Reklama

2024-02-16 18:00:00

Reklama

Reportaż

Drohojowscy, wicewójt Czorsztyna i dziura w płocie (WIDEO)

To spór, który nigdy nie powinien się zdarzyć. To konflikt, który nie powstałby, gdyby władze Krościenka zadbały o kwestie własności dróg w swoich gminnych wioskach, a notariusz nie zgodziłby się na zawarcie umowy kupna sprzedaży działki, na której jest stara droga w Krośnicy. Drogi, która od wieków służyła wszystkim mieszkańcom tej wioski.

Drohojowscy przewracają się w grobie

Oto jeden z właścicieli posesji, Krzysztof Górecki pełniący funkcję wicewójta gminy Czorsztyn mając wgląd do map zorientował się, że droga, ulica Ojca Leona,  która przechodzi m.in. obok jego domu nie ma właściciela. Wyszukał w księgach, że to dawne tereny rodziny Drohojowskich. Te okolice, w tym  Czorsztyn były w rękach Drohojowskich przez blisko 130 lat. Od 1819 do 1945 roku, kiedy zostali pozbawieni majątku przez nową władzę ludową w Polsce i wypędzeni z własnego dworu i Czorsztyna. 

Na bakier z prawem

Górecki kupił tę drogę mając świadomość, że to jedyny dojazd do domu jego sąsiadów, rodziny Marii i Pawła Kubiczów. Gdy ci zorientowali się co im grozi ruszyli do walki o swój dojazd do domu przy okazji wyciągając na światło dzienne sposób funkcjonowania wicewójta. O tym, że jest na bakier z prawem budowlanych nie trudno było mu udowodnić. Nielegalna budowa domu, nieuprawniona ingerencja w płynący obok potok itd. Z tygodnia na tydzień spór między sąsiadami się pogłębiał. 

Wieś milczy

Inni mieszkańcy Krośnicy nabrali wody w usta. Pytani udają, że o niczym nie wiedzą. Władze Krościenka stanęły po stronie Kubiczów. Uznały, że w tej sprawie są poszkodowani. Pomogły Marii Kubicz wystąpić do sądu o przyznanie jej drogi konicznej i złożyły wniosek do wojewody o wywłaszczenia właściciela tak, aby gmina stała się jej właścicielem. W tym czasie Górecki wybudował na drodze płot odcinając sąsiadom dojazd do domu. Usypał im nad potokiem drogę alternatywną na posesji swojej matki i znowu dogadał się z notariuszem, by stworzył akt nadający Kubiczom prawo przejazdu. - Z punktu widzenia prawa dokument mało warty – słyszymy w urzędzie.  

Nielegalna droga 

Kubiczowie z nowej drogi nie skorzystali, bo urzędnicy przekonali ich że takiej prowizorycznie usypanej drogi nie można traktować jako dojazdu do domu. Zwłaszcza, że powstała bez czyjejkolwiek zgody, bez zatwierdzonego projektu,  wzdłuż brzegu potoku, także bez zgody Wód Polskich. 

Dziura w płocie 

Dziś sytuacja jest patowa. Kubiczowie nie mają jak dojechać do domu, mają też kłopot z wejściem do domu.  By to mogło być możliwe musieli w płocie wyrwać jedną z płyt i tą dziurą w płocie wchodzić ze spornej drogi do domu. Krzysztof Górecki postanowił więc zadziałać inaczej na sąsiadów. Kilka dni temu wywiesił na swoim, nielegalnie postawionym domu baner z tym napisem. „Drodzy odwiedzający posesję nr 84. (Dom Kubiczów – sic Red) Przechodząc przez dziurę w płocie naruszacie naszą własność oraz prywatność. Sąsiad ma dojazd zapisany aktem notarialnym z dnia 8.12.2023 r. za płotem”  

Potrzebne mediacje

Jest jedna rzecz, która łączy wszystkich w tym sporze.  Potrzebna jest zewnętrzna mediacja. W miniony czwartek oddaliśmy głos obu stronom konfliktu i wicewójtowi Krościenka. Sami ocenicie jak sprawy się tu mają. Oto film. 
                     
