2023-11-22 17:59:58
Zakopane
Będzie Sylwester Marzeń w Zakopanem. Miasto podpisało umowę z TVP
TVP zorganizuje Sylwestra Marzeń w Zakopanem. Miasto podpisało z umowę na użyczenie Równi Krupowej - informuje Gazeta Krakowska. Opinie na temat imprezy są w Zakopanem podzielone.
Okazuje się, że sama impreza ma mały wpływ na liczbę turystów, którzy przybywają w okresie noworocznym pod Tatry.
- Nie nazywałabym tych osób turystami, to klienci na jedną noc, którzy przyjeżdżają tu wieczorem na jedną imprezę i po imprezie wyjeżdżają - podkreśla Agata Wojtowicz. Szefowa TIG przypomina, że jeszcze niedawno każda karczma, każda restauracja, hotel, pensjonat organizowały zabawy noworoczne. To był plus. Obecnie, ze względu na dużą, darmową dla gości imprezę masową, wielu restauratorów i hotelarzy rezygnuje z organizacji wieczoru sylwestrowego.
- Zmienił się model turystyki, także tej noworocznej - podkreśla Dariusz Galica, analityk rynku z agencji Joint System, która wspiera doradczo branżę hotelarską na Podhalu. - Turyści rezerwują pobyty dosłownie "na ostatnią chwilę". Nawet na powitanie nowego roku.
Jego zdaniem ta impreza w ogóle albo minimalnie przekłada się na liczbę gości, którzy przyjeżdżają w Nowy Rok do Zakopanego. - Nie było "Sylwestra Marzeń", a mieliśmy tu tłumy, nie będzie tej imprezy - to tłumy też przyjadą - podkreśla Dariusz Galica. Bo samo Zakopane jest atrakcją, marką samo w sobie.
Zupełnie innego zdania jest radny Jacek Kalata. - Przeniesienie imprezy z Zakopanego to byłby wielki cios dla zakopiańskich biznesów - mówi. - Ucierpieliby nie tylko właściciele pensjonatów. Ale także inni przedsiębiorcy. Bo to system naczyń połączonych.
Radny Jacek Kalata podkreśla, że odkąd w Zakopanem organizowany jest "Sylwester Marzeń", stawki za nocleg w sylwestrową noc znacznie wzrosły. Trudno mu się jednak wypowiadać co dalej z imprezą, którą organizuje TVP. - Miasto tylko wspiera organizatora i zabezpiecza teren. Kto wie, może jakaś inna telewizja lub lokalna gazeta jak np. Tygodnik Podhalański zechce tu zorganizować sylwestra? - dodaje Jacek Kalata.
Dariusz Galica przypomina, że w zeszłym roku w Zakopanem i najbliższej okolicy około 200 obiektów wciąż dysponowało wolnymi miejscami w samą noc sylwestrową. Pomimo organizacji "Sylwestra Marzeń". Zaznacza, że jest to wynik nadpodaży, zbyt dużej liczby miejsc noclegowych w mieście. - Liczymy, że jakieś pięć procent miejsc noclegowych było pustych w sylwestra w zeszłym roku.
Czyli nastąpiło to, o czym od kilku sezonów mówimy i przed czym przestrzegaliśmy: mamy za dużo miejsc noclegowych pod Giewontem. A wciąż powstają nowe. Butikowe hotele, apartamentowce i nie tylko.
Jedyny, zasadniczy wpływ, jaki noworoczne, huczne balowanie na Równi Krupowej ma na rynek usług hotelowych, to zdaniem analityka - brak mniejszych imprez w lokalach i pensjonatach. Właściciele niedużych, rodzinnych pensjonatów i restauracji zrezygnowali z organizowania bali noworocznych. Bo ich goście idą skorzystać z darmowej imprezy na Równi Krupowej. To wpływ negatywny. Jest też jego zdaniem wielki plus imprezy zorganizowanej - odciągnięcie tłumów, które "na dziko" witały Nowy Rok na Krupówkach. I nie tylko tam.
