Reklama

2023-09-22 15:19:43

Zakopane

Kolejna blokada na Kamieńcu. Dzieci nie mogą wyjechać z ośrodka

Prywatne osoby blokują wyjazd z Ośrodka Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną na Kamieńcu w Zakopanem.

- Od półtorej godziny nie możemy wyjechać z naszego ośrodka. Drogę blokują dwa prywatne samochody. Tymczasem mamy pełne prawo do korzystania z tej drogi. Przez blokadę dzieci nie mogą wrócić do swoich domów - mówi przedstawicielka Ośrodka.

Na miejscu zastaliśmy dwa blokujące przejazd auta, zablokowany samochód należący do Ośrodka i ciężarówkę wypełnioną materiałami budowlanymi. - Utwardzamy drogę do naszej inwestycji tak, aby był lepszy dojazd - tłumaczą przedstawiciele Ośrodka.

Jeden z blokujących twierdzi, że przedstawiciele Ośrodka nie mają prawa przejeżdżać przez należące do niego działki. - Będę blokować przejazd do czasu przyjazdu policji - tłumaczy. Jedna z okolicznych mieszkanek przechodząc stwierdziła, że nie była powiadomiona o tym, że po jej drodze będą jeździć ciężarówki.

To druga taka blokada w ostatnich tygodniach. Na miejsce wezwano policję. Dokładne racje obu stron przedstawimy w papierowym wydaniu TP w czwartek.

p

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
stały czytelnik 2023-09-25 22:09:54
załatwianie prywaty z ochroną chorych najlepszym biznesem na świecie
a boku 2023-09-24 16:07:51
Dlaczego ośrodek docelowo nie zostanie przeniesiony do powstającego centrum pomocy społecznej?
Nie ma to tamto 2023-09-24 10:22:27
Macie papier, to nie dajcie się. Są paskudne czasy, jak się masz miekkie serce to masz twardą doopę. Potem Ty będziesz chodził i prosił. Tu jest wykorzystywanie niepełnosprawnych do prywatnego celu bo kto zagwarantuje, że "potem" to nie przejmie jakiś deweloper i będziecie w czarnej d. Niestety taki ten Świat, potrz jak nam sąsiedzi "dziękują", liczy się tulko ich interes ze zbożem.
Kargul 2023-09-24 10:00:24
Ja staram się o zezwolenie w normalnym trybie na budowę szopy na granicy z sąsiadami, Którym to NSA kazał na tej granicy rozbiórkę pomieszczenia gospodarczego. Ich samowola dalej stoi i niszczy budowle innych sąsiadów. Teraz rozumiem dlaczego prawo budowlane u górali nie obowiązuje bo przykład idzie "z góry" w imię wyższej konieczności. Najlepiej do tego wykorzystać dzieci z niepełnosprawnością. Ech ludzie ..... . Ot, takie "polskie prawo" co nie ma nic wspólnego z Państwem Prawa. Jak powiedział filmowy Pawlak: "Sąd sądem ale sprawiedliwość ........
