. KOLEKCJA PAPIESKA. Malarstwo i rysunek. Willa Czerwony Dwór - Centrum Kultury Rodzimej, ul. Kasprusie 27 (do 30.09)
- ZAWSZE COŚ SIĘ DZIEJE - malarstwo Jarosława Modzelewskiego w dialogu z kolekcją rzeźb Antoniego Rząsy. Galeria Antoniego Rząsy, ul. Bogdańskiego 16
- BRZEGIEM BAŁTYKU, GRANIĄ TATR, pastelowe pejzaże i... coś z owcy. Joanna Wajs-Buczyńska. Kawiarnia Kmicic, ul. Staszica 11a

Aktualne wydarzenia kulturalne całego tygodnia znajdziecie w bieżącym papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego – Informator kulturalny strony 22-23.

an

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
lewak 2023-09-22 14:04:59
Jak to będzie pisowski wyborca ,no to będzie po wódę do Żabki i na Krupówkach będzie słuchał romskiej muzyki ,no bo przecież do kina czy teatru nie pójdzie bo to trochę trzeba mieć kultury ..

Reklama
 • PRACA | dam
  Poszukujemy KUCHARZA do Restauracji w Białce Tatrzańskiej w eleganckim Aparthotelu OD ZARAZ! Oferujemy: - Umowę o pracę, - Dobre wynagrodzenie, - Sympatyczny zespół, - Możliwość zakwaterowania. +48512576206 paula23staszel@wp.pl
  Tel.: 48512576206
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni KONSERWATORA. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni EKSPEDIENTKĘ/-A. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. 604 102 804, 602 285 793.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  Pensjonat w centrum Zakopanego zatrudni PRACOWNIKÓW RECEPCJI. Praca stała w systemie dziennym oraz nocnym, na pełny etat lub pół etatu. CV proszę wysyłać na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl lub kontakt telefoniczny: 666 37 83 57.
 • PRACA | dam
  HARNASIOWA CHATA zatrudni KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU, KELNERKĘ. 600 035 355.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Młode OWCE. 783 575 415.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PRZEDSTAWICIELA HANDLOWEGO DO HURTOWNI na terenie Zakopanego i okolic - oferty: gobo10@wp.pl, 602 74 31 38.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • PRACA | dam
  PRACA NA STOISKU Z PAMIĄTKAMI Poszukuje kobiety do pracy na stoisku z pamiątkami w Zakopanem Praca od początku grudnia/ koniec listopada. Na sezon lub na stałe. Możliwość ZAKWATEROWANIA!! Wysokie wynagrodzenie + premie Tel. 539 720 809. 539720809 g.stolowska@wp.pl
  Tel.: 539720809
 • KUPNO
  SKUP STARYCH SPAWAREK. 536269912.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA od A do Z. 572624414.
 • USŁUGI | budowlane
  BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414.
 • PRACA | szukam
  KUCHARKA, POMOC KUCHENNA , SPRZĄTANIE. 796 358 958.
 • PRACA | dam
  NOWY OBIEKT POSZUKUJE OSOBY DO PRACY W RECEPCJI.Oferujemy pracę w systemie zmianowym, bez nocnych dyżurów. Wymagana znajomość języka angielskiego. Lokalizacja w centrum Zakopanego. kontakt 660 636 736
 • PRACA | dam
  Regionalna karczma w Zakopanem przyjmie do pracy: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, KELNER/-KA. 602 366 750.
 • SPRZEDAŻ | różne
  OPAŁ ŚWIERK SUCHY. 609 927 174.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE. 880 232 189.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE tanio i solidnie, zacieranie mechaniczne, technika silosowa. Realizujemy małe i duże obiekty 18 26 550 39, 503 532 680.
 • PRACA | dam
  Przyjmę BRYGADY LUB POJEDYNCZE OSOBY NA WYLEWKI MASZYNOWE. 503 532 680.
 • SPRZEDAŻ | tv, agd, komputery
  MASZ PROBLEM Z INTERNETEM? SERWIS, MONTAŻ, INSTALACJA. Chicago i okolice. +18 72 324 84 02
