Reklama

2023-09-28 18:30:48

Nowy Targ

Małgorzata Kidawa-Błońska: góralki są twarde i zdeterminowane

- Liczy się każdy głos i nie zmarnujcie go - przekonuje Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek sejmu, podczas wizyty w Nowym Targu. Spotkanie zdominowała jednak sprawa kontrowersji wokół biogazowni w Rabie Wyżnej.

Podczas krótkiej konferencji prasowej wicemarszałek przekonywała, że w tych wyborach bardzo mocno będzie się liczył głos kobiet. - Nie  tylko dlatego, że mamy znakomite kandydatki, kobiety zdeterminowane, by przeprowadzić swoje plany i pomysły, a także broniące praw kobiet i nas wszystkich. Kobiety Podhala znane są z twardych charakterów. Wierzę, że przekonają swoje rodziny i sąsiadki, by iść na wybory i wybrać osoby, do których mają największe zaufanie. - Bo w tych wyborach liczą się wartości: uczciwość i przyzwoitość - podkreślała.

Domowy budżet, In vitro i przemoc

Jak przekonuje Weronika Smarduch, podhalańska "jedynka" na liście Koalicji Obywatelskiej - to właśnie kobiety najlepiej zdają sobie sprawę z sytuacji gospodarczej kraju, bo właśnie one zwykle gospodarują domowym budżetem. I widzą drożyznę, stan konta na koniec miesiąca i podejmują decyzję z czego zrezygnować i na czym oszczędzać.

- To właśnie kobiety mają szanse decydować o tych wyborach. Mają możliwość rozliczyć tych polityków, którzy doprowadzili do takiego stanu, że trzeba znów zastanawiać się ile pieniędzy oszczędzić, by zadbać o dzieci. Czas byśmy to my zdecydowały - podkreśla Weronika Smarduch.

Maria Dawidek z emerytka z Poronina i wieloletnia kierownik zespołu Regle podkreśla, że  w parlamencie chciałaby się zająć programem in vitro. Sama, jako osoba nie mogąca mieć dzieci, jest przykładem tego, jak bardzo jest to program konieczny dla wielu rodzin. 

Do Nowego Targu przyjechała także Magdalena Kurzawa, kandydatka KO z Gorlic. Mówiła o działaniu na rzecz kobiet, równości płci, walce z przemocą domową.

Kobiety walczą o swoje prawa

Jak przekonuje Weronika Smarduch, spotkanie to nie tylko prezentacja kandydatek, ale także kobiet, które mają odwagę walczyć o swoje lokalne społeczności. Jedną z nich jest Natalia Ustupska inicjatorka protestu przeciw biogazowni w Rabie Wyżnej, która kolejny raz jest szykanowana przez władze.

- Jestem tu, by pokazać swój sprzeciw wobec tego, co dzieje się na naszym podwórku. Od prawie roku działamy, by ta inwestycja nie zniszczyła życia mieszkańcom wsi. Niestety, ta walka jest nierówna. Początkiem lutego do kilku mieszkańców zawitała policja, potem dostaliśmy pismo od prawników inwestora i starostwa, byśmy zaprzestali działań. Wreszcie zostaliśmy oskarżeni o hejt, a następnie, że nasze działania doprowadziły starostę do szpitala. Teraz gro osób dostało wezwania na policję w sprawie rzekomego znieważenia pana starosty. Jak domagać się naszych praw kiedy każda nasza próba dochodzenia swych praw natrafia na takie rzeczy? - irytuje się Natalia Ustupska.

Opowiedziała też o przesłuchaniu, na które sama została wezwana przez nowotarską policję. Komentarz, który umieściła na Facebooku nie był obraźliwy. I zacytowała go w całości:

"Starosta pokazał w jakim poważaniu ma mieszkańców Raby Wyżnej, swoich sąsiadów oraz ludzi, którzy być może uważali go za swego przyjaciela. Jego tłumaczenia, że nic nie mógł były naprawdę marne".