do gucio 2023-09-23 20:14:12
Pamiętam nawet właścicieli i ich lokatorów z piętra
Gucio 2023-09-23 18:47:07
Musisz iść leczyć się na głowę psoni istnieje 40 lat ciekawe czy byłeś na świecie
do gucio 2023-09-23 14:52:35
to jest przykład i temat do przemyślenia - chcesz taką firmę co was powoli krok po kroku zżera jak rak na swoim osiedlu ? Pewnego dnia jakiś kolo wchodzi do Waszego domu i oznajmia ,, wypad stąd to moje właśnie otwieram nowy dział firmy przeszkadzacie mi i robię to w imię wyższych celów "
Gucio 2023-09-23 11:22:31
Od kiedy stowarzyszenie jest firmom nawet piszesz i nie wiesz co piszesz nie zaznajomiony z tematem się nie wypowiada ma bozia lokatorow
Pycha I Szmal 2023-09-23 09:24:32
Edycja zjadła bardzo ważne zdanie firma weszła w posiadanie części działki miasta i dlatego korzysta ze służebności załatwionej przez kola z urzędu do miejskiego domu
Pycha I Szmal 2023-09-23 08:45:16
Tak sobie czytam i grzebię w mapach i tak dla obrońców chorych - gdyby ktoś w spadku dostał dom i przynależną do niego działkę stanowiącą dojazd do tego domu ale miał pomysł i na działce dojazdowej postawił farmę fotowoltaiczną. Ma kumpla w urzędzie miasta i prosi go o przysługę - potrzebuje utwardzony dojazd firma się rozwija trzeba dowieźć komponenty do nowej produkcji i ok obok jest droga gruntowa do kilku domów / mieszkają starsi ludzie / Koleś załatwia wylanie asfaltu tylko ,,zapomina" poinformować właścicieli drogi bo jest to droga prywatna a nie publiczna we właściwy sposób tzn służebność wywłaszczenie lub zwykłe pisemne poinformowanie że wspaniałomyślny kolo zrobi im ,,dobrze'. Następnie firma prężnie sie rozwija i zaczyna jaj brakować miejsca więc znajduje jednego z właścicieli znowu sąsiedniej nieruchomości tyle tylko że z dojazdem do drogi publicznej i o skarbie sąsiadującej z działką miejską. Gdy sąsiadujący właściciele zaczynają się wkurzać bo firma coraz bardziej się panoszy rozbiera ogrodzenia stawia budynki w granicy z sąsiadami bez wymaganych pozwoleń pracownicy są coraz liczniejsi i uciążliwi dla sąsiadów cały czas jest wmawianie ze problemy zostaną rozwiązane ale w zasadzie to nasza działalność jest ku chwale wspaniałego celu, a wy sąsiedzi jesteście wredni bo nam kłody pod nogi rzucacie. Później znowu kolo z urzędu poproszony został o przysługę i wystąpił o służebność przejazdu na drodze asfaltowej która ,,robiła dobrze " właścicielom. Więc kolo zakasał rękawy i poszedł do sądu złożył stosowny pozew tylko ,,zapomniał" poinformować właścicieli i ich spadkobierców o swoich zamiarach wiedząc co i komu bo najpierw napisał do nich pisemko że może by miasto odkupiło drogę aby firma dalej świetlane cele czyniła. Sprawa wlokła się lat kilka i nastał pomór światowy co zamknęło sady i urzędy przed petentami. Wtedy kolo nagle przyśpieszył i dostał to co firma chciała tylko znowu nie poinformował bo po co. Przy okazji sprawy firmy służebność dostał właściciel domu który był właścicielem drogi. Ciekawe czy następnym krokiem firmy będzie uwłaszczenie sie na tej drodze. Ale kwiatkiem przecudnym jest fakt ze po nabyciu drogi łączącej firmę z drogą publiczną jest brak działań jakichkolwiek na jej przebiegu i w dokumentach. Tutaj uwaga do adwokata od 1995 roku upłynęło 28 lat. Pytanie do urzędu czy występując do sądu miał świadomość istnienia dojazdu niekonfliktowego czy zrobił to celowo, W tle deweloper zainteresowany bo ma działkę z dojazdem przez stojącą farmę fotowoltaiczną i teren firmy.
hilary ferdyan 2023-09-23 08:36:22
Niech się papuga ujawni, który to taki chojrak w terenie jest?
A jak się nie ujawni to napiszcie, który to taki kozak jest, bo mam też taką dróżkę i sąsiada, z którym trzeba podobnie sprawę rozegrać.
miejscowy 2023-09-22 22:21:20
Ta papuga to od nas? Straszne rzeczy wypisuje.
do adwokat 2023-09-22 22:04:06
Zmień nick
Naprawdę poszkodowane to były osoby NIEPEŁNOSPRAWNE, które nie mogły wrócić do domu
może napisz "adwokat sąsiadów blokujących drogę"
do adwokat 2023-09-22 21:53:16
Człowieku jakie ty bzdury piszesz. To że jesteś adwokatem nie powinno wyłączać u ciebie CZŁOWIECZEŃSTWA. Są leki których nie podasz w ośrodku. Jako rodzic lub opiekun prawny osoby niepełnosprawnej możesz to zrobić. Sam potwierdzasz wersję że blokada miała na celu okazanie dokumentów, twoje domniemanie że mają wadę prawną będzie pewnie ustalone w sądzie, tego nie neguję. Walcz na sali sądowej, a nie na drodze dojazdowej do ośrodka. Masz serce z kamienia. Jestem rodzicem osoby niepełnosprawnej i twoje wyjaśnienia są OBRZYDLIWIE NIELUDZKIE.
