Reklama

2023-09-22 12:45:43

Raba Wyżna

Komentatorów przesłuchuje policja. To tłumienie krytyki czy walka z hejtem?

Protestujący przeciw budowie biogazowni mieszkańcy Raby Wyżnej alarmują, że są wzywani na przesłuchania. Starosta odpowiada - były pomówienia, obrażanie i groźby.

Przypomnijmy - prywatna biogazownia ma powstać w zabudowaniach dawnego Państwowego Gospodarstwa Rolnego niemal w centrum wsi. Wcześniej w tym samym miejscu działała olbrzymia kotłownia opalana węglem. Gdy inwestor wystąpił do starosty o pozwolenie na modernizację gigantycznego kopciucha i zastąpienie go bezemisyjną instalacją - w Rabie zawrzało. Mieszkańcy o planowanej inwestycji dowiedzieli się z informacji opublikowanej przez starostwo. Z dokumentu wynikało, że w sąsiedztwie osiedla mieszkaniowego, szkoły i kościoła ma powstać instalacja produkująca energię elektryczną i ciepło uzyskiwane ze spalania biogazu.

Niemal rok temu, mimo sprzeciwu gminy oraz mieszkańców została wydane pozwolenie na budowę biogazowni. We wsi zaczęły się protesty. Mieszkańcy pytali czy tak kontrowersyjna inwestycja jest tu potrzebna. Obawiają się ciągłego fetoru, wzmożonego ruchu transportowego, plagi owadów oraz gryzoni. - Czy lokalizacja obiektu tak blisko budynków mieszkalnych, szkoły, ośrodka zdrowia, kościoła i przedszkola pozwoli na normalne funkcjonowanie w naszej miejscowości? - pytają.

Sprawę opisywaliśmy wielokrotnie na naszych łamach. W Rabie Wyżnej była blokada drogiposelską kontrolę przeprowadzili parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej. prezentowaliśmy też relację wideo z dyskusji grupy mieszkańców z wiceministrem Januszem Kowalskim  

Starosta w prokuraturze

Zawrzało nie tylko we wsi, ale przede wszystkim w Internecie. Pod tekstami, a także na facebookowym profilu protestujących STOP biogazowni w Rabie Wyżnej pojawiły się krytyczne komentarze, a nawet ataki pod adresem inwestora jak i starosty nowotarskiego. Jeszcze w lutym inwestor zapowiadał  skierowanie sprawy do prokuratury.

Teraz protestujących mieszkańców zbulwersował fakt, że sprawę skierował przeciw nim także nowotarski starosta Krzysztof Faber, który jest mieszkańcem Raby Wyżnej.

"W oczekiwaniu na zakończenie przez Starostę Nowotarskiego postępowania, które ma rozpoznać zgłoszone nieprawidłowości w procesie uzyskania pozwolenia na budowę biogazowni w Rabie Wyżnej, dotarły do nas informacje, że coraz więcej osób jest wzywanych na policję w celu ich przesłuchania, w związku z ich komentarzami w internecie dotyczącymi Starosty Nowotarskiego – Krzysztofa Fabera. Od wezwanych na policję osób dowiedzieliśmy się, że zamieściły one w internecie komentarze sprzeciwiające się budowie biogazowni w Rabie Wyżnej i krytykujące działania Starosty. 
Z uzyskanych informacji wynika, że komentarze te zostały zgłoszone przez Starostę Nowotarskiego na policję w celu ścigania osób, które rzekomo go zniesławiły. Podobno nowotarska policja prowadzi czynności wobec osób, które zamieściły łącznie ponad 120 komentarzy" - czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na Facebooku.

Czasami sam na siebie donoszę

- To nie była krytyka. Były pomówienia, obrażanie, a nawet groźby - ripostuje Krzysztof Faber. - Były głosy, że sprzedaję dom, że się wyprowadzam, że oszukałem mieszkańców, że mam udziały w biogazowni, a nawet, że będą palić opony pod moim domem. Nie mnie oceniać na ile to jest niezgodne  z prawem stąd skierowałem sprawę na policję, prokuratura prowadzi postępowanie.   