- Inne komentarze, za które były osoby wzywane na przesłuchanie były np. "biznes kręci biznes" lub "ryba psuje się od głowy". Wizyta na komisariacie mną wstrząsnęła - przekonuje. - Jak to jest, że w wolnym, demokratycznym państwie, gdzie wolność słowa jest prawem każdego z nas, nagle okazuje się, że znajdują się osoby, które chcą nas tego prawa pozbawiać.  Ktoś gwałci prawo do wolności słowa, nagle z ofiar tej sytuacji, próbuje się zrobić oprawców. Dziś to my mieszkańcy Raby Wyżnej jesteśmy prześladowani za zdolność do krytycznego myślenia. 

Jak przekonuje, mieszkańcy i władze gminy mają najmniej do powiedzenia. I protestujący nie mają zamiaru odpuścić, by nie okazało się, że władza nie ma żadnych ograniczeń. 
- Dziś spotyka to mieszkańców Raby Wyżnej, ale jaką macie pewność, że jutro nie spotka to was? - zastanawia się Natalia Ustupska.

Oni niech przeproszą, a Wy idźcie!

Weronika Smarduch zaapelowała do starosty związanego z Suwerenną Polską, by zakończył tę sprawę. - Cieszyliśmy się słysząc, że chce zaangażować  w to prokuraturę w te sprawę, ale nie spodziewaliśmy się, że zrobi to przeciw mieszkańcom. Apeluję, by mając podstawę do uchylenia pozwolenia na budowę z tego prawa skorzystał. Apeluję do posłów PiS - macie ostatnie dwa tygodnie na to, aby przekazać te grunty Skarbu Państwa dla gminy na usługi publiczne. Apeluję do polityków związanych z Suwerenną Polską: przyszedł czas, by ludzi przeprosić, przyznać się do błędu i zakończyć koszmar, który sami żeście spowodowali.

Sprawę podsumowała Małgorzata Kidawa-Błońska. - I po to są wybory, byśmy nie mówili, że władza nie rozmawia z obywatelami, że centralnie występuje przeciw samorządom, że nie ma debaty i dyskusji. Nie może być tak, że obywatel staje przeciw instytucji tylko dlatego, że władza jest sterowana centralnie i załatwia się interesy jednej grupy, jednej partii. Po to są wybory byśmy wybrali ludzi uczciwych, którzy będą pilnowali losów swojej małej ojczyzny. Aby prawo było przestrzegane - dodaje wicemarszałek sejmu.

I zaapelowała by iść na wybory, a wcześniej, 1 października na Marsz Miliona Serc do Warszawy

