Polecamy
Dołącz do naszych Patronów. Zobacz, że warto. Dziękujemy bardzo. Kliknij 24tp.pl/wspieraj

Reklama

2023-10-27 14:40:37

Reklama

Rabka-Zdrój

Będzie kolejne doniesienie do prokuratury na rabczańskiego burmistrza

Radni zdecydowali o tym podczas sesji - w głosowaniu.

Wniosek do prokuratury to następstwo interpelacji skierowanej do burmistrza, zawierającej kilkadziesiąt pytań. Lista zapytań była z kolei reakcją na wpis zamieszczony przez Leszka Świdra w mediach społecznościowych, tuż przed głosowaniem w sprawie pierwszego wniosku do prokuratury skierowanego przez Radę. W oświadczeniu burmistrz zarzucił, że rada koncentruje się na rozgrywkach personalnych, wywołuje awantury, bojkotuje każdą inicjatywę burmistrza. Dalej włodarz wskazał szereg inicjatyw, które miały być przez radę zbombardowane, między innymi kwestia zakupu autobusów elektrycznych, czy budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1. Burmistrz wytknął też radnym autorstwo zamieszania przy powoływaniu dyrektora szkoły w Zarytem. Jako kolejny przykład awanturnictwa radnych została przywołana kwestia protestu mieszkańców przeciwko budowie masztu telekomunikacyjnego w Ponicach. Tam do sporu - po stronie mieszkańców - włączyli się radni opozycji. Okoliczności likwidowania, czy raczej przekształcania Przedszkola nr 2 - to kolejny przykład zamieszania, które świadczy zdaniem burmistrza o awanturniczej roli rady miasta podobnie jak inicjatywa radnych zmierzająca do uchylenia niektórych zapisów planu przestrzennego zagospodarowania dla strefy "A" ochrony uzdrowiska. Burmistrz wreszcie nie omieszkał wypomnieć radnym, że poskarżyli na niego do prokuratury. Najświeższą sprawą wspomnianą przez Leszka Świdra była kontrola w biurze rady przeprowadzona pod nieobecność pracownika i bez powiadamiania przewodniczącego – oburzenie radnych burmistrz uznał za kolejny przejaw awanturnictwa. Na koniec apelował „powrót na drogę normalności”. 

W odpowiedzi radni przygotowali zbiorową interpelację, podpisaną przez 9 członków rady. W 38 punktach sygnatariusze zażądali bardzo szczegółowych wyjaśnień dotyczących "oświadczenia".

Leszek Świder odniósł się do zapytań "zbiorowo". Stwierdził, że oświadczenie skierowane do mieszkańców opublikował na portalu społecznościowym „jako osoba prywatna” i miało ono charakter komentarza.
 
Odpowiedź nie usatysfakcjonowała radnych. Opozycja uznała, że burmistrz poświadczył nieprawdę w odpowiedzi na interpelację a ponadto - nie dopełnił swoich obowiązków. 

Tuż przed głosowaniem projektu uchwały przygotowanej przez opozycję - burmistrz i część przychylnych mu radnych opuścili salę obrad. Na sali pozostała jednak wystarczająca liczba radnych dla utrzymania kworum. Projekt uchwały został przegłosowany. A do zredagowania doniesienia i przekazania go prokuraturze został zobligowany przewodniczący rady.

