Reklama

2023-11-08 19:45:01

Reklama

Nowy Targ

Kandydat na burmistrza i kancelaria usług wątpliwych

Wysłali Cię za kraty? Staszek Cię wyciągnie - taką reklamę zawiesił w witrynie swego biura kandydat na burmistrza Nowego Targu. Na zdjęciu za kratkami widniał obecny burmistrz. Ale kim jest Staszek?

Stanisław Kułach jest, jak na razie, jedynym kandydatem do objęcia burmistrzowskiego stanowiska. Ogłosił to w zeszłym roku, dokładnie 1 kwietnia, stąd mało kto traktował tę decyzję poważnie. To, że jego przeciwnikiem będzie Grzegorz Watycha, jest niemal pewne, choć on sam jeszcze zwleka z obwieszczeniem swojej kandydatury. Obecny burmistrz jeszcze niedawno przekonywał nas, że stosowny czas na ogłoszenie decyzji nadejdzie po wyborach parlamentarnych.

Showman

Stanisław Kułach tymczasem znany jest bardziej z udziału w telewizyjnym talk show, niż działalności politycznej, choć nie wygrał głównej nagrody - 50 tys. zł - w programie TTV "99 Gra o Wszystko". Jak się wówczas przedstawiał - urodził się w Zakopanem, ale od 2000 roku mieszka z rodziną w Nowym Targu. Tu angażuje się w różnego rodzaju inicjatywy. A doświadczenie na scenie zdobywał jako aktor amator w misteriach Męki Pańskiej czy inscenizowanej drodze krzyżowej. Brał też udział w teledyskach takich zespołów, jak Formacja Wierch One Pikny Cas. 

Stanisław Kułach korzystał z wielu okazji, by zaistnieć publicznie także w świecie lokalnej polityki. Zabierał głos podczas protestów w sprawie budowy biblioteki na skwerku przy ul. Kopernika czy w sprawie planowanej południowej obwodnicy miasta. To on alarmował służby w sprawie wycieków nieczystości z sortowni śmieci czy zanieczyszczenia Dunajca.

Głośna była sprawa, gdy wezwał policję, alarmując, że wiceburmistrz nie chce go przyjąć, a zamykając przed nim drzwi - zniszczył mu but. Kułach nie stronił od kontrowersyjnych opinii. Stąd mało kogo zaskoczyła tego typu prowokacja.

W witrynie kancelarii przy ul. Kościuszki pojawiła się przed tygodniem prowokacyjna instalacja. Za kratkami widać fotomontaż, w którym postać w więziennym uniformie, przeznaczonym dla najcięższych skazańców, z doklejoną głową burmistrza Grzegorza Watychy. Podpis nie budzi wątpliwości - "Wysłali Cię za kraty? Staszek Cię wyciągnie" i poniżej dopisek "z angielska": "Probably the Best Kancelaria in the Nowy Targ" (pisownia oryginalna).

Najciekawsze jest jednak to, że sam Stanisław Kułach nie przyznaje się do autorstwa.

- Tego dnia miałem interwencję w Szaflarach, potem w Mszanie Dolnej. Zdziwiłem się, jak ludzie zaczęli mi przysyłać na Messengera zdjęcia z dopiskiem: ale jaja. Ale to jest przyklejone na szybie od zewnątrz! Nie wiem, kto to mógł zrobić. Wiadomo, że nie pałam sympatią do burmistrza Watychy, ale jestem rozważny i do takich rzeczy bym się nie posunął - podkreśla Stanisław Kułach tuż przed ściągnięciem zdjęcia z witryny.

Kancelaria za kancelarią

Jak się okazuje, to nie jedyna kontrowersja wokół "kancelarii" Stanisława Kułacha. Wbrew odczuciom nie jest on prawnikiem, a swoje usługi świadczył jako przedsiębiorca i franczyzobiorca kancelarii Klonowski. Jego zadaniem było prowadzenie filii tej kancelarii i ewentualne kontaktowanie z jej prawnikami.