     

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Lew 2024-02-23 11:53:32
O Matko Bosko, co ten Topolski wygaduje, ani czytać ani pisać nie umie, droga jest a w każdym razie powinna być gminna więc kto ma wystąpić z wnioskiem ?! Wojewoda ma za was nieudaczniki przyjechać i robić porządki wykonując wasze zadania z własnej inicjatywy ??? Topolski zero kompetencji a Dyda poniżej zera że takie osoby angażuje, jak sam nic nie wie to chociaż zatrudniłby kogoś co ma jakiekolwiek pojęcie, a nie byłego nauczyciela OHP
Cywil 2024-02-18 14:19:17
Skład gminy powinien być twardy i nie ugięty ,być po prostu władza i stawiać sprawy jasno a nie chować głowę w piasek a niech ludzie sobie radzą .W Krosnicy jest bardzo ciekawie a zwłaszcza na ul.Ojca Leona przejezdzam ta ulica bo często wchodzę na Lubań ,te samowole które się tam dzieją to szok między innymi zasypywanie rowów by powiększyć sobie miejsce parkingowe ,parkowanie samochodów dwoma kołami na jezdni ,budowanie płotów w linii granicy działki choć zapis w planie zagospodarowania przestrzennego mówi jasno by płot był cofnięty na tyle żeby były dwa miejsca parkingowe na terenie działki .Nikt praktycznie tego nie stosuje bo sąsiad ma tak to ja też tak zrobię a włodarze widzą ale nic nie robią .Dla tych co korzystają z własności gminy powinno się taki teren dzierżawić gmina by miała kasę a ludzie też by już tak nie zagarniali gminnej własności.
Matko Boska 2024-02-18 13:55:56
Panie "Lew" akurat decyzji w sprawie stwierdzenia, że droga przeszła na własność Gminy z mocy prawa nie wydaje Wójt a Wojewoda.
Żenua 2024-02-18 13:53:30
1. KG zbudował sobie drewniany dom zamiast rozbudowy murowanych budynków gospodarczych. Jak rozumiem winna p. Marysia.
Dlaczego tak zrobił? Czyżby legalnie nie było możliwości uzyskania zezwolenia?
2. Z domem wszedł na cudzą nieruchomość (w mapach oaznaczona jako drogę). Winna też sąsiadka? Czyżby dlatego bardzo wątpliwa transakcji zakupu spornej nieruchomości? Tylko co to da jeśli prawo budowlane i tak zostało naruszone? Co będzie jeśli gmina przejmie działkę a dom częściowo "stoi" na niej?
3. Gdyby KG postępował zgodnie z przepisami (prawne) a także z normami współżycia społecznego to nigdy taka sytuacja nie miała miejsca. Wiadomo jakie podejscie ma do prawa. Lokalna policja może coś poopowiadać na jego temat. Ludzie z Krośnicy też.
4. K.G. Jak tam się pracuje twojemu kuzynowi W.T. w gminie ?
5. To że dzieci to odczuwają to czyja to wina? Sąsiadki?
6. Na pewno kolejne bilbordy, płoty itp. pomogą w poprawie nastroju Waszym dzieciom.
7. Beata nie kompromituj się już bardziej.
Lew 2024-02-17 18:52:27
Co ten Topolski za farmazony opowiada, nawet aktu notarialnego nabycia, wypisów i map nie widział a próbuje zabierać głos, lepiej by się nie kompromitował jeszcze bardziej. Zaniechanie jest po stronie gminy, to wójt jest zarządcą dróg gminnych ale on nawet o tym nie wie. Wojt Jan Dyda nie potrafi wydać decyzji w tej sprawie ani żadnej innej, problemów własnościowych jak w każdej gminie jest wiele, ale należy nie rozwiązywać, tylko żeby to robić trzeba posiadać kompetencje i minimum wiedzy, których władzom gminy brak. Sprawa jest prosta a wręcza banalna jest to podstawowe zadanie gminy, niestety Dyda nie realizuje żadnych wymienionych w art 7 ustawy o samorządzie gminnym. On tylko umie wziąć 20 tys zł pensji co miesiąc w czym mu pomaga do niczego innego nie potrzebny zastępca, wspólnie i w porozumieniu jeszcze z 8 radnymi działający na szkodę gminy i jej mieszkańców w każdym aspekcie oraz obszarze, a ludzie niech się martwią ich nic nie obchodzi.
Gal 2024-02-17 18:27:02
Co tu komentować, jest to typowa sytuacja w gminie Krościenko nad Dunajcem. Wójt i jego zastępca to osoby niekompetentne, oni nie potrafią uregulować żadnych spraw majątkowych, nie dbają o majątek gminy, o infrastrukturę techniczną, oni nie wiedzą gdzie są drogi gminne, nie potrafią rozwiązać żadnych sporów społecznych. Wszystkie inwestycje są realizowane bez rozwiązania spraw własnościowych, dlatego są niedokończone lub nawet nie rozpoczęte tylko obiecywane. Jan Dyda przez 10 lat nie potrafił pozyskać gruntów pod budowę wyciągu który tak obiecywał, o tym drugim jego zastępcy Topolskim to też szkoda mówić, miglanc bez kwalifikacji, opowiada tylko brednie i ze wszystkimi kłóci się, kompletny dyletant. Wychodzi brak kompetencji Dydy na każdym kroku, to jego wina i jeszcze on dalej chce być wójtem, takiej bezczelności i arogancji nie da się wytłumaczyć ani wyjaśnić. Żal w tej sprawie jest tylko ludzi, mieszkańców którzy się ofiarami nieudolności władz gminy. Oni nie potrafią nic zrobić. Przecież wójt Dyda też korzysta z nielegalnego wjazdu do swojego domu, nawet tego nie potrafi uregulować, narusza własność i ma to gdzieś, bo po prostu ten facet i ten drugi co się wypowiadał nie mają pojęcia o niczym, dwóch emerytowanych nauczycieli, którzy tylko biorą pieniądze i nic nie robią poza szkodzeniem w gminie.
Ogólnie dostępne dane 2024-02-16 19:17:53
W dzisiejszych czasach zwykły mieszkaniec może wejść w internet na przykład na ogólnie dostępny geoportal nowotarski w przedmiotowy rejon i sprawdzić działkę nr 2044 która ma tam powierzchnię 0,1911 hektara i kontur dr - droga. A po pomiarze mam jej długość prawie 500m czyli pół kilometra.

