2023-11-17 11:00:17

Reklama

Pod Giewontem

Co robić w weekend w Zakopanem?

Jak co tydzień przygotowaliśmy dla Was zestawienie wekendowych wydarzeń w Zakopanem. W tym tygodniu wybrać się możecie m.in. na: odsłonięcie krakowskiego południka zerowego, Eletroniczne Zaduszki w Starym Kościółku, Dzień Otwarty Muzeów w Atmie czy koncert "Serce i oko - jak Zamoyscy Tatry dla Polski zdobyli".

ODSŁONIĘCIE KRAKOWSKIEGO POŁUDNIKA ZEROWEGO
Urząd Miasta Zakopane, ul. Kościuszki 13 i Rówień Krupowa
Piątek 17.11, godzina 12

Krakowski południk zerowy, zwany też "polskim Greenwich", to jeden z najstarszych południków zerowych. Jego linia przebiega przez centrum Zakopanego, tuż obok Urzędu Miasta i, jak podkreślają organizatorzy piątkowego wydarzenia, "(...) idealnie łączy Kraków - dawną siedzibę królów polskich i Zakopane - stolicę polskich Tatr. W 2023 r., z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, w Zakopanem wytyczono przebieg krakowskiego południka zerowego, oznaczając go dodatkowo symbolicznym medalionem w chodniku. Medalion ten i środek budynku obserwatorium astronomicznego w Krakowie dzieli dystans dokładnie 85 km 247 m i 5 cm. Miejsce to znajduje się tuż obok rzeźby Orbity autorstwa Henryka Burzca, którą odsłonięto w 1973 r. Miasto Zakopane uczciło w ten sposób 500. rocznicę urodzin wybitnego astronoma."

Program wydarzenia:

- W Urzędzie Miasta
Mariusz Meus „Pan Południk” - „Krakowski Południk Zerowy czyli Południk Kopernika” + Janusz Nicewicz Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne i Planetarium im. Kazimierza Kordylewskiego w Niepołomicach „Polskie Greenwich u stóp Giewontu” + Wystawa sprzętu geodezyjnego XX-XXI wiek;
- Przy ul. Kościuszki, obok rzeźby „Orbity” Henryka Burzca
Odsłonięcie linii Krakowskiego Południka Zerowego;
- Górna Rówień Krupowa
Symboliczne wytyczenie kontynuacji linii krakowskiego południka zerowego na Górnej Równi Krupowej (przy napisie ZAKOPANE), zrealizowane przez geodetów podhalańskich

PREMIERA: Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży
Kino „Sokół”, ul. Orkana 2
Piątek 17.11 – sobota 18.11, godzina 15 i 20

Opis z filmweb.pl: Młody Coriolanus Snow zostaje mentorem trybutki z Dwunastego Dystryktu podczas 10. Głodowych Igrzysk. Od tego momentu losy jego i Lucy Gray Baird nierozerwalnie się splatają.

WYSTAWA POŚWIĘCONA GEN. JóZEFOWI HELLEROWI
Przy kinie „Sokół”, ul. Orkana 2
Piątek 17.11, godzina 17.45

Wystawę "Małopolskimi śladami gen. Józefa Hallera - 150. rocznica urodzin" przygotowało Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" Gniazdo w Zakopanem. Składa się z plansz, na których pokazane zostały fotografie dokumentujące działalność społeczno-kulturalną Związku Hallerczyków, a także uwiecznione na zdjęciach eksponaty, które obecnie znajdują się w Muzeum Podhalańskim w Nowym Targu. Wśród nich można zobaczyć również archiwalne zdjęcia z uroczystości w Zakopanem.
Wystawa otwarta zostanie 17.11 o 17.45, a oglądać będzie ją można do 21.12. Wśród przygotowanych plansz znajduje się również unikalna fotografia gen. Józefa Hallera poddana procesowi kolorowania przez Rafała Jabłońskiego–Zelka. W ekspozycji wykorzystano zdjęcia Narodowego Archiwum Cyfrowego, Muzeum Podhalańskiego im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu, Towarzystwa Pamięci Generała Józefa Hallera i Halerczyków, Janusza Ślęzaka (IPN) oraz Stanisława Sawiczewskiego (plakat/litografia).
Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem zaprasza także o godzinie 18 na „Lokalną lekcję historii - śpiewanie pieśni patriotycznych”  w klimatycznej karczmie „U Wnuka”.