fig

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
cepr 2023-09-30 15:29:41
Prezydentką już prawie była,ale natura nie chciała i nie została
dziadeek 2023-09-29 22:21:11
Halny jak to Halny - duje, ino sam nie wie PO co.
Wielkie uznanie dla twórców internetu za to, że oprócz 24tp.pl stworzyli jeszcze inne portale. W tym portale zajmyjące się ekonomią.
Zapytałem wuja Google jak to jest z tą polską gospodarką.
Jako Polak to nie mam się czego wstydzić. No może tylko tego, że na portalu 24tp.pl komentarze piszą jakiesi hiPOkryty.
Hipokryci - są to zazwyczaj osoby z niskim poczuciem własnej wartości. Niektórzy krytykują żeby poczuć się lepiej. Baa, są nieszczęśliwe jak kogoś lub czegoś nie skrytykują. Lekarstwo na hipokryzje - rozebrać się i na golasa wytarzać się w pokrzywach. Żal mi ich.
relikwiarz 2023-09-29 17:54:44
Co to jest lolo i dlaczego?
Kod juz nad ciezko tym pracuje.
Makapaka 2023-09-29 17:31:18
@świstak dzieci nie rodzą się dlatego że ludzie nie czują się bezpieczni, tylko że stali się wygodni, poprostu liczy się kariera,zabawa,wczasy i lajki na instagramie, prościej kupić sobie psa zawsze można go oddać do schroniska.
Cyklista 2023-09-29 16:10:34
Jaruś, jak po wyborach zmieni się władza, to POwrócisz do służby ?
lewak 2023-09-29 14:46:53
@ do do Dwóch panów żyje sobie razem 23 lata i to jest źle i daje zły wzorzec młodzieży ,a pięciu panów nadużywa szóstego pana i nie chce wpuścić pogotowia i to wymaga pomodlenia się za nich ,czegoś ja nie rozumiem w tym kraju ??. Natomiast co do tych panów z pontonów, to wystarczy jak Niemcy wrócą nam 230000 tych z Polskimi wizami które im sprzedał pisowski rząd...
Lolo2 2023-09-29 12:45:25
Ile wynosi inflacja? O ile wzrósł koszt m2 mieszkania w ciągu 8 lat!? Jaki mamy wzrost gospodarczy?
Rzucili wam ochłapy a sami kradną miliony i teraz jeszcze wmawiają, jak to macie dobrze, a wy w to wierzycie... Tymczasem ruski węgiel i imigranci z kupionym na targu wizami płyną szeroką strugą...
jarek 2023-09-29 12:35:02
@Ania, ludziom żyje się bardzo dobrze ! :) bezrobocie jest niższe, bo jest DEMOGRAFIA. A stawka za godzinę :) przypomnij sobie, ile za Tuska kosztował np. chleb ? (bez pestycydów i nie ze zboża technicznego) z 2 zł była jeszcze reszta :) O jakiej waloryzacji emerytur piszesz 13,14 to są te waloryzacje ? :) drogi i kolej budują np. tunel pod Luboniem w 85% sfinansowany przez tą beeee ! UE o takich inwestycjach piszesz :)
Świstak 2023-09-29 12:34:33
@Aniu, w PRL zarabiałem parę milionów złotych. I co mam powiedzieć, że było lepiej? O tym, że jest gorzej świadczy najniższy od wojny przyrost naturalny. Ludzie decydują się na dzieci jak czują się bezpieczni. Jakoś tego bezpieczeństwa nie widać.
do doHalny 2023-09-29 11:52:05
PO ślubie biedronia ze śmiszkiem przyrostu faktycznie nie będzie. A to wszystko idzie w tym kierunku. Ale,,, jest nadzieja. Wpuście tylko tych panów z pontonów, a problem takich związków zostanie w mig rozwiązany. Na ich własne życzenie
Ania 2023-09-29 11:32:54
Ludziom za pis żyje się lepiej,i niestety nie zmienia tego żadne postulaty .Wystarczy porównać bezrobocie, stawkę za godzinę pracy,najniższą emeryturę,waloryzacje,inwestycje w koleje, drogi itp .Ja wiem że niektórym się marzy ,,wolność,, która polegała na tym , że premier Polski konsultował z kanclerz Niemiec wiek emerytalny dla Polski ale proszę państwa to już nie wróci!!
Halny 2023-09-29 09:34:21
