Reklama

2024-02-10 11:00:42

Zakopane

Musiałam tak dobrze biegać, żeby zarobić na późniejsze operacje (WIDEO)

O swojej sportowej karierze, o przeciążeniach, satysfakcji z wyników, skiturach i męczącej popularności mówiła w kinie "Sokół" w Zakopanem Justyna Kowalczyk-Tekieli.

Spotkanie w piątkowy wieczór zorganizowała firma Dynafit, której ambasadorką w Polsce jest Justyna Kowalczyk-Tekieli. Spotkanie miało promować nie tylko firmę, ale przede wszystkim sportowy tryb życia, a także przybliżyć wszystkim postać naszej mistrzyni. Widzów przyszło do kina "Sokół" naprawdę wielu.


- Jestem wychowana na wsi. Dzieci spędzały tam całe dni na zewnątrz. Głównie biegałam więc po lesie i zimą, i latem. Natura była ze mną wszędzie. Próbowałam zresztą kiedyś przez trzy miesiące zamieszkać z moim mężem w Krakowie i po prostu zaczęłam schnąć jak kwiatek bez wody. Musieliśmy przeprowadzić się gdzieś, gdzie mogłam się wybiegać. Nie wyobrażam sobie zresztą pięknego dnia, ale i takiego z deszczową pogodą, żeby nie wyjść, nie pobiegać, nie pojechać gdzieś na rowerze, czy nie wziąć mojego dziecka na spacer - tak przebywanie na zewnątrz, aktywność fizyczną zachwalała Justyna Kowalczyk-Tekieli.

Przypomniała też czasy, gdy jej znakomite wyniki sprawiły, że biegi narciarskie w każdą sobotę i niedzielę w sezonie zimowym zaczęła pokazywać telewizja publiczna. To miało z jednej strony dobre strony, bo widzowie śledzili ten wspaniały sport, ale czasem również gorsze, gdy wszyscy oglądali porażki naszej biegaczki.

Bez łąkotki da się żyć

- Cena wyników sportowych na najwyższym poziomie jest wysoka. Jeśli zapytamy każdego sportowca, który dojdzie na szczyt to będzie on miał przeciążenia. Nawet jeśli masz organizm jest predysponowany do zdobywania medali, to musisz pokonać pewien limit wiele tysięcy razy, aby wygrywać - stwierdziła Kowalczyk-Tekieli. Trzeba pamiętać, że utalentowanych zawodników na starcie jest wielu, wszyscy ciężko trenują, są też wyselekcjonowani z dużych grup uprawiających dany sport. Żeby być od nich wszystkich lepszym trzeba dać z siebie jeszcze więcej. - Co z tego, że w związku z tym nie mam łąkotki w kolanie. Jeśli ktoś siedzi od 20 roku przed komputerem to ma pewnie więcej chorób ode mnie. Każdy organizm się zużył, mój też, ale miałam z tego ogromną satysfakcję. Z moim doktorem Robertem Śmigielskim śmiałam się czasem, że muszę tak dobrze biegać, żebym na te wszystkie operacje później zarobiła. Skończył bieganie wyczynowe parę lat temu i jeszcze na żadnej nie byłam - opowiadała Justyna Kowalczyk-Tekieli.

Wyjątkowa, zdolna dziewczyna

Zaczęła biegać na nartach bardzo późno, bo miała wtedy 15 lat i chodziła do 8 klasy.  Wcześniej biegała przełaje, uprawiała lekką atletykę. W jej rodzinnej okolicy był tylko jeden klub - w Mszanie Dolnej - w którym akurat trenowano biegi. Tam stawiała pierwsze kroki na nartach i po kilku miesiącach zdobyła Mistrzostwo Polski młodzików. Później przeniosła się do Zakopanego, do Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Tu przez rok trenowała pod okiem Barbary Sobańskiej.