WERNISAŻ WYSTAWY prac powstałych podczas projektu artystyczno-terapeutyczny „Obrazy muzyką malowane”
Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza w "Kolibie" (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Kościeliska 8
Piątek 17.11, godzina 18

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace powstałe w trakcie warsztatów odbywających się w ramach projektu artystyczno-terapeutycznego „Obrazy muzyką malowane” Stowarzyszenia Artystycznego Horizon. Partnerami byli: Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie oraz Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem.
Warsztaty odbyły się w ramach Festiwalu Kultury Wrażliwej w Sali Złotej Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, oraz w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem. Wydarzenie skierowane było do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, która w trakcie zajęć tworzyła prace plastyczne inspirowane słuchaną muzyką.

PREMIERA: Dziwne ścieżki życia
Kino “Miejsce”, ul. Orkana 2
Piątek 17.11-niedziela 19.11, godzina 19 i 20.30

Film Pedro Almodovara. Po 25 latach Silva, samotny rewolwerowiec przemierza pustynię, by zobaczyć się ze swym starym przyjacielem, Jakiem.

WIDZIMY SIĘ U RZĄSóW
Galeria Antoniego Rząsy, ul. Bogdańskiego 16
Sobota 18.11, godzina 16

Spotkanie zatytułowane będzie „Drzewo/Drewno”. Jego częścią, prócz oprowadzania po galerii, będzie rozmowa Marcina Rząsy z Pawłem Skawińskim - doktorem nauk leśnych, przyrodnikiem, wieloletnim dyrektorem TPN. Będą to dwa punkty widzenia na drzewo - drewno. Leśnik kontra rzeźbiarz.

100 LAT KASPROWICZOWSKIEJ HARENDY: Koncert "100 lat nazad"
Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie
Sobota 18.11, godzina 17

Kolejna część obchodów "100 lat Kasprowiczowskiej Harendy" w najbliższą sobotę. W programie  koncert "100 lat nazad" czyli ponowne uroczyste otwarcie Domu Marii i Jana Kasprowiczów z udziałem muzyki z Harendy i przejście wspólnym korowodem do karczmy "U Świadka" na potańcówkę i dalsze świętowanie. A to jeszcze nie koniec. Kolejna, trzecia odsłona obchodów zaplanowana jest na 10 grudnia.

WERNISAŻ: MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ - architektura modernistyczna na Podhalu
Budynek Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Górna Rówień Krupowa
Sobota 18.11, godzina 17.30

Ekspozycja powstała przy współpracy Muzeum Tatrzańskiego, Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddział Kraków oraz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Zakopanem. Właśnie w siedzibie Instytutu na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem odbędzie się wernisaż.
Wystawa prezentowana będzie w Willi Koliba, filii Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem (ul. Kościeliska 18) od 18.11 do 6.01.2024 r. oraz w Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (ul. Staszica 13) od 18.11 do 31.12.

XIX ELEKTRONICZNE ZADUSZKI
Stary Kościółek, ul. Kościeliska 4
Sobota 18.11, godzina 17.30

Przed zebranymi wystąpią: Martyna Kasprzycka/wokal, Kinga Kominko/skrzypce, Maria Tombińska-Hoły/wiolonczela oraz Jerzy "Juras" Gruszczyński/syntezatory. Muzyka tradycyjnie połączy się z recytacjami w wykonaniu Grażyny Syrzistie i Andrzeja Czarnieckiego, którzy czytać też będą krótkie wspomnienia m.in. o Macieju Berbece i Tomaszu Kowalskim - w tym roku przypada 10. rocznica ich śmierci na Broad Peak, również o Tomaszu Mackiewiczu, Wandzie Rutkiewicz, Włodku Cywińskim i innych. Tłem do koncertu będą górskie przeźrocza i filmy z Tatr i Himalajów.

KONCERT: Duet M&M
Karczma Pod Gontem, ul. Kasprowicza 1A
Sobota 18.11, godzina 19

Zespół M&M, czyli Maria i Marian zadebiutował w 2019 roku. Marian to muzyk i multiinstrumentalista, który całe swoje życie występował z różnymi zespołami grając na gitarze, akordeonie, perkusji czy klawiszach. Maria zaś już jako nastolatka zachwycała głosem w trakcie licznych występów. Repertuar ich występu będzie różnorodny, acz z pewnością porywający do tańca.

