Reklama

2023-11-08 19:45:01

Nowy Targ

Kandydat na burmistrza i kancelaria usług wątpliwych

Wysłali Cię za kraty? Staszek Cię wyciągnie - taką reklamę zawiesił w witrynie swego biura kandydat na burmistrza Nowego Targu. Na zdjęciu za kratkami widniał obecny burmistrz. Ale kim jest Staszek?

Stanisław Kułach jest, jak na razie, jedynym kandydatem do objęcia burmistrzowskiego stanowiska. Ogłosił to w zeszłym roku, dokładnie 1 kwietnia, stąd mało kto traktował tę decyzję poważnie. To, że jego przeciwnikiem będzie Grzegorz Watycha, jest niemal pewne, choć on sam jeszcze zwleka z obwieszczeniem swojej kandydatury. Obecny burmistrz jeszcze niedawno przekonywał nas, że stosowny czas na ogłoszenie decyzji nadejdzie po wyborach parlamentarnych.

Showman

Stanisław Kułach tymczasem znany jest bardziej z udziału w telewizyjnym talk show, niż działalności politycznej, choć nie wygrał głównej nagrody - 50 tys. zł - w programie TTV "99 Gra o Wszystko". Jak się wówczas przedstawiał - urodził się w Zakopanem, ale od 2000 roku mieszka z rodziną w Nowym Targu. Tu angażuje się w różnego rodzaju inicjatywy. A doświadczenie na scenie zdobywał jako aktor amator w misteriach Męki Pańskiej czy inscenizowanej drodze krzyżowej. Brał też udział w teledyskach takich zespołów, jak Formacja Wierch One Pikny Cas. 

Stanisław Kułach korzystał z wielu okazji, by zaistnieć publicznie także w świecie lokalnej polityki. Zabierał głos podczas protestów w sprawie budowy biblioteki na skwerku przy ul. Kopernika czy w sprawie planowanej południowej obwodnicy miasta. To on alarmował służby w sprawie wycieków nieczystości z sortowni śmieci czy zanieczyszczenia Dunajca.

Głośna była sprawa, gdy wezwał policję, alarmując, że wiceburmistrz nie chce go przyjąć, a zamykając przed nim drzwi - zniszczył mu but. Kułach nie stronił od kontrowersyjnych opinii. Stąd mało kogo zaskoczyła tego typu prowokacja.

W witrynie kancelarii przy ul. Kościuszki pojawiła się przed tygodniem prowokacyjna instalacja. Za kratkami widać fotomontaż, w którym postać w więziennym uniformie, przeznaczonym dla najcięższych skazańców, z doklejoną głową burmistrza Grzegorza Watychy. Podpis nie budzi wątpliwości - "Wysłali Cię za kraty? Staszek Cię wyciągnie" i poniżej dopisek "z angielska": "Probably the Best Kancelaria in the Nowy Targ" (pisownia oryginalna).

Najciekawsze jest jednak to, że sam Stanisław Kułach nie przyznaje się do autorstwa.

- Tego dnia miałem interwencję w Szaflarach, potem w Mszanie Dolnej. Zdziwiłem się, jak ludzie zaczęli mi przysyłać na Messengera zdjęcia z dopiskiem: ale jaja. Ale to jest przyklejone na szybie od zewnątrz! Nie wiem, kto to mógł zrobić. Wiadomo, że nie pałam sympatią do burmistrza Watychy, ale jestem rozważny i do takich rzeczy bym się nie posunął - podkreśla Stanisław Kułach tuż przed ściągnięciem zdjęcia z witryny.

Kancelaria za kancelarią

Jak się okazuje, to nie jedyna kontrowersja wokół "kancelarii" Stanisława Kułacha. Wbrew odczuciom nie jest on prawnikiem, a swoje usługi świadczył jako przedsiębiorca i franczyzobiorca kancelarii Klonowski. Jego zadaniem było prowadzenie filii tej kancelarii i ewentualne kontaktowanie z jej prawnikami.