Jednak w lipcu na stronie internetowej filii pojawiła się informacja: "W dniu 1 lipca Dyrektor Rozwoju Sieci Sprzedaży podjął decyzję o zamknięciu Kancelarii Klonowski". Jak czytamy dalej, zakończyła ona swą działalność 24 lipca, "a fachowcy, którzy wówczas z niej odeszli utworzyli profesjonalną Kancelarię SK i czekają, aby wygrać Twoją sprawę". Próbowaliśmy dowiedzieć się w Kancelarii Klonowski jaka jest przyczyna konfliktu z Kułachem. Podczas rozmowy telefonicznej usłyszeliśmy jedynie, że "ktoś oddzwoni". Jak dotąd tego nie zrobił. Stanisław Kułach przekonuje, że to Klonowski nie wypłacił mu należnych pieniędzy, dlatego nowotarżanin zerwał współpracę. Miał też założyć stowarzyszenie osób poszkodowanych przez Kancelarię Klonowski.

Prawnik? Jaki prawnik!

Jedną z klientek, która w sierpniu zadzwoniła do kancelarii Stanisława Kułacha była pani Katarzyna (imię zmienione). Poprosiła o pomoc prawną. Wpłaciła 3200 zł pierwszej transzy opłaty, a kolejne 2300 miała uiścić po zakończeniu - wydawało się - nieskomplikowanej sprawy.

- Przedstawił się jako adwokat, nic nie budziło moich wątpliwości, poza strojem, który jakoś nie pasował do przedstawiciela tego zawodu. Pokazał referencje, opowiadał o załatwionych sprawach. Gdy poprosiłam o potwierdzenie wpłaty, napisał mi je na kartce. Umowę miał podesłać mailem po południu. Tłumaczył, że jest w trakcie przeprowadzki - wspomina.

Dopiero potem powiedział jej, że ktoś inny będzie ją reprezentował, bo on sam nie jest prawnikiem. - Chciałam zrezygnować z jego usług, ale przekonywał mnie, by dać mu szansę, a skontaktuje mnie z najlepszym prawnikiem w Polsce. Miał do mnie zadzwonić prawnik z Grudziądza, ale nie zadzwonił - dodaje klientka.

Zamiast tego Stanisław Kułach miał przekazać jej numer telefonu, by sama się z nim skontaktowała. Odmówiła, przekonując, że ze swym pełnomocnikiem chce rozmawiać twarzą w twarz, a nie przez telefon z kimś z drugiego końca Polski, kto również może nie okazać się prawnikiem. Zażądała zwrotu pieniędzy i całej dokumentacji.

- Powiedział mi, że odda po odjęciu swojej prowizji za usługi, które dotąd wykonał. Zgodziłam się. Pojechałam do jego biura, ale nie było go. Poszłam do najbliższego adwokata. Napisał mi pismo z żądaniem zwrotu pieniędzy w terminie do 7 dni. W odpowiedzi pan Kułach poinformował, że to ja mam mu jeszcze dopłacić 2300 zł - nie kryje oburzenia kobieta, przyznając, że sama nie wie, co teraz ma zrobić.

Stanisław Kułach sprawę przedstawia diametralnie odwrotnie. Podejrzewa, że klientka jest w zmowie z kancelarią Klonowskiego. Tłumaczy, że nie zapłacili należnych mu pieniędzy. A w sprawie pani Katarzyny przekonuje, że wysłał pracownika, który miał zrobić dla niej fotokopie akt z sądu w Zielonej Górze.

- I gdy on był już na miejscu, to ona pisze, że rezygnuje ze współpracy? Jak tak można? A przecież umówiłem także adwokata, który specjalnie przyjechał z Krakowa i ona nie przyszła. Ze sto telefonów do niej wykonałem - zarzeka się Kułach.

Gdy pytam, czy przedstawiał się jako adwokat - zarzeka się, że nigdy takiego tytułu nie używał. - Ja jestem dyrektorem wykonawczym - przekonuje, dodając, że ma umowy z adwokatami w Krakowie, którzy dla niego pracują.   

Uważaj, komu powierzasz swą sprawę

Jak to możliwe, że ktoś nie mając wykształcenia, oferuje usługi prawne?