Jak przekonuje, to normalna procedura, by wyjaśnić sprawę. - Czasami sam na siebie donoszę jeśli są skargi, że coś niewłaściwego w starostwie się dzieje.  Wówczas prokuratura to wyjaśnia - przekonuje starosta.

Jednak protestujący mieszkańcy przekonują, że to nie walka z hejtem, a próba zamknięcia ust krytykom starosty. "Po zapoznaniu się z treścią niektórych z tych wpisów uważamy, że nie zniesławiają one Starosty Nowotarskiego, a stanowią jedynie negatywną ocenę jego działania w zakresie pozwolenia na budowę biogazowni w Rabie Wyżnej.
Dlatego też uważamy, że zgłoszenie przez Starostę na policję komentarzy osób, które jedynie negatywnie oceniają jego pracę, nie zniesławiając go w żaden sposób, stanowi próbę ograniczenia wolności wypowiedzi mieszkańców Raby Wyżnej i przeciwników budowy biogazowni. Stanowi to również formę nacisku na naszą społeczność, żeby nie dawała wyrazu swojego niezadowolenia z postępowania Starosty. Nie ugniemy się pod żadną formą nacisku i dalej będziemy dążyć do tego, aby wydane (w naszej ocenie niezgodnie z przepisami) pozwolenie na budowę biogazowni zostało uchylone" - czytamy w dalszej części oświadczenia.

Niezależnie od funkcji

Szef nowotarskiej prokuratury Krzysztof Bryniarski przyznaje, że jest prowadzone postępowanie w sprawie komentarzy dotyczących biogazowni. Jednak po szczegóły odsyła do czasu, gdy prowadząca sprawę prokurator wróci z urlopu. 

- Niezależnie od funkcji jaką sprawuje osoba, która do nas się zgłosi sprawdzamy czy nie doszło do gróźb. Badamy czy to jest jeszcze krytyka czy już zniesławienie. Ustalamy numer IP komputera, z którego napisany został dany komentarz. A dalsze postępowanie zależy od wagi sprawy. Jeśli trafia ona do sądu w trybie prywatno-skargowym to kierujemy tam dane. Jeśli uznamy, że z oskarżenia publicznego -prowadzimy spraw do końca - tłumaczy prokurator rejonowy. 

Protestujący są przekonani o słuszności swoich działań. "Takie działanie Starosty marnuje czas i pieniądze podatników zarówno poprzez poświęcanie przez pracowników Starostwa czasu na wyszukiwanie komentarzy krytykujących Starostę, a także - co ważniejsze - marnowanie czasu policji, która w wyniku działań Starosty jest zobowiązana do przesłuchiwania osób zamieszczających te komentarze w internecie (przypomnijmy – prawdopodobnie ponad 120 komentarzy). Panie Starosto – czy nie lepiej byłoby wykorzystać czas pracowników Starostwa na zajmowanie się sprawami obywateli, a czas policji na zwalczanie przestępczości" - dodają.

Prosimy o przemyślane komentarze

A w pierwszym komentarzu do opublikowanego oświadczenia dodają: "Wiemy, że sprawa budzi niemałe kontrowersje, jednak prosimy Was wszystkich o przemyślane komentarze".
fig


Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
biogazownia+ 2023-09-22 22:13:17
Po co komu biogazownia jak budujemy atomówki?

"Warsaw, Poland - Sept. 21, 2023 - Westinghouse Electric Company and Bechtel today announced the signing of a formal agreement to partner on the design and construction of Poland's first nuclear power plant at the Lubiatowo-Kopalino site in Pomerania. This agreement marks another important milestone on the journey to commercial operation for Poland's first AP1000 nuclear reactor in 2033."