DAWID "DUDI" & ESPACE BDAY BASH!
Thai Spot, ul. Sienkiewicza 21
Sobota 18.11, godzina 20.30

Party urodzinowe.

DZIEŃ OTWARTY MUZEóW w willi Atma
Muzeum Karola Szymanowskiego w willi "Atma", ul. Kasprusie 19
Niedziela 19.11, godzina 16

Tego dnia w Atmie posłuchać będzie można wykładu multimedialnego "W jednej muzycznej rodzinie: Fryderyk Chopin i Karol Szymanowski", a także muzyki na żywo. Kurator ds. programowych „Atmy” dr hab. Małgorzata Janicka-Słysz, prof. AMKP w Krakowie, przedstawi dwie znaczące postacie dla polskiej kultury muzycznej: Fryderyka Chopina i Karola Szymanowskiego, które można połączyć w jedną duchową rodzinę. Chopin, „najbardziej polityczny kompozytor” swoich czasów, w dźwiękach komponował wolną Polskę. Nikt tak jak on „klawiszy nie dotykał”, choć potrafił „piorunować na fortepianie” i „pięścią uderzyć w klawisze”. Szymanowski uważał Chopina za największego rewolucjonistę w dziejach historii muzyki, nazywał go także futurystą. Domagał się też, w okresie międzywojnia, nowego odczytania Chopinowskiego dziedzictwa.
Wykład „dopowiedziany” zostanie muzyką Fryderyka Chopina i Karola Szymanowskiego w wykonaniu młodej pianistki Marii Słysz, absolwentki Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Zabrzmią mazurki obu twórców, w których usłyszeć będzie można pokrewieństwo gatunkowe i estetyczne, a zarazem różnice stylistyczne.

W programie:
Fryderyk Chopin (1810-1849)
Preludium e-moll op. 28 nr 4
Mazurek g-moll op. 24 nr 1
Mazurek C-dur op. 24 nr 2

Karol Szymanowski (1882-1937)
Mazurek op. 50 nr 1
Etiuda b-moll op. 4 nr 3
Mazurek op. 50 nr 16

KONCERT: SERCE I OKO - JAK ZAMOYSCY TATRY DLA POSLI ZDOBYLI
Kino Sokół, ul. Władysława Orkana 2
Niedziela 19.11, godzina 17

"Serce i oko - jak Zamoyscy Tatry dla Polski zdobyli" to wydarzenie realizowane przez Piwnicę Świętego Norberta oraz zaproszonych przez nią gości. Ma na celu artystycznie upamiętnić wydarzenia związane z wykupieniem polskich Tatr przez hrabiego Władysława Zamoyskiego, syna Jadwigi Zamoyskiej, patronki roku 2023.
Z zaproszenia: "Tytuł widowiska  odnosi się do niezwykle ważnego dla Polaków w końcówce XIX wieku tematu własności Tatr oraz przynależności Morskiego Oka, wraz z okalającymi go terenami, do Ziemi Polskiej. Licytacja Tatr, a potem spór o Morskie Oko, według zgodnych ocen historyków były jednymi z ważniejszych wydarzeń, w które zaangażowani byli Polacy żyjący w różnych zaborach. Stąd kwestia Tatr stała się ważnym elementem budzenia się i utrwalania świadomości narodowej i na kilkanaście lat przed wydarzeniami, które doprowadziły do powstania wolnej Polski, była manifestacją rzeczywistych dążeń do niepodległości. Tematem przynależności Tatr do Polski zajęła się bardzo skutecznie rodzina Zamoyskich, szczególnie w osobach hrabiego Władysław aZamoyskiego oraz jego Matki, Jadwigi z Działyńskich Zamoyskiej, która moralnie i finansowo wsparła działania syna."

Program wydarzenia:

17.00-18.30 DEBATA „Morskie Oko, Tatry i Zakopane w polskiej historii i kulturze” - uczestnicy: Piotr Bąk - starosta tatrzański, samorządowiec, prezes Stowarzyszenia Klub im. Władysława Zamoyskiego w Zakopanem, dr Jarosław Szarek - historyk, publicysta, dyrektor Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, Grzegorz Szymanowski - historyk, prowadzenie debaty: prof. Krzysztof Koehler - poeta, historyk literatury, krytyk literacki, eseista;
18.00 WIDOWISKO SŁOWNO-MUZYCZNE „Serce i oko - jak Zamoyscy Tatry dla Polski zdobyli” - wystąpią m.in.: Hanka Rybka, Agnieszka Cudzich, Ewa Landowska, Dorota Błaszczyńska-Mogilska, Weronika Błaszczyńska, Andrzej Róg, Marek Bałata, Stefan Błaszczyński, Darek Bafeltowski, Oleg Dyyak, Bohdan Lizoń, Jasiek Kusek, Sławomir Berny, Andrzej Jarząbek Fiś, Stanisław Rzadkosz, Paweł Medes i FiśBanda