- Niestety, mamy tu wolny rynek - rozkłada ręce mec. Piotr Ochwat, członek i sekretarz prawniczy Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie. - Świadczenie usług prawnych winno należeć jedynie do osób gwarantujących bezpieczeństwo swoim klientom - adwokatów i radców prawnych. Osoby udzielające pomocy prawnej przede wszystkim powinny mieć odpowiednie kwalifikacje, które adwokaci nabywają podczas wieloletniego szkolenia, zarówno teoretycznego, jak i praktycznego. To w czasach zmieniających się przepisów oraz ich ogromnej, z każdym rokiem większej ilości jest niezbędne. Adwokaci mają też obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, co daje ochronę klientowi także na wypadek ewentualnego błędu adwokata. I wreszcie podlegają samorządowi zawodowemu, który sprawuje kontrolę nad poziomem wykonywania obowiązków zawodowych oraz może spowodować pociągnięcie adwokata do odpowiedzialności dyscyplinarnej, gdy niewłaściwie wykonuje swoje obowiązki czy popełnia zawiniony przez siebie błąd - podkreśla.

I przestrzega przed różnego typu tzw. "kancelariami prawnymi" świadczącymi usługi prawne, a prowadzonymi przez osoby bez odpowiedniego wykształcenia i kwalifikacji. Bywa także, że tzw. "kancelarie odszkodowawcze", zajmujące się np. dochodzeniem odszkodowań powypadkowych, pobierają pełnomocnictwo nie tylko do reprezentacji klienta, ale także do odbioru należności.

- Słyszałem o przypadkach, gdy pobierają 20-30% wysokości odszkodowania, co jest kwotą horrendalną, a zdarza się, że klient ma potem trudności z uzyskaniem należnych mu pieniędzy - ostrzega adwokat Piotr Ochwat.

fig

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
goral4102 2023-11-08 22:04:02
Pośrednictwo, kontaktowanie, dziwne tłumaczenia? Nie wierze gościowi jak kotu.
mójspeudonim 2023-11-08 20:19:35
Wynajął u Knajtra. No niezły czad.