@lud widzi co innego. Lud zobaczy ceny na stacjach benzynowych po 15 października i przekona się jak władza potrafi sterować rzeczywistością. Będzie bolało.
Sumienie 2023-09-29 09:19:40
Czy wiecie, że film "Zielona Granica" został wyróżniony na festiwalu "Tertio Millenio" w Stolicy Apostolskiej za jego wartości chrześcijańskie. Nie mówili tego w TVP? A może ksiądz proboszcz o tym mówił? Na tym jednym przykładzie widać jak działa propaganda na umysły społeczeństwa. W III Rzeszy, 70% gospodarstw miało w domu odbiornik radiowy dofinansowanym przez państwo. Jak myślicie dlaczego?
Maria i Józef Ulma z Markowej pomogliby uchodźcom na granicy. Pomimo zmasowanej propagandy okupanta. Dzisiaj aktywiści mają w Nich pięknych Patronów. Modlimy się za jednych i drugich.
lewak 2023-09-29 08:50:44
Ta nie powstała biogazownia to na razie cuchnie łapówkami, pewno inwestora wydymali jak tego austriackiego biznesmena. @kurr większej żenady jak Duda to niema!..
doHalny 2023-09-29 08:24:59
Druga partia ma taki sam program depopulacji. Społeczeństwo długofalowo ma być multikulti i wymienione na panów z pontonów.
Przyrost musi spadać. Taka ideologia.
lud widzi co innego 2023-09-29 08:22:24
ściągnęli z wyścigu o fotel prezydenta, bo była najtwardsza i najbardziej zdeterminowana... i ją zterminowali, ha ha ha
@halny, fenomenem jest to, że ten lud zawsze był konserwatywny i tobie w głowie nie może sie POmieścić, że ten lud nie uwierzył w to, że gej jest okej a chłop PO winien spać z chłopem. No i w to, że polskość to nienormalność... Że ten lud idzie przez życie z Bogiem w sercu, a nie z bobem hummusem i włoszczyzną... Taki t to ten "omotany" lud. Ciekawe, że jakoś niczego, co wymieniłeś, nie jest mniej, chociaż PiS rządzi już osiem lat. Ba, jest wręcz na odwrót, o wiele więcej, o czym non stop informuje choćby TP: kolejki, tłumy ludzi, oblężone Krupówki i restauracje... I to właśnie dzięki temu, że rządzi PiS. Ludzi stać na więcej.... więcej ich przyjeżdża, więcej kupują oscypków, obiadów..... nawet ceny naszych działek podrożały niebotycznie. ( o czym tez pisał TP). Więc po co to twoje p******* głuPOt ?
do Weroniki Smarduch 2023-09-29 08:02:00
Pani Weroniko - proszę zaapelować również do Wicestarosty Bogusława Waksmundzkiego związanego z Platformą Obywatelską, a de facto rządzącego powiatem ( 8 radnych wobec 6 radnych Fabera).
A nie, niech Pani tego nie robi, bo przecież Bogusław Waksmundzki startuje z waszego paktu senackiego....lepiej nie apelować...lepiej nie...
kurr 2023-09-28 20:19:11
Porzucili ja na pastwe w ostatniej chwili.
Potem ten gugus Rafalek dokonczyl zenady.
Halny 2023-09-28 20:14:57
Fenomenem jest, że lud od pokoleń przywykły do ciężkiej pracy, lud twardo stąpający po ziemi dał się tak omotać jednej partii. Przebudzenie po wyborach będzie bolało. Pis zniszczył klasę średnią. Nauczyciel z zarobkami na poziomie najniższej krajowej to już nie jest klasa średnia. Rocznie zbankrutuje kilkadziesiąt tysięcy przedsiębiorców. A klasa średnia to przecież są Wasi "Goście". Bogoce jadą do hoteli ale nic Wam po nich. Jak do tego dodacie, że rocznie jest nas Polaków 100 tysięcy mniej to macie obraz jak bardzo będzie bolało. Mniej gości, mniej oscypków, mniej kuligów, mniej obiadów, mniej wszystkiego. Nawet Wasze działki stracą na wartości bo skurczy się rynek. Hej.
szkoda 2023-09-28 18:51:40
Szkoda że tej pani zabrakło i ją ściągnęli z wyścigu o fotel prezydenta