Wystawy czasowe prezentowane w zakopiańskich galeriach i muzeach:
- Dwa monumentalne dzieła pt. „Pochód dzieci góralskich” i „Pochód góralek” Jana Rembowskiego po niespełna stu latach znowu zawitały na Podhale. Muzeum Karola Szymanowskiego w willi "Atma", ul. Kasprusie 19
- TURYŚCI I KURACJUSZE. OPOWIEŚĆ O DWóCH MIASTACH. ZAKOPANE - SOPOT, w plenerze - Krupówki, przy "oczku wodnym" oraz w Galerii Stacja Kultura, ul. Chramcówki 35
- ARTYŚCI ZAKOPIAŃSCY 2023. Zakopiańskie Centrum Kultury - Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego, ul. Krupówki 41
- MODLITWA. SACRUM W TWóRCZOŚCI WŁADYSŁAWA JAROCKIEGO. Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie
- RODZINA - wystawa pokonkursowa. Willa Czerwony Dwór - Centrum Kultury Rodzimej, ul. Kasprusie 27

Aktualne wydarzenia kulturalne całego tygodnia znajdziecie w bieżącym papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego – Informator kulturalny strony 22-23.

an

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
szara rzeczywistość 2023-11-18 11:20:07
A jednak kidanie :-)
marian piździoch 2023-11-17 17:26:15
Tylko wino, kobiety i śpiew.
X.Teofil prawdziwy 2023-11-17 16:39:59
W łykend to ja piję tylko żętycę, siedząc w naparze z szyszek limbowych i oglądając męski balet "Harnasie".
Ale rozumiem tych co im się lepiej wierzy PO gorzole.
inteligentny pisorek 2023-11-17 16:33:01
@jarek ale przeciez ty nie jesteś pisiorkiem. No chyba że takim kryptoukrytym, farbowanym
jarek 2023-11-17 15:53:22
wszyscy wiedzą o tym, że pisiorki mocno uodparniają się na wiedzę :)
zakopanezaorane 2023-11-17 14:49:38
JACY KURACJUSZE TAKIE UZDROWISKO-PROBLEM JEST JEDEN OSCYPOWO NIE FIUGURUJE NIGDZIE JAKO UZDROWISKO.lol
PiSior 2023-11-17 14:38:32
Do nick jarek
Ale nawet nie wiesz poczynania jakiego lumpa będę obserwował.
szymek kałownia 2023-11-17 14:37:03
Ja z KOD będę protestował.
jarek 2023-11-17 13:47:40
@pisior, widać efekty czerpania prostackiego słownictwa, zachowania itd. od sfrustrowanego yntelygenta z Żoliborza :)
PiSior 2023-11-17 13:19:21
Będę śledził poczynania lumpa
stachu 2023-11-17 12:29:57
Proponuje iść w weekend pod UM i zobaczyć takie lokalne zjawisko jakim jest zakopianski sołtys i jego urzedasy którzy nic nie mogą
suweren 2023-11-17 12:14:24
A ja zrobie wszystko aby sie załapać na 800+
jarek 2023-11-17 12:13:56
@ X.Teofil, sądząc po tych twoich wyklikanych wypocinkach :) ty non stop zalewasz robala tą gorzałką :)
X.Teofil 2023-11-17 11:45:38
jo bede wierzył cały łykend i jeden dzień dużej panu profesoru Donaldu Tusku. I bede piył gorzołke bo na trzeźwo siy nie do...
taki se 2023-11-17 11:44:46
kiemica :) :) :)
ceper 2023-11-17 11:38:42
I masło można zrobić bo kiernicka jest , i łóżko jest to można do kołyski .....