Do tej najnowszej inicjatywy opozycji burmistrz Leszek Świder odniósł się w mediach społecznościowych. - Sytuacja jest tak absurdalna, że postanowiłem nie uczestniczyć w tych igrzyskach. Już komuniści mówili daj mi człowieka a my znajdziemy na niego paragraf. Mogę tylko podziękować tym radnym, którzy nie dali się wciągnąć w ten smutny spektakl. Zupełnie inaczej wyobrażam sobie współpracę na linii Burmistrz - Radni - napisał Leszek Świder. - Oczekuję konstruktywnych dyskusji i realnych do zrealizowania propozycji zadań mających służyć mieszkańcom. Na przykład od początku naszej wspólnej kadencji prosiłem radnych by ustalili kolejność inwestycji drogowych i zadeklarowałem, że będę je realizował. Mija 5 rok naszej działalności i radni nie przyjęli takiej listy. Nie byli również zainteresowani poważnymi i trudnymi tematami. W kwietniu  2019 r. zmienił się Prezes Szpitala Miejskiego i stwierdził, że dług szpitala przekroczył wartość majątku spółki i powinienem ogłosić upadłość. Jeżeli tego nie zrobi to on i ja będziemy odpowiadali majątkiem osobistym za długi szpitala. Zaryzykowaliśmy a po 4 latach staramy się ten szpital wyremontować i rozbudować. Miesiąc temu podpisałem imienny weksel na kwotę 230 tys. zł jako zabezpieczenie wkładu własnego gmin uzdrowiskowych. Podpisałem, bo liczę, że dzięki temu w przyszłym roku uda się pozyskać dla naszej gminy około 8 mln zł. Tak jak w przypadku szpitala nie wiadomo jak to się skończy.  Nie oczekuję od radnych heroizmu ale jestem ciekaw, który z radnych głosujących tak chętnie za donosami do prokuratury podpisałby taki weksel? Ale przecież w tym wszystkim nie chodzi o mieszkańców Rabki-Zdroju. Jak dzisiaj stwierdził demagogicznie jeden z radnych zadaniem radnych jest interpretacja wydarzeń ważnych dla mieszkańców. Pomylił pojęcia bo zapewne chodziło o interpelacje. Inna radna stwierdziła, że nie rozumie wielu spraw i żąda wyjaśnień. I ten brak zrozumienia podstawowych pojęć i potrzeb mieszkańców nie pomoże w rozwoju Rabki-Zdrój. Pozostaje mi powtórzyć apel z 09.08.2023 r.: apeluję do radnych o opamiętanie i powrót na drogę normalności czyli pracy na rzecz mieszkańców. Pomimo różnicy zdań mieszkańcy oczekują od nas pracy na rzecz gminy a nie rozgrywanie personalnych ambicji. Przed nami 6 miesięcy kadencji i dużo wyzwań, np. przebudowa i remont szpitala, remonty dróg po ulewach, termomodernizacja szkół, remont rynku, ul, Zakopiańska i wiele innych zadań na których powinniśmy się skoncentrować.