- Justyna była wyjątkową, zdolną dziewczyną - wspominała obecna na spotkaniu Barbara Sobańska. - Po roku przejął ją trener Aleksander Wierietelny. Zaczęła od biegania klasykiem, ale po kilku miesiącach wygrywała już biegi techniką dowolną.
- Robiłam to co uwielbiałam. Otrzymywałam piękne owoce za swoją pracę. Pracowałam ze wspaniałymi ludźmi, dzięki tej pracy moje życie jest teraz dużo łatwiejsze. Jedynie rzeczy związane z popularnością trochę mnie męczyły - zaznaczyła mistrzyni olimpijska.

Pierwszy raz na skiturach

Już po zakończeniu biegowej kariery stała się zapalona amatorką skiturów. Pierwszy raz wybrała się na nie 10 lat temu z Przemkiem Sobczykiem. - Byłam wtedy kilka dni na głodówce, tylko o wodzie. Wyszliśmy na Kopę Kondracką, Przemek wszystko mi wytłumaczył. Później poszłam sama, ale nic nie pamiętałam z tego co mówił o zapinaniu, przepinaniu sprzętu. Zjechałam z Kasprowego i zorientowałam się, że nie zapięłam pięt, bo dla biegaczy narciarskich to zupełnie normalne.

Później zaczęła chodzić z mężem  Kacprem Tekieli. Trzy razy zjechała na skiturach z alpejskich czterotysięczników, a także z kilku szczytów trzytysięcznych.

Na niedawnych Mistrzostwach Świata Masters w skialpiniźmie wystartowała w konkurencji vertical i wygrała już w swoim debiutanckim starcie. Już dzień przed zawodami trenowała na trasie i zdecydowała się pokonać stromy podbieg techniką, której nie używają skialpniści, a więc "jodełką". - Na rozgrzewce spotkałam Austriaka, też biegacza narciarskiego i pytałam czy można podbiegać jodełką. Powiedział, że tak. Pobiegłam więc tak na zawodach i zostawiłam konkurentki w tyle - opowiadała Justyna Kowalczyk-Tekieli.

Gdzie na skitury w Tatrach?

Widzowie pytali, które trasy w Tatrach poleca na skiturowe wycieczki. Odpowiedziała, że oczywiście najbezpieczniejszy jest Kasprowy , trasy są wyratrakowane, w razie załamania pogody można zjechać kolejka, zawsze jest dużo ludzi. Dobra jest też  Kopa Kondracka, ale zdradliwa pod względem lawinowym. Są Tatry zachodnie, Grześ, Rakoń, a dla zaawansowanych skiturowców piękne doliny i szczyty Tatr Słowackich. Na wyprawy zabiera najwyżej dwa batoniki, ale na przykład na Kasprowy może czasem nie zabrać nawet wody, chociaż zawsze stara się mieć ze sobą termos z herbatą, albo odżywkami, gdyby organizm odmówił posłuszeństwa.

Odpowiadając na kolejne pytanie zaznaczyła, że nie wyobraża sobie powrotu do trenowania kadry biegaczek czy biegaczy. To praca zajmująca bardzo wiele czasu, a ona chce się teraz zajmować dzieckiem. Ubolewa nad tym, w jakiej kondycji jest polska młodzież, która jest najszybciej tyjącą w Europie. Aby zmienić sytuację potrzebne są mądre kampanie społeczne, trzeba wszystko poprawiać we własnym zakresie małymi krokami. Brać przykład mamy z kogo, bo jesteśmy otoczeni przez usportowione narody, takie jak Czesi, Słowacy, czy Niemcy, gdzie rodzinne uprawianie sportu jest wpisane w geny.

Nie mamy tras, nie mamy sukcesów

Widzowie pytali też, dlaczego w Polsce nie mamy sukcesów w biegach narciarskich. - Jest środek zimy, a mamy tylko 2 km trasy narciarskiej w COS-ie w Zakopanem i są jeszcze Jakuszyce, które nie są dostępne dla wszystkich bo znajdują się daleko. Nie możemy stworzyć odpowiedniej selekcji, to jest sport niszowy. Zresztą w wielu dyscyplinach wytrzymałościowych nie mamy sukcesów, nie mamy na przykład maratończyka na światowym poziomie - stwierdziła mistrzyni olimpijska.