Jednak w lipcu na stronie internetowej filii pojawiła się informacja: "W dniu 1 lipca Dyrektor Rozwoju Sieci Sprzedaży podjął decyzję o zamknięciu Kancelarii Klonowski". Jak czytamy dalej, zakończyła ona swą działalność 24 lipca, "a fachowcy, którzy wówczas z niej odeszli utworzyli profesjonalną Kancelarię SK i czekają, aby wygrać Twoją sprawę". Próbowaliśmy dowiedzieć się w Kancelarii Klonowski jaka jest przyczyna konfliktu z Kułachem. Podczas rozmowy telefonicznej usłyszeliśmy jedynie, że "ktoś oddzwoni". Jak dotąd tego nie zrobił. Stanisław Kułach przekonuje, że to Klonowski nie wypłacił mu należnych pieniędzy, dlatego nowotarżanin zerwał współpracę. Miał też założyć stowarzyszenie osób poszkodowanych przez Kancelarię Klonowski.

Prawnik? Jaki prawnik!

Jedną z klientek, która w sierpniu zadzwoniła do kancelarii Stanisława Kułacha była pani Katarzyna (imię zmienione). Poprosiła o pomoc prawną. Wpłaciła 3200 zł pierwszej transzy opłaty, a kolejne 2300 miała uiścić po zakończeniu - wydawało się - nieskomplikowanej sprawy.

- Przedstawił się jako adwokat, nic nie budziło moich wątpliwości, poza strojem, który jakoś nie pasował do przedstawiciela tego zawodu. Pokazał referencje, opowiadał o załatwionych sprawach. Gdy poprosiłam o potwierdzenie wpłaty, napisał mi je na kartce. Umowę miał podesłać mailem po południu. Tłumaczył, że jest w trakcie przeprowadzki - wspomina.

Dopiero potem powiedział jej, że ktoś inny będzie ją reprezentował, bo on sam nie jest prawnikiem. - Chciałam zrezygnować z jego usług, ale przekonywał mnie, by dać mu szansę, a skontaktuje mnie z najlepszym prawnikiem w Polsce. Miał do mnie zadzwonić prawnik z Grudziądza, ale nie zadzwonił - dodaje klientka.

Zamiast tego Stanisław Kułach miał przekazać jej numer telefonu, by sama się z nim skontaktowała. Odmówiła, przekonując, że ze swym pełnomocnikiem chce rozmawiać twarzą w twarz, a nie przez telefon z kimś z drugiego końca Polski, kto również może nie okazać się prawnikiem. Zażądała zwrotu pieniędzy i całej dokumentacji.

- Powiedział mi, że odda po odjęciu swojej prowizji za usługi, które dotąd wykonał. Zgodziłam się. Pojechałam do jego biura, ale nie było go. Poszłam do najbliższego adwokata. Napisał mi pismo z żądaniem zwrotu pieniędzy w terminie do 7 dni. W odpowiedzi pan Kułach poinformował, że to ja mam mu jeszcze dopłacić 2300 zł - nie kryje oburzenia kobieta, przyznając, że sama nie wie, co teraz ma zrobić.

Stanisław Kułach sprawę przedstawia diametralnie odwrotnie. Podejrzewa, że klientka jest w zmowie z kancelarią Klonowskiego. Tłumaczy, że nie zapłacili należnych mu pieniędzy. A w sprawie pani Katarzyny przekonuje, że wysłał pracownika, który miał zrobić dla niej fotokopie akt z sądu w Zielonej Górze.

- I gdy on był już na miejscu, to ona pisze, że rezygnuje ze współpracy? Jak tak można? A przecież umówiłem także adwokata, który specjalnie przyjechał z Krakowa i ona nie przyszła. Ze sto telefonów do niej wykonałem - zarzeka się Kułach.

Gdy pytam, czy przedstawiał się jako adwokat - zarzeka się, że nigdy takiego tytułu nie używał. - Ja jestem dyrektorem wykonawczym - przekonuje, dodając, że ma umowy z adwokatami w Krakowie, którzy dla niego pracują.   

Uważaj, komu powierzasz swą sprawę

Jak to możliwe, że ktoś nie mając wykształcenia, oferuje usługi prawne?