mk

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
pytajnik 2023-10-31 07:30:50
Wielu ludzi zadaje pytanie, dlaczego jeżeli zabrano się za wyburzanie szpitala nie zburzono go całkiem?
Remont starej substancji jest bardziej kłopotliwy i kosztowny - to wie każdy inwestor.
Proszę popatrzeć na 3 róże. Inwestor zrównał ruinę z gruntem.
Ktoś tego w sprawie szpitala nie przemyślał...
zberesnik 2023-10-30 21:25:14
Kocham Rabke. Kocham to miejsce zmeczone jak ja. Tu sa moje palmy, emerytalne, chociaz klasyk widzial je gdzie indziej. Cale to porusenstwo nie sluzy niczemu, ot, przeciw i juz. Bierzcie sie za lby ale moze na galach walki w klatce. Calosc nakreca niezawodny TP. Lapy precz. Od mojej milosci.
rabczanin 2023-10-28 09:36:15
Przypuszczam, że szambo dopiero po wyborach się wyleje, jak trupy z szafy zaczną wypadać. Radni powinni w mojej opinii już zacząć audyty w podległych instytucjach.
Rabczanin 2023-10-28 07:39:27
Burmistrz nie ma odwagi zostać na sesji i odpowiadać na zarzuty radnych bo jest winny. Piszą mu te wypociny na fb jego klakiery bo on nie umie nic napisać tylko obraża się jak dziecko. Zwalnia ludzi uczciwych a pozostawia takich przez których trzeba było zapłacić dużo większe odszkodowanie dla parafii Marii Magdaleny za ulicę słoneczną. Pan A. powinien stracić od razu posadę za to zaniedbanie. Następnie przetargi są tak ustawiane że zawsze jest jakiś aneks i wszystko kosztuje kilkakrotnie więcej. Pan P. już dawno powinien być za to zwolniony i postawione powinny być mu zarzuty do prokuratury. Trzeba media tym wszystkim zainteresować, będzie podobnie jak w starostwie w Nowym Targu.
Były uczeń 2023-10-28 04:29:34
Panie Leszku. Proszę się nie obawiać. Proszę nie pisać komentarzy, wyjaśnień. Bo jest pan sprawnym politykiem. Pańskie decyzje same się napewno obronią. Bo czuje pan potrzeby Rabki jak nikt inny.
nowe szaty 2023-10-27 21:35:11
Co komuniści mówili, mniejsza o to. Ważne jakie metody i zwyczaje zaimplementował Pan osobiście w Rabce i jakie metody były stosowane.
Do dziś nie przeprosił Pan ludzi, którzy zostali publicznie pomówieni i upokorzeni.
Nie ma Pan odwagi nawet wziąć odpowiedzialności jako Burmistrz za publikowane publicznie treści.
Nikt nie uwierzy w Pana piękne słowa, za którymi przypuszczalnie kryje się rozpaczliwa zwykła walka o utrzymanie stołka. Wynik do wyborów parlamentarnych Pana zastępczyni pokazał jasno skalę poparcia wśród rabczańskiej społeczności dla aktualnej rabczańskiej konstelacji samorządowej. Król jest nagi.
sp 2023-10-27 20:04:51
Bedzies cukierecki łowijoł.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  PROJEKTANT - INŻYNIERIA ŚRODOWISKA. Osoba po inżynierii środowiska do projektowania w CAD i organizacji budów w branży wodno-ściekowej. Może być bez doświadczenia. Tel 182665928
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy KONSERWATORA do nowo otwartego obiektu Białka SPA&Resort. Oferujemy stabilne zatrudnienie oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem +48 888 840 498.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy Recepcjonistę do nowo otwartego obiektu w Kościelisku. Oferujemy stabilne zatrudnienie oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie cv na adres d.zacharko@gorskagrupa.pl lub telefon 698954671.
 • PRACA | szukam
  PRACA DORYWCZA - godzina dziennie po 18-ej. Praca na terenie Nowego Targu, bardziej dla mężczyzny. 501 323 145.
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlana Sikora zatrudni kierowców kat B - zaopatrzenie budowy. 602629623
  Tel.: 602629623
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora zatrudni kierownika robót budowlanych. 602629623
  Tel.: 602629623
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, gr. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ BUDKĘ HANDLOWĄ POD OSCYPKI, PAMIĄTKI itp. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM SIANO W BALACH. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię Działkę widokową w Kościelisku. 600404554 grz.wicik@gmail.com