Odpowiadając na pytanie o idola sportowego stwierdziła, że nigdy nie miała jakiegoś jednego sportowca, na którym się wzorowała, ale kiedyś zaczytywała się we wszystkim co było poświęcone wielkiemu czeskiemu biegaczowi Emilowi Zatopkowi.

p

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
franek 2024-02-10 11:59:27
Niestety wciąż najwięcej kasy i nas idzie na kopaną.
A społeczeństwo powoli robi się coraz bardziej amerykańskie - czyli kilka, może kilkanaście procent zdrowych, dających o siebie, aktywnych fizycznie, a po drugiej stronie rosnąca liczba grubasów żrących głównie fast foody i wpatrzonych w mniejsze lub większe ekrany.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  KOZA DOJNA - 783 575 415
 • PRACA | dam
  REMONT DACHU. Zlecę wykonanie remontu dachu polegającego na wymianie gontu drewnianego na blachę imitującą gont (np. Janosik) wraz z obróbkami. Powierzchnia dachu to około 3000 m2. Celem ustalenia szczegółów i złożenia oferty proszę o kontakt na numer 502732604
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię na stanowisko fryzjer, pełne świadczenia, wysokie zarobki. 600050535 dorotakolasaa@gmail.com
  Tel.: 600050535
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o powierzchni ok. 53.5 m2, również PIWNICA 21 m2. Możliwość połączenia lokali. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Lokal handlowo usługowy 48 m2 -Aleje 3 maja Zakopane Sprzedam 660797241 b12.pl.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam nowego Forda connecta LII kolor szary 3 miejsca z przodu ,hak,bagażnik.Faktura VaT /pełny odpis netto oraz Vat w jednym miesiącu/.Cena 82000 zł /netto/. 601592780 jan_kaczor@wp.pl
  Tel.: 601592780
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI, GONTY - 788 344 233.
 • PRACA | dam
  Biedronka w Nowym Targu poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku Kierownik Sklepu i Zastępca Kierownika Sklepu. Szczegóły oferty pracy oraz link do aplikacji: https://careers.jeronimomartins.com/job-invite/63639/. 222051033 Jeronimo Martins Polska S.A. Biuro Główne ul. Doln klaudia.soja@jeronimo-martins.com
  Tel.: 222051033
 • PRACA | dam
  Biedronka w Jabłonce poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku Zastępca Kierownika Sklepu. Szczegóły oferty pracy oraz link do aplikacji: https://careers.jeronimomartins.com/job-invite/12517/. 222051033 www.pracawbiedronce.pl
  Tel.: 222051033
 • PRACA | dam
  Biedronka w Lipnicy Wielkiej poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku Zastępca Kierownika Sklepu. Szczegóły oferty pracy oraz link do aplikacji: https://careers.jeronimomartins.com/job-invite/49546/. 222051033 www.pracawbiedronce.pl
  Tel.: 222051033
 • PRACA | dam
  Biedronka w Zakopanem poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku Zastępca Kierownika Sklepu. Szczegóły oferty pracy oraz link do aplikacji: https://careers.jeronimomartins.com/job-invite/39069/. Infolinia 222051033 www.pracawbiedronce.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam BACÓWKĘ, nowo wybudowaną na Sralówkach. 515 503 494.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • USŁUGI | budowlane