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA 15 AR - Nowy Targ Zadział. +44 7553 721231.
 • USŁUGI | budowlane
  WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FLIZOWANIE, PODDASZA. 505 821 021.
 • USŁUGI | budowlane
  OCIEPLENIA BUDYNKÓW, własne rusztowanie. 793 628 855.
 • USŁUGI | inne
  RÓŻNEGO TYPU PRACE WYSOKOŚCIOWE, WYCINKA DRZEW ORAZ SPRZĄTANIE POWALONYCH DRZEW. 695 092 678
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MIESZKANIA Cyrhla Hrube, Za Strugiem - 607 506 428.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Sprzedam trzy ogiery 1.5-rocznego kasztana , 2.5-letniego gniadego oraz 3.5-letniego karego (będzie szpakowaty) rasy wielkopolskiej. 609521837.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY, Zakopane centrum, ul. Kościuszki - ok. 57 m2 - 691 124 272.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, SZPACHLOWANIE, PODDASZA, PŁYTKI. 787 479 002.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę HALĘ: MAGAZYN/ PRODUKCJA - 250m. Nowy Targ, ul. Składowa. Tel. 602 290 555
 • PRACA | dam
  SZKOŁA NARCIARSKA MAŁE CICHE zatrudni INSTRUKTÓRÓW NARCIARSTWA NA CAŁY SEZON. 609 664 393.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA POLANA SZYMOSZKOWA POSZUKUJE NA SEZON ZIMOWY 2023/2024: OPERATORÓW KOLEI, OSOBY DO OBSŁUGI BRAMEK I KONTROLI PRZEJŚĆ, OSOBY DO OBSŁUGI I ZABEZPIECZENIA TRASY NARCIARSKIEJ, OSOBY DO OBSŁUGI SYSTEMU ŚNIEŻENIA TRASY NARCIARSKIEJ, OSOBY DO OBSŁUGI PARKINGU ORAZ PRAC PORZĄDKOWYCH Więcej informacji pod nr tel. 601 628 584
 • PRACA | dam
  POMOC W PENSJONACIE. Możliwość zamieszkania. 601 661 661.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Skupujemy nieruchomości; - działki - domy - mieszkania PODHALE! +48 600 404 554 grz.wicik@gmail.com
  Tel.: 48
 • SPRZEDAŻ | różne
  AUTORYZOWANY SPRZEDAWCA ORLEN S.A. Oferuje sprzedaż oleju opałowego EKOTERM Orlen !!! Atrakcyjne ceny!!! natychmiastowa realizacja dostaw!!! NAJLEPSZE CENY NA PODHALU!!! Zapraszamy do kontaktu!!! www.paliwa24.com.pl 32 288 09 41, 0 - 451 176 355 biuro@paliwa24.com.pl
  Tel.: 32
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - TYNKARZ, MALARZ, BLACHARZ, STOLARZ. Norwegia (Oslo). Języki obce NIE wymagane. Praca z pracownikami z Podhala. Zjazd do kraju (samolot) co 1-3 tygodni wg. własnego uznania - pełna elastyczność i swoboda co do wyjazdów. Zarobki w przeliczeniu 20-27 Euro/godz. ZAPRASZAMY - Oferta ze względu na pracę na terenie Norwegii skierowana tylko dla obywateli Polski (z polskim paszportem). Tel. 667 602 602.
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2023-12-03 08:00 Jacek Czech z dwoma medalami mistrzostw Polski 2023-12-02 22:24 Parada mikołajowa w Saint-Dié-des-Vosges (WIDEO) 1 2023-12-02 21:34 Krupówki wieczorową porą. W Zakopanem na razie nie było dużych opadów śniegu (WIDEO) 1 2023-12-02 21:00 Przysięga terytorialsa (WIDEO) 4 2023-12-02 20:00 Dwójka lawinowa na Babiej Górze 2023-12-02 19:00 Sprawdź czy swoim samochodem pojedziesz na nowym paliwie 5 2023-12-02 18:00 Bez wielkich zmian w oświadczeniu majątkowym Andrzeja Guta Mostowego, posła PiS 5 2023-12-02 16:52 Wybuch gazu w Rabce 2023-12-02 15:30 Opady marznącego deszczu przeszły w śnieg. Tak jest na Polanie Olczyskiej (WIDEO) 1 2023-12-02 14:14 Kolejny tir blokuje zakopiankę 5 2023-12-02 13:30 Mężczyzna leżał na śniegu, pies nie pozwalał do niego podejść 6 2023-12-02 12:30 21-latek pędził setką przez miasto nie bacząc na trudne warunki 4 2023-12-02 11:30 Samochód wjechał w płot na Olczy. Właściciele posesji poszukują kierowcy (WIDEO) 6 2023-12-02 10:30 Na razie z dużej chmury mały śnieg. Nietypowa sytuacja pogodowa (WIDEO) 1 2023-12-02 10:24 Ośrodek Narciarski Bania rusza 2 grudnia! 