Reklama

2023-12-07 19:00:26

Reklama

Wybory samorządowe

Wciąż nie znamy kandydata opozycji na burmistrza Zakopanego

Czy ktoś zdoła pokonać rządzącego od dziewięciu lat w Zakopanem Leszka Dorulę? Na niemal pięć miesięcy przed wyborami samorządowymi mamy tylko jednego pewnego kandydata na burmistrza. Opozycja wciąż mówi o "zakulisowych rozmowach".

Tylko Jan Gluc, przewodniczący zakopiańskiej Rady Miasta, deklaruje start w wyborach na burmistrza. Obaj w wyborach samorządowych w 2018 roku startowali z listy PiS. Teraz najpewniej powalczą między sobą o fotel burmistrza.
Jeszcze dokładnie nie wiadomo, kiedy ta walka się odbędzie. Politycy nie chcieli, by jesienią niemal w jednym terminie odbyły się wybory parlamentarne i samorządowe, więc kadencję samorządów wydłużono do 30 kwietnia 2024 roku. Wybory samorządowe muszą się odbyć między 31 marca a 23 kwietnia.


Po pierwsze imprezy sportowe

Jedyny jak na razie oficjalny kandydat na burmistrza Jan Gluc zapowiada: - Inwestycje, drogi, chodniki to nie wszystko. Trzeba zmienić spojrzenie na sport w Zakopanem, zwiększyć budżet na sport, kulturę. Zakopane powinno organizować największe imprezy sportowe, bo mamy do tego obiekty.

Kariera samorządowa Jana Gluca jest długa. Ma 63 lata. W wyborach w 2018 roku startował z listy PiS. Wcześniej reprezentował nieistniejący już lokalny komitet „Niezależni”. W latach 2002-2006, za czasów burmistrza Piotra Bąka, pełnił funkcję wiceburmistrza. Jest przedsiębiorcą, prowadzi w Zakopanem delikatesy; był deweloperem. Za jego kandydaturą opowiadają się środowiska sportowe ze słynnym trenerem biegaczy narciarskich Edwardem Budnym na czele.

Inwestycje tu, inwestycje tam

Zapewne Jan Gluc odbierze część głosów Leszkowi Doruli – obecny burmistrz do tej pory nie zapowiedział, czy będzie się ponownie ubiegać o stanowisko. Dorula ma 64 lata, burmistrzem jest od 2014 roku, rządzi drugą kadencję. Od 2002 do 2014 roku był radnym z ramienia lokalnego komitetu „Jedność Tatrzańska”. Od 2014 roku startuje w barwach PiS. Na początku kariery samorządowej był uważany za radnego, który stara się dbać o interesy mieszkańców obrzeży Zakopanego. Tych, o których rządzący przed nim burmistrz Janusz Majcher zapomniał. Już jako burmistrz Dorula zawsze popierał PiS, chociaż starał się odżegnywać od warszawskiej polityki.

Druga kadencja Doruli zostanie zapamiętana z kilku inwestycji: budowy centrum komunikacyjnego na miejscu zaniedbanej stacji kolejowej w Zakopanem, dwupoziomowego dworca w Kuźnicach, hospicjum przy ul. Kościelnej w Zakopanem, remontów kilku ważnych ulic. Remonty te, co prawda, ciągnęły się w nieskończoność, ale ich ukończenie można przypisać burmistrzowi za sukces.

Kobieta burmistrzem Zakopanego?

- Trzeba oddać burmistrzowi to, że te inwestycje rzeczywiście są. Jest jednak i druga strona rządów Leszka Doruli: kompletny brak konsultacji społecznych, spotkań z ludźmi, wymiany poglądów. W tym zakresie burmistrz poniósł porażkę. Nie na tym przecież powinno polegać rządzenie, że nikogo się nie słucha i rządzi się, jak chce - tłumaczy Agata Wojtowicz, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej, która wytyka burmistrzowi brak współpracy z przedsiębiorcami. Sama Wojtowicz także jest wymieniana wśród potencjalnych kandydatów, lecz nie odpowiada wprost na pytanie, czy rozważa start w wyborach. - Czy Zakopane jest już gotowe na to, by rządziła tu kobieta? - odpowiada pytaniem na pytanie. Lecz zaraz dodaje, że w jej ocenie "tak".