Wnioski
Jest niemożliwe aby gmina nic nie wiedziała o sprzedaży drogi o takiej długości i stanowiące dojazd do kilku domów.

Sąsiedzi siedzą cicho bo boją się że nowy właściciel zablokuje im dojazd do domów jak tej Pani.
Arystokrata pucokowy 2024-02-16 18:15:07
Adres tego notariusza od pierwszej i od drugiej sprawy potrzebuje na gwałt. Też chce sąsiadowi zrobić taki prezent.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  Aparthotel Renesans w Zakopanem poszukuje kandydatów na stanowisko POKOJOWA. Stabilna praca w nowo otwieranym Obiekcie. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: praca@renesans.pl lub tel. 602444734.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKALE HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWE o powierzchniach ok. 58 i 55 m2, oraz PIWNICA 23 m2. Możliwość połączenia lokali. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA. 660 079 941.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, gr. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ŁAZIENKI KUCHNIE PLYTKI INSTALACJE MONTAZ MEBLI ARMATURY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni Kasjera. 725300144 https://bip.cos.pl/1509/zakopane praca.zakopane@cos.pl
  Tel.: 725300144
 • USŁUGI | budowlane
  WYKONCZENIA I REMONTY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  ŁAZIENKI KUCHNIE PLYTKI INSTALACJE MONTAZ MEBLI ARMATURY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE tanio i solidnie, zacieranie mechaniczne, technika silosowa. Realizujemy małe i duże obiekty 18 26 550 39, 503 532 680.
 • PRACA | szukam
  KUCHARKA, POMOC KUCHENNA, SPRZĄTANIE. 796 358 958.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  SZCZENIAKI SHIH TZU. 730 519 594.
 • PRACA | dam
  Przyjmę Cieślę - budowa w Kluszkowcach Stawka do uzgodnienia Proszę dzwonić - 788 624 940. 788 624 940 aleksandra@tatrastyle.pl
  Tel.: 788
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM SIANO W BALACH. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, ŁAZIENKI, ZABUDOWY, ADAPTACJA PODDASZY, REMONTY, DOCIEPLENIA BUDYNKÓW, FASADY. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, DOMY OD PODSTAW, POKRYCIA DACHOWE, SZALUNKI STROPOWE. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI MINIKOPARKĄ 2.5 TONY - 722 307 227.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI, GONTY i OPAŁ - 788 344 233.
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W CENTRUM ZAKOPANEGO ZATRUDNI OSOBĘ DO SPRZĄTANIA I RZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ. 509 578 689.
 • PRACA | dam
  Kucharz al'a carte- Restauracja Górska w Białce Tatrzańskiej Do uzupełnienia zespołu poszukujemy osoby na stanowisko: KUCHARZ. Oferta pracy dla kucharza z doświadczeniem zawodowym. Praca na stałe, bardzo dobre warunki pracy. Więcej informacji pod nr. 518 259 536 www.restauracjagorska.pl rest.gorska@gmail.com
  Tel.: 518 259 536
  E-mail: rest.gorska@gmail.com
  WWW: www.restauracjagorska.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Las z drzewostanem pow. 41ar w Lipnicy Wielkiej 603071487, 609325040.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  APARTAMENT Za Strugiem, Zakopane - 607 506 428.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA DRZEW, GAŁĘZI Z PODNOŚNIKA I Z UŻYCIEM LINY. 889 105 476