  KLIMATYZACJA. Oferuje dobór i montaż klimatyzacji a także automatykę kotłowni, ogrzewania. Zapraszam do skorzystania z darmowej wyceny. 504163439 biuro@majerczyk.pl
  Tel.: 504163439
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy OSÓB DO PRACY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM na stanowiska: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, OBSŁUGA BARU MLECZNEGO, KELNER/-KA. Zakopane - 600 035 080, 600 035 355.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam 2 HEKTARY POLA. 505 429 375.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DO SPRZEDANIA MIESZKANIA W ZAKOPANEM - 607 506 428.
 • USŁUGI | budowlane
  Remonty-Wykończenia/Hydroizolacje budynków. 794 964 176 kacper.piczura@gmail.com
  Tel.: 794
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię Działkę widokową w Kościelisku. 600404554 grz.wicik@gmail.com
  Tel.: 600404554
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • PRACA | dam
  PRACA W PENSJONACIE z zamieszkaniem. 601 661 661.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-07-19 21:39 Niech święty Florian ma cię w opiece, strażacy żegnają swego młodego druha Aleksa 2024-07-19 20:35 Na Nosal w dwie minuty (WIDEO) 2024-07-19 19:35 Szlak Wokół Tatr - będą nowe odcinki kultowej trasy rowerowej! 2024-07-19 18:35 Tragedia w Tatrach. Nie żyje 61-letni turysta 2024-07-19 17:59 Budowa przy Drodze do Walczaków wstrzymana przez nadzór budowlany 3 2024-07-19 16:59 Większe boisko na Orkana mało realne. Będą rozmowy z COS, są pomysły na inne lokalizacje 4 2024-07-19 16:39 Zamknięta droga na Cyrhli 2024-07-19 16:00 Uwaga na przejeździe kolejowym - wszystko się nagrywa 1 2024-07-19 15:30 Niedzielny koncert na tarasie MCK 2024-07-19 15:00 Krzysztof Przybyła nadleśniczym 2024-07-19 14:33 Kolizja na Alejach 3 Maja w Zakopanem 2024-07-19 14:20 Co robić w weekend w Zakopanem? 2024-07-19 13:38 W Sromowcach flisacy mają pełne ręce roboty (WIDEO) 5 2024-07-19 12:59 Zdjęcia z wypadku, w którym ucierpiała zakopiańska łyżwiarka szybka w Niemczech 2024-07-19 11:59 Napadł na młodą kobietę, był już karany za rozbój. Jest na wolności 14 2024-07-19 10:59 Muzyczna podróż z Szymanowskim przez Zakopane 2024-07-19 10:45 Zapalenie przyzębia - przyczyny, objawy i sposoby leczenia 2024-07-19 10:30 "Wolni". Podróż do enklawy ciszy. Mamy dla Was bilety 2024-07-19 10:00 Giń rowerzysto, kto z rozpędem w łańcuch wjedzie, ten może fiknąć kozła 6 2024-07-19 09:11 Tragiczny finał wypadku w Bustryku. Nie żyje nastolatek (WIDEO) 11 2024-07-19 09:00 Ta kawiarnia Was zadziwi. Jedyne takie miejsce w Zakopanem, a może i w Polsce (ZDJĘCIA) 2024-07-19 08:18 Samochód potrącił nastolatka na hulajnodze. Chłopiec nie przeżył (WIDEO) 1 2024-07-19 08:00 Będzie skarga na dyrektora i może ruszy Korpus Wsparcia Seniora 8 2024-07-18 22:59 Posłanka z Podhala z nominacją na wiceszefową Komisji Zatrudnienia i Spraw Społecznych w PE 31 2024-07-18 21:47 Fatalny wypadek z udziałem polskich panczenistów, poszkodowana zakopianka 1 2024-07-18 21:40 Znamy nowego szefa centrum sportu i rekreacji. Znane nazwisko 1 2024-07-18 21:00 Błoto i koleiny. Równia Krupowa