- Całkowicie zmieniły się zwyczaje zakupowe naszych gości, o tym należy pamiętać - mówi Dariusz Galica. - Klient kupuje nocleg z bardzo krótkim wyprzedzeniem. Obserwowaliśmy to już podczas minionego sylwestra. Gdy ceny za kwatery w noc sylwestrową zaczęły spadać, wtedy ruszyła lawina zamówień. Na jedną, dwie doby - zaznacza analityk Joint System. Przypomina, że do lamusa należą już czasy, gdy klienci zamawiali pobyty bożonarodzeniowe czy noworoczne z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Bywały bowiem lata, gdy już w lipcu czy sierpniu pobyty świąteczno-noworoczne były w całości wyprzedane. O znalezieniu wolnych miejsc na Sylwestra w listopadzie można było pomarzyć.
- Ja mam sygnały od hotelarzy, że pobyty noworoczne w tej chwili dobrze się sprzedają - mówi Agata Wojtowicz. - A wracając do imprezy sylwestrowej, to owszem, jest potrzebna, ale na zupełnie innym poziomie. W formule, która pozwoliłaby promować nasze regionalne wartości, z dobrze dobranym repertuarem i wykonawcami.
Szefowa TIG przypomina, że pierwsza impreza sylwestrowa na Równi Krupowej, która przed kilku laty organizowana była bez udziału TVP, miała właśnie taki wymiar. Przypomnijmy, że był to rok 2015. Potem ster organizacji imprez noworocznych przejęła TVP, której miasto oddawało teren pod budowę potężnej sceny. Staliśmy się wraz z Tatrami tłem wielkiego, dorocznego telewizyjnego show.
ale miło popatrzeć jak się miota : )
Ośmielę się powątpiewać, ponieważ ten dawny nie zniżał się do takich nomen omen prostackich sformułowań.
Tym bardziej, że tamten Abeto nie miałby problemu z analizą tekstu.
Podpisując jakąś umowę, a podpisuję ich niemało, nie wyobrażam sobie nie zapoznać się z jej szczegółami.
Wszystkimi.
Od osoby reprezentującej miasto przynajmniej z takimi, które stanowią jej sedno.
Czy stać mnie tylko na śmiech?
W stosunku do tej pani, tak.
Miadto użycza. Stadion narodowy chciał dzierżawy a wie lepiej za frajer zrobić w Stodole
Jak by dalej był to byście mieli na każdym roku sieciowy hotel
De..le
Donkowy smrod czas zaczac.
Jak i reszta blokowcow
Ze siusiu i kupka na klatce
Patologia i Szaleństwo
Sylwestra z muzyką poważną pewnie zrobi tygodnik.
Haj
Ten podszywacz na dole niech sobie poszuka swojego nicka albo niech sie podszywa pod kogoś innego
Lepiej ? : )
Buhahahahaha
Kalata ... dutki dutki dutki.
- Rząd Tuska będzie sformowany w połowie grudnia i choćby zmian w TVP dokonał natychmiast, to nowe kierownictwo stacji "Sylwestra Marzeń" już nie odkręci. Od kilku dni mówiliśmy wszyscy głośno, że Podhale i górale to nasz twardy elektorat. Jeśli chcemy kiedyś wrócić do władzy, to nie możemy się od takich ludzi odwracać. Zakopane dostało więc ten koncert niejako "na kredyt" i "za zasługi"
A kto taką decyzję podjął? Kiedy i gdzie? Nie pytając choćby przedstawicieli mieszkańców czyli rady miasta. Czyżby impreza wywoływała zbyt mało kontrowersji by omówić taką decyzję publicznie? Czyżby urzędnik natchniony głosem własnej dumy i arogancji po niedzielnej sumie był powołany do dyktatury wbrew mieszkańcom?
I kolejne pytanie, dlaczego miasto "użycza" ten teren bezpłatnie firmie zarabiającej miliony na takiej imprezie? Oprócz tego wspiera imprezę logistycznie i organizacyjnie ponosząc wymierne koszty. Czy to nie jest działanie na szkodę gminy?
Cenna uwaga, gdyż tym razem nawet bał się osobiście umowę podpisać i wysłał myszkę agresorkę.