  Tel.: 600404554
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy REZYDENTA/REZYDENTKĘ do obsługi apartamentów w Zakopanem. Oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie i stabilne zatrudnienie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem +48 666 522 367 lub cv na adres m.komoniewski@gorskagrupa.pl.
 • SPRZEDAŻ | różne
  NAMIOTY HANDLOWE 4,5x3 m - 1200 zł., 3x3m - 1000 zł., 4x2,8m - 1000 zł. 603 514 316.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Białka Tatrzańska - DZIAŁKA BUDOWLANA, UZBROJONA (prąd, woda) 1420/65 - 8,4 ar. Łączy się z drogą gminną. 608 16 15 16.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Jawor i jesion w kłodach. 783 575 415.
 • PRACA | dam
  Uniwersytecki Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny w Zakopanem zatrudni na stanowisko: PIELĘGNIARKA/PIELĘGNIARZ. Oferujemy stabilne zatrudnienie, możliwość rozwoju zawodowego. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z Sekcją Kadr i Rachuby Płac USOR w Zakopanem. tel. +48 18 20 22 149, e-mail: kadry@klinika.net.pl
 • PRACA | dam
  MAGAZYNIER Zatrudnię pracownika na stanowisko magazyniera. Obowiązki: przygotowywanie zamówień, rozładunek i załadunek samochodów. Atrakcyjne wynagrodzenie. Możliwość organizacji darmowego mieszkania. Praca w Jabłonce 34-482 tel. 503-957-597.
 • PRACA | dam
  Branżowa Szkoła I Stopnia Cechu w Zakopanem poszukuje osoby na stanowisko DYREKTORA SZKOŁY. Podania należy składać w Biurze Cechu - ul. Gimnazjalna 1 w Zakopanem. Więcej informacji: tel. 501 682 696.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam mieszkanie 50m2 i drugie 98m2 bezpośrednio na Krupówkach w kamienicy. 660797241
  Tel.: 660797241
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKALE HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWE o powierzchniach ok. 57 i 53.5 m2, oraz PIWNICA 21 m2. Możliwość połączenia lokali. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy OSÓB DO PRACY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM na stanowiska: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, OBSŁUGA BARU MLECZNEGO, KELNER/-KA. Zakopane - 600 035 080, 600 035 355.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Sprzedam jałówke z terminem wycielenia na 17 czerwiec.Kolor czerwony. 535330397 soltysczeslaw68@tlen.pl
  Tel.: 535330397
 • USŁUGI | budowlane
  BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA od A do Z. 572624414.
 • USŁUGI | budowlane
  Dwóch FLIZIARZY przyjmie zlecenia. 602 152 469.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • PRACA | dam
  Kąpielisko Geotermalne Szymoszkowa przyjmie do pracy na sezon letni: PIZZERA, BARMANKI, OSOBY DO OBSŁUGI PUNKTÓW GASTRONOMICZNYCH, OBSŁUGĘ KONTROLI WEJŚĆ NA KĄPIELISKO. Więcej informacji pod nr tel.: 693 319 707
 • PRACA | dam
  Cukiernia w Zakopanem zatrudni EKSPEDIENTKĘ. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KONSERWATORA. Bardzo dobre warunki pracy. Zakopane. 604 102 804, 601 512 211.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  BYKI ROCZNE, JAŁÓWKA. 737 428 828.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  KOSIARKA ROTACYJNA. 737 428 828.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  PRZYCZEPA SAMOZBIERAJĄCA POTTINGER 15. 737 428 828.
 • PRACA | dam
  PRACA W PENSJONACIE z zamieszkaniem. 601 661 661.
 • PRACA | dam
  Sklep Gil Market w Białym Dunajcu zatrudni SPRZEDAWCZYNIĘ. 18 20 739 05.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Skupujemy nieruchomości na Podhalu! za gotówkę Działki, domy, mieszkania. +48 600 404 554
  Tel.: 48
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  POLE - 2 HA i 42 ARY. 505 429 375.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Wykończenia wnętrz adaptacja podaszy zabudowy karton gips szpachlowanie malowanie tynki dekoracyjne parkiet panele. 576587537