Reklama
 • BIZNES
  Sprzedam WPOŻYCZALNIĘ NART I SNOWBORDU. 662 370 510.
 • PRACA | dam
  Pensjonat w centrum Zakopanego zatrudni PRACOWNIKÓW RECEPCJI. Praca stała w systemie dziennym oraz nocnym, na pełny etat lub pół etatu. CV proszę wysyłać na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl lub kontakt telefoniczny: 666 37 83 57.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • KUPNO
  SKUP STARYCH SPAWAREK. 536269912.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY, Zakopane centrum, ul. Kościuszki - ok. 57 m2 - 691 124 272.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: KUCHARZA/-kę, KELNERA/-KĘ. Zapewniamy stabilną,całoroczną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  Witam zatrudnie do pracy przy dachach. Praca na terenie krakowa i podhala stawka od 25zl netto plus umowa o prace . Wiecej informacji udziele telefonicznie lub osobiscie. 889397694 Swiec12@op.pl
  Tel.: 889397694
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK. 660 079 941.
 • SPRZEDAŻ | różne
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, szer. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy do pracy osoby na stanowisko: POKOJOWA/KELNER ŚNIADANIOWY. Oferujemy pracę w systemie zmianowym, lokalizacja w centrum Zakopanego. kontakt 660 636 736
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY/PODDASZA/WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 794 964 176
  Tel.: 794
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA ZAREMBA, ZAKOPANE przyjmie FAKTURZYSTKĘ, od zaraz. 570 644 318
 • PRACA | dam
  Poszukujemy KUCHARZA do Restauracji w Białce Tatrzańskiej w eleganckim Aparthotelu OD ZARAZ! Oferujemy: - Umowę o pracę, - Dobre wynagrodzenie, - Sympatyczny zespół, - Możliwość zakwaterowania. +48512576206 paula23staszel@wp.pl
  Tel.: 48512576206
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni KONSERWATORA. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni EKSPEDIENTKĘ/-A. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. 604 102 804, 602 285 793.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  HARNASIOWA CHATA zatrudni KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU, KELNERKĘ. 600 035 355.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PRZEDSTAWICIELA HANDLOWEGO DO HURTOWNI na terenie Zakopanego i okolic - oferty: gobo10@wp.pl, 602 74 31 38.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA od A do Z. 572624414.
 • USŁUGI | budowlane
  BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414.
 • PRACA | szukam
  KUCHARKA, POMOC KUCHENNA , SPRZĄTANIE. 796 358 958.
 • PRACA | dam
  Regionalna karczma w Zakopanem przyjmie do pracy: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, KELNER/-KA. 602 366 750.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE. 880 232 189.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE tanio i solidnie, zacieranie mechaniczne, technika silosowa. Realizujemy małe i duże obiekty 18 26 550 39, 503 532 680.
 • PRACA | dam
  Przyjmę BRYGADY LUB POJEDYNCZE OSOBY NA WYLEWKI MASZYNOWE. 503 532 680.
 • SPRZEDAŻ | tv, agd, komputery
  MASZ PROBLEM Z INTERNETEM? SERWIS, MONTAŻ, INSTALACJA. Chicago i okolice. +18 72 324 84 02
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA 15 AR - Nowy Targ Zadział. +44 7553 721231.
 • USŁUGI | budowlane
  WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FLIZOWANIE, PODDASZA. 505 821 021.
 • USŁUGI | budowlane
  OCIEPLENIA BUDYNKÓW, własne rusztowanie. 793 628 855.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MIESZKANIA Cyrhla Hrube, Za Strugiem - 607 506 428.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Sprzedam trzy ogiery 1.5-rocznego kasztana , 2.5-letniego gniadego oraz 3.5-letniego karego (będzie szpakowaty) rasy wielkopolskiej. 609521837.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, SZPACHLOWANIE, PODDASZA, PŁYTKI. 787 479 002.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę HALĘ: MAGAZYN/ PRODUKCJA - 250m. Nowy Targ, ul. Składowa. Tel. 602 290 555
 • PRACA | dam
  SZKOŁA NARCIARSKA MAŁE CICHE zatrudni INSTRUKTÓRÓW NARCIARSTWA NA CAŁY SEZON. 609 664 393.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA POLANA SZYMOSZKOWA POSZUKUJE NA SEZON ZIMOWY 2023/2024: OPERATORÓW KOLEI, OSOBY DO OBSŁUGI BRAMEK I KONTROLI PRZEJŚĆ, OSOBY DO OBSŁUGI I ZABEZPIECZENIA TRASY NARCIARSKIEJ, OSOBY DO OBSŁUGI SYSTEMU ŚNIEŻENIA TRASY NARCIARSKIEJ, OSOBY DO OBSŁUGI PARKINGU ORAZ PRAC PORZĄDKOWYCH Więcej informacji pod nr tel. 601 628 584
 • PRACA | dam
  POMOC W PENSJONACIE. Możliwość zamieszkania. 601 661 661.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Skupujemy nieruchomości; - działki - domy - mieszkania PODHALE! +48 600 404 554 grz.wicik@gmail.com
  Tel.: 48
 • SPRZEDAŻ | różne
  AUTORYZOWANY SPRZEDAWCA ORLEN S.A. Oferuje sprzedaż oleju opałowego EKOTERM Orlen !!! Atrakcyjne ceny!!! natychmiastowa realizacja dostaw!!! NAJLEPSZE CENY NA PODHALU!!! Zapraszamy do kontaktu!!! www.paliwa24.com.pl 32 288 09 41, 0 - 451 176 355 biuro@paliwa24.com.pl
  Tel.: 32
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - TYNKARZ, MALARZ, BLACHARZ, STOLARZ. Norwegia (Oslo). Języki obce NIE wymagane. Praca z pracownikami z Podhala. Zjazd do kraju (samolot) co 1-3 tygodni wg. własnego uznania - pełna elastyczność i swoboda co do wyjazdów. Zarobki w przeliczeniu 20-27 Euro/godz. ZAPRASZAMY - Oferta ze względu na pracę na terenie Norwegii skierowana tylko dla obywateli Polski (z polskim paszportem). Tel. 667 602 602.
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2023-12-05 22:00 Anna Seniuk w Rabce 2023-12-05 21:00 Znikające kosze nie pomagają, ktoś nadal podrzuca śmieci w dawne miejsca 2023-12-05 20:30 Policyjne ostrzeżenie, wraz z nocą nadciąga nie tylko Święty Mikołaj z prezentami 2023-12-05 20:07 Konserwator dopiero za miesiąc skontroluje miejsce po rabczańskim zabytku 3 2023-12-05 19:07 Głupota czy znieczulica? Zostawiła w zamkniętym mieszkaniu kota i psa na dwa tygodnie 5 2023-12-05 18:20 Dziecko pokrzywdzone przestępstwem - nie tylko o "ustawie Kamilka" 2023-12-05 18:00 Tak wygladają schody przy parkingu na Alejach 3 Maja 2 2023-12-05 17:29 Policjanci u gaździnek z Gronkowa 2023-12-05 17:15 Zakopiańscy policjanci uczcili pamięć swoich kolegów z Wrocławia (WIDEO) 2 2023-12-05 17:10 Mikołaj w Rabie Wyżnej 2023-12-05 16:54 Kolizja na skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej i Tetmajera, uwaga na śliskie jezdnie 2023-12-05 16:50 Krzywda warta milion 2 2023-12-05 16:30 "Cztery pory roku" Vivaldiego w nowotarskim MCK 1 2023-12-05 16:04 Oszuści wpadli na nowy pomysł 2023-12-05 15:30 Norwid i Dziubek. Orawskie posiady poetyckie i literackie 