W historii zakopiańskich wyborów na burmistrza startowała do tej pory tylko jedna kobieta. W 2010 roku była to Maria Gruszka, ale zajęła ostatnie miejsce z czteroprocentowym poparciem.

Agata Wojtowicz uważa, że jeszcze za wcześnie, by wskazywać na konkretnego kandydata z kręgów opozycji. Zakulisowe rozmowy trwają – zapewnia Agata Wojtowicz. Kandydat ma się pojawić, ma być popierany przez szerokie grono, ale nie wiadomo, kiedy poznamy jego nazwisko.

Będzie trzeba spłacać długi Doruli

Tymoteusz Mróz, najmłodszy radny z lokalnego ugrupowania Zakopane 2030, często krytykujący obecnego burmistrza, mówi, że nie dziwi się, iż szeroko rozumiana opozycja nie wybrała jeszcze kandydata. - Obecny burmistrz zrealizował szereg inwestycji. Dobrze, że one są, ale mają wiele mankamentów. Kolejny burmistrz będzie musiał spłacać spore zadłużenia i utrzymywać te powstałe obiekty. To będzie duży ciężar. Małe będzie miał pole manewru przy planowaniu nowych inwestycji, stąd trudność w znalezieniu kandydata - twierdzi radny Mróz. Jego nazwisko też pojawia się w przedwyborczych spekulacjach, ale on sam zaprzecza, by rozważał start w  wyborach.
Kandydat opozycji na Trzech Króli

Jeszcze częściej w przedwyborczych rozważaniach pojawia się nazwisko Stanisława Karpa, kiedyś radnego z PiS, który opuścił to ugrupowanie i przestał popierać obecnego burmistrza. Radny Karp mocno zaangażował się w kampanię parlamentarną, startując z ugrupowania Polska jest Jedna. Nie miało wielkich szans, by dostać się do Sejmu. Niektórzy komentowali, że z tym kandydowaniem Karpa chodziło o to, żeby wyborcy obeznali się z nazwiskiem i że to było tak naprawdę preludium do kampanii samorządowej.
 
Sam radny zaprzecza, że będzie startować na burmistrza. Twierdzi, że ograniczy się do kandydowania w wyborach do Rady Miasta. Zaznacza jednak, że to jest jego zdanie na koniec listopada, a co będzie za parę miesięcy - czas pokaże.

Najbardziej aktywny na sesjach rady miasta opozycyjny radny Zbigniew Szczerba o swojej ewentualnej kandydaturze mówi, że nie rozważa jej, ale "nigdy nie mówi się nigdy". - Trwają zakulisowe rozmowy. Mamy krąg kandydatów do wyborów na burmistrza, jest wśród nich też kobieta, ale konkretnych nazwisk nie mogę wymienić. Myślę, że oficjalnego kandydata poznamy pod koniec tego roku, najpóźniej na Trzech Króli - mówi radny Szczerba. Nie sądzi, by zwycięstwo opozycji demokratycznej w wyborach parlamentarnych miało jakiekolwiek przełożenie na wybory samorządowe w Zakopanem. - W Zakopanem wygrał jednak PiS, z mniejszą przewagą niż cztery lata temu, ale do przełamania nie doszło – przypomina. - Jesteśmy specyficznym miastem i ogólnokrajowa polityka nie ma w tych lokalnych wyborach znaczenia – uważa radny Szczerba.

Powiał wiatr zmian

Wśród kandydatów na kandydata na burmistrza często pada też nazwisko Grzegorza Jóźkiewicza, byłego przewodniczącego rady miasta. Nie ukrywa on, że poważnie rozważa start w wyborach, ale decyzji jeszcze nie podjął. - Skłaniam się do startu, lecz ostateczną decyzję podejmę po rozmowie z moją rodziną, bo ona też ma głos w tej kwestii - mówi Grzegorz Jóźkiewicz.