Reklama
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  POLE ORNE. 505 429 375.
 • SPRZEDAŻ | różne
  OPAŁ SUCHY. 609 053 978
 • KOMUNIKATY
  SOŁTYS SOŁECTWA PORONIN INFORMUJE, ŻE W DNIACH OD 26 LUTEGO 2024 r. DO 1 MARCA 2024 r. W GODZINACH OD 8.00 DO 15.00 BĘDZIE WYDAWAŁ NAKAZY PŁATNICZE I RACHUNKI ZA ODPADY KOMUNALNE ORAZ PRZYJMOWAŁ WPŁATY PODATKÓW W BUDYNKU REMIZY OSP PORONIN. Sołtys Sołectwa Poronin Stanisław Orawiec.
 • PRACA | dam
  Doświadczony deweloper zatrudni na stanowisko KIEROWNIK BUDOWY m. Kluszkowce - instalacje elektryczne oraz niskoprądowe, hydrauliczne, tynki oraz docieplenia, wykończeniowe oraz instalacyjne.
 • SPRZEDAŻ | różne
  PIERZE I PUCH Z GĘSI. 534 122 947.
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy na budowie okolice Bukowiny Tatrzańskiej. 601912296
  Tel.: 601912296
 • SPRZEDAŻ | różne
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, szer. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W CENTRUM ZAKOPANEGO ZATRUDNI KIEROWNIKA RECEPCJI/RECEPCJONISTĘ ORAZ POMOC DO PRZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ I SPRZĄTANIA POKOI. 509 170 212
  Tel.: 509 170 212
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. 796 544 016.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM SIANO W BALACH. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • KUPNO
  Kupię cielęta małe Byczki. Simental i inne płatność przy odbiorze. Proszę dzwonić. Odbiór co 2 tygodnie. 724732680 chybachyba@o2.pl
  Tel.: 724732680
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCĘ DO MAŁEGO SKLEPU SPOŻYWCZEGO w Białym Dunajcu (emerytki, praca co drugi dzień). 606 751 451.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  POSZUKUJĘ DOMU W STYLU GÓRALSKIM, ok. 100 m2, Zakopane, bliskie Kościelisko - 607 506 428.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIE DOM LUB PENSJONAT POWYŻEJ 200 M2 W ZAKOPANEM ZA GOTÓWKĘ NR KONTAKTOWY 517 340 125 ŁUKASZ luklis86@gmail.com.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI - 788 344 233.
 • PRACA | dam
  Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: - BARMANKI - POMOCE KUCHENNE - OSOBY NA ZMYWAK I DO ZBIERANIA NACZYŃ Z SALI Więcej informacji pod nr tel.: 693 319 707
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ NIERUCHOMOŚCI ZA GOTÓKĘ! PODHALE! DZIAŁKA, DOM, MIESZKANIE. +48600404554 grz.wicik@gmail.com
  Tel.: 48600404554
 • PRACA | dam
  POMOC KUCHENNĄ (kobietę) do pensjonatu w centrum Zakopanego. Na pełny etat, praca zmianowa 7-19, co drugi dzień. Brak zakwaterowania. Dobre warunki finansowe, benefity. 502 716 694
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ NA POMOC DROGOWĄ KAT C + E. 601 502 208
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Spokojna kobieta szuka KAWALERKI w Zakopanem. Na dłuższy okres. 692 340 991.
 • PRACA | dam
  PAPI SERVICE SP. Z O.O. ZATRUDNI KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E ORAZ UPRAWNIENIA ADR . TEL.182074845
 • USŁUGI | inne
  PRALNIA ZAWRAT - PRANIE, MAGLOWANIE - pościele, obrusy, ręczniki itp. 501 788 640
 • RÓŻNE
  PAPI SERVICE - OLEJ OPAŁOWY i OLEJ NAPĘDOWY. BIURO: PORONIN, KASPROWICZA 28 PON.-PIĄT. 08.-17.00 Tel./fax 18 20 74 845, 18 20 74 224 STACJE PALIW: ZAKOPANE, SPYRKÓWKA 4 NOWY TARG, SKŁADOWA 11 CENY HURTOWE. ZAPRASZAMY.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę HALĘ: MAGAZYN/ PRODUKCJA - 250m. Nowy Targ, ul. Składowa. Tel. 602 290 555
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA ROLNA 1.2 HA - JORDANÓW. 515 459 584.
 • PRACA | dam
  Sklep Gil Market w Białym Dunajcu zatrudni SPRZEDAWCZYNIĘ. 18 20 739 05.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DWUPOZIOMOWE MIESZKANIE na Pardałówce - 607 506 428.