Dobry adwokat nie walczy z NIEPEŁNOSPRAWNYMI na drodze dojazdowej do ośrodka. Dobry adwokat załatwia takie rzeczy w sądzie. Szkoda że nie było jakiejś większej telewizji. To wstyd dla bogatego Zakopanego żeby niepełnosprawnych spotykały takie NIEGODZIWOŚCI.
Zobacz jak działa PSONI - to stowarzyszenia rodziców, którzy szukają pomocy dla swoich niepełnosprawnych dzieci, bo większość urzędów o nich zapomina.
Jeżeli jesteś z siebie dumny i uważasz że jest to w porządku to opowiedz swojemu zdrowemu dziecku przed spaniem jak to jego wspaniały rodzic adwokat dopuścił żeby jego klient zablokował dojazd biednym niepełnosprawnym ludziom.
Gucio 2023-09-22 21:31:02
To tylko Ty mogłeś tak wymyślę c wielka teoria siać chłopie i przemyśl swoje zachowanie i przeproś i powiedz ze masz pustom mózgownice .
adwokat poszkodowanych 2023-09-22 21:02:31
Zastrzeżenia co do formy działalności ośrodka były od początku tylko cały czas były zapewnienia o rozwiązaniu zgłaszanych problemów i kończyło się na tym że sąsiedzi dowiadywali się o kolejnych bezprawnych działaniach. Cały czas jest szermowanie dobrem chorych. Wracając do leków to jeżeli nie można w ośrodku podawać to znaczy że w domu tym bardziej, policja została poinformowana, że nie było karetki, a nawet gdyby się pojawiła to nie ma problemu ponieważ wielokrotnie dojeżdżało pogotowie do potrzebujących nie tylko w ośrodku. Szermowanie takim argumentem jest nadużyciem propagandowym - co by się stało gdyby - ale się nie stało i nikt nie utrudniał dojazdu służb ratunkowych. Żadna krzywda nikomu się nie stała poza tym że poczekali chwilę - jeżeli stoi samochód ośrodka w korku z powodu wypadku to też będziecie podnosić larum do policji że chore dzieci czekają ? Jeszcze raz wystarczyło okazać dokumenty na początku całego zajścia, a nie wstrzymywać prace budowlane i wyjazd chorych - z całej tej sytuacji wynika że właśnie chodziło o ten fakt osobom z ośrodka ! Co do rady o rozpoczęcie procedury przed sądem wiem co i kiedy zrobić, na razie czekaliśmy na polubowne ustalenia z przedstawicielami ośrodka dzień dzisiejszy pokazał że nie będzie takiego finału i zależy tym osobom na zdyskredytowanie sąsiadów poprzez przedstawienie jako wrogów chorych. Gdy sprawa dokumentów została wyjaśniona to osoby blokujące chciały odjechać aby nie przedłużać niewygód ale nagle się okazało że nikomu z ośrodka się nie śpieszy i nie można było odblokować przejazdu jeszcze przez 10 minut bo przedstawiciele ośrodka zamiast zająć się rzekomo osobami potrzebującymi natychmiastowego transportu rozpoczęły dyskusję z policją i innymi osobami nie dopuszczając do odjazdu samochodów. Co do bycia w potrzebie nie szermowałbym tym argumentem bo kilkakrotnie osoby dojeżdżające do ośrodka w sposób wulgarny usiłowały utorować sobie przejazd w czasach gdy nie miały do tego prawa czyli przed rokiem 2020, przejazdu chwilowo nie było bo odbywał się transport osoby chorej do prywatnego pojazdu w celu dowiezienia jej do placówki medycznej.
rdzawevento 2023-09-22 20:50:52
WSTYD. Jeżeli adwokat wam tak doradził, to szkoda gadać. Ludzie już całkiem zdziczeli. Żeby dobra materialne stały się ważniejsze niż człowieczeństwo. Przykro na to patrzeć. Cieszę się że nie mam takich sąsiadów. Gdzie się podziały resztki waszego honoru? Ludzie powinni was pokazywać palcami na ulicy.