Za pierwszej kadencji burmistrza Leszka Doruli był on w popierającym go obozie. Właśnie wtedy pełnił funkcję przewodniczącego rady miasta. Jednak z czasem przeszedł do opozycji. Teraz jest znany z częstej krytyki burmistrza, na niektórych sesjach rady miasta dochodziło do ostrych utarczek słownych między nim a Dorulą. - Burmistrz boi się podejmować decyzje w trudnych sytuacjach i nie zatrzymał zabudowy Zakopanego. Aby ocalić ostatnie zielone enklawy, potrzebna jest zmiana władzy - stwierdza Jóźkiewicz. Jego zdaniem wyniki wyborów parlamentarnych mogą mieć jednak znaczenie w samorządowych rozstrzygnięciach. - Powiał wiatr zmian, do urn poszli młodzi. Jeżeli tak się stanie również w Zakopanem, obecny burmistrz może przegrać - podsumowuje Jóźkiewicz.

W wyborach w 2018 roku kandydat opozycji na stanowisko burmistrza w Zakopanem - radny Marek Donatowicz - został wyłoniony niemal w ostatniej chwili. Efekt był taki, że Leszek Dorula wygrał już w pierwszej turze. Otrzymał 56,5% głosów, podczas gdy Donatowicz - 28,8 %. Pozostali dwaj kandydaci: były radny Dariusz Galica i przywieziony w teczce przez Platformę Obywatelską Łukasz Karaś dostali odpowiednio 8,2 i 6,5% głosów, tak więc odegrali marginalną rolę. W najbliższych wyborach pod Giewontem startować już nie będą.

Dwa polityczne światy w Zakopanem

Jeśli chodzi o wyborcze preferencje, Zakopane jest podzielone na centrum i obrzeża. Wszystkie poprzednie wybory w XXI wieku pokazały, że im bliżej Krupówek, tym poparcie dla kandydatów związanych z PiS jest mniejsze. O całkowitym wyniku w ostatnich głosowaniach decydowało jednak nie centrum miasta, tylko dzielnice takie jak Krzeptówki, Olcza, Cyrhla, które popierały PiS i obecnego burmistrza. Żeby wygrać, kandydat opozycji musiałby przekonać do siebie część wyborców z tych dalej od centrum położonych dzielnic. A to będzie trudne, bo w czasie dziewięcioletnich rządów Leszek Dorula zawsze podkreślał, że naprawia błędy poprzednika i inwestuje w infrastrukturę właśnie w tych dzielnicach. Ich mieszkańcy pewnie tego nie zapomną. 

Sporną kwestią w kampanii będzie również Sylwester Marzeń. W naszej sondzie przeprowadzonej wśród radnych większość z nich - 15 na 21 - opowiedziała się za dalszą organizacją tej imprezy. Przeciwko było tylko kilku radnych z opozycji, wskazując problemy, które przy okazji koncertu spotykają mieszkańców centrum Zakopanego. Organizacja imprezy sylwestrowej była zresztą sztandarowym punktem zwycięskiej kampanii Leszka Doruli w 2014 roku. Wcześniej bowiem większość mieszkańców krytykowała władzę za to, że w sylwestra w Zakopanem "nic się nie dzieje". I chociaż Sylwester Marzeń taki jaki jest, budzi wśród części radnych i mieszkańców kontrowersje, większość przyznaje, że lepszy już taki koncert niż żaden i jego organizację zalicza na plus dla obecnego burmistrza.