  Tel.: 576587537
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-06-19 18:00 Tu się mury pną do góry, budynek wielofunkcyjny prawie gotowy 2024-06-19 17:00 O każdej porze dnia Tatry wyglądają inaczej. Piękne popołudnie na Przysłopie Miętusim (WIDEO) 2024-06-19 16:06 Wybory żywieniowe przy cukrzycy ciążowej - o czym należy pamiętać? 2024-06-19 16:00 Szkoła w Zębie ma nowe, bezpieczne boisko sportowe, pierwsze puchary wręczone 2024-06-19 14:59 Jeżdżą po parku w Zakopanem i wrzucają do koszy małe petardy (WIDEO) 7 2024-06-19 14:30 Dwadzieścia lat z zespołem regionalnym Biołodunajcanie 2024-06-19 14:20 Nowy trener KS Zakopane: Szukamy wzmocnień, przed nikim nie zamykamy drzwi 3 2024-06-19 13:45 Co nas czeka po otwarciu nowej zakopianki? Korki na Ludźmierskiej się nie zmniejszą! 2024-06-19 13:05 Święte miejsca w sercu gór. Tatrzańskie kapliczki w duchowej tradycji Podhala 2024-06-19 12:59 Nie żyje ksiądz Stanisław Szyszka, budowniczy kościoła Świętego Krzyża, honorowy obywatel Zakopanego 3 2024-06-19 12:38 Odwrócona osmoza - najważniejsze informacje o popularnej metodzie filtracji wody 2024-06-19 12:37 Ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami 2024-06-19 12:30 Rozpoczęcie wakacji z piosenką włoską 2024-06-19 12:00 10-letni dziennikarka zadała pytanie senatorowi Hamerskiemu. Nagranie robi furorę 4 2024-06-19 11:14 Luksusowe apartamenty w Zakopanem - idealne miejsce na wypoczynek 2024-06-19 11:00 Prace uczniów i nauczycieli "Kenara", szkoła zaprasza przez całe wakacje (WIDEO) 2024-06-19 10:33 Catering dietetyczny na Podhalu - czy warto? 2024-06-19 10:00 Msza święta w pierwszą rocznicę śmierci policjantki 2024-06-19 09:00 Znów pobiją rekord świata? Miłośnicy kolei nie mają wątpliwości 1 2024-06-19 08:00 Zagłosuj na Szczawnicę 2024-06-18 21:00 Ostrzeżenie o przerwie w dostawie wody 2024-06-18 20:00 Martwy bóbr na szlaku w Tatrach 6 2024-06-18 19:30 Olimpijczycy z Kościeliska 2024-06-18 19:00 Gromy rocka. Muzyka i sport w Poroninie 2024-06-18 18:53 Nowotarscy radni idą na wojnę z burmistrzem. A poszło o plan 2024-06-18 18:00 Kolejny sukces zawodniczek z Szkoły Podstawowej w Sieniawie 2024-06-18 17:00 Lidia Rosińska-Podleśny rzeźbi w Wisconsin wraz z innymi artystami 3 2024-06-18 17:00 Kierowca wjechał na posesję, staranował auto. Usłyszeliśmy głośny huk 19 2024-06-18 16:00 Miastu brakuje terenów pod nowe osiedla 1 2024-06-18 15:59 Pożar w Nowym Targu 1 2024-06-18 15:51 Policjanci wznowili poszukiwania w Białce Tatrzańskiej 2024-06-18 15:00 Adam Nowak, lider grupy Raz, Dwa, Trzy zaprasza na Świętojańską Noc Muzyki (WIDEO) 2024-06-18 14:46 Transport na odsłonięcie Pomnika Kurierów tatrzańskich 1 2024-06-18 14:04 Rowerem przez Pomorze - najciekawsze trasy rowerowe 2024-06-18 13:30 Pierwsze rzeczy. Unikatowe elementy ubioru prezentowane w Okszy 2024-06-18 13:06 Pielęgnacja skóry tłustej: najczęstsze błędy i skuteczne rozwiązania 2024-06-18 12:59 Coraz większe problemy z powodu zamknięcia ronda w Zakopanem (WIDEO) 2 2024-06-18 12:45 Noclegi w Katowicach - jak umiejętnie zaplanować swój wyjazd? 2024-06-18 12:00 Pogoda nas rozpieszcza. Na Podhalu ciepło, ale upałów nie ma 2024-06-18 10:59 Rondo Jana Pawła II zamknięte. Tworzą się niewielkie korki (WIDEO) 2024-06-18 10:30 Niemożebny Kozak, ten Hłasko! 1 2024-06-18 10:00 Psy z nowotarskiego schroniska czekają na adopcję - daj im nowy dom i miłość 2024-06-18 09:30 Spotkanie autorskie z Agnieszką Krawczyk w nowotarskiej bibliotece 2024-06-17 21:29 W czwartek odsłonięcie Pomnika Kurierów Tatrzańskich 3 2024-06-17 20:28 Uczennice z Zakopanego najlepsze w Polsce 1 2024-06-17 19:27 Młodzi wokaliści świetnie czują się w jazzowych klimatach (WIDEO) 5 2024-06-17 19:00 Polscy specjalsi. 1. Samodzielna Kompania Commando. Mamy dla Was książkę 2024-06-17 18:29 Początek lata w Krośnicy z kaberetem Śleboda (ZDJĘCIA) 2024-06-17 17:29 Nie możemy dojechać do domów i biznesów. Rozważam podanie gminy do sądu 2024-06-17 17:21 Fatalny wypadek w Łącku. Autem podróżowali mieszkańcy Podhala