 • PRACA | szukam
  SPRZĄTANIE DOMÓW, MIESZKAŃ. 575 450 977, 739 632 283.
 • BIZNES
  Sprzedam WPOŻYCZALNIĘ NART I SNOWBORDU. 662 370 510.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-02-26 22:00 Schulz w Witkacym - premiera na urodziny 2024-02-26 21:00 Pogoda zmusza do zmiany lokalizacji marcowego finału Pucharu Zakopanego 2024-02-26 20:00 Syn burmistrza kandydatem do Rady Powiatu 8 2024-02-26 18:59 Wiemy jakie zarzuty usłyszeli pracownicy nowotarskiej skarbówki 2 2024-02-26 18:30 Wydanie decyzja w sprawie przyszłości biogazowi w Rabie Wyżnej zawieszone 1 2024-02-26 17:35 Profilaktyka, diagnostyka i leczenia nowotworów piersi w nowotarskim szpitalu 2024-02-26 17:23 Policja szuka świadków wybuchu, który zmiótł wypożyczalnię nart na Gubałówce 3 2024-02-26 16:30 Młodzież z Zakopanego i dzieci z Klikuszowej na najwyższym stopniu podium 2024-02-26 16:19 Infekcja gardła podczas ferii zimowych. Jak szybko pozbyć się bólu gardła? 2024-02-26 15:35 Przed nami bardzo ciepłe dni. Odwilż wkroczy nawet wysoko w Tatry 2 2024-02-26 14:35 Na chybił ale trafił, za tymi drzwiami na Krupówkach los dał o sobie znać i sypnął milionami 7 2024-02-26 14:16 Nowoczesne fasady aluminiowe - wybór dla Twojego domu 2024-02-26 13:46 Suunto dla kobiet: Jaki smartwatch damski wybrać na górskie wyprawy? 2024-02-26 12:58 Przybędzie dyplomowanych baców i juhasów z certyfikatami 1 2024-02-26 12:00 Narciarz skiturowy spadł z lawiną z Tatrach. Nocna akcja TOPR 1 2024-02-26 11:49 Kraków - wynajem samochodów. Postaw na komfort jazdy 2024-02-26 11:37 Czy z diety pudełkowej w Krakowie mogą korzystać nastolatki? Sprawdzamy 2024-02-26 11:31 Opona - jedyny element łączący Twój samochód z nawierzchnią 2024-02-26 11:00 Taka wycinka w rezerwacie w Tatrach Słowackich 4 2024-02-26 10:01 Na wieczną wartę odszedł Władysław Romański pseudonim "Burgieł" 4 2024-02-26 09:00 Tragedia w Zarytem 2024-02-26 08:30 Dentobusem przez PRL. Wyjątkowa historia polskiej wsi. Konkurs dla czytelników 1 2024-02-26 08:00 Uroczystości w Roku Strzelców Podhalańskich 2024-02-25 21:40 Realni powstańcy - promocja książki "Pogniywany Nepomuk" 2024-02-25 21:00 W iście kocim stylu. Relaks w leśnych ostępach (WIDEO) 2024-02-25 20:15 Piękny widok z mało znanego miejsca (WIDEO) 3 2024-02-25 19:30 Wzrok za 3 mln złotych! Miętustwo pomaga Marysi Białońskiej 1 2024-02-25 18:43 Taka fatalna zima uderza w wielu przedsiębiorców. Czas zmienić branżę? 18 2024-02-25 18:04 W Krynicy rozdano Małe Kryształowe Kule. Oskar Kwiatkowski w gronie najlepszych 2024-02-25 18:00 Nasz czytelnik znalazł sposób na parkujący złom. Będzie skuteczny? 6 2024-02-25 17:51 Upadek Kubackiego i dobre skoki Stocha 4 2024-02-25 17:13 Korki za Nowym Targiem, później jedziemy już bez utrudnień 1 2024-02-25 17:00 Kiedy zostanie oddane nowe skrzydło jednej z największych galerii handlowych w regionie? 4 2024-02-25 16:15 Będzie połączenie autobusowe Polany Szaflarskiej z dworcem kolejowym 1 2024-02-25 15:30 Otwieramy sezon rowerowy w Szczawnicy (WIDEO) 4 2024-02-25 14:51 Żmijki, owijaki, furmańskie rękawice - targowisko w Łopusznej pęka w szwach (WIDEO) (WIDEO) 1 2024-02-25 14:45 Bardzo niski poziom wody, potok Bystra ledwo ciecze (WIDEO) 4 2024-02-25 14:30 Spotkanie górskie na zakończenie ferii 1 2024-02-25 13:15 Cyja ta gmina - ruszyli by odbić Bukowinę 33 2024-02-25 12:44 Rozgrzewka prezydenta na Kasprowym. Andrzej Duda bierze udział w maratonie narciarskim (WIDEO) 27 2024-02-25 12:40 Kolizja w Szaflarach. Korki na zakopiance 1 2024-02-25 11:59 Obroń nas Stachu w tych trudnych czasach (WIDEO) 1 2024-02-25 11:00 Wojna na promocje w marketach nie ma końca 5 2024-02-25 08:59 O poranku weszliśmy dla Was na Nosal (WIDEO) 4 2024-02-25 08:00 Jeszcze tylko przez tydzień na rynku można będzie kręcić piruety 2024-02-24 23:00 Sklep odzieżowy znanej marki przy Krupówkach zamknięty. Co się dzieje? 