- Niestety, mamy tu wolny rynek - rozkłada ręce mec. Piotr Ochwat, członek i sekretarz prawniczy Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie. - Świadczenie usług prawnych winno należeć jedynie do osób gwarantujących bezpieczeństwo swoim klientom - adwokatów i radców prawnych. Osoby udzielające pomocy prawnej przede wszystkim powinny mieć odpowiednie kwalifikacje, które adwokaci nabywają podczas wieloletniego szkolenia, zarówno teoretycznego, jak i praktycznego. To w czasach zmieniających się przepisów oraz ich ogromnej, z każdym rokiem większej ilości jest niezbędne. Adwokaci mają też obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, co daje ochronę klientowi także na wypadek ewentualnego błędu adwokata. I wreszcie podlegają samorządowi zawodowemu, który sprawuje kontrolę nad poziomem wykonywania obowiązków zawodowych oraz może spowodować pociągnięcie adwokata do odpowiedzialności dyscyplinarnej, gdy niewłaściwie wykonuje swoje obowiązki czy popełnia zawiniony przez siebie błąd - podkreśla.

I przestrzega przed różnego typu tzw. "kancelariami prawnymi" świadczącymi usługi prawne, a prowadzonymi przez osoby bez odpowiedniego wykształcenia i kwalifikacji. Bywa także, że tzw. "kancelarie odszkodowawcze", zajmujące się np. dochodzeniem odszkodowań powypadkowych, pobierają pełnomocnictwo nie tylko do reprezentacji klienta, ale także do odbioru należności.

- Słyszałem o przypadkach, gdy pobierają 20-30% wysokości odszkodowania, co jest kwotą horrendalną, a zdarza się, że klient ma potem trudności z uzyskaniem należnych mu pieniędzy - ostrzega adwokat Piotr Ochwat.