Reklama
 • NAUKA
  JĘZYK ANGIELSKI dla zaawansowanych i średniozaawansowanych, prowadzony przez studentkę z Teksasu USA. 600 184 140.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy pracowników biurowych do biura podróży 726777444.
 • PRACA | dam
  Autoryzowany Serwis Ford w Nowym Targu poszukuje osoby zainteresowane pracą na stanowisku: MECHANIK SAMOCHODOWY. Zadania: Samodzielna naprawa pojazdów (naprawy mechaniczne, elektryczne i elektromechaniczne). Obsługa urządzeń diagnostycznych i pomiarowych stosowanych w technice motoryzacyjnej, doposażanie samochodów w akcesoria i układy zabezpieczeń przed kradzieżą. Wymagania: Wykształcenie kierunkowe elektryczne, mechanik samochodowy lub pokrewne. Umiejętność obsługi testerów diagnostycznych, Wiedza techniczna na temat budowy pojazdów, Oferujemy: Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, pełny etat, Atrakcyjne wynagrodzenie w systemie premiowym, Pracę jednozmianową. Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV w odpowiedzi na ogłoszenie lub bezpośrednio na adres e-mail: wikarpodhale@wikar.pl Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami. Wysyłając zgłoszenie rekrutacyjne prosimy o umieszczenie na CV aktualnej zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, SZPACHLOWANIE, DROBNE REMONTY 787 036 888.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA SZAŁAS POD KULIGI. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ BUDĘ HANDLOWĄ PRZY WYCIĄGU NARCIARSKIM W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/KA, PIZZER/KA, KELNER/KA, POMOC KUCHENNA z doświadczeniem, do karczmy w Bukowinie Tatrzańskiej. Możliwość zamieszkania. 602755354.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię fliziarzy, ekipy, podwykonawców. 601 508 736.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MAŁE MIESZKANIE do wynajęcia w Nowym Targu. Dom prywatny. Pokój, kuchnia, łazienka - umeblowane. 505 678 059.
 • BIZNES
  Sprzedam WPOŻYCZALNIĘ NART I SNOWBORDU. 662 370 510.
 • PRACA | dam
  Pensjonat w centrum Zakopanego zatrudni PRACOWNIKÓW RECEPCJI. Praca stała w systemie dziennym oraz nocnym, na pełny etat lub pół etatu. CV proszę wysyłać na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl lub kontakt telefoniczny: 666 37 83 57.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • KUPNO
  SKUP STARYCH SPAWAREK. 536269912.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY, Zakopane centrum, ul. Kościuszki - ok. 57 m2 - 691 124 272.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: KUCHARZA/-kę, KELNERA/-KĘ. Zapewniamy stabilną,całoroczną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  Witam zatrudnie do pracy przy dachach. Praca na terenie krakowa i podhala stawka od 25zl netto plus umowa o prace . Wiecej informacji udziele telefonicznie lub osobiscie. 889397694 Swiec12@op.pl
  Tel.: 889397694
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK. 660 079 941.
 • SPRZEDAŻ | różne
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, szer. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy do pracy osoby na stanowisko: POKOJOWA/KELNER ŚNIADANIOWY. Oferujemy pracę w systemie zmianowym, lokalizacja w centrum Zakopanego. kontakt 660 636 736
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY/PODDASZA/WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 794 964 176
  Tel.: 794
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA ZAREMBA, ZAKOPANE przyjmie FAKTURZYSTKĘ, od zaraz. 570 644 318
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  HARNASIOWA CHATA zatrudni KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU, KELNERKĘ. 600 035 355.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA od A do Z. 572624414.