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • NAUKA
  NATIVE SPEAKER - JĘZYK ANGIELSKI - nauka face to face lub online, PRZYGOTOWANIE DO MATURY - Zakopane, okolice - 605 069 173
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE. 604 857 880.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-04-24 14:30 Dzień Narciarza w Muzeum Tatrzańskim 2024-04-24 14:16 Uwaga, utrudnienia drogowe w Nowym Targu 2024-04-24 14:00 Nie żyje Stanisław Snopek były ordynator nowotarskiego szpitala 2024-04-24 12:58 Młody mężczyzna poszukiwany za przestępstwa narkotykowe zatrzymany w Chochołowie 2024-04-24 12:30 Fundusze Europejskie dla Małopolski. Oferta wiosenna 2024-04-24 12:20 5 zalet rolet zewnętrznych, o których warto wiedzieć 2024-04-24 12:03 Zapewnij właściwe ilości wody pracownikom - dystrybucja wody dla firm 2024-04-24 11:59 Pył nie do wytrzymywania na ul. Tetmajera. Interwencja Straży Miejskiej 5 2024-04-24 11:09 Szkolenia żeglarskie - dlaczego warto się zapisać? 2024-04-24 11:00 Stawiają koło młyńskie pod Olimpem w Zakopanem 11 2024-04-24 10:15 Kubota w historii mody obuwniczej: ewolucja Klapkowego Stylu 2024-04-24 10:00 Fundusze EOG zmieniają Miasto i Gminę Czarny Dunajec! 2024-04-24 10:00 Grzegorz Watycha po raz trzeci wygrał wybory, ale konkurenci nie myślą ułatwić mu rządzenia 2024-04-24 08:59 Dziś opady deszczu i śniegu, ale z każdym dniem pogoda będzie coraz lepsza 2024-04-24 08:00 Nowotarskie dzieciaki świętowały Dzień Ziemi! 2024-04-23 23:40 Samochód jechał pod prąd zakopianką. Ekstremalnie niebezpieczne zachowanie (WIDEO) 11 2024-04-23 21:40 Definitywny koniec z narciarstwem w Tatrach 5 2024-04-23 20:41 Kijem Rzeki nie zawrócisz 2024-04-23 19:39 Ostry zakręt w stronę Hyrnego, czyli jedziemy z tą sztuką przez duże "S" (WIDEO) 2024-04-23 18:00 Policyjne ćwiczenia na Podhalu 17 2024-04-23 17:30 Przegląd smaków z różnych stron świata 3 2024-04-23 17:00 To nie zmiana władzy sprawiła, że na Cyrhli zatrzymano prace, jest odpowiedź urzędu 1 2024-04-23 16:00 Na majówkę, na majówkę... Sprawdź, gdzie warto w Polsce zaplanować długi weekend! 2024-04-23 15:00 Kolumbijczycy i Nepalczycy ukryli się w pojemnikach na mięso 1 2024-04-23 14:36 Dywany orientalne - jak poznać te oryginale? 2024-04-23 14:00 Elektryczny wózek odnaleziony na Równi Krupowej 3 2024-04-23 13:29 Streszczenie - wszystko, co warto wiedzieć. Jak napisać naprawdę dobre streszczenie? 2024-04-23 13:00 Czworaczki niedługo wracają do domu 4 2024-04-23 12:44 Fenomen Tatrzańskiego Orła 2024-04-23 12:00 Taki rzadki i kolorowy gość odwiedził Dzianisz (WIDEO) 3 2024-04-23 11:46 Czarter Jachtów - świetny pomysł na wakacje 2024-04-23 11:01 Jak dobrać podłogę do mieszkania? 2024-04-23 11:00 Bajkowy poranek w Dolinie Strążyskiej (WIDEO) 1 2024-04-23 10:55 10 Niezwykłych Atrakcji w Zakopanem, Które Musisz Zobaczyć 2024-04-23 10:00 Nie dość, że pijany to jeszcze wpadł na radiowóz 3 2024-04-23 09:55 Kto rozpoznaje tego psiaka 6 2024-04-23 09:00 Pomoc na dwa serca 2024-04-23 08:00 Zbyt wcześnie dotknięte cierpieniem, czyli obozowe strofy z Ravensbruck 6 2024-04-23 07:30 Mroczne zakamarki czasem lepiej pozostawić niezbadane... Mamy dla Was książki 2024-04-22 23:08 Dramatyczna akcja GOPR na Maciejowej 1 2024-04-22 22:00 W środę pogrzeb Józefa Krzeptowskiego, gospodarza tatrzańskich schronisk i ratownika TOPR 2024-04-22 21:00 11 edycja Pieniny Ultra-Trail za nami! (ZDJĘCIA) 2024-04-22 20:00 Kolejny etap zabezpieczania osuwiska. Kiedy droga będzie przejezdna? 