Gucio 2023-09-22 20:29:00
Ale adwokacie pokrzywdzonych dokumenty widziałeś przy pierwszej interwencji jak jesteś zainteresowany to idź i sobie wyciąg z akt ale tobie żal kasy więc zylujesz na stowarzyszeniu wielkie komitety zakładacie ztym pseudo mechanikiem zobaczymy czy Ci będzie pomagał a czeka cię wiele spraw cywilnych za znieważenie i wiele innych życzę Ci powodzenia są to sprawy które się ciagnom się latami ale niekompetentnych ludzi uczą rozumu pokory a po co ty chodzisz do kościoła chłopie tak nie zachowujom się ludzie wierzący atak dziś miałeś utartego nosa wraz z pseudomechanikiem bo nic niewywojowales Aten powywozil graty wzdłuż jezdni publicznej imysli ze co ma taki sam rozum jak ty .
do adwokat 2023-09-22 19:40:34
Jakim trzeba być troglodytą żeby ludziom na wózkach zagrodzić przejazd. Bez serca, bez rozumu. Jak jesteś adwokatem to podejmij kroki prawne na drodze sądowej. Nigdy w ten sposób. Normalni ludzie tak nie robią. Przez ile lat jeżdżą tą drogą? Czy zdajesz sobie sprawę że niektórzy podopieczni wracają do domów przyjąć leki o określonej porze. W ośrodku nie można wszystkiego podawać. Takie zachowanie może być zagrożeniem czyjegoś życia. Mam nadzieję, że nigdy nie spotka ciebie ani twoich bliskich niepełnosprawność. Wtedy przekonasz się jaką KRZYWDĘ wyrządziliście tym ludziom.
Wasze zachowanie godne jest napiętnowania i potępienia. Ludzie to zapamiętają.
Michał Malek 2023-09-22 19:36:54
Jestem ciekaw czy ci co blokują dojazd do ośrodka zdają sobie sprawę że w każdej chwili może tam być Konieczny dojazd karetki pogotowia i czy wtedy odblokują czy dalej będą czekać na policję.
Ośrodek istnieje tam od lat i nigdy nikomu nie przeszkadzal.
adwokat poszkodowanych 2023-09-22 19:18:01
Przedstawiciele ośrodka dla dzieci zostali wezwani przez blokujących do okazania dokumentów uprawniających ośrodek do korzystania z nieruchomości. Odmówiono i kazano iść do sądu w poszukiwaniu dokumentów nie podając nawet sygnatury akt. Eskalacja konfliktu następuje z winy ośrodka. Następnie jeden z pracowników ośrodka usiłuje uderzyć jednego z blokujących i grozi że jak go spotka to go obije. Ponownie pracownicy ośrodka są wzywani do okazania dokumentów i są zapewnieni że jeżeli dokumenty są w porządku to blokada zostanie usunięta. Dopiero po pojawieniu się policji reprezentanci ośrodka ujawniają dokumenty osobom blokującym i blokada zostaje usunięta. Dokumenty posiadają wadę prawną jednak trzeba to wyjaśnić w sądzie. Należy nadmienić, że ośrodek jest właścicielem działki pozwalającej na bezkolizyjne z innymi właścicielami nieruchomości przeprowadzenie dojazdu. Pomimo upływu 37 lat nie dokonali jednak nawet wpisu o nabyciu nieruchomości / widnieje poprzedni właściciel / tylko wymuszają na sąsiadach korzystne dla siebie rozwiązania. Należy dodać też że wymuszają w sposób bezprawny przejazd przez sąsiednie działki i zostali poinformowani przez interweniujących policjantów o braku legalnego przejazdu przez nieruchomości i możliwości zablokowania dojazdu przez prawowitych użytkowników. Do momentu wyjaśnienia sprawy w sądzie obie strony konfliktu zostały pouczone i wezwane do przestrzegania prawa. Należy podkreślić, że eskalacja konfliktu i wykorzystywanie chorych do wymuszania swoich racji jest niepotrzebne wystarczyło okazanie dokumentów i sprawa zakończyła by się w momencie jej rozpoczęcia resztą zajmują się prawnicy.
piskomuna 2023-09-22 17:29:59
Używanie dzieci do szantażu i zawłaszczenia cudzej własności jest .... I tyle tylko można powiedzieć o urzędnikach. Leczcie się!
etnograf 2023-09-22 16:32:35
droga droga ale co sa winne dzieci.Trzeba byc bez serca.Jezeli jest jakis problem to podac sprawe do sadu.Wstydzcie sie
POLAK 2023-09-22 15:55:31
Co za ludzie blokują przejazd osób niepełnosprawnych. Jeżeli jeździli tą drogą od wielu lat, a teraz jest problem to właściciele są bez serca. Jeżeli to wasza droga to walczcie o nią w sądzie, ale nie utrudniajcie życia niepełnosprawnym.