zdewastowana po koncercie (WIDEO) 18 2024-07-18 20:34 Zamknięta ulica Przewodników Tatrzańskich, zmiana kursów autobusów 2024-07-18 20:20 Uraz podudzia i ukąszenie, na ratunek ruszyli ratownicy GOPR, poszkodowana ewakuowana 2024-07-18 19:30 Góralski plus latynoski żywioł i mamy nowy wideoklip Basi Giewont (WIDEO) 2024-07-18 19:00 Kto stoi za kradzieżą drogocennego dzieła? Celina Stefańska na tropie. Mamy dla Was książki 2024-07-18 18:30 Kilka miejskich toalet już otwartych. Jedna zdewastowana 4 2024-07-18 18:03 Największa hurtownia stolarska na Podhalu - gdzie ją znaleźć? 2024-07-18 17:30 Welcome to Gubałówka (WIDEO) 6 2024-07-18 16:28 Policja zatrzymała nocnego napastnika, Onet pisze o niedoszłym linczu 2 2024-07-18 15:30 Superbohaterowie w szczytnym celu 2024-07-18 15:30 Zawężony chodnik. Trudno tędy przejść latem, a co dopiero zimą 2 2024-07-18 14:49 Czy ktoś widział tego kotka? 2024-07-18 14:41 Groźny wypadek na Waksmundzkiej 2024-07-18 14:09 Napadł na dwóch mężczyzn, kastetem wymusił pieniądze i już siedzi 7 2024-07-18 14:00 Lustro Historii w rocznicę Bitwy Warszawskiej 2024-07-18 13:33 Uziomy w instalacjach odgromowych - krótki, ale praktyczny przegląd 2024-07-18 13:00 Podwójny sukces Stanisława Apostoła (WIDEO) 2024-07-18 12:59 Najczęstsze błędy przy sporządzaniu testamentu i jak ich unikać 2024-07-18 12:30 Kluszkowce zapraszają do wspólnego świętowania 3 2024-07-18 12:00 w Łopusznej w szranki staną Koła Gospodyń Wiejskich z nowotarskiej gminy 2 2024-07-18 11:10 Na krawędzi wspinania Jana Muskata 2024-07-18 10:30 Moc biegania, to moc pomagania 2024-07-18 10:01 Duże korki na zakopiance 2 2024-07-18 09:00 Warsztaty edukacyjne Artolingua, czyli jak łączyć muzykę ludową z nowoczesną 4
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-07-19 22:13 1. Pozdrawiam sąsiada, ale trzymam kciuki za dewelopera. Jestem zorientowana co nieco..... 2024-07-19 21:14 2. #Janek - Forsal "Ile Polska otrzymała pieniędzy z UE przez 20 lat? Kwota robi wrażenie " , Money "Tak Polska skorzystała na członkostwie w UE. Ministerstwo pokazało wyliczenia" - 161,6mld E. Skąd masz 245 Jareczku ? Inwektywy ad personam nie działają na mnie :) 2024-07-19 20:18 3. Winny jest system szkolenia, kierowcy uczą się jak zaliczyć egzamin. A posiadanie prawa jazdy nie jest obowiązkiem tylko przywilejem. Patrząc co oni, tzw. posiadacze praw jazdy wyprawiają na drodze jestem pełen obaw że tego nie wytępimy bez radykalnych rozwiązań. 2024-07-19 20:12 4. O co chodzi z tą piłką ?, Najbardziej przepłacany i przeszacowany sport na świecie, a w Polsce to już są jaja. reprezentacja za ostatnie wypociny i kompromitację (koleją) na Euro dostała 10mln zł, a siatkarze którzy doszli do ćwierćfinału dostali 1mln zł - to są jakieś żarty. Dość budowania fikcji jaką jest to że piłka jest naszym sportem narodowym i wpajania dzieciom bzdur jakie to wszystko jest ważne. Rodzice płacą kasę ze treningi piłkarskie dzieci, płacą kupę kasy za sobotnie turnieje, bo ktoś wpaja dzieciom jakie to ważne, To wszystko to fikcja dla kręcenia kasy. Niektóre turnieje kosztują po kilkaset złotych. Kasa się kręci, więc czemu klub nie wybuduje sobie stadionu na działce którą sobie wcześniej kupi ? I wtedy może sobie zaprojektować to co sam będzie chciał - PROSTE !!!! 