2023-12-05 15:00 Osiem tysięcy naboi wystrzelali dla bezpieczeństwa 2023-12-05 14:08 Największa stacja ładowania aut elektrycznych w Polsce Południowej powstanie na Podhalu 6 2023-12-05 13:09 Osuszacz powietrza do piwnicy. Mocny i niezawodny 2023-12-05 13:04 Jak zrobić wentylację w domu? 2023-12-05 13:01 WYSTAWA POWARSZTATOWA "GODNY CAS" 2023-12-05 13:00 Ruszyły przygotowania do budowy lodowiska na płycie Rynku 1 2023-12-05 12:00 Cyrhla to piękna dzielnica Zakopanego (WIDEO) 1 2023-12-05 11:38 Najstarsze języki programowania - sprawdź, czy je znasz! 2023-12-05 11:30 Z jednej chałpy. Wystawa prac rodziny Gładczanów 2023-12-05 11:19 Masz w sobie żyłkę handlowca? Zgłoś się do nas! 2023-12-05 11:00 Malowane na szkle, a raczej pod szkłem (WIDEO) 2023-12-05 10:00 Tatrzańscy policjanci składają kondolencje kolegom z Wrocławia (WIDEO) 9 2023-12-05 09:30 Fotografie folklorem malowane 2023-12-05 09:00 Zdrowie, odporność na stres i dyspozycyjność, czyli szkoła stewardess pod Giewontem 2023-12-05 09:00 Zbieraj "GONTY" i wymieniaj na nasze produkty. Przedłużamy promocję! 2023-12-05 08:30 Johnny Trash na pokazie filmu "Ski Bums" 2023-12-05 07:59 Mamy poważny problem z internetem z Netii. Już drugi dzień 3 2023-12-04 21:40 Góra śniegu usunięta 2 2023-12-04 20:59 Nie żyje Stanisława Strachanowska 2023-12-04 20:21 Zakopower i Ralph Kamiński razem. Teledysk do utworu Wołosi (WIDEO) 4 2023-12-04 19:40 Słynne łopatowanie ma już prawie 10 lat, ale problem pozostał (WIDEO) 1 2023-12-04 18:51 Ranny jeleń uśpiony 12 2023-12-04 18:40 Polacy utknęli pod Babią Górą. Z pomocą przyszli słowaccy ratownicy 2023-12-04 17:40 Czekacie na prezenty? Święty Mikołaj nie zawsze je przynosił (WIDEO) 2023-12-04 17:30 Nie boimy się mówić o trudnych sprawach. Mikołajki z Natalią Niemen 2023-12-04 16:39 Prawdziwy święty, czyli XVIII Podhalańskie Mikołajki 1 2023-12-04 15:40 Koronacja Pięknej Madonny 3 2023-12-04 15:30 Podaruj dzieciom najcenniejszy dar. Akcja zbiórki krwi 2023-12-04 14:45 Narty w Austrii - gdzie się wybrać i jak się przygotować? 2023-12-04 14:42 Ranny jeleń od dwóch tygodni czekał na pomoc AKTUALIZACJA (WIDEO) 17 2023-12-04 14:30 Piękna zima także na Krupówkach 2023-12-04 13:40 Takie odśnieżanie w Zakopanem. Góra śniegu na chodniku i miejscu dla niepełnosprawnych 8 2023-12-04 12:59 Zmarł wieloletni sołtys Małego Cichego. Był też członkiem władz miejscowej OSP 1 2023-12-04 12:03 Szalik i czapka dla bezdomnych 2023-12-04 11:59 Nieodśnieżone chodniki w Zakopanem, a śnieg przestał padać w niedzielę 5
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-12-05 22:42 1. Cześć i chwała zmarłym policjantom. 2023-12-05 22:40 2. To taka atrakcja Zakopanego. 2023-12-05 22:34 3. @konserwa Szpital chciałbyś remontować z prywatnych pieniędzy,jak masz zainwestuj.Gdyby nie obecny prezes,kto wie czy kiedykolwiek szpital doczekał by się remontu.Chyba że zatrudniono by specjalistę od wodociągów... 2023-12-05 22:28 4. @jarek Jezyk polski być trudna... 2023-12-05 21:42 5. w dobie smartfonów, paczkomatów i kurierów za pare złotych tlumaczenie 'zapomnialam zostawić kluczy' jest nieco niedorzeczne..... 