Reklama
 • BIZNES
  Sprzedam WPOŻYCZALNIĘ NART I SNOWBORDU. 662 370 510.
 • PRACA | dam
  Pensjonat w centrum Zakopanego zatrudni PRACOWNIKÓW RECEPCJI. Praca stała w systemie dziennym oraz nocnym, na pełny etat lub pół etatu. CV proszę wysyłać na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl lub kontakt telefoniczny: 666 37 83 57.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • KUPNO
  SKUP STARYCH SPAWAREK. 536269912.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY, Zakopane centrum, ul. Kościuszki - ok. 57 m2 - 691 124 272.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: KUCHARZA/-kę, KELNERA/-KĘ. Zapewniamy stabilną,całoroczną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  Witam zatrudnie do pracy przy dachach. Praca na terenie krakowa i podhala stawka od 25zl netto plus umowa o prace . Wiecej informacji udziele telefonicznie lub osobiscie. 889397694 Swiec12@op.pl
  Tel.: 889397694
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK. 660 079 941.
 • SPRZEDAŻ | różne
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, szer. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy do pracy osoby na stanowisko: POKOJOWA/KELNER ŚNIADANIOWY. Oferujemy pracę w systemie zmianowym, lokalizacja w centrum Zakopanego. kontakt 660 636 736
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY/PODDASZA/WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 794 964 176
  Tel.: 794
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA ZAREMBA, ZAKOPANE przyjmie FAKTURZYSTKĘ, od zaraz. 570 644 318
 • PRACA | dam
  Poszukujemy KUCHARZA do Restauracji w Białce Tatrzańskiej w eleganckim Aparthotelu OD ZARAZ! Oferujemy: - Umowę o pracę, - Dobre wynagrodzenie, - Sympatyczny zespół, - Możliwość zakwaterowania. +48512576206 paula23staszel@wp.pl
  Tel.: 48512576206
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni KONSERWATORA. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni EKSPEDIENTKĘ/-A. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. 604 102 804, 602 285 793.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  HARNASIOWA CHATA zatrudni KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU, KELNERKĘ. 600 035 355.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PRZEDSTAWICIELA HANDLOWEGO DO HURTOWNI na terenie Zakopanego i okolic - oferty: gobo10@wp.pl, 602 74 31 38.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA od A do Z. 572624414.
 • USŁUGI | budowlane
  BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414.
 • PRACA | szukam
  KUCHARKA, POMOC KUCHENNA , SPRZĄTANIE. 796 358 958.
 • PRACA | dam
  Regionalna karczma w Zakopanem przyjmie do pracy: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, KELNER/-KA. 602 366 750.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE. 880 232 189.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE tanio i solidnie, zacieranie mechaniczne, technika silosowa. Realizujemy małe i duże obiekty 18 26 550 39, 503 532 680.
 • PRACA | dam
  Przyjmę BRYGADY LUB POJEDYNCZE OSOBY NA WYLEWKI MASZYNOWE. 503 532 680.
 • SPRZEDAŻ | tv, agd, komputery
  MASZ PROBLEM Z INTERNETEM? SERWIS, MONTAŻ, INSTALACJA. Chicago i okolice. +18 72 324 84 02
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA 15 AR - Nowy Targ Zadział. +44 7553 721231.
 • USŁUGI | budowlane
  WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FLIZOWANIE, PODDASZA. 505 821 021.