Chyba że jest jakaś kasa+ do przytulenia?
ani solidaruch ani wsPOmnień 2023-09-22 20:41:24
@solidaruch, spróbuj krytykować zieloną granicę holenderskiej żydówy czy PO chwalić kaczora dyktatora na łamach Tygodnika PO. A ten chyba nie jest ani z władzą (obecną) ani z narodem (polskim). POdobnie na YT
@wsPOmnień czar, "Każdy, kto łamie prawo i zagraża funkcjonariuszom i podnosi rękę na policjantów, ten podnosi rękę na państwo polskie. Każdy, kto obraża funkcjonariuszy, obraża majestat RP i musi liczyć się z konsekwencjami, również z użyciem broni, gdy zajdzie taka potrzeba" mówił 26 lipca 2014... zgadnij kto?
Prawda, że bliźniaczo brzmiąca deklaracja????
wspomnień czar 2023-09-22 19:42:21
29 czerwca 1956r Józef Cyrankiewicz: Każdemu kto podniesie rękę na władzę, władza tę rękę odrąbie.
solidaruch 2023-09-22 14:02:58
Najlepiej zakneblować ludziom ryje i bić w dzwony z radości. "Naród z partią, partia z narodem"; - tak było za poprzedniego systemu bo partia to władzą była. Pozostało, "naród z władzą, amen".