2024-04-22 18:59 Radość ze sztandaru! (ZDJĘCIA i WIDEO) 2024-04-22 17:59 Rozmawiamy z Łukaszem Filipowiczem, nowym burmistrzem Zakopanego (WIDEO) 40 2024-04-22 17:30 Festiwal Nowe Horyzonty tournée 2024 tylko w nowotarskim kinie MCK 2024-04-22 16:59 Podjeżdżają ciężarówki i zrzucają ziemię 25 2024-04-22 16:30 Mistrz i uczeń wspólnie na scenie 2024-04-22 16:06 Czy to przez zmianę władzy, czy przez fatalną pogodę wszystko na Cyrhli stoi? 5 2024-04-22 15:59 W Zakopanem sypie śnieg, ale to już raczej ostatni zimowy dzień (WIDEO)
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-04-24 13:36 1. IgorB, pełna zgoda. Przejeżdżałem tamtędy dzisiaj i to co zobaczyłem woła o pomstę do nieba. To jest bardzo przykre, kiedy żądza pieniądza niektórym przesłania wszystko. Argument Tdz: co robić gdy jest brzydka pogoda, jest po prostu kuriozalny. " ... my lokalni przedsiębiorcy żyjemy w dużej mierze z turystów ... " . Może was, tych lokalnych przedsiębiorców jest za dużo, hmmmm ? Z drugiej strony, nad takimi sytuacjami powinna panować administracja miasta. Po to między innymi jest i za to pobiera wynagrodzenie. Yayami ..., jeżeli to szydera to spoko ale jeżeli to opinia zgodna z przekonaniami to wcale nie spoko! 2024-04-24 13:33 2. Na cześć i chwałę proponuję wyrzeźbić w ścianie Giewont podobizny burmistrzów tak jak jest w stanach w Mount Rushmore .to dopiero będzie atrakcją na miarę kiczolandu. 2024-04-24 13:22 3. Widać, że absolwenci zaocznych i wieczorowych gimnazjów są wszędzie. 2024-04-24 13:18 4. @IgorB, niestety ma Pan rację w każdym zdaniu. Szkoda, że nikogo z władz miasta to nie interesuje. To jak wygląda otoczenie skoczni, Gubałówka, Krupówki, ten słynny park kulturowy, którego nie ma to wszystko jest skandalem, który nie przeszkadza burmistrzom ani radnym. Do nich nic nie dociera , ani "trzy kubki", ani kapela " ona lubi pomarańcze" , dinozaury i straszliwe budki pod Gazdą. Park miejski i płac z pomnikiem grunwaldzkim jak wyjęte z filmów o ZSRR. Obok budynek straszydło. Czekam kiedy zburzą Jutrzenkę bo przestała tam pasować. To KATASTROFA jest , której nikt nie zatrzyma. 2024-04-24 12:34 5. robią tak, bo ich kandydatka przegrała 2024-04-24 12:32 6. Jak tarcza jest do cięcia na sucho to się wody nie leje. Jeszcze niedawno nikt nie protestował jak nam wmawiano, że pył (piasek) znad Sahary jest normalnym zjawiskiem. 2024-04-24 12:24 7. Powstają następne skocznie na drodze . Kolejny debilny pomysł władzuchy na testowanie zawieszeń pojazdów . Podobnie jak skocznie na Szymoszkowej geniuszy ze starostwa . Który kierowca i jego auto to wytrzyma 2024-04-24 12:23 8. ZAKOPANE TO STAN UMYSŁU. 