1 2023-12-02 09:26 Uwaga! Cysterna utknęła na podjeździe w Rdzawce od strony Krakowa (WIDEO) 4 2023-12-02 09:00 Piękno i groza gór, czyli twórcy urzeczeni tradycyjnym pejzażem tatrzańskim (WIDEO) 2023-12-02 08:30 Warsztaty malowania na szkle o tematyce bożonarodzeniowej 2023-12-02 08:00 Szymborska w Zakopanem. Wieczór w Czerwonym Dworze 2023-12-01 22:40 Dachowanie w Lipnicy Wielkiej 2023-12-01 22:30 Zderzenie w Kościelisku. Dwie osoby poszkodowane (ZDJĘCIA) 2023-12-01 21:42 Uchwała antyprzemocowa przegłosowana. Po ponad 10 latach (WIDEO) 24 2023-12-01 21:30 Narty smarowali sardynkami, podpierali się bambusowym kijem. Tak wyglądały początki narciarstwa 2023-12-01 20:30 To będzie pierwszy narciarski weekend 1 2023-12-01 19:46 Przerwa w obradach. Radni próbują połączyć dwa projekty uchwał antyprzemocowych 2 2023-12-01 19:30 Uwaga na oszukańcze oferty, warto sprawdzić zdjęcia wrzucane przez kwaterodawców 4 2023-12-01 18:50 Nowe ostrzeżenie przed opadami śniegu! Spadnie go ponad pół metra? 5 2023-12-01 18:30 Szukamy informacji o losach byłej sportsmenki, która zamieszkała w Zakopanem 1 2023-12-01 17:30 Zwłoki znalezione w lesie w Sieniawe 6 2023-12-01 17:30 Dokarmiaj ptaki z głową 2 2023-12-01 16:59 Obajtek pozbywa się majątku, co dalej z dworkiem użyczonym zakopiańskiej Fundacji HANDICAP? 42 2023-12-01 16:52 W Zębie zaginął sympatyczny kotek 2023-12-01 16:44 Dyrektor otrzymał już swoją roczną nagrodę a załoga... to się jeszcze zobaczy 2 2023-12-01 15:59 Wojsko ćwiczy na nowotarskim Rynku przed jutrzejszą przysięgą 14 2023-12-01 15:41 Jak dbać o skórzane torebki? Czy i warto je impregnować? 2023-12-01 15:10 Przyjechała pani przypiąć order do klapy. Gorąca dyskusja na temat uchwały antyprzemocowej w Zakopanem (ZDJĘCIA) 4 2023-12-01 14:18 Stawiają choinkę na Krupówkach 2023-12-01 13:30 Co robić w weekend w Zakopanem? 1 2023-12-01 12:30 Udane policyjne łowy 2 2023-12-01 11:13 Siedmiu poszukiwanych listami gończymi mężczyzn wpadło w ręce policji 1 2023-12-01 10:30 "Mikołajki dla Mukoludków" po raz dziesiąty 2023-12-01 09:59 Ostrzeżenie przed silnymi opadami. Spadnie 40 cm śniegu? 2023-12-01 09:05 Zaśnieżone chodniki w Zakopanem. Aż strach przejść 7 2023-12-01 08:00 Wojsko w mieście - sprawdź jakie objazdy szykują się w sobotę! 2023-11-30 23:28 Zasypuje Zakopane, a to dopiero początek opadów (WIDEO) 1 2023-11-30 22:00 Śmiertelnie niebezpieczne pustostany, w dzień schronienie, w nocy zagrożenie 4 2023-11-30 21:00 Eko-moda w szkolnym wydaniu, czyli wielobarwne stroje, a nawet teatralne kostiumy (FOTO) 6 2023-11-30 19:54 Rozpoczął się proces policjanta oskarżonego o nieumyślne spowodowanie śmierci 19 2023-11-30 19:00 Ma 21 lat, wystawione za sobą dwa listy gończe, a w kieszeni narkotyki 2023-11-30 18:00 Krupówki zaśnieżone, a na weekend zapowiadane są duże opady śniegu 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-12-03 08:40 1. Wtedy ja filmowałem a Bartek się bawił 2023-12-03 08:31 2. To to coś powinno się nazywać jakieś kółko różańcowe ,ewentualnie harcerskie a nie wojskowe ,bo to jest wstydem dla Wojska Polskiego . Dziesięciu dobrze wyszkolonych żołnierzy lepszą robotę zrobi jak tych stu nieudaczników.. 2023-12-03 08:28 3. Nie podał w zeznaniu, że ma jeszcze dzieciaki biedne jak myszy kościelne. Pewnie się boi im coś przepisać, bo z kochanymi dzieciakami jak to z dzieciakami. Mogło by się stać, że zostałby pensjonariuszem zakopiańskiego schroniska dla bezdomnych. 