Reklama
 • PRACA | dam
  Poszukujemy KUCHARZA do Restauracji w Białce Tatrzańskiej w eleganckim Aparthotelu OD ZARAZ! Oferujemy: - Umowę o pracę, - Dobre wynagrodzenie, - Sympatyczny zespół, - Możliwość zakwaterowania. +48512576206 paula23staszel@wp.pl
  Tel.: 48512576206
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni KONSERWATORA. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni EKSPEDIENTKĘ/-A. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. 604 102 804, 602 285 793.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  Pensjonat w centrum Zakopanego zatrudni PRACOWNIKÓW RECEPCJI. Praca stała w systemie dziennym oraz nocnym, na pełny etat lub pół etatu. CV proszę wysyłać na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl lub kontakt telefoniczny: 666 37 83 57.
 • PRACA | dam
  HARNASIOWA CHATA zatrudni KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU, KELNERKĘ. 600 035 355.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Młode OWCE. 783 575 415.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PRZEDSTAWICIELA HANDLOWEGO DO HURTOWNI na terenie Zakopanego i okolic - oferty: gobo10@wp.pl, 602 74 31 38.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • PRACA | dam
  PRACA NA STOISKU Z PAMIĄTKAMI Poszukuje kobiety do pracy na stoisku z pamiątkami w Zakopanem Praca od początku grudnia/ koniec listopada. Na sezon lub na stałe. Możliwość ZAKWATEROWANIA!! Wysokie wynagrodzenie + premie Tel. 539 720 809. 539720809 g.stolowska@wp.pl
  Tel.: 539720809
 • KUPNO
  SKUP STARYCH SPAWAREK. 536269912.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA od A do Z. 572624414.
 • USŁUGI | budowlane
  BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414.
 • PRACA | szukam
  KUCHARKA, POMOC KUCHENNA , SPRZĄTANIE. 796 358 958.
 • PRACA | dam
  NOWY OBIEKT POSZUKUJE OSOBY DO PRACY W RECEPCJI.Oferujemy pracę w systemie zmianowym, bez nocnych dyżurów. Wymagana znajomość języka angielskiego. Lokalizacja w centrum Zakopanego. kontakt 660 636 736
 • PRACA | dam
  Regionalna karczma w Zakopanem przyjmie do pracy: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, KELNER/-KA. 602 366 750.
 • SPRZEDAŻ | różne
  OPAŁ ŚWIERK SUCHY. 609 927 174.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE. 880 232 189.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE tanio i solidnie, zacieranie mechaniczne, technika silosowa. Realizujemy małe i duże obiekty 18 26 550 39, 503 532 680.
 • PRACA | dam
  Przyjmę BRYGADY LUB POJEDYNCZE OSOBY NA WYLEWKI MASZYNOWE. 503 532 680.
 • SPRZEDAŻ | tv, agd, komputery
  MASZ PROBLEM Z INTERNETEM? SERWIS, MONTAŻ, INSTALACJA. Chicago i okolice. +18 72 324 84 02
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA 15 AR - Nowy Targ Zadział. +44 7553 721231.
 • USŁUGI | budowlane
  WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FLIZOWANIE, PODDASZA. 505 821 021.
 • USŁUGI | budowlane
  OCIEPLENIA BUDYNKÓW, własne rusztowanie. 793 628 855.
 • USŁUGI | inne
  RÓŻNEGO TYPU PRACE WYSOKOŚCIOWE, WYCINKA DRZEW ORAZ SPRZĄTANIE POWALONYCH DRZEW. 695 092 678
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MIESZKANIA Cyrhla Hrube, Za Strugiem - 607 506 428.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Sprzedam trzy ogiery 1.5-rocznego kasztana , 2.5-letniego gniadego oraz 3.5-letniego karego (będzie szpakowaty) rasy wielkopolskiej. 609521837.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY, Zakopane centrum, ul. Kościuszki - ok. 57 m2 - 691 124 272.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, SZPACHLOWANIE, PODDASZA, PŁYTKI. 787 479 002.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę HALĘ: MAGAZYN/ PRODUKCJA - 250m. Nowy Targ, ul. Składowa. Tel. 602 290 555