 • USŁUGI | budowlane
  BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414.
 • PRACA | szukam
  KUCHARKA, POMOC KUCHENNA , SPRZĄTANIE. 796 358 958.
 • PRACA | dam
  Regionalna karczma w Zakopanem przyjmie do pracy: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, KELNER/-KA. 602 366 750.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE. 880 232 189.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA 15 AR - Nowy Targ Zadział. +44 7553 721231.
 • USŁUGI | budowlane
  WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FLIZOWANIE, PODDASZA. 505 821 021.
 • USŁUGI | budowlane
  OCIEPLENIA BUDYNKÓW, własne rusztowanie. 793 628 855.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MIESZKANIA Cyrhla Hrube, Za Strugiem - 607 506 428.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Sprzedam trzy ogiery 1.5-rocznego kasztana , 2.5-letniego gniadego oraz 3.5-letniego karego (będzie szpakowaty) rasy wielkopolskiej. 609521837.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, SZPACHLOWANIE, PODDASZA, PŁYTKI. 787 479 002.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA POLANA SZYMOSZKOWA POSZUKUJE NA SEZON ZIMOWY 2023/2024: OPERATORÓW KOLEI, OSOBY DO OBSŁUGI BRAMEK I KONTROLI PRZEJŚĆ, OSOBY DO OBSŁUGI I ZABEZPIECZENIA TRASY NARCIARSKIEJ, OSOBY DO OBSŁUGI SYSTEMU ŚNIEŻENIA TRASY NARCIARSKIEJ, OSOBY DO OBSŁUGI PARKINGU ORAZ PRAC PORZĄDKOWYCH Więcej informacji pod nr tel. 601 628 584
 • PRACA | dam
  POMOC W PENSJONACIE. Możliwość zamieszkania. 601 661 661.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Skupujemy nieruchomości; - działki - domy - mieszkania PODHALE! +48 600 404 554 grz.wicik@gmail.com
  Tel.: 48
 • SPRZEDAŻ | różne
  AUTORYZOWANY SPRZEDAWCA ORLEN S.A. Oferuje sprzedaż oleju opałowego EKOTERM Orlen !!! Atrakcyjne ceny!!! natychmiastowa realizacja dostaw!!! NAJLEPSZE CENY NA PODHALU!!! Zapraszamy do kontaktu!!! www.paliwa24.com.pl 32 288 09 41, 0 - 451 176 355 biuro@paliwa24.com.pl
  Tel.: 32
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - TYNKARZ, MALARZ, BLACHARZ, STOLARZ. Norwegia (Oslo). Języki obce NIE wymagane. Praca z pracownikami z Podhala. Zjazd do kraju (samolot) co 1-3 tygodni wg. własnego uznania - pełna elastyczność i swoboda co do wyjazdów. Zarobki w przeliczeniu 20-27 Euro/godz. ZAPRASZAMY - Oferta ze względu na pracę na terenie Norwegii skierowana tylko dla obywateli Polski (z polskim paszportem). Tel. 667 602 602.
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2023-12-08 21:40 Miejskie służby cały śnieg z parkingów zrzucają na chodnik 2023-12-08 20:50 Policjanci zatrzymali kierowcę, który chciał przejechać strażnika miejskiego 1 2023-12-08 20:40 Noclegi napędzane wodorem 1 2023-12-08 19:59 Epickie przygody. Pierwsze miłości. Książki z drugiej ręki. Konkurs dla czytelników 2023-12-08 19:40 W Kuźnicach prawdziwa zima 2023-12-08 18:40 Co zrobić, gdy matka dusi swe ośmiomiesięczne niemowlę, kto ma go bronić? 2023-12-08 17:48 Kluczowe cechy elektronarzędzi: Jakie parametry warto brać pod uwagę przy wyborze sprzętu? 2023-12-08 17:40 Rekordowo, jubileuszowo i mistrzowsko 1 2023-12-08 16:59 Mieszkańcy Zakopanego, a także dzieci i młodzież pojadą za darmo miejską komunikacją 13 2023-12-08 16:21 Dramatyczne sceny w Zakopanem. Kierowca chce uniknąć mandatu i taranuje strażnika miejskiego (WIDEO) 15 2023-12-08 15:40 Ludzie chcą się zapisywać, a szczepionek przeciwko Covid brak. Szczepią tylko w jednej przychodni 9 2023-12-08 15:09 Turysta, który wywołał lawinę sam pojechał do domu 2023-12-08 14:40 Pod Nosalem warunki saneczkowo narciarskie znakomite 2023-12-08 13:40 Bajkowe krajobrazy o poranku na Rusinowej Polanie (ZDJĘCIA, WIDEO) 2023-12-08 12:40 Co robić w weekend w Zakopanem? 