2024-02-24 21:45 Miał być bóbr, wyszła wydra (WIDEO) 2 2024-02-24 20:59 Oskar Kwiatkowski 11. w Pucharze Świata w Krynicy 1 2024-02-24 20:15 Polscy skialpiniści porwani przez lawinę w Tatrach Słowackich. Narciarze są ranni 1 2024-02-24 19:00 Rzędy krzyży, trochę jak na cmentarzu, lecz zwiastują zwycięstwo życia nad śmiercią (WIDEO) 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-02-26 23:11 1. Na Słowacji jest od czasów komuny dobra gospodarka leśna, więc m...a w kubeł. Tam również pracowali Polacy z miejscowości przygranicznych. 2024-02-26 22:42 2. Młody, zdolny, inteligentny,wykształcony, to ważne Mocny kandydat dla opozycji, na nic się zda ten hejt Kwik się rozpoczął, ale nic z tego. Już za pizzzę się nie sprzedamy. Powodzenia Łukasz 2024-02-26 22:32 3. Ciekawe jak można chronić ojca będąc radnym w powiecie:))) Trzeba być psy... żeby takie coś wymyślić 2024-02-26 22:28 4. Tusk i tak wam wszystko zabierze!... 2024-02-26 21:47 5. Historia Dentobusów jest dalej żywa. Z innym wyposażeniem, inne warunki, takie Dentobusy dalej mają wzięcie. Jest jakaś prywatna firma, która na zlecenie gmin, powiatów itp. dalej objeżdża tereny gdzie ze świadomością higieny nie jest najlepiej, a dostać się do dentysty (nie Kliniki Stomatologicznej za dwie wypłaty) jest jak w latach pięćdziesiątych. 2024-02-26 21:46 6. a Łojciec podobno szykuje się na v-ce starostę takie plotki... 2024-02-26 21:35 7. Działkę kupię.... 2024-02-26 21:22 8. Jak czytam te komentarze to widać że cała rodzina radnej Kuruc się zaangażowała w to żeby wychwalać Parę i skrytykować radną Marek . Kto ogląda rade gminy to wie jak sytuacja aktualnie wygląda. A jeszcze jak całe familie będą w gminie tj sołtys i zięć to dopiero będzie dobrobyt ale dla deweloperów. Dla miejscowych nic się nie robi . Skwerek nie , ścieżkę rowerowa nie , ulice pod Grapa remontować nie , nasze podatki idą tylko na utrzymanie dodatkowych pracowników w gminie tj przy śmieciach + 4 osoby , podatki + 3 osoby o reszcie szkoda wspominać. Ludzie obudźcie się nikt wam cmentarza nie ruszy jak to straszą radni aby stołki utrzymać. Radnej Marek to szkoda że zrezygnowała bo się przebić nie mogła z niczym . Odnośnie skwerka jest problem bo stoją budy z rodziny radnej kuruc . A pozarym ta działka nie od dziś jest obiecana właścicielom działki przylegającej. Ja głosuję na nowe czy lepsze to się okaże ale gorzej być nie może 2024-02-26 21:19 9. Nr domu mówi sam za siebie. Nie mogło być inaczej :) 2024-02-26 21:18 10. @gibka dzidka podejdź do gminy i dopytaj w sprawie oczyszczalni i kanalizacji bo się mylisz. Kanalizacja będzie robiona razem z drogą jeszcze w tym roku Chętnie o tym mówią i to konkretnie. Co do deweloperki i przejmowania dróg to pełna zgoda ale to w Białce szukaj winnego. Co do Bangladeszu kolo kościoła też zgoda ale to plac kościelny i gminie nic do niego. A na placu gminnym ciężko plac zabaw zrobić bo mało miejsca. Gdyby wydzierżawić ten teren za parkingiem to by była inna gadka ale to już kuria bani dała. Tylko gdzie rada parafialna była?? Co do dwóch kandydatów z Białki do rady też zgoda bo pewnych rzeczy się nie utnie. Ale wprowadzenie jeszcze radnych i wójta z tyj nasyj gminy Bucoviny to dopiero będzie po Białce. Idą do gminy tylko dla własnych interesów. Nie będą szanować ani zwykłych ludzi ani żadnej świętości
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy


REKLAMA


Pożegnania

FILMY TP