 • PRACA | dam
  SZKOŁA NARCIARSKA MAŁE CICHE zatrudni INSTRUKTÓRÓW NARCIARSTWA NA CAŁY SEZON. 609 664 393.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA POLANA SZYMOSZKOWA POSZUKUJE NA SEZON ZIMOWY 2023/2024: OPERATORÓW KOLEI, OSOBY DO OBSŁUGI BRAMEK I KONTROLI PRZEJŚĆ, OSOBY DO OBSŁUGI I ZABEZPIECZENIA TRASY NARCIARSKIEJ, OSOBY DO OBSŁUGI SYSTEMU ŚNIEŻENIA TRASY NARCIARSKIEJ, OSOBY DO OBSŁUGI PARKINGU ORAZ PRAC PORZĄDKOWYCH Więcej informacji pod nr tel. 601 628 584
 • PRACA | dam
  POMOC W PENSJONACIE. Możliwość zamieszkania. 601 661 661.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Skupujemy nieruchomości; - działki - domy - mieszkania PODHALE! +48 600 404 554 grz.wicik@gmail.com
  Tel.: 48
 • SPRZEDAŻ | różne
  AUTORYZOWANY SPRZEDAWCA ORLEN S.A. Oferuje sprzedaż oleju opałowego EKOTERM Orlen !!! Atrakcyjne ceny!!! natychmiastowa realizacja dostaw!!! NAJLEPSZE CENY NA PODHALU!!! Zapraszamy do kontaktu!!! www.paliwa24.com.pl 32 288 09 41, 0 - 451 176 355 biuro@paliwa24.com.pl
  Tel.: 32
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - TYNKARZ, MALARZ, BLACHARZ, STOLARZ. Norwegia (Oslo). Języki obce NIE wymagane. Praca z pracownikami z Podhala. Zjazd do kraju (samolot) co 1-3 tygodni wg. własnego uznania - pełna elastyczność i swoboda co do wyjazdów. Zarobki w przeliczeniu 20-27 Euro/godz. ZAPRASZAMY - Oferta ze względu na pracę na terenie Norwegii skierowana tylko dla obywateli Polski (z polskim paszportem). Tel. 667 602 602.
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2023-12-02 22:24 Parada mikołajowa w Saint-Dié-des-Vosges (WIDEO) 2023-12-02 21:34 Krupówki wieczorową porą. W Zakopanem na razie nie było dużych opadów śniegu (WIDEO) 1 2023-12-02 21:00 Przysięga terytorialsa (WIDEO) 2 2023-12-02 20:00 Dwójka lawinowa na Babiej Górze 2023-12-02 19:00 Sprawdź czy swoim samochodem pojedziesz na nowym paliwie 4 2023-12-02 18:00 Bez wielkich zmian w oświadczeniu majątkowym Andrzeja Guta Mostowego, posła PiS 3 2023-12-02 16:52 Wybuch gazu w Rabce 2023-12-02 15:30 Opady marznącego deszczu przeszły w śnieg. Tak jest na Polanie Olczyskiej (WIDEO) 1 2023-12-02 14:14 Kolejny tir blokuje zakopiankę 5 2023-12-02 13:30 Mężczyzna leżał na śniegu, pies nie pozwalał do niego podejść 6 2023-12-02 12:30 21-latek pędził setką przez miasto nie bacząc na trudne warunki 4 2023-12-02 11:30 Samochód wjechał w płot na Olczy. Właściciele posesji poszukują kierowcy (WIDEO) 6 2023-12-02 10:30 Na razie z dużej chmury mały śnieg. Nietypowa sytuacja pogodowa (WIDEO) 1 2023-12-02 10:24 Ośrodek Narciarski Bania rusza 2 grudnia! 1 2023-12-02 09:26 Uwaga! Cysterna utknęła na podjeździe w Rdzawce od strony Krakowa (WIDEO) 4 2023-12-02 09:00 Piękno i groza gór, czyli twórcy urzeczeni tradycyjnym pejzażem tatrzańskim (WIDEO) 2023-12-02 08:30 Warsztaty malowania na szkle o tematyce bożonarodzeniowej 2023-12-02 08:00 Szymborska w Zakopanem. Wieczór w Czerwonym Dworze 2023-12-01 22:40 Dachowanie w Lipnicy Wielkiej 2023-12-01 22:30 Zderzenie w Kościelisku. Dwie osoby poszkodowane (ZDJĘCIA) 2023-12-01 21:42 Uchwała antyprzemocowa przegłosowana. Po ponad 10 latach (WIDEO) 23 2023-12-01 21:30 Narty smarowali sardynkami, podpierali się bambusowym kijem. Tak wyglądały początki narciarstwa 2023-12-01 20:30 To będzie pierwszy narciarski weekend 1 2023-12-01 19:46 Przerwa w obradach. Radni próbują połączyć dwa projekty uchwał antyprzemocowych 2 2023-12-01 19:30 Uwaga na oszukańcze oferty, warto sprawdzić zdjęcia wrzucane przez kwaterodawców 3 2023-12-01 18:50 Nowe ostrzeżenie przed opadami śniegu! Spadnie go ponad pół metra? 