Paweł Pełka

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
jarek 2023-12-08 12:39:04
jest tylu pisiorków w naszej mieścinie, że pewnie wygra Gluc :) a jego pierwszą decyzją będzie postawienie znaku przed jego sklepem na Krzeptówkach z informacją PRZEJŚCIE DRUGĄ STRONĄ JEZDNI :)
X.Teofil 2023-12-08 11:48:11
Ja będę głosował na takiego, który obieca referendum w sprawie organizowania bądź nie tzw."sylwestra marzeń".
@o matko! Nosal jest poza jurysdykcją sołtysa, głosuj na odpowiedniego dyrektora TPN.
Zakopiańczyk 2023-12-08 09:59:16
Ja chciałbym zagłosować na kandydata który po mieście porusza się pieszo bo tylko wtedy można dostrzec cały ten syf z którym borykają się mieszkańcy. Choćby zimowe pokonywanie zasp i taplanie się w roztopowym błocie. Niestety wszyscy kandydaci wożą tyłki złomami i tych rzeczy po prostu nie widzą. Są oderwani od rzeczywistości i nigdy nie powinni decydować o losach miasta. Parking pod Urzędem Miasta mają zawsze odśnieżony i wolne miejsca na nich czekają. To są kandydaci różnych środowisk biznesowych i zapewne lobby deweloperskiego ale nie mieszkańców. Nie patrzą na Zakopane jako miejsce do mieszkania i wychowywania dzieci i do budowania przyszłości dla nich. Patrzą na Zakopane jako na maszynkę do robienia szybkich pieniędzy i dojenia na maksa ile się da w swojej kadencji. Przyszłość swoich dzieci widzą w Krakowie, Warszawie, Ameryce, ale nigdy tutaj. To jest chore. Dlatego Zakopane wygląda jak bangladesz - deweloperka i diamentowe oscypki. Cała ten lokalny "samorząd" chodzi na pasku ludzi którzy mają pieniądze i chcą mieć ich jeszcze więcej.
Dlatego jak zwykle przyjdzie mi zagłosować na mniejsze zło... niestety coraz trudniej.
ojciec 2023-12-08 09:21:01
@matulu, z grubsza się zgadzam, oprócz tego Nosala, jeździj se na Słowację albo w Alpy
grzesiek 2023-12-08 07:58:29
Jestem za Młodym Dyzmą!
matka trenerka 2023-12-08 07:18:55
Tylko nie żaden PISuar!! przez 8 lat psuli Polskę wystarczy! ,tutaj potrzebny jest kandydat który :
-Bedzie dbał o mieszkańców a nie o turystów i deweloperów
-Postawi na czyste powietrze ograniczając wjazd do miasta dla samochodów nie spełniających norm co najmniej euro 5.
-Postawi na sport ,ale nie na skoki tylko na budowe:
tras biegowych ogólnie dostępnych
ścieżek rowerowych z prawdziwego zdarzenia ,
dokończenie inwestycji na Nosalu
budowę hali sportowej w tym ścianki wspinaczkowej
przestanie organizować spędy hołoty typu "sylwester marzeń"
stworzy komunikacje miejską z prawdziwego zdarzenia a tym samym wyeliminuje mafie taksówkarsko busiarską
Z grubsza tyle
Amen
Gogo 2023-12-07 20:39:52
Nigdy nie zagłosuję na P.Gluca
Baca 2023-12-07 19:38:55
Najbardziej opanowany i wyważony Radny Pan Krzysztof na Burmistrza Zakopanego....
szymek kałownia 2023-12-07 19:38:52
Ja się zgłaszam! Kupcie popkorn!
raid 2023-12-07 19:27:11
Gluc to niech najpierw zrobi porządek z chodnikiem pod swoim sklepem, a później będzie opowiadał bajki.
mieszkaniec 2023-12-07 19:15:29
Jak wygra Dorula albo Gluc to trzeba się pakować z tej zapadłej wsi oddanej deweloperom pokątnym oszustom.