1 2023-12-08 12:01 Poznajcie nowego Willy`ego Wonkę. Mamy dla Was bilety 2023-12-08 11:40 Lawina pod Rysami. Ratownicy TOPR przeszukują lawinisko (AKTUALIZACJA) 3 2023-12-08 11:00 To nie był klaps 4 2023-12-08 09:57 Cecyliada na Orawie 2023-12-08 09:55 Poranna kolizja na zakopiance w Rdzawce 2023-12-08 09:34 Paśli pastyrze woły - pośpiewajmy wspólnie kolędy 2023-12-08 09:00 Zakopane już przygotowane na Święta (ZDJĘCIA, WIDEO) 2 2023-12-08 08:00 Radni uchwalili nową opłatę miejscową. W Zakopanem mamy lepsze powietrze 14 2023-12-07 21:45 Kości, śliska skóra, dziwne ślady, tajemnicze pozostałości czyli na tropach tatrzańskiego yeti 4 2023-12-07 21:14 Gdyby policjant szarpał nas za uszy 2023-12-07 20:51 Na Cyrhli cały śnieg z przystanku zgarniają na chodnik 2 2023-12-07 20:46 Piekło nie zamarzło. Ono właśnie się obudziło. Konkurs dla czytelników 2023-12-07 20:43 W Dolinie Białego nocą na nartach (WIDEO, ZDJĘCIA) 8 2023-12-07 20:00 Nowy dworzec, stare problemy (WIDEO) 7 2023-12-07 19:00 Wciąż nie znamy kandydata opozycji na burmistrza Zakopanego 11 2023-12-07 18:30 Jesteście niesamowici, błyskawiczna reakcja na wieść o zamarzającym psie, pomoc nadeszła spod Krakowa 5 2023-12-07 18:00 Noc w tej szkole zawsze jest pełna wrażeń 2023-12-07 17:00 Pamiętne, mordercze andrzejki 2023-12-07 16:00 Rada miasta była dziś maszynką do głosowania 2023-12-07 16:00 Kiedy piękno idzie w parze z dobrem 2023-12-07 15:57 Co zabrać ze sobą w długą podróż pociągiem? 2023-12-07 15:30 Czarne żaluzje wewnętrzne - idealne do pomieszczeń użytkowych. Dlaczego? 2023-12-07 15:20 Dolna część ulicy Gorczańskiej w Rabce zostanie przebudowana 4 2023-12-07 15:14 Nauka poprzez obserwację: rozwijanie zainteresowań naukowych u dzieci 2023-12-07 14:49 Coraz więcej śniegu na Krupówkach (WIDEO) 2 2023-12-07 14:00 Pomnik Katyński w nowej odsłonie. Dziś odbyło się uroczyste odsłonięcie 2023-12-07 13:30 Literackie wspomnienie o Andrzeju Skupniu-Florku 2023-12-07 13:30 Od tygodnia porzucony pies żyje o głodzie i chłodzie, policja i gmina umywa ręce (AKTUALIZACJA) 5 2023-12-07 13:15 Ikea dla dzieci z Podhala 2023-12-07 13:00 Seniorzy zrobieni w policjanta - stracili duże pieniądze 3 2023-12-07 12:30 Mikołaj na nowotarskim lotnisku 2023-12-07 12:30 Opowieść Wigilijna 2.0. Ostatnia w tym roku rodzinna przygoda 2023-12-07 12:30 Wołanie do Yeti. Na zakończenie Roku Szymborskiej w Muzeum Tatrzańskim 2023-12-07 11:58 Zakopiańscy radni przyjęli budżet zaproponowany przez burmistrza. Przychody mniejsze o 44 mln zł 8 2023-12-07 11:30 GrapaSki w Czarnej Górze: Dzieci w mikołajowej czapce dostaną karnet za złotówkę
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-12-08 22:02 1. Życzępodobnej skutecznosci podczas Sylwestra Marżeń a wiec strefy bezprawia 2023-12-08 21:34 2. jakby kierowca uciekł to by lyło że frajerzy ze strazy do niczego sie nie nadaja, pirata drogowego trzeba gonić 2023-12-08 21:06 3. Polska to dziwne city. Jak 2% od pożyczki na kredyt mieszkaniowy, to wzrosły odpowiednio ceny mieszkań. Jak 0 VAT na żywnośc, to ceny żywności w górę. Jak darmowe przejazdy, to można spodziewać się podwyżki cen biletów dla pozostałych. Zastanawiam się, czy to ma sens i kto na tym zarabia? Może jakaś dopłata do pół litra na święta BN. @szarlotka tam gdzie mi wiadomo to jest od 70. 2023-12-08 20:53 4. Proszę podać tylko ile kWh energii jest potrzebne dla odtworzenia 1 kWh energi elektrycznej z wodoru Wszyetko w temacie. 