fig

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
goral4102 2023-11-08 22:04:02
Pośrednictwo, kontaktowanie, dziwne tłumaczenia? Nie wierze gościowi jak kotu.
mójspeudonim 2023-11-08 20:19:35
Wynajął u Knajtra. No niezły czad.
 • PRACA | dam
  Restauracja na Krupówkach zatrudni PIZZZERA. 668 404 790, 664 023 298.
 • PRACA | dam
  Biedronka w Nowym Targu poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku Kierownik Sklepu i Zastępca Kierownika Sklepu. Szczegóły oferty pracy oraz link do aplikacji: https://careers.jeronimomartins.com/job-invite/63639/. 222051033 Jeronimo Martins Polska S.A. Biuro Główne ul. Doln klaudia.soja@jeronimo-martins.com
  Tel.: 222051033
 • PRACA | dam
  Biedronka w Jabłonce poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku Zastępca Kierownika Sklepu. Szczegóły oferty pracy oraz link do aplikacji: https://careers.jeronimomartins.com/job-invite/12517/. 222051033 www.pracawbiedronce.pl
  Tel.: 222051033
 • PRACA | dam
  Biedronka w Lipnicy Wielkiej poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku Zastępca Kierownika Sklepu. Szczegóły oferty pracy oraz link do aplikacji: https://careers.jeronimomartins.com/job-invite/49546/. 222051033 www.pracawbiedronce.pl
  Tel.: 222051033
 • PRACA | dam
  Biedronka w Zakopanem poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku Zastępca Kierownika Sklepu. Szczegóły oferty pracy oraz link do aplikacji: https://careers.jeronimomartins.com/job-invite/39069/. Infolinia 222051033 www.pracawbiedronce.pl
 • PRACA | dam
  PRACA Przyjmę osobę do pracy przy produkcji mebli na wymiar. Mile widziane doświadczenie. Skrzypne tel. 790537408
  Tel.: 790537408
 • SPRZEDAŻ | tv, agd, komputery
  Sprzedam LODÓWKO-ZAMRAŻARKĘ dużą, podłużną, oszkloną, na oscypki i inne przetwory, 2.200 zł. 725 071 681.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia na dłużej, nowo wybudowany DOMEK 35 m2 (duży salon, aneks kuchenny, łazienka, kominek). Prąd, woda, odpady, kanalizacja są wliczone w czynsz - 1800 zł/miesięcznie. Miejsce spokojne i widokowe - Szaflary. 668 774 208.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Zakopane Krupówki do sprzedania lokal handlowy 50m2 plus 2 mieszkanie bezpośrednio na Krupówkach 660797241 b12.pl.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam BACÓWKĘ, nowo wybudowaną na Sralówkach. 515 503 494.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • PRACA | dam
  Firma Drewnex Sp. z o.o. w Spytkowicach zatrudni KSIĘGOWĄ. 692 193 449.
 • USŁUGI | budowlane
  KLIMATYZACJA. Oferuje dobór i montaż klimatyzacji a także automatykę kotłowni, ogrzewania. Zapraszam do skorzystania z darmowej wyceny. 504163439 biuro@majerczyk.pl
  Tel.: 504163439
 • USŁUGI | inne
  LASTRYKO Odnawianie516747535.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  BMW 320D, E91, 2007, srebrny, lekko uszkodzony przód. +48604598041 po 18-ej.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy OSÓB DO PRACY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM na stanowiska: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, OBSŁUGA BARU MLECZNEGO, KELNER/-KA. Zakopane - 600 035 080, 600 035 355.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam 2 HEKTARY POLA. 505 429 375.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DO SPRZEDANIA MIESZKANIA W ZAKOPANEM - 607 506 428.
 • USŁUGI | budowlane
  Remonty-Wykończenia/Hydroizolacje budynków. 794 964 176 kacper.piczura@gmail.com
  Tel.: 794
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia LOKAL 50 m2 (pod zakład fryzjerski lub pod inna działalność) oraz LOKAL 25 m2 - I piętro - Łapsze Niżne, Delikatesy "Centrum". 504 230 942.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  PROJEKTANT - INŻYNIERIA ŚRODOWISKA. Osoba po inżynierii środowiska do projektowania w CAD i organizacji budów w branży wodno-ściekowej. Może być bez doświadczenia. Tel 182665928