Reklama
 • SPRZEDAŻ | różne
  OPAŁ SUCHY. 609 053 978
 • KOMUNIKATY
  SOŁTYS SOŁECTWA PORONIN INFORMUJE, ŻE W DNIACH OD 26 LUTEGO 2024 r. DO 1 MARCA 2024 r. W GODZINACH OD 8.00 DO 15.00 BĘDZIE WYDAWAŁ NAKAZY PŁATNICZE I RACHUNKI ZA ODPADY KOMUNALNE ORAZ PRZYJMOWAŁ WPŁATY PODATKÓW W BUDYNKU REMIZY OSP PORONIN. Sołtys Sołectwa Poronin Stanisław Orawiec.
 • PRACA | dam
  Doświadczony deweloper zatrudni na stanowisko KIEROWNIK BUDOWY m. Kluszkowce - instalacje elektryczne oraz niskoprądowe, hydrauliczne, tynki oraz docieplenia, wykończeniowe oraz instalacyjne.
 • SPRZEDAŻ | różne
  PIERZE I PUCH Z GĘSI. 534 122 947.
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy na budowie okolice Bukowiny Tatrzańskiej. 601912296
  Tel.: 601912296
 • SPRZEDAŻ | różne
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, szer. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W CENTRUM ZAKOPANEGO ZATRUDNI KIEROWNIKA RECEPCJI/RECEPCJONISTĘ ORAZ POMOC DO PRZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ I SPRZĄTANIA POKOI. 509 170 212
  Tel.: 509 170 212
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. 796 544 016.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM SIANO W BALACH. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • KUPNO
  Kupię cielęta małe Byczki. Simental i inne płatność przy odbiorze. Proszę dzwonić. Odbiór co 2 tygodnie. 724732680 chybachyba@o2.pl
  Tel.: 724732680
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCĘ DO MAŁEGO SKLEPU SPOŻYWCZEGO w Białym Dunajcu (emerytki, praca co drugi dzień). 606 751 451.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  POSZUKUJĘ DOMU W STYLU GÓRALSKIM, ok. 100 m2, Zakopane, bliskie Kościelisko - 607 506 428.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIE DOM LUB PENSJONAT POWYŻEJ 200 M2 W ZAKOPANEM ZA GOTÓWKĘ NR KONTAKTOWY 517 340 125 ŁUKASZ luklis86@gmail.com.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI - 788 344 233.
 • PRACA | dam
  Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: - BARMANKI - POMOCE KUCHENNE - OSOBY NA ZMYWAK I DO ZBIERANIA NACZYŃ Z SALI Więcej informacji pod nr tel.: 693 319 707
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ NIERUCHOMOŚCI ZA GOTÓKĘ! PODHALE! DZIAŁKA, DOM, MIESZKANIE. +48600404554 grz.wicik@gmail.com
  Tel.: 48600404554
 • PRACA | dam
  POMOC KUCHENNĄ (kobietę) do pensjonatu w centrum Zakopanego. Na pełny etat, praca zmianowa 7-19, co drugi dzień. Brak zakwaterowania. Dobre warunki finansowe, benefity. 502 716 694
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ NA POMOC DROGOWĄ KAT C + E. 601 502 208
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Spokojna kobieta szuka KAWALERKI w Zakopanem. Na dłuższy okres. 692 340 991.
 • PRACA | dam
  PAPI SERVICE SP. Z O.O. ZATRUDNI KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E ORAZ UPRAWNIENIA ADR . TEL.182074845
 • USŁUGI | inne
  PRALNIA ZAWRAT - PRANIE, MAGLOWANIE - pościele, obrusy, ręczniki itp. 501 788 640
 • RÓŻNE
  PAPI SERVICE - OLEJ OPAŁOWY i OLEJ NAPĘDOWY. BIURO: PORONIN, KASPROWICZA 28 PON.-PIĄT. 08.-17.00 Tel./fax 18 20 74 845, 18 20 74 224 STACJE PALIW: ZAKOPANE, SPYRKÓWKA 4 NOWY TARG, SKŁADOWA 11 CENY HURTOWE. ZAPRASZAMY.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę HALĘ: MAGAZYN/ PRODUKCJA - 250m. Nowy Targ, ul. Składowa. Tel. 602 290 555
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA ROLNA 1.2 HA - JORDANÓW. 515 459 584.
 • PRACA | dam