Tu wypowiedzi ze stycznia bieżącego roku:
https://24tp.pl/n/102948
A tu cytat pani wiceburmistrz z grudnia 2021 obrazujący poszanowanie mieszkańców
https://24tp.pl/n/88992
"Nie będę odnosić się do plotek, nie będę się odnosić do szykan ani do pomówień, które z tej mównicy przed chwileczką padały, dlatego że mało mnie interesuje to, co mówią na mieście, to, co plotkują ludzie albo co piszą w gazetach, które są nieprzychylne temu miastu. Miastu, które jest wyjątkowe i właściwie bezdyskusyjnie jest zimową stolicą Polski, bez względu na to, co napisano w naszym lokalnym magazynie. Zatrzymajmy się na faktach, a nie na plotkach przesyłanych przez osoby nieżyczliwe."
Prawdziwy Donek
No donra, na razie go przeniesiemy do gminy gdzie było najwięcej głosów na pis (tylko oni są w stanie znieść tępą propagandę i artystyczne rockpolo).
-
ZDROWIE I URODA
LICENCJONOWANY REFLEKSOLOG: STOPY, DŁONIE, TWARZ. 502 350 983 -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Nowy Targ- sprzedam bardzo ładną widokową działkę budowlaną 833m2 ulica Partyzantów - 660797241. -
PRACA | dam
Grupa PKL, jeden z największych pracodawców na Podhalu, obecnie poszukuje osób na stanowisko: SPECJALISTA ds. HR. Miejsce pracy: Zakopane, możliwa częściowa praca zdalna. OPIS STANOWISKA: - Prowadzenie procesów rekrutacyjnych; - Koordynowanie procesu onboardingu nowych pracowników; - Realizacja i koordynacja projektów rozwojowych w obszarze miękkiego HR: rozwój i ocena kompetencji, ścieżki kariery, zarządzanie talentami, programy motywacyjne; - Organizacja i koordynacja procesów związanych ze szkoleniami i rozwojem pracowników oraz zarządzaniem wiedzą w firmie; - Organizacja szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych dla pracowników firmy; - Współpraca z firmami zewnętrznymi w zakresie: benefitów pracowniczych, rekrutacji oraz zatrudniania pracowników tymczasowych; - Inicjowanie i realizacja działań z obszaru employer branding`u - dbałość o markę pracodawcy na rynku pracy; - Wsparcie managerów i pracowników w bieżących sprawach z zakresu HR; - Aktywne uczestnictwo w opracowywaniu, aktualizacji oraz wdrażaniu polityk w obszarze HR; - Wsparcie w projektach zespołu kadr i płac (doświadczenie w obszarze kadrowo-płacowym będzie dodatkowym atutem); - Przygotowywanie analiz, raportów i prezentacji na potrzeby bieżących działań. DOŁĄCZ DO NAS! Więcej informacji i rekrutacja: https://www.pkl.pl/post/specjalista-ds-hr.html
WWW: https://www.pkl.pl/post/specjalista-ds-hr.html -
PRACA | dam
PRODUCENT ŻYWNOŚCI w Zakopanem zatrudni PRZEDSTAWICIELA. Praca stała, dobre warunki. 604 102 804, 602 285 793. -
PRACA | dam
Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Praca stała, dobre warunki. 604 102 804, 602 285 793. -
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
Do wynajęcia BUDYNEK W WITOWIE nr 190 (do 2025 r. znajdował się w nim Ośrodek Zdrowia). Tel. 698 508 796. -
PRACA | dam
PRACA W AUSTRII - austriacka umowa! 13,56-19,30 Euro/h + diety + darmowe zakwaterowanie. Poszukujemy: murarzy, cieśli, dekarzy, hydraulików, elektryków, malarzy, spawaczy, ślusarzy, monterów, kierowców LKW, operatorów wózków i dźwigów, rzeźników, pomocników, pracowników produkcji i innych fachowców. Wymagane: język niemiecki i samochód. +43 676 5451672, k.otrembiak@hogo.cc -
PRACA | dam
PROMOTOR roznoszenie ulotek Zakopane. Atrakcyjne wynagrodzenie. -
SPRZEDAŻ | różne
ODDAM NIEODPŁATNIE 5 PODWÓJNYCH OKIEN W GÓRALSKIM STYLU - 668 697 381. -