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię Działkę widokową w Kościelisku. 600404554 grz.wicik@gmail.com
  Tel.: 600404554
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • PRACA | dam
  PRACA W PENSJONACIE z zamieszkaniem. 601 661 661.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-07-12 12:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 2024-07-12 11:30 Turyści ruszyli pod Tatry, zakopianka korkuje się już w kilku miejscach 2024-07-12 10:57 Znów mogą być burze z silnym wiatrem i ulewnym deszczem 2024-07-12 10:21 Dziś zamkną drogę! Rusza wyścig kolarski. Sprawdźcie kiedy! 2024-07-12 10:00 Brodka, Bryska, Kordan. Pozytywna muzyczna energia 2024-07-12 09:59 Twarda woda - co to jest i jak z nią walczyć? 2024-07-12 09:57 Wybór odpowiedniej maszyny do popcornu. Kompletny przewodnik 2024-07-12 09:00 Betonoza daje się we znaki 6 2024-07-12 08:00 Góry tańsze niż morze 2024-07-11 22:20 Szczegóły tragedii w Mąkowej Dolinie. W akcji ratunkowej brał udział też śmigłowiec TOPR 2024-07-11 21:34 Strażnicy i policjanci zatrzymali kierowcę z Kuwejtu, który jeździł po Krupówkach 14 2024-07-11 21:00 Autami terenowymi wybrali się do parku narodowego na borówki 2 2024-07-11 19:02 Błotna lawina spadła na schron w Tatrach. Nie żyją dwie turystki (WIDEO) 2 2024-07-11 19:00 Zjazd Karpacki z przeglądem banderii, konferencją i koncertami (WIDEO) 2024-07-11 18:46 Przeszliśmy dla was przez całe Krupówki, z dołu do góry (WIDEO) 1 2024-07-11 18:06 Śmiertelny wypadek w Tatrach (WIDEO) 2024-07-11 18:00 Taki grzybek wyrósł na trawniku. Czy policja tego nie widzi? 5 2024-07-11 18:00 Budowa domu wielofunkcyjnego, mury rosną powoli, ciągle potrzeba wsparcia 1 2024-07-11 17:18 Zlot staruszków na czterech kołach, a każdy piękny i pełny życia 2024-07-11 16:47 8. Puchar Pienin im. Bronisława Warusia (WIDEO) 2024-07-11 16:30 Nietypowy patrol na pienińskich szlakach 3 2024-07-11 16:29 Pani Joanna poparzona w pożarze. Potrzebuje Waszej pomocy (WIDEO) 2024-07-11 15:28 Kayah na Jarmarku Podhalańskim (WIDEO) 2024-07-11 14:30 Za gorąco by pracować - burmistrz odprawia urzędników do domu 5 2024-07-11 14:00 Praca w Biurze Księgowym AUDITPLUS - Zakopane 2024-07-11 13:48 Ulewy, gradobicia i burze przechodzą przez Podhale (WIDEO) 2024-07-11 13:29 Już wiemy, kto będzie sekretarzem w urzędzie miasta, z zawodu jest geodetą 4 2024-07-11 12:30 Nadużywają alkoholu, zachowują się obscenicznie, zaczepiają mieszkańców i turystów 12 2024-07-11 11:34 Najwyższy stopień zagrożenia burzami 2024-07-11 10:49 Zderzenie w centrum Rabki-Zdrój. Są poszkodowani 1 2024-07-11 10:30 Które Koło Gospodyń Wiejskich karmi najsmaczniej? 2024-07-11 10:30 Wiemy kto został nowym dyrektorem Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Targu (WIDEO) 2 2024-07-11 10:30 Spotkajmy się w Muzeum Tatrzańskim 2024-07-11 10:00 Nową Nośwarniyjsą Góroleckę poznamy już w niedzielę 2024-07-11 09:30 Muzyka w kościele Matki Bożej Śnieżnej 2024-07-11 09:00 Kryzys z widokiem. Cały tekst na Patronite 11 2024-07-11 07:53 Groźny pożar w Nowem Bystrem. Jedna osoba trafiła do szpitala (ZDJĘCIA) 2024-07-10 22:33 Pogoda krzyżuje plany Anny Tybor 2024-07-10 21:45 Co nocą przeleciało przez podhalańskie niebo? 2 2024-07-10 21:00 Ponad 20 st. C. na Kasprowym Wierchu 1 2024-07-10 20:15 Zmotoryzowani turyści z Kuwejtu znowu na Krupówkach. Przybywa też handlarzy (WIDEO) 13 2024-07-10 20:00 Podwójny podmuch w Białym Dunajcu 2024-07-10 19:30 Daj mu szansę! Adoptuj psa ze schroniska w Nowym Targu! 2024-07-10 18:30 Czepkowanie czyli zawody społecznego poważania (GALERIA ZDJĘĆ) 2024-07-10 18:00 Kto wymyślił łatanie dróg na tej trasie w środku sezonu? 3 2024-07-10 17:23 Zderzenie na skrzyżowaniu. Są utrudnienia w ruchu - trwa akcja służb 2 2024-07-10 17:00 Zapraszamy na Wystawę Malarstwa na Szkle na Jaszczurówce 2024-07-10 16:30 Kolizja na Podhalańskiej 2024-07-10 16:00 Mała Lady P. Ponadczasowe hity na scenie Kultury na Bani 1 2024-07-10 15:30 Nowy Targ Road Challenge - kolarze ruszą wokół Stolicy Podhala