 • USŁUGI | budowlane
  OCIEPLENIA BUDYNKÓW, własne rusztowanie. 793 628 855.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MIESZKANIA Cyrhla Hrube, Za Strugiem - 607 506 428.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Sprzedam trzy ogiery 1.5-rocznego kasztana , 2.5-letniego gniadego oraz 3.5-letniego karego (będzie szpakowaty) rasy wielkopolskiej. 609521837.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, SZPACHLOWANIE, PODDASZA, PŁYTKI. 787 479 002.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę HALĘ: MAGAZYN/ PRODUKCJA - 250m. Nowy Targ, ul. Składowa. Tel. 602 290 555
 • PRACA | dam
  SZKOŁA NARCIARSKA MAŁE CICHE zatrudni INSTRUKTÓRÓW NARCIARSTWA NA CAŁY SEZON. 609 664 393.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA POLANA SZYMOSZKOWA POSZUKUJE NA SEZON ZIMOWY 2023/2024: OPERATORÓW KOLEI, OSOBY DO OBSŁUGI BRAMEK I KONTROLI PRZEJŚĆ, OSOBY DO OBSŁUGI I ZABEZPIECZENIA TRASY NARCIARSKIEJ, OSOBY DO OBSŁUGI SYSTEMU ŚNIEŻENIA TRASY NARCIARSKIEJ, OSOBY DO OBSŁUGI PARKINGU ORAZ PRAC PORZĄDKOWYCH Więcej informacji pod nr tel. 601 628 584
 • PRACA | dam
  POMOC W PENSJONACIE. Możliwość zamieszkania. 601 661 661.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Skupujemy nieruchomości; - działki - domy - mieszkania PODHALE! +48 600 404 554 grz.wicik@gmail.com
  Tel.: 48
 • SPRZEDAŻ | różne
  AUTORYZOWANY SPRZEDAWCA ORLEN S.A. Oferuje sprzedaż oleju opałowego EKOTERM Orlen !!! Atrakcyjne ceny!!! natychmiastowa realizacja dostaw!!! NAJLEPSZE CENY NA PODHALU!!! Zapraszamy do kontaktu!!! www.paliwa24.com.pl 32 288 09 41, 0 - 451 176 355 biuro@paliwa24.com.pl
  Tel.: 32
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - TYNKARZ, MALARZ, BLACHARZ, STOLARZ. Norwegia (Oslo). Języki obce NIE wymagane. Praca z pracownikami z Podhala. Zjazd do kraju (samolot) co 1-3 tygodni wg. własnego uznania - pełna elastyczność i swoboda co do wyjazdów. Zarobki w przeliczeniu 20-27 Euro/godz. ZAPRASZAMY - Oferta ze względu na pracę na terenie Norwegii skierowana tylko dla obywateli Polski (z polskim paszportem). Tel. 667 602 602.
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2023-12-05 22:00 Anna Seniuk w Rabce 2023-12-05 21:00 Znikające kosze nie pomagają, ktoś nadal podrzuca śmieci w dawne miejsca 2023-12-05 20:30 Policyjne ostrzeżenie, wraz z nocą nadciąga nie tylko Święty Mikołaj z prezentami 2023-12-05 20:07 Konserwator dopiero za miesiąc skontroluje miejsce po rabczańskim zabytku 2 2023-12-05 19:07 Głupota czy znieczulica? Zostawiła w zamkniętym mieszkaniu kota i psa na dwa tygodnie 5 2023-12-05 18:20 Dziecko pokrzywdzone przestępstwem - nie tylko o "ustawie Kamilka" 2023-12-05 18:00 Tak wygladają schody przy parkingu na Alejach 3 Maja 1 2023-12-05 17:29 Policjanci u gaździnek z Gronkowa 2023-12-05 17:15 Zakopiańscy policjanci uczcili pamięć swoich kolegów z Wrocławia (WIDEO) 1 2023-12-05 17:10 Mikołaj w Rabie Wyżnej 2023-12-05 16:54 Kolizja na skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej i Tetmajera, uwaga na śliskie jezdnie 2023-12-05 16:50 Krzywda warta milion 1 2023-12-05 16:30 "Cztery pory roku" Vivaldiego w nowotarskim MCK 1 2023-12-05 16:04 Oszuści wpadli na nowy pomysł 2023-12-05 15:30 Norwid i Dziubek. Orawskie posiady poetyckie i literackie 2023-12-05 15:00 Osiem tysięcy naboi wystrzelali dla bezpieczeństwa 2023-12-05 14:08 Największa stacja ładowania aut elektrycznych w Polsce Południowej powstanie na Podhalu 6 2023-12-05 13:09 Osuszacz powietrza do piwnicy. Mocny i niezawodny 2023-12-05 13:04 Jak zrobić wentylację w domu? 2023-12-05 13:01 WYSTAWA POWARSZTATOWA "GODNY CAS" 2023-12-05 13:00 Ruszyły przygotowania do budowy lodowiska na płycie Rynku 1 2023-12-05 12:00 Cyrhla to piękna dzielnica Zakopanego (WIDEO) 1 2023-12-05 11:38 Najstarsze języki programowania - sprawdź, czy je znasz! 