  Sklep Gil Market w Białym Dunajcu zatrudni SPRZEDAWCZYNIĘ. 18 20 739 05.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DWUPOZIOMOWE MIESZKANIE na Pardałówce - 607 506 428.
 • PRACA | szukam
  SPRZĄTANIE DOMÓW, MIESZKAŃ. 575 450 977, 739 632 283.
 • BIZNES
  Sprzedam WPOŻYCZALNIĘ NART I SNOWBORDU. 662 370 510.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  POLE ORNE. 505 429 375.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-02-25 21:40 Realni powstańcy - promocja książki "Pogniywany Nepomuk" 2024-02-25 21:00 W iście kocim stylu. Relaks w leśnych ostępach (WIDEO) 2024-02-25 20:15 Piękny widok z mało znanego miejsca (WIDEO) 1 2024-02-25 19:30 Wzrok za 3 mln złotych! Miętustwo pomaga Marysi Białońskiej 1 2024-02-25 18:43 Taka fatalna zima uderza w wielu przedsiębiorców. Czas zmienić branżę? 8 2024-02-25 18:04 W Krynicy rozdano Małe Kryształowe Kule. Oskar Kwiatkowski w gronie najlepszych 2024-02-25 18:00 Nasz czytelnik znalazł sposób na parkujący złom. Będzie skuteczny? 4 2024-02-25 17:51 Upadek Kubackiego i dobre skoki Stocha 4 2024-02-25 17:13 Korki za Nowym Targiem, później jedziemy już bez utrudnień 1 2024-02-25 17:00 Kiedy zostanie oddane nowe skrzydło jednej z największych galerii handlowych w regionie? 1 2024-02-25 16:15 Będzie połączenie autobusowe Polany Szaflarskiej z dworcem kolejowym 1 2024-02-25 15:30 Otwieramy sezon rowerowy w Szczawnicy (WIDEO) 3 2024-02-25 14:51 Żmijki, owijaki, furmańskie rękawice - targowisko w Łopusznej pęka w szwach (WIDEO) (WIDEO) 1 2024-02-25 14:45 Bardzo niski poziom wody, potok Bystra ledwo ciecze (WIDEO) 4 2024-02-25 14:30 Spotkanie górskie na zakończenie ferii 1 2024-02-25 13:15 Cyja ta gmina - ruszyli by odbić Bukowinę 15 2024-02-25 12:44 Rozgrzewka prezydenta na Kasprowym. Andrzej Duda bierze udział w maratonie narciarskim (WIDEO) 23 2024-02-25 12:40 Kolizja w Szaflarach. Korki na zakopiance 1 2024-02-25 11:59 Obroń nas Stachu w tych trudnych czasach (WIDEO) 1 2024-02-25 11:00 Wojna na promocje w marketach nie ma końca 5 2024-02-25 08:59 O poranku weszliśmy dla Was na Nosal (WIDEO) 4 2024-02-25 08:00 Jeszcze tylko przez tydzień na rynku można będzie kręcić piruety 2024-02-24 23:00 Sklep odzieżowy znanej marki przy Krupówkach zamknięty. Co się dzieje? 2024-02-24 21:45 Miał być bóbr, wyszła wydra (WIDEO) 1 2024-02-24 20:59 Oskar Kwiatkowski 11. w Pucharze Świata w Krynicy 1 2024-02-24 20:15 Polscy skialpiniści porwani przez lawinę w Tatrach Słowackich. Narciarze są ranni 1 2024-02-24 19:00 Rzędy krzyży, trochę jak na cmentarzu, lecz zwiastują zwycięstwo życia nad śmiercią (WIDEO) 1 2024-02-24 18:00 Waksmund żąda poszerzenia terenów budowlanych 7 2024-02-24 17:00 Opuszczona i zrujnowana, była regularnie dewastowana i palona, zostanie jednak uratowana 9 2024-02-24 16:00 To jedyne miejsce w mieście gdzie jeszcze można zapiąć narty i pobiegać 2 2024-02-24 15:30 O Pienińską Basztę. Zapisy do turnieju szachowego 1 2024-02-24 15:07 Zaginął czarny pies - pomóżcie go odnaleźć! 2024-02-24 15:00 Solidarni z walczącą Ukrainą (WIDEO) 27 2024-02-24 14:36 Lądował śmigłowiec LPR z pomocą rolnikowi 2024-02-24 14:16 Na Bulwarach Słowackiego drzewo spadło na ulicę 2024-02-24 13:30 Z cyklu Mam "Wam coś do powiedzenia" - Marek Brynkus nie powiedział nic 2024-02-24 12:30 Kolejna buda szpeci krajobraz w centrum Zakopanego 8 2024-02-24 12:00 Targowisko w Łopusznej już w niedzielę 2024-02-24 11:30 Jako przedsiębiorcę mnie ta sytuacja bulwersuje. Ile Zakopane wydaje na otwieranie sezonu? 