2023-12-05 21:37 6. Pewnie jesteś młody, więc w tym temacie trudno będzie się porozumieć :)). Czytać między wierszami potrafię i jeszcze sporo innych rzeczy też . Mam wielu młodych przyjaciół - ale tych nowoczesnych teledysków nie rozumiałam, nie rozumiem i już raczej nigdy nie zrozumiem. Ralf Kamiński ma również bardzo ciekawe wykonania , lubię piosenki tego typu i z przyjemnością słucham ich w wydaniu koncertowym . Niestety w tym teledysku nic mnie nie wzrusza tylko męczy. A piosenka - choć właściwie można powiedzieć pieśń - bardzo ładna . To jednak nieważne, młodszym fanom się podoba , mnie nie musi - a obu lubianym wykonawcom życzę dalszych sukcesów i takich udanych kompozycji .. 2023-12-05 21:31 7. Nic nie tłumaczy głupoty kobiety.Zwierzęta jej odebrać i poszukać dobrych domów. A dzicii mają kuratora więc dogląda . Wśród sąsiadów kompletna znieczulica. Ludzie już są chyba wyzuci z wszelkich uczuć. Źle się dzieje 2023-12-05 21:11 8. Takie są matki polki samotne, zero odpowiedzialności, liczą się tylko one, tak jak w tym przypadku - bo ona musiała wyjechać, i nie pomyślała żeby oddać zwierzęta pod opiekę normalnym ludziom, których pewnie w otoczeniu pańci brak. Takiej pańci niestety tylko się wydaje że się zajmuje zwierzętami, pewnie ma je tylko po to żeby dzieci miały kogo ciągnąć za ogony, albo wynagrodzić im brak normalnej rodziny. Aż łzy płyną do oczu jak można biedne zwierzaki zostawić na pastwę losu. Zero odpowiedzialności, zero człowieczeństwa. A takiej się wydaje że świat zwojuje, niestety i na szczęście tylko w swoim mniemaniu.. 2023-12-05 21:02 9. Bez jedzenia i picia jakoś można wytrzymać, ale co jeśli zwierzątka nie potrafiły korzystać z ubikacji...? 2023-12-05 20:48 10. Pięć aut naraz no sukces,
2023-11-18 22:12 1. "...wydają się być gotowe" tak jak tunel swego czasu. Sensację ogłoście jak będzie już gotowe. Na razie sensacyjne są korki, nawet poza sezonem. 2023-10-25 07:37 2. Dźwięk dobry wszystkim. Widzę sporo ładnych zdjęć więc dodam: światło realizował Marcin Kępiak a za dźwięk odpowiadał Marcin Słodyczka. Jeden i drugi z Zakopanego (Future Tech technika sceniczna). Miłego dnia czytelnikom TP :) 2023-09-21 22:45 3. Niestety. Dla dzieci niepełnosprawnych niedowidzących jaskinie w polskich Tatrach się skończyły. Dzięki Bogu że jest Słowacja 2023-09-18 15:10 4. Dajcie znizke dla platfusow. Po 15 pazdiernika beda tam tlumnie walic . 2023-09-14 10:39 5. A to chyba Ministerstwo MSWiA jest od tego, żeby dawać sprzęt. No chyba, że Terlecki narkoman z Krakowa dał z własnej inicjatywy i kieszeni. Skoro jest jedynką wśród šlebodnych. Z mojej kieszeni i podatków wolę dać na biedne psy w Nowym Targu. 2023-09-03 06:18 6. Jak zwykle ksiadz po danine. 2023-08-31 19:14 7. Zdjęcie 13 i 14, jesteś piękna. Mój typ. 2023-08-29 14:16 8. No nie ma komentarzy chyba dlatego napiszę, że Pani ze zdjęcia 14 i 15 jest w moim typie. Panie redaktorze znasz Pan mój gust. 2023-08-17 13:12 9. Po rozpoczęciu roku szkolnego będą dzieci przymusowo oglądać takie se obrazki kosztem matematyki. Minister od nauki już się o to postara. Minister od kultury zawnioskuje jakieś odznaczenie dla "artysty".Natomiast Małgorzata Ziętkiewicz w Wydarzeniach Polsatu będzie pół godziny gęgać na ten temat. Wojtyła wiecznie żywy! 2023-08-15 07:46 10. Czy był jakis wernisaż na ktorym był ktos wiecej niz rodzina artysty i urzednicy? Przeciez to sie w glowie nie miesci, tyle publicznych pieniędzy to kosztuje a nikt tego nie oglada. Komu to i po co?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania


REKLAMA


FILMY TP