2023-12-05 11:30 Z jednej chałpy. Wystawa prac rodziny Gładczanów 2023-12-05 11:19 Masz w sobie żyłkę handlowca? Zgłoś się do nas! 2023-12-05 11:00 Malowane na szkle, a raczej pod szkłem (WIDEO) 2023-12-05 10:00 Tatrzańscy policjanci składają kondolencje kolegom z Wrocławia (WIDEO) 9 2023-12-05 09:30 Fotografie folklorem malowane 2023-12-05 09:00 Zdrowie, odporność na stres i dyspozycyjność, czyli szkoła stewardess pod Giewontem 2023-12-05 09:00 Zbieraj "GONTY" i wymieniaj na nasze produkty. Przedłużamy promocję! 2023-12-05 08:30 Johnny Trash na pokazie filmu "Ski Bums" 2023-12-05 07:59 Mamy poważny problem z internetem z Netii. Już drugi dzień 3 2023-12-04 21:40 Góra śniegu usunięta 2 2023-12-04 20:59 Nie żyje Stanisława Strachanowska 2023-12-04 20:21 Zakopower i Ralph Kamiński razem. Teledysk do utworu Wołosi (WIDEO) 4 2023-12-04 19:40 Słynne łopatowanie ma już prawie 10 lat, ale problem pozostał (WIDEO) 1 2023-12-04 18:51 Ranny jeleń uśpiony 12 2023-12-04 18:40 Polacy utknęli pod Babią Górą. Z pomocą przyszli słowaccy ratownicy 2023-12-04 17:40 Czekacie na prezenty? Święty Mikołaj nie zawsze je przynosił (WIDEO) 2023-12-04 17:30 Nie boimy się mówić o trudnych sprawach. Mikołajki z Natalią Niemen 2023-12-04 16:39 Prawdziwy święty, czyli XVIII Podhalańskie Mikołajki 1 2023-12-04 15:40 Koronacja Pięknej Madonny 3 2023-12-04 15:30 Podaruj dzieciom najcenniejszy dar. Akcja zbiórki krwi 2023-12-04 14:45 Narty w Austrii - gdzie się wybrać i jak się przygotować? 2023-12-04 14:42 Ranny jeleń od dwóch tygodni czekał na pomoc AKTUALIZACJA (WIDEO) 17 2023-12-04 14:30 Piękna zima także na Krupówkach 2023-12-04 13:40 Takie odśnieżanie w Zakopanem. Góra śniegu na chodniku i miejscu dla niepełnosprawnych 8 2023-12-04 12:59 Zmarł wieloletni sołtys Małego Cichego. Był też członkiem władz miejscowej OSP 1 2023-12-04 12:03 Szalik i czapka dla bezdomnych 2023-12-04 11:59 Nieodśnieżone chodniki w Zakopanem, a śnieg przestał padać w niedzielę 5
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-12-05 21:42 1. w dobie smartfonów, paczkomatów i kurierów za pare złotych tlumaczenie 'zapomnialam zostawić kluczy' jest nieco niedorzeczne..... 2023-12-05 21:37 2. Pewnie jesteś młody, więc w tym temacie trudno będzie się porozumieć :)). Czytać między wierszami potrafię i jeszcze sporo innych rzeczy też . Mam wielu młodych przyjaciół - ale tych nowoczesnych teledysków nie rozumiałam, nie rozumiem i już raczej nigdy nie zrozumiem. Ralf Kamiński ma również bardzo ciekawe wykonania , lubię piosenki tego typu i z przyjemnością słucham ich w wydaniu koncertowym . Niestety w tym teledysku nic mnie nie wzrusza tylko męczy. A piosenka - choć właściwie można powiedzieć pieśń - bardzo ładna . To jednak nieważne, młodszym fanom się podoba , mnie nie musi - a obu lubianym wykonawcom życzę dalszych sukcesów i takich udanych kompozycji .. 