2024-07-19 19:47 5. ten @xxx, we wszystkim zmyśla i konfabuluje jak każdy pisuar czy konfederata każdy może to w internecie przeczytać. Polska od 01. 05 .2004 do grudnia 2023 r. po odliczeniu składek otrzymała 245 mld euro 2024-07-19 19:26 6. O ile na początku po wejściu jakaś logika była to teraz jedno wariatkowo. Przecież wszystkiego te dyrektywy to sen pijanego wariata. Zakaz palenia węglem, drzewem, gazem. Dopłaty do złomów elektrycznych typu rower i samochody. Kary za segregację śmieci dla prostego człowieka, a wielkie korporacje produkują śmieci na potęgę. Zakaz wszystkiego. Ja ich wszystkich p .ę. Jak mi przyjdą z kontrolą to poszczuję psami Trzeba wyjść z tego eurożymskokraińskiego kołchozu 2024-07-19 19:11 7. pewne jest to, że to ty STOCZYŁEŚ SIĘ i wypisujesz jakieś brednie JEDEN WIELKI SŁOWOTOK 2024-07-19 19:07 8. Faktycznie, dużo idzie tego materiału związanego ze spływem. Ja myślałam, że im więcej spłyną w ciągu dnia to mają większy zysk a tu pomyśleć że charytatywnie. 2024-07-19 19:04 9. Niech radny Karp zapyta swojego kolegę z koalicji radnego solika co można było tam pobudować jak on z kolegami uchwalili plany , niech dziękują że niema tera w tym miejscu planu bo mieliby wieżowiec z 50 mieszkaniami minimum . Jeszcze jedno do radnego Karpa , tak walczy z wielką zabudową a sam ma wydaną wzetkę na największą budowę w Zakopanem Brutal x 4 dlamnie to hipokryta 2024-07-19 18:59 10. Zgadzam się co piszą w komentarzach. Tylko czy ten Pan co robił zdjęcia ujął w nim znak koniec i początek ścieżki rowerowej. ?.
2024-07-15 15:01 1. Pan prezes Zubek jak zwykle w pierwszym szeregu. Parcie na szkło jest... 2024-07-13 22:34 2. Giewont nawet gdyby nie miał foto, to i tak jest najpiękniejszy. 2024-07-13 20:45 3. Jaguś bedzie łolimpiade robić. Toć dośfiadcenie mo. 2024-07-08 21:41 4. Nt to wioska jest przecież 2024-06-22 16:50 5. Dobrze że wreszcie jest. Ale to i tak o ponad 30 lat za późno. I o to mam pretensje do władz Zakopanego, wszystkich od 1989 roku. 2024-06-10 21:44 6. Super impreza, moje gratulacje. Szkoda tylko że osoba która Wam tyle pomogła została przez was pominięta. Nawet nie usłyszałem od Was dla Pana M G słowa dziękujemy. 2024-05-19 18:55 7. Czyli zaczyna się jazda " bez trzymanki"_ kilku Radnych jest z poprzedniego wyboru ( nic nie robili ) nowi dużo obiecują. Nie wiadomo jakich zastępców będzie miał Burmistrz ( Pani od żółtych wstążek) odpadła...... 2024-04-22 15:13 8. Tutaj można się wiele dowiedzieć o naszym świecie i przyszłości. Super! 2024-04-21 22:36 9. Dlaczego nie piszecie o hejcie jaki sąsiedzi wyrzygują na organizatorów tej inwestycji? Grupa sąsiadów brnie w zaparte, skargi, blokady, pisma, w żaden sposób nieuzasadnione. Może nagłośnienie ich zachowania przywróci im poczucie przyzwoitości i serdeczności wobec osób którym los nie oszczedził kalectwa? 2024-04-05 23:21 10. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę"
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy


REKLAMA


FILMY TP

Pożegnania