PRACA | dam
Poszukujemy POKOJOWYCH do sprzątania w aparthotelu w Białce Tatrzańskiej. Oferujemy pracę stałą, sezonową lub dorywczą. Praca w godzinach 8:00 - 16:00 z elastycznym grafikiem i wyżywieniem. 696112266
Tel.: 696112266 -
USŁUGI | inne
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098. -
PRACA | dam
Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: PIZZERÓW, BARMANKI, BUFETOWE, POMOCE KUCHENNE, OSOBY NA ZMYWAK, OSOBY DO SPRZĄTANIA SALI. Kontakt osobisty pod nr tel.: 693 319 707 -
USŁUGI | budowlane
WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, REMONTY, ZABUDOWY GK, ADAPTACJA PODDASZY. 660 079 941. -
SPRZEDAŻ | różne
OPAŁ BUK. 660 079 941. -
USŁUGI | budowlane
FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371. -
USŁUGI | budowlane
KAMIENIARSTWO. 882080371. -
PRACA | dam
Przyjmę MURARZY, DEKARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122. -
KUPNO
OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. SKUP STARYCH SPAWAREK. 536 269 912. -
PRACA | dam
NIEMCY: MURARZ, CIEŚLA, MALARZ, OCIEPLENIA, ELEKTRYK, SPAWACZ, KRANISTA. Umowy na warunkach niemieckich. Kontakt: 0048 601-218-955 -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Sprzedam DZIAŁKĘ W ŁAPSZACH WYŻNYCH (nr 2903, 2904, 2905). 572624414. -
SPRZEDAŻ | różne
SPRZEDAM OPAŁ SUCHY - 788 344 233. -
PRACA | dam
Przyjmę BRYGADY I POJEDYNCZE OSOBY NA TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE. 503 532 680. -
PRACA | dam
Nowe miejsce na mapie Białki Tatrzańskiej rekrutuje ! Na stanowiska: -kucharz produkcyjny, kucharz wydawkowy, pizzer, pomoc kuchenna, pracownik obsługi sali restauracyjnej Jeżeli jesteś zainteresowany/ zainteresowana pracą zadzwoń, lub wyślij CV. 798625975 restauracjadwatopory@gmail.com
Tel.: 798625975 -
USŁUGI | budowlane
PŁYTKI, REMONTY, ELEWACJE, PODDASZA. 793 677 268. -
USŁUGI | budowlane
PŁYTKI, REGIPSY, MALOWANIE, WYKOŃCZENIE WNĘTRZ. 787 479 002. -
USŁUGI | budowlane
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. 787 479 002. -
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
Wynajmę umeblowane MIESZKANIE EMERYTCE - Szaflary. 601 707 235. -
PRACA | dam
Pracownia Projektowa SŁOWIK ARCHITEKTURA poszukuje ARCHITEKTA. Oczekujemy: *ukończonego kierunku studiów pierwszego stopnia na Wydziale Architektury *znajomości programu ArchiCAD * min. 2 lata doświadczenia. 668 309 058 https://slowikarchitektura.pl/
Tel.: 668 309 058
WWW: slowikarchitektura.pl/ -
PRACA | dam
Poszukiwana osoba do pracy w sklepie na Krupówkach na stanowisko sprzedawcy. 723 745 984
Tel.: 723 -
PRACA | dam
KASJER/KASJERKA PRACA W SKLEPIE SPOŻYWCZYM BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ WIĘCEJ INFORMACJI POD NR TEL. 609820250 as.stasik@op.pl
Tel.: 609820250 -
PRACA | dam
Przyjmę do pracy na budowie - docieplenia, budowy od podstaw, wykończenia. Zakopane i najbliższe okolice.. 500160574
Tel.: 500160574 -
NIERUCHOMOŚCI | kupno
Skupujemy nieruchomości za GOTÓWKĘ, PODHALE. 600404554
Tel.: 600404554 -
NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
Zarządzanie domkami i apartamentami na wynajem krótkoterminowy. 788 63 36 33 www.zarzadzanieapartamentami.info
Tel.: 788 -
USŁUGI | budowlane
MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325. -
PRACA | dam
Przyjmę PIEKARZA. 607 44 55 66. -
SPRZEDAŻ | różne
DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105. -
USŁUGI | budowlane
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.