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-06-19 16:29 1. @Gośka zacytuję słowa piosenki, "każde pokolenie chce zmienić świat". To prawo młodości - emocje buzują, ideały się wykuwają, wiara w to, że można zacząć od nowa, przeprowadzić rewolucję i stworzyć nowy wspaniały świat . Jak i Greta chce żeby ludzie mieli czyste powietrze ,tak i ta 10 letnia dziewczynka chciała by żebyśmy mieli mądrych i odpowiedzialnych polityków. 2024-06-19 16:27 2. @octuwa i słzby bedą gonić za dzieciakami i zamkna w sierocińcu . No komunizm 2.0 . wam sie ludzie w głowach po......ło . Dzieci powinny sie wyszumiec jak dawniej , a tu takie akcje z niczego . antyterrorystów i policje jeszcze . 2024-06-19 16:20 3. Stare dziady chcą za free zabrać dzieciom stadion. Strasznie udają młodzieniaszków dopóki nóg nie powykrecajo :))) 2024-06-19 16:00 4. Zamiast jojceć do TP to szanowna pani powinna wezwać odpowiednie służby. 2024-06-19 15:46 5. To aż trzeba o tym artykuł pisać ? Złapać ,ukarać i tyle 2024-06-19 15:44 6. Bezstresowo wychowani 2024-06-19 15:31 7. Od ponad 40lat Polska kadra w piłce nożnej to za przeproszeniem łajzy bez polotu. A nadz naród wiernie im kibicuje i jak by nie było jest to masz sport narodowy. W każdej wiosce jest gdzie grać, u nas na cosie sa dwa boiska. Ale to mało. A w inny dyscyplinach jestesmy wysoko w czolówce świata, ale faktycznie olejmy to. Pilka ponad wszystko. Jak Polskie gimnastyczki wygrywają miszczostwa świata to dostają po parze pończoch - getrów z zlym rozmiarze. To może i faktycznie zabierzmy im też i miejsce do treningu. Bo pilkarzom placi się za usilne próbowanie od wielu lat. 2024-06-19 15:26 8. Pan Ham erski zna się na wszystkim i potrafi odpowiadać... i opowiadać o wszystkim ale ... zaciął się tak .. tak ... jak jego koledzy zeznający przed komisją śledczą ... amnezja ... pełna takie same zakłopotanie mieli jak pytano ich o fakty... o bajkach natomiast potrafią godzinami gadać ... i z kulturą najwyższą powiedzieć dziękuję ... jak po gratisowym poczęstunku ... dziękuję ...(pożarłem se) ... 2024-06-19 15:10 9. Rodzice pewnie dumni z asertywnosci oseska? pytam jako rodzic trojki dzieci 2024-06-19 14:35 10. Przerost ambicji nad treścią. Zajmijcie się krzewieniem aktywności fizycznej a nie bajaniem o ligach. Kopać piłkę każdy może. Ale sport profesjonalny wymaga mega kasy i wcale nie służy zdrowiu.
2024-06-10 21:44 1. Super impreza, moje gratulacje. Szkoda tylko że osoba która Wam tyle pomogła została przez was pominięta. Nawet nie usłyszałem od Was dla Pana M G słowa dziękujemy. 2024-05-19 18:55 2. Czyli zaczyna się jazda " bez trzymanki"_ kilku Radnych jest z poprzedniego wyboru ( nic nie robili ) nowi dużo obiecują. Nie wiadomo jakich zastępców będzie miał Burmistrz ( Pani od żółtych wstążek) odpadła...... 2024-04-22 15:13 3. Tutaj można się wiele dowiedzieć o naszym świecie i przyszłości. Super! 2024-04-21 22:36 4. Dlaczego nie piszecie o hejcie jaki sąsiedzi wyrzygują na organizatorów tej inwestycji? Grupa sąsiadów brnie w zaparte, skargi, blokady, pisma, w żaden sposób nieuzasadnione. Może nagłośnienie ich zachowania przywróci im poczucie przyzwoitości i serdeczności wobec osób którym los nie oszczedził kalectwa? 2024-04-05 23:21 5. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 23:11 6. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 07:05 7. BRAWO WY !!! 2024-03-29 17:19 8. Ja się pytam jaką partię ten pan reprezentuje?Nazwa komitetu nic nie mówi. 2024-03-14 18:58 9. I to jest miś a nie jakosi cepersko podróba! 2024-03-09 17:01 10. Deportowac drugiego na anktartyde.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy


REKLAMA


Pożegnania

FILMY TP