2023-12-08 20:52 5. @Swój spójrz w dowód i podaj pierwsze dwie cyfry pesela a potem pogadamy o "starych komuchach". Skoro popierasz rozwalanie kasy mieszkańców to na pewno jesteś pisoskim radnym który głosował za przyjęciem pakietu wyborczego Doruli. A może nawet samym pomysłodawcą. Ja wiem że wychowaliście się w komunie i tak się nauczyliście że dobro wspólne służy do rabunku i uwłaszczania się. Ale teraz jak gdyby idzie nowe. Młodzi biorą udział w wyborach. Wiedzą że komuna to zło bo sami straszyliście ich komuną od 1980. Dlatego pis odpadł od żłoba bo chciał komunę V 2.0 zafundować społeczeństwu. I mam nadzieję że na szczeblu samorządowym też wam mieszkańcy podziękują za takie rozwalanie kasy tuż przed końcem kadencji i mydlenie oczu. Mogliście się przez 8 lat wykazać poprawiając plany miejscowe i walcząc z deweloperką. Ale woleliście "żyć z nimi dobrze". Teraz my mamy przekichane a wy się z nas śmiejecie i jeszcze kupujecie nasze głosy naszymi pieniędzmi. Odnośnie komunikacji miejskiej to gdzie jest linia do Kuźnic??? Dlaczego te elektryki jeszcze nie jeżdżą? Dlaczego przystanki wyglądają jak wiaty śmietnikowe w aglomeracjach? 2023-12-08 20:33 6. A komediant szymczyk za odpalenie granatnika i narażanie życia i zdrowia policjantów na komendzie głównej dostanie emeryturę 20tys. 2023-12-08 20:08 7. Jeszcze zniżkowe bilety dla kuśnierzy jeżdżących codziennie na zmywak do Zakopanego bo blokują NAM zakopiankę ... 2023-12-08 19:44 8. Nic nie jest za darmo. Podniesienie różnej maści podatków zrobi swoje druga sprawa pieniądze są podatnika,miasto,rząd nie ma swoich pieniędzy. 2023-12-08 19:34 9. Bajkowe miasto. Chyba się do Was przeprowadzę. 2023-12-08 19:32 10. te, mądrala nie ma "mondrala"... jest montrala tralalala
2023-11-18 22:12 1. "...wydają się być gotowe" tak jak tunel swego czasu. Sensację ogłoście jak będzie już gotowe. Na razie sensacyjne są korki, nawet poza sezonem. 2023-10-25 07:37 2. Dźwięk dobry wszystkim. Widzę sporo ładnych zdjęć więc dodam: światło realizował Marcin Kępiak a za dźwięk odpowiadał Marcin Słodyczka. Jeden i drugi z Zakopanego (Future Tech technika sceniczna). Miłego dnia czytelnikom TP :) 2023-09-21 22:45 3. Niestety. Dla dzieci niepełnosprawnych niedowidzących jaskinie w polskich Tatrach się skończyły. Dzięki Bogu że jest Słowacja 2023-09-18 15:10 4. Dajcie znizke dla platfusow. Po 15 pazdiernika beda tam tlumnie walic . 2023-09-14 10:39 5. A to chyba Ministerstwo MSWiA jest od tego, żeby dawać sprzęt. No chyba, że Terlecki narkoman z Krakowa dał z własnej inicjatywy i kieszeni. Skoro jest jedynką wśród šlebodnych. Z mojej kieszeni i podatków wolę dać na biedne psy w Nowym Targu. 2023-09-03 06:18 6. Jak zwykle ksiadz po danine. 2023-08-31 19:14 7. Zdjęcie 13 i 14, jesteś piękna. Mój typ. 2023-08-29 14:16 8. No nie ma komentarzy chyba dlatego napiszę, że Pani ze zdjęcia 14 i 15 jest w moim typie. Panie redaktorze znasz Pan mój gust. 2023-08-17 13:12 9. Po rozpoczęciu roku szkolnego będą dzieci przymusowo oglądać takie se obrazki kosztem matematyki. Minister od nauki już się o to postara. Minister od kultury zawnioskuje jakieś odznaczenie dla "artysty".Natomiast Małgorzata Ziętkiewicz w Wydarzeniach Polsatu będzie pół godziny gęgać na ten temat. Wojtyła wiecznie żywy! 2023-08-15 07:46 10. Czy był jakis wernisaż na ktorym był ktos wiecej niz rodzina artysty i urzednicy? Przeciez to sie w glowie nie miesci, tyle publicznych pieniędzy to kosztuje a nikt tego nie oglada. Komu to i po co?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy


REKLAMA


Pożegnania

FILMY TP