2023-12-05 21:31 3. Nic nie tłumaczy głupoty kobiety.Zwierzęta jej odebrać i poszukać dobrych domów. A dzicii mają kuratora więc dogląda . Wśród sąsiadów kompletna znieczulica. Ludzie już są chyba wyzuci z wszelkich uczuć. Źle się dzieje 2023-12-05 21:11 4. Takie są matki polki samotne, zero odpowiedzialności, liczą się tylko one, tak jak w tym przypadku - bo ona musiała wyjechać, i nie pomyślała żeby oddać zwierzęta pod opiekę normalnym ludziom, których pewnie w otoczeniu pańci brak. Takiej pańci niestety tylko się wydaje że się zajmuje zwierzętami, pewnie ma je tylko po to żeby dzieci miały kogo ciągnąć za ogony, albo wynagrodzić im brak normalnej rodziny. Aż łzy płyną do oczu jak można biedne zwierzaki zostawić na pastwę losu. Zero odpowiedzialności, zero człowieczeństwa. A takiej się wydaje że świat zwojuje, niestety i na szczęście tylko w swoim mniemaniu.. 2023-12-05 21:02 5. Bez jedzenia i picia jakoś można wytrzymać, ale co jeśli zwierzątka nie potrafiły korzystać z ubikacji...? 2023-12-05 20:48 6. Pięć aut naraz no sukces, 2023-12-05 20:35 7. Przykro czytać 2023-12-05 20:26 8. inwestor docenił konserwatora :) 2023-12-05 20:26 9. Dlaczego szukacie dziury w całym- Właściciel chce doprowadzić budynek do dawnego blasku a tu takie larum. Rabczański szpital to też budynek zabytkowy i nikt jednego słowa nie powiedział. Mało tego - prezes prawie uzdrowiciel ! A tu poważny Inwestor z pomysłem i kasą. A tam ani pomysłu ani kasy...ej Rabka, Rabka 2023-12-05 19:33 10. Zamiast robić zdjęcia to łopata i odśnieżać :)
2023-11-18 22:12 1. "...wydają się być gotowe" tak jak tunel swego czasu. Sensację ogłoście jak będzie już gotowe. Na razie sensacyjne są korki, nawet poza sezonem. 2023-10-25 07:37 2. Dźwięk dobry wszystkim. Widzę sporo ładnych zdjęć więc dodam: światło realizował Marcin Kępiak a za dźwięk odpowiadał Marcin Słodyczka. Jeden i drugi z Zakopanego (Future Tech technika sceniczna). Miłego dnia czytelnikom TP :) 2023-09-21 22:45 3. Niestety. Dla dzieci niepełnosprawnych niedowidzących jaskinie w polskich Tatrach się skończyły. Dzięki Bogu że jest Słowacja 2023-09-18 15:10 4. Dajcie znizke dla platfusow. Po 15 pazdiernika beda tam tlumnie walic . 2023-09-14 10:39 5. A to chyba Ministerstwo MSWiA jest od tego, żeby dawać sprzęt. No chyba, że Terlecki narkoman z Krakowa dał z własnej inicjatywy i kieszeni. Skoro jest jedynką wśród šlebodnych. Z mojej kieszeni i podatków wolę dać na biedne psy w Nowym Targu. 2023-09-03 06:18 6. Jak zwykle ksiadz po danine. 2023-08-31 19:14 7. Zdjęcie 13 i 14, jesteś piękna. Mój typ. 2023-08-29 14:16 8. No nie ma komentarzy chyba dlatego napiszę, że Pani ze zdjęcia 14 i 15 jest w moim typie. Panie redaktorze znasz Pan mój gust. 2023-08-17 13:12 9. Po rozpoczęciu roku szkolnego będą dzieci przymusowo oglądać takie se obrazki kosztem matematyki. Minister od nauki już się o to postara. Minister od kultury zawnioskuje jakieś odznaczenie dla "artysty".Natomiast Małgorzata Ziętkiewicz w Wydarzeniach Polsatu będzie pół godziny gęgać na ten temat. Wojtyła wiecznie żywy! 2023-08-15 07:46 10. Czy był jakis wernisaż na ktorym był ktos wiecej niz rodzina artysty i urzednicy? Przeciez to sie w glowie nie miesci, tyle publicznych pieniędzy to kosztuje a nikt tego nie oglada. Komu to i po co?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania


REKLAMA


FILMY TP