5 2023-12-01 18:30 Szukamy informacji o losach byłej sportsmenki, która zamieszkała w Zakopanem 1 2023-12-01 17:30 Zwłoki znalezione w lesie w Sieniawe 6 2023-12-01 17:30 Dokarmiaj ptaki z głową 2 2023-12-01 16:59 Obajtek pozbywa się majątku, co dalej z dworkiem użyczonym zakopiańskiej Fundacji HANDICAP? 42 2023-12-01 16:52 W Zębie zaginął sympatyczny kotek 2023-12-01 16:44 Dyrektor otrzymał już swoją roczną nagrodę a załoga... to się jeszcze zobaczy 2 2023-12-01 15:59 Wojsko ćwiczy na nowotarskim Rynku przed jutrzejszą przysięgą 14 2023-12-01 15:41 Jak dbać o skórzane torebki? Czy i warto je impregnować? 2023-12-01 15:10 Przyjechała pani przypiąć order do klapy. Gorąca dyskusja na temat uchwały antyprzemocowej w Zakopanem (ZDJĘCIA) 4 2023-12-01 14:18 Stawiają choinkę na Krupówkach 2023-12-01 13:30 Co robić w weekend w Zakopanem? 1 2023-12-01 12:30 Udane policyjne łowy 2 2023-12-01 11:13 Siedmiu poszukiwanych listami gończymi mężczyzn wpadło w ręce policji 1 2023-12-01 10:30 "Mikołajki dla Mukoludków" po raz dziesiąty 2023-12-01 09:59 Ostrzeżenie przed silnymi opadami. Spadnie 40 cm śniegu? 2023-12-01 09:05 Zaśnieżone chodniki w Zakopanem. Aż strach przejść 7 2023-12-01 08:00 Wojsko w mieście - sprawdź jakie objazdy szykują się w sobotę! 2023-11-30 23:28 Zasypuje Zakopane, a to dopiero początek opadów (WIDEO) 1 2023-11-30 22:00 Śmiertelnie niebezpieczne pustostany, w dzień schronienie, w nocy zagrożenie 4 2023-11-30 21:00 Eko-moda w szkolnym wydaniu, czyli wielobarwne stroje, a nawet teatralne kostiumy (FOTO) 6 2023-11-30 19:54 Rozpoczął się proces policjanta oskarżonego o nieumyślne spowodowanie śmierci 19 2023-11-30 19:00 Ma 21 lat, wystawione za sobą dwa listy gończe, a w kieszeni narkotyki 2023-11-30 18:00 Krupówki zaśnieżone, a na weekend zapowiadane są duże opady śniegu 1 2023-11-30 17:00 Będą układać asfalt w ostatniej chwili. Przez wiele tygodni nic się nie działo 10
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-11-18 22:12 1. "...wydają się być gotowe" tak jak tunel swego czasu. Sensację ogłoście jak będzie już gotowe. Na razie sensacyjne są korki, nawet poza sezonem. 2023-10-25 07:37 2. Dźwięk dobry wszystkim. Widzę sporo ładnych zdjęć więc dodam: światło realizował Marcin Kępiak a za dźwięk odpowiadał Marcin Słodyczka. Jeden i drugi z Zakopanego (Future Tech technika sceniczna). Miłego dnia czytelnikom TP :) 2023-09-21 22:45 3. Niestety. Dla dzieci niepełnosprawnych niedowidzących jaskinie w polskich Tatrach się skończyły. Dzięki Bogu że jest Słowacja 2023-09-18 15:10 4. Dajcie znizke dla platfusow. Po 15 pazdiernika beda tam tlumnie walic . 2023-09-14 10:39 5. A to chyba Ministerstwo MSWiA jest od tego, żeby dawać sprzęt. No chyba, że Terlecki narkoman z Krakowa dał z własnej inicjatywy i kieszeni. Skoro jest jedynką wśród šlebodnych. Z mojej kieszeni i podatków wolę dać na biedne psy w Nowym Targu. 2023-09-03 06:18 6. Jak zwykle ksiadz po danine. 2023-08-31 19:14 7. Zdjęcie 13 i 14, jesteś piękna. Mój typ. 2023-08-29 14:16 8. No nie ma komentarzy chyba dlatego napiszę, że Pani ze zdjęcia 14 i 15 jest w moim typie. Panie redaktorze znasz Pan mój gust. 2023-08-17 13:12 9. Po rozpoczęciu roku szkolnego będą dzieci przymusowo oglądać takie se obrazki kosztem matematyki. Minister od nauki już się o to postara. Minister od kultury zawnioskuje jakieś odznaczenie dla "artysty".Natomiast Małgorzata Ziętkiewicz w Wydarzeniach Polsatu będzie pół godziny gęgać na ten temat. Wojtyła wiecznie żywy! 2023-08-15 07:46 10. Czy był jakis wernisaż na ktorym był ktos wiecej niz rodzina artysty i urzednicy? Przeciez to sie w glowie nie miesci, tyle publicznych pieniędzy to kosztuje a nikt tego nie oglada. Komu to i po co?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania


REKLAMA