2024-04-24 12:23 9. To już jest skandal, stajemy się Mielnem do kwadratu, gdzie ilość badziewia urosła do takich rozmiarów, że jest to najgorsze miejsce na urlop nad Bałtykiem. Kiedyś w Zakopanem nie było tego syfu, on zaczął rosnąć po trochu, kiedyś mówiłem, że w porównaniu do miejscowości nadmorskich u nas nie jest tak źle, wciąż mając nadzieje, że nie dogonimy tego co się tam stało. Ale niestety teraz czara goryczy się przelała - ten syf pod skocznią doprowadził do takiej degradacji tego terenu, że osobiście już zupełnie nie mam ochoty dla przyjemności zapuszczać się w tamte tereny. Kiedyś kilkanaście lat temu (pewnie nasz Burmistrz nie pamięta bo jest dość młody), nie było tych bud (slamsów), tego bangladeszu, nie było dinozaurów, nie było parkingów dla kamperów, nie było pozbijanych z desek różnych konstrukcji, a przede wszystkim nikt jeszcze nie wymyślił, że można w Zakopanem handlować chińskim badziewiem wmawiając ludziom, że to są pamiątki... hahaha. Kiedyś człowiek z przyjemnością spacerował ul. Piłsudskiego pod skocznie i potem ul. Bronisława Czecha - teraz to już zupełnie nie jest miejsce nadające się na spacer. Skoczni nie widać, gór nie widać, to po co tam w ogóle spacerować? Zamiast tego bangladesz. Jak miasto w ogóle może przechodzić ze spokojem wobec takiej sytuacji kiedy przestrzeń publiczna jest degradowana w taki sposób. My mówimy o promocji miasta, o zachęcaniu turystów do przyjeżdżania do Zakopanego, na Podhale, a do zaoferowania mamy dla nich taki syf - buda na budzie, cygańskie osiedle, bangladesz... 8 lat rządów poprzedniej ekipy i nikt tego nie zauważył i nikomu to nie przeszkadzało. No i co nastały nowe rządy nowej ekipy - pojawiło się Przyjazne Zakopane - ale mam jakoś obawy o to czy w ogóle coś się zmieni, z ostrożnej retoryki nowego Burmistrza nie wynika żeby jakoś radykalnie miał tutaj coś pozmieniać (posprzątać).. No zobaczymy, ludzie chcą zmian, ale czy one nastąpią? Mam nadzieję, że tak - bo jak nie to kolejne 4 lata marazmu przed nami. 2024-04-24 12:18 10. Ja jestem za tym aby powstawały takie atrakcje. Do miasta przyjezdza sporo turystów. Co mają robic gdy jest brzydka pogoda? Nie każdy lubi górskie wyprawy. Dzięki takim inwestycja turyści oraz zakopiańska młodzież mają gdzie spędzać czas. Jedni pójdą w góry, a inni będą bawic sie w mieście. Rejon krupowek i skoczni to tereny mocno turystyczne. Gdy turysta się nudzi wyjeżdżą a my lokalni przedsiębiorcy żyjemyw dużej mierze z turystów. Ważne tylko żeby takie obiekty powstawały "z glowa" żeby nie wyglądało jak nasz gubalowski "bangladesz"
2024-04-22 15:13 1. Tutaj można się wiele dowiedzieć o naszym świecie i przyszłości. Super! 2024-04-21 22:36 2. Dlaczego nie piszecie o hejcie jaki sąsiedzi wyrzygują na organizatorów tej inwestycji? Grupa sąsiadów brnie w zaparte, skargi, blokady, pisma, w żaden sposób nieuzasadnione. Może nagłośnienie ich zachowania przywróci im poczucie przyzwoitości i serdeczności wobec osób którym los nie oszczedził kalectwa? 2024-04-05 23:21 3. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 23:11 4. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 07:05 5. BRAWO WY !!! 2024-03-29 17:19 6. Ja się pytam jaką partię ten pan reprezentuje?Nazwa komitetu nic nie mówi. 2024-03-14 18:58 7. I to jest miś a nie jakosi cepersko podróba! 2024-03-09 17:01 8. Deportowac drugiego na anktartyde. 2024-02-23 16:54 9. patrząc na tą kobitkę z kieleckiego to cuć ze wiosna idzie ... cuć to nawet niedźwiedzie z gawry wychodzą a niedzwiedzice śpią ... po co wszytko im wiedzieć ... po co ... 2024-02-22 20:48 10. Pnioki, sroki w krzoki takie potoki.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy


REKLAMA


FILMY TP

Pożegnania