2023-12-03 07:34 4. Katolicki cyrk . 2023-12-03 03:37 5. Lepiej usuńcie ten link do wyszukiwarki. Bo takich bzdur to lepiej nie powielać. Przykład Volvo S40 silnik D5, albo 1,6 D oba dizle a według strony pojadą na E10 2023-12-03 03:05 6. @Ziutek: przeczytałem wypowiedź: - korzystałem z booking - zapłaciłem PRZED wynajmem pokoju hotelowego. I tutaj też jest tylko taka opcja. Co z tego, że wynajmujący nie dostanie tych pieniędzy jeżeli ja o zwrot będę się dopominał od booking przez tydzień czy dłużej? Poza tym zapewne oszust zrobi wszystko, aby kasa trafiła na jego konto podszywając się pod stronę płatności, anulując i prosząc o płatność, domagając się zaliczki etc. Zatem proszę o uściślenie co wnosi do tematu artykułu zdanie: "Chyba nigdy nie rezerwowaliście przez Booking, tam przelew za wynajem następuje po zrealizowaniu pobytu." 2023-12-03 01:30 7. MIRKA opamiętaj się! Ciepłe posadki dla nowych urzędników do spraw przemocy ? zajrzyj do przepisów, za pracę w zespole nie dostaną ani złotówki, cała praca w ramach swoich obowiązków w firmie, która ich deleguje do zespołu więc nie masz czego zazdrościć! 2023-12-03 01:16 8. Atrakcyjny od frontu SABAŁA, szkoda że mało kto wie jak bardzo zatruwa życie mieszkańców sąsiednich bloków, może teoretyczny król Podhala zmodernizuje wreszcie i wyciszy swoje wentylatory na dachu, bo samo wyłączanie ich na czas kontroli może już nie wystarczyć. 2023-12-02 23:45 9. Żołnierz po kilku miesiącach szkolenia jest jak miodzio dla Putina. 2023-12-02 23:02 10. To są zeznania polityków... Nie ma to nic wspólnego z pracą rzeczoznawców i z rzeczywistością.
2023-11-18 22:12 1. "...wydają się być gotowe" tak jak tunel swego czasu. Sensację ogłoście jak będzie już gotowe. Na razie sensacyjne są korki, nawet poza sezonem. 2023-10-25 07:37 2. Dźwięk dobry wszystkim. Widzę sporo ładnych zdjęć więc dodam: światło realizował Marcin Kępiak a za dźwięk odpowiadał Marcin Słodyczka. Jeden i drugi z Zakopanego (Future Tech technika sceniczna). Miłego dnia czytelnikom TP :) 2023-09-21 22:45 3. Niestety. Dla dzieci niepełnosprawnych niedowidzących jaskinie w polskich Tatrach się skończyły. Dzięki Bogu że jest Słowacja 2023-09-18 15:10 4. Dajcie znizke dla platfusow. Po 15 pazdiernika beda tam tlumnie walic . 2023-09-14 10:39 5. A to chyba Ministerstwo MSWiA jest od tego, żeby dawać sprzęt. No chyba, że Terlecki narkoman z Krakowa dał z własnej inicjatywy i kieszeni. Skoro jest jedynką wśród šlebodnych. Z mojej kieszeni i podatków wolę dać na biedne psy w Nowym Targu. 2023-09-03 06:18 6. Jak zwykle ksiadz po danine. 2023-08-31 19:14 7. Zdjęcie 13 i 14, jesteś piękna. Mój typ. 2023-08-29 14:16 8. No nie ma komentarzy chyba dlatego napiszę, że Pani ze zdjęcia 14 i 15 jest w moim typie. Panie redaktorze znasz Pan mój gust. 2023-08-17 13:12 9. Po rozpoczęciu roku szkolnego będą dzieci przymusowo oglądać takie se obrazki kosztem matematyki. Minister od nauki już się o to postara. Minister od kultury zawnioskuje jakieś odznaczenie dla "artysty".Natomiast Małgorzata Ziętkiewicz w Wydarzeniach Polsatu będzie pół godziny gęgać na ten temat. Wojtyła wiecznie żywy! 2023-08-15 07:46 10. Czy był jakis wernisaż na ktorym był ktos wiecej niz rodzina artysty i urzednicy? Przeciez to sie w glowie nie miesci, tyle publicznych pieniędzy to kosztuje a nikt tego nie oglada. Komu to i po co?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy


REKLAMA


FILMY TP

Pożegnania