27 2024-02-24 10:45 Zobaczcie jak dziś w Tatrach wieje! (WIDEO) 2024-02-24 10:30 Masz stare, szkolne zdjęcia to je przynieś, bo szykują się niezłe urodziny 2024-02-24 09:30 W Tatrach wieje coraz mocniej. Prawie 150 km na godz. na Kasprowym 1 2024-02-24 09:30 Zakopane biegnie Tropem Wilczym. Zapisy 1 2024-02-24 09:00 Ostatni dzwonek na czyszczenie budek dla ptaków 2024-02-24 08:00 Dwa lata od ataku Rosji na Ukrainę. O tym pisaliśmy w lutym 2022 r. 5 2024-02-23 22:29 Za nami uroczysta ceremonia losowania numerów startowych 2024-02-23 22:00 Zło może uwieść człowieka, ale nie może zostać człowiekiem (WIDEO) 1 2024-02-23 21:17 Odrapać Krupówki z obrzydlistwa, sprawić by miasto znów stało się silne 21 2024-02-23 20:19 Pożar warsztatu w Murzasichlu. Błyskawiczna akcja strażaków (WIDEO) 2024-02-23 20:00 Dramatyczna akcja ratunkowa przy górnej stacji kolejki na Tobołowie 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-02-25 23:25 1. I bardzo dobrze że niema zimy i tych hałaśliwych skuterów ,.wreszcie cisza . 2024-02-25 22:43 2. @Bialczanka a oddasz/sprzedasz swoją działkę na skwer, ścieżkę itd ? To co można było wydzierżawić od kurii pod tego typu rzeczy to już jest Bani. A plac między szkołą i salka albo za parkingiem kościelnym byłby super na takie inwestycje.No ale Bania i sołtys rządzą 2024-02-25 21:55 3. Ludzie raczej nie czytają internetu bo by tak ochoczo nie korzystali z tych promocji... raczej w ogóle nie czytają :-) naści piasku kiełbaski :-) 2024-02-25 21:53 4. "Obroń nas Stachu w tych trudnych czasach" A to Stachu wam nie powiedział że tylko maseczki i paszporty kowidowe mogą was obronić? Ciekawe czy sprawdzaliście wszystkich gości? Nie boicie się że ktoś mógł mieć kupiony od oszusta albo sfałszowany. A tu wszyscy tak dmuchają kowidami na torta, na świeczki, na innych i ręką podają zamiast żuwika w rękawiczkach buchnąć. Maseczek też nie widzę... oj mandacik będzie za nielegalne zgromadzenie. Pewnie jakieś obściskiwanie i buziaczki też się przytrafiły. No wstyd Państwo Artyści! Taka nonszalancja gdy powinniście świecić przykładem dla chamów i nieobytych w profilaktyce przeciwwirusowej. Niech Wam kowid lekkim będzie! 2024-02-25 21:52 5. Na jednym z tych spotkań Jeden radny lach opowiadał że miasto wydało 350 tys na reklamę desek z Sopotem Super podejście i rozumienie świata No ale cóż można chcieć więcej od lacha 2024-02-25 21:45 6. Jak kolizja i nie ma poszkodowanych to zawijać te złomy na pobocze a nie blokować drogę. Dziady sakramenckie. Najlepiej jeździjcie pociągami bo prawka w czipsach znalezione. 2024-02-25 21:41 7. Fajna gmnina ta Bucowina! Jakby przejął władzę to mogę se nawet cmentarz zaorać. Takie rzeczy tylko u górali za dutki. Zróbcie konkurs na hasło promujące biznes. Np: na bani z umarlakami. 2024-02-25 21:38 8. Nie wiem do kogo czytelnik kieruje te karteczki bo właściciel już raczej jej nie odczyta a straż miejska czy policja to wiemy jak to wygląda z czytaniem i pisaniem. W ramach naprawiania świata polecam zakupienie espumisanu by walczyć z nadprodukcją metanu i redukować ślad węglowy. 2024-02-25 21:34 9. A będzie coś o tasie na Nosalu albo handicapie? Bo tu już i historia i tradycja. A muzeum narciarstwa nadal nie ma. Jest tylko Kamiland. Ale nie wiem jak sprzedaż suwenirów bo słabo idzie. 2024-02-25 21:30 10. Promowanie o tej porze roku to raczej gwóźdź do trumny.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania


REKLAMA