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-07-12 11:21 1. Przynajmniej to jakaś odmiana po naszych pijaczkach podhalańskich złapanych za kółkiem i mlodzikach przygniecionych przez quady. Arabscy kierowcy traktowani są łagodnie, bo nie powodują tyle zniszczeń i śmierci na drodze co nasza husaria lokalna 2024-07-12 11:08 2. NIE TRUDNO WYDAC WERDYKT TYLKO SPRAWA JEST PROSTA BURZÓWKA I KANALIZACJA ZOSTAŁY ZROBIONE 80 LAT TEMU NA 25 000 MIESZKAŃCÓW POWSTAŁO BUDYNKÓW ,KTÓRE MIESZCZA W SEZONIE 150 000 LUDZI ,WIEC CO JEST W TYM TRUDNEGO? 2024-07-12 10:58 3. Znajomi królika posiadają unikalną właściwość bycia Niewidzialnymi. Od zarania dziejów. 2024-07-12 10:53 4. Serdeczne pozdrawiam mieszkańców bloku nr 7 na Szymonach. Miłośnicy betonu i 40 stopni Celsjusza. Niech się wam darzy. Nie powiem co. 2024-07-12 10:19 5. @Oli, radni co najwyżej są zainteresowani kiedy wpłynie im dieta na konto... Aha! Zapomniałem, jeden radny interesuje się dlaczego winda w kanale (który nie powinien powstać) nie działa, bo musiał matce z wózkiem pomóc. I nie zapominajmy że najważniejsze są kwiatki na rondach. Bez tego zginiemy i zaleje nas błotna lawina jak na Słowacji. 2024-07-12 09:19 6. Spokojnie UE już pracuje nad nowymi podatkami które nas uratują. 2024-07-12 09:12 7. może radni poruszą łaskawie temat stanu kanalizacji deszczowej w Zakopanem UM Zakopane jest jej właścicielem . Dlaczego jest pozatykana , czy ma ważne pozwolenie wodnoprawne na odprowadzanie wód deszczowych do potoków , itd czy radni w ogóle będą umieli zadać rzeczowe pytania 2024-07-12 09:07 8. No niestety. Wszechobecna kostka brukowa a nie CO2. W mieście żar bije od kostki a nie z nieba, wczoraj w Krakowie po deszczu to ochłodzenia nie było znać bo grzało z chodników. O wsiach nie wspomnę, wszystko nagrzane od betonu a przez Tylmanową nie ma komu skosić trawy z chodnika. Po którym nikt nie chodzi tylko robią sie kałuże. 2024-07-12 08:43 9. Dokładnie. Gdyby nie Tygodnik to dalej by jeździł i śmiał się z wypasaczy owiec. Oczywiście będzie jeździł dalej bo 500 zł to on płaci za paliwo na stacji. Ale przynajmniej jest jakaś reakcja służb. Wymuszona przez lokalne media. Gość za karę powinien wykupić najdroższa subskrybcję na patronajcie. 2024-07-12 08:21 10. Wjazd na Krupówki powinien być blokowany zaporami to że wjechał kierowca dla fanu i zapłaci mandat to incydent Zapory powinny być ustawione przy wjazdach aby uniemożliwić wjazd co by było jak by idiota chciał taranować ludzi Wypadało by zamontować podnoszone blokady
2024-06-22 16:50 1. Dobrze że wreszcie jest. Ale to i tak o ponad 30 lat za późno. I o to mam pretensje do władz Zakopanego, wszystkich od 1989 roku. 2024-06-10 21:44 2. Super impreza, moje gratulacje. Szkoda tylko że osoba która Wam tyle pomogła została przez was pominięta. Nawet nie usłyszałem od Was dla Pana M G słowa dziękujemy. 2024-05-19 18:55 3. Czyli zaczyna się jazda " bez trzymanki"_ kilku Radnych jest z poprzedniego wyboru ( nic nie robili ) nowi dużo obiecują. Nie wiadomo jakich zastępców będzie miał Burmistrz ( Pani od żółtych wstążek) odpadła...... 2024-04-22 15:13 4. Tutaj można się wiele dowiedzieć o naszym świecie i przyszłości. Super! 2024-04-21 22:36 5. Dlaczego nie piszecie o hejcie jaki sąsiedzi wyrzygują na organizatorów tej inwestycji? Grupa sąsiadów brnie w zaparte, skargi, blokady, pisma, w żaden sposób nieuzasadnione. Może nagłośnienie ich zachowania przywróci im poczucie przyzwoitości i serdeczności wobec osób którym los nie oszczedził kalectwa? 2024-04-05 23:21 6. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 23:11 7. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 07:05 8. BRAWO WY !!! 2024-03-29 17:19 9. Ja się pytam jaką partię ten pan reprezentuje?Nazwa komitetu nic nie mówi. 2024-03-14 18:58 10. I to jest miś a nie jakosi cepersko podróba!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP


REKLAMA


Pożegnania